مطالب مرتبط:
نگاه اقتصاد مقاومتی از آینده به حال است
نگاه اقتصاد مقاومتی از آینده به حال است
28 تیرماه، آخرین فرصت برای ثبت نام در همایش «آینده اقتصاد فناوری اطلاعات»
توانمندی زنان در پیشبرد اقتصاد مقاومتی نباید نادیده گرفته شود
محدوده ی مدیریت در اقتصاد مقاومتی، مدیریت امنیت ملی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 مرداد 1396 ساعت 23:002017-08-21اقتصادي

نگاه اقتصاد مقاومتی از آینده به حال است


برنامه ریزی در اقتصاد مقاومتی از نوع برنامه ریزی غلطان با نگاه از آینده به حال است و است و این نگاه در اقتصاد متعارف مرسوم نیست.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازاخبارپولی مالی ، هفدهمین نشست از مجموعه نشست های تخصصی اقتصاد مقاومتی با همت انجمن مدیریت ایران و دانشگاه خاتم با سخنرانی مجید قاسمی، مدیر عامل بانک پاسارگاد تحت عنوان اقتصاد مقاومتی - مقایسه ای مفهومی با اقتصاد متعارف در سالن اجتماعات این دانشگاه روز 29 امرداد ماه 1396 برگزار شد.

بر اساس این گزارش: در این نشست قاسمی سخنرانی خود را با چند پرسش مبنایی آغاز کرد از جمله این که چرا اقتصاد مقاومتی لازم است؟ مگر اقتصاد مقاومتی چه می کند که در اقتصاد های متعارف ناشدنی است و اگر اقتصاد مقاومتی مطرح نبود حرف های مسئولان چه تغییری می کرد؟ قاسمی تصریح کرد: در این جلسه تلاش می کنیم تا حاضرین بتوانند پاسخ خود را در باره پرسش های بالا در نشست جاری پیدا کنند و به درک مشترک و عمیق تری نسبت به اقتصاد مقاومتی دست یابند.

رییس دانشگاه خاتم در ادامه در پاسخ به این پرسش که چرا اقتصاد مقاومتی لازم است گفت: منطق ضرورت اقتصاد مقاومتی از نیاز اجتناب ناپذیر به مقابله با انواع ضربه هاب مختل کننده ساخت و هویت بر می خیزد.

مقابله با این ضربه ها شرط لازم برای رسیدن به پیداری است.

وی افزود: بحث اقتصاد مقاومتی بحث انتخاب نوع مدیریت برازنده ی پویایی توام با پایایی است.

قاسمی درباره محدوده دیریت اقتصاد مقاومتی نیز توضیح داد: این محدوده میریت امنیت ملی است.

چرا که امیت ملی پایه و برقراری و پایداری هر حکومت مختار است، بنیادی ترین لایه مدیریتدر سطح ملی، مدیریت عوامل مختل کننده امنیت ملی، یعنی مدیریت عوامل مختل کننده ساخت و پایداری است.

رییس دانشگاه خاتم در ادامه گفت: با عنایت به ماهیت تخریب حاصل از ضربه می توان چهار نوع مدیریت مرتبط با اقتصاد مقاومتی را به ترتیب زیر نام برد : -مدیریت تداوم - مدیریت امنیت - مدیریت اضطرار - مدیریت بحران وی در ادامه به مدیریت های خارج از اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: مدیریت امور اجرایی ، مدیریت خطر و مدیریت راهبردی متعارف از آنجا که به صورت پایه ای به ضربه هایی که مختل کننده ساخت و پایداری اقتصادی مرتبط نمی شوند در چارچوب اقتصاد مقاومتی کارکرد ندارند.

قاسمی درادامه به سلسله مراتب مدیریت دراقتصاد مقاومتی پراخت و گفت: مدیریت ها به ترتیب اولویت عبارتند از اضطرار، تداوم ، بحران و امنیت که در مدیرت اضطرار فرصت عمل بسیار محدود و شدت و گستره ضربه بسیار زیاد است و به روایتی جبران همه اثر های ضربه امکان ندارد.

در مدیریت تداوم ویگی مشخص همانا شدت ضربه است ولی جبران آن در حد معقول می تواند تداوم فعالیت های اقتصاد را درپی داشته باشد.

در مدیریت بحران فرصت عمل به نسبت کم است و گسترش تخریب به نسبت زیاد با وجود این بحران برطرف شدنی است.

در مدیریت امنیت اما گستره بسیار زیاد است ولی فرصت عمل از دست نرفته و جبران تاثیر ضربه امکان پذیر می باشد.

رییس دانشگاه خاتم تاکید کرد: مدیریت در اقتصاد مقاومتی مقدم بر تمام انواع دیگر مدیریت ها قرار می گیرد بنابراین حتی مدیریت راهبردی باید در چارچوب پذیرش مدیریت های اقتصاد مقاومتی طراحی شود.

مدیر عامل یانک پاسارگاد در ادامه به ظرفیت سازی مقاومتی پرداخت و توضیح داد که بحث مقاومت به ایجاد ظرفیت هایی منجر می شود که عامل کاهش دورهای زمانی نابسامانی بین زمان بروز ضربه و برگشت به مسیر عادی شده، به تضمین پایداری می انجامد، سبب حفظ انسجام ساختاری می شود و مقاومت عامل ظرفیت سازی توسعه ای در کشور می شود.

وی درادامه به محدوده بحث مقاومت اشارهکرد و گفت: این بحث رسیدن به توانایی و قابلیت پیش بینی کردن و اصلاح مداوم اثر ضربه ها و اختلالاتی است که می توانند هویت و ساختارها راتخریب کنند و پایداری را زایل نمایند.

همچین مقاومت به خطر کاری ندارد و مدیریت خطر موضوع بحث مقاومت نیست.

قاسمی با تشبیه درخت زندگی به نماد مقاومت گفت: مقاومت متکی به دوام همراه باقوام است و این قوام در وضعیت تاب آوری وجود ندارد و تاب آوری فقط بر ویژگی دوام تکیه می کند.

وی تصریح کرد: مقاومت انعطاف پذیری دارد ولی مترادف باآن نیست.

رییس انجمن مدیریت ایران با یادآوری پیوند مقاومت با پایداری گفت: کارکرد ویژه اقتصاد مقاومتی شامل ردیابی هوشمند ضربه های نیازمند مقاومت و اعمال مدیریت برازنده این ضربه ها با هدف دفع آثار احتمالی آنها می شود.

قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود بهموضوع تفاوت نگاه در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و توضیح داد: اقتصاد مقاومتی از آینده به حال می نگرد و با مشاهده ضربه های احتمالی آینده و شدت تخریب آنها، از زمان احتمالی بروز ضربه بهزمان حال باز می گردد و مسیر حرکت اقتصاد را چنان تعدیل می کند که اگر احتمال به واقعیت پیوست، مقاومت عامل بقای اقتصاد شود.

وی ادامه داد: برنامه ریزی در اقتصاد مقاومتی از نوع برنامه ریزی غلطان با نگاه از آینده به حال است و است و این نگاه در اقتصاد متعارف مرسوم نیست.

مدیر عامل بانک پاسارگاد سپس شالوده توانمندی در اقتصاد مقاومتی را متکی بر دو مجموعه ویژگی که باید مد نظر قرار بگیرند عنوان کردو توضیح داد: مردم محوری توام با قابلیت سازی و محور های تغییر ناپذیر هویتی این دو ویژگی هستند.

قاسمی درباره ویژگی نخست، حضور حداکثری آحاد مردم راشرط لازم اعلام داشت و دلیل آن را قدرت مقاومت جمع پذیر نیست عنوان نمود.

وی تصریح کرد: اصل قابیت سازی برای توانمند سازی تک تک مردم و افزایش مقاومت ضرورت دارد.

رییس دانشگاه خاتم درباره محور های تغییر ناپذیر هویتی نیز گفت: اینها محورهایی هستند که وجود آنها برای ایجاد قدرت مقاومت ضرورت دارد، ماهیت مقاومت هر چه باشد کارکرد این محور ها عامل ایجاد مقاومت می شود و نحوه تعامل محورها نیز به ماهیت مدیریت موردنیاز برای ایجاد مقاومت بستگی دارد.

قاسمی در باره محور های تغییرناپذیر هویتی توضیح داد: حفظ دستاوردهای کشور، تداوم پیشرفت، پویا و پیشرو بودن اقتصاد، دستیابی به اقتصاد متکی به دانش و فناوری، تحقق عدالت بنیانی در اقتصاد، درون سازی روند های اقتصادی و برون گرا شدن اقتصاد محور هایی هستند که تغییرناپذیری هویتی را تشکیل می دهند.

وی در باره برون گرا شدن اقتصاد توضیح داد: این موضوع بسیار مهمی است خواسته کلیدی آن ایجاد وضعیتی است که در آن وضعیت کشورهای جهان در اعمال و رفتارهای متکی به سیاست بازی و غیر مسئولانه نسبت به ایران باتامل بنگرند و هزینه این اقدام ها را زیاد بدانند.

قاسمی ادامه داد: برون گرایی یکی از ستون های جدی برای مقاومتی شدن اقتصاد است .

رییس دانشگاه خاتم مهمترین محورهای برون گرایی را گسترش مسئولانه مبادلات با جهان، عملکرد رقابتی در تجارت با منظور کردن اصل مقاومت ، ایجاد و تقوت امکان اثر گذاری بر جهان، داشتن توان شناخت و ارزیابی جهت گیری های اقتصادی، اجتماعیو سیاسی کل جهان و داشتن امکان جذب جهت جهت گیریهای کیدی جهان برای ارتقای برون گرایی اقتصاد ملی بر شمرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به محورهای انتصابی اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: نظر به این که کشورهای جهان مواردی از ویژگی ها را دارند که خاص آنها است، باید دید که این ویژگی ها چطور در اقتصاد مقاومتی جایگاه می یابد.

امر واقع این است که اگر ویژگی های انتصابی باویژگی های هویتی در تضاد نباشند، افزودن ویژگی های انتصابی مشکلی ندارد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازاکو ویژن، قاسمی در ادامه محور های تغییرناپذیر ویژگی های انتصابی سیاست های اقتصاد مقاومتی را در چهار محور زیر خلاصه کرد: -تحقق آرمانها و اصول قانون اساسی -تحقق سند چشم انداز بیست ساله - تحقق سیاست های کلی اصل 44 - برقرارسازی الگویی الهام بخش از نظام اقتصادی اسلام رییس دانشگاه خاتم سپس در نگاهی کلی به اقتصاد مقاومتی تشریح کرد: اقتصاد مقاومتی محدوده ی حضور خود را دارد و آینده را سرمشق حال قرار می دهد.

همچنین اقتصاد مقاومتی از ویژگی های توانمند سازی خود استفاده می کند و در آن امکن افزودن ویژگی های برازنده کشور وجود دارد مشروط بر آنکه ویژگی هایانتصابی با ویژگی های هویتی در تضاد نباشد.

وی در ادامه به سراغ پاسخ به این پرسش رفت که چگونه می توان اقتصاد مقاومتی را از اقتصاد متعارف تمیز داد گفت: لازم است به این نکته توجه شود که مقاومت همیشه در مقابل ضربه تعریف می شود.

بنا بر این همیشه مقاومت در مقابل ضربه های مخرب ساخت و مخل هویت باید با اشاره به ضربه باشد مثل مقاومت در مقابل تحریم جهانی.

وی ادامه داد: برای تشخیص این که اقدامی درراستای اقتصاد مقاومتی قراردارد یا خیر لازم است پاسخ به پرسش های زیر مد نظر قرار گیرد: پرسش1: موضوع بحث درارتباط با کدام ضربه ی اولویت دار از منظر اقتصاد مقاومتی مطرح شده است؟ پاسخ 1: اقدامی که در چارچوب دفع هیچ ضربه ای قرار نگرید از جنس اقتصاد مقاومتی نیست.

پرسش 2: موضوع بحث در چارچوب کدام محور عمل می کند؟ پاسخ 2: اقدامی که در چارچوب هیچ محوری قابل توجیه نباشد نمی تواند رویکردی مقاومتی را مطرح کند.

پرسش 3: موضوع بحث چگونه در مسیر ایجاد مقاومت ارزیابی می شود؟ پاسخ 3: اقدامی که قابل ارزیابی در مسیر مقاومت نباشد و تحولاتش با تغییر در قدرت مقاومت همسویی نداشته باشددر چارچوب اقتصاد مقاومتی مطرح نمی شود.

پرسش 4: موضوع بحث کام یک از محورهای اصلی مقاومت را نفی می کند ؟ پاسخ 4: اقدامی که محوری از محورهای مقاومت را دفع کند فقط زمانی در مجموعه ی اقتصاد مقاومتی جایگاه دارد که ثابت شود نفی محور موقتی است و در میان مدت قدرت مقاومت افزایش می یابد.

قاسمی در ادامه به موضوع ارزیابی توان مقاومت اشاره کرد و گفت: در نهایت در جریان دست یابی به اقتصاد مقاومتی، لازم است توان مقاومت ملی ارزیابی شود و در طول زمان این توان باید غیر کاهنده باشد.

اگر اقتصاد مقاومتی بهدرستی محق شود حتی با تغییر در ضربه ها توان مقاومت ملی غیرکاهنده باقی خواهد ماند.

وی در پایان تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی هویت مشخص خود را دارد و این هویت قابل تشخیص است و برای توسعه پایدار ضرورت دارد و با تواوم آن در طول زمان قدرت مقاومت ملی روندی غیر کاهنده پیدا می کند .

/ اخبار پولی مالی
کلید واژه ها: اقتصاد مقاومتی - اقتصاد - مدیریت - مدیر - دانشگاه - برنامه ریزی - پایداری - امنیت - سخنرانی - برنامه - مدیریت بحران - آینده - بحران - گزارش - پاسارگاد - مسئولان - اقتصادی - برگزار - انتخاب - مفهومی - انواع - ایران - تخریب - حکومت - بانک - مجید - مالی - سالن - هویت - صورت

آخرین اخبار سرویس:
مجتمع خوار و بارفروشان شهرکرد کلنگ زنی شد

قیمت نفت به بالاترین رقم 8 ماه اخیر رسید

عکس/ هواپیمای حامل پیکر شهید حججی

بودجه نهاد ریاست جمهوری در سال 95 کمتر از سال 91 /تعدیل 1400 نیروی مازاد بر نیاز

«بانک سرمایه» ادغام نمی شود/ بررسی تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه دارد

چرا ساز دانشگاه و صنعت با هم کوک نیستند؟

برای خرید خودروی سانگ یانگ چقدر سرمایه نیاز است؟+جدول قیمت

رقابت شرکت های هواپیماسازی آمریکا و چین برای تسخیر آسمان جنوب شرق آسیا

خانه داری عمر را طولانی می کند

«بانک سرمایه» ادغام نمی شود

دنیای کلاهبرداری های میلیونی تمبرهای قدیمی +عکس

رشد 2برابری دختران سیگاری در تدبیر مه آلود مسئولان

ضربه سود سپرده ها به فضای کسب و کار/وقتی کار کردن به صرفه نیست!

حمایت پروژه های اشتغال زایی با رویکرد توسعه توریسم ورزشی در اردبیل

از بین این دو سدان خانوادگی کدام را انتخاب کنیم؟ +عکس

هپکو و آذرآب قربانی رکود

نگرانی روزنامه حامی دولت از نقض غرض در طرح کارورزی

میزان مشارکت در همه پرسی کردستان عراق

استفاده مشاوران ترامپ از ایمیل خصوصی برای امور دولتی

میزان مشارکت در همه پرسی کردستان عراق 72 درصد

زندگی لاکچری در آپارتمان های لوکس

کشاورزان کرمانشاهی برای تهیه پیاز زعفران با مشکل مواجه هستند

افزایش تمایل به زندگی لاکچری/ دلیل رشد معاملات مسکن فرهنگی است

پرداخت وام اشتغال خانگی به زنان سرپرست خانوار/ آغاز ارائه وام های 5 میلیون تومانی در 6 ماهه دوم سال

سالانه چند میلیون توریست خارجی به تهران می آید؟

54 هزار واحد مسکونی روستایی در استان گلستان نوسازی و مقاوم سازی شد

مجوز احداث پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب اخذ شد

افزایش تمایل به زندگی لاکچری/ دلیل رشد معاملات مسکن فرهنگی است

جزییات طرح زراعت چوب/طرح استراحت جنگل نباید ناکام بماند

ضربه سود سپرده ها به فضای کسب و کار/وقتی کار کردن به صرفه نیست!

زندگی لاکچری درآپارتمان های لوکس/خبری ازسوداگری در بازارمسکن نیست

2 اتفاق مهم برای وام 80 میلیون بانک مسکن

هزینه پخت قیمه نذری برای 100 نفر چقدر تمام می شود؟

از فواید بی نظیر نوشیدن چای سیاه چه می دانید؟

روسیاهی اقتصاد با کار کودک

ورود قطار گردشگری به اصفهان

حبیب الله سالارزهی، آرمینا میرزاده شناسایی و اولویت بندی راهبردهای توسعه گردشگری در منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار

محمد قاسمی، مهتا جودزاده، الهام بیگی راد تأثیر مدیریت استعداد بر قابلیت یادگیری سازمانی با نقش میانجی هوش سازمانی

روسیاهی اقتصاد با کار کودک

30میلیون کارت بانکی غیرفعال در ایران وجود دارد!

سطح زیرکشت زعفران در کشور از مرز 100 هزار هکتار عبور می کند

140 میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب اندیمشک اختصاص یافت

حضور پلیس های افتخاری در هیات ها و تکایا/استقرار پلیس در بازار و امامزاده ها

پیمانه مصرف آب و برق در حال لبریز شدن است

دنیای کلاهبرداری های میلیونی تمبرهای قدیمی + تصاویر

سطح زیرکشت زعفران در کشور از مرز 100 هزار هکتار عبور می کند

حسن فارسیجانی، احمد بکلری تبیین نقش انعطاف پذیری تولید در کلاس جهانی

وقتی قطار صنعت کرمانشاه از ریل توسعه خارج می شود

نتایج اولیه همه پرسی اقلیم کردستان؛ پیشتازی «93 درصدی حامیان جدایی

افزایش بهای نفت به بالاترین سطح از ماه آوریل

140 میلیارد ریال برای اجرای طرح فاضلاب اندیمشک اختصاص یافت

30میلیون کارت بانکی غیرفعال در ایران وجود دارد!

ورود قانونی صنایع دستی چینی به بازار گیلان!

سناریوهای نفتی برای کردستان عراق

ضعیف شدن مرکل برای یورو ترسناک است

دنیای کلاهبرداری های میلیونی تمبرهای قدیمی + تصاویر

گام هایی ضروری برای نظام آماری

نرخ تورم عامل ابهام سازی

وقتی قطار صنعت کرمانشاه از ریل توسعه خارج می شود

طاهره علی حیدری بیوکی، حسن خادمی زارع، حسن حسینی نسب مدیریت تسهیلات اعتباری با استفاده از توسعه تحلیل پوششی داده ها

روزانه 480 تن زباله در شهر ارومیه تولید می شود

شیرینی پز اوکراینی هنر مهندسی را در پخت شیرینی به کار میگیرد

پیمانه مصرف آب و برق در حال لبریز شدن است

«بانک سرمایه» ادغام نمی شود

بومی سازی سیستم پایش وضعیت موتورهای هواپیما و هلی کوپتر

نزول 71 واحدی شاخص بورس

پیمانه مصرف آب و برق در حال لبریز شدن است

کشاورزان کرمانشاهی برای تهیه پیاز زعفران با مشکل مواجه هستند

اتوبوس های سطح شهر اهواز باید به 900 دستگاه افزایش پیدا کند

آمار خیره کننده بدهی های شهرداری تهران

خطر الکتروشوک در کمین گونه های هورالعظیم

از «رشد 15 درصدی معاملات مسکن در مرداد» تا «تمدید مهلت تسویه بدهی به سهام عدالت»

کشاورزان کرمانشاهی برای تهیه پیاز زعفران با مشکل مواجه هستند

عکس/ اینجا زشت ترین ساختمان جهان است

راز یک کیلو طلا در عضو خاص بدن مسافر هواپیما ! +تصاویر

ضرورت حذف صفرها و تغییر واحد پول ملی

انجام کارهای خانه عمرتان را طولانی می کند

ورود قطار گردشگری به اصفهان

اتوبوس های سطح شهر اهواز باید به 900 دستگاه افزایش پیدا کند

اینجا زشت ترین ساختمان جهان است

کمیسیون انتخابات اعلام کرد میزان مشارکت در همه پرسی کردستان عراق 72 درصد

چرا تغییرات کوچک اینقدر ما را دچار استرس می کنند!

اتوبوسی شارژی که قادر است 1700 کیلومتر را طی کند

نگاهی به مفهوم رشد، توسعه و عدالت؛ استراتژی رشد مورد تأیید نظام اقتصادی اسلام نیست

استخدام طراح 3D،کارشناس فروش/کانون آگهی و تبلیغات شیوه نوین

استخدام طراح گرافیک در یک شرکت معتبر در قزوین

استخدام منشی،جهت پاسخگویی تلفن در شرکت بازرگانی

استخدام کارشناس حسابدار در شرکت معتبر/ قزوین

قیمت نفت به بالاترین رقم 8 ماه اخیر رسید

بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوآنزا

استخدام فرز کار ماهر در یک شرکت معتبر در شهر قدس

استخدام مشاور ارزیابی بازار در یک سازمان معتبر بین المللی

استخدام پاسخگوی تلفن در آژانس هواپیمایی 10020 /تهران

استخدام کارمند فروش(مدیریت،روابط عمومی،جامعه شناسی)درتهران

استخدام حسابدار در شرکت صفر تا صد تجارت ایرانیان

استخدام کارشناس منایع انسانی در شرکت صفر تا صد

استخدام فروشنده در راه ابریشم آنوش در محدوده قیطریه تهران

اُفت کیفیت آب در پایتخت صنعت ایران/ وقتی دست طبیعت انتقام می گیرد

کانال تلگرام بورسی؛ فرصت یا تهدید؟

بازار شغل های خدماتی سکه شد!

استخدام انباردار آقا با سابقه در شرکت پروزن / البرز

استخدام مهندس مکانیک با سابقه در شهرک صنعتی در قم

خسارت هنگفت سیلاب به عشایر کوچ روی مشگین شهر

اقتصاد مساله اصلی دولت و کشور است

مدیرکل اقتصاد و دارایی: 65میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان یزد جذب شد

بازار شغل های خدماتی سکه شد!

آمار نجفی از بدهی قطعی شهرداری تهران

زمان طلایی برای کاشت محصول طلایی

تولید محصولات پلیمری تا پایان برنامه ششم به 12 میلیون تن می رسد

تشکیل دبیرخانه کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس برای پیگیری 12 مسئله مهم

امکان پرداخت فرد به فرد در پیام رسان "بله "

هدایت سرمایه های بخش خصوصی به سمت پروژه های عمرانی در آلمان

مدار بازار طلا و ارز صعودی شد؛ بازگشت دلار به کانال 3900 تومان

اختصاص 2 هزار هکتار زمین برای توسعه صنایع میان دستی

فقیرترین شهرستان های استان تهران کدامند؟

قیمت سکه و دلار در بازار امروز دوشنبه 3 مهر

زمزمه گرانی بنزین در لایحه بودجه 97

بیمه نامه شخص ثالث باید کد یکتا داشته باشد

دولت آلمان مشوق ورود سرمایه های بخش خصوصی به پروژه های عمرانی

معرفی محصول هایما اس5 توربو اتوماتیک

یک مقام علمی: سالیانه حدود 90میلیون مترمکعب بتن در کشور مصرف می شود

صنعت پتروشیمی در اولویت جذب سرمایه خارجی

سرمایه گذاری 4 میلیاردی شورون برای افزایش تولید

وزارت رفاه: کودکان کار و خیابان باید از شمول طرح فعلی جمع آوری متکدیان خارج شوند

11 میلیارد ریال کالای قاچاق در خوزستان کشف شد

اطلاعیه جدید بانک آینده درباره تعاونی افضل توس

تعویق دستورالعمل حذف برچسب قیمت کالا توسط شریعتمداری

تعیین دستمزد کارگران (خبر جدید)

چین بازار لباس مشکی را هم از تولیدکننده ایرانی می گیرد/ قاچاق پوشاک نسبت به چهار سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است

انتقال مبلغ چک با نرم افزارهای موبایلی

اطلاعیه ایران خودرو در خصوص پخش خودسرانه تبلیغات ماهواره ای

دولت مشوق ورود سرمایه های بخش خصوصی به پروژه های عمرانی است

حضور 16 واحد تولیدی قزوین در نمایشگاه ایران پلاست

امضای قرارداد بانک اقتصادنوین با اوبر بانک اتریش و دانسکه دانمارک

دستمزد کارگران مشاغل منتخب کشاورزی چقدر است؟

بارش برف در قزاقستان

مشارکت بانک ملی ایران در آزادسازی سه زندانی معسر

تحویل خودرو دنا پلاس به خانواده شهدای پلاسکو

تویوتا GT86 با موتور فراری حین فیلم برداری تصادف کرد + فیلم

سفر وزیر نفت به روسیه برای انجام مذاکرات نفتی

مجوز احداث شهر فرودگاهی اهواز صادر شد

"فناوری بلاک چین" به کمک مبادلات بین المللی می آید

روزیاتو: سقوط «IT» پس از دو هفته صدرنشینی مقتدرانه

گزیده اخبار روزانه پایگاه خبری «عصر خودرو» (3 مهر96)

صدور دعوت نامه خریداران پژو2008 برای شهریورماه

قیمت نفت به بالاترین نرخ در 8 ماه گذشته رسید

ممنوعیت فروش مسکن تا 2 سال برای جلوگیری از سوداگری در چین

سقف مجوزهای سرمایه گذاری در شرکت نفت فلات قاره افزایش می یابد

کشته شدن بیش از 17 هزار نفر در آمریکا در سال 2016

جزییات کشف جدیدترین محموله ارز قاچاق

آرین موتور، رتبه اول رضایت مندی مشتریان

معامله 80 هزار تن کالا در تالار فرآورده های نفتی

اولین تلفن هوشمند تاشو سامسونگ در راه است

قیمت بنزین افزایش می یابد؟

تفاهمنامه مطالعاتی میادین سپهر و جفیر امضا شد

اهمیت داستان سرایی در روابط عمومی

تعاونی تکتام نوین تندیس تعاونی برتر ملی را از آن خود کرد

توافق خانه معدن و وزارت کشور برای توسعه معدن

جایگاه برتر بانک شهر در میان بانک های سراسر کشور

چرا به سامانه صراف الکترونیک نیاز داریم؟

برای خرید آپارتمان در صادقیه چقدر باید هزینه کرد؟+ جدول قیمت

سامانه وام ازدواج باز شد

برنامه ریزی هند برای تولید 175 هزار مگاوات برق از طریق باد و خورشید

حکم اخراج کارکنان پالایشگاه ستاره خلیج فارس ابطال شد

پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری نیمه اول 96

سالانه چند میلیون توریست خارجی به تهران می آید؟

هزینه سفر به ارمنستان در مهر ماه96 +جدول

مدل ارتقاء یافته نوکیا 8 در راه است

آغاز تولید BP در میدان گازی خزای عمان

تقویت روابط در فرهنگ ترافیک

تصویب 4800 میلیارد ریال تسهیلات در بانک سینا برای طرح های مناطق روستایی

وعده امارات برای پایبندی به توافق اوپک

قیمت سکه ، طلا و ارز (جدول)

آیا هیوندا تبدیل به بزرگ ترین خودرو ساز جهان خواهد شد؟

آرین موتور، رتبه اول رضایت مندی مشتریان را کسب کرد

خرید موتورسیکلت بی ام و

آیا بحران بدهی استارتاپ های ایرانی در راه است؟

موانع پیش روی ژاپن در تولید انرژی بیومس

واریز نشدن مستمری بازنشستگان 18 شرکت نفتی واگذار شده + اسامی شرکت ها

بانک پارسیان گواهی سپرده خود را تسویه کرد

ایرانی که به نشانه اعتراض خودروی BMW خود را به آتش کشید+فیلم

جلوگیری از افزایش قیمت مسکن در چین با کنترل سوداگری و دلالی

شروع قیمت گوگل پیکسل 2 از 650 دلار خواهد بود

خرید یکی از محصولات فول آپشن Lexus در خارج از کشور چند دلار آب می خورد؟

قایق لوکس 60 میلیارد تومانی پورشه چه امکاناتی دارد؟

تشریح روبط اقتصادی ایران و قزاقستان؛ قزاق ها برای توسعه تجارت به ایران می آیند

بزرگترین لاکپشت جهان با 2متر طول و 500 کیلو وزن! +عکس

رییس جمهوری آذربایجان تاسیس کارخانه ایران خودرو را مظهر همکاری ایران و (جمهوری) دانست

با 7 راه ساده برای سرعت بخشیدن به تلفن های هوشمند اندرویدی آشنا شوید

عرضه سهام کرمان خودرو در روزهای آتی بیشتر می شود

کاهش عرضه میعانات قطر و آمریکابه نفع ایران تمام شد

موتورسیکلت عجیب پورشه الهام گرفته شده از آیفون را ببینید

قیمت نفت به بالاترین رقم 8 ماه اخیر رسید

سیم کارت های شاتل موبایل با پیش شماره 0998 و کد یک وارد بازار شد

خدمات پس از فروش ایران خودرو باز هم صعود کرد

تحریم صادرات آمریکا به ایران

تسویه موفق 2.000 میلیارد تومان گواهی سپرده بانک پارسیان

ظاهرا میت 10 تنها تلفن هوشمند کمپانی هوآوی نیست که در پاییز امسال معرفی خواهد شد

استخدام شرکت فرانسوز یزد از سراسر کشور

مراحل مقدماتی الکام گیمز به صورت آنلاین آغاز شد

نگاه اقتصاد مقاومتی از آینده به حال است

نگاه اقتصاد مقاومتی از آینده به حال است