مطالب مرتبط:
اطلاعیه سازمان سنجش درباره اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال 1396
اطلاعیه سازمان سنجش درباره زمان اعلام نتایج آزمون سراسری سال 1396
اخبار 20 روز چهارشنبه 22 شهریور 1396
اخبار 20 روز چهارشنبه 22 شهریور 1396
جزییات سرگردانی 2 گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل! + عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 شهریور 1396 ساعت 23:222017-09-13اقتصادي

جزییات 5خبر امروز پنجشنبه 23شهریور 1396


- در حالی که دولت مدعی رشد اقتصادی 7 درصدی است، یک روزنامه حامی دولت تصریح کرد کسری بودجه احتمالا موجب کندتر شدن رشد اقتصادی خواهد شد و دولت چاره ای جز کاستن از بودجه های عمرانی ندارد.

مدت هاست رسانه ها و کارشناسان درباره رشد اقتصادی فاقد کیفیت هشدار می دهند.

روزنامه همشهری در گزارشی ضمن خدشه در آمار نرخ رشد 7 درصدی نوشت: اقتصاد ایران در سال جاری رشدی 3/7 درصدی را تجربه خواهد کرد.

این تازه ترین گزارشی است که مرکز پژوهش های مجلس منتشر و اعلام کرد: رشد اقتصادی دو رقمی سال 1395 بیشتر تحت تأثیر رشد صادرات نفتی و در نتیجه بخش نفت بوده و تداوم این رشد اقتصادی برای سال 1396 تا حد زیادی دور از دسترس خواهد بود.

این گزارش چند روز پس از آن رونمایی شد که هفته گذشته مرکز آمار ایران از خیز 7درصدی اقتصاد در بهار امسال خبر داده بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری، کسری بودجه دولت احتمال کندتر شدن سرعت رشد اقتصاد را تقویت می کند و به نظر می رسد دولت همچون سال های گذشته چاره ای جز کم کردن از سهم بودجه عمرانی برای دخل و خرج سنگین اداره دولت و تأمین هزینه های جاری به ویژه حقوق و مزایای کارمندان نخواهد داشت.

افزون بر اینکه کم شدن سهم بودجه عمرانی باعث خواهد شد تا تأثیر آن در شاخص ساختمان و مسکن دولتی نمایان شود.

اما روزنامه صبح نو در گزارشی با موضوع آمار رشد اقتصادی تصریح کرد: رشد اقتصادی اعلامی، فقط یک عدد است و اتفاق خاصی در حوزه رونق اقتصادی نیفتاده است.

این روزنامه خاطرنشان کرد: مرکز آمار ایران هفته گذشته، میزان رشد اقتصادی را با احتساب نفت، 6/5 درصد و بدون نفت، 7 درصد عنوان کرد، یعنی این بار، رشد اقتصادی نفتی از رشد غیرنفتی پیشی گرفته بود؛ موضوعی که همه را متعجب کرد.

از سویی دیگر معاون اقتصادی بانک مرکزی می گوید که از نگاه سیاستگذاری پولی و ارزی کشور هم که هر ماه، در کنار مرکز آمار ایران، شاخص های اقتصادی را اعلام می کند، این رشد مثبت خواهد بود؛ بنابراین باید انتظار داشت که رشد اقتصادی البته در اعداد و ارقام، شرایط مناسبی را رقم بزند.

اما این همه ماجرا نیست، هنوز هم اگر پای صحبت بخش خصوصی و فعالان اقتصادی بنشینیم، معتقدند که رشد اقتصادی تنها یک عدد است و اتفاق خاصی در حوزه تولید و کار آنها رخ نداده است.

واقعیت آن است که رشد اقتصادی اکنون دیگر برای فعالان اقتصادی و بخش خصوصی، تنها یک عدد است، هر قدر هم که دولت بگوید رشد اقتصادی در فصل بهار 7 درصد شده است، آنها به سختی می توانند باور کنند که در فعالیت هایشان، اتفاق خاصی بیفتد و رونق خاصی را تجربه کنند.

البته این رقم هم، مانند تورم می ماند، هر قدر که دولت اصرار دارد تورم کاهش یافته، اما مردم هنوز آن را حس نمی کنند و البته فعالان اقتصادی هم، که اندکی بیشتر از عامه مردم با اعداد و ارقام آشنا هستند، می گویند تورم که سرعت رشد قیمت هاست، هنوز در زندگی آنها وضعیت مناسبی را رقم نزده است.

انحراف سیاست های حمایتی از تولید به حوزه های انحصاری و رانتیدولت به جای حمایت از تولید، از رانت و بازار انحصاری از جمله در حوزه خودرو حمایت می کند.

روزنامه جوان در گزارشی انتقادی خاطر نشان کرد: در بخش صنعت نه تنها تنوع سازی بی مورد داشته ایم بلکه تولیدکنندگان برحسب شرایط و نوع رانت (اعم از انرژی ارزان یا مواد اولیه ارزان) بدون توجه به کارایی و بهره وری به تکثیر تصاعدی خود پرداخته اند که این تکثیر تنها باعث سازماندهی بیشتر برای دریافت امتیازهای بیشتر شده و نقشی در توسعه و پیشرفت اقتصاد یا حضور در بازارهای جهانی نداشته است.

به عبارت دیگر دولت به جای حمایت از تولید از جویندگان رانت و بازار انحصاری پشتیبانی می کند که در برخی بخش ها منجر به اتلاف سرمایه ها شده است.

گفته می شود از 168 رشته صنعتی دنیا 130 رشته را در ایران فعال کرده ایم در حالی که آلمان به عنوان یکی از مهم ترین کشورهای صنعتی جهان برای دهه ها تنها روی 26 رشته متمرکز بوده است اما عیب کار زمانی عیان تر می شود که فعالیت در این رشته ها بیشتر ظاهری بوده و مبتنی بر رانت های دریافتی و ارزانی برخی کالاهای اولیه است، به نحوی که فعالیت در برخی حوزه ها بی آنکه بهره وری و کارایی در آن باشد، رشدی سرطانی داشته است.

این دقیقا یعنی انحراف در مسیر تولید، انحراف در مسیر تفکر تولید!رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دراین باره گفته است: باید برای اولین بار یک ارزیابی واقع بینانه از نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدهای صنعت و تولید کشور ارائه دهیم.

غلامحسین شافعی با اشاره به برخی آمار در رابطه با تعداد پروانه واحدهای صنعتی و تولیدی و تعداد پروانه های در حال ساخت و مقایسه آنها با دیگر کشورها گفت: برای نمونه اگر کشور خود را با چندین کشور دیگر در این شرایط محدودیت منابع، مقایسه کنیم می بینیم در صنعت خودرو ما 49 پروانه خودرو و 32 پروانه در دست ساخت داریم، در مجموع 81 واحد تولید خودرو در کشورمان وجود دارد.

تعداد واحدهای صنعت خودرو در آلمان 12، آمریکا 29، فرانسه هشت، ژاپن 11 و کره پنج واحد است.

شافعی افزوده است: در صنعت سیمان 73 پروانه و 92 پروانه در حال ساخت داریم که در مجموع 165 واحد در حوزه سیمان وجود دارد.

در صورتی که کره جنوبی با 10 واحد چند برابر ما تولید می کند.

در تولید موتورسیکلت 177 پروانه و 33 واحد در حال ساخت و در مجموع 110 واحد داریم.

جمع واحدهای موتورسیکلت در کشورهای اندونزی، تایوان، ترکیه، عربستان، پاکستان، ویتنام، تایلند، چین، مالزی، هند، بنگلادش، فیلیپین، ژاپن و کره جنوبی 82 واحد است.

وی عنوان کرده است: تعداد واحدها در حوزه فرش هزار و 215، تلویزیون رنگی 36، یخچال فریزر 530، ویفر و شکلات هزار و 520 در کشور است.

اگر با چنین حرکتی ما در شرایط رونق تولید قرار گیریم، آیا همه اینها می توانند با ظرفیت اقتصادی کار کنند؟ قیمت تمام شده کالاهای ما می تواند در بازار رقابتی جوابگو باشد؟آقای جهانگیری! هشدار جاده ها با نامه نگاری حل نمی شودیک روزنامه اصلاح طلب خطاب به معاون اول رییس جمهور نوشت هشدار جاده ها با نامه نگاری حل نمی شود.

روزنامه آرمان در یادداشتی به قلم بهمن آرمان (کارشناس اقتصادی) نوشت: متاسفانه بدعت بدی که در بین وزرا و دست اندرکاران مسائل اجرایی وجود دارد، کلی گویی است و به همین خاطر اصولا توده مردم مطالبی را که مسئولان عنوان می کنند، کمتر باور دارند.

این مسئله تا به آنجا کشیده شده که مقام معظم رهبری هم به آن ورود و عنوان فرموده اند که چرا این رشد اقتصادی و توسعه ای که مقامات دولتی عنوان می کنند، در زندگی روزمره مردم قابل مشاهده نیست؟ در رابطه با کشتار مردم در جاده ها که بر پایه استانداردهای جهانی از نظر تعداد جمعیت در کشور و مساحت آن در رتبه نخست جهان قرار دارد، همه انتظار داشتند که پس از نخبه کشی که عملا در فاجعه جان باختن تعدادی از نخبگان دختر کشور روی داد، دولت فکری برای این مسئله بکند.

آقای جهانگیری به عنوان معاون اول رییس جمهور به جای پرداختن به اصل مسئله در نامه ای خطاب به وزارت راه و شهرسازی و سایر وزرای مربوطه عنوان کردند که فکری برای این مسئله بکنند.

اما مردم انتظار این را نداشتند که از طرف معاون اول رییس جمهور کشور که مدعی است فارغ التحصیل معتبرترین مرکز علمی کشور است، تا این اندازه کلی گویی صورت بگیرد.

مسئله مرگ ومیر و تعداد بالای آنها در جاده ها با نامه نگاری و این گونه مسائل حل نمی شود و خود آقای جهانگیری هم می دانند که ارسال چنین نامه ای فقط مصرف داخلی دارد و توسط نهادهای ذیربط به دلیل اینکه مبانی اجرایی شان مشخص نشده، بایگانی خواهد شد.

علاوه بر آن در نامه ای که معاون اول رییس جمهور نوشته اند، باید مشخص می شد که وزارت راه و شهرسازی یا سایر نهادهای ذیربط با چه ابزاری میزان امنیت در شبکه های جاده ای کشور را به وجود بیاورند؟ بدون بودجه و امکانات مالی چنین کاری امکانپذیر نیست.

وزارت راه و شهرسازی بدون داشتن منطق علمی کافی به دنبال اخذ فاینانس از کشورهای خارجی برای دریافت وام برای ساخت راه آهن و آزادراه است.

درحالی که اگر همین میزان خسارت های ناشی از نبود شبکه های آزادراهی و ریلی که حدود 5درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد، یعنی چیزی حدود 20میلیارد دلار صرف پرداخت یارانه به شرکت های ساختمانی داخلی شود که در حال حاضر به علت نبود بودجه های عمرانی کافی یا تعدیل شده یا با ظرفیت های زیر 30 درصد کار می کنند و ده ها و بلکه صدها هزار نفر را به خیل بیکاران کشور اضافه کرده اند، چنین کارهایی در ایران شدنی است و تلاش وزارت راه و شهرسازی برای مقروض کردن کشور برای ساخت شبکه های آزادراهی و ریلی از هیچ گونه منطق ریلی برخوردار نیست.

کافی است همین دستور آقای جهانگیری به وزیر راه و شهرسازی این وزارتخانه را موظف می کرد لایحه ای را تهیه کرده، به تصویب هیئت دولت رسانیده و به مجلس ببرد تا بخشی از صرفه جویی ناشی از اجرای شبکه های آزادراهی به صورت آورده سرمایه گذار در نظر گرفته شود.

ولی متاسفانه به رغم اینکه چنین لایحه ای توسط نگارنده تهیه شده، در اختیار مجلس شورای اسلامی گذاشته شده، به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده و یک نسخه از آن در اختیار قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گذاشته شده، اما اقدامی صورت نمی گیرد.

بنابراین بدنه دولت باید از کلی گویی خارج شود و وزرای ما باید خودشان را مدیون مردم بدانند.

متاسفانه این مسئله عمومیت پیدا کرده که حتی مشاور ارشد اقتصادی رییس جمهور در دولت یازدهم جز مقاله نویسی و سخنرانی و ترسیم نمودار کاری برای اقتصاد کشور انجام نداد.

مسئله جان باختن نخبگان ما در هرمزگان باید نقطه عطف و پایانی بر این گونه رویدادها باشد.

پاسخ به اتهام اصلاح طلب بدلی /عارف: دنبال گفتمان جعلی هستندرییس فراکسیون امید گفت برای حفظ انسجام جریان اصلاح طلب، در برابر برخی اظهارنظرهایی که به دنبال عبور از هویت اصلاح طلبی هستند سکوت می کنم.

محمدرضا عارف به خاطر عملکرد فراکسیون امید و همچنین شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان که رییس آن در انتخابات مجلس و شورای شهر بود، مورد اعتراضات متعدد قرار دارد.

او در سال 92 نیز از سوی همین طیف از اصلاح طلبان متهم به بدلی و قلابی بودن شد.

عارف در پاسخ این انتقادها گفته است: فعلا برای حفظ انسجام جریان اصلاح طلب در برابر برخی اظهارنظرهایی که به دنبال عبور از هویت اصلاح طلبی و فروپاشی وحدت و انسجام هستند سکوت می کنم ولی در صورت تداوم آن مطمئنا نسبت به اهداف اینگونه اظهارنظرها سخن خواهم گفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازامیدنامه، دکتر محمدرضا عارف گفت: در روز اول فعالیت شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان تلاش زیادی برای توقف فعالیت این شورا از طریق تهدیدهای مختلف صورت گرفت ولی از آنجا که عملکرد شفاف و روشنی داشتیم به فعالیتمان ادامه دادیم.

در مقطع فعلی متاسفانه با جعل برخی گفتمان ها به دنبال فروپاشی شورای عالی اصلاح طلبان هستند.

وی با انتقاد از برخی تعابیری که نسبت به لیست امید شورای شهر تهران صورت گرفت، گفت: مردم به احترام گفتمان اصلاحات به تمامی 21 نفر لیست امید رای دادند چرا با برخی اظهارنظرها به مردم توهین می کنید و زمینه بی اعتمادی به گفتمان اصلاحات را فراهم می کنید؟یادآور می شود در کنار حملات تند برخی روزنامه ها و سایت های اصلاح طلب به عارف، صادق زیباکلام نیز اخیرا در مصاحبه ای گفته بود: فراکسیون امید یک بدن بی سر بود با عرض معذرت، آقای دکتر عارف علیرغم احترام زیادی که برای ایشان قائل هستم ولی از نظر اجرایی ایشان را آدم توانمندی نمی بینم.

وی پیش از این هم با بی عرضه خواندن عارف و فراکسیون امید گفته بود: آنها عرضه نداشتند یک کمیسیون را بگیرند؛ عرضه نداشتند یک نطق قبل از دستور بگیرند؛ یک مشت آدم که اصلا معلوم نیست چرا رفته اند مجلس؛ کسانی که ما این همه دویدیم تا بتوانند وارد مجلس شوند.

تعجب بنیاد آمریکایی از سخنان صالحیسخنان نسنجیده و غلط رییس سازمان انرژی اتمی ایران، تعجب اندیشکده آمریکایی را هم موجب شد.

بنیاد دفاع از دموکراسی نوشت: علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفته است اگر اتحادیه اروپا در برجام بماند اما آمریکا از آن خارج شود، ایران از برجام خارج نخواهد شد.

او توضیح نداده که در این صورت توافق عملا چگونه توافقی خواهد بود؟این اندیشکده می افزاید: سخنان صالحی در حالی است که کمال خرازی (وزیر خارجه اسبق ایران) گفته است اگر آمریکا از برجام خارج شود، برجامی باقی نخواهد ماند و باید سیاست های قبلی خود را پیگیری کنیم .


کلید واژه ها: رشد اقتصادی - اقتصاد - اقتصادی - مرکز آمار ایران - دولت - درصد - روزنامه - مرکز آمار - بودجه - گزارش - آمار - ایران - کسری بودجه - مرکز پژوهش های مجلس - شاخص های اقتصادی - روزنامه همشهری - همشهری - نفتی - اقتصاد ایران - صادرات نفتی - بانک مرکزی - شاخص - کارمندان - رونمایی - ساختمان - صادرات - انتظار - هزینه - شرایط - رسانه

آخرین اخبار سرویس:
مسئولین باید به فکر تقویت بازار باشند

کاهش 53.6 درصدی بارش ها

بهره برداری از شش طرح محرومیت زدایی در دَلگان

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 30 آبان

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

استخدام شرکت تک ساران پارمیس

تولید و واردات دو نوع سم از سال 97 ممنوع می شود/ ثبت 150 قلم برند سموم

مشکل حساب بانکی ایرانی ها در چین حل شد/ از سرگیری روابط با هالک بانک/ ارتباط کارگزاری با بانک بزرگ ترکیه برقرار می شود

کاهش سهم مسافری ریلی در حمل و نقل 12 سال پس از خصوصی سازی/ سهم عمده شبه دولتی ها در جابجایی مسافر

تولید شارژر قدرتمند برای گوشی های هوشمند

کامیون نیمه خودکاری که با یک بار شارژ 800 کیلومتر می رود

تفاهم نامه تامین پایدار خوراک پالایشگاه فجر جم امضا شد

سهم 8 درصدی راه آهن در جابجایی مسافر/ نارضایتی از ارتقاء کیفی حمل و نقل ریلی مسافری

تازه ترین تغییرات در وزارت صنعت، معدن و تجارت

سوخت کافی در استانهای ایلام و کرمانشاه وجود دارد

ورود تقاضای عمده به بازار سکه/ حباب قیمتی در تاریخ معاملات بی سابقه است

آیا هواپیماهای ایران را به دیگری فروختند؟

احتمال تکرار بحران مالی 2008/سقوط بازارهای مالی از بازار اوراق قرضه آغاز می شود

سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن به 90 میلیون افزایش یافت

بلاتکلیفی 2.5 ساله جمعی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی گل گهر

پذیره نویسی به چه معناست؟

فروش گاز برای تولید ال ان جی کف قیمت گاز پتروشیمی هاست/ مشتری برای گاز نداریم

فعلاً برنامه ای برای افزایش سقف وام مسکن و کاهش اقساط نداریم/ نرخ سود اوراق کاهش نمی یابد

بازارهای نفتی در انتظار نشست اوپک/ قیمت نفت کاهش یافت

قیمت بیت کوین از 8100 دلار گذشت

کارگروه آرد و نان در مورد یکسان سازی نرخ آرد تصمیم می گیرد

گاز 10 هزار مشترک سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی وصل شد

مصوبه افزایش قیمت شکر هنوز اجرا نشده است

کامیون نیمه خودکاری که با یک بار شارژ 800 کیلومتر می رود

گربه رقصانی عراقی ها این بار برای آبمیوه های وارداتی

سنگ اندازی برخی دستگاهها در مسیر تولیدکنندگان آذربایجان شرقی

موتورسیکلت های جدید سوزوکی رنگ و لعاب می گیرند! +تصاویر

صرفه جویی یک میلیارد لیتر نفت کوره با جایگزینی گاز طبیعی در چهار نیروگاه برق خوزستان

سیستم ترمز خودرو چه زمانی نیاز به تعمیر دارد؟

پذیره نویسی چیست؟

نرخ بیکاری در ایران چقدر است؟

نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات/ قیمت به 7700 تومان رسید

استخدام منشی در شرکت ساختمانی و تاسیساتی شهرک

نشست جهانگیری با 3عضو کابینه درباره مسکن

نشست اوپک فردا در وین برگزار می شود

صفر تا صد ایرانی

کمک های مردمی در فرودگاه کرمانشاه + تصاویر

واقعیت هایی درباره تیراژ روزنامه ها

حمایت بنیاد برکت از ایجاد صنایع فرآوری کشاورزی در خراسان جنوبی

استخدام هجده ردیف شغلی در یک شرکت تولیدی معتبر/اصفهان،تهران

جدول/ قیمت پرفروش ترین تلویزیون ها در بازار

رونق بخش مسکن از برنامه های مهم دولت است

قیمت نان قطعا افزایش می یابد/ آرد و گندم گران نمی شود

استخدام کارشناس فروش،خانم در تجهیزات پزشکی فارمد التیام

استخدام کارآموز وکالت در اردبیل

وضعیت پایاب سدها در آذربایجان شرقی

استخدام کارشناس فروش تمام وقت دارای خودرو در قزوین

استخدام فروشنده و کال سنتر خانم درشرکتی فاخر در تهران

همکاری ایران و اتحادیه اروپا در زمینه انرژی های نو

چه دخترانی در بازار داعش گرانترند؟

امضا 2 تفاهم نامه همکاری پالایشگاهی در بوشهر

کفش های ناصر حجازی 50 میلیون تومان حراج شد

بررسی عملکرد وزارت نفت در مورد تحویل قیر به دستگاه ها در بودجه 96

جشنواره نوروزی تاجیکستان در شیراز

شماره پلاک 400هزار دلاری برای قاری قرآن 12 ساله اماراتی

استخدام جذب مشاور / تبریز

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

تاجر عرب 3 میلیون دلار برای پلاک 2 داد!

3 میلیون دلار برای یک پلاک ماشین!+عکس

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

تاجر عرب 3 میلیون دلار برای پلاک ماشین داد!+عکس

با رای کمیسیون اقتصادی؛ مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

عدم اعتماد اجتماعی به نهادهای امدادرسان

تفاهم نامه ایران و آلمان برای انتقال فناوری های جدید

استخدام کارگر ساده اول سردرود / تبریز

خسروتاج معاون صادراتی وزیر صنعت شد

مشوق های مالیاتی برای کمک فعالان اقتصادی به زلزله زدگان

بزرگ ترین کارخانه خودروسازی بلاروس افتتاح شد

98 % سپرده گذاران فرشتگان تعیین تکلیف شدند

آغازبرداشت ذرت در شهرستان دره شهر + گزارش

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

ارجاع 143پرونده تخلف اقتصادی به تعزیرات حکومتی در آستارا

فروش دنا پلاس توربو آغاز شد

استخدام بازار یابی محصولات غذایی و بهداشتی / تبریز

ده دلیل برای کاهش قدرت موتور در طول زمان

استخدام چرخکار ماهر پالتو دوز / تبریز

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

زمان آخرین مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان

شاگرد اول های بهره وری در ایران

قیمت و مشخصات «میتسوبیشی ASX»

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

افزایش 28 درصدی پرونده های قاچاق کالا و ارز

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

رفع مشکلات طرح های اشتغالزای استان سمنان + فیلم

امضا 2 تفاهم نامه در بوشهر

دفن 100میلیون تومان ازعوارض شهروندان در میدان امام رضا

تاکسی آنلاین در شهر ارومیه راه اندازی می شود

چه دخترانی در بازار داعش گرانترند؟

بررسی پرچمداری به نام «وان پلاس 5 تی» +عکس

گفتگوی18:30/ارسال 75 میلیارد تومان اقلام مورد نیاز زلزله زدگان/اعلام تازه ترین اقلام ضروری

خرید جدیدترین خودروی ایرانی چقدر تمام می شود؟

پرداخت وام 35 میلیون تومانی ساخت مسکن به زلزله زدگان

گفتگوی18:30/ارسال 35 میلیارد تومان اقلام مورد نیاز زلزله زدگان/اعلام تازه ترین اقلام ضروری

بهترین اپلیکیشن های گلکسی نوت 8 که بلافاصله پس از خرید دستگاه باید نصب کنید

افزایش مبادلات تجاری ایران و سنگاپور

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

ایده مشترک مدیر کل و رییس گروه راه آهن مسافری جنوب شرق دیپلم افتخار دریافت کردند

بررسی راهکارهای ایجاد و توسعه زیرساخت های گلستان با حضور وزیر راه

کدام دختران در «بازار داعش» قیمت تر استند؟

استخدام به چند نفر چرخکار ماهر نیازمندیم… / تبریز

استخدام مدیر فروش و کارشناس فروش خانم و آقا / تبریز

ردپای بحران های جغرافیایی بر قیمت نفت

حراج اتومبیلی فوق لاکچری با قیمت نجومی! +تصاویر

افزایش تولید گندم تا مرز 8 میلیون تن در کشور

همکاری مسترتیستر و علی دایی

رقابت فروشگاه های آنلاین در روز جهانی خرید

تثبیت قیمت نان در خراسان شمالی

خسروتاج در سمت معاون امور صادراتی وزیر صنعت ابقاء شد

بیست و پنج میلیارد دلار سرمایه گذاری در ایران

قیمت بیت کوین از مرز 8 هزار و 100 دلار گذشت

فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار با حضور رییس جمهوری آذرماه افتتاح می شود

سالانه 1.5 میلیون تن محصولات خارج از فصل در هرمزگان تولید می شود

پیگیری دولت برای احیای 550 هزار هکتار از اراضی دشت خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان

تعداد خودروهای متوقف در گمرک از 10هزار دستگاه گذشت

جزییات پرداخت وام 140 میلیونی خرید مسکن از هفته آینده

نحوه گرم کردن خانه بدون بخاری

قیمت انواع محصولات ایران خودرو 29 آبان 96

همایش بین المللی نوآوری دانش سیستم های آبی در گرگان + فیلم

انتقال بانک گلدمن ساکس پس از برگزیت به فرانکفورت یا پاریس

قیمت گوشی اپل در بازار+ جدول

آموزش 3 هزار صنعت گر در شهرک های صنعتی

صندوق کارآفرینی امید اردبیل بیش از 13 میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد پرداخت کرد

تقویت 58 واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام کم حجم اما متعادل

نشست اوپک فردا در وین برگزار می شود

ادامه محدودیت در عرضه برخی خودروها/ اختلاف قیمت 6 میلیون و 600 هزار تومانی استپ وی

کمالی پور: پرونده های قاچاق کالا و ارز 28 درصد افزایش یافته است

گمرک قاچاق 1128 کانتینری را به تخلف تنزل داد/ بازی با الفاظ برای کاستن از بار اتهام

تولید 8 میلیون و 874 هزار تن گندم در کشور

چگونه لیست مخاطبین جیمیل را به iCload منتقل کنیم؟

قیمت طلا کاهش یافت

خودروسازان با هزینه بانکی و طلب قطعه سازان مواجه اند/ فرمان سایپا در بورس نمی چرخد

ورود تقاضای عمده به بازار سکه/ حباب قیمتی در تاریخ معاملات بی سابقه است

98 درصد سپرده گذاران فرشتگان تعیین تکلیف شدند

استفاده از گیاه دریایی برای کشتن مورچه های مهاجم

تولید 8 میلیون و 874 هزار تن گندم در کشور

خودروسازان با هزینه بانکی و طلب قطعه سازان مواجه اند/ فرمان سایپا در بورس نمی چرخد

قیمت نان قطعا افزایش می یابد

مجتبی خسروتاج معاون صادراتی وزیر صنعت شد

آزادسازی قیمت ها دستور کار دائمی است

کم و پربارش ترین شهرهای کشور با گذشت60 روز از سال آبی

نوبخت: احیای اراضی استان های ایلام و خوزستان از مهمترین پروژه های اقتصاد مقاومتی است

فقط 2 درصد سپرده گذاران تعاونی فرشتگان بلا تکلیفند

مزایای عرضه فولاد در بورس کالا چیست؟

برگزاری همایش تخصصی صادرات خرده فروشی صنایع دستی

مجتبی خسروتاج معاون صادراتی وزیر صنعت شد

آزادسازی قیمت ها دستور کار دائمی است

پروژه آب رسانی خوزستان بسیار حایز اهمیت است

مشوق های مالیاتی برای کمک فعالان اقتصادی به زلزله زدگان

استخدام خانم و آقا جهت همکاری نیازمندیم / تبریز

280 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای بازسازی اختصاص می یابد

رونق بخش مسکن از برنامه های مهم دولت است/ضرورت تدوین راهکارهایی برای تامین مالی تولیدکنندگان انبوه مسکن

قیمت به یک میلیون و 440 هزار تومان رسید

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی خانم با مزایای عالی در تهران

تحلیل مقایسه ای بودجه سال 2018 جمهوری آذربایجان و گرجستان از سوی اقتصاددان آذربایجان

سرانه مصرف آرد در اردستان 2 برابر میانگین کشوری است

نوبخت: احیای اراضی استان های ایلام و خوزستان از مهمترین پروژه های اقتصاد مقاومتی است

شرایط جدید برای ارائه تسهیلات دولتی به زلزله زدگان/ آغاز اقدامات لازم از هفته آینده

کمپین صادرات خرده فروشی با محوریت صنایع دستی در اردبیل آغاز بکار کرد

امکان تکثیر بذر هیبرید کلزا در شرکت کشت و صنعت پارس فراهم شد

کمالی پور: پرونده های قاچاق کالا و ارز 28 درصد افزایش یافته است

جزییات کنترل شاخص های کیفی آب در مناطق زلزله زده

رقم صادرات ایران به اتحادیه اروپا چقدر است؟

نشست جهانگیری با 3عضو کابینه درباره مسکن/رونق مسکن در اولویت دولت

بررسی عملکرد وزارت نفت در تامین قیر رایگان

استخدام با درآمد عالی / تبریز

استخدام شاگرد ساده میوه فروشی / تبریز

قیمت نان، قطعا افزایش می یابد

افزایش 50 درصدیِ دستفروشی در تهران

افزایش قابل ملاحظه قیمت سکه در بازار

گازدار بیش از 10 هزار مشترک آسیب دیده در شهرهای سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی وصل شد

سکه طرح جدید 6 هزار تومان گران شد

قیمت گاز صادراتی را مقایسه نکنید

نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس پس از پنج سال وقفه آذرماه در شیراز برپا می شود

رونق کسب و کار با ایجاد طرح های اقتصاد مقاومتی در آباده + فیلم

پیگیری دولت برای احیای 550 هزار هکتار از اراضی دشت خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان

خریداری 6 دستگاه ماشین برای حمل زباله شهری

استخدام مدیرفروش / تبریز

رونق بخش مسکن از برنامه های مهم دولت است

استخدام کارمند دفتری فروش / تبریز

راه اندازی بزرگترین کارخانه خودروسازی بلاروس

عکس/دورهمی سیاوش خیرابی و دوستانش در بام تهران

عکس/ خودکشی دسته جمعی نهنگ ها در سواحل اندونزی

شرایط جدید فروش فوری و پیش فروش محصولات پارس خودرو اعلام شد

تمهیدات جدید مجلس برای جلوگیری از قاچاق کالا + جزییات

سیمان لامرد برای پنجمین سال متوالی صادرکننده نمونه استان فارس شد

امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه دانشگاه صدا و سیما با سازمان امور سینمایی و مدرسه ملی سینمای ایران

دولت به بن بست بانک مسکن رسیده است

ورود تقاضای عمده به بازار سکه

درخواست ساکنان یکی از محلات نیشابور از فرمانداری

امضا دو تفاهمنامه برای توسعه فعالیت های پالایشگاه گاز فجر جم

­روز ملی کیفیت و اینده شناسی نظام اموزشی

قیمت طلا کاهش یافت

لغو قرارداد گلخانه داران محوطه فرودگاه یاسوج

جزییات 5خبر امروز پنجشنبه 23شهریور 1396

جزییات 5خبر امروز پنجشنبه 23شهریور 1396