مطالب مرتبط:
تقلیل معنای «عدالت» به بازتوزیع تحریف این مفهوم مهم است
تقلیل معنای «عدالت» به بازتوزیع، تحریف این مفهوم مهم است
شرایط ثبت نام در سهام عدالت/ مهلت ثبت نام تا 30 شهریور
روند عادی دریافت و راستی آزمایی کد شبای مسولان سهام عدالت
پرداخت سود سهام عدالت متوفیان منوط به ارایه گواهی حصر وراثت است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 شهریور 1396 ساعت 23:022017-09-13اقتصادي

تقلیل معنای «عدالت» به بازتوزیع تحریف این مفهوم مهم است


بازتوزیع یکی از مفاهیم اقتصادی بوده که قواعد خاص خود را در علم اقتصاد دارد اما اینکه عدالت را به بازتوزیع تقلیل داده و مفهوم آن را به زعم خود تغییر دهیم، - برخلاف اخلاق علمی است.

از دستیار ویژه رییس جمهور تقاضا می شود به جای طرح مفاهیم در سخنرانی های یک طرفه، به درخواست حضور در جلسات مباحثه پاسخ گویند و نظرات خود را در بوته نقد دیگر اساتید و کارشناسان اقتصادی از طیف های مختلف نیز قرار دهند تا در این زمینه علاوه بر شنیدن نظرات دیگران، شرایط بحث و هم اندیشی فراهم شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازمقاومتی نیوز مسعود نیلی دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقتصادی و رییس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی، در گردهمایی دانش آموختگان دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف یک سخنرانی با عنوان چگونگی پیدایش و رشد ابرچالشهای اقتصاد ایران ایراد کرد.

وی در این سخنرانی" به آسیب شناسی اقدامات اقتصادی کشور از سال های گذشته پرداخته و ارائه راهکار را نیازمند آسیب شناسی صحیح دانست.

با این وجود، نکاتی در سخنرانی ایشان وجود داشت که لازم است در خصوص آن شفاف سازی شود.

بی عدالتی گسترده قبل از انقلاب نیازمند توزیع فراگیر بود دکتر نیلی در بخشی از سخنان خود گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، همان ذهنیتی که در سال­های قبل از انقلاب هم وجود داشت که شرط لازم و کافی برای تحولات کشور اراده دولت است، ادامه یافت.

اما تغییری که صورت گرفت اضافه شدن مفهومی بود به رفتار دولت به نام عدالت.

در واقع نقصانی که به درستی عملکرد دولت­های گذشته شناسایی می­شد عدم توجه به عدالت بود.

بدین معنا که تا پیش از انقلاب اسلامی، دولت فاقد کارکردی عادلانه بوده و نیاز بود که عدالت به مبانی رفتاری دولت اضافه شود.

اما نکته اصلی تعریف خاصی بود که از این مفهوم مبنای کار قرار گرفت و بر اساس آن، عدالت نه به معنی بازتوزیع بلکه به معنی فراگیرتر شدن توزیع تعریف شد.

در نتیجه دولتی با رسالت­ها و وظایف بسیار گسترده و هزینه بر ایجاد شد که اساساً توجهی به محدودیت منابع نداشت.

در پاسخ به این قسمت از صحبت های ایشان، اشاره به نکات زیر ضروری است: 1- تعریف عدالت به عنوان بازتوزیع تقلیل دادن این مفهوم گسترده و تحریف آن است؛ مفهومی که یکی از مهمترین اصول دین مبین اسلام و از پایه های قانون اساسی کشور است.

بازتوزیع یکی از مفاهیم اقتصادی بوده که قواعد خاص خود را در علم اقتصاد دارد اما اینکه عدالت را به بازتوزیع تقلیل داده و مفهوم آن را به زعم خود تغییر دهیم، برخلاف اخلاق علمی است.

2- انقلاب اسلامی ایران و تشکیل جمهوری اسلامی در ادامه آن به خواست مردمی شکل گرفت که مهمترین خواسته شان پس از حکومت اسلام، عدالت بود؛ عدالتی که باید همه شئون زندگی آنها را پوشش می داد.

اما چرا مردم از بی عدالتی گلایه مند بودند؟ رجوع به آثاری چون کتاب اقتصاد سیاسی ایران که در آستانه انقلاب به قلم دکتر کاتوزیان در انگلیس نگاشته شد و به اقتصاد ایران تا پیش از سال 1357 پرداخته، نشان می دهد که این بی عدالتی مصادیق مختلفی داشت: تنها شش دهم درصد از شاغلین کشور در بخش نفت و حوزه های وابسته که 30 درصد از اقتصاد ایران را تشکیل می داد فعال بودند؛ به روستاها و حتی شهرها رسیدگی نمی شد و تنها شهرهای بزرگ مانند تهران، اصفهان، شیراز، تبریز و & برای توزیع ثروت ملی مدنظر قرار گرفته بود و امکانات و منابع اصلی تنها در این شهرها مصرف می شد؛ 45 درصد از جمعیت ایران دچار سوء تغذیه و در واقع زیر خطر فقر بود و & مردم برای پایان دادن به این وضعیت انقلاب کردند و بعد از انقلاب، رساندن امکانات به تمامی مناطق به عنوان مصداقی از عدالت که خواسته خود مردم بود صورت گرفت.

هرچند نمی توان نحوه اقدام در این زمینه را بدون نقد دانست اما این مهم از دستاوردهای انقلاب برآمده از عدالتخواهی مردم بود.

دستاوردی که طبق گفته رییس جمهور آقای روحانی باعث شده است امروز میزان فقر از 45 درصد زمان پیش از انقلاب بسیار کاهش یافته و در آستانه ریشه کن شدن قرار بگیرد.

3- اقتصاددانان بایستی سیاستگذاری ها را در راستای تحقق این هدف جمهوری اسلامی و قانون اساسی بهبود داده و از ابزارهای اقتصادی در راستای اهداف کلان کشور استفاده می کردند.

اما این مهم صورت نگرفت و دلیل آن تفاوت نگرش بود.

نگرشی که عدالت را در کنار کارآیی موضوع سیاستگذاری دولت نمی دانست و تنها کارآیی را اصل می شناخت؛ نگراشی که باعث شده است امروز مفهوم عدالت به بازتوزیع تقلیل یابد! بانک ها هیچ گاه در راستای اهداف حاکمیت حرکت نکرده اند دستیار ویژه رییس جمهور در بخشی دیگر از صحبت های خود در خصوص انحراف منابع مالی بیان نمود: از طرفی به بانک­ها نیز تکلیف شد که سپرده ­ها و منابع خود را در جهت تشخیص و مصلحت دولت به مصرف برسانند.

در نتیجه بیماری بودجه ای دولت رفته رفته به بانک نیز سرایت کرد و این نهاد مالی مهم در اقتصاد نیز دچار مشکلات مالی شد.

در این خصوص لازم به ذکر است که همانطور که در آمارهای بانک مرکزی ارائه شده است، تقریبا هیچگاه بانک ها در راستای سیاستگذاری حاکمیت و بانک مرکزی، منابع خود را تخصیص نداده اند.

حتی تسهیلات تکلیفی بانکی نیز در میان کل تسهیلات اعطایی حجم قابل توجهی نداشته است؛ هرچند بعضا به عنوان دلیل اصلی در مشکلات نظام بانکی خوانده می شود.

عدم توجه بانک ها به دستورات حاکمیت در بعضی سال ها در تصویر زیر نشان داده شده است: همانطور که در نمودار مشخص است، بانک ها همواره همانگونه که صلاح دانسته اند تسهیلات ارائه کرده اند و هیچگاه بر اساس قوانین و دستورالعمل های مصوب، به ارائه تسهیلات بانکی نپرداخته اند.

این درحالیست که قدرت خلق پول از جانب حاکمیت در اختیار بانک ها قرار گرفته است تا بر اساس آن، زمینه را برای پیشرفت و حمایت از لوکوموتیوهای اقتصادی فراهم آورند.

اتفاقی که در روند توسعه بسیاری از کشورهای از جمله کره جنوبی مشهود است.

برای اصلاح تعرفه گذاری انرژی اقدام کنید دکتر نیلی در بخشی دیگر از سخنان خود اضافه کرد: افزون بر این، قواعد حاکم بر مبادله حامل­ های انرژی نیز مشمول مفهوم یاد شده از عدالت شد و بر این اساس دولت وظیفه پیدا کرد این کالاها را با قیمت نازل و مستقل از تورم در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

نتیجتا در شرایطی که میزان تولید نفت ثابت بود، مصرف انرژی به میزان قابل توجهی شدت گرفت و بر این اساس خالص صادرات نفت نیز کاهش پیدا کرد.

(اکنون ایران از جمله پرمصرف­ترین ­ها در انرژی به شمار می ­آید و بر اساس گزارش­های موجود، حدود 80 درصد آلودگی در کلان شهرهای کشور، ناشی از این مصرف بی­رویه در انرژی است.

) در این خصوص نیز لازم به ذکر است که بعضی گفته های دستیار ویژه رییس جمهور به نکات درستی اشاره دارد.

بررسی ها نشان می دهد که به دلیل پایین نگه داشتن قیمت انرژی و قیمتگذاری نادرست آن که باعث نفع دهک های بالای جامعه شده است، مشترکین پرمصرف گاز 9 برابر بیشتر از مشترکین کم مصرف یارانه می گیرند؛ همچنین پرمصرف های برق 6 برابر بیشتر از کم مصرف ها یارانه می گیرند.

طبق آماری دیگر دولت سالانه بیش از 80 هزار میلیارد تومان به صورت افزایش هزینه یا کاهش درآمد، صرف یارانه بنزین و گازوییل می کند.

اما نکته مهم اینجاست که چرا اقدامی در این خصوص انجام نمی شود؟ بارها در بررسی های انجام شده در مقاومتی نیوز "راهکارهای روز جهان برای اصلاح قیمتگذاری انرژی ارائه شده است که از جمله آن می توان به افزایش قیمت حامل های انرژی برای پرمصرف ها با استفاده از مدل IBT اشاره کرد که علاوه بر کاهش قابل توجه این یارانه پنهان بدون فشار به دهک های پایین جامعه، منجر به صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش قاچاق از طریق واقعی شدن قیمت های انرژی می شود.

بنابراین از آقای نیلی تقاضا می شود با توجه به مسئولیتی که در حال حاضر در دولت دارند، همین یک مورد را به عنوان یک اقدام طی این سال های مسئولیت خود پیگیری نموده و به نتیجه برسانند.

حال که آسیب شناسی انجام شده است، این مهم از ایشان انتظار می رود که تنها به بیان کلیات اکتفا نکرده و از جایگاه فعلی خود در جهت اصلاح قیمت گذاری انرژی استفاده نمایند.

درخواست از دستیار ویژه رییس جمهور برای حضور در جلسات هم اندیشی دکتر نیلی طی سال های اخیر همواره در تریبون های یکطرفه حضور داشته و صحبت های خود را در جمع هایی به صورت متکلم وحده ارائه کرده است؛ حال آنکه شرایط امروز از این شیوه سخنرانی گذشته است و برای بیان مفاهیم و بحث نیاز به تریبون های چندطرفه در جمع های کارشناسی و جلسات و میزگردهای متعدد تخصصی در خصوص مباحث است.

لذا از ایشان تقاضا می شود به جای طرح مفاهیم در سخنرانی های یک طرفه، به درخواست حضور در جلسات مباحثه پاسخ گویند و نظرات خود را در بوته نقد دیگر اساتید و کارشناسان اقتصادی از طیف های مختلف نیز قرار دهند تا در این زمینه علاوه بر شنیدن نظرات دیگران، شرایط بحث و هم اندیشی فراهم شود.

شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی با همکاری مقاومتی نیوز آماده برگزاری این نشست ها در صورت موافقت و همراهی ایشان خواهد بود.


کلید واژه ها: اقتصاد - توزیع - دستیار ویژه رییس جمهور - انقلاب اسلامی - اقتصادی - سخنرانی - مفاهیم اقتصادی - اسلام - دولت - اسلامی - قبل از انقلاب - رییس جمهور - دانشگاه صنعتی شریف - کارشناسان اقتصادی - جمهوری اسلامی - مدیریت - کشور - مفهومی - اقتصاد ایران - امور اقتصادی - قانون اساسی - ایران - رفتار - مسعود نیلی - علمی - نیلی - دانشگاه - برنامه - راهکار - جمهوری

آخرین اخبار سرویس:
کاهش 53.6 درصدی بارش ها

بهره برداری از شش طرح محرومیت زدایی در دَلگان

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 30 آبان

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

استخدام شرکت تک ساران پارمیس

تولید و واردات دو نوع سم از سال 97 ممنوع می شود/ ثبت 150 قلم برند سموم

مشکل حساب بانکی ایرانی ها در چین حل شد/ از سرگیری روابط با هالک بانک/ ارتباط کارگزاری با بانک بزرگ ترکیه برقرار می شود

کاهش سهم مسافری ریلی در حمل و نقل 12 سال پس از خصوصی سازی/ سهم عمده شبه دولتی ها در جابجایی مسافر

تولید شارژر قدرتمند برای گوشی های هوشمند

کامیون نیمه خودکاری که با یک بار شارژ 800 کیلومتر می رود

تفاهم نامه تامین پایدار خوراک پالایشگاه فجر جم امضا شد

سهم 8 درصدی راه آهن در جابجایی مسافر/ نارضایتی از ارتقاء کیفی حمل و نقل ریلی مسافری

تازه ترین تغییرات در وزارت صنعت، معدن و تجارت

سوخت کافی در استانهای ایلام و کرمانشاه وجود دارد

ورود تقاضای عمده به بازار سکه/ حباب قیمتی در تاریخ معاملات بی سابقه است

آیا هواپیماهای ایران را به دیگری فروختند؟

احتمال تکرار بحران مالی 2008/سقوط بازارهای مالی از بازار اوراق قرضه آغاز می شود

سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن به 90 میلیون افزایش یافت

بلاتکلیفی 2.5 ساله جمعی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی گل گهر

پذیره نویسی به چه معناست؟

فروش گاز برای تولید ال ان جی کف قیمت گاز پتروشیمی هاست/ مشتری برای گاز نداریم

فعلاً برنامه ای برای افزایش سقف وام مسکن و کاهش اقساط نداریم/ نرخ سود اوراق کاهش نمی یابد

بازارهای نفتی در انتظار نشست اوپک/ قیمت نفت کاهش یافت

قیمت بیت کوین از 8100 دلار گذشت

کارگروه آرد و نان در مورد یکسان سازی نرخ آرد تصمیم می گیرد

گاز 10 هزار مشترک سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی وصل شد

مصوبه افزایش قیمت شکر هنوز اجرا نشده است

کامیون نیمه خودکاری که با یک بار شارژ 800 کیلومتر می رود

گربه رقصانی عراقی ها این بار برای آبمیوه های وارداتی

سنگ اندازی برخی دستگاهها در مسیر تولیدکنندگان آذربایجان شرقی

موتورسیکلت های جدید سوزوکی رنگ و لعاب می گیرند! +تصاویر

صرفه جویی یک میلیارد لیتر نفت کوره با جایگزینی گاز طبیعی در چهار نیروگاه برق خوزستان

سیستم ترمز خودرو چه زمانی نیاز به تعمیر دارد؟

پذیره نویسی چیست؟

نرخ بیکاری در ایران چقدر است؟

نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات/ قیمت به 7700 تومان رسید

استخدام منشی در شرکت ساختمانی و تاسیساتی شهرک

نشست جهانگیری با 3عضو کابینه درباره مسکن

نشست اوپک فردا در وین برگزار می شود

صفر تا صد ایرانی

کمک های مردمی در فرودگاه کرمانشاه + تصاویر

واقعیت هایی درباره تیراژ روزنامه ها

حمایت بنیاد برکت از ایجاد صنایع فرآوری کشاورزی در خراسان جنوبی

استخدام هجده ردیف شغلی در یک شرکت تولیدی معتبر/اصفهان،تهران

جدول/ قیمت پرفروش ترین تلویزیون ها در بازار

رونق بخش مسکن از برنامه های مهم دولت است

قیمت نان قطعا افزایش می یابد/ آرد و گندم گران نمی شود

استخدام کارشناس فروش،خانم در تجهیزات پزشکی فارمد التیام

استخدام کارآموز وکالت در اردبیل

وضعیت پایاب سدها در آذربایجان شرقی

استخدام کارشناس فروش تمام وقت دارای خودرو در قزوین

استخدام فروشنده و کال سنتر خانم درشرکتی فاخر در تهران

همکاری ایران و اتحادیه اروپا در زمینه انرژی های نو

چه دخترانی در بازار داعش گرانترند؟

امضا 2 تفاهم نامه همکاری پالایشگاهی در بوشهر

کفش های ناصر حجازی 50 میلیون تومان حراج شد

بررسی عملکرد وزارت نفت در مورد تحویل قیر به دستگاه ها در بودجه 96

جشنواره نوروزی تاجیکستان در شیراز

شماره پلاک 400هزار دلاری برای قاری قرآن 12 ساله اماراتی

استخدام جذب مشاور / تبریز

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

تاجر عرب 3 میلیون دلار برای پلاک 2 داد!

3 میلیون دلار برای یک پلاک ماشین!+عکس

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

تاجر عرب 3 میلیون دلار برای پلاک ماشین داد!+عکس

با رای کمیسیون اقتصادی؛ مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

عدم اعتماد اجتماعی به نهادهای امدادرسان

تفاهم نامه ایران و آلمان برای انتقال فناوری های جدید

استخدام کارگر ساده اول سردرود / تبریز

خسروتاج معاون صادراتی وزیر صنعت شد

مشوق های مالیاتی برای کمک فعالان اقتصادی به زلزله زدگان

بزرگ ترین کارخانه خودروسازی بلاروس افتتاح شد

98 % سپرده گذاران فرشتگان تعیین تکلیف شدند

آغازبرداشت ذرت در شهرستان دره شهر + گزارش

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

ارجاع 143پرونده تخلف اقتصادی به تعزیرات حکومتی در آستارا

فروش دنا پلاس توربو آغاز شد

استخدام بازار یابی محصولات غذایی و بهداشتی / تبریز

ده دلیل برای کاهش قدرت موتور در طول زمان

استخدام چرخکار ماهر پالتو دوز / تبریز

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

زمان آخرین مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان

شاگرد اول های بهره وری در ایران

قیمت و مشخصات «میتسوبیشی ASX»

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

افزایش 28 درصدی پرونده های قاچاق کالا و ارز

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

رفع مشکلات طرح های اشتغالزای استان سمنان + فیلم

امضا 2 تفاهم نامه در بوشهر

دفن 100میلیون تومان ازعوارض شهروندان در میدان امام رضا

تاکسی آنلاین در شهر ارومیه راه اندازی می شود

چه دخترانی در بازار داعش گرانترند؟

بررسی پرچمداری به نام «وان پلاس 5 تی» +عکس

گفتگوی18:30/ارسال 75 میلیارد تومان اقلام مورد نیاز زلزله زدگان/اعلام تازه ترین اقلام ضروری

خرید جدیدترین خودروی ایرانی چقدر تمام می شود؟

پرداخت وام 35 میلیون تومانی ساخت مسکن به زلزله زدگان

گفتگوی18:30/ارسال 35 میلیارد تومان اقلام مورد نیاز زلزله زدگان/اعلام تازه ترین اقلام ضروری

بهترین اپلیکیشن های گلکسی نوت 8 که بلافاصله پس از خرید دستگاه باید نصب کنید

افزایش مبادلات تجاری ایران و سنگاپور

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

ایده مشترک مدیر کل و رییس گروه راه آهن مسافری جنوب شرق دیپلم افتخار دریافت کردند

بررسی راهکارهای ایجاد و توسعه زیرساخت های گلستان با حضور وزیر راه

کدام دختران در «بازار داعش» قیمت تر استند؟

استخدام به چند نفر چرخکار ماهر نیازمندیم… / تبریز

استخدام مدیر فروش و کارشناس فروش خانم و آقا / تبریز

ردپای بحران های جغرافیایی بر قیمت نفت

حراج اتومبیلی فوق لاکچری با قیمت نجومی! +تصاویر

افزایش تولید گندم تا مرز 8 میلیون تن در کشور

همکاری مسترتیستر و علی دایی

رقابت فروشگاه های آنلاین در روز جهانی خرید

تثبیت قیمت نان در خراسان شمالی

خسروتاج در سمت معاون امور صادراتی وزیر صنعت ابقاء شد

بیست و پنج میلیارد دلار سرمایه گذاری در ایران

قیمت بیت کوین از مرز 8 هزار و 100 دلار گذشت

فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار با حضور رییس جمهوری آذرماه افتتاح می شود

سالانه 1.5 میلیون تن محصولات خارج از فصل در هرمزگان تولید می شود

پیگیری دولت برای احیای 550 هزار هکتار از اراضی دشت خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان

تعداد خودروهای متوقف در گمرک از 10هزار دستگاه گذشت

جزییات پرداخت وام 140 میلیونی خرید مسکن از هفته آینده

نحوه گرم کردن خانه بدون بخاری

قیمت انواع محصولات ایران خودرو 29 آبان 96

همایش بین المللی نوآوری دانش سیستم های آبی در گرگان + فیلم

انتقال بانک گلدمن ساکس پس از برگزیت به فرانکفورت یا پاریس

قیمت گوشی اپل در بازار+ جدول

آموزش 3 هزار صنعت گر در شهرک های صنعتی

صندوق کارآفرینی امید اردبیل بیش از 13 میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد پرداخت کرد

تقویت 58 واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام کم حجم اما متعادل

نشست اوپک فردا در وین برگزار می شود

ادامه محدودیت در عرضه برخی خودروها/ اختلاف قیمت 6 میلیون و 600 هزار تومانی استپ وی

کمالی پور: پرونده های قاچاق کالا و ارز 28 درصد افزایش یافته است

گمرک قاچاق 1128 کانتینری را به تخلف تنزل داد/ بازی با الفاظ برای کاستن از بار اتهام

تولید 8 میلیون و 874 هزار تن گندم در کشور

چگونه لیست مخاطبین جیمیل را به iCload منتقل کنیم؟

قیمت طلا کاهش یافت

خودروسازان با هزینه بانکی و طلب قطعه سازان مواجه اند/ فرمان سایپا در بورس نمی چرخد

ورود تقاضای عمده به بازار سکه/ حباب قیمتی در تاریخ معاملات بی سابقه است

98 درصد سپرده گذاران فرشتگان تعیین تکلیف شدند

استفاده از گیاه دریایی برای کشتن مورچه های مهاجم

تولید 8 میلیون و 874 هزار تن گندم در کشور

خودروسازان با هزینه بانکی و طلب قطعه سازان مواجه اند/ فرمان سایپا در بورس نمی چرخد

قیمت نان قطعا افزایش می یابد

مجتبی خسروتاج معاون صادراتی وزیر صنعت شد

آزادسازی قیمت ها دستور کار دائمی است

کم و پربارش ترین شهرهای کشور با گذشت60 روز از سال آبی

نوبخت: احیای اراضی استان های ایلام و خوزستان از مهمترین پروژه های اقتصاد مقاومتی است

فقط 2 درصد سپرده گذاران تعاونی فرشتگان بلا تکلیفند

مزایای عرضه فولاد در بورس کالا چیست؟

برگزاری همایش تخصصی صادرات خرده فروشی صنایع دستی

مجتبی خسروتاج معاون صادراتی وزیر صنعت شد

آزادسازی قیمت ها دستور کار دائمی است

پروژه آب رسانی خوزستان بسیار حایز اهمیت است

مشوق های مالیاتی برای کمک فعالان اقتصادی به زلزله زدگان

استخدام خانم و آقا جهت همکاری نیازمندیم / تبریز

280 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای بازسازی اختصاص می یابد

رونق بخش مسکن از برنامه های مهم دولت است/ضرورت تدوین راهکارهایی برای تامین مالی تولیدکنندگان انبوه مسکن

قیمت به یک میلیون و 440 هزار تومان رسید

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی خانم با مزایای عالی در تهران

تحلیل مقایسه ای بودجه سال 2018 جمهوری آذربایجان و گرجستان از سوی اقتصاددان آذربایجان

سرانه مصرف آرد در اردستان 2 برابر میانگین کشوری است

نوبخت: احیای اراضی استان های ایلام و خوزستان از مهمترین پروژه های اقتصاد مقاومتی است

شرایط جدید برای ارائه تسهیلات دولتی به زلزله زدگان/ آغاز اقدامات لازم از هفته آینده

کمپین صادرات خرده فروشی با محوریت صنایع دستی در اردبیل آغاز بکار کرد

امکان تکثیر بذر هیبرید کلزا در شرکت کشت و صنعت پارس فراهم شد

کمالی پور: پرونده های قاچاق کالا و ارز 28 درصد افزایش یافته است

جزییات کنترل شاخص های کیفی آب در مناطق زلزله زده

رقم صادرات ایران به اتحادیه اروپا چقدر است؟

نشست جهانگیری با 3عضو کابینه درباره مسکن/رونق مسکن در اولویت دولت

بررسی عملکرد وزارت نفت در تامین قیر رایگان

استخدام با درآمد عالی / تبریز

استخدام شاگرد ساده میوه فروشی / تبریز

قیمت نان، قطعا افزایش می یابد

افزایش 50 درصدیِ دستفروشی در تهران

افزایش قابل ملاحظه قیمت سکه در بازار

گازدار بیش از 10 هزار مشترک آسیب دیده در شهرهای سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی وصل شد

سکه طرح جدید 6 هزار تومان گران شد

قیمت گاز صادراتی را مقایسه نکنید

نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس پس از پنج سال وقفه آذرماه در شیراز برپا می شود

رونق کسب و کار با ایجاد طرح های اقتصاد مقاومتی در آباده + فیلم

پیگیری دولت برای احیای 550 هزار هکتار از اراضی دشت خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان

خریداری 6 دستگاه ماشین برای حمل زباله شهری

استخدام مدیرفروش / تبریز

رونق بخش مسکن از برنامه های مهم دولت است

استخدام کارمند دفتری فروش / تبریز

راه اندازی بزرگترین کارخانه خودروسازی بلاروس

عکس/دورهمی سیاوش خیرابی و دوستانش در بام تهران

عکس/ خودکشی دسته جمعی نهنگ ها در سواحل اندونزی

شرایط جدید فروش فوری و پیش فروش محصولات پارس خودرو اعلام شد

تمهیدات جدید مجلس برای جلوگیری از قاچاق کالا + جزییات

سیمان لامرد برای پنجمین سال متوالی صادرکننده نمونه استان فارس شد

امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه دانشگاه صدا و سیما با سازمان امور سینمایی و مدرسه ملی سینمای ایران

دولت به بن بست بانک مسکن رسیده است

ورود تقاضای عمده به بازار سکه

درخواست ساکنان یکی از محلات نیشابور از فرمانداری

امضا دو تفاهمنامه برای توسعه فعالیت های پالایشگاه گاز فجر جم

­روز ملی کیفیت و اینده شناسی نظام اموزشی

قیمت طلا کاهش یافت

لغو قرارداد گلخانه داران محوطه فرودگاه یاسوج

ضوابط بازاریابی آنلاین محصولات صنعت بیمه اعلام شد

تقلیل معنای «عدالت» به بازتوزیع تحریف این مفهوم مهم است

تقلیل معنای «عدالت» به بازتوزیع تحریف این مفهوم مهم است