مطالب مرتبط:
پیگیری طرح بازیافت پساب های شهری و کشاورزی در شورای عالی عتف/ تامین 50 درصد اعتبار از سوی وزارت نیرو
پیگیری طرح بازیافت پساب های شهری و کشاورزی در شورای عالی عتف
پیگیری طرح بازیافت پساب های شهری و کشاورزی در شورای عالی عتف
اعضاء شورای شهر تهران نیامده به تعطیلات رفتند/ مهرماه و مرخصی تابستانه شورای شهری ها!
محله قلعه شیخ میزبان طرح جهادی خدمات شهری شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 شهریور 1396 ساعت 23:022017-09-13اقتصادي

پیگیری طرح بازیافت پساب های شهری و کشاورزی در شورای عالی عتف


رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق و عضو شورای عالی عتف از طرح دانش و فناوری بازیافت پساب های شهری، صنعتی و کشاورزی خبر داد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل اززیست آنلاین، دکتر "حمیدرضا تشیعی" رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) با اشاره به اینکه هدف اولیه از تشکیل شورای عالی عتف این بوده تا برخی از نیازهای استراتژیک کشور را مرتفع کند، گفت: طرح استفاده از پساب قرار است در حوضه معاونت آب و آبفای وزارت نیرو، حوزهٔ آب جهاد کشاورزی و وزارت صنایع اجرایی شود تا ضمن استفاده از نتایج آن، در صورت تأمین اعتبار پروژه های با اولویت مهم تر نیز در برنامه قرار گیرد.

وی که به تازگی برای دومین بار به عنوان رییس کمیته راهبری طرح کلان دانش و فن آوری بازیافت پساب های شهری صنعتی و کشاورزی در شورای عالی عتف انتخاب شده است، در خصوص ماموریت های شورای عالی "عتف " گفت: بر اساس مواد 3 و 4 قانون تشکیل وزارت علوم، شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) با هدف ایجاد، هماهنگی و یکپارچگی در سیاست گذاری کلان اجرایی در حوزه علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: اولویت بندی و انتخاب طرح های اجرایی بلند مدت سرمایه گذاری کلان در بخش های آموزشی، پژوهشی و فناوری بر عهده شورای عالی عتف است.

رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو ادامه داد: دبیرخانه این شورا در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مستقر است و مصوبات آن پس از ابلاغ ریاست جمهوری برای تمام سازمان های اجرایی لازم الاجرا است.

وی با بیان اینکه رییس جمهور در ساختار شورای عالی عتف به عنوان رییس شورا، وزیر علوم و تحقیقات و فناوری نایب رییس و معاون پژوهشی وزارت علوم دبیرکل شورای عتف هستند، افزود: این شورا دو کمیسیون دائمی و تخصصی دارد که رییس کمیسیون دائمی وزیر علوم و معاونین پژوهشی وزارتخانه های منتخب از جمله بهداشت، آموزش و پرورش و معاونت های پژوهشی وزارتخانه های منتخب و معاون تحقیقات منابع انسانی وزارت نیرو و سایر سازمان های اجرایی نیز در آن حضور دارند.

تشیعی ادامه داد: کمیسیون تخصصی نیز شامل یازده کمیسیون در حوزه های انرژی، حمل و نقل و عمران، کشاورزی، آب و منابع طبیعی، صنایع و معادن، فناوری اطلاعات و ارتباطات، دفاع، امنیت ملی، سیاست خارجی، فرهنگ و تمدن، مدیریت اقتصاد و بازرگانی، سلامت، امنیت غذایی و رفاه اجتماعی، علوم انسانی، معارف اسلامی و هنر، علوم پایه و حقوق قضایی بوده که یکی از مهم ترین کمیسیون های آن، کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی است.

وی با بیان اینکه کمیسیون تخصصی دارای اعضای حقوقی نظیر وزارت نیرو است، افزود: اعضای حقوقی، نماینده سازمان های اجرایی هستند و اعضای حقیقی نیز از میان دانشمندان، صاحب نظران و متخصصان برجسته کشور مرتبط با موضوع تخصصی انتخاب می شوند که خود وی نیز از سال 88 به عنوان عضو حقیقی کمیسیون در حال همکاری است.

رییس کمیته راهبری طرح کلان دانش و فن آوری بازیافت پساب های شهری صنعتی و کشاورزی در شورای عالی عتف با اشاره به اینکه بجز وزارت نیرو، وزارتخانه های نفت، صنعت، معدن و تجارت، علوم و تحقیقات و فناوری، سازمان حفاظت از محیط زیست، مرکز فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و سازمان هواشناسی، نیز از اعضای حقوقی این کمیسیون محسوب می شوند، افزود: از سال 90 براساس چارچوب سیاست های تحقیقاتی و پژوهشی کشور، مقرر شد در شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری، یکسری طرح های کلان با توجه به نیازهای کشور تعریف و به صورت پروژه های کلان ملی با مدیریت کمیسیون های تخصصی راهبری شود تا نیازهای کشور مرتفع شود.

وی با اشاره به موضوعات مطروحه 5 طرح کلان در کمیسیون تخصصی آب و منابع طبیعی که 4 طرح آن مرتبط با آب است، افزود: طرح های دانش و فناوری بازیافت پساب های شهری صنعتی و کشاورزی و بررسی اثرات تغییر اقلیم و مدیریت خشکسالی دو طرحی بودند که به سفارش وزارت نیرو ارائه شدند.

* مدیریت جامع حوضه های آبخیز حمیدرضا تشیعی آنگاه به طرح سوم که مدیریت جامع حوضه های آبخیز بوده و به سفارش وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها و مراتع کشور و همچنین طرح دانش استفاده از آب دریا و آب های شور برای استفاده در کشاورزی و شرب و صنعت که به سفارش وزارت جهاد کشاورزی ارائه شده اشاره کرد و ادامه داد: پنجمین طرح نیز مربوط به مدیریت ذخایر ژنتیکی گیاهی دامی و آبزیان بود که از مجموع این 5 طرح، 4 طرح آن مرتبط با حوزه های مسئولیت وزارت نیرو بوده است.

وی در ادامه به طرح دانش و فناوری بازیافت پساب های شهری صنعتی و کشاورزی به عنوان یکی از مهم ترین این طرح ها اشاره کرد و اذعان داشت: هدف اصلی از این طرح، استفاده اصولی و پایدار از پساب به عنوان یکی از منابع آب غیر متعارف در راستای کاهش بحران آب در کشور است که با لحاظ کردن جنبه های زیست محیطی بهداشتی و اقتصادی که فعالیت های مختلفی در آن تعریف شده است، می تواند به شناخت مشخصات و تغییرات کمی و کیفی پساب ها در سطح کشور، نحوه استفاده و مدیریت فعلی این منابع و برنامه ریزی برای نقاط ضعف استفاده از پساب ها، شناسایی و دستیابی به فناوری های نوین در ارتباط با بازیافت و استفاده از پساب به عنوان راهکار مقابله با کم آبی معرفی شود.

رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو، حفاظت کمی و کیفی منابع و کاهش آلودگی های زیست محیطی، تعیین محدودیت های کیفی استفاده از پساب برای مصارف مختلف، تدوین ضوابط بهداشتی و زیست محیطی استفاده از پساب، تدوین و ارائه برنامه های آموزشی برای استفاده اصولی از پساب و ارائه برنامه مدیریت و پایش زیست محیطی برای استفاده اصولی و پایدار را از دیگر مزایای این طرح دانست.

*تامین 50 درصد اعتبار از سوی وزارت نیرو وی از این طرح به عنوان طرح کلان ملی که از سال 91 مصوب شده و اعتباری معادل 200 میلیارد ریال از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای آن پیش بینی شده است یاد کرد و درادامه افزود: مقرر شد تا 50 درصد این اعتبار از سوی وزارت نیرو تأمین شود و مجری محوری نیز دانشگاه تهران به همراه تعدادی از دانشگاه های کشور باشند و ناظر این طرح نیز موسسه تحقیقات آب تعیین شد.

تشیعی در ادامه گفت: برای هر یک از طرح های 5 گانه مذکور کمیته راهبری تعیین شد که نماینده کمیسیون نیز به عنوان رییس کمیته و اعضای آن نیز از داخل و یا بیرون کمیسیون به عنوان اعضای کمیته راهبری انتخاب شدند که بنده نیز همکاری با این کمیته را طی دو دوره از ابتدای آغاز به کار طرح داشته ام، اما به دلیل عدم اعتبارات لازم از مجموع 20 میلیارد تومان اعتبار مصوب فقط 10 درصد برای این طرح تخصیص یافت ولی نسبت به 4 طرح دیگر کمیسیون پیشرفت نسبی خوبی داشته است.

او با اشاره به اینکه طرح کلان استفاده از پساب به عنوان یکی از اولویت های شورای عالی عتف، در کمیته راهبری در 18 قلم تعریف شده است، افزود: از پروژه های مهم آن می توان به شناسایی الگوی های جهانی بازیافت پساب برای استفاده های شهری، تدوین ضوابط بهداشتی و زیست محیطی بازیافت پساب ها برای مصارف شهری و کشاورزی، ارائه راهکارهای ارتقای کیفیت پساب تصفیه خانه های فاضلاب موجود در کشور، شناسایی الگوی های جهانی بازیافت پساب برای استفاده های روستایی، فناوری های نوین بازچرخانی پساب، استانداردهای بازیافت پساب، بومی سازی فناوری های نوین بازچرخانی پساب، تولید مواد باارزش و انرژی از پساب، مباحث اقتصادی و فرهنگی و آموزشی استفاده از پساب اشاره کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبات آخرین جلسه کمیته راهبری مقرر شد خروجی های این طرح تا یک ماه آینده در اختیار وزارت نیرو، جهاد کشاورزی و وزارت صنایع قرار گیرد.

رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو با بیان اینکه تا کنون دو مرحله کمیته راهبری تشکیل شده که مرحله دوم با ساختار جدید، پنج عضو و یک رییس خواهد داشت، اظهار امیدواری کرد، با استفاده از تجربیات سال های گذشته بتوان در راستای تدوین اسناد فناورانه برای استفاده مجدد از پساب در کشور سود برد.

وی با اشاره به اینکه دربرخی کشورها که میزان بارندگی آن ها بیش از 2 هزار میلیمتر درسال است نیز پساب تصفیه شده در حد آب شرب تصفیه و بازچرخانی می شود، افزود: در ایران به رغم اینکه شدیداً با محدودیت منابع آب و خشکسالی مواجه هستیم، هنوز بخش زیادی از پساب ها قابلیت استفاده در مصارف مختلف را ندارند که امیدواریم این طرح به ما کمک کند تا گامی به سمت جلو برداریم.


کلید واژه ها: وزارت - شورا - شورای - فناوری - وزارت نیرو - علوم - کشاورزی - توسعه صادرات - عالی - وزارت علوم - معاون - صادرات - پایگاه اطلاع رسانی - وزیر علوم - نیرو - توسعه - فناوری اطلاعات - آموزش و پرورش - انتخاب - دانش و فناوری - ریاست جمهوری - سرمایه گذاری - وزارت صنایع - اطلاع رسانی - امنیت - اطلاع - آموزش - رییس جمهور - حمل و نقل - وزیر

آخرین اخبار سرویس:
رییس جمهور با چه کسی است، مگر رییس جمهور دیگر هم داریم؟!

تغییر مالکیت 993 میلیون برگه دارایی مالی در بورس تهران

تقاضای جهانی نفت خام به مرز روزانه 98 میلیون بشکه می رسد

امیدواری لوک اویل به مشارکت در صنعت نفت ایران

5.5 میلیون اصله نهال برای توسعه باغ های زیتون نیاز است

داد و ستد 47 هزارتن فرآورده قیر در بورس کالا

کاهش اندک بهای سکه و ارز+جدول

حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

کاهش 13 میلیارد دلاری قاچاق کالا با راه اندازی سامانه های گمرک

آغاز فروش اقساطی و نقدی رنو "تلیسمان و کولئوس" با تحویل فوری (+عکس و جدول)

گزیده اخبار روزانه پایگاه خبری «عصر خودرو» (2 مهر96)

صندوق های بازنشستگی و نظام بانکی؛ دو مسئله مهم بخش اقتصادی

برداشت انگور و تولید کشمش در ملایر

تفاوت سهام عادی و سهام ممتاز چیست؟

وضعیت توقیف لنج صیادی کشور همسایه در خلیج فارس

حقوق شهریور ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

پول حاصل از فروش لباس فرم مدارس کجاست؟!

تصاویر/ دیدار ماشین سازی و آلومینیوم اراک

رشد 131.5درصدی میزان فروش کالاهای سازمان فروش اموال تملیکی در دولت یازدهم

محمد کشانی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان شد

تجربه رانندگی با ب ام و i8؛ پادشاه شکست خورده

تجربه رانندگی با ب ام و i8؛ پادشاه شکست خورده

میزبانی بورس انرژی از دو فرآورده پالایشی

پرداخت وام 424 میلیارد تومانی!

گسترش باغ های زیتون در برنامه ششم توسعه

ویژگی های واشر سر سیلندر چیست؟

هیئت وزیران به 5 استاندار جدید رای اعتماد داد

سهام عادی و سهام ممتاز چیست؟

امیدواری لوک اویل به مشارکت در صنعت نفت ایران

یکهزار 870 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی اختصاص یافت

آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران

طی شهریور رقم خورد / معامله 36هزار میلیارد ریال کالا در بورس

رونق پرورش شتر مرغ در اشکذر / مقرون به صرفه بودن فعالیت در این عرصه

کاهش 30 هزار تومانی قیمت سکه در هفته گذشته

تولید سالانه دو هزار تن عسل در استان همدان

ثبت نام بیست وششمین جشنواره دانشجوی نمونه

نتایج آزمون استخدامی وزارت امور اقتصادی و دارایی

اعلام نتایج آزمون استخدامی بانک سپه

اعلام نتایج آزمون استخدامی بانک مسکن

تصاویر:چند نکته کاربردی برای خریدن خاویار

کاهش 13 میلیارد دلاری قاچاق کالا با راه اندازی سامانه های گمرک

رد پیشنهاد جداسازی وزارت صنعت، معدن و تجارت

هایما اس5 رونمایی شد

طرح افزایش وام مسکن روی میز دولت

داد و ستد 47 هزارتن فرآورده قیر در بورس کالا

اعطاء تندیس به صادر کننده نمونه در روز ملی صادرات

40 شرکت آماده ورود به بازار سرمایه

جذب 14 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی در پسا برجام

حقایق ناگفته درباره ثروتمندترین همسران دنیا / عکس

تقاضای جهانی نفت خام به مرز روزانه 98 میلیون بشکه می رسد

امیدواری لوک اویل به مشارکت در صنعت نفت ایران

ادامه روند نزولی اقتصاد در سوییس

داد و ستد 47 هزارتن فرآورده قیر در بورس کالا

لایحه رفع ممنوع الخروجی مدیران بنگاه های اقتصادی به دولت رفت + سند

منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری وضعیت صادرات استان را متحول می کند

پایان سال آبی با 5 درصد کاهش بارش/ بیشترین و کمترین در حوضه آبریز خلیج فارس آبریز مرزی شرق

درآمدهای نفتی دولت که کاهش می یابد یاد بخش خصوصی می افتند

آغاز سال آبی با کاهش 6 درصدی حجم مخازن سدها/ ورودی روان آب ها 14 درصد کاهش یافت

معرفی خودروی تمام الکتریکی پژو سیتروئن

معامله 36هزار میلیارد ریال کالا در بورس

کاهش 13 میلیارد دلاری قاچاق کالا با راه اندازی سامانه های گمرک

بهره برداری از دو طرح آموزشی خیرساز در استان اصفهان

کاهش اندک بهای سکه و ارز+جدول

افول سلطه ارزی آمریکا در جهان؛ پایان قلدری بر دنیا

مذاکره با بانک های خارجی برای جذب 60 میلیارد دلار فاینانس/ جذب 26 میلیارد دلار نهایی شده است

استخدام برنامه نویس در شرکت پویاپرداز

استخدام مهندس فرآیند در مهندسی فرآیند به کمک رایانه ایرانیان (کیپ)

استخدام کارشناس تضمین کیفیت و کارشناس آموزش در تهران

صندوق های با درآمد ثابت بورس کار بانکی می کنند/ دامنه فعالیت صندوق ها بازتعریف شود

تولید مواد اولیه پلیمری تا پایان برنامه ششم به 12 میلیون تن در سال می رسد

صف های طولانی در اقلیم کردستان در پی کمبود بنزین (+عکس)

فرصت ارائه اظهارنامه مالیات تا 15 مهر

تناقض در قوانین وزارت صنعت و گمرک/ موانع گمرک در تبادل اطلاعات بین دستگاه ها

یک میلیون دقیقه تاخیر در پروازهای فرودگاه امام

ویژه 20/ بیکاران بدهکار و گلایه صاحبان برخی صنایع از دولت

Alfa 33 Stradale؛ سوپرخودرویی ایتالیایی 50 ساله شد +عکس

رد پیشنهاد جداسازی وزارت صنعت، معدن و تجارت/استخدام کارگزاران بیمه کشاورزی طبق قانون

تاکید رییس جمهور بر رعایت حقوق اقوام و مذاهب

اجرای طرح کارورزی در گرگان با اشتغالزایی برای 650 نفر

Alfa 33 Stradale؛ سوپرخودرویی ایتالیایی که 50 ساله شد +عکس

دادستان اصفهان خبر داد؛ سرقت 80 هزار لیتر نفت از خط لوله مارون

بازی فیفا 18 با قیمت نجومی وارد ایران شد؛ صف گیمرهای ایرانی برای خرید!

لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت رد شد

کوله بران 90 درصد از کالاهای بازار بانه را تهیه می کنند

سرقت 80 هزار لیتر نفت از خط لوله مارون

با 30 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خریداری کرد؟ + جدول قیمت

اقتصاد مقاومتی، جذب سرمایه و توسعه اشتغال اولویت های مهم استانداران منتخب

استاندار فارس: رسانه ها برای تقویت امید در جامعه بکوشند

تخصیص تسهیلات 85 میلیارد ریالی به مددجویان بهزیستی استان زنجان

ثبات قیمت گوشت گوسفندی در ایام محرم

گردهمایی رزمندگان و ایثار گران شرکت سنگ آهن مرکزی در بافق

تزریق گاز به شهرک صنعتی بافق- بزودی

آشفتگی شهر کرکوک در شب همه پرسی

اجرای طرح کارورزی در گرگان با اشتغالزایی برای 650 نفر

عکسی از صف های طولانی در اقلیم کردستان در پی کمبود شدید بنزین

جیر جیر ک لاکچری هم به بازار آمد! + تصاویر

فروش مشتری در پیتزا فروشی های تهران! + عکس

استخدام کارشناس امور قراردادها در یک شرکت معتبر

5.5 میلیون اصله نهال برای توسعه باغ های زیتون نیاز است

تأیید افزایش گوگرد در بنزین تهران از سوی شرکت ملی نفت

معاینه فنی خودروهای دوگانه سوز به مشکل خورد

تخصیص تسهیلات 85 میلیارد ریالی به مددجویان بهزیستی استان زنجان

صف های طولانی در اقلیم کردستان در پی کمبود شدید بنزین و هجوم مردم به پمپ بنزین ها+عکس

پر رونق ترین بازار در آستانه ماه محرم

اجرای طرح کارورزی در شهرستان گرگان با اشتغالزایی برای 650 نفر

سرمایه گذاری 500 میلیون یورویی بانک دولتی فرانسه در ایران

رنو سیمبل بخریم یا آریزو 5 ؟

نان گران نمی شود

مجتمع های تجاری ، نماد زیبایی و آراستگی فضاهای شهری

تغییر مالکیت 993 میلیون برگه دارایی مالی در بورس تهران

میزبانی بورس انرژی از دو فرآورده پالایشی

بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا چه موقع است؟

صف های طولانی در اقلیم کردستان در پی کمبود شدید بنزین و هجوم مردم به پمپ بنزین ها+عکس

مهار نیروی اقیانوس برای تولید برق

صف های طولانی در اقلیم کردستان در پی کمبود شدید بنزین و هجوم مردم به پمپ بنزین ها+عکس

تویوتا هایلوکس به ژاپن بازمی گردد

مهار نیروی اقیانوس برای تولید برق

استخدام گروه کارخانجات 9595

رشد 131.5درصدی میزان فروش کالاهای سازمان فروش اموال تملیکی در دولت یازدهم

داد و ستد 47 هزارتن فرآورده قیر در بورس کالا

موزه ها 5 مهر رایگان شد

بزرگترین فرودگاه جهان در پکن ساخته می شود

5 میلیون اصله نهال برای توسعه باغ های زیتون نیاز است

فروش مشتری در پیتزا فروشی های تهران! + عکس

تحول اقتصاد با صنعت بازی های رایانه ای

تغییر مالکیت 993 میلیون برگه دارایی مالی در بورس تهران

محمد کشانی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان شد

برای خرید گوشی 4G چقدر باید هزینه کرد؟ + جدول قیمت

جیر جیر ک لاکچری هم به بازار آمد! + تصاویر

اعزام هیأتی از بخش تعاون آفریقای جنوبی به ایران

دستگیری 179 قاچاقچی کالا و ارز در مازندران

سیستم تشخیص چهره در بانک های چین

سرقت میلیاردی هزاران لیتر نفت خام از خط لوله مارون اصفهان

طرح جدید برای طبقه بندی خودروهای لوکس

بیش از 60 درصد مدارس نظرآباد نیاز به تخریب و بازسازی دارد

استخدام وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی (زمان اعلام نتایج)

توقف ثبت سفارش خودرو خلاف قانون است

چند درصد افراد جامعه یارانه دریافت می کنند؟

استخدام وزارت صنایع و معادن (زمان اعلام نتایج)

درآمدهای نفتی دولت که کاهش می یابد یاد بخش خصوصی می افتند

آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران

بانک مرکزی نمی تواند شانه خالی کند

رشد 131.5درصدی میزان فروش کالاهای سازمان فروش اموال تملیکی در دولت یازدهم

محمد کشانی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان شد

استاندار تهران مشخص شد

زمان واریز حقوق شهریور ماه بازنشستگان دولت

اینستاگرام می گوید چه کسی فالوتان می کند!+عکس

در جریان گشایش شهرک صنعتی جدید شهر «نفتچالا»؛ بازدید الهام علی اف از خودروسازی مشترک با ایران/تصاویر

مخالفت مردم سوییس با افزایش سن بازنشستگی زنان

سد بفراجرد آب شرب 50 سال آینده خلخال را تامین می کند

امروز در تالار نقره ای رقم خورد داد و ستد 47 هزارتن فرآورده قیر در بورس کالا

قطار قم- کربلا راه اندازی می شود

در روز یکشنبه روی داد میزبانی بورس انرژی از دو فرآورده پالایشی

بهره برداری از دو طرح آموزشی خیر ساز در استان اصفهان

آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران

مخالفت مردم سوییس با افزایش سن بازنشستگی زنان

سرقت 80هزار لیتر نفت خام مارون - اصفهان

بنتلی کانتیننتال نسخه رالی با قیمتی در حدود 55 هزار دلار فروخته شد

استخدام وزارت امور اقتصادی و دارایی (زمان اعلام نتایج)

بنتلی کانتیننتال نسخه رالی با قیمتی در حدود 55 هزار دلار فروخته شد

عکس/ پست مشترک بازیکنان استقلال

اینتل هدست واقعیت مجازی Alloy را عرضه نمی کند!

آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران

اعزام هیأتی از بخش تعاون آفریقای جنوبی به ایران

واریز حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری

سرانه فضای سبز در شهرهای هرمزگان 8 متر مربع است

با این کلاه عجیب پشت سرتان را به راحتی رصد کنید! +تصاویر

یکهزار 870 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی اختصاص یافت

یکهزار 870 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی اختصاص یافت

جواب مثبت به درخواست تسهیلات 59واحد تولیدی استان سمنان

اشتغال 30 هزار نفری بازارچه های شیراز

دلگیری باغداران بویراحمد از خسارت سرمازدگی

بهسازی ابنیه تاریخی ساسانی فارس

پیش بینی برداشت بیش از یک میلیون تن سیب از باغات آذربایجان غربی

مردم سوییس با افزایش سن بازنشستگی زنان مخالفت کردند

استخدام بیمه مرکزی ایران (زمان اعلام نتایج)

استخدام کارشناس تولید محتوا در وب سایت جهازچین

استخدام بازاریاب مجرب،با مزایا در فیلتر سرکان/قم

شهرداران مناطق ساحلی هرمزگان از آلودگی دریا جلوگیری کنند

کمک 20 میلیارد ریالی برای آزادی 53 زندانی محکوم مالی در استان یزد

استخدام مدیر بازرگانی خانم شرکت شبکه گستران آریا سامانه

پرداخت سود اوراق اجاره رایتل در مهرماه

روند تورم معکوس شد

اعزام هیأتی از بخش تعاون آفریقای جنوبی به ایران

بهای اثربخشی تحریم ها بر کره شمالی

کمک 20 میلیارد ریالی برای آزادی 53 زندانی محکوم مالی در استان یزد

مخالفت مردم سوییس با افزایش سن بازنشستگی زنان

آشنایی گام به گام با خرید سهام در بورس تهران

کشف 29 میلیارد ریالی کالای قاچاق در مازندران

رییس پژوهشکده اقتصادی منصوب شد

بانک مرکزی نمی تواند شانه خالی کند

نسخه جعلی «اقتصاد مقاومتی» از واشنگتن رسید

پرداخت وام 424 میلیارد تومانی!

طبل نوازی دسته عزاداری محله ی سرچشمه (خیرال) در راسته بازار اردبیل محرم 96

رونق پرورش شتر مرغ در اشکدر / پرورش آن از لحاظ اقتصادی به صرفه است

منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری وضعیت صادرات استان را متحول می کند

جواب مثبت به درخواست تسهیلات 59 واحد تولیدی استان سمنان

انجام معاینه فنی برای ناوگان عمومی، یکسال پس از تولید

قطعی گاز در شهر باشت

عکس: کدو سبز 68 کیلویی!

پیگیری طرح بازیافت پساب های شهری و کشاورزی در شورای عالی عتف

پیگیری طرح بازیافت پساب های شهری و کشاورزی در شورای عالی عتف