مطالب مرتبط:
سیل در باغملک منازل 100 خانوار عشایری و روستایی را تخریب کرد+ تصاویر
افزایش آسیب دیده های سیل باغملک به 200 خانوار
خبرهای نگران کننده از سیل باغملک
افزایش آسیب دیده های سیل باغملک به 200 خانوار
خبرهای نگران کننده از سیل باغملک
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 ساعت 08:122017-08-17اجتماعي

سیل زدگان باغملک اردوگاه اسکان اضطراری ندارند/سیل گوسفندان را برد


با وجود خطرات بسیار از جمله سیلاب و بارش شدید برف و باران که در کمین مردم بخش صیدون باغملک وجود دارد، ولی هیچ اردوگاه اسکان اضطراری برای آنها ساخته نشده است.

- مردم بخش صیدون از سه شنبه شب شاهد وقوع سیلاب بودند و زندگی خانوارهای بسیاری در یک لحظه از دست رفت.

مردمی ضعیف از نظر معیشتی که شاید فقر دیگر این اجازه را به آنها ندهد تا دوباره زندگی خود را روبراه کنند.

از تنگ مرغزار تا آخرین نقطه نزدیک به پنج ساعت باید پیاده روی می کردیم، برخی از مردم تقاضای دریافت پتو داشتند و جوانان هم از اینکه سیلاب موتور آنها را برده گلایه می کردند.

بسیاری از مغازه های کاهگلی، کپری و چادری مردم با سرمایه های آنها برباد رفته و غرق در سیلاب شده بود.

مردم آسیب دیده از سیل نگران اموال نابود شده خود بودند، نگرانی، یأس و ناراحتی را به راحتی می شد از چهره آنها دید.

همه انتظار داشتند که هر مسئولی بیاید و با تک تکشان به صحبت بنشیند و کاری برای آنها انجام دهد.

این سیلاب و صاعقه تنها به جان و مال مردم خسارت نزد بلکه تلف شدن احشام و پرندگان بسیاری از جمله کلاغ و گنجشک هم شده بود.

هنگام ورود به منطقه مرغزار تعداد زیادی گنجشک تلف شده روی زمین افتاده و هرچه جلوتر می رفتیم هم کلاغ های دیگری به آنها اضافه می شد.

یکی از نکات قابل توجه در منطقه وجود بیش از سه ارودگاه تفریحی ـ سیاحتی ادارات مختلف بود ولی هلال احمر، زمینی برای ساخت اردوگاه اضطراری برای مردم نداشت و معلوم نیست علت این تفاوت ها چیست؟ معلوم نیست چرا کارمندان ادارت مختلف با چنین اردوگاه هایی اجازه دارند که برای تفریح بیایند ولی مردم بومی حق داشتن یک اردوگاه اضطراری برای در امان بودن از مخاطرات طبیعی را ندارند.

مردم منطقه دم تنگ مرغزار حسین رستمیان یکی از باغداران حادثه دیده می گوید: سه شنبه شب، سیلاب از مسیر بالاتر از خانه های ما در حال جاری شدن بود ولی آنتن گوشی ها آنجا وصل نبود و از مناطق پایین تر به ما زنگ زدند و گفتند؛ آب به سمت شما در حرکت است؛ در آن واحد یک دفعه سیلاب رسید و آب مغازه ها، تخت و همه وسایل را با خودش برد.

این مرد عشایری با بیان اینکه کل اثاثیه منزل را آب برد، می گوید: هرگز این باران و سیلاب را در چنین زمانی آن هم با تگرگ ندیده بودیم و حتی فرصت نبود که فرار کنیم.

وی با نگرانی از اینکه ثمره درختان از بین رفته ادامه می دهد: آب سه متر بود و حتی تراکتور را هم با خودش برد و شانس آوردیم که به درخت وسط رودخانه گیر کرده بود.

جوی های آب و لوله های نصب شده در باغ ها از بین رفته و با از هم پاشید و دیگر قابل استفاده نیستند.

پاهایی برهنه برای نجات فرزندان مدینه انبیاء یکی از اهالی منطقه نیز می گوید: سه شنبه شب نشسته و مشغول شام خوردن بودیم که باران بارید و آب هم به تدریج زیاد می شد.

با شدت گرفتن ریزش آب و حرکت سیلاب بدون اینکه چیزی را برداریم، پا برهنه با لباس های خیس شده فقط فرزندان خود را برداشته و فرار کردیم.

وی با بیان اینکه باد اینقدر فشار آورد که نمی توانستیم کاری کنیم، ادامه می دهد: قبلا هم بارندگی در تابستان را دیده بودیم ولی مثل این بار اینقدر وحشتناک نبود.

این زن عشایری سیل زده در پایان یادآور می شود: 6 میلیون تومان لوله برای باغ ها و اطراف خانه خریده بودیم که همه آنها به همراه موتور، موتور برق، وسایل حمام، خانه و سرویس بهداشتی با آب ناپدید شدند.

به کوه زدیم جهانگیر باقرپور یکی از عشایر سیل زده با بیان اینکه تابستان همیشه در این منطقه مستقر هستیم، می گوید: باران های فصلی معمولا دردسرساز هستند و هشت سال قبل هم بارندگی مشابهی که خرابی به بار آورد را دیده بودیم ولی امسال رعد و برق، بارش شدید باران و تگرگ همه به صورت همزمان و به یک باره شروع و اولین بار است که می بینم در این فصل قبل از بارندگی تگرگ بیاید.

وی در ادامه عنوان می کند: نگذاشتم که بچه ها و همسرم سیلاب را ببینند و مدام با چراغ شارژی نگاه می کردم تا بلکه این بارش شدید قطع شود ولی سیلاب تا خانه ما رسیده و من بلافاصله بچه ها را برداشته و رفتم.

این عشایری سیل زده در ارتباط با خسارت های سیل می گوید: به هر درختی یک بوته انگور هم وصل بود ولی همه ثمره های آنها آسیب دید.

باقرپور تشریح کرد: بارش باران چهار دقیقه توقف داشت و خیال می کردم تمام شده ولی بعد شدیدتر هم شد که با رسیدن به خانه ام به همراه تمام خانواده به کوه زدیم.

وی در پایان می گوید: خانه های بالاتر از ما هم آسیب دیدند و نه تنها وسایل و باغ هایشان آُسیب دیده بود بلکه راه کمتری برای فرار داشتند و سیلاب از چند طرف به سمت آنها حرکت کرد.

آب درختان را برد بهمن پیوسته یکی از عشایر و باغداران خسارت دیده می گوید: شب گذشته باغ ما خسارت دیده و ثمره درختان هم ریخته شد؛ حتی نزدیک به 10 درخت گردو و آلوی باغم با آب رفت.

وی با اشاره به اینکه تمام وسایل آشپزخانه و لباس ها به همراه لوازم خانگی اش را آب برد، ادامه می دهد: از مسئولان انتظار داریم که به وضعیت ما رسیدگی، خودشان هم از نزدیک بازدید و اگر می شود سیل بندی هم برای ما بسازند، که دیگر آسیب نبینیم.

ماهیجان صبوری نژاد، مادر هشت فرزندی که 6 نفرشان مجرد است هم با نگرانی به میان مصاحبه آمده و می گوید: سه شنبه شب خیلی ترسیده بودم و بعد از سیلاب هم تا صبح بیدار بودیم.

وقتی سیلاب آمد مردن خودمان را فرض می کردیم و خیلی نگران حال بچه هایم بودم.

بیهوشی 4 ساعته پدر و دختر عضو شورای شهر صیدون نیز که برای بازدید از منطقه آمده می گوید: از روستای پاگک پیرپری بازدید کردم و متأسفانه رعد و برق تعدادی از گوسفندان را تلف و در عین حال صاعقه به دختر و پدری اصابت و باعث بیهوشی بیش از چهار ساعته آنها شده بود.

بهروز راوند ادامه می دهد: باغات مردم کاملا آسیب دیده و ثمره درختانشان نابود شده بود.

بعد از وقوع این سیلاب جهاد کشاورزی و منابع طبیعی هم باید در منطقه حضور پیدا می کردند ولی فقط شاهد حضور نیروهای امدادی هلال احمر بودیم.

وی با اشاره به اینکه از شب اول تا ساعت سه صبح در منطقه بوده و دوباره هم برگشته اضافه می کند: حداقل 500 خانوار اینجا زندگی می کنند ولی حتی یک سیل بند هم ندارند.

گوسفندانم را آب برد این عضو شورای شهر صیدون در پایان می گوید: بیش از پنج هکتار زمین های کشاورزی که کشت برنج انجام می دادند هم به خاطر این سیلاب از بین رفتند.

علیخان قنبری یکی از عشایری که سه شنبه شب گذشته با سیلاب غافلگیر شده است، می گوید: شب گذشته سیل زیادی آمد و بچه ها زیر چادر نشسته بودند که با سیلاب بیراه شده و به کوه زدند.

وی ادامه می دهد: آب 15 رأس از 40 گوسفندمان را با خودش برد و هرچه می گردیم اثری از گوسفندانمان نیست.

این عشایر سیل زده در پایان یادآور می شود: برنج، خوراکی و مایحتاج زندگیمان با تمام وسایل خانه همراه با آب از بین رفت و از شب تا صبح سرپا ایستاده بودیم.

لوازم خانگی مردم را آب برد بهمن رفیعیان امدادگر هلال احمر که کار امدادرسانی به مردم سیل زده را انجام می دهد نیز می گوید: هفت سال است که امدادگر شهرستان باغملک هستم و از چند روز قبل به دلیل حوادث مختلف در منطقه مستقر شده بودیم ولی از شبی که سیل رخ داده تا ساعت هشت دیشب یکسره در منطقه حضور دارم.

وی ادامه می دهد: هنگام وقوع سیلاب متاسفانه لوازم خانگی مردم، کالاهای مغازه آنها، موتورسیکلت، تراکتور و همچنین گوسفندان، را آب برد.

این امدادگر در پایان یادآور می شود: ارزیابی خانه های حادثه دیده را انجام دادیم و هر کمکی هم از دستمان برمی آمد برای مردم داشتیم.

کمبود خودروهای امدادی غلامرضا شعیبی دیگر امدادگر هلال احمر هم بیان می کند: طی دو روز اخیر بازدید و ارزیابی از خانه ها و عشایر خسارت دیده را انجام دادیم؛ این کار از صبح شروع کرده و تا غروب هم ادامه داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر مسیر اصلی باز شود و نیاز به بازدید باشد با هم به محل حادثه برمی گردیم، چنین انتقاد می کند که کمبود خودروهای امدادی، نبود محل اسکان اضطراری برای مردم و همچنین نبود پایگاه امداد کوهستان از جمله مشکلات این مناطق است.

نبود سیل بند و بهداشت رییس جمعیت هلال احمر باغملک می گوید: مناطق سیل زده شامل مرغزار، شله زار، تاگک، دره سیاه، مله امیری منطقه گندمکار می شود و تعداد سه هزار نفر جمعیت دارد.

محسن شیخی علیزاده اضافه می کند: عمده ترین مشکل مردم این منطقه نبود پایگاه امداد کوهستان، عدم وجود بهداشت، نبود سیل بند، نبود جاده مناسب و نداشتن اسکان مناسب عشایر منطقه است.

وی درخواست کرد: با توجه به اینکه همه ساله در منطقه امامزاده عبداله بر اثر حوادث طبیعی تلفات جانی و مالی بسیاری رخ می دهد و اینکه مرکز حضور گردشگران داخلی و خارجی و کوهنوردان است، به ساخت یک پایگاه امداد کوهستان نیاز داریم.

رییس جمعیت هلال احمر باغملک با اشاره به اینکه منطقه فوق شاهراه تمامی روستاهای اطراف و مناطق عشایری دارای جاده خاکی و صعب العبور است، ادامه داد: وجود باران سیل آسا در ایام پاییز و بهار، وجود برف سنگین در ایام زمستان، عدم جاده های قابل دسترس برای کمک رسانی و دشواری ها و مشکلات امدادرسانی همه از جمله الزامات نیازمند بودن منطقه مرغزار امامزاده عبداله (ع) به برپایی اردوگاه اسکان اضطراری و ساخت انبار اقلام امدادی است.

هشدار به عشایر سرپرست فرمانداری باغملک نیز می گوید: سه شنبه شب که خبر سیلاب برای ما مخابره شد بلافاصله هلال احمر با اکیپ کامل درمانی و امدادگران به منطقه اعزام شدند؛ البته تعدادی از نیروها نیز در صیدون حضور داشتند.

سید مجید صالحی با اشاره به بارندگی شدید، بارش در تاریکی و صعب العبور بودن منطقه به عنوان مشکلات می گوید: با وجود همه این مشکلات نیروهای امدادی هلال احمر سریع خود را به منطقه رسانده و تلفات جانی و مصدومی نداشتیم.

وی با اشاره به اعزام آمبولانس برای مصدومان احتمالی ادامه می دهد: روز گذشته دبیر ستاد بحران، روابط عمومی و معاون فرمانداری به اتفاق بخشدار مرکزی باغملک برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

سرپرست فرمانداری باغملک خبر می دهد: طبق گزارشات رسیده بیش از 100 خانوار آسیب دیده و عمده این خانوارها در اماکن کاهگلی و سیاه چادرهای در مسیر سیلاب مستقر بودند.

صالحی با بیان اینکه مردم غافلگیر شده و این موقع از سال انتظار چنین بارندگی شدیدی وجود نداشت، اضافه می کند: به اسباب و اثاثیه، اموال و باغات مردم و همچنین جاده عشایری خسارت وارد شده است.

وی با اشاره به ادامه دار بودن بررسی وضع خانوارهای آسیب دیده در سیل می گوید: جاده ارتباطی عشایر با جابجایی سنگ های آبرفتی کوه در سیلاب، آسیب دیده و راه و شهرسازی، ماشین آلات سنگین را برای باز کردن این جاده ها اعزام کرده است.

سرپرست فرمانداری باغملک در پایان می گوید: ناپایداری جوی برای دو روز آینده هم پیش بینی شده که به مسئولان عشایری و دهیاری ها اعلام شده تا به مردم مستقر در نقاط کوهستانی و در معرض خطر هشدارهای لازم را بدهند.


کلید واژه ها: سیلاب - مردم - اسکان اضطراری - منطقه - تفریح - زندگی - باران - پیاده روی - درخت - کارمندان - خانه - زمین - شنبه - تراکتور - رودخانه - پرندگان - درختان - انتظار - سرمایه - جوانان - تفریحی - خسارت - تفاوت - وسایل - مناطق - موتور - طبیعی - پیاده - حادثه - هلال

آخرین اخبار سرویس:
امکان ساخت کتابخانه جدید در گنبدکاووس وجود ندارد

توضیح آموزش و پرورش درباره ذبح گوسفند در یک مدرسه

باران سیلابی مازندران را فرامی گیرد

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی: مرز دوغارون برای خروج اتباع فاقد مجوز افغانستانی باز شد

افزایش دانش آموزان محروم در مدارس امام رضا (ع) مشهد

اخذ سند مالکیت اراضی موقوفه بغدادشاه بیضا بعد از 63 سال

شور حسینی محرم در متروی تهران

آغازین روزهای سال تحصیلی برای دانشجویان

عکس دوران تحصیل قاری بین المللی

حرکت نمادین کاروان کربلا در اصفهان/ارسالی شهروندان

روحانیت علمی می تواند جوانان را به سمت معرفت دینی سوق بدهند

عاشورا، دانشگاه انسان شناسی است

استخدام انباردار آقا در یک شرکت معتبر در جاده قدیم کرج

استخدام ویزیتور محصولات بهداشتی / تبریز

برگزاری روز ببر در روسیه + تصاویر

استخدام چرخکار و زیگزال دوز / تبریز

استخدام کمک آشپز ساده آقا یا خانم / تبریز

پیشنهاد به پدر و مادرهایی که دانش آموز دارند

غار یخ مراد از بین می رود؟

حریم رودخانه های شهرقدس ساماندهی می شود

پایان بازگشت حجاج خوزستانی از خانه وحی

برگزاری روز ببر در روسیه + عکس

توزیع روزانه 7هزار پرس غذا به زائران حسینی در نجف اشرف

استخدام دستگاه های اجرایی کل کشور-اطلاعیه اعلام نتایج

هوای تهران 2 درجه خنک می شود

پایان بازگشت حجاج خوزستانی از خانه وحی

18 هزار زائر از مرز مهران به کربلای معلی مشرف شدند

تقاضای تعداد زیاد فرهنگیان برای انتقال از خوزستان

محور کرج – چالوس در تاسوعا و عاشورای حسینی یکطرفه می شود

نبود موردی از الودگی گوشتهای دامی به تب کنگو در آذربایجان شرقی

راه اندازی شبه کاروان اهل بیت درابرکوه

بانک پارسیان، 2000 دستگاه تجهیزات رایانه ای به مدارس کشور اهدا کرد

گزارش تصویری؛ ماه مهر مدرسه

استخدام کارمند فروش خانم با حقوق و مزایا در آذربایجان شرقی

معاون راه آهن خبر داد راه اندازی دوباره قطار نخجوان ـ مشهد

نقص فنی مینی بوس عامل تصادف امروز سرویس مدرسه در کرمان/ همه دانش آموزان از بیمارستان مرخص شدند

آن چه درباره قهوه سازها نمی دانیم!

روایت حمیدرضا حاجی بابایی از آخرین دیدار برادر

دروازه ورود به زندگی

افزایش سرعت بادهای شمال سیستان و بلوچستان

تدوین طرح ارائه آموزش مدیریت بحران در ایلام

جلوگیری از فعالیت سه واحد صنعتی آلاینده در نجف آباد

پیشنهاد هایی برای کسانی که فرزند مدرسه ای دارند

استخدام جذب چند نفر همکار خانم در شرکت پخش بهداشتی / تبریز

استخدام راننده باماشین / تبریز

نمایشگاه دفاع مقدس و واقعه عاشورا

عزاداری کودکان و نوجوانان در جنوب بیروت

نواختن زنگ مهر در مدارس قزوین

بارش پراکنده باران در محورهای استان گیلان

گوگرد بنزین مصرفی در حد استاندارد است/ دستگاههای اجرایی به قانون هوای پاک عمل کنند

هوای تهران 2 درجه خنک می شود

سوگواری حسینی نوجوانان جهرمی در «احلی من العسل»

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در گفت وگو با فارس: آتش سوزی دبستان طبرسی به دلیل فرسودگی سیم کشی نبوده است/ دوشنبه هفته آینده دانش آموزان به مدرسه باز می گردند

«نقص فنی مینی بوس» عامل تصادف امروز سرویس مدرسه در کرمان

تهرانی ها در تابستان، 88 روز هوای سالم تنفس کردند

گوگرد بنزین مصرفی در حد استاندارد است/ دستگاههای اجرایی به قانون هوای پاک عمل کنند

معدنکاری نفس کرکس را به شماره انداخته است

روش آموزش ما ماشین محور است/ مدارس معلم محورند نه دانش آموز محور

استخدام کارگاه خیاطی / تبریز

شهردار ناشناس

آغازبکار اولین مدرسه اوتیسم استان

برخی مدارس کهگیلویه و بویراحمد با کمبود تجهیزات مواجه هستند

به بهانه هفته دفاع مقدس روایت حمیدرضا حاجی بابایی از آخرین دیدار برادر

بسیاری از مدارس و اماکن اقامتی مشهد تاییدیه ایمنی ندارند

پیرزن جاجرمی جان یک توله یوزپلنگ را نجات داد

هشدار سازمان حج و زیارت به کاروانهای غیرمجاز

اختصاص 2 مدرسه در تهران به دانش آموزان اتیستیک و معلول جسمی حرکتی

کمک 30 میلیارد ریالی مردم آذربایجان شرقی به دانش آموزان نیازمند

کاهش دما و مه آلودگی هوا در گیلان

مراحل ساخت و تکمیل راه اهن قزوین رشت

تعداد زیاد فرهنگیان متقاضی انتقال از خوزستان!

آثار مؤسسه «تدبر در قرآن و سیره» در لیست کتب کمک درسی آموزش و پرورش

تردد 18 هزار نفر ار مرز مهران از آغاز محرم

شور حسینی محرم در متروی تهران

خطرناکترین معبر درون شهری در استان کهگیلویه و بویراحمد ایمن سازی شود

تقویت بستر تعلیم و تربیت در مناطق محروم از برنامه های آموزش و پرورش است

کربلا نرفته ها بخوانند

عکس یادگاری نوید محمدزاده و دوستانش در 17سال قبل

ساختمان آموزشی و اداری دانشگاه پیام نور چابهار بهره برداری شد

آغاز بازسازی مرز دوغارون از اواخر شهریور

عرصه های طبیعی مازندران دچار تنش دمایی و کم آبی شدند

ساختمان آموزشی و اداری دانشگاه پیام نور چابهار بهره برداری شد

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با فارس خبر داد نقص فنی مینی بوس عامل تصادف امروز سرویس مدرسه در کرمان/ همه دانش آموزان از بیمارستان ترخیص شدند

قتل دانش آموز سراوانی توسط یک همکلاسی

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص زمان اعلام نتایج اولیه چهارمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال 1396

ماهیگیری با مواد سمی در خوزستان! +تصاویر

زنگ تحصیلی مدارس ابتدایی و راهنمایی مدارس "کتیج" نواخته شد

رفع نیاز لوازم التحریر دانش آموزان بی بضاعت

اختصاص 2 مدرسه در تهران به دانش آموزان اتیستیک و معلول جسمی حرکتی

ماهیگیری با مواد سمی در خوزستان! +تصاویر

سه گوش بلاتکلیف!

پلیس به دنبال امنیت همه جانبه و فراگیر است

ازسرگیری خروج اتباع فاقد مجوز افغانستانی از مرز دوغارون

استخدام مسئول دفتر،آشنا به تایپ،office،فروش/آذربایجان شرقی

داستان فرار خواننده مشهور از مدرسه

برپایی 3 هزار نمایشگاه عاشورایی و دفاع مقدس در مدارس البرز

کلاس های دانشکده حقوق دانشگاه تهران تعطیل شد

اثرسنجی ترافیکی کاربری ها باید در مشهد مورد بررسی قرار گیرد

زنگی برای یادآوری مجاهدتهای رزمندگان اسلام به دانش آموزان

هوای مازندران سرد و بارانی می شود

صوت/ سلحشور؛ شب اول محرم 96

صوت/ نریمان؛ شب دوم محرم 96

واگذاری پنج غار دست کن برای گردشگری در لرستان

شرایط تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی آموزش و پرورش

هوای تهران 2 درجه خنک می شود

صوت/ سیب سرخی؛ شب دوم محرم96

عکس/ معلم فداکار تالشی

صوت/ سیب سرخی؛ شب اول محرم96

صوت/ میرداماد؛ شب اول محرم 96

استخدام رستوران و کافه / تبریز

خانواده دانش آموز حادثه دیده داراب هم از دام کلاهبرداران در امان نماند

آنچه آموزش و پرورش بدان نیازمند است.

راه اندازی نخستین کتابخانه شهری همزمان با هفته ملی کودک در رشت

افزایش ترافیک کلانشهر ها در هفته اول مهر

توصیه های زیست محیطی به هیئت های عزاداری

ماهیگیری با مواد سمی در خوزستان! +تصاویر

صوت/ مهدی رسولی؛ شب اول محرم96

کمبود مدارس در محلات حاشیه ای شهر شیراز

لباس سیاه محرم از جنس کراهت و تبختر نیست

صحن جامع رضوی با کتل های عزاداری سیاه پوش شد

زمان پایان عملیات بازگشت زائران ایرانی از عربستان

کاهش دما و مه آلودگی هوا در گیلان تا پایان هفته

برگزاری جلسات آموزشی مدیریت پسماند برای هیئت های مذهبی

استخدام کادر رستوران / تبریز

ورود 680 معلم ابتدایی به چرخه آموزش و پرورش خوزستان

استخدام کارواش الماس / تبریز

توزیع 300 مخزن پسماند خشک در مدارس جنوب تهران

در آرزوی رهایی

فارس از وضعیت آب و هوا گزارش می دهد بارش باران و رعدوبرق در برخی شهر ها/ مواج شدن دریای خزر و کاهش محسوس دما در ساحل

ضعف های نظام آموزشی /هدفمند نبودن آموزش ها، سردرگمی دانش آموزان

نصب زباله سوز راه حل رفع معضل زباله در گیلان است

قتل دانش آموز سراوانی از سوی همکلاسی

ویلاسازی غیرمجاز در ارتفاع 2600 متری ضلع شمالی قله دماوند

جلوگیری از فعالیت سه واحد صنعتی آلاینده در نجف آباد

ورود پرندگان مهاجر و نگرانی از شیوع آنفلوانزای مرغی

استخدام شاگرد زرنگ و زیر 23 سال نیازمندیم. / تبریز

استخدام پارک زیبایی تکسین آرایشگرو مدیر داخلی / تبریز

کلیاتی درباره نیروگاه برق آبی

طرح کارآمد با محوریت معلمان کی اجرایی می شود؟

زارع: بیش از 6 هزار دانشگاهی امسال به عتبات اعزام شدند/ اعزام ها تا 6 آبان ادامه دارد

هوای پایتخت سالم است

توصیه های زیست محیطی به هیئت های عزاداری

پیش بینی کاهش 7 تا 10 درجه ای دما، هشدار سیل و آبگرفتگی معابرگلستان

کتاب مهمترین ابزار تربیت نیروی های مولد است

انواع سواد در آموزش و پرورش/ از سواد سیاسی تا سواد فناوری

پیش بینی کاهش 7 تا 10 درجه ای دما، هشدار سیل و آبگرفتگی معابرگلستان

برگزاری کلاس توجیهی برای شکارچیان

بوی مهر در خانه دانش آموزان مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس

بازنشستگی روستاییان وعشایر بالای 70 سال

کتابخانه های برخی مدارس منطقه 10 تجهیز می شود

ماهیگیری با مواد سمی در خوزستان! /تصاویر

حسرت های دخترانه پشت دیوار مدرسه

بازسازی مدرسه روستای بُرمک در انتظار اعتبار 10 میلیون تومان اعتبار

افزایش سهم زنان وجوانان درمدیریت های میانی وزارت آموزش و پرورش

توصیه های زیست محیطی به هیئت های عزاداری

توصیه های زیست محیطی به هیئت های عزاداری

دردسر عروس برای دانش آموزان (+عکس)

نواخته شدن زنگ شکوفه ها و دفاع مقدس در مراکز پیش دبستانی استان

خدمات رسانی هلال احمر به بخش چاروسا

آغاز مرمت بقعه متبرکه امامزاده قاسم(ع) ازنا

با این کلاه پشت سرتان را ببینید! +تصاویر

حال و هوای کم نظیر محرم و دفاع مقدس در شهرداری محمودآباد

مرز خسروی برای تردد زائران در مراسم اربعین امسال آماده می شود

استخدام بازاریاب فعال وباتجربه در امور خرید وفروش املاک / تبریز

کودکان «آق گنبد» مهر را با دریاچه ارومیه شروع کردند

یزد تیتر: تصادفات زنجیره ای و نبود ماموران راهنمایی و رانندگی

بدرقه و وداع رزمندگان دفاع مقدس قبل از عملیات + فیلم

برخورد با مزاحمان در اطراف مدارس

10 پیشنهاد به پدر و مادرهایی که فرزند دانش آموز دارند

ادامه بارش باران در شمال کشور

با این کلاه ایمنی پشت سر خود را ببینید!

آغاز ثبت نام آزمون وکالت سال 96

چند پیشنهاد مهم به پدر و مادر دانش آموزان

هوای مازندران سرد و بارانی می شود

کاهش 6 درجه ای دما در سواحل خزر

صابر از "مدرسه"جا ماند

کاهش 6 درجه ای دما در سواحل خزر

تهرانی ها در تابستان، 88 روز هوای سالم تنفس کردند

گوگرد بنزین مصرفی در حد استاندارد است/ دستگاههای اجرایی به قانون هوای پاک عمل کنند

پارک ملی مانت کنیا

سرعت وزش باد در سیستان افزایش می یابد

مدرسه 20 کلاسه خیرساز در مشکین دشت فردیس گشایش یافت

پایداری نسبی هوای خوزستان تا پایان هفته

داستان اختلاف و اتحاد / راه طولانی مرکل در سیاست آلمان (+فیلم)

مدرسه 20 کلاسه خیرساز در مشکین دشت فردیس گشایش یافت

دریاچه ای که دیگر نفسی ندارد

پایداری نسبی هوای خوزستان تا پایان هفته

جریمه 15 هزار تومانی برای هرسرنشین اضافه سرویس ها

دستگاههای اجرایی به قانون هوای پاک عمل کنند

قول پرداخت پاداش بازنشستگان تا جمع آوری مدارس کپری

گوگرد بنزین مصرفی در حد استاندارد است

بارش باران و کاهش دما در آستارا

عملیات بازگشت زائران ایرانی از عربستان سه شنبه به پایان می رسد

کارگاه آموزشی تراریوم (باغ شیشه ای) در بوشهر

هوای مازندران سرد و بارانی می شود

"علم گردانی" از سنت های اصیل بشاگرد در ایام محرم است

تعداد تاکسی های خطوط پرتردد منطقه 7 افزایش یافت

اختیارات مدارس افزایش می یابد/توسعه مدارس غیردولتی نباید منجر به افزایش نابرابری شود

وزیر آموزش و پرورش خبر داد پرداخت پاداش بازنشستگان، به زودی/ تصویب و اعلام دستورالعمل جدید «اردو»ها طی روزهای آتی

تامین معلم در مدارس استثنایی کشور

سیل زدگان باغملک اردوگاه اسکان اضطراری ندارند/سیل گوسفندان را برد

سیل زدگان باغملک اردوگاه اسکان اضطراری ندارند/سیل گوسفندان را برد