مطالب مرتبط:
تشریح 5 بحران شهری در بازنگری زندگی مدرن
حمایت از بخش خصوصی در حوزه فرهنگ سازی باید بازنگری شود / پیگیری لایحه مدیریت مساجد در مجلس
مقام معظم رهبری: ممکن است برخی از سیاست های کلی نیازمند بازنگری و بروز شدن باشد/ مجمع باید انقلابی فکر و عمل کند و انقلابی باقی بماند
حمایت از بخش خصوصی در حوزه فرهنگ سازی نیازمند بازنگری است
رهبر معظم انقلاب: ممکن است برخی از سیاست های کلی نیازمند بازنگری باشد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 23 شهریور 1396 ساعت 00:002017-09-13سياسي

تشریح 5 بحران شهری در بازنگری زندگی مدرن


وزیر راه و شهرسازی در دومین همایش شهرسازی ریل پایه با اشاره به شناسایی 5 بحران در بازنگری زندگی مدرن گفت: وقتی مدیریت شهری تجارت پیشه باشد ماموریت خود را سازش با سوداگران می بیند و نتیجه آن هم وقوع حوادث تلخی مثل پلاسکو است و متاسفانه رسانه .

- ترابر نیوز: به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در دومین همایش شهرسازی ریل پایه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آتش نشان های حادثه پلاسکو و نیز آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان فردی که پای ریل را به شهر باز کرد، اظهار کرد: نام ایشان را گرامی می داریم و امید است آن راه پر رهرو باشد.

وی با اشاره به قرارگرفتن ایران در مرحله بازنگری و بازاندیشی زندگی مدرن گفت: بیش از 1000 سال از ورود مدرنیته به کشور گذشته و امروز با تنگناهای پیچیده زندگی شهری روبرو هستیم که شهرسازی ریل پایه پاسخی به یکی از پایه های زندگی مدرن در ایران است.

آخوندی با بیان اینکه توسعه سکونتگاه ها فراتر از بحث ریل و حمل و نقل ریلی است تصریح کرد: در بازنگری زندگی مدرن در پنج حوزه، پنج بحران در آستانه زندگی شهری شناسایی شده است که شامل ازهم گسیختگی اجتماعی، کاهش قابلیت زندگی در کلان شهرها، فاصله از مفهوم حمل و نقل و بحران منابع زیستی و ناکارآمدی اقتصادی است.

وی گفت: در مفهوم از هم گسیختگی اجتماعی گسترش فقر و غنا و ناهنجاری های مختلف قابل مشاهده است همچنین کاهش قابلیت زندگی درکلان شهرها نکته بسیار مهمی است که پس از تمام تلاشهای انجام شده از 56 میلیون نفر ساکن در شهرها بیش از یک سوم معادل 19 میلیون نفر در وضعیت بدمسکنی مطلق در حاشیه ها یا بافت های میانی زندگی می کنند.

از طرفی کاهش سرعت تردد به 25 کیلومتر در ساعت و کمتر از هفت کیلومتر در ساعات پیک، نشان دهنده بحران جدی در مفهوم حرکت است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی هوا به عنوان منبع زیستی رایگان در کنار منابع آب در وضعیت بحرانی قرار گرفته است و تقریبا بیشتر کلان شهرها مانند اصفهان و مشهد در تشنگی به سرمی برند.

آخوندی در ادامه از طرحهای مبنی بر انتقال آب از دریای عمان به فلات مرکزی و شهر مشهد انتقاد کرد و گفت: اگر این مسائل درجمع فرهیختگان مطرح شود به عنوان یک لطیفه مطرح خواهد شد.

لذا به دلیل داشتن فناوری و توان اجرایی نباید دخل و تصرفی در جابجایی منابع طبیعی کنیم که نتیجه این اقدامات قط موجب گرفتار کردن ملت درچنبره ناکارآمدی مسئولان خواهد بود.

وی با اشاره به پیام این سمینار بیان کرد: پیام ما دراین سمینار بازآفرینی در مورد نحوه زندگی در ایران، چگونگی زندگی در سکونتگاه ها و جابجایی کالا و انسان است.

وزیر راه و شهرسازی توجه مطلق به مظاهر مدرنیته را مورد نقد قرار داد و ضمن تاکید بر اینکه باید چند لایه عقب تر مورد توجه قرار گیرد گفت: آیا کوهپایه البرز توانایی تحمل جمعیت 10 میلیون نفری را دارد؟ از طرفی اینکه ما قدرت داریم تمام آب رودخانه های اطراف را به تهران بیاوریم و امروز برای هوای سالم، زندگی شرافتمندانه و دسترسبی به آب شرب بهداشتی این چنین گرفتار شویم صحیح است؟ آیا اصفهان تحمل این همه صنعت صرف کننده آب و آب بر را دارد؟ درحالیکه می توانست بدون تحمیل آلودگی از منابع تاریخی و گردشگری خود منافع قابل توجهی را کسب کند.

وی تاکید کرد: باید بر ظرفیت زیستگاه ها توجه شود و از منابع طبیعی استفاده نکنیم زیرا نتیجه این اندیشه باطل موجب تداخل درحرکت و سپس فرونشست می شود.

زیرا فرونشست مخاطره خفته ای است و به راحتی دیده نمی شود.

آخوندی با اشاره به پنجمین بحران شناسایی شده از سوی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ناکارآمدی اقتصادی بیان کرد: این نوع توسعه سکونت وحشتناک است به طوری که درسال 1385 تعداد خانه های خالی درشهرهای ایران معادل 650 هزار واحد مسکونی بوده است اما طبق آمار رسمی مرکز آمار ایران تعداد واحدهای خالی درسال 1390 به یک میلیون و 630 هزار واحد رسیده است.

و درصورتی که به طور میانگین قیمت هرواحد خالی حدود 300 میلیون تومان محاسبه شود میزان عدم بهره وری به 100 میلیارد دلار می رسد.

وی درادامه تصریح کرد: این توسعه شهری بر مبنای سوداگری و عدم توجه به حمل و نقل ریل پایه و سوء استفاده از بهره وری است که ایران را با بحران مواجه کرده است.

هدررفت ده ها هزار میلیارد تومان در کوه و کمر به اسم حمایت از مستضعفان آخوندی با اشاره به سرفصل های تعریف شده برای زندگی مدرن در شهرهای ایران گفت: قراردادن اندیشه بازنگری و بازاندیشی در مفهوم ایران شهری در برابر ازهم گسیختگی شهری، بازآفرینی شهری، شهرسازی ریل پایه به عنوان یک راه حل ترکیبی، مدیریت شهری تجارت محور به عنوان سرفصل های تعریف شده در زندگی مدرن معرفی شده است.

وی در ادامه به اولین سرفصل اشاره کرد و گفت: آنچه ملت ایران متشکل از اقوام مختلف را یکپارچه نگه داشته مفهوم ایران شهری است.

آخوندی افزود: مسئولان شهری شاخصی برای افزایش کیفیت زندگی و همبستگی اجتماعی ندارند اما در برابر آن پروژه های متعدد و شاخص های توزیع اعانه به کرات دیده می شود.

وی با اشاره به بازآفرینی شهری گفت: شهر یک موضوع یک بار مصرف نیست و حاصلی از یک سازمان اجتماعی و اندیشه های مختلف است و نباید رویکرد کالایی به شهر داشت.

آخوندی بیان کرد: آنها که بیش از ده ها هزار میلیارد تومان در کوه و کمر تحت عنوان طرح های کمک به مستضعفان ثروت ملی را هدر می دهند در واقع کاری برای مردم و کشور انجام نمی دهند.

رویکرد محله محوری در شهرسازی ریل پایه وی با طرح ابن سوال که آیا ساخت 100 هزار واحد اضافه و رساندن واحدها به 650 هزار واحد می تواند بحران شهرهای غیرقابل زندگی را رفع کند؟ گفت: اندیشه بازآفرینی شهری بهسازی بافت فرسوده و نوسازی بافت ناکارآمد راه حل های رفع بحران شهرهای غیرقابل زندگی است زیرا ما نمی خواهیم صورت مسئله را پاک کنیم یا دور زده و پروژه هایی را در بخشهای دیگر تعریف و اجرا کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به شهرسازی ریل پایه به عنوان راه حل ترکیبی گفت: به عنوان مثال وقتی که در ورامین ریل وارد زندگی مردم شود در واقع آن شهر مورد بازآفرینی قرار می گیرد و با اجرای طرح tod کیفیت زندگی و هویت به آن شهر بازمی گردد و مردم به عنوان شهروند درجه یک درایران پذیرفته می شوند.

وی افزود: با اجرای tod در ورامین مردمی که در جنوب شهر جزیی از انقلاب مشروطه و نهضت امام خمینی بوده است منزلت اجتماعی از دست رفته خود را به دست می آورند و دیگر فرقی با مردم شمال شهر ندارند.

آخوندی با بیان اینکه با شهرسازی ریل پایه مفهوم محله خلق می شود گفت: بر خلاف شهرنشینی فعلی که باعث دوری ساکنین از یکدیگر شده است بازگشت مفهوم محله موجب آشنایی نگاه ها می شود و ما در شهرسازی ریل پایه محله محور هستیم.

وی با تکیه بر مفهوم مدرن بهره وری یان کرد: در حمل و نقل یکپارچه نمی توان مترو، قطار حومه ای و قطار بین شهری را از یکدیگر تفکیک کرد لذا مفهوم یکپارچگی حمل و نقل در قالب بار و مسافر در شهرسازی یکپارچه دو موضوع بنیادین است.

بودجه 17هزار میلیارد تومانی شهرداری به چه بخش هایی اختصاص می یابد؟ وزیر راه و شهرسازی در ادامه به عملکرد صدا و سیما در خصوص حادثه ساختمان پلاسکو اشاره کرد و گفت: در حالیکه تلاش ها باید در جهت عدم کاهش موضوع به یک ساختمان باشد، رسانه ملی در حال کاهش آن به یک ساختمان است که در حق مردم جفا می کند.

وی افزود: اگر شهروند، کیفیت زندگی، جابه جایی، محیط زیست در اولویت قرار داشت چنین اتفاقی رخ نمی داد.

آخوندی بودجه بیش از 17 هزار میلیارد تومانی و نحوه تخصیص آن برای توسعه مدیریت شهری تهران را موضوع مهمی عنوان کرد و افزود: باید دید این بودجه شهری به چه بخش هایی اختصاص می یابد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سوداگری بر شهر غلبه کرده و نتیجه آن چیزی جز بحران های تلخی مثل پلاسکو نیست، خاطرنشان کرد: امیدوارم نگاه ریل پایه و نگاهی به زندگی مدرن با آموختن تجارب بین المللی باشد و شهر را ارزان نفروشیم.


کلید واژه ها: زندگی - وزیر راه و شهرسازی - شهرسازی - بحران - وزیر راه - آیت الله هاشمی رفسنجانی - زندگی شهری - آخوندی - حمل و نقل - ایران - اجتماعی - هاشمی رفسنجانی - آیت الله هاشمی - وزیر - سمینار - کاهش - منابع طبیعی - همایش - وزارت راه - امید - نشان - رفسنجانی - مشهد - پیام - آیت الله - اقتصادی - مسئولان - انتقاد - فناوری - مدیریت

آخرین اخبار سرویس:
همایش شیرخوارگان حسینی و منتظران ظهور در بابل

صف آرایی سربازارن گهواره نشین زمینه ساز ظهور در شهرستان نکا+تصاویر

واکنش سخنگوی نیروهای مسلح به احتمال خروج آمریکا از برجام؛ ترامپ حرف خود را عمل بکند

توییت جدید دکتر احمدی نژاد درباره تصور اشتباه ترامپ

گیل آبادی: هزینه 28 میلیاردی برای چاپ گزارش عملکرد شهردار کذب است

امام جمعه سنقر و کلیایی: شهدا مهمترین جلوه دفاع مقدس هستند

امام جمعه چابهار: آمریکا از پیشرفت ایران عصبانی است

رژه نیروهای مسلح در شهرستان های خراسان جنوبی

همایش شیرخوارگان حسینی در شهرکرد

ایمان دینی مردم و رزمندگان موجب پیروزی در هشت سال دفاع مقدس بود

سازمان ملل: حل بحران یمن از راه نظامی ممکن نیست

موضع مقتدرانه رییس جمهور علیه سخنان اهانت آمیز ترامپ در سازمان ملل قابل تقدیر است

دعوت دوباره رضا کیانیان برای حضور در «چالش صدای آب»

حرکت نمادین ورود کاروان امام حسین(ع) به دشت کربلا در ورامین و پیشوا بازسازی شد

ادعاهای واهی وزیر خارجه بحرین علیه ایران

رژه نیروهای مسلح در شهریار

اجرای نمایش میدانی بیت المقدس7 تا سوم مهرماه در دهکده مقاومت یزد

سخنان رییس جمهوری درسازمان ملل عزت آفرین وانقلابی بود

سردار غیب پرور: ترامپ زبان دیپلماسی بلد نیست

رشادت های رزمندگان دفاع مقدس، اسلام را به جهانیان معرفی کرد

ادبیات تهدید و نظامی گری در مقابل ملت ایران، کارساز نیست

بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در رسانه های خارجی

برگزاری کارگاه آموزشی «فرهنگ کار و کارآفرینی» در نمایشگاه کتاب لرستان

جهانگیری فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی داشت

اعتراف ولیعهد عربستان به حمایت مستقیم از صدام در جنگ با ایران

حضرت آیت الله جوادی آملی: سخنان امام حسین(ع) در عزاداری ها و سینه زنی ها مطرح شود

متروسواری شهردار تهران در روز جهانی «بدون خودرو»

مراسم راهپیمایی در محکومیت اظهارات اخیر ترامپ برگزار شد

10 توصیه برای برگزاری عزاداری و هیئت در ماه محرم

میزبانی آمل از مجمع 10 هزار نفره شیرخوارگان حسینی

حملات راکتی تحت البحری روسیه بر ستیزه جویان جبهت النصره در ادلب+ویدیو

پیام سرپرست منطقه آزاد کیش به مناسبت آغاز مهرماه و هفته دفاع مقدس

سلحشوری تنها مدال طلای پومسه ایران را کسب کرد

دشمنان مغز را بشناسید

سخنان ترامپ نشان از رجزخوانی و استیصال دولت آمریکا در قبال ایران است

دسیسه های استکبار جهانی برای ضربه زدن به نظام همیشه با "شکست" روبه رو شده است

نمازجمعه شهرستان ها

امام حسین (ع) سرلوحه آزادی خواهان جهان

همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در یزد

نقشه دولت ترامپ، خروج آمریکا از برجام است

پیکر مطهر شهید مدافع حرم در پاکدشت تشییع شد

حرکت نمادین ورود کاروان امام حسین(ع) به دشت کربلا در ورامین و پیشوا بازسازی شد

سخنان رییس جمهوری درسازمان ملل عزت آفرین وانقلابی بود

اصلی ترین هدف قیام عاشورا ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود

گیل آبادی: هزینه 28 میلیاردی برای چاپ گزارش عملکرد شهردار کذب است

امام جمعه هرات : جهاد در راه خدا یکی از ظرفیت های نهضت عاشوراست

فاجعه کشتار مسلمانان میانمار لکه ننگ دیگری بر پیشانی مدعیان حقوق بشر است

حضور سردار سلیمانی در منزل شهید مدافع حرم در لنگرود+ عکس

برنامه های مراکز فرهنگی هنری تهران در ماه محرم

امام جمعه میانه: نتیجه هشت سال دفاع مقدس عزت ملت ایران بود

همنوایی شیرخوارگان حسینی بندر آستارا با شهید 6 ماهه کربلا

امام جمعه نظرآباد: آمریکادرمقابل اقتدار و منطق ایران زمینگیر شده است

دعوت دوباره رضا کیانیان برای حضور در «چالش صدای آب»

آغاز مراسم عزاداری ماه محرم در بیوت علما و مراجع تقلید

گشایش همایش نانوفناوری ایران و ارمنستان در ایروان

صدای لالایی رباب در شهر می پیچد

تصاویری از عزاداری سیدالشهدا در دفتر حضرت آیت الله وحید خراسانی

آمریکا کماکان دشمن دیرین بشریّت، تروریست پرور و عامل اصلی ناامنی در جهان است

اظهارات دادستان کل درباره پرونده احمدی نژاد و بقایی

واکنش احمدی نژاد به اظهارات اخیر ترامپ

بیانیه تظاهرات نمازگزاران جمعه سراسر کشور+تصاویر

در دیدار دی کاپریو با ترامپ چه گذشت/ بی توجهی به طرح سبز

ارزش ها و اهداف عاشورا و امام حسین(ع) در ماه محرم برای جوانان تبیین شود

واکنش احمدی نژاد به اظهارات ضد ایرانی ترامپ +عکس

بحران آب همه سلایق را دور هم جمع کرد/ پیام همدلی و یک صدایی مردم ایران در نشست پویش ملی صدای آب

سخنان رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل علیه ایران سخیف و بی پایه

امام جمعه موقت رشت : آمریکا دچار ناتوانی شده است.

نرگس آبیار برای «شهرزاد» نوشت

ترامپ در حد و اندازه عرض‎اندام مقابل ایران نیست

بخش خبری 14؛ 31 شهریور 96 (2)

تردد زائران اربعین از مرز مهران بدون ویزا ممنوع

بخش خبری 14؛ 31 شهریور 96 (1)

رژه نیروهای مسلح در آغاز هفته دفاع مقدس

امام جمعه میانه: نتیجه هشت سال دفاع مقدس عزت ملت ایران بود

همایش شیرخوارگان حسینی در اسلام آباد

امام جمعه نظرآباد: آمریکادرمقابل اقتدار و منطق ایران زمینگیر شده است

امام جمعه هرات : جهاد در راه خدا یکی از ظرفیت های نهضت عاشوراست

برنامه های مراکز فرهنگی هنری تهران در ماه محرم

اصلی ترین هدف قیام عاشورا ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود

سخنان ترامپ در سازمان ملل نتیجه ای جز بی آبرویی برای آمریکا نداشت

ترامپ باید از مردم ایران اسلامی عذرخواهی کند

جنگ تحمیلی، استقلال کشور را معنی کرد

رعایت امر به معروف و نهی از منکر در هر جامعه ای باعث رستگاری آن جامعه می شود.

عده ای در داخل کشور هنوز به دشمنی آمریکا شک و تردید دارند

همایش شیرخوارگان حسینی در 19 بقعه گلستان برگزار شد

امتداد نهضت عاشورا، پیام هفته دفاع مقدس است

آمریکا را تروریست پرور و عامل اصلی ناامنی در جهان می دانیم

منطقه در دست یاران امام خمینی/جنگ ما با استکبار تمام نشده است

تردد زائران اربعین از مرز مهران بدون ویزا ممنوع

یاوه گویی های ترامپ نشان از عصبانیت آن است

فرهنگ عاشورایی مهمترین رمز بقای نظام اسلامی ایران است

اکثر روسای شرکت کننده در سازمان ملل از سخنان ترامپ ابراز نفرت کردند

اجرای نمایش میدانی بیت المقدس 7 تا سه مهرماه در دهکده مقاومت یزد

امام جمعه موقت بانه: مردم نقش اصلی در پیروزی دفاع مقدس را داشتند

نوای لالایی مادران اصفهانی هم صدا با مادر دلشکسته کربلا +فیلم

رییس جمهورآمریکا باید از یاوه گویی خود دست بردارد

پیام سرپرست منطقه آزاد کیش به مناسبت آغاز مهرماه و هفته دفاع مقدس

ملت ها و دولت های مستقل تحت تاثیر آمریکا و اسراییل قرار نمی گیرند

مقابله همه جانبه با شیطان بزرگ را از مسئولان خواهانیم

عدم تغییر نام شورای تهران موجب منفک شدن شورای ری می شود

روزیاتو: معرفی و آموزش ایده های بسیار جذاب برای عکاسی در داخل و خارج از خانه

آغاز مراسم عزاداری امام حسین (ع) در شهر "نبطیه" لبنان

تظاهرات ضدآمریکایی در حاشیه نماز جمعه تهران /تاکید وزارت دفاع بر ارتقای توان دفاعی و نظامی کشور

رییس جمهور آمریکا باید از ملت بزرگ ایران به خاطر یاوه گویی هایش عذرخواهی کند

چالش جدید مجلس و دستگاه قضایی در مورد عضو زرتشتی شورای شهر یزد

امام جمعه موقت اهواز:
 امکان جدایی دفاع مقدس و نهضت عاشورا وجود ندارد

اشک ریختن در محرم باید مقدمه درک عاشورا باشد

آمریکا را تروریست پرور و عامل اصلی ناامنی در جهان می دانیم

تردد زائران اربعین از مرز مهران بدون ویزا ممنوع

ایران توان نظامی و بالیستکی خود را بدون اجازه آمریکا تقویت می کند

سخنان ترامپ در سازمان ملل واقعیت سیاست آمریکا را روشن کرد

راهپیمایی نمازگزاران تهرانی

گشایش همایش نانوفناوری ایران و ارمنستان در ایروان

رژه نیروهای مسلح بمناسبت هفته دفاع مقدس در اصفهان

علم الهدی: به زودی دنیا مرگ آمریکا را از عصبانیت خواهد دید

پاسخ محکم مردم استان سمنان به یاوه گویی های ترامپ در سازمان ملل به روایت تصویر

رشادت ها و جانفشانی های جوانان در دوران دفاع مقدس انقلاب و نظام را بیمه کرد

توصیه های پلیس به عزاداران حسینی

بیانیه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس

ضرورت حفظ حرمت ماه محرم/ واقعیت های جنگ را بازگو کنیم

کیانیان: تا تحقق اهداف پویش مردمی صدای آب تلاش خواهم کرد

محرم؛ نمادی از آگاهی، معرفت، شور و شعف حسینی

راهپیمایی نمازگزاران قمی در محکومیت اظهارات رییس جمهور آمریکا

امام جمعه کازرون: مداحان به بهانه نوآوری از اصل عزاداری فاصله نگیرند

نیروی انتظامی درصدد راه اندازی مجمع خیرین امنیت ساز است

جامعه امروز نیازمند درس های عاشورا است

امام جمعه بهاباد : مردم باید از بی تفاوتی در برابر منکر پرهیز کنند

راهپیمایی مردم شهریار علیه اظهارات رییس جمهور امریکا

امام حسین سرلوحه دفاع برای تمام ملل

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی الغدیر خرم آباد

اشک ریختن در محرم باید مقدمه درک عاشورا باشد

آیین چادر کشی حسینیه قناد ها - سبزوار

دولت توجه جدی به مسئله بانکداری اسلامی داشته باشد

آیا می توانید یک روز بدون اینترنت زندگی کنید؟

فیلم/ خاطره آیت الله خامنه ای از روز اول مدرسه

یاوه گویی های ترامپ علیه ایران حاصلی جز انزوای هرچه بیشتر این کشور در دنیا ندارد

امام جمعه موقت بیرجند: از ظرفیت محرم برای رشد فرهنگی استفاده کنیم

نظر رهبر معظم انقلاب درباره تابلوی «عصر عاشورا»

حجت الاسلام حسینی پور امام جمعه موقت بندرعباس شد

ترامپ دولت آمریکا را در اذهان جهانیان خوار کرد/ فضای شهر باید بیش از این رنگ و بوی محرم بگیرد

یادداشت احمد توکلی به مناسبت درگذشت آیت الله راستی کاشانی

امام جمعه موقت بانه: مردم نقش اصلی در پیروزی دفاع مقدس را داشتند

رزمندگان درهشت سال دفاع مقدس امام حسین(ع) را الگوی خود قرار دادند

سخنان رییس جمهور امریکا،دلیل خجالت سیاست مداران دنیاست

صحبت های اخیر ترامپ ازروی ضعف و ناتوانیست

نماینده مردم قم در مجلس: تحریم های همه جانبه آمریکا برای ملت ایران بی اثر است

فرهنگ عاشورایی مهمترین رمز بقای نظام اسلامی ایران است

اکثر روسای شرکت کننده در سازمان ملل از سخنان ترامپ ابراز نفرت کردند

رژه نیروهای مسلح استان قم

امام جمعه کازرون: مداحان به بهانه نوآوری از اصل عزاداری فاصله نگیرند

امام جمعه بهاباد : مردم باید از بی تفاوتی در برابر منکر پرهیز کنند

سخنان ترامپ نشان دهنده درماندگی استکبار جهانی در مقابل جمهوری اسلامی ایران است

اینفوگرافیک 📊 پارسی، سومین زبان در حال رشد در بین جمعیت مهاجر کانادا

یاوه گویی ترامپ در سازمان ملل نشان از کوته فکری وی در دیپلماسی است

رمز بقای انقلاب اسلامی تأسی به مکتب سیدالشهدا است

شیرخوارگان حسینی در رودان بر ضریح گهواره شهید 6 ماهه دشت نینوا دخیل بستند

همایش شیرخوارگان حسینی در یزد برگزار شد

مهم ترین پیام عاشورا جهاد و مقاومت است

اینفوگرافیک 📊 کشورهای میزبان مسلمانان روهینگیا

نظر رهبر معظم انقلاب درباره تابلوی «عصر عاشورا»

علم بدعت یا علم عزاداری حضرت ابا عبدالله (ع) ؟

هشت سال دفاع مقدس، درسی بزرگ برای رییس جمهورجاهل آمریکاست

حماسه عاشورا تضمین کننده ادامه حیات انقلاب اسلامی است

نیروهای مسلح با تمام توان در مقابل هرگونه تهدیدی ایستاده اند/ ملت ایران آبدیده تر از گذشته همچنان در میدان است

نمایش بخشی از توان موشکی سپاه در کرمانشاه

امام جمعه اهرم: سخنان سخیف ترامپ بیانگر سیاستهای خصمانه آمریکاست

اخلاق حرفه ای ذیحسابان دستگاه های اجرایی زیر ذره بین تحقیق

سفیر ایران در روسیه با رییس دانشگاه دولتی مسکو دیدار کرد

همایش شیرخوارگان حسینی - استان ها

ترامپ از درون شکست خورده و منفور ملت خودش است

دانلود آهنگ جدید محمدرضا هدایت بنام عشق برادر به برادر

چراغ سبز دولت به مترو پایتخت

مکزیک لرزید

نسخه به روز شده محور شرارت پس از 16 سال

بهار عربی دوم در راه است؟

شارژ استارت آپی بنگاه ها

دبیران حزب اعتدال و توسعه در سه استان مشخص شدند

شرط ماندن آمریکا در برجام

زادگاه اینترنت نسل پنجم

واکنش مقامات ایران و جهان به سخنان ترامپ و نتانیاهو

معرفی وزرای نیرو و علوم؛ هفته اول مهرماه

پایان سومین اجلاسیه خبرگان پنجم

عکس/ راهپیمایی ضدآمریکایی نمازگزاران تهرانی

آمریکا را تروریست پرور و عامل اصلی ناامنی در جهان می دانیم

امام جمعه موقت اهواز: قوه قضاییه و بازرسی کل کشور انتقال آب خوزستان را پیگیری کند

بهره مندی فرزندخوانده از مستمری بازماندگان

بهره مندی فرزندخوانده از مستمری بازماندگان

هیئت حاکمه جاهل آمریکا بداند ایران اسلامی برنامه هایشان را متوقف می کند

آغاز همایش همکاری های ایران و ارمنستان در حوزه نانوتکنولوژی در ایروان

یادداشت احمد توکلی به مناسبت درگذشت آیت الله راستی کاشانی

امر به معروف و نهی از منکر مردمی شود

شروع مراسم ماه محرم در خراسان جنوبی با آیین علم بندان

عشق امام حسین(ع) رمز پیروزی و اقتدار نظام اسلامی ایران است

شیرخوارگان حسینی در رودان بر ضریح گهواره شهید 6 ماهه دشت نینوا دخیل بستند

ارزش های دفاع مقدس به نسل بعدی منتقل شود

مردم آمریکا هم سخنان نابخردانه ترامپ را رد کردند

امام جمعه میامی : سخنان رییس جمهور آمریکا شرم آور بود

رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و قدرت نیروهای مسلح رمز اقتدار نظام اسلامی است

اجتماع بزرگ شیرخوارگان حسینی در آذربایجان شرقی

امام جمعه خاش: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ای همگانی است

تشریح 5 بحران شهری در بازنگری زندگی مدرن

تشریح 5 بحران شهری در بازنگری زندگی مدرن