مطالب مرتبط:
محیط زیست کشور در وضعیت بحرانی و در حال خونریزی است/ نمره مردود «ابتکار» در محیط زیست
با سرعت حیرت آوری در حال از دست دادن طبیعت کشور هستیم/نمره مردود «ابتکار» در محیط زیست
اولین سیلی کلانتری به محیط زیست کشور اقدام بی سر و صدای سازمان محیط زیست برای واگذاری جزیره آشوراده+عکس
عرصه هنر و سینما در بسط فرهنگ محیط زیست نقشی موثر دارد
انتشار چهارکتاب جدید برای کودک و نوجوان درباره محیط زیست
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 31 مرداد 1396 ساعت 15:552017-08-22اجتماعي

وضعیت بحرانی محیط زیست کشور


کارشناس محیط زیست کشور ابتکار در دو سال اول مدیریت خود در دوره اخیر، مدام به بهانه گیری از دوره گذشته پرداخت و در دو سال بعد نیز هیچ فعالیت چشمگیر و پایه ای ارائه نکرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسکانیوز و به نقل از تسنیم ،کارشناس محیط زیست کشورمان نمره عملکرد 12 ساله معصومه ابتکار در راس سازمان محیط زیست را مردود دانست و گفت: با سرعت حیرت آوری در حال از دست دادن طبیعت کشور هستیم؛ محیط زیست کشور همانند بیماری در وضعیت بحرانی و در حال خونریزی است.

محمدعلی الله قلیدرباره عملکرد رییس سابق سازمان محیط زیست و رویکرد این سازمان در آینده اظهار کرد: خانم معصومه ابتکار 12 سال رییس سازمان حفاظت محیط زیست بود و به واسطه عملکردش در سه دوره تصدی این سازمان و افول مرتبه حفاظت از محیط زیست کشور در سطح جهانی، نمره مردود دریافت خواهد کرد.

ابتکار عاجز از حذف حتی یک جاده مخرب ‎الله قلی با برشمردن برخی نقاط ضعف دوران مدیریتی معصومه ابتکار تصریح کرد: رییس سابق سازمان محیط زیست طی سه دوره مدیریت در سازمان محیط زیست نتوانست حتی یک جاده مخرب را از شناخته شده ترین پارک ملی کشور یعنی پارک گلستان خارج کند.

‎این کارشناس محیط زیست کشور متذکر شد: رییس سابق سازمان محیط زیست هیچ پیگیری جدی برای ارتقای سطح معیشتی و حقوقی ـ قضایی محیط بانان انجام نداد و نتوانست وضعیت نوک پیکان حفاظت محیط زیست کشور را بهبود بخشد.

هیچ افزایشی در جمعیت یوزهای کشور در طول مدیریت ابتکار صورت نگرفت ‎به گفته الله قلی، معصومه ابتکار در پروژه حفاظت از یوزپلنگ ایرانی نیز به توفیقی دست نیافته و این پروژه بسیار مهم در حفاظت از جمعیت محدود یوز حتی در پیشگیری از کاهش جمعیت این گونه ها نیز موفقیتی نداشته است.

وی ادامه داد: متاسفانه نه تنها هیچ افزایشی در جمعیت یوزهای کشور در طول مدیریت ابتکار صورت نگرفته بلکه هیچ تمهید عملی و نتیجه بخشی برای نجات این گونه ها از خطر نابودی هم انجام نگرفته است؛ سالهای متمادی برای تحقیقات، بودجه و زمان در این پروژه به آتش کشیده شده است.

‎این کارشناس محیط زیست کشور با بیان اینکه تالابهای ما طی دهه های اخیر و دوران ریاست معصومه ابتکار، رو به اضمحلال داشته اند، گفت: سوءمدیریت منابع آب در دهه های گذشته و عدم جدیت در احیای تالابها در سالهای اخیر، موجب ایجاد وضعیت وخیمی برای تالابهای کشور شده است.

الله قلی با انتقاد از عملکرد طبیعی سازمان محیط زیست کشور اظهار کرد: همچنین فشار غیر قابل توصیف صید و شکار حیات وحش کمر طبیعت ایران را خم کرده است و این جای تاسف دارد.

‎وی در ادامه وضعیت دریاچه ارومیه را بسیار وخیم توصیف کرد و افزود: یکی از اصلی ترین قولهای دولت، احیای دریاچه ارومیه بود که عملاً می بینیم این دریاچه در مرداد ماه 96 وضعیتی به مراتب بدتر از همه سالهای گذشته داشته است؛ به کارگیری واژه احیا در این شرایط معنا پیدا نمی کند و باید پذیرفت شرایط امروز حاکم در اکوسیستم عظیم دریاچه ارومیه مدتهاست که از آستانه تحمل و تراز اکولوژیک آن گذشته و بازگشت حیات به ارومیه دیگر به سادگی میسر نخواهد بود و بهتر این است که زنده ها را بیشتر دریاییم.

کسی تصور نمی کرد کلانتری رییس سازمان محیط زیست شود! ‎این کارشناس محیط زیست کشور همچنین به وضعیت بعد از معصومه ابتکار و جابه جایی در سازمان محیط زیست اشاره و تصریح کرد: زمانی که دوران مدیریت خانم ابتکار در سازمان محیط زیست پایان رسید، هیچ کس تصور نمی کرد عیسی کلانتری تصدی گری سازمان محیط زیست را عهده دار شود.

‎الله قلی افزود: واقعیت این است که کلانتری برای هیچ یک از فعالان محیط زیست به عنوان گزینه نخست ریاست سازمان محیط زیست مطرح نبود اما در هر حال به عنوان ریاست این سازمان توسط رییس جمهور منصوب شد.

‎وی خاطرنشان کرد: متاسفانه آقای کلانتری هم در نخستین سخنرانی خود در مراسم معارفه هیچ اشاره جدی به وضعیت محیط بانان، معیشت آنها، محیط طبیعی، وضعیت وخیم حیات وحش نداشت و بیشتر به مسئله کمبود آب در کشور پرداخت.

‎این کارشناس محیط زیست کشور ادامه داد: همه می دانیم مسئله آب به نقطه بحرانی رسیده اما دغدغه محیط زیست به هیچ عنوان صرفاً مسئله آب نیست.

با سرعت حیرت آوری در حال از دست دادن طبیعت کشور هستیم ‎الله قلی با بیان اینکه رییس سازمان محیط زیست باید تمامی مسائل و جوانب پیچیده زیست محیطی کشور را بشناسد، گفت: با سرعت حیرت آوری در حال از دست دادن طبیعت کشور هستیم و مسائلی نظیر وضعیت نابسامان نیروهای اجرایی سازمان به لحاظ کمی و کیفی، از دست دادن پوشش گیاهی و جنگلی، فرسایش خاک، افزایش روزافزون کانونهای ریزگردها، تخریب تالابها، آلودگی هوا و واگذاری عرصه های طبیعی همگی از دغدغه ها و مسائل در هم آمیخته امروز و آینده طبیعت کشور محسوب می شوند.

‎وی اظهار کرد: زمانی که ظرفیت دام در یک مرتع به 20 برابر حد مجاز می رسد، پوشش گیاهی مرتع، تخریب و مرتع به کویر و کانون ریزگرد مبدل می شود؛ پر واضح است در موارد اینچنینی دیگر مسائل مدیریتی آب مسبب تخریب طبیعت و تبعات آن نیست و نمی شود و نباید تک بعدی چاره اندیشی کرد.

‎ این کارشناس محیط زیست کشور به موضوع آلودگی هوا نیز اشاره کرد و متذکر شد: آلودگی هوا یکی از چند عامل اصلی مرگ و میر انسان معرفی می شود و تجمیع آن با طوفانهای گرد و خاک و ریزگرد ناشی از تخریب طبیعت در کشور ما به طور تصاعدی این پدیده خطرناک را تشدید کرده است.

الله قلی با بیان اینکه باید تغییرات بنیادی در بدنه سازمان محیط زیست ایجاد شود، گفت: بدنه فعلی سازمان باید از خمودگی، سکون و بی انگیزگی رهایی یابد و افرادی کارآمد که انگیزه و تعلق خاطر بالایی دارند، مشغول به فعالیت شوند.

‎وی تصریح کرد: متاسفانه خانم ابتکار در سالهای اخیر برخی افراد شناخته شده و دانشگاهی را به صورت نمادین دور خود جمع کرده بود که این افراد هیچ توفیقی در سازمان محیط زیست کشور چه در گذشته و چه سالهای اخیر نداشته اند و آقای کلانتری باید به جد مراقب اینگونه رویکردها در شیوه مدیریتی خود باشد.

‎این کارشناس محیط زیست کشور تاکید کرد: محیط زیست کشور همانند بیماری در وضعیت بحرانی و در حال خونریزی است که باید مورد عمل جراحی و نجات عاجل قرار گیرد و از وضعیت اضطراری رهایی پیدا کند؛ فرصت برای آزمون و خطا وجود ندارد و این رویه ما را به رسیدن به سطوح خطرناک و بی بازگشت نزدیک و نزدیک تر خواهد کرد.

الله قلی با بیان اینکه فعالیت در سازمان محیط زیست باید با روحیه جهادی همراه باشد، اظهار کرد: سازمان محیط زیست برای رهایی از وضعیت نامناسب فعلی نیازمند شجاعت، خلاقیت، اشراف سازمانی و از خود گذشتگی در بدنه کارشناسی خود است.

وی گفت: مایه تأمل و تأسف است مجموعه محیط زیست طی سالهای اخیر غیر از لبخند زدن و نشان دادن روی خوش و فریب فعالان محیط زیست توأم با مشارکت دادن ایشان در جلسات متعدد و فاقد خروجی یا بعضاً تطمیع عده ای فرصت طلب هیچ بازخورد ثمربخشی برای برون رفت محیط زیست کشور از وضعیت فعلی ارائه نداد.

گفتنی است، معصومه ابتکار که چهار سال بر صندلی ریاست سازمان محیط زیست تکیه زده بود هفته گذشته رسماً با حکم حسن روحانی به عنوان معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تعیین شد و عیسی کلانتری نیز طی روزهای اخیر به عنوان رییس سازمان محیط زیست منصوب شد.

بحران افزایش ریزگردها، خشک شدن تالابها، آلودگی هوای کلانشهرها، آتش سوزی جنگلها، بحران آب، مسئله بنزینهای وارداتی، افزایش تعداد روزهای آلوده و سالم، ناکارآمدی مدیران استانی، توافقنامه پاریس، مشکلات محیط بانان، عدم توجه کافی به حیات وحش و گونه ها و .

بخشهایی از دغدغه هایی بود که ابتکار نتوانست راه حل مناسبی برای آنها بیابد و در برخی از این مسائل و مشکلات، طی 4 سال مدیریت ابتکار اوضاع به مراتب وخیم تر از گذشته شده است.

ابتکار در سالهای اخیر نه تنها راه حلهای قطعی برای مشکلات مطرح شده نیافت بلکه حاشیه های پررنگی را در سازمان متبوعش به وجود آورد و غالب کارشناسان خواستار توجه جدی تر او به مسائل زیست محیطی بودند.

در هر صورت معصومه ابتکار با تمام فراز و نشیبهای اجرایی در سازمان محیط زیست و با همه کاستیها یا دستاوردها، سرانجام از رییس سازمان محیط زیست که یکی از حساس ترین معاون های رییس جمهور محسوب می شود این سازمان را ترک کرد و حالا نوبت عیسی کلانتری است که وارد دالان تاریک و پرچالش محیط زیست کشور شود.

705
کلید واژه ها: محیط زیست - سازمان محیط زیست - محیط - معصومه ابتکار - زیست - کشور - ابتکار - مدیریت - معصومه - کارشناس - حفاظت محیط زیست - رییس سازمان حفاظت محیط زیست - سازمان حفاظت محیط زیست - جمعیت - پروژه - یوزپلنگ ایرانی - دریاچه ارومیه - ایران - طبیعت - از دست دادن - کاهش جمعیت - صورت - جاده - پارک - حیات وحش - یوزپلنگ - پیشگیری - ارومیه - نابودی - دریاچه

آخرین اخبار سرویس:
ابتکار: افزایش سطح تحصیلات زنان باید در مدیریت اجرایی کشور منعکس شود

نیازمندی های استخدامی خراسان جنوبی 28 شهریور 96

نیازمندی های استخدامی آذربایجان شرقی 28 شهریور 96

دانش آموزان برتر شهرستان بانه تجلیل شدند

کارنامه علمی نتایج داوطلبان کنکور منتشر شد

نرخ بزهکاری در کشور رو به افزایش است

فرود اضطراری پرواز عمان در تبریز

زندگی در مدار صفر درجه

مسدود شدن ضلع شمالی میدان قیام تهران بدلیل نشت آب

تولید روزانه 2 هزار و 900 تن زباله در فارس/ نیمی از زباله ها بصورت بهداشتی دفن نمی شود

مراکز کودکان ناشنوا و نیمه شنوا در کشور راه اندازی شد

زندگی در مدار صفر درجه

نصب 35دوربین مکانیزه ثبت سرعت در شهرهای شهرستان دشتی بوشهر

توزیع بسته های آموزشی در بین دانش آموزان روستاهای کم برخوردار+فیلم

استاندار جدید قزوین معرفی شد

فواید دانش بومی - پزشکیِ پایتخت مذهبی ایران

تابستان خود را چگونه گذراندید+گزارش

مسدود شدن ضلع شمالی میدان قیام تهران بدلیل نشت آب

اعلام ویژه برنامه های رادیو قرآن در ایام ماه محرم

مطالعات تخصصی غارهای استان یزد نیازمند بودجه است

فردا جشن غنچه ها و شکوفه ها در مدارس استان

آیین استقبال از ماه محرم در شاهرود

بیمار اورژانسی پرواز عمان ـ انگلیس را در تبریز مجبور به فرود اضطراری کرد

"نظام مراقبت اجتماعی" در 12 مدرسه استان کرمان اجرا می شود

طرح "محرم یار" در استان البرز اجرا می شود

بازدید ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان غربی از موکب های عراق

بیش از 15 هزار دانش آموز در دماوند آماده استقبال از سال تحصیلی هستند

موسسات آموزش عالی به سوی تولید دانش متناسب با نیازهای روز جامعه در حال تحول هستند

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه

آغاز ثبت نام دانشجویان در پیاده روی اربعین از ابتدای مهرماه

مطالعات تخصصی غارهای استان یزد نیازمند بودجه است

بیش از 15 هزار دانش آموز در دماوند آماده استقبال از سال تحصیلی هستند

استخدام کارمند اداری،پیک موتور سوار،راننده در سیطره آسمان آبی

اینجا اولین روستای هنری ایران در جهان است

کارنامه داوطلبان کنکور منتشر شد

نتایج آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته اعلام شد

نشت آب در کارگاه مترو میدان قیام تهران ضلع شمالی میدان قیام مسدود است

بررسی مشکل ورودی شهر فسا

نشت آب در کارگاه مترو میدان قیام تهران/ضلع شمالی میدان قیام مسدود است

آموزش کامپیوتر به پیش بینی خواص عناصر

استخدام جهت صنایع غذایی یلدا چیچک در شهر تبریز

برگزاری سوگواره عاشقان حسینی در فارس

لذت مهر برای دانش آموزان 50 سال پیش

شرکت بیش از 2هزار دانش آموز استثنایی در مسابقات ورزشی

کارنامه نهایی آزمون سراسری 96 منتشر شد

عکس متفاوت مدل مشهور زن

عکس/ تجمع دانش آموزان مقابل سازمان ملل در اعتراض به نسل کشی کودکان میانمار

پایان بازگشت زائران خراسانی از حج تمتع

کارنامه علمی نتایج داوطلبان کنکور امروز منتشر شد

تشدید کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی در زنجان

ردپای نخستین انسان های هوشمند در غار «کلدر»

آغاز مرمت بافت تاریخی نوش آباد

نیازمند یک برجام آموزشی هستیم

آغاز بافت مرمت بافت تاریخی نوش آباد

آمارهای اشتغال دستکاری شده است

اجرای طرح اتوبوس مدرسه ویژه دبیرستانی ها

قطعی برق برخی مدارس به علت بدهی

استان گیلان 30 هزار کلاس اولی دارد

ظرفیت های لازم برای تحصیل تمامی دانش آموزان فراهم شده است

کارنامه علمی داوطلبان کنکور منتشرشد

ظرفیت های لازم برای تحصیل تمامی دانش آموزان فراهم شده است

چهار هزار موقوفه مختص عزاداری محرم و صفر در خراسان رضوی

توسعه هر جامعه ای منوط به تحول و تغییر در آموزش و پرورش است

انتشار کارنامه نهایی داوطلبان آزمون سراسری 96

تغییر ساعت کارمعلمان ابتدایی در شورای عالی آموزش وپرورش+فیلم

احیاء پست راهبران آموزشی دوره ابتدایی

ندای «لبیک یا حسین(ع)» در تجمع 4 هزار نفری سوگواران حسینی خرامه به گوش می رسد

ارائه ی خدمات شهرداری تهران به زوار در اربعین امسال

ایجاد محدودیت ترافیکی در محدوده میدان قیام

قطعی برق برخی مدارس به علت بدهی

به صف شدن یکصد تیم گشتی در آستانه سال تحصیلی

چهار هزار موقوفه مختص عزاداری محرم و صفر در خراسان رضوی

1.3 میلیون نفر در نوبت حج/ ابهام در عمره ی امسال

توسعه اجتماعی از ضرورت های اجرایی مدیریت جهانشهر یزد است

127 مدرسه آماده میزبانی از دانش آموزان دماوندی است

تغییر ساعت کارمعلمان ابتدایی در شورای عالی آموزش وپرورش

160 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید به مدارس خراسان جنوبی وارد می شوند

حدود 18 هزار شکوفه خراسان شمالی آغاز سال تحصیلی خود را جشن می گیرند

حدود 18 هزار شکوفه خراسان شمالی آغاز سال تحصیلی خود را جشن می گیرند

طرح فرهنگی آموزشی «ترمه و ترنج» ویژه دختران پایتخت اجرا می شود

استخدام مهندس ترافیک،طراح اتوکد در یک شرکت مهندسین مشاور

کاهش سرانه مطالعه، زنگ خطری برای فرهنگ و اندیشه در ارومیه

ساوه با کمبود نیروی انسانی معلم مواجه است

انتخاب شهرداران زن امید و انگیزه را بین کارکنان زن شهرداری افزایش داد/انتصابات نجفی نوید بخش استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در تهران است

نتایج قرعه کشی مرحله سوم جشنواره پذیرندگان اعلام شد

برپایی مراسم قلک شکنی اول محرم در اقلید/ بیرق عزا در بقاع متبرکه برافراشته می شوند

افتتاح 131 مدرسه مهرماه امسال در خوزستان/ مدارس کانکسی جمع آوری می شوند

دوخت 70 هزار دست لباس برای شیرخوارگان حسینی

امسال نه هزار نوآموز پیش دبستانی سال تحصیلی خود را جشن می گیرند+ مصاحبه

هر بار خواستیم کار درستی انجام دهیم سعی کردند ریشه کار را بزنند

صخره سنگی که هر 30 سال تخم می گذارد+عکس

به صف شدن یکصد تیم گشتی برای آرامش والدین و دانش آموزان

وعده مدیرعامل منطقه آزاد چابهار برای ساخت 24 کلاس درس در روستای تیس

کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه ای در شهرستان صومعه سرا

نظارت بر سرویس مدارس در طول سال ادامه خواهد داشت+فیلم

مراسم طشت گذاری در مسجد جامع اردبیل

پرداخت اقساطی نذورات برای توسعه حرم های مطهردرعراق ویژه بانوان بسیجی فراهم شد

رحم اجاره ای آخرین راهکار بارداری دلبر است

تاکید رییس پلیس پایتخت بر ضرورت همکاری کلانتری ها با مدارس

نبود پارکینگ در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد به یک معضل تبدیل شده است

اجرای طرح اتوبوس مدرسه ویژه دبیرستانی ها

تربیت دانش آموز کارآفرین رویکرد جدید آموزش و پرورش

سرویس های مدرسه بدون برچسب معرفی جریمه می شوند

تربیت دانش آموز کارآفرین رویکرد جدید آموزش و پرورش

کنترل سرویس های مدارس، بیمه دانش آموزان ،ایمنی و آموزش مقررات

لباس های نوزادی ملکه انگلیس به مزایده گذاشته می شود+ تصاویر

استخدام منشی مدیر عامل خانم در یک شرکت معتبر در تهران

سرنوشت نامعلوم کاخی، 19 سال پس از ثبت ملی

ورود 265 هزار دانش آموز به مدارس همدان

بلندترین مناره گلی جهان در مسجد «المحضار» یمن + تصاویر

مدیر کل آموزش و پرورش فارس: اصلاح نظام تعلیم و تربیت نیازمند یک برجام آموزشی است

آغاز سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه الزهرا(س) پلدختر

رونمایی از آرم سرویس مدارس

فرماندار تهران خبر داد: امکان تردد سرویس های مدارس دارای برچسب در طرح زوج و فرد

فارس از شرایط جوی کشور گزارش می دهد احتمال وقوع سیلاب در دامنه زاگرس جنوبی/ آسمان تهران دو روز آینده صاف است

سرویس های مدرسه بدون برچسب معرفی جریمه می شوند

حفاظت از محیط زیست دریایی جدی تر شد

تغییر ساعت کار معلمان ابتدایی در شورای عالی آموزش وپرورش در حال بررسی است

توافق جدید شهرداری با آموزش و پرورش به منظور کاهش گره های ترافیکی

برخی از مدارس زنجان به صورت چرخشی اداره می شود

سردارمهماندار اعلام کرد: ممنوعیت تردد کامیون ها در محدوده طرح ترافیک وزوج وفرد در نیمه اول مهر

عکس/ تصاویر قدیمی از هند

چهارشنبه؛ آغاز سال تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی و اول ابتدایی

اجرای طرح نوین بادشکن شطرنجی برای تثبیت کانون های گرد و غبار حاشیه دریاچه ارومیه

استفاده از ابزار موسیقی در عزاداری های پلدختر ممنوع است

رییس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش: اجرای دوره های توانمندسازی معلمان به مدارس واگذار می شود

سردرگمی دانش آموزان پایه نهم قرچک در بلاتکلیفی تعیین رشته

تصاویر/ جلوه‎ های زیبای پاییز

اجرای طرح نوین بادشکن شطرنجی برای تثبیت کانون های گرد و غبار حاشیه دریاچه ارومیه

آماده باش کامل منطقه 7 برای روان سازی ترافیک روز اول مهر

مواردی که به معاینات غربالگری دانش آموزان اضافه شده ا ست

واکنش مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان به "مافیای فرم مدارس" و "فروش اجباری لوازم تحریر به دانش آموزان"

مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان عنوان کرد رتبه نخست خوزستان در جذب نوآموزان پیش دبستانی

مرگ مشکوک یک قلاده پلنگ در شهرستان باشت

جلوگیری از فعالیت خودروهای غیرمجاز در قالب سرویس مدارس

استفاده از رویکردهای تلفیقی موثر در ارتقای کیفیت آموزشی

راه اندازی آزمایشی اتوبوس مدارس در تهران

آمادگی 4000 مدرسه تهران برای آغاز سال تحصیلی

استخدام نیروی خدماتی،باسابقه از البرز جهت فعالیت در کرج و تهران

محدودیت های ترافیکی روز 31 شهریور در رشت

در بزم طبیعت با عکسهای علی اکبر رشوند

11 زائرِ جان باخته در منا مجهول الهویه و منتظر نتیجه آزمایش DNA/جابه جایی 70 درصد حجاج ایرانی با پروازهای ایرانی 

سردرگمی دانش آموزان پایه نهم قرچک در بلاتکلیفی تعیین رشته

ساخت اولین موتورسیکلت برقی در کشور با حمایت پلیس راهور اصفهان

ادای نذورات در توسعه حرم های مطهر با پرداخت اقساطی

ادامه وزش بادگاهی گردوخاک در زهک و هیرمند تا پایان هفته

خط کشی 300 بلوک از خطوط عابر پیاده در محدوده مدارس

50 تیم خودرویی پلیس راهور در سطح شهر قزوین مستقر می شوند

تراکم بالای دانش آموزان در مدارس شهرستان قدس سطح کیفی آموزش را کاهش می دهد

بیش از 2هزار دانش آموز استثنایی با نیازهای ویژه در مسابقات ورزشی شرکت کردند

سال تحصیلی جدید در اصفهان با حضور 860 هزار دانش آموز آغاز می شود

47 درصد ادارات نهبندان مناسب سازی شدند

تجمع دانش آموزان در اعتراض به کشتار مسلمانان میانمار

عکس های جالب کارت شناسایی دانش آموزان دبیرستان دیترویت

عامل آزار و اذیت یک قلاده روباه به دادگستری رامهرمز معرفی شد

تشریح برنامه های سوگواره «بصیرت عاشورایی» فارس/ 400 مبلغ به روستاهای محروم اعزام می شوند

عزاداری محرم به دور از خرافه گرایی برگزار شود

سال تحصیلی جدید در اصفهان با حضور 860 هزار دانش آموز آغاز می شود

توزیع کتاب پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر در مدارس خراسان شمالی

پلیس از فعالیت سرویس های مدارس فاقد برچسب در تهران جلوگیری می کند

اولین نشست خبری رییس سازمان حج و زیارت بعد از حج 96: 6 میلیون ایرانی گرفتار ابهام و اما اگر در برقراری عمره / تایید مقدمات پیوست امنیتی اعزام زائر به سوریه/ پرداخت دیه شهدای منا بر اساس قاعده قتیل الزحام

توافق جدید شهرداری با آموزش و پرورش به منظور کاهش گره های ترافیکی پایتخت

وزش باد و احتمال گرد و خاک در نیمه شرقی کشور

آموزش و پروش نه بودجه میدهد و نه می گذارد از والدین بگیریم!

بیش از 2هزار دانش آموز استثنایی با نیازهای ویژه در مسابقات ورزشی شرکت کردند

خدمات رایگان شهرداری تهران به مدارس استثنایی / 100 مدرسه تحت پوشش قرار می گیرند

ممنوعیت ورود گردشگران به منطقه دریاچه گهر تا خرداد سال آینده

ترافیک شهر زنجان همزمان با بازگشایی مدارس 30 درصد افزایش می یابد

دوخت 80هزار دست لباس شیرخوارگان حسینی

برچسب سرویس مدارس فقط مجوز ورود به طرح زوج و فرد

50 تیم خودرویی پلیس راهور در سطح شهر قزوین مستقر می شوند

عملیات بهسازی کمربندی دکتر حسینی سنندج آغاز شد

طرح استقبال از مهر در شهرداری قرچک آغاز شد

برای هزینه های مدارس چه باید کرد؟

سه خط اتوبوس ویژه مدارس راه اندازی می شود

موفقیت های چشمگیری در همراه کردن مردم با نیروی انتظامی داشته ایم

ماموران خاطی فرودگاه جده در زندان / هنوز تکلیف حج عمره مشخص نیست

50 تیم خودرویی پلیس راهور در سطح شهر قزوین مستقر می شوند

آمادگی راه آهن جنوب در ایام اربعین/ قطارهای سراسری به سمت خرمشهر اضافه می شوند

امیریه، مخروبه ای نزدیک پایتخت!

آمادگی شبکه سهند برای پخش عزاداری بازار مظفریه تبریز در محرم

آغاز طرح سرشماری زنان ایرانی دارای همسر غیر ایرانی در استان تهران

فردا در پایتخت جشن شکوفه ها برگزار می شود

طرح ویژه نظارتی پلیس در مسیر تردد دانش آموزان سراسر استان سمنان اجرا می شود

طشت گذاری؛ پیشواز عزاداری های ماه محرم

برقراری پرواز بین دو شهر تاریخی یزد و شیراز

240 هزار دانش آموز در شهر تهران از سرویس مدرسه استفاده می کنند

تمهیدات شهرداری تهران برای خدمت رسانی به زوار اربعین در مرز مهران

تنها 10 درصد معابرعمومی اسدآباد برای تردد معلولان مناسب است

ضریب پوشش ثبت نام پیش دبستانی در سمنان بالاتر از میانگین کشوری است

ممنوعیت تردد کامیون های حامل توزیع مواد غذایی درمحدوده طرح ترافیک و زوج و فرد در اول مهر

شرط تردد سرویس مدارس درمحدوده طرح زوج و فرد

پایان بازگشت زائران خراسانی از حج تمتع

شرط تردد سرویس مدارس درمحدوده طرح زوج و فرد

بهره برداری از یک مدرسه در اهواز

6 میلیون نفر در نوبت عمره هستند/ تکلیف حج چه می شود؟

اوقات شرعی امروز 28 شهریور به افق اهواز

تابستان خود را چگونه گذراندید

آغاز سال تحصیلی جدید دانش آموزان با حضور رییس جمهور

ممنوعیت ورود گردشگران به منطقه دریاچه گهر تا خرداد سال آینده

وضعیت بحرانی محیط زیست کشور

وضعیت بحرانی محیط زیست کشور