مطالب مرتبط:
روحانی:بیکاری، معضل بزرگ در جامعه است/ رفع بیکاری، اولویت اول/ اولین خواسته ام از همه وزرا اشتغال آفرینی است/ کشف معادن به میزان 80 سال قبل در دولت یازدهم
رویکرد نشاط آفرینی دولت تدبیر فضای فرهنگی جامعه را باز کرده است
مسئولین مرفه و ثروت اندوز مانع اصلی تشکیل دولت اسلامی هستند
رشد 5 درصدی تولیدات بخش کشاورزی در دولت یازدهم
توفیق دولت یازدهم در کاهش نرخ بیکاری در استان ایلام به 11 درصد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 9 شهریور 1396 ساعت 07:152017-08-31اقتصادي

دولت یازدهم و کاشت نهال ثروت آفرینی از علم و پژوهش


ایرنا-ایجاد مناطق علم و فناوری، پیوند دانشگاه ها و صنعت، اعطای جایزه تجاری سازی نتایج پژوهش‎های دانشگاهی به منظور افزایش سهم دانشگاه ها در اقتصاد دانش و عدم وابستگی مالی آنها به بودجه دولتی در کنار ایجاد شبکه آزمایشگاهی منسجم فناوری های راهبردی، - از جمله اقدامات پایه ای دولت یازدهم برای تبدیل علم به ثروت است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازپنجشنبه خبرنگار گروه علمی ایرنا، یکی از دستاوردهای دولت یازدهم در طول چهار سال گذشته علاوه بر پیگیری ارتقای جایگاه بین المللی کشورمان در تولید علم، به طور حتم حرکت در جهت کاربردی کردن علم و دانش در راستای تولید فناوری، ثروت و بهره وری هرچه بیشتر و همچنین توجه به فرهنگ کارآفرینی در کشور بوده است.

دولت یازدهم که در طول چهار سال گذشته یک محور تلاش خود را برای آبادانی کشور به بسترسازی و اقدامات اساسی در بخش های مختلف معطوف کرد، در حوزه علم، پژوهش و فناوری نیز تنها راه پیشرفت را توجه به ایجاد و توسعه هرچه بیشتر زیرساخت ها از جمله ایجاد مناطق علم و فناوری می داند.

این موضوع در طول سال های گذشته همواره به عنوان یک سیاست اصلی از سوی وزارت علوم پیگیری شده است، به طوری که در چهار سال اخیر در پنج استان خراسان رضوی، اصفهان، یزد، بوشهر و آذربایجان شرقی مناطق علم و فناوری شکل گرفته و برای آنها سازمان عامل ایجاد و مقررات مربوطه برای فعالیت وضع شده است.

در حالی که پیشتر هیچ منطقه علم و فناوری در کشور فعال نبود، امروز با راه اندازی این پنج مرکز در کشور فعالیت های قابل توجهی در راستای توسعه علمی و فناوری این مناطق آغاز شده است.

**رشد تعداد واحدهای فناور مستقر در پارک های علم و فناوری و مراکز رشدتوسعه و گسترش واحدهای فناور در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری و حمایت از آنها در مسیر رفع مشکلات و نیل به اهدافشان از ملزومات اصلی توسعه علم و فناوری کشورها است.

خوشبختانه امروز در ایران نیز سرمایه گذاری های قابل توجهی برای توسعه و گسترش واحدهای فناور صورت گرفته است، به طوری که در طول سه سال اخیر حدود 4 هزار و 400 واحد فناور در پارک ها و مراکز رشد مستقر شده اند.

ضمن این که در سال های اخیر تعداد قابل توجهی از این واحدهای فناور توانسته اند با موفقیت از مراکز رشد و پارک های علم و فناوری خارج شوند.

**جایزه تجاری سازی فناوری به دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشیعدم وابستگی مالی دانشگاه ‎ها به بودجه دولتی از اصلی‎ترین مولفه‎های زیست‎بوم کارآفرینی است، لذا یکی از برنامه های دولت یازدهم در حوزه علم و فناوری کمک به دانشگاه ها برای تجاری سازی نتایج پژوهش‎های آنها بوده است که این امر علاوه ‎بر ایجاد اشتغال برای دانش‎آموختگان، منبع درآمدی برای پوشش هزینه‎های پژوهش و سایر هزینه‎های دانشگاه ها خواهد بود، ضمن آن که دانشگاه ها و مراکز پژوهشی می توانند از این طریق سهم موثری در اقتصاد دانش‎بنیان داشته باشند.

در راستای این رویکرد و با هدف ترویج، شبکه سازی و حمایت از فعالیت های فناورانه، اعطای جایزه تجاری سازی فناوری به دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی بر اساس آیین نامه تجاری سازی نتایج تحقیقات دانشگاهی طرح‎ریزی و اجرا شد.

این جایزه با هدف تقویت کارآفرینی دانشگاهی و گسترش پژوهش‎های کاربردی شکل گرفته است به طوری که بر اساس این آیین نامه اگر دانش فنی حاصل شده توسط اساتید دانشگاهی در قالب یک شرکت دانش بنیان به محصول تبدیل شود و به بازار هدف عرضه گردد، معادل 5 درصد فروش شرکت های دانش بنیان مذکور به دانشگاه های متبوع به‎عنوان جایزه تجاری سازی پرداخت می شود.

بر اساس موافقت نامه های همکاری بین معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و رؤسای 20 دانشگاه، از ابتدای سال 1393 تاکنون 6 دانشگاه از حمایت های این جایزه بهره مند شده اند و در مجموع تا پایان شهریورماه سال جاری، قریب به 20 میلیارد ریال اعتبار به این امر اختصاص داده شده است.

**ایجاد ارتباط بین بخش صنعت و دانشگاه هادولت یازدهم در ارتباط با تقویت صنعت و دانشگاه هم اقدامات مناسبی داشته است که تفاهمنامه یکهزار میلیاردتومانی بین 9 دانشگاه و پژوهشگاه مهم کشور با وزارت نفت در حوزه بالادستی برای نخستین بار در کشور به منظور افزایش ضریب ازدیاد نفتی از میادین، قرارداد 700 میلیارد تومانی بین 12 دانشگاه و پژوهشگاه کشور با شرکت های ملی نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش در حوزه صنایع پایین دستی و پتروشیمی برای انجام امور پژوهش های کاربردی و همچنین انجام حدود 1400 طرح مشترک پژوهش و فناوری با اعتباری بالغ بر 205 میلیارد تومان با وزارت دفاع از مهمترین این اقدامات است.

انجام تفاهمنامه وزارت علوم با وزارت صنعت، معدن وتجارت در خصوص فراهم کردن فرصت مطالعاتی و پسادکترای صنعتی داخل کشور با معرفی 200هیات علمی برای استفاده از فرصت های مطالعاتی داخل کشور و معرفی 100 نفر عضو هیات علمی برای گذراندن پسادکترای صنعتی، انعقاد 17 تفاهم نامه همکاری بین شورای عتف با سایر وزارتخانه ها و نهادهای دولتی، تشکیل شورای توسعه علوم انسانی و هنر به منظور کاربردی سازی علوم انسانی و هنر از دیگر اقدامات مهم وزارت علوم در حوزه تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه به شمار می رود.

**شکل‎دهی به شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی پایه و اساس پیشرفت و دستیابی به فناوری های جدید، انجام پژوهش های کاربردی، منظم و دارای برنامه است که دسترسی محققین به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و استاندارد از الزامات کلیدی این برنامه است.

با وجود سرمایه گذاری قابل توجه در خرید تجهیزات پیشرفته و ایجاد آزمایشگاه های مختلف در کشور، همواره به دلیل ناکارآمدی سیستم خدمات دهی، محققین با مشکل دسترسی به سرویس آزمایشگاهی مناسب مواجه بوده اند و تقاضا برای خرید تجهیزات جدید وجود داشته است.

یکی از راهکارهای اجرایی مدیریت این موضوع، ایجاد شبکه ای منسجم و یکپارچه از توانمندی های آزمایشگاهی کشور در حوزه فناوری های پیشرفته و راهبردی است.

با درک این مشکل در کشور و تجربه 10 ساله ای که از شبکه آزمایشگاهی حوزه فناوری نانو ایجاد شده بود، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شکل گیری شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی ایران با هدف هم افزایی توانمندی های آزمایشگاهی کشور در حوزه های مختلف فناوری های پیشرفته و راهبردی را از تیرماه 1393 آغاز نمود.

دامنه پوشش این شبکه شامل آزمایشگاه های خدماتی است و آزمایشگاه های پژوهشی و آموزشی را شامل نمی شود.

شبکه آزمایشگاهی علاوه بر مراکز آزمایشگاهی زیرمجموعه سازمان های دولتی و وزارتخانه های مختلف، مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی را نیز در برمی گیرد.

بخش های آزمایشگاهی وابسته به انواع مؤسسات تحقیقاتی و آموزش عالی اعم از دانشگاه، پژوهشگاه، مرکز تحقیقاتی و مواردی از این قبیل، می توانند در این شبکه عضو شده، فعالیت نمایند.

در سال 93 حدود 50 آزمایشگاه به صورت عضو قطعی به ارائه خدمت به مشتریان پرداختند که درآمد حاصل از خدمات مورد تأیید شبکه آزمایشگاهی بالغ بر 115 میلیارد ریال بوده است.

تا تیرماه 1395، حدود بالغ بر 600 آزمایشگاه برای عضویت در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی درخواست داده‎اند که تاکنون 180 آزمایشگاه به صورت قطعی و 179 آزمایشگاه به صورت آزمایشی در 30 استان و 56 شهر کشور به شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی پیوسته اند، ضمن آنکه 210 آزمایشگاه به دلیل نداشتن شرایط عضویت رد و 76 آزمایشگاه در دست بررسی هستند.

در حال حاضر، اطلاعات حدود 359 مرکز آزمایشگاهی (180 عضو قطعی، 88 عضو آزمایشی و 91 آزمایشگاه غیرعضو) و بیش از 6620 دستگاه (3738 دستگاه آزمایشگاه های عضو قطعی، 1791 دستگاه آزمایشگاه های عضو آزمایشی و 1091 دستگاه آزمایشگاه های غیرعضو) از طریق وبگاه شبکه در دسترس است.

بیشترین سهم حوزه فعالیت اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی بر اساس وزارتخانه‎های متولی به وزارت علوم، بهداشت و جهاد کشاورزی تعلق دارد.

آزمایشگاه‎های بخش خصوصی نیز 21 درصد از آزمایشگاه‎ها را به خود اختصاص داده‎اند که در نوع خود درصد قابل توجهی را تشکیل می دهند.


کلید واژه ها: فناوری - دولت یازدهم - دانشگاه - دولت - توسعه - کشور - مناطق - کارآفرینی - پارک - وابستگی - آذربایجان شرقی - سرمایه گذاری - بودجه - جایزه - امروز - تولید - وزارت علوم - بین المللی - آذربایجان - علمی - مالی - بهره وری - خبرنگار - کاربردی - آبادانی - برنامه - موفقیت - سرمایه - پیشرفت - مشکلات

آخرین اخبار سرویس:
10 ورزشکار پر درآمد سال 2017 و اتومبیلهایشان

استخدام شرکت تکدانه

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

سلبریتی هایی که بخش زیادی از ثروت خود را صرف جراحی زیبایی کرده اند

احیای اراضی ایلام و خوزستان از مهمترین پروژه های اقتصاد مقاومتی

مجادله جدید بر سر خط 7 متروی تهران/ کارنامه پورسید آقایی گویای بسیاری از واقعیات است!

مجله اتوبو س های پر سرعت (بی آر تی) (BRT)

گزیده اخبار روزانه پایگاه خبری «عصر خودرو» (29 آبان 96)

مسئولین باید به فکر تقویت بازار باشند

کاهش 53.6 درصدی بارش ها

بهره برداری از شش طرح محرومیت زدایی در دَلگان

صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 30 آبان

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

استخدام شرکت تک ساران پارمیس

تولید و واردات دو نوع سم از سال 97 ممنوع می شود/ ثبت 150 قلم برند سموم

مشکل حساب بانکی ایرانی ها در چین حل شد/ از سرگیری روابط با هالک بانک/ ارتباط کارگزاری با بانک بزرگ ترکیه برقرار می شود

کاهش سهم مسافری ریلی در حمل و نقل 12 سال پس از خصوصی سازی/ سهم عمده شبه دولتی ها در جابجایی مسافر

تولید شارژر قدرتمند برای گوشی های هوشمند

کامیون نیمه خودکاری که با یک بار شارژ 800 کیلومتر می رود

تفاهم نامه تامین پایدار خوراک پالایشگاه فجر جم امضا شد

سهم 8 درصدی راه آهن در جابجایی مسافر/ نارضایتی از ارتقاء کیفی حمل و نقل ریلی مسافری

تازه ترین تغییرات در وزارت صنعت، معدن و تجارت

سوخت کافی در استانهای ایلام و کرمانشاه وجود دارد

ورود تقاضای عمده به بازار سکه/ حباب قیمتی در تاریخ معاملات بی سابقه است

آیا هواپیماهای ایران را به دیگری فروختند؟

احتمال تکرار بحران مالی 2008/سقوط بازارهای مالی از بازار اوراق قرضه آغاز می شود

سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن به 90 میلیون افزایش یافت

بلاتکلیفی 2.5 ساله جمعی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی گل گهر

پذیره نویسی به چه معناست؟

فروش گاز برای تولید ال ان جی کف قیمت گاز پتروشیمی هاست/ مشتری برای گاز نداریم

فعلاً برنامه ای برای افزایش سقف وام مسکن و کاهش اقساط نداریم/ نرخ سود اوراق کاهش نمی یابد

بازارهای نفتی در انتظار نشست اوپک/ قیمت نفت کاهش یافت

قیمت بیت کوین از 8100 دلار گذشت

کارگروه آرد و نان در مورد یکسان سازی نرخ آرد تصمیم می گیرد

گاز 10 هزار مشترک سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی وصل شد

مصوبه افزایش قیمت شکر هنوز اجرا نشده است

کامیون نیمه خودکاری که با یک بار شارژ 800 کیلومتر می رود

گربه رقصانی عراقی ها این بار برای آبمیوه های وارداتی

سنگ اندازی برخی دستگاهها در مسیر تولیدکنندگان آذربایجان شرقی

موتورسیکلت های جدید سوزوکی رنگ و لعاب می گیرند! +تصاویر

صرفه جویی یک میلیارد لیتر نفت کوره با جایگزینی گاز طبیعی در چهار نیروگاه برق خوزستان

سیستم ترمز خودرو چه زمانی نیاز به تعمیر دارد؟

پذیره نویسی چیست؟

نرخ بیکاری در ایران چقدر است؟

نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات/ قیمت به 7700 تومان رسید

استخدام منشی در شرکت ساختمانی و تاسیساتی شهرک

نشست جهانگیری با 3عضو کابینه درباره مسکن

نشست اوپک فردا در وین برگزار می شود

صفر تا صد ایرانی

کمک های مردمی در فرودگاه کرمانشاه + تصاویر

واقعیت هایی درباره تیراژ روزنامه ها

حمایت بنیاد برکت از ایجاد صنایع فرآوری کشاورزی در خراسان جنوبی

استخدام هجده ردیف شغلی در یک شرکت تولیدی معتبر/اصفهان،تهران

جدول/ قیمت پرفروش ترین تلویزیون ها در بازار

رونق بخش مسکن از برنامه های مهم دولت است

قیمت نان قطعا افزایش می یابد/ آرد و گندم گران نمی شود

استخدام کارشناس فروش،خانم در تجهیزات پزشکی فارمد التیام

استخدام کارآموز وکالت در اردبیل

وضعیت پایاب سدها در آذربایجان شرقی

استخدام کارشناس فروش تمام وقت دارای خودرو در قزوین

استخدام فروشنده و کال سنتر خانم درشرکتی فاخر در تهران

همکاری ایران و اتحادیه اروپا در زمینه انرژی های نو

چه دخترانی در بازار داعش گرانترند؟

امضا 2 تفاهم نامه همکاری پالایشگاهی در بوشهر

کفش های ناصر حجازی 50 میلیون تومان حراج شد

بررسی عملکرد وزارت نفت در مورد تحویل قیر به دستگاه ها در بودجه 96

جشنواره نوروزی تاجیکستان در شیراز

شماره پلاک 400هزار دلاری برای قاری قرآن 12 ساله اماراتی

استخدام جذب مشاور / تبریز

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

تاجر عرب 3 میلیون دلار برای پلاک 2 داد!

3 میلیون دلار برای یک پلاک ماشین!+عکس

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

تاجر عرب 3 میلیون دلار برای پلاک ماشین داد!+عکس

با رای کمیسیون اقتصادی؛ مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

عدم اعتماد اجتماعی به نهادهای امدادرسان

تفاهم نامه ایران و آلمان برای انتقال فناوری های جدید

استخدام کارگر ساده اول سردرود / تبریز

خسروتاج معاون صادراتی وزیر صنعت شد

مشوق های مالیاتی برای کمک فعالان اقتصادی به زلزله زدگان

بزرگ ترین کارخانه خودروسازی بلاروس افتتاح شد

98 % سپرده گذاران فرشتگان تعیین تکلیف شدند

آغازبرداشت ذرت در شهرستان دره شهر + گزارش

مصادیق جدید قاچاق ارز مشخص شد

ارجاع 143پرونده تخلف اقتصادی به تعزیرات حکومتی در آستارا

فروش دنا پلاس توربو آغاز شد

استخدام بازار یابی محصولات غذایی و بهداشتی / تبریز

ده دلیل برای کاهش قدرت موتور در طول زمان

استخدام چرخکار ماهر پالتو دوز / تبریز

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

زمان آخرین مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان

شاگرد اول های بهره وری در ایران

قیمت و مشخصات «میتسوبیشی ASX»

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

افزایش 28 درصدی پرونده های قاچاق کالا و ارز

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

رفع مشکلات طرح های اشتغالزای استان سمنان + فیلم

امضا 2 تفاهم نامه در بوشهر

دفن 100میلیون تومان ازعوارض شهروندان در میدان امام رضا

تاکسی آنلاین در شهر ارومیه راه اندازی می شود

چه دخترانی در بازار داعش گرانترند؟

بررسی پرچمداری به نام «وان پلاس 5 تی» +عکس

گفتگوی18:30/ارسال 75 میلیارد تومان اقلام مورد نیاز زلزله زدگان/اعلام تازه ترین اقلام ضروری

خرید جدیدترین خودروی ایرانی چقدر تمام می شود؟

پرداخت وام 35 میلیون تومانی ساخت مسکن به زلزله زدگان

گفتگوی18:30/ارسال 35 میلیارد تومان اقلام مورد نیاز زلزله زدگان/اعلام تازه ترین اقلام ضروری

بهترین اپلیکیشن های گلکسی نوت 8 که بلافاصله پس از خرید دستگاه باید نصب کنید

افزایش مبادلات تجاری ایران و سنگاپور

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد/ خسروتاج ابقا شد

ایده مشترک مدیر کل و رییس گروه راه آهن مسافری جنوب شرق دیپلم افتخار دریافت کردند

بررسی راهکارهای ایجاد و توسعه زیرساخت های گلستان با حضور وزیر راه

کدام دختران در «بازار داعش» قیمت تر استند؟

استخدام به چند نفر چرخکار ماهر نیازمندیم… / تبریز

استخدام مدیر فروش و کارشناس فروش خانم و آقا / تبریز

ردپای بحران های جغرافیایی بر قیمت نفت

حراج اتومبیلی فوق لاکچری با قیمت نجومی! +تصاویر

افزایش تولید گندم تا مرز 8 میلیون تن در کشور

همکاری مسترتیستر و علی دایی

رقابت فروشگاه های آنلاین در روز جهانی خرید

تثبیت قیمت نان در خراسان شمالی

خسروتاج در سمت معاون امور صادراتی وزیر صنعت ابقاء شد

بیست و پنج میلیارد دلار سرمایه گذاری در ایران

قیمت بیت کوین از مرز 8 هزار و 100 دلار گذشت

فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار با حضور رییس جمهوری آذرماه افتتاح می شود

سالانه 1.5 میلیون تن محصولات خارج از فصل در هرمزگان تولید می شود

پیگیری دولت برای احیای 550 هزار هکتار از اراضی دشت خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان

تعداد خودروهای متوقف در گمرک از 10هزار دستگاه گذشت

جزییات پرداخت وام 140 میلیونی خرید مسکن از هفته آینده

نحوه گرم کردن خانه بدون بخاری

قیمت انواع محصولات ایران خودرو 29 آبان 96

همایش بین المللی نوآوری دانش سیستم های آبی در گرگان + فیلم

انتقال بانک گلدمن ساکس پس از برگزیت به فرانکفورت یا پاریس

قیمت گوشی اپل در بازار+ جدول

آموزش 3 هزار صنعت گر در شهرک های صنعتی

صندوق کارآفرینی امید اردبیل بیش از 13 میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد پرداخت کرد

تقویت 58 واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام کم حجم اما متعادل

نشست اوپک فردا در وین برگزار می شود

ادامه محدودیت در عرضه برخی خودروها/ اختلاف قیمت 6 میلیون و 600 هزار تومانی استپ وی

کمالی پور: پرونده های قاچاق کالا و ارز 28 درصد افزایش یافته است

گمرک قاچاق 1128 کانتینری را به تخلف تنزل داد/ بازی با الفاظ برای کاستن از بار اتهام

تولید 8 میلیون و 874 هزار تن گندم در کشور

چگونه لیست مخاطبین جیمیل را به iCload منتقل کنیم؟

قیمت طلا کاهش یافت

خودروسازان با هزینه بانکی و طلب قطعه سازان مواجه اند/ فرمان سایپا در بورس نمی چرخد

ورود تقاضای عمده به بازار سکه/ حباب قیمتی در تاریخ معاملات بی سابقه است

98 درصد سپرده گذاران فرشتگان تعیین تکلیف شدند

استفاده از گیاه دریایی برای کشتن مورچه های مهاجم

تولید 8 میلیون و 874 هزار تن گندم در کشور

خودروسازان با هزینه بانکی و طلب قطعه سازان مواجه اند/ فرمان سایپا در بورس نمی چرخد

قیمت نان قطعا افزایش می یابد

مجتبی خسروتاج معاون صادراتی وزیر صنعت شد

آزادسازی قیمت ها دستور کار دائمی است

کم و پربارش ترین شهرهای کشور با گذشت60 روز از سال آبی

نوبخت: احیای اراضی استان های ایلام و خوزستان از مهمترین پروژه های اقتصاد مقاومتی است

فقط 2 درصد سپرده گذاران تعاونی فرشتگان بلا تکلیفند

مزایای عرضه فولاد در بورس کالا چیست؟

برگزاری همایش تخصصی صادرات خرده فروشی صنایع دستی

مجتبی خسروتاج معاون صادراتی وزیر صنعت شد

آزادسازی قیمت ها دستور کار دائمی است

پروژه آب رسانی خوزستان بسیار حایز اهمیت است

مشوق های مالیاتی برای کمک فعالان اقتصادی به زلزله زدگان

استخدام خانم و آقا جهت همکاری نیازمندیم / تبریز

280 میلیارد تومان کمک بلاعوض برای بازسازی اختصاص می یابد

رونق بخش مسکن از برنامه های مهم دولت است/ضرورت تدوین راهکارهایی برای تامین مالی تولیدکنندگان انبوه مسکن

قیمت به یک میلیون و 440 هزار تومان رسید

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی خانم با مزایای عالی در تهران

تحلیل مقایسه ای بودجه سال 2018 جمهوری آذربایجان و گرجستان از سوی اقتصاددان آذربایجان

سرانه مصرف آرد در اردستان 2 برابر میانگین کشوری است

نوبخت: احیای اراضی استان های ایلام و خوزستان از مهمترین پروژه های اقتصاد مقاومتی است

شرایط جدید برای ارائه تسهیلات دولتی به زلزله زدگان/ آغاز اقدامات لازم از هفته آینده

کمپین صادرات خرده فروشی با محوریت صنایع دستی در اردبیل آغاز بکار کرد

امکان تکثیر بذر هیبرید کلزا در شرکت کشت و صنعت پارس فراهم شد

کمالی پور: پرونده های قاچاق کالا و ارز 28 درصد افزایش یافته است

جزییات کنترل شاخص های کیفی آب در مناطق زلزله زده

رقم صادرات ایران به اتحادیه اروپا چقدر است؟

نشست جهانگیری با 3عضو کابینه درباره مسکن/رونق مسکن در اولویت دولت

بررسی عملکرد وزارت نفت در تامین قیر رایگان

استخدام با درآمد عالی / تبریز

استخدام شاگرد ساده میوه فروشی / تبریز

قیمت نان، قطعا افزایش می یابد

افزایش 50 درصدیِ دستفروشی در تهران

افزایش قابل ملاحظه قیمت سکه در بازار

گازدار بیش از 10 هزار مشترک آسیب دیده در شهرهای سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی وصل شد

سکه طرح جدید 6 هزار تومان گران شد

قیمت گاز صادراتی را مقایسه نکنید

نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس پس از پنج سال وقفه آذرماه در شیراز برپا می شود

رونق کسب و کار با ایجاد طرح های اقتصاد مقاومتی در آباده + فیلم

پیگیری دولت برای احیای 550 هزار هکتار از اراضی دشت خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان

خریداری 6 دستگاه ماشین برای حمل زباله شهری

استخدام مدیرفروش / تبریز

رونق بخش مسکن از برنامه های مهم دولت است

استخدام کارمند دفتری فروش / تبریز

راه اندازی بزرگترین کارخانه خودروسازی بلاروس

عکس/دورهمی سیاوش خیرابی و دوستانش در بام تهران

عکس/ خودکشی دسته جمعی نهنگ ها در سواحل اندونزی

شرایط جدید فروش فوری و پیش فروش محصولات پارس خودرو اعلام شد

تمهیدات جدید مجلس برای جلوگیری از قاچاق کالا + جزییات

دولت یازدهم و کاشت نهال ثروت آفرینی از علم و پژوهش

دولت یازدهم و کاشت نهال ثروت آفرینی از علم و پژوهش