مطالب مرتبط:
بانکداری اجتماعی و قرض الحسنه، نماد پایداری و کارآمدی در جهان
روح معنوی قرض الحسنه شکل دهنده فضای معنوی در جامعه است
رشد 30درصدی منابع قرض الحسنه با بازارداری هدفمند
بانک قرض الحسنه مهر ایران حامی دانش آموزان بی بضاعت
اعطاء 131 میلیارد ریال وام قرض الحسنه به مددجویان تحت حمایت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مرداد 1396 ساعت 23:022017-08-16اقتصادي

بانکداری اجتماعی و قرض الحسنه، نماد پایداری و کارآمدی در جهان


بانکداری اجتماعی در جهان نمونه ای از بانکداری است که به پایداری مالی و کارآمدی در تحقق اهداف عمومی معروف بوده و در حال رونق در کشورهای مختلف است.

- در این نوع بانکداری، کسب سود هدف نبوده و ارائه خدمات اجتماعی و مردمی هدف اصلی است.

این نوع بانکداری در ایران تحت عنوان قرض الحسنه شناخته می شود.

معضلات، بحران ها و کاستی های بانکداری معمول منجر شد تا از دهه 1970، جوامع به بانکداری اجتماعی روی آورند.

بانک های اجتماعی با هدفی غیر از ایجاد ارزش سهام و یا حداکثر کردن سود ایجاد شدند و بر ارائه خدمات مالی متفاوتی از بانکداری معمول و موثر بر مسائل اجتماعی و محیطی تمرکز کردند.

تعریف خاص و مشترکی در مورد بانکداری اجتماعی وجود ندارد و از این نوع بانکداری با نام های بانکداری سبز، پایدار، اخلاقی، مقاوم و غیره نام برده می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه خبری تحلیلی اقتصاد مقاومتی (مقاومتی نیوز)، یکی از معروف ترین تعاریف، بانکداری اجتماعی را اینگونه توصیف می کند: خدمات بانکی و مالی است که هدف اصلی آن کمک به توسعه و رونق وضعیت مردم و وضعیت حال و آینده زمین (مسائل زیست محیطی) می باشد.

[1]" هدف بانکداری اجتماعی سود نیست بانکداری اجتماعی همزمان با توجه به تاثیرات اجتماعی، محیطی، فرهنگی و اقتصادی فعالیت ها، به کاهش اثرات منفی و افزایش اثرات مثبت تاکید می کند.

بانکداری اجتماعی هدفش داشتن اثر مثبت بر مردم، محیط و فرهنگ، با استفاده از ابزارهای بانکی می باشد.

در بانکداری اجتماعی سود پولی هدف نیست بلکه وسیله ای برای رسیدن به اهداف فوق می باشد.

از آنجایی که بانکداری اجتماعی باید همواره در راستای شناسایی منافع و هزینه ها تلاش کند، این نوع بانکداری را به صورت یک فرآیند توصیف می کنند در حالی که بانکداری متداول کاری به هزینه ها و منافع اجتماعی و فرهنگی و زیست محیطی و غیره ندارد و در اصطلاح یک وضعیت پایدار را دنبال می کند.

از جمله خصوصیات مشترک بانک های اجتماعی عبارتند از: تبلیغ و معرفی معیارهای مثبت و منفی اجتماعی، اخلاقی، زیست محیطی و غیره برای جلوگیری از فعالیت هایی که منجر به آسیب رساندن به عموم افراد و جامعه می شود تمرکز بر نیازهای عموم افراد در اقتصادهای واقعی و جامعه مدنی تمرکز بر ارزش های غیرپولی به عنوان اساس همه فعالیت های تجاری ساختارهای مالکیتی که مانع از وابستگی به منافع شخصی غالب می شوند مشارکت مشتریان و سایر ذینفعان در فرآیند تصمیم گیری، به خصوص در مورد استفاده از وجوه سپرده رد اصل حداکثرسازی سود و فعالیت های سوداگرانه برنامه ریزی کلیه فعالیت ها در راستای موفقیت های اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی میزان بالای شفافیت و پاسخگویی بانکهای اجتماعی خدمات مالی را به افراد و سازمان هایی ارائه می دهند که مزایای اجتماعی، زیست محیطی و پایداری را ایجاد کنند.

معمولا مشتریان باید برای استفاده از خدمات بانک های اجتماعی، اثرات مثبت اجتماعی و یا محیطی فعالیت خود را نشان دهند و اثبات کنند تا بتوانند از خدمات استفاده نمایند.

به همین خاطر، بانکهای اجتماعی روابط بلندمدتی با مشتریان خود دارند.

ارزش گذاری در بانک های اجتماعی متفاوت است بانک های اجتماعی بر خلاف بانکداری معمول، هسته سازمانی، استراتژی و فرهنگی خود را بر اساس ویژگی ها، اهداف و ارزش های مطرح شده در بانکداری اجتماعی بنا می نهند.

برای مثال بانک اجتماعی (SWISS ALTERNATIVE BANK) در راستای ماموریتها و اهداف خود، سرمایه گذاری می کند و پروژهای کسب و کار پایدار را تامین می نماید، اما بر حداکثر کردن سود اصراری ندارد.

در عوض بر پایداری و اصول اخلاقی تاکید منطقی می کند.

همچنین بانک اجتماعی (Affinity Credit Union) بر ماموریت هایی نظیر افزایش سلامت اقتصادی و اجتماعی اعضاء تاکید می کند و همچنین بانک اجتماعی (Clean Energy Development Bank) بر ایجاد یک آینده با ثبات و انرژی بهره ور و کارا، از طریق خدمات مالی نوآورانه و فراگیر تمرکز دارد.

افزایش منافع اجتماعی، هدف بانک های اجتماعی مثالهایی که در بالا توضیح داده شد، نشان می دهد که بانک های اجتماعی سرمایه گذاری می کنند تا بتوانند عایدی و منافع اجتماعی را به حداکثر برسانند و این اهداف را در اولویت کاری خود قرار می دهند.

هدف از سرمایه گذاری در بانکداری اجتماعی، حل چالش های اجتماعی است.

تامین مالی خرد نیز از دیگر اهداف این بانکداری است که به منظور کاهش فقر، از طریق محصولات مالی خرد مانند وام های کوچک و بیمه های کوچک انجام می گیرد.

ماموریت بانک های اجتماعی را می توان به تضمین رفاه اجتماعی، تامین مالی انرژی های تجدیدپذیر، تامین مالی اقتصاد اجتماعی، حمایت از شیوه های ساخت و ساز زیست محیطی، اصول اخلاقی قبل از سود و تامین مالی خرد (تسهیلات خرد) تقسیم کرد.

به همین دلیل تاسیس بانک های اجتماعی در کشورهای در حال توسعه در رفع مشکلات مربوط به فقر و بیکاری و غیره بسیار می تواند موثر باشد.

کسب و کارهای کوچک، مشتری بانک اجتماعی مشتریان بانکهای اجتماعی به فعالیت هایی چون کشاورزی ارگانیک، کسب و کارهای کوچک، فعالیت های محیط زیستی، انرژی های تجدید پذیر، مسکن اجتماعی و زیست محیطی، مراقبت های بهداشتی، آموزش، هنر و فرهنگ، وابسته و مشغول هستند.

تمرکز بانکداری اجتماعی و ارائه تسهیلات و خدمات مالی در این بخش ها نشان می دهد که بانکداری اجتماعی سعی می کند تاثیر مثبت و پایداری را از طریق فعالیت های تجاری و خدمات مالی خود ایجاد کند.

بانک های اجتماعی پایدار هستند سوالی که در مورد بانکداری اجتماعی مطرح می شود این است که آیا بانکداری اجتماعی از لحاظ مالی پایدار است؟ برای پاسخ به این سوال اجازه بدهید که نگاهی به برخی از اعضای اتحادیه جهانی بانکداری بر اساس ارزشها بیاندازیم.

سازمانی به نام اتحادیه جهانی بانکداری بر اساس ارزشها (Global Alliance for Banking on Values) (GABV) وجود دارد که در هلند مستقر می باشد و شامل 40 عضو در سراسر جهان است.

از بانکهای اجتماعی در کانادا، آمریکا و ایتالیا گرفته تا اوگاندا، نپال و افغانستان.

در بین سالهای 2007-2012، متوسط درآمد کل 25 بانک اجتماعی، 83.

7 میلیون دلار بود، درآمد خالص 12.

3 میلیون دلار و بازده حقوق صاحبان سهام 10.

7 درصد بوده است.

بنابراین بانکهای اجتماعی سازمان هایی سودآور و پایدار هستند که رفاه اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و غیره را همزمان افزایش می دهد.

بانکداری اجتماعی و قرض الحسنه در ایران در ایران بانکداری اجتماعی تحت عنوان بانک قرض الحسنه شناخته می شود.

از این رو تنها دو بانک قرض الحسنه رسالت و بانک قرض الحسنه مهر ایران به تعاریف بانکداری اجتماعی نزدیکند و فقط می توان این دو بانک را به عنوان بانک های اجتماعی ایران در نظر گرفت.

از اهداف مهم بانک قرض الحسنه رسالت، ایجاد مشاغل خرد و حمایت از مشاغل خانگی و بنگاههای کوچک با حداقل هزینه تمام شده، پرداخت وام های خرد و تسهیلات بانکی با حداقل هزینه، گره گشایی از امور محرومان و نیازمندان جامعه با تسهیلات قرض الحسنه، می باشد.

همچنین بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز با اهدافی چون بهبود و فرهنگ سازی در زمینه سپرده و تسهیلات قرض الحسنه در نظام بانکی گام بر می دارد.

البته با توجه به تعاریف و بررسی های صورت گرفته در نحوه عملکرد بانک ها، بانک قرض الحسنه رسالت نسبت به بانک قرض الحسنه مهر ایران، به تعاریف، شاخص ها و اهداف بانکداری اجتماعی نزدیکتر است.

سپرده گذاری در این بانک با نرخ صفر درصد انجام می شود و تسهیلات نیز تنها با کارمزد 2 درصد اعطا می گردد.

همچنین این بانک برنامه هایی برای تسهیل در دسترسی مردم در همه نقاط کشور از شهرها گرفته تا روستا، به منابع ارزان قیمت دارد.

بانکداری اجتماعی، اثرگذار در تحقق اقتصاد مقاومتی بانکداری اجتماعی با توجه به اهداف و کارکردی که دارد، می تواند به عنوان یک عامل مهم و اثرگذار در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی از مسیر کاهش فقر و بیکاری و توسعه اجتماعی قدم بردارد.

از این رو بانک مرکزی می تواند ضمن ایجاد شرایط برای تسهیل در گسترش بانک های قرض الحسنه واقعی، بانک های بزرگ کشور را نیز به سمت قرض الحسنه شدن حرکت دهد و از این طریق، بخشی از مشکلات نظام بانکی را مرتفع نماید.

منابع:
کلید واژه ها: اجتماعی - بانک - محیط - اقتصاد - تمرکز - پایداری - اقتصاد مقاومتی - مردم - فرهنگی - زیست - مالی - خدمات بانکی - برنامه ریزی - بانکی - جامعه - هزینه - معروف - معروف ترین - جهان - منفی - اقتصادی - وابستگی - برنامه - افزایش - تبلیغ - گزارش - تصمیم - آینده - توسعه - بحران

آخرین اخبار سرویس:
هدایت سرمایه های بخش خصوصی به سمت پروژه های عمرانی در آلمان

مدار بازار طلا و ارز صعودی شد؛ بازگشت دلار به کانال 3900 تومان

اختصاص 2 هزار هکتار زمین برای توسعه صنایع میان دستی

فقیرترین شهرستان های استان تهران کدامند؟

قیمت سکه و دلار در بازار امروز دوشنبه 3 مهر

زمزمه گرانی بنزین در لایحه بودجه 97

بیمه نامه شخص ثالث باید کد یکتا داشته باشد

دولت آلمان مشوق ورود سرمایه های بخش خصوصی به پروژه های عمرانی

معرفی محصول هایما اس5 توربو اتوماتیک

یک مقام علمی: سالیانه حدود 90میلیون مترمکعب بتن در کشور مصرف می شود

صنعت پتروشیمی در اولویت جذب سرمایه خارجی

سرمایه گذاری 4 میلیاردی شورون برای افزایش تولید

وزارت رفاه: کودکان کار و خیابان باید از شمول طرح فعلی جمع آوری متکدیان خارج شوند

11 میلیارد ریال کالای قاچاق در خوزستان کشف شد

اطلاعیه جدید بانک آینده درباره تعاونی افضل توس

تعویق دستورالعمل حذف برچسب قیمت کالا توسط شریعتمداری

تعیین دستمزد کارگران (خبر جدید)

چین بازار لباس مشکی را هم از تولیدکننده ایرانی می گیرد/ قاچاق پوشاک نسبت به چهار سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است

انتقال مبلغ چک با نرم افزارهای موبایلی

اطلاعیه ایران خودرو در خصوص پخش خودسرانه تبلیغات ماهواره ای

دولت مشوق ورود سرمایه های بخش خصوصی به پروژه های عمرانی است

حضور 16 واحد تولیدی قزوین در نمایشگاه ایران پلاست

امضای قرارداد بانک اقتصادنوین با اوبر بانک اتریش و دانسکه دانمارک

دستمزد کارگران مشاغل منتخب کشاورزی چقدر است؟

بارش برف در قزاقستان

مشارکت بانک ملی ایران در آزادسازی سه زندانی معسر

تحویل خودرو دنا پلاس به خانواده شهدای پلاسکو

تویوتا GT86 با موتور فراری حین فیلم برداری تصادف کرد + فیلم

سفر وزیر نفت به روسیه برای انجام مذاکرات نفتی

مجوز احداث شهر فرودگاهی اهواز صادر شد

"فناوری بلاک چین" به کمک مبادلات بین المللی می آید

روزیاتو: سقوط «IT» پس از دو هفته صدرنشینی مقتدرانه

گزیده اخبار روزانه پایگاه خبری «عصر خودرو» (3 مهر96)

صدور دعوت نامه خریداران پژو2008 برای شهریورماه

قیمت نفت به بالاترین نرخ در 8 ماه گذشته رسید

ممنوعیت فروش مسکن تا 2 سال برای جلوگیری از سوداگری در چین

سقف مجوزهای سرمایه گذاری در شرکت نفت فلات قاره افزایش می یابد

کشته شدن بیش از 17 هزار نفر در آمریکا در سال 2016

جزییات کشف جدیدترین محموله ارز قاچاق

آرین موتور، رتبه اول رضایت مندی مشتریان

معامله 80 هزار تن کالا در تالار فرآورده های نفتی

اولین تلفن هوشمند تاشو سامسونگ در راه است

قیمت بنزین افزایش می یابد؟

تفاهمنامه مطالعاتی میادین سپهر و جفیر امضا شد

اهمیت داستان سرایی در روابط عمومی

تعاونی تکتام نوین تندیس تعاونی برتر ملی را از آن خود کرد

توافق خانه معدن و وزارت کشور برای توسعه معدن

جایگاه برتر بانک شهر در میان بانک های سراسر کشور

چرا به سامانه صراف الکترونیک نیاز داریم؟

برای خرید آپارتمان در صادقیه چقدر باید هزینه کرد؟+ جدول قیمت

سامانه وام ازدواج باز شد

برنامه ریزی هند برای تولید 175 هزار مگاوات برق از طریق باد و خورشید

حکم اخراج کارکنان پالایشگاه ستاره خلیج فارس ابطال شد

پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری نیمه اول 96

سالانه چند میلیون توریست خارجی به تهران می آید؟

هزینه سفر به ارمنستان در مهر ماه96 +جدول

مدل ارتقاء یافته نوکیا 8 در راه است

آغاز تولید BP در میدان گازی خزای عمان

تقویت روابط در فرهنگ ترافیک

تصویب 4800 میلیارد ریال تسهیلات در بانک سینا برای طرح های مناطق روستایی

وعده امارات برای پایبندی به توافق اوپک

قیمت سکه ، طلا و ارز (جدول)

آیا هیوندا تبدیل به بزرگ ترین خودرو ساز جهان خواهد شد؟

آرین موتور، رتبه اول رضایت مندی مشتریان را کسب کرد

خرید موتورسیکلت بی ام و

آیا بحران بدهی استارتاپ های ایرانی در راه است؟

موانع پیش روی ژاپن در تولید انرژی بیومس

واریز نشدن مستمری بازنشستگان 18 شرکت نفتی واگذار شده + اسامی شرکت ها

بانک پارسیان گواهی سپرده خود را تسویه کرد

ایرانی که به نشانه اعتراض خودروی BMW خود را به آتش کشید+فیلم

جلوگیری از افزایش قیمت مسکن در چین با کنترل سوداگری و دلالی

شروع قیمت گوگل پیکسل 2 از 650 دلار خواهد بود

خرید یکی از محصولات فول آپشن Lexus در خارج از کشور چند دلار آب می خورد؟

قایق لوکس 60 میلیارد تومانی پورشه چه امکاناتی دارد؟

تشریح روبط اقتصادی ایران و قزاقستان؛ قزاق ها برای توسعه تجارت به ایران می آیند

بزرگترین لاکپشت جهان با 2متر طول و 500 کیلو وزن! +عکس

رییس جمهوری آذربایجان تاسیس کارخانه ایران خودرو را مظهر همکاری ایران و (جمهوری) دانست

با 7 راه ساده برای سرعت بخشیدن به تلفن های هوشمند اندرویدی آشنا شوید

عرضه سهام کرمان خودرو در روزهای آتی بیشتر می شود

کاهش عرضه میعانات قطر و آمریکابه نفع ایران تمام شد

موتورسیکلت عجیب پورشه الهام گرفته شده از آیفون را ببینید

قیمت نفت به بالاترین رقم 8 ماه اخیر رسید

سیم کارت های شاتل موبایل با پیش شماره 0998 و کد یک وارد بازار شد

خدمات پس از فروش ایران خودرو باز هم صعود کرد

تحریم صادرات آمریکا به ایران

تسویه موفق 2.000 میلیارد تومان گواهی سپرده بانک پارسیان

ظاهرا میت 10 تنها تلفن هوشمند کمپانی هوآوی نیست که در پاییز امسال معرفی خواهد شد

استخدام شرکت فرانسوز یزد از سراسر کشور

مراحل مقدماتی الکام گیمز به صورت آنلاین آغاز شد

پیشنهاد افزایش دوره بازپرداخت وام مسکن به 20 سال

حدود 1.3 میلیون مسکن چندخانواری داریم

کریدور اقتصادی چین برای دسترسی به بنادر پاکستان ساخته می شود

مقایسه تالیسمان و اپتیما GT-LINE+تصاویر

نگاهی به جایگاه حوزه صادرات در رونق اقتصادی کشور

کاهش 5 دلاری قیمت جهانی طلا

«بام» ارزی در راه است

کاهش بودجه مصرفی نهاد ریاست جمهوری در سال 95

قانون لیمو چیست؟

نجات 65 بنگاه اقتصادی بحرانی با تسهیلات بانک ملی ایران

ناوگان نفتکش ایران 2 گواهینامه جدید بین المللی دریافت کرد

رقم وام مسکن، امسال بالا نمی رود/ افزایش دوره بازپرداخت اقساط به شرط ارائه یارانه

پردرآمدترین شغل های ایران را بشناسید! +عکس

وقتی سیف خوش خبر می شود!

بیش از 160 "تاجر افغانستانی" در بندر چابهار سرمایه گذاری کرده اند

مذاکرات رسمی ایران و عراق از ماه آینده آغاز می شود

تاکسی های لوکس تسلا در دوبی

آموزش نیروهای شبکه خدمات پس از فروش ستاره ایران از سوی دایملر

استخدام سرپرست استخر،پذیرش بولینگ،نیروی خدمات استخر

دولت نگاه ویژه ای برای افزایش سهم مدیریت جوانان و زنان در دستگاه های اداری دارد

استخدام نیرو جهت کار در بستنی فروشی صوفی

جزییات خود اشتغالی در سال 96

مصرف سالیانه 90 میلیون متر مکعب بتن در کشور

فقط مرز هوایی ایران با کردستان عراق بسته است

تحریک همزمان عرضه و تقاضا راهکار خروج بخش مسکن از رکود

سازماندهی امکانات سوخت رسانی به زائران اربعین حسینی در مسیرهای منتهی به پایانه چذابه

چگونه از گیربکس اتوماتیک خودرو مراقبت کنیم؟

افت 71 واحدی شاخص بورس در کنار قوت گرفتن قبمت در قندی ها

ادای دین به سیتروئن مهاری با طراحی e-Mehari +تصاویر

شرکت های بین المللی در پارک علم وفناوری ایران سرمایه گذاری کنند

رتبه برتر اسکناس 10 هزار ریالی جدید

پرداخت 1573 هزار میلیارد ریال تسهیلات در دولت تدبیر و امید توسط بانک ملی ایران

استخدام کارشناس شبکه های اجتماعی در شرکت معتبر محدوده صادقیه

معرفی محصول هایما اس5 توربو اتوماتیک

تندر90 سایپا با ظاهر جدید در راه است

تویوتا RAV4 با پیشرانه هیبریدی معرفی شد

تحقق اهداف معدنی برنامه ششم توسعه، نیازمند رشد 15 درصدی سرمایه گذاری

کاهش 4،3 درصدی نرخ بیکاری در خراسان رضوی

تأمین 60 درصد مطالبات سال 95 پیمانکاران و انتشار 2600 میلیارد تومان اسناد خزانه

نجات 65 بنگاه اقتصادی بحرانی با تسهیلات بانک ملی ایران

بازدید از موزه ها 5 مهر رایگان است

محدود شدن صادرات نفت ایران

راهنمای کامل خرید سیستم صوتی متناسب با هر بودجه ای

در چرایی مخالفت با جداسازی وزارتخانه های اقتصادی/ هزینه ای که دوبار پرداخت می کنیم

مرغ و نودل کنجدی

قیمت فروش پژو 2008 در بازار آزاد چقدر است؟

حضور ایران خودرو در نمایشگاه بین المللی صنعت آذربایجان

استخدام معاون آموزش، معاون پژوهش و مدیر زبان و حسابدار

استخدام استانداری کهگیلویه و بویراحمد (خبر جدید)

انتصاب مدیرروابط عمومی موسسه اعتباری ملل

شرکت BP فعالیت خود را در میدان گازی خزان عمان آغاز کرد

قیمت ارز و سکه، دوشنبه 3 مهر

تاکنون بیش از 800 هزار گلکسی نوت 8 پیش خرید شده است

گروه خودرو سازی سایپا شاهد تحولی بزرگ و بی سابقه خواهد بود

نسخه جدید استینگر به بازار خواهد آمد

صادرات نفت ایران موقتا محدود می شود/توقف واردات بنزین تا سال آینده

ایجاد مرکز مطالعات گوزن زرد ایرانی در خوزستان ضروری است

اطلاعیه ایران خودرو در خصوص پخش خودسرانه تبلیغات ماهواره ای

قیمت دلار صعودی شد/ ریزش قیمت طلا در بازار

خسارت هنگفت سیلاب به عشایر کوچ روی مشگین شهر

انجمن خودرونگاران رسما آغاز به کار کرد/ هیئت مدیره انجمن انتخاب شدند

چین سیاست های محدودکننده بر سوداگری مسکن وضع می کند

استخدام گرافیست حرفه ای با بیمه و مزایا در اصفهان

پلمپ چاه های غیرمجاز در تهران

پروژه تولید فولاد مجتمع بردسیر 91 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

نسل هشتم پردازنده های اینتل از راه می رسد

استخدام مسئول دفتر مدیرعامل،مهندس فروش،مهندس پروژه

نگاهی به جایگاه حوزه صادرات در رونق اقتصادی کشور/ قفل هایی که باید گشوده شوند!

پردرآمدترین بازیگران جهان در سال 2017

پتانسیل 30 میلیارد دلاری سرمایه گذاری در معدن/ نقشه راه معدن به رییس جمهور ارائه می شود

بازگشت گردنبند 300 میلیونی به صاحبش در فرودگاه +عکس

سخن همکار :" مهر به دوم هم رسید و خبری از پرداخت حقوق بازنشسته ها نشد "

درخواست از بانک شهر برای تامین منابع مالی خطوط 6 و 7 مترو/ امنیت خط 7 هنوز تایید نشده است

اسکله نفتی در بندر شهیدرجایی ایجاد می شود

5 راهکار بهبود عملکرد کشت ذرت در ایران/ هدف افزایش عملکرد 7,5 تن در هکتار به 9.5 تن است

استفاده از خودروهای برقی در نیویورک آسان تر می شود

تهدید دولت استرالیا برای محدود کردن صادرات LNG

28 تیرماه، آخرین فرصت برای ثبت نام در همایش «آینده اقتصاد فناوری اطلاعات»

اپل اعتیاد به گوشی های هوشمند را درمان می کند!

مشارکت بانک ملی ایران در آزادسازی سه زندانی معسر

ایجاد استراتژی روابط عمومی در هفت روز

استخدام برنامه نویس،مسلط به برنامه نویسی C در دلفین آپادانا/اصفهان

تصفیه خانه اضطراری 10هزارمتر مکعبی اروندکنار وارد مدار شد

ماندگاری فرآورده های نفتی در گمرکات صفر شد

در جریان گشایش شهرک صنعتی جدید شهر «نفتچالا»؛ بازدید الهام علی اف از خودروسازی مشترک با ایران/تصاویر

همه آنچه درباره lincoln continental؛ یک خودروی اصیل و هوشمند نمی دانید! +تصاویر

تحویل خودرو دنا پلاس به خانواده شهدای پلاسکو

آرین موتور رتبه اول رضایت مندی مشتریان را کسب کرد

جدول/ قیمت سکه و ارز در روز دوشنبه

قیمت نفت به بالاترین رقم 8 ماه اخیر رسید

خسارت ناتوانی مدیریتی و زیان بانک اقتصاد نوین بر دوش سهامداران

تامین مالی سایپا با اوراق اختیار فروش تبعی دالبر

خسارت هنگفت سیلاب به عشایر کوچ روی مشگین شهر

استخدام کارشناس بازرگانی،کارآموز بازرگانی و گرافیست با حقوق

لزوم برخورد با بنگاه هایی که اطلاعات مالی خود را افشا نمی کنند

70 درصد مطالبات گندم کاران پرداخت شد

استخدام آبدارچی،خانم،باحقوق،بیمه در شرکت طیف ساز

مرز ترکیه با اقلیم کردستان بسته شد/ترددکامیون های ترک ازخاک ایران

لغو معافیت مالیاتی تولیدات صادراتی معدنی گام مثبت است/ توان جذب30 میلیارد دلارسرمایه خارجی

مهلت تسویه باقیمانده بدهی اقساط سهام عدالت تمدید شد

تخفیف 30 درصدی قطارهای رجا برای سالمندان

خسارت هنگفت سیلاب به عشایر کوچ روی مشگین شهر

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در شرکت صدگان در البرز

سونامی استارت آپ های بدهکار در راه است

70 درصد بذر اصلاح شده در استان تهران بین کشاورزان توزیع شد

وزارت بهداشت: افزایش مصرف سیگار در دختران نوجوان/ قیمت سیگار در ایران ارزان است

برای خرید خودروی برلیانس اتوماتیک چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول قیمت

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور: 30 درصد ظرفیت مدیریت ها باید به زنان اختصاص داده شود/ لزوم کاهش 15 درصدی نیروی انسانی در دستگاه های دولتی

فاینانس چیست؟

مدیرکل اقتصاد و دارایی: 65میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان یزد جذب شد

جزییات تعرفه ای مصوبه احتمالی دولت برای آزادسازی واردات خودروهای بالای 2500 سی سی

بانکداری اجتماعی و قرض الحسنه، نماد پایداری و کارآمدی در جهان

بانکداری اجتماعی و قرض الحسنه، نماد پایداری و کارآمدی در جهان