مطالب مرتبط:
آغاز دوره طلایی توسعه شبکه ریلی در سال جاری/ امسال 919 کیلومتر خط ریلی جدید به بهره برداری می رسد
امسال، دوره طلایی توسعه شبکه ریلی است/ بهره برداری از 919 کیلومتر خط ریلی جدید
بهره برداری از 919 کیلومتر خط ریلی جدید/ ریل گذاری 5 ماه اخیر معادل عملکرد دوساله است
آغاز بهره برداری از 130 دستگاه اتوبوس ایران خودرو دیزل در شهر شیراز
بهره برداری از مسجد «هفتاد و دو تن» میدان آزادی در آغاز هفته جهانی مساجد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مرداد 1396 ساعت 18:122017-08-18اقتصادي

آغاز دوره طلایی توسعه شبکه ریلی در سال جاری/ امسال 919 کیلومتر خط ریلی جدید به بهره برداری می رسد


معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام جزییات زمان افتتاح 6 پروژه های ریلی در سال جاری، گفت: در سال جاری ساخت 919 کیلومتر مسیر ریلی جدید به پایان می رسد که این اقدامات معادل عملکرد 5 ساله اقدامات در حوزه ریلی است و یک دوره طلایی در بخش راه آهن کشور محسوب می شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازاکوفارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو؛ خیرالله خادمی با اشاره به اقدامات وزارت راه وشهرسازی در حوزه توسعه شبکه ریلی در طول چهار سال گذشته، اظهار داشت: وزارت راه وشهرسازی در سال 92 برای تسریع در تکمیل و ساخت پروژه های وسعه شبکه ریلی کشور، اولویت بندی ای انجام داد که براساس این اولویت بندی ها بتوانیم پروژه های با اهمیت را در دوره زمانی کوتاه تری به بهره برداری برسانیم.

وی افزود: با توجه به اینکه حدود 3 هزار و 400 کیلومتر راه آهن در حال ساخت داشتیم و همچنین ساخت 4 هزار و 500 کیلومتر راه آهن دیگر در حال مطالعه بود، همچنین با وجود محدودیت منابع مالی، باید اولویت بندی بین پروژه ها انجام می شد تا اقدامات تسریعی را در برخی از پروژه ها به اجرا برسانیم.

معاون وزیر راه وشهرسازی با اشاره به معیارهای مورد نظر در بحث تعیین اولویت ها اظهار داشت: این اولویت بندی ها براساس اهمیت مسیرها و اتصال مراکز استان ها به شبکه ریلی و میزان ظرفیت جابه جایی بار و مسافر در این محورها انجام شد.

همچنین دومین معیار در اولویت قرار گرفتن پروژه ها برای ساخت و تکمیل، میزان پیشرفت فیزیکی آنها بود.

این مقام مسووول افزود: این اولویت ها در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور هم به تصویب رسید و براساس این اولویت بندی ها قرار شد در مرحله اول، پنج مرکز استان را در سال 96 به شبکه ریلی متصل سازیم و این پروژه های نیمه تمام را تکمیل کنیم.

خادمی تاکید کرد: البته به غیر از اتصال 5 مرکز استان به شبکه ریلی، تکمیل چند پروژه ریلی هم در دستور کار قرار گرفت، از جمله پروژه راه آهن خواف- هرات که محدوده مورد تعهد ایران در این پروژه ،امسال به بهره برداری خواهد رسید.

همچنین بخشی از مسیر ریلی یزد- مهریز هم در سال جاری افتتاح می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مجموع خطوط ریلی که ساخت و تکمیل آن تا سال جاری که در دستور کار شرکت ساخت و توسعه زیربناهای ما تعریف شده بود حدود 919 کیلومتر ریل جدید بوده که این تعهد امسال اجرایی می شود.

وی ادامه داد: زیرسازی بخشی از این خطوط جدید ریلی در سال های گذشته پیشرفت فیزیکی داشته، اما عموما روسازی ها در دولت های گذشته به دلیل کمبود ریل و هزینه های بالاتر انجام نشد.

در حال حاضر نزدیک به 600 کیلومتر از این رقم ریل گذاری شده است که 330 کیلومتر از این رقم تنها در 5 ماه گذشته انجام شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با تاکید بر اینکه راندمان ریل گذاری در 5 ماه گذشته حدود 330 کیلومتر بوده که معادل متوسط ریل گذاری 2 سال ریل گذاری در کشور است، یه ایلنا گفت: این موفقیت و رکورد بی سابقه در حوزه ریلی کشور با حمایت دولت، سازمان برنامه در بخش تامین منابع و تاکید رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی و همکاری بین سطوح مختلف شرکت ساخت انجام شده که در طول این مدت شرکت های متعدد پیمانکاری در این پروژه به صورت شبانه روزی حضور داشتند.

خادمی با اشاره به اتصال 5 مرکز استان کشور به شبکه ریلی سراسری در سال جاری اظهار داشت: این محورها اهمیت بسیار بالایی در ترانزیت بار و جابه جایی کالا دارند و در اولویت قرار گرفتند.

وی گفت: خوشختانه راه اهن همدان که یکی از مهم ترین محورهای ریلی کشورمان محسوب می شود چندی پیش با حضور رییس جمهوری به افتتاح رسید و همچنین اخیرا ریل به کرمانشاه رسید و در حال حاضر در این مسیر اقدامات مربوطه برای بهره برداری از مسیر و تردد قطار در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا حداکثر دو ماه دیگر قطار در این مسیر تردد خواهد داشت، گفت: تنها در این مسیر در 5 ماه گذشته چیزی حدود 100 کیلومتر ریل گذاری انجام شد که ایتن رقم در مقایسه با عملکردها در سال های گذشته بسیار قابل توجه است.

** راه آهن ارومیه تا پایان شهریور آماده تحویل می شود مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اشاره تحویل پروژه راه اهن ارومیه تا حداکثر پایان شهریور ماه اظهار داشت : مسیر بعدی راه آهن ارومیه است که از مراغه به مهاباد و نقده به ارومیه می رسد طول این محور 98 کیلومتر است که در حال حاضر 21 کیلومتر از ساخت این مسیر باقی مانده است و ایستگاه راه اهن ان هم در حال حاضر بلای 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به اتمام یکی از بزرگ ترین پروژه های ریلی کشورمان تا حداکثر سه ماه آینده گفت : یکی دیگر از اولویت ها ما در ساخت پروژه های ریلی،مسیر ریلی قزوین- رشت است که باتوجه به تاثیری که در تکمیل کریدور شمال به جنوب کشور دارد یکی از بزرگ ترین پروژه های ریلی محسوب می شود.

کریدور ریلی جنوب به شمال از بندر عباس شروع و تا تهران ادامه دارد و با تکمیل راه اهن قزوین رشت و با ساخت محور ریلی رشت- آستارا تمام حلقه های ریلی این کریدور تکمیل و به هم وصل می شود.

خادمی افزود: اگر این حلقه از کریدور شمال به جنوب تکمیل شود، ریل از حلیج فارس به دریای خزر وصل می شود و به این ترتیب یک کریدور پیوسته ریلی در این مسیر خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در این مسیر در منطقه البرز باید احجام و ابنیه های سنگین ساخته می شد به طوری که برای تکمیل راه اهن قزوین- رشت، 26 کیلومتر تونل و گالری ، 8.

5 کیلومتر پل ساخته شده است.

در حال حاضر 38 کیلومتر از این مسیر ریلی باقی مانده است که حداکثر تا سه ماه آینده به اتمام می رسد و این پروژه را هم تحویل می دهیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: البته یکی از دلایل تاخیر در تحویل این پروژه تامین ورقه های فولادی مورد استفاده در ساخت یکی از پل های پروژه است که برای تامین آن، با یک کارخانه داخلی اکسین اهواز قرارداد داریم که این کارخانه تاخیر در تحویل این ورقه ها داشته است.

خادمی با اشاره به اتصال تبریز به شبکه ریلی از یک مسیر جدید اظهار داشت: این پروژه هم در اولویت قرار گرفت و ریل از یک مسیر جدید از بستان آباد به تبریز می رسد و مسیر فعلی میانه تا تبریز را حدود 100 کیلومتر کوتاه می کند.

از این پروژه حدود 75 کیلومتر باقی مانده است که زیرسازی ان در حال اتمام و ریل گذاری به سرعت در حال انجام است.

قرار بر این است که این پروژه را هم دهه فجر سال جاری تحویل دهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال جاری ساخت 919 کیلومتر مسیر ریلی جدید به پایان می رسد، گفت: سال 96 را سال و دوره طلایی توسعه شبکه ریلی می دانیم.

اگر نگاهی به راندمان سال های گذشته داشته باشیم، می بینیم که با بهره برداری از این 919 کیلومتر معادل عملکرد 5 ساله اقدامات در حوزه ریلی کشور انجام شده است که این یک اقدام بی سابقه در این بخش از حمل و نقل کشورمان است.

وی تاکید کرد: تا کنون برای اجرای پروژه های اتصال مرکز استان ها به شبکه ریلی حدود 80 میلیون متر مکعب خاکبرداری و خاک ریزی انجام شده که این رقم در عملیات عمرانی و مهندسی بسیار قابل توجه است.

همچنین در این پروژه ها 37 کیلومتر تونل و گالری و 17 کیلومتر پل خاص بالای 20 متر ارتفاع ساخته شده است که هر کدام از این اقدامات، پروژه های منحصر به فرد هستند و ابر پروژه محسوب می شوند که اجرای آنها در تاریخ راهسازی و راه آهن سازی کشور بی سابقه بوده و یک افتخار محسوب می شود.


کلید واژه ها: پروژه - شهرسازی - وزیر راه و شهرسازی - راه آهن - شبکه - وزیر راه - پایگاه اطلاع رسانی - وزارت راه - جدید - توسعه - معاون - استان - وزارت - رسانی - اقتصاد مقاومتی - افتتاح - پیشرفت - وزیر - کشور - اطلاع رسانی - میزان - طلایی - اهمیت - تعهد - اقتصاد - مطالعه - گزارش - اطلاع - هزینه - ایران

آخرین اخبار سرویس:
سازمان خصوصی سازی موظف است مطالبات کارگران هپکو را بپردازد

ایمن سازی، نیاز امروز جاده های زنجان

بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا

استخدام بازاریاب تلفنی خانم در شرکت آسمونی

بازسازی 1500کیلومتری شبکه توزیع آب در 5سال/تلفات 10 درصدی انتقال

بررسی کاهش انتظار وام مسکن در هیات دولت

کاهش 6 درصدی حجم مخزن سدها/کاهش 14 درصد ورود روان آب به سدها

بانک پارسیان، 2000 دستگاه تجهیزات رایانه ای به مدارس کشور اهدا کرد

کاهش 21 درصدی غریق و 14 درصدی طلاق در مازندران

چند وچون بخشنامه حذف درج قیمت از روی کالاها

هزینه ایجاد هر شغل در بخش تعاون 30 میلیون تومان

غارها ؛ ذخیره گاه های آب و یخ

182 واحد تولیدی استان کردستان نیاز به "نوسازی و بازسازی" دارد

طولانی ترین مسیرهای پروازی دنیا +تصاویر

امشب واریز حقوق شهریور ماه بازنشستگان کشوری

نتایج آزمون استخدامی چهارم مهر منتشر می شود

انتشار عملکرد سه ماهه به پرداخت ملت

چگونه از کوتاه شدن قد در بزرگسالی پیشگیری کنیم؟

مهندسی اقلیمی و کنترل تغییرات آب و هوایی

استخدام کارشناس فروش درشرکت مهندسی طرح وساخت دامون

تولید محصولات پلیمری تا پایان برنامه ششم به 12 میلیون تن می رسد

علاقه به نوآوری ها در زمینه انرژی های تجدید پذیر رو به کاهش است

40 شرکت آماده ورود به بازار سرمایه

اختصاص 2 هزار هکتار زمین برای توسعه صنایع میان دستی

مواد تجزیه پذیر می توانند جایگزین بسته بندی های پلاستیکی مواد غذایی شوند

صنعت پتروشیمی در اولویت جذب سرمایه خارجی

انتظار ارزان شدن گوشت در محرم را نداشته باشید!

همکاری ایران و کره جنوبی در زمینه راهکارهای هوشمند نرم افزار

هشتمین شب از تحصن شبانه روزی مالباختگان موسسه مالی کاسپین

بایسته های قرارداد خودروسازان با خارجی ها

هشدار "سازمان بیمه سلامت" درباره اخاذی از مردم با وعده های بیمه ای غیرواقعی

تاثیر توقف ثبت سفارش بر قیمت خودروهای وارداتی

توافق مشترک کرباسیان و سیف درباره صورتهای مالی بانک ها+سند

حضور هیات 20 نفره فعالان صنعت بانکداری سوییس در نمایشگاه تراکنش ایران

فرمانداران از سواحل هرمزگان صیانت کنند

تازه ترین گزارش نرخ تورم تا پایان شهریور 96

هیولِت پاکارد تا انتهای سال جاری میلادی 5000 نفر را اخراج خواهد کرد

ابلاغ احکام 6 شهردار توسط وزیر کشور

انتصاب یک زن در وزارت اقتصاد

قیمت آیفون 8 در ایران

درآمدهای نفتی دولت که کاهش می یابد یاد بخش خصوصی می افتند

جهانگیری خبر داد: جذب 14 میلیارد دلار سرمایه بعد از برجام

آموزش مشاغل تولیدی به کودکان را متوقف کنید | دوره هوش مصنوعی است

بررسی کاهش انتظار وام مسکن در هیات دولت

قیمت انواع فلزات در بازار بورس لندن

گوی آوازه خوان تسکو روانه بازار شد

موافق تمدید کاهش تولید نفت هستیم | توافقمان نامحدود نیست

60 درصد منابع آبیاری کشاورزی از آب های زیرزمینی تامین می شود

مذاکرات زنگنه برای حل مشکلات تأمین مواد اولیه پتروشیمی در بورس

گام های ایران برای کسب میزبانی نشست2021 اتاق های بازرگانی جهان

محصولات 5040 با گارانتی طلایی مرجوعی به بازار عرضه می شود

ثابت قدمی قیمت گوشت در محرم/ با 15 میلیون چه خودرویی بخریم/ سکه امامی گران شد

فارس خبر می دهد لایحه رفع ممنوع الخروجی مدیران بنگاه های اقتصادی به دولت رفت + سند

میزان غریق در سواحل مازندران 21 درصد کاهش یافت

یکشبنه دوم مهر | روند سینوسی در بازار طلا

منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال وبختیاری رونق اقتصادی به همراه خواهد داشت

عزیزی در گفت وگو با فارس خبرداد مخالفت اعضای کمیسیون اجتماعی با تقسیم وزارت صنعت، معدن و تجارت به 2 وزارتخانه

تضاد تعیین سقف واردات با تجارت آزاد

جشنواره بزرگ فین تک ایران آبان ماه برگزار می شود

اجرای طرح بالانس پروانه سنگین آگلوماشین ذوب آهن

آخرین قیمت گوشی های Nokia در بازار

فعالیت 9 پایانه ضبط پسته در بشرویه

زیست محیطی ترین روستای ایران

استخدام مهندس کامپیوتر،آشنا به خرید و فروش اینترنتنی/تبریز

چند درصد افراد جامعه یارانه دریافت می کنند

صادرات سنگ پای ایرانی به هشت کشور در پنج ماهه امسال

شصت درصد کودک آزاری ها در ایران به دست پدران انجام می شود

مسیرپلور- پردیس 10 کیلومتر کاهش می یابد

ایران پس از ترکیه دومین تولید کننده گندم منطقه

همدستی متخلفان برای اختلاط برنج از شمال تا تهران

طرح افزایش وام مسکن روی میز دولت/احتمال کاهش مدت سپرده گذاری

خروج موقت تریلر فاقد شماره انتظامی از کشور مجاز شد

پرداخت ضربتی 43 هزار فقره وام قرض الحسنه ازدواج توسط بانک صادرات

تغییر ضوابط واردات خودروهای لوکس / مجوز از سازمان حمایت لازمه ی پیش فروش خودرو

درآمدهای نفتی دولت که کاهش می یابد یاد بخش خصوصی می افتند

ارقام کشاورزی اصلاح شده و مقاوم به آفات در اردبیل معرفی می شود

دستیار اقتصادی رییس جمهور: بدون تغییر پارادایم اقتصاد سیاسی نمی توانیم مشکلات را حل کنیم

امسال 40 هزار تن چغندرقند در شهرستان سقز برداشت می شود

بیماری تب برفکی در کمین دام های اردبیل

آغاز سال آبی با کاهش 6 درصدی حجم مخزن سدها/ کاهش 14 درصد ورود روان آب ها به سدهای کشور

کشف و معدوم سازی 19تن فرآورده های غیربهداشتی دام و طیور در خمین

فعالیت 9 پایانه ضبط پسته در بشرویه

استخدام کارشناس فروش (حرفه ای و مبتدی) در شهر خودرو

آمار جرائم و طلاق در همدان کاهش یافت

کاهش 6 درصدی حجم مخزن سدها

114 میلیارد تومان برای رونق صنعت و معدن استان بوشهر تصویب شد

روسیه بزرگ ترین کشتی یخ شکن اتمی جهان را به آب انداخت+تصاویر

موزه ها 5 مهر رایگان است

تصمیمی برای افزایش قیمت نان نداریم

لزوم دستور حکومتی برای بورسی شدن شرکت ایرانسل

موزه ها 5 مهر رایگان شد

سرمایه گذاری هنگفت بنز بروی خودروهای الکتریکی

استخدام سرپرست فروش آقا در فرآورده های لبنی کاله در اصفهان

ثبت 622 واحد تولیدی استان کردستان در سامانه بهین یاب

پیشنهاد وزارت صنعت به دولت برای تغییر تعریف خودرو لوکس

هشدار نسبت به واگذاری غیرقانونی کودکان بی سرپرست مشکلات هویتی در واگذاری کودکان

دهکده گردشگری با 150 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در اردبیل راه اندازی می شود

افزایش قیمت چند خودروی وارداتی

استقبال کشاورزان از تعیین قیمت تضمینی ذرت

جدیدترین، لوکس ترین و عجیب ترین محصول پورشه ! +تصاویر

چرا کشتارگاه صنعتی ایلام فعال نمی شود؟

افول سلطه ارزی آمریکا در جهان؛ پایان قلدری بر دنیا

رییس اتاق بازرگانی ایران: درآمدهای نفتی دولت که کاهش می یابد یاد بخش خصوصی می افتند

بانک دولتی بی پی آی فرانس اعتبار پروژه های فرانسوی را در ایران تامین می کند

سرمایه گذاری میلیارد دلاری مرسدس بنز برای تولید شاسی بلند تمام برقی

تجدیدنظر در تعریف خودروی لوکس/ در خرید خودرو دقت کنید

تولید گندم در ایران؛ 25 درصد بیش از میانگین 5 سال اخیر

آموزش مشاغل تولیدی به کودکان را متوقف کنید

11 پروانه کاربرد علامت استاندارد در ایلام صادر شد

صادرات سنگ پای ایرانی به هشت کشور در پنج ماهه امسال

رونمایی از خودوری هایما اس 5 رسما در مشهد + عکس

از مخالفت مسئولان استان قم با افزایش قیمت بلیت اتوبوس های اربعین تا تأکید بر راه اندازی قطار قم- کربلا

رشد 18 درصدی مصرف برق در ادارات کهگیلویه و بویراحمد

استخدام مسئول منابع انسانی در یک شرکت خدمات فنی و مهندسی

محصولات 5040 با گارانتی طلایی مرجوعی به بازار عرضه می شود

رونمایی ایران خودرو از "هایما اس5 " توربو اتوماتیک (+عکس)

محصولات تراریخته، فناوری کشاورزی کم آب

آمار صادرات شامپو، سنگ پا و آسانسور

هشدار نسبت به واگذاری غیرقانونی کودکان بی سرپرست/ مشکلات هویتی در واگذاری کودکان

کاهش40 درصدی بارش ها در محدوده دریاچه ارومیه/تشدید بحران دریاچه ارومیه

کشف خون قرمز جیگری در رگ مدیر 3500 میلیاردی موسسه نور

هایما اس5 رونمایی شد

جدول/ قیمت قطعی آپارتمان در شهرک غرب

اعلام ساعات پیک ترافیک در کلانشهرها

سپرده فروشی، مد تازه موسسات غیر مجاز

استخدام رییس حسابداری مالی با تجربه در یک شرکت معتبر

پایان سال آبی با 5 درصد کاهش بارش

تولید 13.5 میلیون تن گندم در ایران طی سال زراعی جاری

استخدام مسئول دفتر،نیروی خدماتی،مشاور حقوقی در شینا سازه ریناس

استخدام بازاریاب آقا در یک شرکت معتبر در تهران

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز یکشنبه

بهره مندی 72 درصدی روستاها از گاز طبیعی

افزایش40درصدی واردات خودرو/سهم ایران از بازار عراق کم نشده است

این قورباغه دایناسورخوار بوده است!/ عکس

دهکده گردشگری با 150 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در اردبیل راه اندازی می شود

استقبال کشاورزان از تعیین قیمت تضمینی ذرت

کدام کشورها ارزش صادراتشان از تولیدشان بیشتر است؟

در صورت افزایش قیمت میوه با وارد کنندگان برخورد می کنیم

سکه طرح قدیم 6000 تومان ارزان شد

تغییر مالکیت 993 میلیون برگه دارایی مالی

هاشمی: رقم صرفه جویی مصرف کاغذ بیشتر از هزینه خرید تبلت های شورا است

اعتراض گسترده سپرده گذاران تعاونی وحدت دراهواز

بچه های ناخواسته را نفروشید!

سرمایه گذاری میلیارد دلاری مرسدس بنز برای تولید شاسی بلند تمام برقی

استخدام بازاریاب با حقوق ثابت (خانم) / تبریز

جذب دانشجویان ممتاز دانشگاه نفت طبق برنامه انجام می‎شود

جمعیت سالمندی استان زنجان رو به افزایش است

دزدیدن نفت خام از خط لوله مارون اصفهان

استخدام مشاور تلفنی(روانشناسی،ارتباطات،اجتماعی)/کلینیک رز طلایی

استخدام طراح وب سایت خانم در آژانس تبلیغاتی نیک

شورای عالی امنیت ملی مانع انتقال پروازهای اقلیم کردستان به ایران

بررسی مشکلات مردم روستای میحمله بهار+گزارش

افت شاخص بورس ادامه دار شد/ رشد قندی ها کام بازار را شیرین نکرد

کارخانه ی ساخت تله های نوری چشم انتظار حمایت

رونمایی از محصولات جدید هلدینگ خلیج فارس در نمایشگاه ایران پلاست

مصوبات کمیته کشوری ویژه کارگران هپکو و آذرآب با نظارت گام به گام دنبال می شود

جزییات امضای دو قرارداد مهم تأمین مالی بانک های کشور با بانک های اروپایی

استخدام فروشنده در شرکت سپاهان کبیر اصفهان

طرح افزایش وام مسکن روی میز دولت

خروج موقت تریلر فاقد شماره انتظامی از کشور مجاز شد

لزوم برنامه ریزی برای اعتبارات سال 96 در زمینه توسعه زیرساخت های کشاورزی و گردشگری

به نام انتقال تکنولوژی به کام کالای بنجل چینی

رشد 18درصدی مصرف برق در اداره های کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است

به پرداخت ملت سه ماهه به سود 503 ریالی برای هر سهم رسید

خرید 78 هزار تن گندم از کشاورزان استان

هشدار پلیس درمورد ثبت غیرقانونی پیش فروش مسکن

مجمع آذرآب به زودی در استانداری مرکزی برگزار می شود

تولید گندم در ایران 25 درصد بیش از میانگین 5 سال اخیر

توریستی ترین جاده جنوب ایران چهارخطه می شود

کارنامه مالی مسکن مهر منتشر شد

حذف حریم صنفی موجب رقابت ناسالم در فضای کسب و کار شده است/ می توانیم صادرات بیشتری داشته باشیم

حزن و اندوه مردم لرستان در محرم حسینی

تمدید مهلت افتتاح و تکمیل موجودی سپرده های قرض الحسنه پس انداز بانک پارسیان

ورود کالای خارجی مشابه کالاهای تولیدی کارخانه هپکوی اراک به کشور ممنوع می شود

تولید 13.5 میلیون تن گندم در ایران طی سال زراعی جاری

کاهش 6 درصدی حجم مخزن سدها

استخدام کارمند خانم در انتشارات کلید موفقیت در تهران

باعث مشکلات اقتصادی ما هیچ کس جز خودمان نیست/ رفاه مبتنی بر اضمحلال منابع را کنار بگذاریم

اعلام آمار تولید و فروش 6 ماهه "ایران خودرو"

5 شرکت با سود خیره کننده بیش از 70 درصد / خوش به حال سهامداران این 5 نماد بورس

ساخت نمونه های اولیه خودرو بر روی پلتفرم SP100

منافع دولت از لغو ممنوعیت واردات خودروهای لوکس چیست؟

بازدید رییس جمهوری آذربایجان از کارخانه مشترک خودروسازی ایران و جمهوری آذربایجان

بازار 400 میلیاردی لباس محرم در دست چینی ها/ معرفی برگزیدگان

کاهش 6 درصدی حجم مخزن سدها/کاهش 14 درصد ورود روان آب به سدها

حقوق بازنشستگان کشوری امشب واریزمی شود

شهرداران به سازمان میراث فرهنگی مشاوره گردشگری بدهند

استخدام کارمند بازاریابی / تبریز

انتشار 1000 میلیارد تومان اسناد خزانه برای پیمانکاران راه

سرمایه گذاری در بخش صنعتی خمین افزایش یافت

آمار جالب توجه صادرات 3 محصول ایرانی

جمعیت سالمندی استان زنجان رو به افزایش است

استخدام مهندس فرآیند در مهندسی فرآیند به کمک رایانه ایرانیان (کیپ)

حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می شود

بررسی سناریوهای اشتغال در کارگروه اشتغال خراسان رضوی

راه های ارتباطی شهرستان شازند نیازمند توجه بیشتر مسئولان

پایان سال آبی با 5 درصد کاهش بارش/ بیشترین و کمترین در حوضه آبریز خلیج فارس آبریز مرزی شرق

5 مهرماه بازدید از موزه ها رایگان است

چراغ سبز "خاور" به خریداران

خروج موقت تریلر فاقد شماره انتظامی از کشور مجاز شد

آغاز دوره طلایی توسعه شبکه ریلی در سال جاری/ امسال 919 کیلومتر خط ریلی جدید به بهره برداری می رسد

آغاز دوره طلایی توسعه شبکه ریلی در سال جاری/ امسال 919 کیلومتر خط ریلی جدید به بهره برداری می رسد