مطالب مرتبط:
3500 نفر در قالب کاروان راهیان نور به یادمان شهدای شهرستان پاوه اعزام می شوند
کاروان الاهلی با هواپیمای اختصاصی مقابل پرسپولیس!
اعزام نخستین کاروان حجاج بیت الله الحرام از خوزستان‎
اعزام کاروان شیعه و سنی تایباد به حرم مطهر رضوی
اولین کاروان زیارتی حج 96 خوزستان اعزام شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مرداد 1396 ساعت 23:122017-08-16سياسي

چه کسانی در کاروان ائمه(ع) خواهند بود؟


هیچ پیغمبر و امامی نگفته زن در خانه حبس باشد، اما آنچه که بسیار مهم هست، این است که انبیاء و ائمه(ع) می گویند زنان و دختران کالای شهوت بیگانگان نشوند.

- ، استاد حسین انصاریان از اساتید اخلاق، شب گذشته (سه شنبه 24 مردادماه) در حرم مطهر شاهچراغ شیراز به سخنرانی پرداخت.

مشروح این سخنرانی را در ادامه می خوانید: خداوند متعال علاوه بر اینکه انبیای خدا، ائمه طاهرین(ع) و اولیای الهی را در دنیا از آبرومندی بالایی برخوردار کرده، در قیامت هم در بهترین جایگاه قرار خواهد داد و هر مرد و زنی که همراه و هم کاروان آنان باشد، با آن بزرگواران در همان جایگاه قرار می گیرد؛ این یک سخن بی ریشه نیست و من این مطلب را از آیه شصت و نهم سوره مبارکه نساء گرفته ام.

هرکسی در هر روزگاری در این کاروان باشد، یعنی در کاروان انبیاء و ائمه(ع) و اولیاء، قیامت در همان جایی خواهد بود که این بزرگواران خواهند بود.

آیه 69 به سبب یک داستانی از جانب پروردگار بر قلب مطهر رسول اسلام نازل شد.

داستان آیه 69 سوره مبارکه نساء از این قرار است که: مؤمنی به نام ثوبان که در شهر مدینه زندگی می کرد، عمل کننده ای بود که تکالیف خود را ادا می کرد و به رسول خدا(ص) بسیار محبت داشت، یعنی عاشق پیغمبر اسلام بود.

همه کسانی که مدینه بودند، این گونه نبودند و تنها یک تعداد آدم بیدار دل، بصیر و بامعرفت در مدینه بودند که مقام، زیبایی های عقل، رفتار، کردار، اعمال و اخلاق پیغمبر اکرم(ص) را شناخته بودند و این زیباشناسی موجب شده بود که آنها با همه وجود عاشق پیغمبر باشند؛ چون آدم تا زیباشناس نشود، عاشق نمی شود، حال یا زیبایی های ظاهری یا زیبایی های باطنی یا زیبایی هایی که درست نیست و ما زیبا می دانیم یا زیبایی هایی که درست است.

چه کسانی در کاروان انبیاء، اولیا و ائمه خواهند بود؟ پیغمبر اکرم(ص) روزی ثوبان را دیدند که محزون است؛ پیغمبر هم تحمل گرفتگی چهره کسی را نداشت و آنی می پرسید.

ثوبان چه شده است؟ گفت: یارسول الله! چندروز است در فکر قیامت هستم که اگر اهل بهشت باشم، من کجا و تو کجا؟! خدا جایی را که به تو می دهد، اصلاً ما به تو دسترسی نخواهیم داشت؛ اگر هم من را به جهنم ببرد که هیچ! فکر می کنم من را بهشت ببرد و تو را نبینم که دق می کنم، من را جهنم ببرد و نبینمت، عذابم با ندیدن تو اضافه است! جبرییل این آیه را آورد و من یطع الله و الرسول ، کسانی که مطیع خدا و پیغمبر هستند، فاولئک مع الذین انعم الله علیهم من النبیین و الصدیقین و الشهدا و الصالحین و حسن اولئک رفیقا ، در قیامت جای او کنار انبیاء، صدیقین، شهدا و صالحین است.

خیالت راحت شد ثوبان که تو را در قیامت کجا می برند؟ پیش ما، پیش صدیقین، پیش شهدا، پیش صالحین.

کسی که در حد خودش مثل امام صادق(ع) زندگی کند، در کاروان انبیاء و اولیاء و ائمه(ع) است، در دنیا آبرومند و قیامت هم در بهترین درجات است.

خودِ زیبایی بسیار پرجاذبه است و وقتی که انسان با دلش، از طریق چشمش یا از طریق فکرش، با زیبایی ارتباط برقرار می کند، عاشق می شود.

پروردگار سه هزار اسم برای خود انتخاب کرده که هزار اسم در این دعای جوشن کبیر، هزار اسم به انبیاء یاد داده و هزار اسم هم جزء اسرار است که هیچ کسی نمی داند و عنوان آن الاسماءُ المستأثره است؛ اسم های سری و باطنی.

یکی از آن اسم هایی که آشکار هست، جمیل است: ان الله جمیل ، یقیناً پروردگار عالم زیباست! زیبای معنوی و نه زیبای مادّی و ظاهری.

این پروردگاری که زیباست و زیبای بی نهایت است، یحب الجمال ، عاشق زیبایی است.

منظور از ایمان، ایمانی است که خداوند در قرآن می فرماید: زینه فی قلوبکم ، ایمان را در دل شما مردم مؤمن آرایش داده ام و دلتان به ایمان زینت پیدا کرده و زیبا شده است.

زیبایی دیگر اخلاق حسنه است، یعنی یک انسانی که مهر، محبت، خضوع، خشوع، فروتنی، جواد و سخی است، خداوند مهربان دوستش دارد؛ چون خدا خودش زیباست و زیبایی های ایمانی و عملی و اخلاقی را دوست دارد.

در قرآن می فرماید: ان الله یحب المتوکلین ، مشخص می شود توکل زیباست؛ و الله یحب المتقین ، پرهیزکاری زیباست؛ یحب الصابرین ، شکیبایی در حوادث و فتنه ها که آدم خودش را نگه دارد تا بی دین نشود، زیباست؛ یحب المقسطین ، عدالت زیباست.

این یحب، یحب، یحب که در قرآن مجید ده تاست، زلفش به زلف زیبایی ها گره خورده است.

حضرت سیدالشهدا(ع) از پیغمبر(ص) روایت مهمی نقل می کنند، پیغمبر می فرمایند: کان یقول ، جدم همواره این مطلب را می گفتند، نه یکبار، نه دوبار، نه ده بار، بلکه هر مناسبتی که پیش می آمد، می گفتند: ان الله یحب معالی الامور ، خدا همه ارزش های اخلاقی و عملی و اعتقادی را دوست دارد.

اینها در وجود هرکسی قرار بگیرد، محبوب خدا می شود.

یک انسانی که دلش، روانش و اعمالش پاک و پاکیزه است و حَسَن و اَحسن و زیباست، محبوب خداست؛ ان الله یحب التوابین و یحب المتطهرین ، زیبایی ها را دوست دارد و در هرکسی هم باشد، او را هم دوست دارد.

سه پیشنهاد پیامبر(ص) به اسیران جنگی امام صادق(ع) داستان عجیبی را نقل می کنند که شنیدنی است؛ ایشان می فرمایند: در جنگی تعدادی اسیر شدند.

همیشه پیغمبر اکرم(ص) به اسیران سه پیشنهاد برای آزاد شدنشان می کردند: پیشنهاد اول، اسلام را قبول کنید که به خیر دنیا و آخرتتان است؛ پیشنهاد دوم، هرکدامتان سواد دارید، ده مسلمان را باسواد کنید، آزاد هستید؛ یا به خاطر اینکه جنگ را به ما تحمیل کردید و ما را وارد هزینه و خرج کردید، به قیمتی که ما می گوییم، خودتان را از ما بخرید و بروید.

این سه پیشنهاد به چند اسیر داده شد، اما قبول نکردند چون کبر باطن، غرور، خودبینی، تعصب جاهلی و نازیبایی هاست که اگر در انسان باشد، مورد نفرت پروردگار است.

وقتی اسیران این سه پیشنهاد را قبول نکردند، پیغمبر گفتند اگر آزاد شوند، توطئه سنگین تری می کنند لذا دستور دادند که هر چند نفر را بکشند، چون زیر بار هیچ چیزی نمی روند و می خواهند بروند و توطئه کنند؛ اینها نباید زنده باشند! امام صادق(ع) می فرمایند: اولی را گردن زدند، دومی را زدند، سومی را زدند، آن که شمشیر دستش بود و به فرمان پیغمبر داشت عمل می کرد، به یک جوان رسید.

پیغمبر اکرم(ص) فرمودند: او را نکُش، بعدی را بزن! جوان به پیغمبر(ص) گفت: چرا من را نکشتی؟ من با اینها چه فرقی داشتم؟ من که دینت را قبول نکردم، یاددادن سواد را هم که قبول نکردم و حاضر هم نشدم خودم را از شما بخرم، برای چه من را نکشتی؟ پیغمبر اکرم(ص) فرمودند: من نبودم که تو را نکشتم! من تصمیم داشتم تو را هم بکشم، اما من یک فرشته ای دارم که بین من و خدا رابطه دارد، وقتی که نوبت کشتن تو رسید، نام آن فرشته جبرییل است، ملک به من گفت: یارسول الله! خدا می گوید که این جوان را نکش، یعنی این آدم کافر و این آدمی که با مسلمان ها جنگیده است! گفت: یارسول الله! علتی دارد؟ فرمودند: بله، علت دارد و علتش را خدا به جبرییل گفت، جبرییل هم به من گفت.

خداوند به من پیغام داد که چندتا خصلت باارزش در وجود این جوان است که حیف است کشته شود؛ حال می خواهد مسلمان بشود یا می خواهد نشود.

این خصلت ها خیلی ارزش دارد و به این زودی با این آدم در قبر نرود، بماند و با این خصلت ها زندگی کند.

غیرت، راستگویی، سخاوت و شجاعت؛ چهار خصلت جوانی که سبب نجات او از مرگ شد پیغمبر(ص) فرمود: الغیره الشدیده علی حرمک ، جوان! خدا به من پیغام داده که تو نسبت به ناموست، مادرت، خانمت، خواهرت، دخترت، آدم باغیرتی هستی و تحمل اینکه چشم ناپاکی به چهره و به مو و به بدن زنان خانه ات، مادرت، خواهرت، دخترت و زنت بخورد، را نداری.

غیرتت نمی گذارد که ناموس تو بی حجاب، بدحجاب و سر و موی باز در مردان غریبه بریزد و مردان غریبه هم با چشم های ناپاکشان - آنهایی که دین ندارند یا آنهایی که ضعیف الایمان هستند - هر لذتی که دلشان می خواهد، از این ناموس تو در فکر و در جانشان ببرند.

غیرت داری و تحمل نداری که ناموست حداقل در صفحه چشمان نامحرمان قرار بگیرد و در حوزه شهوات حرام نامحرمان، قرار بگیرد.

هیچ پیغمبر و امامی نگفته زن در خانه حبس باشد، 124 هزار پیغمبر، ائمه و اولیای خدا هیچ یک زن، دختر، خواهر و مادر بدحجاب و بی حجاب نداشتند، هیچ پیغمبر و امامی هم نگفته زن در خانه حبس باشد.

زن می تواند مهمانی برود، می تواند بیرون برود، می تواند دبیر و معلم شود، می تواند دکتر شود؛ اما آنچه که خیلی مهم است، این است که انبیاء و ائمه(ع) می گویند زنان و دختران کالای شهوت بیگانگان نشوند.

این مهم است که نسل جوان با دیدن این همه دختر و زن بدحجاب یا بی حجاب به فساد کشیده نشوند، اما قانون حبس زن در خانه در فرهنگ هیچ یک از انبیاء و ائمه(ع) و اولیای خدا نبوده است.

صدیقه کبری(س) علیه دولت پرقدرت زمان خود به مسجد آمد و دولت را محاکمه و محکوم کرد که تاکنون جواب زهرا(س) را ندارند، بدهند.

زهرا(س) با آیات قرآن و با صدای بلند که خیلی ها از سخنرانی او اشک ریختند، قدرت زمان خود را محکوم کرد! کسی نگفته زن در خانه حبس باشد، اما همه گفته اند که زن و دختر با بیگانگان ارتباط نداشته باشند؛ همه گفته اند یک مرد و یک زن در ادارات در یک اتاق نباشند، حرام است؛ همه گفته اند مرد و زن نامحرم در یک بانک، تنها در یک اتاق نباشند که حرام است؛ همه ما هم می دانیم سبب فساد است و اگر کسی منکر باشد، انکارش دروغ است.

دروغ یعنی کلاهبرداری و فریب دادن، خدا من را نیافریده که پنجاه سال به همه دروغ بگویم، همه را گول بزنم، سر همه را کلاه بگذارم، همه را فریب بدهم و خودم را آن گونه نشان مردم بدهم که نیستم.

پروردگار به من پیام داد که این جوان آدم راستگویی است و من راستی و غیرت را دوست دارم.

سومین ویژگی مثبت جوان مورد عفو پروردگار در نزد پیامبر اکرم(ص) این بود: آن جوان سخی بود و اگر غذایی نصیبش می شد، با دیگران می خورد، بخل زشتی است و خدا از آن نفرت دارد.

جود و سخاوت زیبایی و بسیار جالب است که خدا کل عالم را سخی خلق کرده است؛ فقط انسان منحرف در این عالم بخیل هستند.

میلیون ها سال است حیوانات حلال گوشت خیلی سخاوتمندانه دارند به مردم شیر می دهند؛ میلیاردها سال است درخت ها سخاوتمندانه همه جور میوه می دهند؛ میلیاردها سال است خورشید سخاوتمندانه نور می دهد؛ میلیاردها سال زمین انبار غذای موجودات زنده است و نزدیک بهار، درِ این انبار را باز می کند و گندم، جو، نهال، گل و صیفی جات و حبوبات بیرون می آید، بخیل در عالم وجود ندارد و خدا سخی است، تمام آفریده هایش هم سخاوتمند هستند؛ یک موجود بخیل است، آن هم انسان بی دین، انسانی که خدا را درست قبول ندارد.

هزار میلیارد ثروت دارد، دریغ از اینکه به یک یتیم لقمه، یک پیراهن یا یک کفش بدهد.

خصلت چهارم جوان که سبب نجات او از مرگ شد، این جوان شجاع بود؛ من از آدم های ترسو خوشم نمی آید، اما آدم هایی که قدرت روحی دارند را دوست دارم؛ پروردگار ان الله بکل شی قدیر است و قدرت را دوست دارد البته قدرتی که درست مصرف شود.

پس از اینکه پیامبر(ص) خصلت های جوان را به او گوشزد کرد، گفت: می توانی بروی؛ جوان گفت: نمی خواهم بروم و مسلمان شد، مسلمان خیلی باارزشی هم شد.

بعد به پیغمبر گفت: حال که مسلمان شدم، با خدا آشتی کردم و در این کاروانی که درست و صادقانه زندگی می کند، قرار گرفتم؛ درخواستی دارم، پیامبر(ص) فرمود: درخواستت چیست؟ گفت: گوش می دهم که بشنوم؛ با زبان خودت، همین الآن از پروردگار بخواه اگر جنگی در آینده بین تو و کافران اتفاق افتاد، شهادت را نصیبم کند.

پیغمبر هم دعا کردند، امام صادق(ع) می فرمایند: در جنگ بعدی شهید شد.


کلید واژه ها: زیبا - زیبایی - مدینه - سخنرانی - داستان - عاشق - اسلام - بیگانگان - شهدا - درست - سوره - هایی - شاهچراغ - دختران - بهترین - همراه - شیراز - زندگی - شنبه - خانه - چهره - زنان

آخرین اخبار سرویس:
وداع رییسی با شهید حججی+ عکس

سدسازی های ترکیه سبب خشکی دریاچه ارومیه شد

با یک نشان سرخ به میدان امام حسین(ع) می آییم فیلم/ دعوت رامبد جوان از مردم برای شرکت در مراسم تشییع شهید حججی

هپکو و کارکنان آن سرمایه ارزشمندی برای شهر اراک و کشور هستند

مخالفان دولت ونزوئلا از شرکت در گفت و گوی سازش امتناع کردند

ترویج اهداف عاشورا باعث مصون سازی انقلاب در جنگ فرهنگی می شود/ روحانیون؛ حافظان اصلی انقلاب و ارزش های دینی

ناگفته های حسن قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با فارس از علت مجروح شدن وزیر بهداشت تا وزرایی که آماده رفتن به جبهه هستند/ جنگ یک رحمت و برکت برای کشور بود/ پیام وزیر به کشورهای غربی+تصاویر

تصاویر/ تیتر روزنامه ها در روز تشییع شهید حججی

سردار دهقان در گفتگو تلویزیونی مطرح کرد: آمریکایی ها شرایط اجرای برجام را سخت خواند کرد/ سیاسی شدن سپاه حرف مزخرفی است/ تبعات همه پرسی کردستان عراق

وقتی روستایی ها از اینترنت بهتر استفاده می کنند/ مردمی که به مشکلات خود نیز با مهربانی نگاه می کنند/ مقصر فوت کودک افغان در بیمارستان کرمان کیست؟

اجرای تعزیه علی اصغر(ع) در لس آنجلس

اجرای طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در 360 بقعه متبرکه و امازادگان

وداع با شهید حججی در حرم امام رضا + عکس

قدرت جمهوری اسلامی در منطقه پادگانی و استعماری نیست

برگزاری همایش گردشگری واکوتوریسم آبی به میزبانی بندرترکمن

شهید کمالی دلاوری از خطه استان گلستان

سیاه نمایی خرید تضمینی گندم؛ خیانت به کشاورزان به کام منفعت طلبان

شاهد رکود اقتصادی و تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی همدان هستیم

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

ماجرای دختر ایرانی که دشمن بعثی را با تبر کشت

علائمی که از شروع یائسگی خبر می دهند

برگزاری همایش گردشگری واکوتوریسم آبی به میزبانی بندرترکمن

شهید کمالی دلاوری از خطه استان گلستان

قدرت جمهوری اسلامی در منطقه پادگانی و استعماری نیست

حضور رییس بنیاد شهید و وزیر جهاد کشاورزی در مراسم تشییع و خاکسپاری شهید حججی در تهران و اصفهان

حرم حرم آرزومه از مجتبی نامور

برگزاری همایش احلی من العسل در مدارس مازندران

وزیر تعاون برای بررسی وضعیت آذراب و هپکو به استان مرکزی سفر می کند+برنامه ها

مهدیه نیازی فرد عزاداری حسینی؛ امتداد سیاست خارجی جمهوری اسلامی

سید ولی اله موسوی، حمید جوان پرست ، سجاد رضایی نقش روان بنه های سازش نایافته اولیه در تبیین اضطراب اجتماعی

ویدئو / شهرِ سیاهپوش

سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان مرکزی

پتانسیل بندر امیرآباد برای منطقه آزاد از بابلسر بیشتر است

اجتماع هیئت های مذهبی نکا

فال روزانه چهارشنبه 5 مهر 1396

سستی بنیان خانواده عامل اصلی رواج طلاق در مازندران/ ترویج فرهنگ مصرف گرایی از عوامل آسیب به خانواده ها

سرلشکر سلیمانی: قدرت مردم مذهبی قابل مواجهه و برخورد نیست و کسی نمی تواند آن را شکست دهد

روایت حماسه و شهادت رزمنده ایرانی فاطمیون در محرم امسال/رضا بزرگ شده هیأت بود

ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برای ساختن مدرسه محدودیتی ندارد

قرارگاه پدافندهوایی از اعزام تجهیزات موشکی جدید به غرب کشور خبر داد + جزییات

تجمع ناشنوایان در مقابل شورای شهر

خیانت های بارزانی؛ از فراری دادن رهبران داعش تا لشگر کشی به کرکوک و طرح انزوای کردستان

دکتر عارف:/رسانه های اصلاح طلب در جهت تقویت شورای عالی تلاش کنند

ورشکستگی در انتظار تصدی گری دولتی

ژاله فرامرزیان:/ساز و کار شورای عالی برای مدیریت انتخابات و جریان فکری اصلاحات به درستی شکل گرفت

شماره 478 هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

ارسال نامه کمیسیون صنایع به رییس جمهوری درباره مشکلات صنایع سنگین استان مرکزی

وقتی ما سرتیپ بودیم این ها سرباز هم نبودند

سیستان و بلوچستان در واگذاری مناصب دولتی به بانوان در کشور پیشرو است

استقلال کردستان عراق در حالی که هنوز ماجرای داعش تمام نشده مایه تأسف است/ بحران های جدیدی ایجاد می شود

عمر بر باد رفته در ترافیک

حجت الاسلام موسوی لاری:/اصلاح طلبان کاندیدایی قدرتمندتر از لاریجانی برای انتخابات 1400 دارند

موزه بانک ملی ایران میزبان نمایندگان مجلس بود

کمیسیون برنامه، بودجه: دستگاه های تامین کننده منابع هدفمندی یارانه ها به تکالیف خود بیشتر توجه کنند

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی زیراب

تجهیز مرزهای غربی برای پاسخ به تجاوز احتمالی

گل به خودی طاهری با طارمی!

«توریسم» به عنوان برترین روزنامه تخصصی گردشگری کشور تقدیر شد

انتصاب های نامناسب در صنعت نفت و هزینه های آن

روزنامه استخدامی استان قم | چهارشنبه 5 مهر 96

مراسم عزاداری امام حسین در دفتر ریاست جمهوری

واکنش مدیر تلگرام به اعلام جرم دادستانی تهران: شوکه شدم

محمود صادقی:/عدم انسجام در نهادهای امنیتی تاثیر شکننده ای در کشور دارد

هیچ سایت همسریابی مجوزدار در کشور وجود ندارد

اعلام امادگی ترامپ برای حمله به کره شمالی

گزارش تصویری/ بازدید مدیران ارشد شرکت مخابرات از پاویون ایران در نمایشگاه تلکام بوسان

استفاده از محصولات تراریخته در قانون برنامه ششم توسعه به صورت قانونمند درآمد

فیلم:معرفی برترین های صنعت گردشگری کشور ؛حسین واحدی پور و روزنامه توریسم تقدیر شدند

برنامه ریزی استرالیا برای ساخت آژانس فضایی اختصاصی

عذرخواهی الویری به خاطر یک امضاء

نتیجه انتصاب مدیران سیاسی در پلی اکریل اختلاس، بدهی میلیاردی و تضعیف شرکت بود

طاهر کردستان

حضرت زینب کبری(س)، پیام آور رسانه عاشورا

تشکیل کمیته پیگیری اجرای قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگران

تمامیت ارضی و وحدت ملی عراق به هیچ وجه نباید مورد خدشه قرار گیرد

در دانشگاه نیاز به گفت وگو داریم

ماجرای عجیب فردی که از قتل آتنا خبر داشت

مسابقه "تنهاترین تن ها" ویژه ماه محرم برگزار می شود

بیش از 800 نفر از نیروهای مسلح غیرقانونی به سمت ارتش سوریه آمدند

تابش:/تشکیل شورایی بالاتر از شورای عالی اصلاح طلبان معنا و مفهومی ندارد

تصویب موافقت نامه دالان ترانزیتی هند- ایران- افغانستان در کمیسیون عمران

اجازه مصرف ثلث از سهم امام در جبهه های نبرد

دیدار و گفتگوی ظریف با معاون دبیرکل سازمان ملل در امور مبارزه با تروریسم

سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان مرکزی

پرداخت صددرصدی شهریه ایثارگران توسط بنیاد شهید

مراسم عزاداری هیات های تنکابن در شب پنجم محرم

شرکت در مراسم تشییع شهید حججی بیعت با شهدای کربلا است

کمبود آموزگار در آموزش و پرورش خمین

مشاهده یک جسم نورانی در آسمان خراسان شمالی!

دیدار معاون وزیر خارجه اندونزی با قائم مقام وزیر ارتباطات در امور بین الملل

برخی افراد با اغراض سیاسی شبهاتی را درباره جنگ مطرح می کنند

ده گام به سوی روابط عمومی فروش خلاقانه

شهادت در راه امام حسین(ع) بزرگترین آرزوی شهید حججی بود

دشمنان به دنبال تجزیه عراق و تخریب اعتقادات مردم هستند

نماینده آبادان: وزارت نفت و جهاد کشاورزی به خوزستان منتقل شود!

استرالیا آژانس فضایی تاسیس می کند

سردار سلیمانی: اصرار رهبر انقلاب بر تبیین معارف جنگ است نه سخن درباره شبهه ها/ جمهوری اسلامی پادگانی، استثماری و استعماری نیست

سیدحسن رسولی مطرح کرد؛/آغاز فصل همگرایی و تشریک مساعی دولت و شهرداری پایتخت

دیدار و گفتگوی «ظریف» با معاون دبیرکل سازمان ملل در امور مبارزه با تروریسم

توصیه کمیسیون انرژی به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)

چرا مدیران ایرانی افراد مطیع و ضعیف را برای همکاری برمی گزینند؟

مراسم بزرگداشت روز آتش نشان

مراسم ختم آیت الله راستی کاشانی

مراسم وداع با پیکر شهید محسن حججی در حرم مطهر رضوی

درخواست مجلس از رییس جمهور برای معرفی وزیر علوم

برای تضمین انقلاب باید انقلابی باشیم و انقلابی بمانیم/ جنگ نرم به اندازه جنگ سخت ویرانی دارد

بررسی نحوه برخورد با کارگران آذرآب و هپکو در جلسه کمیسیون صنایع

نگاه مجلس ، جذب پیش دبستانی ها ، نیروهای مدرسین آزاد و نهضتی ها است

عملیات بازگشت حجاج با 303 پرواز پایان یافت

قرارداد سهامدار هپکو در صورت پرداخت نشدن حقوق دوماهه کارگران لغو می شود

عکس نوشته/می شه تبر باشی اما...

خانواده امروزی کانون اعتیاد به فضای مجازی

مسئولان بدانند بیگانگان گرهی از کشور باز نکرده اند/ با ورود پیکر شهید حججی به کشور طوفان ملی وحدت به پا شد

تصاویر/ بازسازی عملیات بیت المقدس 3 - اسفراین

یادداشتی ار زهرا صدراعظم نوری؛/به بانوان اعتماد کنیم

تازه ترین شماره هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

نمایشگاه «روایت عشق» در آستان مقدس شیخ صدوق(ره) دایر شد

پیشنهاد سردار جزایری درباره همه پرسی کردستان عراق /محسن رضایی:همه پرسی به نفع اسراییل است

14 ساختمان بسیار زیبا که طراحی آن ها را هرگز فراموش نخواهید کرد

دیدار و گفت وگوی ظریف با معاون دبیرکل سازمان ملل

صفحه ی ویژه دفاع مقدس

معرفت قاسم بن الحسن(ع)

دادستان تهران از مدیر عامل تلگرام شکایت کرد!

سلام رییس جمهوری را به مردم گیلان تقدیم میکنم/شباهت موقعیتی دو استان ساحلی و حماسی بوشهر و گیلان موجب استفاده سالاری در گیلان شد/همه استانها برای ما ایران است

وزیر کار در کمیسیون اجتماعی به سوالات برخی از نمایندگان پاسخ داد

دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای (مصوبه شماره 579095 مورخ 1/4/1395 شورای عالی اداری)

واکنش رضا کیانیان به حواشی اخیر

عظمت شهدای کربلا

تایید حکم زندان امام جمعه شهر ماسالی از سوی دادگاه تجدید نظر جمهوری آذربایجان

چگونه کودکم سال تحصیلی جدید را هدفمند آغاز کند؟

وداع با پیکر شهید حججی در حرم امام رئوف

گروه های مختلف از اقلیم کردستان به ایران آمدند؛ به آنها گفتیم طرح مسئله استقلال تشنج به وجود می آورد/در کنار دولت مرکزی عراق هستیم

مراسم عزاداری محرم در هیات امام حسن مجتبی(ع) فریدونکنار

حفظ حرمت اسلام و نظام را در خدمت به مردم می دانم

پیام وزیر نفت به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس

فرمول مشخص برای بازپرداخت سپرده های مردمی در موسسات غیرمجاز

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی منصوب شد

قرارداد سهامدار هپکو در صورت پرداخت نشدن حقوق دوماهه کارگران لغو می شود

ایجاد درآمدزایی و فرصت شغلی بی نظیر با حداقل سرمایه گذاری در صنعت گردشگری

شمارش آرای همه پرسی در کردستان عراق+عکس

سینماگران در مراسم تشییع شهید حججی حاضر می شوند

دیرکرد در اسلام نوعی رباخواری است / ربا در هر مملکتی باشد اقتصاد آن فلج خواهد شد

استخدام کارآموز گرافیست با حقوق در یک شرکت معتبر

آیا اسراییل از رشد راست افراطی در غرب ناراحت است؟

شورای عالی ترافیک گام دوم طرح کاهش را سریع تر شروع کند

با حکم جهانگیری؛ دبیر جدید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی منصوب شد

پیام تسلیت در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین غروی

اطلاع نگاشت | تعامل با دنیا

رهبر جنبش اتحاد مسلمانان جمهوری آذربایجان و یکی از اعضای آن خبر دیدار گزارشگر مجمع پارلمانی شورای اروپا در این کشور با آنها را تکذیب نمودند

ترتیل صفحه 184 قرآن با صدای استاد پرهیزکار+صوت

تاسیس آژانس فضایی اختصاصی در استرالیا

وزیر تعاون برای بررسی وضعیت آذراب و هپکو به استان مرکزی سفر می کند+برنامه ها

عاشورا سرچشمه مکتب امر به معروف و نهی از منکر است

استخدام آبدارچی،خانم،باحقوق،بیمه در شرکت طیف ساز

همه پرسی اقلیم کردستان عراق ظلم به کردهاست

امیر حاتمی: اقلیم کردستان پیام انسداد مرزهای ایران را دریافت کند

تصاویر/ آلبوم کشف شده از "عصر وحشت"

دیدار ظریف با شرکت کننده در کنفرانس ادیان ابراهیمی

تاکید امام جمعه یزد در مدیریت درست مصرف آب در استان

بیوگرافی علی اصحابی خواننده ایرانی

سکوت دو قوه درباره استخدام نمایندگان در نفت

تمام توان خود را برای اعتلای گیلان به کار خواهم بست

مراسم مشق شمشیر هیات نجف اشرف قم

استان خوزستان میزبان 2 شهید گمنام می شود

عاشورا؛ هویت زایی صحیح جنبش های آزادی بخش جهان

دادگاه تجدیدنظر جمهوری آذربایجان حکم زندان سردار حاجی حسنلی تایید کرد

توسعه کنونی گیلان انتظارات مردم را برآورده نکرده است

ملک سلمان مجوز رانندگی زنان را صادر کرد

برگزاری موفق همایش همکاری شرکت های servco و آسیاتک

گلچین مداحی قدیمی ذاکران اهل بیت علیهم السلام در حضور رهبر انقلاب

ایران از توسعه همکاری ها با قبرس استقبال می کند

حال و هوای نجف آباد برای استقبال از شهید حججی

استخدام شرکت کیلا در استان خراسان رضوی

مبارزه با دخانیات و ممنوعیت عرضه قلیان

اعزام تجهیزات موشکی جدید دفاع هوایی به غرب کشور

محب خدایی: گردشگری به عنوان مطالبه ملی مردم در صدر برنامه ریزی های دولت قرار گرفته است

تعامل گسترده با دنیا، توصیه همیشگی رهبر انقلاب

رییسی: اگر مدافعان حرم نبودند باید در کردستان و سنندج می جنگیدیم/ بیگانه هیچ گره ای را نخواهد گشود

چه گیاهی برای چه گلدانی؟

مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حججی چهارشنبه در تهران برگزار می شود

دکتر عارف:/شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان باعث تقویت احزاب شد

قرارگاه پدافندهوایی از اعزام تجهیزات موشکی جدید به غرب کشور خبر داد + جزییات

محمدرضا دهشیری، زهرا بهرامی نگاه استراتژیک چین به بریکس

رییس جمهور آذربایجان:حرکت های تروریستی به نام اسلام بزرگترین بی عدالتی علیه این دین است

تولید مقالات سفارشی با پول وارداتچی های تراریخته برای تایید این محصولات

هیچ چیزی مانع و توجیهی برای غلاف کردن شمشیرهای جهاد نیست

دعوت رامبد جوان از مردم برای شرکت در مراسم تشییع پیکر شهید حججی + فیلم

پسری در کنار تابوت پدر

13.5 درصد ایرانی ها افسرده هستند

شنیدن سوت قطار از مطالبات دو دهه مردم گیلان است/از مردم گیلان حلالیت می طلبم

برخی با اغراض سیاسی دفاع مقدس را زیر سؤال می برند/ قدرت ایران در منطقه تثبیت شده است/ چفیه ولی فقیه علامت فرهنگ بسیجی است

مدیرانی که باید از نفت بروند

جهاد بالاتر است یا امر به معروف؟

10 منطقه خوزستان توسط سپاه سالم سازی شد

کمیته ای برای ارزیابی دقیق تاخیرهای هواپیمایی تشکیل می شود

استخدام مسئول توزیع درشرکت اینترنتی5040 درشهر شوش

عکس شهید حججی بر فراز هیمالیا! + عکس

توصیه استاندار قدیم به جدید/ راه آهن، سدسازی و گردشگری اولویت گیلان باشد

سوگواره احلی من العسل در اهواز برگزار می شود

برخی افراد با اغراض سیاسی شبهاتی را درباره جنگ تحمیلی مطرح می کنند

چه کسانی در کاروان ائمه(ع) خواهند بود؟

چه کسانی در کاروان ائمه(ع) خواهند بود؟