مطالب مرتبط:
بومی سازی علوم انسانی مقدمه و مجرای حرکت به سمت اسلامی سازی آن است
بومی سازی علوم مجرای ضروری به سوی حرکت به سمت علوم انسانی اسلامی است
اندیشه مخالفت با اسلامی سازی علوم انسانی، اندیشه ای آپارتایدی و انحصارگرایانه است
اندیشه مخالفت با اسلامی سازی علوم انسانی آپارتایدی و انحصارگرایانه است
گفتمان سازی، ایده ای نوظهور در علوم انسانی - اسلامی است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مرداد 1396 ساعت 23:022017-08-18سياسي

بومی سازی علوم مجرای ضروری به سوی حرکت به سمت علوم انسانی اسلامی است


حوزه/ رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بیان کرد:بومی سازی نمی تواند جای اسلامی سازی را بگیرد اما بومی سازی مقدمه و مجرای ضروری حرکت به سمت علوم انسانی اسلامی است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی امروز در مراسم اختتامیه سومین دوره گفتمان نخبگان علوم انسانی اسلامی که در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، گفت: مجموعه فعالان این طرح به دنبال اجرای بهترین روند و فعالیت و کاری بودند که بتواند در آینده علمی کشور مثمر ثمر باشد.

وی افزود: از جمله اهداف این دوره می توان به گفتمان سازی و ترویج ایده گفتمان علوم انسانی اسلامی اشاره کرد؛ این دوره فرصت مطلوبی برای افزایش محتواهای مورد نیاز در این حوزه بوده است و برای اینکه بتوانیم در راستای محورهای مورد نظر حرکت کنیم از ظرفیت اساتید برجسته استفاده کرده ایم.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم بیان کرد: محتوای نشست های آموزشی در این دوره در قالب کتابی منتشر می شود؛ این نکته را باید گفت که در دعوت از اساتید و تامین محتوای علمی دوره گفتمان نخبگان علوم انسانی اسلامی به دنبال این نبوده که یک دیدگاه در حوزه علوم انسانی را ترویج دهیم به همین علت برخی افراد که ممکن است با علوم انسانی اسلامی زاویه داشته باشند را به دوره دعوت کرده ایم تا بتوانیم قرائت های مختلفی از علوم انسانی اسلامی را به دانشجویان ارائه دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین واعظی گفت: تحول در حوزه علوم انسانی اسلامی نیازمند یک جریان دانشی است؛ از دیگر برکات طرح گفتمان نخبگان علوم انسانی اسلامی، محدود نشدن به دوره آموزشی دو هفته ای در قم است چرا که این دوره آغاز یک برنامه چند ساله خواهد بود که در این برنامه به دنبال آموزش 60 واحد درسی هستیم.

وی با اشاره به برگزاری دوره های تکمیلی در طول سال اظهار کرد: برگزاری این دوره ها به هدف اصلی راه اندازی طرح گفتمان نخبگان علوم انسانی اسلامی که کادرسازی و نیروسازی در دانشگاه ها به منظور تولید علوم در حوزه علوم انسانی اسلامی است کمک می کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه افراد می توانند پایان نامه های علمی خود را با محوریت مباحث علوم انسانی اسلامی دنبال کنند، گفت: در آینده با مجموع وسیعی از رشته های علوم انسانی روبه رو خواهیم بود که ضمن اعتقاد و تعهد نسبت به علوم انسانی اسلامی، در راستای حرکت بخشیدن به این چرخه در حال تلاش خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه ایده علوم انسانی اسلامی با واکنش های منفی نیز روبه رو است، اظهار کرد: در سطح فضای علمی کشور مخالفینی وجود دارند که واکنش های منفی نسبت به این ایده نشان می دهند که بخشی از آنها به انگیزه های سیاسی و غبارآلود بودن فضای تفهیم و تفاهم نسبت به علوم انسانی اسلامی بر می گردد.

وی با ذکر این مطلب که برخی از مخالفت ها و واکنش های منفی نسبت به علوم انسانی اسلامی به سبب برخی از دفاع های نادرست توسط افراد ناآگاه است گفت: برخی افراد به شیوه ای ایده علوم انسانی اسلامی را طرح می کنند که افراد دیگر از این ایده برداشت منفی می کنند به همین علت در این دوره آموزشی به دنبال فعالیت های علمی بوده ایم که بتوانیم از ترویج جلوه منفی این ایده جلوگیری کنیم.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم یادآورشد: مخالفت ورزی با غرب نخستین وجوه ایده علوم انسانی اسلامی از نظر واکنش های سلبی است؛ جریانی به علت غرب ستیزی علوم انسانی را ابزار عملکردهای خود قرار داده اند به این معنا که علوم انسانی به قدرتی برای غرب ستیزی تبدیل شده است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه علم و معرفت غربی و شرقی و اسلامی و غیر اسلامی ندارد، مطرح کرد: داشتن موضع تهاجمی نسبت به علوم انسانی و طرح ایده علوم انسانی اسلامی واکنش سلبی دیگری است که توسط برخی از افراد دنبال می شود.

وی با تاکید بر اینکه واکنش سلبی دیگر لزوم بومی سازی علوم انسانی به جای لزوم اسلامی سازی علوم انسانی است، ادامه داد: بومی سازی علوم انسانی قابل دفاع بوده اما در واکنش های سلبی با بازخورد منفی قابل مشاهده است، این افراد مدافعان علوم انسانی اسلامی را دعوت می کنند که به جای شعار علوم انسانی اسلامی از شعار لزوم بومی سازی علوم انسانی استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین واعظی یادآورشد: در میان واکنش ها برخی اعتقاد دارند که امکان تحقق علوم انسانی اسلامی وجود ندارد، این واکنش منفی ترین واکنش است که مشکلات بسیاری را به دنبال دارد؛ بر خلاف کنش های نادرست انگیزه طرح ایده علوم انسانی اسلامی غرب ستیزی نیست، علوم انسانی موجود را از ارکان تکمیل مدنیت معاصر غربی و محتوای بسیاری از نظریه ها در حوزه های مختلف سیاست، اقتصاد و حقوق را مشکل دار می دانیم و پایه های نظری را قبول نداریم، آنها را غیر معنوی و سبب فروپاشی اخلاق و معنویت می دانیم به همین علت با کلیت مدنیت غربی مخالفت می کنیم.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهارکرد: برخی افراد با نگاه وارونه نسبت به علوم انسانی اسلامی به دنبال ترویج نگاه های منفی هستند؛ اینکه افراد علم ستیز و معرفت ستیز به دنبال طرح علوم انسانی اسلامی هستند نادرست است چرا که این دیدگاه نشان از نداشتن تحلیل عمیق نسبت به علوم انسانی موجود است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: بر اساس نگاه های غیر منطقی همه بر اساس مبانی فکری خود می توانند به علوم انسانی وارد شوند اما یک جریان فکری همانند اسلام نمی تواند به این حوزه وارد شود و فرآیند تولید علم را طی کند؛بومی سازی به اسلامی سازی علوم انسانی ختم می شود؛ قدم بومی سازی علوم انسانی نسبت به اسلامی سازی علوم انسانی درست است چرا که اگر به تمدن علوم انسانی غرب نگاه کنیم مقوله تولید دانش با مقوله حل مسئله گره خورده است و هر جا علمی به دنبال حل مسئله می رود علم تولید می شود، چیزی که به عنوان علوم انسانی در غرب در شاخه های مختلف مطرح شده تلاش دانشمندان برای رفع مشکلات است.

حجت الاسلام والمسلمین واعظی با بیان اینکه جامعه امروز در حوزه اقتصاد، سیاست و فرهنگ درگیر مشکلات بسیاری است، مطرح کرد: باید مشکلات و مسئله های خود را در این حوزه ها دنبال کنیم تا به تولید علم برسیم، دعوت به بومی سازی و دعوت علما برای رفع مشکلات درست است اما متناسب با علوم انسانی اسلامی نیست چرا که بر اساس این دیدگاه باید مشکلات جامعه را مبتنی بر مباحث معرفت شناسانه علوم اسلامی رفع کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: بومی سازی نمی تواند جای اسلامی سازی را بگیرد اما بومی سازی مقدمه و مجرای ضروری حرکت به سمت علوم انسانی اسلامی است.


کلید واژه ها: علوم انسانی - اسلامی - علوم - حوزه علمیه قم - حوزه علمیه - نخبگان - علمی - برگزار - شورای عالی انقلاب فرهنگی - تبلیغات - آموزش - مراسم اختتامیه - انقلاب فرهنگی - برنامه - دفتر - نامه - آینده - واعظی - پایان نامه - دانشجویان - عالی - خبرگزاری - اختتامیه - خبرنگار - دانشگاه - فرهنگی - افزایش - بهترین - واکنش - تولید

آخرین اخبار سرویس:
قرآن اولین منبع برای شناخت امام حسین(ع) است/ چرا کافران، منافقان و مستکبران فاسدند

ویژه برنامه های شبکه چهار در تاسوعا و عاشورای حسینی

شرایط برای اشتغال جوانان بومی شهرستان قدس در واحدهای صنعتی مهیا شود

توسط اداره کل فرهنگی وزارت علوم صورت می گیرد برگزاری مسابقه عکس موبایلی سوگواره حسینی ویژه دانشجویان

آزادیخواه در گفت وگو با فارس مطرح کرد گزارش صالحی به کمیسیون فرهنگی مجلس/ تطابق برنامه های وزیر با برنامه ششم

پیکر آیت الله غروی در مسجد «گلشن» دفن شد

آیین «تعظیم به حماسه حسینی» در «مسجد بنیاد رودکی»

صحبت های کمال تبریزی در خصوص «سرزمین کهن»

تمهیدات ویژه وزارت کشور برای تاسوعا و عاشورا

ویدئو / آغازی برای نخستین های روسیه در فضا

ایجاد پوشش پدافندی برای تمرین های نظامی آجا و سپاه وظیفه ذاتی پدافند است

امین فائضی کَتَس بِس و دغدغه امنیت

پوشش تشییع پیکر شهید حججی با 14 دوربین/ پخش زنده از 4 شبکه

شهید ترک زبان امام حسین(ع) کیست؟

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید محسن حججی - حرم مطهر رضوی

آینده نگری، از اصلی ترین دروس عاشوراست

برگزاری نمایشگاه پوستر "راهی که از سر گرفتیم" در مترو

بهترین عکس را از لبخند «همت» انداختم

وزیر دانمارکی کارتون توهین آمیز از پیامبر اسلام را بازنشر کرد

همان طور که عادات مان کربلایی است اعمال و رفتارمان هم کربلایی و حسینی باشد

«کندیس میلر»،بعد از منع سفر ایرانی ها به آمریکا، چه گزینه هایی دارد؟

اعلام آمادگی صداوسیما برای پوشش صد درصدی دیجیتال در کشور

تصاویر مهناز افشار در نشست بررسی طرح ساماندهی کودکان کار

پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی و اتوبوس

معرفی استانداران تا هفته آینده به دولت/تمهیدات وزارت کشور برای برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا

میرکیل VI؟ آلمانان از حکومت نو چه انتظار دارند؟

دو سوم کارکنان شهرداری تهران عضو بسیج هستند

پدافند هوایی: اعزام تجهیزات موشکی به غرب ایران/ برای پاسخگویی قاطع به هرگونه تجاوز آماده ایم

رویارویی محمدهاشمی باعارف درباره انتخابات آینده

عمیق ترین دریاچه ی دنیا کدام است؟

حجت الاسلام مصطفی کرمی: الگوگیری از حضرت زینب(س) در تربیت فرزند برای یاری ولیّ زمانه/ کوفیان به معنای حقیقی امام نمی خواستند

مراسم وداع با پیکر شهید مدافع حرم "محسن حججی" در حرم مطهر امام رضا(ع) آغاز شد

نخستین جلسه ستاد راهبردی حفظ بدون هیچ مصوبه ای برگزار شد/ برخی اعضا هنوز مشخص نشدند

آغاز دور جدید توهم توطئه احمدی نژاد

مراسم معارفه استاندار گیلان آغاز شد

عدم رای اعتماد به دولت در سایه

تکذیب شایعه دستگیری مداح یزدی

زیر ساخت های دولت سایه در ایران فراهم نیست

نگارخانه سایبری

کاسبی با اکانت سازی برای خبرسازان؛ از آتنا اصلانی تا محسن حججی

هیات بلندمرتبه نظامی ترکیه به ایران سفر می کند

سالهای دور دفاع مقدس در ایلام

دیدار روحانیون مبلغ با نماینده ولی فقیه

امنیت جهانی به امنیت جمهوری اسلامی گره خورده است

تامین تمهیدات لازم برای سفر دانشجویان به کنگره عظیم اربعین

نمایشگاه پوستر "راهی که از سر گرفتیم" در مترو

رییس شورای عالی سیاسی یمن خطاب به عربستان: اگر حملات هوایی به یمن را متوقف شود، حملات بالستیک متوقف می‎شود

رییس گروه هیئات مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی مطرح کرد تلاش وهابیت و رژیم صهیونیستی در راستای گرفتن پرچم های عزاداری از شیعیان/ لزوم نهادینه کردن نماز اول وقت توسط هیئات مذهبی

هماهنگی و هم افزایی دستگاه ها برای مبارزه با مواد مخدر الزامی است

دوستان امام/2 شهید ترک زبان امام حسین(ع) کیست؟

حضور جهانگیری در مراسم ترحیم آیت الله راستی کاشانی

پوشش تشییع پیکر شهید حججی با 14 دوربین/ پخش زنده از 4 شبکه

سالاری سکاندار کشتی طوفان زده گیلان در دولت دوازدهم

ماده 6 آیین نامه اجرایی بند 95 قانون بودجه سال 92 ابطال شد

جنس این ایثار فرق می کند

کمال تبریزی: بعید است «سرزمین کهن» این بار دچار مشکل شود

همایش دبیران شوراهای امر به معروف در کبودرآهنگ برگزار می شود

وزیر کشور: چرخش مدیریت در استان ها، برای گردش تجربیات است

انتقاد چپ و راست به سیاست جدید آمریکا

کمال تبریزی: بعید است «سرزمین کهن» این بار دچار مشکل شود

تصاویر/ تجدید میثاق خانواده های شهدا و زنان ایثارگر با آرمان های امام (ره)

ابرز امیدواری نماینده استان یزد در مجلس از تحقق مدیریت واحد شهری

طرح استقلال کردستان عراق مایه تأسف است

وزیر کشور: چرخش مدیریت در استان ها، برای گردش تجربیات در نقاط مختلف است

خودخواهی ها، صدای یاران « جمنا» را نیز درآورد

طواف پیکر شهید حججی در روضه منوره رضوی با حضور خادمان بارگاه حضرت رضا ع

باند گرگها پس از سه ماه کار اطلاعاتی در مشهد متلاشی شد

کمال تبریزی: بعید است «سرزمین کهن» دوباره دچار مشکل شود

استانداران پیشنهادی تا هفته آینده به دولت معرفی می شوند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی وارد اراک شد

راه یافتن فعالیت های داوطلبانه به داخل خانه ها در شهرها و روستاها

ولایتی: بارزانی دلال صهیونیست هاست

جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی وضعیت کردستان عراق

کارکنان شهرداری تهران شریک استراتژیک مدیریت شهری هستند

تمهیدات برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا از یک ماه قبل برنامه ریزی شد

وقوع انفجار در متروی لندن

حقوق شهروندی ناشنوایان را به رسمیت بشناسید

پولیس اسپانیا 140 سایت را به دلیل حمایت از همه پرسی استقلال کاتالونیا مسدود کرد

چهره ای زنانه همه پرسی در کردستان+عکس

معرفی استانداران تا هفته آینده به دولت

وجود 248 طلبه و روحانی ایثارگر در منطقه کاشان

رییس جامعه مدرسین ارتحال آیت الله غروی را تسلیت گفت

دریاچه ارومیه در شرایط بحرانی است

پیکر بی سر شهید حججی +عکس

دستورالعمل پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه ابلاغ شد

عذرخواهی الویری به خاطر یک امضاء

پرداخت صددرصدی شهریه ایثارگران در واحدهای پردیس خودگردان توسط بنیاد شهید

مراسم ختم آیت الله راستی کاشانی برگزار شد

با تزریق فرهنگ ایثار و شهادت معایب نظام اداری رفع شود

همه پرسی استقلال کردستان به نفع این اقلیم نیست

عکاسی دفاع مقدس موضوع قسمت چهارم «57»

استقلال کردستان عراق وضعیت را برای کردها سخت تر می کند

تلفیق موسیقی محلی با موسیقی دفاع مقدس

تلاوت مقیمی در کرسی تلاوت نفحات/ آیاتی از سوره های انسان و ضحی+دریافت

گزارشی از جلسات هیئت مدیره اتحادیه قرآنی گیلان پس از ادغام

منشا همه پرسی کردستان عراق توطئه بیرونی بوده است

اظهارات کمال تبریزی پس از اعلام قطعی زمان پخش «سرزمین کهن»

امر به معروف گامی برای اصلاح جامعه است

تمامیت ارضی عراق به آسانی از بین نخواهد رفت

مرثیه خوانی عاشورا در پیشاور برگزار شد

تودیع و معارفه بازرس کل استان خراسان شمالی

محدود کردن مردم کرد در قالب یک جمهوری قومی ظلمی درحق آنها است

تجمع عاشورایی دانشجویان جهت شرکت در مراسم تشییع شهید حججی

همه پرسی به ضرر مردم کرد تمام خواهد شد

مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در سراسر کشور به بهترین نحو برگزار می شود

ابتکار: در حال تدوین «جایزه ملی خانواده» هستیم

رضا اردکانیان گزینه مطرح شده برای تصدی وزارت نیرو

فیلم تکمیلی از شفای دختر بچه در حرم امام حسین (ع)

جدایی دین از سیاست اولین خطری که سیدالشهداء(ع) احساس کرد

اذان با صدای عباس امام جمعه به جمع اذان های مصوب پیوست

آیت الله قربانی همواره از دولت حمایت کرده است

یادواره 72 شهید پاسدار و شهدای مدافع حرم در گرمسار برگزار می شود

عملیات بازگشت حجاج با 303 پرواز پایان یافت

شهدای مدافع حرم ادامه دهنده نهضت عاشورا هستند

شهید حججی نمونه بارز فرهنگ مقدس عاشوراست

تشکل های دانشجویی علوم پزشکی بوشهر طرح های فرهنگی خود را ارائه دهند

عملیاتی ناموفق برای عقب راندن دشمن

هنرمندان به استقبال شهید حججی می روند

تودیع و معارفه اعضای جدید هیات مدیره شرکت فولاد کاوه جنوب کیش

رییس هیأت مدیره آیفیک منصوب شد

قلب، هر چه سلیم شد، ادراکش زیاد می شود/توصیه های امیر(ع) به کمیل

رییس کل دادگستری یزد: دستگیری و محاکمه مداح یزدی صحت ندارد

واکنش روزنامه کیهان به تصویر لاریجانی و خاتمی

گرامیداشت شهیددفاع مقدس در خلف پارسیان

فیلم تکمیلی از شفای دختر بچه در حرم امام حسین

کانونهای دانشجویی باید نمادی از فرهنگ و هنر اسلامی و دینی باشند.

حضور سینماگران در مراسم تشییع پیکر شهید محسن حججی

دادستان کل کشور:
 شهید حججی نمونه ای از تربیت یافتگان واقعی مکتب امام حسین (ع) است

طواف پیکر شهید حججی در حرم امام رضا(ع)

رحمانی فضلی: معرفی استانداران تا هفته آینده به دولت

اعزام تجهیزات موشکی جدید به غرب کشور

منطقه ای که شهید حججی در آنجا شهید شد را آزاد کردیم اما نتوانستیم اجزای بدنش را پیدا کنیم

آیت الله راستی کاشانی تا آخر عمر به امام(ره) و رهبری وفادار ماند

اعلام نتایج آزمون استخدامی؛ ساعت 20 امشب

ارسال تجهیزات موشکی جدید به غرب کشور

وزارت بهداشت: پولدارها به بخش خصوصی بروند

استانداران پیشنهادی تا هفته آینده به دولت معرفی می شوند

توسط خانه سینما اعلام شد سینماگران برای حضور در مراسم تشییع پیکر شهید حججی می شتابند

نام گذاری 64 کلاس درس مدرسه به نام شهدا

بارزانی باید عقب نشینی کند

تمهیدات برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا از یک ماه قبل برنامه ریزی شد/ استانداران پیشنهادی تا هفته آینده به دولت معرفی می شوند

توصیه رهبری برای برگزاری مطلوب مراسم عزاداری محرم

افتتاح پنج باب خانه محروم در شهرستان مراغه

شعر دفاع مقدس را نمی توان فقط با معیار ادبی سنجید

شکری موحد شهید عرصه پزشکی همدان+گزارش

برگزاری یادواره شهدای آماد و پشتیبانی در سه استان

معرفی استانداران پیشنهادی تا هفته آینده/ تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا اندیشیده شده است

با خلق آثار هنری به دنبال صدور انقلاب هستیم

بانوی آلمانی که در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

رویارویی روحانی و ترامپ در سازمان ملل؛ کدام رییس جمهور پیروز شد؟

تجمع ناشنوایان در مقابل شورای شهر تهران

خدمات جهاد سازندگی در دوران جنگ تحمیلی

دادستان کل کشور: شهید حججی نمونه ای از تربیت یافتگان واقعی مکتب امام حسین (ع) است

نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی اعلام شد/ اعلام جزییات ثبت نام

بیانیه مجمع جهانی مستضعفین، در خصوص تشییع پیکر مطهر شهید حججی

شهید حججی نماد ارزشمند شهادت در راه معرفت الهی است

اعزام تجهیزات موشکی جدید به غرب کشور

سنگین ترین زن جهان جان سالم به در نبرد

اراده ای برای رسیدگی به تخلفات احمدی نژاد وجود ندارد!

پیام جالب سردار آزمون پس از محرومیت مهدی طارمی: زودتر بیا داداشی! عکس

چرا همنشینی خاتمی و لاریجانی تعجب همگان را برانگیخت؟ محمدرضا تابش پاسخ می دهد

مراسم ترحیم آیت الله راستی کاشانی برگزار شد

زوجی که بعد از 60 سال عکس عروسی گرفتند

مطلبی که جبرییل درباره کربلا به پیامبر(ص) خبر داد

هنرمندان به استقبال شهید حججی می روند

جذب سرباز مربی در خراسان جنوبی

علت تاخیر در انتقال پیکر شهید حججی به ایران

استخدام پیک موتوری آقا جهت رستورانی در کرج

انقلاب اسلامی ایران انقلابی متاثر از نهضت امام حسین(ع) بود

برنامه تشییع پیکر مطهر شهید حججی در مشهد

لزوم شفاف سازی وضعیت مالی شهرداری اراک

رویارویی محمد هاشمی با عارف؛ اصلاح طلبان بدون اعتدال گرایان بازنده اند

دستاوردهای دفاع مقدس برای جامعه امروز

روحانیون از تکنولوژی روز در انتقال مفاهیم دینی استفاده کنند

استخدام نیروی دفتری خانم جهت امور فرهنگی در یزد

جزییات مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید حججی

پایش اقدامات دولت و مسئولان اجرایی مهم ترین راهبرد سازمان بازرسی کل کشور است

بیش از 200 سازمان مردم نهاد در هرمزگان مجوز فعالیت دارند

افزایش تشرف به دین مبین اسلام در حرم امام رضا(ع)

خاطرات یک فرمانده ارتشی از جنگ و روزهای پیش از جنگ

برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) با حضور روحانی

پادشاهانی که به زیارت امام حسین(ع) مشرف شدند

برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) در حرم مطهر امام راحل

تجمع ناشنوایان در مقابل شورای شهر تهران

متصل شدن تمامی ادارات شهرستان نظرآباد به سامانه دولت الکترونیک

استانداران پیشنهادی تا هفته آینده به دولت معرفی می شوند

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید حججی در حرم مطهر امام رضا(ع)

رفراندوم به معنای استقلال کردستان عراق نیست

ایوانکا ترامپ رسوایی به بار آورد!

سلامت محصولات تراریخته باید احراز شود

استانداران پیشنهادی تا هفته آینده به دولت معرفی می شوند/ تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در کشور اندیشیده شده است

«کندیس میلر»،بعد از منع سفر ایرانی ها به آمریکا، چه گزینه هایی دارد؟

بنیاد شهید مکلف به پرداخت 100 درصدی شهریه ایثارگران شاغل به تحصیل سال 92 شد

محسن از جنس یوسف مصر است/ با شکوه از ستیغ چاه آمد

سایت و اپلیکیشن«شب خاطره» رونمایی می شود

با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری ماده 6 آیین نامه اجرایی بند 95 قانون بودجه سال 92 ابطال شد

آمادگی رسانه ملی برای توسعه روستایی

ظهور؛ عصر احترام به انسانیت/زندگی واقعی یعنی زندگی برای آرمان ها و هدف های والا

سرویس دهی به شهروندان در ایام تاسوعا و عاشورا

استانداران پیشنهادی تا هفته آینده به دولت معرفی می شوند

بومی سازی علوم مجرای ضروری به سوی حرکت به سمت علوم انسانی اسلامی است

بومی سازی علوم مجرای ضروری به سوی حرکت به سمت علوم انسانی اسلامی است