مطالب مرتبط:
همه اتفاقات بعد از شکست استقلال؛ از شعار تا سنگ و اشک و فغان +عکس
اتفاقات عجیب در حاشیه شکست استقلال
باخت غیرمنتظره استقلال و اتفاقات عجیب در حاشیه شکست تیمِ علیمنصور ؛ منصوریان استقلال را ترک می کند ؟
اتفاقات عجیب بعد از شکست سرنوشت ساز استقلال؛ از سنگ اندازی تا شایعه استعفا
فرشاد به دنبال تکرار اتفاقات شیرین (عکس)
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 31 مرداد 1396 ساعت 23:022017-08-22سياسي

اتفاقات کم سابقه در مجلس!


سکوت نمایندگان مجلس در بررسی برنامه های وزرای پیشنهادی و حتی موافق صحبت کردن برخی نمایندگان که در مخالفت با کابینه ثبت نام کرده بودند تا اندازه ای عجیب به نظر می رسید که روزنامه های زنجیره ای حامی دولت نیز به آن پرداخته و معترض شده اند ، - مجلس شورای اسلامی روزهای حساسی را می گذراند، به تعبیری می توان گفت لحظه به لحظه عمر کاری نمایندگان ملت حساس است چرا که تصمیمات و رای آن ها در سرنوشت امروز و فردای مردم این کشور تاثیر گذار است ولی رای اعتماد به کابینه حکایت دگری است که نمایندگان ملت نیز به آن وقوف کامل دارند.

سهل انگاری امروز مجلس چنانچه در برهه هایی شاهد آن بودیم زمینه ساز ناکارآمدی فردای دولت خواهد شد و بی شک اگر فردی که با رای نمایندگان لباس وزارت بر تن می پوشد ناکارآمد بوده و یا منافع فردی و گروهی را به خواسته های ملت ترجیح دهد این تنها وزیر خاطی و یا ناکارآمد نیست که بایستی استیضاح شده و پاسخگو باشد بلکه نمایندگان سهل انگار نیز بایستی جوابگو باشند.

اتفاقات کم سابقه در مجلس! در روزهای گذشته مجلس صحنه های عجیبی را به خود دیده است و می بیند، موافقان به اسم مخالف ثبت نام می کنند تا نوبت اظهار نظرهای جدی و کارشناسی به نمایندگان منتقد و واقعا مخالف نرسد، این مشی عجیب که تاکنون کم سابقه و شاید به نوعی بتوان گفت بی سابقه بوده است تا بدان جا پیش رفته است که برخی نمایندگان نیز بدان معترض شده اند.

به عنوان نمونه ناظر نبودن موافقت ها و مخالفت های نمایندگان به برنامه های وزرای پیشنهادی و طرح مطالبات شخصی و در بهترین حالت حوزه انتخابیه از دولت حکایتی است که برخی مجلسی ها نیز به آن معترض شده اند.

حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب در تذکری شفاهی گفته است؛ بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی به معنای بحث بر سر برنامه های آنها و پاسخ وزرا به سوالات است نه اینکه افراد نطق آماده خود را بخوانند و وزرا نیز بدون توجه به سوالات تنها به بیان وعده ها بپردازند.

وی اضافه کرد: در مجلس هشتم نماینده ای وقت مخالفت با یک وزیر پیشنهادی گرفت، ولی به عنوان موافق حرف زد که رییس وقت جلسه علنی پس از دو بار تذکر دادن، میکروفون وی را قطع کرد.

نماینده اسلام آباد غرب در ادامه گفت: ما از رییس جلسه می خواهیم که در قبال نماینده ای که به جای مخالفت، در موافقت صحبت می کند، تنها به تذکر بسنده نکند و اجازه چنین روندی را در مجلس ندهد تا نماینده ای که مخالف ثبت نام کرده است، در پایان صحبت هایش برای رای آوری وزیری ابراز امیدواری کند، زیرا این خلاف شأن مجلس است.

علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به تذکر فلاحت پیشه تصریح کرد که اگر نماینده ای به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی ثبت نام کرده است، باید در مخالفت صحبت کند و موافق نیز در موافقت سخن بگوید.

نیازی نیست وزرا برنامه داشته باشند! به عنوان نمونه حجت الاسلام احد آزادی خواه نماینده ملایر طی تذکری شفاهی در جلسه علنی پنجشنبه پارلمان و در جریان بررسی صلاحیت های وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم با استناد به ماده 206 آیین نامه داخلی گفت: در این ماده 7 مرتبه عنوان برنامه آمده است یعنی موافقان و مخالفان باید با نگاهی به برنامه های ارائه شده از سوی وزرای پیشنهادی نظر دهند و ببینند که آیا جهت گیری آن رفع مشکلات کشور و مردم هست؟ وی با ذکر اینکه کمتر دیده شد سخنان موافقان و مخالفان برنامه محور باشد، در تذکر دیگری اظهارداشت: بعضی نمایندگان در سخنان خود عنوان کردند که از آنجا که برنامه ششم توسعه را داریم دیگر نیازی نیست وزرا برنامه جداگانه داشته باشند در حالی که برنامه ششم یک سند بالادستی است و وزیر باید برنامه داشته باشد و نمی شود بدون برنامه در مجلس حاضر شود.

نمایندگانی که با تکیه بر برنامه ششم که در اجرایی شدن آن از سوی دولت و رییس جمهور نیز در ماه های گذشته حرف و حدیث های فراوانی مطرح بوده ضرورت داشتن برنامه از سوی وزرای پیشنهادی را نفی می کنند به این سوال پاسخ نمی دهند که فلسفه موافقت و مخالفت آنان ناظر بر چیست؟! اگر وزیر نیازی به برنامه ندارد و می تواند بدون برنامه رای اعتماد نمایندگان را جلب کند مخالفین محترم با چه چیزی بایستی مخالفت کنند؟! مجلس آرام و نبض بهارستان که نمی زند! آرامش و سکوت در مجلس آن هم در روزهایی که قرار است موافقان و مخالفان برنامه های وزرای پیشنهادی صحبت کنند تا سره از ناسره تشخیص داده شود عجیب به نظر می رسد تا جایی که روزنامه های زنجیره ای حامی دولت نیز نمی توانند آن را نادیده بگیرند.

آفتاب یزد در شماره دیروز خود در گزارشی با عنوان مجلس آرام نوشت : انگار نبض بهارستان دیگر نمی زند.

این اتفاق را می توان از مشاهده جلسات بررسی صلاحیت های وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم دریافت.

از روز سه شنبه 24 مرداد، که مردان حسن روحانی یک به یک در معرض آزمون بهارستان قرار گرفته اند، این تصور به اذهان متبادر شده است که منحنی نوار قلبِ (الکتروکاردیوگرام) مجلس تنها یک خط صاف را نمایش می دهد.

در این گزارش رفتار این روزهای نمایندگان این گونه تشریح شده است : مخاطبان این روزهای پخش زنده جلسات مجلس شورای اسلامی از قاب تصویر تلویزیون های خود شاهد تمجیدهای خارج از اصول و مخالفت های نه چندان جدی، غیر حرفه ای و گاه نمایشی بهارستانی ها در جریان بررسی صلاحیت های وزرای کابینه دوازدهم هستند.

مجموعه این رفتارها انتقادات بسیاری را، هم از جانب مردم که این روزها به صورت زنده به تماشای جلسات می نشینند به همراه داشته و هم از سوی برخی کنشگران سپهر سیاسی ایران.

دیگر ببینندگان تلویزیون شاهد نطق های هیجان انگیز و فریاد های پر حرارت نمایندگانشان نیستند و تنها به رویت افرادی می پردازند که برای موافقت از هر یک وزرا به صف می شوند و زمانی هم که بر اساس قرعه کشی نمی توانند به عنوان نماینده موافق به ایراد سخنرانی بپردازند، به نام مخالف در جایگاه قرار می گیرند اما به کام وزیر و در نقش یک نماینده موافق نطق می کنند.

اعتماد نیز اعتراض نمایندگان به این شیوه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی را تیتر زده و نوشت : همه موافق بودند ؛ صدای نمایندگان مجلس درآمد بر اساس گزارش روز پنجشنبه اعتماد جلسات رای اعتماد به وزرای پیشنهادی در مجلس دهم آرام و یکنواخت پیش می رود.

کافی است یک نماینده به عنوان مخالف با یک وزیر ثبت نام کند تا چندین نماینده به عنوان موافق در مقابلش صف آرایی کنند؛ تازه اگر مخالفت های آن نماینده را هم واقعا بشود مخالفت خواند.

نه موافقت ها آنقدر جاندار است و نه مخالفت ها آنقدر جدی و نه از نطق های آتشین خبری هست.

اعتماد ادامه می دهد این بار اتفاق تازه ای هم در مجلس دهم رخ داده است.

آنقدر تعداد نمایندگان موافق با یک وزیر زیاد است که برخی در صف مخالفان آن وزیر ثبت نام کرده اند؛ با این ترفند که وقتی پشت تریبون می روند در موافقت با وزیر سخن می گویند؛ موضوعی که در دو روز گذشته با تذکرات پیاپی بیش از 10 نماینده مواجه شد که البته رییس مجلس هم آن را وارد دانست و از نمایندگان خواست تا با همان عنوانی که ثبت نام کرده اند صحبت کنند.

هر چه که بود دیروز روال یکنواخت و همه موافق در مجلس حاکم بود تا این موافقت صدای نمایندگان را هم دربیاورد.

آرمان دیگر روزنامه حامی دولت نیز نتوانست در شماره پنجشنبه خود عدم حضور جدی مخالفان را نبیند و در گزارشی با عنوان چهارشنبه جنجالی مجلس نوشت : مخالفان کم رنگ تر از موافقان دولت ظاهر شدند.

به هر حال صف بستن نمایندگان در موافقت با وزرای پیشنهادی شاید عجیب نباشد و نمایندگان به آن اندازه که مختارند مخالفت کنند به همان اندازه نیز اجازه دارند موافقت کنند و نظر خود را بگویند ولی سکوت در مجلس به صورتی که نیازی نبینند نه در موافقت و نه در مخالفت از برنامه های وزرای پیشنهادی سخن بگویند عجیب به نظر می رسد، نمایندگان بی شک در ناکارآمدی های برخی وزرای آتی در صورت رای آوردن آنان شریک خواهند بود، این که وزرا و هیئت دولت مسئول اداره کشور هستند از کسی سلب تکلیف و مسئولیت نمی کند، نمایندگان ملت در برابر ناکارآمدی ها و تخلفات مسئولند و قانون این اختیار را به آنان داده است که در زمان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی و در طول دوره مسئولیت از اختیارات خود در چارچوب موافقت و مخالفت ، سوال و استیضاح بهره ببرند.

وزرایی که امروز از بهارستان راهی پاستور می شوند در چهار سال آینده عهده دار اداره کشور خواهند بود و شایسته نیست مجلسی ها در اعتماد به آنان دچار تساهل شوند چرا که ناکارآمدی فردای دولت دوازدهم در عمل به وعده ها، به پای مجلس نیز نوشته خواهد شد.


کلید واژه ها: مجلس - وزرای پیشنهادی - ثبت نام - برنامه - مجلس شورای اسلامی - تذکر - اسلام - نمایندگان مجلس - وزیر پیشنهادی - کابینه - وزیر - دولت - عجیب - بررسی صلاحیت - علی لاریجانی - امروز - رای اعتماد - رییس مجلس - لحظه - لاریجانی - استیضاح - روزنامه - مطالبات - اسلامی - بهترین - صلاحیت - شورای - وزارت - وعده - ناظر

آخرین اخبار سرویس:
70 درصد درآمدهای شهرداری کرج از کمیسیون ماده 100 است

کتاب شهید شعر در نمایشگاه رزمی فرهنگی اردبیل رونمایی شد

نحوه تبلیغ دین نیاز های بشر امروز را تامین نمی کند/تبلیغ درست دین زبان خاص خود را دارد/زمانی موفق خواهیم بود که نگاه ما قرآنی باشد

کنفرانس خبری همه پرسی کردستان عراق

یک استاد حوزه: نباید برای گریاندن مردم به هر دروغی متوسل شد

ساخت ساختمان های ایمن و جدید در دستور کار مدیران شهری قم باشد

ضرب الاجل یک ماهه استانداری مازندران برای تهیه برنامه کاهش فساد اداری

نمایشگاه کوچک قامتان بزرگ مرد آغاز به کار کرد

نمایشگاه کوچک قامتان بزرگ مرد آغاز به کار کرد

ضرب الاجل یک ماهه استانداری مازندران برای تهیه برنامه کاهش فساد اداری

نامه دادستان کل کشور به دادستان های قطر، ترکیه، روسیه، اندونزی و ...

مدیرکل دادگستری: 400 هزار پرونده در استان اصفهان مختومه شد

امنیت مناطق مرزی ارجحیت پیوسته و توقف ناپذیر استراتژی دفاعی ما است

آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه امام صادق (ع)

اولین خون کربلا مُسلم

اجرای مسابقه کتابخوانی از «رسم الخط کربلا» ویژه ایام محرم

چه کسی ظهر عاشورا امام حسین (ع) را تنها گذاشت؟

اگر شیعه امام دارد و مواظب شیعیان است پس چرا شیعه این همه مشکلات دارد؟

انتقال فرهنگ غنی دفاع مقدس برای تربیت نسل جوان ضروری است

الگوهای رفتاری یاران عاشورا

دفاع مقدس آیینه ای برای انعکاس حماسه حسینی است

پیام رزمایش محرم برای دوستان صلح، امنیت و آرامش است

اجرای طرح فوریتی نگهداشت شهر در روزهای جمعه

استخدام کارشناس فروش تلفنی خانم در شرکت معتبر در گیلان

استخدام مدیر فنی باتجربه در شبکه های آب و فاضلاب

دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور جوانان منصوب شد

کنایه دختر شهید کاوه به توییت جنجالی یک عضو شورای شهر +عکس

پرواز عجیب و دیدنی کروکودیل برای طعمه!

35 درصد اسناد خزانه تخصیصی به استان اردبیل ابلاغ شده است

اجازه تقسیم مردم افغانستان به نام قوم، مذهب و نژاد را به کسی نمی دهیم

1200 هکتار از اراضی کرج درختکاری شد

تعطیلی مجموعه سعدآباد در تاسوعا و عاشورا

آیت الله صانعی در جبهه/عکس

نامه دادستان کل به دادستان های برخی کشور ها درباره جنایات دولت میانمار

قدردانی از خانواده شهدا و ایثارگران داروساز برای نخستین بار در کشور

فضای دانشگاه ها نباید امنیتی شود

سرلشکر موسوی هیچ صفحه ای در شبکه های اجتماعی ندارد

جنایت ها علیه مسلمانان میانمار پیگیری قضایی و سیاسی شود

انتقاد عارف از بلاتکلیفی وزارت علوم

امام جمعه کاشان: با زور و تهدید نمی توان جلو جرم گناه را گرفت

33 مدرسه فرسوده خراسان شمالی 580 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

برخی به دنبال تقسیم ارث در شهرداری شیراز هستند!

ارائه خدمات رایگان بهداشتی درمانی هلال احمر به مردم ورامین

مدیرکل دادگستری: 400 هزار پرونده در استان اصفهان مختومه شد

جنگ تحمیلی تجربه بزرگی برای جامعه پزشکی ایران

تصمیم نهایی اقلیم کردستان برای برگزاری همه پرسی جدایی از عراق

هشدار نظری در مورد تخلف ساختمانی در دزاشیب

استخدام تایپیست اینترنتی در هلدینگ ایران تایپیست/آذربایجان شرقی

دعوت از هیئت های دانشجویی برای حضور در تشییع پیکر شهید حججی

عراق در تمام خاک خود یکپارچه خواهد ماند/ مجامع بین المللی بر یکی بودن عراق تأکید می کنند

مجازات حبس در شرع اسلام برای تنبیه مجرمان وجود ندارد

جنایت ها علیه مسلمانان میانمار پیگیری قضایی و سیاسی شود

مخالفت کمیسیون شوراهای مجلس با لایحه منطقه آزاد لار

روایت واعظی از قول مقام انگلیسی به روحانی درباره برجام

نمایشگاه خاکیان افلاک تا 10 مهرماه در مبارکه برپاست

خندوانه در تلویزیون و شبکه نسیم چه کرد؟ نکاتی که باید درباره خندوانه یادآوری کرد/ خندوانه را چگونه و چقدر باید نقد کنیم؟

چرا قبر امام حسین علیه السلام شش گوشه دارد؟

خرید خودرو و تبلت برای اعضای شورا امری عادی است

تشکیل کمیته حقیقت یاب درباره جنایت علیه مسلمانان میانمار

نمایندگان کُرد مجلس برگزاری همه پرسی در کردستان عراق را محکوم کردند/ رؤیای قدرت خانوادگی در کردستان عراق منافع اسراییل را تأمین می کند

ساختار جدید جمنا به زودی اعلام می شود

نمایندگان کُرد مجلس برگزاری همه پرسی در کردستان عراق را محکوم کردند

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی

فاجعه پلاسکو انفجار نبود

قوه قضاییه هر چه سریعتر مسائل مربوط به موسسات مالی را به نتیجه برساند

سازمان بیمه سلامت برای بیمه کردن افراد از تماس تلفنی استفاده نمی کند

مراسم شب فاتحه درعقدا

رونمایی از سه دستاورد جدید نیروی زمینی ارتش

آغاز رزمایش بزرگ حیدر کرار در مرز پرویزخان قصرشیرین

سوگواری ایام محرم به میزبانی محمدرضا باهنر برگزار می شود

مراسم بزرگداشت امام جمعه فقید میبد

اجرای طرح فوریتی نگهداشت شهر در روزهای جمعه

فوکوس-رونمایی از دستاوردهای جدید نیروی زمینی ارتش

قدمت تعزیه کلاک به دوران صفوی باز می گردد

انتخاب "پیوندی" و "محمدیون" به عنوان نامزدهای ریاست هلال احمر و معرفی به رییس جمهور

«محرم با شهدا» را هر شب در شلمچه شیراز ببینید

برگزاری جشن ثبت جهانی کلاش در مریوان برگزار می شود

برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی جدید با حضور عضو هیات مدیره بانک سرمایه

نبود مستند سازی خوب در شورای چهارم دلیل تکرار جلسه ای برای پلاسکو

امام جمعه کاشان: با زور و تهدید نمی توان جلو جرم گناه را گرفت

جزییاتی از استقبال و تشییع مردمی پیکر شهید حججی در سه شهر کشور

زبان هنری؛ اصلی ترین ابزار انتقال مفاهیم دفاع مقدس به نسل جوان است

دوازدهمین نشست با یاوران وحی

سفیر عراق در ایران: یکپارچگی عراق خواسته همه مجامع بین المللی است

شهر اصفهان نیازمند 150 سوییت با امکانات ویژه برای جانبازان است

ایوان در دفاع مقدس / از سارات تا تنگ کوشک

خواندن نوحه به سبک آهنگ موسیقی جایز نیست/فتوای حضرت آیت الله سید صادق روحانی

حرارتی که مکتب عاشورایی در دل مردم قرار داد؛ خاموش شدنی نیست

بزرگ ترین پشتوانه قدرت بازدارندگی دشمن

حضرت آیت الله نوری همدانی: ربا به هرشکلی در اسلام حرام است

آیین تجلیل از رضا برجی در هفته دفاع مقدس برگزار می شود

33 مدرسه فرسوده خراسان شمالی 580 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

طبق قانون، 25 سازمان در بروز حادثه پلاسکو مسئول بودند

بازدید فرمانده نیروی هوایی ارتش از پایگاه شهید عبدالکریمی

در عراق 42 تن به جرم فعالیت های تروریستی اعدام شدند

بدون تغییر پارادایم اقتصاد سیاسی نمی توانیم مشکلات را حل کنیم

تصاویر | رونمایی از دستاوردهای جدید نیروی زمینی ارتش

تجلیل از روحانیون رزمنده دفاع مقدس در کرمانشاه

کاشان به قطب داروهای گیاهی کشور تبدیل می شود

هم افزایی نهادهای فرهنگی موجب ارتقاء سطح توانمندی کودکان و نوجوانان می شود

آموزه های جنگ تحمیلی نیاز امروز و فردای کشور است

برخی فکر می کردند نمی توانیم رشد اقتصادی سال 95 را در 96 هم دنبال کنیم

امنیت مناطق مرزی، ارجحیت توقف ناپذیر استراتژی دفاعی ما است/ برای امنیت ملت ایران، رزمایش برگزار می کنیم

دولت به دنبال تغییر استاندار خراسان رضوی است؟

برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) در منزل صادق خرازی

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی نطق ترامپ را زشت، سخیف و ابلهانه خواند

مداحی "شب سوم" محرم 95 با صدای سید مجید بنی فاطمه + صوت

ورود هوشمندانه به حوزه کسب وکار، پیام اساسی تحول بانک انصار است

فرمانده سپاه عاشورا: اقتصاد مقاومتی نسخه حل مشکلات کشور است

ایجاد دیوارهای بتنی در ضلع شرقی مجلس

3 دستاورد جدید نیروی زمینی ارتش در حوزه توپخانه رونمایی شد

تراز دریاچه ارومیه 20 سانتی متر از برنامه ریزی عقب افتاد

مرزهای هوایی ایران با اقلیم کردستان مسدود شد

برنامه های هفته دفاع مقدس در بنیادشهید و امور ایثارگران

شهردار ضربات حیثیتی وارد شده بر شورا و شهرداری تبریز را اصلاح کند

در نشست نقد و بررسی کتاب مطرح شد؛ آب هرگز نمی میرد، ترکیبی از حماسه و عرفان

دعوت از هیئت های دانشجویی برای حضور در تشییع پیکر شهید حججی

فرمانده سپاه عاشورا: اقتصاد مقاومتی نسخه حل مشکلات کشور است

بیماری تب برفکی دام های استان اردبیل را تهدید می کند

یادداشت/ عباسعلی کدخدایی دیده بانی برای انقلاب اسلامی

تولید 85 درصد قطعات هواپیما در داخل نتیجه بی توجهی به تحریم هاست

"زمانی قمی و جمالی" گزینه اصلی اصلاح طلبان برای استانداری قم

تدوین طرح ارائه آموزش مدیریت بحران در ایلام

موفقیتی دیگر برای کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران

معیارهای پیشنهادی اندیشگاه آب برای انتخاب وزیر نیرو

بازدید رایگان از موزه ها در روز جهانی گردشگری

سرکنسول آذربایجان خواستار افزایش همکاری های علمی با تبریز شد

عیادت معاون هماهنگ کننده نهاجا از سربازان بستری بیمارستان بعثت

پرزیدنت پرستیژ!

عارف: از گفتمان انتقادی در دانشگاه نباید ترسید

تنها زن شهید کربلا که بود؟

سوم محرم؛ ارسال نامه ابن زیاد به کربلا برای ابا عبدالله الحسین

روایتی از قول مقام انگلیسی به روحانی

هجمه به مداحان چرا؟

جای خالی مطبوعات در گزارش پلاسکو

نامه احمدی نژاد به آیت الله آملی لاریجانی

چرا قبر امام حسین(ع) شش گوشه دارد؟

دیدار فرمانده کل ارتش با فارغ التحصیلان دانشگاه افسری

وزیربهداشت: امیدوارم که گوش ما، شنوا باشد تا راه صحیح را تشخیص بدهیم

پیوندی و محمدیون نامزدهای ریاست هلال احمر

آیا قاضی شریح به قتل امام حسین (ع) فتوا داد؟

اسامی 5 گزینه جدی وزارت علوم

3سطح عزاداری برای حضرت سیدالشهدا(ع)

تذکر کتبی 5 نماینده به وزیر کشور درباره برخورد انتظامی با کارگران شرکت آذرآب اراک + تصویر

ثارالله به چه معناست؟

شش ابرچالش اقتصادایران/رفاه مبتنی بر اضمحلال منابع راکنار بگذاریم

چهارشنبه، تشییع پیکر شهید حججی

واکنش ترامپ به آزمایش موشک خرمشهر

با زور نمی توان جلوی جرم و جنایت را گرفت/ آموزه های دینی فرهنگ سازی شود

جزییاتی جدید از دستگیری نظامیان آمریکایی در خلیج فارس

دریافت دیرکرد حرام و نوعی ربا است

دستیار وزیر ارتباطات در امور جوانان منصوب شد

عکس/ اعزام به جبهه از میدان تجریش

باهنر: گفته می شد جمنا ساخته سپاه است | دولت سایه جلیلی ارزش ندارد

کارگروه پیگیری اعتراض داوطلبان به کنکور 96 تشکیل شد

عاشورا آمادگاهی برای ظهور منجی عالم بشریت است

جنگ برای خانواده جانبازان و آزادگان همچنان ادامه دارد/ زنان در دفاع مقدس عمود خانواده را حفظ کردند

تقدیر رییس کانون بازنشستگان اراک از مدیریت هتل احسان مشهد

مازندران چشم به راه استاندار بیست و دوم

محور کرج – چالوس در تاسوعا و عاشورای حسینی یکطرفه می شود

بازدید فرمانده نیروی هوایی ارتش از پایگاه شهید عبدالکریمی

سلاح های ما برای دفاع در برابر تهاجمات زمینی،هوایی و دریایی کافی است

نام این بلده چیست ؟

خروجی های دانشگاه امام صادق(ع) شاهدی بر اخلاق محوری آن است/نحوه تبلیغ دین نیاز های بشر امروز را تامین نمی کند/تبلیغ درست دین زبان خاص خود را دارد/زمانی موفق خواهیم بود که نگاه ما قرآنی باشد

تصویر فضانورد روسی از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه

متروی اصفهان برای دو هفته رایگان شد

واردات «محصولات تراریخته» در دولت جدید افزایش یافته است

نتایج آزمون استخدامی چهارم مهر منتشر می شود

سخنگوی رزمایش: پیام رزمایش امنیتی محرم، آرامش و امنیت برای دوستان است

مراسم عزدارای بازاریان و اصناف شهرکردی در دهه اول محرم + تصاویر

سرکنسول آذربایجان خواستار افزایش همکاری های علمی با تبریز شد

تصاویر/ مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه عالی دفاع ملی

رییس جمهوری ازبکستان: یک جامعه دموکراتیک بنیاد می کنم

دستیار وزیر ارتباطات در امور جوانان منصوب شد

فضای دانشگاه ها نباید امنیتی شود/مشارکت دانشجویان در نقد عملکرد مسئولان ضروری است

کوچ پاییزه عشایر استان مرکزی آغاز شد

افتتاح نگارخانه «شهید محمدرضا نوربهشت» در اراک

عزاداری مردم اراک در سوگ شهادت قافله سالار کربلا

ایران قدرتمندتر از همیشه

به فرزندانمان چقدر اطلاعات جنسی بدهیم؟

همسرم می گوید:من زنانگی نمی دانم!

واکنش محسن هاشمی به موضوع تبلت و خودروهای شورای شهر

پرداخت یک هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت هپکو و آذر آب اراک

مهدی کروبی به برگزاری دادگاه علنی تاکید دارد

درخواست رسولی برای دعوت از رییس بنیاد مستضعفان به شورا درباره مشکلات کسبه پلاسکو

بازار 400 میلیاردی لباس محرم در دست چینی ها

اگر موسوی و کروبی بخواهند حرف بزنند وعذرخواهی کنند برایشان نشست خبری برگزار می کنیم/ حدود حصر موسوی و کروبی چقدر است؟

برای تعطیلات هم برنامه ریزی کنید

استخدام مهندس شیمی،پلیمر،مکانیک،برق،صنایع در گروه بارز درکرمان

دفاع مقدس در ادبیات ما خیلی واقعی است

گسترش فعالیت های مرکز آموزش زبان فارسی جامعه الزهرا (س)

در چیدمان اتاق میهمان به چه نکاتی توجه کنیم؟

مانور ارتش در مرز ایران و کردستان عراق آغاز شد

وضعیت بغرنج آب در خوزستان

استقرار سامانه موشکی اس 300 در نزدیکی مجلس شورای اسلامی

نفوذ قوم گرایی در ادارات دولتی وحدت ملی افغانستان را نشانه رفته است

واکنش نمایندگان کرد مجلس به همه پرسی اقلیم کردستان

ترکیه هم حریم هوایی خود به روی اقلیم کردستان عراق را بست

چطور یک خانه اجاره ای را روشن و پرنور تر نشان دهید؟

عراق در تمام خاک خود "یکپارچه" خواهد ماند/ مجامع بین المللی بر یکی بودن عراق تأکید می کنند

اتفاقات کم سابقه در مجلس!

اتفاقات کم سابقه در مجلس!