مطالب مرتبط:
راه استفاده بهتر جوانان ایرانی از اینترنت چیست
بررسی دلیل خیانت زنان متاهل ایرانی به شوهرانشان چیست؟
بررسی دلیل خیانت زنان متاهل ایرانی به شوهرانشان چیست؟
جوانان ایرانی آماده دفاع از مرزهای اعتقادی اسلام هستند
ماموریت دولت دوازدهم در حوزه جوانان چیست؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 28 مرداد 1396 ساعت 08:452017-08-19اقتصادي

راه استفاده بهتر جوانان ایرانی از اینترنت چیست


«طبق آمار منتشر شده از سوی مرکز افکارسنجی ایران (ایسپا) بیش از 80 درصد از جمعیت جوان ایران با میانگین سنی 15 الی 24 سال از شبکه اینترنت استفاده می کنند.

- طبق آمار منتشر شده از سوی مرکز افکارسنجی ایران (ایسپا) بیش از 80 درصد از جمعیت جوان ایران با میانگین سنی 15 الی 24 سال از شبکه اینترنت استفاده می کنند.

این در حالی است که میانگین استفاده از اینترنت در جمعیت جوان سایر کشورهای در حال توسعه دنیا 67 درصد است.

رویداد24"- طبق آمار منتشر شده از سوی مرکز افکارسنجی ایران (ایسپا) بیش از 80 درصد از جمعیت جوان ایران با میانگین سنی 15 الی 24 سال از شبکه اینترنت استفاده می کنند.

این در حالی است که میانگین استفاده از اینترنت در جمعیت جوان سایر کشورهای در حال توسعه دنیا 67 درصد است.

این خبری بود که روی خروجی یکی از خبرگزاری ها قرار گرفت و حال این سؤال مطرح است که آیا مقایسه ایران با کشورهای در حال توسعه مقایسه درستی است؟ چه عواملی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور موجب شده است که خیل عظیمی از جوانان وقت خود را در اینترنت صرف کنند؟ گرایش این میزان جوان به استفاده از اینترنت دارای چه تبعات مثبت و منفی است؟ و دولتمردان حوزه فاوا چه وظایفی در قبال این بخش دارند؟ روزنامه ایران به سراغ کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات رفته و نظر آنها را درباره این سؤالات جویا شده است.

تولید محتوا در شبکه ملی اطلاعاتسهیل تقوی، کارشناس حوزه فناوری اطلاعات معتقد است که مقایسه ایران با کشورهای در حال توسعه در زمینه استفاده از اینترنت مقایسه خوبی نیست و باید کشورهای جوان نفت خیز و نزدیک به کشور ما بررسی می شد، از این رو به نظر می رسد شاخص های درستی در این زمینه به کار نرفته باشد.

تقوی با بیان اینکه استفاده از اینترنت صرفاً شامل این سن از جوانان در جامعه نیز نمی شود، به ایران گفت: اکنون تمام سنین از کوچک تا بزرگ وقت خود را در شبکه های اینترنتی می گذرانند و حتی در تحقیقاتی که سازمان فناوری اطلاعات انجام داده است استفاده از اینترنت، ارتباطی به بیکاری نیز ندارد، چرا که طبق آمار به دست آمده حتی کسانی که شاغل نیز هستند وقت زیادی را در اینترنت می گذرانند و حتی ساعت هایی که افراد بخصوص کارمندان در اینترنت صرف می کنند بیشتر از زمان هایی است که در محل کار خود حضور دارند.

این کارشناس حوزه فناوری اطلاعات علت حضور بالای افراد بخصوص جوانان در شبکه اینترنت را افزایش پهنای باند در کشور و افزایش دسترسی ها دانسته و در ادامه به ایران گفت: ضمن اینکه استفاده از ابزارها و گوشی های هوشمند نیز افزایش یافته، قیمت اینترنت نیز ارزانتر شده است و توجه داشته باشید از زمانی که تلفن های هوشمند با راه اندازی اپراتورها به اینترنت متصل شده اند دسترسی ها بیشتر از زمانی است که مردم با کامپیوتر شخصی و لپ تاپ به اینترنت متصل می شدند، از این رو با وجود ابزارهای جدید تجربه کاربری نیز در تلفن های همراه خیلی راحت تر از گذشته شده است و افراد در سنین مختلف به اینترنت روی می آورند و مانند گذشته نیست که تنها سنین متوسط (بین 20 تا 40 سال) به نوعی کاربر اینترنت به حساب می آمدند.

تقوی معتقد است حال که دولت پهنای باند را افزایش و قیمت دسترسی به اینترنت را کاهش داده است باید در کنار آن به چگونگی استفاده از اینترنت نیز بپردازد و در این باره فرهنگسازی کند، چرا که طبق بررسی دیگری که سازمان فناوری اطلاعات انجام داده معمولاً کاربران بدون احساس نیاز و صرفاً برای سرگرمی از اینترنت استفاده می کنند و آمارهای بالای عضویت در کانال های سرگرمی نیز این موضوع را تأیید می کند.

این کارشناس حوزه فاوا در ادامه افزود: دولت باید استفاده از اینترنت را هدفدار کند و بهترین روش برای هدفدار کردن آن ارائه خدمات بر بستر اینترنت است.

اکنون انواع خدماتی (مانند خدمات دولت الکترونیک) که به وسیله اینترنت عرضه می شود، ضعیف است البته باید گفت از زمانی که اپلیکیشن های تلفن همراه شکل گرفته این وضعیت بهتر از گذشته است، ولی مسئولان باید با ارائه محتوای فاخر و خدمات، بخصوص به رده های سنی یاد شده آنها را در شبکه اینترنت هدایت کنند و تولید محتوا در شبکه ملی اطلاعات در این میان نقش بسیار پررنگی دارد و دولت در این زمینه کارهای مثبتی انجام داده است اما هنوز جای کار زیادی باقی مانده است.

هدایت جوانان به سمت ایجاد رونق اقتصادیمحسن مروجی، کارشناس حوزه فناوری اطلاعات نیز معتقد است گسترش پهنای باند و افزایش دسترسی به شبکه اینترنت مانند اتوبانی است که بسیار مدرن ساخته شده است اما این اتوبان نیاز به مسائل حاشیه ای مانند اقامتگاه، پمپ بنزین، نصب علائم و.

دارد اما به این موارد توجه کافی نشده است و این دو همپای هم رشد نکرده اند.

شاید راه اندازی اینترنت و افزایش پهنای باند راحت تر از حواشی آن باشد ولی حواشی آن بسیار مهمتر است، از این رو بستر برای استفاده جوانان از اینترنت فراهم شده است و جوانان به شبکه اینترنت دسترسی دارند ولی چون هدایت نشده اند، بیشتر وقت گذرانی می کنند.

این کارشناس به ایران گفت: برای اینکه از هدررفت وقت جوانان در شبکه اینترنت جلوگیری کنیم، باید برنامه های مدونی را برای استفاده بهینه از این بستر اجرا کرده و با هدایت جوانان به سوی ایجاد رونق اقتصادی حرکت کنیم.

باید شبکه های اجتماعی داخلی را توسعه داد و یکی از راه های توسعه آن ایجاد پرداخت های مالی است، چرا که در این شبکه ها کسب و کارهای خانگی شکل گرفته است و باید پرداخت های مالی شکل قانونی به خود بگیرد تا خانواده ها به آن اطمینان کرده و شیوه امنی برای کسب و کارها مهیا شود.

البته در اتوبانی که ساخته شده هر کسی قویتر است، بیشتر هم استفاده می کند و دیده می شود که خارجی ها حضور پرقدرتی دارند و شبکه های داخلی توان رقابت با آنها را ندارند.

بنابراین باید مزیت هایی برای شبکه های داخلی در نظر گرفته شود.

مروجی در پاسخ به این سؤال که وضعیت دیگر کشورها در استفاده جوانان از اینترنت چگونه است به ایران گفت: استفاده از هر تکنولوژی جدید دارای یک بلوغی است و بیشتر کشورهای توسعه یافته به این بلوغ رسیده اند.

بنابراین اگر در کشور ما نیز استفاده از اینترنت به بلوغ خود برسد کاربران ما نیز به این نتیجه می رسند که باید درست از این وسیله استفاده کرد.

ایجاد محتواهای فاخر مرتضی کشوری، دیگر کارشناس حوزه فناوری اطلاعات نیز بر این اعتقاد است که منبع آمار اعلام شده چندان دقیق نیست، چرا که باید جمعیت جوان کشور خود را با کشورهایی که شبیه به ما هستند بررسی کرد نه کشورهای توسعه یافته.

کشوری، درباره علت گرایش بالای جوانان به شبکه اینترنت به ایران گفت: باید این واقعیت را پذیرفت که کشور ما دارای تفریحات فیزیکی اندکی است و همین موضوع موجب شده که جوانان به سمت استفاده از شبکه اینترنت تمایل بیشتری نشان دهند.

بنابراین اگر مسئولان به دنبال این هستند که گشت زنی بیهوده جوانان را در اینترنت به حداقل برسانند باید ضمن افزایش تفریحات فیزیکی برای جوانان، محتواهای فاخر در شبکه اینترنت مهیا کنند تا استفاده از فضای مجازی نیز متعادل شود.

مرتضی کشوری توقف افزایش پهنای باند، به این دلیل که جوانان به سمت شبکه های اینترنت گرایش پیدا نکنند تا وقت آنها تلف نشود را پاک کردن صورت مسأله عنوان کرد و گفت: با افزایش ندادن پهنای باند ما عملاً جلو بسیاری از کارهای مفیدی که روی این بستر انجام می شود را نیز نادیده گرفته و مانع عملی شدن آنها می شویم.

وی افزود: مسئولان باید سرویس های خوب و فرهنگی و کاربردی بخصوص محتواهای خوب بومی را به جوانان ارائه کنند و این کار باید همزمان با توسعه پهنای باند صورت بگیرد.

تجربه نشان داده است که مردم به دنبال محتوای خوب هستند.

بنابراین مدیریت مهم ترین کار است و باید با تولید محتواهای خوب جوانان را به استفاده بهینه از شبکه اینترنت سوق داد.


کلید واژه ها: اینترنت - فناوری اطلاعات - ایران - شبکه اینترنت - جوان - اطلاعات - کشور - میانگین سنی - فناوری - جمعیت - جوانان - شبکه - کارشناس - سازمان فناوری اطلاعات - درصد - توسعه - افزایش - آمار - منتشر - گوشی های هوشمند - روزنامه ایران - خبرگزاری ها - هایی - ارتباطات - کارمندان - خبرگزاری - روزنامه - محل کار - هوشمند - بیکاری

آخرین اخبار سرویس:
برخی بانک ها دستورالعمل کاهش نرخ سودها را دور می زنند

استخدام نیرو مسلط به جوشکاری و تأسیسات در شهر مشهد

جاده ، ضروری ترین زیر ساخت برای کوچ عشایر در شمال خوزستان

استخدام تعدادی چرخکار ماهر جهت دوخت مبل در مشهد

استخدام لیسانس بازرگانی جهت همکاری در شهر مشهد

استخدام کمک برشکار و مونتاژکار جهت کابینت mdf در کرج

استخدام تعدادی کارگر ماهر فنی و جوشکار در مشهد

استخدام آقا جهت تایپ و تکثیر در شهر مشهد

استخدام منشی خانم جهت امور حسابداری در مشهد

استخدام خانم مسلط به کامپیوتر جهت دفتر باربری  اهواز

استخدام تعدادی کارگر ماهر و نیمه ماهر جهت کار کناف در مشهد

استخدام سالن کار و نیرو جهت کار در آشپزخانه  کرج

بازنگری در تعریف لوکس ها

نوبت کاشت حلزون گوش در استان مرکزی به روز است

پلمپ قالیشویی تولید کننده لوازم آرایشی

شمار مسکن های چندخانواری در کشور

لزوم ایجاد صنایع تبدیلی باغی در شهرستان بروجرد

کیفیت آب شرب انتقالی به اردبیل مطالعه شود

50 درصد گندم در 5 استان خریداری شد

رونق فروش آپارتمان های 60 تا 70 متری در تهران

استخدام حسابدار و راننده در دفتر مرکزی آذارن پلاستیک

14 تن پودر گوشت قاچاق کشف شد

استخدام ساندویچ زن نیمه وقت جهت کار در فست فود

استخدام منشی جهت یک شرکت معتبر واقع در تهران

سپرده گذاری 2/6 میلیارد دلاری در بانک ها بر خلاف اساسنامه

15 مهر؛ آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تابستان

استخدام بازاریاب در شرکت پخش طاها

حرف عجیب خسرو تاج و ضرورت خانه تکانی مدیران از وزارت صنعت

استخدام کافه بارن

آشنایی با دستمزد روزانه کارگر کشاورزی

نسخه ارتقا یافته نوکیا 8 با رم 6 گیگابایتی تأیید شد

بانک مرکزی شرایط استفاده از ارز ملی در تجارت را فراهم کند

آیین­ نامه اجرایی انتشار اسناد خزانه اسلامی تصویب شد

موجودی قابل دسترس بخش مسکن 22.8 میلیون واحد است

پرداخت بدون اینترنت با کارت های آفلاین

چرم ایرانی با نشان ایتالیایی

بررسی توافق کاهش تولید نفت

مرگ کارخانه ماشین سازی اراک در راه است!

هزینه خرید یک دوربین چاپ سریع چقدر است؟+ جدول

استخدام منشی مسلط به کامپیوتر جهت شرکت بازرگانی در مشهد

استخدام فروشنده خانم جهت همکاری در شهر همدان

استخدام تعدادی رویه کوب در شرکت تولیدی مبلمان در شهر مشهد

استخدام نیروی خدماتی جهت مرکز اعصاب و روان بانوان  کرج

استخدام منشی صندوقدار جهت کار در آشپزخانه بیرون بر  اهواز

استخدام پرستار خانم جهت نگهداری از سالمند در شهر همدان

بانکهای کهگیلویه و بویراحمد سود سپرده های سرمایه گذاری را کاهش دهند

27 درصد از معاملات شش ماه گذشته بورس در اختیار 5 کارگزاری

استخدام تعدادی کارگر ماهر جهت کار در کارواش در شهر مشهد

اجاره رایگان مسکن به زنان به شرط همخانه شدن!

استخدام منشی آقا جهت همکاری در آژانش در مشهد

استخدام مدرس و سوپروایزر آموزشی در آموزشگاه اسپیکان/ صادقیه

استخدام فروشنده به صورت تمام وقت در شهر همدان

سرقت بزرگ طلا در دو ساعت

سفر معاون وزیر اقتصاد و رییس کل گمرک به ترکیه

عضو اتاق بازرگانی استان مرکزی: سوء مدیریت و واگذاری رانتی، هپکو و آذرآب را دچار مشکل کرده است

نیم نگاه گریت وال به فیات-کرایسلر باعث خیز ارزش سهام میلان شد

جاده ، ضروری ترین زیر ساخت برای کوچ عشایر در شمال خوزستان

استخدام طراح مسلط به فتوشاپ در کرج

استخدام خدمات و آبدارچی جهت شرکت معتبر اطلاع رسانی در مشهد

استخدام قناد خشک کار حرفه ای در شهر همدان

استخدام کارشناس برنامه نویسی در مشهد

استخدام منشی خانم در شرکت چدنیت صدر / تهران

استخدام مدیر فروش حرفه ای آشنا به It جهت کار در مشهد

با 16 میلیون تومان تندر90 پلاس اتوماتیک بخرید

عامل اقتصادی پنهان در اصرار بر استقلال کردستان عراق

استخدام کارشناس IT در یک شرکت معتبر اطلاع رسانی در مشهد

استخدام صندوقدار خانم جهت فست فود در محدوده کرج

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر نرم افزاری در مشهد

استخدام انباردار در آشپزخانه مادر  اهواز

طی شهریور ماه رقم خورد داد و ستد 36 هزار میلیارد ریال کالا در بورس کالای ایران

مرگ سفره های زیر زمینی لرستان نتیجه خشکسالی مدیریتی است

عرضه کتاب با تخفیف 30 درصد

پرداخت بیش از 23 هزار میلیارد ریال سود به سرمایه گذاران در مهر ماه

پس لرزه های حذف ارز مبادله ای/نهاده های دامی در بازار گران شد

تکلیف مصرف آب سد کالپوش مشخص شد+ فیلم

قطعی جریان گاز در برخی مناطق تبریز

رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی برخوار: بیش از نیمی از تعاونی های این شهرستان نیمه فعال هستند

پیش بینی تولید 14 میلیون و 800 هزار تنی گندم در سال 1404

فائو تولید گندم ایران را کماکان 25 درصد بیش از میانگین 5 سال اخیر پیش بینی کرد

بانک مرکزی نمی تواند شانه خالی کند

پشت پرده دستور حذف قیمت کالا

رشد فروش کالاهای سازمان فروش اموال تملیکی

حال ماشین سازی اراک خوب نیست!

خرید یک دوربین چاپ سریع چقدر تمام می شود؟

استخدام سرپرست فروش،کارشناس تحقیق و توسعه در تهران

حضور هنرمندان صنایع دستی در نمایشگاه هفته تجاری چین در تهران

هزینه سفر به آنتالیا در مهر ماه جاری +جدول

دست های پنهان اقتصادی برای استقلال کردستان عراق

احداث 200خانه روستایی با پرداخت کمک بلاعوض در شادگان

طرح های پژوهشی فناورانه در استان اردبیل حمایت مالی می شوند

نجات 65 بنگاه اقتصادی بحرانی با تسهیلات بانک ملی ایران

عکس/ مهم ترین وسیله نقلیه در بنگلادش

استخدام مدیر دفتر مسلط به نرم افزار و امور اداری در مشهد

استخدام فروشنده خانم جهت فروشندگی پوشاک در کرج

اختصاص25 درصد اراضی ایران به محصولات ارگانیک تا سال 1404

میزان دستمزدکارگران مشاغل منتخب کشاورزی/بالاترین و کمترین دستمزد

استخدام سازمان تامین اجتماعی تهران شروع شد

استخدام برقکار صنعتی جهت همکاری با شرکت معتبر در کرج

استخدام راننده در آژانس 84 در بندر عباس

استخدام تعدادی راننده جهت آژانس بوستان در کرج

استخدام تراشکار جهت همکاری در شهر کرج

استخدام منشی خانم جهت همکاری در شهر کرج

اختصاص 2500 میلیارد تومان اعتبار به واحدهای صنعتی در سال جاری

استخدام سازمان تامین اجتماعی در تهران

استخدام مهندس مکانیک آشنا با طراحی سیستم های تهویه مطبوع

نیشابور ،رتبه نخست تولید گوشت قرمز خراسان رضوی

پرداخت هزینه های دارویی بیماران نیازمند توسط خیرین هلال احمری

برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی رنگ- رزین و مواد کامپوزیت

قیمت بنزین افزایش می یابد؟/وقتی افزایش ضریب سوخت ساز گرانی را کوک می کند

نوبت کاشت حلزون گوش در استان مرکزی به روز است

نگاه ویژه فولادسازان به محصولی که ناگهان قیمتش 10 برابر شد/ اهمیت الکترود در چرخه تولید فولاد کشور چقدر است؟

رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی برخوار: بیش از نیمی از تعاونی های این شهرستان نیمه فعال هستند

استخدام بازاریاب حرفه ای آقا جهت کار MDF در کرج

فارس از وضعیت ترافیکی راه ها گزارش می دهد افزایش تردد خودروهای سنگین در محورهای مواصلاتی/ترافیک جاده ها بین ساعات 17 تا 18

استخدام کارشناس اجرایی در مروا سیستم/ تهران

ساعت به ساعت با قیمت دلار آمریکا، یورو و درهم

استخدام انباردار آقا با ضامن معتبر مسلط به آفیس در کرج

استخدام تعمیرکار ماهر و نصاب پکیج در کرج

آمادگی خراسان رضوی برای تولید محصولات برندهای مطرح خودروسازی

سهم زنجان از صادرات کل کشور به بیش از یک درصد رسید

مدت زمان اجرای پروژه های عمرانی در آبدانان 6 ماه کاهش یافت

حضور پراید در 85 درصد تصادفات جاده ای شهریورماه در سمنان

استخدام تامین اجتماعی تهران

استخدام پیک موتوری جهت یک مجموعه در تهران

استخدام نیروی کارواش جهت خودروهای سنگین در خراسان رضوی

قیمت انواع لاستیک و رینگ خودرو/دوشنبه سوم مهرماه 96

بررسی کاهش انتظار وام مسکن در هیات دولت

استخدام 3 ردیف شغلی در توسعه تجارت سریر در تهران

برداشت گردوی سبز در ایذه آغاز شد

واردات و قاچاق بدون روتوش سیاسی

حضور بانک BPI فرانسه در پروژه های ایران

طرح صندوق خرد زنان روستایی در 14 استان کشور اجرا شد

زندگی سخت رانندگان تاکسی زیر سایه گرانی

اجاره رایگان مسکن به زنان به شرط هم خانه شدن!

استخدام بازاریاب جهت شرکت اینترنتی در کرج

حضور پراید در 85 درصد تصادفات جاده ای شهریورماه در سمنان

واحدهای کوچک تولید نوشت افزار ایرانی را حمایت می کنیم

ساخت واحد مسکونی برای نیازمندان مازندران

گروه اقتصادی کرمان خودرو به بورس رفت/ عرضه سهام خودروسازان کرمانی به عموم

صادرات 10 هزار تن قزل آلا در سال 95

یک کارشناس مسکن:افزایش 6 درصدی صدور پروانه ساختمانی نوید رونق مسکن در نیمه دوم امسال می دهد

سهم زنجان از صادرات کل کشور به بیش از یک درصد رسید

موزه ها 5 مهر رایگان شد

مدت زمان اجرای پروژه های عمرانی در آبدانان 6 ماه کاهش یافت

تداوم طرح سالمسازی دریا در مازندران خطر بیخ گوش مسافران

نماینده مجلس: 120هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایجاد می شود

آمادگی خراسان رضوی برای تولید محصولات برندهای مطرح خودروسازی

استخدام 7 ردیف شغلی درشرکت مهندسین مشاور پولاد

استخدام فروشنده دوربین های عکاسی و فیلم برداری در تهران

گروگانگیری فقط برای 800 هزار تومان!

استخدام کارشناس فروش،کارمند اداری در شرکت میلان رادنقش

تلفات حوادث رانندگی درون شهری فارس 13 درصد افزایش یافت

استخدام کارشناس فنی و فروش درشرکت مبنا سرشت پارسیان-یزد

استخدام منشی آشنا به کامپیوتر  شهر کرج

لیست قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو اعلام شد

لندروور از دیسکاوری اسپورت خود رونمایی کرد/ ثبت رکوردی جدید با بکسل کردن هفت واگن باربری و یک کشنده غول پیکر (+عکس)

تحمیل فروش مکمل در پمپ بنزین غیر قانونی است

رقم وام خرید مسکن، امسال بالا نمی رود/ افزایش دوره بازپرداخت اقساط به شرط ارائه یارانه

گرفتن وجوه خارج از قرارداد از سوی وکلا چه حکمی دارد؟/ حق الوکاله های بی حساب

قیمت انواع گوشی های موبایل در بازار امروز/دوشنبه سوم مهرماه96

نسخه جدید استینگر به بازار خواهد آمد

استارت آپ گرفتار آزمون و خطای تصمیم گیری می شوند؟

تحمیل فروش مکمل های بنزین در جایگاه های سوختگیری غیرقانونی است

پروانه کاربرد نشان غذای حلال برای نخستین بار در استان زنجان صادر می شود

استخدام منشی خانم با حقوق ثابت و فن بیان بالا در بندر عباس

استخدام بازاریاب و مسئول عمده فروشی جهت یک شرکت دخانی در تبریز

استخدام بازاریاب جهت شهر بندر عباس

تداوم طرح سالمسازی دریا در مازندران/ خطر بیخ گوش مسافران

هزینه ماشین نویسی در ایام محرم چقدر است + تصاویر

استخدام منشی جهت کار در شرکت ماشین های اداری  کرج

استخدام تلفنچی آقا جهت همکاری در شیفت شب تاکسی تلفنی

استخدام منشی خانم در تاکسی تلفنی در بندر عباس

استخدام منشی خانم جهت کار در شرکت بازرگانی  کرج

رضایت مشتریان از خودروسازان کاهش یافت

از ظرفیت های سرمایه گذاری دریاچه نمک استفاده شود

یک کارشناس مسکن:افزایش 6 درصدی صدور پروانه ساختمانی نوید رونق مسکن در نیمه دوم امسال می دهد

سفر معاون وزیر اقتصاد و رییس کل گمرک به ترکیه

تصویر روز 3 مهرماه

بازار جهانی فولاد در دوره نزول

دستیابی کشور به حفاری اکتشافی تا عمق 1800 متر

آمادگی خراسان رضوی برای تولید محصولات برندهای مطرح خودروسازی

سرب در مرز 2500 دلار

استخدام مهندس فروش و مدیریت بازرگانی در مهندسی پزشکی زیستمند

استخدام آشپز ماهر جهت کار در سفره خانه در بندر عباس

وزرای جهاد کشاورزی و صنعت و تجارت پاسخگوی واردات برنج باشند

استخدام مزدی دوز مانتو با تیراژ و کیفیت بالا در کرج

استخدام تعدادی راننده خانم جهت آژانس بانوان اندیشه در تبریز

استخدام مهندس IT مسلط به سخت افزار و نرم افزار در کرج

استخدام آقا آشنا به کامپیوتر جهت پاسخگویی به تلفن در آژانس

استخدام بازاریاب جهت یک شرکت پخش محصولات آرایشی بهداشتی

استخدام همکار دندانپزشک با مجوز کار در درمانگاه ها در مشهد

آبگیری 177 سازه آبخیزداری در هرمزگان با بارش های تابستانه

استخدام تراکت پخش کن جهت نمایشگاه در کرج

از فواید بی نظیر نوشیدن چای سیاه چه می دانید؟

استخدام بازاریاب فعال خانم جهت شرکت پخش مواد غذایی در تبریز

رفع تنش آبی در شهرهای شیروان و اسفراین 117 میلیارد ریال نیاز دارد

فردا؛ اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی کشور

خریداری 90 هزار تن چای سبز در چین پایانی/ پرداخت 68 درصدی مطالبات چای کاران تا شروع چین سوم چای

بچه های ناخواسته را نفروشید

استخدام مدیر فروش، مسئول خرید، کارمند اداری و بازاریاب در شرکت

راه استفاده بهتر جوانان ایرانی از اینترنت چیست

راه استفاده بهتر جوانان ایرانی از اینترنت چیست