مطالب مرتبط:
پیگیری طرح بازیافت پساب های شهری و کشاورزی در شورای عالی عتف/ تامین 50 درصد اعتبار از سوی وزارت نیرو
پیگیری طرح بازیافت پساب های شهری و کشاورزی در شورای عالی عتف
پیگیری طرح بازیافت پساب های شهری و کشاورزی در شورای عالی عتف
اعضاء شورای شهر تهران نیامده به تعطیلات رفتند/ مهرماه و مرخصی تابستانه شورای شهری ها!
محله قلعه شیخ میزبان طرح جهادی خدمات شهری شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 شهریور 1396 ساعت 23:022017-09-13اقتصادي

پیگیری طرح بازیافت پساب های شهری و کشاورزی در شورای عالی عتف


رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق و عضو شورای عالی عتف از طرح دانش و فناوری بازیافت پساب های شهری، صنعتی و کشاورزی خبر داد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل اززیست آنلاین، دکتر "حمیدرضا تشیعی" رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) با اشاره به اینکه هدف اولیه از تشکیل شورای عالی عتف این بوده تا برخی از نیازهای استراتژیک کشور را مرتفع کند، گفت: طرح استفاده از پساب قرار است در حوضه معاونت آب و آبفای وزارت نیرو، حوزهٔ آب جهاد کشاورزی و وزارت صنایع اجرایی شود تا ضمن استفاده از نتایج آن، در صورت تأمین اعتبار پروژه های با اولویت مهم تر نیز در برنامه قرار گیرد.

وی که به تازگی برای دومین بار به عنوان رییس کمیته راهبری طرح کلان دانش و فن آوری بازیافت پساب های شهری صنعتی و کشاورزی در شورای عالی عتف انتخاب شده است، در خصوص ماموریت های شورای عالی "عتف " گفت: بر اساس مواد 3 و 4 قانون تشکیل وزارت علوم، شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) با هدف ایجاد، هماهنگی و یکپارچگی در سیاست گذاری کلان اجرایی در حوزه علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: اولویت بندی و انتخاب طرح های اجرایی بلند مدت سرمایه گذاری کلان در بخش های آموزشی، پژوهشی و فناوری بر عهده شورای عالی عتف است.

رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو ادامه داد: دبیرخانه این شورا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مستقر است و مصوبات آن پس از ابلاغ ریاست جمهوری برای تمام سازمان های اجرایی لازم الاجرا است.

وی با بیان اینکه رییس جمهور در ساختار شورای عالی عتف به عنوان رییس شورا، وزیر علوم و تحقیقات و فناوری نایب رییس و معاون پژوهشی وزارت علوم دبیرکل شورای عتف هستند، افزود: این شورا دو کمیسیون دائمی و تخصصی دارد که رییس کمیسیون دائمی وزیر علوم و معاونین پژوهشی وزارتخانه های منتخب از جمله بهداشت، آموزش و پرورش و معاونت های پژوهشی وزارتخانه های منتخب و معاون تحقیقات منابع انسانی وزارت نیرو و سایر سازمان های اجرایی نیز در آن حضور دارند.

تشیعی ادامه داد: کمیسیون تخصصی نیز شامل یازده کمیسیون در حوزه های انرژی، حمل و نقل و عمران، کشاورزی، آب و منابع طبیعی، صنایع و معادن، فناوری اطلاعات و ارتباطات، دفاع، امنیت ملی، سیاست خارجی، فرهنگ و تمدن، مدیریت اقتصاد و بازرگانی، سلامت، امنیت غذایی و رفاه اجتماعی، علوم انسانی، معارف اسلامی و هنر، علوم پایه و حقوق قضایی بوده که یکی از مهم ترین کمیسیون های آن، کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی است.

وی با بیان اینکه کمیسیون تخصصی دارای اعضای حقوقی نظیر وزارت نیرو است، افزود: اعضای حقوقی، نماینده سازمان های اجرایی هستند و اعضای حقیقی نیز از میان دانشمندان، صاحب نظران و متخصصان برجسته کشور مرتبط با موضوع تخصصی انتخاب می شوند که خود وی نیز از سال 88 به عنوان عضو حقیقی کمیسیون در حال همکاری است.

رییس کمیته راهبری طرح کلان دانش و فن آوری بازیافت پساب های شهری صنعتی و کشاورزی در شورای عالی عتف با اشاره به اینکه بجز وزارت نیرو، وزارتخانه های نفت، صنعت، معدن و تجارت، علوم و تحقیقات و فناوری، سازمان حفاظت از محیط زیست، مرکز فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و سازمان هواشناسی، نیز از اعضای حقوقی این کمیسیون محسوب می شوند، افزود: از سال 90 براساس چارچوب سیاست های تحقیقاتی و پژوهشی کشور، مقرر شد در شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری، یکسری طرح های کلان با توجه به نیازهای کشور تعریف و به صورت پروژه های کلان ملی با مدیریت کمیسیون های تخصصی راهبری شود تا نیازهای کشور مرتفع شود.

وی با اشاره به موضوعات مطروحه 5 طرح کلان در کمیسیون تخصصی آب و منابع طبیعی که 4 طرح آن مرتبط با آب است، افزود: طرح های دانش و فناوری بازیافت پساب های شهری صنعتی و کشاورزی و بررسی اثرات تغییر اقلیم و مدیریت خشکسالی دو طرحی بودند که به سفارش وزارت نیرو ارائه شدند.

* مدیریت جامع حوضه های آبخیز حمیدرضا تشیعی آنگاه به طرح سوم که مدیریت جامع حوضه های آبخیز بوده و به سفارش وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها و مراتع کشور و همچنین طرح دانش استفاده از آب دریا و آب های شور برای استفاده در کشاورزی و شرب و صنعت که به سفارش وزارت جهاد کشاورزی ارائه شده اشاره کرد و ادامه داد: پنجمین طرح نیز مربوط به مدیریت ذخایر ژنتیکی گیاهی دامی و آبزیان بود که از مجموع این 5 طرح، 4 طرح آن مرتبط با حوزه های مسئولیت وزارت نیرو بوده است.

وی در ادامه به طرح دانش و فناوری بازیافت پساب های شهری صنعتی و کشاورزی به عنوان یکی از مهم ترین این طرح ها اشاره کرد و اذعان داشت: هدف اصلی از این طرح، استفاده اصولی و پایدار از پساب به عنوان یکی از منابع آب غیر متعارف در راستای کاهش بحران آب در کشور است که با لحاظ کردن جنبه های زیست محیطی بهداشتی و اقتصادی که فعالیت های مختلفی در آن تعریف شده است، می تواند به شناخت مشخصات و تغییرات کمی و کیفی پساب ها در سطح کشور، نحوه استفاده و مدیریت فعلی این منابع و برنامه ریزی برای نقاط ضعف استفاده از پساب ها، شناسایی و دستیابی به فناوری های نوین در ارتباط با بازیافت و استفاده از پساب به عنوان راهکار مقابله با کم آبی معرفی شود.

رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو، حفاظت کمی و کیفی منابع و کاهش آلودگی های زیست محیطی، تعیین محدودیت های کیفی استفاده از پساب برای مصارف مختلف، تدوین ضوابط بهداشتی و زیست محیطی استفاده از پساب، تدوین و ارائه برنامه های آموزشی برای استفاده اصولی از پساب و ارائه برنامه مدیریت و پایش زیست محیطی برای استفاده اصولی و پایدار را از دیگر مزایای این طرح دانست.

*تامین 50 درصد اعتبار از سوی وزارت نیرو وی از این طرح به عنوان طرح کلان ملی که از سال 91 مصوب شده و اعتباری معادل 200 میلیارد ریال از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای آن پیش بینی شده است یاد کرد و درادامه افزود: مقرر شد تا 50 درصد این اعتبار از سوی وزارت نیرو تأمین شود و مجری محوری نیز دانشگاه تهران به همراه تعدادی از دانشگاه های کشور باشند و ناظر این طرح نیز موسسه تحقیقات آب تعیین شد.

تشیعی در ادامه گفت: برای هر یک از طرح های 5 گانه مذکور کمیته راهبری تعیین شد که نماینده کمیسیون نیز به عنوان رییس کمیته و اعضای آن نیز از داخل و یا بیرون کمیسیون به عنوان اعضای کمیته راهبری انتخاب شدند که بنده نیز همکاری با این کمیته را طی دو دوره از ابتدای آغاز به کار طرح داشته ام، اما به دلیل عدم اعتبارات لازم از مجموع 20 میلیارد تومان اعتبار مصوب فقط 10 درصد برای این طرح تخصیص یافت ولی نسبت به 4 طرح دیگر کمیسیون پیشرفت نسبی خوبی داشته است.

او با اشاره به اینکه طرح کلان استفاده از پساب به عنوان یکی از اولویت های شورای عالی عتف، در کمیته راهبری در 18 قلم تعریف شده است، افزود: از پروژه های مهم آن می توان به شناسایی الگوی های جهانی بازیافت پساب برای استفاده های شهری، تدوین ضوابط بهداشتی و زیست محیطی بازیافت پساب ها برای مصارف شهری و کشاورزی، ارائه راهکارهای ارتقای کیفیت پساب تصفیه خانه های فاضلاب موجود در کشور، شناسایی الگوی های جهانی بازیافت پساب برای استفاده های روستایی، فناوری های نوین بازچرخانی پساب، استانداردهای بازیافت پساب، بومی سازی فناوری های نوین بازچرخانی پساب، تولید مواد باارزش و انرژی از پساب، مباحث اقتصادی و فرهنگی و آموزشی استفاده از پساب اشاره کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبات آخرین جلسه کمیته راهبری مقرر شد خروجی های این طرح تا یک ماه آینده در اختیار وزارت نیرو، جهاد کشاورزی و وزارت صنایع قرار گیرد.

رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو با بیان اینکه تا کنون دو مرحله کمیته راهبری تشکیل شده که مرحله دوم با ساختار جدید، پنج عضو و یک رییس خواهد داشت، اظهار امیدواری کرد، با استفاده از تجربیات سال های گذشته بتوان در راستای تدوین اسناد فناورانه برای استفاده مجدد از پساب در کشور سود برد.

وی با اشاره به اینکه دربرخی کشورها که میزان بارندگی آن ها بیش از 2 هزار میلیمتر درسال است نیز پساب تصفیه شده در حد آب شرب تصفیه و بازچرخانی می شود، افزود: در ایران به رغم اینکه شدیداً با محدودیت منابع آب و خشکسالی مواجه هستیم، هنوز بخش زیادی از پساب ها قابلیت استفاده در مصارف مختلف را ندارند که امیدواریم این طرح به ما کمک کند تا گامی به سمت جلو برداریم.


کلید واژه ها: وزارت - شورا - شورای - فناوری - وزارت نیرو - علوم - کشاورزی - توسعه صادرات - عالی - وزارت علوم - معاون - صادرات - پایگاه اطلاع رسانی - وزیر علوم - نیرو - توسعه - فناوری اطلاعات - آموزش و پرورش - انتخاب - دانش و فناوری - ریاست جمهوری - سرمایه گذاری - وزارت صنایع - اطلاع رسانی - امنیت - اطلاع - آموزش - رییس جمهور - حمل و نقل - وزیر

آخرین اخبار سرویس:
نوبخت دست از حمایت مدیران بی کفایت گیلان بردارد

کنایه تند مرعشی به قالیباف و هوس ریاست جمهوریش

سکه به استقبال «ماه» تقاضا رفت

2 پیام پنهان در همگرایی «نرخ سود» بازار پول و بازار بدهی

معمای پیچیده درپرونده سرقت 13 کیلو طلا

تعداد خودروهای متوقف در گمرک از 10 هزار دستگاه گذشت

آیا هواپیماهای ایران را به دیگری فروختند؟

تدبیر وزارت نیرو برای مدیریت منابع آب

استخدام استان البرز و شهر کرج – 29 آبان 96

مسکن مهر پروژه ای «پوپولیستی» بود

جدیدترین آمار از تعداد یارانه بگیران + جدول

ما و سرمایه گذاری خارجی

محکومیت دومین زن ثروتمند جهان

تعداد خودروهای متوقف در گمرک از 10 هزار دستگاه گذشت

چرا خروج از توافق نفتی به نفع روسیه است؟

آمار عجیب یارانه بگیران/کسی حذف نشد؟+جدول

قیمت آپارتمان در بلوار فردوس + جدول قیمت

تصاویر:پردرآمدترین مدل زن دنیا با همراه همسر سابق!

جزییات برنامه جدید دولت برای «شارژ» بازار مسکن

آتش نفتی امریکا به جان برجام

جزییات طرح جدید «اقتصاد مدرسه»

استخدام همدان – شهر و استان همدان – 29 آبان 96

استخدام قم – شهر و استان قم – 29 آبان 96

استخدام اصفهان – شهر و استان اصفهان – 29 آبان 96

استخدام مشهد و خراسان – 29 آبان 96

استخدام هرمزگان و بندرعباس – 29 آبان 96

15 کشته در هنگام توزیع کمک غذایی در مراکش

ماندگاری نیروی کار چندسال است؟/خروج زودهنگام4میلیون نفرازشغل اصلی

کمپانی تسلا از ابر اتومبیل رودستر خودش رونمایی کرد (+عکس)

ایکاردا طرح «امنیت غذایی» در استان در حال انجام است

بازدید از پارکینگ در دست احداث ماشین الات سنگین در سه راهی کوراییم

ماندگاری نیروی کار چندسال است؟/خروج زودهنگام4میلیون نفرازشغل اصلی

کمپانی تسلا از ابراتومبیل رودستر خودش رونمایی کرد (+عکس)

آیا سایت «بن رو» سایپا حالا به رنو می رسد؟

برداشت 1600 کیلوگرم پیله تر ابریشم در فارس

روزنامه گل و قیمت خریدهای کفش های حجازی

تعداد خودروهای توقیفی در گمرک از 10 هزار دستگاه گذشت

افزایش قیمت گوشت قرمز+جدول

دلایل افت رتبه جهانی کسب و کار ایران

دومین گردهمایی بزرگان چشم وهم چشمی /خودرویی ها در نمایشگاه انحصار

مدیرعامل خودروسازی سایپا تغییر کرد

افزایش تدریجی سن بازنشستگی در کشور

مالیات بر کالا و خدمات پردرآمدترین نوع مالیات در بازار

اچ.اس.ای چیست؟

افزایش قیمت "نان" در گیرودار مخالفت

پرداخت خسارات زلزله زدگان در قالب بیمه نامه های معتبر

توافق تجارت آزاد فراپاسیفیک و بازموازنه نفوذ اقتصادی چین - بخش دوم و پایانی پاسخ چین به توافق تجارت آزاد فراپاسیفیک

شیری که پرحاشیه شد!

جدیدترین قیمت لوازم جانبی کنسول های بازی + جدول

ماجرای گندم خاک آلود چه بود؟!

درآمد حیرت انگیز سلبریتی آمریکایی از فضای مجازی +عکس

ماجرای گندم خاک آلود چه بود؟!

در انتظار بهبود محیط کسب و کار

اجماع اوپکی ها بر تمدید تعهد کاهش تولید نفت در جهت توازن بازار !

پرکالری هایی برای کاهش وزن

روزانه بیش از 120 تن گوشت قرمز وارد کشور می شود / علت گرانی گوشت قرمز در تهران مشخص شد

کمبود ارز نداریم

استخدام در یک شرکت مهندسی از استان های قزوین ،البرز و تهران + جدول

از «حرکت قیمت جهانی طلا بر لبه تیغ» تا «زمزمه های خروج روسیه از توافق نفتی»

روزهای خوش بخش خصوصی در آب های ایران

آمار عجیب یارانه بگیران؛ کسی حذف نشد

رشد شاخص بورس و فرابورس

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 29 آبان

رکوردزنی ژاپنی ها با انیمیشن

ماجرای تغییر مدیرعامل سایپا

لوازم خانگی با اجازه سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان گران می شود

نوسان قیمت در بازار نفت/ نفت سبک آمریکا در مرز 57 دلار

تولید چند سواری متوقف شد

هزینه تعمیر آیفون ایکس شما را شوکه می کند!

تغییر مدیران خودروسازی کلید خورد/ بهار خودرویی از سایپا شروع شد

ترانزیت دیتای جنوب به شمال کشور باید به 30 ترابیت برسد

خطر کوچ 10 میلیارد دلار نقدینگی به بازارهای سفته بازی

تصویربرداری 100 روزه از اقتصاد

خودروهای فرسوده سن و سال نمی شناسند

طولانی ترین چاه نفت جهان حفاری شد

برنامه ریزی برای «پرورش صیانتی ماهی تیلاپیا» در کشور

فاجعه موتورسیکلت ها در تهران 1400

ازدحام جمعیت برای دریافت کمک غذایی در مراکش 15 کشته بر جا گذاشت

هنوز 95 درصد مردم یارانه می گیرند؛ 76 میلیون نفر

پرداخت خسارات زلزله زدگان در قالب بیمه نامه های معتبر

مدل «کره ای» جذب سرمایه خارجی

ما و سرمایه گذاری خارجی

بانک های عامل پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان

تدوین سند ملی «کار شایسته»

پرداخت بیمه بیکاری به زلزله زدگان تا پایان سال

تقلب در بازار سکه وجود ندارد

گران شدن ملکه چینی در ایران

خسارت 800 میلیارد تومانی زلزله به کشاورزی

واردات بامبو چینی و تایلندی ممنوع شد

تصادف های عجیب و وحشتناک دنیا+ فیلم

افزایش قیمت نان بدون تغییر وزن و کیفیت/ حضور نان بر سفره محرومان کمتر می شود

آخرین قیمت عصای پورحیدری چند؟

توشیبا به دنبال سرمایه ای 5.3 میلیارد دلاری برای باقی ماندن در بورس توکیو

چینی ها گوجه تراریخته با ماندگاری بالا تولید کردند

عضو مجمع نمایندگان گیلان مطرح کرد واردات بیش از یک هزار تن برنج بازار را کند و راکد کرده است/ نوبخت دست از حمایت مدیران غیرکارآمد و بی کفایت گیلان بردارد

زاویه دید اوپکی ها و غیراوپکی ها به نشست بعدی اوپک

بناهای تاریخی که در زلزله بیشترین آسیب ها را دیدند

افزایش فروش نفت ونزوئلا به آمریکا

ادامه فشار آمریکا به مشتریان نفت ایران

لزوم خروج روغن از سبد کالای اساسی خانوار

آمار عجیب یارانه بگیران/کسی حذف نشد

گرانی 3 برابری قیمت ملکه های چینی!

تسلا پاور بانک ساخته است!

نتیجه رخداد زلزله کرمانشاه اعلام شد

افزایش قیمت نان در گیرودار مخالفت

اصلاحات مالیاتی ترامپ در راستای حمایت از میلیاردرهاست

گوشت قرمز باز هم گرتن شد/ مردن قدرت خرید گوشت را ندارند

بازده 14 درصدی شاخص کل بورس

محصول جدید و زیبای سایپا در راه بازار +عکس

کشت چغندر قند در اندیمشک 80 درصد افزایش یافت

دلایل افت رتبه جهانی کسب و کار ایران

توزیع شیر مدارس در هاله ای از ابهام

وضعیت عرضه اینترنت در کشورهای مختلف

ماجرای تغییر مدیرعامل سایپا

ماجرای وجود خاک در گندم ها چه بود؟

16میلیون و 38 هزار سهم در بورس خوزستان مبادله شد

سیاحت آوارگی مردم فقط با پرداخت 135 هزار تومان!

کتاب فروشی های انقلاب چند میلیون خرید و فروش می شوند

افزایش 50 درصدی ظرفیت ترانزیت دیتای کشور در 100 روز نخست دولت دوازدهم

کم شنوایی بر سلامت مغز تاثیر می گذارد

توزیع «جو» رایگان بین دامداران مناطق زلزله زده استان کرمانشاه از 28 آبان

ماجرای تغییر مدیرعامل سایپا

جاده شلمچه به آبادان احداث می شود

24 اثر صنایع دستی خوزستان در انتظار دریافت نشان ملی مرغوبیت

رد ادعای"گندم خاک آلود"

اتمام موجودی آیفون X در سرزمین مادری سامسونگ تنها در 3 دقیقه

بزرگترین جهش قرن در صنعت کامیون سازی جهان

نوبخت: خسارات ناشی از سرمازدگی محصولات کشاورزی قم به تصویب هیات دولت رسید

انتشار اخباری درباره تغییر مدیرعامل سایپا

7 بانک برای پرداخت تسهیلات به مردم مناطق زلزله زده استان کرمانشاه مشخص شد

مفهوم مالیات بر درآمد چیست؟

افزایش قیمت گوشت قرمز/ رکود در بازار مصرف

چگونه خودرویی کم مصرف داشته باشیم؟

مالیات بر درآمد چیست؟

چرا قیمت خودروهای وارداتی در بازار از کارخانه ارزان تر است؟

هزینه آماده سازی شهر روستوف برای جام جهانی 2018 به 86 میلیارد ربل خواهد رسید

ابلاغیه جهانگیری پشت گوش وزارت صنعت و بانک مرکزی!

یک بام و دوهوای توزیع شیر مدارس

از رونق تا کسادی بازارچه های محلی جنوب تا شمال شهر

تداوم رکورد شکنی پالایش نفت در چین

رد ادعای"گندم خاک آلود"

برنامه ریزی برای روزهای بارانی در مناطق زلزله زده

سنگ اندازی آمریکا برای خریداران نفت ایران

ادعای «خاک آلود بودن گندم» تکذیب شد

هشدار دانشمندان درباره زلزله های ویرانگر در سال جدید

خروج واگن قطار باری در محور بافق - تربت

رونق دوباره شرکتهای هرمی

فرافکنی وزیر نفت درباه قرارداد توتال

شاید دلار گران تر نشود!

شاید دلار گران تر نشود!

تناقض گویی درباره زمان تحویل هواپیماهای برجامی

زمان پرداخت سرانه مدارس اعلام شد

اجرای حکم میلیاردی پرونده قاچاق بشکه فلزی

نتیجه رخداد زلزله کرمانشاه اعلام شد/ ایجاد پرتگاه بیش از 3 متر

پیش بینی گاردین: زلزله های بزرگ در 2018 افزایش می یابند؛ تا 20 زلزله شدید قابل انتظار است / علت: کاهش سرعت چرخش زمین به دور خود

بدهکاری 300میلیون تومانی شهرداری نوراباد

افزایش 3 برابری قیمت ملکه های چینی

توزیع «جو» رایگان بین دامداران مناطق زلزله زده استان کرمانشاه از 28 آبان

پرداخت بیش از 1800 میلیون ریال تسهیلات رونق تولید به بهره برداران کشاورزی در عباس آباد

آماده سازی شهر روستوف برای جام جهانی 2018 روسیه 86 میلیارد روبل هزینه خواهد داشت

آمار عجیب یارانه بگیران

مقایسه یک نگاه و دو عملکرد؛ نان تفکرش

عکس روز: خشکسالی در اسپانیا

در بازار خودروهای میلیاردی چه می گذرد؟+ جدول قیمت

ارائه تسهیلات سرمازدگی به 231 بهره بردار کشاورزی در نوشهر

قلع وقمع 34 مورد ساخت وساز غیر مجاز در بابل

کشت جو در 160 هکتار از مزارع میاندورود

عکس های موزه فراری در لندن را ببینید

ادعای گندم خاک آلود رد شد

دانگ فنگ H30 کراس؛ تجربه رانندگی، نقاط قوت و ضعف

آموزش و پرورش زمان پرداخت سرانه مدارس را اعلام کرد

آمار عجیب یارانه بگیران

سنگ اندازی آمریکا برای خریداران نفت ایران

نوبخت خبر داد: واریز 281 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به بنیاد مسکن

بازدید استاندار آذربایجان شرقی از بازار تاریخی تبریز

همکاری استانداران لازمه اجرای موفق طرح حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط است

در خودروهای اتوماتیک چه وقت باید از پدال شیفتر استفاده کرد؟

هنگام پیش خرید آپارتمان باید به چه نکاتی توجه کرد!

دستِ دوم این کالاها را نخرید

4941 نفر اوراق تسهیلات مسکن خریدند

جهش ایران در تولید انرژی های تجدیدپذیر

بازگشت فک خزری که صبح امروز در تور صیادان افتاده بود به زیستگاهش

توزیع «جو» رایگان بین دامداران مناطق زلزله زده استان کرمانشاه از 28 آبان

نتیجه رخداد زلزله کرمانشاه اعلام شد/ ایجاد پرتگاه بیش از 3 متر

چرا قیمت خودروهای وارداتی در بازار از کارخانه ارزان تر است؟

افزایش 3 برابری قیمت ملکه های چینی!

آخرین قیمت عصای اسطوره استقلال چند؟

خروج واگن قطار باری در محور بافق - تربت

زمان فروش نقدی رنو کپچر 2017 توربوشارژ مشخص شد

افزایش قیمت لوازم خانگی؛ شایعه سازی برخی تولیدکنندگان

رقم صادرات ایران به اتحادیه اروپا چقدر است؟

چند درصد مردم یارانه نقدی می گیرند؟

رفع هرگونه مشکل بر سر راه پرداخت تسهیلات مسکن به زلزله زدگان

تخریب 12 هزار واحد مسکونی در زلزله غرب کشور/ زیر ساخت های تأسیساتی خسارت دیده اند

ایران تا ابتدای 2019 صادرکننده ال.ان.جی خواهد شد

مدیرعامل سایپا تغییر کرد

7 بانک برای پرداخت تسهیلات به مردم مناطق زلزله زده استان کرمانشاه مشخص شد

در میان وزرا رکورد دار فالور و لایک در فضای مجازی کیست؟

کدام شهرهای اروپایی آلوده هستند؟

با کدام رشته های دانشگاهی ثروتمند می شوید؟

پیگیری طرح بازیافت پساب های شهری و کشاورزی در شورای عالی عتف

پیگیری طرح بازیافت پساب های شهری و کشاورزی در شورای عالی عتف