مطالب مرتبط:
تقدیر حسین علیزاده و کیهان کلهر از سفر اعتراض آمیز خانواده مشهدی در لغو کنسرت ها+فیلم و عکس
تقدیر حسین علیزاده و کیهان کلهر از سفر اعتراض آمیز خانواده مشهدی نسبت به لغو کنسرت ها
تقدیر حسین علیزاده و کیهان کلهر از سفر اعتراض آمیز خانواده مشهدی نسبت به لغو کنسرت ها
تجمع اعتراض آمیز علیه سفر ولیعهد سعودی
تجمع اعتراض آمیز علیه سفر ولیعهد سعودی در پاریس
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 22 شهریور 1396 ساعت 12:022017-09-13بين الملل

سفر پیاده 60 روزه در اعتراض به کنسرت بندان


همیشه شاگرد اول کلاس بود و وقتی هم که می خواست فارغ التحصیل شود، اشتیاق گذراندن طرح پزشکی در مناطق محروم کشور را داشت و می خواست به زعم خود قدمی برای سرزمینش بردارد.

- سالها گذشت و با مردی پای سفره عقد نشست که چون خود او دغدغه فرهنگ غنی کشورش را داشت.

با این وصلت، همچراغ زندگی اش شد بهترین همراهش، تا بعد آن دست در دست هم باقی راه را طی کنند.

/ گرچه پزشک است اما موسیقی برای خود و همسرش، نه صرفا ً های و هویی برای خوش سری ها و شلنگ اندازی های لحظه ای و مقطعی، بلکه دغدغه ای هماره جدی بوده.

به همین خاطر نیز لغو موسیقی در شهرشان را بر نمی تابند و آن را انکار زندگی و آواهای برخاسته از سرزمین مادری می دانند.

چندی پیش وقتی راهی شهری 150 کیلومتر آن طرف تر شدند تا در کنسرت موسیقی استاد شهرام ناظری و پسرش حافظ ناظری شرکت کنند و بار دیگر دست و بال موسیقی اصیل ایرانی را در بند دیدند، ایده ای تازه به ذهنشان رسید تا به سهم خود اعتراض شان را نسبت به لغو کنسرت های مشهد، به شکلی متفاوت اعلام کنند.

از همین رو و برای حمایت از موسیقی نواحی تصمیم گرفتند همت کنند و خانه و کاشانه را وانهند و پای در راه بگذارند.

زهره براتی و همسرش احمد مهرچیان که به همراه دو فرزندشان قدم در سفری 60 روزه گذاشته اند اکنون پس از 47 روز به استان کرمانشاه رسیده اند و تاکنون با استادان مطرح موسیقی سنتی و نواحی کشور ملاقات های متعددی داشته اند و از حمایت های معنوی آنها بهره مند شده اند.

وی می گوید: من و احمد عاشق موسیقی سنتی کشورمان هستیم و لغو کنسرت های مختلف در مشهد برای ما ناراحت کننده بود، اما وقتی کار به جایی رسید که این موضوع نه تنها شهرمان، بلکه استان مان را نیز دربرگرفت، احساس کردیم وقت آن رسیده است که واکنشی هرچند محدود و در ابعاد خانواده کوچک مان نشان دهیم.

روزهای نخست مرداد ماه بود که متوجه شدیم قرار است کنسرت آواز پارسی استاد ناظری و فرزندش در شهر قوچان برگزار شود.

جای تأسف داشت که شهر ما مشهد، با وجود امکانات فراوانش، نمی توانست میزبان این کنسرت باشد.

پیش از آنکه وقت بگذرد، با تهیه بلیت برای خانواده چهار نفره مان، مسافت چند ساعته مشهد تا قوچان را با اشتیاق طی کردیم تا در کنسرتی که ششم مرداد ماه در این شهر برگزار می شد شرکت کنیم، اما متأسفانه نه تنها خانواده هایی که از مشهد آمده بودند، بلکه خانواده هایی هم که از دیگر استان های همجوار از جمله سیستان و بلوچستان خودشان را به قوچان رسانده بودند با بی مهری مسئولان اجرایی کنسرت مواجه شدند و در نهایت پس از ساعت ها معطلی، با لغو کنسرت راهی شهرهایمان شدیم.

از برخوردی که با ما شده بود بسیار دلخور بودیم و در مسیر بازگشت مدام از بی احترامی ها صحبت می کردیم.

یاد کلاس پنجم ابتدایی افتادم که نخستین اعتراض جدی ام را به زبان آوردم، درست همان لحظه ای که خانم معلم دوستم را که پدر نداشت پای تخته برد و از او خواست تا مسأله ساده تفریق را حل کند ولی او دستپاچه شده بود و نتوانست جواب مسأله را بنویسد و خانم معلم نه تنها با کتابی که در دست داشت برسر او زد، که از بقیه بچه های کلاس خواست او را هو کنند.

به یاد دارم، آن روز به حرف خانم معلم گوش ندادم و حتی اعتراض کردم.

اگرچه رفتارم باعث شد تا خانم معلم مرا هم مورد عنایت قرار دهد.

همین موضوع باعث شد تا هنوز هم نتوانم در مقابل بی عدالتی سکوت کنم.

یکدفعه جرقه ای در ذهنم روشن شد و فکرم را به زبان آوردم.

خوشبختانه در طول سال هایی که زندگی مشترک مان آغاز شده همسرم بهترین همراهم بوده است و این بار هم مثل همیشه با ایده ام موافقت کرد و قرار شد در فرصت کوتاهی که تا برگزاری کنسرت استاد ناظری در تهران باقی مانده بود، مقدمات سفر کوله گردی مان backpackers را آغاز کنیم و راهی تهران شویم.

در مسیر ایران من پزشک هستم اما به هر جهت یک شهروند معمولی ام همان طور که همسرم با وجود موقعیت اجتماعی مناسبی که دارد یک شهروند معمولی است و بالطبع تریبونی برای اعتراض نداریم به همین خاطر می خواستیم راهی را انتخاب کنیم تا صدای اعتراض مان شنیده شود.

زهره براتی پزشک عمومی است و همسرش احمد مهرچیان نیز شغل آزاد دارد که به گفته او هیچ کدام سیاسی نیستند و اگر دست به چنین کاری زده اند، صرفاً باید آن را اعتراضی مدنی به حساب آورد؛ به همین خاطر سفری 60 روزه، آن هم به روشی متفاوت را آغاز کرده اند تا اعتراض شان نسبت به لغو کنسرت ها در مشهد و شهرهای اطرافش و پیام حمایت شان از موسیقی نواحی را به گوش استادان، مردم ایران و مسئولان برسانند.

این زوج جوان و دغدغه مند که آرامشی مثال زدنی در لحن کلام شان وجود دارد و زندگی بی حاشیه و ساده ای دارند، معتقدند هر انسانی در زندگی خود حقوقی دارد که برای دست پیدا کردن به آنها باید تلاش کند و آنها هم که شنیدن آوازهای مادری در زادگاهشان را جزو حقوق خود می دانند، برای توجه هر چه بیشتر به این مهم دست به اقدامی متفاوت زده اند.

مهرچیان در این باره می گوید: خراسان دارای موسیقی های مقامی و سنتی زیبایی است که از کودکی به آنها گوش جان سپرده ایم و در عمق وجودمان خانه دارد.

به همین خاطر تصمیم گرفتیم سفرمان را از زادگاهمان مشهد و از مقابل حرم رضوی آغاز کنیم و تا پیش از اجرای کنسرت شهرام ناظری و فرزندش خودمان را به تهران برسانیم.

به این ترتیب پس از مقبره حکیم طوسی، به دیدار استاد عثمان خوافی و خانواده هنرمند استاد عبدالله امینی رفتیم و از آنها خواستیم چنانچه از ما بواسطه شعار و حرکت فرهنگی مان ما حق داریم آواهای سرزمین مادری مان را در شهرمان بشنویم حمایت معنوی می کنند، با ما و پلاکاردمان عکس بگیرند.

به این ترتیب پس از سفر به خواف، تایباد، تربت جام و نیشابور به تهران آمدیم.

مسیر سفر ما از پیش تعیین شده نیست به این معنا که بر اساس اتفاقات مرتبطی که در هر کدام از شهرها رقم می خورد بهترین مسیر را برای حضور پیدا کردن در آنجا انتخاب می کنیم به همین خاطر پس از حضور در کنسرت استاد ناظری به سمت قم و بعد از آن کاشان حرکت کردیم تا درکنسرت سالار عقیلی در اصفهان هم شرکت داشته باشیم.

پس از سفر به قزوین، زنجان و ارومیه و دیدار با استاد دهقان، در تبریز به دیدار استاد قره باغی و آقای علیرضا قربانی رفتیم و اکنون هم در نوار غربی کشور حضور داریم تا در کنسرت ها و اجراهای محلی این بخش از ایران نیز شرکت داشته و به منظور جان بخشیدن به هدف مان، با استادان موسیقی کردستان هم دیداری داشته باشیم.

پس از آن هم قصد داریم به استان همدان سفر کنیم.

آشتی دوباره با میهن از آنجا که با کامیون یا تریلی سفر می کنیم، برای حفظ امنیت بیشتر با تاریک شدن آسمان و رسیدن به نخستین شهر بزرگ، چادر می زنیم و استراحت می کنیم تا برای روز بعد انرژی کافی داشته باشیم.

البته در طول این 55 روز گاهی در مدارس ساکن شدیم تا از امکانات بهداشتی آنجا استفاده کنیم اما از 15 روز قبل برای مدیریت هزینه ها، دیگر در مدارس هم مستقر نمی شویم و فقط چادر می زنیم.

زهره براتی با بیان اینکه تاکنون همه مسافرت‏هایشان با هواپیما، اتوبوس یا وسیله شخصی بوده است و تجربه سفر به سبک کوله گردی را نداشته اند، ادامه داد: احساس خجالت عمیق ترین احساسی بود که در ابتدای این سفر احاطه مان کرده بود.

اینکه بخواهیم کنار جاده بایستیم و منتظر باشیم تا یک راننده کامیون یا تریلی به ما اعتماد و جلوی پایمان توقف کند، بشدت برایمان خجالت آور بود، اما این سفر و هدف مهمی که در سر داشتیم جدای از همه رهاوردهای مثبتی که برای ما داشت موجب شد تا نه تنها خجالت فراموش مان شود که یکبار دیگر به همنوعان مان اعتماد کنیم.

چراکه ما یک گروه 4 نفره هستیم و تنها می توانیم سوار تریلی یا کامیونی شویم که تک سرنشین باشد و طبیعی است اگر بیشتر نه که هم اندازه ما راننده هم باید به ما اعتماد کند تا اجازه دهد سوار اتومبیل اوشویم که در غیر اینصورت من و احمد هنوز ایستگاه عوارضی مشهد را هم نگذرانده بودیم.

این سفر برای زهره براتی و همسرش حکم آشتی دوباره با همنوعان را دارد به همین خاطر است که اضافه می کند: طبیعی است در این سفر هم مانند تجربه های مختلفی که هر یک از ما داریم، با افرادی رو به رو شده باشیم که جمله های دلسرد کننده ای به زبان آورده باشند و من و احمد را پدر و مادرهای بی فکری تلقی کنند که باران 6 ساله و کوروش 4 ساله را اسیر جاده و بیابان کرده ایم.

اما واقعیت این است که ما نگاهی فراتر از این داریم.

من و احمد خود را موظف می دانیم فرزندان مان را با فرهنگ غنی کشورشان آشنا کنیم.

آنها باید بدانند وطن شان مانند مادرشان است، همان طور که اگر فرزندی پس از سال ها مادرش را ببیند احساس وابستگی به او ندارد، فرزندان ما هم اگر از همین کودکی به وطن شان خو نگیرند در بزرگسالی وابستگی شان به میهن را از دست خواهند داد.

من و احمد آشنا ساختن فرزندان مان با مفهوم واژه حق را بر خود واجب می دانیم و به جرأت می گویم این یکی از مهم ترین رسالت هایی است که در قبال آنها حس می کنیم و امیدواریم از پس آن بربیاییم.

هدیه ای متفاوت ورزش، طبیعت و سفر سه اولویت مهم زهره و احمد است.

شاید به همین خاطر است که این زوج کوهنورد پس از 55 روز ایران گردی نه تنها خسته نشده اند که نمی خواهند این سفر به پایان برسد اما چه کنند که مهرماه نزدیک است و باران کوچولو باید نخستین روز مهر و آغاز سال تحصیلی را در تقویم ذهنش ثبت کند.

به قول احمد مهرچیان آنها در این سفر باور کردند راننده های ماشین های بزرگ، قلب های بزرگی هم دارند که این در استقبال شان از خانواده 4 نفره مهرچیان و هدف شان به وضوح احساس شده است.

آنها متفاوت ترین و بهترین سفر عمرشان را تجربه کردند و از اینکه بیش از هر کسی مورد توجه و استقبال توریست های اروپایی قرار گرفته اند خوشحال هستند.

شاید آغاز سال تحصیلی مانع سفر 60 روزه آنها شود، اما آنها که تازه شیوه ای متفاوت را در زندگی شان تجربه کرده اند قصد دارند پس از این هم تجربه چنین سفرهایی را به خود هدیه دهند.

/ روزنامه ایران
کلید واژه ها: کنسرت - موسیقی - خانواده - لغو کنسرت - موسیقی سنتی - مشهد - کشور - سیستان و بلوچستان - ناظری - قوچان - استان - استان کرمانشاه - اعتراض - برگزار - فارغ التحصیل - کنسرت موسیقی - موسیقی نواحی - شهرام ناظری - عاشق موسیقی - حمایت - زندگی - همراه - حافظ ناظری - ساعت - کرمانشاه - هایی - بلوچستان - نشان - پزشک - سنتی

آخرین اخبار سرویس:
سرخط روزنامه های ایتالیا - سه شنبه 30 آبان

پوتین خسته از قدرت کناره گیری می کند!؟

شدیدترین هشدار انقلابیون یمن به عربستان و امارات

پوشش و میکاپ متفاوت آیدا جعفری به همراه خواهرش (عکس)

وزیر خارجه سودان: قصد ورود به ائتلاف ضد ایرانی را نداریم

عروسک باربی با ظاهر بانوی مسلمان طراحی شد + عکس

بارزانی از پذیرش حکم دادگاه فدرال عراق سرباز زد

نشست معارضان سوری در ریاض به تعویق افتاد

انفجار انتحاری در نیجریه 50 کشته بر جای گذاشت

مک مستر: ترامپ احمقی است که اطلاعاتش در حد کودکان است

افتتاح موزه «انجیل» / هدف مان تبلیغ دین نیست!/ موزه ای پر از اموال سرقتی +عکس

تماس تلفنی پوتین با ترامپ و رهبران منطقه پس از دیدار با اسد

پاکستان؛ کشوری ناامن برای خبرنگاران

سی ان ان: در سوریه با شرایط پس از جنگ مواجهیم

با ایران دشمنی نداریم

نشست نخست وزیر اقلیم کردستان عراق با مسئولان حزب اپوزیسیون تغییر

عامل قطع درختان جنگلی کهور ، به کاشت 10 اصله درخت محکوم شد

بیانیه اتحادیه عرب علیه حزب الله لبنان اعتبار بین المللی ندارد

آمریکا زیر لبه تیغ دیوان بین المللی دادگستری

حراج برگ زرین تاج ناپلئون+تصاویر

"هند" همکاری در ساخت موشک ضدتانک با رژیم صهیونیستی را لغو کرد

دل پر مردم سرپل ذهاب از سلفی بازها

رییس اسبق سیا: آمریکا باید 12 عدد از مادر بمب ها را خرج سپاه کند!

واکنش رییس دفتر روحانی به اظهارات وحید حقانیان

در حوادثی همچون زلزله مردم باید به سلبریتی ها اعتماد کنند یا خیر؟

آلمان در آستانه ورود به بحران سیاسی

گسیختگی زمین در زلزله کرمانشاه- سرپل ذهاب

چرا محمد بن سلمان در مرحله غرور قبل از سقوط به سر می برد؟

لاوروف امریکا را به رویکرد خصمانه متهم نمود

سروکله بارون ترامپ بالاخره پیدا شد ! + فیلم و عکس

صحنه جالبی از ملاقات پوتین و اسد پس از شکست داعش + عکس

اثرات مخرب لایحه مالیاتی دولت ترامپ بر صنعت انرژی تجدید پذیر

آغاز نشست سه جانبه روسای نیروهای مسلح ایران-روسیه-ترکیه

پوتین پیروزی تروریسم را به بشار اسد تبریک گفت

مرکل برای برگزاری انتخابات جدید اعلام آمادگی کرد

حبیب الله پیمان: مراقب تکرار استراتژی شوروی در خاورمیانه باشیم/ نگذاریم آمریکا بین ما و همسایه ها جنگ و درگیری ایجاد کند

شهادت 8 غیرنظامی در حملات خمپاره ای تروریست ها به دمشق و حومه آن

وزیرخارجه سودان: با ایران دشمنی نداریم

36 کشته و زخمی در تیراندازیهای آمریکا

آغاز دور دوم گفت وگوهای آشتی ملی فلسطینیان در قاهره

سخنرانی سید نصرالله، سیدمقاومت

مستند؛ صحنه جرم

بازگرداندن اموال یا محاکمه

کنفرانس جهانی طب نظامی در دهلی نو

برگزاری تورهای زلزله گردی سرپل ذهاب توسط برخی آژانس ها!

36 کشته و زخمی در 35 مورد تیراندازی در 24 گذشته در آمریکا

«روهینگیا» جایگاهی در برنامه های سفر پاپ ندارند

استقبال لاوروف از استعفای ریاض حجاب و دیگر چهره های افراطی مخالفان سوری

شین هوا: ایران، روسیه و ترکیه به دنبال رهیافت سیاسی برای سوریه هستند

درآمد میلیون دلاری طالبان از تولید و فروش هرویین

پایان داعش و آغاز دور جدید خصومت های منطقه ای

مرور تیترهای مهم صفحه نخست روزنامه های جهان

گفتگوی چالشی شبکه فرانسوی با سفیر ایران؛ از موضع تند پاریس علیه تهران تا موشک های ایرانی

شوک شکست خانم صدراعظم در آلمان و اروپا

انتشار فیلم فیلهای گریان از سوی فدراسیون سازمان حمایت از حیوانات

عراق در اختلاف عربستان و ایران بی طرف است

کدام فناوری ها صنعت جنگ را متحول کردند؟

هزینه 1.2 تریلیون دلاری آمریکا برای مدرن سازی و نگهداری تجهیزات هسته ای

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: پایبندی ایران به برجام به پایبندی طرف های مقابل بستگی دارد

در انفجار تروریستی در مسجدی در نیجر ده ها نفر کشته شدند

رفع یک تهدید جدی از ایران + فیلم

گفتگوی روزنامه معاریو با وزیر سابق سعودی: توجیهی برای خشونت حتی داخل اسراییل وجود ندارد

تلاش اسراییل برای کم اهمیت جلوه دادن آماده باش ارتش لبنان

کشف 40 مورد قاچاق انسان در گمرکات ایران

آنچه در دیدار اسد و پوتین گذشت+ تصاویر

پاکستان، کشوری نا امن و خطرناک برای خبرنگاران

50 کشته درانفجار انتحاری در نیجریه

با دیپلماتهای آمریکایی درباره سوریه تماس می گیرم

پانزده کشته درانفجار انتحاری در نیجریه

عربستان، ولیعهد جدید و نقش وی در شورای همکاری خلیج فارس

لاوروف: آمریکا از تروریستهای حاضر در سوریه بهره برداری می کند

یاوه گویی های دوباره سعدحریری علیه ایران

مطهرنیا: استعفای حریری آغاز محاصره منطقه ای ایران است

محکومیت اقدام آمریکا علیه «نُجَباء» از سوی ارگان ها، شخصیت های بین الملی و عراقی

بحران رهبر 93 ساله/سرنوشت کهنسال ترین رییس جمهور جهان چه خواهد بود؟

اینفوگرافیک /  14 ویتامین مقوی برای پوست

پایان داعش و آغاز دور جدید خصومت های منطقه ای

مبارز راه درست نگاری در رسانه ها

نشست سوچی و آنتالیا آغازگر بازسازی سوریه

دستگیری یکی از بستگان «کارمند کانال تلویزیونی توران» از سوی اداره مبارزه با جنایات سازمان یافته باکو

ایجاد سیستم هشدار مشترک اضطراری در نیروهای دریایی آ.سه.آن

سازمان ملل از عربستان خواست مانع ورود کمک های انسانی به یمن نشود

آغاز مذاکرات روسای ستادکل نیروهای مسلح ایران، روسیه و ترکیه در سوچی

عملیات مشترک ایران و روسیه نابودی تروریست ها در البوکمال را تکمیل کرد

سی ان ان: پوتین پس از دیدار با بشار اسد با دونالد ترامپ تماس تلفنی می گیرد

اعضای بازداشتی دولت کاتالونیا کنترل مادرید بر این منطقه را پذیرفتند

شوک شکست خانم صدراعظم در آلمان و اروپا

15 کشته در انفجار انتحاری در شمال شرقی نیجریه

12 پیش بینی از 2018

رایزنی های دولت اقلیم کردستان با احزاب سیاسی کرد

راهکار واشنگتن پست برای مقابله با ایران

ساکنان سر پل ذهاب از مسکن مهر شان می گویند:قبلا هم که زلزله 5ریشتری آمد،خانه مان ترک برداشت

وزیر اطلاعات رژیم اسراییل: فلسطین بین ایران و آمریکا یکی را انتخاب کند

روسیه: گروه طالبان باید به عنوان گروه تروریستی شناخته شود

هشدار پانزده هزار دانشمند از صد و هشتاد و چهار کشور جهان به بشریت

اختراع فنوگراف (گراموفون ـ جعبه ساز)

داعش در جنوب دمشق دچار شکاف در فرماندهی شد

دردسرسازی عراق برای اوپک

چین به سوپرمدل زن آمریکایی ویزا نداد +عکس

نخستین خودروی ملی افغانستان +عکس

ستاد ارتش روسیه:به لطف تلاش های روسیه و ایران نابودی تروریست ها عملی شد

زخمی شدن 2 فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست در شمال کرانه باختری

اقدام عجیب رهبر کره شمالی در ممنوع کردن شادی!

درخت کریسمس کاخ سفید+ تصاویر

انفجار انتحاری در مسجد در نیجریه 15 کشته بر جای گذاشت

حضور نیروهای ارتش در شهر سر پل ذهاب/عکس

وزیر خارجه قطر:عربستان در امور داخلی لبنان دخالت می کند/ ریاض با جان ملت ها بازی می کند

سفر 61 میلیون گردشگر به نیویورک در سال 2017

در اعتراض به برده فروشی دولت مالی هم کاردار لیبی را احضار کرد

سرخط روزنامه های صربستان- سه شنبه 30 آبان

دیپلمات های وزارت خارجه آمریکا تیلرسون را به قانون شکنی متهم کردند

آمریکا ویزای 5 وزنه بردار ایرانی را داد

آغاز مذاکرات سه جانبه روسای ستادکل نیروهای مسلح ایران ، روسیه و ترکیه در سوچی

ترکیه: ماندن آمریکا در سوریه شرایط را دشوار می کند/ منتظر قطع روابط واشنگتن با کردها هستیم

لاوروف: در چند روز اینده با دیپلماتهای آمریکایی درباره سوریه تماس می گیرم

مسکو در حال تبدیل شدن به شهری هوشمند

نشست سه جانبه روسای نیروهای مسلح ایران، روسیه و ترکیه آغاز شد

تهران آماده مذاکره با پاریس در خصوص مسائل منطقه است

راه اندازی تور زلزله گردی سرپل ذهاب توسط شرکت های توریستی!

عکس/ دیدار پوتین و بشار اسد

کیم جونگ اون "شادی" را در کره شمالی ممنوع کرد!

نگرانی کانادا درباره بازگشت داعش

سفر غیر منتظره بشار اسد به روسیه

آماده باش ارتش لبنان در مرزهای فلسطین اشغالی

آماده باش ارتش لبنان در مرزهای فلسطین اشغالی

آل ثانی: ما پشتیبان غزه هستیم نه حماس

روسیه مانع سقوط بشار اسد شد

کاخ سفید: خواهان اجرای کامل برنامه ممنوعیت مسافرتی هستیم

مصادره قرآن مسلمانان در چین

پوتین و اسد در سوچی چه گفتند؟

برگزاری تورهای زلزله گردی توسط برخی آژانس ها!

سوچی میزبان نشست سرنوشت ساز

فرمانده ارتش روسیه: مسکو و تهران برای پایان بحران سوریه کار زیادی انجام دادند

افزایش هماهنگی های نظامی آنکارا-مسکو-تهران

آغاز نشست سه جانبه روسای نیروهای مسلح ایران-روسیه-ترکیه

دستور جدید اون: تجمعات تفریحی مردم در کره شمالی ممنوع

وزیر اطلاعات رژیم اسراییل: فلسطین بین ایران و آمریکا یکی را انتخاب کند

امیدواریم بر سر پناهجویان روهینگیا با بنگلادش به توافق برسیم

سفیر روسیه در اراضی اشغالی: ایران برای جنگ با تروریسم در سوریه است

شکست طرح تشکیل دولت ائتلافی در آلمان؛ چراغ سبز مرکل به برگزاری انتخابات زودهنگام

درگیری پلیس کره جنوبی با معترضان در نزدیکی محل استقرار سامانه های تاد

افتخار به شکار پشه!

500 خودروی زرهی آمریکا در اختیار "افغانستان" قرار گرفت

ارتش لبنان به حالت آماده باش درآید

نوسازی پالایشگاه آبادان در سایه خروج آمریکا از برجام

شمشیر پیامبر را ببینید + عکس

سازمان ملل: عربستان مسئول فاجعه بزرگ در یمن است

صلیب سرخ: 2.5 میلیون یمنی به آب شرب سالم نیاز دارند

تماس تلفنی پوتین با ترامپ و رهبران منطقه پس از دیدار با اسد

واکنش واعظی به اظهارات وحید حقانیان: در محافل خصوصی خودمانی تر صحبت می کنیم/ ایشان ادب خود را نشان داد و اعلام کرد قصد توهین نداشته/ این مساله تمام شده

آماده باش کامل ارتش لبنان برای مقابله با تهدیدهای اسراییل

حمایت اتحادیه اروپا از صنعت هسته ای ایران

اسد: از هرگونه راه حل سیاسی به شرط احترام به حاکمیت سوریه حمایت می کنیم

ازبکستان و قرقیزستان چشم انداز اجرای توافقات دوجانبه را بررسی کردند

پاکستان و عربستان سعودی رزمایش مشترک نظامی برگزار می کنند

عفو بین الملل: مسلمانان روهینگیا گرفتار رژیم آپارتاید غیرانسانی هستند

چین تا اواسط 2018 "دانگفنگ-41" را به خدمت می گیرد

12 پیش بینی از سال 2018

کیم جونگ اون "شادی" را در کره شمالی ممنوع کرد!

وقتی داعش در سوریه و عراق جنایت می کرد اتحادیه عرب کجا بود؟/باید قدرت ملی خود را افزایش دهیم

تصویری از چادرهای برپا شده در مناطق زلزله زده

سربازان گمنام

سخنگوی رییس جمهور ترکیه: ماندن آمریکا در سوریه با هدف مقابله با روسیه و ایران است

ارتش لبنان در مرز اسراییل به حال آماده باش درآمد

«پایان داعش و دستور کارهای جدید»؛ نگذاریم سوریه و عراق هرزگوینیزه شوند

انتقاد شدید روحانی از اتحادیه عرب /«تشکیلات پوسیده کهنه بی رمق بی اثر»

"نگرانی" کانادا درباره بازگشت تروریست های داعش

واکنش خواننده مشهور به کمک های مردمی به زلزله زدگان+عکس

پایان داعش و آغاز دور جدید خصومت های منطقه ای

منانگاگوا: موگابه از من خواست به کشور بازگردم

یورش صهیونیست ها به مقبره حضرت یوسف

عادل الجبیر روابط با تل آویو را تکذیب کرد

استعفای هشت تن از اعضای هیات عالی مذاکرات سوریه

اعتراف وزیر جنگ اسراییل درباره داعش

بازداشت امام جماعت مسجدی در استان الانبار عراق

مصاحبه وزیر سابق سعودی با روزنامه صهیونیستی

اخراج مجری معروف آمریکایی از دو شبکه تلویزیونی

روزهای خوب یک استقلالی در اروپا

حریری با سیسی دیدار می کند

دلیل غیبت معنا دار وزیر خارجه الجزایر در نشست اتحادیه عرب چه بود؟

عکس های دیدنی روز

فاجعه انسانی مردم یمن را تهدید خواهد کرد

اهواز در گرد و غبار ناگهانی

درخواست اتحادیه آفریقا برای توقف خرید و فروش برده در لیبی

نقشه ایمنی راه های کشور تهیه شد

وزیر خارجه کره شمالی در کوبا، تحکیم روابط شرکای سابق یا ائتلاف جدید ضد آمریکایی؟

دوشنبه افسر داعشی روس را به مسکو تحویل داد

مخالفت واشنگتن با بیانیه محکومیت بمباران سفارت روسیه در دمشق

روی خوش دنیای مد به پوشش اسلامی

آماده باش ارتش لبنان در مرزهای فلسطین اشغالی

کشف گورهای دسته جمعی در چاه های نفت کرکوک

9 کشته در حمله هوایی عربستان به استان الحدیده یمن

راه حل بحران سوریه سیاسی است

دستور فرمانده ارتش لبنان برای آماده باش نیروها در مرز سرزمین های اشغالی

رییس ستاد کل ارتش ترکیه عازم سوچی شد

نویسنده روس تبار یهودی بررسی کرد پشت پرده ارتباط شاهزاده های سعودی با ایران

کشف گور دسته جمعی در منطقه نفتی+ عکس

یادداشت/ جیلز فریزر داعش پدیده ای قرون وسطایی یا مدرن؟/ غرب نمی خواهد محصولات تمدن خود را بپذیرد

سفر 150 هزار گردشگر خارجی به مازندران

داعش از طیف جدید نیروهای خود در افغانستان رونمایی کرد + تصاویر

سفر پیاده 60 روزه در اعتراض به کنسرت بندان

سفر پیاده 60 روزه در اعتراض به کنسرت بندان