مطالب مرتبط:
عذرخواهی پاپ به دلیل جرایم کودک آزاری کشیشان
عذرخواهی پاپ فرانسیس از جرایم کودک آزاری کشیشان
مرگ تلخ مصدوم سیل در استان گلستان
توقف تلخ خانگی پرسپولیس مقابلسیاه جامگان مشهد
اعترافات تلخ سازمان ملل در مورد اوضاع نابسامان یمن
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 ساعت 11:032017-08-17سياسي

چند سکانس تلخ از کودک آزاری های جنسی


م سائل زیادی در زمینه حمایت از کودکان و نوجوانان به ویژه در جرایمی همچون تجاوز وکودک آزاری باید در نظر گرفته شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز، - سلامت نیوز:مسائل زیادی در زمینه حمایت از کودکان و نوجوانان به ویژه در جرایمی همچون تجاوز وکودک آزاری باید در نظر گرفته شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز، وقایع اتفاقیه نوشت: به نظر می رسد مهم ترین مشکلی که در بررسی مسئله مطرح است ادله اثبات دعواست که امکان تحقق عدالت را برای قاضی و وکیل دشوار می کند و علاوه بر بصیرت و دانش قضات و وکلا، به دقت نظر و جسارت بیشتر نهاد قانون گذاری نیازمند است.

در این مجال به مهم ترین مسائلی که به تجربه شخصی دریافته ام پرداخته خواهد شد.

سکانس اول به گزارش سایت قطره و به نقل ازداتیکان، پدری که چندین سال به دو دختر بزرگش مرتب تجاوز می کرد یا به قصاب و بقال برای پرداخت بدهی هایش یا خرید موادمخدر اجاره می داد، در خانه و در حضور همه بچه ها کاملا برهنه می شد، غرق در مصرف شیشه بود.

مادر مرتب مورد ضرب و شتم قرار می گرفت.

همه با چاقو دائما تهدید می شدند.

ابتدا با کمپ تماس گرفته شد تا پدر را برای ترک به کمپ ببرند.

در این فاصله با اعلام شکایت از پدر در دادسرا و گرفتن حکم بازداشت او بلافاصله پس از پایان کمپ به زندان منتقل شد.

از ترس در اولین بازپرسی اتهاماتش را پذیرفت.

بااین حال، چون از زمان آزارهای جسمی و جنسی گذشته و قابل تشخیص از سوی پزشکی قانونی نیست قاضی بنا به اظهارات دخترها، مادرشان و مطلع پدر را به 6 ماه حبس و 74 ضربه شلاق محکوم کرد.

رأی قاضی قانونی است اما آیا به راستی این مجازات برای این جرایم کفایت می کند و با هم تناسب دارد؟ اگر اماکن قانونی اش فراهم بود آیا قاضی مجازات بیشتری را برای وی در نظر نمی گرفت؟ سکانس دوم کارگاه کاردک سازی در منطقه ای مسکونی بدون مجوز مشغول به کار است.

مردی 62 ساله صاحب آن است که دو دختر متأهل دارد.

وی با طرح ریزی برای دوستی با بچه های فقیر و آسیب دیده اعم از دادن پول توجیبی یا خوراکی به آنها دو دختر بچه 9، 10و دو دختر 11 ساله را در کارگاهش جمع کرده بود.

همه بچه ها یک بار در حضور بازپرس و یک بار در حضور پلیس امنیت به طور جداگانه به این شرح شهادت داده اند: 1- صاحب کارگاه به همه شان فیلم پورن یا به تعبیر بچه ها فیلم های کثیف نشان داده است و سعی کرده آنها را ببوسد یا بوسیده و آنها را لمس کرده که فرار کرده و تن نداده اند.

2- همگی شهادت داده اند که از زیر در دیده اند صاحب کارگاه با یکی از دخترهای 11 ساله رابطه داشته و به گفته بچه ها شلوارش را درآورده است.

خود آن دختر هم در گفته هایش چنین مضمونی را منتقل کرده است.

3- اظهارات دختر در مورد متجاوز در پلیس امنیت به بازپرسی منتقل نشده است.

هیچ یک از والدین حاضر به شکایت نشدند به جز یکی.

این پدر نیز هر چند با شماتت خانواده روبه رو شد ولی برای احقاق حق فرزندش شکایت کرد.

11 ماه پس از شکایت زمان برد تا اولین جلسه رسیدگی برای این پرونده تشکیل شد.

در این مدت هیچ قراری برای متهم صادر نشد، وی نشانی منزلش را تغییر داد.

بارها با چند مرد دیگر به تهدید و آزار این خانواده پرداخت تا جایی که آدرسشان را تغییر دادند.

هر چند مجددا نیز مورد مزاحمت یا تطمیع با پول برای انصراف از شکایتشان قرار گرفتند و بماند که خود این تغییر منزل ناگهانی و اجباری و سریع به دلیل بضاعت اندک خانواده چه مشکلاتی را برایشان به بار آورد.

بااین حال، ولی طفل هنوز بر شکایتش باقی است و بالاخره پس از یک سال و چهار ماه پیگیری رأی صادر شد.

متهم به 99 ضربه شلاق مطابق ماده 623 قانون تعزیرات محکوم شد.

اولا؛ این اطاله دادرسی و فاصله بین شکایت تا برگزاری جلسه با وجود پیگیری های مکرر و از آن طرف فاصله بین جلسه رسیدگی تا صدور رأی حتی در صورت منتج شدن به محکومیت متهم بدون هیچ قراری در تمام این مدت به جری شدن متهم در تهدید و ارعاب خانواده شاکی انجامید.

ثانیا؛ در محله به عنوان انسان بی گناه شناخته شد و اثر مجازات در مورد ارعاب سایرین نیز به این دلیل محقق نشد.

ثالثا؛ به دلیل فقدان شاکی خصوصی قاضی اقدام به رسیدگی جرم تجاوز به دخترک 11 ساله مورد اشاره و لمس و بوسیدن سایر بچه ها نکرده است.

درحالی که مطابق ماده 5 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان کودک آزاری از جرایم عمومی است و نیازی به شاکی خصوصی ندارد و لااقل دادگاه باید به موضوع از این حیث رسیدگی می کرد.

در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان نیز این موضوع مجددا قید شده است.

به علاوه، اگر ولی صلاحیت کافی نداشته باشد و در جهت احقاق حق فرزندش برنیاید مقام قضایی مطلع از موضوع با توجه به عنف بودن جرم مطابق ماده 102 قانون آیین دادرسی کیفری باید به این جرایم رسیدگی می کرد یا به مقام قضایی صالح ارجاع می داد.

سکانس سوم دختر هفت ساله ای که با پدرش سرایدار یک باغ بود حدود یک سال مرتب مورد تجاوز قرار می گرفت.

خانه شان را تغییر دادند.

پس از تغییر منزل، کودک که خطر متجاوز را کمتر حس کرد برای عمه اش شرح تجاوزها را گفت.

بالاخره پدر هم خبردار شد و از متهم شکایت شد.

هنوز کودک همه ماجراها را نگفته بود.

ابتدا به جرم رابطه نامشروع به عنف مادون زنا از متجاوز شکایت شد اما تا جلسه رسیدگی کودک اسرار دیگری را بیان کرد.

دختر هفت ساله که به شدت از متجاوز می ترسید خواهان انتقام است و خواهان محافظت در برابر متجاوز.

می خواهد متجاوز به زندان برود؛ متجاوزی که در هر بار با دستانش صداهای کودک را خفه و او را با چاقو تهدید می کرده است.

در طول جلسه رسیدگی روان شناس کودک با وی در دادگاه حاضر شد و قبل از جلسه نیز کودک را آماده کرده تا قاضی را مورد اعتماد بداند و همه حرف هایش را بزند.

امیدوار است قاضی پناهی برای او باشد.

قاضی کودک را باور کرد.

آن قدر زمان از آخرین بار می گذرد که پزشکی قانونی نمی تواند چیزی تشخیص دهد.

به دلیل عدم صلاحیت در موضوع، پرونده به دادگاه کیفری یک تهران فرستاده می شود.

نکته بسیار مثبتی که در روند جلسه و برای کمک به کودک صورت گرفت که بهتر است به عنوان رویه قضایی یا قانون حتما در رسیدگی ها مورد توجه قرار گیرد، حضور روان شناس متخصص کودک در کنار طفل است تا از این طریق تلاش شود قبل از جلسه، حین جلسه و تحقیقات و حتی پس از آن از ایراد صدمات روانی بیشتر به کودک جلوگیری شود.

با وجود مواد 237 و 238 قانون آیین دادرسی کیفری که بیان می کند در جرایم علیه اطفال با مجازات اعدام و در صورتی که موجبات تهدید جانی برای بزه دیده فراهم باشد متهم باید در بازداشت بماند؛ متهم این پرونده با کفالت 200 میلیون تومانی آزاد شده است.

بیم آن است دادگاه کیفری یک صدای طفل را نه اینکه نخواهد، بلکه نتواند بشنود زیرا قانون راه چندانی برای وی در اثبات مدعا باقی نگذاشته است.

نه نظر روان شناس و مددکار کفایت می کند و نه اطلاع مطلعان، قاضی نیز با علم خود به راحتی نخواهد توانست انسانی را محکوم کند به ویژه اگر مجازات اعدام باشد.

برای استناد به نظریه پزشکی قانونی فقط 72 ساعت وقت برای معاینه فرد وجود دارد.

پس از آن امکان تشخیص پزشکی آزارها چندان ممکن نیست.

سکانس چهارم دختر 11 ساله از نفرت به مادرش می گفت و اینکه مادرش برای مواد و غذا او را با مردی 50 ساله می فرستاده که به او ماده بیهوشی می داده و بعد هم نمی فهمیده با او چه می کرده است.

برای اطمینان از گفته هایش رفتیم تا منزل مرد را نشان بدهد که در شهر مجاور است.

از آنجایی که مکررا به منزل مرد برده شده حتی آدرس کارش را می داند.

به بهانه خرید خانه وارد خانه متهم می شدیم.

عینا هر آنچه دختر گفته جزء به جزء در مورد چیدمان خانه و مشخصات مرد درست است.

همه جا را دود گرفته، بوی الکل هم می آمد اما به جاهای مختلف خانه که سرک کشیدیم چیزی نبود.

بچه های دیگری نیز قربانی بوده اند.

هر چند بارها رخ داده اما بچه ها بیهوش بوده اند، قضیه را به خاطر ندارند و مثل همیشه فاصله ای افتاده که پزشکی قانونی قادر به تشخیص موضوع نیست.

این بار حتی اظهارات دقیقی هم موجود نیست و بچه های قربانی، قربانی تجاوز افراد دیگری نیز شده اند.

مثل این است انسان نماها کودکان آسیب دیده را شناسایی می کنند و به دیگران هم اطلاع می دهند و هر کدام از این بچه های هفت، 9 و 11 ساله بارها مورد تجاوز مردان متعددی قرار گرفته اند.

سوای بحث تجاوز افراد متعدد به یک کودک که الزام قانونی برای جامعه در حمایت از این کودکان را تشدید می کند، قانون گذار باید تجاوز یا آزار جنسی متعدد به ویژه به کودک را جرمی متفاوت دانسته و مجازاتی اشد برای آن قائل شود.

متأسفانه تحقیقات نشان می دهند مردان متجاوز اغلب حتی پدوفیلی نیز نیستند.

تحقیقات ادعا می کنند ریشه این مشکلات در نابرابری زنان و مردان است؛ در جامعه ای که زنان ناتوان دانسته شوند و مردان را با صفت قوی شناسایی کرده و قوی را خشن معنا کنند.

برای مطالعه بیشتر مقالات تحلیل حقوقی- جرم شناختی تجاوز به عنف ارژنگ چلبی و تحلیل حقوقی- جرم شناختی مزاحمت جنسی امیر پاک نهاد، Child sexual abuse: assessing the risk (Patrik Parkinson, Watts McCray) را توصیه می کنم.

آن دختر 11 ساله به بهزیستی معرفی شد به امید اینکه اوضاع بهتری نسبت به خانه داشته باشد اما پدرش که به جرم خریدوفروش شیشه برای دومین بار در زندان بود و خود معتاد به شیشه است پس از آزادی بلافاصله در صدد گرفتن حکم بازپس گیری فرزندش برآمده است.

باید دید آیا به راستی یک معتاد با چنین سابقه ای از نظر مرجع قضایی شایسته نگهداری و تربیت فرزند است؟ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در تلاش برای اصلاح وضع موجود تغییراتی را مدنظر قرار داده است.

مهم ترین این مواد به نظر می رسد یکی ماده 14 این قانون است که بیان می کند: هرکس با کودک و نوجوانی مرتکب عمل منافی عفت شود، در صورتی که مشمول مجازات حد نباشد، به یک تا سه سال حبس محکوم می شود.

هر گاه رفتار مرتکب منتهی به صدمه جسمی یا روانی به کودک و نوجوان شود، علاوه بر پرداخت دیه به دو تا پنج سال حبس محکوم می شود.

اشتباه قانون گذار در این است که گمان می کند عمل منافی عفت با کودک و نوجوان بدون صدمه روانی نیز ممکن است.

بهتر بود قانون گذار صدمه روانی را مفروض می گرفت و مجازات شدیدتری را برای عمل در نظر می داشت.

به علاوه، مشخص نشده که وقتی برای صدمه روانی دیه مقرر نشده آیا ارش (دیه غیر مقدر است که میزان آن در شرع تعیین نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کیفیت جنایت و تأثیر آن بر سلامت مجنی علیه و میزان خسارت وارده با درنظرگرفتن دیه مقدر و با جلب نظر کارشناس میزان آن را تعیین می کند؛ ماده 449 قانون مجازات اسلامی) به آن تعلق می گیرد؟ هر چند بهتر است با توجه به اهمیت جرم و بزه دیده ارش به آن تعلق گیرد.

به علاوه، تجدیدنظر در میزان مجازات جرایم جنسی به عنف علیه بزرگسالان و در مواردی که مشمول حد نمی شوند نیز به همین منوال لازم است و باید مورد توجه قانون گذار قرار گیرد.

ماده 20 این لایحه به مواردی پرداخته که فردی با تحریک، تشویق، ترغیب، فریب یا آموزش شیوه موجبات ارتکاب به خودکشی کودک و نوجوان را فراهم آورد یا تسهیل کند و مشمول مقررات قصاص نشود .

به موجب بند ج این ماده در صورتی که اقدامات مرتکب مؤثر واقع نشود، وی به جزای نقدی از یک میلیون تا 10 میلیون ریال محکوم می شود.

این بند نیاز به تجدیدنظر جدی دارد زیرا با توجه به واقعیت های اقتصادی موجود جامعه می توان گفت عملا مجازاتی در این موارد برای مرتکب تعیین نشده، درحالی که جرم مهمی رخ داده است.

این نکته که قانون گذار در ماده 42 سازمان های مردم نهاد دارای مجوز فعالیت در زمینه حقوق کودکان را دارای حق شرکت در جلسات رسیدگی و ارائه دفاعیه دانسته نوید بخش تحولات مثبتی در حمایت از کودکان و نوجوانان است.


کلید واژه ها: دختر - کودک آزاری - کارگاه - کودک - قانون - نوجوانان - قاضی - گزارش - تجاوز - جرایم - سلامت - مجازات - کودکان - پزشکی قانونی - شهادت - حمایت - مادر - فیلم - جنسی - موادمخدر - ضرب و شتم - بازداشت - دادسرا - خوراکی - شکایت - برهنه - دوستی - تشخیص - اجاره - اولین

آخرین اخبار سرویس:
یادداشت/ محمد ایمانی انقلابی باشید چه جای گله از دشمن؟

محرم بهترین فرصت برای مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن است

دولت در مقابل دشمنان قسم خورده انقلاب و نظام قاطع باشد

روحانیان در مجالس عزاداری آسیب های اجتماعی را تبیین کنند

کاهش مهاجرت در کهگیلویه و بویراحمد تنها با شعار امکان پذیر نیست

ماه محرم ماه الگوگیری از شجاعت امام حسین(ع) در برابر مستکبران است

ماه محرم دوربرگردان سریعی از مسیر گناه و معصیت به سرای الهی است

ایمان و فداکاری مردم ما را در دفاع مقدس به پیروزی رساند

برگزاری گردهمایی هیأت های عزاداری شرق استان کرمان

محمد مهدی عاکف یکی از بزرگترین مدافعان وحدت شیعه و سنی بود

یادواره 15 شهید محله مسجد جامع عنبرآباد برگزار شد

یادداشت/ حسن کاظمی قمی همه پرسی استقلال، آرمان همه کردها نیست

دختر شهیدباکری: لطف کنید به جای ما تز مواهب جنگ را ندهید/جنگ برای ما درنبودن پدر خلاصه می شود

جمع آوری امضا برای استیضاح رییس جمهور عراق

انتقاد عراقچی از مواضع حقوق بشری کشورهای غربی

گفتمان محوری در برنامه های محرمی سیما

وزیر امور خارجه دانمارک: با ظریف دیداری خوب و سازنده داشتم

انتقاد عراقچی از مواضع حقوق بشری کشورهای غربی

نماینده دائم ایران در سازمان ملل: 134 عضو گروه 77 از برجام حمایت کردند

تاکید قاطع 134 کشور جهان برحفظ برجام و رفع تحریم های یک جانبه

پاسخ عراقچی به اتهامات عربستان

نماینده دائم ایران در سازمان ملل: 134 عضو گروه 77 از برجام حمایت کردند

بازدید هیئت تفحص از شرکت کشت و صنعت کارون و کشت نیشکر

آیا تا بحال از اورژانس اجتماعی استفاده کرده اید؟ +عکس

پرد ه برد اری از 3 سناریوی برجامی د شمن مثلث برجام بی فرجام!

پاسخ عراقچی به اتهامات عربستان

ناگفته های سردار نجات

هیئت قطری نشست مجمع عمومی سازمان ملل را ترک کرد

ورود سیدالشهدا(ع) به کربلا آغاز تغزل عاشقانه شهادت است

واکنش جالب احمدی نژاد به اظهارات ترامپ در سازمان ملل

رییس جمهور ارتحال آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفت

بازدید هیئت تفحص از شرکت کشت و صنعت کارون و کشت نیشکر

پاسخ عراقچی به اتهامات عربستان

مناظره جنجالی زیباکلام و موسی نجفی

یادداشت/ عبد الله گنجی ترامپ در پازل ما

گفت وگوی وزیران امور خارجه ایران و برزیل درباره راه های گسترش روابط اقتصادی دو کشور

مراسم رژه نیروهای مسلح ایران

دیدار رییس و اعضای مجلس خبرگان رهبری

حمایت از زنان سرپرست خانوار با تولیدات ملی

محسنی: ورود سیدالشهدا(ع) به کربلا آغاز تغزل عاشقانه شهادت است+فیلم

دست نوشته شهید محسن حججی برای محرم+عکس

چهره ها در شبکه های اجتماعی 449 +تصاویر

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

وزیر کشور از احتمال بازگشایی دو مرز جدید برای اربعین خبر داد

ترامپ، رقیب خوبی برای ما است

چرا پرویز پرستویی در فرودگاه شدیدا خجالت زده شد؟ + عکس

جزییات دستگیری رییس جندالله در آسمان ایران / ماموریت 17 جت ارتش در مسیر هوایی مشهد - بندر عباس

یادداشت/ حسن کربلایی سخیف، زشت و ابلهانه

عکس نوشته هفته دفاع مقدس

تصاویر صفحه نخست روزنامه های امروز کشور

20 مهر؛ آغاز به کار دوره تربیت مربی «یاوران سلامت» در اراک

خشکسالی وضعیت 1700 رشته قنات گناباد را تهدید می کند

محمد صدرا، محمدتقی آل غفور تماس و چالش سنت چپ و روحانیت در مشروطه

دشمن برای تضعیف عاشورا با حیله های رسانه ای و جنگ روانی برنامه ریزی می کند

همراه با کاروان عاشورا

5 درصد کودکان کار با باندها همکاری دارند/برخی دلال آسیب های اجتماعی هستند

پرسش ها و انتقادها از عملکرد پروژه حفاظت از یوزپلنگ

نهادی انقلابی یا ساختاری در راستای عرفی سازی مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ مرز میان مصلحت و عرفی شدن

بررسی آخرین تحولات سوریه محور گفتگوهای ظریف و دی میستورا در نیویورک

شخصیت شناسی ، درون گرا هستید یا برون گرا

خشکسالی وضعیت 1700 رشته قنات گناباد را تهدید می کند

سردار جمیری فرمانده سپاه یزد شد

عراقچی: جنایات عربستان در یمن را از یاد نخواهیم برد

پس لرزه های یک بدعت انتخاباتی/احمدی نژاد در دادگاه؛ احتمالا/مژده حاج قاسم برای پایان داعش/ضرورت پایش محرم از پیرایه ها/لبه تیز دلارهای کاغذی روی گلوی اقتصاد

عراقچی: ایران ازحفظ تمامیت ارضی، حاکمیت و وحدت ملی عراق حمایت می کند

مراسم سوگواری در دومین شب محرم در اهواز

از گل به خودی عضو اصلاح طلب شورای شهر تا زنجیره تهمت زنی برای فرار

5 درصد کودکان کار با باندها همکاری دارند/برخی دلال آسیب های اجتماعی هستند

سید عمار حکیم: اگر عراق متلاشی شود همه بازنده اند

وزیر خارجه کوبا:سخنان ترامپ را محکوم می کنیم

تصاویر/ همایش شیرخوارگان حسینی

عراقچی: ایران ازحفظ تمامیت ارضی، حاکمیت و وحدت ملی عراق حمایت می کند

گرد همایی علما و روحانیون شهرستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی

با این شرایط در سال اول زندگی طلاق بگیرید

آیین شیرخوارگان حسینی در مصلی سمنان/احمدامیراحمدی

در هنگام انتخاب همسر شتابزده عمل نکنید

سخت گیری های والدین برای ازدواج

رادیو محرم آغاز به کار کرد

واکنش احمدی نژاد به اظهارات اخیر ترامپ

اجرای 150 برنامه هفته دفاع مقدس در سوادکوه

یادمان نرود اتفاقاتی مانند آتنا، ستایش و بنیتا را داشتیم

کمترین حکم محصوران اعدام یا حبس ابد است

در لحظه مرگ چه می بینیم؟

جانشین رییس سازمان اطلاعات سپاه :حکم موسوی و کروبی کمتر از اعدام نیست/ماجرای خودروی ضدگلوله رهبری و تذکر ایشان

از گل به خودی عضو اصلاح طلب شورای شهر تا زنجیره تهمت زنی برای فرار

بهترین پاسخ برای رجزخوانی های ترامپ "آمریکا بداند هیچ غلطی نمی تواند بکند" است

رفتار امام حسین(ع) در کاهش عذاب اخروی دشمنان

یادواره «عرشیان بی نشان» در رشت برگزار می شود

موضع گیری قاطع مجلس و دستگاه های دیپلماسی در برابر بدعهدی های امریکا

ملت ما با شعار «هیهات من الذله» امام حسین(ع) تربیت یافته است

چرا انسان ها پس از اسلام به پیامبر جدید نیاز ندارند؟

دست نوشته شهید حججی برای محرم+عکس

دانلود مداحی سید مهدی میرداماد محرم 96

پرونده احمدی نژاد به دادسرا ارجاع شد

جنجال درباره عضو زرتشتی شورای شهر یزد

احتمال بازگشایی دو مرز جدید برای اربعین

کمترین حکم محصوران اعدام یا حبس ابد است

بیانیه شورای امنیت ملی ترکیه درباره همه پرسی کردستان

روزنامه های شنبه 1 مهر 1396

عکس/ حاج قاسم در مراسم چهلم شهید حسین پور

عکس/ رونمایی از جدیدترین موشک بالستیک ایران

مدل کفش اسپرت پاییزی دخترانه

"کمبود اعتبارات مالی" علت کندی مرمت "عمارت خسروآباد سنندج" است

شیرینی،شیرینی پزی،آموزش شیرینی پزی،پخت انواع شیرینی

محکومیت آمران حمله به علی مطهری در شیراز

تصاویر/ مراسم رژه نیروهای مسلح

شورای عالی امنیت حصر را بردارد، محاکمه محصوران حق قوه قضاییه است/حضرت آقا به فرزندانشان گفتند و با دامادهایشان شرط کردند که وارد کارهای اقتصادی نشوید

اعمال ماه محرم!

چگونه بفهمیم چه قدر تقوا داریم؟

روش های برطرف کردن بوی بد کفش

مراسم تشییع پیکر آیت الله العظمی راستی کاشانی فردا در قم/ اقامه نماز توسط آیت الله العظمی شبیری زنجانی

یارانه کتاب؛ خوب یا بد؟

ارتش و سپاه هیچگاه با هم اختلاف نداشتند/ سفارش «آقا» درباره سران فتنه در روز عاشورای 88/ حکم سران فتنه کمتر از اعدام یا حبس ابد نیست

نمایشگاه یادیاران ناحیه مقاومت شهید مطهری در باغ موزه قصر تهران افتتاح شد

گفت وگوی ایسنا با مخترع «آ با کلاه»

پیشنهادهای محمد حنفیه به امام حسین (ع) برای برپا نشدن واقعه کربلا

نمایشگاه یادیاران ناحیه مقاومت شهید مطهری در باغ موزه قصر تهران افتتاح شد

هدف قیام سیدالشهدا(ع) بازگرداندن مردم بر سر سفره دین بود

توجه فیسبوک به سلامت انتخابات پارلمانی در آلمان

تاکید وزیران امور خارجه ایران و شیلی بر گسترش روابط دو جانبه

دلایل اختلالات زبان در کودکان !

مقاومت جوانان خرمشهری با دستان خالی/ شهر سقوط کرد اما «ایمان» نه

بنر ماه محرم

ظریف و دی میستورا درباره سوریه رایزنی کردند

رویدادهایی که روز شنبه در سمنان خبری می شود

جزییات 4خبر امروز شنبه اول مهرماه 1396

صبور باشید، استاندار به زودی معرفی می شود!

«دفاع مقدس» طنین حق طلبی انقلاب ایران در گوش جهانیان/ دفاعی که قدرت تهاجم را برای همیشه از نظام سلطه سلب کرد

ضرورت همراه بودن خانواده و مدرسه برای رشد اخلاقی و تربیتی دانش آموزان

نماهنگ/ به رهبری حسین علیه السلام

سران فتنه محاکمه شوند، حکمی کمتر از اعدام یا حبس ابد نمی گیرند/ماجرای نامه فتنه گران به تروریستهای جبهه النصره در سال 89

اجرای رزم نمایش با افلاکیان در پادگان توحید کرمانشاه

آلمان ،انتخابات پارلمانی و مسایل پیش رو

بررسی آخرین تحولات سوریه محور گفتگوهای ظریف و دی میستورا

انتخاب نام های خارجی برای نوزادان ممنوع است

نخبگان آمریکا از داشتن چنین رییس جمهوری احساس شرم می کنند/ باید با دنیا کار کنیم اما پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنید

گزارش تصویری برگزاری رژه با صلابت نیروهای مسلح در شهرستان های استان تهران

خبرگان از دستگاه های مسؤول مطالبه گری کنند/بررسی پیشرفت یا عقب گرد کشور در شأن مجلس خبرگان است/شرم نخبگان آمریکا از داشتن رییس جمهوری مانند ترامپ

وقتی ما سرتیپ بودیم این ها سرباز هم نبودند

در زمانه ای وزیر علوم به مجلس معرفی نشده که گفتمان حاکم بر دانشگاه ها کرخت و محافظه کارانه است

دعوت دوباره رضا کیانیان برای حضور در «چالش صدای آب»

مراسم عزاداری برای امام حسین(ع) تکرار صرف نیست/ باید تلاش کنیم تا به قافله امام حسین برسیم و با آن همراه باشیم

بیانیه پایانی تظاهرات ضدآمریکایی مردم ایران

محمود صادقی:/عدم انسجام در نهادهای امنیتی تاثیر شکننده ای در کشور دارد

آیت الله سبحانی: برخی کشورها یک سال مرخصی می دهند تا دانش آموز حافظ قرآن شود؛ باید از این الگو استفاده شود

روزنامه استخدامی استان قم | شنبه 1 مهر 96

انتصاب های نامناسب در صنعت نفت و هزینه های آن

دوباره مهر، دوباره زندگی

مدافع حقوق کودک در رسانه ها زیاد است/مدافعی که طرح شکایت کند، وجود ندارد

رونمایی از نماهنگ «آقای من حسین» در باکو

استقبال چین از تصمیم میانمار برای بهبود وضعیت مسلمانان راخین

هفته نامه استخدامی استان کرمان | هفته اول مهر 96

تابش:/تشکیل شورایی بالاتر از شورای عالی اصلاح طلبان معنا و مفهومی ندارد

پاسخ قاطع به گستاخی رییس جمهور آمریکا/ برخورد قوه قضاییه با تخلفات انتخاباتی/ حمایت همه جانبه از مسلمانان میانمار

آیت الله صانعی درگذشت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفت

سرطان نشر در ایران

نتیجه انتصاب مدیران سیاسی در پلی اکریل اختلاس، بدهی میلیاردی و تضعیف شرکت بود

امام جماعتی که 20 تألیف دارد

تعابیر ائمه جمعه برای سخنرانی روحانی در نیویورک؛ از شجاعانه تا انقلابی

جانشین سازمان اطلاعات سپاه در گفتگو تلویزیونی مطرح کرد: ارتش و سپاه هیچگاه با هم اختلاف نداشتند/ اگر طرح سپاه پذیرفته می شد، فاو از دست نمی رفت/ سفارش «آقا» درباره سران فتنه در روز عاشورای 88 / حکم سران فتنه کمتر از اعدام یا حبس ابد نیست

صوت/ نسیمی جان فزا

سیدحسن رسولی مطرح کرد؛/آغاز فصل همگرایی و تشریک مساعی دولت و شهرداری پایتخت

مدیرکل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی منصوب شد

واکنش توییتری احمدی نژاد به سخنرانی ترامپ در سازمان ملل

اساس خانواده بر گفت وگو و تفاهم پابرجا است

ملت ایران تهدید نمی کند و تهدید را از جانب هیچکس نمی پذیرد/ ایران در مواجهه با نقض برجام عکس العمل قاطع خواهد داشت/ ادبیات کینه توزانه و زش

تازه ترین شماره هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

بروجردی برای کمک به مسلمانام میانمار آستین هایش را بالا زد

ریزش سقف بخش جراحی زنان یک بیمارستان ! + عکس

سامسونگ از تلویزیون های QLED در ایران رونمایی کرد

محرم ماه همه ارزش ها/گفتمان اولیه ما مذاکره مودبانه با جهان کفر و جهان اسلام است

پایگاه اینترنتی اولکه:نمایندگان مجلس ارمنستان عکس مشروب خوردنشان در باکو را منتشر کردند

3گانه های 2000 کیلومتری سپاه/ خرمشهر کابوس جدید اسراییل شد

هفته دفاع مقدس سند افتخار ملت ایران است

برگزاری نخستین همایش رزمندگان گردان های رزمی جنگل های سوادکوه

پیگیری احداث فرودگاه در تایباد و جذب نیروی بومی

یک نطق پر از دروغ

عزاداری محرم باید در رفتار و اعمال اثر بگذارد/ مسئولان فاسد باید برکنار شوند

تصویری کمتر دیده شده از شیخ حسین انصاریان و مرحوم حاج ذبیح الله بخشی

یادداشتی ار زهرا صدراعظم نوری؛/به بانوان اعتماد کنیم

نشست اضطراری هیأت رییسه کمیسیون انرژی درباره انتصابات اخیر زنگنه/ می خواهند با فروپاشی شرکت ملی حفاری دلالان را به سود برسانند

چرا مدیران ایرانی افراد مطیع و ضعیف را برای همکاری برمی گزینند؟

مسؤولان باید ملکه عدالت را در خود نهادینه کنند

شهرداران اختیارات خود را به شوراها واگذارکنند

سخنان ترامپ برگ ننگین دیگری برای آمریکا است/ آموزش و پرورش و وزارت علوم فرزندان ایران را با امام حسین (ع) و دفاع مقدس آشنا کنند 

شهردار فعلی شوشتر در سمت خود ابقا شد

جدیدترین موشک بالستیک ایران با نام «خرمشهر»+عکس

عکس / دیدار رییس و اعضای مجلس خبرگان رهبری

سرمایه گذاری پانصد هزار دلاری گوگل کانادا برای آموزش نحوه تشخیص اخبار جعلی به دانش آموزان

ترتیل صفحه 180 قرآن با صدای استاد پرهیزکار+صوت

راهپیمایی استکبارستیز مردم تنکابن علیه سخنان وقیحانه ترامپ در سازمان ملل+ تصاویر

اطلاع نگاشت | وظائف مجلس خبرگان رهبری

تصویری از آزمایش جدیدترین موشک بالستیک ایران

قدرت ایران در خاورمیانه آمریکا را عصبانی کرده است/ ترامپ رییس جمهوری سبک مغز

مراسم یادبود ارتحال آیت الله راستی کاشانی در مسجد اعظم

در دیدار «دی کاپریو» با «ترامپ» چه گذشت

تصاویر/ مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران

سم پاشی مگس های سفید را مقاوم می کند

نیروهای مسلح مستقر در کردستان توان دفاعی خود را به نمایش گذاشتند

تصاویر/ راهپیمایی ضدآمریکایی نمازگزاران جمعه در بیرجند

چند سکانس تلخ از کودک آزاری های جنسی

چند سکانس تلخ از کودک آزاری های جنسی