مطالب مرتبط:
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: عوامل ابتلاء زنان به سرطان تخمدان/ تأثیر طی کل دوران حاملگی در سن کمتر از 26 سال در پیشگیری از سرطان
دانشگاه های مطرح دنیا چطور جلوی سرقت علمی را می گیرند؟
ترکیب اصلی رئال مادرید – بارسلونا
شناسایی و برخورد با شبکه های اصلی واردکننده کالا های قاچاق
ایجاد تحول و رونق اقتصادی یکی از اهداف اصلی دولت است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مرداد 1396 ساعت 09:002017-08-18دانش

تربیت کارآفرین و مسئولیت پذیری، سیاست اصلی دانشگاه علمی کاربردی است


رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد گفت: در حال حاضر دانشگاهای جامع علمی کاربردی به سمت کیفی سازی پیش می رود و این به معنای دانشگاه مسئولیت پذیر و نسل سوم در سطح کلان باشد.

- تربیت کارآفرین و مسئولیت پذیری، سیاست اصلی دانشگاه علمی کاربردی است رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد گفت: در حال حاضر دانشگاهای جامع علمی کاربردی به سمت کیفی سازی پیش می رود و این به معنای دانشگاه مسئولیت پذیر و نسل سوم در سطح کلان باشد.

دکتر مسعود گلستانی پور در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه دانشگاه مسئولیت پذیر بدان معناست که فارغ التحصیل آن بتواند برای خود شغل ایجاد کند، اظهار کرد: اگر دانشگاه جامع علمی کاربردی به سمت کیفی سازی پیش نرود، حداقل های خود در بحث سهمیه دانشجویی را از دست خواهد داد.

وی تربیت کارآفرین را یکی دیگر از سیاست های دانشگاه جامع علمی کاربردی برشمرد و ادامه داد: برخی از رشته های این دانشگاه نظیر رشته های فتنی مبتنی بر کارآفرینی است.

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد به فعالیت 42 مرکز علمی کاربردی وابسته به جهاددانشگاهی در سطح کشور اشاره و تصریح کرد: در کل کشور بیش از 1000 مرکز علمی کاربردی فعال بود که این میزان در حال حاضر به دلیلی انجام کیفی سازی در دانشگاه جامع به 800 مرکز کاهش یافته است و در طی سال های آینده این تعداد نیز کمتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی به چهار حوزه خدمات اجتماعی، صنعتی، کشاورزی و فرهنگ و هنر تقسیم می شوند، عنوان کرد: موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد در سه حوزه خدمات اجتماعی، صنعتی و فرهنگ و هنر پذیرش دانشجو دارد.

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با اشاره به اینکه رشته های صنعتی در دانشگاه جمع دو دسته رشته های IT و فنی و مهندسی تقسیم می شوند، افزود: رشته های IT مامویت جهاددانشگاهی در مسائل آموزش های علمی کاربردی است و این رشته یکی از رشته هایی است که فارغ التحصیل کارآفرین دارد.

گلستانی پور گفت: موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد نیز در رشته های فنی نظیر ذوب فلزات و نقشه کشی مهندس خبره تربیت می کند و این موسسه می تواند سفارشات صنعت نیز در این رشته ها بپذیرد.

وی با تاکید بر اینکه در برخی از رشته ها نظیر ذوب فلزات و نقشه کشی ضرر ده هستیم ولی به دلیل رسالت کارآفرینی و گوشه ای از نیازها را تامین می کنیم، گفت: این موسسه در این رشته دارای سوله های صنعتی با تمام امکانات و تجهیزات است و به جرات می توان گفتت که حتی دانشگاه فردوسی به عنوان یک دانشگاه مادر دارای همچین سوله هایی در رشته مواد و متالورژی خودش نیست.

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد به رشته های موسسه در حوزه خدمات اجتماعی اشاره و اظهار کرد: رشته هایی نظیر حقوق وحسابرسی جزو این حوزه تقسیم بندی می شوند و این رشته جز پرطرفدارترین رشته های متقاضی داوطلبان محسوب می شوند.

گلستانی پور با تاکید بر اینکه بهترین اساتید را در رشته های خدمات اجتماعی به کار گرفته ایم؛ ادامه داد: اکثر شاغلان فارغ التحصیل در این حوزه، از این موسسه هستند.

وی خاطرنشان کرد: این موسسه در حوزه فرهنگ و هنر بخشی از رسالت جهاددانشگاهی نیز فعالیت های فرهنگی است اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

راه اندازی مرکز رشد و نوآوری در آینده نزدیک رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد از راه اندازی مرکز رشد و نوآوری موسسه در آینده ای نزدیک خبر داد و عنوان کرد: طرح های مناسبی در این خصوص از سوی دانشجویان و فارغ التحصیلان به موسسه ارائه شده و امکانات اولیه نیز برای این طرح ها فراهم آمده است.

گلستانی پور با تاکید بر اینکه در مراکز رشد و نوآوری سرمایه گذاری می کنیم، ادامه داد: سرمایه گذاری در این حوزه تهدیدی ندارد و با توجه به اینکه در تلاش هستیم تا محل درآمدهای موسسه را تغییر دهیم، این مراکز می تواند در یک بازه کوتاهی ایده را به ثروت تبدیل کند.

وی در خصوص تعامل واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی با مراکز فعل در استان، ادامه داد: در طی سال های گذشته روابط آمرانه ای دانشگاه جامع با مراکز علمی کاربردی استان داشت ولی در طی دو سال اخیر تا کنون واحد استانی دانشگاه جامع با مراکز تعاملات خوبی برقرار کرده است و از مراکز به عنوان یک پتانسیل استفاده می کند.

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد به رتبه اول موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد در بین 1050 مرکز علمی کاربردی کشور در طی سال های گذشته اشاره و تصریح کرد: این موسسه در طی سه سال اخیر همواره در بین 42 مرکز علمی کاربردی وابسته به جهاددانشگاهی رتبه اول را کسب نموده است.

گلستانی پور از اجرای سطح بندی مراکز علمی کاربردی توسط دانشگاه جامع خبر داد و بیان داشت: نتایج این سطح بندی در اوایل ترم آینده اعلام خواهد شد.

امکانات، زیرساختها و برنامه محور بودن از جمله آیتم های سطح بندی مراکز علمی کاربردی بوده است.

وی با اشاره به اینکه درصدد هستیم ضریب نفوذ فعالیت های فرهنگی و اثرگذاری این فعالیت ها را در بین دانشجویان افزایش دهیم، گفت: در حال حاضر دانشجوی ما به راحتی جذب فعالیت های فرهنگی نمی شود و باید در این زمینه مطالعه نمود هر چند که در سال گذشته طرح پایش مستمر را پایه گذاری کردیم.

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد در ادامه با تاکید بر اینکه باید برای برنامه های فوق برنامه برند سازی نمود، اظهار کرد: در طرح پایش مستمر علایق دانشجویان به فعالیت های مختلف را رصد می کنیم و بر اساس این علایق برنامه های فوق برنامه و فعالیت های فرهنگی را در موسسه اجرا می کنیم.

گلستانی پور گفت: در حال حاضر دو تشکل بسیج دانشجویی و سازمان دانشجویان در موسسه فعال هستند و در طی سال های گذشته انجمن های علمی به عنوان یک تشکل دانشجویی به دلیل نداشتن متولی در موسسه فعال نبودند که در طی دو سال اخیرو با توجه به به سیاستگذاری های جدید دانشگاه جامع انجمن علمی حقوق، فرهنگ و هنر و IT در موسسه تشکیل شد و درصدد هستیم این تعداد انجمن علمی تا پایان برنامه 5 ساله موسسه را به 5 انجمن علمی افزایش دهیم.

وی از اصلاح آیین نامه تخفیف شهریه خبر داد و تصریح کرد: با اصلاح این آیین نامه، برای دانشجویان فعال در فعالیت های فرهنگی و هنری و فوق برنامه ها نیز تخفیف شهریه اعمال می شود.

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد مهمترین سرمایه جهاددانشگاهی در کل کشور را برند این نهاد دانست و یادآور شد: در حدود 50 درصد ورودی های جدید از طریق تبلیغات سینه به سینه به این موسسه آمده اند.

گلستانی پور در ادامه با اشاره به اینکه مجتمع دکتر علی شریعتی جهاددانشگاهی مشهد بزرگترین سرمایه فیزیکی موسسه است، یادآور شد: با داشتن چنین فضای فیزیکی، بدون دغدغه و تا پتانسیل 5 هزار دانشجو را می توانیم حمایت کنیم.

وی از تدوین آیین نامه ارزیابی اساتید موسسه خبر داد و اظهار کرد: در هر ترم با بیش از 200 استاد همکاری می کنیم، و در این آیین نامه معیارها و مخاطب های مختلفی گذاشتیم که اولی ارزیابی عمومی دانشجویان، دومی ارزیابی دانشجویان ممتاز، سومی ارزیابی مدیران گروه ها و یک بخش هم انضباط استاد و حضور و غیاب و نظم و انضباط استاد نسبت به مرکز است.

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد در خصوص بکارگیری اساتید در مقطع دکترا، ادامه داد: دانشگاه جامع بحث اساتید دکترا را الزام نکرده ولی استاندارد گذاشتیم تا با یک شیب صعودی اساتید دکترا ر ا به کارگیریم ولی در رشته های فنی برای ما مهارت مهم است .

وی تصریح کرد: در دانشگاه های مادر و آموزش محور خیلی سخت است که سرفصل ها را تغییر و یا رشته ای را حذف کنیم.

دانشگاه جامع اینگونه نیست هیات علمی تمام وقتی نداریم و به صورت حق التدریس داریم و دانشگاه را انعطاف پذیرکرده است و هزینه ها را کاهش داده است و براحتی رشته ها را حذف می کنیم.

گلستانی پور گفت: از لحاظ آماری و جمعیت دانشجویی مرکز نسبت به کل استان بیش از 10 دردصد مراکز علمی کاربردی هستند و 14 درصد جذب دانشجو در میان مراکز علمی کاربردی استان در سال گذشته تنها مربوط به این موسسه بوده است.

علاوه بر این توزیع رشته های کاردانی به کارشناسی 50 درصد است.

و تعداد دانشجویان حوزه های خدمات اجتماعی، صنعتی و فرهنگ و هنر نیز به نسبت یک سوم است.

به گفته وی، موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد از لحاظ تعداد دانشجو به ازای هر مدرس بر اساس استانداردهای دانشگاه جامع از سال 90 تا کنون در وضعیت مطلب بودیم 93 درصد مدرسان مرکز ارشد و دکترا و 7 درصد خبره می باشند.

گلستانی پور با اشاره به اینکه این موسسه با دارا بودن 31 کلاس و 22 سایت و کارگاه به لحاظظ فضای آموزشی نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارد، این موسسه با دارا بودن5500 جلد کتاب و 177 عنوان کتاب به ازای هر رشته نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: علمی کاربردی - دانشگاه - کاربردی - جهاددانشگاهی - دانشگاه جامع علمی کاربردی - علمی - مسئولیت پذیر - کارآفرین - رشته - دانشگاه جامع - موسسه - دانشگاه علمی کاربردی - آموزش - عالی - مشهد - دانشگاه علمی - فارغ التحصیل - فرهنگ و هنر - تربیت - صنعت - کارآفرینی - نسل سوم - دانشجو - فرهنگ - دانشجویی - کشور - نقشه - کشاورزی - تامین - سهمیه

آخرین اخبار سرویس:
گزارش تصویری؛ جلسه مسؤولان مؤسسه آینده روشن با مسؤولان دانشگاه معارف اسلامی

هابل یک پدیده فضایی ناشناخته را کشف کرد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

کیفیت چاپ 1000 DPI محقق شد؛ فناوری رنگ‎های سه بعدی پیچیده روی اسکناس

هیئت های دانشجویی در گپ و گفت دانشجویی

بر بنیان دانش

هیئت ها در گپ و گفت دانشجویی

گپ و گفت دانشجویی درباره هیئت های دانشجویی

محور توسعه در برنامه 20 ساله استان اصفهان علم و تکنولوژی است

هیئت های دانشجویی در گپ و گفت دانشجویی

فاجعه ناگزیر برای جهان

بر بنیان دانش

هیئت ها در گپ و گفت دانشجویی

اولین حضور دو دانشگاه ایرانی در رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان کیو.اس

گپ و گفت دانشجویی درباره هیئت های دانشجویی

ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی اصفهان

ساخت چکمه فضایی با قابلیت هشدار موانع

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای «ناپیوسته» نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی سال تحصیلی 97 - 1396

رکوردشکنی اتوبوس برقی با طی 1771 کیلومتر +عکس

نیروهای عراقی شهرستان عَنَه را به طور کامل آزاد کردند

46 درصد دانشجویان جدید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بومی استان هستند

46 درصد دانشجویان جدید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بومی استان هستند

کشف یک پدیده فضایی ناشناخته توسط هابل+ عکس

تأسیس دانشگاه آزاد و مترو دوکار بی نظیر آیت الله هاشمی/ داشتن برنامه و دست پاکی علت انتخاب نجفی برای شهرداری تهران

قبولی 2640 نفر در دانشگاه پیام نور قم در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

کسب رتبه نخست آزمون دکترای تخصصی فیزیک پزشکی توسط عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

هابل یک پدیده فضایی ناشناخته را کشف کرد

کسب رتبه نخست آزمون دکترای تخصصی فیزیک پزشکی توسط عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

لاله حق وردی، فیزیکدان ایرانی جایزه شرودینگر را دریافت کرد

لاله حق وردی، فیزیکدان ایرانی جایزه شرودینگر را دریافت کرد

نشست تخصصی مسوولیت سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت در دفتر یونسکو

نخبه مازندرانی در المپیاد علمی علوم پزشکی کشور افتخار آفرید

شمارش معکوس تا بازگشایی دانشگاه ها

فناوری نانو در خدمت جلوگیری از افزایش آسیب نخاعی مصدومان

سامانه ثبت فعالیت های پژوهشی دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی شد

شریعتی نیاسر: دشمنی آمریکا برای ملت ایران اثبات شده است/پاسخ عملی را جامعه دانشگاهی خواهد داد

پاسخ ترامپ را دانشمندان ما خواهند داد

کیفیت چاپ 1000 DPI محقق شد؛ فناوری رنگ‎های سه بعدی پیچیده روی اسکناس

سال تحصیلی جدید در دانشگاه امیرکبیر

اولین حضور دو دانشگاه ایرانی در رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان کیو.اس

برگزاری سومین همایش ملی دانش آموختگان نانو فناوری ایران

افتخارآفرینی دانشجویان شهرکردی درمسابقات وشوو یونیورسیال 2017

اعلام اسامی پذیرفته شدگان دروه های مهندسی فناوری دانشگاه علمی کاربردی

بازیکن سابق دانشگاه آزاد به تیم بسکتبال شهرداری گرگان پیوست

وزیر دولت اصلاحات: احتمال معرفی وزیر زن برای وزارت علوم کم است

استفاده از امکانات بلااستفاده دانشگاه آزاد به نفع پژوهش

رییس دانشگاه تاکید کرد: استفاده از امکانات بلااستفاده دانشگاه آزاد به نفع پژوهش

دانشگاه علوم قضایی میزبان 160 دانشجوی جدیدالورود

سامانه ثبت و امتیازدهی فعالیتهای پژوهشی دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی شد

استخدام سرباز امریه در سال 96

پرده برداری از اسرار یک جسم فضایی عجیب در منظومه شمسی

گفتگوی ویژه خبری 1396/6/29

مجوز راه اندازی پردیس کیش دانشگاه امیرکبیر اخذ شد

موسسه آب دانشگاه تهران امریه سربازی جذب می کند

دعوت از پژوهشگران دانشگاه آزاد درجهت پیشبرد امور پژوهشی

اساتید دانشگاه آزاد در اجرای طرح های پژوهشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی همکاری می کنند

برگزاری مراسم استقبال از دانشجویان جدید دانشگاه علوم قضایی

تداوم ارتقای علمی در تمامی دانشکده های دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

معرفی و تقدیر از برگزیدگان جایزه «زیست ایران»

بهره برداری از طرح های عمرانی دانشگاه شیراز با اعتبار 24 میلیارد تومان

روزنه ای برای جذب مهاجران نخبه

داوری اردکانی در بزرگداشت کریم مجتهدی: کریم مجتهدی ایرانی ترین استاد فلسفه است/از شادی های من این است همکار مجتهدی بودم

تاخت و تاز کابوی

گلشنی:از نظر استاد مجتهدی باید همواره دانشجو ماند/کلباسی:مجتهدی تقابل میان سنت و تجدد را نمی پذیرد/مجتهدی: آموختن بزرگترین نعمت خدا به انسان است

آخرین مهلت ارسال مقاله به کنفرانس فناوری های نوین در مهندسی عمران

گزارش تصویری؛ جلسه مسؤولان مؤسسه آینده روشن با مسؤولان دانشگاه معارف اسلامی

مهمترین برنامه های خبری در پایتخت فرهنگی ایران ( 30 شهریور)

دانشمندان برای مطالعه کمربند سیارکی از نانوکاوشگرها استفاده می کنند

دانشمندان برای مطالعه کمربند سیارکی از نانوکاوشگرها استفاده می کنند

مقایسه شاخص های علمی کشور 95-57

10 سال تلاش برای تشکیل اتحادیه فعالان قرآنی دانشگاه ها نتیجه داد + عکس

پاسخ سرپرست وزارت علوم به اعتراضات شرکت کنندگان مسابقات قرآن دانشجویان

آوارگی دانشجویان پسر دانشگاه یاسوج

آوارگی دانشجویان پسر دانشگاه یاسوج

تصاویر/ آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه تهران

دانشگاه باید کانون تولید ثروت باشد

نیازمند دستیابی به بازارهای جدید در زیست فناوری هستیم

تیپ متفاوت «ارژنگ امیرفضلی» در «محله گل و بلبل»+عکس

گزارش تصویری؛ جلسه مسؤولان مؤسسه آینده روشن با مسؤولان مجتمع آموزش عالی علوم و مطالعات اسلامی

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری سال 96

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

گران شدن غذای سلف دانشگاه ها

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

تربیت فارغ التحصیلان کارآفرین راهکار جلوگیری از مهاجرت نخبگان

اگر از شرکت های خصوصی حمایت نمی کنیم آزار نرسانیم/خروج سالیانه 150 هزار نفر از کشور دکتر علی وطنی

تربیت فارغ التحصیلان کارآفرین راهکار جلوگیری از مهاجرت نخبگان

آیا میدانید؛ قطب های عطارد بیش از آنچه که فکر کنید از یخ پوشیده شده است؟!

اگر از شرکت های خصوصی حمایت نمی کنیم آزار نرسانیم/خروج سالیانه 150 هزار نفر از کشور دکتر علی وطنی

آموزش 700 نفر در کارگاه های مهارتی فنی وحرفه ای شهرستان خاتم

کشف دلیل اصلی شکل گیری حیات در زمین

مستند «پسران گمبوعه»

انتقاد دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به حمایت از شرکت های دانش بنیان

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری سال 96

گران شدن غذای سلف دانشگاه ها

شکل گیری بنیادهای خیران دانشگاهی در نقاط مختلف کشور/ دانشگاه نباید سیاست زده باشد

تیپ متفاوت «ارژنگ امیرفضلی» در «محله گل و بلبل»+عکس

40 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی جزء جمعیت بیکار کشور

نواختن زنگ شکوفه ها در بردسکن

بارزانی: تعویق همه پرسی مشروط به ارائه گزینه جایگزین بهتری است

24 میلیارد تومان پروژه در دانشگاه شیراز به بهره برداری رسید

بازگشت نخبگان از خارج در دستور کار دولت قرار گرفت

دانشگاه باید کانون تولید ثروت باشد

فرهاد رهبر: دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به مردم است و باید به مردم منفعت برساند

مقوله روشنفکری در جهان سوم امروز فاقد الگوست

رمزگشایی از دلیل شکل گیری حیات در زمین

گزارش تصویری؛ جنب و جوش در دانشگاه ها

آیین اختتامیه چهارمین نمایشگاه زیست فناوری با معرفی برترین ها

آغاز مسابقات سراسری عملیات حرارتی

توسعه پارک های علم و فناوری سیاست اصلی وزارت علوم است

دکتر مخبر دزفولی: بحث بر سر محصولات تراریخته در رسانه ها درست نیست

ضرورت ایجاد رشته های بین رشته ای در مقاطع ارشد و دکتری

اخراج دانشجویان از خوابگاه دانشگاه یزد تکذیب شد

اخراج دانشجویان از خوابگاه دانشگاه یزد تکذیب شد

فارس گزارش می دهد پنجشنبه شلوغ در دانشگاه صنعتی اصفهان

اعلام نتایج آزمون Ept دانشگاه آزاد اسلامی

زباله ها سالانه هزارهکتار از ایران را آلوده می کنند

نتایج آزمون Ept شهریور دانشگاه آزاد اعلام شد

بررسی وضعیت ناشران عمومی و تاثیرگذاری آن بر مخاطب دانشگاهی

نتایج آزمون Ept شهریور دانشگاه آزاد اعلام شد

اعلام نتایج آزمون EPT شهریور دانشگاه آزاد

شروع فعالیت هیات مذهبی باقرالعلوم واحد کرمان همزمان با آغاز ماه محرم

اعلام نتایج آزمون Ept دانشگاه آزاد اسلامی

اعلام نتایج آزمون Ept دانشگاه آزاد اسلامی

توزیع بسته های لوازم التحریر در بخش محروم رودهن

خدمت رسانی دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد شهرکرد در مناطق محروم

دانشگاه آستان حسینی عصر امروز افتتاح می شود + عکس

یخ های قطب های عطارد بیش از تصورات قبل است

ملکان با تولید سالیانه بیش از 270 هزار تن انگور رتبه اول استانی را به خود اختصاص داده است

غذای دانشجویی گران شد /جدول

توسط صندوق رفاه دانشجویان تقویم زمانی پرداخت و مبالغ وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید اعلام شد

افزایش 15 درصدی خوابگاه های دانشجویی

تصاویر/ جشنواره علمی پژوهشی میرداماد

ناگفته هایی از انتخاب کابینه و چالش های روحانی

ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از اول مهر آغاز می شود

تجلیل از رتبه های برتر کنکور در دانشگاه تهران

افزایش 10 درصدی قیمت غذای دانشجویی

عامل قراردادهای عجیب یک استاد دانشگاه!

دانشگاه سمنان در جمع موثرترین دانشگاه های دنیا قرار گرفت

دانشجویان دانشگاه تهران واحدهای دلخواه خود را پاس می کنند!

تعمیر و تجهیز دو خوابگاه دانشجویی دانشگاه امیرکبیر

تامین خوابگاه برای دانشجویان دختر دانشگاه یاسوج

اعلام جزییات نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی پیام نور

ارتباط دانشجویان ایرانی و پاکستانی !

جزییات نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی پیام نور اعلام شد

ارتباط دانشجویان ایرانی و پاکستانی بهترین روش افزایش روابط دو کشور است

چاپ سه بعدی ماهیچه ای برای روبات های انسان نما

2 هزار و 400 دانشجو در دانشگاه یاسوج پذیرفته شدند مشکلی برای اسکان دانشجویان ورودی 96 نداریم

2 هزار و 400 دانشجو در دانشگاه یاسوج پذیرفته شدند/ مشکلی برای اسکان دانشجویان ورودی 96 نداریم

اظهارات جدید رییس دانشگاه آزاد اسلامی

پتانسیل های دانشگاه آزاد باید به سمت پژوهش هدایت شود

فرهاد رهبر: در پژوهش محافظه کارانه عمل کرده ایم

بحران محیط زیست ، مهترین چالش پیش روی جغرافیا

ارتقای کیفیت خدمات دانشجویی در دولت یازدهم جدی گرفته شد

ماجرای خودکشی دانشجوی دانشگاه تهران

مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی پیام نور اعلام شد

ایران تنها کشور دارنده مقطع دکتری جامعه شناسی ورزشی در دنیا علاقمندی نخبگان به تحصیل در رشته جامعه شناسی ورزشی

ثبت نام وام ویژه دکتری از اول مهر

استقرار یک تلسکوپ قدرتمند در بیابان های شیلی

یخ سیاره عطارد بیش از حد تصور

دانشجویان دانشگاه تهران واحدهای دلخواه خود را پاس می کنند!

مراسم ورودی نودانشجویان دانشگاه تهران

آغاز پانزدهمین دوره مسابقات ملی بتن با قرائت پیام رییس دانشگاه آزاد اسلامی

بهزاد علیپور اردوی جهادی در روستاهای محروم کبودراهنگ

درخشش فیزیکدان ایرانی در آلمان

دانشگاه ها به دلیل بدهی به پایگاه های علمی خارجی دسترسی ندارند

تعمیر و تجهیز دو خوابگاه دانشجویی دانشگاه امیرکبیر

فعالیت کمیته های دستگاهی به منظور شناسایی اساتید صاحب نظریه

جایگاه بهره برداری از منابع معدنی در سند چشم انداز 1404

اعلام جزییات نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی پیام نور

علت خودکشی دانشجوی دانشگاه تهران چه بود؟

بانک ژرم پلاسم قارچ و جلبک در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی شد

عضو هیات علمی واحد علوم و تحقیقات به عنوان عضو برتر انجمن کیفیت آمریکا معرفی شد

بهبود شاخص های بین المللی با پایان نامه موضوع محور برای اقتصاد دانشگاه آزاد

فرونشست زمین در دانشگاه صنعتی شریف

مراسم تکریم و ومعارفه معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی‎

ماجرای خودکشی دانشجوی دانشگاه تهران

چرخش جنون آمیز ستاره ای درخشان در آسمان شب

پذیرایی دانشگاه تهران از 4200 دانشجوی کارشناسی

تیپ متفاوت «ارژنگ امیرفضلی» در «محله گل و بلبل»/عکس

جزییات نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی پیام نور اعلام شد

راه اندازی بانک ژرم پلاسم قارچ و جلبک در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد می تواند 60 درصد پژوهش کشور را عهده دار شود

صدیقی: دانشجویان از خوابگاه های مورد تایید دانشگاه های مادر هر استان استفاده کنند

تربیت کارآفرین و مسئولیت پذیری، سیاست اصلی دانشگاه علمی کاربردی است

تربیت کارآفرین و مسئولیت پذیری، سیاست اصلی دانشگاه علمی کاربردی است