مطالب مرتبط:
بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
بیانات رهبر معظم انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 شهریور 1396 ساعت 21:122017-08-23سياسي

بیانات رهبر انقلاب در دیدار با خانواده شهید لاجوردی


یکم شهریور ماه مصادف است با سالروز ترور مجاهد فی سبیل الله شهید سید اسدالله لاجوردی، مبارز انقلابی و دادستان پیشین انقلاب اسلامی و رییس سابق سازمان زندان ها که در محل کار خود در بازار تهران و به دست عوامل سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) در سال 1377 به شهادت رسید.

- / یکم شهریور ماه مصادف است با سالروز ترور مجاهد فی سبیل الله شهید سید اسدالله لاجوردی، مبارز انقلابی و دادستان پیشین انقلاب اسلامی و رییس سابق سازمان زندان ها که در محل کار خود در بازار تهران و به دست عوامل سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) در سال 1377 به شهادت رسید.

حدود 40 روز بعد از ترور ایشان، جمعی متشکل از خانواده های این شهید والامقام و دو شهید دیگر حادثه ی ترور (شهیدان رییس اسماعیلی و مسعودی) و همچنین شهدای جمعیت مؤتلفه ی اسلامی، سه شنبه شب (1377/7/14) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به مناسبت سالروز شهادت این شهیدان عزیز، بیانات رهبر انقلاب در آن دیدار را برای نخستین بار بخوانید.

بسم الله الرّحمن الرّحیم (1) این سرنوشت افتخارآمیزی که آقای لاجوردی پیدا کردند،(2) سرنوشتی است که مایه ی حسرت و غبطه ی همه ی کسانی است که در این راه بوده اند.

خب، بنده خیلی متأثّر شدم از شهادت آقای لاجوردی -از دست دادن ایشان و فقدان ایشان، خیلی برای ما سنگین بود؛ یک عنصر مؤمن، کارآمد، صادق و ریشه دارِ در این زمینه ی انقلابی و مبارزات؛ امثال ایشان واقعاً عناصر بسیار کمیاب و مغتنمی هستند و از دست دادنشان سخت است- ولیکن درعین حال به نظرم رسید که حیف بود آقای لاجوردی جور دیگری از دنیا میرفت.

آن آدم، آن عنصر مستحکم، پولادین، آن نیّت صادق، با آن سابقه ی مبارزات، واقعاً حقّش بود و شایسته ی این مقام والای شهادت بود.

و شما خانمشان و فرزندانشان بدانید -که البتّه میدانید هم؛ میدانم برای شماها این معارف، روشن و واضح است- ماها غبطه میخوریم به حال ایشان و حقیقتاً اگر هرکدام از ماها -خود بنده و میدانم همفکرانِ ما هم یقیناً همه همین جور هستند- بدانند که میتوانند با یک عملی، با یک حرکتی، با یک هزینه ای -هر جور هزینه ای- آنها هم یک چنین سرنوشتی را به دست بیاورند، لحظه ای را دریغ نخواهند کرد و تأمّل نخواهند کرد که آن هزینه را بکنند تا اینکه آن چنان سرنوشتی برای آنها هم رقم بخورد.

شهادت خیلی مقام بالایی است و بسیار ارزشمند است؛ و خلاصه، خاصّان درگاه الهی به مقام شهادت میرسند.

یعنی من میخواهم این را عرض کنم، علاوه بر اینکه خود شهادت، وسیله ی قرب به پروردگار است، یک مایه ی والایی از قرب الهی لازم است تا انسان به شهادت برسد؛ بدون این مقدّمه، کسی [به آن] دست نخواهد یافت.

البتّه زحمات ایشان را هیچ نمیشود توصیف کرد.

خود من از وقتی که به یاد می آورم آشنایی با مرحوم شهید لاجوردی را -که خیال میکنم از نزدیک و به صورت مشخّص از سالهای اواسط دهه ی 40 بوده، حالا دقیقاً یادم نیست چه سالی بود امّا از هر وقتی که یادم می آید- ایشان را در حال مبارزه ی صادقانه به یاد می آورم.

من یادم هست که آن وقت ها یک جریانی اتّفاق افتاده بود و مرحوم لاجوردی و اینها به یک جایی حمله کرده بودند؛ قبلش ایشان زندان بودند، بعدش هم باز برای مدّت کوتاهی دستگیر شدند؛ در جمع دوستانِ ما گفته میشد این مرد، مرد پولادین است؛ این مرد، آدم خسته نشو است؛ تصویری که از آقای لاجوردی در ذهن ما بود، همین تصویر یک انسان خسته نشوی صادقِ با استقامت [بود].

البتّه دوستان ما در آن زمان خیلی بودند و آدمهای صادقِ مؤمنِ ثابت قدم در میان آنها کم نبود؛ [امّا] مرحوم لاجوردی چهره ی برجسته ای بود.

بعد از انقلاب هم همین جور بود.

ایشان از اوّلِ انقلاب تا همین شهادتشان همیشه در راه مستقیم، در صراط مستقیم حرکت کردند و ذرّه ای انحراف پیدا نکردند از طریق مستقیم و خطّ صحیح.

کار را ایشان برای خدا میکرد، اهل تظاهر، اهل نشان دادن نبود؛ برای خدا کار را قبول میکرد، برای خدا کار را انجام میداد؛ برای همین هم بود که هیچ ملاحظه ای نمیکرد.

بعضی ها در کار، ممکن است ملاحظه ی وجهه را بکنند، ملاحظه ی شأن و آبرو را بکنند، [امّا] بعضی ها هستند که نه، این ملاحظه را نمیکنند و شهید عزیزِ ما، شهید لاجوردی، ازاین قبیل بود؛ آدمی نبود که ملاحظه ی گفتن این و آن، وجاهت پیش این و آن را بکند، محض خدمت برای ایشان مطرح بود.

حقیقتاً اخلاصی که ایشان داشتند، خیلی اخلاص بالایی بود.

من از همسر ایشان -خانم محترم ایشان- هم باید تشکّر کنم که در همه ی این مراحل، همراه لاجوردی بودند.

من کاملاً میدانم که اگر همسری همفکر و همراه نباشد، آن جور باقی ماندنِ در خطّ درست، کار آسانی نیست.

سختی ها را با هم تحمّل کردید، رنجها را با هم بردید؛ حالا یک رنج اضافی هم شما و بقیّه ی اعضای خانواده دارید میبرید؛ یعنی شهید وقتی که شهید شد، مسئله اش تمام شد -یعنی مبارزه اش در هنگام شهادت دیگر تمام میشود- لکن مبارزه ی وابستگان به شهید ادامه دارد و این مبارزه را باید با همان صداقت، با همان اخلاص پیش ببرند؛ امتحان بزرگ الهی است؛ این را، هم برای شما عرض میکنم، هم برای خانم شهید اسماعیلی و فرزندان ایشان و خانواده ی ایشان عرض میکنم، هم برای خانواده ی شهید مسعودی عرض میکنم.

بعد از شهادت شهید که او رفت به آن نشئه ی دیگر، حالا نوبت شما است که ادامه بدهید، اگر چه قبلاً هم شما در داخل رنجهای مبارزه بودید.

امیدواریم که ان شاءالله خداوند به شما کمک کند.

امروز هم روز مبارزه است.

یعنی واقعاً هیچ وقت این انقلاب، بی نیاز نیست از مردانی و زنانی و افراد صادقی که در راه خدا تلاش کنند.

هر تلاشی را هم نمیگویند مبارزه؛ مبارزه عبارت است از آن تلاشی که در مقابلش دشمنی وجود دارد، مانعی وجود دارد، تلاشی [است] که به زحمت و تحمّل برخی مشکلات متوقّف است؛ به این میگویند مبارزه.

معنای جهاد در زبان عربی، در اصطلاح قرآن و حدیث، درست همان چیزی است که ما در فارسی به آن مبارزه میگوییم.

البتّه یک نوع جهاد، جهاد مسلّحانه است که در میدانهای جنگ پیش می آید، لکن انواع دیگر جهاد هم وجود دارد که معادلش در فارسی، همین مبارزه است.

امروز روز مبارزه است؛ کمااینکه همیشه ی این دوران بیست ساله، دوران مبارزه بوده؛ علّت هم این است که دشمن در مقابل ما حیّ وحاضر ایستاده، دشمن هرگز از صحنه غایب نشده؛ غایب هم نخواهد شد.

پیدا است که انسان هیچ وقت در راه صحیح، در راه حق، در راه خدا، صحنه را خالی از دشمن مشاهده نمیکند.

خب تاریخ بشر و فلسفه ی وجود بشر و اصلاً فلسفه ی ادیان، این را به ما املاء میکند.

و دشمن در صحنه و فعّال است.

از سالهای اوّلِ انقلاب برنامه ریزی کردند؛ برنامه ریزی های بلندمدّت؛ با گذشت قضایای گوناگون انقلاب هم بیدار بودند، هوشیار بودند، مبارزه کردند و برنامه ریزی کردند و زمینه سازی کردند برای اینکه بتوانند از آن استفاده کنند.

الان هم باز دارند برای فردا برنامه ریزی میکنند؛ این جور هم نیست که صحنه ی رویارویی با دشمن، [فقط] امروز باشد.

هدف دشمن هم عبارت است از همان حقیقت درخشانی که امام بزرگوار ما و این ملّت بزرگ با آن همه مجاهدات توانستند آن حقیقت را در خارج، تجسُّد(3) ببخشند و تحقّق ببخشند؛ یعنی همان اسلام ناب، اسلام بیدار و زنده، اسلام حقیقی، اسلامِ مسلمین صدر اسلام؛ نه اسلامِ چُرتی و خُمود(4) و تنبل و سازش کار؛ هدف آنها [مبارزه با] این است؛ و تا این در داخل کشور ما هست، معارض دارد.

البتّه روی دیگر سکّه هم این است که تا این اسلام در بین ما هست، قوّت و استقامت و نشاط و حیات در بین ما روزافزون خواهد بود؛ این هم هست.

یعنی درست همان چیزی که دشمن برای ما می آفریند، همان چیزی است که نیرو برای ما می آفریند.

این جور نیست که ما فکر کنیم خب حالا این اسلامی که این قدر برای ما دشمن میتراشد، کنار بگذاریم، زندگی مان را بکنیم؛ نه، این اسلام وقتی که نیست، دشمن می آید مسلّط میشود بر ما؛ مثل دوره ی پیش از انقلاب.

خب آن وقت هم همین دشمن بود منتها دشمنِ فاتح -دشمنی که آمده خانه را، سرزمین را گرفته، راحت نشسته دارد زندگی خودش را میکند- وَالّا دشمن که از صحنه خارج نمیشود، چون دشمن طمع دارد، زمینه های استفاده و سوءاستفاده ی خودش را در نظر میگیرد و میخواهد آن را تأمین بکند؛ [امّا] این نیروی اسلامی، این قوّت اسلامی آمده دست دشمن را کوتاه کرده؛ دشمن دارد تلاش میکند بلکه بتواند آن وضعیّت را برگردانَد.

آن چیزی که مانع از تسلّط دشمن شده، همین روح اسلام است، همین روح اسلامیّت است، همین ایمان است.

بنابراین اگر ما می بینیم دشمن متوجّه به آن نقطه ی اساسی و اصلی ما است، به آن ستون اصلی خیمه ی انقلاب یعنی ایمان متوجّه است، این به خاطر این است که بیشتر از همه ی حوادث و پدیده ها و عناصر تشکیل دهنده ی موجودیّت این ملّت، از این بخش -از ایمان مردم- صدمه میخورَد؛ [یعنی] متوجّه ایمان مردمند.

لذا بایستی برای حفظ این ایمان، برای حفظ این اساسی که بر پایه ی این ایمان بر پا شده، همه تلاش کنند.

امروز هم ما بهتر از سی سال پیش میتوانیم مبارزه کنیم.

سی سال پیش با غربت مبارزه میکردیم، [امّا] امروز با قدرت میتوانیم مبارزه کنیم.

بنابراین امکان پیروزی، احتمال پیروزی، امروز هزار برابر آن دوران است.

الحمدلله داریم مبارزه هم میکنیم، پیروزی هم داریم، مشکلی هم نیست.

البتّه بایستی متوجّه حیله های دشمن بود؛ دشمن میخواهد ایمان ما را سست کند؛ دشمن میخواهد امید ما را از دست ما بگیرد؛ دشمن میخواهد ما را به آینده بدبین کند؛ دشمن میخواهد ما را مأیوس کند، ما را دل شکسته کند؛ دشمن میخواهد ما را دچار سوءظنِّ به یکدیگر کند؛ دشمن میخواهد بین ما اختلاف و تفرقه بیندازد.

این تفرقه ای که بعضی بین جناحهای مختلف مدام دامن میزنند، به سود دشمن است، به نفع دشمن است، این به نفع ما نیست.

دو برادر هم ممکن است در یک خانه خب سر یک قضیّه ای با هم اختلاف داشته باشند، مانعی ندارد؛ دو رفیقِ صمیمیِ نزدیک هم، سرِ پسندیدن و نپسندیدن یک غذا یا یک دکور یا غیره ممکن است با هم اختلاف داشته باشند، اینها اشکالی ندارد، لکن هر دو اهل این خانه اند.

اگرچنانچه کسی آمد به این خانه حمله کرد، این نمیگوید که من دیشب فرض بفرمایید که سرِ فلان قضیّه با تو اختلاف داشتم؛ نه، اهل این خانه اند، [لذا] باید دفاع کنند؛ در یک سنگرند.

امروز باید نیروهای انقلاب در داخل کشور، احساس کنند که همه در یک سنگر قرار دارند، این را باید همه حس کنند.

اگرچنانچه رفیق ما حس نمیکند و برخلاف این مقتضیٰ رفتار میکند، این موجب نباید بشود که ما هم برخلاف این مقتضیٰ این رفتار کنیم؛ حالا او اشتباه میکند، او یک غلطی میکند، ما که نباید تکرار کنیم کار او را.

حفظ ایمان، حفظ وحدت و همدلی، حفظ آن امید [لازم است]؛ امیدی که بیجا هم نیست، امید بی ریشه ای نیست، امیدی است که کاملاً جا دارد.

ما دورانهای سختی را گذرانده ایم، از این دورانهای سخت الحمدلله سربلند و پیروز بیرون آمده ایم؛ حالا هم همین[طور] است.

حالا هم از همه ی این امتحانها و ابتلائاتی که مؤمنین برای خودشان فکر میکنند وجود دارد و حس میکنند وجود آن را، با قوّت ان شاءالله بیرون خواهند آمد و خواهید دید که باز هم این انقلاب، سالهای متمادی با فتح مناطق جدیدی از فضای جهانی و فضای فکری، پیش خواهد رفت.

البتّه ما دنبال فتح مناطق جغرافیایی نیستیم امّا دنبال فتح مناطق فکری هستیم.

فضای جهانی را بایستی فتح کرد، دلها را باید فتح کرد، در دلهای مؤمنینِ به انقلاب باید عمق این افکار را بیشتر کرد.

و اینها همه ان شاءالله پیش خواهد آمد، چون هنوز مؤمنینِ زیادی هستند و خواهند بود و روزبه روز ان شاءالله این نسل جدید، این نسل جوان [عمیق تر میشود].

یک عدّه ای مدام سعی میکنند انقلاب را از نسل جوان بترسانند، درحالی که خود این نسل جوان ان شاءالله پشتوانه های انقلابند، اینها لشکرهای انقلابند، اینها کسانی هستند که بایستی پایه های انقلاب را مستحکم کنند و این خونهای پاک -امثال خون شهید لاجوردی- عمق میبخشد؛ اینها نشان میدهد صدق این راه را، نشان میدهد اصالت این راه را.

به هرحال حرفِ تشکّرآمیز از شهدای عزیز و خانواده هایشان خیلی زیاد است که اگر بخواهیم همه را بگوییم، بایستی خیلی چیزها بگوییم.

امیدواریم خداوند ان شاءالله درجات ایشان را عالی کند و با اجداد طاهرینش محشورش کند؛ یقیناً هم محشور است، من شک ندارم که الان ایشان در اَطائب(5) بارگاه های قدس، با بهترین بندگان شایسته ی خدا و فرشتگان خدا مسلّماً محشور است و روحش متنعّم است.

و خوشا به حالش! آقای لاجوردی واقعاً مزد خودش را گرفت و امروز روح ایشان در عالم ملکوت، شاکر و سپاسگزار خداوند است که او را چنین توفیقی داد و چنین موهبت بزرگی را بخشید؛ همچنین این شهدای عزیز دیگری که با ایشان به شهادت رسیدند -هم شهید اسماعیلی که با ایشان هم من دورادور آشنایی هایی دارم، اگرچه از نزدیک [ارتباط نداشتم]، البتّه بارها پیش من آمده بودند ظاهراً با جمعهایی، لکن من دقیقاً و مشخّصاً چهره ی ایشان به یادم نیست لکن می شناسم ایشان را، در انجمن اسلامی و دادگستری و در خدماتی که داشتند و تلاشی که ایشان برای سالم سازی محیط دادگستری داشتند، اتّفاقاً همین اواخر هم یک نامه ای جماعتشان برای من نوشته بودند که ایشان امضا کرده بودند، شاید حدود سه ماه قبل بود؛ و همچنین آن شهید عزیز دیگر، آقای مسعودی- همه ی اینها متنعّمند به نِعَم الهی و خانواده هایشان بایستی خدا را شاکر باشند که این نعمت را به عزیزانشان بخشید.

البتّه برای شماها سخت است، شکّی نیست؛ خب فقدان این عزیزان دشوار است منتها خودتان را تسلّا بدهید به الطاف الهی درباره ی این عزیزان.

ان شاءالله امیدواریم که خداوند همه ی شما را موفّق و مؤیّد بدارد.

اینجا ما شهید زنده هم خیلی داریم؛ اغلب همین آقایانی که اینجا هستند، شهدای زنده اند.

تصدیق میکنم که این خانواده ها -که با بعضی شان ما از نزدیک هم آشنا بوده ایم و هستید- خیلی حق دارند به گردن همه ی ما و واقعاً چراغ شهدا را و چراغ شهادت را اینها روشن نگه داشته اند؛ ان شاءالله که موفّق و مؤید باشید.

1) در این دیدار خانواده های شهیدان سید اسدالله لاجوردی، اصغر رییس اسماعیلی، زین العابدین مسعودی و همچنین جمعی از خانواده های شهدای جمعیت مؤتلفه ی اسلامی حضور داشتند.

2) سیّداسدالله لاجوردی (دادستان سابق انقلاب اسلامی و رییس سابق سازمان زندانهای کشور و از اعضای جمعیّت مؤتلفه ی اسلامی) در 1377/6/1 در محلّ کار خود در بازار تهران از سوی سازمان مجاهدین خلق ترور شد و به شهادت رسید.

3) به صورت جسم و جسد درآوردن، مجازاً یعنی زنده و ملموس کردن 4) سست، خاموش 5) برگزیده ترین و بهترینهای چیزی / پایگاه اطلاع رسانی خامنه ای
کلید واژه ها: شهادت - انقلاب اسلامی - رهبر انقلاب - سازمان زندان ها - شهید - ترور - اسلامی - بازار تهران - مجاهدین خلق - حضرت آیت الله خامنه ای - شهریور ماه - رهبر انقلاب اسلامی - آیت الله خامنه ای - هزینه - دیدار - زندان - مجاهدین - دادستان - خانواده - محل کار - رهبر - شهریور - سالروز شهادت - تهران - بازار - اسماعیلی - سبیل - صادق - آیت الله - نخستین

آخرین اخبار سرویس:
ولایت؛ نمایشگاهی به رنگ و بوی سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی

تبیین بیانات رهبر انقلاب ایران باید دست به سیاست های بازدارنده بزند

تولید نماهنگ برای پاسداشت شهید حججی+عکس

دور همی پایتختی ها در یک رستوران/عکس

2200 مبلغ محرم به نقاط مختلف آذربایجان شرقی اعزام می شوند

دور همی پایتختی ها در یک رستوران/عکس

برگزاری همایش "فرصت ها و چالش های دولت دوازدهم" با حضور اصلاح طلبان

1.5 درصد درآمد شهرداری های کشورمان به کتاب اختصاص می یابد

ایران جزو دو کشور اول جهان در مقابله با بیماری های غیرواگیر

قربان علمی، مجید نائمی مقایسه رجاء در قرآن و مزامیر

واکنش حدادعادل به اظهارات ضدایرانی ترامپ +عکس

سپاه برای امنیت ایران و مبارزه با تروریسم نقش بسیار مهمی ایفاکرده و می کند

بهترین اتومبیل برای برگزاری تشریفات عروسی

دعوت از اساتید جهت تدریس در حوزه های شهرستان ها

تغییر طرح بال پروانه ها با اصلاح ژنتیکی+تصاویر

از حادثه کهریزک تا پرونده احمدی نژاد/این دادگاه بی قانون! /تهیه لیست بی معرفت های فراکسیون امید/نفوذ «مداحان جدیدالاختراع» در عرصه عزاداری ها/اصول طلب ها پیشتاز سیاست

جوانی 18 ساله تلخ ترین روز آریل شارون را رقم زد

تجمع دانش آموزان مقابل دفتر سازمان ملل+تصاویر

زمینه ها برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری تهران – صوفیه گسترده است

احمد حاجی ده آبادی شرکت در جرم در قانون مجازات اسلامی1392

چگونه کودکان منطقی تربیت کنیم؟

با نق زدن کودکان چگونه برخورد کنیم؟

آیا ترامپ سرنوشت برجام را به دستان کنگره می سپارد؟ + عکس

نظام قیمت گذاری و استانداردسازی کالاها در کشور مشکلات عمده دارد

1.5 درصد درآمد شهرداری های کشورمان به کتاب اختصاص می یابد

واکنش جالب توییتری وزیر امور خارجه به سخنان ترامپ!

تمام عشقم نان خریدن از او بود

عکس شهریار به اتفاق فرزندانش

عکس/ مراسم رونمایی از کتاب شراره های خورشید

واکنش حدادعادل به اظهارات ضدایرانی ترامپ +عکس

حجت الاسلام والمسلمین حسینی: آسیب های اجتماعی بسیاری جوانان ما را تهدید می کند

ظریف: سخنان وقیحانه و جاهلانه ترامپ نشانگر عمق بی اطلاعی و رفتار و گفتار عوام فریبانه اوست

آشنا: فردا روز پاسخ رسمی ایران است

ماجرای پادرمیانی ناطق نوری برای شهردار شدن احمدی نژاد/ آیا مجازاتی کارسازتر از اعدام وجود ندارد؟/ نظرفیلسوف ایرانی راجع به پوشیدن شلوار لی پاره

چشم انتظارم از حسن محمودزاده

ترفندهای کم هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل

ریاست جمهوری: بی توجهی به نقض گسترده حقوق اولیه مسلمانان روهینگیا به تشویق افراطی گری می انجامد

توفیق مداح به جمعیت زیاد نیست؛ به میزان بندگی خدا و نوکری کردن است

نظام قیمت گذاری و استانداردسازی کالاها در کشور مشکلات عمده دارد

محمدعلی مهدوی راد، مهدی حبیب اللّهی، سعید آخوندی یزدی نقد پژوهش فاج درکتاب هرمنوتیک قرآنی، طبرسی و مهارت تفسیر قرآن

علم و تقوی زمانی موثر است که شخص وجود پربرکت داشته باشد

ویدئو / پشت صحنه دوبلاژ «من شرور 3»

تجاوز در یمن باید متوقف و گفت وگوهای یمنی – یمنی آغاز شود/ تولید تسلیحات دفاعی یک ضرورت برای امنیت ملی ما است/ اخلال مجلس نمایندگان آمریکا در معامله بویینگ با ایران تکرار سیاست های شکست خورده است

هر اتفاقی برای برجام روی دهد، ایران پیروز است

تجاوز در یمن باید متوقف و گفت وگوهای یمنی – یمنی آغاز شود/ تولید تسلیحات دفاعی یک ضرورت برای امنیت ملی ما است/ اخلال مجلس نمایندگان آمریکا در معامله بویینگ با ایران تکرار سیاست های شکست خورده است

اعمال نفوذ برخی از دست اندرکاران آموزشگاه ها مانع از حذف کنکور

آیا ترامپ سرنوشت برجام را به دستان کنگره می سپارد؟

اولین تصاویر از خسارات زلزله مهیب مکزیک

دولت مسئله حجاب را از کارمندانش اغاز کند

دکتر روحانی: در بحث برجام هر اتفاقی روی دهد، ایران پیروز است

دکتر روحانی: زمینه ها برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری تهران – صوفیه گسترده است

مسعود غفاری, مهدی امینیان درآمدی بر نسبت آرای سیاسی افلاطون با دولت مدرن

جلسه اعضای مجلس خبرگان رهبری (عکس)

زمینه ها برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری تهران – صوفیه گسترده است/ شرکت های فنی – مهندسی و بخش های خصوصی بلغارستان می توانند در بخش انرژی ایران سرمایه گذاری کنند

معضل «مداحان جدیدالاختراع»

انتشار کارنامه علمی نتایج داوطلبان کنکور

عده ای با ولایت فقیه مشکل دارند و به سپاه حمله می کنند/ پشتیبانی ایران نبود داعش در سوریه و عراق شکست نمی خورد

سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند

مرتب کردن مولکول ها در خون توسط ربات های DNA

دکتر روحانی: سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند

سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند/ دولت میانمار باید بداند اخراج و آواره کردن مردم ، راه حل این بحران ریشه دار نیست/ ایران آماده ارایه کمکهای خود به این مردم مظلوم است

مراد از زنده بودن شهدا چیست؟

حکم تلفظ اشتباه در نماز چیست؟

پای قدرت موشکی ایران به عصرانه ادبی باز شد/ کدخدا هراسی و ظریف کاری سوژه یک شاعر/ رونمایی از تمبر صد دفتر مشتاقی

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | چهارشنبه 29 شهریور 96

تنها شخصیت ایرانی حاضر در سخنرانی ترامپ که بود؟

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است/ مخالف سلاح های هسته ای و خواهان ثبات و صلح در شبه جزیره کره هستیم

سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند

دولت میانمار باید بداند اخراج و آواره کردن مردم ، راه حل این بحران ریشه دار نیست/ ایران آماده ارایه کمکهای خود به این مردم مظلوم است

سال تحصیلی جدید در جامعه المرتضی (ع) آغاز شد

کاریکاتور/نه به همه پرسی استقلال کردستان عراق

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است/ از توسعه روابط همه جانبه تهران و توکیو استقبال می کنیم

علایق و روحیات جنسی - روانی زن متولد بهمن ماه

راه های مواجهه با اضطراب جدایی کودکان

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است/ از توسعه روابط همه جانبه تهران و توکیو استقبال می کنیم

رونمایی از مجموعه اشعار «یوسف های شهر» در گیلان

برگزاری سوگواره أحلی من العسل توسط هیئت رزمندگان اسلام آستانه

دستاوردهای جنگ را برای نسل جوان هنرمندانه بازگو نکرده ایم

جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (84)

تست هوش تصویری: تفاوت ها را بیابید

فاجعه حجاب

امروزه نحوه اعزام مبلغ و تبلیغ در کشورهای دنیا، پیچیده تر شده است/برای هر منطقه باید محتوای مخصوص به خودش آماده کرد

حمله کنندگان به سپاه با ولایت فقیه مشکل دارند/ اگر ایران نبود داعش سوریه و عراق را خورده بود/ کاستی ها و کم کاری ها توجیه نشود

رونمایی از تجهیزات جدید نزاجا در رژه 31 شهریور

همه پرسی اقلیم را به رسمیت نخواهیم شناخت

نشست نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با آیت الله جنتی

گزارش مشروح فارس از یکصدمین عصرانه ادبی پای قدرت موشکی ایران به عصرانه ادبی باز شد/ کدخدا هراسی و ظریف کاری سوژه یک شاعر/ رونمایی از تمبر صد دفتر مشتاقی

برنامه های رییس جمهور در سومین روز سفر به نیویورک/سخنرانی قرون وسطایی ترامپ در سازمان ملل/ حاشیه های نشست خبرگان/ مصاحبه رییس جمهور با سی ان ان

هیچ کودک خارجی بدون خانواده از کشور طرد نخواهد شد

مطالبه مهم کارگران ساختمانی ایران، جلوگیری از فعالیت غیرقانونی اتباع خارجی است/ 1200 کشته و 1500 قطع نخاعی در بین کارگران ساختمانی ایران در هر سال

نشست نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با آیت الله جنتی

مستند آتنای ایران

واکنش ظریف به سخنان ترامپ

شریعتمداری: برجام چه سودی داشت که امروز صحبت از مکمل برجام است

کارگران ساختمانی در معرض بیشترین بیکاری هستند/ قشر کارگر تحمل تکانه های اقتصادی را ندارد

آوارگان مسلمان میانماری در مرز بنگلادش

دیدار روحانی با نخست وزیر ژاپن/ حمایت قاطع ژاپن از برجام

جنتی:اگر ایران نبود داعش سوریه و عراق را تسخیر می کرد

دپوی روزانه زباله بابلسر به 170 تن رسید/ نیاز 15 میلیارد تومانی برای ساخت کارخانه کمپوست

شال سیاه سردار سلیمانی + عکس

دخالت رادیو اسپوتنیک در انتخابات آمریکا

حمایت پنگوئن ها از اسراییل!

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است

قدیمی ترین لیست جهیزیه +عکس

37 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه عرضه می شود

نزدیکان اسراییل و منافقین بیشترین نقش را در تدوین متن ترامپ داشتند

منابع آب ایران گرفتار قوانین فرسوده

مراسم ضیافت شام مجلس خبرگان رهبری

چه کسی بر صندلی آیت الله هاشمی نشست؟ + عکس

باید با معلمی که سخنان ضد اسلام و انقلاب زد برخورد کنیم

روحانی به ماکرون: رفتار آمریکا در قبال برجام نگران کننده است

حسام الدین آشنا: چهارشنبه روز پاسخ رسمی ایران است

گزارش تصویری؛ جلسه هفتگی مؤسسه آینده روشن با سخنان استاد حسینیان

محرم بهترین فرصت برای انجام امور فرهنگی است / بهترین خاطره یک افسر آمریکایی از حضور در عراق

واکنش توییتری وزیر امور خارجه به سخنان ترامپ(عکس)

مصطفی معین:رشد اصلاح طلبان بدلی، نگران کننده است/در 84هدفم این نبود که حتما باید رییس جمهور شوم!

سردار اشتری به دیدار فرمانده کل ارتش رفت

آیت الله جنتی: می خواهند اسراییل جدیدی در منطقه بوجود آورند/برجام مصداق تیر زهر آگین است

فیلم/ عقب نشینی در قاموس جمهوری اسلامی معنی ندارد

رییس روابط عمومی انجمن روزنامه نگاران مسلمان منصوب شد

رهبر معظم انقلاب درگذشت حجت الاسلام معصومی را تسلیت گفتند

روزنامه استخدامی استان همدان | چهارشنبه 29 شهریور 96

دفاع مقدس یعنی زنده نگه داشتن نهضت حسینی

سیاه پوش شدن حرم امام علی (ع) در آستانه محرم+ تصاویر

محمود صادقی:/عدم انسجام در نهادهای امنیتی تاثیر شکننده ای در کشور دارد

وزیر خارجه ارمنستان در دیدار با اجماع لابی ارامنه؛بازگرداندن شهرستان های اطراف قره باغ به جمهوری آذربایجان ممکن است

واکنش آشنا به اظهارات رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل

بهزاد نبوی:توافق برجام دستاورد خوب دولت اول روحانی بود/افراد را بت نکنید

زمان معرفی وزیر پیشنهادی علوم

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد: این توافق چه گلی به سر ملت ایران زده؟

روزنامه استخدامی استان قم | چهارشنبه 29 شهریور 96

جبهه پایداری به ترکیب جمنا اضافه شد

روحانی: مذاکره با آمریکا معنا ندارد

خدمت رسانی به عزاداران حسینی در ماه محرم به خوبی انجام می شود

تابش:/تشکیل شورایی بالاتر از شورای عالی اصلاح طلبان معنا و مفهومی ندارد

مرگ مشکوک آیت‎الله طالقانی، کار روس ها بود یا انگلیس‎ها؟

همایش روز جهانی صلح

آیا ترامپ سرنوشت برجام را به دستان کنگره می سپارد؟

واکنش توییتری ظریف به سخنان ترامپ + عکس

استخدام دولتی سال 96

روحانی: وقتی ترامپ از تغییر رژیم می گوید و تعهدات مهم دولت آمریکا را زیر پا می گذارد، «دیدار» و «مذاکره» معنا ندارد

پیشرفت قابل ملاحظه بانک ملی ایران در اجرای قوانین مبارزه با پولشویی

انتقاد شدید طراح سابق بی ام و در نمایشگاه فرانکفورت

چیزهایی که فرزندتان می ترسد به شما بگوید

مدیرکل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی منصوب شد

هدف شهرداری خدمت به زائران و مجاوران حرم بانوی کرامت است

آشنا: فردا روز پاسخ رسمی ایران است

33 سال پیش در چنین روزی تهدید کشورهای عربی توسط آمریکا

نکاتی برای داشتن موهای سالم و پرپشت

سلامت اجتماعی با انتخاب شهرداران زن

تازه ترین شماره هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

80برنامه هفته دفاع مقدس در شهرری اجرا می شود

احداث سه نیروگاه بادی در سیستان و بلوچستان با سرمایه گذاری خارجی

سیدحسن رسولی مطرح کرد؛/آغاز فصل همگرایی و تشریک مساعی دولت و شهرداری پایتخت

رحمانی فضلی به استانداران؛ باید با جریانات سیاسی تعامل داشته باشید /مسئول صیانت از افراد سیاسی هستیم

نفوذی که نظریه امنیتی جمهوری اسلامی را ارائه داد

نجفی دو زن را به عنوان شهردار انتخاب کرد

واکنش ظریف به سخنرانی ترامپ در سازمان ملل

توسعه در استان قزوین باید در همه ابعاد مورد توجه قرار گیرد

اعمال نفوذ برخی از دست اندرکاران آموزشگاه ها مانع از حذف کنکور

رکورد گینس دور دنیا شکسته شد

ترامپ در سازمان ملل: برجام بدترین توافق یک طرفه ای است که امضا شده/ زمان آن رسیده که مقابل کشوری که شعار «مرگ بر آمریکا» می دهد بایستیم

انتخاب اعضا هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان یزد

تربیت «کادر رسانه ای» در حوزه لرستان

نشست اضطراری هیأت رییسه کمیسیون انرژی درباره انتصابات اخیر زنگنه/ می خواهند با فروپاشی شرکت ملی حفاری دلالان را به سود برسانند

تایید حکم انحلال«سازمان لابی» جمهوری آذربایجان از سوی دادگاه عالی روسیه

قوانین، آیین نامه ها و اجرا در حوزه ایمنی ساختمان دارای نقص هستند

«تراریخت» ریشه «حیات» را در این سرزمین می زند

یادداشتی ار زهرا صدراعظم نوری؛/به بانوان اعتماد کنیم

اقدام شهید ستاری که موجب تعجب جهان شد

پیام تسلیت رهبر به درگذشت حجت الاسلام والمسلمین معصومی

شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران اوّل شد

درگیری لفظی صالحی با وزیر انرژی آمریکا

مجلس خبرگان باید درباره مسئله فتنه و نفوذ به رییس جمهور تذکر دهد/ اعتماد به آمریکا مستوجب عذاب دنیوی و اخروی است

بودجه شهرداری وسیله ای برای معرفی افراد نیست/ تدوین برنامه برای محرم

زیباکلام: به اعتراف ترامپ و نتانیاهو برجام بدترین توافق برای امریکا بود

سیروس عیدی پور سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش شد

پیشرفت قابل ملاحظه بانک ملی ایران در اجرای قوانین مبارزه با پولشویی

لاریجانی با تخلف وزیر نفت برخورد کند

واکنش توییتری ظریف به سخنان ترامپ/همدردی فریبکارانه برای ایرانیان کسی را گول نمی زند

ربیعی: ضربتی جمع آوری کودکان کار و خیابان مشکل دارد/سوءاستفاده کنندگان از کودکان به قوه قضاییه معر

سخن همکار:"نیروی های جوان و با تجربه از سیستم حذف می شوند"

مسجد ها، تکیه ها و هیات های مذهبی بیمه می شوند

مدیریت شهری نیازمند ابتکار و خلاقیت است

ترامپ در حال شکستن شیشه های سازمان ملل+ کاریکاتور

تاثیر بلند مدت پتروشیمی بر بازار بورس و سرمایه

روزنامه استخدامی استان کرمان | چهارشنبه 29 شهریور 96

آمریکایی ها از عقلانیت تهی شده اند/ برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان به زیان مردم است/ دشمنان مردم عراق به دنبال توطئه تجزیه هستند

واکنش وزارت نفت به انتقادهای یک نماینده/وزارت نفت "آبرسانی" می کند اما "برداشت بی رویه" ندارد

آیت الله جنتی در ضیافت شام اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری: عده ای با ولایت فقیه مشکل دارند و به سپاه حمله می کنند/ پشتیبانی ایران نبود داعش در سوریه و عراق شکست نمی خورد

لاریجانی با تخلف وزیر نفت برحورد کند

ریپورت:در ایام محرم، مسجد دولتی حیدر در باکو هر شب برنامه خواهد داشت!!

حوزه علمیه قم آبرویی برای شیعه و نظام است/ با افرادی که قوانین شهری را دور می زنند برخورد شود

دکتر روحانی: مخالف سلاح های هسته ای و تهدید هسته ای؛ و خواهان ثبات و صلح در شبه جزیره کره هستیم

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است/ از توسعه روابط و همکاری های همه جانبه تهران و توکیو استقبال می کنیم

«ترامپ مظهر ولنگاری سیاسی در دنیا»

تصاویر/ دیدار شهردار قم با آیت الله العظمی مکارم

استخدام گرافیست حرفه ای،مسلط بهPhotoshop,InDesign,illustrator

واکنش مرسلیم به اظهارات ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل

عراق با از دست دادن نفت کرکوک روزانه چقدر ضرر می کند؟

بیانات رهبر انقلاب در دیدار با خانواده شهید لاجوردی

بیانات رهبر انقلاب در دیدار با خانواده شهید لاجوردی