مطالب مرتبط:
اطلاعیه سازمان سنجش درباره اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال 1396
اطلاعیه سازمان سنجش درباره زمان اعلام نتایج آزمون سراسری سال 1396
اخبار 20 روز چهارشنبه 22 شهریور 1396
اخبار 20 روز چهارشنبه 22 شهریور 1396
جزییات سرگردانی 2 گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل! + عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 شهریور 1396 ساعت 23:222017-09-13اقتصادي

جزییات 5خبر امروز پنجشنبه 23شهریور 1396


- در حالی که دولت مدعی رشد اقتصادی 7 درصدی است، یک روزنامه حامی دولت تصریح کرد کسری بودجه احتمالا موجب کندتر شدن رشد اقتصادی خواهد شد و دولت چاره ای جز کاستن از بودجه های عمرانی ندارد.

مدت هاست رسانه ها و کارشناسان درباره رشد اقتصادی فاقد کیفیت هشدار می دهند.

روزنامه همشهری در گزارشی ضمن خدشه در آمار نرخ رشد 7 درصدی نوشت: اقتصاد ایران در سال جاری رشدی 3/7 درصدی را تجربه خواهد کرد.

این تازه ترین گزارشی است که مرکز پژوهش های مجلس منتشر و اعلام کرد: رشد اقتصادی دو رقمی سال 1395 بیشتر تحت تأثیر رشد صادرات نفتی و در نتیجه بخش نفت بوده و تداوم این رشد اقتصادی برای سال 1396 تا حد زیادی دور از دسترس خواهد بود.

این گزارش چند روز پس از آن رونمایی شد که هفته گذشته مرکز آمار ایران از خیز 7درصدی اقتصاد در بهار امسال خبر داده بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری، کسری بودجه دولت احتمال کندتر شدن سرعت رشد اقتصاد را تقویت می کند و به نظر می رسد دولت همچون سال های گذشته چاره ای جز کم کردن از سهم بودجه عمرانی برای دخل و خرج سنگین اداره دولت و تأمین هزینه های جاری به ویژه حقوق و مزایای کارمندان نخواهد داشت.

افزون بر اینکه کم شدن سهم بودجه عمرانی باعث خواهد شد تا تأثیر آن در شاخص ساختمان و مسکن دولتی نمایان شود.

اما روزنامه صبح نو در گزارشی با موضوع آمار رشد اقتصادی تصریح کرد: رشد اقتصادی اعلامی، فقط یک عدد است و اتفاق خاصی در حوزه رونق اقتصادی نیفتاده است.

این روزنامه خاطرنشان کرد: مرکز آمار ایران هفته گذشته، میزان رشد اقتصادی را با احتساب نفت، 6/5 درصد و بدون نفت، 7 درصد عنوان کرد، یعنی این بار، رشد اقتصادی نفتی از رشد غیرنفتی پیشی گرفته بود؛ موضوعی که همه را متعجب کرد.

از سویی دیگر معاون اقتصادی بانک مرکزی می گوید که از نگاه سیاستگذاری پولی و ارزی کشور هم که هر ماه، در کنار مرکز آمار ایران، شاخص های اقتصادی را اعلام می کند، این رشد مثبت خواهد بود؛ بنابراین باید انتظار داشت که رشد اقتصادی البته در اعداد و ارقام، شرایط مناسبی را رقم بزند.

اما این همه ماجرا نیست، هنوز هم اگر پای صحبت بخش خصوصی و فعالان اقتصادی بنشینیم، معتقدند که رشد اقتصادی تنها یک عدد است و اتفاق خاصی در حوزه تولید و کار آنها رخ نداده است.

واقعیت آن است که رشد اقتصادی اکنون دیگر برای فعالان اقتصادی و بخش خصوصی، تنها یک عدد است، هر قدر هم که دولت بگوید رشد اقتصادی در فصل بهار 7 درصد شده است، آنها به سختی می توانند باور کنند که در فعالیت هایشان، اتفاق خاصی بیفتد و رونق خاصی را تجربه کنند.

البته این رقم هم، مانند تورم می ماند، هر قدر که دولت اصرار دارد تورم کاهش یافته، اما مردم هنوز آن را حس نمی کنند و البته فعالان اقتصادی هم، که اندکی بیشتر از عامه مردم با اعداد و ارقام آشنا هستند، می گویند تورم که سرعت رشد قیمت هاست، هنوز در زندگی آنها وضعیت مناسبی را رقم نزده است.

انحراف سیاست های حمایتی از تولید به حوزه های انحصاری و رانتیدولت به جای حمایت از تولید، از رانت و بازار انحصاری از جمله در حوزه خودرو حمایت می کند.

روزنامه جوان در گزارشی انتقادی خاطر نشان کرد: در بخش صنعت نه تنها تنوع سازی بی مورد داشته ایم بلکه تولیدکنندگان برحسب شرایط و نوع رانت (اعم از انرژی ارزان یا مواد اولیه ارزان) بدون توجه به کارایی و بهره وری به تکثیر تصاعدی خود پرداخته اند که این تکثیر تنها باعث سازماندهی بیشتر برای دریافت امتیازهای بیشتر شده و نقشی در توسعه و پیشرفت اقتصاد یا حضور در بازارهای جهانی نداشته است.

به عبارت دیگر دولت به جای حمایت از تولید از جویندگان رانت و بازار انحصاری پشتیبانی می کند که در برخی بخش ها منجر به اتلاف سرمایه ها شده است.

گفته می شود از 168 رشته صنعتی دنیا 130 رشته را در ایران فعال کرده ایم در حالی که آلمان به عنوان یکی از مهم ترین کشورهای صنعتی جهان برای دهه ها تنها روی 26 رشته متمرکز بوده است اما عیب کار زمانی عیان تر می شود که فعالیت در این رشته ها بیشتر ظاهری بوده و مبتنی بر رانت های دریافتی و ارزانی برخی کالاهای اولیه است، به نحوی که فعالیت در برخی حوزه ها بی آنکه بهره وری و کارایی در آن باشد، رشدی سرطانی داشته است.

این دقیقا یعنی انحراف در مسیر تولید، انحراف در مسیر تفکر تولید!رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دراین باره گفته است: باید برای اولین بار یک ارزیابی واقع بینانه از نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدهای صنعت و تولید کشور ارائه دهیم.

غلامحسین شافعی با اشاره به برخی آمار در رابطه با تعداد پروانه واحدهای صنعتی و تولیدی و تعداد پروانه های در حال ساخت و مقایسه آنها با دیگر کشورها گفت: برای نمونه اگر کشور خود را با چندین کشور دیگر در این شرایط محدودیت منابع، مقایسه کنیم می بینیم در صنعت خودرو ما 49 پروانه خودرو و 32 پروانه در دست ساخت داریم، در مجموع 81 واحد تولید خودرو در کشورمان وجود دارد.

تعداد واحدهای صنعت خودرو در آلمان 12، آمریکا 29، فرانسه هشت، ژاپن 11 و کره پنج واحد است.

شافعی افزوده است: در صنعت سیمان 73 پروانه و 92 پروانه در حال ساخت داریم که در مجموع 165 واحد در حوزه سیمان وجود دارد.

در صورتی که کره جنوبی با 10 واحد چند برابر ما تولید می کند.

در تولید موتورسیکلت 177 پروانه و 33 واحد در حال ساخت و در مجموع 110 واحد داریم.

جمع واحدهای موتورسیکلت در کشورهای اندونزی، تایوان، ترکیه، عربستان، پاکستان، ویتنام، تایلند، چین، مالزی، هند، بنگلادش، فیلیپین، ژاپن و کره جنوبی 82 واحد است.

وی عنوان کرده است: تعداد واحدها در حوزه فرش هزار و 215، تلویزیون رنگی 36، یخچال فریزر 530، ویفر و شکلات هزار و 520 در کشور است.

اگر با چنین حرکتی ما در شرایط رونق تولید قرار گیریم، آیا همه اینها می توانند با ظرفیت اقتصادی کار کنند؟ قیمت تمام شده کالاهای ما می تواند در بازار رقابتی جوابگو باشد؟آقای جهانگیری! هشدار جاده ها با نامه نگاری حل نمی شودیک روزنامه اصلاح طلب خطاب به معاون اول رییس جمهور نوشت هشدار جاده ها با نامه نگاری حل نمی شود.

روزنامه آرمان در یادداشتی به قلم بهمن آرمان (کارشناس اقتصادی) نوشت: متاسفانه بدعت بدی که در بین وزرا و دست اندرکاران مسائل اجرایی وجود دارد، کلی گویی است و به همین خاطر اصولا توده مردم مطالبی را که مسئولان عنوان می کنند، کمتر باور دارند.

این مسئله تا به آنجا کشیده شده که مقام معظم رهبری هم به آن ورود و عنوان فرموده اند که چرا این رشد اقتصادی و توسعه ای که مقامات دولتی عنوان می کنند، در زندگی روزمره مردم قابل مشاهده نیست؟ در رابطه با کشتار مردم در جاده ها که بر پایه استانداردهای جهانی از نظر تعداد جمعیت در کشور و مساحت آن در رتبه نخست جهان قرار دارد، همه انتظار داشتند که پس از نخبه کشی که عملا در فاجعه جان باختن تعدادی از نخبگان دختر کشور روی داد، دولت فکری برای این مسئله بکند.

آقای جهانگیری به عنوان معاون اول رییس جمهور به جای پرداختن به اصل مسئله در نامه ای خطاب به وزارت راه و شهرسازی و سایر وزرای مربوطه عنوان کردند که فکری برای این مسئله بکنند.

اما مردم انتظار این را نداشتند که از طرف معاون اول رییس جمهور کشور که مدعی است فارغ التحصیل معتبرترین مرکز علمی کشور است، تا این اندازه کلی گویی صورت بگیرد.

مسئله مرگ ومیر و تعداد بالای آنها در جاده ها با نامه نگاری و این گونه مسائل حل نمی شود و خود آقای جهانگیری هم می دانند که ارسال چنین نامه ای فقط مصرف داخلی دارد و توسط نهادهای ذیربط به دلیل اینکه مبانی اجرایی شان مشخص نشده، بایگانی خواهد شد.

علاوه بر آن در نامه ای که معاون اول رییس جمهور نوشته اند، باید مشخص می شد که وزارت راه و شهرسازی یا سایر نهادهای ذیربط با چه ابزاری میزان امنیت در شبکه های جاده ای کشور را به وجود بیاورند؟ بدون بودجه و امکانات مالی چنین کاری امکانپذیر نیست.

وزارت راه و شهرسازی بدون داشتن منطق علمی کافی به دنبال اخذ فاینانس از کشورهای خارجی برای دریافت وام برای ساخت راه آهن و آزادراه است.

درحالی که اگر همین میزان خسارت های ناشی از نبود شبکه های آزادراهی و ریلی که حدود 5درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد، یعنی چیزی حدود 20میلیارد دلار صرف پرداخت یارانه به شرکت های ساختمانی داخلی شود که در حال حاضر به علت نبود بودجه های عمرانی کافی یا تعدیل شده یا با ظرفیت های زیر 30 درصد کار می کنند و ده ها و بلکه صدها هزار نفر را به خیل بیکاران کشور اضافه کرده اند، چنین کارهایی در ایران شدنی است و تلاش وزارت راه و شهرسازی برای مقروض کردن کشور برای ساخت شبکه های آزادراهی و ریلی از هیچ گونه منطق ریلی برخوردار نیست.

کافی است همین دستور آقای جهانگیری به وزیر راه و شهرسازی این وزارتخانه را موظف می کرد لایحه ای را تهیه کرده، به تصویب هیئت دولت رسانیده و به مجلس ببرد تا بخشی از صرفه جویی ناشی از اجرای شبکه های آزادراهی به صورت آورده سرمایه گذار در نظر گرفته شود.

ولی متاسفانه به رغم اینکه چنین لایحه ای توسط نگارنده تهیه شده، در اختیار مجلس شورای اسلامی گذاشته شده، به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده و یک نسخه از آن در اختیار قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گذاشته شده، اما اقدامی صورت نمی گیرد.

بنابراین بدنه دولت باید از کلی گویی خارج شود و وزرای ما باید خودشان را مدیون مردم بدانند.

متاسفانه این مسئله عمومیت پیدا کرده که حتی مشاور ارشد اقتصادی رییس جمهور در دولت یازدهم جز مقاله نویسی و سخنرانی و ترسیم نمودار کاری برای اقتصاد کشور انجام نداد.

مسئله جان باختن نخبگان ما در هرمزگان باید نقطه عطف و پایانی بر این گونه رویدادها باشد.

پاسخ به اتهام اصلاح طلب بدلی /عارف: دنبال گفتمان جعلی هستندرییس فراکسیون امید گفت برای حفظ انسجام جریان اصلاح طلب، در برابر برخی اظهارنظرهایی که به دنبال عبور از هویت اصلاح طلبی هستند سکوت می کنم.

محمدرضا عارف به خاطر عملکرد فراکسیون امید و همچنین شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان که رییس آن در انتخابات مجلس و شورای شهر بود، مورد اعتراضات متعدد قرار دارد.

او در سال 92 نیز از سوی همین طیف از اصلاح طلبان متهم به بدلی و قلابی بودن شد.

عارف در پاسخ این انتقادها گفته است: فعلا برای حفظ انسجام جریان اصلاح طلب در برابر برخی اظهارنظرهایی که به دنبال عبور از هویت اصلاح طلبی و فروپاشی وحدت و انسجام هستند سکوت می کنم ولی در صورت تداوم آن مطمئنا نسبت به اهداف اینگونه اظهارنظرها سخن خواهم گفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازامیدنامه، دکتر محمدرضا عارف گفت: در روز اول فعالیت شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان تلاش زیادی برای توقف فعالیت این شورا از طریق تهدیدهای مختلف صورت گرفت ولی از آنجا که عملکرد شفاف و روشنی داشتیم به فعالیتمان ادامه دادیم.

در مقطع فعلی متاسفانه با جعل برخی گفتمان ها به دنبال فروپاشی شورای عالی اصلاح طلبان هستند.

وی با انتقاد از برخی تعابیری که نسبت به لیست امید شورای شهر تهران صورت گرفت، گفت: مردم به احترام گفتمان اصلاحات به تمامی 21 نفر لیست امید رای دادند چرا با برخی اظهارنظرها به مردم توهین می کنید و زمینه بی اعتمادی به گفتمان اصلاحات را فراهم می کنید؟یادآور می شود در کنار حملات تند برخی روزنامه ها و سایت های اصلاح طلب به عارف، صادق زیباکلام نیز اخیرا در مصاحبه ای گفته بود: فراکسیون امید یک بدن بی سر بود با عرض معذرت، آقای دکتر عارف علیرغم احترام زیادی که برای ایشان قائل هستم ولی از نظر اجرایی ایشان را آدم توانمندی نمی بینم.

وی پیش از این هم با بی عرضه خواندن عارف و فراکسیون امید گفته بود: آنها عرضه نداشتند یک کمیسیون را بگیرند؛ عرضه نداشتند یک نطق قبل از دستور بگیرند؛ یک مشت آدم که اصلا معلوم نیست چرا رفته اند مجلس؛ کسانی که ما این همه دویدیم تا بتوانند وارد مجلس شوند.

تعجب بنیاد آمریکایی از سخنان صالحیسخنان نسنجیده و غلط رییس سازمان انرژی اتمی ایران، تعجب اندیشکده آمریکایی را هم موجب شد.

بنیاد دفاع از دموکراسی نوشت: علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفته است اگر اتحادیه اروپا در برجام بماند اما آمریکا از آن خارج شود، ایران از برجام خارج نخواهد شد.

او توضیح نداده که در این صورت توافق عملا چگونه توافقی خواهد بود؟این اندیشکده می افزاید: سخنان صالحی در حالی است که کمال خرازی (وزیر خارجه اسبق ایران) گفته است اگر آمریکا از برجام خارج شود، برجامی باقی نخواهد ماند و باید سیاست های قبلی خود را پیگیری کنیم .


کلید واژه ها: رشد اقتصادی - اقتصاد - اقتصادی - مرکز آمار ایران - دولت - درصد - روزنامه - مرکز آمار - بودجه - گزارش - آمار - ایران - کسری بودجه - مرکز پژوهش های مجلس - شاخص های اقتصادی - روزنامه همشهری - همشهری - نفتی - اقتصاد ایران - صادرات نفتی - بانک مرکزی - شاخص - کارمندان - رونمایی - ساختمان - صادرات - انتظار - هزینه - شرایط - رسانه

آخرین اخبار سرویس:
نرخ تورم در شهریورماه 8.1 درصد شد

دلار و یورو پاییز را کاهشی آغاز کردند

کمتر از نیمی از تعهد اشتغال استان سمنان محقق شد

مقیمی: برای تقویت شوراها نیاز به قوانین جدید داریم

5 برابر شدندن مراکزصدور روادید برای زائران اربعین حسینی در خوزستان

توزیع 12هزارتن گوشت قرمز و مرغ منجمد از اول محرم آغاز شد

شرکت ملی پالایش: بنزین توزیعی در پایتخت، استاندارد یورو4 دارد

اپلیکیشن پرداخت عوارض آزاد راهی در راه است

رژیم صهیونیستی و صادرات «نظامی ـ امنیتی» به اروپا

«اورژانس» کمترین نارضایتی مردم از مجموعه وزارت بهداشت

تبلیغات ماهواره‎ای خودرو غیرقانونی است

چرا ایران خاموش نشد؟

کمتر از نیم ساعت یک ناهار خوشمزه بپزید

آغاز پیش فروش دنا ویژه مهرماه

قیمت های نجومی آیفون 8 در ابتدای ورود به بازار موبایل ایران

رونمایی پورشه از قایق 63.000.000.000 تومانی!/ سفر مافوق لوکس دریایی!

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: مشکلات کارگران هپکو و آذراب هنوز حل نشده است/ مسئولان نمک بر زخم کارگران نپاشند/ استاندار مرکزی به ریاست جمهوری برود و تا مشکل کارگران را حل نکرده به استان باز نگردد

ورود برنج دونوج (رتون) مازندران به بازار

اعمال محدودیت تنوع تایپ هواپیمای ایرلاین های داخلی

سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری غول اینترنتی چین روی خودروهای خودران

مسیر تهران - شمال تا سال آینده به بهره برداری می رسد

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری بنز در آمریکا

کاهش 22 سانتی متری سطح تراز دریاچه ارومیه

افزایش 20 درصدی سطح کشت پاییزه جو در خراسان رضوی

قائم مقام وزیر کشور: انتخاب های وزیر کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم درست بوده است

ورود جدیدترین شاسی بلند ولوو به ایران

چین استفاده از بیتکوین را ممنوع کرد/کاهش 5 درصدی ارزش ارز مجازی

گام بلند وزارت نفت برای جلوگیری از خام فروشی

ادامه روند کاهشی نرخ مرغ در بازار

تغییر محل اعتبار پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان مغایر قانون است

قایق لوکس پورشه رونمایی شد! + تصاویر

مراسم امضای قرارداد بانک های ایران با «اوبر بانک» اتریش

استخدام مامور خرید در یک کارخانه در شهرک صنعتی ایوانکی

درخواست گزارش وزیر کار درباره حوادث اراک

گروکشی سازمان تأمین اجتماعی از کارگران آذرآب/ وزارت کار کم کاری کرد

مرغ گران می شود؟

شرایط صادرات گل آسان شد + سند

روند بهای اونس و سکه نقدی

سازش پرونده18 میلیون تومانی دراجرای احکام شورای حل اختلاف تهران

نرخ تورم 8 درصد شد

تأکید قائم مقام وزیر کشور بر نقش شوراها در حل مشکلات شهری

قائم مقام وزیر کشور: انتخاب های وزیر کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم درست بوده است

اعلام شماره شبا برای سهام عدالت محدودیت زمانی ندارد

7 معمای بی پاسخ درباره آیفون 10

340 تن گوشت ماهی در شهرستان آزادشهر تولید شد

همایش عاملیت های فروش قطعات سایپایدک برگزار شد

بازار عراق فرصتی غیرقابل تکرار برای بازرگانان ایرانی است

دستور ربیعی برای پیگیری مشکل کارگران هپکو و آذرآب

282 میلیارد ریال سهام در بورس سمنان معامله شد

ورود برنج دونوج (رتون) مازندران به بازار

قیمت نفت خام سبک ایران از 54 دلار گذشت

سکه طرح جدید 3900 تومان گران شد

آغاز برداشت عسل از 149 هزار کلونی زنبور

کاهش 22 سانتی متری سطح تراز دریاچه ارومیه کاهش 36 درصدی نزولات جوی

«مودیز» رتبه اعتباری انگلیس را کاهش داد

بهره برداری خط آهن خواف – هرات در آینده ای نزدیک

بازار گرم اشعار عاشورایی و مداحی در صفحات معارفی رسانه ها

شرایط سختگیرانه برای بلامحل ها

اعلام شماره شبا برای سهام عدالت محدودیت زمانی ندارد

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری بنز در آمریکا

زلزله چشم انداز رشد اقتصادی مکزیک را کاهش داد

گسترش همکاری بانک ملی ایران و وزارت آموزش و پرورش

مسیر تهران - شمال تا سال آینده به بهره برداری می رسد

خسارت میلیاردی آفت چوبخوار به باغات بشرویه

ارزان ترین شاسی بلند ولوو به ایران می آید+عکس

شهرستان محلات قطب تریکوبافی کشور + فیلم

بخشنامه توقف حذف برچسب قیمت ابلاغ نشده است

بازار عراق فرصتی غیرقابل تکرار برای بازرگانان ایرانی است

ورود برنج دونوج (رتون) مازندران به بازار

770 میلیون ریال مشارکت مردمی در شهرستان آزادشهر جمع آوری شد

حضور نیروگاه حرارتی شازند در نمایشگاه HSE اراک

صعود قیمت سکه و دلار در نخستین روز پاییز

لرزه گرانی قیمت بر بازار اقلام اساسی محرم

مراکزصدور روادید برای زائران اربعین حسینی در خوزستان پنج برابر شدند

علت تعطیلی برخی جایگاههای سی ان جی شهر تهران مشخص شد

نرخ تورم در شهریورماه اعلام شد

دانشنامه اصطلاحات اقتصادی؛ نفت برنت چیست؟

جزییات امضای دو قرارداد مهم تأمین مالی بانک های کشور با بانک های اروپایی

فراخوان استخدام در یک شرکت تولیدی

شرکت ملی پالایش: بنزین توزیعی در پایتخت، استاندارد یورو4 دارد

اپلیکیشن پرداخت عوارض آزاد راهی در راه است

ابلاغ نتیجه کارشناسی بخشی از پرونده «ستایش» پس از اعتراض

سکه طرح جدید 3900 تومان گران شد

تصاویر: حیوانات خانگی عجیب و غریب چینی ها

فرق بین اوراق مشارکت و اوراق اجاره چیست؟

10 تیترداغ دنیای آی تی ازجزییات موافقتنامه اچ تی سی با گوگل تا امتیاز 83 برای دوربین گوشی جدید سونی

نفت برنت چیست؟

درخواست گزارش وزیر کار درباره حوادث اراک

قیمت کالاهای اساسی در روز دوم محرم

درخواست وزیر کار برای ارائه گزارش جامع از دلایل اعتراضات کارگری در "هپکو" و " آذرآب "

توزیع 12 هزارتن گوشت قرمز و مرغ منجمد

برگزاری نشست راهکارهای توسعه و گسترش ورزشهای زمستانی

206 تیپ2 و پژو پارس گران شد + جدول

ارزان ترین شاسی بلند ولوو به ایران می آید

11 هزار شغل در استان سمنان ایجاد می شود

بررسی ارز در بازار بین بانکی/ قیمت آپارتمان حوالی سازمان آب/ نرخ دلار ثابت ماند

ورود لباس های مشکی با نماد شیطان پرستی به بازار کشور+عکس

تحقق 100 درصدی فاز اول سند آموزش مدیریت بحران در یزد

جدول/ قیمت پرفروش ترین تلویزیون های LED

خودروی حبابی آینده بین زمین و هوا شناور است

نمایشگاه اختصاصی ایران در ارمنستان افتتاح شد

ثروت خالص خانوارهای آمریکایی به 96.2 تریلیون دلار افزایش یافت

صف های بنزین در ونزوئلا هرروز طویل تر می شود

فضای شهری تهران در ماه محرم

اعضای شورای کار شرکت هپکو با وزیر صنعت دیدار می کنند

مراکزصدور روادید برای زائران اربعین حسینی در خوزستان پنج برابر شدند

مذاکره یک شرکت نفتی روسیه با ایران برای توسعه میدان نفتی آب تیمور

تصاویری دردناک از کودکان میانماری

سکه طرح جدید 3900 تومان گران شد

اعلام قیمت دو مدل تازه ب ام و

کاهش 22 سانتی متری سطح تراز دریاچه ارومیه

نوشته های رایگانی که 30هزار تومان آب می خورد

طرح حذف برچسب قیمت کالا شاید تا وقتی دیگر + صوت

جزییات تورم شهریورماه/ نرخ تورم کل به 8 درصد رسید

برداشت خرما از نخلستان های آبادان

اعلام شماره شبا برای سهام عدالت محدودیت زمانی ندارد

نرخ تورم در شهریورماه 8.1 درصد شد/ رشد قیمت کالا و خدمات مصرفی خانوار

عکس/ آیا برداشت فندق را دیده اید؟

جزییات الکترونیکی شدن عوارض آزادراهی

استخدام مسئول دفتر،مسلط به مهارت های چهارگانه انگلیسی/تهران

بررسی زمین گردشگری ژوراسیک ایران در یک رویداد علمی

اهداف سرمایه گذاری خارجی بعد از برجام محقق نشد

7 معمای بی پاسخ درباره آیفون 10

ابهام جدید در خصوص کیفیت بنزین

توزیع 12هزارتن گوشت قرمز و مرغ منجمد از اول محرم آغاز شد

خودرویی که مانند حباب بالای سطح زمین حرکت می کند+ عکس

ثبت 3 هزار و 692 تولد در سبزوار

کشت پاییزه گندم در کشور آغاز شد

تبعیت خودروسازان از نرخ مصوب سود بانکی

نوشته های رایگانی که 30هزار تومان آب می خورد

افزایش قیمت سوخت اشتباهی تکراری است

اقتصاد تصمیم گیر واحد می خواهد/ دولت با این چینش به موفقیت نمی‎رسد/ بپذیریم در رکودیم

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت معتبر در قزوین

کشت آبی محصولات پاییزه ساوه به سبب کاهش منابع آبی کاسته می شود

استخدام کارشناس برق جهت شرکت معتبر تولیدی در قزوین

6 روش رفع سوءاثر از چک برگشتی + جدول

بیش از 16 میلیون سهام در بورس منطقه ای خوزستان مبادله شد

بنز صنعت خودروی ایران را جهانی می کند

سرمایه گذاری برای تفریح در عربستان

395 میلیارد ریال برای مقابله با خشکسالی در کهگیلویه و بویراحمد هزینه شد

آخرین خبردرباره ورود خودروهای بالای 2500 سی سی

مرکز آمار: نرخ تورم در شهریورماه 8.1 درصد شد/ رشد قیمت کالا و خدمات مصرفی خانوار

برداشت 13 تن زرشک کوهی از رویشگاه های خراسان شمالی

وضعیت بارش های کشور در یک سال آبی

انتقاد از همکاری نکردن دستگاه های گلستان در اجرای طرح کارورزی

پرداخت 49 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید

سه راه بازیابی پس از شکست

نرخ دلار نزولی شد/ کاهش 10 تومانی در هفته گذشته

روسیه بزرگترین خریدار "رسمی" طلا است

سفر بیش از 2 میلیون مسافر به استان اردبیل

برای خرید خودرو ام جی چقدر باید هزینه کرد؟+جدول

بیمه نامه های شخص ثالث به شرط کد یکتا

درخواست ربیعی برای ارائه گزارش جامع از دلایل اعتراضات کارگری در "هپکو" و " آذرآب "

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان تهران خبر داد ثبت نام 50 هزار نفر فارغ التحیل دانشگاه در سامانه کارورزی تهران

رشد 12.4 درصد بیکاری البرز درمقایسه با کشور

نرخ تورم کل به 8 درصد رسید

آشنایی با رشته های شاخه کاردانش/ 74 معرفی رشته پرورش گل و گیاهان آپارتمانی/ اشتغال زایی این هنرجویان با احداث گلخانه

توزیع 312 تن انواع اقلام غذایی در استان سمنان به مناسبت ماه محرم

لندروور تولید یک رنج روور الکتریکی هیبریدی را تایید کرد

بنزین با استاندارد یورو 4 توزیع می شود

درج کد یکتا بر روی بیمه نامه های شخص ثالث از امروز

کارخانه تویوتا در ایندیانا به تولید 5 میلیون دستگاه خودرو رسید

حمایت دولت مجارستان از همکاری و تولید مشترک اتوبوس های درون شهری ایکاروس در ایران

ابلاغ نتیجه کارشناسی بخشی از پرونده «ستایش» پس از اعتراض

کشت پاییزه گندم به طور رسمی در کشور آغاز شد

سه راه بازیابی پس از شکست

پشت پرده طفره رفتن بانک ها از پرداخت تسهیلات

206 تیپ2 و پژو پارس گران شد + جدول

رشد 12.4 درصد بیکاری البرز درمقایسه با کشور

اعلام شماره شبا برای سهام عدالت محدودیت زمانی ندارد

توزیع 108 تن برنج در میان مساجد، تکایا و حسینیه های خراسان شمالی برای عزاداری ماه محرم

خوش بینی بازار جهانی نسبت به افزایش قیمت طلا

14 واحد کشاورزی در استان قزوین از تسهیلات بانکی بهره مند شدند

افزایش صادرات گاز مایع قطر به پاکستان به 140 هزار متر مکعب در ماه

تغییر محل اعتبار پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان مغایر قانون است

دبیر کارگروه مدو لباس به فارس خبر داد ورود لباس های مشکی با نماد شیطان پرستی به بازار کشور+عکس

مودیز رتبه اعتباری انگلیس را کاهش داد

قیمت کالاهای اساسی در روز دوم محرم

با اعلام خبر احتمال توقف تولید 20 مدل خودرو اعلام شد :استانداردهای جدید دور از دسترس نیست

آخرین مهلت افتتاح و یا تکمیل موجودی سپرده های قرض الحسنه پس انداز بانک پارسیان

بنزین در کلان شهر تهران با استاندارد یورو 4 توزیع می شود

تنوع نوع هواپیما در ایرلاین ها محدود می شود

کشور هندوستان بازار بسیار خوبی برای تولیدات موسسه رازی درآسیا است

طلا در روزهای آینده بار دیگر خواهد درخشید

معاون وزیر: یک و نیم میلیون نفر از آمار بی سوادی کشور کم شده است

انعقاد 35هزار قرارداد سکه برای تحویل 10 ماه آینده/ کاهش 1.8 درصدی قیمت جهانی طلا

قاتل ستایش محکوم به پرداخت دیه شد

مذاکره شرکت نفتی "لوکویل" با وزیر نفت ایران

معاملات بورس خوزستان در هفته پایانی تابستان

حرف منتقدان چربید/ دستور توقف طرح حذف برچسب قیمت

کمک 490 میلیون ریالی خیرین برای احداث مسکن محرومین در اهر

استخدام منشی،کارشناس مارکتینگ،برنامه نویس،سرپرست نرم افزار

افتتاح شرکت نساجی کاشمر مدرس با تسهیلات بانک صنعت و معدن

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در اول مهر ماه

میزان مصرف بنزین در شش ماهه نخست سال جاری اعلام شد/ رشد 8.3 درصدی مصرف سوخت نسبت به مدت زمان مشابه

اقتصاد اشتراکی؛ راه حل مؤثر بحران آلودگی هوا و ترافیک

کشور هندوستان بازار بسیار خوبی برای تولیدات موسسه رازی درآسیا است

بنزین یورو 4 با گوگرد کمتر از 50 جزء در میلیون، توزیع می شود

206 تیپ2 و پژو پارس گران شد + جدول

اعلام شماره شبا برای سهام عدالت محدودیت زمانی ندارد

جزییات 5خبر امروز پنجشنبه 23شهریور 1396

جزییات 5خبر امروز پنجشنبه 23شهریور 1396