مطالب مرتبط:
نیلی دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقتصادی و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی شد
اطلاعیه دفتر رییس جمهور درخصوص تکرار اظهارات خلاف واقع کریمی قدوسی
اطلاعیه دفتر رییس جمهور در واکنش به اظهارات یک نماینده مجلس
دفتر رییس جمهور: اظهارات قدوسی مایه شرمساری و وهن جایگاه نمایندگی مجلس است
رییس جمهور روز ملی جمهوری اندونزی را تبریک گفت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 مرداد 1396 ساعت 00:022017-08-17سياسي

رییس جمهور:/شجاعانه و با دوراندیشی و درایت تصمیم خواهیم گرفت


برای تامین آزادی، امنیت و پیشرفت از همه نخبگان و صاحب نظران و اقشار مردم در کشور مدد می جویم.

کار امروز شروع یک همکاری چهارساله خواهد بود.

- "رییس جمهور حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی با حضور در صحن مجلس عنوان کرد: خداوند بزرگ را شاکرم که بار دیگر پاداش چهار سال تلاش صادقانه به مردم را از طریق رای ملت توفیق مجددی برای خدمت به آرمان های اسلام و انقلاب اسلامی و عظمت ایران قرار داد.

او افزود: به ساحت امام زمان درود و سلام می فرستم که با عنایات خاصه خود این ملت مومن را در حمایت خود قرار داد و از مردم بیدار و غیور ایران سپاسگذارم که با حضور آگاهانه خود در انتخابات 96 از سویی امنیت ملی را تضمین کردند و بر اعتبار صندوق رای به عنوان شاخص وحدت پای فشردند و از رهبری فهیم تشکر می کنم که همواره با رهنمود خود از استقلال کشور و آزادی مردم حراست کرده و از دولت جمهوری اسلامی در مسیر خدمت به مردم حمایت کردند .

مراسم تحلیف نمادی از همدلی میان ارکان نظام و نمودی از جایگاه بین المللی ایران بود رییس جمهور تاکید کرد: لازم می دانم بابت مهمان نوازی مجلس در مراسم روز تحلیف از رییس مجلس، هیات رییسه و همه نمایندگان تشکر کنم.

مراسم تحلیف نمادی از همدلی میان ارکان نظام و نمودی از جایگاه بین المللی ایران بود.

انتخابات 96 که با حضور پرشور مردم برگزار شد، علاوه بر تجلی اصل مردم سالاری دینی در جامعه جوان ایران، 39 سال بعد از انقلاب فرصتی فراهم کرد که مردم در میان رویکردها آگاهانه به داوری بنشینند و به برنامه رییس جمهور منتخب رای دهند.

کار امروز شروع یک همکاری چهارساله خواهد بود روحانی گفت: الان که ملت با اکثریت قاطع اعتدال را برگزیده من خود را به تحقق آن برنامه ها متعهد می دانم و حراست از حقوق همه مردم (چه آنها که به من رای دادند چه آنها که دیگری را انتخاب کردند) وظیفه خود می دانم و برای تامین آزادی، امنیت و پیشرفت از همه نخبگان و صاحب نظران و اقشار مردم در کشور مدد می جویم.

کار امروز شروع یک همکاری چهارساله خواهد بود.

رییس جمهور و نمایندگان وظیفه مشترک برای تحقق خواست مردم دارند رییس جمهور با بیان اینکه نقش نمایندگان، نقشی ویژه و تعیین کننده است، خاطرنشان کرد: رییس جمهور و نمایندگان مجلس وظیفه ای مشترک برای تحقق خواست مردم دارند.

این وظیفه مشترک هم در انتخاب وزرا و هم در فراهم کردن فضای حقوقی و عملی اقدام و عمل خواهد بود.

مسائل اصلی کشور با همدلی و همکاری سه قوه حل می شود روحانی با بیان اینکه کاری را که امروز آغاز می کنیم شروع یک همکاری چهار ساله خواهد بود، ابراز داشت: وزیرانی که با معرفی رییس جمهور و رای اعتماد نمایندگان بار مسئولیت اداره کشور را بردوش می گیرند، باید اطمینان داشته باشند که در مسیر خدمت از حمایت و همکاری مجلس برخوردار خواهند بود و همچنان که رهبری بارها تاکید کرده است مسائل اصلی کشور تنها با همدلی و همکاری سه قوه و دیگر نهاهای کشور حل خواهد شد.

امروز کسی از انزوا، آشفتگی اقتصادی، تورم و توقف اشتغال زایی سخن نمی گوید او تاکید کرد: امروز با لطف خدا و همت مردم برخی از چالش های سال 92 را پشت سر گذاشته و امیدوارتر و تواناتر از گذشته، آماده تدبیر و عبور از چالش های بزرگ پیش رو هستیم.

امروز کسی دیگر نمی تواند از انزوای ایران و ائتلاف جهانی علیه ملت ایران سخن بگوید.

کسی امروز نمی تواند از آشفتگی اقتصادی، تورم چهل درصدی، کاهش تولید ملی و توقف اشتغال زایی سخن بگوید.

دولت می خواهد در 4 سال دوم خود به اصلاح امور اقتصادی بپردازد رییس دولت دوازدهم با اشاره به انتخابات 29 اردیبشهت گفت: امروز دولت با اعتماد روزافزون مردم که در رای سیاسی و عمل اقتصادی تجلی یافته است معتقد است این سرمایه اجتماعی می تواند به پشتوانه حرکات اقتصادی و شکوفایی فرهنگی تبدیل شود.

او ادامه داد: راه درازی مانده است تا رسیدن به زندگی شایسته برای این مردم سربلند در خانواده جهانی باید گام های بلندی را برداریم.

روحانی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید می خواهد در 4 سال دوم خود به اصلاح امور اقتصادی بپردازد که به کمک صمیمانه و صبورانه مجلس و قوه قضاییه نیازمند است.

دولت دوازدهم برای هماهنگی هر چه بیشتر از محیط زیست گرفته تا سیاست خارجی، مدیریت اقتصادی و هر آن چه در سرنوشت مردم تاثیر می گذارد با دو قوه دیگر بایدهماهنگی داشته باشد تصمیمات ما بر مبنای خردجمعی خواهد بود او با اشاره به این که روند تصمیم گیری همت همه جانبه می خواهد، گفت: دولت دوازدهم نظارت دقیقی بر امور خواهد داشت.

با شفافیت بر دستگاهای دولتی زمینه رقابت را فراهم خواهد کرد.

رییس دولت دوازدهم در ادامه با اشاره به برنامه های دور دوم دولت تدبیر و امید عنوان کرد: هفته قبل برنامه دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کردم که برخاسته از همان برنامه ای بود که در دوران انتخابات به مردم تقدیم کردیم.

او با تشریح برنامه های خود گفت: دولت دوازدهم بر مبنای باور به اسلام و با گرایشی اعتدالی تشکیل خواهد شد.

تصمیمات ما بر مبنای خردجمعی خواهد بود.

جلب مشارکت جامعه در مراحل مختلف تصمیم سازی و تصمیم گیری از اصول ماست.

شجاعانه و با دوراندیشی و درایت تصمیم خواهیم گرفت روحانی تاکید کرد: دولت دوازدهم بر اساس واقع بینی و لحاظ کردن ظرفیت های توانمندی گام برمی دارد.

دولت دوازدهم شجاعانه و با دوراندیشی و درایت تصمیم خواهد گرفت.

دوراندیشی که همه عرصه ها را در بر خواهد گرفت.

او افزود: ما در دولت یازدهم منشور حقوق شهروندی را تدوین کردیم و به عنوان راهبردی برای اهتمام هرچه بیشتر مردم می دانیم و بر رعایت کامل آن پافشاری خواهیم کرد.

باید فضای جامعه را متناسب با درآمدهای کمتر از 50 میلیارد دلاری نفت تنظیم کنیم روحانی ادامه داد: کشور ما امروز با مشکلاتی متعددی در حوزه های صندوق های بازنشستگی، آب و محیط زیست مواجه است عدم توجه به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ما را با این آسیب ها مواجه کرده است.

اولین ویژگی مشکلات ذکر شده این است که همگی به تدریج و در طول زمان شکل گرفته و گسترش پیدا کرده است و وقوع همه آنها قابل پیش بینی بوده است.

او با بیان اینکه این مشکلات از خارج نظام شکل نگرفته گفت: این مشکلات از دل تصمیمات اتخاذ شده بیرون آمده و انباشت مشکلات ما را به این جمع بندی رسانده که باید در در شیوه نظام اداری کشور تغییرات الزامی را ایجاد کنیم و برای انتخاب مسیر درست در اصلاحات اقتصادی ضروری است به چرایی مشکلات اقتصادی توجه ویژه داشته باشیم.

رییس دولت داوزدهم خاطرنشان کرد: رفع مشکلات اقتصادی از سوی دولت ها کمتر مورد توجه بوده و شکاف بزرگ میان سطح مورد انتظار مردم و مشکلات ساختاری را همواره درآمدهای ناپایدار نفت پرکرده است همین باعث شده نتوانیم ضعف های بزرگ سیاست گذاری را مشاهده کرده و از آن درس بگیریم.

درآمدهای بالاتر از صد میلیارد دلار سال های نیمه دوم دهه هشتاد تا چند سال دیگر در دسترس نخواهد بود.

پس اولین نکته آن است که فضای جامعه و توقعات جامعه را متناسب با درآمداهای کمتر از 50 میلیارد دلاری نفت تنظیم کنیم.

اجرای موفق اصلاحات اقتصادی به پشتیبانی مردم نیازمند است روحانی تاکید کرد: ما نمی توانیم سرنوشت مردم را در حوزه های مهمی مانند امنیت، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و تامین اجتماعی که باید بیش از هر چیز دیگر از ثبات برخوردار باشند به بازار پرتلاطم نفت و نوسانات قیمت آن گره بزنیم.

هیچ کشوری نتوانسته با مصرف جایگزین دارایی طبیعی رفاه پایدار را داشته باشد ما نیز دارایی هایمان را به جای حفظ و افزایش مصرف کرده ایم و امروز بخش بزرگی از این دارایی ها در مرز هشدار قرار دارد.

او با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم تغییرات بنیادین در شیوه منابع کشور را به عنوان مهمترین اولویت در دستور کار خود قرار داده، تصریح کرد: میزان دارایی های طبیعی کشور امکان اداره مسرفانه به شیوه گذشته را نمی دهد منبع شفابخش همیشگی یعنی درآمدهای نفتی به میزانی نخواهد بود که بتواند نقش مسکن خود را به خوبی ایفا کند.

رییس دولت داوزدهم با بیان اینکه اجرای موفق اصلاحات اقتصادی به پشتیبانی مردم نیازمند است، اظهارکرد: گاهی بیم از واکنش مردم در انجام اصلاحات اقتصادی باعث شده اجرای آن با تعلل روبرو شده و با تعویق انداختن اصلاحات، هزینه های بیشتری به نسل های آینده تحمیل کند.

مردم اگر بدانند که دولت منتخب آنها صادقانه برای اصلاح امور و بهبود زندگی خود آنها در پی انجام اصلاحات اقتصادی است، علیرغم سختی ها در کنار دولت خواهند بود.

مردم مصالح بلند مدت خود و فرزندانشان را به یک رفاه ناپایدار ترجیح می دهند این را مردم در انتخابات با زبان رای به خوبی اعلام کردند.

حرکت به سمت قله پیشرفت صعود در مسیری دشوار و همراه با سختی هاست.

مردم انتظار دارند درد را درمان کنیم و نه کتمان بیماری روحانی با بیان اینکه اگر اقتصاد کشور دچار بیماری است مردم انتظار دارند درد را درمان کنیم و نه کتمان بیماری، عنوان کرد: مردم از ما شفافیت و صراحت بیشتری می خواهند.

در این مسیر، ما دو راه بیشتر نداریم یا تدبیر و عقلانیت در راه انجام اصلاحات اقتصادی و درمان یا آنکه با پرداخت هزینه های فراوان منفعلانه به سمت و سوی مهار دشواری ها و پیامدهای حاصل شده از اجرای سیاست های نادرست خود بپردازد.

زمینه پرداختن به مسائل اساسی را فراهم کرده ایم او افزود: دولت یازدهم با سخت کوشی و تلاش فراوان و با دستیابی به ثبات و آرامش اقتصادی و گسترش مناسبات در عرصه سیاست خارجی و اقتصادی زمینه را برای پرداختن مسائل اساسی فراهم کرده است.

برنامه دولت دوازدهم تحقق اقتصاد مقاومتی است رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه برنامه دولت دوازدهم تحقق اقتصاد مقاومتی است، یادآور شد: سیاست های دولت در جهت درون گرایی و برون زایی اقتصادی است که این مسائل در برنامه دولت دوازدهم به صورت کامل تشریح شده است اما دستیابی به اقتصادی درون گرا و برون زا نیازمند حل مشکلات و چالش های کشور است.

یکی از مهمترین چالش های کشور عدم تعادل در بودجه کشور است روحانی یکی از مهمترین چالش های کشور را عدم تعادل در بودجه کشور دانست و بیان کرد: طی سال های گذشته اتکا به درآمدهای نفتی و عدم تعادل در قیمت نفت موجب عدم تعادل در بودجه اقتصادی دولت شده است.

داستان تکراری سال های گذشته ما این است که با افزایش قیمت نفت، هزینه ها و مخارج افزایش می یابد ولی با کاهش قیمت نفت دولت نتواسنته است مخارج خود را کاهش دهد.

او با اشاره به کاهش قیمت نفت از سال 93 گفت: عدم توجه به کاهش قیمت و ارائه خدمات به همان سبک و سیاق سبب می شود از یکسو کیفیت خدمات کاهش یابد و از طرفی بدهی دولت به فعالان اقتصادی افزایش پیدا کند که این مسائل نیز قابل تداوم نیست.

باید اتکای دولت به منابع پایدار افزایش یابد رییس جمهور با بیان اینکه برای حل این مسئله باید اتکای دولت به منابع پایدار افزایش یابد، اظهار داشت: برای حل این چالش به دنبال اصلاحات در نظام مالیاتی کشور هستیم و در این راستا، در دولت دوازدهم به سمت نظام جامع مالیات بر درآمد هستیم.

ما در این نظام جامع، بجای افزایش بر نرخ مالیاتی به دنبال افزایش پوشش مالیاتی هستیم.

کاهش نرخ مالیاتی در عین افزایش پوشش مالیاتی ضمن آنکه موجب کارایی نظام اقتصادی می شود و می تواند عدالت در مالیات ستانی را هم به دنبال داشته باشد.

باید انگیزه حضور بخش خصوصی را فراهم کنیم او افزود: با نظام جامع مالیاتی علاوه بر کاهش درآمد ها می تواند منابع خود را کارا تخصیص دهد و به همین خاطر ارائه خدمات عمومی مانند آموزش و بهداشت را افزایش دهد.

البته حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری در ارائه خدمات عمومی مشروط بر آن است که با اصلاح نظام قیمت گذاری انگیزه های لازم برای حضور بخش خصوصی فراهم کنیم که نیازمند حمایت شما نمایندگان است.

مردم انتظار دارند دولت و کل حاکمیت بر خود سخت بگیرند رییس دولت دوازدهم با بیان اینکه طرح های عمرانی با مشارکت بخش خصوصی و اهرم سازی از منابع بخش خصوصی و عمومی صورت می گیرد، تصریح کرد: امری که بودجه امسال و برنامه ششم نیز به آن اشاره داشته است.

مردم انتظار دارند که در گام اول، دولت و بلکه کل حاکمیت بر خود سخت بگیرند و از هزینه های زاید مجموعه سازما ن های بخش عمومی بکاهند.

ترازنامه بانک های کشور نیازمند اصلاحات است روحانی با بیان اینکه انجام اصلاحات محدود به دولت نمی شود، بلکه ترازنامه بانک های کشور نیازمند چنین اصلاحاتی است، خاطرنشان کرد: ضعف بر نظارت بانکی و گسترش موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، سیاستگذاری های نادرست پولی، تامین منابع مالی از طریق بانک ها، رونق کاذب در بخش مسکن و بنگاهداری های بی ضابطه شبکه بانکی سبب شده تا نظام بانکی امروز با مشکلات عدیده ای روبرو باشد.

بار مالی کسری بودجه و شهرداری ها و سایر نهادهای بر دوش بانک ها نیافتد او اضافه کرد: تجمیع این مشکلات خود را به شکل سودهای وام بالا نشان داده است.

نگاه حاکمیت به نظام بانکی به عنوان محل تامین منابع باید تغییر کند.

برنامه دولت این است که بودجه خود را تراز کند ولی علاوه بر آن، سیاستگذاری باید به گونه ای باشد که بار مالی کسری بودجه و شهرداری ها و سایر نهادهای بر دوش بانک ها نیافتد.

رییس جمهور تاکید کرد: در دولت دوازدهم برنامه اصلاح بانکی ادامه می یاید و دولت و بانک مرکزی از طریق نظام رتبه بندی برای بانک ها و موسسات بانکی برنامه تجدید بانک ها را اجرا می کنند.

برنامه افزایش سرمایه بانک ها عملیاتی خواهد شد رییس جمهور با بیان این که برنامه افزایش سرمایه بانک ها عملیاتی خواهد شد، گفت: از آنجایی که اشتغال در بنگاه های کوچک صورت می گیرد تامین مالی بنگاه های بزرگ از نظام بانکی به نظام سرمایه منتقل خواهد شد.

اصلاحات اساسی در بودجه دولت برای نظام بانکی و نظام بنگاهداری از جمله برنامه های اصلاح نظام پولی است .

او بیان کرد: برای دستیابی به عدالت اجتماعی نیازمند تغییر از شیوه حمایت اجتماعی خود هستیم و دولت دوازدهم حمایت اجتماعی را از یک پوشش گسترده بر تمرکز بر پوشش اقشار نیازمند تغییر خواهد داد و پوشش حمایت های نامشروع به مشروع تغییر می کند و وضعیت معیشتی حدود 10 میلیون نفر از اقشار آسیب پذیر تا سال 99 افزایش 5 برابری خواهد داشت.

حقوق شهروندی از دستگاه های تحت نظر قوه مجریه آغاز شده است روحانی اظهار داشت: دولت دوازدهم علاوه بر تلاش بر رشد اقتصادی که مهمترین مسیر ایجاد شغل پایدار است، در نظر دارد سیاست های اشتغال را به اجرا در آورد و طرح کارورزی را به اجرا می گذارد تا با آموزش نیروهای کار بتواند شرایطی را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و همچنین استفاده بنگاه های بزرگ از آنها را فراهم کند و همچنین در کاهش هزینه بنگاه های سرمایه ای سهم معافیت بیمه کارفرما را اجرا می کند.

او با اشاره به سیاست های داخلی گفت: ایران جامعه ای گسترده است و احترام به همه اقشار ، ادیان و فرهنگ ها از اهداف دولت است و همچنین استفاده از زنان در سمت های مختلف را در نظر داریم که استفاده از زنان جوانان در معاونت زمینه فراهم شدن فعالیت همه اقشار است.

روحانی با تاکید بر توسعه نهادی و حزبی تاکید کرد: حق شهروندان را در فعالیت سیاسی ، اجتماعی به رسمیت شناخته و از آنها حمایت خواهد کرد و اجرای حقوق شهروندی از دستگاه های تحت نظر قوه مجریه آغاز شده است و همچنان سایر قوا را به رعایت حقوق شهروندی دعوت می کند.

رییس جمهور با اشاره به سیاست خارجی گفت: تعامل گسترده با جهان در حفظ عزت ، کرامت ایرانیان است و در این مسیر پرونده هسته ای با مذاکرات کارشناسانه اجماع ملی ، حمایت مقام معظم رهبری به سرانجام رسید.

ایران برجام را تهدیدی علیه کشورها نمی داند روحانی با یادآوری شرایط ایران در زمان تحریم گفت: قطعنامه های تهدیدکننده امنیت ملی و تحریم ها و همچنین قطعنامه فصل هفت زیر نظر شورای امنیت ملی با برجام یک جا لغو شد و مشاهده کردیم که مناسبات اقتصادی با جهان به یکباره شتاب تازه ی گرفت .

او ادامه داد: در حوزه های فناوری با آن که فشارهایی که بر روی ایران بود انتظار بی ثباتی را داشتند اما دیدند که ناکام هستند و ایران در شرایط امنی به سر می برد .

رییس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: با به فرجام رسیدن برجام، فصل نوینی در سیاست خارجی ایران آغاز شد ایران برجام را تهدیدی علیه کشورها نمی داند بلکه توافقی برد برد است که مسیر همکاری را بین کشورها باز کرده است .

او ادامه داد: علت بهانه جویی و عهدشکنی دولت جدید آمریکا در زیاده خواهی این کشور است ایران به تعهدات خود پایبند است .

جهانیان دیدند که ایران به روح برجام پایبند است روحانی با اشاره به رفتارهای رییس جمهور جدید آمریکا گفت: آنها دوست دارند با زبان تهدید سخن بگویند و می خواهند خود را از مزایای صلح محروم کنند.

عده ای نیز از پاره کردن برجام سخن می گفتند با مشورت با مشاوران خودشان متوجه شدند که این ایران نیست در انزوا قرار می گیرد بلکه خودشان دچار این تهدید می شوند.

او در ادامه افزود: جهانیان دیدند که ایران به روح برجام پایبند است و دولت ایالات متحده همه نوع توافقی را از پاریس گرفته تا باکو از نفت تا ماورای اقیانوس آرام زیر پا می گذارد و به دنیا نشان داد که نسبت به تعهدات خودش چگونه عمل می کند .

برجام الگوی توسعه دیپلماسی بشر را تغییر داده است رییس دولت دوازدهم در ادامه با اشاره به رفتارهایی که دولت آمریکا در مقابل برجام دارد، عنوان کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ پرافتخار خود نشان داده که هر جا تعهدی را امضا کند، پای آن می ایستد و امروز دنیا متوجه شده که این آمریکا است که به تعهدات خود عمل نمی کند.

دولت جدید آمریکا از تجربه دولت های قبلی درس بگیرد و ببیند آنها چگونه در پای میز مذاکره نشسته اند.

روحانی خطاب به دولتمردان آمریکا گفت: اگر آنان مایل باشند برجام را نقض کنند، مطمئن باشید در مدت زمان کمتری از ماه و سال آن هم در شرایط ساعت و روز به شرایط پیشرفته ای به زمان قبل از برجام بازخواهیم گشت برجام الگوی توسعه دیپلماسی بشر را تغییر داده است.

در زمینه سیاست فرهنگی، اولویت ما اخلاقی زیستن است او ادامه داد: منطقه پرتنش غرب آسیا به دلایلی در وضعیت بسیار خطرناکی است.

ایران خواستار منطقه ای امن است و همکاری و همدلی کشورهای منطقه تنها راه دستیابی به امنیت و اهداف مشترک و نابسامانی های درونی و تحمیلی در منطقه می داند.

ایران بی ثباتی، گسترش افراطی گری و خشونت گروه های تکفیری به عنوان چالش اصلی منطقه می داند و با حسن نیت به دنبال ثبات است و راه حل آن را تنها از طریق منطقه می داند.

ایران به عنوان لنگرگاه ثبات، دست دوستی خود را به سوی دیگر کشورهای منطقه دراز کرده است.

روحانی با اشاره به اولویت سیاست خارجی گفت: اولویت بنیادین سیاست خارجی در دولت دوزداهم گسترش دوجانبه و چند جانبه ای است.

اولویت دیگر تقویت دیپلماسی اقتصادی در جهت دستیابی به حضور موثر در منطقه و تقویت صادارات کالاهای غیرنفتی و زمینه سازی برای حضور بخشی خصوصی در منطقه و جامعه بین المللی است.

رییس دولت دوازدهم درباره اولویت برنامه های دولت در حوزه های محیط زیست، فرهنگی و اجتماعی گفت: در زمینه سیاست فرهنگی، اولویت ما اخلاقی زیستن است.

نکته دوم در این حوزه زدودن نگاه امنیتی به فرهنگ است و بسط آزادی های قانونی و مخصوصا دوری کردن از برخوردهای سلیقه ای که معضل اصلی ما در بحث اجتماعی و فرهنگی است.

نظام سلامت نیازمند اصلاحات ساختاری است او ادامه داد: کیفیت گرایی در مدارس و دانشگاه ها از دیگر اولویت های ما است که مهمترین اقدامات فرهنگی دولت است همچنین کارآمد کردن دانشجویان و دانش آموزان برای اینکه بتوانند شغل و فعالیت را در آینده بر دوش گیرند از دیگر برنامه های دولت دوازدهم است.

رییس جمهور درباره اولویت های محیط زیستی گفت: در زمینه محیط زیست برنامه های اصلی ما اصلاح مدیریت منابع آب است که یکی از عوامل مشکلات محیط زیستی است.

همچنین مقابله با فرسایش خاک، احیای جنگل ها و مراتع مقابله با آلودگی هوا در کلان شهرها، مقابله با ریزگردها که با معاونت جدید سازمان محیط زیست به طور مفصل در این باره صحبت شده است.

حفظ جنگل ها و مراتفع مدیریت پسماندها و فاضلاب از دیگر اولویت های دولت است.

روحانی درباره اولویت های اجتماعی دولت گفت: اولین مسئله در حوزه اجتماعی بهداشت و درمان است.

طرح تحول سلامت نشان دهنده این است که دولت یازدهم به این مسئله اهمیت داده است و در دولت دوازدهم نیز ادامه خواهد داشت.

نظام سلامت نیازمند اصلاحات ساختاری است که اصول آن تشریح شده ما نیاز به این اصلاحات داریم تا بتوانیم به منابع پایدارمتکی باشیم.

ما نیازمند اتکا به مردم و کاهش تصدی گری هستیم.

شایعه در میان گذاشتن لیست وزرا با رهبری، درست نیست روحانی خاطرنشان کرد: بهبود سطح پوشش و ارائه کیفیت خدمات بیمه ها از دیگر اولویت هاست.

همچنین مسئله آسیب های اجتماعی از مهمترین اولویت هاست که به جد دنبال می شود و خوشبختانه نسبت به گذشته مقداری کاهش پیدا کرده است.

همچنین اصلاح وضعیت صندوق های بازنشستگی از دیگر اولویت های ما خواهد بود.

او با بیان اینکه خلاصه برنامه ما 77 صفحه است و کتاب شامل 232 صفحه است و نمایندگان آن را مطالعه کرده اند، تصریح کرد: نمایندگان محترم من برای تشکیل کابینه دولت دوازدهم با توجه به رویکردها و برنامه های مطرح شده پس از مشورت های فراوان و ارزیابی عملکردها و هماهنگی در مسیر اعتدلال، 17 نفر از مدیران ارشد کشور را با توجه به جمیع جهات و محدودیت های موجود معرفی کردم من به همه آنها اعتماد دارم و مطمئن هستم این افراد توانمندی خود را برای توسعه کشور و تامین منافع ملی و در راستای نظام جمهوری اسلامی به کار خواهند گرفت.

رییس جمهور با اشاره به شایعاتی که در خصوص انتخاب وزرا در فضای مجازی و حقیقی مطرح شده بود تاکید کرد: رییس جمهور در معرفی 17 وزیر تحت تاثیر هیچ جناح، حزب و تشکلی نبوده همه جناح ها و تشکل ها پیشنهاداتی را کتبی و شفاهی داشتند اما هیچ فشاری نبوده و شایعاتی مطرح شد مبنی بر اینکه لیست وزرا با مقام معظم رهبری در میان گذاشته شده که این شایعه درستی نبوده آنچه در دولت دوازدهم عمل کردم عیننا در دولت یازدهم نیز به آن عمل کردم.

با رهبری 50 سال رفاقت دارم روحانی با اشاره به دوستی خود با رهبر انقلاب و مشورت هایش با ایشان گفت: رهبری به عنوان رهبر و بزرگ ما و کسی که با او 50 سال رفاقت دارم، معمولا در همه مسائل با ایشان مشورت می کنم و ایشان با کمال محبت آنچه مصلحت کشور است، تذکر می دهند.

برای وزارت علوم سرپرست معرفی می کنم او با بیان اینکه معرفی وزرا در چارجوب قانون اساسی است، اظهار داشت: امروز رییس جمهور 17 وزیر را معرفی می کند و در روزهای آینده یک وزیر باقی مانده علوم را معرفی کنم که البته دوست داشتم امروز وی را معرفی کنم ولی به تاخیر افتاد از جمله آنکه فردی که با او صحبت کرده بودم، ایشان در دقایق آخر اعلام انصراف کرد و در ساعت های باقیمانده فرصت صحبت و هماهنگی نبود و بعد از رای اعتماد وزرا، برای وزارت علوم سرپرست معرفی می کنم.

رشد سازمانی بطحایی در وزارت آموزش و پرورش بوده است رییس دولت تدبیر و امید در رابطه با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تصریح کرد: از دکتر فانی و دکتر دانش آشتیانی که زحمات بسیاری در دولت یازدهم در زمینه وزارت آموزش و پرورش کشیدند، تشکر می کنم و برای آنها آرزوی موفقیت می کنم.

برای این وزارتخانه، آقای سید محمد بطحایی را در نظر گرفتم که در سمت های مختلف این وزارتخانه خدمت کردند و رشد سازمانی شان نیز در این وزارتخانه بوده است.

ایشان در سند تحول بنیادین زحمات بسیاری کشیدند و در ماه های گذشته در سمت معاونت توسعه مدیریت آموزش خدمت می کردند و در ماه های اخیر رییس مرکز ملی راهبردی برنامه و بودجه بود.

برای وزیر آموزش و پرورش سفارش جدی می کنم روحانی افزود: مهمترین و بزرگترین وزارتخانه آموزش و پرورش است هر جا در این زمینه کار کنیم و برای آن سرمایه گذاری کنیم، نتیجه بهتری برای کشور و فرزندان خواهد بود.

همانطور که انتظار دارم همه وزرا رای اعتماد را کسب کنند، برای وزیر آموزش و پرورش سفارش جدی می کنیم زیرا می خواهیم بسیار قوی در این زمینه کار کنند.

روحانی تربیت زیربنایی فکری برای زندگی، تقویت هویت ایرانی اسلامی دانش آموزان، تریبت انسان هایی خلاق و سازگارتر با نیازمندی های ما، توانمندسازی دانش آموزان از نظر جسمی و ذهنی، ارتقای وضعیت معیشتی معلمان، متناسب سازی نیروهای آموزش با نیازهای کشور از نظر کمی و کیفی، کاهش تصدی گری و چابک سازی تشکیلات را از جمله مهمترین دستورکارهای وزارت آموزش و پرورش در دولت دوازدهم برشمرد و تاکید کرد: من به ایشان گفتم خروجی آموزش و پرورش با گذشته باید متفاوت باشد.

ضمن سپاس از همه معلمان برای جامعه پیچیده آینده نیازمند دانش آموزانی هستیم که جامعه را بشناسند و بتوانند از هویت و فرهنگ خود دفاع کند.

محفوظات تحویل آنها ندهیم که با یک به چپ چپ و به راست راست نیمی از آن بپرد.

وزرای دولت دوازدهم باید برای رده های مدیریتی از ظرفیت زنان و جوانان استفاده کنند روحانی در ادامه با اشاره به گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری گفت: از محمود واعظی که زحمات زیادی برای وزارت ارتباطات و فناوری کشیده است، تشکر می کنم.

ایشان دولت الکترونیک، فراهم کردن زیرساخت ها و شبکه ملی اطلاعات را به وجود آورد که این اقدامات بسیار مطلوب است.

او ادامه داد: آقای واعظی فضای کسب و کار را در کشور ما آماده کرده اند.

دولت یازدهم به مسئله ارتباطات و فضای مجازی اهمیت زیادی می داد که در این دولت هم به آن اهمیت خواهیم داد.

روحانی با اشاره به وزیر معرفی شده عنوان کرد: در وزارت فناوری اطلاعات برای اولین بار ما جوان گرایی خواهیم کرد.

آن چیزی که آرزوی من از دولت یازدهم بود.

کتباً نیز به وزرای دولت دوازدهم اعلام کردم که باید برای سمت های بالا و رده های مدیریتی تعدادی زنان و جوانان حضور داشته باشند.

علاقه مند بودم در دولت دوازدهم سه وزیر زن معرفی کنم، اما نشد رییس دولت دوازدهم با انتقاد به گزینش افراد در دولت ها گفت: اینکه دولت ما تمام می شود و بازمی گردیم به همان زمینه قبلی یعنی اینکه فضا را آماده نکرده ایم.

بعد از 40 سال هنوز نمی توانیم در رده های مدیریتی و مدیرکلی از جوانان با انگیزه و زنان استفاده کنیم.

او تاکید کرد: فرقی بین زنان و مردان نیست.

ما برای حضور زنان و جوانان باید برنامه داشته باشیم که البته گیرهای فرهنگی در این میان بی اثر نیست که باید آنها را برطرف کنیم.

به شدت علاقه مند بودم که در دولت دوازدهم سه وزیر زن معرفی کنم، اما نشد.

حضور زنان در سطح های بالا باید صورت بگیرد.

درب فضای مجازی را نمی توان قفل زد روحانی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: این اولین بار است که ما یک جوان در فضای بعد از انقلاب به دنیا آمده و رشد یافته به عنوان وزیر معرفی می کنیم.

آقای جهرمی را من در شورای عالی مجازی دیدم.

در آنجا مشاهده کردم که چگونه بحث می کند و به فضای مجازی و مسئله ارتباطات آگاهی کامل دارد.

او ادامه داد: بعضی ها نظرشان این است اگر در یک اتوبان تصادف شد و شخصی زیر ماشین رفت و فوت شد خانواده او می توانند با شکایت اتوبان را ببندند.

ما می توانیم اتوبان را ببندیم و تصادف نشود اما مردم از کوره راه ها سر در می آورند.

جلوی تصادف در آنجا را نمی توان گرفت.

رییس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: باید از فضای مجازی به درستی استفاده کنیم.

من از وزرای دادگستری کشور و اطلاعات خود در دولت دوازدهم می خواهم که همکاری لازم را داشته باشند.

درب فضای مجازی را نمی توان قفل زد.

روحانی این قفل را باز نکرده است این مردم بودند که قفل ها را یکی پس از دیگری باز کردند.

وزیر آینده فرهنگ استفاده از فضای مجازی را جا بیندازد او تاکید کرد: اگر حواسمان نباشد و دقت لازم را نداشته باشیم همین فضای مجازی می تواند خطرآفرین باشد.

رییس دولت دوازدهم خطاب به جهرمی وزیر پیشنهادی وزارت فناوری و اطلاعات گفت: من از شما می خواهم که فضا را به درستی رصد کنید.

ظرفیت ها را بشناسید و تولید و اشتغال را در سرلوحه کارهای خود قرار دهید.

او در ادامه افزود: سال گذشته آقای واعظی گفتند که صدهزار شغل تولید شده از آقای جهرمی می خواهم که 300 هزار شغل ایجاد کند.

شما به عنوان جوان ترین وزیر بعد از انقلاب هستید.

پس به خوبی به مسائل و فضای امروز جامعه آشنایی دارید.

روحانی در ادامه با اشاره به فعالیت های وزارت فناوری و اطلاعات گفت: از وزیر آینده می خواهم فرهنگ استفاده از فضای مجازی را جا بیندازد.

تولید و اشتغال و خلق ثروت را به دست بیاورد و از بخش خصوصی می خواهم در این زمینه ورود کند.

اینکه کسی را دستگیر کنیم و بعدا بفهمیم تقصیری نداشته برای دستگاه اطلاعاتی خوب نیست رییس جمهور با اشاره به گزینه معرفی شده وزارت اطلاعات، گفت: با حجت الاسلام سید محمودعلوی رفاقت و آشنایی از اداوار مجلس شورای اسلامی دارم و در زمان تدوین قانون وزارت اطلاعات ایشان خود آن را نوشتند.

او با بیان اینکه می خواهیم امنیت را حفط کنیم و از آن طرف آرامش برای مردم ایجاد شود، بیان کرد: برای آرامش نیاز به امنیت داریم و وزارت اطلاعات می تواند با رعایت کامل قانون اساسی و احترام به مردم و برخورد ضروری و حداقلی امنیت ایجاد کند؛ چرا با یک احتمال باید برویم و کسی را دستگیر کنیم و بعدا بفهمیم که تقصیری نداشته است؟ این برای دستگاه قضایی و اطلاعاتی خوب نیست و باید تلاش کنیم با مهربانی و رافت با مردم رفتار کنیم.

روحانی با اشاره به فعالیت های وزارت اطلاعات گفت: این وزارتخانه در زمینه تروریست فعالیت های خوبی داشته و همچنین در دستگیری مجرمان اخلاق را رعایت کرده اما هنوز با رفتار ماموران در زمینه دستگیری رضایت کامل نداریم و آقای علوی به عنوان رییس شورای هماهنگی اطلاعاتی باید این فرمان را در دست گیرد و در قانون است که دستگاه ها باید هماهنگی با وزارت اطلاعات داشته باشد و از آقای علوی می خواهیم اجرای حقوق شهروندی مقابله با فساد و تضمین حقوق گروه های مذهبی ، قومی را در ایران در نظر داشته باشند و مقابله با جاسوسی نفوذ بیگانگان و توسعه گردشگری را فراهم کند .

او تاکید کرد: در بخش سایبری اشراف اطلاعاتی را بالا ببرد و تحلیل های راهبردی را بیشتر بتوانند در اختیار مسوولان قرار دهند.

کرباسیان بیش از سی سال تجربه مدیریت رده بالا اقتصادی دارد روحانی در دفاع از گزینه پیشنهادی برای وزارت اقتصاد گفت : من از دکتر طیب نیا تشکر جدی می کنم.

ایشان وزیر فعال و پرتلاشی بود.

در ما در دولت یازدهم 200 جلسه شورای هماهنگی اقتصادی داشتیم.

او افزود: این که رییس جمهور خودش به این مساله اهمیت می داد مهم است.

تقریبا تصمیمات اساسی و مهم دولت یازدهم در اینجا اتخاذ شده است.

ایشان یکی از افراد فعال در این جلسه بود.

من سپاس گذارم و امیدوارم در جای دیگر از او استفاده کنیم.

دکتر مسعود کرباسیان در این وزارت خانه کار کرده است.

روحانی به شوخی گفت: ما آن وزیر را در دولت قبل خواستیم انتخاب کنیم، گفتیم بگویید بیاید گفتند در راه اصفهان است؛ این وزیر را گفتیم گفتند در راه اصفهان است این مبنای این وزارت خانه است.

رییس جمهور خاطرنشان کرد : دکتر کرباسیان در شهرداری و این وزارت خانه بوده و بیش از سی سال مدیریت رده بالا را در بخش های مختلف اقتصادی داشته و در زمینه علم و دانش و ترجمه و نوشتن کتاب فعال بوده و یعنی ارتباط خود را با دنیا حفظ کرده رشته تحصیلی او هم برنامه ریزی است .

نباید به گونه ای باشیم که کشورهای دیگر برای مبارزه با پولشویی به ما سفارش کنند او گفت : یکی از موفقیت های خوبی که باعث شد من اعتماد بیش از گذشته به او پیدا کنم، سامان دهی گمرک است.

گمرک ما مشکلات زیادی داشت.

سامانه الکترونیکی فعال شد و به جایی رسید که در مقطعی واردات کم شده بود ولی درآمد ما افزایش داشت روحانی افزود: اولین خواست من از ایشان مبارزه قاطع با پول شویی و فسادهای سازمان یافته است.

در مسائل پولی و مالی و بانکی ما نیازمند هستیم همه آیین نامه های مربوط به پول شویی و مبارزه مالی با تروریسم به دقت اجرا شود.

ما نباید به گونه ای باشیم که کشورهای دیگری به ما سفارش کنند، برای مبارزه با پول شویی و مبارزه مالی با تروریسم ما باید پیشرو باشیم.

ما قربانی تروریسم هستیم.

اسلام به ما این را می گوید.

ما باید این را اولویت قرار دهیم.

روحانی اولویت دوم را مسائل بانکی خواند و گفت: اینها باید اصلاح شود ما نیاز به تحول و اصلاحات داریم.

بانک باید به کار خودش برگردد.

بانک منحرف شده و نمی تواند کارش را انجام دهد.

وظیفه بانک بنگاه داری نیست.

مخصوصا اگر ما تولید می خواهیم و اگر اشتغال می خواهیم و صادرات غیرنفتی می خواهیم اینها حمایت های بانک را می خواهد.

در سرمایه گذاری خارجی باید بانک های ما فعال باشد.

بانک باید با جهان ارتباط برقرار کند.

بخش بزرگی از این مشکلات در دولت یازدهم حل شده و انضباط مالی و نظام مالیاتی برای ما مهم است.

نظام مالیاتی ما به قرن 19 برمی گردد روحانی گفت : نظام مالیاتی ما به قرن 19 برمی گردد.

این باید معلوم باشد که ما چقدر درآمد داریم، از کجا می آوریم و به کجا می فروشیم.

نباید فشار مالیاتی به مردم بیاوریم.

از آنهایی که تا به حال مالیات ندادند و نمی دهند، مالیات بگیریم.

عدالت مالیاتی باید رعایت شود.

او در خصوص این وزارت خانه در پایان گفت : دولت الکترونیک مهم است.

صنعت بیمه و افزایش سهم بیمه مهم است.

سالم سازی مسیر خصوصی سازی مهم است و مساله جلب سرمایه گذاری خارجی برای اشتغال مهم است ظریف را به کارشناس بودن و صبر می شناسید روحانی درخصوص وزارت امور خارجه و گزینه پیشنهادی آن، محمدجواد ظریف خاطرنشان کرد: آقای ظریف گفتند معرف از معرف اجلا باشد.

همه شما دکتر ظریف را به تقوا، به پاکدامنی، کارشناس بودنش در سیاست خارجی، به پر کار بودنش و به صبر و حوصله اش که البته گاهی عصبانی هم می شود، می شناسید.

مردم ایران چماق امریکا را بالای سر ایران می دیدند او با بیان اینکه دکتر ظریف با صبر و حوصله زیادی با آن جماعت عجیب و غریب مذاکره انجام داد، ابراز داشت: من از طرف همه ملت ایران و وزرا از ایشان تشکر می کنم.

ایشان یک توطئه بزرگ را خنثی کردند.

امریکایی ها حربه ای را ایجاد کرده بودند.

اگرچه امریکا نمی توانست آن حربه را عملی کند و ملت ایران ایستاده بود ولی هر وقت مردم سرشان را بالا می آوردند، یک چماق را بالای سر خود می دیدند.

چماق امریکا قطعنامه ها بود رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه آن چماق فصل هفتم منشور سازمان ملل و قطعنامه ها و موصبات شورای حکام بود، عنوان کرد: آنها مانند چماق بودند.

یک نفر با چماق بالای شما باشد، شما بگویید نمی زند، خب نزند ولی بالا بودن آن چماق موجب حواس پرتی می شود.

ما این چماق و دست را از بین بردیم.

راه تقویت بنیه دفاعی کشور را فراهم کردیم روحانی با بیان اینکه برجام را اقتصادی می دانند، یادآور شد: مسئله اول برجام، امنیت ملی، برهم زدن برنامه ها و حربه های امریکا و تثبیت حقوق هسته ای ایران است.

ما امروز کار هسته ای می کنیم و دنیا به ما کمک می کند.

ما حقوق خود را در مسئله هسته ای تثبیت کردیم.

منع معاملات تسیلحاتی را از بین بردیم و ممنوعیت آن را به پنج سال محدود کردیم که دو سال آن گذشه است.

راه تقویت بنیه دفاعی کشور را فراهم کردیم.

برای حل تحریم های غیرهسته ای آماده ایم او افزود: برخی وضعیت قبلی کشور را یادشان رفته است.

اقتصاد و وضعیت نفت را فراموش کردند.

بحث سوییفت و عدم سرمایه گذاری در کشور را فرامشو کردند.

حالا می گویند چرا بانک های بزرگ سرمایه گذاری نمی کند، می گوییم این بانک بزرگ کیست؟ می گویند می دانیم 60 درصد آن بانک برای امریکایی ها است، تکلیف ما را روشن کنیم.

تحریم هسته ای را برداشتیم.

تحریم های غیرهسته ای هم اهل و سهلا! به ما در مسئله هسته ای اجازه داده شد در این باره نیز مجوز بدهید می رویم آنها را حل می کنیم البته ما متولی همه مسائل نیستیم.

ظریف برای سرمایه گذاری خارجی کارهای زیادی انجام داده است رییس جمهور با بیان اینکه من از دکتر ظریف تشکر می کنم، بیان کرد: تلاش های ایشان منحصر به برجام نبوده است بلکه در منطقه نیز تلاش های فراوانی کرده اند.

می خواهیم شعله جنگ در منطقه ما فروکش بکند البته این شعله خاموش نشده است.

ایشان برای سرمایه گذاری خارجی کارهای زیادی انجام داده اند.

عده ای با ذات برجام مشکل دارند روحانی از ظریف خواست تا برجام را به خوبی حفظ کند و گفت: عده ای با ذات برجام مشکل دارند.

بحث ترامپ و امریکا و سنا نیست آنها کار غلطی انجام داده اند که می ایستیم ولی عده ای با نوجوان برجام مشکل دارند و از آن خوششان نمی آید.

باید از آن حفاظت و حراست کنیم.

باید برای اقتصاد مقاومتی و افزایش صادرات غیرنفتی تلاش کنیم.

او تاکید کرد: امینت منطقه اولویت ماست.

کاهش مشکلات منطقه و تصویر درست از ملت ایران در فضای عمومی جامعه جهانی و کسب جایگاه شایسته تر بین المللی و حل مسائل محیط زیست را از ایشان می خواهیم.

از شما می خواهیم این 17 وزیر را تایید صلاحیت کنید روحانی با گلایه از همهمه نمایندگان گفت: شاید به دلیل بحث های مکرر شما با وزرا در چند روز گذشته این مباحث برای شما تکراری باشد اما من وظیفه معرفی وزرا را دارم و از شما می خواهیم این 17 وزیر را تایید صلاحیت کنید و بیشتر نمی خواهیم.

شما هم وظایفی دارید از نظر قانون و دلسوزی تان برای کشور است و رای شما هر چه باشید مورد احترام است.

باید با حفظ کیفیت خدمات هزینه های درمانی را کم کنیم او درباره وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم در حوزه بهداشت و درمان تصریح کرد: وزیر پیشنهادی ما برای این حوزه دکتر قاضی زاده هاشمی است که زحمات بسیار زیادی برای طرح تحول سلامت کشیدند و این طرح کار بسیار سخت و بزرگی بود که انجام آن به دلیل مشکلات بودجه با سختی پیش می رفت و آقای هاشمی گاهی مواقع اوقات شان از خزانه و بودجه تلخ می شد اما بسیار صبر و تحمل کرد و مردم از انجام این طرح راضی هستند ما هم بعد از رضای خدا رضای مردم را می خواهیم تا بتوانیم خدمات لازم را ارائه دهیم البته همه دولت باید در طرح تحول سلامت کمک کنند.

او با اشاره به تلاش های وافر و پیگیر هاشمی و سفرهای مکرر او گفت: امیداوریم آقای هاشمی با نشاط بیشتر در 4 سال پیش رو فعال باشند البته این طرح به اصلاحاتی نیاز دارد که باید صورت بگیرد و با حفظ کیفیت خدمات هزینه ها را کم کنیم البته کار سختی است اما شدنی است.

حذف همپوشانی های بیمه در دستور کار است رییس جمهور خاطرنشان کرد: مسئله سطح بندی خدمات بسیار مهم است برخی از خدمات در حوزه پزشکی انجام می شود که ضرورت ندارد و مستحب و مباح نیست و وارد مکروه و حرام می شود.

همچنین درباره نظام تشخیص نیز باید سامان دهی شود و پرونده الکترونیک بیماران اجرایی شود این طرح بسیار مهم است و می تواند تسریع کننده باشد همچنین خرید راهبردی بسته های سلامت بسیار مهم است.

حذف همپوشانی های بیمه در دستور کار است و توریسم سلامت برای ما بسیار مهم است و ان شاالله در زمینه این کار وزیر بعدی نیز کمک شایسته ای به وزیر بهداشت درمان و آموزش و پزشکی خواهند کرد.

ربیعی در مسئله صندوق ها کار بسیار بزرگی انجام داده است او درباره معرفی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دکتر علی ربیعی تلاش های خوبی در این زمینه داشتند ما به طور مفصل درباره اقداماتی که باید در بخش صندوق ها، شستا، رابطه این وزرات خانه با وزارت بهداشت و بیمه ها صحبت کردیم.

خدمات بسیار خوبی در 4 سال گذشته داشتند همچنین در زمینه سیستم رفاه اجتماعی برنامه های خوبی داشتند و ادامه می دهند.

روحانی با اشاره به زندگی شخصی و تخصصی او اظهارکرد: زندگی دکتر ربیعی نیز به در همین زمینه کار و رفاه است و مذیقه زندگی را چشیده اند افرادی که مضیقه زندگی را نچشیده اند خیلی مشکلات مردم را حس نمی کنند شاید یکی از فلسفه های ماه رمضان هم همین است آنهایی که خود کارگر بودند و می توانند شرایط کارگران را بهتر درک کنند.

او ادامه داد: آقای ربیعی در مسئله صندوق ها کار بسیار بزرگی انجام داده اند همچنین عملکرد سازمان بهزیستی بسیار خوب بوده و قدم های خوبی برداشته شده که باید ادامه داشته باشد یکی از بارهای سنگین این وزارتخانه مسئله اشتغال است که مربوط به وزارت کار نیست و همه وزارت خانه ها در آن سهیم هستند اما وزارت کار طرح های خوبی در این زمینه داشته که طرح کاروزی در برخی از استان ها انجام شده است.

مسئله اصلی ما با آقای ربیعی اشتغال و پس از آن صندوق ها و مسئله سوم بهداشت و درمان است.

در ادامه لاریجانی با اشاره به عدم حضور وزیر کار در مجلس گفت: وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مجلس حضور ندارند.

روحانی در پاسخ به لاریجانی گفت: از این به بعد هر وزیری که نبود بگویید برنامه هایشان را نخوانیم برای معرفی وزیر دادگستری با رییس قوه قضاییه مشورت کردم رییس جمهور درباره وزیر پیشنهادی در وزارت دادگستری گفت: در دولت یازدهم آقای پورمحمدی در این وزارت خانه بودند که بسیار نقش موثری بین قوه قضاییه و قوه مجریه داشتند.

ایشان به خوبی در بحث های دولت شرکت می کردند و حرف می زدند.

او ادامه داد: آقای پورمحمدی برای ایجاد رابطه بین قوه قضاییه و مجریه بسیار تلاش کردند.

حال ببینید اگر ایشان نبود چه اتفاقی می افتاد.

رییس دولت دوازدهم با اشاره به روند انتخاب وزیر دادگستری عنوان کرد: حال طبق قانون این قوه قضاییه است که وزیر دادگستری را معرفی می کند.

ما در این مرحله با رییس محترم قوه قضاییه نشستی داشتیم که در آن پس از بحث های مختلف آقای آوایی انتخاب شد.

ایشان در تمامی سمت های وزارت دادگستری فعال بودند و کارنامه خوبی دارند.

هرچه از آقای آوایی شنیدیم مشی اعتدال بوده است او ادامه داد: هرچه از آقای آوایی شنیدیم مشی اعتدال بوده است.

در روزهای سختی که در کشور داشتیم، آقای آوایی معتدل عمل کردند و این بسیار برای ما مهم است.

روحانی خطاب به وزیر پیشنهادی دادگستری در دولت دوازدهم گفت: ایجاد ارتباط خوب و موثر بین قوه قضاییه و مجریه از وظایف وزیر دادگستری است که البته خدا را شکر بین این دو قوه ارتباط خوبی وجود دارد.

او در ادامه افزود: حقوق شهروندی و مبارزه با فساد اهداف مهمی است که وزیر دادگستری باید آنها را پیگیری کند.

امیر حاتمی کاملاً به وزارت دفاع مسلط است رییس جمهور در رابطه با گزینه وزارت دفاع اظهار داشت: در وزارت دفاع برادر خوبمان سردار دهقان مسئولیت را برعهده داشتند که آشنایی ما به دفاع مقدس برمی گردد.

ایشان وزیر خوبی در دوره دولت یازدهم بودند و در بخش های راهبردی و تسلیحاتی اقدامات خوبی انجام دادند و شرایط با گذشته متفاوت بود.

او ادامه داد: در دولت دوازدهم بنا بر این داشتیم که با یکی از برادران ارتش همکاری کنیم و البته ارتش و سپاه ندارد و فرمانده شان ولی فقیه است و هر دو برای کشور تلاش می کنند و به نیروهای ارتش و سپاه احترام می گذاریم.

روحانی بیان کرد: امیر سرتیپ حاتمی شخصیتی است که در رده های مختلف ارتش فعال بوده و مدت ها در ستاد کل نیروهای مسلح ارتش فعالیت داشتند و همچنین مدت زیادی با سردار باقری رییس کل ستاد نیروهای مسلح همکار بودند بنابراین کاملاً به وزارت دفاع مسلط است.

حاتمی فرد مورد اعتماد خانواده بزرگ نیروهای مسلح است او با بیان اینکه همه طرح هایی که در وزارت دفاع باید پیش می رفت، پیش رفته است، گفت: حاتمی فرد مورد اعتماد خانواده بزرگ نیروهای مسلح است و برای خدمت به همه نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش، نیروی زمینی، انجام وظیفه می کند و سفارش اکید من در برخی از سلاح ها به خصوص توان موشکی به دلیل اهمیتی که دارد این است که فعالیت بیشتری دا
کلید واژه ها: رییس جمهور - مردم - ایران - انتخاب - مراسم تحلیف - وظیفه - امروز - اسلام - سلام - بین المللی - روحانی - مجلس - شروع - انتخابات - کشور - امنیت - تحلیف - آزادی - مراسم - رییس جمهور منتخب - وزرای پیشنهادی - نمایندگان مجلس - انقلاب اسلامی - جمهوری اسلامی - اسلامی - پیشرفت - برنامه - نخبگان - بعد از انقلاب - بررسی صلاحیت

آخرین اخبار سرویس:
فردی باید وزیر علوم شود که خسارت های وارد شده به بخش علمی را جبران کند

سخنرانی رییس جمهور در مجمع عمومی سران سازمان ملل متحد

رزمایش طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | پنجشنبه 30 شهریور 96

فیلم/ صداهای عجیب اینبار در آسمان اصفهان/ نظر شما در مورد این صداهای مخوف چیست؟

دلواپسان داخلی برجام راست میگوند یا دلواپسان خارجی برجام؟

علی پروین قهر کرد، ماشینش به فروش نرفت!+ عکس

روایت معشوقه صدام از پشت پرده زندگی دیکتاتور چه بود؟

انتقاد نخست وزیر انگلیس از ناتوانی شورای امنیت در بحران های بین المللی

وقتی جنگ طلب منادی صلح می شود!

بررسی مسائل مرزی مشترک ایران و ترکیه در نشست تخصصی

انتقاد نخست وزیر انگلیس از ناتوانی شورای امنیت در بحران های بین المللی

تحلیل تاج زاده از صحبت های روئسای جمهور ایران و امریکا در سازمان ملل؛ دوئل روحانی و ترامپ

پیام تامل برانگیز زنان بازداشتی در بحرین به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری محرم

«قلک شکنی» آیین مازندرانی ها در شب اول ماه محرم +تصاویر

حرکت کاروان نمادین کربلا در سمنان

چرا چشمه علی شهرری خشک شد؟

ادامه رایزنی ها برای حضور بانوان در استادیوم ها

سخنرانی ترامپ هم توهین بود و هم جاهلانه

ولایتی: هیچ انسان متمدنی نمی تواند از سخنان ترامپ دفاع کند

سفر مرتضی بانک مشاور رییس جمهور به آبادان

سریال "گسل"، نمونه نسبتاً موفق طنز سیاسی در تلویزیون است

سرکنگبین بارزانی!

تغییر ساعت رسمی کشور

آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده فساد مالی بنیاد مسکن و شورای شهر تبریز

چه غذاهایی را باید ناشتا بخوریم

ایستادگی فرزندان جبهه و شهادت تاریخ را متجلی می سازد

برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در 61 امامزاده لنگرود

مراسم خیریه لغو شد؛ پروین قهر کرد+عکس

احوالات دختر هفتم فتحعلیشاه، معروفترین بانوی قرآنی قاجار + تصویر

مسائل مرزی ایران و ترکیه طی نشست تخصصی مشترک بررسی شد

حرکت کاروان نمادین کربلا در سمنان

سرپرست وزارت علوم: دانشگاه ها باید اتاق فکر دولت باشند

قرآن دارای چه فضایلی است؟

وقتی دزد پررو یقه صاحب خانه را در سازمان ملل می گیرد!!

امریکا آمادگی برای همکاری با روسیه در افغانستان را اعلام کرد

کاریکاتور/ واکنش رهبر میانمار به جنایت های ارتش کشورش!

یادداشت/ مهدی محمدی این راه که می روی...

اعزام پزشک و ساخت بیمارستان برای مسلمانان روهنیگیا

تیراندازی در یک مکتب ایالت ایلینوی امریکا

امین زندگانی و همسرش در کنار مهرانه مهین ترابی و اشکان خطیبی | عکس

روحانی: ایران قاطعانه به نقض برجام پاسخ خواهد داد

احوالات دختر هفتم فتحعلیشاه، معروفترین بانوی قرآنی قاجار

شرح و تفسیر حکمت 156 نهج البلاغه

ویدئو / تمرین رژه هوایی نیروهای مسلح

بهترین مردم چه کسانی هستند

آسیب شناسی مجالس عزاداری از دیدگاه رهبر معظم انقلاب

ایران در مواجهه با نقض برجام عکس العمل قاطع خواهد داشت/ ادبیات کینه توزانه و زشت رییس جمهور آمریکا در شأن سازمان ملل نبود

دومین دورهمی قرآنی حافظان مجمع قاریان و حافظان هلال(ع) برگزار شد

بازتاب گسترده رسانه ای سخنرانی روحانی در سازمان ملل+جزییات

ولایتی: خیلی کوتاه تر از تصور آمریکایی ها به قیل از برجام برمی گردیم

سرپرست وزارت علوم: دانشگاه ها باید اتاق فکر دولت باشند

در آستانه مام محرم طرح فیروزه ای بیمه معلم ویژه مساجد و هیئت های مذهبی رونمایی شد

حضرت آیت الله العظمی راستی کاشانی دار فانی را وداع گفت

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در 200 نقطه استان یزد

هاشمی: عزم وزارت علوم در مقابله با تقلب علمی جدی است

منتظریم ترامپ از مردم ایران عذرخواهی کند

سخنان به دور از منطق ترامپ خللی در اراده‎ ملت ایران وارد نمی کند/ محاکمه عاملان جنایات میانمار را خواستاریم

روحانی:ترامپ از ملت ایران عذرخواهی کند/خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند

اظهار شگفتی عکاس بین المللی از آثار حرم امیر المؤمنین (ع)

ضرورت جمع آوری طبل ها از عزاداری ها

پیام تبریک محسن مسلمان به علی پروین

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در 200 نقطه استان یزد

اهدای کارت پیرغلامی به 100 نفر از مداحان بروجرد

برپایی سقاخانه و چهل منبری؛ آیین های محرم در بروجرد

وداع با پیکر شهیدان 2 نسل انقلاب در مشهد

شرکت 400 ناشر در نمایشگاه کتاب لرستان/ارائه کتب در قالب 230 غرفه

افتتاحیه یازدهمین همایش کشوری 313 یارموعود در کرمانشاه

مراسم دهه اول محرم در حسینیه شهرستان سقز برگزار می شود

جزییات 4خبر امروز پنجشنبه 30شهریور 1396

رییس جمهور ایران آمدن تغییر در شرایط معاهده اتمی را رد کرد

بیانات در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی

ضرورت واکنش مناسب ایران به اقدامات ترامپ/ در سخنان ترامپ تناقضات بسیاری بود/ فناوری های نظامی خود را در نبرد با داعش توسعه دادیم

رنگ های پایین تیوب خمیر دندانها چه مفهومی دارد

نترس، جرأت داشته باش

رموز شاد کردن خانم ها

ده ویژگی اعتماد به نفس پایین

سفر علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی به پاریس

هاشمی: عزم وزارت علوم در مقابله با تقلب علمی جدی است

وداع با پیکر شهیدان 2 نسل انقلاب در مشهد

فرماندار:عملیات احداث کارخانه قند دزفول وارد گام اجرایی شد

اس ام اس فرا رسیدن ماه محرم (2)

Dynasty Warriors: Unleashed v1.0.7.9 دانلود بازی جنگجویان سلسله برای اندروید

تهاجم وحشتناک فرهنگی با کمک ابزار رسانه ای روز علیه تفکر مهدویت

همایش ائمه جماعات و روحانیون کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران

ژن های خوب، نفتی می شوند

واکنش اروپا به خروج آمریکا از برجام در رفتار ایران موثر است

ضرورت واکنش متناسب ایران به اقدامات ترامپ/ در سخنان ترامپ تناقضات بسیاری بود

برای ترویج فرهنگ، تمدن ، مذهب و انقلابمان، در قلبها وارد می شویم

احمد شیبانی رییس هیأت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران شد

فرمانده کل سپاه: سخنان ترامپ نباید بی جواب بماند

نتیجه انتصاب مدیران سیاسی در پلی اکریل اختلاس، بدهی میلیاردی و تضعیف شرکت بود

پاسخ کوبنده روحانی به ترامپ: منتظریم از ما عذرخواهی کنید/مذاکره با آمریکا وقت کشی است

کشورهای خارجی بعد از برجام میلیاردها دلار در ایران سرمایه گذاری کرده اند

محمود صادقی:/عدم انسجام در نهادهای امنیتی تاثیر شکننده ای در کشور دارد

مراسم سیاه پوشان جامعه مداحان تهران برگزار شد

حوزه علمیه قم آبرویی برای شیعه و نظام است/ با افرادی که قوانین شهری را دور می زنند برخورد شود

نفوذ ایران به کمیته ژئوپارک های منطقه آسیا ـ اقیانوسیه یونسکو

روایت سرلشکر صالحی از حضور در مراسم طشت گذاری سنتی اردبیل

آیین اختتامیه سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری برگزار شد

ادامه اجرای طرح تحول سلامت اولین اولویت تخصصی وزارت بهداشت در دولت دوازدهم

7 اشتباه که زندگی شما را به جهنم تبدیل می کند!

آیین اختتامیه سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری

استخدام دانشگاه فنی و حرفه ای (خبر جدید)

ایران آماده است روابط خود را با انگلستان در همه عرصه ها توسعه و تعمیق بخشد

تابش:/تشکیل شورایی بالاتر از شورای عالی اصلاح طلبان معنا و مفهومی ندارد

با 10 گونه از ترسناک ترین و خطرناک ترین مارها در سراسر جهان آشنا شوید [قسمت دوم]

امروزه نحوه اعزام مبلغ و تبلیغ در کشورهای دنیا پیچیده تر شده است/برای هر منطقه باید محتوای مخصوص به خودش آماده کرد

روحانی:تاسف بار است‎ برجام توسط نااهلان سیاست ازبین برود/ادبیات زشت ترامپ در شأن سازمان ملل نبود

آقای جهرمی به مشکلات ارتباطاتی مناطق محروم عنایت ویژه ای داشته باشند

چرا مدیران ایرانی افراد مطیع و ضعیف را برای همکاری برمی گزینند؟

متن بیانیه پایانی سومین اجلاسیه دوره پنجم مجلس خبرگان

رییس پدافند غیرعامل: باید قوانین بازدارنده را تقویت کرد

تصویب چند طرح در سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری / ایران در مخالفت با آمریکا مصمم و متحد است / خوشحالی و نگرانی های مجلس خبرگان رهبری

تلاش دانشگاه فنی و حرفه ای جهت حل مشکل اشتغال

الزام وزارت نفت به جذب دانشجویان گروه «الف» دانشگاه صنعت نفت

هیات ایرانی حاضر در سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل چه کسانی بودند؟ + عکس

عصاره سفر مبلغان باید تحکیم عقاید مردم، تعلیم احکام و تهذیب اخلاق باشد

سیدحسن رسولی مطرح کرد؛/آغاز فصل همگرایی و تشریک مساعی دولت و شهرداری پایتخت

بهترین ازدواج ها

پاسخ ایران به نتانیاهو: کافر همه را به کیش خود پندارد

10 واقعیت جالب و شگفت انگیز در مورد اسکناس که شاید نمی دانستید

واکنش رضایی به سخنان ترامپ در سازمان ملل

گسترش همکاری بانک ملی ایران و وزارت آموزش وپرورش

زبان تهدید را برنمی تابیم

دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای (مصوبه شماره 579095 مورخ 1/4/1395 شورای عالی اداری)

مدیرکل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی منصوب شد

تازه ترین شماره هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

دیدار مجلس خبرگان با هیات دولت و هیات رییسه مجلس

مدیر روابط عمومی نظام مهندسی ،مشاور معاون عمرانی استانداری خوزستان شد

شاخ غول های استکبار باید شکسته شود / انزجار خودمان از جنایات میانمار و بحرین اعلام می کنیم

کاهش سن بازنشستگی از معضلات پیش روی صندوق های بازنشستگی

بروجردی برای کمک به مسلمانام میانمار آستین هایش را بالا زد

ساعت ها را پنجشنبه یک ساعت به عقب بکشید

پیام قیام امام حسین ظلم ستیزی و عدم سکوت در برابر ظالمان است

روحانی، محکم و قوی پاسخ ترامپ را داد

چهره اعتدال ایران

یادداشتی ار زهرا صدراعظم نوری؛/به بانوان اعتماد کنیم

ارتباط مناسب مبلغان دینی با دانش آموزان

روحانی در گفتگو با NBC: رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد

گزارش تصویری؛ جلسه هفتگی مؤسسه آینده روشن با سخنان استاد حسینیان

روزنامه استخدامی استان قم | پنجشنبه 30 شهریور 96

تبلور غیرت دینی را در وجود همسرم دیدم

نشست اضطراری هیأت رییسه کمیسیون انرژی درباره انتصابات اخیر زنگنه/ می خواهند با فروپاشی شرکت ملی حفاری دلالان را به سود برسانند

مقایسه معنادار دیدارهای روحانی و احمدی نژاد در سازمان ملل + جدول

تاثیر پذیری روابط عمومی در افکار عمومی

معرفی و آموزش ایده های بسیار جذاب برای عکاسی در داخل و خارج از خانه [قسمت اول]

تصاویر/ آلبوم کشف شده از "عصر وحشت"

زنان ایرانی با شجاعت در دفاع مقدس نقش آفرینی کردند

تلاش هدفمند شرکت های آمریکایی برای عدم استفاده مناسب از اینترنت در کشور

ملت ایران خواهان روابط گسترده با جهان، ثبات و امنیت در منطقه و پیشرفت در داخل کشور است

از گلایه دری نجف آبادی خطاب به نمایندگان تا غیبت علم الهدی و رایزنی های آملی لاریجانی

رهبر معظم انقلاب درگذشت حجت الاسلام معصومی را تسلیت گفتند

روحانی:تاسف بار است‎ برجام توسط نااهلان سیاست ازبین برود

رییس سازمان اوقاف: دفاع از مظلومان وظیفه ای قرآن است/ ظلم ناپذیری پیام قیام امام حسین (ع)

مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه شهرستان آمل/ سرهنگ بهروز عیسی زاده فرمانده سپاه آمل شد+ تصاویر

آیین های عزاداری در اردبیل+تصاویر

با شکسته شدن شاخ آمریکا مشکل بشریت حل می شود

یک طیاره مسافربری پس از نشست در میدان هوایی مومبای در گِل و لای گیر ماند

اشتغال مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در شرکت آفتاب تجارت سامان

چگونه در استارت آپ، از روابط عمومی استفاده کنیم؟

در سخنان ترامپ تناقضات بسیاری بود

استخدام مسئول دفتر خانم آشنا به زبان انگلیسی

لاریجانی با تخلف وزیر نفت برخورد کند

موشک برای دفاع از سرزمین و ملت ایران است و ربطی به برجام ندارد

دفاع از مظلومان وظیفه ای قرآنی است

مقایسه معنادار دیدارهای روحانی و احمدی نژاد در سازمان ملل + جدول

آیا همه مردان وزیر، اصلح هستند؟/ بازی های نوستالژیک بچه های قدیم/ موسیقی ایران را هر جای دنیا بگذارید اسلحه شان را زمین می گذارند

13.5 درصد ایرانی ها افسرده هستند

متن کامل سخنرانی دکتر روحانی در سازمان ملل

نگار جواهریان مهمان امشب خندوانه

بی توجهی به مسلمانان روهینگیا، منطقه را بی ثبات می کند

سخن همکار:"نیروی های جوان و با تجربه از سیستم حذف می شوند"

تایید حکم انحلال «سازمان لابی» جمهوری آذربایجان در مسکو

سعیدی: روحانی سر سوزنی از مطالبات و حقوق قانونی ایران کوتاه نیامد

سخنرانی رییس جمهور در جمع سران کشورهای عضو سازمان ملل متحد

اعتدال منش و روش ملت بزرگ ایران است

دولت جدید آمریکا با پیمان شکنی و نقض تعهدات بین المللی، فقط اعتبار جهانی خود را می شکند

ثبت جهانی چوگان به نام ایران

عزل و نصب ها براساس شایسته سالاری باشد نه مصالح حزبی و جناحی

برنامه ام را شنیدند، گفتند کاش مرد بودی

معاون استاندار خراسان شمالی: روابط عمومی ها نقش به سزایی در امر به معروف دارند

دکتر عارف:/شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان باعث تقویت احزاب شد

دفاع مقدس و مقوله امنیت ملی

عکس / تصاویری از حجت الاسلام والمسلمین معصومی در کنار رهبر انقلاب

رونمایی هواوی از جایزه سالانه NEXT-IMAGE؛ نسل جدید عکاسان در راه اند

لاریجانی با تخلف وزیر نفت برحورد کند

نامه 76شخصیت اروپایی به ترامپ درباره برجام

16 ادعای جالب در مورد ارواح که شاید دانستن آن ها خالی از لطف نباشد

دستور زنگنه برای استخدام یک ژن خوب + سند

شورای امنیت از مسلمانان میانمار حمایت می کند

اموال و دارایی چند متکدی تهرانی در خانه شان! + عکس

ولایتی: ترامپ سازمان ملل را با کازینوهای لاس وگاس و کاباره های تگزاس اشتباه گرفته است

استخدام نصاب دوربین های مدار بسته و شبکه کامپیوتر در همدان

حمایت وحید جلیلی از فاطمه معتمدآریا

پاسخ معاون نوآوری معاونت علمی به سخنان رییس جمهور آمریکا

سه راه علاج مشکلات و درمان دردهای امروز و فردای جامعه اسلامی

جشنواره «مالک اشتر» سپاه بابل برگزیدگان خود را شناخت

پیام تسلیت در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر معصومی

دیدار و رایزنی مجلس خبرگان با هیات دولت و هیات رییسه مجلس

رییس جمهور:/شجاعانه و با دوراندیشی و درایت تصمیم خواهیم گرفت

رییس جمهور:/شجاعانه و با دوراندیشی و درایت تصمیم خواهیم گرفت