مطالب مرتبط:
امین زاده: کار بسیار سختی در حوزه حقوق شهروندی داشتم
منشور حقوق شهروندی برای ارتقای کرامت انسانی تدوین شد
منشور حقوق شهروندی برای ارتقای کرامت انسانی تدوین شد
الهام امین زاده: سند حقوق شهروندی برای کرامت انسان ها تدوین شد
بدگویی و تهمت ها علیه مسئولان به ویژه بانوان مایه تأسف است/ رییس جمهور با ابلاغ منشور حقوق شهروندی، گام مهمی برای اجرای قانون اساسی برداشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 ساعت 10:552017-08-17سياسي

ضرورت پرداختن به حقوق فرهنگی شهروندی


خستین دوره کشوری تربیت مربی حقوق شهروندی، روز گذشته در محل ساختمان آرشیو ملی برگزار شد.

- قانون"- نخستین دوره کشوری تربیت مربی حقوق شهروندی، روز گذشته در محل ساختمان آرشیو ملی برگزار شد.

دراین همایش مسئولان کنگره علمی حقوق شهروندی، رییس سازمان اسناد و کتابخانه جمهوری اسلامی ایران، معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس دانشگاه علامه طباطبایی و معاون حقوق بشر وزارت دادگستری و جمعی از اساتید حقوق حضور داشتند.

دکتر بروجردی، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، اولین سخنران این مراسم، ضمن تقدیر از پژوهشگرانی که دغدغه حقوق شهروندی دارند و تلاش می کنند رویکرد و نگاه به حقوق شهروندی را آموزش دهند، گفت: باید دست اندرکاران این عرصه، شناخت لازم از حقوق شهروندی را به کل جامعه تسری دهند.

وی در خصوص حقوق بشر، گفت: حقوق بشر و قدمت آن به ساخت و خلقت انسان بر می گردد، اما تاریخچه حقوق شهروندی به شهرنشینی و ایجاد تعاملات میان انسان ها که حقوق و تکالیفی را برای انسان به وجود آورد، مرتبط می شود.

بروجردی با تشریح دیدگاه های موجود در حقوق شهروندی، اظهار کرد: دو دیدگاه متفاوت نسبت به حقوق و کرامت انسانی وجود دارد؛ رویکرد اول می گوید انسان به دلیل ذات و کرامت انسانی دارای حقوقی می شود و دیدگاه دوم می گوید انسان به دلیل ویژگی ها و خصلت های خاصی که در خود ایجاد می کند، دارای کرامت بشری می شود که این کرامت یک کرامت عرضی است و به ذات مرتبط نمی شود.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با ذکر خاطره ای از مجلس ششم، خاطرنشان کرد: در مجلس ششم نمایندگان ضرورت تصویب قانون برای حقوق شهروندی را مطرح کردند که حقوق شهروندی به صورت طرحی در مجلس شامل آزادی بیان و آزادی انتخاب نوع زندگی بود.

همزمان با طرح حقوق شهروندی در مجلس، دولت دو لایحه انتخابات و اختیارات ریاست جمهوری را به مجلس داد.

وی افزود: اهمیت این دو لایحه باعث شد موضوع حقوق شهروندی در قوه قضاییه مطرح و لایحه انتخابات تصویب شود.

بروجردی با تاکید بر سابقه و پیشینه داشتن حقوق شهروندی به منشور حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: این منشور قانون نیست و اصول 19 تا 24 قانون اساسی می تواند بیانگر چارچوب فکری نظام جمهوری اسلامی باشد که شامل حق آزادی بیان، حق حیات و.

می شود.

ضرورت توجه به حقوق فرهنگی شهروندان علی اصغر کاراندیش، معاون توسعه مدیریت منابع انسانی وزارت ارشاد به عنوان دومین سخنران این مراسم با بیان لزوم پرداختن به حقوق فرهنگی شهروندی یا حقوق شهروندی فرهنگی، توضیح داد: در حقوق شهروندی نظریه پردازان معتقدند علاوه بر سایر حقوق مانند حقوق مدنی، سیاسی و اجتماعی باید برای شهروندان، حقوق فرهنگی نیز وجود داشته باشد.

از این رو، حقوق فرهنگی در دیدگاه شهروندی فرهنگی نیازمند تامین این حقوق است که حقوق فرهنگی را ناظر بر تامین حقوق زنان، کودکان، اقلیت ها و دیگر گروه های اجتماعی می داند.

به رسمیت شناخته شدن حقوق هویت ها و گروه های اجتماعی بدون وجود مانع برای بازنمایی هویت ها و به رسمیت شناختن حقوق آن ها به عنوان حقوق فرهنگی شناخته شده است.

او ادامه داد: این دسته از حقوق، به اشاعه سبک زندگی و هویت فرهنگی شهروندان توجه ویژه داشته است.

از اصلی ترین رویکردهای نظری حقوق فرهنگی، احترام به تنوع فرهنگی و شناسایی حق متفاوت بودن است.

بر این اساس، توجه به عامه مردم و پذیرفتن اشکال مختلف فرهنگی منحصر از فرهنگ اجباری یا انحصار فرهنگ نخبگان است.

بسط مشارکت افراد در شکل دادن به قوانین و تصمیم های جامعه، در مفهوم مدرن شهروندی برای ساماندهی این مفهوم مد نظر قرار گرفته است و بر این اساس،با توجه به مفهوم فرهنگ و شیوه زیست اجتماعی، عامه مردم صاحب فرهنگ هستند و هیچ کس نمی تواندبرای مردم فرهنگی را تولید کند.

معاون توسعه مدیریت منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه یونسکو مفهوم حقوق فرهنگی را به معنای حق انسان برای دسترسی به فرهنگ در تمام ابعاد آن تعریف کرده است، اظهار کرد: بر این اساس تمام شهروندان حق دارند از امور و محصولات فرهنگی استفاده کنند و در امر تولید فرهنگ اعم از سیاست گذاری و مقررات گذاری مشارکت کنند.

حضور دولت در این مفهوم به حمایت و نظارت خلاصه شده است و باید با نهادینه کردن حقوق شهروندی عرصه اجرای فرهنگ را با تنوع دیدگاه ها به مردم سپرد.

از این رو، وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی به عنوان یکی از متولیان امر فرهنگ، اقداماتی را درباره تحقق حقوق شهروندی با تمرکز حقوق فرهنگی انجام داده و با برنامه جامع و مدونی، دستیابی بیشتر و بهتری به اهداف دولت در موضوع حقوق شهروندی در سال های آینده تحقق خواهد یافت.

کاراندیش بیان کرد: اقداماتی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم انجام شده است، شامل تشکیل مرتب جلسات کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در راستای بند دوم اصل سه و نیز اصل 24 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اجرایی شدن قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با تدوین سه لایحه مربوط به آن با تلاش وزارت مربوط و همچنین برگزاری جلسات کمیسیون انتشار دسترسی آزاد به اطلاعات است.

از برنامه های این وزارت دقت و اهتمام ویژه به منظور شفاف سازی و شناسایی هرچه بهتر موانع پیش رو در رفع کاستی ها و نارسایی های مربوط است.

وی گفت: در کنار تاکید بر اجرای مواد منشور حقوق شهروندی اعم از احکام عام برای تمام دستگاه های اجرایی و احکام خاص که ویژه این وزارت است، با مطالعه و شناسایی دقیق مواد و احکام اختصاصی، 20 ماده از این مواد کاملا مرتبط با این وزارت شناسایی و به معاونت ها، سازمان های مرتبط، سازمان های تابعه و اداره های کل استانی به عنوان اولویت های راهبردی اجرایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه حقوق شهروندی در سال 96 ابلاغ شد.

بهبود کسب و کار در این حوزه از طریق حذف مجوزهای غیرضروری از اولویت های اقدام است که شناسایی بخش عمده ای از این مجوزها و حذف آن در برنامه های عادی وزارت به شمار می رود.

در این چهار سال توانستیم از 125 مجوز به 55 مجوز برسیم.

معاون توسعه مدیریت منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه گسترش دولت الکترونیک موجب کاهش مراجعه مردم و صرفه جویی در وقت و هزینه می شود، اظهار کرد: تلاش برای الکترونیکی کردن تمام مجوزهای صادره از این وزارت، از برنامه های اساسی است و به زودی در این راستا فرآیند ثبت آثار ادبی و هنری که گام مهمی در جهت حمایت از مالکیت فکری پدیدآورندگان موضوع ماده 76 منشور است، به صورت الکترونیکی از طریق سامانه انجام خواهد شد.

بسیاری از مجوزها مثل مجوز مطبوعات و حوزه های دیگر را نیز الکترونیکی کردیم.

کاراندیش ادامه داد: استمرار اصلاح نظام پرداخت یارانه مطبوعات و توانمندسازی مطبوعات، حذف یارانه رسانه های دولتی وابسته به بخش عمومی براساس فرمول های مشخص توسط صنف، انتشار فهرست واریزی در جهت شفاف سازی و اطلاع رسانی به مردم، همچنین اختصاص یارانه به طرح هایی مانند اشتراک نشریات که 50 درصد را مشترک می دهد و 50 درصد را وزارتخانه تامین می کند، خرید مجلات برگشتی، یارانه بیمه خبرنگاران و قرار گرفتن گزارش ها در سایت وزارتخانه، از جمله اقدامات است.

به علاوه تشکیل کمیته ای شامل صاحب نظران و نمایندگان دستگاه های مربوط به منظور بررسی و شناسایی بیمه تامین اجتماعی خبرنگاران که در دولت یازدهم به عنوان یارانه بیمه خبرنگاران به صورت مرتب در هر فصل انجام می شود.

معاون توسعه مدیریت منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تا چند ماه قبل، 18هزار و 700 نفر از فعالان مطبوعاتی، نویسندگان، هنرمندان و فعالان قرآنی را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دادیم.

با پیگیری چند ماهه، امروز به 32هزار نفر آن را افزایش دادیم.

جایگاه سترگ حقوق شهروندی درتاریخ و فرهنگ ایران در ادامه این مراسم، محمود عباسی معاون حقوق بشر و پیگیری های شهروندی وزارت دادگستری نیزگفت: وقتی از حقوق شهروندی سخن می گوییم در تاریخ و فرهنگ ایران شاهد هستیم که حقوق شهروندی چه جایگاه سترگی یافته است.

قرآن کریم نه تنها حقوق ذاتی که حقوق اکتسابی را نیز مورد توجه قرار داده است، چیزی که در متون غربی آن را نمی یابیم.

در ادبیات دینی ما واژگانی چون حقوق الناس، حقوق شهروندی را به خوبی به تصویر می کشد.

عباسی بیان کرد: باید ریشه حقوق شهروندی را در این دانست که خدا از حقوق خویش می گذرد، اما از حقوق شهروندان و حقوق الناس هرگز.

باید دید در نهج البلاغه و آثار فقهای ما حقوق شهروندی به عنوان نهاد مدنی چه جایگاهی دارد! در دوران معاصر گرچه واژه حقوق شهروندی به عنوان نهاد مدنی مدرن مورد توجه قرار گرفته است، اما نباید ما را از پیشینه غنی در دین دور کند.

حقوق شهروندی را باید لابه لای فرهنگ غنی کشوری که در آن زیست می کنیم بیابیم.

با نگاهی دقیق تر می توانیم طرحی نو با این عنوان که در عرصه حقوق بشر ما مدعی غرب هستیم را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه نگاه مسئولان به حقوق شهروندی نشان دهنده اهتمام آن ها به این موضوع است، خاطرنشان کرد: رییس جمهور محترم گفتند حقوق شهروندی باید مورد توجه باشد و سازوکار آن را نیز فراهم کردند.

این جلسات را باید به فال نیک گرفت که بیش از پیش به اجرای آن نیازمندیم.

اگر می گوییم حقوق شهروندی مجموعه ای از حقوق و امتیازاتی است که به شهروندان کشور با لحاظ کردن دو اصل اساسی کرامت انسانی و منع تبعیض برای فراهم آوردن زمینه رشد شخصیت فردی و اجتماعی شهروندان در نظام حقوقی هر کشور تعلق می گیرد، باید برای تحقق این حقوق گام برداریم که دولت برای این امر بستر را فراهم کرده است.

عباسی خاطرنشان کرد: توجه خاص به نهادهای مدنی در بطن جامعه از اهمیت برخوردار است که نمونه عینی آن را می توان در کارهای ارزشمند دبیرخانه حقوق شهروندی دید.

این موارد به عنوان حرکت دوسویه باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

نهادهای مردمی باید بیش از پیش وارد عرصه شوند و دولت از آن ها حمایت کند.

هدف غایی از حقوق شهروندی تامین سعادت برای همه مسائل زندگی است.

وی در پایان افزود: بیش از 20 سال است که دوران گذر از حقوق شهروندی را طی می کنیم که لازم است برای عدم تبعیض و برابر سازی،زمینه های لازم را فراهم کنیم.

اصل 30 قانون اساسی مبنی بر آموزش همگانی شهروندان، دولت ها را ملزم به فراهم کردن بستر آموزش کرده است و در مواد مختلفی از این منشور به آموزش توجه شده است.

زدودن طبقات، یکی از لوازم حقوق بشری است دکتر هاشمی به عنوان آخرین سخنران این مراسم گفت: حقوق بشر سه جلوه هنجاری، ساختاری و رفتاری دارد و توجه زیادی به جنبه هنجاری آن شده است و از این جهت حقوق بشر درک کردنی است.

وی افزود : در قرآن نیز بر بحث حرکت فکر و اندیشه تاکید شده است.

هاشمی با پرداختن به مباحث ساختاری، بیان داشت: در جنبه ساختاری اما مشکلاتی وجود دارد که باید حل شود.

یکی از لوازم حقوق بشر در بحث ساختاری زدودن طبقات است.

در بحث رفتاری نیز مشکلاتی مثل وجود توان بیشتر که به تسلط بیشتر منجر می شود، باید برطرف شود.

این توان می تواند توان مادی فیزیکی یا فرهنگی باشد.

وی یادآور شد : در قرآن در کنار کرامت ذاتی از کرامت اکتسابی نیز سخن گفته شده است.

هاشمی در پایان گفت: به جای پرداختن به ظواهر دینی به شکل افهامی و تفهیمی، باید به موضوع حقوق بشر در متون دینی پرداخت.

تاکید دین اسلام بر جایگاه والای حقوق شهروندی در بخش دیگر این مراسم سلیمی، رییس دانشگاه علامه طباطبایی، گفت: در مورد حقوق شهروندی سه پرسش مطرح می شود.

پرسش اول این است که آیا حقوق شهروندی با جهان مدرن در هم آمیخته شده است و حاصل مدرنیته است؟ وی ادامه داد: بنده بر خلاف باور کلی معتقدم که حقوق شهروندی و حقوق بشر عصاره مدرنیته نیست.

این حقوق برآمده و مبتنی بر اصالت انسانی است .

قطعا در دوران مدرن بیشتر به مفهوم حقوق شهروندی پرداخته شده است، اما نگاهی به تاریخ نشانگر این است که در ادوار مختلف تاریخ و به خصوص در دین اسلام به این مفاهیم توجه بسیاری شده است.

رییس دانشگاه علامه طباطبایی با طرح پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا حقوق شهروندی بامذاهب در تناقض است؟ افزود: برخی این مفاهیم را با زیست مذهبی در تناقض می دانند.

علت ایجاد این تفکر برآمده از تفکرات قرون وسطایی است.

متاسفانه این تفکر باعث چالش بین مذاهب و مدافعان حقوق شهروندی شد .

در دین مبین اسلام به طور جدی بر جایگاه والای حقوق شهروندی تاکید شده است.

سلیمی پرسش سوم را این گونه مطرح کرد که آیا حقوق شهروندی مبتنی بر قوانین است و خاطرنشان کرد: بی شک حقوق شهروندی اعم از قوانین است، بلکه این حقوق در زیست بشر و مسئولان دست اندرکار در این عرصه کاری می کند که مفاهیم حقوق شهروندی در تمام وجوه زندگی بشر در قامت یک فرهنگ ظهور کند.

سلیمی با ارائه پیشنهادی ، گفت: تفکر ما این است که دبیرخانه کنگره حقوق شهروندی، ظرفیتی دارد که مسئولیت دایمی رصد حقوق شهروندی را در یک طرح پژوهشی جاری بر عهده بگیرد.

در این راه نیز دانشجویان و استادان دانشگاه علامه طباطبایی می توانند در کنار دبیرخانه کنگره حقوق شهروندی باشند.

حضور پررنگ پژوهشگران در این همایش مونس کشاورز، دبیر کنگره حقوق شهروندی با بیان اینکه باید مربیان این دوره به زیر ساخت های فرهنگی و مذهبی در امور آموزشی توجه کنند، اظهار کرد: اولین دوره کشوری تربیت مربی حقوق شهروندی با حضور 150 پژوهشگر در مقاطع ارشد و دکتری با همت دبیرخانه کنگره حقوق شهروندی در حال اجراست.

وی اظهار کرد: از روز اول تشکیل این دبیرخانه تمام تلاش خود را کردیم که با همه ارگان ها ارتباط بگیریم.

همان طور که آقای روحانی فرمودند در این حوزه نیازمند ورود بدنه علمی به عرصه اجرایی هستیم.

متاسفانه بدنه علمی و بدنه اجرایی با یکدیگر تعامل ندارند.

در این بخش باید کسانی حضور داشته باشند که به موضوع مسلط هستند که با این جلسات ان شاء ا.

فراهم شود.

با توجه به اینکه فعالیت های علمی پژوهشی دبیرخانه زیاد بوده است، این پیشنهاد مطرح شد که شورای پژوهش دبیرخانه حقوق شهروندی تشکیل شود.

منشور حقوق شهروندی نیازمند آموزش است ستار عزیزی، دبیر علمی کارگاه تربیت مربی حقوق شهروندی، گفت: اجرای عینی منشور حقوق شهروندی نیازمند آموزش است.

باید توجه داشت اجرای حقوق شهروندی همواره در همه زمان ها و مکان ها روند آرام و کندی داشته است.

وی افزود: هر یک از ما باید به وظیفه اجتماعی خود عمل کنیم ولو آنکه به نظر رسد کاری که انجام می دهند، کارایی خاص و ارزش خاصی ندارد.

یکایک ما باید در حوزه اجتماعی و منشور حقوق شهروندی به وظیفه و تکلیفی که داریم عمل کنیم.

دکتر روحانی، منشور حقوق شهروندی را به مثابه خط ومشی دولت بیان کرده اند.

امیدواریم شاهد عزم گسترده ملی در اجرای حقوق شهروندی باشیم و مسیری را در پیش بگیریم که با آموزش محقق می شود.


کلید واژه ها: حقوق شهروندی - حقوق - انسان - جمهوری اسلامی - فرهنگ - فرهنگی - کتابخانه - کتابخانه ملی - حقوق بشر - دانشگاه علامه طباطبایی - بروجردی - مجلس - قانون - جمهوری - انتخاب - اسلامی - مدیریت منابع انسانی - منشور حقوق شهروندی - انتخابات - آزادی - اسناد - مجلس ششم - وزارت - معاون - ساختمان - علامه طباطبایی - وزارت دادگستری - دانشگاه علامه - مدیریت - برگزار

آخرین اخبار سرویس:
نامه احمدی نژاد به رییس قوه قضاییه

وزیر خارجه ونزوئلا: امریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است

مراسم وداع با شهید حججی فردا در حرم مطهر رضوی برگزار می شود

فوری / پیکر شهید محسن حججی وارد تهران شد +عکس

حضور پرقدرت جنگنده های نیروی هوایی ارتش در رزمایش ارتش و سپاه

روبات ها بالاخره مثل آدم راه می روند

برای بهبود وضعیت زندگی مردم از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم

لاریجانی درگذشت حجت الاسلام غروی را تسلیت گفت

خطر فراموشی در خرمشهر

خدا قاتلان "امام حسین (ع)" را لعنت کند/سلام کردن بر امام حسین(ع) هنگام نوشیدن آب

دانلود سخنرانی آیت الله عباس تبریزیان پدر طب اسلامی

مراسم وداع با شهید حججی فردا در حرم مطهر رضوی برگزار می شود

دقایقی دیگر مراسم استقبال از پیکر شهید «حججی» آغاز می شود

نتایج رفراندوم کردستان عراق مردود است/ بارزانی بازی خطرناکی را شروع کرده است

12 اولویت شورای پنجم برای بهبود وضعیت شهری قم

افتتاح پایگاه مقاومت بسیج در کاکی بوشهر

پیکر مطهر شهید محسن حججی وارد تهران شد

بازدید امام جمعه ساوجبلاغ از هیئات مذهبی

حاشیه های نشست سیدعباس صالحی با پرسش و پاسخ های پینگ پنگی

خلاصه رویدادهای خبری افغانستان - دوشنبه 3 مهر

دعوت وزارت دفاع از مردم برای حضوری باشکوه در مراسم تشییع شهید حججی

مهلت دو هفته ای مجلس به وزارت نفت

بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از مرکز تحقیقات سلامت و کشاورزی البرز

همه‎پرسی کردستان عراق تمدید شد

هنرمندان بزرگ از کار سیاسی به نام امام حسین(ع) ابا دارند

جوانان ما نشان دادند که می توانند انقلابی بمانند و کشورشان را حفظ کنند/ شهید حججی حسینی زندگی کرد و حسینی به شهادت رسید

نصیحت سرلشکر سلیمانی به بارزانی چه بود؟

حجت الاسلام رییسی در جمع جانبازان: نقش همسران جانبازان کمتر از جانبازان نیست

رونمایی از سه طرح در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس + فیلم

مراسم وداع با شهید حججی فردا در حرم مطهر رضوی برگزار می شود

بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از مرکز تحقیقات سلامت و کشاورزی البرز

پیکر شهید "محسن حججی" وارد تهران شد + تصویر

حرکت ایران در مسیر صحیح موجب عصبانیت و یاوه گویی های ترامپ شده است

پیکر شهید «محسن حججی» وارد تهران شد

بروجردی: نتایج رفراندوم کردستان عراق مردود است/ بارزانی بازی خطرناکی را شروع کرده است

پشت همه پرسی اقلیم کردستان رژیم صهیونیستی است

نصیحت سرلشکر سلیمانی به بارزانی چه بود؟

ورود پیکر شهید حججی به تهران

یا زنگی زنگ، یا رومی روم

فرآیند بازگشت حجاج ایرانی تا ساعاتی دیگر خاتمه می یابد

دیدار معاون دبیرکل سازمان ملل با ظریف

برهنه شدن در مراسم عزاداری اشکال دارد؟

نتایج رفراندوم کردستان عراق مردود است/ بارزانی بازی خطرناکی را شروع کرده است

با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی مراسم وداع با پیکر شهید حججی در حرم رضوی برگزار می شود

اجرای طرح «احسان حسینی» در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

18 آزمایشگاه همکار با استاندارد تعامل نزدیک دارند

سوگواره بغض واژه

همایون دینارانی شهردار شهر الیگودرز شد

اجرای طرح «احسان حسینی» در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

حرکت ایران در مسیر صحیح موجب عصبانیت و یاوه گویی های ترامپ شده است

انتخابات 2017 آلمان؛ شوک موفقیت «راست های افراطی» آلمان برای اولین بار در کنار چهارمین پیروزی مرکل + تصاویر و فیلم

اهدای تندیس یادمان و لوح تقدیر انجمن رمز ایران به رییس سازمان انرژی اتمی

روایت طراحی عملیات کربلای 5 از شبکه افق

بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از مرکز تحقیقات سلامت و کشاورزی البرز

فیفا: نمایندگان پارلمان و سنای افغانستان در حل مشکلات ناتوان هستند

روزنامه استخدامی استان کرمان | سه شنبه 4 مهر 96

اولین موضع وزیر جدید ارشاد درباره کنسرت ها

انتظار احقاق حق مردم در پرونده احمدی نژاد

پنجمین بیمارستان ثابت بسیج جامعه پزشکی در کوهدشت برپا شد+تصاویر

شیرجه فوق حرفه ای

مردم سالاری دینی از دستاوردهای ارزشمند دفاع مقدس است

با توسعه دانش حقوقی و افزایش مهارت های لازم به حل مشکلات کمک کنیم

دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه انقلاب است

دولت از مدیریت بانوان در رسانه های کشور حمایت می کند

دعوت حزب ندا از مردم برای حضور گسترده در تشییع پیکر شهید حججی

توصیه آیت الله ملک حسینی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛ در تصمیم گیری قاطع باشید

پدر شهید مصطفی احمدی روشن: شهدا راهنما، روشن کننده و ترسیم گر راه هستند

رایزنی وزرای خارجه ایران و اندونزی

پدر شهید مصطفی احمدی روشن: شهدا راهنما، روشن کننده و ترسیم گر راه هستند

انتقاد آیت الله علم الهدی از نماینده ایران در اسکار/وزیر ارشاد:لغو مجوز یک کنسرت هم غلط است

حضور در مراسم عزای حسینی کلید مغفرت الهی است

رایزنی وزرای خارجه ایران و اندونزی

امنیت مناطق مرزی ارجحیت پیوسته و توقف ناپذیر استراتژی دفاعی ما است

حاشیه های نشست سیدعباس صالحی با پرسش و پاسخ های پینگ پنگی

ابتکار خواستار تسریع در رسیدگی به لایحه حمایت از کودکان شد

عکس یادگاری یک توریست در بازار اصفهان قدیم

استخدام یکنفر نیروی خانم مهندس متالوژی

استخدام کارشناس بازرگانی در ارتباط صدای گویا

سرلشکر باقری همه پرسی کردستان عراق را توطئه دانست

دست های پشت پرده زیادی مانع ساخت موزه دفاع مقدس گیلان می شدند

سرلشکر باقری: پشت همه پرسی اقلیم کردستان رژیم صهیونیستی است

مداحی شهید حججی

مردم « دامغان» دهه سوم محرم میزبان سه شهید گمنام خواهند بود

کولیوند در گفت وگو با فارس: جلسات مشترک هیأت رییسه و رؤسای کمیسیون ها برای نظارت بر روند اجرای برنامه ششم و بودجه 96 تشکیل می شود

امین زاده با دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت دیدار کرد

دانلود آهنگ هوروش بند بنام لیلی بی عشق

تشییع پیکر شهید حججی توفیق بزرگی است که نصیب مردم مشهد شده است

باید سلامت محصولات تراریخته احراز شود/اگر اثبات شود که تغییر ژنتیک ضرری ندارد، کسی مخالف آن نیست

جلیلی در جلسه نقد و بررسی برنامه وزارت جهاد کشاورزی دولت دوازدهم باید سلامت محصولات تراریخته احراز شود/اگر اثبات شود که تغییر ژنتیک ضرری ندارد، کسی مخالف آن نیست

پخش زنده مراسم تشییع شهید حججی از شبکه قرآن

بهره گیری از حداکثر امکانات و توانمندی های دانشگاه برای پرورش دانشجویان ولایتمدار و انقلابی

نتایج رفراندوم کردستان عراق مردود است/ بارزانی بازی خطرناکی را شروع کرده است

قاتل ستایش در انتظار تعیین زمان اعدام

وزیر خارجه کوریای شمالی: بمب افکن های امریکایی را هر جا که باشند سرنگون می کنیم

استخدام فرز کار ماهر در یک شرکت معتبر در شهر قدس

استخدام نیروی آبدارچی آقا جهت انجام امورخدماتی،تدارکاتی

جهانگیری: سودآورترین بنگاههای اقتصادی کشور به طرح سهام عدالت اختصاص یافته

پخش زنده مراسم تشییع شهید حججی از شبکه قرآن

مردم سالاری دینی از دستاوردهای ارزشمند دفاع مقدس است

اردوهای جهادی سبب توسعه روستاها و کسب مهارت دانش آموزان می شود

خرازی: برای همه سناریوهای برجامی آمادگی داریم/ اظهارنظر درباره برجام 2025 برای ایران مطلوب نیست

احیای امربه معروف و نهی از منکر

کرکوک آتش زیر خاکستر

بازسازی عملیات والفجر مقدماتی در تبریز + گزارش

نقش قابل توجه منطقه دوم دریایی ارتش در حفاظت از منافع جمهوری اسلامی

رسالت امروز ما دفاع از مرزهای کشور با تنظیم اسناد رسمی است

واکنش مجلس عراق به همه پرسی

بازسازی عملیات والفجر مقدماتی در تبریز

شمارش آراء همه پرسی کردستان آغاز شد

پشت همه پرسی اقلیم کردستان رژیم صهیونیستی است

بروجردی: نتایج رفراندوم کردستان عراق مردود است/ بارزانی بازی خطرناکی را شروع کرده است

فردا ابتکار به سیستان و بلوچستان می رود

توسعه مشکین شهر، حضور موثر جهاددانشگاهی را می طلبد

افزایش تولید محتوا با موضوع نماز ضروری است

آیت الله مظاهری: تولیت آستان قدس رضوی، حساس ترین مسئولیت معنوی در نظام است

برگزاری مراسم گرامیداشت مرحوم آیت الله حاج شیخ علی اصغر معصومی

تلسکوپ فضایی LUVOIR در راه است

حمید معصومی نژاد در جبهه! + عکس

رییس دیوان محاسبات استیضاح می شود

حسن عاقبت، مهمترین دغدغه یک مؤمن است

استخدام کارشناس مالی با حداقل 3 سال سابقه کار

تقوا، رکن اساسی تحصیل در حوزه علمیه است

استخدام مدیر امور اداری در تهران

عظمت شهدای کربلا

انجمن رمز ایران از علی اکبر صالحی تقدیر کرد

سرلشگر باقری به وزارت اطلاعات رفت/ تاکید بر همکاری دوجانبه

بکارگیری کودکان 5 ساله در دپوی زباله شهرداری

برترین محصول صادراتی ما به دنیا فرهنگ ایثار و شهادت طلبی است

معاون سپاه امام رضا(ع): تشییع پیکر شهید حججی توفیق بزرگی است که نصیب مردم مشهد شده است

رییس جمهوری درگذشت آیت الله غروی را تسلیت گفت

جزییات تشکیل هیئت مشورتی جبهه مردمی

دشمن تلاش می کند آیین های عزاداری را به انحراف بکشاند

زمان برگزاری تشییع پیکر آیت الله غروی

«اقبال عباسی» سرپرست استانداری اردبیل شد

رییس ستاد کل نیروهای مسلح: همه پرسی در کردستان عراق توطئه است

رفع مشکل تأخیر پروازهای فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد

واگذاری 40 ساله تشریفات فرودگاه امام

صدور آنلاین قبض آب روستایی کهگیلویه و بویراحمد

یادواره شهدا در مناطق مختلف استان

شاه بیت سینه زنان اردبیل اوج ارادت به امام حسین (ع)

دیدار شهردار مشهد با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی

کمک به ایتام و نیازمندان

احیای امر به معروف و نهی از منکر؛ از وظایف اصلی مدیران جامعه اسلامی

علت شش گوشه بودن قبر امام حسین (ع)

عملیات شناسایی و مانور جنگنده های ارتش

آیت الله مظاهری: تولیت آستان قدس رضوی، حساس ترین مسئولیت معنوی در نظام است

فرمانده سپاه محمدرسول الله: اصناف با روحیه انقلابی در صحنه باشند

تیپ عجیب و حیرت آور علی صادقی! + عکس

دیدار ظریف با معاون دبیرکل سازمان ملل و وزیر امور خارجه اندونزی

همه پرسی در کردستان عراق توطئه است

استخدام مدیر مالی در یک شرکت رتبه یک پیمانکاری در تهران

تصاویر اولین زن جنگلبان در سروآباد

حجت الاسلام رییسی: رویکرد آستان قدس رضوی، سودآوری صرف نیست/ بیگانگان گره ای از کار ما باز نخواهند کرد

مواضع ترامپ منطبق بر عقل و منطق نیست

همه‎پرسی کردستان عراق تمدید شد

دوبله گلوری Arthur`s Missing Pal - انیمیشن گمشده آرتور

مردم دامغان دهه سوم محرم میزبان 3 شهید گمنام خواهند بود

توانمندی سپاه و بسیج در آبادانی و توسعه استان هرمزگان مورد استفاده قرار می گیرد

مشکل امروز مشهد پاساژ سازی نیست/حاضریم برخی پاساژها را به بیمارستان تبدیل کنیم

رییس ستادکل نیروهای مسلح در وزارت اطلاعات: پشت توطئه همه پرسی در کردستان رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی قرار دارد

جمعی از یاران آیت الله راستی کاشانی در پیام تسلیتی مطرح کردند آیت الله راستی کاشانی از زبده ترین و زمان آگاه ترین فقهای شیعه معاصر بود

به تمام افراد موافق و مخالف اجازه اظهار نظر و شرکت در مناظره داده شود

کارکردهای عزاداری سیدالشهدا (ع) در جامعه

شهدا دلیل ولایتمداری مردم ایران

همه پرسی در کردستان عراق توطئه است

تجدید خاطره همسران شهدا در زندگی پشت خط

پشت همه پرسی اقلیم کردستان رژیم صهیونیستی است

در گفت وگو با فارس عنوان شد پخش زنده مراسم تشییع شهید حججی از شبکه قرآن

یادواره شهدای زن در گیلان برگزار می شود

دیدار معاون دبیرکل سازمان ملل و ظریف

رییس ستاد کل نیروهای مسلح: همه پرسی کردستان عراق توطئه است

منطقه دوم دریایی ارتش در حفاظت منافع جمهوری اسلامی نقش قابل توجهی دارد

فعالیت در فضای مجازی همراه با قانون مداری

چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد

حضور رییس ستاد کل نیروهای مسلح در وزارت اطلاعات

مشهدالرضا میزبان پیکر شهید حججی؛ فردا

همه پرسی در کردستان عراق توطئه است

فرهنگ مقاومت و دفاع از حرم شعار«نیل تا فرات» را زمین گیر کرده است

برخی از اعضای شوراها از جایگاه خود سوء استفاده می کنند

نشست بررسی طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان

ضرورت تبیین صحیح مواضع انقلابی

دیدار رییس آکادمی دیپلماسی فرانسه با کمال خرازی

سوگواره ادبی بغض واژه و شب ذفاع مقدس در تبریز

استخدام شرکت آذران پلاستیک

استخدام کارشناس حقوقی خانم در واحد تنظیم دادخواست و لوایح

روایتی از مصونیت خاص احمدی نژاد و دست های پشت پرده تفحص از بنیاد شهید

آیا پرداخت میلیاردی به مداح مشهور صحت دارد؟

مقتل خوانی در شبکه های رادیویی

برترین محصول صادراتی ما به دنیا فرهنگ ایثار و شهادت طلبی است

مداحی "شب چهارم" محرم 95 با صدای سید مجید بنی فاطمه + صوت

دعوت وزارت دفاع از مردم برای حضور باشکوه در مراسم تشییع شهید حججی

ریشه این بیماری ها را در اختلات خواب بیابید!

کهگیلویه و بویراحمد از "فقر مادی" و "نابرابری" رنج می برد

ستاد برنامه ریزی 19مهر و همایش سبک زندگی امام سجاد

سردار صفوی: همه پرسی کردستان توطئه صهیونیست ها و آمریکا پس از شکست داعش است

فراخوان جذب اعضای هیات علمی تمدید شد

تجهیز کتابخانه های البرز به جدیدترین عنوان های کتاب دفاع مقدس

ثبت نام مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای پایان نامه های دانشجویی کلید خورد

اختصاص سودآورترین بنگاه های اقتصادی به طرح سهام عدالت

برگزاری همایش «حماسه سرخ» همراه با تقدیر از یادگاران و فعالان دفاع مقدس در فارس

ضرورت پرداختن به حقوق فرهنگی شهروندی

ضرورت پرداختن به حقوق فرهنگی شهروندی