مطالب مرتبط:
صالحی: از تسری ابراز احساسات به حوزه های سیاسی جلوگیری کنیم/ جامعه آمریکا در حال قطبی شدن است
صالحی: از تسری ابراز احساسات به حوزه های سیاسی جلوگیری کنیم/ جامعه آمریکا در حال قطبی شدن است
صالحی: از تسری ابراز احساسات به حوزه های سیاسی جلوگیری کنیم/جامعه آمریکا در حال قطبی شدن است
صالحی: از تسری ابراز احساسات به حوزه های سیاسی جلوگیری کنیم/ جامعه آمریکا در حال قطبی شدن است
جامعه آمریکا در حال قطبی شدن است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 شهریور 1396 ساعت 21:552017-08-23سياسي

جامعه آمریکا در حال قطبی شدن است


رییس سازمان انرژی اتمی در یادداشتی تاکید کرد: اگر با تدبیر از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را به عمل آوریم، یقینا تقدیر یکی از بهترین دوران های پس از پیروزی انقلاب را برای ما رقم خواهد زد.

- رویداد24"-رییس سازمان انرژی اتمی در یادداشتی تاکید کرد: اگر با تدبیر از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را به عمل آوریم، یقینا تقدیر یکی از بهترین دوران های پس از پیروزی انقلاب را برای ما رقم خواهد زد.

متن یادداشت علی اکبر صالحی با عنوان عبور از ترامپیسم بدین شرح است: اَللّهُمَّ اَخْرِجْنی مِنْ ظُلُماتِ الْوَهْمِ وَ اَکْرِمْنی بِنُورِ الْفَهْمِ پروردگارا مرا از تاریکی های وهم بیرون آور و به نور فهم گرامی ام بدار در فاصله سالهای 1618 تا 1648 میلادی جنگ های سی ساله در اروپا به وقوع پیوست.

این جنگ ها واکنشی قومی در برابر هژمونی پادشاهی مقدس رومی-آلمانی بود که در ظاهر به شکل یک نبرد مذهبی میان پروتستانها و کاتولیکها رخ نمود و به تدریج و با فرسایشی شدن درگیری ها و تثبیت قدرت طرف های درگیر مقدمات شکل گیری نظریه جامع دولت- ملت را به وجود آورد.

در واقع آنچه در پایان این دوره سی ساله رخ نمود این واقعیت بود که هیچ یک از دولت های اروپایی نمی توانست همچون امپراتوری شارلمانی نقش قدرت برتر را در عرصه سیاست این قاره بازی کند.

در نتیجه طرف های درگیر رفته رفته پذیرفتند که از نظر قدرت کمابیش با یکدیگر برابر هستند و برای خاتمه دادن به این جنگ بی حاصل و ویرانگر چاره ای جز انعقاد یک پیمان نامه صلح از موضعی برابر ندارند.

در نتیجه، پیمان نامه صلح وستفالیا در سال 1648 منعقد و بر جنگهای سی ساله پایان داده شد.

روابط بین الملل نوین نیز بر اساس نظریه دولت- ملت که در آن حاکمیت ملتها برابر و مداخله غیر قانونی اعلام گردید، حاصل شد.

بنا به تعریف، دولت-ملت ها از چهار عنصر برخوردارند که عبارتند از: حاکمیت، مردم، سرزمین، حکومت.

از این رو پیمان نامه صلح وستفالیا با قرار دادن کشورها در عرض یکدیگر، زمینه ایجاد صلحی نسبتاً پایدار را میان ملت های اروپایی ایجاد نمود.

اما به تدریج جان مایه نظم سابق که در آن کشورها در نظمی عمودی طبقه بندی می شدند از نو پدیدار شد و با وقوع انقلاب فرانسه و جهانگشایی ناپلئون، رفته رفته قدرت و سازوکارهای تنظیم آن به عنصری کلیدی در روابط بین الملل نوین تبدیل شد.

در این دوران گروهی از اندیشمندان و نظریه پردازان موسوم به رئالیست ها یا واقعگرایان ظهور کردند و مدعی شدند که برای تداوم صلح باید میان کشورهایی که با یکدیگر تضاد منافع دارند، در قدم اول ساز و کاری برای تنظیم و توزیع قدرت ایجاد نمود.

تجلی اعمال چنین روشی نیز از کنگره وین آغاز و با کنسرت اروپا ادامه یافت که در تاریخ نهادهای بین المللی از نخستین گردهمایی های بزرگ سران دولت ها به شمار می آید.

با فراز و نشیب های متعدد، رعایت اصل توازن قوا به عنوان راهکار این گروه توانست به مدت نزدیک به چهار دهه صلحی نسبتا پایدار، شامل دوران صلح مسلح ، در میان ملتهای اروپایی ایجاد نماید که تا شروع جنگ جهانی اول تداوم داشت.

در این نظم غالبا، انگلستان نقش موازنه گر را به عهده داشت و توازن میان قطب های اصلی را برقرار می نمود.

البته مثال و نمونه کلاسیک چنین توازنی در تاریخ روابط بین الملل به توازن قدرت بین دولت-شهرهای اسپارت و یونان بر می گردد که جنگ های پلوپونزی در نتیجه بر هم خوردن این توازن توصیف می شود.

به طریق مشابه، جنگ جهانی اول نیز با به هم خوردن توازن قدرت میان کشورهای اروپایی به وقوع پیوست و در پی آن پرسش های گوناگونی پیش روی طرفداران نظریه واقع گرایی قدرت محور قرار داد که پاسخ روشنی برای آن نداشتند.

از این رو رفته رفته نظریات آرمانگرایانه صلح نیز وارد ادبیات روابط بین الملل شد تا با ارائه یک نظم جایگزین، نواقص نظری موجود در ادبیات واقع گرایی را برطرف سازد.

تاکید بر مفاهیم صلح دموکراتیک و وابستگی متقابل از جمله محورهای اصلی در ادبیات آرمانگرایی این دوره به شمار می رود.

از این رو برای تحقق این صلح، پی ریزی نهادی به نام جامعه ملل (1946-1920م) بر اساس نظریات صلح جهانی فیلسوف مشهور، امانوئل کانت مطرح شد و قدرت سلطه جوی دنیای معاصر، ایالات متحده آمریکا نیز در همان بدو امر جزو حامیان این ایده و سازمان بین المللی بود.

اما به دلیل اعتقاد سیاستمداران این کشور به رئالیسم قدرت محور طولی نگذشت که حمایت خود را پس گرفت و همین امر بتدریج انحلال جامعه ملل را موجب شد.

در پیچ و تاب رقابت بی نتیجه نظریه پردازان ایده آلیستی و رئالیستی و با بر هم خوردن توازن قوا به نفع آلمان در جنگ جهانی دوم مجدداً زمینه حمایت از نظریات ایدآلیستی فراهم آمد که موجب شد در فاصله سالهای 1946-1945 نهاد تازه تأسیس سازمان ملل کنونی جانشین جامعه ملل گردد و برای رفع نواقص پیشین، جایگاه کشورها بطور همزمان در طول و عرض یکدیگر یعنی لحاظ نمودن حاکمیت برابر برای همه در مجمع عمومی و جایگاه برتر برای دارندگان سلاح های هسته ای با اعطای حق وتو در شورای امنیت، تعریف شود.

جنگ سرد نیز متاثر از نظریات تحول یافته رئالیستی، با محوریت توازن وحشت به جای توازن قوا مانع از برخورد نظامی ابرقدرتها شد و همزمان که نظریات ایده آلیستی در صحنه بین المللی جلوه ای پر رنگتر به خود می گرفت ایده صلح جهانی در قالب نظریات وابستگی متقابل ظاهر گردید.

در حقیقت این روند بود که موجب شد موج تشکیل همگراییهای منطقه ای ریز و درشت و در راس آنها اتحادیه اروپا به همه مناطق جهان تسری پیدا کند.

با این تفاسیر مشاهده می شود که تقریبا از زمان جنگ جهانی دوم به بعد رئالیسم و ایده آلیسم در نزاعی برابر و دائمی بسر برده و بصورت مکمل پدیده ای بین المللی را توجیه و یا هدایت نموده اند.

البته نباید این نکته را نیز فراموش کرد که به تدریج این نظریه ها دچار تحول شده اند و در روندی اجتناب ناپذیر در بعضی از حوزه ها به وحدتی ضمنی رسیده اند.

به عنوان نمونه وابستگی متقابل کشورها در دوران معاصر به عنوان عنصری واقع بینانه مد نظر قرار می گیرد و بگونه ای ظاهر می شود که گویا کشورها ناگزیر از پذیرش آن هستند و برای ادامه بقا همانند قدرت نظامی بدان محتاجند.

انتخاب دونالد ترامپ بعنوان رییس جمهور جدید در آمریکا زمینه تقابل نظری مذکور را یک بار دیگر فراهم نمود.

بگونه ای که انگار آمریکا در دوران جدید، در صدد بازگشت به رویه رئالیسم با محوریت قدرت سخت در عرصه بین المللی است.

چراکه باز از نو همانند دوران نبردهای سی ساله از اعمال قدرت و سلطه جویی یاد می شود که در صورت بندی جدید آن، در بستن مرزها به روی مهاجران و انتقال فعالیت شرکتهای آمریکایی از خارج به داخل و تقویت قوای نظامی جلوه گر شده است.

غافل از آنکه این نوع برداشت از رئالیسم خود ذاتا به دور از واقعیت است و انتقادات زیادی را با خود به همراه دارد و پایان آسان و خوشایندی برای آن قابل تصور نیست.

آنچه که این روزها در آمریکا از آن به عنوان رئالیسم قدرت یاد می شود درواقع برداشتی عوامانه از ملی گرایی افراطی است که حتی اعتراض جدی صاحب نظران رئالسیتی را نیز در پی داشته و پر مخاطره و پر هزینه توصیف می شود.

شاید بتوان برای سادگی درک مطلب، جامعه آمریکا را به دو بخش خردگرا و یا فرهیخته که تمرکزشان بیشتر در غرب و شرق این کشور است و بخش توده گرا که عمدتا در مرکز و جنوب آمریکا هستند تقسیم کرد.

طیف توده گرا شامل ملی گرایان مذهبی با گرایشات آخرالزمانی هستند که در دوران بوش پسر حضور پر رنگی در سیاست داشتند و تشکیل حکومت اسراییل را زمینه ساز رجعت مسیح می دانستند.

اما پدیده جدیدتر، ملی گرایی التقاطی[12] متشکل از متعصبین مذهبی و ناسیونالیستهای نژادپرست می باشد که عوام گرایی افراطی و آنچه که در آمریکا از آن به عنوان دموکراسی جکسونیستی نام برده می شود را نمایندگی می کند.

آزادی های فردی و احترام و عزت آمریکایی سرلوحه سیاست های این گروهها است.

این در حالی است که تا قبل از انتخاب ترامپ، نظام غالب در آمریکا همواره در اختیار فرهیختگان و خردگراها معتقد به حفظ وضع موجود بوده که در صدد هضم بخش ناهمگون یا همان توده های متمایل به قدرت سخت در نظام سیاسی بوده اند.

در این نظام غالب، تفاوت بین دموکراتها و جمهوری خواهان جزیی و حول مسائلی از قبیل بیمه، حقوق کارگر و کارفرما، سقط جنین، آزادی و حقوق اقلیتها قرار دارد که با مفاهیم و ارزشهای مشخصی تعریف شده و دارای چارچوبی کلی هستند.

اما حاکمیت جدید به نوعی در قامت اپوزیسیون نظام غالب ظاهر گردیده و جمعیتهای ناهمگون با خواسته های متفاوت را نمایندگی می نماید.

لذا شاهد حضور طیفی از مشاوران در اطراف رییس جمهور هستیم که از افراد ضد یهود تا طرفداران پر و پا قرص صهیونیسم را در بر می گیرد.

نتیجه اینکه جامعه آمریکا بشدت در حال قطبی شدن است و این می تواند بر روی سیاست خارجی این کشور نیز اثر گذار باشد.

اگر جمهوری خواهان بطور سنتی در صدد ایجاد روابط با متحدان جهانی و منطقه ای بر اساس اصول ژئوپولیتیک بوده اند و دموکراتها نیز روابط خود با دیگران را بر اساس اصول ارزشی تعریف می کنند، دولت جدید در آمریکا احتمالا به رویکردی التقاطی و غیر قابل پیش بینی روی خواهد آورد.

با توجه به تجارب و موارد مشابه در گذشته، امکان تسری وضعیت پیش آمده در آمریکا به اروپا نیز وجود دارد و شواهدی از آنرا می توان بسادگی در رقابتهای انتخاباتی در کشورهای اروپایی مشاهده کرد.

اگر چنین شود شدت سردرگمی و پیچیدگی در تعاملات بین المللی برای همه کشورها افزایش خواهد یافت.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای بدون شک تحت تاثیر تحولات بین المللی است و در شرایط جدید از فرصتها و تهدیدات تازه مبرا نمی باشد و تسری گفتمان های لجام گسیخته، افراطی و التقاطی همانند آنچه که در آمریکا ظاهر شده به محیط سیاسی کشورهای منطقه می تواند بیشترین تهدید را برای ما در پی داشته باشد.

در عین حال، مدیریت محیط پیرامونی با استفاده از سردرگمی استراتژیک غرب در نتیجه تحولات اخیر می تواند بهترین فرصت را برای بهره برداری در اختیار ما بگذارد.

از این رو نباید اجازه رسوخ اندیشه های نا سالم به حوزه سیاست داخلی و ایجاد شکاف در حاکمیت را داد.

در واقع گفتمان انقلاب اسلامی بیش از گذشته فرصت گسترش و عرضه به ملتهای اسلامی را یافته و اتحاد و همبستگی ملی و سیاسی ما می تواند در رسیدن به اهداف انقلاب بیش از هر زمان دیگری ما را یاری نماید.

یکی از راهکارهای دشمن در چنین شرائطی ایجاد یاس و سردرگمی برای ملت است که در نتیجه القای ناامنی، فساد گسترده و القای حس رواج بی عدالتی در اکثر شئونات زندگی به وجود می آید و می بایست بطور جدی و واقع بینانه با آن مقابله نمود.

متقابلا باید از تسری ابراز احساسات مان به حوزه های سیاسی نیز جلوگیری کنیم.

ذوق زدگی و انتظار فروپاشی سریع آمریکا در نتیجه تحولات اخیر یکی از این موارد است.

به جای آن بایستی به فکر تقویت بیش از پیش انسجام داخلی حول محور رهبری و دقت در اظهارات و شعارها بود.

توجه به شرایط حساس انتخابات پیش رو و تعدیل رفتارها از اهمیت ویژه ای برخوردار است به گونه ای که موضع گیریهای سیاسی داخلی بیشتر حول محور منافع ملی باشد تا منافع حزبی.

در صحنه بین المللی فرصتی فراهم آمده تا آنچه مدت هاست بدان معترض بودیم مورد اجماع جهانی واقع گردد.

لذا می بایست هماهنگ با ملتهای معترض جهان پیش برویم و از اختلاف نظر موجود میان کشورها به خصوص کشورهای غربی، برای مثال درخصوص برجام، بهره مند گردیم.

در ارزیابی سیر تحول انقلاب اسلامی دو عنصر مهم باید به طور هم زمان در نظر گرفته شود: یکی تدبیر و دیگری تقدیر است.

تقدیر همواره به کمک کشور عزیزمان ایران آمده است.

به عبارت بهتر، اگر با تدبیر از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را به عمل آوریم، یقینا تقدیر یکی از بهترین دوران های پس از پیروزی انقلاب را برای ما رقم خواهد زد.

چرا که موضوع هسته ای در قالب برجام سر و سامان گرفته، توان نظام و امنیت ملی کشورمان تقویت یافته و محیط پیرامونی ما مستعد تعامل فراگیر خواهد شد.

فَلَمَّا تَرَاءَی الْجَمْعَانِ قَالَ أَصْحَابُ مُوسَی إِنَّا لَمُدْرَکُونَ ﴿61﴾ قَالَ کَلَّا إِنَّ مَعِیَ رَبِّی سَیَهْدِینِ ﴿62﴾ چون دو گروه همدیگر را دیدند یاران موسی گفتند ما قطعا گرفتار خواهیم شد (61) گفت چنین نیست زیرا پروردگارم با من است و به زودی مرا راهنمایی خواهد کرد (62) (سوره شعراء، آیات 62-61)
کلید واژه ها: رییس سازمان انرژی اتمی - سازمان انرژی اتمی - انرژی اتمی - دولت - اروپا - درگیر - اروپایی - علی اکبر صالحی - انقلاب فرانسه - نامه - بهترین - روابط - انرژی - غیر قانونی - نوین - علی اکبر - درگیری - واقعیت - آمریکا - فرانسه - توزیع - صالحی - قطبی - نبرد - بازی - مقدس

آخرین اخبار سرویس:
انتشار کارنامه علمی نتایج داوطلبان کنکور

عده ای با ولایت فقیه مشکل دارند و به سپاه حمله می کنند/ پشتیبانی ایران نبود داعش در سوریه و عراق شکست نمی خورد

سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند

مرتب کردن مولکول ها در خون توسط ربات های DNA

دکتر روحانی: سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند

سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند/ دولت میانمار باید بداند اخراج و آواره کردن مردم ، راه حل این بحران ریشه دار نیست/ ایران آماده ارایه کمکهای خود به این مردم مظلوم است

مراد از زنده بودن شهدا چیست؟

حکم تلفظ اشتباه در نماز چیست؟

پای قدرت موشکی ایران به عصرانه ادبی باز شد/ کدخدا هراسی و ظریف کاری سوژه یک شاعر/ رونمایی از تمبر صد دفتر مشتاقی

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | چهارشنبه 29 شهریور 96

تنها شخصیت ایرانی حاضر در سخنرانی ترامپ که بود؟

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است/ مخالف سلاح های هسته ای و خواهان ثبات و صلح در شبه جزیره کره هستیم

سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند

دولت میانمار باید بداند اخراج و آواره کردن مردم ، راه حل این بحران ریشه دار نیست/ ایران آماده ارایه کمکهای خود به این مردم مظلوم است

سال تحصیلی جدید در جامعه المرتضی (ع) آغاز شد

کاریکاتور/نه به همه پرسی استقلال کردستان عراق

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است/ از توسعه روابط همه جانبه تهران و توکیو استقبال می کنیم

علایق و روحیات جنسی - روانی زن متولد بهمن ماه

راه های مواجهه با اضطراب جدایی کودکان

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است/ از توسعه روابط همه جانبه تهران و توکیو استقبال می کنیم

رونمایی از مجموعه اشعار «یوسف های شهر» در گیلان

برگزاری سوگواره أحلی من العسل توسط هیئت رزمندگان اسلام آستانه

دستاوردهای جنگ را برای نسل جوان هنرمندانه بازگو نکرده ایم

جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (84)

تست هوش تصویری: تفاوت ها را بیابید

فاجعه حجاب

امروزه نحوه اعزام مبلغ و تبلیغ در کشورهای دنیا، پیچیده تر شده است/برای هر منطقه باید محتوای مخصوص به خودش آماده کرد

حمله کنندگان به سپاه با ولایت فقیه مشکل دارند/ اگر ایران نبود داعش سوریه و عراق را خورده بود/ کاستی ها و کم کاری ها توجیه نشود

رونمایی از تجهیزات جدید نزاجا در رژه 31 شهریور

همه پرسی اقلیم را به رسمیت نخواهیم شناخت

نشست نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با آیت الله جنتی

گزارش مشروح فارس از یکصدمین عصرانه ادبی پای قدرت موشکی ایران به عصرانه ادبی باز شد/ کدخدا هراسی و ظریف کاری سوژه یک شاعر/ رونمایی از تمبر صد دفتر مشتاقی

برنامه های رییس جمهور در سومین روز سفر به نیویورک/سخنرانی قرون وسطایی ترامپ در سازمان ملل/ حاشیه های نشست خبرگان/ مصاحبه رییس جمهور با سی ان ان

هیچ کودک خارجی بدون خانواده از کشور طرد نخواهد شد

مطالبه مهم کارگران ساختمانی ایران، جلوگیری از فعالیت غیرقانونی اتباع خارجی است/ 1200 کشته و 1500 قطع نخاعی در بین کارگران ساختمانی ایران در هر سال

نشست نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با آیت الله جنتی

مستند آتنای ایران

واکنش ظریف به سخنان ترامپ

شریعتمداری: برجام چه سودی داشت که امروز صحبت از مکمل برجام است

کارگران ساختمانی در معرض بیشترین بیکاری هستند/ قشر کارگر تحمل تکانه های اقتصادی را ندارد

آوارگان مسلمان میانماری در مرز بنگلادش

دیدار روحانی با نخست وزیر ژاپن/ حمایت قاطع ژاپن از برجام

جنتی:اگر ایران نبود داعش سوریه و عراق را تسخیر می کرد

دپوی روزانه زباله بابلسر به 170 تن رسید/ نیاز 15 میلیارد تومانی برای ساخت کارخانه کمپوست

شال سیاه سردار سلیمانی + عکس

دخالت رادیو اسپوتنیک در انتخابات آمریکا

حمایت پنگوئن ها از اسراییل!

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است

قدیمی ترین لیست جهیزیه +عکس

37 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه عرضه می شود

نزدیکان اسراییل و منافقین بیشترین نقش را در تدوین متن ترامپ داشتند

منابع آب ایران گرفتار قوانین فرسوده

مراسم ضیافت شام مجلس خبرگان رهبری

چه کسی بر صندلی آیت الله هاشمی نشست؟ + عکس

باید با معلمی که سخنان ضد اسلام و انقلاب زد برخورد کنیم

روحانی به ماکرون: رفتار آمریکا در قبال برجام نگران کننده است

حسام الدین آشنا: چهارشنبه روز پاسخ رسمی ایران است

گزارش تصویری؛ جلسه هفتگی مؤسسه آینده روشن با سخنان استاد حسینیان

محرم بهترین فرصت برای انجام امور فرهنگی است / بهترین خاطره یک افسر آمریکایی از حضور در عراق

واکنش توییتری وزیر امور خارجه به سخنان ترامپ(عکس)

مصطفی معین:رشد اصلاح طلبان بدلی، نگران کننده است/در 84هدفم این نبود که حتما باید رییس جمهور شوم!

سردار اشتری به دیدار فرمانده کل ارتش رفت

آیت الله جنتی: می خواهند اسراییل جدیدی در منطقه بوجود آورند/برجام مصداق تیر زهر آگین است

فیلم/ عقب نشینی در قاموس جمهوری اسلامی معنی ندارد

رییس روابط عمومی انجمن روزنامه نگاران مسلمان منصوب شد

رهبر معظم انقلاب درگذشت حجت الاسلام معصومی را تسلیت گفتند

روزنامه استخدامی استان همدان | چهارشنبه 29 شهریور 96

دفاع مقدس یعنی زنده نگه داشتن نهضت حسینی

سیاه پوش شدن حرم امام علی (ع) در آستانه محرم+ تصاویر

محمود صادقی:/عدم انسجام در نهادهای امنیتی تاثیر شکننده ای در کشور دارد

وزیر خارجه ارمنستان در دیدار با اجماع لابی ارامنه؛بازگرداندن شهرستان های اطراف قره باغ به جمهوری آذربایجان ممکن است

واکنش آشنا به اظهارات رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل

بهزاد نبوی:توافق برجام دستاورد خوب دولت اول روحانی بود/افراد را بت نکنید

زمان معرفی وزیر پیشنهادی علوم

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد: این توافق چه گلی به سر ملت ایران زده؟

روزنامه استخدامی استان قم | چهارشنبه 29 شهریور 96

جبهه پایداری به ترکیب جمنا اضافه شد

روحانی: مذاکره با آمریکا معنا ندارد

خدمت رسانی به عزاداران حسینی در ماه محرم به خوبی انجام می شود

تابش:/تشکیل شورایی بالاتر از شورای عالی اصلاح طلبان معنا و مفهومی ندارد

مرگ مشکوک آیت‎الله طالقانی، کار روس ها بود یا انگلیس‎ها؟

همایش روز جهانی صلح

آیا ترامپ سرنوشت برجام را به دستان کنگره می سپارد؟

واکنش توییتری ظریف به سخنان ترامپ + عکس

استخدام دولتی سال 96

روحانی: وقتی ترامپ از تغییر رژیم می گوید و تعهدات مهم دولت آمریکا را زیر پا می گذارد، «دیدار» و «مذاکره» معنا ندارد

پیشرفت قابل ملاحظه بانک ملی ایران در اجرای قوانین مبارزه با پولشویی

انتقاد شدید طراح سابق بی ام و در نمایشگاه فرانکفورت

چیزهایی که فرزندتان می ترسد به شما بگوید

مدیرکل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی منصوب شد

هدف شهرداری خدمت به زائران و مجاوران حرم بانوی کرامت است

آشنا: فردا روز پاسخ رسمی ایران است

33 سال پیش در چنین روزی تهدید کشورهای عربی توسط آمریکا

نکاتی برای داشتن موهای سالم و پرپشت

سلامت اجتماعی با انتخاب شهرداران زن

تازه ترین شماره هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

80برنامه هفته دفاع مقدس در شهرری اجرا می شود

احداث سه نیروگاه بادی در سیستان و بلوچستان با سرمایه گذاری خارجی

سیدحسن رسولی مطرح کرد؛/آغاز فصل همگرایی و تشریک مساعی دولت و شهرداری پایتخت

رحمانی فضلی به استانداران؛ باید با جریانات سیاسی تعامل داشته باشید /مسئول صیانت از افراد سیاسی هستیم

نفوذی که نظریه امنیتی جمهوری اسلامی را ارائه داد

نجفی دو زن را به عنوان شهردار انتخاب کرد

واکنش ظریف به سخنرانی ترامپ در سازمان ملل

توسعه در استان قزوین باید در همه ابعاد مورد توجه قرار گیرد

اعمال نفوذ برخی از دست اندرکاران آموزشگاه ها مانع از حذف کنکور

رکورد گینس دور دنیا شکسته شد

ترامپ در سازمان ملل: برجام بدترین توافق یک طرفه ای است که امضا شده/ زمان آن رسیده که مقابل کشوری که شعار «مرگ بر آمریکا» می دهد بایستیم

انتخاب اعضا هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان یزد

تربیت «کادر رسانه ای» در حوزه لرستان

نشست اضطراری هیأت رییسه کمیسیون انرژی درباره انتصابات اخیر زنگنه/ می خواهند با فروپاشی شرکت ملی حفاری دلالان را به سود برسانند

تایید حکم انحلال«سازمان لابی» جمهوری آذربایجان از سوی دادگاه عالی روسیه

قوانین، آیین نامه ها و اجرا در حوزه ایمنی ساختمان دارای نقص هستند

«تراریخت» ریشه «حیات» را در این سرزمین می زند

یادداشتی ار زهرا صدراعظم نوری؛/به بانوان اعتماد کنیم

اقدام شهید ستاری که موجب تعجب جهان شد

پیام تسلیت رهبر به درگذشت حجت الاسلام والمسلمین معصومی

شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران اوّل شد

درگیری لفظی صالحی با وزیر انرژی آمریکا

مجلس خبرگان باید درباره مسئله فتنه و نفوذ به رییس جمهور تذکر دهد/ اعتماد به آمریکا مستوجب عذاب دنیوی و اخروی است

بودجه شهرداری وسیله ای برای معرفی افراد نیست/ تدوین برنامه برای محرم

زیباکلام: به اعتراف ترامپ و نتانیاهو برجام بدترین توافق برای امریکا بود

سیروس عیدی پور سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش شد

پیشرفت قابل ملاحظه بانک ملی ایران در اجرای قوانین مبارزه با پولشویی

لاریجانی با تخلف وزیر نفت برخورد کند

واکنش توییتری ظریف به سخنان ترامپ/همدردی فریبکارانه برای ایرانیان کسی را گول نمی زند

ربیعی: ضربتی جمع آوری کودکان کار و خیابان مشکل دارد/سوءاستفاده کنندگان از کودکان به قوه قضاییه معر

سخن همکار:"نیروی های جوان و با تجربه از سیستم حذف می شوند"

مسجد ها، تکیه ها و هیات های مذهبی بیمه می شوند

مدیریت شهری نیازمند ابتکار و خلاقیت است

ترامپ در حال شکستن شیشه های سازمان ملل+ کاریکاتور

تاثیر بلند مدت پتروشیمی بر بازار بورس و سرمایه

روزنامه استخدامی استان کرمان | چهارشنبه 29 شهریور 96

آمریکایی ها از عقلانیت تهی شده اند/ برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان به زیان مردم است/ دشمنان مردم عراق به دنبال توطئه تجزیه هستند

واکنش وزارت نفت به انتقادهای یک نماینده/وزارت نفت "آبرسانی" می کند اما "برداشت بی رویه" ندارد

آیت الله جنتی در ضیافت شام اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری: عده ای با ولایت فقیه مشکل دارند و به سپاه حمله می کنند/ پشتیبانی ایران نبود داعش در سوریه و عراق شکست نمی خورد

لاریجانی با تخلف وزیر نفت برحورد کند

ریپورت:در ایام محرم، مسجد دولتی حیدر در باکو هر شب برنامه خواهد داشت!!

حوزه علمیه قم آبرویی برای شیعه و نظام است/ با افرادی که قوانین شهری را دور می زنند برخورد شود

دکتر روحانی: مخالف سلاح های هسته ای و تهدید هسته ای؛ و خواهان ثبات و صلح در شبه جزیره کره هستیم

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است/ از توسعه روابط و همکاری های همه جانبه تهران و توکیو استقبال می کنیم

«ترامپ مظهر ولنگاری سیاسی در دنیا»

تصاویر/ دیدار شهردار قم با آیت الله العظمی مکارم

استخدام گرافیست حرفه ای،مسلط بهPhotoshop,InDesign,illustrator

واکنش مرسلیم به اظهارات ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل

عراق با از دست دادن نفت کرکوک روزانه چقدر ضرر می کند؟

شباهت نطق ترامپ و هیتلر از زبان مفسر بی بی سی

مدافعان حرم مدافع حریم انسانیت هستند/اگر آنان جان خود را سپر نمی کردند مصیبت کربلا تکرار می شد

وزیر ارتباطات به الزامات برنامه ششم توسعه توجه زیادی داشته باشد

جنایات علیه مسلمانان میانمار مصداق بارز پاکسازی قومی و نسل کشی است

عکس / تصاویری از حجت الاسلام والمسلمین معصومی در کنار رهبر انقلاب

تجربیات و سوالات مصاحبه استخدامی نیروی زمینی ارتش سال 96

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده تغییر کرد

ضرر خروج از برجام صددرصد متوجه آمریکاست

مدیران باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند

تنه ایرانی حاضر در سخنرانی ترامپ +عکس

دکتر عارف:/شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان باعث تقویت احزاب شد

لاریجانی وزارت نیرو طرح درازمدت صیانت از آب تهیه کند/ منابع تأمین آب شرب روستاها نباید در جای دیگر هزینه شود

رقابت های سنگ نوردی قهرمانی آسیا

عکس/ شال سیاهِ حاج قاسم

واکنش وزیر امور خارجه به سخنان سخیف رییس جمهور آمریکا

توضیحات ظریف درباره کمیسیون برجام

آخرین وضعیت پرونده حادثه تصادف جاجرود/ صدور کیفرخواست برای مدیر «مرکز مطالعات ایران و عرب»

واکنش توییتری وزیر امور خارجه به سخنان ترامپ

بهمنی ملی حفاری را نجات داد و رفت / سپهر سپهری مدیر عامل جدید این شرکت شد

تصاویر/ دیدار فرمانده نیروی انتظامی با فرمانده کل ارتش

نتایج آزمون استخدامی نیروی زمینی ارتش

پیام تسلیت در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر معصومی

صادرات گاز روسیه به اروپا از خاک اوکراین 23 درصد افزایش یافت

سخنان وقیحانه و جاهلانه ترامپ نشانگر عمق بی اطلاعی و رفتار و گفتار عوام فریبانه اوست

سرپرست چند ساعته شهرداری، شهردار منطقه 3 شد/سکان شهرداری منطقه 7 دست خانم دندانپزشک

مراسم تشیع پیکر پدر سردارشهید صابریان در روستای سید زین العابدین جویبار + تصویر

شهریار، شاعر حق پرست و صادق

حجت الاسلام و المسلمین سید محسن شفیعی: جنایات میانمار توطئه ای برای کوچ اجباری مسلمانان است

اعلام زمان اجرای بیمه تکمیلی فرهنگیان با روش جدید

28 میلیارد تومان چک بلامحل در شهرداری کرج صادر شده است

مرکز اسلامی در ایالت میشیگان روز درهای باز برگزار می کند

واکنش ظریف به اظهارات ترامپ در سازمان ملل

تصاویر/ آیین رونمایی از کتاب «شراره های خورشید»

توصیه نماینده ولی فقیه در استان به استاندار جدید قزوین

واکنش ظریف به حرف های ترامپ

آذر منصوری:/در انتخابات های اخیر بهترین نتیجه ممکن با اتکا به ساختار شورای عالی نصیب اصلاح طلبان شد/نباید گفتمان اصلاحات را فدای استراتژی کرد

ساماندهی فضای مجازی از مهمترین اولویت های پیشنهادی به وزیر ارتباطات است/ اجرای طرح USO، پاسخگوی نیازهای ارتباطی روستاییان نیست/ مناطق محروم و روستایی در اولویت ارتباطات دهی قرار گیرد

بیانات در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی

انتصاب رضا جزینی زاده به مدیرکلی حفاظت محیط زیست استان کرمان با حفظ سمت

گسترش روابط پارلمانی گرجستان و جمهوری آذربایجان با ترکمنستان

آشنا: روحانی فردا به سخنان ترامپ پاسخ رسمی می دهد

ترمیم چهره دروغگوی سخنگوی پیشین کاخ سفید در مراسم امی

هشت کیفرخواست برای جرایم امنیتی صادر شد

عکس / حضور فرمانده کل قوا در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی

عکس نوشته/بعضی وقت ها باید کال ماند...

موسوی لاری:/قرار نیست اصلاح طلبان تشکیلات جدیدی تأسیس کنند

رفتار مناسب برای اقامت در یک هتل 5 ستاره!

مدافعان حرم ادامه دادن صحیح راه انقلاب را به ما آموختند

بانوی آملی نائب رییس هیات کاراته استان مازندران شد

از انتصاب دو شهردار زن تا رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران

فهرست کامل اسم پسر که با حرف ج شروع می شود

اظهارات قشقاوی در نشست گرامیداشت روز جهانی صلح

هم اندیشی دانشگاه مجازی المصطفی با معاونین شورای عالی فضای مجازی

باید با معلمی که سخنان ضد اسلام و انقلاب زد برخورد کنیم/ نمایندگان خبرگان ارتباطشان را با سپاه و بسیج بیشتر کنند

ایجاد اشتغال در قشم باید در اولویت قرار گیرد/ برطرف کردن موانع اخذ مجوز

جامعه آمریکا در حال قطبی شدن است

جامعه آمریکا در حال قطبی شدن است