مطالب مرتبط:
طی نامه ای به رییس جمهور 167 نماینده مجلس خواستار دریافت اطلاعات وضعیت مالی وزرای پیشنهادی شدند
نامه 167 نماینده مجلس به روحانی درباره اطلاعات مالی وزرای پیشنهادی
درخواست167 نماینده ازروحانی برای اعلام اموال و دارایی وزرای پیشنهادی
نگاه مطبوعات به آمد و رفت وزرای پیشنهادی در مجلس
تجری: بیشتر وزرای پیشنهادی می توانند از مجلس رای اعتماد بگیرند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 22 مرداد 1396 ساعت 16:322017-08-13سياسي

تکلیف یا اختیار؛ نامه صادقی برای اعلام صورت اموال وزرای پیشنهادی به مجلس


بامداد  در روزهایی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشغول بررسی برنامه های وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم هستند، محمود صادقی در نامه ای از رییس جمهور می خواهد که صورت اموال وزرای پیشنهادی پیش از زمان رای اعتماد به وزرا، - بامداد  در روزهایی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشغول بررسی برنامه های وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم هستند، محمود صادقی در نامه ای از رییس جمهور می خواهد که صورت اموال وزرای پیشنهادی پیش از زمان رای اعتماد به وزرا، به نمایندگان مجلس ارایه شود.

محمود صادقی که رییس فراکسیون شفاف سازی مجلس هم هست، در این نامه هدف از این درخواست را این گونه عنوان می کند: نظر به نقش شفافیت وضعیت مالی مسوولان دولتی در ایجاد و تقویت اعتماد عمومی و پیشگیری از سوءاستفاده احتمالی از امکانات عمومی و موقعیت های حاکمیتی و حسب تکالیف مختلف قانونی، از جمله اصول 141 و 142 قانون اساسی و قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسوولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی مصوب 9 آبان 1394 و نیز فرامین موکد رهبر معظم انقلاب که شفاف سازی را شرط فسادستیزی دانسته اند، از جنابعالی درخواست می شود به وزرای محترم معرفی شده به مجلس شورای اسلامی تکلیف بفرمایید اطلاعات دقیقی از وضعیت مالی و فعالیت اقتصادی خود، همسر و فرزندان شان به ویژه فعالیت هایی که زمینه تعارض منافع بین فعالیت در بخش خصوصی و موقعیت و اختیارات حاکمیتی فراهم می کند را طی جدولی به شرح زیر در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دهند: 1- صورت دارایی وزیر پیشنهادی و همسر و فرزندان او شامل: کلیه اموال غیر منقول و حقوق دارای ارزش مالی، مطالبات و دیون، سرمایه گذاری و اوراق بهادار، موجودی حساب های مختلف در بانک ها، موسسات مالی و اعتباری و نظایر آنها و هرگونه منبع درآمدی مستمر، 2- عضویت در هیات مدیره شرکت های خصوصی، 3- عضویت در هیات مدیره شرکت های دولتی، 4- وضعیت اشتغال وزیر در بخش خصوصی، 5- عضویت در هیات مدیره تشکل های صنفی، 6- هرگونه قرارداد مشاوره یا پیمانکاری با دستگاه های دولتی یا عمومی غیردولتی.

صادقی در پایان نامه خود می گوید: فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی متشکل از حدود 100 نفر از نمایندگان از طیف های مختلفی سیاسی بر آن است تا فارغ از مسائل سیاسی از نقطه نظر تعهد به شفافیت و سلامت اقتصادی و انضباط مالی، برنامه وزرای پیشنهادی را مورد ارزیابی قرار دهد.

بدیهی است ارایه اطلاعات فوق هم به ارزیابی درست وزرای پیشنهادی و رفع شایبه های احتمالی در مرحله کسب رای اعتماد کمک می کند و هم ان شاء الله در صورت کسب رای اعتماد هر یک از وزرای محترم، در انجام وظایف نظارتی مجلس در طول دوره خدمتگزاری وزرا مفید خواهد بود.

اصول قانون اساسی و ایجاد تکلیف در برابر رییس قوه قضاییه اما درخواست این نماینده حقوقدان مجلس از رییس جمهور، آن گونه که خود نیز به آن اشارت دارد، چیزی است که مورد تاکید قانون اساسی هم قرار گرفته و در تمام ادوار، همه مقامات مصرح در این قانون را مکلف به ارایه صورت دارایی های خود به رییس قوه قضاییه می کند.

طبق اصل 141 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دارایی رهبر، رییس جمهور، وزیران و همسر و فرزندان آنان قبل و بعد از خدمت توسط رییس قوه قضاییه رسیدگی می شود که برخلاف حق افزایش نیافته باشد.

با این حال، این درخواست محمود صادقی اگرچه برای تقویت اعتماد عمومی بوده اما، موضوعی است که در قانون اساسی شرایط لازم برای آن در نظر گرفته شده و ساز و کار قانونی آن هم مشخص است.

آنجا که قانون اساسی مقام رییس قوه قضاییه را صالح به رسیدگی به دارایی های رهبر، رییس جمهور، وزیر و همسر و فرزندان آن می داند، به نظر نمی رسد که بتوان این مقامات را مکلف به ارایه لیست دارایی های خود به نهاد دیگری کنند.

این اتفاقی است که یک بار دیگر هم تکرار شد و آن زمان مناظرات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری دوازدهم بود؛ جایی که محمدباقر قالیباف در یکی از مناظرات از سایر کاندیداها می خواهد که لیست دارایی های خود را در مناظره بعدی به همراه داشته باشند و این درخواست او واکنش های زیادی را به همراه داشت.

در واقع هرآنکه نسبت به آن لب به انتقاد گشود، همین اصل 142 را محور قرار داد تا اعلام کند که تنها مرجع قانونی رسیدگی به اموال مسوولان، رییس قوه قضاییه است و این قانون نسبت به کاندیداهای ریاست جمهوری هم صدق نمی کند.

به تبع آن در جلسه بعدی اسحاق جهانگیری از این اصل قانونی گفت و تاکید کرد که به عنوان معاون اول رییس جمهوری، در روزهای اول تصدی، صورت اموال دارایی های خود، همسر و فرزندانش را به رییس قوه قضاییه ارایه کرده است .

به هرحال اگرچه این درخواست محمود صادقی جهت شفاف سازی بوده و او چنین پیشنهادی را می دهد تا از نقطه نظر تعهد به شفافیت و سلامت اقتصادی و انضباط مالی، برنامه وزرای پیشنهادی را مورد ارزیابی قرار دهد ، اما جزو تکالیفی نیست که اجرای آن را بخواهد به رییس جمهوری پیشنهاد دهد.

این نماینده مجلس در نامه خود به نوعی به اصل 141 قانون اساسی هم اشاره می کند.

آنجا که در این اصل آمده است: رییس جمهور، وزیران و کارمندان دولت نمی توانند بیش از یک شغل دولتی داشته باشند و داشتن هر نوع شغل دیگر در موسساتی که تمام یا قسمتی از سرمایه آن متعلق به دولت یا موسسات عمومی است و نمایندگی مجلس شورای اسلامی و وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی و نیز ریاست و مدیریت عامل یا عضویت در هیات مدیره انواع مختلف شرکت های خصوصی جز شرکت های تعاونی ادارات و موسسات برای آنان ممنوع است.

سمت های آموزشی در دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی از این حکم مستثنا هستند ، باز هم مورد تاکید محمود صادقی در نامه اش قرار می گیرد تا در بررسی برنامه وزیران پیشنهادی آن را مورد توجه قرار دهد.

با این حال اگرچه این اصل، تکلیفی را در اطلاع رسانی برای مقامات اجرایی کشور تعیین نکرده است، اما می تواند مورد درخواست نمایندگان در جهت شفاف سازی ها باشد.

موضوعی که البته در همه ادوار گذشته مسوولان خود را مکلف به انجام آن می دانستند اما در برخی موارد مشکلاتی را هم برای آنان رقم زد.

بودند افرادی که با وجود پست دولتی در یک یا چند موردی که محمود صادقی به آن اشاره می کند و اصل 141 هم بر آن تاکید دارد، مشغول به کار شدند و این امر در ادامه با مشکلات و اعتراضاتی روبه رو شد.

با این حال این منع قانونی برای وزیران و درخواست محمود صادقی برای شفاف سازی آنان، می تواند برای تعهد به استعفا از مشاغل دوم یا حتی سوم در صورت کسب رای اعتماد از مجلس و پیگیری های بعدی نمایندگان مفید واقع شود.

قانونی که هنوز آیین نامه اجرایی آن ابلاغ نشده است قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسوولان و کارگزاران نظام از دیگر مواردی است که محمود صادقی آن را به عنوان یکی از قوانین ایجاد تکلیف برای نمایندگان در اعلام فهرست دارایی ها معرفی کرده و از این طریق از رییس جمهوری می خواهد که وزیران پیشنهادی، اموال خود را به مجلس شورای اسلامی ارایه کنند.

موضوعی که صادقی به آن اشاره می کند اگرچه تاریخ تصویب آن به آبان ماه سال 94 می رسد اما، یک پای اجرایی شدن آن می لنگد.

آنجا که در مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان می شود که قوه قضاییه موظف است حداکثر ظرف مدت 6 ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون، آیین نامه اجرایی آن را تهیه و پس از تایید رییس قوه قضاییه ابلاغ کند .

در واقع این وظیفه که به عهده دستگاه قضایی گذاشته شده است، با گذشت مدت ها همچنان در دستور جلسات مسوولان عالی قضایی باقی مانده و هنوز هم به پایان نرسیده است.

قانون شش ماده ای رسیدگی به دارایی مقامات، مسوولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران، با ابلاغ علی لاریجانی به رییس جمهوری و همچنین روزنامه رسمی جهت انتشار، همه مراحل قانونی شدن را سپری کرد تا بتواند تعداد افراد اشاره شده در اصل 142 قانون اساسی را به عدد 20 هزار نفر برساند.

هرچند در این مدت بارها از سوی برخی نمایندگان مجلس تذکراتی برای تاخیر رییس قوه قضاییه داده شده است اما آنچه که مقامات قضایی به عنوان دلیل این تاخیر یاد می کنند، این است که این قانون به میزان زیادی مبهم بوده و مجمع تشخیص مصلحت نظام خیلی کلی و در چند ماده این قانون را به تصویب رسانده است .

حال 6 ماده ای که در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده است، به تعداد 26 ماده می رسد اما همچنان در انتظار دستور ابلاغ آن از سوی رییس قوه قضاییه است.

با این حال و با در نظر گرفتن اجرایی شدن این قانون، باز هم مرجع رسیدگی کننده به دارایی این مقامات که بسط هم پیدا کرده اند و شامل مقامات عالی قضایی، دبیران شورای عالی امنیت ملی، هیات دولت، استانداران و معاونان آنان، فرمانداران، شهرداران، مدیران عامل بانک ها و بیمه ها و& شده اند، شخص رییس قوه قضاییه است.

آنگونه که در ماده یک این قانون آمده است: مقامات تعیین شده در اصل یکصد و چهل و دوم (142) قانون اساسی، فهرست دارایی های خود، همسر و فرزندان شان را مطابق آیین نامه ای که توسط قوه قضاییه ذیل این قانون تهیه و ابلاغ می شود، در ابتدا و انتهای دوره مسوولیت به رییس قوه قضاییه گزارش می دهند و قوه قضاییه نسبت به رسیدگی به اموال آنان از جهت بررسی عدم افزایش من غیر حق اقدام می نماید.

در مواد بعدی این قانون هم از عنوان خوداظهاری برای ارایه اطلاعات مسوولان و همچنین محرمانه بودن فهرست دارایی ها استفاده می شود.

بنابراین آنگونه که از مفاد این قانون برمی آید، در این مورد هم تکلیفی برای این مقامات در معرفی کردن اموال خود، همسران و فرزندان شان به افراد و نهادهای دیگر وجود ندارد، مگر اینکه در این میان حسن روحانی بخواهد با همان هدف شفاف سازی که مورد نظر محمود صادقی است، از وزیران پیشنهادی بخواهد که اموال خود را طبق جداول مورد نظر پیش از برگزاری جلسه رای اعتماد، اعلام کنند.


کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامی - وزرای پیشنهادی - نمایندگان مجلس - اسلامی - نامه - مجلس - مالی - وزیران پیشنهادی - شورای - صادقی - دولت - شفاف - رییس جمهور - رای اعتماد - برنامه - اقتصاد - صورت - وزیر - قانون - رهبر معظم انقلاب - مدیره - فرزندان - اقتصادی - اطلاعات - کارگزاران نظام - وزیر پیشنهادی - جمهوری اسلامی - هایی - دارایی - سرمایه گذاری

آخرین اخبار سرویس:
سند 2030 به دنبال سیطره تفکر سکولار بر جهان است/مکتب اهل بیت(ع) جهانشمول است و اسلام قدیمی نمی شود

خوراک اختاپوس

نقض فاحش آزادی در کِبِک

تصاویر/ بازدید نائب رییس دانشگاه شام از چاپخانه انتشارات اسوه

عکسی زیبا از حمید گودرزی در کودکی

دیدار ظریف با رییسی+عکس

عکس/سلفی علی زند وکیلی با مادربزرگش

عکس/ سلفی سه چهره محبوب سینما در آسانسور

عکس/ پژمان جمشیدی درکنار خواهرش

عکس/ نوید محمدزاده در جشن تولد باران کوثری

اعتراض به طرح ضربنی جمع آوری قلیان در تلویزیون

هرگاه در طول تاریخ انقلاب به مذاکره روی آوردیم سیلی خوردیم

آیت الله یزدی:متناسب با زمان خود باید به سلاح های دفاعی مجهز باشیم

دشمن در منطقه نفوذ کرده و موذیانه در حال اجرای برنامه هایش است

تصویری از مرز ایران و عراق و دو روستای "هانه گرمله"

عکس/ درخت بلوط در وسط خیابان

آمانو: هنوز تغییری در رفتار ایران در اجرای برجام ندیده ایم

تصاویر/ سومین اجلاس استانی نماز خراسان جنوبی

دولت مانع واگذاری صنایع سنگین خراسان شمالی به بخش خصوصی شود

اقدام شایسته یک مجموعه دولتی + عکس

آب نوردی برای دفاع از خلیج همیشه فارس در چابهار+ گزارش

آیت الله یزدی:متناسب با زمان خود باید به سلاح های دفاعی مجهز باشیم

دشمن در منطقه نفوذ کرده و موذیانه در حال اجرای برنامه هایش است

مقایسه سوار شدن حضرت زینب(س) بر محمل قبل و بعد از عاشورا

مبادلات تجاری ایران و ترکیه از طریق پول ملی دو کشور انجام خواهد شد

اجلاس رؤسای سازمان های هواپیمایی منطقه خاورمیانه در عمان برگزار می شود/ بررسی چالش های ایمنی هوانوردی

ولایتی: توطئه های آمریکا خنثی و نقش بر آب می شود

دعا و اجابت دعا در کلام علوی

برگزاری مصاحبه اعطای مجوز به مؤسسات مردمی ـ فرهنگی قرآن و عترت لرستان

گزارش تصویری «آبروی محله» در کوهدشت

بررسی تراکنش های بانکی صنوف تا قبل از 95 فاقد وجاهت قانونی است

فال روزانه جمعه 28 مهر 1396

نماهنگ/ رهبرانقلاب: وابستگی بیچارگی می آورد

خانواده ستایش:قصاص نمی خواستیم

عکس/ ترفندی بسیار جالب برای عکاسی

آماده سازی زیرساخت های اربعین در کرمانشاه و تعلل استان های معین

موزه دفاع مقدس دایره المعارف اسلام و انقلاب محسوب می شود

نوجوانان باید مهارت زندگی در عصر تاثیر پذیری فرهنگ از فناوری را یاد بگیرند

بزرگترین صادرات غیرنفتی ایران

اعتراض به خرابی سالنگ؛ میراث از یاد رفته شوروی

تبلیغ فرهنگ عاشورا مهم ترین عنصر اربعین است/در جبهه مقاومت باید به پیروزی معنوی متوسل شویم

دیدارهایی که پس از 30 سال دوباره زنده شد+تصاویر

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: راهپیمایی اربعین فرصتی برای تمهید ظهور امام زمان (عج) است.

کمیسیون آموزش و تحقیقات مخالف تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و نهضت

فصل جدید مخالفت در اردوگاه اصلاحات

بررسی معضلات جدی خرمشهر

فال روزانه جمعه 28 مهر 1396

برگزاری هفته فرهنگی ایران در باکو در سال 2018

محسن هاشمی خیال ریاست جمهوری ندارد

روزنما: اعتراض دانشجویان به تفکیک جنسیتی

بیش از صد هزار مربی پیش دبستانی و نهضت مشمول طرح استخدامی

علنی شدن مشکل احزاب آلمان بر سر تشکیل دولت ائتلافی

مراسم برگزاری بزرگداشت روز جهانی عصای سفید با مشارکت بانک گردشگری

انتصاب مسول روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی

یادداشت ابوالفضل فاتح در حمایت از سید ضیاء هاشمی

طرح نمایندگان برای مقابله با تهدیدات اخیر آمریکا در مورد ایران

سپاه در دفاع از مردم وملت ایران مرز نمیشناسد

33 سال پیش در چنین روزی کاهش پرسنل دیپلماتیک آمریکا در بیروت

داریوش قربانی شهردار تازه کند پارس آباد شد

دمنوش هایی که به بدنتان گرما می بخشند

عارف: مبنای تصمیمات قوه قضاییه باید قانون باشد /استفاده از همه ابرازهای ارتباطی حق مردم است

/شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان

اسناد پرونده تخلفات نفتی دولت نهم و دهم

دانش ارتباطات یا علم پروپاگاندا!

تواضع و فروتنی از خصوصیات شاخص سردار «لک زایی» بود

گلستان در حوزه استاندارد سازی جایگاه های سی ان جی جزو سه استان برتر است

پیام تبریک اردوغان به مناسبت روز ملی جمهوری آذربایجان

جلسه هم اندیشی بزرگداشت روز مازندران

رفتار خصمانه امریکایی ها؛ نگرانی مشترک روسای پارلمان ها است

موافقت با کلیات طرح استخدام آموزشیاران نهضت و معلمان حق التدریس

همراهی اروپایی ها با آمریکا برای فشار بر ایران قابل قبول نیست/ انسجام ملی حول هدایت های رهبری امنیت کشور را حفظ می کند

دستورالعمل جدید تخفیف یا افزایش حق بیمه شخص ثالث

در دیدار جهانگیری با رییس جمهور آذربایجان چه گذشت؟

در جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان مطرح شد؛/ارائه گزارش کمیته ارزیابی/تاکید بر ادامه فعالیت جبهه ای/انتقاد دکتر عارف از برخورد با فعالان سیاسی اصلاح طلب

سهم 21درصدی تهران از کل تولید ناخالص داخلی ایران

واکنش رامبد جوان به درگذشت پدر نگار جواهریان + اینستاپست

تجلیل معاون رسانه ملی از خانواده شهید زرهرن

فعالیت 10 هزار طلبه خواهر در شبکه "کوثر بلاگ"

گزارش تصویری/ میهمان های سیتنا در آخرین روز نمایشگاه تلکام 2017

معرفی پردرآمدترین بازیگر زن تلویزیون

واکنش فرمانده قرارگاه پدافند هوایی به شایعه اختلاف سپاه و ارتش

موسوی لاری:/نتیجه کمیته ارزیابی هفته آینده مشخص می شود

همایش همکاری فن آوری ایران و گرجستان

گردهمایی خیریه «همبستگی اسلامی» در سائوپائولوی برزیل برگزار می شود

فیلم/ روایت «مورگان فریمن» از حادثه کربلا

ایران در حوزه علم و فناوری جزو 10 کشور برتر دنیاست

تصاویر/ نخستین کنفرانس بین المللی ظرفیت شناسی و تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقاء آموزش های دینی

بیانات رهبر انقلاب و راهبرد پسابرجامی ایران در برابر آمریکا و اروپا

اطلاعیه برای فرزندان مشمول خدمت سربازی ایثارگران و جانبازان

آمادگی وزارت ارتباطات برای حمایت همه جانبه از برنامه های خانواده درسا

حریق در بیمارستان خیریه سیدالشهدا + عکس

چگونگی دیدار شخصیتهای سیاسی با محصورین

تقویت ارتباطات ایران و عراق در ایام اربعین

انسجام ملی حول هدایت های رهبر انقلاب امنیت کشور را حفظ می کند/ برای فعال کردن دیپلماسی زیارت برنامه داریم

کالاهای ایرانی برای صادرات باید از کیفیت برخوردار باشد

عربستان سعودی خود را اسلامی می داند درحالی که با آمریکا تعامل دارد

همسر رامبد جوان عزادار شد + عکس

گزارش المانیتور از افزایش محبوبیت سپاه

لزوم ارتباط مستمر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با شهرستان ها

محمدرضا عارف:/یکی از اهداف شورای عالی تقویت احزاب و رسیدن به چند حزب فراگیر است/برای ارتقای سطح روابط اصلاح طلبان با رهبری تلاش می کنیم

بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از ایران خودرو کرمانشاه

ایران طی چند صد سال گذشته هیچگاه به اقتدار امروز نبوده/خطوط دفاعی خود را صدها کیلومتر خارج ایران زده ایم

دوره آموزشی«آشنایی با قوانین و بخشنامه های تأمین اجتماعی» در سما لاهیجان برگزار شد

بیش از یک میلیون سوریایی به خانه هایشان برگشتند

عکس/ دیدار علی عسکری با سیدحسن نصرالله

مبارزه با تروریسم محور توافق معاونین وزاری خارجه ایران و روسیه

ارتقای کیفی ساخت و ساز در اصفهان در دستور کار است

اگر رسانه ها اراده کنند بسیاری از معادلات را تغییر می دهند/ نباید اشتراکات دینی همدیگر را نادیده بگیریم

سردار نقدی: تواضع و فروتنی از خصوصیات شاخص سردار «لک زایی» بود

خاتمی:اروپا و آمریکا سر و ته یک کرباس هستند

تصاویر : وداع غم انگیز با کودکان روهینگیایی غرق شده

احیای مصوبات مسکوت مانده به خاطر اختلاف میان احمدی نژاد و قالیباف/ اعلام آمادگی مجلس برای کاهش آلودگی هوای پایتخت

اسد از حمایت های همه جانبه مقام معظم رهبری قدردانی کرد

دیدار معاون اول رییس جمهور با رییس جمهور آذربایجان

خبرهای خوش برای فرزندان مشمول خدمت سربازی ایثارگران و جانبازان

ورود اولین هواپیمای لوفت هانزا به فرودگاه امام

ترامپ سر کلاس جغرافیا!

تصاویر/ دیدار نائب رییس دانشگاه شام با آیت الله یزدی

هفت کتاب در سومین روز نمایشگاه کتاب گلستان رونمایی شد

لاریجانی: لغو عضویت عضوزرتشتی شورای یزد غیرقانونی است/ موضوع حل نشود به شورای حل اختلاف ارجاع می شود

جهانگیری وارد استانبول شد

هرگاه در طول تاریخ انقلاب به مذاکره روی آوردیم سیلی خوردیم

در جلسه هیات رییسه شورای عالی سیاست گذاری صورت گرفت؛/انتقاد دکتر عارف از ایجاد محدودیت های جدید نسبت به سید محمد خاتمی/خاتمی سرمایه ای ذی قیمت برای کشور است

پاسخ تند مدیرکل آژانس به اظهارات ترامپ

خط حزب الله 104 | قدرت ایران قابل مذاکره نیست

دیدار دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با رییس جمهوری آذربایجان

اطلاع نگاشت | هفت توصیه درباره مسائل اخیر برجام و آمریکا

وقتی اختلاف سنی زیاد برای سلبریتی ها مفهومی ندارد

آمریکا عامل ناامنی در خلیج فارس است/ «دزدی دریایی» مهمترین چالش پیش روی کشورها

نشانه های خرابی دینام چیست؟ (1)

راکورس تی وی، مقاله جانبار ناردارانی را درباره روحانی مبارز زندانی در جمهوری آذربایجان منتشر کرد

خداحافظی کاتوزیان / تصویر نامه

چرا شورای امنیت ملی تصمیم به حصر گرفت؟ / آیا محدودیت جدید برای خاتمی اعمال شده؟

/برگزاری مراسم دهه دوم ماه محرم از سوی بنیاد امید ایرانیان

خانه خالی 7 هزار مدیر دولتی در یک روستای شمال!

جهانگیری: از همه ظرفیت ها برای توسعه روابط استفاده کنیم/ییلدریم: برای حل مسائل منطقه همکاری کنیم

/ نشست مشترک هیات رییسه شورای عالی با هیات رییسه فراکسیون امید و روسای شوراها و شهرداران کلانشهرها

11 میلیون ریال سرانه پرداختی اصفهانی ها به شهرداری

عکس/ تشییع پیکر شهدای مدافع حرم در اراک

هشتادونهمین شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات منتشر شد

تصاویر:پیرترین مدل در دنیای مد

بیانات در دیدار نخبگان جوان علمی

دیدار جهانگیری با رییس جمهور آذربایجان

گرانترین کیف پول دنیا با 382 قیراط الماس! +عکس

تغییر چهره برخی از هنرپیشه ها در گذر زمان/تصاویر

انتقاد از آنهایی که شعار نه غزه نه لبنان دادند

مهارت های تبلیغی به طلاب آموزش داده شود/ گلایه از کم توجهی به درس تفسیر قرآن و نهج البلاغه

هنرنمایی دختر ژاپنی که جهانی شد +تصاویر

سردار نجات: محدودیت های رییس دولت اصلاحات چیز جدیدی نیست؛ همان هاست که سال 89 تصویب شد/این آقا در سال 88 یکی از محورهای فتنه بود/اگر این افراد توبه کنند نظام آنها را سوار بر «کشتی نجات» خواهد کرد/الان هم هر چند دیر شده لیکن راه برای محکوم کردن فتنه باز است

مجری و طنزپرداز کاردرست کشورمان در کنار همسرش | عکس

مراکز نیکوکاری در پایگاه های بسیج استان تهران راه اندازی می شود

چالش های مدیریت دولتی در حوزه ساختار سازمانی با رویکرد دولت و ملت همدلی و همزبانی

وجود 31 هزار استاندارد در کشور

بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان در محکومیت سخنان ترامپ

قدردانی سرلشکر جعفری از حمایت ها در برابر تهاجم روانی آمریکا

دیدار نخبگان جوان علمی

رهبرانقلاب: تا طرف مقابل برجام را پاره نکند آن را پاره نمی کنیم

خانه تکانی دانشگاه احمدی نژاد!

دکتر محمدرضا عارف:/شرایط فعلی تهران یک فرصت طلایی برای اصلاح طلبان برای ارائه یک کارنامه درخشان است/مبنای تصمیم گیری و انتصابات باید توجه جدی به رویکرد گفتمانی باشد

عکس / دیدار نخبگان جوان علمی

سه گزینه نهایی استانداری اردبیل

کارگاه های آموزشی گروه مدیران حرفه ای منابع انسانی

هیچ گونه مذاکره ثانویه درباره برجام نداریم/ بقیه اعضای 5+1 باید آمریکا را ملزم به اجرای تعهدات کنند

استخدام توسعه دهنده وب،مسلط به ASP.Net MVC و#C /مشهد

دبیر شورای اطلاع رسانی استان قزوین: دوره تخصصی «مخاطب شناسی در روابط عمومی» برگزار می شود

بروز رسانی 4٫0 نینتندو سوییچ قابلیت های زیادی را به کنسول اضافه می کند

تصاویر : رانندگی زنان در عربستان پیش از زمان لغو ممنوعیت

برنامه ریزی برای جمعیت سالمند کرج در دستور کار شورای شهر است

طلبه تصور نکند با فاصله گرفتن از سیاست به هدف می رسد

عضو هیأت رییسه مجلس: توسعه قشم شتاب بیشتری خواهد گرفت/ قانون اصلاح اداره مناطق آزاد در مجلس بررسی می شود

روحانی: ملت ایران دیدند که آمریکا تنهاتر از همیشه است

اعمال تغییرات در خصوص معافیت و کسر خدمت ایثارگران و فرزندان آنها

عکس/چهره روهینگیا

کاتالونیا تهدید به اعلام استقلال کرد / اسپانیا روند تعلیق خودمختاری کاتالونیا را آغاز می کند

استخدام مسئول دفتر در شرکت فرانگران در مشهد

انتشار مقاله جانباز ناردارانی درباره روحانی مبارز زندانی در جمهوری آذربایجان

پیام وزیر نفت به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس

«صداوسیما فکر می کند هنوز می تواند خبرها را بایکوت کند»

تصادم BMW با موتر اشباح در سنگاپور +ویدئو

نوجوانان باید مهارت زندگی در عصر تاثیر پذیری فرهنگ از فناوری را یاد بگیرند

پیکر شهید «سید حسین حسینی» در کهریزک تشییع شد

دکتر عارف:/رسانه های اصلاح طلب در جهت تقویت شورای عالی تلاش کنند

مبغوض ترین انسان ها نزد خدا

دیدار معاون اول رییس جمهور با رییس جمهور آذربایجان در استانبول

دیدار دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با رییس جمهور آذربایجان

فعالیت دفتر هم اندیشی در 320 دانشگاه کشور

دولت جدید آمریکا در رفتار خود با دیگران بویی از ادب نبرده است

پرستاری در حال غارت شدن است/باید حساس باشیم

استاندار: کشفیات موادمخدر در سیستان و بلوچستان پنج برابر شده است

جدیدترین تصویر از تصادف باران کوثری

محبوبیت سپاه پاسداران بعد از سخنان ترامپ افزایش یافته است

راهکارهای برون رفت صندوق های بازنشستگی از تله تنگنای مالی

خیمه «آستان ارادت» در سمنان برپا شد

قدردانی سید حسن خمینی و سپاه از حمایت‎های عمومی

استخدام مدیر سایت حرفه ای در یک شرکت معتبر در تهران

راه اندازی موکب احمد بن موسی (ع) در کربلا، مایه مباهات مردم فارس است

تهران شباهتی به «شهردوستدارکودک»ندارد

آغاز مجدد فعالیت تعاونی دهیاران بخش کهریزک پس از سال ها انتظار

روزنامه استخدامی هرمزگان و بندرعباس | شنبه 29 مهر 96

دیدار نخبگان جوان علمی با رهبر انقلاب

تکلیف یا اختیار؛ نامه صادقی برای اعلام صورت اموال وزرای پیشنهادی به مجلس

تکلیف یا اختیار؛ نامه صادقی برای اعلام صورت اموال وزرای پیشنهادی به مجلس