مطالب مرتبط:
مولوی عبدالحمید: نامه رهبری را قاب کنید و بالای سرتان بزنید/ خوب بود اگر زنی میان وزرا بود/ فقر اقتصادی و فرهنگی نتیجه تبعیض است/اهل سنت را استخدام نیروهای مسلح کنید تا شهدای مرزبان فقط از عزیزان شیعه نباشند /اصلاح طلبان انتظارات را برآورده کنند
اهل سنت را استخدام نیروهای مسلح کنید تا شهدای مرزبان فقط از عزیزان شیعه نباشند /اصلاح طلبان انتظارات را برآورده کنند/ممکن است در انتخابات بعدی از اصولگرایان حمایت کنیم
مولوی عبدالحمید: نامه رهبری را قاب کنید و بالای سرتان بزنید/ خوب بود اگر زنی میان وزرا بود/ فقر اقتصادی و فرهنگی نتیجه تبعیض است/ اهل سنت همه با خشونت مخالف هستند
مولوی عبدالحمید:ممکن است در انتخابات آینده از اصولگرایان حمایت کنیم/برگ برنده جناب روحانی، آرای اهل سنت بود
سیدمحمد خاتمی نخ تسبیح جریان اصلاحات است/ اصلاح طلبان باید به فکر چهره سازی برای آینده باشد/ کلید موفقیت حفظ انسجام و ائتلاف است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 شهریور 1396 ساعت 13:252017-09-13سياسي

اصلاح طلبان موفق به برآورده کردن خواست های اهل سنت نشدند/ مولوی عبدالحمید تحت فشار است


مولوی عبدالحمید به دلیل شرکت در انتخابات و توصیه به انتخاب نام حسن روحانی بسیار تحت فشار قرار دارد، حتی در مورد من هم این مسئله صدق می کند زیرا در تمام انتخاباتی که برگزارشده مردم را امیدوار کرده ام، - اما پس از اعلام نتیجه حتی وزرا آقای روحانی دیداری نداشتند در مراسم تحلیف هم اهل سنت را برای دعوت به آن قابل ندانستند.

چنین رفتاری در بین مردم آثار منفی برجا گذاشته و به شدت معترض هستند و مطرح می کنند که اگر ما به رییسی رأی می دادیم حداقل به لحاظ اقتصادی پشتیبان و حامی داشتیم.

رویداد24"- عضو حزب اتحاد ملت گفت: مولوی عبدالحمید به دلیل شرکت در انتخابات و توصیه به انتخاب نام حسن روحانی بسیار تحت فشار قرار دارد، حتی در مورد من هم این مسئله صدق می کند زیرا در تمام دوران انتخابات مردم را امیدوار کرده ام، اما پس از اعلام نتیجه حتی وزرا آقای روحانی دیداری نداشتند در مراسم تحلیف هم اهل سنت را برای دعوت قابل ندانستند.

چنین رفتاری در بین مردم آثار منفی برجا گذاشته و به شدت معترض هستند و مطرح می کنند که اگر ما به رییسی رأی می دادیم حداقل به لحاظ اقتصادی پشتیبان و حامی داشتیم.

اقلیت اهل سنت همواره در تصمیم گیری های مهم مانند انتخابات تأثیرگذار بودند و از سال 76 اصلاح طلبان را موردحمایت قراردادند و در میزان موفقیت کاندیداهای معرفی شده از سوی آنان مؤثر واقع شدند، اما آنچه این روزها مسببات گله این جمعیت 6 میلیونی را به وجود آورده، عدم تحقق وعده ها بوده است.

این مسئله به قدری سبب رنجش شهروندان اهل سنت در کشور شده که اصولگرایان درصدد برآمده بودند تا بازی را در انتخابات ریاست جمهوری با در دست داشتن این حربه به نفع خود پیش ببرند و بر اساس گفته مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت از سوی این طیف سیاسی به آنان گفته شده بود که با توجه به عدم تحقق وعده ها از سوی اصلاح طلبان در سال های گذشته از اصولگرایان حمایت به عمل آورند.

گرچه آنان با این ترفند پیش نرفتند و به مهم ترین عامل پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت ماه مبدل شدند، اما عدم انتخاب هیچ فردی از اهل سنت در هیئت دولت حتی در سطح مدیریت سبب شده است تا مجدد وعده ها را یادآوری کنند و آن ها را مورداشاره قرار دهند.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان در گفت وگویی مطرح کرده است" که اهل سنت با خشونت مخالف اند بافرمان رهبری درباره رفع تبعیض، دیگر هیچ عذری قابل قبول نیست این امکان وجود دارد که در انتخابات آینده از اصولگرایان حمایت کنیم.

برگ برنده جناب روحانی، آرای اهل سنت بود، اصلاح طلبان انتظارات را برآورده کنند.

گفتنی است ابراهیم رییسی، جدی ترین رقیب حسن روحانی در انتخابات طی روزهای گذشته مهمان مولوی عبدالحمید بوده که این خود می تواند یکی از نشانه های شروع فراهم کردن زمینه های انتخابات 1400 باشد.

جلال جلالی زاده، نماینده مردم در مجلس ششم و عضو حزب اتحاد ملت در گفت وگو با رویداد24" در رابطه با انتقاد اهل سنت از اصلاح طلبان گفت: اهل سنت از سال 76 بدون هیچ شرط و شروطی اصلاح طلبان را موردحمایت خود قراردادند و همواره تعیین کننده پیروزی آنان به حساب می آمدند، اما متأسفانه آن طور که لازم بود اصلاح طلبان موفق به برآورده کردن خواست های اهل سنت نشدند.

درحالی که زمانی که اقوام مختلف وارد یک ائتلاف سیاسی یا انتخاباتی می شوند باید به تعهدات پایبند بود و در تقسیم سهم و ثمره کار همه را موردتوجه قرارداد.

وی در ادامه اضافه کرد: حمایت اهل سنت از اصلاح طلبان حتی موجب یک نوع واکنش از سوی اصولگرایان شده است، به خصوص در ارگان ها و نهادهایی که در اختیار این طیف سیاسی قرار دارد.

آنان با بهانه عدم گرایش سیاسی اهل سنت به اصولگرایان نسبت به آنان اجحاف می کنند و حتی مطرح کرده اند به دلیل عدم تحقق وعده های اصلاح طلبان یک بار از اصولگرایان حمایت به عمل آورید و رفتار این طیف سیاسی با خود را مورد آزمایش قرار دهید.

نماینده مردم در مجلس ششم در این رابطه اظهار داشت: مولوی عبدالحمید به دلیل شرکت در انتخابات و توصیه به انتخاب نام حسن روحانی بسیار تحت فشار قرار دارد، حتی در مورد من هم این مسئله صدق می کند زیرا در تمام دوران انتخابات مردم را امیدوار کرده ام، اما پس از اعلام نتیجه حتی وزرا آقای روحانی دیداری نداشتند در مراسم تحلیف هم اهل سنت را برای دعوت قابل ندانستند.

چنین رفتاری در بین مردم آثار منفی برجا گذاشته و به شدت معترض هستند و مطرح می کنند که اگر ما به رییسی رأی می دادیم حداقل به لحاظ اقتصادی پشتیبان و حامی داشتیم.

این عضو حزب اتحاد ملت در این خصوص که چه تضمینی برای تحقق به وعده های اصولگرایان وجود دارد، بیان کرد: البته به قول های اصولگرایان هم نمی توان اعتماد کرد، اما ازآنجاکه چندین بار تجربه اصلاح طلبان تکرار شده و نتیجه نگرفتند اهل سنت بر این اعتقادند که یک بار هم اصولگرایان را مورد تجربه قرار دهند، ولی امیدوار هستم که رویگردانی اهل سنت از اصلاح طلبان به وقوع نپیوندد.

جلالی زاده در خصوص علت انتظارات اهل سنت از اصلاح طلبان درحالی که دولت در اختیار آنان نیست، توضیح داد: اهل سنت سنخیتی با آقای روحانی ندارند به دلیل وعده هایی اصلاح طلبان به او اعتماد کردند بنابراین لازم است که این طیف سیاسی به آقای روحانی فشار وارد کند تا این پشتیبانی را از دست ندهد.

اهل سنت هم به دنبال منافع خود است همان طور که تمام طیف های سیاسی چنین هستند و آنان نمی توانند چندین سال بر اساس وعده های اصلاح طلبان رفتار کنند و درنهایت هم چیزی نصیبشان نشود.

وی در ادامه اضافه کرد: انتخاب یک مدیر در آموزش وپرورش چه مشکلی می تواند به وجود آورد؟ همیشه عدم به کارگیری اهل سنت را به گردن دستگاه های امنیتی می اندازند؛ بنابراین این دوره برای آقای روحانی، اصلاح طلبان و اهل سنت بسیار حساس است و درصورتی که اقدامات اساسی و خوبی محقق نشود یک مخالفت ناامیدکننده ای حاکم خواهد شد که به نفع کشور هم نیست.

نماینده مردم در مجلس ششم در رابطه با حضور ابراهیم رییسی به عنوان مهمان مولوی عبدالحمید به معنای زمینه سازی برای انتخابات 1400 یادآور شد: دور از انتظار نیست، حتی آقای رییسی پیش از انتخابات کسانی برای جلب حمایت فرستاده بود و درصورتی که از او حمایت به عمل می آوردیم احتمال موفقیتش با توجه به امکاناتی که در اختیار داشت بعید نبود.

این عضو حزب اتحاد ملت دراین باره مشکلات موجود برای عدم به کارگیری اهل سنت، تصریح کرد: کسانی که قدرت در دست می گیرند متأسفانه یاران خود را فراموش می کنند حتی در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی، او موفق به انتخاب یک بخشدار هم نشد.

دستور داده می شد، اما موردتوجه قرار نمی گرفت.

اهل سنت تا به امروز حتی یک رییس دانشگاه هم نداشته این حوزه ها در اختیار اصلاح طلبان قرار دارد و آن ها هیچ بهانه ای برای عدم اجرا ندارند، حداقل باید اعلام کنند که توانایی اجرا خواسته ها را ندارند.


کلید واژه ها: انتخاب - انتخابات - اهل سنت - انتخابات ریاست جمهوری - اصلاح طلبان - روحانی - شرکت در انتخابات - اصولگرایان - حسن روحانی - مولوی - ریاست جمهوری - مراسم تحلیف - امام جمعه - مردم - اصلاح - حمایت - اقتصادی - وعده - جمهوری - توصیه - تحلیف - مراسم - تصمیم گیری - جمعه - امام - موفق - منفی - زاهدان - مدیریت - موفقیت

آخرین اخبار سرویس:
قربانعلی قربانزاده، فریدون فائضی نیا، سمیه ترابی مطالعه تطبیقی خط مشی سیاسی سلفیت اصلاحی- تنویری و سلفیت جهادی- تکفیری

سید حبیب الله میرغفوری، مسعود عطایی قراچه، مصطفی گنجی اشکذری، آرزو عالی بررسی رابطه میان بهروزی روان شناختی و وفاداری کارکنان با تأکید بر نقش فضیلت سازمانی

پرونده ای برای تفویض اختیارات به استانداران

یادداشت/ جواد منصوری کارنامه ترامپ

بازداشت نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین در منزلش در کرانه باختری

فیروز فلاحی ، رضا رنج پور، توحید شکری بررسی وجود همگرایی تصادفی و بتا در مصرف سرانه ی انرژی کشورهای عضو اوپک

یادداشت/ محمد علومی تکمیل کلکسیون ناکامی های منطقه ای آمریکا

آیت الله خامنه ای: رشد و تکامل انسانها بدون فضای آزاد امکان ندارد؛ در فضای استبدادی امکان‏پذیر نیست که افراد و جامعه رشد کنند

امام خمینی(س): نمی شود عواطف و احساسات معنوی آنان (جوانان و اندیشمندان) را نادیده گرفت و فوراً انگِ التقاط و انحراف بر نوشته هاشان زد

سید یوسف موسوی شاخص های بهره وری و تعالی در سازمان حفاظت اطلاعات ناجا

هادی خان محمدی, حسین اصلی پور طراحی شبکه مضمونهای سیاستهای کلّی نظام خانواده مبتنی بر شیوه الگوسازی ساختاری تفسیری

عباس کریمی، هادی شعبانی کندسری وضعیت حقوقی مُراعی به منزله وضعیتی در عرض صحت، بطلان و عدم نفوذ

آصفری: ادعای آمریکا مبنی بر اصلاحیه برجام حاصل نگاه خوشبینانه به آن است

خیراله هرمزی، حبیب بابایی قره قشلاقی مرجع صالح برای رسیدگی اعتراض شخص ثالث به رأی و اعتراض ثالث اجرایی

تقابل ایران با آمریکا در شمال سوریه

یادداشت/ سیدعبد الله متولیان دیپلماسی اقتصادی از شعار تا شعور

مشارکت جوانان در سازمانهای مردم نهاد چگونه افزایش می یابد؟

رضا شجری قاسم خیلی واکاوی نگرش هویتی ابن قتیبه دینوری؛ زمینه ها و دلایل تکوین رویکرد اسلام گرایانه در ایران

یادداشت/ محمد صرفی فرش خانه ما یا هویت ملی آمریکا؟!

مهدی خجسته، یحیی زارع مهرجردی طراحی مدلی برای اثربخشی بر بینندگان صداوسیما و جلب رضایت و وفاداری آنان با رویکرد پویایی سیستم

147 محکومیت قاچاق انسان در سال 2017 در مالزی ثبت شد

یادداشت/ سیدمسعود علوی نقد برجام ممنوع!

مهارت های ارتباطی در ایرانشهر

چپ کردن تریلی حامل سوخت/ عکس

علی تقی زاده راه های واپایش جرایم امنیتی کارکنان در فضای مجازی

کالاهای موثر در تعیین دستمزد کارگران

امید عیسی نژاد, محمد ستوده زاده بررسی نقش عملکردهای خانوادگی و هوش اخلاقی در گرایش به بزه نوجوانان

یادداشت/ حسن رضایی سال 88 سیستم آموزشی مشکل نداشت؟!

سید مرتضی نعیمی بیشینه سازی ثروت به مثابه معیاری برای ارزیابی قواعد حقوقی

واکنش صدا و سیما به فضاسازی درباره مناظره برجام

لیلا نجفیان رضوی حج؛ عرصه همگرایی و واگرایی حسنیان و عباسیان (از اواخر عهد اموی تا پایان اولین دوره قیام های حسنی)

اکرم ربیعی، ایمان نوربخش، علی شاه نظری، ساسان روشن ارزیابی و اولویت بندی بیمارستان های شهر اصفهان با به کارگیری ابزار سروکوال و رویکرد ترکیبی

متروی تهران در انتظار فاینانس و سالی خوب

سیدحسین همایون مصباح نمودهای خردورزی و نواندیشی در افغانستان

محمود باقری، عادل ابراهیم پور اسنجان تحلیلی بر روابط شرط پذیرش مسئولیت/جبران خسارت و انتقال آن به بیمه گر

واکنش سازمان محیط زیست به اظهارات رییس کمیسیون تلفیق

قیمت گوجه فرنگی در محله احمدی‎نژاد چقدر است؟

پوشش عجیب اسحاق جهانگیری

ظهر آدینه با طعم قصه

واکنش رسانه ملی به بیانیه انتقادی وزارت خارجه

مریم صنیع اجلال دیپلماسی علم و فناوری: راهبردی نو در توسعه کشورهای اسلامی

فراموشی سریع جان سپردن اقشار ضعیف جامعه

درسی که امام در باب مردم گرایی به مسئولین داد / وقتی شهید رجایی گفت: امام عجب درسی به ما دادند

بررسی خودکشی بازداشت شدگان در زندان

حجت ‎اله وحدتی، عبداله ساعدی، علی شریعت نژاد بررسی تأثیر هوشمندی استراتژیک بر سرمایه های انسانی، ساختاری و ارتباطی در صنعت بیمه

غلام احیا حسینی پدر معنوی جریان های افراطی در جهان اسلام

اعتراض شدید مهناز افشار به دولت

یک عکس عجیب و غریب دیگر از همسر پرحاشیه ترین بازیگر این روزها

فارس گزارش می دهد اصلاح عجولانه و کم فایده قانون حداکثر استفاده از توان داخل در مجلس

کاربران مجازی به حساب زیباکلام رسیدند!

طبیعتی رویایی در گیلان/ عکس

نگاه متناقض صداوسیما به دو حادثه مشابه

دختر میرحسین، رفع حصر مادرش را تکذیب کرد

سیدمهدی احمدی بالادهی ,حمید سالاری بررسی عوامل درون سازمانی مؤثر در پیشگیری از وقوع جرایم کارکنان ناجا

مدیران شهری در انجام کار مردم سبقت بگیرند/ مدیریت بحران با محله محوری

مهناز جوکار کمال آبادی, موسی گلستانه, فاطمه محمدی ساخت، تحلیل عاملی و هنجاریابی آزمون طلاق عاطفی

مصدومیت خونین رونالدو مقابل دپورتیوو+تصاویر

یک برنامه عصرگاهی مفرح برای شنوندگان

چرا شفر به منزل جباری رفت؟

قبرستان دوچرخه های اشتراکی در چین

اختلاس گر 100میلیاردی وزارت نفت و تهیه بلیت فرار در 3 ساعت به کمک همسر

عکس/ نماینده ای که در بستر بیماری کار مردم را انجام می دهد

عکس/ سنگ کاری اطراف ضریح شریف امام حسین (ع)

زنـان علیـه تـرامپ

انعکاس خبر قطع دست سارق مشهد احساسات مردم را جریحه دار کرد

حسن رنگریز، سرور شیدانی تأثیر سازوکار های انتقال دانش بر اجرای انتقال آن با میانجی توانایی مشارکت، در سازمان های آموزشی شهر تهران

تصاویر/ نمایشگاه گل و گیاه در شیراز

انفعال وزارت نفت در برابر اختلاس 100 میلیاردی مدیر 2 تابعیتی

نحوه صحیح گرفتن استخاره

فریبا سلامی، علی فقه مجیدی، احمد محمدی بررسی همگرایی درآمدی و رفاه بین استان های ایران با استفاده از روش خوشه ای

برانکو به دنبال بازیکن علی دایی!

پشت پرده های حادثه سانچی

حوزویان فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی را تبیین کنند

قیمت گوجه فرنگی در محله احمدی‎نژاد چقدر است؟

چرا کمال باید نگران بازگشت نوراللهی باشد؟!

یادداشت/حمیدرضا محمدی فقدان الگوی جامع پیشرفت پایدار؛ نقیصه برنامه های توسعه روستایی و عشایری

محمد حسین وکیلی مقدم حقوق رقابت بین الملل

شباهت جالب سانچی و پلاسکو!

10 تکنیک ارتباطی موثر برای زوج ها

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران انتخاب شد

رهبر معظم انقلاب: جنگ نرم دشمن را می توان بی اثر کرد/ نوسان ارزی، سرگیجه بورسی/ زنان جهان علیه ترامپ

آغاز به کار غرفه خبرگزاری ایرنا دربخش رسانه های پانزدهمین نمایشگاه کتاب وچهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال هرمزگان

نمایشگاه دائمی دفاع مقدس در بابلسر افتتاح می شود/ انجام 700 مصاحبه با خانواده شهدای بابلسر

تشییع پیکر مطهر شهید بیژن زارع/ عکس

گزارش فارس از بازار داغ هدایای جانوری بین سیاستمداران حیواناتی که سیاسی شدند

جزییات دیدار اعضای فراکسیون امید با ناطق نوری/ نظر شیخ نور درباره ناآرامی های اخیر/ دیدار امیدی ها با خاتمی، جهانگیری و برخی وزرا

کدامیک از اعضاء حزب مشارکت «اسرار نظامی» کشور را به بیگانگان فروخت؟ +تصاویر

مقام سوری: ایران و سوریه در مقابل اندیشه های تروریستی ایستاده اند

حضرتی خبر داد؛ زهرا رهنورد در خارج از حصر به سر می برد

4 جریان اصلی در آینده سیاسی عراق پس از انتخابات حضور دارند

زهرا رهنورد به ملاقات مادر بیمارش رفت

پرده برداری آیت الله جنتی از اغتشاشات اخیر

حسن زندیه، مریم بلندی رویکردهای تاریخی و محتوایی محضرنویسی و متون استشهادنامه ای

اگر خودمان را اصلاح نکنیم حتماً سقوط می کنیم

واکنش صدا و سیما به فضاسازی درباره مناظره برجام

یزد و مساله شهر در ایران معاصر

خصومت شخصی ترامپ با بن طلال باعث دستگیری میلیاردر عربستانی شد

آیت الله مقتدایی خواستار محرمانه ماندن بخش هایی از جلسات مجلس خبرگان برای همیشه شد

دومین حمله راکتی به شهر کیلیس ترکیه

رنج هایهانیه کوچولو درخانه پدرشیشهای

اصلاح طلبان موفق به برآورده کردن خواست های اهل سنت نشدند/ مولوی عبدالحمید تحت فشار است

اصلاح طلبان موفق به برآورده کردن خواست های اهل سنت نشدند/ مولوی عبدالحمید تحت فشار است