مطالب مرتبط:
اطلاعیه سازمان سنجش درباره اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال 1396
اطلاعیه سازمان سنجش درباره زمان اعلام نتایج آزمون سراسری سال 1396
اخبار 20 روز چهارشنبه 22 شهریور 1396
اخبار 20 روز چهارشنبه 22 شهریور 1396
جزییات سرگردانی 2 گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل! + عکس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 شهریور 1396 ساعت 23:222017-09-13اقتصادي

جزییات 5خبر امروز پنجشنبه 23شهریور 1396


- در حالی که دولت مدعی رشد اقتصادی 7 درصدی است، یک روزنامه حامی دولت تصریح کرد کسری بودجه احتمالا موجب کندتر شدن رشد اقتصادی خواهد شد و دولت چاره ای جز کاستن از بودجه های عمرانی ندارد.

مدت هاست رسانه ها و کارشناسان درباره رشد اقتصادی فاقد کیفیت هشدار می دهند.

روزنامه همشهری در گزارشی ضمن خدشه در آمار نرخ رشد 7 درصدی نوشت: اقتصاد ایران در سال جاری رشدی 3/7 درصدی را تجربه خواهد کرد.

این تازه ترین گزارشی است که مرکز پژوهش های مجلس منتشر و اعلام کرد: رشد اقتصادی دو رقمی سال 1395 بیشتر تحت تأثیر رشد صادرات نفتی و در نتیجه بخش نفت بوده و تداوم این رشد اقتصادی برای سال 1396 تا حد زیادی دور از دسترس خواهد بود.

این گزارش چند روز پس از آن رونمایی شد که هفته گذشته مرکز آمار ایران از خیز 7درصدی اقتصاد در بهار امسال خبر داده بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری، کسری بودجه دولت احتمال کندتر شدن سرعت رشد اقتصاد را تقویت می کند و به نظر می رسد دولت همچون سال های گذشته چاره ای جز کم کردن از سهم بودجه عمرانی برای دخل و خرج سنگین اداره دولت و تأمین هزینه های جاری به ویژه حقوق و مزایای کارمندان نخواهد داشت.

افزون بر اینکه کم شدن سهم بودجه عمرانی باعث خواهد شد تا تأثیر آن در شاخص ساختمان و مسکن دولتی نمایان شود.

اما روزنامه صبح نو در گزارشی با موضوع آمار رشد اقتصادی تصریح کرد: رشد اقتصادی اعلامی، فقط یک عدد است و اتفاق خاصی در حوزه رونق اقتصادی نیفتاده است.

این روزنامه خاطرنشان کرد: مرکز آمار ایران هفته گذشته، میزان رشد اقتصادی را با احتساب نفت، 6/5 درصد و بدون نفت، 7 درصد عنوان کرد، یعنی این بار، رشد اقتصادی نفتی از رشد غیرنفتی پیشی گرفته بود؛ موضوعی که همه را متعجب کرد.

از سویی دیگر معاون اقتصادی بانک مرکزی می گوید که از نگاه سیاستگذاری پولی و ارزی کشور هم که هر ماه، در کنار مرکز آمار ایران، شاخص های اقتصادی را اعلام می کند، این رشد مثبت خواهد بود؛ بنابراین باید انتظار داشت که رشد اقتصادی البته در اعداد و ارقام، شرایط مناسبی را رقم بزند.

اما این همه ماجرا نیست، هنوز هم اگر پای صحبت بخش خصوصی و فعالان اقتصادی بنشینیم، معتقدند که رشد اقتصادی تنها یک عدد است و اتفاق خاصی در حوزه تولید و کار آنها رخ نداده است.

واقعیت آن است که رشد اقتصادی اکنون دیگر برای فعالان اقتصادی و بخش خصوصی، تنها یک عدد است، هر قدر هم که دولت بگوید رشد اقتصادی در فصل بهار 7 درصد شده است، آنها به سختی می توانند باور کنند که در فعالیت هایشان، اتفاق خاصی بیفتد و رونق خاصی را تجربه کنند.

البته این رقم هم، مانند تورم می ماند، هر قدر که دولت اصرار دارد تورم کاهش یافته، اما مردم هنوز آن را حس نمی کنند و البته فعالان اقتصادی هم، که اندکی بیشتر از عامه مردم با اعداد و ارقام آشنا هستند، می گویند تورم که سرعت رشد قیمت هاست، هنوز در زندگی آنها وضعیت مناسبی را رقم نزده است.

انحراف سیاست های حمایتی از تولید به حوزه های انحصاری و رانتیدولت به جای حمایت از تولید، از رانت و بازار انحصاری از جمله در حوزه خودرو حمایت می کند.

روزنامه جوان در گزارشی انتقادی خاطر نشان کرد: در بخش صنعت نه تنها تنوع سازی بی مورد داشته ایم بلکه تولیدکنندگان برحسب شرایط و نوع رانت (اعم از انرژی ارزان یا مواد اولیه ارزان) بدون توجه به کارایی و بهره وری به تکثیر تصاعدی خود پرداخته اند که این تکثیر تنها باعث سازماندهی بیشتر برای دریافت امتیازهای بیشتر شده و نقشی در توسعه و پیشرفت اقتصاد یا حضور در بازارهای جهانی نداشته است.

به عبارت دیگر دولت به جای حمایت از تولید از جویندگان رانت و بازار انحصاری پشتیبانی می کند که در برخی بخش ها منجر به اتلاف سرمایه ها شده است.

گفته می شود از 168 رشته صنعتی دنیا 130 رشته را در ایران فعال کرده ایم در حالی که آلمان به عنوان یکی از مهم ترین کشورهای صنعتی جهان برای دهه ها تنها روی 26 رشته متمرکز بوده است اما عیب کار زمانی عیان تر می شود که فعالیت در این رشته ها بیشتر ظاهری بوده و مبتنی بر رانت های دریافتی و ارزانی برخی کالاهای اولیه است، به نحوی که فعالیت در برخی حوزه ها بی آنکه بهره وری و کارایی در آن باشد، رشدی سرطانی داشته است.

این دقیقا یعنی انحراف در مسیر تولید، انحراف در مسیر تفکر تولید!رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دراین باره گفته است: باید برای اولین بار یک ارزیابی واقع بینانه از نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدهای صنعت و تولید کشور ارائه دهیم.

غلامحسین شافعی با اشاره به برخی آمار در رابطه با تعداد پروانه واحدهای صنعتی و تولیدی و تعداد پروانه های در حال ساخت و مقایسه آنها با دیگر کشورها گفت: برای نمونه اگر کشور خود را با چندین کشور دیگر در این شرایط محدودیت منابع، مقایسه کنیم می بینیم در صنعت خودرو ما 49 پروانه خودرو و 32 پروانه در دست ساخت داریم، در مجموع 81 واحد تولید خودرو در کشورمان وجود دارد.

تعداد واحدهای صنعت خودرو در آلمان 12، آمریکا 29، فرانسه هشت، ژاپن 11 و کره پنج واحد است.

شافعی افزوده است: در صنعت سیمان 73 پروانه و 92 پروانه در حال ساخت داریم که در مجموع 165 واحد در حوزه سیمان وجود دارد.

در صورتی که کره جنوبی با 10 واحد چند برابر ما تولید می کند.

در تولید موتورسیکلت 177 پروانه و 33 واحد در حال ساخت و در مجموع 110 واحد داریم.

جمع واحدهای موتورسیکلت در کشورهای اندونزی، تایوان، ترکیه، عربستان، پاکستان، ویتنام، تایلند، چین، مالزی، هند، بنگلادش، فیلیپین، ژاپن و کره جنوبی 82 واحد است.

وی عنوان کرده است: تعداد واحدها در حوزه فرش هزار و 215، تلویزیون رنگی 36، یخچال فریزر 530، ویفر و شکلات هزار و 520 در کشور است.

اگر با چنین حرکتی ما در شرایط رونق تولید قرار گیریم، آیا همه اینها می توانند با ظرفیت اقتصادی کار کنند؟ قیمت تمام شده کالاهای ما می تواند در بازار رقابتی جوابگو باشد؟آقای جهانگیری! هشدار جاده ها با نامه نگاری حل نمی شودیک روزنامه اصلاح طلب خطاب به معاون اول رییس جمهور نوشت هشدار جاده ها با نامه نگاری حل نمی شود.

روزنامه آرمان در یادداشتی به قلم بهمن آرمان (کارشناس اقتصادی) نوشت: متاسفانه بدعت بدی که در بین وزرا و دست اندرکاران مسائل اجرایی وجود دارد، کلی گویی است و به همین خاطر اصولا توده مردم مطالبی را که مسئولان عنوان می کنند، کمتر باور دارند.

این مسئله تا به آنجا کشیده شده که مقام معظم رهبری هم به آن ورود و عنوان فرموده اند که چرا این رشد اقتصادی و توسعه ای که مقامات دولتی عنوان می کنند، در زندگی روزمره مردم قابل مشاهده نیست؟ در رابطه با کشتار مردم در جاده ها که بر پایه استانداردهای جهانی از نظر تعداد جمعیت در کشور و مساحت آن در رتبه نخست جهان قرار دارد، همه انتظار داشتند که پس از نخبه کشی که عملا در فاجعه جان باختن تعدادی از نخبگان دختر کشور روی داد، دولت فکری برای این مسئله بکند.

آقای جهانگیری به عنوان معاون اول رییس جمهور به جای پرداختن به اصل مسئله در نامه ای خطاب به وزارت راه و شهرسازی و سایر وزرای مربوطه عنوان کردند که فکری برای این مسئله بکنند.

اما مردم انتظار این را نداشتند که از طرف معاون اول رییس جمهور کشور که مدعی است فارغ التحصیل معتبرترین مرکز علمی کشور است، تا این اندازه کلی گویی صورت بگیرد.

مسئله مرگ ومیر و تعداد بالای آنها در جاده ها با نامه نگاری و این گونه مسائل حل نمی شود و خود آقای جهانگیری هم می دانند که ارسال چنین نامه ای فقط مصرف داخلی دارد و توسط نهادهای ذیربط به دلیل اینکه مبانی اجرایی شان مشخص نشده، بایگانی خواهد شد.

علاوه بر آن در نامه ای که معاون اول رییس جمهور نوشته اند، باید مشخص می شد که وزارت راه و شهرسازی یا سایر نهادهای ذیربط با چه ابزاری میزان امنیت در شبکه های جاده ای کشور را به وجود بیاورند؟ بدون بودجه و امکانات مالی چنین کاری امکانپذیر نیست.

وزارت راه و شهرسازی بدون داشتن منطق علمی کافی به دنبال اخذ فاینانس از کشورهای خارجی برای دریافت وام برای ساخت راه آهن و آزادراه است.

درحالی که اگر همین میزان خسارت های ناشی از نبود شبکه های آزادراهی و ریلی که حدود 5درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد، یعنی چیزی حدود 20میلیارد دلار صرف پرداخت یارانه به شرکت های ساختمانی داخلی شود که در حال حاضر به علت نبود بودجه های عمرانی کافی یا تعدیل شده یا با ظرفیت های زیر 30 درصد کار می کنند و ده ها و بلکه صدها هزار نفر را به خیل بیکاران کشور اضافه کرده اند، چنین کارهایی در ایران شدنی است و تلاش وزارت راه و شهرسازی برای مقروض کردن کشور برای ساخت شبکه های آزادراهی و ریلی از هیچ گونه منطق ریلی برخوردار نیست.

کافی است همین دستور آقای جهانگیری به وزیر راه و شهرسازی این وزارتخانه را موظف می کرد لایحه ای را تهیه کرده، به تصویب هیئت دولت رسانیده و به مجلس ببرد تا بخشی از صرفه جویی ناشی از اجرای شبکه های آزادراهی به صورت آورده سرمایه گذار در نظر گرفته شود.

ولی متاسفانه به رغم اینکه چنین لایحه ای توسط نگارنده تهیه شده، در اختیار مجلس شورای اسلامی گذاشته شده، به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده و یک نسخه از آن در اختیار قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گذاشته شده، اما اقدامی صورت نمی گیرد.

بنابراین بدنه دولت باید از کلی گویی خارج شود و وزرای ما باید خودشان را مدیون مردم بدانند.

متاسفانه این مسئله عمومیت پیدا کرده که حتی مشاور ارشد اقتصادی رییس جمهور در دولت یازدهم جز مقاله نویسی و سخنرانی و ترسیم نمودار کاری برای اقتصاد کشور انجام نداد.

مسئله جان باختن نخبگان ما در هرمزگان باید نقطه عطف و پایانی بر این گونه رویدادها باشد.

پاسخ به اتهام اصلاح طلب بدلی /عارف: دنبال گفتمان جعلی هستندرییس فراکسیون امید گفت برای حفظ انسجام جریان اصلاح طلب، در برابر برخی اظهارنظرهایی که به دنبال عبور از هویت اصلاح طلبی هستند سکوت می کنم.

محمدرضا عارف به خاطر عملکرد فراکسیون امید و همچنین شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان که رییس آن در انتخابات مجلس و شورای شهر بود، مورد اعتراضات متعدد قرار دارد.

او در سال 92 نیز از سوی همین طیف از اصلاح طلبان متهم به بدلی و قلابی بودن شد.

عارف در پاسخ این انتقادها گفته است: فعلا برای حفظ انسجام جریان اصلاح طلب در برابر برخی اظهارنظرهایی که به دنبال عبور از هویت اصلاح طلبی و فروپاشی وحدت و انسجام هستند سکوت می کنم ولی در صورت تداوم آن مطمئنا نسبت به اهداف اینگونه اظهارنظرها سخن خواهم گفت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازامیدنامه، دکتر محمدرضا عارف گفت: در روز اول فعالیت شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان تلاش زیادی برای توقف فعالیت این شورا از طریق تهدیدهای مختلف صورت گرفت ولی از آنجا که عملکرد شفاف و روشنی داشتیم به فعالیتمان ادامه دادیم.

در مقطع فعلی متاسفانه با جعل برخی گفتمان ها به دنبال فروپاشی شورای عالی اصلاح طلبان هستند.

وی با انتقاد از برخی تعابیری که نسبت به لیست امید شورای شهر تهران صورت گرفت، گفت: مردم به احترام گفتمان اصلاحات به تمامی 21 نفر لیست امید رای دادند چرا با برخی اظهارنظرها به مردم توهین می کنید و زمینه بی اعتمادی به گفتمان اصلاحات را فراهم می کنید؟یادآور می شود در کنار حملات تند برخی روزنامه ها و سایت های اصلاح طلب به عارف، صادق زیباکلام نیز اخیرا در مصاحبه ای گفته بود: فراکسیون امید یک بدن بی سر بود با عرض معذرت، آقای دکتر عارف علیرغم احترام زیادی که برای ایشان قائل هستم ولی از نظر اجرایی ایشان را آدم توانمندی نمی بینم.

وی پیش از این هم با بی عرضه خواندن عارف و فراکسیون امید گفته بود: آنها عرضه نداشتند یک کمیسیون را بگیرند؛ عرضه نداشتند یک نطق قبل از دستور بگیرند؛ یک مشت آدم که اصلا معلوم نیست چرا رفته اند مجلس؛ کسانی که ما این همه دویدیم تا بتوانند وارد مجلس شوند.

تعجب بنیاد آمریکایی از سخنان صالحیسخنان نسنجیده و غلط رییس سازمان انرژی اتمی ایران، تعجب اندیشکده آمریکایی را هم موجب شد.

بنیاد دفاع از دموکراسی نوشت: علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفته است اگر اتحادیه اروپا در برجام بماند اما آمریکا از آن خارج شود، ایران از برجام خارج نخواهد شد.

او توضیح نداده که در این صورت توافق عملا چگونه توافقی خواهد بود؟این اندیشکده می افزاید: سخنان صالحی در حالی است که کمال خرازی (وزیر خارجه اسبق ایران) گفته است اگر آمریکا از برجام خارج شود، برجامی باقی نخواهد ماند و باید سیاست های قبلی خود را پیگیری کنیم .


کلید واژه ها: رشد اقتصادی - اقتصاد - اقتصادی - مرکز آمار ایران - دولت - درصد - روزنامه - مرکز آمار - بودجه - گزارش - آمار - ایران - کسری بودجه - مرکز پژوهش های مجلس - شاخص های اقتصادی - روزنامه همشهری - همشهری - نفتی - اقتصاد ایران - صادرات نفتی - بانک مرکزی - شاخص - کارمندان - رونمایی - ساختمان - صادرات - انتظار - هزینه - شرایط - رسانه

آخرین اخبار سرویس:
تصفیه خانه دوم و نیروگاه برق آبی در شهرستان پردیس احداث می شود

ورود پلیس ایتالیا به پرونده خرید سهام اینترمیلان

پدیده گرد و خاک در آسمان قصرشیرین

آب رفتن طبقه متوسط درایران عامل تضاد شده است

به مرز بحران نزدیک می شویم

استخدام طراح فتوشاپ کار آشنا به طراحی سایت در تهران

استخدام برنامه نویس،کارشناس استقرار،پشتیبان فنی،آرشیو اسناد

استخدام مشاور فروش,صندوقدار,کارشناس کنترل کیفیت و دکوراتور

پرداخت 721 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنعتی البرز در 4 ماه

شادی دلار تمام می شود

استخدام پشتیبان دستگاه کارتخوان درشرکت پرداخت الکترونیک سامان

نرخ بیکاری در کدام استان ها بیشتر و در کدام استان ها کمتر است؟

تصفیه خانه دوم و نیروگاه برق آبی در شهرستان پردیس احداث می شود

استخدام کارشناس فروش آقا و خانم در مشهد

قیمت انواع محصولات ایران خودرو 30 دی 96

استخدام منشی جهت جوابگویی تلفن در تهران

استخدام طراح آقا مسلط به Cad و 3D و Vray در تهران

استخدام کارمند فروش در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش آقا لیسانس مکانیک،برق در تهران

سامسونگ بدنبال افزایش درآمد از آفریقا

کاهش قدرت خرید کارگران نسبت به 10 سال گذشته

30 درصد راه های روستای شهرستان بانه مسدود است

گلایه معاون استاندار از روند کند پیشرفت ساخت نمایشگاه یزد

گردشگری زیارتی کاهش یافته است/ شرایطی برای لغو روادید بین ایران و عراق هست

رشد 21.4درصدی تولید فولاد خام ایران در سال 2017/ایران رتبه دوم تولید آهن اسفنجی در جهان

ترفند رزمندگان فاطمیون علیه تروریست ها

حضور قدرتمند سایپا در چهاردهمین نمایشگاه خودرو اصفهان

توضیحات وزیر نیرو درباره وضعیت جیره بندی آب در سال 97

استخدام کارشناس برنامه ریزی و راننده با وانت در خراسان رضوی

حضور قدرتمند سایپا در چهاردهمین نمایشگاه خودرو اصفهان

استخدام کارگر مبتدی یا نیمه ماهر لوله کش در اصفهان

استخدام منشی خانم در شرکت آبمیوه گلشن در تهران

در سواری سازان چه می گذرد؟

ارتفاع برف در کوهرنگ به 35 سانتی‎متر رسید

پیشرفت 82 درصدی آزاد راه همت- کرج/ 1400 میلیارد ریال برای تکمیل آن نیاز است

وضعیت ذخایر آبی سدهای تهران در پایان دی ماه+جدول

جذب سرمایه برای توسعه میدان های مشترک

ارتفاع برف در کوهرنگ به 35 سانتی‎متر رسید

استخدام 3Dکار حرفه ای رشته معماری جهت طراحی نما در تهران

استخدام مدیر دفتر،کارشناس ارتباط بامشتری در یک شرکت معتبر

استخدام راننده جهت پخش وانت در شهر مشهد

استخدام طراح کابینت خلاق و مجرب جهت همکاری در تهران

استخدام وکیل پایه یک جهت همکاری در موسسه حقوقی در تهران

استخدام 5 ردیف شغلی در شرکت نیرو سازه در پرند در تهران

استخدام تعدادی ویزیتور حضوری جهت شرکت تاپیس در قزوین

استخدام کارشناس برنامه ریزی جهت همکاری در مشهد

استخدام فوق دیپلم عمران یا معماری جهت دفتر فنی در تهران

استخدام وکیل پایه یک و کارآموز وکالت جهت کار در موسسه حقوقی

استخدام کارپرداز دارای روابط عمومی بالا در مشهد

استخدام تعدادی بازاریاب جهت شرکت پخش رضوان نو در قزوین

استخدام وکلای دادگستری جهت همکاری با دفتر وکالت در تهران

اختصاص اولین جایزه جهانی شهر پایدار تاریخی به یزد

استخدام نیروی اداری در یک شرکت معتبر در مشهد

استخدام کارشناس خرید و سفارشات آقا رشته(صنایع،عمران)

معاون رییس جمهور: 2 شرط تهران برای لغو ویزا میان ایران و عراق

استخدام تعدادی نیرو جهت پارکبانی در شهر قزوین

استخدام کارشناس با سابقه در حوزه راه و راه آهن در تهران

گرمی بازار اشتغال در سمنان با پخت نان محلی + فیلم

درآمدهای نفتی دولت به بیش از 810 هزار میلیارد تومان رسید

فصل سرد و قاچاق ذغال و چوب تاغ

تعطیلی ادارات و بانک های 11 شهرستان خوزستان

کاهش هشتاد درصدی جرائم خشن

مجازات متخلفین در الگوی نظارت شرعی مالزی

افزایش 11 درصدی اجاره بها در آذر و دی ماه

10 شهر جدید برای اسکان سرریز جمعیت 8 استان احداث می شود

رها شدن آب زاینده رود در هاله ای از ابهام

مرحله دوم طرح استانداردسازی جایگاه های سی ان جی اجرا می شود

ساخت پارکینگ های طبقاتی در شمال تهران به کاهش ترافیک می انجامد

مخالفت جدی شورای رقابت با افزایش تعرفه واردات خودرو

تحصیلات عالی،نردبانی برای پیشرفت یا اُفتادن در مخصمه بیکاری

استخدام فروشنده جهت غرفه بدلیجات در مرکز خرید تیراژه در تهران

استخدام دو ردیف شغلی جهت کار در شرکت معتبر در قزوین

استخدام حسابدار در کارخانه مواد غذایی در مشهد

استخدام کارشناس بازرگانی مسلط به زبان انگلیسی و کامپیوتر

استخدام مهندس محاسب مسلط به ضوابط شهرداری و نظام

خودرو سواری بنز در ایران تولید می شود

استخدام کارمند مسلط به نرم افزار اتوکد و انجام امور کارگاهی

استخدام کارشناس بازرگانی آقا مسلط به زبان ترکی و انگلیسی

حضور قدرتمند سایپا در چهاردهمین نمایشگاه خودرو اصفهان

استخدام همکار لیسانس یا فوق دیپلم الکترونیک در زنجان

پیش فروش پلکانی محصولات ایران خودرو ویژه بهمن

قیمت نفت کاهش یافت

سوء مدیریت ها باعث مشکلات بخش خصوصی فارس شده است

دولت، یارانه نقدی دی ماه معلولان را واریز نکرد

گرمی بازار اشتغال با پخت نان محلی + فیلم

نصب مخازن غیر ایمن در اتومبیل اصفهانی ها

ایران به هاب انرژی الکتریکی منطقه تبدیل می شود/صادرات برق به کشورهای جنوبی در دستور کار وزارت نیرو

ارزیابی روزنامه «ینی مساوات»جمهوری آذربایجان ار مناسبات تجاری ایران با دو کشور همسایه

هنوز ریالی به کسبه پلاسکو پرداخت نشده است/ محقق نشدن وعده های دستگاه اجرایی

دارنده نشان شوالیه اروپا در صنعت مهمان امروز شبکه 4

وضعیت جیره بندی آب در سال 97

دلار بازهم گران شد/ نرخ ارز امروز 30 دی ماه 96

استخدام حسابدار در شرکت ایده مُد

استخدام شرکت تجهیزات پزشکی معتبر در چهار رده شغلی

کالاهای قاچاق توقیفی خریدار ندارد

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در راستای بهبود معیشت مردم به 582 هزار نفر

واکاوی کاهش بودجه عمرانی در لایحه سال 97

کمک کنید تا آب جیره بندی نشود

استخدام کارشناس فروش و منشی در یک فروشگاه معتبر در تهران

سونی: از نمایشگر OLED با کیفیت 4K نا امید نخواهید شد

جزییات 5خبر امروز پنجشنبه 23شهریور 1396

جزییات 5خبر امروز پنجشنبه 23شهریور 1396