مطالب مرتبط:
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 شهریور 1396 ساعت 20:202017-08-23سياسي

صِبْغَهَ اللَّهِ وَ مَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَهً


روح الله محبی گفت: می دانستم محسن شهید می شود، وقتی خبر شهادت او را شنیدم ناراحت شدم اما انتظارش را هم داشتم، از سوی دیگر محسن به آنچه که آرزویش بود رسید.

- شهید حججیِ عزیز در دنیایی که روزنه های اغواگر صوتی و تصویری فراوانی وجود دارد، چنین درخشید و خداوند او را همچون حجتی در مقابل چشم همگان قرار داد.

این جملات بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون شهید مظلوم مدافع حرم محسن حججی است، به تعبیر رهبر معظم انقلاب شهید حججی مثل یک پدیده باورنکردنی است؛ اگر ما اینها را در زمان خودمان ندیده بودیم، به آسانی باور نمی کردیم.

طی روزهای اخیر خانواده، دوستان، همرزمان و همکاران شهید حججی بارها از ویژگی های این شهید مظلوم مدافع حرم صحبت کرده اند، اخلاص عمل پرتکرارترین واژه ای است که درباره شهید حججی عنوان می شود اما ولایت مداری و بصیرت او نیز زبانزد بوده است، روح الله محبی همرزم و همکار شهید محسن حججی در گفت وگویی از ویژگی های بارز این شهید آنچه که او را آسمانی کرد می گوید.

محبی می گوید: سابقه آشنایی بنده با شهید محسن حججی به چهار سال پیش بازمی گردد، زمانی که در لشکر هشت نجف اشرف با یکدیگر همراه شدیم.

وی ادامه می دهد: در این چهار سال با ویژگی های شخصیتی بی نظیری از محسن آشنا شدم و امروز دلیل بُردی که خون او داشت را می توانم با یک مثال روشن کنم.

ما در مباحث نظامی و جنگ افزاری با 2 اصطلاح برد مفید و برد نهایی آشنا هستیم، خون شهید حججی امروز به قدری تأثیرگذار بود که نمی توان عنوان برد را بر آن گذاشت، در واقع شهادت او امروز جهانی شده و به خاطر ویژگی های بارز این شهید بوده است.

همکار شهید حججی بیان می کند: محسن در بستری رشد یافته و پرورش پیدا کرده که او را به این درجه رسانده است، شهادت نیز مزد او بود.

وی با اشاره به ویژگی های اخلاقی شهید حججی می گوید: اخلاص محسن بارز بود، هر کار او رنگ خدایی داشت، می دانست اگر برای خدا کار کند ماندگار خواهد شد، برای همین شهادت او نیز امروز ماندگار شد.

محسن تکلیف را جستجو می کرد محبی ادامه می دهد: محسن تکلیف را جستجو می کرد، به عنوان مثال بحث مطالعه و کتابخوانی را مورد اهمیت قرار داد، می دانست که مشکل امروز ما فقر مطالعه است، برای همین با دستگاه های مختلف مرتبط می شد، حتی خود او به صورت حضوری به مدارس می رفت و به دانش آموزان کتاب می داد تا قدمی در این زمینه برداشته باشد.

محسن زمانی که امام جمعه را می دید می گفت که در خطبه ها بحث مطالعه را مطرح کنید، همواره به دنبال ارتقا آگاهی مردم بود، همین سبب شد که جدا از شغل نظامی خود در کارهای فرهنگی نیز فعال شود.

حقیقتاً محسن را دیر شناختیم وی اضافه می کند: محسن عنایت خاصی به اهل بیت (ع) داشت، در پیام او نیز این موضوع را دریافت کردیم، او هرچند همسر و فرزندش را دوست داشت اما آنها را به خدا سپرد و راهی شد.

ما حقیقتاً محسن را دیر شناختیم، بعد از شهادت او مدام این سئوال را از خود می پرسم، محسن که بود که در کنار ما زندگی می کرد، او درجه اش امروز اعلی است اما ناراحتی ما بابت این است که نتوانستیم از حضور او بهره ببریم.

همکار شهید حججی با بیان اینکه محسن عاشق شهادت بود، می گوید: ما در پیام رهبر معظم انقلاب درباره شهید کاظمی و عشقی که به شهادت داشت می شنویم، عشق به شهادت در وجود محسن هم شعله می زد، او این خواسته اش را به زبان می آورد، می گفت حیف است که در این لباس شهید نشویم، ، محسن مرتب تکرار می کرد که فکر اینکه چیزی غیر از شهادت نصیب ما شود انسان را آزار می دهد.

.

محسن به هدف خود ایمان داشت و برای رسیدن به آن کار و تلاش می کرد.

، وی با بیان این جمله ادامه می دهد: خارج از ساعت کاری در مراکز فرهنگی فعال بود و مرتب در اردوهای جهادی حضور پیدا می کرد، عجیب است در روزگاری که هرکس به فکر منافع و سود خود است کسانی هم هستند که قید زرق و برق دنیا را زده اند و محسن اینگونه بود.

وی می گوید: ولایت پذیری ویژگی دیگر محسن و ولایت چراغ راه شهید حججی بود، ولایت پذیری را در گفتار و رفتار او به عینه مشاهده می کردیم.

بصیرت در رفتار شهید موج می زد محبی به دیگر ویژگی های شهید حججی اشاره می کند و ادامه می دهد: اگر بخواهیم به دیگر ویژگی های محسن اشاره کنیم باید از بصیرت نام ببریم، اگر همه ویژگی هایی که گفتم را داشته باشیم اما بصیرت نداشته باشیم سودی ندارد، ما نظامی ها زمان و مکان را موثر می دانیم، اگر زمان و مکان در اختیار شما باشد ابتکار عمل خواهید داشت و در این صورت بصیرت پیدا خواهید کرد.

وی می افزاید: بسیاری از خواص ما در این سال ها زمان و مکان را نشناختند، اینکه چه حرفی باید زد و چه اقدامی باید انجام داد مهم است، این بصیرت در رفتار شهید موج می زد، محسن بصیرت داشت و همین سبب شد که به راحتی از زندگی مادی، همسر و فرزند خود گذشته به کشور غریب برود و به نام دفاع از حرم از جان خود بگذرد.

همکار شهید حججی می گوید: بصیرت در دل محسن بود و آن را عملی می کرد، او می دانست حق و باطل کجاست، این بصیرت در پیام شهادت او بارز است، امروز نیز خون شهید حججی وحدتی را میان مردم ایران در مقابل دشمنان اسلام ایجاد کرده است.

وی تأکید می کند: چه کسی است که اطلاع نداشته باشد داعش با حمایت و چراغ سبز آمریکا در منطقه تجاوز می کند، اما خون این شهید بزرگوار با وحدتی که در مقابل استکبار ایجاد کرد رسالت خود را به ظهور رساند.

.

از 1400 سال پیش تاکنون پیام عاشورا زنده است، خون شهید حججی نیز همینگونه است.

، محبی تصریح می کند: دیدیم که شبکه های خارجی نیز گزارش دادند که خون این شهید در ایران اتحاد وصف ناشدنی ایجاد کرده است و داعش این موضوع را نمی داند، اما ما تا ریشه کن کردن این شجره ملعونه از پای نخواهیم نشست.

دو روز قبل از رفتن به سوریه گفت دعا کنید موثر باشم همرزم شهید حججی درباره اینکه چرا محسن آرزوی دوبار شهادت را داشت می گوید: محسن همواره می گفت دوست دارم دوبار شهید شوم، این ویژگی کسانی است که به راحتی چشمان خود را به روی زندگی مادی بسته و پا را روی همه آن چیزهایی می گذارند که برای آنها عزیز است، ما امثال حججی زیاد داریم، در همین مجموعه مقدس سپاه افراد زیادی هستند که برای دفاع از انسانیت و حریم اهل بیت حاضرند جان خود را فدا کنند.

وی ادامه می دهد: دو روز قبل از رفتن به سوریه گفت دعا کنید موثر باشم و صرفاً حضورم مطرح نباشد، اکنون دیدیم که چطور خون او موثر شد.

با شهادت محسن همواره یاد این شعر می افتم که: خورشید که در اوج فلک خانه اوست همسایه دیوار به دیوار شماست.

محبی می گوید: هنر مردان خدا گمنامی است، کسی که به دنبال پست و مقام و آشکار کردن خود است به این مقام نمی رسد، محسن در گمنامی زندگی کرد و خدا نیز مزد او را داد.

هدف او فقط رسیده به خدا بود و تلاشش به نتیجه رسید.

محسن به آنچه که آرزویش بود رسید وی درباره شهادت محسن می گوید: می دانستیم محسن شهید می شود، وقتی خبر شهادت او را شنیدم طبیعی بود که ناراحت شدم اما انتظارش را هم داشتم، از سوی دیگر محسن به آنچه که آرزویش بود رسید، امیدواریم بتوانیم در بصیرت و ولایت پذیری راه او را ادامه دهیم و شفاعت او نیز نصیب ما شود.

همکار شهید حججی تصریح می کند: امیدواریم رسالت او یک بیداری ایجاد کند، رسالت شهید همین است که به جامعه شوک وارد کند، ما گاهی از مسیر حقیقی خارج می شویم و نیاز به چنین شوکی داریم تا به مسیر اصلی برگشته و بیدار شویم، همان طور که دو سال پیش خبر بازگشت شهدای غواص بار دیگر در جامعه یک شوک معنوی ایجاد کرد امروز نیز اینگونه شد.

او معرکه کرد؛ دعا می کنیم دست ما را هم بگیرد وی در پاسخ به این سئوال که اگر فرصت گفتن یک جمله به شهید حججی را داشته باشید به او چه می گویید، بیان می کند: در یک جمله به محسن می گویم معرکه کردی، دست ما را هم بگیرد، تو اینطور آسمانی شدی و ما مقابلت کم می ‎آوریم، امیدواریم محسن دست ما و جوانان این کشور را بگیرد، شهید مقام شفاعت دارد و خیلی ها از شهدا حاجت می گیرند، خداوند شهدا را انتخاب می کند و محسن هم انتخاب شده خدا بود، دعا می کنیم دست ما را هم بگیرد.

/دفاع پرس
کلید واژه ها: شهید - محسن - رهبر معظم انقلاب - امروز - شهادت - مطالعه - مدافع حرم - محبی - ویژگی های اخلاقی - ویژگی های شخصیتی - ماندگار - آشنا - دانش آموزان - نظامی - مدافع - باورنکردنی - امام جمعه - کتاب - رهبر - نجف اشرف - تصویری - جهانی - پدیده - اهمیت - ولایت - مدارس - همراه - جمعه - حجتی - لشکر

آخرین اخبار سرویس:
یادواره 417 شهید دانش آموز خراسان شمالی برگزار شد+تصاویر

مهمترین شکست های محمد بن سلمان در سیاست خارجی عربستان

یادداشتی بر کتاب عزیز جهان نوشته اکبر صحرایی روایت سبک زندگی یک پزشک موفق ایرانی

آموزش و پرورش فردیس با کمبود امکانات مواجه است

نظریه پردازی های نوین در حوزه علوم انسانی در دستور کار اساتید قرار گیرد

در گفت وگو با فارس مطرح شد توضیحات روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر درباره اعتراض یک تشکل دانشجویی به عدم اجازه برای نصب بنر در دانشگاه

توسط رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد آغاز فعالیت های دبیرخانه دومین همایش بین المللی سواد رسانه ای با صدور احکام اعضای دبیرخانه

اطلاعیه مهم ایران خودرو !

اجرای 8 پروژه آبخیزداری برای مقابله با خشکسالی و کم‎آبی در کهگیلویه و بویراحمد

شفاف سازی پیرامون موقوفه ها زمینه گسترش فرهنگ وقف را فراهم می کند

پست اینستاگرامی سید حسن خمینی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

برنامه هیئت الزهرا(س) در دهه اول محرم

کارگاه آموزشی تامین اجتماعی در اتاق تعاون برگزار شد

کشورهای مدعی ابرقدرتی به اقتدار ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز معترفند

پارک لاله میزبان «حامیان آرزوهای کودکان» می شود

عادت جالب کی روش از زبان آقای مترجم

مقاومت با دستان خالی/ 480 شهید غیرنظامی تا روز سوم جنگ

استخدام نیروی فعال با مدرک مهندسی پزشکی در البرز

استخدام دو نفر نیروی خانم جهت یک قنادی در همدان

استخدام سالن زیبایی نقش جهان

استخدام اتوکش و وردست اتوکش در تهران

استخدام منشی آقا جهت آژانسی در معلم مشهد

 آغاز ثبت نام استخدام نیروی انتظامی در مقطع درجه داری

استخدام فست فود پرچم

نوبخت: تغییر در کتاب تعرفه های پزشکی آن را از عدالت دور می کند

اعلام نظر شورای نگهبان درباره عضو زرتشتی شورای شهر یزد، دخالت در انتخابات شوراها نیست

ظریف از رایزنی های خود در نیویورک میگوید

رسوبات فکری نوشت افزارهای خارجی در نسل آینده/اثر فرهنگی لوازم التحریر را جدی بگیریم

لزوم ساماندهی شیوه ملاقات والدین با فرزندان طلاق

اقدام قابل تقدیر روحانی/ رییس جمهور زیرآب «تجارت تراریخت» را زد

مردم باید طعم دین را زبان از عالم هنرمند دینی بچشند

گریه بر سیدالشهدا (ع) گناهان را پاک می کند

15 کاری که نباید در سفرهای تنهایی انجام دهید

بهره گیری از ظرفیت معنوی خیران برای کمک به نیازمندان

گزارش رییس دفتر روحانی به نمایندگان درباره سفر نیویورک

جزییات محکومیت متهمان پرونده قتل بنیتا

عکس/ یوسف صیادی در لباس جنگ

آغاز همزمان 20 طرح مرمتی در بناهای تاریخی چادگان در غرب استان اصفهان

توییت احمدی نژاد با چندین غلط املایی +عکس

استقرار بازرسان در سازمان سنجش

کدخدایی:طرح جایگزینی مجازات اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر هنوز ابهام دارد

برنامه جلب مشارکت های مردمی در استان گلستان تهیه شود

وزیر کشور وضعیت کارگران کارخانه آذرآب اراک را پیگیری کند

موشک «خرمشهر» تا لحظه انهدام هدف قابل هدایت است

"آتش به اختیار" در دوران دفاع مقدس

ساداتی نژاد در گفت وگو با فارس: رونمایی از موشک خرمشهر پاسخی دندان شکن به گستاخی آمریکایی ها است/قدرت و توان موشکی عاملی تعیین کننده در دکترین نظامی و راهبرد بازدارندگی کشور

آیین نواختن زنگ دفاع مقدس و همایش "هنر انقلاب اسلامی" در اصفهان برگزار می شود

آیت الله محسن اراکی در گفت وگو با فارس: فاجعه ای که در میانمار در حال رخ دادن است در نوع خود بی نظیر است

ضرورت تحول در کتب درسی/ کلاس درس در مساجد برگزار شود

نماینده اردبیل: بدون آموزش و پرورش قوی توسعه بی معناست

آغاز سال تحصیلی جدید مدارس استان قم

ذبح دامهای نذری در کشتارگاهها

محکومیت آمران حمله به علی مطهری

نوبخت: حمایت جهان از برجام موفقیت بزرگ دولت است

تاکید بر تقویت مبانی فرهنگی و دینی در جامعه

هشدار امیر پوردستان به دشمنان ایران

سخنرانی منتشر نشده آیت الله خامنه ای در مسجد کرامت+صوت

نمایشگاه اقتدار افتتاح شد

نماینده تهران در مجلس: سال آموزشی جدید را با مسوولیت پذیری شروع کنیم

آیا برگزاری مراسم ازدواج در محرم و صفر حرام است؟

اطلاعیه ایران خودرو در خصوص پخش خودسرانه تبلیغات ماهواره ای

بازتاب رونمایی از موشک بالستیک جدید ایران در رسانه های آذربایجان

برگزاری رزمایش محرم در شمال غرب کشور

ابهام شورای نگهبان به «طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه به مواد مخدر»/ مصوبه «مقابله با اقدامات آمریکا» لازم الاجراست

توسط وزیر ارشاد؛ زنگ دبستان «معلم شهید» به صدا درآمد

توضیح کدخدایی درباره توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد

پس از 80 سال موزه ایران باستان بازسازی می شود

نوبخت: نوبخت: امنیت مردم یکی از ارکان مهم توسعه است

مناظره جنجالی هویت یا بحران هویت فیلم/ زیباکلام: چرا اصرار دارید ایران را قهرمان جلوه دهید؟/ نجفی: بگوییم ملت قاتل و زناکار خیال شما راحت می شود؟

امر به معروف و نهی از منکر سدی محکم در مقابل منکرات است

92پروژه آبرسانی روستایی در استان مازندران با بهره مندی 247 روستا

موشک خرمشهر تا "لحظه انهدام هدف" قابل هدایت است

ادای احترام استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مقام شهدا در اولین روز کار

زنگ آغاز سال تحصیلی در استان اصفهان در محل تحصیل شهید حججی نواخته شد

نماینده رشت: هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای نسل آینده ساز است

یگان های ارتش هر لحظه آمادگی مقابله با دشمنان را دارند

رهبر معظم انقلاب درگذشت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفتند

واکنش تند پیرنیاکان به گفته های گلپا درباره شجریان و ابتهاج

حکیمی پور: اظهار نظر عارف شخصی است

حسین موسویان: قاضی برجام آژانس بین المللی انرژی اتمی است و نه آمریکا یا دولت ترامپ

امیر حاتمی: برای تولید انواع تسلیحات موشکی از هیچ کشوری اجازه نمی گیریم

دست نوشته شهید حججی برای محرم+عکس

وزیر بهداشت شخصا به اتفاق تلخ بیمارستان افضلی پور کرمان ورود کند

استخدام عکاس و طراح حرفه ای تمام وقت در اصفهان

استخدام فست فود خانه برگر در خیابان کاشانی شهرکرد

استخدام نجار ماهر و نیمه ماهر جهت کمد سازی در مشهد

استخدام منشی پاره وقت خانم جهت امور دفتری در اصفهان

محکومیت تعدی به مظاهر عاشورایی در بحرین

استخدام نگهبان در مجتمع پذیرایی ماهان

استخدام همکار مسلط به رایانه بصورت نیمه وقت در قم

اعلام مواضع گروه طالبان در رابطه با عزاداری شیعیان در ماه محرم و فتنه «داعش»

استخدام نیروی آقا جهت کار فنی در چهارمحال و بختیاری

سقوط هواپیما در میدان هوایی استانبول

روایتی از «رنج و امید»

روحانی به دانش آموزان: احترام به افکار دیگران را تمرین کنید

اگر تجاوزی به کشورمان شود نیروهای مسلح با تمام وجود از ایران محافظت می کنند

پیام رهبر انقلاب برای درگذشت آیت الله راستی کاشانی

«بچه های فرات» روایتی متفاوت از واقعه کربلا منتشر شد

دست نوشته شهید محسن حججی برای محرم +عکس

یادمان شهدای گمنام تپه ابوذر نهاوند رونمایی می شود

 استفاده دانش آموزان از شبکه های اجتماعی محدود شود

محکومیت جدید برای قاتل شیطان صفت ستایش کوچولو/این جنایتکار در صف اعدام است

"بصیرت" لازمه حفظ حیثیت ملی- دینی و نجات جامعه است

رهبر انقلاب درگذشت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفتند

توضیحات کدخدایی درباره حضور فقهای شورای نگهبان در جلسات مجمع

ائمه جمعه کاشان و آران و بیدگل رحلت آیتالله راستی کاشانی را تسلیت گفتند

افتتاح مسجد صاحب الزمان"عج"

عبرت های عاشورایی در کلام رهبر معظم انقلاب

حکم غلامحسین کیا به عنوان رییس حوزه جنوب تهران صادر شد

نواخته شدن زنگ «مهر، مقاومت، امربه معروف ونهی ازمنکر» در مدارس کرمانشاه

توضیح کدخدایی درباره توقف فعالیت عضو زرتشتی شورای شهر یزد

راه اندازی 12 دفتر صدور ویزای اربعین در 12 شهر کشور

برای تولید انواع تسلیحات موشکی، زمینی، دریایی و پدافندی از هیچ کشوری اجازه نمی گیریم

آغاز کلاس های دوره تربیت معلم سطح یک در شهرستان سقز

دانلود مداحی حاج محمود کریمی شب اول محرم 96

2 هزار بیمار صعب العلاج خراسان جنوبی تحت حمایت کمیته امداد هستند

نخستین جلسه صحن مجمع به ریاست آیت الله هاشمی شاهرودی برگزار شد

دستگیری کودکان کار نقض حقوق آن هاست

شفاف سازی پیرامون موقوفه ها زمینه گسترش فرهنگ وقف را فراهم می کند

با این ترفند ساده حرفه ای عکس بگیرید

‏55 امامزاده استان یزد میزبان طرح سوگواره «بصیرت عاشورایی»

معاون وزارت دادگستری: فجایع بزرگ جهانی بر اثر بی توجهی به صلح رخ می دهد

امر به معروف و نهی از منکر سدی محکم در مقابل منکرات است

متأسفیم که دولت نگاه سیاسی به صنعت تراکتورسازی دارد/ می خواهند روی جنازه تراکتور سازی جشن بگیرند

آمریکا به شکل احمقانه ای از لحاظ سیاسی اصلاح شده است

یگان های ارتش هر لحظه آمادگی مقابله با دشمنان را دارند

زنگ آغاز سال تحصیلی در استان اصفهان در محل تحصیل شهید حججی نواخته شد

زنگ کتابخوانی در مهدهای کودک سراسر کشور نواخته شد

رییس سازمان حفاظت محیط زیست از محیط بان مجروح ساوه ای عیادت کرد

کدخدایی در پاسخ به فارس: شورای نگهبان تخلفات مقامات برای انتصاب فرزندانشان را در سمت ها هنگام تأیید صلاحیت ها بررسی می کنند

استاندار تهران: دفاع مقدس حماسه ماندگار و درخشان ایران اسلامی است

منتظمی در گفت وگو با فارس: ترامپ با اظهاراتش مردم آمریکا را هم شرمنده کرد/ مسئولان دولت عصای بیگانه را پس داده و به پای قدرتمند خود تکیه کنند

ضرورت تجهیز نیروی انتظامی به تجهیزات پیشرفته

امامزادگان و مساجد مراغه پذیرای عزاداران حسینی در سوگواره بصیرت عاشورایی

زمینه بهره مندی دانش آموزان لرستانی از فضای آموزشی مناسب فراهم شود

امیر حاتمی: برای تولید انواع تسلیحات موشکی از هیچ کشوری اجازه نمی گیریم

آغاز سال تحصیلی 524 هزار دانش آموز مازندرانی

گزارش خبری/ سایه سنگین افراط گرایان بر انتخابات پارلمانی آلمان

قطار هزار و یک شب با 59 گردشگری خارجی در راه فارس

تا پایان برنامه ششم توسعه 30 درصد مناصب دولتی باید در اختیار بانوان قرار گیرد

نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در قم/240 هزار دانش آموز قمی وارد مدارس شدند

صلابت و اقتدار سپاه و ارتش و بسیج ما دشمن را دچار حیرت کرده است

قانون مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا در منطقه لازم اجرا است

ایمان مهمترین سلاح دفاع از انقلاب اسلامی است

وحدت وهمدلی مسئولان لازمه پیشبرد اهداف اموزش وپرورش

دستور موقت صادره، مطابق قانون نیست

بخش خبری 1-7-96

مراسم بازگشایی مدارس سراسر کشور با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

رهبر انقلاب اسلامی درگذشت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفتند

گرامیداشت هفته ی امر به معروف و نهی از منکر

مرزهای ایران را قتلگاه پیمان شکنان برجام و دشمنان خواهیم کرد

شهر اردبیل نیازمند احداث قرائت خانه است

رهبر معظم انقلاب اسلامی درگذشت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفتند

تعلیق یک عضو شورای شهر یزد ربطی به شورای نگهبان ندارد

استاندار تهران: دفاع مقدس حماسه ماندگار و درخشان ایران اسلامی است

نامه عجیب به جبهه النصره!/از دست رفتن فاو به روایت یک شاهد عینی

استخدام صندوقدار آقا جهت فروشگاه مواد غذایی در قم

استخدام صندوقدار جهت فروشگاه پارمیس در زنجان

استخدام تعدادی نیروی خانم و آقا در کافه رستوران

حضور سرپرست وزارت علوم در مدرسه شاهد حضرت زینب (س)

استخدام نقشه کش صنعتی خانم مسلط به نرم افزار کتیا

کتاب خاک های نرم کوشک روایتی از بنّایی تا شهادت عبدالحسین برونسی

استخدام برنامه نویس مسلط به زبان ASP.Net در تهران

استخدام هتل زمرد در امام رضای شش مشهد

برگزاری انتخابات محلی کُردهای سوریه

استخدام کارگر خانم جهت کارخانه پلاستیک در قم

استخدام سالن دار، کمک سالن دار و ظرفشور در سفره خانه عتیق

توصیه های مهم آیت الله العظمی مکارم به خطباء، مداحان و عزاداران

استخدام مدیر پروژه وب،طراح گرافیست در شرکت ساوا آرمان

لاریجانی:ادعای آمریکا علیه ایران مضحک است

رهبر معظم انقلاب درگذشت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفتند

عارف: آموزش های اجتماعی در مدارس را جدی بگیریم

تجدید میثاق استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد با شهدا در اولین روز کاری

اعمال روز سوم ماه محرم

احتمال بازگشایی دو مرز جدید برای اربعین

آغاز «همه پرسی» جدایی کردستان در خارج از عراق

پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی درگذشت آیت الله راستی کاشانی

مخالفت اهل بیت(ع) با سبک برخی عزاداری هاست نه اصل آن

رژه خودرویی به مناسبت هفته دفاع مقدس در فومن و ماسال برگزار شد

نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت در مدارس گیلان

آیت الله خاتمی: امام حسین(ع) در کربلا درس غیرت دینی به بشریت آموخت

6 ماه بی حقوقی کارگران هپکو و آذرآب؛ کسی پاسخگو نیست

به مناسبت هفته دفاع مقدس پارک لاله میزبان حامیان آرزوهای کودکان می شود

نجفی: شهیدان دانش آموز ایران را از حمله دشمنان حفظ کردند

دفاع مقدس در تقویت بنیه دفاعی و توان بازدارندگی کشورمان نقش مهمی ایفا کرده است

دهقان در گفت وگو با فارس: رفت و آمد فروشندگان مواد مخدر به دانشگاه امیرکبیر/فشار بر تشکل های انقلابی توسط روابط عمومی دانشگاه امیر کبیر

دفاع مقدس قابل الگوبرداری برای تمام ملت های دنیاست

حمایت از آمران به معروف با تشکیل شعبات ویژه در دادسراهای عمومی مورد توجه باشد

انسجام و همبستگی نیروهای مسلح ما برای هر دشمنی تهدید است

رادیو محرم راه اندازی شد

گرامی داشت جنگ؛ روز شروع یا پایان و صلح؟

فرمانده جدید منطقه پدافند هوایی شمال غرب کشور معرفی شد

کاهش 20 سانتی متری تراز دریاچه ارومیه

رای به تبعیض

حضور 51 مبلّغ دینی در طرح بصیرت عاشورایی

پیام رهبر انقلاب برای درگذشت آیت الله راستی کاشانی

استان یزد میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی

نخستین جلسه مجمع به ریاست آیت الله شاهرودی

اعلام نظر شورای نگهبان درباره عضو زرتشتی شورای شهر یزد، دخالت در انتخابات شوراها نیست/ هنوز درباره تفسیر رجل سیاسی به جمع بندی نرسیدیم

واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزآل روی میز شورای رقابت

صِبْغَهَ اللَّهِ وَ مَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَهً

صِبْغَهَ اللَّهِ وَ مَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَهً