مطالب مرتبط:
جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم/ پنج شنبه 96/5/26
روز سوم بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم
سومین روز جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم
عکس/ سومین جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم
روز سوم بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مرداد 1396 ساعت 00:022017-08-17سياسي

کابینه دوازدهم از متخصصان اقتصادی تهی شده است/ ابهامات حذف وزرای با اعتماد بالا در دولت جدید


لیست معرفی شده از سوی رییس جمهور برای تشکیل دولت دوازدهم با اما و اگرها و ابهاماتی روبرو است که در این میان عدم حضور متخصان اقتصادی را می توان بزرگترین ضعف کابینه جدید برشمرد.

- "، یکی از مهم ترین رویدادهای روز کشور بی شک مباحث مربوط به معرفی، دفاع و انتخاب اعضای کابینه دولت دوازدهم است که چند روزی است در صحن علی مجلس شورای اسلامی جریان دارد.

برنامه های مجلس شورای اسلامی برای بررسی صلاحیت وزرای معرفی شده از روز سه شنبه در صحن علنی و با حضور رییس جمهور آغاز شده و همچنان در جریان است تا نمایندگان مردم در خانه ملت در کوتاهترین زمان ممکن نظر خود نسبت به افراد معرفی شده از سوی دولت را مشخص سازند.

اما در لیست ارائه شده از سوی رییس جمهور نکات و ابهامات قابل توجهی وجود دارد که بررسی دقیق و دستیابی به تحلیل درستی از آن می تواند برخی مسائل پشت پرده و پیش بینی ها از چگونگی امکان عملکرد دولت دوازدهم در مدت چهار سال آینده را ارائه کند.

رنج کابینه دوازدهم از عدم حضور اقتصاددادندر همین زمینه ایمان محمدنژاد کارشناس حوزه علوم سیاسی به خبرنگار بلاغ "گفت: یکی از مهم ترین خصوصیات مغایر با ادعاهای سابق رییس جمهور در چگونگی چینش اعضا و نفرات کابینه را باید در عدم حضور بانوان در مسند حتی یک وزارت خانه برشمرد چراکه ادعاهای سابق دکتر روحانی و جنجال های اصلاح طلبان و حامیان دولت بر لزوم اجرای آن بوده است.

وی افزود: این درحالی است که شخص رییس جمهور در جلسه علنی مجلس در مدت زمان 20 دقیقه به تناقض گویی در این زمینه پرداخت به گونه ای که ابتدا وی وجود هرگونه فشار برای چگونگی حضور بانوان در وزارتخانه ها را نفی کرد اما تنها دقایقی بعد وجود برخی فشارها برای عدم تحقق آن را فاش کرد تا مشخص شود که از تا عمل یک فرد تا چه اندازه می تواند تناقض و اختلاف وجود داشته باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی موضوعات اقتصادی را به عنوان مهم ترین مسئله جاری کشور دانست و خاطرنشان کرد: درحالی که هشدارهای کارشناسان اقتصادی و اساتید دانشگاه ها آینده اقتصادی کشور را با چالش های عدیده ای پیش بینی می کنند اما دولت دوازدهم یکی از کم سوادترین کابینه در حوزه اقتصادی را به مجلس معرفی کرده است.

محمدنژاد اضافه کرد: به گونه ای که در لیست ارائه شده تنها یک نفر دارای مدرک اقتصادی است که آن هم به عنوان وزیر راه و شهرسازی در نظر گرفته شده که البته مدرک این شخص نیز اقتصاد سیاسی است بنابراین چندان نمی تواند کمکی به اجرای درست مبانی اقتصاد مقاومتی برای دستیابی به تولید و اشتغال مد نظر کشور به ارمغان آورد.

وی گفت: کما اینکه در مدت زمان حضور خود در دولت یازدهم نیز به خوبی این امر را به نمایش گذاشت و جالب اینکه در جلسه دفاع وی برای تصدی پست یکی از وزارتخانه ها با انتقاد و گلایه علنی رییس جمهور نیز مواجه شد.

محمدنژاد تصریح کرد: از سوی دیگر قرار گرفتن فردی با مدرک مدیریت بازرگانی در مسند وزارت اقتصاد و دارایی که نهایت تجربه اقتصادی وی مدیرکلی گمرک است به نظر در آینده چالش های فراوانی را در زمینه های اقتصادی برای دولت به همراه خواهد داشت.

وی افزود: البته کنار گذاشته شدن برخی اعضای کابینه دولت یازدهم در دوره جدید شائبه های فراوانی را به همراه داشته است که یکی دیگر از این افراد را باید علی طیب نیا وزیر اقتصاد دولت یازدهم دانست که لاپوشانی حذف وی به بهانه بیماری قلبی صورت گرفته است.

این کارشناس مسائل سیاسی متکذکر شد: این درحالی است که حذف طیب نیا از دولت جدید در شرایطی صورت می گیرد که اخیراً محمدعلی نجفی که جزو معاونان رییس جمهور در دولت یازدهم نیز بوده است در سن 66 سالگی و با وجود بیماری قلبی و منع پزشکان به عنوان شهردار تهران انتخاب شده است.

وی گفت: به عقیده کارشناسان نیز حذف برخی وزرا در دولت جدید با بهانه هایی همچون بیماری را تنها می توان در قالب یک بام و دو هوای دولت جدید توصیف کرد که چندان مصالح مد نظر و دغدغه های مورد بحث به خصوص در زمینه اقتصادی در نظر گرفته نشده است.

عبور چراغ خاموش اعتدال از اصلاحاتمحسن رضایی کارشناس ارشد مسائل سیاسی در گفت وگو با بلاغ"، در مورد برخی ویژگی های کابینه معرفی شده برای دولت جدید، اظهار کرد: عدم رعایت قول جوانگرایی در کابینه دولت دوازدهم از سوی رییس جمهور دیگر موضوع مورد بحث در محافل مختلف سیاسی و اجرایی کشور است به گوونه ای که افراد معرفی شده برای دولت دوازدهم با میانگین سنی 58.

3 سال تنها سه سال از دولت یازدهم جوان تر شده اند.

وی افزود: این درحالی است که هنوز وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای بررسی صلاحیت و گرفتن رأی اعتماد به مجلس معرفی نشده و مشخص نیست چه تأثیری بر این میانگین سنی می تواند داشته باشد.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر یکی از وزرای جدید که مربوط به وزارتخانه ارتباطات است تنها 36 سال سن دارد که به تنهایی سهم قابل توجهی در کاستن از میانگین سنی کابینه دوازدهم داشته و درصورتی که این فرد را کنار بگذاریم در مجموع چندان تغییر چشمگیری در کاهش سن وزرا روی نداده است.

وی اضافه کرد: همچنین جابجایی هایی نیز در سطح معاونان ریاست جمهوری اتفاق افتاده که انتقادها و بحث های فراوانی را به همراه داشته است به خصوص در زمینه جابجایی فردی از حوزه محیط زیست به امور زنان.

رضایی تصریح کرد: اینکه فردی با تخصص های محیط زیستی که البته عملکرد قابل بحثی را نیز در چهار سال دولت یازدهم در حوزه محیط زیست به ثبت رسانده است برای حوزه امور زنان در نظر بگیریم به یقین باید لقب یکی از پرفشارترین و سیاسی ترین انتخابات های ناخواسته در دولت را به آن اهدا کرد.

وی افزود: همچنین با دقت در خط و مشی افراد معرفی شده می توان پروژه عبور از اصلاح طلبان در دولت با وجود خط و مشی نزدیک رییس جمهور با این جریان را به خوبی حس کرد تا جایی که تا اندازه ای صدای اصلاح طلبان را نیز در آورده است.

این پژوهشگر مسائل سیاسی متذکر شد: اما نکته مهم دیگر نهفته در افراد معرفی شده برای دولت دوازدهم را باید حذف سوال برانگیز افرادی که در دولت قبل بالاترین رأی اعتمادها را به خود اختصاص داده بودند و ادامه حضور افرادی که کمترین رأی ها را کسب کردند دانست.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال افرادی همچون علی طیب نیا، حمید چیت چیان و حسین دهقان سه وزیری بودند که در دولت اول دکتر روحانی بیشترین رأی اعتماد را از مجلس گرفتند اما در اقدامی عجیب به کابینه دوازدهم راه نیافتند.

رضایی بیان کرد: در شرایطی که افرادی همچون علی ربیعی، بیژن زنگنه و عباس آخوندی با کمترین رأی برای وزارت قبلی مواجه بوده و اکنون نیز مجدداً به مجلس معرفی شده اند تا نظر اکثریت مجلس در رأی به اعضای دولت یازدهم نیز به چالش کشده شود.

نمایندگان مردم و آزمونی بزرگبه گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ"، به نظر می رسد افراد معرفی شده، سبک معرفی و چینش نفرات دست در دست هم داده اند تا هشدارهای لازم را با صورت علنی به اعضای مجلس شورای اسلامی به عنوان نمایندگان مردم در خانه ملت برسانند.

به چالش کشیده شدن نظرات مجلس قبل، معرفی نفرات با حداقل دانش اقتصادی در دولت آن هم در شرایط مأموریت کابینه برای تحقق تولید و اشتغال، چگونگی ارزیابی عملکرد دیپلماسی دولت و تناقض گویی های دولتمردان به خصوص انتقادات رییس جمهور از وزیر راه و شهرسازی دولت قبل در زمینه مسکن که در اقدامی عجیب برای کابینه دوازدهم نیز معرفی شده اما رییس جمهور نیز به صورت علنی در صحن مجلس به اتقاد از وی پرداخت همگی چالش هایی هستند که مجلس باید در بررسی صلاحیت ها و انتخاب نفرات بیشترین میزان دقت و حساسیت را به خرج دهد.

نمایندگان ملت فراموش نکنند که رأی آن ها به منزله برگزیدن افرادی است که باید چهار سال سکان وزارتخانه ها را در دست گرفته و با دفاع از حقوق بیت المال در راستای اهداف تعیین شده برنامه ششم توسعه با بالاترین میزان عملکرد مد نظر گام بردارند.


کلید واژه ها: اقتصاد - اقتصادی - رییس جمهور - کابینه - مجلس شورای اسلامی - دولت - حضور بانوان - کارشناس - وزیر راه و شهرسازی - کارشناسان اقتصادی - مجلس - سیاسی - پیش بینی - اقتصاد مقاومتی - جلسه علنی مجلس - اسلامی - کشور - خانه - لیست - بانوان - اعضای کابینه - بررسی صلاحیت - اقتصاد سیاسی - کابینه دولت - اصلاح طلبان - دکتر روحانی - آینده - وزارت - شورای - جدید

آخرین اخبار سرویس:
فارسی صحبت کردن نتانیاهو در سازمان ملل! (فیلم)

بنگاه های واگذار شده در چارچوب سهام عدالت وضعیت مناسبی ندارند

دفاع از هنرمندان دینی مهم ترین انتظار از دولت جدید است

برپایی دوره مهد و پیش دبستانی قرآن مؤسسه احسن الحدیث تهران

وداع سید حمید طهایی با ایران کوچک

حجاب متفاوت نیوشا ضیغمی در یک مراسم شبانه

نیروهای شرکتیِ مخابرات از حداقل ها محرومند/ کارشناسان و مهندسان حقوقِ کارگر ساده را می گیرند

چرا پیامبر (ص) در وقت نماز انگار کسی را نمی شناخت

چهارده شب سوگواری «سیدالشهدا» در مسجد الزهرای «لس آنجلس»

کمیته پژوهش قرآنی در حوزه علمیه فارس تشکیل شد

اشرف غنی: پاکسازی قومی روهینگیا بسیار تکان دهنده است

روحانی در گفتگو با شبکه ان بی سی: لحن و رفتار ترامپ همه زمینه های مثبت را از بین می برد

روحانی:سپاه نیروی مردمی بزرگ است

سوءاستفاده از طب اسلامی/ طب ایرانی در خدمت سلامت مردم

استخدام کارگر ساده و نیمه ماهر در پیتزا چترا

روزنامه استخدامی استان زنجان | چهارشنبه 29 شهریور 96

استخدام گرافیست وب و Web UI designer در تبریز

استخدام مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان نیک گویان/اصفهان

دیدار حضرت آیت الله علوی گرگانی با آیت الله العظمی وحید

آیت الله جنتی: در انتخابات به سپاهی ها لقب تفنگدار دادند؛ مگر تفنگدار بودن بد است؟/ چون با ولایت فقیه مشکل دارند به سپاه حمله می کنند

پیشنهاد کردم قرارداد خرید خودرو برای شورایی ها فسخ شود

50 اکیپ بهداشتی در محرم و صفر بر هیئت های اصفهان نظارت می کنند

آیین افتتاح مجتمع آب رسانی شهدای کهک به روایت تصویر

نام "استاد فرشچیان" برندی برای هر ایرانی و غیرایرانی در سراسر دنیا است

بی مهری به فرهنگیان بازنشسته تمامی ندارد!

فرهنگ عاشورایی در جامعه ترویج داده شود

فرمانده نیروی قدس و دبیرکل نجباء به «شلمان» سفر می کنند

زییس جمهور: در بحث برجام هر اتفاقی روی دهد، ایران پیروز است

اعزام بیش از یک هزار مبلغ به مناطق مختلف قزوین

فنایی اشکوری در گفتگو با فارس: حیات عرفانی، مطلوب ترین نحو زندگی است/ راه شناخت عرفان حقیقی از کاذب

بدون اصلاح پارامتریک نظام بازنشستگی به سرنوشت یونان دچار می شویم

تهران خواهان توسعه روابط با اسلام آباد در همه زمینه ها است/ آماده تامین انرژی پاکستان هستیم/ حمله گروه های تروریستی از داخل پاکستان به مرزهای ایران، به نفع روابط دو کشور نیست

نظارت گمشده نشر آثار دینی

"بهونه منطقی" رضا صادقی منتشر شد+صوت

برگزاری جشن کلاس اولی ها

تشییع پیکر شهید مدافع حرم در نیشابور

اصل خانواده مورد تهاجم قرارگرفته است/ مراسم تکریم بازنشستگان شهرداری مناسب نبود

رایزنی های دیپلماتیک از برجام تا میانمار و رفراندوم اقلیم کردستان

"محرم" بزرگ ترین گردهمایی دینی مسلمانان است

چرا امام حسین(ع) افراد را به یاری می طلبید؟

اکو و سازمان ملل یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند

برگزاری نشست مشترک دادستان کل با مسئولان سازمان بسیج مستضعفین

«دفاع مقدس» کلید وحدت مردم ایران است/ برگزاری 1500 برنامه اصلی در سراسر کشور همزمان با هفته دفاع مقدس

روحانی در دیدار رییس جمهور بلغارستان: زمینه ها برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری تهران-صوفیه گسترده است/ شرکت های بلغارستان می توانند در بخش انرژی ایران سرمایه گذاری کنند

نماینده تبریز از چالش های آذربایجان شرقی و ویژگی استاندار مطلوب می گوید

اصولگرایان ساده نباشند

بخش خبری 20:30/ 28 شهریور 96

برگزاری جشن شکوفه ها در استان+عکس

از حضور شرکتهای بلژیکی برای سرمایه گذاری و یا فعالیت های مشترک در ایران استقبال می کنیم/ لازمه توسعه همکاری های اقتصادی تقویت روابط بانکی است

سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل

 چرا نمی توانم از تو بگذرم؟

تکذیب پشتیبانی نهادهای نظامی از«جمنا»

حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است

برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در نیویورک

آیین های استقبال از ماه محرم در ایران اسلامی

شاه آبادی، معاون صدای سازمان صدا و سیما شد

رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد/با ساخت سلاح هسته ای توسط هر کشوری مخالفیم

حمیدرضا شاه آبادی به سمت معاونت صدای رسانه ملی منصوب شد

روحانی: سازمان همکاری اسلامی پاسخ درخور به وضعیت مسلمان میانمار بدهد

اظهارات دادستان اردبیل پس از اجرای حکم قاتل آتنا

حکم نماز خواندن زن با بلوز و شلوار

اصلاح ژنتیکی و نقش آن در تغییر طرح بال پروانه ها + تصاویر

چرا گیوه مریوان به جای نودشه ثبت جهانی شد؟

برای انتخابات مجلس و افزایش نقش زنان در مدیریت جامعه برنامه داریم

استخدام ناخن کار حرفه ای در حومه فردیس

برگزاری مراسم سنتی مذهبی قالیشویان در کاشان

استخدام کارمند اداری خانم در شرکت سیطره آسمان آبی

استخدام فروشنده جوان آقا در فروشگاه کیف و کفش زنانه

کارت دعوت برای عزاداران وی آی پی

ایران باید دست به سیاست های بازدارنده بزند

انتصاب معاون صدای رسانه ملی

استخدام کارشناس بازاریابی،باحقوق،پورسانت،بیمه/دفتر چاپ و تبلیغات

325 مبلغ در ایام محرم به نقاط مختلف خراسان جنوبی اعزام می شوند

انتشار انقلاب اسلامی در بوته آزمون برای چهارمین بار

بنیاد نیکوکاری مریم میرزاخانی در طالقان راه اندازی می شود

ارایه انشعاب موقت برق رایگان به حسینیه ها و هیات های عزاداری تهران

حاجی دلیگانی در گفت وگو با فارس: تحقیق و تفحص از ایمیدرو در مجلس کلید خورد

دشمن سعی دارد شعور حسینی را از عزاداری ها حذف کند

بکارگیری 30 نیرو شرکتی در پایان مدیریت شهردار سابق یاسوج کذب محض است

آغاز ثبت نام دوره پاییزی سیر مطالعاتی آثار و اندیشه امام موسی صدر

پیکر شهید اسدی از مدافعان حرم در نیشابور تشییع شد

بدون تضمین امنیت فردی شهروندان، امنیت در مقیاس اجتماعی آن دست نیافتنی است

اعتیاد به فضای مجازی با روح انتظار در تضاد است/عواقب دعواهای مجازی برای جبهه منتظران

نرخ بیکاری دختران تحصیل کرده در برخی شهرستان ها سه برابر پسران است/ کلید خوردن جایزه علمی مریم میرزاخانی در وزارت علوم

گلایه اعضای مجلس خبرگان از وضعیت حجاب و فضای مجازی

دکتر حمیدرضا شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی شد

پرونده قاتل آتنا به صورت فوق العاده انجام و رسیدگی شد

ارایه انشعاب موقت برق رایگان به حسینیه ها و هیئت های عزاداری تهران

اقدامات خلاف شرع در سوگواری محرم حسینی حرام است

حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است

نظر اینجانب درباره «رساله ذهبیه» تغییر نکرده است + سند

در استانه دهه امر به معروف و نهی از منکر کتاب از یاد رفته 2 چاپ شد

صادقی: سخنرانی ترامپ نشانگر رجزخوانی و استیصال دولت آمریکا است

حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی شد

سوء استفاده از طب اسلامی/ طب ایرانی در خدمت سلامت مردم

آیت الله جنتی: دشمنان از تداوم قدرت انقلاب اسلامی کلافه شده اند

تشریح چکیده نتایج کمیته ارزیابی/ اکثریت اصلاح طلبان بر ادامه کار شورا تردیدی ندارد/ فعالیت 30 اتاق فکر در ذیل شورای عالی سیاستگذاری

تبلیغ ویژه رامبد جوان برای همسرش + عکس

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است

ضرورت حمایت دولت از ناجا در امر مبارزه با معضلات اجتماعی / تقدیر دادستان از تلاش بی وقفه پلیس در مقابله با موادمخدر و قاچاق

جلسه گروه تماس میانمار سازمان همکاری اسلامی

رونمایی از کتاب شراره های خورشید

استخدام کمک آشپز آقا آشنا به تخته کاری در کرج

روزنامه استخدامی هرمزگان و بندرعباس | چهارشنبه 29 شهریور 96

استخدام مشاوره فروش محصولات آرایشی و بهداشتی در ابهر

ایران یک سر و گردن از رقبایش در منطقه بالاتر است

خدمت صادقانه به مردم، بزرگ ترین راه مبارزه با آمریکا است

همایش شیرخوارگان حسینی در 6 امامزاده خراسان شمالی برگزار می شود

خداوند چگونه نعمتش را پس می گیرد

روحانی: در مورد قدرت دفاعی خود مذاکره ای نخواهیم داشت

انفصال ازخدمت مرتضوی یعنی اعدام

شهرداری اهواز برای مناطق حاشیه ای برنامه های مفصلی دارد

29 شهریور؛ تیتر یک روزنامه های صبح ایران

بیانیه ای در راستای ایجاد رویکرد الهی برای دانش و پژوهش

چرا پیامبر (ص) در وقت نماز انگار کسی را نمی شناخت؟

اگر سردار سلیمانی نبود بغداد به وسیله داعش سقوط می کرد

اقبال به رادیو چقدر است؟

آیین رونمایی از کتب دفاع مقدس به زبان های خارجی برگزار می شود

ملاک های ازدواج موفق

آنونس مستند آتنای ایران منتشر شد + فیلم

مقایسه دیدارهای دیپلماتیک احمدی نژاد و روحانی در سازمان ملل

طرح معماران آستارایی، نامزد جایزه مسابقه معماری اروپا شد

تهیه 100هزار قرص نان در استان برای ارسال به جبهه مقاومت + فیلم

زمینه ها برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری تهران – صوفیه گسترده است

واکنش حدادعادل به اظهارات ضدایرانی ترامپ

«شراره های خورشید» تابیدن گرفت؛ خود زنی سعید قاسمی در یک کتاب + عکس

اولین حضور ترامپ در سازمان ملل

«تفاهم ملی» ابر چالش اصلاح طلبان

کودکان در آتش جنگ های ویرانگر

روحانی در جلسه گروه تماس میانمار سازمان همکاری اسلامی: سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند/ ایران آماده ارائه کمک های خود به این مردم مظلوم است

روحانی در دیدار نخست وزیر پاکستان: آماده تامین انرژی پاکستان هستیم/ حمله گروه های تروریستی از داخل پاکستان به مرزهای ایران، به نفع روابط دو کشور نیست

موشک برای دفاع از سرزمین و ملت ایران است و ربطی به برجام ندارد/ رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد

متولی اصلی حوزه گردشگری دریایی مشخص نیست/تنها در ظاهر ، 14 جزیره داریم!

برای سد سازی نمی توان حکم کلی صادر کرد/ سدها در بهترین حالت هم اما و اگر دارند

موشک برای دفاع از سرزمین و ملت ایران است و ربطی به برجام ندارد

نباید اجازه بدهیم برجام را وسیله ی فشار کنند

بی توجهی به اولویت ها خطاست/ قرارداد ماشین ها را فسخ کنید

یکی از گزینه ها در شرایطی که طرف های ما متعهد به برجام نمانند، بازگشت به گذشته است/ موشک ربطی به برجام ندارد/ مقایسه بین ایران و کره شمالی کاملاً یک مغالطه است

گلایه اعضای مجلس خبرگان از وضعیت حجاب و فضای مجازی

راه دشوار مدیریت «کشور تهران»

حمله تروریستها از پاکستان به ایران به نفع روابط دو کشور نیست

اظهارات بی ادبانه یک عضو اصلاح طلب شورای شهر

استخدام پیتزا زن ایتالیایی جهت رستوران فرنگی در کرج

برزخ هر کس از چه زمانی آغاز می‏ شود و آیا در آن جا کیفر هست؟

فرق بین بهشت برزخ و بهشت آخرت چیست؟

مذاکره با آقا اجازه ها در نیویورک

استخدام گرافیست خانم مسلط به کرل و فتوشاپ در تهران

شکستگی شدید دست بانوی کشتی گیر ایران+عکس

استخدام همکار خانم در دفتر خدمات ارتباطی

استخدام برنامه نویس حرفه ای مسلط به SQL در گروه راد

روحانی:رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد

سریال اعتراف به مصائب به معاون اول رسید

دیدار رییس جمهور غنی با همتای اتریشی اش در نیویارک

آیا روحانی با ترامپ دوئل می کند

چرا اصلاح طلبان از رسوایی جلسه میدان آرژانتین چیزی نمی گویند؟

کاری که بانوان کرمانی در قدرشناسی از مرزبانان جان برکف سراوان انجام دادند

حضور گسترده شیعیان حوثی در مساجد یمن

تقدیر از برگزیدگان طرح تربیتی آسمانی های کانون آل رسول(ص)

او کرد قیام، تا که «انسان» باشیم

نقش ماندگار «مریم میرزاخانی» در توسعه بشری بر کسی پوشیده نیست/ تفکر را در جوانان نهادینه کنیم

اعلام نتایج نظرسنجی مردمی قاری و حافظ برتر مسابقات سراسری قرآن

انتصاب معاون صدای رسانه ملی

حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است

ادعاهای تکراری ترامپ/ تجارت ایران و عراق در دست انداز اقلیم کردستان

حفظ و انتقال ارزش های دفاع مقدس، یک رسالت فرهنگی است

انتصاب معاون صدای رسانه ملی

امشب، آخرین قسمت «خندوانه» با نگار جواهریان

آیین دانش آموختگی دانشجویان علم و فرهنگ برگزار شد

بایسته های مذاکره با غیرمسلمانان از منظر قرآن کریم/ رویکرد مطالبه گرانه در قبال معارضان

برای انتخابات مجلس و افزایش نقش زنان در مدیریت جامعه برنامه داریم

یکی از گزینه ها در شرایطی که طرف های ما متعهد به برجام نمانند، بازگشت به گذشته است/ موشک ربطی به برجام ندارد/ مقایسه بین ایران و کره شمالی کاملاً یک مغالطه است

مبارزه با اعتیاد با مشارکت همه مردم محقق می شود

عراق در آستانه فاجعه امنیتی جدید

اعضای سابق شورای شهر اتومبیل ها و لپ تاپ ها را تحویل داده اند / دلیل خرید دوباره این اقلام را نمی دانم

نهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در نیویورک برگزار شد

واکنش ایران به اظهارات ضدایرانی نتانیاهو

ارایه انشعاب موقت برق رایگان به حسینیه ها و هیات های عزاداری تهران

یکی از گزینه ها در شرایطی که طرف های ما متعهد به برجام نمانند، بازگشت به گذشته است/ موشک ربطی به برجام ندارد/ پس مقایسه بین ایران و کره شمالی کاملاً یک مغالطه است

روحانی:زیرپاگذاشتن توافقات بین المللی دعوت دنیا به زورآزمایی است

در بحث برجام هر اتفاقی روی دهد، ایران پیروز است/ تجاوز در یمن باید متوقف و گفت وگوهای یمنی – یمنی آغاز شود/ اخلال مجلس نمایندگان آمریکا در معامله بویینگ با ایران تکرار سیاست های شکست خورده است

تبعات قضایی خشونت های اجتماعی

فیلم/ لحظاتی با فرمانده ی شهید حججی

استخدام آشپز آقا جهت آشپزخانه ی یک کارخانه در البرز

استخدام منشی خانم در محدوده بلوار امام خمینی بجنورد

نمازی: شاید نجفی باور جدی به اصلاح طلبی و جمهوریت ندارد!

شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران اوّل شد

استخدام کارگرِ فنی کار در خراسان شمالی

استخدام منشی و کارمند بازرگانی خانم در یک شرکت معتبر بازرگانی

اگر مراد از وضو گرفتن، طهارت ظاهری است؛ چرا انسان بعد از استحمام و تمیز شدن بدن، باید برای نماز وضو بگیرد؟

مسئولان درباره میانمار صرفا به محکوم کردن اکتفا نکنند /وظیفه ما بیدار کردن مردم برای انقلابی جهانی است

آخرین مهلت ثبت نام اینترنتی کلاسهای معارف ویژه همسران طلاب

استخدام طراح خانم آشنا به کرل و فتوشاپ در تهران

استرلیزاسیون بخش های درمانی در بیمارستان ها امری عادی است/ واکنش به خبر ناقص منتشر شده در فضای مجازی

شهدای کربلا نیز به نوعی تفنگدار بوده اند

استخدام انباردار و فروشنده فروشگاه زنجیره ای در آذربایجان شرقی

ملاک تشخیص «خواب صادق » از «خواب کاذب » چیست ؟

کمیته پژوهش قرآنی در حوزه علمیه فارس تشکیل شد

سانسور و تغییر سخنرانی ترامپ توسط شبکه خبر

حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است

تذکر به رییس جمهوری از تریبون خبرگان

کابینه دوازدهم از متخصصان اقتصادی تهی شده است/ ابهامات حذف وزرای با اعتماد بالا در دولت جدید

کابینه دوازدهم از متخصصان اقتصادی تهی شده است/ ابهامات حذف وزرای با اعتماد بالا در دولت جدید