مطالب مرتبط:
بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
بیانات رهبر معظم انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد
بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 شهریور 1396 ساعت 19:522017-08-23سياسي

بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی


به مناسبت سالروز شهادت شهید لاجوردی، بیانات رهبر انقلاب در دیدار با خانواده این شهید در سال 77 را برای نخستین بار منتشر کرد.

- : یکم شهریور ماه مصادف است با سالروز ترور مجاهد فی سبیل الله شهید سید اسدالله لاجوردی، مبارز انقلابی و دادستان پیشین انقلاب اسلامی و رییس سابق سازمان زندان ها که در محل کار خود در بازار تهران و به دست عوامل سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) در سال 1377 به شهادت رسید.

حدود 40 روز بعد از ترور ایشان، جمعی متشکل از خانواده های این شهید والامقام و دو شهید دیگر حادثه ی ترور (شهیدان رییس اسماعیلی و مسعودی) و همچنین شهدای جمعیت مؤتلفه ی اسلامی، سه شنبه شب (1377/7/14) با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.

IR به مناسبت سالروز شهادت این شهیدان عزیز، بیانات رهبر انقلاب در آن دیدار را برای نخستین بار منتشر می کند.

متن بیانات حضرت آیت الله خامنه ای بدین شرح است: بسم الله الرّحمن الرّحیم (1) این سرنوشت افتخارآمیزی که آقای لاجوردی پیدا کردند،(2) سرنوشتی است که مایه ی حسرت و غبطه ی همه ی کسانی است که در این راه بوده اند.

خب، بنده خیلی متأثّر شدم از شهادت آقای لاجوردی -از دست دادن ایشان و فقدان ایشان، خیلی برای ما سنگین بود؛ یک عنصر مؤمن، کارآمد، صادق و ریشه دارِ در این زمینه ی انقلابی و مبارزات؛ امثال ایشان واقعاً عناصر بسیار کمیاب و مغتنمی هستند و از دست دادنشان سخت است- ولیکن درعین حال به نظرم رسید که حیف بود آقای لاجوردی جور دیگری از دنیا میرفت.

آن آدم، آن عنصر مستحکم، پولادین، آن نیّت صادق، با آن سابقه ی مبارزات، واقعاً حقّش بود و شایسته ی این مقام والای شهادت بود.

و شما خانمشان و فرزندانشان بدانید -که البتّه میدانید هم؛ میدانم برای شماها این معارف، روشن و واضح است- ماها غبطه میخوریم به حال ایشان و حقیقتاً اگر هرکدام از ماها -خود بنده و میدانم همفکرانِ ما هم یقیناً همه همین جور هستند- بدانند که میتوانند با یک عملی، با یک حرکتی، با یک هزینه ای -هر جور هزینه ای- آنها هم یک چنین سرنوشتی را به دست بیاورند، لحظه ای را دریغ نخواهند کرد و تأمّل نخواهند کرد که آن هزینه را بکنند تا اینکه آن چنان سرنوشتی برای آنها هم رقم بخورد.

شهادت خیلی مقام بالایی است و بسیار ارزشمند است؛ و خلاصه، خاصّان درگاه الهی به مقام شهادت میرسند.

یعنی من میخواهم این را عرض کنم، علاوه بر اینکه خود شهادت، وسیله ی قرب به پروردگار است، یک مایه ی والایی از قرب الهی لازم است تا انسان به شهادت برسد؛ بدون این مقدّمه، کسی [به آن] دست نخواهد یافت.

البتّه زحمات ایشان را هیچ نمیشود توصیف کرد.

خود من از وقتی که به یاد می آورم آشنایی با مرحوم شهید لاجوردی را -که خیال میکنم از نزدیک و به صورت مشخّص از سالهای اواسط دهه ی 40 بوده، حالا دقیقاً یادم نیست چه سالی بود امّا از هر وقتی که یادم می آید- ایشان را در حال مبارزه ی صادقانه به یاد می آورم.

من یادم هست که آن وقت ها یک جریانی اتّفاق افتاده بود و مرحوم لاجوردی و اینها به یک جایی حمله کرده بودند؛ قبلش ایشان زندان بودند، بعدش هم باز برای مدّت کوتاهی دستگیر شدند؛ در جمع دوستانِ ما گفته میشد این مرد، مرد پولادین است؛ این مرد، آدم خسته نشو است؛ تصویری که از آقای لاجوردی در ذهن ما بود، همین تصویر یک انسان خسته نشوی صادقِ با استقامت [بود].

البتّه دوستان ما در آن زمان خیلی بودند و آدمهای صادقِ مؤمنِ ثابت قدم در میان آنها کم نبود؛ [امّا] مرحوم لاجوردی چهره ی برجسته ای بود.

بعد از انقلاب هم همین جور بود.

ایشان از اوّلِ انقلاب تا همین شهادتشان همیشه در راه مستقیم، در صراط مستقیم حرکت کردند و ذرّه ای انحراف پیدا نکردند از طریق مستقیم و خطّ صحیح.

کار را ایشان برای خدا میکرد، اهل تظاهر، اهل نشان دادن نبود؛ برای خدا کار را قبول میکرد، برای خدا کار را انجام میداد؛ برای همین هم بود که هیچ ملاحظه ای نمیکرد.

بعضی ها در کار، ممکن است ملاحظه ی وجهه را بکنند، ملاحظه ی شأن و آبرو را بکنند، [امّا] بعضی ها هستند که نه، این ملاحظه را نمیکنند و شهید عزیزِ ما، شهید لاجوردی، ازاین قبیل بود؛ آدمی نبود که ملاحظه ی گفتن این و آن، وجاهت پیش این و آن را بکند، محض خدمت برای ایشان مطرح بود.

حقیقتاً اخلاصی که ایشان داشتند، خیلی اخلاص بالایی بود.

من از همسر ایشان -خانم محترم ایشان- هم باید تشکّر کنم که در همه ی این مراحل، همراه لاجوردی بودند.

من کاملاً میدانم که اگر همسری همفکر و همراه نباشد، آن جور باقی ماندنِ در خطّ درست، کار آسانی نیست.

سختی ها را با هم تحمّل کردید، رنجها را با هم بردید؛ حالا یک رنج اضافی هم شما و بقیّه ی اعضای خانواده دارید میبرید؛ یعنی شهید وقتی که شهید شد، مسئله اش تمام شد -یعنی مبارزه اش در هنگام شهادت دیگر تمام میشود- لکن مبارزه ی وابستگان به شهید ادامه دارد و این مبارزه را باید با همان صداقت، با همان اخلاص پیش ببرند؛ امتحان بزرگ الهی است؛ این را، هم برای شما عرض میکنم، هم برای خانم شهید اسماعیلی و فرزندان ایشان و خانواده ی ایشان عرض میکنم، هم برای خانواده ی شهید مسعودی عرض میکنم.

بعد از شهادت شهید که او رفت به آن نشئه ی دیگر، حالا نوبت شما است که ادامه بدهید، اگرچه قبلاً هم شما در داخل رنجهای مبارزه بودید.

امیدواریم که ان شاءالله خداوند به شما کمک کند.

امروز هم روز مبارزه است.

یعنی واقعاً هیچ وقت این انقلاب، بی نیاز نیست از مردانی و زنانی و افراد صادقی که در راه خدا تلاش کنند.

هر تلاشی را هم نمیگویند مبارزه؛ مبارزه عبارت است از آن تلاشی که در مقابلش دشمنی وجود دارد، مانعی وجود دارد، تلاشی [است] که به زحمت و تحمّل برخی مشکلات متوقّف است؛ به این میگویند مبارزه.

معنای جهاد در زبان عربی، در اصطلاح قرآن و حدیث، درست همان چیزی است که ما در فارسی به آن مبارزه میگوییم.

البتّه یک نوع جهاد، جهاد مسلّحانه است که در میدانهای جنگ پیش می آید، لکن انواع دیگر جهاد هم وجود دارد که معادلش در فارسی، همین مبارزه است.

امروز روز مبارزه است؛ کمااینکه همیشه ی این دوران بیست ساله، دوران مبارزه بوده؛ علّت هم این است که دشمن در مقابل ما حیّ وحاضر ایستاده، دشمن هرگز از صحنه غایب نشده؛ غایب هم نخواهد شد.

پیدا است که انسان هیچ وقت در راه صحیح، در راه حق، در راه خدا، صحنه را خالی از دشمن مشاهده نمیکند.

خب تاریخ بشر و فلسفه ی وجود بشر و اصلاً فلسفه ی ادیان، این را به ما املاء میکند.

و دشمن در صحنه و فعّال است.

از سالهای اوّلِ انقلاب برنامه ریزی کردند؛ برنامه ریزی های بلندمدّت؛ با گذشت قضایای گوناگون انقلاب هم بیدار بودند، هوشیار بودند، مبارزه کردند و برنامه ریزی کردند و زمینه سازی کردند برای اینکه بتوانند از آن استفاده کنند.

الان هم باز دارند برای فردا برنامه ریزی میکنند؛ این جور هم نیست که صحنه ی رویارویی با دشمن، [فقط] امروز باشد.

هدف دشمن هم عبارت است از همان حقیقت درخشانی که امام بزرگوار ما و این ملّت بزرگ با آن همه مجاهدات توانستند آن حقیقت را در خارج، تجسُّد(3) ببخشند و تحقّق ببخشند؛ یعنی همان اسلام ناب، اسلام بیدار و زنده، اسلام حقیقی، اسلامِ مسلمین صدر اسلام؛ نه اسلامِ چُرتی و خُمود(4) و تنبل و سازش کار؛ هدف آنها [مبارزه با] این است؛ و تا این در داخل کشور ما هست، معارض دارد.

البتّه روی دیگر سکّه هم این است که تا این اسلام در بین ما هست، قوّت و استقامت و نشاط و حیات در بین ما روزافزون خواهد بود؛ این هم هست.

یعنی درست همان چیزی که دشمن برای ما می آفریند، همان چیزی است که نیرو برای ما می آفریند.

این جور نیست که ما فکر کنیم خب حالا این اسلامی که این قدر برای ما دشمن میتراشد، کنار بگذاریم، زندگی مان را بکنیم؛ نه، این اسلام وقتی که نیست، دشمن می آید مسلّط میشود بر ما؛ مثل دوره ی پیش از انقلاب.

خب آن وقت هم همین دشمن بود منتها دشمنِ فاتح -دشمنی که آمده خانه را، سرزمین را گرفته، راحت نشسته دارد زندگی خودش را میکند- وَالّا دشمن که از صحنه خارج نمیشود، چون دشمن طمع دارد، زمینه های استفاده و سوءاستفاده ی خودش را در نظر میگیرد و میخواهد آن را تأمین بکند؛ [امّا] این نیروی اسلامی، این قوّت اسلامی آمده دست دشمن را کوتاه کرده؛ دشمن دارد تلاش میکند بلکه بتواند آن وضعیّت را برگردانَد.

آن چیزی که مانع از تسلّط دشمن شده، همین روح اسلام است، همین روح اسلامیّت است، همین ایمان است.

بنابراین اگر ما می بینیم دشمن متوجّه به آن نقطه ی اساسی و اصلی ما است، به آن ستون اصلی خیمه ی انقلاب یعنی ایمان متوجّه است، این به خاطر این است که بیشتر از همه ی حوادث و پدیده ها و عناصر تشکیل دهنده ی موجودیّت این ملّت، از این بخش -از ایمان مردم- صدمه میخورَد؛ [یعنی] متوجّه ایمان مردمند.

لذا بایستی برای حفظ این ایمان، برای حفظ این اساسی که بر پایه ی این ایمان بر پا شده، همه تلاش کنند.

امروز هم ما بهتر از سی سال پیش میتوانیم مبارزه کنیم.

سی سال پیش با غربت مبارزه میکردیم، [امّا] امروز با قدرت میتوانیم مبارزه کنیم.

بنابراین امکان پیروزی، احتمال پیروزی، امروز هزار برابر آن دوران است.

الحمدلله داریم مبارزه هم میکنیم، پیروزی هم داریم، مشکلی هم نیست.

البتّه بایستی متوجّه حیله های دشمن بود؛ دشمن میخواهد ایمان ما را سست کند؛ دشمن میخواهد امید ما را از دست ما بگیرد؛ دشمن میخواهد ما را به آینده بدبین کند؛ دشمن میخواهد ما را مأیوس کند، ما را دل شکسته کند؛ دشمن میخواهد ما را دچار سوءظنِّ به یکدیگر کند؛ دشمن میخواهد بین ما اختلاف و تفرقه بیندازد.

این تفرقه ای که بعضی بین جناحهای مختلف مدام دامن میزنند، به سود دشمن است، به نفع دشمن است، این به نفع ما نیست.

دو برادر هم ممکن است در یک خانه خب سر یک قضیّه ای باهم اختلاف داشته باشند، مانعی ندارد؛ دو رفیقِ صمیمیِ نزدیک هم، سرِ پسندیدن و نپسندیدن یک غذا یا یک دکور یا غیره ممکن است با هم اختلاف داشته باشند، اینها اشکالی ندارد، لکن هر دو اهل این خانه اند.

اگرچنانچه کسی آمد به این خانه حمله کرد، این نمیگوید که من دیشب فرض بفرمایید که سرِ فلان قضیّه با تو اختلاف داشتم؛ نه، اهل این خانه اند، [لذا] باید دفاع کنند؛ در یک سنگرند.

امروز باید نیروهای انقلاب در داخل کشور، احساس کنند که همه در یک سنگر قرار دارند، این را باید همه حس کنند.

اگرچنانچه رفیق ما حس نمیکند و برخلاف این مقتضیٰ رفتار میکند، این موجب نباید بشود که ما هم برخلاف این مقتضیٰ این رفتار کنیم؛ حالا او اشتباه میکند، او یک غلطی میکند، ما که نباید تکرار کنیم کار او را.

حفظ ایمان، حفظ وحدت و همدلی، حفظ آن امید [لازم است]؛ امیدی که بیجا هم نیست، امید بی ریشه ای نیست، امیدی است که کاملاً جا دارد.

ما دورانهای سختی را گذرانده ایم، از این دورانهای سخت الحمدلله سربلند و پیروز بیرون آمده ایم؛ حالا هم همین[طور] است.

حالا هم از همه ی این امتحانها و ابتلائاتی که مؤمنین برای خودشان فکر میکنند وجود دارد و حس میکنند وجود آن را، با قوّت ان شاءالله بیرون خواهند آمد و خواهید دید که باز هم این انقلاب، سالهای متمادی با فتح مناطق جدیدی از فضای جهانی و فضای فکری، پیش خواهد رفت.

البتّه ما دنبال فتح مناطق جغرافیایی نیستیم امّا دنبال فتح مناطق فکری هستیم.

فضای جهانی را بایستی فتح کرد، دلها را باید فتح کرد، در دلهای مؤمنینِ به انقلاب باید عمق این افکار را بیشتر کرد.

و اینها همه ان شاءالله پیش خواهد آمد، چون هنوز مؤمنینِ زیادی هستند و خواهند بود و روزبه روز ان شاءالله این نسل جدید، این نسل جوان [عمیق تر میشود].

یک عدّه ای مدام سعی میکنند انقلاب را از نسل جوان بترسانند، درحالی که خود این نسل جوان ان شاءالله پشتوانه های انقلابند، اینها لشکرهای انقلابند، اینها کسانی هستند که بایستی پایه های انقلاب را مستحکم کنند و این خونهای پاک -امثال خون شهید لاجوردی- عمق میبخشد؛ اینها نشان میدهد صدق این راه را، نشان میدهد اصالت این راه را.

به هرحال حرفِ تشکّرآمیز از شهدای عزیز و خانواده هایشان خیلی زیاد است که اگر بخواهیم همه را بگوییم، بایستی خیلی چیزها بگوییم.

امیدواریم خداوند ان شاءالله درجات ایشان را عالی کند و با اجداد طاهرینش محشورش کند؛ یقیناً هم محشور است، من شک ندارم که الان ایشان در اَطائب(5) بارگاه های قدس، با بهترین بندگان شایسته ی خدا و فرشتگان خدا مسلّماً محشور است و روحش متنعّم است.

و خوشا به حالش! آقای لاجوردی واقعاً مزد خودش را گرفت و امروز روح ایشان در عالم ملکوت، شاکر و سپاسگزار خداوند است که او را چنین توفیقی داد و چنین موهبت بزرگی را بخشید؛ همچنین این شهدای عزیز دیگری که با ایشان به شهادت رسیدند -هم شهید اسماعیلی که با ایشان هم من دورادور آشنایی هایی دارم، اگرچه از نزدیک [ارتباط نداشتم]، البتّه بارها پیش من آمده بودند ظاهراً با جمعهایی، لکن من دقیقاً و مشخّصاً چهره ی ایشان به یادم نیست لکن می شناسم ایشان را، در انجمن اسلامی و دادگستری و در خدماتی که داشتند و تلاشی که ایشان برای سالم سازی محیط دادگستری داشتند، اتّفاقاً همین اواخر هم یک نامه ای جماعتشان برای من نوشته بودند که ایشان امضا کرده بودند، شاید حدود سه ماه قبل بود؛ و همچنین آن شهید عزیز دیگر، آقای مسعودی- همه ی اینها متنعّمند به نِعَم الهی و خانواده هایشان بایستی خدا را شاکر باشند که این نعمت را به عزیزانشان بخشید.

البتّه برای شماها سخت است، شکّی نیست؛ خب فقدان این عزیزان دشوار است منتها خودتان را تسلّا بدهید به الطاف الهی درباره ی این عزیزان.

ان شاءالله امیدواریم که خداوند همه ی شما را موفّق و مؤیّد بدارد.

اینجا ما شهید زنده هم خیلی داریم؛ اغلب همین آقایانی که اینجا هستند، شهدای زنده اند.

تصدیق میکنم که این خانواده ها -که با بعضی شان ما از نزدیک هم آشنا بوده ایم و هستید- خیلی حق دارند به گردن همه ی ما و واقعاً چراغ شهدا را و چراغ شهادت را اینها روشن نگه داشته اند؛ ان شاءالله که موفّق و مؤید باشید.

1) در این دیدار خانواده های شهیدان سید اسدالله لاجوردی، اصغر رییس اسماعیلی، زین العابدین مسعودی و همچنین جمعی از خانواده های شهدای جمعیت مؤتلفه ی اسلامی حضور داشتند.

2) سیّداسدالله لاجوردی (دادستان سابق انقلاب اسلامی و رییس سابق سازمان زندانهای کشور و از اعضای جمعیّت مؤتلفه ی اسلامی) در 1377/6/1 در محلّ کار خود در بازار تهران از سوی سازمان مجاهدین خلق ترور شد و به شهادت رسید.

3) به صورت جسم و جسد درآوردن، مجازاً یعنی زنده و ملموس کردن
کلید واژه ها: شهادت - رهبر انقلاب - حضرت آیت الله خامنه ای - شهید - آیت الله خامنه ای - انقلاب اسلامی - سالروز شهادت - اسلامی - رهبر انقلاب اسلامی - پایگاه اطلاع رسانی - ترور - رهبر - دیدار - هزینه - آیت الله - خانواده - سازمان زندان ها - نخستین - بازار تهران - اطلاع رسانی - مجاهدین خلق - خامنه - زندان - منتشر - شهریور ماه - صادق - اسماعیلی - مجاهدین - دادستان - محل کار

آخرین اخبار سرویس:
مراسم یادبود ارتحال آیت الله راستی کاشانی در مسجد اعظم

در دیدار «دی کاپریو» با «ترامپ» چه گذشت

تصاویر/ مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران

سم پاشی مگس های سفید را مقاوم می کند

نیروهای مسلح مستقر در کردستان توان دفاعی خود را به نمایش گذاشتند

تصاویر/ راهپیمایی ضدآمریکایی نمازگزاران جمعه در بیرجند

رییس کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی : مداحان بازیچه جریان های سیاسی نشوند

آیت الله صانعی درگذشت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفت

دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای (مصوبه شماره 579095 مورخ 1/4/1395 شورای عالی اداری)

تصاویر/ همایش شیرخوارگان حسینی در بیرجند

لاریجانی با تخلف وزیر نفت برخورد کند

آیت الله راستی کاشانی در برابر تضییع حقوق یاران انقلاب لحظه ای سکوت نکرد

از تایید منشور حوزه و روحانیت توسط رهبری و مراجع تا تنظیم نهایی سند چشم انداز

تصاویر/ راهپیمایی ضدآمریکایی نمازگزاران جمعه در قم

استقبال گلبدین حکمتیاربا پرتاب کفش بر روی او + ویدیوی جدید

مارک زاکربرگ: روی تغییراتی که می خواهید صورت دهید تمرکز کنید

بیانات در دیدار رییس و اعضای مجلس خبرگان رهبری

نطق روحانی، ترامپ را در گوشه رینگ به انزوای مضاعف کشاند/ رونمایی از سامانه موشکی خرمشهر تهدیدهای رییس جمهور امریکا را بی پاسخ نگذاشت

حرکت عجیب برای نجات افراد گرفتار زیرآوار

دیدار رییس و اعضای مجلس خبرگان رهبری

بررسی آخرین تحولات سوریه محور گفتگوهای ظریف و دی میستورا در نیویورک

جمع آوری امضا برای برکناری رییس باشگاه بارسلونا

بی توجهی به مسلمانان روهینگیا، منطقه را بی ثبات می کند

دعوت اتحادیه اروپا از نمایندگان سازمان های دینی رسمی جمهوری آذربایجان به بروکسل

«مسجد امام حسن مجتبی (ع)» سوگوار ثارالله (ع)

نشست کمیته های آب و مهاجرین بین ایران و افغانستان در نیمه دوم اکتبر برگزاری می شود

دیدار ظریف با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه

نهضت کربلا برای تمام اقشار الگوی رفتاری و اخلاقی دارد

رزمایش «محرم» قرارگاه حمزه سیدالشهدا از فردا در شمال غرب کشور برگزار می شود

مراسم عزاداری هیات پیروان پیر جماران و وداع با پیکر مرحوم حضرت آیت الله العظمی راستی کاشانی در حسینیه جماران/ 2

لاریجانی با تخلف وزیر نفت برحورد کند

تصاویر/ آلبوم کشف شده از "عصر وحشت"

حال بد جنبش دانشجویی...

موشک خرمشهر قابلیت حمل چند کلاهک جنگی را دارد

همه پرسی کردستان، قابل مذاکره نیست

دکتر عارف:/شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان باعث تقویت احزاب شد

مراسم عزاداری هیأت پیروان پیر جماران و وداع با پیکر حضرت آیت الله العظمی راستی کاشانی در حسینیه جماران/1

نسیمی جان فزا...

عزل مسئول روابط عمومی فرمانداری ممسنی بخاطر خبر تودیع و معارفه!

سوگواری ایام شهادت امام حسین (ع) در «مسجد فاطمیه» برگزار می شود

دانلود گلچین مداحی شب اول محرم 96

نتایج آزمون استخدامی مشاغل عملیات ریلی

استخدام کارشناس فنی،کارشناس خدمات پس از فروش،برنامه نویس

سران فتنه محاکمه شوند، حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد نمی گیرند/ماجرای نامه فتنه گران به تروریستهای جبهه النصره در سال 89

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی

انجمن واردکنندگان خودرو از وجود مصوبه جدید واردات بی اطلاع است

موشک جدید ایران (+عکس)

در زمانه ای وزیر علوم به مجلس معرفی نشده که گفتمان حاکم بر دانشگاه ها کرخت و محافظه کارانه است /دولت دوازدهم بیش از هر دولتی مدیون جامعه دانشگاهی است

آیا فناوری فقر جهانی را ریشه کن کند؟

نطق روحانی، ترامپ را در گوشه رینگ به انزوای مضاعف کشاند

راهپیمایی ضد آمریکایی در خاستگاه انقلاب

13.5 درصد ایرانی ها افسرده هستند

گزارش تصویری رژه نیروهای مسلح در آغاز هفته دفاع مقدس

بهمنی ملی حفاری را نجات داد و رفت / سپهر سپهری مدیر عامل جدید این شرکت شد

عکس منتخب نشنال جئوگرافیک از یک شغال عصبانی

در لحظه مرگ چه می بینیم؟

آذر منصوری:/در انتخابات های اخیر بهترین نتیجه ممکن با اتکا به ساختار شورای عالی نصیب اصلاح طلبان شد/نباید گفتمان اصلاحات را فدای استراتژی کرد

مراسم رژه نیروهای مسلح ایران

سازمان ملل عکس جنجالی را حذف کرد! + عکس

نادر گلچین درگذشت

ایران در مواجهه با نقض برجام عکس العمل قاطع خواهد داشت/ ادبیات کینه توزانه و زشت رییس جمهور آمریکا در شأن سازمان ملل نبود

عکس/ آیین علم گردانی روستای هزاوه

الزام وزارت نفت به جذب دانشجویان گروه «الف» دانشگاه صنعت نفت

ورود سفیر جدید ایران به فرانسه

ملت در ایران انقلاب کرده و در سوریه دفاع می کنند / نهضت عاشورا امروز مرزها را درنوردیده است / سخنان ترامپ برگ ننگین دیگری برای آمریکا است

رییس جمهور ارتحال آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفت

پیروزی در دفاع مقدس مرهون آموزه های عاشورایی است

تصاویر/ همایش شیرخوارگان حسینی در خرم آباد

دوربین های هوشمند Nest با قابلیت تشخیص چهره معرفی شد!

دادستان کل کشور: ارجاع پرونده احمدی نژاد به دادسرا

خط حزب الله 100 | مقابله با زورگو

موسوی لاری:/قرار نیست اصلاح طلبان تشکیلات جدیدی تأسیس کنند

مردم جویبار سخنرانی وقیحانه رییس جمهور آمریکا علیه ایران را محکوم کردند

استخدام چهار ردیف شغلی در شرکت عصر نوین آیریک

استیکر محرم برای تلگرام

برد موشک بالستیک خرمشهر 2 هزار کیلومتر است

دیدار رییس جمهور با رهبران مسلمان آمریکا

افتتاح نمایشگاه یاد یاران عاشورایی در قم

همایش شیرخوارگان حسینی در گلوگاه

نامه 76شخصیت اروپایی به ترامپ درباره برجام

همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی (ع) در گیلان برگزار شد

تدوین آیین نامه جدید تحقیقات پایانی حوزه های خواهران

نماهنگ | شهریار دوران ها

در جلسه هیات رییسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان صورت گرفت؛/تشکیل کارگروهی برای انسجام بخشی فعالیت های اصلاح طلبان

موشک بالستیک دور برد خرمشهر با موفقیت آزمایش شد

وزرای خارجه ایران و افغانستان دیدار و رایزنی کردند

یادداشت وزیر بهداشت برای بهترین های این سرزمین

تصاویر:این ساعـــــت دیواری ها را تاکنون ندیده اید!

استخدام مشاوره فروش محصول آرایشی بهداشتی/شهرهای کردستان

انسانیت فدای ماشینی شدن؟!

همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در تنکابن برگزار شد

بازتاب رونمایی ایران از موشک "خرمشهر" در رسانه ها

درخواست مجلس خبرگان از قوه قضاییه و بازرسی کل کشور برای پیگیری انتقال آب خوزستان

آرامگاه بازسازی نشده شیراز +عکس

منتظریم ترامپ از مردم ایران عذرخواهی کند

رژه پرشکوه نیروهای مسلح در استان البرز برگزار شد

/حسن رباطی معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران شد

ملت ایران با وحدت و ایمان در برابر دشمنان ایستاد

نگاه علم الهدی به اراجیف ترامپ علیه ایران/ جنگ هنوز تمام نشده است

پایان حواشی ممنوع التصویری بازیگر زن سرشناس در تلویزیون

آغاز مراسم عزاداری امام حسین (ع) در شهر "نبطیه" لبنان

مهمترین پیام عاشورا جهاد و مقاومت است

شورای امنیت ملی ترکیه، همه پرسی کردستان را غیرقانونی خواند

نمایشگاه یاد یاران عاشورایی در قم افتتاح شد

استفاده از ظرفیت محرم برای رشد فرهنگی

مخالفت شورای امنیت با همه پرسی کردستان

ضرر خروج از برجام صد درصد متوجه آمریکاست

دیدار رییس و اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب

تصاویر/ رژه نیروهای مسلح استان البرز در روز 31 شهریور(2)

وداع با فقیه عالیقدر و یار دیرین امام با حضور طیف های مختلف سیاسی

اختتامیه جشنواره قرآنی نوای نور

رایزنی ظریف و دی میستورا در نیویورک درباره بحران سوریه

تقویم روز ارتباطات/ روزی که ایران اصول ژورنالیسم حرفه ای را به اجرا گذارد

مسؤولان و رییس جمهوری به دهان دشمن گستاخ بزنند

واکنش احمدی نژاد به اظهارات ضد ایرانی ترامپ +عکس

28 میلیارد تومان چک بلامحل در شهرداری کرج صادر شده است

اداره مسلمانان قفقاز در باره اتهامات منتشره در باره رییس این اداره و پسرش بیانیه صادر کرد

نقشه راه آسیب های اجتماعی از زبان ابتکار

دشمنان از توان نظامی و روحیه ایثار و شهادت ملت ایران هراسانند

توقیف اموال منقول و غیرمنقول به چه نحو انجام می شود؟

تصاویر/ رژه نیروهای مسلح استان البرز در روز 31 شهریور(1)

پست وکیل طارمی در اینستاگرام

انجمن واردکنندگان خودرو از وجود مصوبه جدید واردات بی اطلاع است

140 خانه افراد بی بضاعت در منطقه «توگبری» چرام توسط خیرین و کمیته امداد بازسازی می شود

مسلم بن عقیل، جوانمردی که هدف را قربانی وسیله نکرد

روحانی ارتحال آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفت

انتصاب سیاسیون در پست های تخصصی خیانت نیست؟

شورای امنیت ملی ترکیه، همه پرسی کردستان را غیرقانونی خواند

برگزاری نشست کمیته های آب و مهاجرین بین ایران و افغانستان در نیمه دوم اکتبر

برگزاری راهپیمایی ضدآمریکایی در چهارمحال و بختیاری

داعش و عربستان سعودی ادامه دهنده راه حرمله هستند/سخنان ترامپِ سبک مغز نشانه درماندگی آمریکاست

موشک خرمشهر با برد 2 هزار کیلومتر

قوانین، آیین نامه ها و اجرا در حوزه ایمنی ساختمان دارای نقص هستند

توصیه های پلیس به عزاداران حسینی

مشارکت خواهران طلبه در «طرح ایمان افزایی» مددجویان البرزی

برپایی مراسم عزاداری دهه عاشورا در دفتر آیت الله العظمی نوری همدانی

لزوم معرفت نسبت به عمق نهضت حسینی و راهبردهای تحول آفرین محرم

منصورحقیقت پور:دست دادن با دشمن مخالف مبانی انقلاب و مغایر با حقوق ملت است

حضور سردار سلیمانی در منزل شهید مدافع حرم در لنگرود+ تصویر

نظر سردار نجات درباره احتمال رفع حصر

رایزنی ظریف و دی میستورا در نیویورک درباره بحران سوریه

مراسم رژه نیروهای مسلح در اصفهان

موشک هایمان را تقویت خواهیم کرد/ برای دفاع از سرزمین مان از کسی اجازه نخواهیم گرفت

عکس/ اولین کنگره فداییان انقلاب اسلامی شهر گرگاب

اطلاع نگاشت/ مجموعه توصیه های رهبر انقلاب درباره مداحی و هیئت داری

معرفت به امام حسین گرانبهاترین گوهر در قلب انسان است

تدوین سند راهبردی بقاع متبرکه استان البرز

از ظرفیت محرم برای رشد فرهنگی استفاده کنیم

واکنش محسن رضایی به سخنرانی ترامپ

عیادت قاضی عسکر از روحانی ایرانی مضروب در مکه

وعده شیرین حاج قاسم سلیمانی درباره نابودی داعش

همایش شیرخوارگان حسینی

ادبیات ترامپ همچون اراذل و اوباش است

دانلود ورژن جدید آهنگ علیرضا میرلو بنام خاک حرم

وظیفه شیعیان برای زمینه سازی حکومت جهانی

تست های روانشناسی بر اساس خطای دید

تجمع بازنشستگان در اعتراض به عدم همسان سازی حقوق

حضور سردار سلیمانی در منزل شهید مدافع حرم در لنگرود+ عکس

نمازگزاران جمعه قم، سخنان ضد ایرانی ترامپ را محکوم کردند

سران فتنه محاکمه شوند، حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد نمی گیرند/ماجرای نامه فتنه گران به تروریستهای جبهه النصره در سال 89

موشک جدید ایران +عکس

روحانی: چه بخواهید چه نخواهید ما موشک های خود را تقویت خواهیم کرد

وشک جدید ایران +عکس

سه هزار بیمه شده روستایی خراسان رضوی مشمول طرح بازنشستگی پیش از موعد

تصویری کمتر دیده شده از شیخ حسین انصاریان و مرحوم حاج ذبیح الله بخشی

ترتیل صفحه 180 قرآن با صدای استاد پرهیزکار+صوت

شورای امنیت ملی ترکیه، همه پرسی کردستان را غیرقانونی خواند

دانلود ورژن جدید آهنگ علیرضا میرلو بنام خاک حرم

تست های روانشناسی بر اساس خطای دید

در زمانه ای وزیر علوم به مجلس معرفی نشده که گفتمان حاکم بر دانشگاه ها کرخت و محافظه کارانه است

بررسی آخرین تحولات سوریه محور گفتگوهای ظریف و دی میستورا در نیویورک

امام جماعتی که 20 تألیف دارد

در زمانه ای وزیر علوم به مجلس معرفی نشده که گفتمان حاکم بر دانشگاه ها کرخت و محافظه کارانه است /دولت دوازدهم بیش از هر دولتی مدیون جامعه دانشگاهی است

سران فتنه محاکمه شوند، حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد نمی گیرند/ماجرای نامه فتنه گران به تروریستهای جبهه النصره در سال 89

ترفندهای زیرکانه و نکته های آرایشی برای حجم دادن به صورت

اس ام اس هفته دفاع مقدس (1)

واکنش محسن رضایی به سخنرانی ترامپ

نشست کمیته های آب و مهاجرین بین ایران و افغانستان در نیمه دوم اکتبر برگزاری می شود

واکنش مهراب قاسم خانی به اظهارنظر جنجالی یوسف تیموری درباره استندآپ کمدی

صحبت های مغرورانه «ساره بیات» در اینستاگرامش!

سران فتنه محاکمه شوند، حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد نمی گیرند/ماجرای نامه فتنه گران به تروریستهای جبهه النصره در سال 89

تزیین دکوراسیون آشپزخانه با رنگ های بسیار شاد

مراسم عزاداری هیات پیروان پیر جماران و وداع با پیکر مرحوم حضرت آیت الله العظمی راستی کاشانی در حسینیه جماران/ 2

مراسم عزاداری هیأت پیروان پیر جماران و وداع با پیکر حضرت آیت الله العظمی راستی کاشانی در حسینیه جماران/1

نقشه راه آسیب های اجتماعی از زبان ابتکار

برگزاری نخستین همایش رزمندگان گردان های رزمی جنگل های سوادکوه

راهپیمایی استکبارستیز مردم تنکابن علیه سخنان وقیحانه ترامپ در سازمان ملل+ تصاویر

توقیف اموال منقول و غیرمنقول به چه نحو انجام می شود؟

رایزنی ظریف و دی میستورا در نیویورک درباره بحران سوریه

جلدپیروزی/شنبه اول مهر96

ریزش سقف بخش جراحی زنان یک بیمارستان ! + عکس

موشک جدید ایران (+عکس)

روحانی: چه بخواهید و چه نخواهید موشک هایمان را تقویت و از مردم مظلوم منطقه دفاع می کنیم

روحانی: چه بخواهید چه نخواهید ما موشک های خود را تقویت خواهیم کرد

هفته دفاع مقدس سند افتخار ملت ایران است

مجازات های «رشوه دادن و رشوه گرفتن» در نظام اداری ایران چیست؟

رایزنی ظریف و دی میستورا در نیویورک درباره بحران سوریه

وداع با فقیه عالیقدر و یار دیرین امام با حضور طیف های مختلف سیاسی

داعش و عربستان سعودی ادامه دهنده راه حرمله هستند/سخنان ترامپِ سبک مغز نشانه درماندگی آمریکاست

موشک هایمان را تقویت خواهیم کرد/ برای دفاع از سرزمین مان از کسی اجازه نخواهیم گرفت

بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی

بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی