مطالب مرتبط:
هماهنگی و هم افزایی تیم اقتصادی دولت دوازدهم
هماهنگی بیشتر , هدف ترمیم تیم اقتصادی دولت
برنامه ریزی جدید دولت برای انسجام تیم اقتصادی
تداوم جلسات هییت رییسه مجلس با تیم اقتصادی دولت برای حل مشکلات موسسات مالی و اعتباری
برنامه ریزی جدید دولت برای انسجام تیم اقتصادی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 31 مرداد 1396 ساعت 08:222017-08-22اقتصادي

تعدد تیم اقتصادی دولت مانع از هماهنگی نیست


رییس سازمان برنامه وبودجه با بیان اینکه برای تحقق اهداف برنامه ششم به تیم اقتصادی هماهنگ، منسجم و همفکر نیاز داریم، گفت: تعدد تیم اقتصادی دولت مانع از هماهنگی نیست و هماهنگی به شکل دیگری انجام می شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایبِنا"، محمدباقر نوبخت شامگاه دوشنبه و با حضور در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما درباره تغییرات اخیر در تیم اقتصادی، افزود: تعدد اعضای تیم اقتصادی می تواند بیش از این هم باشد زیرا ساختار تصمیم گیری اقتصادی به گونه ای است که ما از تعدد اعضا در تیم و تفاوت نظری نه تنها رنج نخواهیم برد بلکه استفاده هم می کنیم.

نوبخت اضافه کرد: این تعدد، مانع هماهنگی نیست و هماهنگی به شکل دیگری انجام می شود.

وی با تشریح نحوه هماهنگی و ساختار تیم اقتصادی گفت: در ساختار سازمان رسمی دولت، ماموریت های وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه تعریف شده و کاملا مشخص است.

نوبخت ادامه داد: هر کدام از ما وظایفمان را انجام می دهیم اما با توجه به پیچیدگی متغیرهای اقتصادی که باید همه آن ها را کنترل کنیم و با توجه به شرایط سختی که داریم هم باید در آن واحد از سیاست های انبساطی برای ایجاد رشد و رونق و مقابله با رکود استفاده کنیم و هم باید سیاست های انقباضی برای مهار تورم داشته باشیم.

معاون رییس جمهوری افزود: برای ایجاد هماهنگی ها هفته ای دو روز جلسه تیم اقتصادی با مسئولیت شخص آقای رییس جمهور در دولت یازدهم برگزار می شد و این روند را ادامه خواهیم داد و همه بحث ها را به صورت شورایی انجام خواهیم داد و حلقه وسیع تری از صاحب نظران معتمد رییس جمهور از جمله دستیار ویژه وی در امور اقتصادی اظهار نظر خواهند کرد و سپس تصمیم گیری می کنیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه نیاز به شورا و وحدت تصمیم گیری داریم، گفت: هر کدام از دستگاه های سه گانه که تیم ستاد اقتصادی دولت را تشکیل می دهند از جمله بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت امور اقتصادی و دارایی بر حسب موضوع تصمیم می گیرند و حلقه ای وسیع تر از این سه نفر یعنی 7 یا 8 نفر با حضور رییس جمهور در نهایت تصمیم گیری می کنند و بقیه دستگاه ها باید اجرا کنند.

وی با اشاره به اینکه ماموریت دولت دوازدهم خطیر است، افزود: در چهار سال پیش که دولت یازدهم آغاز به کار کرد اقتصاد در وضعیت پیچیده ای بود و فکر می کردیم که چه کاری را انجام دهیم تا تورم فزاینده را کاهش دهیم و همزمان رشد اقتصادی را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در آغاز کار دولت یازدهم، رکود تورمی بر اقتصاد کشور حاکم بود و این رکود تورمی دو نوع سیاست های متناقض را طلب می کند، ادامه داد: در شرایط رکودی سیاست های انبساطی و در شرایط تورم، سیاست های انقباضی توصیه می شود.

نوبخت با بیان اینکه چند هدف بزرگ اقتصادی در برنامه ششم توسعه در دستور کار است، گفت: تحقق رشد 8 درصدی سالانه اقتصادی از جمله آن است و باید حدود یک میلیون فرصت شغلی در هر سال ایجاد شود و فقر مطلق را هم تا پایان برنامه ششم توسعه و یا این دوره ریاست جمهوری برطرف کنیم.

نوبخت درباره وظایف معاونت اقتصادی رییس جمهوری هم گفت: محمد نهاوندیان اقتصاددان است و می تواند در جهت انسجام و هماهنگی بیشتر اقدام کند.

وی افزود: این موضوع سبب می شود تصمیمات اقتصادی دولت جدی تر گرفته شود و مردم و فعالان اقتصادی هم به این تصمیمات بیشتر اعتماد می کنند.

هدف دولت؛ اجرای دقیق برنامه ششم توسعه رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: اجرای دقیق برنامه ششم توسعه از مهمترین اهداف این سازمان و دولت دوازدهم است.

نوبخت در ادامه درباره اولویت اقتصادی امسال با اشاره به اینکه اهداف ما در 4 سال دولت دوازدهم کاملا مشخص و برنامه ششم توسعه هم آماده است، افزود: رسیدن به رشد اقتصادی متوسط 8 درصد سالانه از اهداف مهم این دولت و برنامه ششم است که برای این کار باید در بخش های مختلف کشاورزی، خدمات، صنعت، حمل و نقل و مسکن رشد لازم را ایجاد کنیم.

وی، ایجاد سالانه 955 هزار فرصت شغلی را از دیگر اهداف مهم برنامه ششم توسعه و دولت دوازدهم برشمرد و ادامه داد: باید بررسی کنیم که در هر یک از این بخش ها چقدر باید شغل ایجاد کنیم.

نیاز سالانه به 770 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نوبخت با بیان اینکه برای انجام هر کدام از این کارها باید ببینم چه احکامی از سند برنامه ششم توسعه و خط مشی دولت باید انجام شود، افزود: برای این منظور باید بتوانیم به طور میانگین 770 هزار میلیارد تومان در سال سرمایه گذاری کنیم و باید سهم بانک ها، بخش خصوصی، دولت و صندوق ها و خارجی ها از این سرمایه گذاری مشخص شود.

وی اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه برای دولت دوازدهم اولویت های ماموریت و ساختار سازمانی اش را تغییر داد و آرایش جدیدی برای پیگیری امور انجام داد.

نوبخت با تشریح وظایف معاونت های سازمان برنامه و بودجه گفت: اهداف ما مشخص شده است و اجزای این سازمان در راستای آن اقدام خواهند کرد.

معاون رییس جمهوری در پاسخ به این پرسش که نخستین گزارش رسمی عملکرد برنامه ششم توسعه را چه زمانی ارائه می کنید، افزود: گزارش اقداماتی که باید در 5 ماه اخیر انجام می دادیم و مصوبات آن را به ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه می کنیم.

وی گفت: مستمری خانواده های تحت پوشش را سه و 4 دهم برابر کردیم و امسال 3 هزار و 400 میلیارد تومان را برای هم ترازی حقوق بازنشستگان اختصاص دادیم و از اول فروردین گام نخست را در این زمینه برداشتیم.

اختصاص 17 هزار و 100 میلیارد تومان به طرح های عمرانی رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به پرداخت تسهیلات به بنگاه ها و اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی افزود: تا کنون 17 هزار و 100 میلیارد تومان را برای طرح های عمرانی تخصیص دادیم که از این رقم بیش از 2 هزار و 600 میلیارد تومان را خزانه بصورت نقدی پرداخت کرده و بقیه به صورت اسناد است.

نوبخت با بیان اینکه باید تکلیف اسنادی را که قبلا طبق قانون منتشر کردیم مشخص کنیم، گفت: حق نداریم پیمانکارانمان را تضعیف کنیم.

وی افزود: نمی خواهیم بازار بورس را با شوک مواجه کنیم و همچنان نرخ سود بانکی افزایش یابد و از طرف دیگر نباید اوراق بهادار را تضعیف کنیم.

نوبخت گفت: مقدار سودی را که برای اوراق بهادار منتشر شده در نظر گرفتیم باید در بازه های زمانی منظم پرداخت کنیم و حتی یک روز زودتر سود آن را پرداخت می کنیم تا اعتبار این اوراق کاهش نیابد.

معاون رییس جمهوری افزود: هیچ پولی حتی تنخواه بدون امضای سازمان برنامه و بودجه نباید از خزانه در اختیار دستگاهی قرار گیرد و این از وظایف این سازمان است.

نوبخت ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه مصوبه ای را از طریق مجلس به قانون تبدیل کرد که بر اساس آن خزانه دار کل اجازه دارد زمانی که سررسید اوراق بهادار فرا می رسد منتظر تخصیص از سازمان برنامه و بودجه نباشد بلکه از سر جمع اعتبارات و حتی مقدم بر پرداخت حقوق و مزایای ماهانه، سود را بپردازد زیرا این اوراق بهادار است و دولت آن را منتشر کرده است و کسانی که این اوراق بهادار را خریداری می کنند باید اطمینان داشته باشند.

رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: باید از ابزار اوراق بهادار استفاده کنیم و نابسامانی ها را سامان دهیم.

پرداخت 7200 میلیارد تومان به گندم کاران رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تاکنون 7200 میلیارد تومان به گندم کاران پرداخت شده است.

نوبخت در ادامه برنامه با بیان اینکه تاکنون حدود 8 و نیم میلیون تن از کشاورزان خریداری شده است افزود: ارزش این مقدار گندم 11 هزار و 200 میلیارد تومان است که بقیه بدهی دولت به کشاورزان در آینده نزدیک به آنها پرداخت می شود.

وی گفت: پیش بینی می کنیم امسال 10 و نیم میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

نوبخت افزود: در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با سه ماهه نخست سال گذشته، 920 هزار نفر به جمعیت فعال کشور افزوده شد که موفق شدیم برای 703 هزار نفر آنان شغل ایجاد کنیم.

وی گفت: برای 217 هزار نفر از این تعداد شغل ایجاد نشد و آنان چهار دهم درصد میزان نرخ بیکاری کشور را افزایش دادند.

رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: باید برای جذب جمعیت فعال و کاهش نرخ بیکاری امسال بیش از 970 هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم.

نوبخت اضافه کرد: در دولت دوازدهم بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری در چارچوب ها اصلاحاتی انجام شده است.

وی گفت: لایحه این اصلاحات آماده و در ماه های آینده و همکاری مجلس شورای اسلامی قانون جدیدی که رویکرد اصلاح ساختار دولت را فراهم می کند در اختیار ما قرار می گیرد.

نوبخت افزود: ممکن است در سازمان برنامه و بودجه نیز بر اساس تصمیمات جدید چند معاونت این سازمان کاهش یابد.

بودجه ریزی بر مبنای عملکرد وی با بیان اینکه بودجه سال 97 با بودجه سال 96 کامل متفاوت خواهد بود، گفت: در بودجه ریزی سال 97 تفاوت ماهوی با گذشته وجود دارد و قدرت بودجه ریزی از استان ها منتقل شده و بودجه ریزی بر مبنای عملکرد انجام می شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: در آینده نزدیک از کارشناسان اقتصادی دلسوز دعوت می کنیم و از آنها در این زمینه نظر خواهیم خواست.

نوبخت گفت: برای اینکه برای بودجه ریزی منتظر اعلام دستگاه ها برای هزینه ها نمانیم قیمت هر یک از فعالیت ها را مشخص کرده ایم و بر این اساس بودجه را محاسبه و در اختیار سازمان ها قرار می دهیم.

وی افزود: سازمان ها باید سه ماه به سه ماه درباره عملکرد خود گزارش دهند تا بودجه سه ماهه بعدی به آنها اختصاص یابد.

نوبخت گفت: ما قطعاً گام های بلندتری در بودجه ریزی بر اساس عملکرد در مقایسه با سال های گذشته انجام خواهیم داد.

وی افزود: از تهران در این زمینه تمرکز زدایی و به استان ها درباره بودجه ریزی قدرت داده ایم.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: اینکه در انتشار اطلاعات انضباط ایجاد شده است و مرکز آمار بسیار منظم روز نخست هر ماه تورم ماه گذشته و هر سه ماه رشد اقتصادی و وضع بازار کار را اعلام می کند محصول عملکرد تیم اقتصادی دولت است.

نوبخت افزود: نخستین گزارش عملکرد برنامه ششم توسعه را به طور کمی در 15 آذر اعلام می کنم.

وی گفت: تمامی شاخص های کمی و ترکیبی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تعریف شده است و بر اساس آن، گزارش دستگاه ها دریافت و عملکرد آنها مشخص می شود.


کلید واژه ها: اقتصادی - اقتصاد - سازمان برنامه - رییس جمهور - تصمیم گیری - برنامه - امور اقتصادی - دولت - دولت یازدهم - تصمیم - بودجه - بانک مرکزی - رکود تورمی - ساختار - تورم - نوبخت - محمدباقر نوبخت - دارایی - رکود - رییس جمهوری - رشد اقتصادی - وزارت - مرکزی - شورا - بانک - برگزار - جمهوری - دوشنبه - شرایط - تفاوت

آخرین اخبار سرویس:
فواید استفاده از سرم مو چیست؟

استخدام گروه تولیدی متین سبز زاینده رود در اصفهان

نفت ایران گران شد

2 محصول دیگر ایران خودرو گران شد

اعلام شماره شبا برای سهام عدالت محدودیت زمانی ندارد

شرایط صادرات گل آسان شد + سند

مددجویان با راه اندازی مراکز اشتغالزای دانش بنیان بیش از یک میلیارد ریال وام می گیرند

مداحی شب دوم محرم 95 با صدای میثم مطیعی + صوت

ثبت نام 50 هزار نفر در سامانه کارورزی تهران

آخرین وضعیت آمادگی ایران برای سفرهای اربعین

جزییات تورم شهریورماه/ نرخ تورم کل به 8 درصد رسید

استخدام کارشناس CRM خانم رشته(صنایع،آمار،مدیریت،روابط عمومی)

ویژه/ جزییات آخرین مذاکرات استقلال با تریم؛ فاتح سالی 10 میلیارد تومان می خواهد!

اعلام شماره شبا برای سهام عدالت محدودیت زمانی ندارد

تصاویر/ به سال هزار و سیصد و چند

تاثیر مثبت اشتغال زنان سرپرست خانوار در زندگی فردی و اجتماعی

طرح های مهارتی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اجرا می شود

خوزستان 15 درصد گندم کشور را تولید کرد

طرح های مهارتی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اجرا می شود

گیاهی که در زمستان گل می دهد!

مارک زاکربرگ 13 میلیارد دلار از سهام خود در فیسبوک را می فروشد

بخشنامه توقف حذف برچسب قیمت ابلاغ نشده است

دو محصول دیگر ایران خودرو گران شد

تازه ترین قیمت ها از بازار طلا و ارز

تصویری از مراسم روضه خوانی در زمان قاجار

بنزین توزیعی در پایتخت، استاندارد یورو4 دارد

ساخت وساز در محدوده سواحل هرمزگان باید ممنوع شود

کَل کَل گوگل با اپل برسر قیمت Pixel +تصاویر

تمدید دوره بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی هرمزگان

نرخ تورم شهریور 8 % شد

تورم در شهریور به 8.1 درصد رسید

رونمایی از غول خودروهای الکتریکی توسط آرنولد +تصاویر

فتح قله دماوند توسط مدیر بانک اروپایی! + عکس

آزمایشگاه تست صوتی خودروساز چینی +عکس

فتح قله دماوند توسط مدیر بانک اروپایی +عکس

تاکید ربیعی بر بررسی دقیق بروز مشکلات کارگری در هپکو و آذرآب

توزیع 12هزارتن گوشت قرمز و مرغ منجمد از اول محرم آغاز شد

خوشمزه ترین عکس های نیمه ی نخست 2017

افزایش قیمت دو محصول ایران خودرو

206 تیپ2 و پژو پارس گران شد + جدول

دلیل افزایش گوگرد بنزین تهران +نمودار

درباره دومین نمایشگاه لباس عاشورایی

تجمع اعتراضی کارکنان بانک ملت +عکس

بیش از 32هزار گردشگر از موزه آبگینه تهران بازدید کردند

استخدام شرکت لوتوس تجارت

عکسی کمیابی از آرامگاه حافظ قبل از بازسازی

سریع ترین قطار جهان راه اندازی شد

کاربردی ترین آپشن های خودروهای لوکس+عکس

ثبت نام 50 هزار نفر در سامانه کارورزی تهران

قیمت های نجومی آیفون 8 در ابتدای ورود به بازار موبایل ایران

مواد غذایی و خوراکی کلاژن ساز را بشناسید

4 هزار شغل جدید در استان سمنان ایجاد شده است

قهر آسمان با یک میلیون هکتار مزارع دیم استان کردستان

تاثیر مثبت اشتغال زنان سرپرست خانوار در زندگی فردی و اجتماعی

بیش از 32هزار گردشگر از موزه آبگینه تهران بازدید کردند

استخدام گروه صنعتی عباسپور (آدرین)

پیش فروش هیوندای اکسنت ویژه مهرماه + جدول

استخدام صنایع تولیدی همگام در استان اصفهان

تنوع نوع هواپیما در ایرلاین ها محدود می شود

نرخ تورم در شهریورماه اعلام شد

اعلام نرخ تورم شهریورماه

جزییات تورم شهریورماه

نرخ تورم در شهریورماه اعلام شد

واریز سود سهام عدالت؛ شاید وقتی دیگر

ثبت نام 50 هزار نفر فارغ التحصیل دانشگاه در سامانه کارورزی تهران

استخدام شرکت گلستان

برداشت خرما از نخلستان

ورود لباس های مشکی با نماد شیطان پرستی به بازار کشور+عکس

عکس/ برداشت خرما از نخلستان های آبادان

بنزین در کلان شهر تهران با استاندارد یورو 4 توزیع می شود

گام بلند وزارت نفت برای جلوگیری از خام فروشی

بخشنامه توقف حذف برچسب قیمت به کجا رسید؟

ثبت نام50 هزار نفر فارغ التحصیل دانشگاه در سامانه کارورزی تهران

قهر آسمان با یک میلیون هکتار مزارع دیم استان کردستان

پیش بینی کیا مبنی بر رشد بازار خودرو روسیه

داعش بر 80 درصد از میادین نفتی دیرالزور تسلط دارد

شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در شهریورماه ثابت ماند

دو اقدام شاخص حوزه عمران در چهار سال اخیر

وزیر نفت: هم اکنون به اندازه دوران جنگ به جهاد نیاز داریم

شرکت ملی نفت ایران در هفته‎ای که گذشت

استخدام حسابدار،باحقوق،مزایا،بیمه در شرکت شفایاب کردستان

دو محصول دیگر ایران خودرو گران شد

رضایت از پایبندی به توافق جهانی کاهش عرضه نفت خام

آمادگی روسیه برای تمدید توافق جهانی کاهش تولید نفت

یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست فردا افتتاح می شود

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به 81,7 میلیون لیتر رسید

امضای دو قرارداد تأمین مالی خارجی توسط بانک پاسارگاد

پرداخت سود قطعی اوراق مشارکت پالایش نفت بندرعباس در بانک ملت

840 میلیارد تومان اعتبار اشتغال به چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت

بازار عراق فرصتی غیرقابل تکرار برای بازرگانان ایرانی است

محدودیت در تنوع تایپ هواپیما در شرکتهای هواپیمایی

مرواریدی که کور می کند

زباله ها سالانه هزار هکتار از ایران را آلوده می کنند

رنگ های پایین خمیر دندان چه مفهومی دارند؟

منطق ساده واردات خودرو بالای 2500 سی سی

دو اقدام شاخص حوزه عمران در چهار سال اخیر

چین استفاده از بیت کوین را ممنوع کرد

کدام مواد غذایی کلاژن ساز هستند؟

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری بنز در آمریکا

ثبت نام 50 هزار نفر فارغ التحصیل دانشگاه در سامانه کارورزی تهران

پرونده بارش های امسال بسته شد

7 معمای بی پاسخ درباره آیفون 10

بررسی سیستم های ایمنی ام وی ام ایکس 22

روند سعودی بازار سهام در نیمه اول سال 96

دو محصول دیگر ایران خودرو گران شد

بخشنامه توقف حذف برچسب قیمت ابلاغ نشده است

استاندار لرستان: راه اندازی و احیای واحدهای نیمه تمام و راکد اولویت کاری در استان است

بهره برداری از طرح تونل قلاجه تا دو هفته ی آینده+ گزارش

تورم شهریورماه 8.1 درصد شد

استخدام هفت ردیف شغلی در یک هلدینگ معتبر غذایی در تهران

استخدام کارشناس فروش با سابقه در شرکت ارتباطات پژواک صفی

ایده جالب یک سوپرمارکت/ پرکردن یخچال مشتری ها به صورت هوشمند در غیاب آنها

رشد 5 هزار تومانی سکه در بازار/ دلار 3894 تومان

بیش از 7 میلیارد ریال تسهیلات از صندوق خرد روستایی در شهرستان آزادشهر پرداخت شد

آخرین وضعیت پرونده «ستایش قریشی»

کاهش 22 سانتی متری سطح تراز دریاچه ارومیه

نرخ تورم در شهریورماه اعلام شد

­نرخ تورم کشور در شهریور؛ 8 درصد شد

آبرسانی سیار در روستاهای چابهار

نظام مهندسی ساختمان باید در تعرفه های بخش تولید تجدید نظر کند

محموله 1.5 میلیارد ریالی قوری و کتری قاچاق در قم کشف شد

ورود لباس های مشکی با نماد شیطان پرستی به بازار کشور/ عکس

نرخ تورم 8 درصد شد

عرضه رسمی Moto G5s موتورولا از 7 مهرماه با قیمت 230 دلار

نرخ تورم در شهریورماه 8.1 درصد شد

دلار و یورو پاییز را کاهشی آغاز کردند

کمتر از نیمی از تعهد اشتغال استان سمنان محقق شد

مقیمی: برای تقویت شوراها نیاز به قوانین جدید داریم

5 برابر شدندن مراکزصدور روادید برای زائران اربعین حسینی در خوزستان

توزیع 12هزارتن گوشت قرمز و مرغ منجمد از اول محرم آغاز شد

شرکت ملی پالایش: بنزین توزیعی در پایتخت، استاندارد یورو4 دارد

اپلیکیشن پرداخت عوارض آزاد راهی در راه است

رژیم صهیونیستی و صادرات «نظامی ـ امنیتی» به اروپا

«اورژانس» کمترین نارضایتی مردم از مجموعه وزارت بهداشت

تبلیغات ماهواره‎ای خودرو غیرقانونی است

چرا ایران خاموش نشد؟

کمتر از نیم ساعت یک ناهار خوشمزه بپزید

آغاز پیش فروش دنا ویژه مهرماه

قیمت های نجومی آیفون 8 در ابتدای ورود به بازار موبایل ایران

رونمایی پورشه از قایق 63.000.000.000 تومانی!/ سفر مافوق لوکس دریایی!

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: مشکلات کارگران هپکو و آذراب هنوز حل نشده است/ مسئولان نمک بر زخم کارگران نپاشند/ استاندار مرکزی به ریاست جمهوری برود و تا مشکل کارگران را حل نکرده به استان باز نگردد

ورود برنج دونوج (رتون) مازندران به بازار

اعمال محدودیت تنوع تایپ هواپیمای ایرلاین های داخلی

سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری غول اینترنتی چین روی خودروهای خودران

مسیر تهران - شمال تا سال آینده به بهره برداری می رسد

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری بنز در آمریکا

کاهش 22 سانتی متری سطح تراز دریاچه ارومیه

افزایش 20 درصدی سطح کشت پاییزه جو در خراسان رضوی

قائم مقام وزیر کشور: انتخاب های وزیر کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم درست بوده است

ورود جدیدترین شاسی بلند ولوو به ایران

چین استفاده از بیتکوین را ممنوع کرد/کاهش 5 درصدی ارزش ارز مجازی

گام بلند وزارت نفت برای جلوگیری از خام فروشی

ادامه روند کاهشی نرخ مرغ در بازار

تغییر محل اعتبار پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان مغایر قانون است

قایق لوکس پورشه رونمایی شد! + تصاویر

مراسم امضای قرارداد بانک های ایران با «اوبر بانک» اتریش

استخدام مامور خرید در یک کارخانه در شهرک صنعتی ایوانکی

درخواست گزارش وزیر کار درباره حوادث اراک

گروکشی سازمان تأمین اجتماعی از کارگران آذرآب/ وزارت کار کم کاری کرد

مرغ گران می شود؟

شرایط صادرات گل آسان شد + سند

روند بهای اونس و سکه نقدی

سازش پرونده18 میلیون تومانی دراجرای احکام شورای حل اختلاف تهران

نرخ تورم 8 درصد شد

تأکید قائم مقام وزیر کشور بر نقش شوراها در حل مشکلات شهری

قائم مقام وزیر کشور: انتخاب های وزیر کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم درست بوده است

اعلام شماره شبا برای سهام عدالت محدودیت زمانی ندارد

7 معمای بی پاسخ درباره آیفون 10

340 تن گوشت ماهی در شهرستان آزادشهر تولید شد

همایش عاملیت های فروش قطعات سایپایدک برگزار شد

بازار عراق فرصتی غیرقابل تکرار برای بازرگانان ایرانی است

دستور ربیعی برای پیگیری مشکل کارگران هپکو و آذرآب

282 میلیارد ریال سهام در بورس سمنان معامله شد

ورود برنج دونوج (رتون) مازندران به بازار

قیمت نفت خام سبک ایران از 54 دلار گذشت

سکه طرح جدید 3900 تومان گران شد

آغاز برداشت عسل از 149 هزار کلونی زنبور

کاهش 22 سانتی متری سطح تراز دریاچه ارومیه کاهش 36 درصدی نزولات جوی

«مودیز» رتبه اعتباری انگلیس را کاهش داد

بهره برداری خط آهن خواف – هرات در آینده ای نزدیک

بازار گرم اشعار عاشورایی و مداحی در صفحات معارفی رسانه ها

شرایط سختگیرانه برای بلامحل ها

اعلام شماره شبا برای سهام عدالت محدودیت زمانی ندارد

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری بنز در آمریکا

زلزله چشم انداز رشد اقتصادی مکزیک را کاهش داد

گسترش همکاری بانک ملی ایران و وزارت آموزش و پرورش

مسیر تهران - شمال تا سال آینده به بهره برداری می رسد

خسارت میلیاردی آفت چوبخوار به باغات بشرویه

ارزان ترین شاسی بلند ولوو به ایران می آید+عکس

شهرستان محلات قطب تریکوبافی کشور + فیلم

بخشنامه توقف حذف برچسب قیمت ابلاغ نشده است

بازار عراق فرصتی غیرقابل تکرار برای بازرگانان ایرانی است

ورود برنج دونوج (رتون) مازندران به بازار

770 میلیون ریال مشارکت مردمی در شهرستان آزادشهر جمع آوری شد

حضور نیروگاه حرارتی شازند در نمایشگاه HSE اراک

صعود قیمت سکه و دلار در نخستین روز پاییز

لرزه گرانی قیمت بر بازار اقلام اساسی محرم

مراکزصدور روادید برای زائران اربعین حسینی در خوزستان پنج برابر شدند

علت تعطیلی برخی جایگاههای سی ان جی شهر تهران مشخص شد

نرخ تورم در شهریورماه اعلام شد

تعدد تیم اقتصادی دولت مانع از هماهنگی نیست

تعدد تیم اقتصادی دولت مانع از هماهنگی نیست