مطالب مرتبط:
از خشت خام یازدهم تا آینه دوازدهم
پلمب 13 مرکز عرضه فرآورده های خام دامی در ارومیه
از سرگیری سوآپ نفت خام از دریای خزر
از سرگیری سوآپ نفت خام از دریای خزر
از سرگیری سوآپ نفت خام از دریای خزر
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 ساعت 12:112017-08-17سياسي

یادداشت/ صادق فرامرزی از خشت خام یازدهم تا آینه دوازدهم!


عدم تغییر در سیاست هایی که ماحصلی جز رکود اقتصادی، انفعال بین المللی و وادادگی فرهنگی نداشته است نمی تواند معجزه ای جز تداوم وضع نامطلوب موجود بکند - به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس"،صادق فرامرزی طی یادداشتی در روزنامه وطن امروز نوشت: 1- نسبت میان خشت خام و آینه نسبتی مشهور و ادبی در جامعه ایرانی است، نسبتی که برگرفته از بیت آنچه در آینه جوان بیند/ پیر در خشت خام آن بیند و در باب عیان شدن امور باطنی از ظاهری غیرملموس است.

شاید از سوی دیگر این تمثیل بتواند نظری کوتاه بر رفتارشناسی دولت ها در دوره دوم انتخاب شدن شان نیز باشد، تمثیلی که هرچند ناقص اما به شکلی کارا می تواند روایتگر تقسیم بندی ناصواب خشت خام دولت ها در دوره اول شان و آینه عیان رفتاری شان در دوره دوم به قدرت رسیدن شان باشد.

بیراه نیست اگر بگوییم سنت حاکم بر سیستم انتخابات چنین چیزی را برای دولت ها مرسوم کرده است که در دوره اول خود بیشتر در خشت خام بمانند و نمایشی از آنچه دیگران دوست دارند اجرا کنند و در دوره دوم کم کم از روی سن تئاتر به پشت صحنه روند و بعد از لحظاتی خود واقعی شان را در معرض نگاه بینندگان بگذارند؛ ناگزیریم بگوییم غالبا خود واقعی آنها به اندازه نمایشی که بازی کرده اند مورد تشویق بینندگان واقع نمی شود و خیلی ها ممکن است حتی معترضانه خواستار پس گرفتن پولی بشوند که به بهای بلیت این نمایش داده اند.

2- اگر به 4 سال اول دولت جناب روحانی نگاهی اجمالی بیندازیم شاید بشود عناصر کلیدی ای را که دولت سعی در معرفی خود با آنها داشته است در چند مصداق اصلی خلاصه کنیم.

دولت تدبیر و امید در عرصه معیشت عملکرد موفقی نداشته است، برای گفتن این مساله نیاز نیست که از منتقدان دولت سابق بود، بلکه حامیان آن هم به این مساله هرچند با صدایی خفیف اعتراف می کنند اما آنچه ما به ازای این نقصان ارائه می کنند مهار شیب تند تورم کشور است، مهاری که هرچند ملموس بود اما به اندازه ای بیشتر برای اقتصاددانان مشکوک بود! در ادامه به علت شک موجود در این خشت خام اشاره خواهیم کرد.

دولت تدبیر و امید دولتی امنیتی بود، اذعان کردن به این مساله هم نیازمند قرارگیری در صف منتقدان نیست، چرا که با یک جست وجوی ساده در پیشینه مردان دولت می شود به این مساله گواهی داد اما آنچه مابه ازای این گزاره به افکارعمومی القا می شد وجود آزادی بیان ذیل حکمرانی این مسؤولان امنیتی بود و طبیعتا در این باب مصداق ملموسی که ارائه می شد نقدهای آزادانه منتقدان سیاست های هسته ای به روند و نتیجه مذاکرات بود، هرچند ده ها شکایت از رسانه ها و روزنامه نگاران شان و فشارهای متعدد به رسانه ملی برای تریبون ندادن به منتقدان مثال نقضی از این امر بود اما خواه ناخواه دولت یازدهم چنین ادعایی را مطرح و روی آن نیز پافشاری می کند.

دولت تدبیر و امید نتوانست مذاکرات هسته ای را به نتیجه ای که وعده داده بود برساند، این را نه فقط منتقدان یا حتی حامیان دولت که خود دولتمردان و مسؤولان دولت نیز به زبان می آورند اما آنچه مابه ازای این ناکامی ارائه می شد هراس از ایران بدون برجامی بود که در آن خطر جنگ، حتمی و کشور در آستانه نابودی بود.

توصیف چنین مرگی برای راضی کردن مردم به تب حاصل از برجام فارغ از کذب، غیراخلاقی و حتی ضدمنافع ملی بودنش مهم ترین روش تبلیغاتی دولتمردان برای اثبات کارآمدی خود بوده است.

این زنجیره مصادیق را شاید بشود به همین شکل ادامه داد و برایش پایانی متصور نبود اما آنچه گفته شد صرفا مشتی به عنوان نمونه از خروار دولت سابق بود.

دولتی که می شود 4 سال اول آن را خشت خامی تصور کرد که سعی در نشان دادن خود به عنوان دولتی ضدتورم، دولتی در راستای آزادی بیان و دولتی مانع جنگ و فروپاشی داشت.

3- در روزهایی که گذشت زمزمه ها، خبرها و تحلیل ها حکایت از عیان شدن زودهنگام قافله تدبیر و امید داشت، عیان شدن آینه ای که برای منتقدان قابل پیش بینی و برای حامیان دولت کمی بهت آور بود.

معرفی کابینه ای که اصلا مورد انتظار حامیان دولت نبود و ایجاد شکاف میان آنچه در ذهن می پنداشتند و آنچه با چشم می دیدند مانع از آن شد که به برخی سخن ها کمتر پرداخته شود.

فی المثل اکبر ترکان مشهور به ابوالمشاغل دولت که عادت به رک گویی دارد سخنی گفت که به رنگ باختن قافیه افسانه ای دولت در مهار تورم کمک کرد.

در حالی که منتقدان خشت خام دولت، مهار تورم را نه حاصل ثبات که میوه رکود مرگبار حاصل بر اقتصاد می پنداشتند و بابت آنکه دولت تعمدا کشور را در چنین رکودی نگه داشته تا با مهار ظاهری تورم برای خود کارنامه ای قابل دفاع تهیه کند به ملامت دولتمردان رو آورده بودند، ترکان در سخنی صریح گفت: اکنون شرایط کشور به گونه ای است که شاید برای ایجاد رونق اقتصادی دولت از مهار تورم کوتاه بیاید و با آزاد گذاشتن آن شرایط را برای رونق در اقتصاد کشور مهیا کند .

اعتراف غیرمستقیم ترکان به کاذب بودن ثبات قیمت ها شاید به اندازه تعبیر او از محدود بودن تخصص ایرانی ها به طبخ آبگوشت بزباش در رسانه ها انعکاس پیدا نکرد اما گویای رو شدن بخشی از چهره حقیقی بازیگران دولتی تئاتر تدبیر و امید بود.

ارائه برنامه محمدجواد ظریف برای دولت دوازدهم و وجود بندی مبنی بر نظام دادن به تصمیم سازی و تصمیم گیری در حوزه سیاست خارجی و ایجاد سازوکار قانونی پیشگیری از مداخله و اظهارنظر مقامات غیرمسؤول در مسائل سیاست خارجی نیز گویای عیان شدن بخش دیگری از آینه مطلوب دولت بود، دولتی که فخرفروشی اش از گسترش آزادی بیان محدود به چند نقد کارشناسی توسط منتقدان سیاست خارجه اش بود، راه کارآمدی را این بار در شکستن قلم ها و بستن دهان ها جست وجو می کند تا بتواند تناقض دولت امنیتی ای را که مدعی آزادی بیان است بهبود ببخشد.

در این میان شاید آنچه بیش از همه تفکیک آینه از خشت خام دولت را تسهیل کند سخنان محتاطانه دولتمردان در باب نقض های آشکار ولی به تعبیر خودشان نه چندان فاحش برجام است.

دولتمردان از یکسو ناچار به اندک موضع گیری ای در این باب شده اند و از سوی دیگر بیم شکل گیری چنین مطالبه ای از سمت جامعه را دارند اما آنچه در این بین محل بحث است تفاوت میان برجام نقض شده واقعی و تصویر خیالی ای است که از برجام نمایش داده شده بود.

قطعا سوال از اینکه آیا پاسخگویی به نقض برجام مقدمات جنگی را که ادعای رفع آن توسط برجام شده بود فراهم می کند یا خیر، احتمالا می تواند رسواکننده ترین سوال بی جوابی باشد که فرق میان آنچه صورت می گرفت و آنچه توصیف می شد را عیان کند.

4- سخنان، اعترافات و اقدامات این روزهای دولت گواهی است بر وجود تضاد میان تصویر ارائه شده از عملکرد دولت توسط تریبون هایش و آنچه واقعا رخ داده بود.

دولت با سرعتی عجیب می خواهد از قالب نقشی که 4 سال تحمل بازی کردنش را داشته بیرون بیاید و آینه واقعی خود را مشهود کند.

اگر در خشت خام دولت چنین تصور می شد قرار بر ساخت عمارتی باثبات اقتصادی، آزادی بیان برای نقد و رفع تهدیدهای مرگبار است، آنچه امروز در این آینه مشهود است همگی بر غیر از این گواهی می دهد.

عدم تغییر در سیاست هایی که ماحصلی جز رکود اقتصادی، انفعال بین المللی و وادادگی فرهنگی نداشته است نمی تواند معجزه ای جز تداوم وضع نامطلوب موجود بکند، وضعی که حتی تداوم آن با باقی ماندن غالب وزرای سابق بیم را شریک اردوگاه حامیان دولت کرده است؛ اردوگاهی که شوکه بودن این روزهایش بابت دیدن چند جلوه از آینه ای است که منتقدان سال هاست آن را خشت خام اما بزک شده تدبیر و امید دیده اند.

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه ها می باشد و انتهای پیام/ http://fna.

ir/1MOLI9 نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: دولت - دولت تدبیر و امید - تدبیر و امید - منتقدان - روزنامه وطن امروز - نمایش - فرامرزی - انتخاب - بین المللی - صادق - امید - انتخابات - خبرگزاری - مذاکرات - روزنامه - هسته ای - فرهنگی - ایرانی - روحانی - آزادی - جامعه - تشویق - تئاتر - شکایت - امروز - مردان - رسانه - مشهور - گزارش - هایی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام فروشگاه آی تک

استخدام نیروی خانم جهت واحد وکیوم و بسته بندی در قم

استخدام کوره دار در شهرک فناوری اطلاعات برتر مشهد

استخدام تعدادی آشپز، ساندویچ زن و صندوقدار در رستوران

استخدام برقکار ماهر و نیمه ماهر با بیمه در خراسان رضوی

چرا مدیران ایرانی افراد مطیع و ضعیف را برای همکاری برمی گزینند؟

استخدام سخت افزار کار ماهر موبایل در خراسان رضوی

دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای (مصوبه شماره 579095 مورخ 1/4/1395 شورای عالی اداری)

کلیه استخدامی های قم - 29 شهریور 96

استخدام مشاوره فروش محصول آرایشی بهداشتی/شهرهای لرستان

تصاویر/ آلبوم کشف شده از "عصر وحشت"

استخدام کارمند در آژانس مسافرتی یزدان گشت سفیران

دوران احمدی نژاد، دوران طلایی نواربابان مسکن بود / امضاهای طلایی در دوره او رشد کرد

13.5 درصد ایرانی ها افسرده هستند

نامه 76شخصیت اروپایی به ترامپ درباره برجام

حق مذاکره مجدد نداریم

هارت و هورتِ وقیحانه رییس جمهور جاهل

تاکید روحانی به گسترش روابط با پاکستان

مقایسه دیدارهای دیپلماتیک احمدی نژاد و روحانی در سازمان ملل

لازمه توسعه همکاری های اقتصادی تقویت روابط بانکی است

پرونده «وضعیت پروژه های عمرانی» روی میز کمیسیون اصل نود

برای حل مشکل کم آبی در کشور نیازمند برنامه های بلندمدت هسیم

پاریس/دیدار علی مطهری با رییس مجلس ملی فرانسه

حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است

رویدادهای خبری روز چهارشنبه در خراسان جنوبی

گرافیست روحانی با فوتوشاپ، تبلیغ دین می کند

نیویورک/دیدار رییس جمهوری با رهبران جامعه مسلمان آمریکا

عراق کنونی برای شکست طرح تجزیه قدرتمندتر از هر زمان دیگریست

استخدام برنامه نویس در شرکت دانش بنیان

استخدام شاگرد جهت سوپر مارکت در خیابان امام خمینی مشهد

استخدام دو نفر ظرفشور و سالن کار آقا در همدان

استخدام بازاریاب و نیروی خدماتی آقا در خراسان رضوی

تیپ لیلا بلوکات و خواهرش در یک کافی شاپ + عکس

حجاب متفاوت نیوشا ضیغمی در یک مراسم شبانه + عکس

استخدام همکار آشنا به فتوشاپ و نرم افزار حسابداری هلو در تبریز

ایران آماده کمک به مردم مظلوم میانمار

استخدام تعدادی خیاط، نجار و روکوب کار در همدان

38 کیلومتر از سواحل مازندران آزادسازی شد/ آزادسازی 70 درصد سواحل مازندران تا سال 98

استخدام آقا آشنا به فتوشاپ در خراسان رضوی

استخدام کارشناس HSE با سابقه در محدوده اسلامشهر,کهریزک

آیت الله جنتی: عده ای به سپاهی ها لقب تفنگدار دادند؛ مگر تفنگدار بودن بد است؟

ضرر خروج از برجام صد درصد متوجه آمریکاست

انتصاب ها در واقعیت با تخصص وتعهدها فاصله گرفته اند/برخی انتصاب ها بر پایه تملق یا وصل بودن به یک جریان، رخ داده

هیئت و مسجد باید سیاسی باشد

علی پروین خطاب به عادل؛ چیو می خوای ثابت کنی؟!

تیپ بهاره افشاری در گنبد کاووس ! / تصاویر

احتمال بروز فاجعه در خیابان سپهبد قرنی تهران

ظریف: سخنان ترامپ ارزش پاسخ دادن ندارد

توصیه های یک نماینده به مدیریت جدید شهر تهران

تکذیب پشتیبانی نهادهای نظامی از «جمنا» / توصیه جبهه مردمی به قالیباف برای انصراف به نفع رییسی/ کارمان بی نقص نبود

رامین حسین آبادیان تداوم سرکوب انقلابیون بحرینی در سایه بایکوت رسانه ای

مصاحبه رییس جمهوری با شبکه NBC آمریکا

جلسه گروه تماس میانمار سازمان همکاری اسلامی

نیویورک/دیدار نخست وزیر ژاپن با رییس جمهوری

پرونده «وضعیت پروژه های عمرانی» روی میز کمیسیون اصل نود

با مهمترین اعضای خانواده ی «ترامپ» آشنا شوید

رویدادهای خبری روز چهارشنبه در زنجان

پرچمداران عزای حسینی باید الگوی کاملی از اخلاق، ادب و معرفت باشند

ماجرای علاقه قلبی سفیر ونزوئلا به رهبر انقلاب + عکس

قاتل آتنا اصلانی دختر خردسال پارس آبادی به دار مجازات آویخته شد

استخدام همکار خانم جهت مونتاژ وسایل روشنایی در محدوده دولت آباد

استخدام چرخکار و وردست خانم با حقوق و مزایا در اصفهان

تیپ رضا صادقی و همسرش در یک جشن تولد + عکس

حرکت عجیب آقای بازیگر در مطب خانم دکتر! + عکس

استخدام پیتزا وی شعبه ولیعصر و نصف راه تبریز

روزنامه استخدامی شهرهای شمالی | چهارشنبه 29 شهریور 96

استخدام دو نفر سالن دار خانم در خراسان رضوی

استخدام مهندس الکترونیک مسلط به طراحی بردهای آنالوگ و دیجیتال

استخدام خدماتی اداری خانم و آقا در مشهد

خودروساز شدن ایران با کمک بنز

استخدام بازاریاب در شرکت آسانسور آرمان فراز جی در اصفهان

هر اتفاقی برای برجام روی دهد، ایران پیروز است

داود عامری درنگی در صلح و عدالت جهانی

کاری کنید دولت بعدی میراث دار مشکلات شما نباشد

آغاز جشن شکوفه ها برای 1.4 میلیون کلاس اولی

تهران خواهان توسعه روابط با اسلام آباد در همه زمینه ها است/ آماده تامین انرژی پاکستان هستیم

در بحث برجام هر اتفاقی روی دهد، ایران پیروز است/تاکید بر نقش ارزنده رسانه ها در انتقال حقایق و دفاع از منافع ملتها

زمینه ها برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری تهران – صوفیه گسترده است

سلفی های عجیب لیونل مسی و همسرش ! / عکس

رویدادهای خبری چهارشنبه 29 شهریور ماه مرکز لرستان

احمد خاتمی: حجاب درحال تبدیل شدن به فاجعه است

کافر همه را به کیش خود پندارد

ایجاد تسهیلات بیشتر برای گردشگران دو کشور را ضروری می دانیم

انتصاب سیاسیون در پست های تخصصی خیانت نیست؟

استخدام تعدادی صندوقدار در فروشگاه زنجیره ای معتبر

تیپ متفاوت سحر قریشی دیشب در یک مراسم! + عکس

استخدام منشی آشنا به نرم افزار سپیدز جهت کار در تهیه غذا

استخدام تاکسی تلفنی جوانه واقع در تبریز

استخدام منشی خانم جهت دفتر وکالت در تبریز

گام های عملی برای دفع چرخه فاسد تیول داری

لحن و رفتار ترامپ همه زمینه های مثبت را از بین می برد

تصاویر/ رونمایی از تیپ جدید «میترا حجار» !

دوران احمدی نژاد، دوران طلایی نواربابان مسکن بود / امضاهای طلایی در دوره او رشد کرد

تهران خواهان توسعه روابط با اسلام آباد در همه زمینه ها است/ آماده تامین انرژی پاکستان هستیم

تاکید فرمانده کل ارتش و فرمانده ناجا بر افزایش همکاری ها

سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند

آماده سازی محل اعدام قاتل آتنا اصلانی

رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد/ آینده سیاستهای آمریکا برای دولتها، نخبگان وجهانیان قابل پیش بینی نیست ؛این بیش ازهمه به ضرر ملت آمریکاست

اعمال نفوذ برخی از دست اندرکاران آموزشگاه ها مانع از حذف کنکور

آیا ترامپ سرنوشت برجام را به دستان کنگره می سپارد؟

رویدادهای خبری لرستان در بیست و نهم شهریور سال 96

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | چهارشنبه 29 شهریور 96

واکنش مرسلیم به اظهارات ترامپ در سازمان ملل

جزییات کامل چک جدید صیاد + عکس

پاسخ ایران به نتانیاهو: کافر همه را به کیش خود پندارد

روحانی: هر اتفاقی برای برجام بیفتد، ایران پیروز است

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است

سخنان سخیف ترامپ ارزش پاسخ دادن ندارد/این سخنان متعلق به قرون وسطی است

کوبا از اظهارات ترامپ انتقاد کرد

منصورحقیقت پور:دست دادن با دشمن مخالف مبانی انقلاب و مغایر با حقوق ملت است

ممانعت از فروش هواپیما به ایران نقض برجام است

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | چهارشنبه 29 شهریور 96

روزنامه استخدامی استان البرز و شهر کرج | چهارشنبه 29 شهریور 96

تحلیل محتوای سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی

آشنا: فردا روز پاسخ رسمی ایران است

ظریف در توییتر: سخنرانی ترامپ به درد قرون وسطی می خورد

نمایشگاه عظیم در مسیر خورشید برپا می شود+تیزر

سیاست های کلی در مجمع تشخیص بازنگری شوند

به معلول 95 درصدی که با 5 درصد تواناییش کار می کندچقدر باید حقوق داد؟/ لعنت به میوپاتی

روایت سرلشکر صالحی از حضور در مراسم طشت گذاری سنتی اردبیل

ضرورت نظارت بر انتشارکتب دینی

حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است

ایران بر مبنای اراده مردم و دمکراسی اداره می شود/برای هر شرایطی آماده ایم

فروغ السادات رحیم پور، محمّدجواد ذریّه، زهرا آبیار معناداری زندگی در پرتو جاودانگی نفس از دیدگاه ملاصدرا

حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است

اگر پشتیبانی ایران وجود نداشت داعش در سوریه و عراق شکست نمی خورد

نهضت امام حسین(ع) برای نجات بندگان از ضلالت و هلاکت بود

برگزاری مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه های علمیه کرمان

طلاب به موازات درس خواندن به تزکیه نفس توجه کنند

قدردانی از دستور راهگشای ریاست قوه قضاییه برای رسیدگی به این پرونده/ رسیدگی فوق العاده در نهایت دقت و سرعت

قدردانی از دستور راهگشای ریاست قوه قضاییه برای رسیدگی به این پرونده/ رسیدگی فوق العاده در نهایت دقت و سرعت

استقبال از حضور شرکتهای بلژیکی برای سرمایه گذاری و یا فعالیت های مشترک در ایران

حکم قاتل آتنا اصلانی در ملاء عام اجرا شد/ قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد + تصاویر

این دادگاه بی قانون!

اجرای حکم اعدام قاتل "آتنا اصلانی"

Skateboard Party 3 v1.0.7 دانلود بازی اسکیت برد پارتی 3 اندروید

نرخ جمعه گردی در دل طبیعت

فال آنلاین دیوان حافظ چهارشنبه 29 شهریورماه 96

زوج بازیگر معروف ایرانی در بارسلونا + عکس

پلیس بد ، پلیس خوب در پرونده هسته ای

لازمه توسعه همکاری های اقتصادی تقویت روابط بانکی است

بی بی سی؛ واکنش های جهانی به سخنرانی جنجالی ترامپ

مجید چهری پژوهشی در تحلیل مصداقی إل یاسین در آیه 130 سوره صافات

رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد/ آینده سیاستهای آمریکا قابل پیش بینی نیست

رویدادهایی که امروز در قم خبری می شود/29 شهریورماه

جمع بندی روز: سه شنبه، 28 شهریور 1396

رمزگشایی از شکسته شدن «سکوتِ» عارف

تصاویر:صفحه اول روزنامه های کشوری و استانی؛چهارشنبه 29 شهریور ماه 96

روحانی احتمال مذاکره با آمریکا را رد کرد

موشک برای دفاع از سرزمین و ملت ایران است و ربطی به برجام ندارد/ رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد

پوست موز زیر پای ظریف/ اصرار اصلاح طلبان بر تکرار اشتباه اعتماد ظریف به جان کری +عکس

موشک برای دفاع از سرزمین و ملت ایران است و ربطی به برجام ندارد/ رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد

پسرم! شیرم حلالت که لایق شهادت بودی

محمد مهدی علی شیری, روح الله تولایی, مجتبی بیدی اصول حاکم بر مدیریت جهادی: تحلیلی کیفی از تجربه مدیریت جهادی در کشور

حکم قصاص آتنا اصلانی در ملاء عام اجرا شد/ قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد + تصاویر

نماینده رهبری در سپاه: مدل نفوذ در ایران همان مدل نفوذ در چین است/ برنامه آمریکا برای ایران، همان فرمول فروپاشی شوروی است

تنها دیپلمات ایرانی حاضر در سخنرانی ترامپ کیست؟

حکم قصاص آتنا اصلانی در ملاء عام اجرا شد/ قاتل آتنا به دار مجازات آویخته شد

استقبال از حضور شرکتهای بلژیکی برای سرمایه گذاری و یا فعالیت های مشترک در ایران

سیدحسین ملکوتی، علیرضا ناصری، مرتضی قاسم آبادی محدودیت های آزادی بیان در اعلامیه اسلامی حقوق بشر با رویکرد به اسناد بین المللی

گفت و شنود/عینک دودی

این دادگاه بی قانون

موشک برای دفاع از سرزمین و ملت ایران است و ربطی به برجام ندارد/ رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد

روحانی: رفتار ترامپ زمینه های مثبت را از بین می برد

واکنش ها در آمریکا به سخنان ضد ایرانی ترامپ

نگارخانه سایبری

مزاحمت های پیامکی متوقف نشد/اهمال در اجرای مصوبه شورای فضای مجازی

آماده تامین انرژی پاکستان هستیم/ تکمیل خط لوله انتقال گاز به نفع ایران و پاکستان است

قاتل آتنا اصلانی اعدام شد

روایت سرلشکر صالحی از حضور در مراسم طشت گذاری سنتی اردبیل

انتصاب 2 شهردار زن در مناطق تهران

اجرای حکم قصاص قاتل "آتنا اصلانی"

پاسخ نماینده ایران به سخنان نتانیاهو در سازمان ملل: کافر همه را به کیش خود پندارد

مستانه کاکایی، حسن عباسی حسین آبادی مفهوم خدا در اندیشه ابن سینا

تنها ایرانی که سخنرانی ترامپ را از نزدیک گوش داد + عکس

سیاست های کلی در مجمع تشخیص بازنگری شوند

حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است

ضرورت نظارت بر انتشارکتب دینی

دیدار رییس جمهوری با رهبران جامعه مسلمان آمریکا

لازمه توسعه همکاری های اقتصادی تقویت روابط بانکی است

نباید اجازه بدهیم برجام را وسیله ی فشار کنند

دکتر روحانی: از حضور شرکتهای بلژیکی برای سرمایه گذاری و یا فعالیت های مشترک در ایران استقبال می کنیم/ لازمه توسعه همکاری های اقتصادی تقویت روابط بانکی است

رونمایی از سه عنوان کتاب دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس

سرنوشت نامعلوم پنج استاندار دولت یازدهم در دولت جدید

همه راه های اسکار به سه برادر ختم می شود / فرصتی که مفت از دست رفت

عده ای با ولایت فقیه مشکل دارند و به سپاه حمله می کنند/ پشتیبانی ایران نبود داعش در سوریه و عراق شکست نمی خورد

اکو و سازمان ملل یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند

دکتر روحانی: از حضور شرکتهای بلژیکی برای سرمایه گذاری و یا فعالیت های مشترک در ایران استقبال می کنیم/ لازمه توسعه همکاری های اقتصادی تقویت روابط بانکی است

سید محمدباقر جعفری, فاطمه شمسی بررسی عوامل اثرگذار بر رعایت اخلاق فناوری اطلاعات

بیا که دلم بی تو کافرستانه!

پیوند کارون و خان طومان

رضا زهروی بررسی تطبیقی فردی کردن ادله در سیاست جنایی اسلام، ایران و فرانسه

روایت سرلشکر صالحی از حضور در مراسم طشت گذاری سنتی اردبیل

سیاست های کلی در مجمع تشخیص بازنگری شوند

رونمایی از سه عنوان کتاب دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس

نمایشگاه عظیم «در مسیر خورشید» برپا می شود

تصویر دیده نشده از پدر استاد شهریار

پیوند کارون و خان طومان

سیده سعیده میرصدری، منصور نصیری نمادگرایی دینی از نگاه پل تیلیش با تکیه بر نظام الهیاتی ـ فلسفی وی

نصرت نیل ساز، زهره بابااحمدی میلانی گونه شناسی استشهادهای قرآنی خطبه فدکیّه

یادداشت/ صادق فرامرزی از خشت خام یازدهم تا آینه دوازدهم!

یادداشت/ صادق فرامرزی از خشت خام یازدهم تا آینه دوازدهم!