مطالب مرتبط:
فهرست قراردادهای چند میلیون دلاری ایران با کشورهای 1+5 در پسابرجام/ کار آمریکا برای خروج از برجام سخت است
فهرست قراردادهای چند میلیون دلاری ایران با کشورهای 1+5 در پسابرجام/ کار آمریکا برای خروج از برجام سخت است
فهرست قراردادهای چند میلیون دلاری ایران با کشورهای 1+5 در پسابرجام/ کار آمریکا برای خروج از برجام سخت است
ریپورت: باکو به گزارش وزارت خارجه آمریکا اعتراض کرد
وزارت کشور:کمک دولت در اجرای مترو تهران بیش از میزان مکلف خود بوده است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 31 مرداد 1396 ساعت 23:022017-08-22سياسي

دولت قبلی آمریکا از سر لطف به ایران وارد مذاکره درباره برجام نشد/ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت خارجه/تمایل اروپا برای ادامه اجرای برجام


دولت قبلی آمریکا از سر لطف به ایران وارد مذاکره درباره برجام نشد، بلکه به این خاطر وارد شد که همه راه های دیگر را اعم از تحریم ها و فشارهای سیاسی امتحان کرده و ناکام مانده بود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی آینده روشن، محمدجواد ظریف که در جلسه رای اعتماد به کابینه دوازدهم پس از کسب 236 رای موافق از 288 رای ماخوذه عهده دار وزارت خارجه شد، در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما طی سخنانی به تشریح سیاست خارجی دولت دوازدهم پرداخت و درباره اولویت های سیاست خارجی در دولت جدید اظهار داشت: یک اولویتی که دستگاه سیاست خارجی دنبال خواهد کرد حفظ برجام و جلوگیری از بدعهدی های آمریکاست.

ما نباید اجازه دهیم آمریکا برجام را به هزینه ایران اجرا یا نقض کند.

وی ادامه داد: این سیاستی است که از ابتدای روز اجرایی شدن برجام با علم به بدعهدی های آمریکا دنبال کردیم.

حتی در زمان مذاکرات برجام با بی اعتمادی به آمریکا، برجام تدوین و زمینه ها و مقررات لازم برای مقابله با این بدعهدی ها دیده شده است.

این یکی از اولویت هایی بوده که در دولت قبلی نیز دنبال شده و در این دولت هم انشاءالله دنبال خواهد شد.

رییس دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: دو اولویت دیگر هم به عنوان ابراولویت در برنامه خدمت مجلس ارائه کردم یکی روابط با همسایگان و دیگری دیپلماسی اقتصاد مقاومتی است.

*منطقه نیاز به آرامش دارد وی درباره روابط با همسایگان با بیان اینکه متاسفانه در منطقه ای هستیم که مهد آشوب ها، ناملایمات و سیاست های غلط کشورهای منطقه و مداخلات خطرناک خارجی و اوج گرفتن افراطی گری هم حمایت شده از سوی برخی کشورهای داخل منطقه و هم حمایت شده از خارج است، تصریح کرد: این منطقه نیاز به آرامش دارد.

ظریف با اشاره به حمله تروریستی به مجلس و حرم امام (ره) علیرغم همه توانمندی های بسیار خوبی که به لحاظ امنیتی و نظامی داریم، خاطرنشان کرد: کماکان زندگی در یک منطقه ناامن خود به خود ایجاد ناامنی می کند و هزینه های امنیتی را بالا می برد.

ظریف با اشاره به شهید حججی و گرامیداشت خاطره و مقاومت وی اظهار داشت: اینها دلایلی است که باید توجه ویژه به این منطقه داشته باشیم.

ما به عنوان امن ترین و قوی ترین کشور منطقه مسئولیت داریم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، رییس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: اگر به دور و برتان نگاه کنید تنها کشوری که امنیتش را از خودش می گیرد و نه بیرون، ایران است و ما نیاز به چتر حمایتی خارجی برای حفظ امنیتمان نداریم.

ما امنیتمان را از مردم می گیریم، مردمی که با حضور گسترده در انتخابات، یک بار دیگر این امنیت را تضمین کردند.

ظریف با ذکر این نکته که ما پیشرفتمان را از مردم می گیریم، یادآور شد: اینگونه نیست که ما انزواطلب باشیم ولی برای پیشرفتمان نگاهمان به داخل است.

وی با بیان اینکه امنیت و پیشرفت ما از درون تولید می شود، گفت: منطقه علیرغم اینکه این توانمندی را داریم و شاید به خاطر اینکه این توانمندی را داریم، مسئولیت ویژه ای در منطقه داریم.

قدرتی در منطقه هستیم که خواهان منطقه ای قدرتمند و امن هستیم.

وزیر خارجه دولت دوازدهم به ابراولویت دیگر یعنی دیپلماسی اقتصادی اشاره کرد و افزود: در دولت یازدهم در مجلس در زمان رای اعتماد اعلام کردم که تلاش می کنم سیاست خارجی هزینه ای برای توسعه کشور نباشد، بلکه به توسعه کشور کمک کند.

در گذشته به دلیل فشارها از سوی قدرت های سلطه گر و تحریم ها سیاست خارجی نمی توانست کمکی به توسعه کشور کند بلکه از توسعه کشور، هزینه برای سیاست خارجی می کردیم و به همین دلیل با تورم و نرخ رشد منفی مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه در این دولت (یازدهم) توانستیم موانع توسعه و روابط اقتصادی که همان تحریم های ظالمانه بود را برداریم، عنوان کرد: در دولت دوازدهم تلاش بیشتری خواهیم کرد که فعال تر در حوزه دیپلماسی اقتصادی حرکت کنیم.

ظریف گفت: بعد از سال ها سازوکار جدید در وزارت خارجه ایجاد کردیم به عنوان معاونت اقتصادی و انشاءالله بر کمک به توسعه اقتصادی، تمرکز خواهیم کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، رییس دستگاه دیپلماسی افزود: برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی در منطقه چند نیاز داریم، یکی گسترش همکاری های همه جانبه است.

بهترین بازارهای ما در همین منطقه است برای بخش خصوصی ما که بتواند تولید اشتغالزا داشته باشد.

همان اهدافی که مقام معظم رهبری برای امسال به صورت ویژه مطرح کردند و امروز هم آقای رییس جمهور عنوان کرد که هدف اصلی دولت، اشتغال است.

ما باید برای این اشتغال، تولیدمان بازارهای صادراتی خارج از کشور را داشته باشد و فقط معطوف به بازارهای داخل کشور نباشد تا بتوانیم اشتغال لازم را ایجاد کنیم.

*منطقه مهمترین اولویت ما ظریف خاطرنشان کرد: برای این کار منطقه ما مهمترین اولویت ماست.

در منطقه ما متاسفانه یکی دو کشور هستند که سیاست خارجی و شاید حل مشکلات داخلیشان را در گرو تنش و تشنج می بینند و دنبال تنش بودند.

ظریف با بیان اینکه در منطقه خلیج فارس از زمان تجاوز صدام علیه ایران این منطقه روی آرامش ندیده، گفت: باید تلاش کنیم همان سیاستی که از آن زمان ایران مطرح کرده و ایجاد سازوکارهای گفت وگو و امنیت منطقه ای است و مجددا این سازوکارها را دنبال کردیم، بر این سازوکارها متمرکز شویم و اقداماتی انجام دهیم برای گسترش ارتباطات اقتصادی و فرهنگی و مردمی، رفت و آمدها و تعاملات علمی در منطقه.

وی با بیان اینکه البته موانعی هم وجود داشته که باید با هماهنگی رفع کنیم، افزود: یکی از مشکلاتی که ما داشتیم برخی ناهماهنگی های داخلی بوده که تلاش داریم از طریق اقناع و گفت وگو و هم افزایی با سایر نهادهای داخلی هم در حوزه اقتصادی و هم سیاسی و هم در زمینه فرهنگی و اعلامی و اظهارنظرها، یک سیاست هم افزا و یک رشته اقدامات هم افزا را برای پیگیری منافع ملی در منطقه داشته باشیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، وزیر خارجه درباره ارتقای جایگاه ایران در سازمان های منطقه ای و بین المللی در چهار سال آینده اظهار داشت: ما توفیق مهمی در این حوزه داشتیم و آن لغو قطعنامه های فصل ششمی شورای امنیت و لغو قطعنامه های شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و پایان دادن به اتهامات برنامه های نظامی هسته ای بود.

یکی از مهمترین موانع ارتقا و نقش ایران در سازمان های بین المللی این بود که این سازمان ها، ایران را در قالب فصل هفتم یا وضعیت ویژه در آژانس به عنوان معضل امنیتی البته به صورت ظالمانه، غیرواقعی و دروغین مطرح کرده بودند که به لطف خدا و حضور مردم در انتخابات 92 و حضور مجدد در انتخابات اخیر از این مراحل عبور کردیم و این مرحله را پشت سر گذاشتیم.

وی گفت: نکته دیگری که باید تلاش بیشتری در این زمینه صورت بگیرد بحث حضور جدی تر ما در مجامع بین المللی در حوزه حقوق بشر و سایر حوزه هاست.

ظریف با ذکر این نکته که سیاست خارجی ما براساس قانون اساسی یک سیاست ذاتا حقوق بشری است، عنوان کرد: حقوق بشر این است که شما از محرومان در مقابل ظلم ستمگران دفاع کنید.

ما این مفهوم را در قانون اساسی داریم و این به معنای مداخله نیست، ما هیچگاه یک دولت مداخله گر در امور داخلی دیگر کشورها نبودیم، ولی به عنوان عضو جدی جامعه بین المللی دفاع از حقوق بشر به خصوص دفاع از افرادی که مورد ستم قرار گرفتند را همواره هدف اصلی سیاست خارجی تلقی کردیم و یکی از مهمترین قدرت منطقه ای ما همین سیاست خارجی حقوق بشری است که همواره ایران دنبال کرده است.

*معاونت اقتصادی در وزارت خارجه/حذف سه معاونت منطقه ای و ایجاد یک معاونت سیاسی به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، رییس دستگاه دیپلماسی درباره تاسیس معاونت اقتصادی در وزارت خارجه نیز خاطرنشان کرد: ساختار وزارت خارجه در طول سال های پس از انقلاب دستخوش تغییر شده و ما طبق قانون موظفیم ساختار وزارت خارجه را کوچک کنیم و داریم این اقدام را انجام می دهیم که خود را با مقررات قانونی مخصوصا قوانین برنامه پنجم و ششم تطبیق دهیم که باید وزارت خارجه در آن زمینه اقدام می کرد و همزمان نیاز بود یک تمرکز اقتصادی بدهیم.

وی یادآور شد: البته وزارت خارجه متوجه نقش اقتصادی خودش بوده و متوجه این بوده که باید تلاش های بخش های خصوصی و دولتی را در عرصه خارجی تسهیل کند، ولی برای اینکه تمرکز بیشتری به این تلاش ها شود و سفارتخانه ها و مرکز به نقشی که وزارت خارجه باید در کمک به حوزه توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور ایفا کند، توجه کنند تصمیم گرفتیم یک معاونت جدید ایجاد کنیم.

ضمن اینکه سه معاونت منطقه ای را حذف و یک معاونت سیاسی ایجاد می کنیم، یک معاونت اقتصادی هم ایجاد کنیم و ادارات کل منطقه ای ما و سفارتخانه های ما موظف باشند با هر سه معاونت کار کنند.

ظریف ادامه داد: ضمن اینکه ما تمرکز و توجه سیاسی و امنیتی که وظیفه ذاتی هر وزارت خارجه ای در هر جای دنیا هست را حفظ می کنیم، یک تمرکز دیگری هم ایجاد می کنیم و سفارتخانه ها و ادارات منطقه ای ما باید همزمان به معاونت سیاسی و همچنین معاونت اقتصادی پاسخگو باشند.

وی توضیح داد: در ذیل معاونت اقتصادی قصد داریم حوزه هایی که از نظر اقتصاد مقاومتی مورد توجه بوده به شکل ادارات کل و به شکل مدیریت هایی که در آنجا داریم برجسته کنیم، یعنی ما در سه حوزه صادرات و در سه حوزه واردات تمرکز خواهیم کرد.

صادرات کالای غیرنفتی، صادرات خدمات فنی و مهندسی که این دو حوزه برای اشتغال ما ضروری خواهد بود.

ما نیاز داریم برای بازارهای فراتر از بازار داخلی تولید داشته باشیم و همینطور خدمات فنی و مهندسی فعال باشد و هم صادرات نیروی کار.

رییس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه این سه حوزه صادرات را باید با جدیت دنبال کنیم، عنوان کرد: از این طریق ایران در زنجیره ارزش جهانی قرار بگیرد که نه تنها به تولید و اشتغال داخلی کمک کند، بلکه مانعی باشد برای اینکه بخواهند ایران را مجددا تحریم کنند.

وی ادامه داد: در حوزه واردات ما باید توجه ویژه به واردات سرمایه داشته باشیم همانطور که رییس جمهور امروز در مجلس عنوان کردند.

واردات سرمایه برای ایران بسیار مهم است.

هم سرمایه ایرانیان که مانع از خروج سرمایه شود و هم سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور در داخل کشور یک عنصر بسیار مهم است.

*جذب سرمایه گذاری خارجی کافی نیست ظریف اضافه کرد: جذب سرمایه گذاری خارجی که در دو سال گذشته توفیق خوبی در این زمینه داشتیم ولی کافی نیست و برای اشتغالی که نیاز داریم کافی نیست.

جذب سرمایه اولین اولویت واردات ماست، جذب فناوری هم ضرورت دارد چون برای تولید بهتر و پیشرفت بیشتر نیاز به آخرین فناوری ها داریم.

سومین حوزه واردات ما جذب گردشگر است اعم از گردشگر فرهنگی و در حوزه سلامت.

در سال های گذشته ورود گردشگران افزایش داشته است و امیدواریم با تمرکز بر این حوزه ها کمک کار اقتصاد مقاومتی باشیم در حدی که وزارت خارجه می تواند و توان دارد که در این زمینه فعال باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، وزیر خارجه در ادامه اظهاراتش درباره نیروی انسانی متخصص در وزارت خارجه گفت: در چند سال گذشته در دانشکده وزارت خارجه در حوزه اقتصاد بین الملل دانشجو جذب می کنیم و همچنین در زمینه جذب نیروی جدید و در آزمون های وزارت خارجه توجه ویژه ای به اقتصاد بین الملل و تجارت خارجی داریم.

وی افزود: برای کارکنانمان اعم از سفرا و کارشناسان آموزش های اقتصادی را در برنامه داریم.

البته اینگونه نیست که کارشناسان وزارت خارجه از اقتصاد بیگانه باشند.

تعداد قابل توجهی از کارشناسان ما دکترای اقتصاد دارند، تعدادی از سفرای ما در گذشته وزیر بوده اند و در حوزه های اقتصادی و قائم مقام وزارتخانه های اقتصادی بودند و سفرای موفقی در حوزه اقتصادی داریم.

ظریف با بیان اینکه بعضی اوقات برخی دوستان نسبت به همکاران من در وزارت خارجه کم لطفی هایی می کنند، یادآور شد: البته ما این واقعیت را می پذیریم که وزارت خارجه به دلیل ضرورت شرایط منطقه ای و بین المللی که ایران داشته در طول 40 سال گذشته بیشتر جهت گیری سیاسی و امنیتی داشته و کمتر جهت گیری اقتصادی داشته و باید این جهت گیری را در این وزارتخانه تقویت کنیم.

*ما نمی توانیم متصدی روابط اقتصادی خارجی باشیم، ما باید هماهنگ کننده این روابط باشیم به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، رییس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: نکته دیگری که شاید از توان کارشناسی وزارت خارجه مهمتر باشد این است که این وزارتخانه باید بتواند به عنوان متولی روابط خارجی کشور از توان تمامی دستگاه ها استفاده کند.

ما نمی توانیم متصدی روابط اقتصادی خارجی باشیم، ما باید هماهنگ کننده این روابط باشیم.

بخش خصوصی، اتاق بازرگانی و سایر موسسات بخش خصوصی و دولتی باید کمک کار ما در این حوزه باشند و ما حتما از این توانمندی های جدی داخلی استفاده بهینه خواهیم کرد.

وی گفت: ولی نیاز است این واقعیت در کشور جا بیفتد که متولی سیاست خارجی و روابط خارجی، وزارت خارجه است و کارهای اقتصادی و سیاسی کشور در خارج باید با وزارت خارجه هماهنگ شود تا بتوانیم منافع ملی را در این حوزه پیش ببریم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، ظریف در ادامه اظهاراتش عنوان کرد: یکی از مشکلات ما موانع داخلی برای جذب سرمایه و طول کشیدن زمان جذب سرمایه است که یک مقدار طبیعی است به این خاطر که دقت های ویژه ای در حوزه جذب سرمایه خارجی صورت می گیرد برای اینکه مانع از این شود که منابع کشور بی دلیل متوجه خارج شود و یا بی جهت به واردات رو بیاوریم.

در حوزه صادرات همین مشکلات را داریم، دقت هایی می شود که برخی اوقات، مانع فعالیت بخش خصوصی در بازارهای خارجی می شود.

وی اضافه کرد: وظیفه وزارت خارجه این است که توانمندی های داخلی را به خارج معرفی و ظرفیت ها، امکانات و فرصت های خارج را به داخل منتقل کند.

دو سال است با بانک اطلاعاتی که در حال آزمایشی است برای تبادل اطلاعاتی در حوزه اقتصادی بین داخل و خارج که توانمندی های اقتصادی را به نمایندگی هایمان در خارج معرفی کنیم و ظرفیت ها و فرصت های خارج را به فعالان بخش خصوصی داخل منتقل کنیم.

ما باید یک هماهنگی داشته باشیم که خودمان بازار خودمان را در خارج خراب نکنیم.

بسیاری زمان ها ما رقابت های غیرسازنده در خارج از کشور داریم و نمی توانیم به صورت مناسب و موثر در خارج حضور یابیم.

ظریف افزود: یک مجموعه فعالیت ها لازم است که در وزارت خارجه تسهیل کننده و هماهنگ کننده باشیم و مانع از اقداماتی شویم که نمی گذارد ایران بتواند از ظرفیت ها و فرصت ها در خارج استفاده کند.

رییس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه مشکلاتی در مورد کار با قطر و روسیه بود و ما نتوانستیم به صورت مناسب از این امکانات استفاده کنیم، عنوان کرد: در توان وزارت خارجه نیست که به تنهایی این کار را انجام دهد، اما وزارت خارجه می تواند تسهیل کننده و هماهنگ کننده و همچنین منتقل کننده مشکلات باشد که سازوکارهای قانونی فراهم شود.

*حمایت از بخش خصوصی وی افزود: یکی از این سازوکارها حمایت از بخش خصوصی است و یکی از برنامه هایی که ما در چندین ماه گذشته به صورت جدی دنبال کردیم حمایت از بخش خصوصی برای حضور در بازار کشورهای همسایه است که این حمایت می تواند با استفاده از صندوق توسعه ملی صورت گیرد و درخواست هایی در این زمینه شده و نمایندگان مجلس وعده دادند که با ما همکاری کنند و ریاست جمهوری برای کمک اعلام آمادگی کردند و ما در این زمینه تلاش های بیشتری را در هفته ها و ماه های آینده در این زمینه با شکل گیری معاونت اقتصادی و تمرکز بر این موضوع انجام خواهیم داد.

*دولت قبلی آمریکا از سر لطف به ایران وارد مذاکره درباره برجام نشد وی درباره خواسته روحانی برای حفاظت از نهال نوپای برجام گفت: چندین زمینه برای اینکه از برجام حفاظت و حراست شود، باید پیگیری شود یکی از این زمینه ها آن چیزی است که ما در داخل برجام دیدیم.

خود برجام سندی است که بر مبنای این واقعیت تدوین شده که هیچ کدام از طرف ها به یکدیگر اعتماد نداشته باشند مخصوصا ما به آمریکایی ها اعتماد نداشتیم و به همین خاطر سند برجام براساس بی اعتمادی نوشته شده است.

مواردی که در داخل برجام وجود دارد اگر در همه زمینه ها توجه کنید، ترتیباتی دیده شده که مانع از بدعهدی شود و ما این ترتیبات را دنبال می کنیم.

ظریف افزود: اقدام دوم که ضرورت دارد مشخص باشد این است که ایران انتخاب های متعدد دارد و این واقعیت باید به طرف مقابل منتقل می شده و شده است که انتخاب های ایران متعدد است و انتخاب های ایران محدود نیست در تدبیرهایی که در داخل برجام شده در تدبیر هایی که در دستورات مقام معظم رهبری و همچنین در تدبیرهایی که در مصوبه مجلس دیده شده، حفظ توانمندی ها و آمادگی برای اینکه در صورت ضرورت بتوانیم به شرایط بسیار پیشرفته تر از ابتدای برجام به لحاظ توان هسته ای برگردیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه سوم، وقتی آمریکا و کسانی که با مردم ما سر ناسازگاری دارند می توانند در جامعه بین المللی موفق شوند که بتوانند ایران را طرف بدعهد نشان دهند و ما زمانی می توانیم موفق شویم که بتوانیم نشان دهیم ایران ضمن داشتن انتخاب های متعدد و ضمن داشتن فرصت هایی که می تواند به شرایط قبلی بازگردد، ولی متعهد به تصمیمات و تعهدات قبلی است و تعهدات قبلی را اجرا می کند تا زمانی که این اجرا در جهت منافع ایران باشد.

ظریف با بیان اینکه این سه هدف را با هم پیگیری کردیم، توضیح داد: یعنی زمینه هایی که در داخل برجام دیده شده، آمادگی هایی که داریم برای نشان دادن اینکه انتخاب های ایران محدود نیست و سوم نشان دادن قابل اعتماد بودن ایران و نشان دادن این واقعیت که این ایران است که به تعهداتش پایبند است و در تاریخ خود به تعهداتش پایبند بوده است و این آمریکاست که از تعهداتش سرپیچی می کند، این باعث می شود به جای اینکه آمریکا بتواند با امنیتی سازی چهره ایران و سیاست های ایران اجماعی علیه ایران ایجاد کند، ما بتوانیم این کار را در برابر اقدامات آمریکا انجام دهیم.

ظریف ادامه داد: در اوج لفاظی های آمریکا، مهمترین قراردادهای ما در زمینه سرمایه گذاری از سوی کشورها و شرکت های بزرگ خارجی منجمله توتال، رنو و .

صورت گرفت و شرکت هایی هم الان در صف هستند که وارد ایران شوند و سرمایه گذاری کنند.

رییس دستگاه دیپلماسی توضیح داد: این نشانگر موفقیت ایران در این است که از برجام حمایت کند و مانع از این شود که سیاست های غلط آمریکا اجرا شود.

*دولت قبلی آمریکا از سر لطف به ایران وارد مذاکره درباره برجام نشد وزیر خارجه تأکید کرد: دولت قبلی آمریکا از سر لطف به ایران وارد مذاکره درباره برجام نشد به این خاطر وارد شد که همه راه های دیگر را امتحان کرده بود از تحریم ها و فشارهای سیاسی و .

ناکام مانده بود.

مردم ما در سال 92 به آمریکا اعلام کرد که آن سیاست ها محکوم به شکست است ولذا دولت آمریکا ناگزیر بود به پای میز مذاکره بیاید و به یک نتیجه برد -برد و قابل قبول برای همه دسترسی پیدا کنیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، وزیر خارجه گفت: برای دولت جدید آمریکا این واقعیت کاملا جا بیفتد که سیاست های غلط نمی تواند به نتیجه درست منجر شود و ادامه سیاست های غلط قبلی تنها نتیجه اش ادامه نتایج غلط قبلی است.

*اروپایی ها در شرایط کنونی این تمایل را دارند که اجرای برجام را ادامه دهند وی افزود: برجام یک توافق دوجانبه بین ایران و آمریکا نیست و بیش از اینکه ما بگوییم متحدان اروپایی، آمریکا می گویند و برجام مورد تایید جامعه بین المللی است و اینگونه نیست که آمریکا تصمیم بگیرد و فردا از برجام خارج شود.

ظریف به انتخاب هایی که ایران دارد و در برجام هم به این انتخاب ها توجه شده، اشاره کرد و افزود: این انتخاب ها مسیر بازگشت از برجام را برای همه طرف ها هزینه مند می کند.

این واقعیت است که می تواند با برنامه ریزی درست ما و جذب سرمایه گذاری بیشتر از سوی اروپا و همراهی و همکاری بیشتر اتحادیه اروپا در زمینه اجرای برجام با ایران تضمین کند که آمریکا نمی تواند به صورت یک جانبه از برجام خارج شود و اگر آمریکا از برجام خارج شود تاثیر منفی آن برای آمریکا حتما بیشتر از تاثیر منفی آن برای ایران خواهد بود.

لذا تضمین لازم برای اینکه با یا بدون آمریکا، منافع ایران از برجام حفظ شود، فراهم گردد.

وزیر خارجه خاطرنشان کرد: یقین داریم اروپایی ها در شرایط کنونی این تمایل را دارند که اجرای برجام را ادامه دهند، بدون توجه به اینکه آمریکا چه سیاستی را اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس وی در ادامه اظهاراتش سیاست های آمریکا در منطقه را بسیار مخرب خواند و با بیان اینکه متاسفانه از این سیاست هایشان درس نمی گیرند، گفت: بعضی وقت ها موقتا دست می کشند و روش های جدیدی را دنبال ولی مجددا به روش های قبلی که انگار با سیاست خارجی آمریکا عجین شده، باز می گردند.

رییس دستگاه دیپلماسی دولت دوازدهم ادامه داد: داعش و افراطی گری چگونه در منطقه به وجود آمد.

افراطی گری نتیجه مداخله و اشغال خارجی و سیاست های رژیم صهیونیستی و حمایت های آمریکا از این رژیم و غیر پاسخگو بودن دولت های متحد آمریکا نسبت به شهروندانشان است و اینکه آنها نمی توانند مثل ایران این افتخار را داشته باشند که امنیتشان را از درون تامین کنند، بلکه نیاز دارند برای حفظ امنیتشان به خارج نگاه کنند.

وی توضیح داد: اینها نتیجه سیاست های غلط آمریکا در منطقه است که از کودتای 28 مرداد شروع شده و در این منطقه به صورت مداوم ادامه یافته و جز ناامنی برای منطقه و خسارت برای آمریکا چیزی به همراه نداشته است.

ترامپ در مبارزات انتخاباتی بارها اعلام کرد که تریلیون ها دلار در این منطقه از سوی آمریکا هزینه شده و فقط برای آمریکا خسارت به همراه داشته است.

* امنیت را باید در درون منطقه تولید کرد نه اینکه از بیرون منطقه خرید به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، وزیر خارجه تصریح کرد: کشورهای منطقه باید به این باور برسند که امنیت فقط از داخل منطقه قابل تسهیل و تامین است و نمی شود امنیت را خرید.

امنیت یک کالای قابل خرید نیست.

امنیت را باید در درون منطقه تولید کرد نه اینکه از بیرون منطقه خرید.

برای اینکه بتوانیم با این سیاست های غلط آمریکا که در نهایت به ضرر مردم آمریکا نیز هست، مقابله کنیم نیاز داریم یک گفت وگوی امنیتی و یک گفت وگوی همکاری و یک فرهنگ و پارادایم همکاری را در منطقه خودمان ایجاد کنیم تا سیاست هایی که بر اساس تقابل و تخاصم در منطقه می تواند شکل بگیرد و پرورش یابد و از سوی آمریکا دنبال شده، بتوانیم به این سیاست ها پایان دهیم.

ظریف افزود: تا زمانی که برای سلاح های زیبای آمریکایی در منطقه ما خریدارانی وجود داشته باشد که میلیاردها یا ده ها میلیارد دلار و یا در دوره جدید بیش از صد و خرده ای میلیارد دلار در یک حرکت خرید نظامی از آمریکا کردند و تا زمانی این واقعیت است آمریکا از این وضعیت استفاده و سیاست های غلط مداخله جویانه را در منطقه ادامه خواهد داد.

وی گفت: آنچه ضرورت منطقه ماست و باید منطقه ما به آن توجه کند و ایران به عنوان قدرتمندترین کشور منطقه که تنها کشوری است که امنیتش درون زا است و به هیچ چتر امنیتی خارجی وابسته نیست، می تواند پیشگام این حرکت باشد.

حرکتی که برای ما و منطقه ما ضروری و حیاتی است.

* در گذشته اجازه نمی دادند ایران در مباحث منطقه ای حضور داشته باشد به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، وزیر خارجه درباره تقویت محور مقاومت در منطقه با بیان اینکه وزارت خارجه در دولت یازدهم این توفیق را به دست آورد که ایران را با پشتوانه حرکت مقاومت مردم منطقه وارد معادلات بین المللی در بحث های منطقه ای کند، یادآور شد: می دانید که در گذشته اجازه نمی دادند ایران در مباحث منطقه ای حضور داشته باشد، نشست های پاریس و ژنو.

اما الان ما هستیم که نه تنها در آستانه تصمیم می گیریم که چه کشورهایی حضور داشته باشند بلکه در لوزان در جلسه ای که آمریکایی ها پیشنهاد می کنند ما تصمیم می گیریم که چه کشورهایی حضور داشته باشند.

وی افزود: این نقشی است که ایران و سیاست خارجی در مبارزه با تروریسم و افراطی گری که یکی از ضرورت های منطقه است و همه باید به این مبارزه بپیوندند.

ظریف اضافه کرد: الان تعداد محدودی از کشورها و گروه های مقاومت در خط مقدم مبارزه با افراطی گری و تروریسم در منطقه ما حضور دارند و ایستادگی می کنند و ضرورت دارد سایر کشورهای منطقه که متوجه نیستند خود آنها در آینده و یا در زمان حاضر اهداف اصلی افراط و ترور در منطقه هستند و قربانی اصلی کسانی خواهند شد که متاسفانه با پول و حمایت های مالی و تسلیحاتی آنها توسعه و پرورش یافتند.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد این حرکت مقابله با افراط و تروریسم در منطقه را گسترش دهیم.

سیاست خارجی ایران در 4 سال گذشته موفق شده که این واقعیت را به دنیا معرفی کند که چه کسانی پشت حرکت های تروریستی قرار دارند و چگونه است این حرکت های تروریستی به دلیل حمایت ها و سیاست های غلط آمریکا در منطقه ما رشد کرده است و چگونه است که می توان با آنها مقابله کرد.

وی گفت: به یاری خدا و با پشتوانه مقاومت در برابر این حرکت های تروریستی توانستیم موفقیت های خوبی در این زمینه به دست آوریم.

امیدواریم بتوانیم این واقعیت را به منطقه و جهان ثابت کنیم که باید در سوریه به راه حل سیاسی برسیم و با حمایت از تروریست ها و افراطیون هیچ کس نمی تواند منافع برای خود کسب کند و این واقعیت را در منطقه و جهان جا بیندازیم.

این واقعیت تا حد قابل قبولی در جهان پذیرفته شده که در یمن اقدامات نظامی علیه مردم بیگناه یمن نمی تواند به هدف برسد و همه کنشگران سیاسی لازم است به یک راهکار سیاسی برسند.

ظریف افزود: ایران همواره منادی راهکار سیاسی برای پایان دادن به معضل سوریه، یمن و بحرین و سایر معضلات بوده و تأکید کرده بر اینکه این راهکارها باید مبتنی باشد بر اراده مردم آن کشورها و نباید راهکارهایی باشد که از بیرون بر این مردم تحمیل شده است.

اینها مبانی سیاست خارجی ماست که در جهت مقاومت در برابر و تروریسم و افراط دنبال شده است.

*تقویت آرمان فلسطین وزیر خارجه درباره تقویت آرمان فلسطین گفت: آرمان فلسطین مهمترین عامل اتحاد جهان اسلام است و صهیونیست ها به این نتیجه رسیده اند که باید این عامل اتحاد را بپاشانند و دشمنان جدیدی را برای برخی کشورهای اسلامی تولید کنند.

تولید دشمن جدید برای مقابله با آرمان فلسطین است.

ایران هراسی و شیعه هراسی که توسط صهیونیست ها و برخی از همکاران منطقه ای و بین المللی آنها دنبال می شود صرفا برای به فراموشی سپردن عامل وحدت بخش جهان اسلام یعنی آرمان فلسطین است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت هایی که باید در اولویت سیاست خارجی همه کشورهای اسلامی باشد و در سیاست خارجی ایران هست تأکید بر حقوق مردم فلسطین است.

اولا به عنوان یک ضرورت انسانی مردمی که از اولیه ترین حقوقشان محروم شدند و وظیفه ما این است که تمرکز و توجه جامعه بین المللی را به واقعیات فلسطین جلب کنیم و این از طریق همکاری و همراهی کشورهای اسلامی امکانپذیر است و یکی از اهداف ما جلب مجدد جهان اسلام به مهمترین آرمان مشترک کشورهای اسلامی که آرمان فلسطین است.

*برای منافع ملی با هم کار کنیم و در خدمت منافع ملی باشیم وزیر خارجه در بخش پایانی اظهاراتش گفت: در چهار سال آینده کشور ما با چالش های مهمی روبرو است، ولی فرصت های قابل توجهی هم داریم.

قدرت گفتمانی ایران به عنوان یک مبنای قدرت در جهان به ما نقش قابل توجهی داده است.

نیاز داریم در این سال ها در شرایطی که کشور در یک منطقه بحرانی و جهان پرتلاطم زندگی می کند و سیاست های نادرستی از سوی آمریکا دنبال می شود و خطرات جهانی امروز بیش از هر زمان دیگری همه دنیا را تهدید می کند، نیاز داریم در چهار سال آینده با هدف مشترک و همدلی در داخل و انسجام داخلی سیاست کشور را به پیش ببریم.

وی افزود: این به معنای نقد کردن نیست.

کشور ما قدرتش را از تکثر داخلی می گیرد که مردم می توانند نظراتشان را اعلام کنند ولی نیاز داریم در 4 سال آینده با هم افزایی حرکت کنیم و برای منافع ملی با هم کار کنیم و در خدمت منافع ملی باشیم.

منافع ملی را به سایر موضوعات ترجیح دهیم.

زمانی که به سیاست خارجی و به منافع ملی می رسیم به فکر منافع جناحی، حزبی و یا حتی گروهی نباشیم.

ظریف خاطرنشان کرد: تعهد می کنم خودم و همکارانم در وزارت خارجه همیشه با این نگاه حرکت کنیم و امیدوارم همه دوستان از تفکرات مختلف ضمن اینکه ما را از نقد خود بهره مند می کنند، اما با این نگاه در جهت اهداف سیاست خارجی که از سوی مقام معظم رهبری تبیین می شود، در آن جهت با هم به صورت هم افزا حرکت کنیم.


کلید واژه ها: منطقه - آمریکا - سیاست خارجی - دیپلماسی - دولت - وزارت خارجه - ایران - پایگاه اطلاع رسانی - کشور - حمایت - جلسه رای اعتماد - اقتصاد مقاومتی - محمدجواد ظریف - حمله تروریستی - مذاکره - اقتصاد - برنامه - ظریف - مقاومت - اطلاع رسانی - گزارش - خارجه - وزارت - هزینه - روابط - آرامش - رای اعتماد - مجلس - قوی ترین - اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
پیام تسلیت در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین غروی

اطلاع نگاشت | تعامل با دنیا

شهید حُجَجی را خدای متعال مثل یک حجّتی امروز در مقابل چشم همه گرفت

توزیع سود سهام عدالت فعلا منتفی شد

تازه ترین شماره هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

برگزاری همایش فعالان مساجد به مناسبت بزرگداشت 19مهر

عکس/ تقدیر از عوامل فیلم ویلایی ها

تشکیل هیأت اندیشه ورز در دستور کار هیأت رییسه مجلس خبرگان

ابهام در تشکیل دولت نیوزیلند با نتایج بسیار نزدیک انتخابات

امضای توافقنامه همکاری متقابل میان بنیاد سینمایی فارابی و مرکز ملی سینمایی ارمنستان

دو قانون مصوب مجلس برای اجرا ابلاغ شد

دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای (مصوبه شماره 579095 مورخ 1/4/1395 شورای عالی اداری)

عروس زیبا در مازندران و آنهم در بابل آبله رو شد

یادداشتی ار زهرا صدراعظم نوری؛/به بانوان اعتماد کنیم

مجموعه سعدآباد تاسوعا و عاشورا تعطیل است

جلیلی: سلامت محصولات تراریخته باید احراز شود

رییس اداره مسلمانان قفقاز؛جمهوری آذربایجان مخالف همه پرسی در شمال عراق است

تک سنگین تکاوران سپاه در ارتفاعات اشنویه

12 روش کاربردی برای اینکه یک متن را به راحتی حفظ کنید

گلچین مداحی قدیمی ذاکران اهل بیت علیهم السلام در حضور رهبر انقلاب

چهارشنبه، تشییع پیکر شهید حججی در تهران

100 نفر از کارکنان ادارات آبادان حقوقشان را از شهرداری می گیرند

دستیار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور حقوق شهروندی منصوب شد

تصاویر هواپیمای حامل پیکر شهید حججی

مراسم وداع با شهید حججی در نجف آباد برگزار می شود/ هموطنان برای زیارت این شهید به معراج شهدای تهران مراجعه نکنند

پشت پرده همه پرسی در اقلیم کردستان/ زمان تصمیم گیری ابرقدرت ها به پایان رسیده است

تعامل گسترده با دنیا، توصیه همیشگی رهبر انقلاب

افتتاح نخستین دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا در خراسان شمالی

تشکیل ستاد اربعین در بانک قوامین

تقویم روز ارتباطات/ نخستین دوره فوق لیسانس روزنامه نگاری

نیت نماز شکسته چگونه است؟

راه انقلاب و امام(ره) عزتمندانه ادامه خواهد داشت

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ظریف در نیویورک

مهلت دو هفته ای مجلس به وزارت نفت

تصاویری از لحظه ورود پیکر شهید حججی به تهران

بدهی 30 هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران

نصیحت سرلشکر سلیمانی به بارزانی چه بود؟

آمریکا در اجرای برجام بدعهدی کرده است/چیزی از دولت در مورد اقتصاد مقاومتی ندیدم/از نیروهای جوان تری برای کابینه استفاده می کردم/ قدرت خرید مردم پایین آمده است

گزارش تصویری : دسته عزاداری هییت نجف اشرف در منزل آیت الله حائری یزدی

دعوت وزارت دفاع از مردم برای حضور باشکوه در مراسم تشییع شهید حججی

تصاویر/ آلبوم کشف شده از "عصر وحشت"

ادبیات کاباره داری ترامپ افول جایگاه آمریکا در جهان را نشان می دهد/تقدیر از موضع گیری روحانی در قبال اظهارات رییس جمهور آمریکا

افتتاح غرفه «کودکان در دفاع مقدس» در موزه جنگ خرمشهر

مدیرکل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی منصوب شد

نامه احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه

استخدام دکتر داروساز آقا جهت شرکت معتبر دارویی در شهر تهران

اسلام گرایان جمهوری اذربایجان سردادند: فریاد «حسین حسین شعار ماست» در باکو همزمان با فشارهای دولت آذربایجان در ماه محرم/ تصاویر

ایران مرزهای هوایی خود با اقلیم کردستان را مسدود اعلام کرد

تاراج مقدس ترین سرمایه در مقابل چشم نامسئولان

دسته عزاداری حسینی در لستر انگلستان به راه افتاد + تصاویر

بازدید وزیر امور اقتصادی و دارایی از غرفه بسیج بانک صادرات ایران

ضرورت توانمند سازی مدیران کانون ها/ فعالیت های مسجدی بر بودجه دولتی متمرکز نشود

استقلالی که برای بارزانی گران تمام خواهد شد

نماهنگ | آمریکا عصبانیست؛ چون...

امکان همکاری پارک علم و فناوری ICT و سلامت در زمینه اینترنت اشیا

برپایی نمایشگاه «یاد یاران» در نگارخانه ارشاد سنندج

تولیت آستان قدس رضوی: شبکه رادیویی امام رضا(ع) راه اندازی می شود

نماهنگ | از زحمات نیروی انتظامی متشکرم

تایید خبر بازداشت مدیر عامل شرکت «آذرآب»/جزییات فرمان مهاجرتی جدید ترامپ/اقدامات غیرعلنی ایران در قبال همه پرسی اقلیم کردستان/ورود پیکرشهید حججی به تهران

عکس / تصاویری از آیت الله راستی کاشانی در کنار رهبر انقلاب

شهیدی که دست قطع شده اش را یک روز زیر کت قایم کرد

مذاکره با 5 شرکت بین المللی برای سرمایه گذاری در پارک علم و فناوری

دکتر عارف:/شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان باعث تقویت احزاب شد

مراسم ترحیم آیت الله راستی کاشانی از سوی رهبر انقلاب برگزار شد

حسن عاقبت، مهمترین دغدغه یک مؤمن است

تصاویری شگفت انگیز از اقوام مختلف جهان / مردم لَداخی

رییس مجلس درگذشت حجت الاسلام غروی را تسلیت گفت

13.5 درصد ایرانی ها افسرده هستند

فوری / پیکر شهید محسن حججی وارد تهران شد +عکس

در کشورهای پیرامونی ما کانون هایی از بحران شکل گرفته است

نشست اضطراری هیأت رییسه کمیسیون انرژی درباره انتصابات اخیر زنگنه/ می خواهند با فروپاشی شرکت ملی حفاری دلالان را به سود برسانند

مشکلات نظام آموزش و پرورش و راهکارهای رفع آن

سودآورترین بنگاههای اقتصادی کشور به طرح سهام عدالت اختصاص یافته اند

تفسیر آیه وَ مَنْ نُعَمِّرْهُ نُنَکِّسْهُ فِی الْخَلْقِ أَ فَلا یَعْقِلُونَ

جهانگیری: دولت متعهد به پرداخت سود سهام عدالت به صاحبان این سهام است

روایت رزمنده ای که پس از آزادی از دست ضدانقلاب دوباره به جبهه رفت و شهید شد

پایان انتظار برای ورود پیکر شهید نامدار مدافع حرم

پیام تسلیت در پی درگذشت آیت الله راستی کاشانی

پیشنهاد کرباسچی به روحانی(اینستاپست)

عاشورا یک رسانه در مسیر تاریخ

دیدار وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان با وزیر امور خارجه عربستان

رقابت اعتباری بین استان ها

استخدام تعدادی نیرو جهت نمایندگی امداد خودرو در کرمان

یادگار دوران دفاع مقدس مطرح کرد روایت رزمنده ای که پس از آزادی از دست ضدانقلاب دوباره به جبهه رفت و شهید شد

راه اندازی شبکه نوآوری در کشور/ کاهش فساد و رانت با توسعه ICT

باید نسبت به حوادث سرنوشت ساز منطقه مسئولیت پذیر باشیم

هشدار "نجفی" درباره بخشنامه صدور هولوگرام

بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از مرکز تحقیقات سلامت و کشاورزی البرز

دیدار فرزند شهید محسن حججی با پدر + فیلم

یا زنگی زنگ، یا رومی روم

سپاه شهید «حججی های» بسیاری دارد

5 روز تعطیلی سینماهای کشور

آغاز شمارش آرای همه پرسی استقلال در کردستان عراق

مداحان و هیأت ها از کارهای موجب وهن مذهب در عزاداری پرهیز کنند

رژیم صهیونیستی عامل جنگ و ناامنی در کشورهای اسلامی

جملاتی که شما را برای سفر کردن وسوسه می کنند

آذر منصوری:/در انتخابات های اخیر بهترین نتیجه ممکن با اتکا به ساختار شورای عالی نصیب اصلاح طلبان شد/نباید گفتمان اصلاحات را فدای استراتژی کرد

تقوا، رکن اساسی تحصیل در حوزه علمیه است

جزییات مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید حججی

یادواره شهدای زن در گیلان برگزار می شود

با خانواده های مشهور اما نفرین شده در طول تاریخ آشنا شوید [قسمت دوم- پایانی]

اصناف نقش بی بدیلی در تامین ادوات دفاع مقدس داشتند

نامه 76شخصیت اروپایی به ترامپ درباره برجام

نماهنگ | به رهبری حسین علیه السلام

فوتوتیتر/ شهیدی که در لحظه ی اسارت زینب گونه ایستاد

لاریجانی با تخلف وزیر نفت برخورد کند

هیچ نهضت و حرکتی به پویایی و برجستگی قیام عاشورا نیست

نصیری: چالش فرهنگی و اجتماعی معضل مهم کرج است

حرکت ها بر اساس مصلحت ها باشد نه منفعت ها / رشدها کاریکاتوری نباشد

روحانیون و ماموستایان آیینی نقش بسزایی در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه دارند

برگزاری تشییع پیکر شهید حججی روز چهارشنبه 9 صبح میدان امام حسین(ع) تهران

رانندگی بدون گواهینامه در صدر پرونده های جرائم اطفال

8 مأموریت دشوار برای کابینه 12

پیکر مطهر شهید «محسن حججی» به میهن اسلامی بازگشت

پوشش مراسم تشییع پیکر شهید حججی از شبکه قرآن

ستاد برنامه ریزی 19مهر و همایش سبک زندگی امام سجاد

جبهه های دفاع مقدس پایان نیافته و همچنان ادامه دارد

اعلام جزییات تشییع و خاکسپاری والده سردار «باقرزاده»

گره گشایی کارمان دست بیگانگان نیست؛ نیروی انقلابی باید به دشمن سوءظن داشته باشد

فوتوتیتر/ تو زینب گونه ایستادی و در عمق نگاهت در لحظه ی اسارت، چیزی جز زیبایی موج نمی زند

کرج شهری اکولوژیک شود

روحانی: موشک های مان را تقویت می کنیم/ از مردم یمن، سوریه و فلسطین دفاع می کنیم

مجری معروف در هیئت ریحانهالنبی(ص)/تصاویر

وارونه جلوه دادن حقیقت از رسالت های اصلی کانال های وابسته به بیگانگان است

پیکر شهید حججی وارد کشور شد/مراسم تشییع صبح چهارشنبه در میدان امام حسین(ع) تهران

«محمدحسین مقیمی» استاندار تهران شد

تمامیت ارضی منطقه و عدم تغییر مرزها برای ایران حائز اهمیت است

مسائل موشکی ایران به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست

هدف اصلی داعش، ایران بود

بارش شدید تگرگ در اهر

جزییات مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید حججی

جوانان ما نشان دادند که می توانند انقلابی بمانند و کشورشان را حفظ کنند/ شهید «حججی» حسینی زندگی کرد و حسینی به شهادت رسید

محمدرضا شهیدی فرد بعد از سال ها دوری در قاب تلویزیون

چهارشنبه، تشییع پیکر شهید حججی در تهران

فاز نخست هفتمین تونل ترافیکی پایتخت، بزودی آماده آسفالت کشی

حساب های موجود در شهرداری اراک نابسامان است/ ضرورت شفاف سازی در عملکرد مالی شهرداری

نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورا با شکوه هرچه تمام در قم اقامه می شود

بررسی وضعیت کیفیت «نان» در شورای شهر

آغاز صدور ویزای اربعین در کرمانشاه

ورود پیکر شهید حججی به تهران

رییس جمهور درگذشت آیت الله سید محمدرضا غروی را تسلیت گفت

فیلم/ تقدیم گل های پرپر فرزند شهیدحججی به پدر و نگاه معصومانه اش

مراقبت دائمی از مرزهای کشور توسط بالگردهای هوانیروز

آشنایی با جزیره آشپزخانه و کارایی آن

شایسته سالاری نه فامیل سالاری

قرآن و عترت از برنامه های محوری هیئات مذهبی محرم سال جاری است

تصویری از پیکر پاک شهید حججی در ایران

شهردار تهران: مسائل حل نشده پایتخت را حل می کنیم/ شهرداری تهران بیش از 1.7 برابر بودجه سال جاری اش بدهی دارد

شان شهدای کربلا باید در عزاداری ها حفظ شود

ویژه 20/ تیتر روزنامه های سومین روز پاییز

آیت الله غروی آیت خداباوری روی زمین بود

بارزترین ویژگی اربعین؛ مبارزه با استکبار و ظلم ستیزی

شناسایی پیکر شهدای گمنام آرمیده در شهرک دانشگاه امام حسین (ع)

مراسم استقبال از پیکر محسن حججی

جبهه های دفاع مقدس پایان نیافته و همچنان ادامه دارد

آیت الله مکارم شیرازی، درگذشت آیت الله غروی را تسلیت گفت

آخرین تلاش العبادی برای نجات عراق

حادثه عاشورا به پایان نرسیده است

فیلم/ اولین دیدار فرزند شهید حججی با پدر

نامه احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه درمورد رییس مجلس

حضور گسترده مردم در مراسم های محرم دشمن را مایوس می کند

مراسم تشییع شهید حججی فردا در مشهد و چهارشنبه 9 صبح از میدان امام حسین(ع) تهران برگزار می شود

آغاز سخنرانی حسن نصرالله: از امام حسین(ع) مسئولیت پذیری را یاد گرفتیم

مفاسد موجود در برخی ادارات استان برچیده شود

پخش زنده مراسم تشییع شهید حججی از شبکه قرآن

مخالفت آیت الله علم الهدی با انتخاب فیلم نفس برای اسکار: این فیلم منعکس کننده دربه دری و ویرانی جنگ است

تمهیدات اورژانس برای مراسم تشییع شهید حججی

لاریجانی درگذشت حجت الاسلام غروی را تسلیت گفت

پاسخ رهبری به جدیدترین استفتاءها/ از شرط بندی تا هک وای فای

تقارن ماه محرم و هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای گسترش فرهنگ ایثار و مقاومت است

پشت پرده همه پرسی در اقلیم کردستان/ زمان تصمیم گیری ابرقدرت ها به پایان رسیده است

این مارپیچ سلول سرطانی را شناسایی می کند

سودآورترین بنگاههای اقتصادی کشور به طرح سهام عدالت اختصاص یافته اند

برپایی نمایشگاه «یاد یاران» در نگارخانه ارشاد سنندج

مراسم وداع با شهید حججی در نجف آباد برگزار می شود

پیروزی مرکل در انتخابات آلمان

لاریجانی درگذشت حجت الاسلام غروی را تسلیت گفت

مراسم وداع با شهید حججی در نجف آباد برگزار می شود/ هموطنان برای زیارت این شهید به معراج شهدای تهران مراجعه نکنند

آشنایی با جزیره آشپزخانه و کارایی آن

5 روز تعطیلی سینماهای کشور

تصاویر هواپیمای حامل پیکر شهید حججی

وزارت دفاع از مردم برای حضور حماسی در مراسم تشییع شهید حججی دعوت کرد

جلیلی: سلامت محصولات تراریخته باید احراز شود

5 روز تعطیلی سینماهای کشور

تصاویر شهادت حبیب ابن مظاهر

ضرب المثل هایی برگرفته از واقعه عاشورا

عکس نوشته های پاییزی (3)

تایید خبر بازداشت مدیر عامل شرکت «آذرآب»

رکورد طولانی ترین سخنرانی در هفتاد و دومین مجمع سازمان ملل متحد

نصیحت سرلشکر سلیمانی به بارزانی چه بود؟

اصناف نقش بی بدیلی در تامین ادوات دفاع مقدس داشتند

تایید خبر بازداشت مدیر عامل شرکت «آذرآب»/جزییات فرمان مهاجرتی جدید ترامپ/اقدامات غیرعلنی ایران در قبال همه پرسی اقلیم کردستان/ورود پیکرشهید حججی به تهران

جبهه های دفاع مقدس پایان نیافته و همچنان ادامه دارد

پوشش مراسم تشییع پیکر شهید حججی از شبکه قرآن

پوشش مراسم تشییع پیکر شهید حججی از شبکه قرآن

جبهه های دفاع مقدس پایان نیافته و همچنان ادامه دارد

روحیه انقلابی اصناف و بازاریان باید به نسل بعدی منتقل شود

برنامه اصلی منطقه آزاد اروند خدمات رسانی به مردم این منطقه است

100 نفر از کارکنان ادارات آبادان حقوقشان را از شهرداری می گیرند

افتتاح غرفه «کودکان در دفاع مقدس» در موزه جنگ خرمشهر

دولت قبلی آمریکا از سر لطف به ایران وارد مذاکره درباره برجام نشد/ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت خارجه/تمایل اروپا برای ادامه اجرای برجام

دولت قبلی آمریکا از سر لطف به ایران وارد مذاکره درباره برجام نشد/ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت خارجه/تمایل اروپا برای ادامه اجرای برجام