مطالب مرتبط:
قولنامه های صوری،آسیبی جدی به فضاهای آموزشی
افتتاح 7 پروژه توسعه فضاهای آموزشی استان سمنان در هفته دولت
انتصاب "مدیر کل نظارت و گسترش مراکز آموزشی جهاددانشگاهی"
برگزاری دومین کارگاه آموزشی «روزنامه نگاری حرفه ای» برای خبرنگاران افغان
عمل جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی در مرکز آموزشی _ درمانی ولایت قزوین
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 31 مرداد 1396 ساعت 08:552017-08-22اجتماعي

قولنامه های صوری،آسیبی جدی به فضاهای آموزشی


همدان - ایرنا - در روزهایی که حال و هوای مدارس رنگ و بوی ثبت نام دانش آموزان را به خود گرفته معضلی به نام قولنامه های صوری آسیبی جدی به فضاهای آموزشی وارد می کند و تراکم جمعیتی ناشی از آن نفس مدارس را به شماره می اندازد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا طبق قانون، نام نویسی از دانش آموزان باید در مدارس محدوده محل سکونتشان انجام شود اما والدین برخی دانش آموزان با این ذهنیت که برخی مدارس از امکانات و نیروی انسانی بهتری برخوردار هستند به دنبال راه های غیر قانونی برای ثبت نام فرزند خود در مدرسه ای خارج از محل سکونتشان می روند.

در این راستا استفاده از قولنامه های صوری اجاره منزل اولین مورد غیرقانونی است که به ذهن اولیای دانش آموزان می رسد تا بتوانند با انعقاد یک اجاره نامه غیرواقعی فرزندشان را در مدرسه مورد نظر ثبت نام کنند غافل از اینکه با این کار نه تنها در حق دانش آموزان دیگر جفا کرده اند بلکه با افزایش تراکم جمعیت دانش آموزی آن مدرسه فرزند خود را نیز از موفقیت دور کرده اند.

مریم زمانی مادر یکی از دانش آموزان متوسطه اول است که در این روزهای گرم تابستان برای نام نویسی فرزندش به مدرسه محل سکونت خود رفت و آمد دارد اما هر بار با خیل جمعیت متقاضی ثبت نام مواجه می شود.

وی که از هجوم جمعیت متقاضی ثبت نام در این مدرسه ابراز نگرانی می کند می گوید: برخی از والدین برای رسیدن به هدف خود سعی می کنند به طرق مختلف اولیای مدرسه را گول بزنند و با در دست داشتن اجاره نامه های صوری شرط ثبت نام این مدرسه که رعایت محدوده جغرافیایی است را زیر پا بگذارند.

زمانی ادامه داد: قاعده این است که هر مدرسه فقط به اندازه ظرفیتش دانش آموز جذب کند تا دانش آموزان در فضای استاندارد آموزشی به تحصیل علم بپردازند اما این اقدام برخی از اولیا موجب می شود حق دانش آموزانی که در این محدوده زندگی می کنند ضایع شود و این مصداق بارز حق الناس است.

وی تصریح کرد: اگر والدین به این امر معتقدند باید بدانند که همان مدرسه ای که حس می کنند خوب است اگر یک سال تراکم دانش آموز در آن زیاد شود افت کیفیت پیدا می کند.

رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان همدان رعایت محدوه جغرافیایی در شهرها را شرط لازم برای ثبت نام مدارس به غیر از هنرستان ها و غیردولتی ها دانست و افزود: اجاره نامه های صوری مشکل شرعی دارد و اولویت ثبت نام با دانش آموزی است که در آن محدوده جغرافیایی زندگی می کند.

حسن رجبی افزود: گاهی خانواده ها برای ثبت نام دانش آموزان خود ترفندهای مختلف از جمله قولنامه های صوری را به کار می گیرند که 2 ایراد عمده دارد اول اینکه حق الناس است و موجب می شود دانش آموزانی که در آن محل هستند به اجبار به جای دیگری برای تحصیل بروند و دوم اینکه برای دانش آموزان خودشان به دلیل دوری راه خطراتی دارد و هزینه سرویس و مسائل دیگر را به خانواده تحمیل می کند.

وی با بیان اینکه برخی از خانواده ها تصور می کنند که اگر فرزند آنها در یک مدرسه خاص ثبت نام کند شرایط بهتری خواهد داشت گفت: مدرسه همیشه عامل تعیین کننده موفقیت نیست و عمده عامل موفقیت، معلم است و از آنجا که هنوز معلمان سازماندهی نشده اند و معلوم نیست به کدام مدرسه بروند، چه بسا خانواده ای مدرسه ای را مد نظر داشته باشند که معلم ضعیف تری به آن تعلق می گیرد.

وی بیان کرد: این امر موجب ایجاد تراکم در برخی مدارس برای ثبت نام شده و ما از والدین می خواهیم محدوده جغرافیایی را رعایت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان نیز انعقاد قولنامه های صوری را مشکل اصلی این نهاد عنوان کرد و گفت: قولنامه های صوری در مناطقی که بحران تراکم جمعیتی وجود دارد بر این بحران می افزاید.

مصطفی خزاعی با بیان اینکه آموزش و پرورش وظیفه تجسس در زمینه صحت و سقم قولنامه ها را ندارد گفت: ما وظیفه نداریم به در خانه ها برویم و چک کنیم که آدرس دانش آموز درست است یا خیر اما گاهی پیش آمده که بعد از روند ثبت نام به صورت تصادفی با منزل دانش آموزان تماس گرفته شده و متوجه شدیم که آدرس اشتباه بوده است.

وی ادامه داد: این امر مشکلات عدیده ای را برای مناطق پرتراکم جمعیت ایجاد کرده و از آنجا که فضای کافی در این مناطق وجود ندارد مدارس با مشکل مواجه هستند.

خزاعی بیان کرد: از رییس اتحادیه صنف بنگاه های معاملات ملکی خواسته شده که نظارت بیشتری بر عملکرد مشاوران املاک در خصوص صدور قولنامه های صوری داشته باشند و افرادی نیز در آموزش و پرورش استان مامور شده اند که موارد تخلف را پیدا کرده و به ما اطلاع دهند تا برخورد مناسب با متخلفان صورت گیرد.

وی گفت: با اتحادیه صنف مشاوران املاک همدان قرار همکاری گذاشته شده و مقرر شد تمامی قولنامه ها دارای کد رهگیری باشند و قولنامه هایی که در بنگاه های مشاوره املاک صادر می شود به تایید اتحادیه برسد.

وی تصریح کرد: اگر نتیجه تحقیقات ما مشخص کند که قولنامه صوری صادر شده است این حق را داریم که به دستگاه قضا از بنگاهی که آن قولنامه را صادر کرده است شکایت کنیم.

رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک همدان نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: انعقاد قرارداد صوری به معنای نبود یکی از طرفین قرار داد در هنگام معامله نیست و چنین قراردادی در مشاوران املاک استان منعقد نمی شود.

ابراهیم جمالی افزود: مشکلی که وجود دارد این است که گاهی پیش می آید والدین دانش آموزان برای ثبت نام فرزندان خود در مناطقی غیر از منطقه محل سکونت خود با مالک یک خانه مسکونی که ممکن است از اقوام و دوستانشان باشد توافق و به مشاور املاک مراجعه می کنند تا قرارداد اجاره منعقد کنند و بعد از اتمام روند ثبت نام فرزندانشان دوباره به مشاور املاک مراجعه کرده و به صورت توافقی قرارداد را فسخ می کنند.

وی ادامه داد: در اینجا مشاور املاک، واسطه است و به موجب توافق، قرارداد واقعی نوشته و ثبت می شود و از آنجا که با فسخ این قرارداد با توافق طرفین اقدام غیر قانونی صورت نگرفته است مشاور املاک نمی تواند در مقابل فسخ آن ممانعت کند.

وی تصریح کرد: اگر مشاور املاکی به صورت صوری و بدون حضور مالک اقدام به عقد قرار داد کند، مالک حق شکایت از این بنگاه معاملات ملکی را دارد و اتحادیه هم می تواند به این موضوع رسیدگی کند و در صورت استمرار تخلف پروانه کسب این فرد باطل می شود.

وی بر استمرار روند اخذ کد رهگیری در معاملات ملکی تاکید کرد و گفت: هم اکنون مثل دوره های قبل کد رهگیری اخذ می شود و این امر امنیت معامله و قراردادها را ارتقا می دهد و هر قراردادی که منعقد می شود اگر دارای کد رهگیری باشد قابل پیگیری و استعلام است و می توان از صحت و سقم آن قرارداد مطلع شد.

جمالی بیان کرد: آموزش و پرورش برای رفع این معضل باید نظارت خود را بیشتر کند و با رعایت عدالت آموزشی در همه نقاط شهر، ذهنیت والدین برای ثبت نام دانش آموزان در مناطق دیگر را تغییر دهد.

حدود 285 هزار دانش آموز در 2 هزار و 800 آموزشگاه استان همدان با بیش از 12 هزار کلاس درس تحصیل می کنند.


کلید واژه ها: دانش آموز - دانش آموزان - ثبت نام - مدرسه - ثبت نام دانش آموزان - نامه - مدارس - فرزند - جمعیت - آموزش - اجاره - والدین - تراکم - آموزش و پرورش - ثبت نام مدارس - نیروی انسانی - رسیدن به هدف - زندگی - استان - ایرنا - همدان - غیر قانونی - استاندارد - تابستان - خانواده - افزایش - موفقیت - تحصیل - گزارش - اولین

آخرین اخبار سرویس:
فردا فضاپیمای ناسا از زمین مشاهده می شود

ترافیک نیمه سنگین در جاده های البرز

تنها استانی که کتاب درسی رایگان توزیع می کند

محرم در قاب تصویر شما(2)

برقراری امنیت ترافیکی مدرسه های بوشهر با سه هزار و 825 همیار پلیس

برقراری امنیت ترافیکی مدرسه های بوشهر با سه هزار و 825 همیار پلیس

تعداد خودروهای تهران 6 برابر ظرفیت خیابان هاست

نسیم مهر، عطر محرم

4 اقدام برای بهبود ترافیک پایتخت

قبول فرهنگ ترجیح ریل به خودرو

آغاز سال تحصیلی جدید نوآموزان ایرانی ساکن آنکارا با برگزاری جشن شکوفه ها

آغاز سال تحصیلی جدید نوآموزان ایرانی ساکن آنکارا با برگزاری جشن شکوفه ها

کاروان مهر برای تجهیز مدرسه های روستایی قشم راهی شد

تصاویر: پاییز کوچه افرا به نشانی لهستان!

16 راهکار برای اینکه فرزندتان بدون استرس به مدرسه عادت کند

کاهش 7 درجه ای دما در استان های شمالی کشور

خدمات رسانی گسترده بانک شهر به زائران حسینی همزمان با ماه محرم

جاده چالوس یک طرفه شد

گرد و غبار، اردبیل را فراگرفت

آغاز پذیرش مسافر در ایستگاه مترو دانشگاه تربیت مدرس

فلامینگوها خشکی دریاچه بختگان را باور ندارند

تصویر ناسا از یک کهکشان با ستاره های فعال

حیوانات خانگی عجیب و غریب چینی ها +تصاویر

متروسواری شهردار تهران (عکس)

تنها استانی که کتاب درسی رایگان توزیع می کند

چاپ سه بعدی ابرانفجار کهکشانی + تصاویر

ترافیک نیمه سنگین در همه جاده های استان سمنان

بیش از 70 هزار حاجی به کشور بازگشتند

شهردار استانبول استعفا کرد

بی حوصله شده اید؟ شاید «افسردگی پاییزی» دارید

زنگ مهر برای 13 میلیون دانش آموز به صدا در می آید

احداث پارکینگ یکی از اولویت های اصلی شهرداری تهران

دومین دوره آموزش زندگی قرآنی و آشنایی با سیره معصومین(ع) در بیمارستان گلستان اهواز برگزار شد

وضعیت هوای کشور در روز اول مهر چگونه است؟

فعالیت دو هزار پلیس یار محرم در برقراری نظم عزاداری های حسینی

وضعیت هوای کشور در روز اول مهر چگونه است؟

جاده چالوس یک طرفه شد

توصیه نجفی به پایتخت نشینان/ برنامه شهرداری برای کاهش سرفاصله های قطارهای مترو به 3 دقیقه

گزارش روزشمار محرم

پیش بینی هوای روزهای آینده کشور

وضعیت هوای کشور در روز اول مهر

ورود 25 هزارو 183 کلاس اولی به کلاس های درس

جاده چالوس یک طرفه شد

لوبلاگ: به نیات ایران اعتماد کنید و همه راهها را نبندید

نواخته شدن زنگ مهرمدرسه سازی در شهرستان میبد

کمک 800 میلیارد تومانی خیرین برای ساخت و تجهیز مدارس کشور

جاده چالوس یک طرفه شد

وضعیت هوای کشور در روز اول مهر

11کیلومتر از جاده هراز تا پایان سال تکمیل می شود

ترافیک سنگین و پرحجم جاده ها

عوامل موفقیت سیستم آموزشی ژاپن

پیش بینی وضع هوای کشور در اول مهر

وقوع 60 درصد تصادفات جاده ای در محدوده 30 کیلومتری شهرها

تغییر در مدیریت آموزش وپرورش برای پاسخگویی به مطالبه تحول

احداث پارکینگ یکی از اولویت های اصلی است

وضعیت هوای کشور در روز اول مهر

کاهش 7 درجه ای دما در استانهای شمالی کشور

پاییز و آغاز بارندگی در نوار شمالی کشور/جریانات شمالی در راه است

داستان فرار خواننده مشهور از مدرسه

همایش شیرخوارگان حسینی در 6 بقعه گرگان برگزار شد

جاده چالوس یک طرفه شد

رایگان بودن اتوبوس های شهری برای دانش آموزان ودانشجویان در روز اول مهر ماه

ممنوعت تردد زائران بدون ویزا از مرز مهران

پنج توصیه محیط زیستی به هیات های عزاداری

جاده چالوس یک طرفه شد

ترافیک سنگین و پرحجم در جاده های خراسان رضوی

راهپیمایی ضد ترامپ، همدان. عکاس : نظری

تجمع بزرگ «لبیک یا حسین(ع)» در کرمان برگزار می شود

ترافیک سنگین و پرحجم در جاده های خراسان رضوی

جاده چالوس یک طرفه شد

حیوانات خانگی عجیب و غریب +تصاویر

اسامی 32 زائر فوت شده در حج 96 اعلام شد

پاییز و آغاز بارندگی در نوار شمالی کشور/جریانات شمالی در راه است

کاهش 7 درجه ای دما در استانهای شمالی کشور

دفاع مقدس ایرانیان،نمونه ای کوچک از قیام عاشورا

جاده چالوس یک طرفه شد

وقوع60 درصد تصادفات جاده ای در محدوده 30 کیلومتری شهرها

داستان فرار خواننده مشهور از مدرسه

بحران آب به دشت مغان رسید!

نواخته شدن «زنگ مهر و مقاومت» در مدارس کردستان

گرامیداشت یاد شهدا؛ زمینه ساز حفظ و انتقال فرهنگ حماسی و عاشورایی

ماجرای 60 هزار نیرویی که در آموزش وپرورش هستند و نیستند

توصیه های مهم پلیس به عزاداران محرم

متفاوت ترین شهربازی دنیا در ایران

بهره مندی فرزندخوانده از مستمری بازماندگان

تعداد خودروهای تهران 6 برابر ظرفیت خیابان هاست

جاده کرج - چالوس یکطرفه شد

تهیه بسته های لوازم تحریر برای 195 دانش آموزان نیازمند در گلوگاه

مراسم شیرخوارگان حسینی در حسینیه عاشقان ثارالله قائم شهر

جاده هراز از فردا یک طرفه می شود

کمبود واگن مهمترین مشکل مترو / اختلاف شهرداری با وزارت دارایی درخصوص بدهی ها

مترو برای مهدکودک مناسب نیست

یک میلیون و 200 هزار جلد کتاب درسی در استان سمنان توزیع شد

هوای سالم تهران در آخرین روز تابستان

قاب عکس های شهدای دفاع مقدس

مدیر مدرسه خود را در کلاس حلق آویز کرد

در آخرین روز تابستان، هوای سالم تهران است

212 هزار دانش آموز بوشهری سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند

وقوع60 درصد تصادفات جاده ای در محدوده 30 کیلومتری شهرها

برنامه ویژه برای محدود کردن فضای پارک حاشیه ای و احداث پارکینگ

تصاویر/ همایش شیرخوارگان حسینی در حرم کریمه اهل بیت(ع)

تعداد خودروهای تهران 6 برابر ظرفیت خیابان هاست

خانه سوم بچه های کوچصفهانی عنوان برترین کانون تابستانی گیلان را به خود اختصاص داد

بلادشاپور دهدشت پاتوق معتادان و کارتن خواب ها/ مجوزهای لازم برای نگهبانی از بافت را نداریم

احتمال تعویق در زمان یک طرفه شدن جاده های شمالی

کیفیت هوای تهران در آخرین روز تابستان

تهران 6 برابر ظرفیت خیابان هایش خودرو دارد

پرچم گنبد حرم هلال بن علی (ع) آران و بیدگل سیاه پوش شد

احتمال تعویق در زمان یک طرفه شدن جاده های شمالی

تغییر در مدیریت آموزش وپرورش برای پاسخگویی به مطالبه تحول

40 درصد تصادفات برون شهری به واژگونی منجر شده است

آیین افتتاح استودیوی قرآنی کشور در آذربایجان شرقی‎

ارتباط زنده با کربلای معلی/برنامه های تلویزیون در دهه اول ماه محرم

ترافیک نیمه سنگین در برخی از محدوده های جاده چالوس+تصاویر

تبعید نه! موافقت با استعفا

اقدام پژوهی چگونه توانستم مشکل زهرا را در رابطه با گوشه گیری حل کنم؟

تبعید نه! موافقت با استعفا

تردد روان در محورهای مواصلاتی کشور

کیفیت هوای تهران با شاخص 85 سالم است

دریاچه گهر؛ نگین زاگرس

برنامه ویژه برای محدود کردن فضای پارک حاشیه ای و احداث پارکینگ

کیفیت هوای تهران با شاخص 85 سالم است

چالوس و هراز یک طرفه می شوند

هوای پایتخت سالم است

نجفی: سرفاصله قطارهای مترو تهران به 3.5 دقیقه کاهش می یابد

هوای پایتخت« سالم» است

قوانین و استانداردهای سرویس مدارس نیاز به بازنگری دارد

تردد روان در محورهای مواصلاتی کشور/ احتمال تعویق در زمان یک طرفه شدن جاده های شمالی

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا به فارس خبر داد تردد روان در محورهای مواصلاتی کشور/ احتمال تعویق در زمان یک طرفه شدن جاده های شمالی

ترافیک نیمه سنگین در برخی از محدوده های جاده چالوس+تصاویر

هوای تهران سالم است

توزیع لوازم آموزشی در بین دانش آموزان مناطق محروم ماکو

اغلب کودکان کار در کهگیلویه و بویراحمد دانش آموزند میانگین سن کودکان کار استان هشت تا 15 سال است

چالوس و هراز یک طرفه می شوند

آغاز پروژه کفپوش گذاری گسترده با مشارکت شهروندان درمعابر هشترود

تعداد خودروهای تهران 6 برابر ظرفیت خیابان هاست

اغلب کودکان کار در کهگیلویه و بویراحمد دانش آموزند/ میانگین سن کودکان کار استان هشت تا 15 سال است

حضور محیط بانان از اول مهر در مدارس/ دور جدید پایش منابع آلاینده تهران

کربلای معلی و بین الحرمین میزبان خیل عظیم عاشقان حسینی+تصاویر

تردد در محورهای مواصلاتی استان مازندران سنگین است

هوای سالم تهران در آخرین روز تابستان

عکس:تله کابین سواری گردشگران در مکانی مهیج

تردد در محورهای مواصلاتی استان مازندران سنگین است

همایش سوگواری شیرخوارگان حسینی در اصفهان + آلبوم تصاویر

ترافیک نیمه سنگین در محورهای مواصلاتی استان

تصاویری از مدارس عجیب در سرتاسر جهان

بطحایی: دو محور اصلی در سال تحصیلی پیاده خواهیم کرد

40 درصد تصادفات برون شهری به واژگونی منجر شده است

نجفی :سرفاصله قطارهای مترو تهران به 3.5 دقیقه کاهش می یابد

نجفی :سرفاصله قطارهای مترو تهران به 3.5 دقیقه کاهش می یابد

تمهیدات ترافیکی و انتظامی ویژه بازگشایی مدارس در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود

خنک شدن هوای مازندران از سومین روز پاییز

آمادگی پلیس راهور مازندران در تامین امنیت هیئت های عزاداری و روان سازی ترافیک

اعلام محدودیت های ترافیکی در محورهای مواصلانتی چهارمحال و بختیاری به استانهای همجوار

گاو دریایی تنها گونه پستاندار دریای عمان در حال انقراض

ماجرای 60 هزار نیرویی که در آموزش وپرورش هستند و نیستند

شیرخوارگان حسینی در حرم شاهچراغ (ع)

داستان فرار خواننده مشهور از مدرسه+عکس

ماجرای 60 هزار نیرویی که در آموزش وپرورش هستند و نیستند

اولویتی از جنس منزلت معلم و اعتلای دانش آموز در سال تحصیلی جدید

همایش شیرخوارگان حسینی در قصرشیرین

ماجرای 60 هزار نیرویی که در آموزش وپرورش هستند و نیستند

مادران کردستانی در سوگ کوچکترین سرباز کربلا

تعویض پرچم گنبد حرم امام حسین(ع)

شهردار تهران: مهمترین مشکل مترو کمبود واگن است

شرایط تحصیل دانش آموزان عشایر/فرصت کودکی کردن را از دانش آموزان دبستانی نگیریم

پیام حاجی بابایی به مناسب آغاز سال تحصیلی جدید سند تحول، اجرای نظام رتبه بندی معلمان و اعتلای دانش آموزان در اولویت قرار گیرد

گذر امواج ناپایدار از آسمان گیلان از فردا

رانندگی با موج های خروشان +عکس

توصیه ها و تمهیدات پلیس راهور برای ماه محرم | توصیه درباره مکان یابی ایستگاه های صلواتی

توصیه های پلیس به هیات ها درباره مکان یابی ایستگاه های صلواتی و مسیرهای حرکت دسته ها

توصیه های پلیس به هیات ها درباره مکان یابی ایستگاه های صلواتی و مسیرهای حرکت دسته ها

قوانین موجود در زمینه سرویس های مدارس نیاز به بازنگری دارد/ باید استانداردهای سرویس مدارس بازنگری و بومی شود

معاون شهردار تهران: اجازه ساخت «مال» مزاحم در پایتخت را نمی دهیم

نمایشگاه پاییزه در قزوین

قانون بچه ها/لباس مدارس با طرح ها و رنگ های متنوع در راه است

اطلاعیه ناجا به مناسبت ماه محرم/ توصیه های پلیس به عزاداران حسینی

توصیه های پلیس به هیئات عزاداری؛ نصب داربست در معابر عمومی ممنوع

کربلای معلی و بین الحرمین میزبان خیل عظیم عاشقان حسینی+تصاویر و فیلم

اشعار پاییزی (زیباترین اشعار کوتاه پاییز)

آرامگاه حافظ پیش از بازسازی +عکس

عکس/ تعویض پرچم گنبد حرم امام حسین(ع)

آغاز سال تحصیلی 13 میلیون دانش آموز و پیش به سوی حل مثنوی هفتاد من کاغذ مشکلات آموزش و پرورش

چاووش خوانی محرم در شهر صغاد -آباده

رونمایی از پوستر طرح فراگیر قرآن کریم «تسنیم»

توصیه های پلیس به عزاداران محرم: رعایت حال بیماران در ساعات پایانی شب

اتوبوس های مجارستانی در راه تهران

سلام بر محرم؛ ماه دلدادگی

سفری کوتاه به روستای استخر سر+تصاویر

راه اندازی 80پایگاه جمع آوری کمک های مردمی به ستمدیدگان میانمار

وضعیت ترافیک جاده ها در آخرین روز تابستان

کمبود مسجد در هزار و 600منطقه شهری و روستایی

دور جدید پایش منابع آلاینده تهران

کربلای معلی و بین الحرمین میزبان خیل عظیم عاشقان حسینی+تصاویر و فیلم

معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست: همچنان با ستاد احیای دریاچه ارومیه همکاری می کنم

سوگواره های سالار شهیدان در منطقه آزاد انزلی

همایش شیرخوارگان حسینی در آذربایجان شرقی

توصیه ها و تمهیدات پلیس راهور برای ماه محرم

در این باغ وحش انسان ها در قفس هستند! +عکس

شرایط نامناسب تصفیه فاضلاب در سکونتگاه های ساحلی استان های جنوب کشور

قولنامه های صوری،آسیبی جدی به فضاهای آموزشی

قولنامه های صوری،آسیبی جدی به فضاهای آموزشی