مطالب مرتبط:
بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
بیانات رهبر معظم انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
برای نخستین بار و به مناسبت سالروز شهادت شهید لاجوردی بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 شهریور 1396 ساعت 20:562017-08-23سياسي

بیانات رهبر انقلاب درباره شهید «لاجوردی» منتشر شد


- "، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای یکم شهریور ماه مصادف است با سالروز ترور مجاهد فی سبیل الله شهید سیداسدالله لاجوردی ، مبارز انقلابی و دادستان پیشین انقلاب اسلامی و رییس سابق سازمان زندان ها که در محل کار خود در بازار تهران و به دست عوامل سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) در سال 1377 به شهادت رسید.

حدود 40 روز بعد از ترور ایشان، جمعی متشکل از خانواده های این شهید والامقام و دو شهید دیگر حادثه ی ترور (شهیدان رییس اسماعیلی و مسعودی) و همچنین شهدای جمعیت مؤتلفه ی اسلامی، سه شنبه شب (1377/7/14) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.

IR به مناسبت سالروز شهادت این شهیدان عزیز، بیانات رهبر انقلاب در آن دیدار را برای نخستین بار منتشر می کند که به شرح زیر است:بسم الله الرّحمن الرّحیم (1)این سرنوشت افتخارآمیزی که آقای لاجوردی پیدا کردند،(2) سرنوشتی است که مایه ی حسرت و غبطه ی همه ی کسانی است که در این راه بوده اند.

خب، بنده خیلی متأثّر شدم از شهادت آقای لاجوردی -از دست دادن ایشان و فقدان ایشان، خیلی برای ما سنگین بود؛ یک عنصر مؤمن، کارآمد، صادق و ریشه دارِ در این زمینه ی انقلابی و مبارزات؛ امثال ایشان واقعاً عناصر بسیار کمیاب و مغتنمی هستند و از دست دادنشان سخت است- ولیکن درعین حال به نظرم رسید که حیف بود آقای لاجوردی جور دیگری از دنیا میرفت.

آن آدم، آن عنصر مستحکم، پولادین، آن نیّت صادق، با آن سابقه ی مبارزات، واقعاً حقّش بود و شایسته ی این مقام والای شهادت بود.

و شما خانمشان و فرزندانشان بدانید -که البتّه میدانید هم؛ میدانم برای شماها این معارف، روشن و واضح است- ماها غبطه میخوریم به حال ایشان و حقیقتاً اگر هرکدام از ماها -خود بنده و میدانم همفکرانِ ما هم یقیناً همه همین جور هستند- بدانند که میتوانند با یک عملی، با یک حرکتی، با یک هزینه ای -هر جور هزینه ای- آنها هم یک چنین سرنوشتی را به دست بیاورند، لحظه ای را دریغ نخواهند کرد و تأمّل نخواهند کرد که آن هزینه را بکنند تا اینکه آن چنان سرنوشتی برای آنها هم رقم بخورد.

شهادت خیلی مقام بالایی است و بسیار ارزشمند است؛ و خلاصه، خاصّان درگاه الهی به مقام شهادت میرسند.

یعنی من میخواهم این را عرض کنم، علاوه بر اینکه خود شهادت، وسیله ی قرب به پروردگار است، یک مایه ی والایی از قرب الهی لازم است تا انسان به شهادت برسد؛ بدون این مقدّمه، کسی [به آن] دست نخواهد یافت.

البتّه زحمات ایشان را هیچ نمیشود توصیف کرد.

خود من از وقتی که به یاد می آورم آشنایی با مرحوم شهید لاجوردی را -که خیال میکنم از نزدیک و به صورت مشخّص از سالهای اواسط دهه ی 40 بوده، حالا دقیقاً یادم نیست چه سالی بود امّا از هر وقتی که یادم می آید- ایشان را در حال مبارزه ی صادقانه به یاد می آورم.

من یادم هست که آن وقت ها یک جریانی اتّفاق افتاده بود و مرحوم لاجوردی و اینها به یک جایی حمله کرده بودند؛ قبلش ایشان زندان بودند، بعدش هم باز برای مدّت کوتاهی دستگیر شدند؛ در جمع دوستانِ ما گفته میشد این مرد، مرد پولادین است؛ این مرد، آدم خسته نشو است؛ تصویری که از آقای لاجوردی در ذهن ما بود، همین تصویر یک انسان خسته نشوی صادقِ با استقامت [بود].

البتّه دوستان ما در آن زمان خیلی بودند و آدمهای صادقِ مؤمنِ ثابت قدم در میان آنها کم نبود؛ [امّا] مرحوم لاجوردی چهره ی برجسته ای بود.

بعد از انقلاب هم همین جور بود.

ایشان از اوّلِ انقلاب تا همین شهادتشان همیشه در راه مستقیم، در صراط مستقیم حرکت کردند و ذرّه ای انحراف پیدا نکردند از طریق مستقیم و خطّ صحیح.

کار را ایشان برای خدا میکرد، اهل تظاهر، اهل نشان دادن نبود؛ برای خدا کار را قبول میکرد، برای خدا کار را انجام میداد؛ برای همین هم بود که هیچ ملاحظه ای نمیکرد.

بعضی ها در کار، ممکن است ملاحظه ی وجهه را بکنند، ملاحظه ی شأن و آبرو را بکنند، [امّا] بعضی ها هستند که نه، این ملاحظه را نمیکنند و شهید عزیزِ ما، شهید لاجوردی، ازاین قبیل بود؛ آدمی نبود که ملاحظه ی گفتن این و آن، وجاهت پیش این و آن را بکند، محض خدمت برای ایشان مطرح بود.

حقیقتاً اخلاصی که ایشان داشتند، خیلی اخلاص بالایی بود.

من از همسر ایشان -خانم محترم ایشان- هم باید تشکّر کنم که در همه ی این مراحل، همراه لاجوردی بودند.

من کاملاً میدانم که اگر همسری همفکر و همراه نباشد، آن جور باقی ماندنِ در خطّ درست، کار آسانی نیست.

سختی ها را با هم تحمّل کردید، رنجها را با هم بردید؛ حالا یک رنج اضافی هم شما و بقیّه ی اعضای خانواده دارید میبرید؛ یعنی شهید وقتی که شهید شد، مسئله اش تمام شد -یعنی مبارزه اش در هنگام شهادت دیگر تمام میشود- لکن مبارزه ی وابستگان به شهید ادامه دارد و این مبارزه را باید با همان صداقت، با همان اخلاص پیش ببرند؛ امتحان بزرگ الهی است؛ این را، هم برای شما عرض میکنم، هم برای خانم شهید اسماعیلی و فرزندان ایشان و خانواده ی ایشان عرض میکنم، هم برای خانواده ی شهید مسعودی عرض میکنم.

بعد از شهادت شهید که او رفت به آن نشئه ی دیگر، حالا نوبت شما است که ادامه بدهید، اگر چه قبلاً هم شما در داخل رنجهای مبارزه بودید.

امیدواریم که ان شاءالله خداوند به شما کمک کند.

امروز هم روز مبارزه است.

یعنی واقعاً هیچ وقت این انقلاب، بی نیاز نیست از مردانی و زنانی و افراد صادقی که در راه خدا تلاش کنند.

هر تلاشی را هم نمیگویند مبارزه؛ مبارزه عبارت است از آن تلاشی که در مقابلش دشمنی وجود دارد، مانعی وجود دارد، تلاشی [است] که به زحمت و تحمّل برخی مشکلات متوقّف است؛ به این میگویند مبارزه.

معنای جهاد در زبان عربی، در اصطلاح قرآن و حدیث، درست همان چیزی است که ما در فارسی به آن مبارزه میگوییم.

البتّه یک نوع جهاد، جهاد مسلّحانه است که در میدانهای جنگ پیش می آید، لکن انواع دیگر جهاد هم وجود دارد که معادلش در فارسی، همین مبارزه است.

امروز روز مبارزه است؛ کمااینکه همیشه ی این دوران بیست ساله، دوران مبارزه بوده؛ علّت هم این است که دشمن در مقابل ما حیّ وحاضر ایستاده، دشمن هرگز از صحنه غایب نشده؛ غایب هم نخواهد شد.

پیدا است که انسان هیچ وقت در راه صحیح، در راه حق، در راه خدا، صحنه را خالی از دشمن مشاهده نمیکند.

خب تاریخ بشر و فلسفه ی وجود بشر و اصلاً فلسفه ی ادیان، این را به ما املاء میکند.

و دشمن در صحنه و فعّال است.

از سالهای اوّلِ انقلاب برنامه ریزی کردند؛ برنامه ریزی های بلندمدّت؛ با گذشت قضایای گوناگون انقلاب هم بیدار بودند، هوشیار بودند، مبارزه کردند و برنامه ریزی کردند و زمینه سازی کردند برای اینکه بتوانند از آن استفاده کنند.

الان هم باز دارند برای فردا برنامه ریزی میکنند؛ این جور هم نیست که صحنه ی رویارویی با دشمن، فقط امروز باشد.

هدف دشمن هم عبارت است از همان حقیقت درخشانی که امام بزرگوار ما و این ملّت بزرگ با آن همه مجاهدات توانستند آن حقیقت را در خارج، تجسُّد(3) ببخشند و تحقّق ببخشند؛ یعنی همان اسلام ناب، اسلام بیدار و زنده، اسلام حقیقی، اسلامِ مسلمین صدر اسلام؛ نه اسلامِ چُرتی و خُمود(4) و تنبل و سازش کار؛ هدف آنها [مبارزه با] این است؛ و تا این در داخل کشور ما هست، معارض دارد.

البتّه روی دیگر سکّه هم این است که تا این اسلام در بین ما هست، قوّت و استقامت و نشاط و حیات در بین ما روزافزون خواهد بود؛ این هم هست.

یعنی درست همان چیزی که دشمن برای ما می آفریند، همان چیزی است که نیرو برای ما می آفریند.

این جور نیست که ما فکر کنیم خب حالا این اسلامی که این قدر برای ما دشمن میتراشد، کنار بگذاریم، زندگی مان را بکنیم؛ نه، این اسلام وقتی که نیست، دشمن می آید مسلّط میشود بر ما؛ مثل دوره ی پیش از انقلاب.

خب آن وقت هم همین دشمن بود منتها دشمنِ فاتح -دشمنی که آمده خانه را، سرزمین را گرفته، راحت نشسته دارد زندگی خودش را میکند- وَالّا دشمن که از صحنه خارج نمیشود، چون دشمن طمع دارد، زمینه های استفاده و سوءاستفاده ی خودش را در نظر میگیرد و میخواهد آن را تأمین بکند؛ [امّا] این نیروی اسلامی، این قوّت اسلامی آمده دست دشمن را کوتاه کرده؛ دشمن دارد تلاش میکند بلکه بتواند آن وضعیّت را برگردانَد.

آن چیزی که مانع از تسلّط دشمن شده، همین روح اسلام است، همین روح اسلامیّت است، همین ایمان است.

بنابراین اگر ما می بینیم دشمن متوجّه به آن نقطه ی اساسی و اصلی ما است، به آن ستون اصلی خیمه ی انقلاب یعنی ایمان متوجّه است، این به خاطر این است که بیشتر از همه ی حوادث و پدیده ها و عناصر تشکیل دهنده ی موجودیّت این ملّت، از این بخش -از ایمان مردم- صدمه میخورَد؛ [یعنی] متوجّه ایمان مردمند.

لذا بایستی برای حفظ این ایمان، برای حفظ این اساسی که بر پایه ی این ایمان بر پا شده، همه تلاش کنند.

امروز هم ما بهتر از سی سال پیش میتوانیم مبارزه کنیم.

سی سال پیش با غربت مبارزه میکردیم، [امّا] امروز با قدرت میتوانیم مبارزه کنیم.

بنابراین امکان پیروزی، احتمال پیروزی، امروز هزار برابر آن دوران است.

الحمدلله داریم مبارزه هم میکنیم، پیروزی هم داریم، مشکلی هم نیست.

البتّه بایستی متوجّه حیله های دشمن بود؛ دشمن میخواهد ایمان ما را سست کند؛ دشمن میخواهد امید ما را از دست ما بگیرد؛ دشمن میخواهد ما را به آینده بدبین کند؛ دشمن میخواهد ما را مأیوس کند، ما را دل شکسته کند؛ دشمن میخواهد ما را دچار سوءظنِّ به یکدیگر کند؛ دشمن میخواهد بین ما اختلاف و تفرقه بیندازد.

این تفرقه ای که بعضی بین جناحهای مختلف مدام دامن میزنند، به سود دشمن است، به نفع دشمن است، این به نفع ما نیست.

دو برادر هم ممکن است در یک خانه خب سر یک قضیّه ای با هم اختلاف داشته باشند، مانعی ندارد؛ دو رفیقِ صمیمیِ نزدیک هم، سرِ پسندیدن و نپسندیدن یک غذا یا یک دکور یا غیره ممکن است با هم اختلاف داشته باشند، اینها اشکالی ندارد، لکن هر دو اهل این خانه اند.

اگرچنانچه کسی آمد به این خانه حمله کرد، این نمیگوید که من دیشب فرض بفرمایید که سرِ فلان قضیّه با تو اختلاف داشتم؛ نه، اهل این خانه اند، [لذا] باید دفاع کنند؛ در یک سنگرند.

امروز باید نیروهای انقلاب در داخل کشور، احساس کنند که همه در یک سنگر قرار دارند، این را باید همه حس کنند.

اگرچنانچه رفیق ما حس نمیکند و برخلاف این مقتضیٰ رفتار میکند، این موجب نباید بشود که ما هم برخلاف این مقتضیٰ این رفتار کنیم؛ حالا او اشتباه میکند، او یک غلطی میکند، ما که نباید تکرار کنیم کار او را.

حفظ ایمان، حفظ وحدت و همدلی، حفظ آن امید [لازم است]؛ امیدی که بیجا هم نیست، امید بی ریشه ای نیست، امیدی است که کاملاً جا دارد.

ما دورانهای سختی را گذرانده ایم، از این دورانهای سخت الحمدلله سربلند و پیروز بیرون آمده ایم؛ حالا هم همین[طور] است.

حالا هم از همه ی این امتحانها و ابتلائاتی که مؤمنین برای خودشان فکر میکنند وجود دارد و حس میکنند وجود آن را، با قوّت ان شاءالله بیرون خواهند آمد و خواهید دید که باز هم این انقلاب، سالهای متمادی با فتح مناطق جدیدی از فضای جهانی و فضای فکری، پیش خواهد رفت.

البتّه ما دنبال فتح مناطق جغرافیایی نیستیم امّا دنبال فتح مناطق فکری هستیم.

فضای جهانی را بایستی فتح کرد، دلها را باید فتح کرد، در دلهای مؤمنینِ به انقلاب باید عمق این افکار را بیشتر کرد.

و اینها همه ان شاءالله پیش خواهد آمد، چون هنوز مؤمنینِ زیادی هستند و خواهند بود و روزبه روز ان شاءالله این نسل جدید، این نسل جوان [عمیق تر میشود].

یک عدّه ای مدام سعی میکنند انقلاب را از نسل جوان بترسانند، درحالی که خود این نسل جوان ان شاءالله پشتوانه های انقلابند، اینها لشکرهای انقلابند، اینها کسانی هستند که بایستی پایه های انقلاب را مستحکم کنند و این خونهای پاک -امثال خون شهید لاجوردی- عمق میبخشد؛ اینها نشان میدهد صدق این راه را، نشان میدهد اصالت این راه را.

به هرحال حرفِ تشکّرآمیز از شهدای عزیز و خانواده هایشان خیلی زیاد است که اگر بخواهیم همه را بگوییم، بایستی خیلی چیزها بگوییم.

امیدواریم خداوند ان شاءالله درجات ایشان را عالی کند و با اجداد طاهرینش محشورش کند؛ یقیناً هم محشور است، من شک ندارم که الان ایشان در اَطائب(5) بارگاه های قدس، با بهترین بندگان شایسته ی خدا و فرشتگان خدا مسلّماً محشور است و روحش متنعّم است.

و خوشا به حالش! آقای لاجوردی واقعاً مزد خودش را گرفت و امروز روح ایشان در عالم ملکوت، شاکر و سپاسگزار خداوند است که او را چنین توفیقی داد و چنین موهبت بزرگی را بخشید؛ همچنین این شهدای عزیز دیگری که با ایشان به شهادت رسیدند -هم شهید اسماعیلی که با ایشان هم من دورادور آشنایی هایی دارم، اگرچه از نزدیک [ارتباط نداشتم]، البتّه بارها پیش من آمده بودند ظاهراً با جمعهایی، لکن من دقیقاً و مشخّصاً چهره ی ایشان به یادم نیست لکن می شناسم ایشان را، در انجمن اسلامی و دادگستری و در خدماتی که داشتند و تلاشی که ایشان برای سالم سازی محیط دادگستری داشتند، اتّفاقاً همین اواخر هم یک نامه ای جماعتشان برای من نوشته بودند که ایشان امضا کرده بودند، شاید حدود سه ماه قبل بود؛ و همچنین آن شهید عزیز دیگر، آقای مسعودی- همه ی اینها متنعّمند به نِعَم الهی و خانواده هایشان بایستی خدا را شاکر باشند که این نعمت را به عزیزانشان بخشید.

البتّه برای شماها سخت است، شکّی نیست؛ خب فقدان این عزیزان دشوار است منتها خودتان را تسلّا بدهید به الطاف الهی درباره ی این عزیزان.

ان شاءالله امیدواریم که خداوند همه ی شما را موفّق و مؤیّد بدارد.

اینجا ما شهید زنده هم خیلی داریم؛ اغلب همین آقایانی که اینجا هستند، شهدای زنده اند.

تصدیق میکنم که این خانواده ها -که با بعضی شان ما از نزدیک هم آشنا بوده ایم و هستید- خیلی حق دارند به گردن همه ی ما و واقعاً چراغ شهدا را و چراغ شهادت را اینها روشن نگه داشته اند؛ ان شاءالله که موفّق و مؤید باشید.

1) در این دیدار خانواده های شهیدان سید اسدالله لاجوردی، اصغر رییس اسماعیلی، زین العابدین مسعودی و همچنین جمعی از خانواده های شهدای جمعیت مؤتلفه ی اسلامی حضور داشتند.

2) سیّداسدالله لاجوردی (دادستان سابق انقلاب اسلامی و رییس سابق سازمان زندانهای کشور و از اعضای جمعیّت مؤتلفه ی اسلامی) در 1377/6/1 در محلّ کار خود در بازار تهران از سوی سازمان مجاهدین خلق ترور شد و به شهادت رسید.

3) به صورت جسم و جسد درآوردن، مجازاً یعنی زنده و ملموس کردن
کلید واژه ها: شهادت - حضرت آیت الله خامنه ای - پایگاه اطلاع رسانی - رهبر انقلاب - آیت الله خامنه ای - انقلاب اسلامی - شهید - اطلاع رسانی - اسلامی - رهبر انقلاب اسلامی - ترور - هزینه - آیت الله - سازمان زندان ها - رهبر - سالروز شهادت - مجاهدین خلق - بازار تهران - دیدار - زندان - رسانی - اطلاع - منتشر - خامنه - شهریور ماه - صادق - اسماعیلی - مجاهدین - دادستان - خانواده

آخرین اخبار سرویس:
ارایه انشعاب موقت برق رایگان به حسینیه ها و هیات های عزاداری تهران

حاجی دلیگانی در گفت وگو با فارس: تحقیق و تفحص از ایمیدرو در مجلس کلید خورد

دشمن سعی دارد شعور حسینی را از عزاداری ها حذف کند

بکارگیری 30 نیرو شرکتی در پایان مدیریت شهردار سابق یاسوج کذب محض است

آغاز ثبت نام دوره پاییزی سیر مطالعاتی آثار و اندیشه امام موسی صدر

پیکر شهید اسدی از مدافعان حرم در نیشابور تشییع شد

بدون تضمین امنیت فردی شهروندان، امنیت در مقیاس اجتماعی آن دست نیافتنی است

اعتیاد به فضای مجازی با روح انتظار در تضاد است/عواقب دعواهای مجازی برای جبهه منتظران

نرخ بیکاری دختران تحصیل کرده در برخی شهرستان ها سه برابر پسران است/ کلید خوردن جایزه علمی مریم میرزاخانی در وزارت علوم

گلایه اعضای مجلس خبرگان از وضعیت حجاب و فضای مجازی

دکتر حمیدرضا شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی شد

پرونده قاتل آتنا به صورت فوق العاده انجام و رسیدگی شد

ارایه انشعاب موقت برق رایگان به حسینیه ها و هیئت های عزاداری تهران

اقدامات خلاف شرع در سوگواری محرم حسینی حرام است

حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است

نظر اینجانب درباره «رساله ذهبیه» تغییر نکرده است + سند

در استانه دهه امر به معروف و نهی از منکر کتاب از یاد رفته 2 چاپ شد

صادقی: سخنرانی ترامپ نشانگر رجزخوانی و استیصال دولت آمریکا است

حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی شد

سوء استفاده از طب اسلامی/ طب ایرانی در خدمت سلامت مردم

آیت الله جنتی: دشمنان از تداوم قدرت انقلاب اسلامی کلافه شده اند

تشریح چکیده نتایج کمیته ارزیابی/ اکثریت اصلاح طلبان بر ادامه کار شورا تردیدی ندارد/ فعالیت 30 اتاق فکر در ذیل شورای عالی سیاستگذاری

تبلیغ ویژه رامبد جوان برای همسرش + عکس

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است

ضرورت حمایت دولت از ناجا در امر مبارزه با معضلات اجتماعی / تقدیر دادستان از تلاش بی وقفه پلیس در مقابله با موادمخدر و قاچاق

جلسه گروه تماس میانمار سازمان همکاری اسلامی

رونمایی از کتاب شراره های خورشید

استخدام کمک آشپز آقا آشنا به تخته کاری در کرج

روزنامه استخدامی هرمزگان و بندرعباس | چهارشنبه 29 شهریور 96

استخدام مشاوره فروش محصولات آرایشی و بهداشتی در ابهر

ایران یک سر و گردن از رقبایش در منطقه بالاتر است

خدمت صادقانه به مردم، بزرگ ترین راه مبارزه با آمریکا است

همایش شیرخوارگان حسینی در 6 امامزاده خراسان شمالی برگزار می شود

خداوند چگونه نعمتش را پس می گیرد

روحانی: در مورد قدرت دفاعی خود مذاکره ای نخواهیم داشت

انفصال ازخدمت مرتضوی یعنی اعدام

شهرداری اهواز برای مناطق حاشیه ای برنامه های مفصلی دارد

29 شهریور؛ تیتر یک روزنامه های صبح ایران

بیانیه ای در راستای ایجاد رویکرد الهی برای دانش و پژوهش

چرا پیامبر (ص) در وقت نماز انگار کسی را نمی شناخت؟

اگر سردار سلیمانی نبود بغداد به وسیله داعش سقوط می کرد

اقبال به رادیو چقدر است؟

آیین رونمایی از کتب دفاع مقدس به زبان های خارجی برگزار می شود

ملاک های ازدواج موفق

آنونس مستند آتنای ایران منتشر شد + فیلم

مقایسه دیدارهای دیپلماتیک احمدی نژاد و روحانی در سازمان ملل

طرح معماران آستارایی، نامزد جایزه مسابقه معماری اروپا شد

تهیه 100هزار قرص نان در استان برای ارسال به جبهه مقاومت + فیلم

زمینه ها برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری تهران – صوفیه گسترده است

واکنش حدادعادل به اظهارات ضدایرانی ترامپ

«شراره های خورشید» تابیدن گرفت؛ خود زنی سعید قاسمی در یک کتاب + عکس

اولین حضور ترامپ در سازمان ملل

«تفاهم ملی» ابر چالش اصلاح طلبان

کودکان در آتش جنگ های ویرانگر

روحانی در جلسه گروه تماس میانمار سازمان همکاری اسلامی: سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند/ ایران آماده ارائه کمک های خود به این مردم مظلوم است

روحانی در دیدار نخست وزیر پاکستان: آماده تامین انرژی پاکستان هستیم/ حمله گروه های تروریستی از داخل پاکستان به مرزهای ایران، به نفع روابط دو کشور نیست

موشک برای دفاع از سرزمین و ملت ایران است و ربطی به برجام ندارد/ رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد

متولی اصلی حوزه گردشگری دریایی مشخص نیست/تنها در ظاهر ، 14 جزیره داریم!

برای سد سازی نمی توان حکم کلی صادر کرد/ سدها در بهترین حالت هم اما و اگر دارند

موشک برای دفاع از سرزمین و ملت ایران است و ربطی به برجام ندارد

نباید اجازه بدهیم برجام را وسیله ی فشار کنند

بی توجهی به اولویت ها خطاست/ قرارداد ماشین ها را فسخ کنید

یکی از گزینه ها در شرایطی که طرف های ما متعهد به برجام نمانند، بازگشت به گذشته است/ موشک ربطی به برجام ندارد/ مقایسه بین ایران و کره شمالی کاملاً یک مغالطه است

گلایه اعضای مجلس خبرگان از وضعیت حجاب و فضای مجازی

راه دشوار مدیریت «کشور تهران»

حمله تروریستها از پاکستان به ایران به نفع روابط دو کشور نیست

اظهارات بی ادبانه یک عضو اصلاح طلب شورای شهر

استخدام پیتزا زن ایتالیایی جهت رستوران فرنگی در کرج

برزخ هر کس از چه زمانی آغاز می‏ شود و آیا در آن جا کیفر هست؟

فرق بین بهشت برزخ و بهشت آخرت چیست؟

مذاکره با آقا اجازه ها در نیویورک

استخدام گرافیست خانم مسلط به کرل و فتوشاپ در تهران

شکستگی شدید دست بانوی کشتی گیر ایران+عکس

استخدام همکار خانم در دفتر خدمات ارتباطی

استخدام برنامه نویس حرفه ای مسلط به SQL در گروه راد

روحانی:رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد

سریال اعتراف به مصائب به معاون اول رسید

دیدار رییس جمهور غنی با همتای اتریشی اش در نیویارک

آیا روحانی با ترامپ دوئل می کند

چرا اصلاح طلبان از رسوایی جلسه میدان آرژانتین چیزی نمی گویند؟

کاری که بانوان کرمانی در قدرشناسی از مرزبانان جان برکف سراوان انجام دادند

حضور گسترده شیعیان حوثی در مساجد یمن

تقدیر از برگزیدگان طرح تربیتی آسمانی های کانون آل رسول(ص)

او کرد قیام، تا که «انسان» باشیم

نقش ماندگار «مریم میرزاخانی» در توسعه بشری بر کسی پوشیده نیست/ تفکر را در جوانان نهادینه کنیم

اعلام نتایج نظرسنجی مردمی قاری و حافظ برتر مسابقات سراسری قرآن

انتصاب معاون صدای رسانه ملی

حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است

ادعاهای تکراری ترامپ/ تجارت ایران و عراق در دست انداز اقلیم کردستان

حفظ و انتقال ارزش های دفاع مقدس، یک رسالت فرهنگی است

انتصاب معاون صدای رسانه ملی

امشب، آخرین قسمت «خندوانه» با نگار جواهریان

آیین دانش آموختگی دانشجویان علم و فرهنگ برگزار شد

بایسته های مذاکره با غیرمسلمانان از منظر قرآن کریم/ رویکرد مطالبه گرانه در قبال معارضان

برای انتخابات مجلس و افزایش نقش زنان در مدیریت جامعه برنامه داریم

یکی از گزینه ها در شرایطی که طرف های ما متعهد به برجام نمانند، بازگشت به گذشته است/ موشک ربطی به برجام ندارد/ مقایسه بین ایران و کره شمالی کاملاً یک مغالطه است

مبارزه با اعتیاد با مشارکت همه مردم محقق می شود

عراق در آستانه فاجعه امنیتی جدید

اعضای سابق شورای شهر اتومبیل ها و لپ تاپ ها را تحویل داده اند / دلیل خرید دوباره این اقلام را نمی دانم

نهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در نیویورک برگزار شد

واکنش ایران به اظهارات ضدایرانی نتانیاهو

ارایه انشعاب موقت برق رایگان به حسینیه ها و هیات های عزاداری تهران

یکی از گزینه ها در شرایطی که طرف های ما متعهد به برجام نمانند، بازگشت به گذشته است/ موشک ربطی به برجام ندارد/ پس مقایسه بین ایران و کره شمالی کاملاً یک مغالطه است

روحانی:زیرپاگذاشتن توافقات بین المللی دعوت دنیا به زورآزمایی است

در بحث برجام هر اتفاقی روی دهد، ایران پیروز است/ تجاوز در یمن باید متوقف و گفت وگوهای یمنی – یمنی آغاز شود/ اخلال مجلس نمایندگان آمریکا در معامله بویینگ با ایران تکرار سیاست های شکست خورده است

تبعات قضایی خشونت های اجتماعی

فیلم/ لحظاتی با فرمانده ی شهید حججی

استخدام آشپز آقا جهت آشپزخانه ی یک کارخانه در البرز

استخدام منشی خانم در محدوده بلوار امام خمینی بجنورد

نمازی: شاید نجفی باور جدی به اصلاح طلبی و جمهوریت ندارد!

شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران اوّل شد

استخدام کارگرِ فنی کار در خراسان شمالی

استخدام منشی و کارمند بازرگانی خانم در یک شرکت معتبر بازرگانی

اگر مراد از وضو گرفتن، طهارت ظاهری است؛ چرا انسان بعد از استحمام و تمیز شدن بدن، باید برای نماز وضو بگیرد؟

مسئولان درباره میانمار صرفا به محکوم کردن اکتفا نکنند /وظیفه ما بیدار کردن مردم برای انقلابی جهانی است

آخرین مهلت ثبت نام اینترنتی کلاسهای معارف ویژه همسران طلاب

استخدام طراح خانم آشنا به کرل و فتوشاپ در تهران

استرلیزاسیون بخش های درمانی در بیمارستان ها امری عادی است/ واکنش به خبر ناقص منتشر شده در فضای مجازی

شهدای کربلا نیز به نوعی تفنگدار بوده اند

استخدام انباردار و فروشنده فروشگاه زنجیره ای در آذربایجان شرقی

ملاک تشخیص «خواب صادق » از «خواب کاذب » چیست ؟

کمیته پژوهش قرآنی در حوزه علمیه فارس تشکیل شد

سانسور و تغییر سخنرانی ترامپ توسط شبکه خبر

حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است

تذکر به رییس جمهوری از تریبون خبرگان

دشمن به دنبال کم رنگ کردن یاد شهدا در جامعه است

عکس/ واکنش جالب دیپلمات ایرانی در هنگام سخنرانی ترامپ علیه ایران

عکس/ هم اکنون در جوار کعبه شریف نایب الزیاره ایم (ارسالی کاربران)

"سنگان" معدن طلای سرخ سیستان و بلوچستان

فیلم/ فارسی صحبت کردن نتانیاهو در سازمان ملل

ریشه بسیاری از مصائب بشر در ناتوانی علوم انسانی برای درک دردهای جامعه است

تجدید میثاق فرماندهان و بسیجیان سپاه تهران بزرگ با آرمان های امام راحل

مراسم سوگواری ایام شهادت اباعبدالله الحسین (ع) در «مسجد کربلا»

روحانی در جمع مدیران و خبرنگاران ارشد رسانه های همگانی آمریکا: در بحث برجام هر اتفاقی روی دهد، ایران پیروز است/ تجاوز در یمن باید متوقف و گفت وگوهای یمنی – یمنی آغاز شود/ اخلال مجلس نمایندگان آمریکا در معامله بویینگ با ایران تکرار سیاست های شکست خورده است

تغییر طرح بال پروانه ها با اصلاح ژنتیکی+تصاویر

برگزاری یادواره 117 شهید منطقه دیشموک و صیدون

شینزو آبه در دیدار با روحانی از برجام حمایت کرد

مشاهده یک ماده یوزپلنگ و سه توله در شاهرود+ تصاویر

شاه آبادی معاون صدا شد

تصویری خاص از یک دختر دهه شصتی

حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی شد

هر اتفاقی برای برجام روی دهد ایران پیروز است

رییس سازمان بسیج زنان کشور: خواهران بسیجی طلبه با افکار فمنیستی مقابله کنند

رهبر انقلاب: دشمن باید بداند قلدر مآبی در هر کجا جواب بدهد، در جمهوری اسلامی ایران جواب نخواهد داد

منصوری: تا تعیین استراتژی اصلاح طلبان زمان باقی است

واکنش حدادعادل به اظهارات ضدایرانی ترامپ +عکس

منابع آب ایران گرفتار قوانین فرسوده

رسیدگی به پرونده آتنا اصلانی در نهایت دقت و سرعت انجام شد

با ولایت فقیه مشکل دارند، به سپاه حمله می کنند

استخدام کارمند مسلط به سئو و تبلیغات اینترنتی در اصفهان

استخدام چند نفر آقا جهت فست فود در محدوده مدرس اصفهان

استخدام سالن کار ماهر در رستوران تالار پانته آ

استخدام حسابدار به صورت پاره وقت در اصفهان

اسنخدام کارمند جهت امور دفتری در اصفهان

استخدام کارگر ساده جهت یک تولیدی در اصفهان

پاسخ ایران به نتانیاهو: کافر همه را به کیش خود پندارد

کلیه استخدامی های تهران - 29 شهریور 96

استخدام تعدادی راننده جهت سرویس مدارس در اصفهان

استخدام کارشناس کالیبراسیون (ارشد شیمی،فیزیک) آقا در تهران

مجموعه زیبا ترین شعرهای تبریک تولد

روحانی در گفتگو با NBC: رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد

«مسجد باب الحوایج (ع)» سوگوار اباعبدالله الحسین (ع)

استخدام کارشناس حسابداری خانم در یک شرکت معتبر در تهران

عکس یواشکی دانشجوی دکترای مدیریت از نخستین کلاس سال تحصیلی جدید با دکتر احمدی نژاد

حسینیه اعظم زنجان بعنوان الگو در کشور و بین الملل مطرح است

پیشنهادات کاظم زاده به شهردار پایتخت

90 نفر از خانواده های جان باختگان حادثه معدن یورت به مشهد اعزام شدند

«مسجد جامع شهید بهشتی» سوگوار سیدالشهدا (ع)

انتشار کارنامه علمی داوطلبان آزمون سراسری 96

بالغ بر 50 ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در رضوانشهر برگزار می شود

مجهزترین استودیوی قرآنی غرب کشور در تبریز افتتاح می شود

مهاجری: بعضی افراد تا کار خلاف نکنند مداح نمی شوند!

کارکردهای مکتب عاشورا در اصلاح سبک زندگی بسیار گسترده است

حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی شد

فرزاد فرزین به قولش در «خندوانه» عمل کرد +عکس

ورود کمیسیون آموزش مجلس به موضوع «دریافت هزینه از والدین دانش آموزان»

رییس سازمان بسیج زنان کشور: خواهران بسیجی طلبه با افکار فمنیستی مقابله کنند

حمیدرضا شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی شد

فرصت های فراوان سرمایه گذاری در حوزه بانک ها و بیمه های ایران

پوست اندازی «چک» از 97

تثبیت موقعیت ممتاز منطقه ای و جهانی جمهوری اسلامی ایران از دستاوردهای دفاع مقدس است

سلیمی نمین: تاسف بار است که اصلاح طلبان زیر سایه کارگزاران رفته اند/رمزگشایی از کمرنگ شدن جهانگیری

فیلم/ غلبه ارتش سوریه بر تکفیری ها در دیرالزور

برجام توافقی به نفع کل دنیاست

"دولت افغانستان" ادعای فروش تجهیزات کمیسیون انتخابات را بررسی کند

آغاز ثبت نام ترم پاییز مدرسه رباتیک امیرکبیر

تصاویر/ رونمایی از تندیس و تمبر زنده یاد مریم میرزاخانی

رسیدگی به پرونده آتنا اصلانی در نهایت دقت و سرعت انجام شد

اعزام هزار مبلغ به مناطق استان اصفهان

رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد/ موشک برای دفاع از سرزمین و ملت ایران است و ربطی به برجام ندارد

انزوای ترامپ برای ایجاد کانون بحران جدید علیه ایران

مشکل اصلی آمریکا با ملت ایران

قتل عمد را درجه بندی کنیم

استخدام منشی حسابدار خانم در محدوده امام خمینی اصفهان

استخدام نیروی پشتیبانی در یاس سیستم

واقعه کربلا دریاسوج بازخوانی می شود

استخدام منشی جهت شیفت صبح در یک تالار

مسیح مهاجری:بعضی افراد تا کار خلاف نکنند مداح نمی شوند!/کیفیت عزاداری فدای کمیت شده

استخدام مونتاژکار جهت آتلیه در محدوده فلسطین مشهد

مقایسه دیدارهای دیپلماتیک احمدی نژاد و روحانی در سازمان ملل

بیانات رهبر انقلاب درباره شهید «لاجوردی» منتشر شد

بیانات رهبر انقلاب درباره شهید «لاجوردی» منتشر شد