مطالب مرتبط:
«توتال» بخش نفت شرکت «مرسک» را خرید
لایه نفتی پارس جنوبی هم به توتال می رسد؟
توسعه لایه نفتی پارس جنوبی هم به توتال می رسد
لایه نفتی پارس جنوبی هم به توتال می رسد؟
لایه نفتی پارس جنوبی هم به توتال می رسد؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مرداد 1396 ساعت 23:262017-08-21اقتصادي

گفت وگو با معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت-بخش سوم ماجرای تقسیم پارس جنوبی با خط کش ترکان/ خیلی حساس بودیم تا حاشیه های قرارداد قبلی توتال تکرار نشود


معاون امور مهندسی و توسعه مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درباره شیوه عجیب فازبندی پارس جنوبی در شروع توسعه این میدان توضیح داد و تاکید کرد: خیلی حساس بودیم تا حاشیه های قرارداد قبلی توتال تکرار نشود.

- ماجرای تقسیم پارس جنوبی با خط کش ترکان/ خیلی حساس بودیم تا حاشیه های قرارداد قبلی توتال تکرار نشود معاون امور مهندسی و توسعه مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران درباره شیوه عجیب فازبندی پارس جنوبی در شروع توسعه این میدان توضیح داد و تاکید کرد: خیلی حساس بودیم تا حاشیه های قرارداد قبلی توتال تکرار نشود.

در اختیار خوانندگان قرارگرفت مواردی مانند ارزش محصولات تولیدی در فاز 11،نحوه تامین مالی شرکت پتروپارس برای حضور در قرارداد فاز 11، ضریب ریسک شرکت توتال مطرح شد.

آنچه در ادامه ملاحظه می شود بخش سوم و پایانی مصاحبه 2 ساعته با معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در خصوص قرارداد با شرکت توتال فرانسه است.

در این بخش به سوابق توتال در ایران، نحوه تقسیم فازهای پارس جنوبی و نقش شریک ایرانی در کنسرسیوم توسعه فاز 11 پرداخته شده است.

فارس: موضوع بعدی نقش پتروپارس در این پروژه است لطفا بفرمایید دقیقاً پتروپارس در این پروژه چه کار خواهد کرد و می شود جزییاتی از قرارداد داخلی کنسرسیوم بین پتروپارس و توتال و چینی ها را بدانیم؟ منوچهری: یک قرارداد مشارکت بین شرکا وجود دارد که روی آن کار کارشناسی بسیار زیادی شد و پتروپارس توانست حقوق مهمی را برای خود بگیرد.

با پشتوانه ما وارد JMC شد و این شرکت در کمیته های خرید و مناقصه حضور دارد.

کارشناسان ارشدش دسترسی به کل اطلاعات دارند و نحوه محاسبات را می دانند و به نسبت سهمش می تواند در مدیریت حضور داشته باشد و در بخش های پایینی نیز می تواند سهم بیشتری داشته باشد.

بنابراین پتروپارس با وجود اینکه اپراتور نیست، اما در تمام مراحل درگیر است و از طرفی در مرحله بهره برداری حضور مستقیم دارد و در آنجا بار عمده بر روی دوش پتروپارس خواهد بود.

در ابتدای کار به نسبت تعداد قابل توجهی غیرایرانی در پروژه خواهند بود، ولی به سرعت این نفرات کم خواهند شد و کار به بدنه ایرانی واگذار می شود و قرار است وقتی ایرانی ها در مرحله بهره برداری، آموزش دیدند کار به ایرانی ها سپرده شود.

فارس: موضوع بعدی که لطفا شفاف توضیح دهید در مورد وظایفی است که برای شرکت پتروپارس در قرارداد دیده شده است.

اساسا شرکت پتروپارس چه وظایفی را در این قرارداد عهده دار خواهد بود؟ منوچهری: من ریز وظایف را اطلاع ندارم.

چون پتروپارس فعالیت های عمده ای را قبلا انجام داده است، قطعاً بخشی از اجرای پروژه در اختیار پتروپارس خواهد بود.

این شرکت قطعا در قالب یک سازمان فعالیت می کند، که مدیریت سازمان برعهده اپراتور خواهد بود.

انتقال تکنولوژی به پتروپارس یکی از شروط قراردادی است و پتروپارس در مهندسی مخزن که مسئله بسیار مهمی است حتما حضور خواهد داشت و همین طور در ساختار مدیریت پروژه و آموزش نیز حضور خواهد داشت.

*پیمانکاران زیر دست توتال جریمه می شوند فارس: اگر احیاناً توتال این کار را نکند آیا تنبیه و یا مجازاتی برایش پیش بینی شده است؟ منوچهری: در بحث ساخت داخل تنبیه دیده شده است.

فارس: چه نوع تنبیهی؟ منوچهری: در بحث ساخت داخل پیش بینی کردیم که در مناقصاتی که برگزار می شود هم شرکت های ایرانی و هم شرکت های خارجی حضور داشته باشند و یا خارجی ها با شریک ایرانی جوینت شوند.

ما رسما گفته ایم که اگر شریک ایرانی داشته باشند و یا تجهیزات را از ایرانی ها بخرند 10 درصد امتیاز قیمتی به آنها تعلق می گیرد.

یعنی یک کنسرسیوم با حضوری ایرانی ها 10 درصد شانس بیشتری دارد تا یک کنسرسیوم بدون حضور ایرانی ها.

دوم اینکه اگر یک کنسرسیوم متشکل از شرکت های ایران و خارجی آمد و گفت که من تعهد می کنم که مثلاً 70 درصد کالای ایرانی مصرف کنم، اگر این تعهد محقق نشود برایش جریمه در نظر گرفته شده است که این جریمه قطعا جریمه مالی خواهد بود.

فارس دقیقا چه اتفاقی خواهد افتاد؟ منوچهری: به این معنا که پیمانکاری تعهد می کند مثلا 60 درصد از خریدهای خود از ایران باشد و برنده مناقصه می شود.

اما در حین انجام کار یا پس از کار مشخص می شود که 40 درصد بیشتر از تجهیزات داخلی استفاده نکرده و در واقع این پیمانکار کمتر از تعهدش از امکانات داخلی استفاده کرده است که این تبدیل می شود به ضریبی که در قراردادش ضرب شده و این رقم کاهش می یابد.

فارس: توتال که در این مناقصه ها شرکت نمی کند، اگر کسی جریمه می شود شرکت هایی است که برای توتال به عنوان پیمانکار کار می کنند، پس تکلیف توتال چه می شود؟ توتال کجا جریمه می شود؟ منوچهری: بله.

توتال و سازندگان داخلی اینجا جریمه نمی شوند.

پیمانکارانی که کار پروژه را انجام می دهند جریمه می شوند که درواقع همان EPCها هستند.

این موضوع را در نظر بگیرید که توتال قرار نیست خودش این کار را انجام دهد.

بلکه EPCها کار را انجام می دهند و اگر این شرکت ها جریمه شوند به زیان توتال خواهد بود.

فارس: بحث بعدی ورود ایرانی ها به بخش های ارشدتر پروژه است.

این موضوع را داریم که در بخش های اصلی کار که بخش اکتشاف و توسعه است عملاً ورود ایرانی ها جدی نیست و به عنوان افراد مؤثر کمتر حضور دارند و زمانی ورودشان پررنگ می شود که به دوره بهره برداری رسیده ایم و در این دوره بعید است که تکنولوژی پیچیده تری در پروژه استفاده شود.

منوچهری: نکته مهمی را اشاره کردید.

ما تاکنون کار مهندسی مخزن به صورت جامع انجام نداده ایم و همین طور چاه حفر کردیم و برداشت کردیم.

اما اکنون زمان آن است که با یک نگرش وسیع به مهندسی مخزن بپردازیم.

به شرکت توتال در فاز 11 اطلاعات جدیدی دادیم و به هر حال باید مطالعات مخزنی عمیقی انجام شود که در همین جا چانه زنی کردیم که شرکت پتروپارس باید ورود پیدا کند و در دوره بهره برداری هم چون مخزن افت فشار دارد باید مخزن مانیتور شود.

در واقع مثل یک موجود زنده تراز آب و فشار گاز و میزان میعانات باید مدیریت شود؛ یعنی روند تولید و فعالیت مخزن باید در لحظه مورد بررسی قرار گیرد؛ قطعا به دلیل افت فشار مخزن باید چاه های جدید حفر شود.

فارس: در گذشته که پارس جنوبی نیازی به این حفاری ها نداشت و تنها در میادین بخش خشکی چنین حفاری هایی صورت می گرفت.

منوچهری: بله.

اما الان مسئله فرق می کند، برای افزایش ظرفیت تولید، شرکت توتال می تواند پیشنهاد جدید بدهد چون به نفعش است و می تواند سودش را بالا ببرد.

یعنی با همان 2 درصد بهره برای ما سرمایه گذاری می کند و این به معنی باز بودن و اکتیو بودن قرارداد است.

*نبود منابع مالی علت اپراتور نشدن پیمانکاران ایرانی فارس: وقتی شرکت های بزرگ بین المللی را بررسی می کنیم مثلا شرکت های برزیلی، چینی، مالزیایی، نروژی و غیره یک موضوع جالبی که دیده می شود این است که این شرکت ها با شرکت های بزرگ نفتی جوینت شده اند و آنهایی موفق بودند که در این جوینت ها شریک عامل بودند نه شریک غیر عامل.

حتی این شرکت ها پروژه های اولیه و ریسک می پذیرفتند.

وقتی ریسک پذیرفته شود باعث رشد شرکت ها خواهد شد.

در مورد این قرارداد آیا امکان این وجود نداشت که از شرکای ایرانی به عنوان شریک عامل استفاده کنیم نه غیرعامل تا شرکت های ایرانی رشد کنند؟ منوچهری: در قانون و مصوبه دولت هیچ منعی وجود ندارد که ایرانی ها اپراتور شوند.

اما شرطش این است که اگر پول داشته باشیم مثلا هزینه سرمایه گذاری 70 یا 80 یا 60 درصد پروژه را انجام دهیم آنگاه می توانیم اپراتور شویم.

بنابراین هیچ منعی در این خصوص وجود ندارد.

ما اگر در قرارداد فاز 11 حدود 60 یا 70 درصد پول را داشتیم قطعاً اپراتور می شدیم.

اصل اجرای پروژه همین است، یعنی کسی که پول می آورد خودش می خواهد مدیریت ریسک انجام دهد.

هرگز شرکت های صاحب سرمایه قبول نمی کنند پولشان را به اپراتوری دهند که از نظر رتبه کمتر از شرکت صاحب سرمایه هستند.

اگر الان پروژه های کوچک تری را تأمین مالی کنیم قطعاً شرکت های ایرانی نقش اپراتور خواهند داشت که البته پروژه بسیار زیاد است و هم اکنون 50 طرح روی میز داریم و 50 طرح هم در آینده می آید.

فارس: پس اگر ما منابع مالی داشته باشیم می توانیم اپراتور شویم؟ مانع اصلی فقط منابع مالی است؟ منوچهری: بله، اگر در بسیاری از جاها ما اپراتور باشیم بهتر اجرا می توانیم کار کنیم و سازمان مدیریت قوی تری خواهیم داشت.

من که اینجا هستم فازهای 1، 6، 7 و 8، فاز 12 و 19 را در پتروپارس مشارکت داشته ام و بهترین کارکرد را هم در میان پیمانکاران داخلی همین شرکت پتروپارس داشت، یعنی طوری عمل کرد که شرکت استات اویل در فاز 6، 7 و 8 التماس می کرد که با ما جلسه داشته باشد و ما را قبول داشت.

*توتال راه نقل و انتقالات مالی را باز می کند فارس: موضوع دیگر بحث پرداخت ها است ما هنوز در شرایط تحریم به سر می بریم و در شرایط عادی نیستیم و بحث نقل و انتقالات مالی با مسائل مختلفی مواجه است؛ در پرداخت ها یک بخش خرید تجهیزات خواهد بود که نیاز نیست پولی جابجا شود.

اما یک بخش هم هزینه های جاری است و سوال اینجا است که توتال چگونه می خواهد پول را منتقل کند و به پیمانکاران خود پول پرداخت کند؟ نقل و انتقالات این پول قطعا هزینه های بالایی خواهد داشت.

این هزینه ها ر روی دوش کدام طرف قرارداد است؟ منوچهری: این سوال را باید از توتال بپرسید.

این منطقی تر است که بپرسیم تو که آمدی در ایران پروژه گرفتی پول را چگونه می خواهی منتقل کنی؟ قطعاً فکرش را کرده است.

توتال حتماً این موضوع را پیش بینی کرده است.

حتماً با بانک هایی توافق کرده است و مبادی را باز خواهد کرد.

یکی از مزیت های این قرارداد این است که توتال راه را باز می کند.

فارس: پس هزینه جابجایی پول روی دوش شرکت های ایرانی نخواهد افتاد؟ منوچهری: به هیچ وجه.

ما هیچ موضوع غیرشفافی نداریم و هیچ امتیاز ویژه ای به توتال ندادیم.

فارس: توتال در گذشته تجربه ای در کشور ما داشت که در کنار قراردادهای اصلی یک سری قراردادهای فرعی و جانبی می گرفت.

مثلا با عنوان کردن این موضوع که برای اجرای قراداد اصلی نیاز به اجرای این قراردادهای فرعی است.

به عنوان مثال قرارداد تعمیر تعدادی دکل می گرفت و بعد از انجام کار وقتی بررسی می کردند هزینه تعمیر دکل ها بسیار بالاتر از واقعیت بود.

آیا چنین قراردادهای جانبی نیز در قرارداد فاز 11 دیده شده است؟ منوچهری: این اولین بار است که من چنین چیزی را می شنوم.

اینجا در همه چیز اصل بر شفافیت است.

خیلی بر شفافیت تأکید شده است و کنترل و نظارت بسیار زیاد است و برای ما سوال است که چرا توتال با این همه سخت گیری حاضر شده است در ایران فعالیت کند.

فارس: موضوع دیگر این است که شاید یکی از حساسیت هایی که روی توتال وجود دارد مربوط به سوابق این شرکت در ایران است.

توتال در ایران به چند چیز متهم شد که خیلی حساسیت روی آنرا بالا برد.

یعنی می شد قرارداد را با یک شرکت خوشنام تر منعقد کرد.

مانند پرداخت هایی که به بعضی افراد انجام شد و اتهام مدیریت مخزن که ادعا شد شروع توسعه از فازهای مرزی نبوده است و بعضی از اطلاعات مخزن را از ایران پنهان نگه داشته است.

منوچهری: این مطلب آخر در ذهن شماست.

فارس: آقای دکتر حداقل 4 اظهار نظر از کارشناسان و مسئولان صنعت نفت در این خصوص وجود دارد.

منوچهری: چه کسانی؟ *امکان ندارد توتال اطلاعات را از ما مخفی کند فارس: مرحوم پرفسور سعیدی پدر مهندسی مخازن نفتی ایران، آقای منصور دفتریان رییس انجمن گاز، آقای مسعود حسنی از مدیران فعلی وزارت نفت، آقای اصغر ابراهیمی اصل معاون اسبق وزیر نفت.

منوچهری: امکان ندارد چنین چیزی رخ داده باشد هرگز این بحث در طول جلساتی که داشتیم مطرح نشده است و این ساختگی است.

فارس: مثلا مرحوم سعیدی این موضوع را بارها مطرح کرده است.

منوچهری: شما بروید نفراتی را که در بخش مخزن از 20 سال قبل تاکنون فعالیت داشتند پیدا کنید و با آنها صحبت کنید.

فارس: رسما گفته شده است توتال از 4 لایه پارس جنوبی 2 لایه غیر مشترک را به ما معرفی کرده است.

منوچهری: ما حاضریم که جلسه کارشناسی تشکیل دهیم و شما این موضوع را پیگیری کنید در مورد K1 تا K4 نیز جهت گیری خود ما بوده که چگونه تولید کنیم.

فارس: در مورد فازهای مرزی چه طور؟ منوچهری: منظورتان چیست؟ فارس: اینکه توتال کار رو از فازهای مرزی آغاز نکره است منوچهری: توتال کاره ای نبود که بگوید از کدام بخش برداشت کنیم و یا نکنیم.

*نحوه فاز بندی پارس جنوبی توسط ترکان فارس نه منظور ما این نیست منظور ما این است که بگوید این برداشت مطابق با الزامات فنی است یا خیر.

منوچهری: در مورد بلوک بندی توسعه ما خودمان تصمیم گرفتیم و حتی تقسیم بندی فاز ها را نیز خودمان انجام دادیم و در واقع توسط آقای ترکان انجام شد.

آقای ترکان همه را خودش دستی کشید.

در یک جلسه آمد و گفت 10 کیلومتر و 100 کیلومتر خوب است؟ و ایشان خط کش گذاشت روی نقشه میدان و خط کشید و فازها تقسیم شد.

البته آقای ترکان نظرات کارشناسی را گرفته بود.

فارس: شوخی می کنید.

یعنی مطالعاتی پشتش نبود؟ منوچهری: بچه های مخزن گفتند مثلا هر 100 کیلومتر مربع یک فاز اما چون کل مساحت 400 کیلومتر مربع بود گفتند خب استعداد همه جای مخزن یک سان نیست بنابراین شما 28 قسمتش کن.

که در آخر هم 28 فاز شد.

فارس: فکر می کردیم مطالعات خیلی مفصل روی آن شده است منوچهری: نه اصلا هم چین چیزی نبود در مورد پرداختی های توتال هم بگویم که اگر توتال در گذشته باجی داده باشد من اطلاعی ندارم.

خوشبختانه نفتی ها چه اعضای هیات مدیره و چه مذاکره کنندگان مشکلی نداشتند و در این قرارداد اخیر هم قید و بند زیادی بستیم و این بار خیلی حساس بودیم و تمام مذاکرات ما ضبط شده است.

خیلی حساس بودیم تا حاشیه های دفعه قبل ایجاد نشود.

فارس: برای سوال آخر یک ابهامی مطرح می شود در مورد سکوهای تقویت فشار که البته به نظر بنده شاید خیلی دقیق هم نباشد.

بعضی مهندسین مخزن می گویند محل فاز 11 محل پرفشاری است و نیازی به سکوی تقویت فشار ندارد و اجرای آن یک نوع امتیاز برای توتال است.

منوچهری: این موضوع را باید مخزنی ها توضیح دهند، اما من عکس این مطالب را شنیده ام یعنی فاز 11 روی مرز است و افت فشار شدید است و به این سکوی های تقویت فشار نیاز خواهد بود.

فارس: سکوها قطعا در ایران احداث خواهد شد؟ منوچهری: قرار است شرکت توتال یاردهای ایران را بازدید کند و در نهایت اعلام کند کدام یارد مناسب ساخت این سکوهای 20 هزار تنی است.

گفت وگو از علی فروزنده و محمد حسین سیف اللهی مقدم انتهای پیام/ http://fna.

ir/a0ahlk نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: قرارداد - شرکت ملی نفت ایران - ایران - توتال - ایرانی - نفت ایران - توسعه - مدیرعامل - حاشیه - معاون - مدیر - ایرانی ها - پروژه - خوانندگان - عجیب - شروع - اطلاعات - فرانسه - مناقصه - مصاحبه - مدیریت - سپرده - ساعته - آموزش - تامین - درگیر - خرید - شفاف - چینی - مالی

آخرین اخبار سرویس:
مجتمع خوار و بارفروشان شهرکرد کلنگ زنی شد

قیمت نفت به بالاترین رقم 8 ماه اخیر رسید

عکس/ هواپیمای حامل پیکر شهید حججی

بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال 95 کمتر از سال 91 /تعدیل 1400 نیروی مازاد بر نیاز

«بانک سرمایه» ادغام نمی شود/ بررسی تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه دارد

چرا ساز دانشگاه و صنعت با هم کوک نیستند؟

برای خرید خودروی سانگ یانگ چقدر سرمایه نیاز است؟+جدول قیمت

رقابت شرکت های هواپیماسازی آمریکا و چین برای تسخیر آسمان جنوب شرق آسیا

خانه داری عمر را طولانی می کند

«بانک سرمایه» ادغام نمی شود

دنیای کلاهبرداری های میلیونی تمبرهای قدیمی +عکس

رشد 2برابری دختران سیگاری در تدبیر مه آلود مسئولان

ضربه سود سپرده ها به فضای کسب و کار/وقتی کار کردن به صرفه نیست!

حمایت پروژه های اشتغال زایی با رویکرد توسعه توریسم ورزشی در اردبیل

از بین این دو سدان خانوادگی کدام را انتخاب کنیم؟ +عکس

هپکو و آذرآب قربانی رکود

نگرانی روزنامه حامی دولت از نقض غرض در طرح کارورزی

میزان مشارکت در همه پرسی کردستان عراق

استفاده مشاوران ترامپ از ایمیل خصوصی برای امور دولتی

میزان مشارکت در همه پرسی کردستان عراق 72 درصد

زندگی لاکچری در آپارتمان های لوکس

کشاورزان کرمانشاهی برای تهیه پیاز زعفران با مشکل مواجه هستند

افزایش تمایل به زندگی لاکچری/ دلیل رشد معاملات مسکن فرهنگی است

پرداخت وام اشتغال خانگی به زنان سرپرست خانوار/ آغاز ارائه وام های 5 میلیون تومانی در 6 ماهه دوم سال

سالانه چند میلیون توریست خارجی به تهران می آید؟

54 هزار واحد مسکونی روستایی در استان گلستان نوسازی و مقاوم سازی شد

مجوز احداث پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب اخذ شد

افزایش تمایل به زندگی لاکچری/ دلیل رشد معاملات مسکن فرهنگی است

جزییات طرح زراعت چوب/طرح استراحت جنگل نباید ناکام بماند

ضربه سود سپرده ها به فضای کسب و کار/وقتی کار کردن به صرفه نیست!

زندگی لاکچری درآپارتمان های لوکس/خبری ازسوداگری در بازارمسکن نیست

2 اتفاق مهم برای وام 80 میلیون بانک مسکن

هزینه پخت قیمه نذری برای 100 نفر چقدر تمام می شود؟

از فواید بی نظیر نوشیدن چای سیاه چه می دانید؟

روسیاهی اقتصاد با کار کودک

ورود قطار گردشگری به اصفهان

حبیب الله سالارزهی، آرمینا میرزاده شناسایی و اولویت بندی راهبردهای توسعه گردشگری در منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار

محمد قاسمی، مهتا جودزاده، الهام بیگی راد تأثیر مدیریت استعداد بر قابلیت یادگیری سازمانی با نقش میانجی هوش سازمانی

روسیاهی اقتصاد با کار کودک

30میلیون کارت بانکی غیرفعال در ایران وجود دارد!

سطح زیرکشت زعفران در کشور از مرز 100 هزار هکتار عبور می کند

140 میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب اندیمشک اختصاص یافت

حضور پلیس های افتخاری در هیات ها و تکایا/استقرار پلیس در بازار و امامزاده ها

پیمانه مصرف آب و برق در حال لبریز شدن است

دنیای کلاهبرداری های میلیونی تمبرهای قدیمی + تصاویر

سطح زیرکشت زعفران در کشور از مرز 100 هزار هکتار عبور می کند

حسن فارسیجانی، احمد بکلری تبیین نقش انعطاف پذیری تولید در کلاس جهانی

وقتی قطار صنعت کرمانشاه از ریل توسعه خارج می شود

نتایج اولیه همه پرسی اقلیم کردستان؛ پیشتازی «93 درصدی حامیان جدایی

افزایش بهای نفت به بالاترین سطح از ماه آوریل

140 میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب اندیمشک اختصاص یافت

30میلیون کارت بانکی غیرفعال در ایران وجود دارد!

ورود قانونی صنایع دستی چینی به بازار گیلان!

سناریوهای نفتی برای کردستان عراق

ضعیف شدن مرکل برای یورو ترسناک است

دنیای کلاهبرداری های میلیونی تمبرهای قدیمی + تصاویر

گام هایی ضروری برای نظام آماری

نرخ تورم عامل ابهام سازی

وقتی قطار صنعت کرمانشاه از ریل توسعه خارج می شود

طاهره علی حیدری بیوکی، حسن خادمی زارع، حسن حسینی نسب مدیریت تسهیلات اعتباری با استفاده از توسعه تحلیل پوششی داده ها

روزانه 480 تن زباله در شهر ارومیه تولید می شود

شیرینی پز اوکراینی هنر مهندسی را در پخت شیرینی به کار میگیرد

پیمانه مصرف آب و برق در حال لبریز شدن است

«بانک سرمایه» ادغام نمی شود

بومی سازی سیستم پایش وضعیت موتورهای هواپیما و هلی کوپتر

نزول 71 واحدی شاخص بورس

پیمانه مصرف آب و برق در حال لبریز شدن است

کشاورزان کرمانشاهی برای تهیه پیاز زعفران با مشکل مواجه هستند

اتوبوس های سطح شهر اهواز باید به 900 دستگاه افزایش پیدا کند

آمار خیره کننده بدهی های شهرداری تهران

خطر الکتروشوک در کمین گونه های هورالعظیم

از «رشد 15 درصدی معاملات مسکن در مرداد» تا «تمدید مهلت تسویه بدهی به سهام عدالت»

کشاورزان کرمانشاهی برای تهیه پیاز زعفران با مشکل مواجه هستند

عکس/ اینجا زشت ترین ساختمان جهان است

راز یک کیلو طلا در عضو خاص بدن مسافر هواپیما ! +تصاویر

ضرورت حذف صفرها و تغییر واحد پول ملی

انجام کارهای خانه عمرتان را طولانی می کند

ورود قطار گردشگری به اصفهان

اتوبوس های سطح شهر اهواز باید به 900 دستگاه افزایش پیدا کند

اینجا زشت ترین ساختمان جهان است

کمیسیون انتخابات اعلام کرد میزان مشارکت در همه پرسی کردستان عراق 72 درصد

چرا تغییرات کوچک اینقدر ما را دچار استرس می کنند!

اتوبوسی شارژی که قادر است 1700 کیلومتر را طی کند

نگاهی به مفهوم رشد، توسعه و عدالت؛ استراتژی رشد مورد تأیید نظام اقتصادی اسلام نیست

استخدام طراح 3D،کارشناس فروش/کانون آگهی و تبلیغات شیوه نوین

استخدام طراح گرافیک در یک شرکت معتبر در قزوین

استخدام منشی،جهت پاسخگویی تلفن در شرکت بازرگانی

استخدام کارشناس حسابدار در شرکت معتبر/ قزوین

قیمت نفت به بالاترین رقم 8 ماه اخیر رسید

بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا

استخدام فرز کار ماهر در یک شرکت معتبر در شهر قدس

استخدام مشاور ارزیابی بازار در یک سازمان معتبر بین المللی

استخدام پاسخگوی تلفن در آژانس هواپیمایی 10020 /تهران

استخدام کارمند فروش(مدیریت،روابط عمومی،جامعه شناسی)درتهران

استخدام حسابدار در شرکت صفر تا صد تجارت ایرانیان

استخدام کارشناس منایع انسانی در شرکت صفر تا صد

استخدام فروشنده در راه ابریشم آنوش در محدوده قیطریه تهران

اُفت کیفیت آب در پایتخت صنعت ایران/ وقتی دست طبیعت انتقام می گیرد

کانال تلگرام بورسی؛ فرصت یا تهدید؟

بازار شغل های خدماتی سکه شد!

استخدام انباردار آقا با سابقه در شرکت پروزن / البرز

استخدام مهندس مکانیک با سابقه در شهرک صنعتی در قم

خسارت هنگفت سیلاب به عشایر کوچ روی مشگین شهر

اقتصاد مساله اصلی دولت و کشور است

مدیرکل اقتصاد و دارایی: 65میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان یزد جذب شد

بازار شغل های خدماتی سکه شد!

آمار نجفی از بدهی قطعی شهرداری تهران

زمان طلایی برای کاشت محصول طلایی

تولید محصولات پلیمری تا پایان برنامه ششم به 12 میلیون تن می رسد

تشکیل دبیرخانه کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس برای پیگیری 12 مسئله مهم

امکان پرداخت فرد به فرد در پیام رسان "بله "

هدایت سرمایه های بخش خصوصی به سمت پروژه های عمرانی در آلمان

مدار بازار طلا و ارز صعودی شد؛ بازگشت دلار به کانال 3900 تومان

اختصاص 2 هزار هکتار زمین برای توسعه صنایع میان دستی

فقیرترین شهرستان های استان تهران کدامند؟

قیمت سکه و دلار در بازار امروز دوشنبه 3 مهر

زمزمه گرانی بنزین در لایحه بودجه 97

بیمه نامه شخص ثالث باید کد یکتا داشته باشد

دولت آلمان مشوق ورود سرمایه های بخش خصوصی به پروژه های عمرانی

معرفی محصول هایما اس5 توربو اتوماتیک

یک مقام علمی: سالیانه حدود 90میلیون مترمکعب بتن در کشور مصرف می شود

صنعت پتروشیمی در اولویت جذب سرمایه خارجی

سرمایه گذاری 4 میلیاردی شورون برای افزایش تولید

وزارت رفاه: کودکان کار و خیابان باید از شمول طرح فعلی جمع آوری متکدیان خارج شوند

11 میلیارد ریال کالای قاچاق در خوزستان کشف شد

اطلاعیه جدید بانک آینده درباره تعاونی افضل توس

تعویق دستورالعمل حذف برچسب قیمت کالا توسط شریعتمداری

تعیین دستمزد کارگران (خبر جدید)

چین بازار لباس مشکی را هم از تولیدکننده ایرانی می گیرد/ قاچاق پوشاک نسبت به چهار سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است

انتقال مبلغ چک با نرم افزارهای موبایلی

اطلاعیه ایران خودرو در خصوص پخش خودسرانه تبلیغات ماهواره ای

دولت مشوق ورود سرمایه های بخش خصوصی به پروژه های عمرانی است

حضور 16 واحد تولیدی قزوین در نمایشگاه ایران پلاست

امضای قرارداد بانک اقتصادنوین با اوبر بانک اتریش و دانسکه دانمارک

دستمزد کارگران مشاغل منتخب کشاورزی چقدر است؟

بارش برف در قزاقستان

مشارکت بانک ملی ایران در آزادسازی سه زندانی معسر

تحویل خودرو دنا پلاس به خانواده شهدای پلاسکو

تویوتا GT86 با موتور فراری حین فیلم برداری تصادف کرد + فیلم

سفر وزیر نفت به روسیه برای انجام مذاکرات نفتی

مجوز احداث شهر فرودگاهی اهواز صادر شد

"فناوری بلاک چین" به کمک مبادلات بین المللی می آید

روزیاتو: سقوط «IT» پس از دو هفته صدرنشینی مقتدرانه

گزیده اخبار روزانه پایگاه خبری «عصر خودرو» (3 مهر96)

صدور دعوت نامه خریداران پژو2008 برای شهریورماه

قیمت نفت به بالاترین نرخ در 8 ماه گذشته رسید

ممنوعیت فروش مسکن تا 2 سال برای جلوگیری از سوداگری در چین

سقف مجوزهای سرمایه گذاری در شرکت نفت فلات قاره افزایش می یابد

کشته شدن بیش از 17 هزار نفر در آمریکا در سال 2016

جزییات کشف جدیدترین محموله ارز قاچاق

آرین موتور، رتبه اول رضایت مندی مشتریان

معامله 80 هزار تن کالا در تالار فرآورده های نفتی

اولین تلفن هوشمند تاشو سامسونگ در راه است

قیمت بنزین افزایش می یابد؟

تفاهمنامه مطالعاتی میادین سپهر و جفیر امضا شد

اهمیت داستان سرایی در روابط عمومی

تعاونی تکتام نوین تندیس تعاونی برتر ملی را از آن خود کرد

توافق خانه معدن و وزارت کشور برای توسعه معدن

جایگاه برتر بانک شهر در میان بانک های سراسر کشور

چرا به سامانه صراف الکترونیک نیاز داریم؟

برای خرید آپارتمان در صادقیه چقدر باید هزینه کرد؟+ جدول قیمت

سامانه وام ازدواج باز شد

برنامه ریزی هند برای تولید 175 هزار مگاوات برق از طریق باد و خورشید

حکم اخراج کارکنان پالایشگاه ستاره خلیج فارس ابطال شد

پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری نیمه اول 96

سالانه چند میلیون توریست خارجی به تهران می آید؟

هزینه سفر به ارمنستان در مهر ماه96 +جدول

مدل ارتقاء یافته نوکیا 8 در راه است

آغاز تولید BP در میدان گازی خزای عمان

تقویت روابط در فرهنگ ترافیک

تصویب 4800 میلیارد ریال تسهیلات در بانک سینا برای طرح های مناطق روستایی

وعده امارات برای پایبندی به توافق اوپک

قیمت سکه ، طلا و ارز (جدول)

آیا هیوندا تبدیل به بزرگ ترین خودرو ساز جهان خواهد شد؟

آرین موتور، رتبه اول رضایت مندی مشتریان را کسب کرد

خرید موتورسیکلت بی ام و

آیا بحران بدهی استارتاپ های ایرانی در راه است؟

موانع پیش روی ژاپن در تولید انرژی بیومس

واریز نشدن مستمری بازنشستگان 18 شرکت نفتی واگذار شده + اسامی شرکت ها

بانک پارسیان گواهی سپرده خود را تسویه کرد

ایرانی که به نشانه اعتراض خودروی BMW خود را به آتش کشید+فیلم

جلوگیری از افزایش قیمت مسکن در چین با کنترل سوداگری و دلالی

شروع قیمت گوگل پیکسل 2 از 650 دلار خواهد بود

خرید یکی از محصولات فول آپشن Lexus در خارج از کشور چند دلار آب می خورد؟

قایق لوکس 60 میلیارد تومانی پورشه چه امکاناتی دارد؟

تشریح روبط اقتصادی ایران و قزاقستان؛ قزاق ها برای توسعه تجارت به ایران می آیند

بزرگترین لاکپشت جهان با 2متر طول و 500 کیلو وزن! +عکس

رییس جمهوری آذربایجان تاسیس کارخانه ایران خودرو را مظهر همکاری ایران و (جمهوری) دانست

با 7 راه ساده برای سرعت بخشیدن به تلفن های هوشمند اندرویدی آشنا شوید

عرضه سهام کرمان خودرو در روزهای آتی بیشتر می شود

کاهش عرضه میعانات قطر و آمریکابه نفع ایران تمام شد

موتورسیکلت عجیب پورشه الهام گرفته شده از آیفون را ببینید

قیمت نفت به بالاترین رقم 8 ماه اخیر رسید

سیم کارت های شاتل موبایل با پیش شماره 0998 و کد یک وارد بازار شد

خدمات پس از فروش ایران خودرو باز هم صعود کرد

تحریم صادرات آمریکا به ایران

تسویه موفق 2.000 میلیارد تومان گواهی سپرده بانک پارسیان

ظاهرا میت 10 تنها تلفن هوشمند کمپانی هوآوی نیست که در پاییز امسال معرفی خواهد شد

استخدام شرکت فرانسوز یزد از سراسر کشور

مراحل مقدماتی الکام گیمز به صورت آنلاین آغاز شد

گفت وگو با معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت-بخش سوم ماجرای تقسیم پارس جنوبی با خط کش ترکان/ خیلی حساس بودیم تا حاشیه های قرارداد قبلی توتال تکرار نشود

گفت وگو با معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت-بخش سوم ماجرای تقسیم پارس جنوبی با خط کش ترکان/ خیلی حساس بودیم تا حاشیه های قرارداد قبلی توتال تکرار نشود