مطالب مرتبط:
مظاهری در نشست خبری بسیاری از شعارهای انتخاباتی رییس جمهور با معرفی کابینه زمین گیر شد/ سرانجام برجام جوان مرگ شده چه خواهد شد؟
دیدار سفیر جدید ایران در فرانسه با رییس جمهور
طعنه روحانی به اصلاح طلبان/ واکنش رییس جمهور به اظهارات جریان چپ!
دیدار سفیر جدید ایران در فرانسه با رییس جمهور
دیدار سفیر جدید ایران در فرانسه با رییس جمهور
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 مرداد 1396 ساعت 23:022017-08-16سياسي

رییس جمهور:/شجاعانه و با دوراندیشی و درایت تصمیم خواهیم گرفت


برای تامین آزادی، امنیت و پیشرفت از همه نخبگان و صاحب نظران و اقشار مردم در کشور مدد می جویم.

کار امروز شروع یک همکاری چهارساله خواهد بود.

- "رییس جمهور حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی با حضور در صحن مجلس عنوان کرد: خداوند بزرگ را شاکرم که بار دیگر پاداش چهار سال تلاش صادقانه به مردم را از طریق رای ملت توفیق مجددی برای خدمت به آرمان های اسلام و انقلاب اسلامی و عظمت ایران قرار داد.

او افزود: به ساحت امام زمان درود و سلام می فرستم که با عنایات خاصه خود این ملت مومن را در حمایت خود قرار داد و از مردم بیدار و غیور ایران سپاسگذارم که با حضور آگاهانه خود در انتخابات 96 از سویی امنیت ملی را تضمین کردند و بر اعتبار صندوق رای به عنوان شاخص وحدت پای فشردند و از رهبری فهیم تشکر می کنم که همواره با رهنمود خود از استقلال کشور و آزادی مردم حراست کرده و از دولت جمهوری اسلامی در مسیر خدمت به مردم حمایت کردند .

مراسم تحلیف نمادی از همدلی میان ارکان نظام و نمودی از جایگاه بین المللی ایران بود رییس جمهور تاکید کرد: لازم می دانم بابت مهمان نوازی مجلس در مراسم روز تحلیف از رییس مجلس، هیات رییسه و همه نمایندگان تشکر کنم.

مراسم تحلیف نمادی از همدلی میان ارکان نظام و نمودی از جایگاه بین المللی ایران بود.

انتخابات 96 که با حضور پرشور مردم برگزار شد، علاوه بر تجلی اصل مردم سالاری دینی در جامعه جوان ایران، 39 سال بعد از انقلاب فرصتی فراهم کرد که مردم در میان رویکردها آگاهانه به داوری بنشینند و به برنامه رییس جمهور منتخب رای دهند.

کار امروز شروع یک همکاری چهارساله خواهد بود روحانی گفت: الان که ملت با اکثریت قاطع اعتدال را برگزیده من خود را به تحقق آن برنامه ها متعهد می دانم و حراست از حقوق همه مردم (چه آنها که به من رای دادند چه آنها که دیگری را انتخاب کردند) وظیفه خود می دانم و برای تامین آزادی، امنیت و پیشرفت از همه نخبگان و صاحب نظران و اقشار مردم در کشور مدد می جویم.

کار امروز شروع یک همکاری چهارساله خواهد بود.

رییس جمهور و نمایندگان وظیفه مشترک برای تحقق خواست مردم دارند رییس جمهور با بیان اینکه نقش نمایندگان، نقشی ویژه و تعیین کننده است، خاطرنشان کرد: رییس جمهور و نمایندگان مجلس وظیفه ای مشترک برای تحقق خواست مردم دارند.

این وظیفه مشترک هم در انتخاب وزرا و هم در فراهم کردن فضای حقوقی و عملی اقدام و عمل خواهد بود.

مسائل اصلی کشور با همدلی و همکاری سه قوه حل می شود روحانی با بیان اینکه کاری را که امروز آغاز می کنیم شروع یک همکاری چهار ساله خواهد بود، ابراز داشت: وزیرانی که با معرفی رییس جمهور و رای اعتماد نمایندگان بار مسئولیت اداره کشور را بردوش می گیرند، باید اطمینان داشته باشند که در مسیر خدمت از حمایت و همکاری مجلس برخوردار خواهند بود و همچنان که رهبری بارها تاکید کرده است مسائل اصلی کشور تنها با همدلی و همکاری سه قوه و دیگر نهاهای کشور حل خواهد شد.

امروز کسی از انزوا، آشفتگی اقتصادی، تورم و توقف اشتغال زایی سخن نمی گوید او تاکید کرد: امروز با لطف خدا و همت مردم برخی از چالش های سال 92 را پشت سر گذاشته و امیدوارتر و تواناتر از گذشته، آماده تدبیر و عبور از چالش های بزرگ پیش رو هستیم.

امروز کسی دیگر نمی تواند از انزوای ایران و ائتلاف جهانی علیه ملت ایران سخن بگوید.

کسی امروز نمی تواند از آشفتگی اقتصادی، تورم چهل درصدی، کاهش تولید ملی و توقف اشتغال زایی سخن بگوید.

دولت می خواهد در 4 سال دوم خود به اصلاح امور اقتصادی بپردازد رییس دولت دوازدهم با اشاره به انتخابات 29 اردیبشهت گفت: امروز دولت با اعتماد روزافزون مردم که در رای سیاسی و عمل اقتصادی تجلی یافته است معتقد است این سرمایه اجتماعی می تواند به پشتوانه حرکات اقتصادی و شکوفایی فرهنگی تبدیل شود.

او ادامه داد: راه درازی مانده است تا رسیدن به زندگی شایسته برای این مردم سربلند در خانواده جهانی باید گام های بلندی را برداریم.

روحانی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید می خواهد در 4 سال دوم خود به اصلاح امور اقتصادی بپردازد که به کمک صمیمانه و صبورانه مجلس و قوه قضاییه نیازمند است.

دولت دوازدهم برای هماهنگی هر چه بیشتر از محیط زیست گرفته تا سیاست خارجی، مدیریت اقتصادی و هر آن چه در سرنوشت مردم تاثیر می گذارد با دو قوه دیگر بایدهماهنگی داشته باشد تصمیمات ما بر مبنای خردجمعی خواهد بود او با اشاره به این که روند تصمیم گیری همت همه جانبه می خواهد، گفت: دولت دوازدهم نظارت دقیقی بر امور خواهد داشت.

با شفافیت بر دستگاهای دولتی زمینه رقابت را فراهم خواهد کرد.

رییس دولت دوازدهم در ادامه با اشاره به برنامه های دور دوم دولت تدبیر و امید عنوان کرد: هفته قبل برنامه دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کردم که برخاسته از همان برنامه ای بود که در دوران انتخابات به مردم تقدیم کردیم.

او با تشریح برنامه های خود گفت: دولت دوازدهم بر مبنای باور به اسلام و با گرایشی اعتدالی تشکیل خواهد شد.

تصمیمات ما بر مبنای خردجمعی خواهد بود.

جلب مشارکت جامعه در مراحل مختلف تصمیم سازی و تصمیم گیری از اصول ماست.

شجاعانه و با دوراندیشی و درایت تصمیم خواهیم گرفت روحانی تاکید کرد: دولت دوازدهم بر اساس واقع بینی و لحاظ کردن ظرفیت های توانمندی گام برمی دارد.

دولت دوازدهم شجاعانه و با دوراندیشی و درایت تصمیم خواهد گرفت.

دوراندیشی که همه عرصه ها را در بر خواهد گرفت.

او افزود: ما در دولت یازدهم منشور حقوق شهروندی را تدوین کردیم و به عنوان راهبردی برای اهتمام هرچه بیشتر مردم می دانیم و بر رعایت کامل آن پافشاری خواهیم کرد.

باید فضای جامعه را متناسب با درآمدهای کمتر از 50 میلیارد دلاری نفت تنظیم کنیم روحانی ادامه داد: کشور ما امروز با مشکلاتی متعددی در حوزه های صندوق های بازنشستگی، آب و محیط زیست مواجه است عدم توجه به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ما را با این آسیب ها مواجه کرده است.

اولین ویژگی مشکلات ذکر شده این است که همگی به تدریج و در طول زمان شکل گرفته و گسترش پیدا کرده است و وقوع همه آنها قابل پیش بینی بوده است.

او با بیان اینکه این مشکلات از خارج نظام شکل نگرفته گفت: این مشکلات از دل تصمیمات اتخاذ شده بیرون آمده و انباشت مشکلات ما را به این جمع بندی رسانده که باید در در شیوه نظام اداری کشور تغییرات الزامی را ایجاد کنیم و برای انتخاب مسیر درست در اصلاحات اقتصادی ضروری است به چرایی مشکلات اقتصادی توجه ویژه داشته باشیم.

رییس دولت داوزدهم خاطرنشان کرد: رفع مشکلات اقتصادی از سوی دولت ها کمتر مورد توجه بوده و شکاف بزرگ میان سطح مورد انتظار مردم و مشکلات ساختاری را همواره درآمدهای ناپایدار نفت پرکرده است همین باعث شده نتوانیم ضعف های بزرگ سیاست گذاری را مشاهده کرده و از آن درس بگیریم.

درآمدهای بالاتر از صد میلیارد دلار سال های نیمه دوم دهه هشتاد تا چند سال دیگر در دسترس نخواهد بود.

پس اولین نکته آن است که فضای جامعه و توقعات جامعه را متناسب با درآمداهای کمتر از 50 میلیارد دلاری نفت تنظیم کنیم.

اجرای موفق اصلاحات اقتصادی به پشتیبانی مردم نیازمند است روحانی تاکید کرد: ما نمی توانیم سرنوشت مردم را در حوزه های مهمی مانند امنیت، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان و تامین اجتماعی که باید بیش از هر چیز دیگر از ثبات برخوردار باشند به بازار پرتلاطم نفت و نوسانات قیمت آن گره بزنیم.

هیچ کشوری نتوانسته با مصرف جایگزین دارایی طبیعی رفاه پایدار را داشته باشد ما نیز دارایی هایمان را به جای حفظ و افزایش مصرف کرده ایم و امروز بخش بزرگی از این دارایی ها در مرز هشدار قرار دارد.

او با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم تغییرات بنیادین در شیوه منابع کشور را به عنوان مهمترین اولویت در دستور کار خود قرار داده، تصریح کرد: میزان دارایی های طبیعی کشور امکان اداره مسرفانه به شیوه گذشته را نمی دهد منبع شفابخش همیشگی یعنی درآمدهای نفتی به میزانی نخواهد بود که بتواند نقش مسکن خود را به خوبی ایفا کند.

رییس دولت داوزدهم با بیان اینکه اجرای موفق اصلاحات اقتصادی به پشتیبانی مردم نیازمند است، اظهارکرد: گاهی بیم از واکنش مردم در انجام اصلاحات اقتصادی باعث شده اجرای آن با تعلل روبرو شده و با تعویق انداختن اصلاحات، هزینه های بیشتری به نسل های آینده تحمیل کند.

مردم اگر بدانند که دولت منتخب آنها صادقانه برای اصلاح امور و بهبود زندگی خود آنها در پی انجام اصلاحات اقتصادی است، علیرغم سختی ها در کنار دولت خواهند بود.

مردم مصالح بلند مدت خود و فرزندانشان را به یک رفاه ناپایدار ترجیح می دهند این را مردم در انتخابات با زبان رای به خوبی اعلام کردند.

حرکت به سمت قله پیشرفت صعود در مسیری دشوار و همراه با سختی هاست.

مردم انتظار دارند درد را درمان کنیم و نه کتمان بیماری روحانی با بیان اینکه اگر اقتصاد کشور دچار بیماری است مردم انتظار دارند درد را درمان کنیم و نه کتمان بیماری، عنوان کرد: مردم از ما شفافیت و صراحت بیشتری می خواهند.

در این مسیر، ما دو راه بیشتر نداریم یا تدبیر و عقلانیت در راه انجام اصلاحات اقتصادی و درمان یا آنکه با پرداخت هزینه های فراوان منفعلانه به سمت و سوی مهار دشواری ها و پیامدهای حاصل شده از اجرای سیاست های نادرست خود بپردازد.

زمینه پرداختن به مسائل اساسی را فراهم کرده ایم او افزود: دولت یازدهم با سخت کوشی و تلاش فراوان و با دستیابی به ثبات و آرامش اقتصادی و گسترش مناسبات در عرصه سیاست خارجی و اقتصادی زمینه را برای پرداختن مسائل اساسی فراهم کرده است.

برنامه دولت دوازدهم تحقق اقتصاد مقاومتی است رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه برنامه دولت دوازدهم تحقق اقتصاد مقاومتی است، یادآور شد: سیاست های دولت در جهت درون گرایی و برون زایی اقتصادی است که این مسائل در برنامه دولت دوازدهم به صورت کامل تشریح شده است اما دستیابی به اقتصادی درون گرا و برون زا نیازمند حل مشکلات و چالش های کشور است.

یکی از مهمترین چالش های کشور عدم تعادل در بودجه کشور است روحانی یکی از مهمترین چالش های کشور را عدم تعادل در بودجه کشور دانست و بیان کرد: طی سال های گذشته اتکا به درآمدهای نفتی و عدم تعادل در قیمت نفت موجب عدم تعادل در بودجه اقتصادی دولت شده است.

داستان تکراری سال های گذشته ما این است که با افزایش قیمت نفت، هزینه ها و مخارج افزایش می یابد ولی با کاهش قیمت نفت دولت نتواسنته است مخارج خود را کاهش دهد.

او با اشاره به کاهش قیمت نفت از سال 93 گفت: عدم توجه به کاهش قیمت و ارائه خدمات به همان سبک و سیاق سبب می شود از یکسو کیفیت خدمات کاهش یابد و از طرفی بدهی دولت به فعالان اقتصادی افزایش پیدا کند که این مسائل نیز قابل تداوم نیست.

باید اتکای دولت به منابع پایدار افزایش یابد رییس جمهور با بیان اینکه برای حل این مسئله باید اتکای دولت به منابع پایدار افزایش یابد، اظهار داشت: برای حل این چالش به دنبال اصلاحات در نظام مالیاتی کشور هستیم و در این راستا، در دولت دوازدهم به سمت نظام جامع مالیات بر درآمد هستیم.

ما در این نظام جامع، بجای افزایش بر نرخ مالیاتی به دنبال افزایش پوشش مالیاتی هستیم.

کاهش نرخ مالیاتی در عین افزایش پوشش مالیاتی ضمن آنکه موجب کارایی نظام اقتصادی می شود و می تواند عدالت در مالیات ستانی را هم به دنبال داشته باشد.

باید انگیزه حضور بخش خصوصی را فراهم کنیم او افزود: با نظام جامع مالیاتی علاوه بر کاهش درآمد ها می تواند منابع خود را کارا تخصیص دهد و به همین خاطر ارائه خدمات عمومی مانند آموزش و بهداشت را افزایش دهد.

البته حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاری در ارائه خدمات عمومی مشروط بر آن است که با اصلاح نظام قیمت گذاری انگیزه های لازم برای حضور بخش خصوصی فراهم کنیم که نیازمند حمایت شما نمایندگان است.

مردم انتظار دارند دولت و کل حاکمیت بر خود سخت بگیرند رییس دولت دوازدهم با بیان اینکه طرح های عمرانی با مشارکت بخش خصوصی و اهرم سازی از منابع بخش خصوصی و عمومی صورت می گیرد، تصریح کرد: امری که بودجه امسال و برنامه ششم نیز به آن اشاره داشته است.

مردم انتظار دارند که در گام اول، دولت و بلکه کل حاکمیت بر خود سخت بگیرند و از هزینه های زاید مجموعه سازما ن های بخش عمومی بکاهند.

ترازنامه بانک های کشور نیازمند اصلاحات است روحانی با بیان اینکه انجام اصلاحات محدود به دولت نمی شود، بلکه ترازنامه بانک های کشور نیازمند چنین اصلاحاتی است، خاطرنشان کرد: ضعف بر نظارت بانکی و گسترش موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز، سیاستگذاری های نادرست پولی، تامین منابع مالی از طریق بانک ها، رونق کاذب در بخش مسکن و بنگاهداری های بی ضابطه شبکه بانکی سبب شده تا نظام بانکی امروز با مشکلات عدیده ای روبرو باشد.

بار مالی کسری بودجه و شهرداری ها و سایر نهادهای بر دوش بانک ها نیافتد او اضافه کرد: تجمیع این مشکلات خود را به شکل سودهای وام بالا نشان داده است.

نگاه حاکمیت به نظام بانکی به عنوان محل تامین منابع باید تغییر کند.

برنامه دولت این است که بودجه خود را تراز کند ولی علاوه بر آن، سیاستگذاری باید به گونه ای باشد که بار مالی کسری بودجه و شهرداری ها و سایر نهادهای بر دوش بانک ها نیافتد.

رییس جمهور تاکید کرد: در دولت دوازدهم برنامه اصلاح بانکی ادامه می یاید و دولت و بانک مرکزی از طریق نظام رتبه بندی برای بانک ها و موسسات بانکی برنامه تجدید بانک ها را اجرا می کنند.

برنامه افزایش سرمایه بانک ها عملیاتی خواهد شد رییس جمهور با بیان این که برنامه افزایش سرمایه بانک ها عملیاتی خواهد شد، گفت: از آنجایی که اشتغال در بنگاه های کوچک صورت می گیرد تامین مالی بنگاه های بزرگ از نظام بانکی به نظام سرمایه منتقل خواهد شد.

اصلاحات اساسی در بودجه دولت برای نظام بانکی و نظام بنگاهداری از جمله برنامه های اصلاح نظام پولی است .

او بیان کرد: برای دستیابی به عدالت اجتماعی نیازمند تغییر از شیوه حمایت اجتماعی خود هستیم و دولت دوازدهم حمایت اجتماعی را از یک پوشش گسترده بر تمرکز بر پوشش اقشار نیازمند تغییر خواهد داد و پوشش حمایت های نامشروع به مشروع تغییر می کند و وضعیت معیشتی حدود 10 میلیون نفر از اقشار آسیب پذیر تا سال 99 افزایش 5 برابری خواهد داشت.

حقوق شهروندی از دستگاه های تحت نظر قوه مجریه آغاز شده است روحانی اظهار داشت: دولت دوازدهم علاوه بر تلاش بر رشد اقتصادی که مهمترین مسیر ایجاد شغل پایدار است، در نظر دارد سیاست های اشتغال را به اجرا در آورد و طرح کارورزی را به اجرا می گذارد تا با آموزش نیروهای کار بتواند شرایطی را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و همچنین استفاده بنگاه های بزرگ از آنها را فراهم کند و همچنین در کاهش هزینه بنگاه های سرمایه ای سهم معافیت بیمه کارفرما را اجرا می کند.

او با اشاره به سیاست های داخلی گفت: ایران جامعه ای گسترده است و احترام به همه اقشار ، ادیان و فرهنگ ها از اهداف دولت است و همچنین استفاده از زنان در سمت های مختلف را در نظر داریم که استفاده از زنان جوانان در معاونت زمینه فراهم شدن فعالیت همه اقشار است.

روحانی با تاکید بر توسعه نهادی و حزبی تاکید کرد: حق شهروندان را در فعالیت سیاسی ، اجتماعی به رسمیت شناخته و از آنها حمایت خواهد کرد و اجرای حقوق شهروندی از دستگاه های تحت نظر قوه مجریه آغاز شده است و همچنان سایر قوا را به رعایت حقوق شهروندی دعوت می کند.

رییس جمهور با اشاره به سیاست خارجی گفت: تعامل گسترده با جهان در حفظ عزت ، کرامت ایرانیان است و در این مسیر پرونده هسته ای با مذاکرات کارشناسانه اجماع ملی ، حمایت مقام معظم رهبری به سرانجام رسید.

ایران برجام را تهدیدی علیه کشورها نمی داند روحانی با یادآوری شرایط ایران در زمان تحریم گفت: قطعنامه های تهدیدکننده امنیت ملی و تحریم ها و همچنین قطعنامه فصل هفت زیر نظر شورای امنیت ملی با برجام یک جا لغو شد و مشاهده کردیم که مناسبات اقتصادی با جهان به یکباره شتاب تازه ی گرفت .

او ادامه داد: در حوزه های فناوری با آن که فشارهایی که بر روی ایران بود انتظار بی ثباتی را داشتند اما دیدند که ناکام هستند و ایران در شرایط امنی به سر می برد .

رییس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: با به فرجام رسیدن برجام، فصل نوینی در سیاست خارجی ایران آغاز شد ایران برجام را تهدیدی علیه کشورها نمی داند بلکه توافقی برد برد است که مسیر همکاری را بین کشورها باز کرده است .

او ادامه داد: علت بهانه جویی و عهدشکنی دولت جدید آمریکا در زیاده خواهی این کشور است ایران به تعهدات خود پایبند است .

جهانیان دیدند که ایران به روح برجام پایبند است روحانی با اشاره به رفتارهای رییس جمهور جدید آمریکا گفت: آنها دوست دارند با زبان تهدید سخن بگویند و می خواهند خود را از مزایای صلح محروم کنند.

عده ای نیز از پاره کردن برجام سخن می گفتند با مشورت با مشاوران خودشان متوجه شدند که این ایران نیست در انزوا قرار می گیرد بلکه خودشان دچار این تهدید می شوند.

او در ادامه افزود: جهانیان دیدند که ایران به روح برجام پایبند است و دولت ایالات متحده همه نوع توافقی را از پاریس گرفته تا باکو از نفت تا ماورای اقیانوس آرام زیر پا می گذارد و به دنیا نشان داد که نسبت به تعهدات خودش چگونه عمل می کند .

برجام الگوی توسعه دیپلماسی بشر را تغییر داده است رییس دولت دوازدهم در ادامه با اشاره به رفتارهایی که دولت آمریکا در مقابل برجام دارد، عنوان کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ پرافتخار خود نشان داده که هر جا تعهدی را امضا کند، پای آن می ایستد و امروز دنیا متوجه شده که این آمریکا است که به تعهدات خود عمل نمی کند.

دولت جدید آمریکا از تجربه دولت های قبلی درس بگیرد و ببیند آنها چگونه در پای میز مذاکره نشسته اند.

روحانی خطاب به دولتمردان آمریکا گفت: اگر آنان مایل باشند برجام را نقض کنند، مطمئن باشید در مدت زمان کمتری از ماه و سال آن هم در شرایط ساعت و روز به شرایط پیشرفته ای به زمان قبل از برجام بازخواهیم گشت برجام الگوی توسعه دیپلماسی بشر را تغییر داده است.

در زمینه سیاست فرهنگی، اولویت ما اخلاقی زیستن است او ادامه داد: منطقه پرتنش غرب آسیا به دلایلی در وضعیت بسیار خطرناکی است.

ایران خواستار منطقه ای امن است و همکاری و همدلی کشورهای منطقه تنها راه دستیابی به امنیت و اهداف مشترک و نابسامانی های درونی و تحمیلی در منطقه می داند.

ایران بی ثباتی، گسترش افراطی گری و خشونت گروه های تکفیری به عنوان چالش اصلی منطقه می داند و با حسن نیت به دنبال ثبات است و راه حل آن را تنها از طریق منطقه می داند.

ایران به عنوان لنگرگاه ثبات، دست دوستی خود را به سوی دیگر کشورهای منطقه دراز کرده است.

روحانی با اشاره به اولویت سیاست خارجی گفت: اولویت بنیادین سیاست خارجی در دولت دوزداهم گسترش دوجانبه و چند جانبه ای است.

اولویت دیگر تقویت دیپلماسی اقتصادی در جهت دستیابی به حضور موثر در منطقه و تقویت صادارات کالاهای غیرنفتی و زمینه سازی برای حضور بخشی خصوصی در منطقه و جامعه بین المللی است.

رییس دولت دوازدهم درباره اولویت برنامه های دولت در حوزه های محیط زیست، فرهنگی و اجتماعی گفت: در زمینه سیاست فرهنگی، اولویت ما اخلاقی زیستن است.

نکته دوم در این حوزه زدودن نگاه امنیتی به فرهنگ است و بسط آزادی های قانونی و مخصوصا دوری کردن از برخوردهای سلیقه ای که معضل اصلی ما در بحث اجتماعی و فرهنگی است.

نظام سلامت نیازمند اصلاحات ساختاری است او ادامه داد: کیفیت گرایی در مدارس و دانشگاه ها از دیگر اولویت های ما است که مهمترین اقدامات فرهنگی دولت است همچنین کارآمد کردن دانشجویان و دانش آموزان برای اینکه بتوانند شغل و فعالیت را در آینده بر دوش گیرند از دیگر برنامه های دولت دوازدهم است.

رییس جمهور درباره اولویت های محیط زیستی گفت: در زمینه محیط زیست برنامه های اصلی ما اصلاح مدیریت منابع آب است که یکی از عوامل مشکلات محیط زیستی است.

همچنین مقابله با فرسایش خاک، احیای جنگل ها و مراتع مقابله با آلودگی هوا در کلان شهرها، مقابله با ریزگردها که با معاونت جدید سازمان محیط زیست به طور مفصل در این باره صحبت شده است.

حفظ جنگل ها و مراتفع مدیریت پسماندها و فاضلاب از دیگر اولویت های دولت است.

روحانی درباره اولویت های اجتماعی دولت گفت: اولین مسئله در حوزه اجتماعی بهداشت و درمان است.

طرح تحول سلامت نشان دهنده این است که دولت یازدهم به این مسئله اهمیت داده است و در دولت دوازدهم نیز ادامه خواهد داشت.

نظام سلامت نیازمند اصلاحات ساختاری است که اصول آن تشریح شده ما نیاز به این اصلاحات داریم تا بتوانیم به منابع پایدارمتکی باشیم.

ما نیازمند اتکا به مردم و کاهش تصدی گری هستیم.

شایعه در میان گذاشتن لیست وزرا با رهبری، درست نیست روحانی خاطرنشان کرد: بهبود سطح پوشش و ارائه کیفیت خدمات بیمه ها از دیگر اولویت هاست.

همچنین مسئله آسیب های اجتماعی از مهمترین اولویت هاست که به جد دنبال می شود و خوشبختانه نسبت به گذشته مقداری کاهش پیدا کرده است.

همچنین اصلاح وضعیت صندوق های بازنشستگی از دیگر اولویت های ما خواهد بود.

او با بیان اینکه خلاصه برنامه ما 77 صفحه است و کتاب شامل 232 صفحه است و نمایندگان آن را مطالعه کرده اند، تصریح کرد: نمایندگان محترم من برای تشکیل کابینه دولت دوازدهم با توجه به رویکردها و برنامه های مطرح شده پس از مشورت های فراوان و ارزیابی عملکردها و هماهنگی در مسیر اعتدلال، 17 نفر از مدیران ارشد کشور را با توجه به جمیع جهات و محدودیت های موجود معرفی کردم من به همه آنها اعتماد دارم و مطمئن هستم این افراد توانمندی خود را برای توسعه کشور و تامین منافع ملی و در راستای نظام جمهوری اسلامی به کار خواهند گرفت.

رییس جمهور با اشاره به شایعاتی که در خصوص انتخاب وزرا در فضای مجازی و حقیقی مطرح شده بود تاکید کرد: رییس جمهور در معرفی 17 وزیر تحت تاثیر هیچ جناح، حزب و تشکلی نبوده همه جناح ها و تشکل ها پیشنهاداتی را کتبی و شفاهی داشتند اما هیچ فشاری نبوده و شایعاتی مطرح شد مبنی بر اینکه لیست وزرا با مقام معظم رهبری در میان گذاشته شده که این شایعه درستی نبوده آنچه در دولت دوازدهم عمل کردم عیننا در دولت یازدهم نیز به آن عمل کردم.

با رهبری 50 سال رفاقت دارم روحانی با اشاره به دوستی خود با رهبر انقلاب و مشورت هایش با ایشان گفت: رهبری به عنوان رهبر و بزرگ ما و کسی که با او 50 سال رفاقت دارم، معمولا در همه مسائل با ایشان مشورت می کنم و ایشان با کمال محبت آنچه مصلحت کشور است، تذکر می دهند.

برای وزارت علوم سرپرست معرفی می کنم او با بیان اینکه معرفی وزرا در چارجوب قانون اساسی است، اظهار داشت: امروز رییس جمهور 17 وزیر را معرفی می کند و در روزهای آینده یک وزیر باقی مانده علوم را معرفی کنم که البته دوست داشتم امروز وی را معرفی کنم ولی به تاخیر افتاد از جمله آنکه فردی که با او صحبت کرده بودم، ایشان در دقایق آخر اعلام انصراف کرد و در ساعت های باقیمانده فرصت صحبت و هماهنگی نبود و بعد از رای اعتماد وزرا، برای وزارت علوم سرپرست معرفی می کنم.

رشد سازمانی بطحایی در وزارت آموزش و پرورش بوده است رییس دولت تدبیر و امید در رابطه با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش تصریح کرد: از دکتر فانی و دکتر دانش آشتیانی که زحمات بسیاری در دولت یازدهم در زمینه وزارت آموزش و پرورش کشیدند، تشکر می کنم و برای آنها آرزوی موفقیت می کنم.

برای این وزارتخانه، آقای سید محمد بطحایی را در نظر گرفتم که در سمت های مختلف این وزارتخانه خدمت کردند و رشد سازمانی شان نیز در این وزارتخانه بوده است.

ایشان در سند تحول بنیادین زحمات بسیاری کشیدند و در ماه های گذشته در سمت معاونت توسعه مدیریت آموزش خدمت می کردند و در ماه های اخیر رییس مرکز ملی راهبردی برنامه و بودجه بود.

برای وزیر آموزش و پرورش سفارش جدی می کنم روحانی افزود: مهمترین و بزرگترین وزارتخانه آموزش و پرورش است هر جا در این زمینه کار کنیم و برای آن سرمایه گذاری کنیم، نتیجه بهتری برای کشور و فرزندان خواهد بود.

همانطور که انتظار دارم همه وزرا رای اعتماد را کسب کنند، برای وزیر آموزش و پرورش سفارش جدی می کنیم زیرا می خواهیم بسیار قوی در این زمینه کار کنند.

روحانی تربیت زیربنایی فکری برای زندگی، تقویت هویت ایرانی اسلامی دانش آموزان، تریبت انسان هایی خلاق و سازگارتر با نیازمندی های ما، توانمندسازی دانش آموزان از نظر جسمی و ذهنی، ارتقای وضعیت معیشتی معلمان، متناسب سازی نیروهای آموزش با نیازهای کشور از نظر کمی و کیفی، کاهش تصدی گری و چابک سازی تشکیلات را از جمله مهمترین دستورکارهای وزارت آموزش و پرورش در دولت دوازدهم برشمرد و تاکید کرد: من به ایشان گفتم خروجی آموزش و پرورش با گذشته باید متفاوت باشد.

ضمن سپاس از همه معلمان برای جامعه پیچیده آینده نیازمند دانش آموزانی هستیم که جامعه را بشناسند و بتوانند از هویت و فرهنگ خود دفاع کند.

محفوظات تحویل آنها ندهیم که با یک به چپ چپ و به راست راست نیمی از آن بپرد.

وزرای دولت دوازدهم باید برای رده های مدیریتی از ظرفیت زنان و جوانان استفاده کنند روحانی در ادامه با اشاره به گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری گفت: از محمود واعظی که زحمات زیادی برای وزارت ارتباطات و فناوری کشیده است، تشکر می کنم.

ایشان دولت الکترونیک، فراهم کردن زیرساخت ها و شبکه ملی اطلاعات را به وجود آورد که این اقدامات بسیار مطلوب است.

او ادامه داد: آقای واعظی فضای کسب و کار را در کشور ما آماده کرده اند.

دولت یازدهم به مسئله ارتباطات و فضای مجازی اهمیت زیادی می داد که در این دولت هم به آن اهمیت خواهیم داد.

روحانی با اشاره به وزیر معرفی شده عنوان کرد: در وزارت فناوری اطلاعات برای اولین بار ما جوان گرایی خواهیم کرد.

آن چیزی که آرزوی من از دولت یازدهم بود.

کتباً نیز به وزرای دولت دوازدهم اعلام کردم که باید برای سمت های بالا و رده های مدیریتی تعدادی زنان و جوانان حضور داشته باشند.

علاقه مند بودم در دولت دوازدهم سه وزیر زن معرفی کنم، اما نشد رییس دولت دوازدهم با انتقاد به گزینش افراد در دولت ها گفت: اینکه دولت ما تمام می شود و بازمی گردیم به همان زمینه قبلی یعنی اینکه فضا را آماده نکرده ایم.

بعد از 40 سال هنوز نمی توانیم در رده های مدیریتی و مدیرکلی از جوانان با انگیزه و زنان استفاده کنیم.

او تاکید کرد: فرقی بین زنان و مردان نیست.

ما برای حضور زنان و جوانان باید برنامه داشته باشیم که البته گیرهای فرهنگی در این میان بی اثر نیست که باید آنها را برطرف کنیم.

به شدت علاقه مند بودم که در دولت دوازدهم سه وزیر زن معرفی کنم، اما نشد.

حضور زنان در سطح های بالا باید صورت بگیرد.

درب فضای مجازی را نمی توان قفل زد روحانی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: این اولین بار است که ما یک جوان در فضای بعد از انقلاب به دنیا آمده و رشد یافته به عنوان وزیر معرفی می کنیم.

آقای جهرمی را من در شورای عالی مجازی دیدم.

در آنجا مشاهده کردم که چگونه بحث می کند و به فضای مجازی و مسئله ارتباطات آگاهی کامل دارد.

او ادامه داد: بعضی ها نظرشان این است اگر در یک اتوبان تصادف شد و شخصی زیر ماشین رفت و فوت شد خانواده او می توانند با شکایت اتوبان را ببندند.

ما می توانیم اتوبان را ببندیم و تصادف نشود اما مردم از کوره راه ها سر در می آورند.

جلوی تصادف در آنجا را نمی توان گرفت.

رییس دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: باید از فضای مجازی به درستی استفاده کنیم.

من از وزرای دادگستری کشور و اطلاعات خود در دولت دوازدهم می خواهم که همکاری لازم را داشته باشند.

درب فضای مجازی را نمی توان قفل زد.

روحانی این قفل را باز نکرده است این مردم بودند که قفل ها را یکی پس از دیگری باز کردند.

وزیر آینده فرهنگ استفاده از فضای مجازی را جا بیندازد او تاکید کرد: اگر حواسمان نباشد و دقت لازم را نداشته باشیم همین فضای مجازی می تواند خطرآفرین باشد.

رییس دولت دوازدهم خطاب به جهرمی وزیر پیشنهادی وزارت فناوری و اطلاعات گفت: من از شما می خواهم که فضا را به درستی رصد کنید.

ظرفیت ها را بشناسید و تولید و اشتغال را در سرلوحه کارهای خود قرار دهید.

او در ادامه افزود: سال گذشته آقای واعظی گفتند که صدهزار شغل تولید شده از آقای جهرمی می خواهم که 300 هزار شغل ایجاد کند.

شما به عنوان جوان ترین وزیر بعد از انقلاب هستید.

پس به خوبی به مسائل و فضای امروز جامعه آشنایی دارید.

روحانی در ادامه با اشاره به فعالیت های وزارت فناوری و اطلاعات گفت: از وزیر آینده می خواهم فرهنگ استفاده از فضای مجازی را جا بیندازد.

تولید و اشتغال و خلق ثروت را به دست بیاورد و از بخش خصوصی می خواهم در این زمینه ورود کند.

اینکه کسی را دستگیر کنیم و بعدا بفهمیم تقصیری نداشته برای دستگاه اطلاعاتی خوب نیست رییس جمهور با اشاره به گزینه معرفی شده وزارت اطلاعات، گفت: با حجت الاسلام سید محمودعلوی رفاقت و آشنایی از اداوار مجلس شورای اسلامی دارم و در زمان تدوین قانون وزارت اطلاعات ایشان خود آن را نوشتند.

او با بیان اینکه می خواهیم امنیت را حفط کنیم و از آن طرف آرامش برای مردم ایجاد شود، بیان کرد: برای آرامش نیاز به امنیت داریم و وزارت اطلاعات می تواند با رعایت کامل قانون اساسی و احترام به مردم و برخورد ضروری و حداقلی امنیت ایجاد کند؛ چرا با یک احتمال باید برویم و کسی را دستگیر کنیم و بعدا بفهمیم که تقصیری نداشته است؟ این برای دستگاه قضایی و اطلاعاتی خوب نیست و باید تلاش کنیم با مهربانی و رافت با مردم رفتار کنیم.

روحانی با اشاره به فعالیت های وزارت اطلاعات گفت: این وزارتخانه در زمینه تروریست فعالیت های خوبی داشته و همچنین در دستگیری مجرمان اخلاق را رعایت کرده اما هنوز با رفتار ماموران در زمینه دستگیری رضایت کامل نداریم و آقای علوی به عنوان رییس شورای هماهنگی اطلاعاتی باید این فرمان را در دست گیرد و در قانون است که دستگاه ها باید هماهنگی با وزارت اطلاعات داشته باشد و از آقای علوی می خواهیم اجرای حقوق شهروندی مقابله با فساد و تضمین حقوق گروه های مذهبی ، قومی را در ایران در نظر داشته باشند و مقابله با جاسوسی نفوذ بیگانگان و توسعه گردشگری را فراهم کند .

او تاکید کرد: در بخش سایبری اشراف اطلاعاتی را بالا ببرد و تحلیل های راهبردی را بیشتر بتوانند در اختیار مسوولان قرار دهند.

کرباسیان بیش از سی سال تجربه مدیریت رده بالا اقتصادی دارد روحانی در دفاع از گزینه پیشنهادی برای وزارت اقتصاد گفت : من از دکتر طیب نیا تشکر جدی می کنم.

ایشان وزیر فعال و پرتلاشی بود.

در ما در دولت یازدهم 200 جلسه شورای هماهنگی اقتصادی داشتیم.

او افزود: این که رییس جمهور خودش به این مساله اهمیت می داد مهم است.

تقریبا تصمیمات اساسی و مهم دولت یازدهم در اینجا اتخاذ شده است.

ایشان یکی از افراد فعال در این جلسه بود.

من سپاس گذارم و امیدوارم در جای دیگر از او استفاده کنیم.

دکتر مسعود کرباسیان در این وزارت خانه کار کرده است.

روحانی به شوخی گفت: ما آن وزیر را در دولت قبل خواستیم انتخاب کنیم، گفتیم بگویید بیاید گفتند در راه اصفهان است؛ این وزیر را گفتیم گفتند در راه اصفهان است این مبنای این وزارت خانه است.

رییس جمهور خاطرنشان کرد : دکتر کرباسیان در شهرداری و این وزارت خانه بوده و بیش از سی سال مدیریت رده بالا را در بخش های مختلف اقتصادی داشته و در زمینه علم و دانش و ترجمه و نوشتن کتاب فعال بوده و یعنی ارتباط خود را با دنیا حفظ کرده رشته تحصیلی او هم برنامه ریزی است .

نباید به گونه ای باشیم که کشورهای دیگر برای مبارزه با پولشویی به ما سفارش کنند او گفت : یکی از موفقیت های خوبی که باعث شد من اعتماد بیش از گذشته به او پیدا کنم، سامان دهی گمرک است.

گمرک ما مشکلات زیادی داشت.

سامانه الکترونیکی فعال شد و به جایی رسید که در مقطعی واردات کم شده بود ولی درآمد ما افزایش داشت روحانی افزود: اولین خواست من از ایشان مبارزه قاطع با پول شویی و فسادهای سازمان یافته است.

در مسائل پولی و مالی و بانکی ما نیازمند هستیم همه آیین نامه های مربوط به پول شویی و مبارزه مالی با تروریسم به دقت اجرا شود.

ما نباید به گونه ای باشیم که کشورهای دیگری به ما سفارش کنند، برای مبارزه با پول شویی و مبارزه مالی با تروریسم ما باید پیشرو باشیم.

ما قربانی تروریسم هستیم.

اسلام به ما این را می گوید.

ما باید این را اولویت قرار دهیم.

روحانی اولویت دوم را مسائل بانکی خواند و گفت: اینها باید اصلاح شود ما نیاز به تحول و اصلاحات داریم.

بانک باید به کار خودش برگردد.

بانک منحرف شده و نمی تواند کارش را انجام دهد.

وظیفه بانک بنگاه داری نیست.

مخصوصا اگر ما تولید می خواهیم و اگر اشتغال می خواهیم و صادرات غیرنفتی می خواهیم اینها حمایت های بانک را می خواهد.

در سرمایه گذاری خارجی باید بانک های ما فعال باشد.

بانک باید با جهان ارتباط برقرار کند.

بخش بزرگی از این مشکلات در دولت یازدهم حل شده و انضباط مالی و نظام مالیاتی برای ما مهم است.

نظام مالیاتی ما به قرن 19 برمی گردد روحانی گفت : نظام مالیاتی ما به قرن 19 برمی گردد.

این باید معلوم باشد که ما چقدر درآمد داریم، از کجا می آوریم و به کجا می فروشیم.

نباید فشار مالیاتی به مردم بیاوریم.

از آنهایی که تا به حال مالیات ندادند و نمی دهند، مالیات بگیریم.

عدالت مالیاتی باید رعایت شود.

او در خصوص این وزارت خانه در پایان گفت : دولت الکترونیک مهم است.

صنعت بیمه و افزایش سهم بیمه مهم است.

سالم سازی مسیر خصوصی سازی مهم است و مساله جلب سرمایه گذاری خارجی برای اشتغال مهم است ظریف را به کارشناس بودن و صبر می شناسید روحانی درخصوص وزارت امور خارجه و گزینه پیشنهادی آن، محمدجواد ظریف خاطرنشان کرد: آقای ظریف گفتند معرف از معرف اجلا باشد.

همه شما دکتر ظریف را به تقوا، به پاکدامنی، کارشناس بودنش در سیاست خارجی، به پر کار بودنش و به صبر و حوصله اش که البته گاهی عصبانی هم می شود، می شناسید.

مردم ایران چماق امریکا را بالای سر ایران می دیدند او با بیان اینکه دکتر ظریف با صبر و حوصله زیادی با آن جماعت عجیب و غریب مذاکره انجام داد، ابراز داشت: من از طرف همه ملت ایران و وزرا از ایشان تشکر می کنم.

ایشان یک توطئه بزرگ را خنثی کردند.

امریکایی ها حربه ای را ایجاد کرده بودند.

اگرچه امریکا نمی توانست آن حربه را عملی کند و ملت ایران ایستاده بود ولی هر وقت مردم سرشان را بالا می آوردند، یک چماق را بالای سر خود می دیدند.

چماق امریکا قطعنامه ها بود رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه آن چماق فصل هفتم منشور سازمان ملل و قطعنامه ها و موصبات شورای حکام بود، عنوان کرد: آنها مانند چماق بودند.

یک نفر با چماق بالای شما باشد، شما بگویید نمی زند، خب نزند ولی بالا بودن آن چماق موجب حواس پرتی می شود.

ما این چماق و دست را از بین بردیم.

راه تقویت بنیه دفاعی کشور را فراهم کردیم روحانی با بیان اینکه برجام را اقتصادی می دانند، یادآور شد: مسئله اول برجام، امنیت ملی، برهم زدن برنامه ها و حربه های امریکا و تثبیت حقوق هسته ای ایران است.

ما امروز کار هسته ای می کنیم و دنیا به ما کمک می کند.

ما حقوق خود را در مسئله هسته ای تثبیت کردیم.

منع معاملات تسیلحاتی را از بین بردیم و ممنوعیت آن را به پنج سال محدود کردیم که دو سال آن گذشه است.

راه تقویت بنیه دفاعی کشور را فراهم کردیم.

برای حل تحریم های غیرهسته ای آماده ایم او افزود: برخی وضعیت قبلی کشور را یادشان رفته است.

اقتصاد و وضعیت نفت را فراموش کردند.

بحث سوییفت و عدم سرمایه گذاری در کشور را فرامشو کردند.

حالا می گویند چرا بانک های بزرگ سرمایه گذاری نمی کند، می گوییم این بانک بزرگ کیست؟ می گویند می دانیم 60 درصد آن بانک برای امریکایی ها است، تکلیف ما را روشن کنیم.

تحریم هسته ای را برداشتیم.

تحریم های غیرهسته ای هم اهل و سهلا! به ما در مسئله هسته ای اجازه داده شد در این باره نیز مجوز بدهید می رویم آنها را حل می کنیم البته ما متولی همه مسائل نیستیم.

ظریف برای سرمایه گذاری خارجی کارهای زیادی انجام داده است رییس جمهور با بیان اینکه من از دکتر ظریف تشکر می کنم، بیان کرد: تلاش های ایشان منحصر به برجام نبوده است بلکه در منطقه نیز تلاش های فراوانی کرده اند.

می خواهیم شعله جنگ در منطقه ما فروکش بکند البته این شعله خاموش نشده است.

ایشان برای سرمایه گذاری خارجی کارهای زیادی انجام داده اند.

عده ای با ذات برجام مشکل دارند روحانی از ظریف خواست تا برجام را به خوبی حفظ کند و گفت: عده ای با ذات برجام مشکل دارند.

بحث ترامپ و امریکا و سنا نیست آنها کار غلطی انجام داده اند که می ایستیم ولی عده ای با نوجوان برجام مشکل دارند و از آن خوششان نمی آید.

باید از آن حفاظت و حراست کنیم.

باید برای اقتصاد مقاومتی و افزایش صادرات غیرنفتی تلاش کنیم.

او تاکید کرد: امینت منطقه اولویت ماست.

کاهش مشکلات منطقه و تصویر درست از ملت ایران در فضای عمومی جامعه جهانی و کسب جایگاه شایسته تر بین المللی و حل مسائل محیط زیست را از ایشان می خواهیم.

از شما می خواهیم این 17 وزیر را تایید صلاحیت کنید روحانی با گلایه از همهمه نمایندگان گفت: شاید به دلیل بحث های مکرر شما با وزرا در چند روز گذشته این مباحث برای شما تکراری باشد اما من وظیفه معرفی وزرا را دارم و از شما می خواهیم این 17 وزیر را تایید صلاحیت کنید و بیشتر نمی خواهیم.

شما هم وظایفی دارید از نظر قانون و دلسوزی تان برای کشور است و رای شما هر چه باشید مورد احترام است.

باید با حفظ کیفیت خدمات هزینه های درمانی را کم کنیم او درباره وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم در حوزه بهداشت و درمان تصریح کرد: وزیر پیشنهادی ما برای این حوزه دکتر قاضی زاده هاشمی است که زحمات بسیار زیادی برای طرح تحول سلامت کشیدند و این طرح کار بسیار سخت و بزرگی بود که انجام آن به دلیل مشکلات بودجه با سختی پیش می رفت و آقای هاشمی گاهی مواقع اوقات شان از خزانه و بودجه تلخ می شد اما بسیار صبر و تحمل کرد و مردم از انجام این طرح راضی هستند ما هم بعد از رضای خدا رضای مردم را می خواهیم تا بتوانیم خدمات لازم را ارائه دهیم البته همه دولت باید در طرح تحول سلامت کمک کنند.

او با اشاره به تلاش های وافر و پیگیر هاشمی و سفرهای مکرر او گفت: امیداوریم آقای هاشمی با نشاط بیشتر در 4 سال پیش رو فعال باشند البته این طرح به اصلاحاتی نیاز دارد که باید صورت بگیرد و با حفظ کیفیت خدمات هزینه ها را کم کنیم البته کار سختی است اما شدنی است.

حذف همپوشانی های بیمه در دستور کار است رییس جمهور خاطرنشان کرد: مسئله سطح بندی خدمات بسیار مهم است برخی از خدمات در حوزه پزشکی انجام می شود که ضرورت ندارد و مستحب و مباح نیست و وارد مکروه و حرام می شود.

همچنین درباره نظام تشخیص نیز باید سامان دهی شود و پرونده الکترونیک بیماران اجرایی شود این طرح بسیار مهم است و می تواند تسریع کننده باشد همچنین خرید راهبردی بسته های سلامت بسیار مهم است.

حذف همپوشانی های بیمه در دستور کار است و توریسم سلامت برای ما بسیار مهم است و ان شاالله در زمینه این کار وزیر بعدی نیز کمک شایسته ای به وزیر بهداشت درمان و آموزش و پزشکی خواهند کرد.

ربیعی در مسئله صندوق ها کار بسیار بزرگی انجام داده است او درباره معرفی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دکتر علی ربیعی تلاش های خوبی در این زمینه داشتند ما به طور مفصل درباره اقداماتی که باید در بخش صندوق ها، شستا، رابطه این وزرات خانه با وزارت بهداشت و بیمه ها صحبت کردیم.

خدمات بسیار خوبی در 4 سال گذشته داشتند همچنین در زمینه سیستم رفاه اجتماعی برنامه های خوبی داشتند و ادامه می دهند.

روحانی با اشاره به زندگی شخصی و تخصصی او اظهارکرد: زندگی دکتر ربیعی نیز به در همین زمینه کار و رفاه است و مذیقه زندگی را چشیده اند افرادی که مضیقه زندگی را نچشیده اند خیلی مشکلات مردم را حس نمی کنند شاید یکی از فلسفه های ماه رمضان هم همین است آنهایی که خود کارگر بودند و می توانند شرایط کارگران را بهتر درک کنند.

او ادامه داد: آقای ربیعی در مسئله صندوق ها کار بسیار بزرگی انجام داده اند همچنین عملکرد سازمان بهزیستی بسیار خوب بوده و قدم های خوبی برداشته شده که باید ادامه داشته باشد یکی از بارهای سنگین این وزارتخانه مسئله اشتغال است که مربوط به وزارت کار نیست و همه وزارت خانه ها در آن سهیم هستند اما وزارت کار طرح های خوبی در این زمینه داشته که طرح کاروزی در برخی از استان ها انجام شده است.

مسئله اصلی ما با آقای ربیعی اشتغال و پس از آن صندوق ها و مسئله سوم بهداشت و درمان است.

در ادامه لاریجانی با اشاره به عدم حضور وزیر کار در مجلس گفت: وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مجلس حضور ندارند.

روحانی در پاسخ به لاریجانی گفت: از این به بعد هر وزیری که نبود بگویید برنامه هایشان را نخوانیم برای معرفی وزیر دادگستری با رییس قوه قضاییه مشورت کردم رییس جمهور درباره وزیر پیشنهادی در وزارت دادگستری گفت: در دولت یازدهم آقای پورمحمدی در این وزارت خانه بودند که بسیار نقش موثری بین قوه قضاییه و قوه مجریه داشتند.

ایشان به خوبی در بحث های دولت شرکت می کردند و حرف می زدند.

او ادامه داد: آقای پورمحمدی برای ایجاد رابطه بین قوه قضاییه و مجریه بسیار تلاش کردند.

حال ببینید اگر ایشان نبود چه اتفاقی می افتاد.

رییس دولت دوازدهم با اشاره به روند انتخاب وزیر دادگستری عنوان کرد: حال طبق قانون این قوه قضاییه است که وزیر دادگستری را معرفی می کند.

ما در این مرحله با رییس محترم قوه قضاییه نشستی داشتیم که در آن پس از بحث های مختلف آقای آوایی انتخاب شد.

ایشان در تمامی سمت های وزارت دادگستری فعال بودند و کارنامه خوبی دارند.

هرچه از آقای آوایی شنیدیم مشی اعتدال بوده است او ادامه داد: هرچه از آقای آوایی شنیدیم مشی اعتدال بوده است.

در روزهای سختی که در کشور داشتیم، آقای آوایی معتدل عمل کردند و این بسیار برای ما مهم است.

روحانی خطاب به وزیر پیشنهادی دادگستری در دولت دوازدهم گفت: ایجاد ارتباط خوب و موثر بین قوه قضاییه و مجریه از وظایف وزیر دادگستری است که البته خدا را شکر بین این دو قوه ارتباط خوبی وجود دارد.

او در ادامه افزود: حقوق شهروندی و مبارزه با فساد اهداف مهمی است که وزیر دادگستری باید آنها را پیگیری کند.

امیر حاتمی کاملاً به وزارت دفاع مسلط است رییس جمهور در رابطه با گزینه وزارت دفاع اظهار داشت: در وزارت دفاع برادر خوبمان سردار دهقان مسئولیت را برعهده داشتند که آشنایی ما به دفاع مقدس برمی گردد.

ایشان وزیر خوبی در دوره دولت یازدهم بودند و در بخش های راهبردی و تسلیحاتی اقدامات خوبی انجام دادند و شرایط با گذشته متفاوت بود.

او ادامه داد: در دولت دوازدهم بنا بر این داشتیم که با یکی از برادران ارتش همکاری کنیم و البته ارتش و سپاه ندارد و فرمانده شان ولی فقیه است و هر دو برای کشور تلاش می کنند و به نیروهای ارتش و سپاه احترام می گذاریم.

روحانی بیان کرد: امیر سرتیپ حاتمی شخصیتی است که در رده های مختلف ارتش فعال بوده و مدت ها در ستاد کل نیروهای مسلح ارتش فعالیت داشتند و همچنین مدت زیادی با سردار باقری رییس کل ستاد نیروهای مسلح همکار بودند بنابراین کاملاً به وزارت دفاع مسلط است.

حاتمی فرد مورد اعتماد خانواده بزرگ نیروهای مسلح است او با بیان اینکه همه طرح هایی که در وزارت دفاع باید پیش می رفت، پیش رفته است، گفت: حاتمی فرد مورد اعتماد خانواده بزرگ نیروهای مسلح است و برای خدمت به همه نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش، نیروی زمینی، انجام وظیفه می کند و سفارش اکید من در برخی از سلاح ها به خصوص توان موشکی به دلیل اهمیتی که دارد این است که فعالیت بیشتری دا
کلید واژه ها: رییس جمهور - مردم - ایران - انتخاب - مراسم تحلیف - وظیفه - امروز - اسلام - سلام - بین المللی - روحانی - مجلس - شروع - انتخابات - کشور - امنیت - تحلیف - آزادی - مراسم - رییس جمهور منتخب - وزرای پیشنهادی - نمایندگان مجلس - انقلاب اسلامی - جمهوری اسلامی - اسلامی - پیشرفت - برنامه - نخبگان - بعد از انقلاب - بررسی صلاحیت

آخرین اخبار سرویس:
اعتدال زدایی در هلال و ساختمان صلح رقم می خورد؟!

فرمانده سپاه بیجار: نیروهای مسلح برای دفاع از کیان نظام اسلامی آمادگی کامل دارند

واکنش جانسون به آزمایش موشک بالستیک «خرمشهر» + تصویر

معاون اول رییس جمهوری رحلت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفت

اظهارات فائزه هاشمی درباره ازدواج موقت

مدیرکل امور مجلس آموزش و پرورش منصوب شد

پخش فیلم های حماسی دفاع مقدس و غبارروبی مزار لاله های گمنام

سرپرست وزارت علوم:دیگر نمی توان گفت فضای دانشگاه امنیتی است

مشاور وزیر کشور در امور برنامه ریزی منصوب شد

جنجال درباره عضو زرتشتی شورای شهر یزد

وزیر خارجه انگلیس: آزمایش موشکی ایران خلاف قطعنامه 2231 است

امنیت امروز حاصل جانفشانی های دوران دفاع مقدس است

استخدام کارشناس فروش خانم در شرکتی معتبر/اصفهان

نبض فرهنگی تهران در اختیار «معدل احمدی نژاد و قالیباف»!/ نیاز سازمان فرهنگی – هنری به خون تازه؛ انتظار مردم از دکتر نجفی

عکس/ جنجال دوباره سلفی بگیران مجلس

امروز نیازمندنیروی های مؤمن و مخلص نظامی هستیم

انگلیس، آزمایش موشک «خرمشهر» را در تناقض با قطعنامه 2231 خواند

آزمایش موشکی اخیر ایران خلاف قطعنامه 2231 است

نماهنگ/ به رهبری حسین (ع)

لاله اسکندری در دوران مدرسه رفتن+ عکس

عکس/ حرم حضرت رقیه(س) در ایام ماه محرم

آیت الله راستی کاشانی + تصاویر

شیران: کودکان کار با تصمیمات مقطعی از سختی ها نجات نخواهند یافت

جلوه سوگ در میدان امام حسین(ع) برپا شد

دهمین همایش سالیانه ادیان جهان در کانادا برگزار می شود

هاشمی در پیام آغاز سال تحصیلی: ایده دانشگاه به مثابه کانون گفت وگوی ملی و ائتلاف اجتماعی باید نهادینه شود

فضای مجازی نه سیاه مطلق و نه سفید مطلق است

سه هزار و 25 سایت مجرمانه در لرستان شناسایی شده است

ساکنین مجتمع 384 واحدی مسکن مهر بندرعباس همچنان در بلاتکلیفی

«به زودی لشکر شهدا» وارد بازار نشر می شود

اعتراض به «جمع آوری کودکان خیابانی»!

جزییات حمایت بانک مسکن از ایده های مالی و ساختمانی

سواد مجازی و فضای مجازی سالم، مفید و ایمن شعار همایش سواد رسانه ای

حفظ عزت، استقلال، هویت، امنیت و رفاه کشور با دستیابی به علم میسر می شود

حرکت نمادین ورود کاروان امام حسین(ع) به کربلا

جزییات حکم متهمان پرونده قتل «بنیتا»

اردوهای جهادی در مناطق محروم استان فارس اجرا می شود

نماینده ولی فقیه در کردستان: نوع انعکاس خبر از سوی رسانه ها تاثیر قابل توجهی در امنیت و آرامش جامعه دارد

گوش بُر از بریده شدن گوش هایش فرار کرد!

تصویرگر چهره امام خمینی(ره): نذر کردم 100 تصویر از امام خمینی(ره) نقاشی کنم

گزارش تصویری رزمایش اقتدار نیروهای مسلح بابلسر

صدور بیانیه ای برای محکوم کردن کشتار مردم میانمار

تجمع بزرگ مردمی «لبیک یا حسین(ع)» در ملایر

رمان خوانی دفاع مقدس/ دستچینی از بهترین رمان های دفاع مقدس را بخوانید

1089 اثر به جایزه «داستان تهران» رسید

معاون اول رییس جمهور رحلت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفت

بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در رسانه های خارجی

آیت الله شاهرودی: اظهارات روحانی در آمریکا قاطع و مناسب بود

معرفی سیر مطالعاتی کتب دفاع مقدس در کتابخانه شهید سید مرتضی شفیعی اهواز

«سیدمیلاد تاجزاده» نفر اول جشنواره نوای نور شد

برکناری مبلّغ سعودی پس از اظهارات توهین آمیز علیه بانوان

توسل انبیاء به سیدالشهدا

حاجیه خانم روحانی دارفانی را وداع گفت

شرایط پذیرش 120 پزشک عمومی و متخصص در سازمان پزشکی قانونی فراهم شد

زنگ آغاز سال تحصیلی توسط میرلوحی نواخته شد

فتوای حضرت آیت الله سیستانی پوشیدن لباس مشکی و هروله کردن

استخدام دانشگاه تهران (جذب سرباز امریه)

توصیه های آیت الله مکارم به خطباء، مداحان و عزاداران

مبلغان محرم به 70 نقطه از مشهد مقدس اعزام می شوند

سرنوشت مبهم عوامل ترور دانشمندان هسته ای

نشانه های کودک آزاری که والدین باید جدی بگیرند

سفره رو پهن کن الان اعدامی رو می آرن! +عکس

چگونه برای رفتن به موزه ها برنامه ریزی کنیم

مرزهای خراسان شمالی جزو امن ترین مرزهای کشور است

استانداری خراسان شمالی شرکت سهامی نیست

10 نقطه پر حادثه در استان البرز شناسایی شد

چگونه از سربازی معاف شویم؟

«داعشی ها» به کجا می روند؟!

واکنش وزیر خارجه انگلیس به آزمایش موشکی ایران

شکر خدا در همه حال و به بهترین شکل

شورای اداری استان

تصاویر/ آغاز سال تحصیلی کودکان شهدای مدافع حرم

مسئولان برای برطرف کردن مشکل بیکاری در خمین برنامه ریزی کنند

تجمع بزرگ عزاداران حسینی ششم محرم در شهرستان گرمی برگزار می شود

فرماندار ورامین: تاکسی داران ورامین از تسهیلات قرض الحسنه برخوردار شدند

فرمانده پدافند هوایی شمال غرب کشور منصوب شد

وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد تلاش برای کاربردی کردن آموزش و پرورش/ تحول باید با سرعت بیشتری انجام شود

استاندارد ملی «گلیچ بافی» در استان سمنان تدوین می شود

144 کلاس درس در گیلانغرب به سامانه نوین آموزشی تجهیز شده است

در پیامی معاون اول رییس جمهور رحلت آیت الله راستی کاشانی را تسلیت گفت

بهره گیری از توان و ظرفیت علمی نخبگان حقوقی در تدوین لوایح و اصلاح قوانین/در بحث اقتصاد مقاومتی تکالیفی درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی و قاچاق کالا و ارز به عهده دستگاه قضایی است

سخنان ترامپ باعث انزوای دولتمردان جدید آمریکا شده است

نمایش «به خاطر خواب من» به مناسبت هفته دفاع مقدس

با تمام توان از سرمایه گذاری و تولید حمایت می کنیم

افتتاح باغ بانوان شهر منظریه شهرضا

ترامپ، نعل را وارونه می زند

رحمانی فضلی رییس کمیسیون «سیاسی_دفاعی» دولت شد

گزارش تصویری حضور محمدرضا عارف در خبرگزاری کار ایران

رییس اسبق از دو برادری که حق بزرگی بر گردن مان دارند نوشت؛ صاحبان اذان معروف

مهم ترین برنامه قیام امام حسین(ع)

هفت تیرکشی در سازمان ملل!

عکس/ کتاب فارسی در سال 1329

طرز تهیه شربت بیدمشک / طرز تهیه شربت خوشمزه و خوش عطر به دو روش کاملا ساده

سردارفدوی: ترامپ به هذیان گویی افتاده است

توضیح کدخدایی درباره عضو زرتشتی شورای شهر یزد

استخدام مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج) در تهران

«جایگاه زن و خانواده در حیات طیبه» بررسی می شود

شهرستان آباده آماده کسب عنوان "شهر جهانی منبت" می شود

آموزش نظامی گردان های کوثر

حرکت نمادین ورود کاروان امام حسین (ع) به کربلا - همدان

سربازان، سازندگان آینده کشور هستند

«مسجد فیلسوف الدوله» عزادار شهادت امام حسین (ع)

حضور مستقیم در مجالس حسینی باعث تقویت روابط اجتماعی می شود

ما ، نسل ها و تاریخ در برابر عظمت جانبازان دفاع مقدس سر تعظیم فرو خواهیم آورد

نماینده ولی فقیه در کردستان: نوع انعکاس خبر از سوی رسانه ها تاثیر قابل توجهی در امنیت و آرامش جامعه دارد

وزیر خارجه انگلیس: آزمایش موشکی ایران خلاف قطعنامه 2231 است

ارتقای فضاهای آموزشی بدون همکاری دستگاه های مختلف ممکن نیست

اجرای طرح نظام اجتماعی مراقبت دانش آموزان در کشور

وزیر خارجه انگلیس: آزمایش موشکی ایران خلاف قطعنامه 2231 است

مدیرکل امور مجلس آموزش و پرورش منصوب شد

زنگ بازگشایی مدارس مازندران در مدرسه ای به نام سردار سازندگی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی نواخته شد

144 کلاس درس در گیلانغرب به سامانه نوین آموزشی تجهیز شده است

حضور وزیر دفاع در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه شهید رحمانی

فرماندار ورامین: تاکسی داران ورامین از تسهیلات قرض الحسنه برخوردار شدند

حکم آمران حمله به علی مطهری صادر شد

احتمال بازگشایی دو مرز جدید برای اربعین

تحریف گزارش موشکی تسنیم توسط بی بی سی فارسی

آیت‎الله مکارم‎شیرازی: مداحان از آلوده شدن مجالس حسینی به مسائل جناحی بپرهیزند

نمایش خاکیان افلاک - اصفهان

سردار نجات: در صورت برداشتن حصر از سوی شورایعالی امنیت، محاکمه حق قوه قضاییه است

عطریانفر:اظهار نظر عارف درباره ائتلاف نکردن با معتدلین در انتخابات 98 شخصی است

سخنان روحانی علیه اظهارات «ترامپ» جسورانه بود

مدیر شبکه هیسپان تی وی در دانشگاه باخا کالیفرنیای مکزیک: هیسپان تی وی مروج ادبیات ضد امپریالیستی در فضای رسانه ای اسپانیایی زبان است

روایت متفکر آمریکایی از واقعه عاشورا/ فرهنگ عاشورا باعث پیروزی ایران در جنگ با رژیم بعث بود

ادعای دیگر شهربانو امانی هم تکذیب شد

مروری بر زندگینامه و فعالیت های سیاسی آیت الله راستی کاشانی ماجرای استعفای آیت الله راستی کاشانی از سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی

تقویت اعتماد به نفس دانش آموزان از مهمترین وظایف نظام آموزشی است

7 خدمه لنج صیادی در کیش بازداشت شدند

رفتار امام حسین(ع) در کاهش عذاب اخروی دشمنان

نهنگ آبی یا نیسان آبی؟

انتقاد فعال اصلاح طلب از مواضع عارف

مشت فراکسیون امید برای مردم باز شد؟

دوگانه نفرت و جنگ با حکمت و صلح در مجمع عمومی سازمان ملل

آگهی استخدام درجه دار در نیروی انتظامی

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام:
 آیت الله هاشمی منشا خدمات بسیار مؤثر و مفید برای کشور بود/ اظهارات روحانی در آمریکا قاطع و مناسب بود

سخنان رییس جمهور علیه اظهارات ترامپ جسورانه و قاطع بود

ریاست دوباره رحمانی فضلی بر کمیسیون «سیاسی – دفاعی» دولت

حوزه مسئول تولید علم و فکر دینی است

عضو خبرگان رهبری: سخنان ترامپ نشانگر ناکامی یزیدیان زمان است

دلتنگی این روزهای «نفیسه روشن»/ عکس

جزییات محکومیت متهمان پرونده قتل بنیتا

جزییات حکم آمران حمله به علی مطهری صادر شد

تبلت قانونی است ولی کمک به هیأت های مذهبی غیر قانونی

بیش از 50 هزار خودرو در ساعات اوج تردد از محورهای مواصلاتی شهرضا عبور می کند

تداوم فرهنگ ایثار و شهادت مرهون مجاهدت شاعران است

واکنش وزیر خارجه انگلیس به آزمایش موشک «خرمشهر»

منابر حسینی باید انتقال دهنده پیام های سیاسی عاشورا باشند

وزیر کشور رییس کمیسیون سیاسی - دفاعی دولت شد

بخش عظیمی از توجه دولت در حوزه آموزش و پرورش متمرکز شده است

گیل آبادی: هزینه 28 میلیاردی برای چاپ گزارش عملکرد شهردار کذب است ادعای دیگر شهربانو امانی هم تکذیب شد

قیام امام حسین(ع) الگوی رزمندگان اسلام در دوران هشت ساله دفاع مقدس بود

آموزش و پرورش با بودجه دولتی نمی تواند پاسخگوی نیاز روزافزون جامعه باشد

چشم انتظاری پاسخی نداشت

حضور وزیر دفاع در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه شهید رحمانی

مسجد کوفه سیاه پوش شد + تصاویر

پرداخت مطالبات خانواده شهدا و ایثارگران تا سال گذشته

 هیچ چیز نمی تواند جای خالی خانه را برای سالمندان پر کند

بازدید محمدرضا عارف از خبرگزاری ایلنا

کارگاه دانش افزایی مبلغین دانش آموزی برگزار می شود

کردهای سوریه انتخابات محلی برگزار کردند

بررسی گزارش ملی پلاسکو در صحن علنی شورا

خبرگزاری آناتولی ترکیه در خراسان شمالی

با تمام توان از سرمایه گذاری و تولید حمایت می کنیم

خودسازی دانشجویان یکی از آثار اردوهای جهادی است

عوامل نزاع جمعی در خوزستان چیست؟

آیت الله شاهرودی: سخنان رییس جمهور علیه اظهارات ترامپ جسورانه و قاطع بود

مشاور فرمانده سپاه کردستان: دشمنان بدنبال شبه افکنی علیه ایران اسلامی هستند

چشم به راه از امروز در شبکه یک سیما/ قصه ناگفته مادران شهدای مفقودالاثر

اعزام مبلغ به 70 نقطه از مشهد مقدس جهت تبلیغ محرم

دریاچه ارومیه به مرگ نزدیک شد

پس از رفع نقص فنی هواپیما پرواز عتبات دانشجویی همدان به سلامت در فرودگاه نجف فرود آمد

لزوم پذیرش پایان دوره مسؤولیت از جانب نسل اول و دوم انقلاب

5 درصد کودکان کار با باندها همکاری دارند

درخواست ایوب آقاخانی از یک نماینده مجلس

پست اینستاگرامی جواد رضویان همزمان با فرارسیدن ماه محرم و یادی از شهید مدافع حرم

پیام سرپرست وزارت علوم به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه ها

وجهه علمی آیت الله هاشمی مغفول مانده است

تدارک 32 برنامه در ایام محرم از شبکه قرآن

شهدا مظهر ایستادگی در تمام دوران ها هستند

دفاع مقدس، هفته دفاع از ایمان، میهن و انسانیت است

استخدام متصدی پذیرش در مرکز آموزشی درمانی امیرالمومنین علی (ع)

استخدام حسابدار در شرکت بومرنگ رایانه

برگزاری مراسم بزرگداشت پروفسور میرزاخانی در دانشگاه استنفورد

استخدام فروشنده خانم در محدوده پروین اصفهان

احتمال بازگشایی دو مرز جدید برای اربعین

این خبرنگار غیرتمند را می شناسید؟ + عکس

استخدام پیک موتوری ملل در معالی آباد شیراز

سبک زندگی عاشورایی؛ کامل ترین نسخه عاقبت به خیری

خون شهدا انقلاب را در برابر توطئه ها بیمه کرده است

برپایی «خیمه های معرفت» در شهر دارالعباده

ترس اسراییلی از موشک "خرمشهر"

کودک با ادبیات رشد می کند نه با کتاب درسی

60 هزار منبع آبی سطحی و زیرزمینی کردستان شناسایی شد

حوزه اقتصادی را با تکیه بر توان خود مدیریت کنیم

شهرستان آباده آماده کسب عنوان "شهر جهانی منبت" می شود

هفدهمین شماره هفته نامه «ایست رسانه ای» منتشر شد

واکنش جهرمی به اظهارات اژه ای درباره فضای مجازی

هشداردولت اتریش به زنان مسلمان: در صورت استفاده از پوشیه جریمه می شوید

همراه با شبکه افق «از خرمشهر تا قدس»

برگزاری نشست پژوهشی «زیبایی شناسی عاشورا»

رییس جمهور:/شجاعانه و با دوراندیشی و درایت تصمیم خواهیم گرفت

رییس جمهور:/شجاعانه و با دوراندیشی و درایت تصمیم خواهیم گرفت