مطالب مرتبط:
طی نامه ای به رییس جمهور 167 نماینده مجلس خواستار دریافت اطلاعات وضعیت مالی وزرای پیشنهادی شدند
نامه 167 نماینده مجلس به روحانی درباره اطلاعات مالی وزرای پیشنهادی
درخواست167 نماینده ازروحانی برای اعلام اموال و دارایی وزرای پیشنهادی
نگاه مطبوعات به آمد و رفت وزرای پیشنهادی در مجلس
تجری: بیشتر وزرای پیشنهادی می توانند از مجلس رای اعتماد بگیرند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 22 مرداد 1396 ساعت 17:322017-08-13سياسي

تکلیف یا اختیار؛ نامه صادقی برای اعلام صورت اموال وزرای پیشنهادی به مجلس


بامداد  در روزهایی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشغول بررسی برنامه های وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم هستند، محمود صادقی در نامه ای از رییس جمهور می خواهد که صورت اموال وزرای پیشنهادی پیش از زمان رای اعتماد به وزرا، - بامداد  در روزهایی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشغول بررسی برنامه های وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم هستند، محمود صادقی در نامه ای از رییس جمهور می خواهد که صورت اموال وزرای پیشنهادی پیش از زمان رای اعتماد به وزرا، به نمایندگان مجلس ارایه شود.

محمود صادقی که رییس فراکسیون شفاف سازی مجلس هم هست، در این نامه هدف از این درخواست را این گونه عنوان می کند: نظر به نقش شفافیت وضعیت مالی مسوولان دولتی در ایجاد و تقویت اعتماد عمومی و پیشگیری از سوءاستفاده احتمالی از امکانات عمومی و موقعیت های حاکمیتی و حسب تکالیف مختلف قانونی، از جمله اصول 141 و 142 قانون اساسی و قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسوولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی مصوب 9 آبان 1394 و نیز فرامین موکد رهبر معظم انقلاب که شفاف سازی را شرط فسادستیزی دانسته اند، از جنابعالی درخواست می شود به وزرای محترم معرفی شده به مجلس شورای اسلامی تکلیف بفرمایید اطلاعات دقیقی از وضعیت مالی و فعالیت اقتصادی خود، همسر و فرزندان شان به ویژه فعالیت هایی که زمینه تعارض منافع بین فعالیت در بخش خصوصی و موقعیت و اختیارات حاکمیتی فراهم می کند را طی جدولی به شرح زیر در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دهند: 1- صورت دارایی وزیر پیشنهادی و همسر و فرزندان او شامل: کلیه اموال غیر منقول و حقوق دارای ارزش مالی، مطالبات و دیون، سرمایه گذاری و اوراق بهادار، موجودی حساب های مختلف در بانک ها، موسسات مالی و اعتباری و نظایر آنها و هرگونه منبع درآمدی مستمر، 2- عضویت در هیات مدیره شرکت های خصوصی، 3- عضویت در هیات مدیره شرکت های دولتی، 4- وضعیت اشتغال وزیر در بخش خصوصی، 5- عضویت در هیات مدیره تشکل های صنفی، 6- هرگونه قرارداد مشاوره یا پیمانکاری با دستگاه های دولتی یا عمومی غیردولتی.

صادقی در پایان نامه خود می گوید: فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی متشکل از حدود 100 نفر از نمایندگان از طیف های مختلفی سیاسی بر آن است تا فارغ از مسائل سیاسی از نقطه نظر تعهد به شفافیت و سلامت اقتصادی و انضباط مالی، برنامه وزرای پیشنهادی را مورد ارزیابی قرار دهد.

بدیهی است ارایه اطلاعات فوق هم به ارزیابی درست وزرای پیشنهادی و رفع شایبه های احتمالی در مرحله کسب رای اعتماد کمک می کند و هم ان شاء الله در صورت کسب رای اعتماد هر یک از وزرای محترم، در انجام وظایف نظارتی مجلس در طول دوره خدمتگزاری وزرا مفید خواهد بود.

اصول قانون اساسی و ایجاد تکلیف در برابر رییس قوه قضاییه اما درخواست این نماینده حقوقدان مجلس از رییس جمهور، آن گونه که خود نیز به آن اشارت دارد، چیزی است که مورد تاکید قانون اساسی هم قرار گرفته و در تمام ادوار، همه مقامات مصرح در این قانون را مکلف به ارایه صورت دارایی های خود به رییس قوه قضاییه می کند.

طبق اصل 141 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دارایی رهبر، رییس جمهور، وزیران و همسر و فرزندان آنان قبل و بعد از خدمت توسط رییس قوه قضاییه رسیدگی می شود که برخلاف حق افزایش نیافته باشد.

با این حال، این درخواست محمود صادقی اگرچه برای تقویت اعتماد عمومی بوده اما، موضوعی است که در قانون اساسی شرایط لازم برای آن در نظر گرفته شده و ساز و کار قانونی آن هم مشخص است.

آنجا که قانون اساسی مقام رییس قوه قضاییه را صالح به رسیدگی به دارایی های رهبر، رییس جمهور، وزیر و همسر و فرزندان آن می داند، به نظر نمی رسد که بتوان این مقامات را مکلف به ارایه لیست دارایی های خود به نهاد دیگری کنند.

این اتفاقی است که یک بار دیگر هم تکرار شد و آن زمان مناظرات انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری دوازدهم بود؛ جایی که محمدباقر قالیباف در یکی از مناظرات از سایر کاندیداها می خواهد که لیست دارایی های خود را در مناظره بعدی به همراه داشته باشند و این درخواست او واکنش های زیادی را به همراه داشت.

در واقع هرآنکه نسبت به آن لب به انتقاد گشود، همین اصل 142 را محور قرار داد تا اعلام کند که تنها مرجع قانونی رسیدگی به اموال مسوولان، رییس قوه قضاییه است و این قانون نسبت به کاندیداهای ریاست جمهوری هم صدق نمی کند.

به تبع آن در جلسه بعدی اسحاق جهانگیری از این اصل قانونی گفت و تاکید کرد که به عنوان معاون اول رییس جمهوری، در روزهای اول تصدی، صورت اموال دارایی های خود، همسر و فرزندانش را به رییس قوه قضاییه ارایه کرده است .

به هرحال اگرچه این درخواست محمود صادقی جهت شفاف سازی بوده و او چنین پیشنهادی را می دهد تا از نقطه نظر تعهد به شفافیت و سلامت اقتصادی و انضباط مالی، برنامه وزرای پیشنهادی را مورد ارزیابی قرار دهد ، اما جزو تکالیفی نیست که اجرای آن را بخواهد به رییس جمهوری پیشنهاد دهد.

این نماینده مجلس در نامه خود به نوعی به اصل 141 قانون اساسی هم اشاره می کند.

آنجا که در این اصل آمده است: رییس جمهور، وزیران و کارمندان دولت نمی توانند بیش از یک شغل دولتی داشته باشند و داشتن هر نوع شغل دیگر در موسساتی که تمام یا قسمتی از سرمایه آن متعلق به دولت یا موسسات عمومی است و نمایندگی مجلس شورای اسلامی و وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی و نیز ریاست و مدیریت عامل یا عضویت در هیات مدیره انواع مختلف شرکت های خصوصی جز شرکت های تعاونی ادارات و موسسات برای آنان ممنوع است.

سمت های آموزشی در دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی از این حکم مستثنا هستند ، باز هم مورد تاکید محمود صادقی در نامه اش قرار می گیرد تا در بررسی برنامه وزیران پیشنهادی آن را مورد توجه قرار دهد.

با این حال اگرچه این اصل، تکلیفی را در اطلاع رسانی برای مقامات اجرایی کشور تعیین نکرده است، اما می تواند مورد درخواست نمایندگان در جهت شفاف سازی ها باشد.

موضوعی که البته در همه ادوار گذشته مسوولان خود را مکلف به انجام آن می دانستند اما در برخی موارد مشکلاتی را هم برای آنان رقم زد.

بودند افرادی که با وجود پست دولتی در یک یا چند موردی که محمود صادقی به آن اشاره می کند و اصل 141 هم بر آن تاکید دارد، مشغول به کار شدند و این امر در ادامه با مشکلات و اعتراضاتی روبه رو شد.

با این حال این منع قانونی برای وزیران و درخواست محمود صادقی برای شفاف سازی آنان، می تواند برای تعهد به استعفا از مشاغل دوم یا حتی سوم در صورت کسب رای اعتماد از مجلس و پیگیری های بعدی نمایندگان مفید واقع شود.

قانونی که هنوز آیین نامه اجرایی آن ابلاغ نشده است قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسوولان و کارگزاران نظام از دیگر مواردی است که محمود صادقی آن را به عنوان یکی از قوانین ایجاد تکلیف برای نمایندگان در اعلام فهرست دارایی ها معرفی کرده و از این طریق از رییس جمهوری می خواهد که وزیران پیشنهادی، اموال خود را به مجلس شورای اسلامی ارایه کنند.

موضوعی که صادقی به آن اشاره می کند اگرچه تاریخ تصویب آن به آبان ماه سال 94 می رسد اما، یک پای اجرایی شدن آن می لنگد.

آنجا که در مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان می شود که قوه قضاییه موظف است حداکثر ظرف مدت 6 ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون، آیین نامه اجرایی آن را تهیه و پس از تایید رییس قوه قضاییه ابلاغ کند .

در واقع این وظیفه که به عهده دستگاه قضایی گذاشته شده است، با گذشت مدت ها همچنان در دستور جلسات مسوولان عالی قضایی باقی مانده و هنوز هم به پایان نرسیده است.

قانون شش ماده ای رسیدگی به دارایی مقامات، مسوولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران، با ابلاغ علی لاریجانی به رییس جمهوری و همچنین روزنامه رسمی جهت انتشار، همه مراحل قانونی شدن را سپری کرد تا بتواند تعداد افراد اشاره شده در اصل 142 قانون اساسی را به عدد 20 هزار نفر برساند.

هرچند در این مدت بارها از سوی برخی نمایندگان مجلس تذکراتی برای تاخیر رییس قوه قضاییه داده شده است اما آنچه که مقامات قضایی به عنوان دلیل این تاخیر یاد می کنند، این است که این قانون به میزان زیادی مبهم بوده و مجمع تشخیص مصلحت نظام خیلی کلی و در چند ماده این قانون را به تصویب رسانده است .

حال 6 ماده ای که در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده است، به تعداد 26 ماده می رسد اما همچنان در انتظار دستور ابلاغ آن از سوی رییس قوه قضاییه است.

با این حال و با در نظر گرفتن اجرایی شدن این قانون، باز هم مرجع رسیدگی کننده به دارایی این مقامات که بسط هم پیدا کرده اند و شامل مقامات عالی قضایی، دبیران شورای عالی امنیت ملی، هیات دولت، استانداران و معاونان آنان، فرمانداران، شهرداران، مدیران عامل بانک ها و بیمه ها و& شده اند، شخص رییس قوه قضاییه است.

آنگونه که در ماده یک این قانون آمده است: مقامات تعیین شده در اصل یکصد و چهل و دوم (142) قانون اساسی، فهرست دارایی های خود، همسر و فرزندان شان را مطابق آیین نامه ای که توسط قوه قضاییه ذیل این قانون تهیه و ابلاغ می شود، در ابتدا و انتهای دوره مسوولیت به رییس قوه قضاییه گزارش می دهند و قوه قضاییه نسبت به رسیدگی به اموال آنان از جهت بررسی عدم افزایش من غیر حق اقدام می نماید.

در مواد بعدی این قانون هم از عنوان خوداظهاری برای ارایه اطلاعات مسوولان و همچنین محرمانه بودن فهرست دارایی ها استفاده می شود.

بنابراین آنگونه که از مفاد این قانون برمی آید، در این مورد هم تکلیفی برای این مقامات در معرفی کردن اموال خود، همسران و فرزندان شان به افراد و نهادهای دیگر وجود ندارد، مگر اینکه در این میان حسن روحانی بخواهد با همان هدف شفاف سازی که مورد نظر محمود صادقی است، از وزیران پیشنهادی بخواهد که اموال خود را طبق جداول مورد نظر پیش از برگزاری جلسه رای اعتماد، اعلام کنند.


کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامی - وزرای پیشنهادی - نمایندگان مجلس - اسلامی - نامه - مجلس - مالی - وزیران پیشنهادی - شورای - صادقی - دولت - شفاف - رییس جمهور - رای اعتماد - برنامه - اقتصاد - صورت - وزیر - قانون - رهبر معظم انقلاب - مدیره - فرزندان - اقتصادی - اطلاعات - کارگزاران نظام - وزیر پیشنهادی - جمهوری اسلامی - هایی - دارایی - سرمایه گذاری

آخرین اخبار سرویس:
پاسخ عضو هیات رییسه مجلس به نگرانی برخی نمایندگان به دلیل نبود نامشان در فهرست سخنرانان

گزارش تحلیلی؛ ضربه سرنوشت ساز سرلشکر ایرانی به ژنرال های چشم آبی

دبّه کردن کاملاً بدیهی و قابل پیش بینی افراطیون اصلاح طلب در محاکمه سران فتنه

فاطمه حسینی: رییس جمهور در خصوص عدم انتخاب وزیر زن شفاف سازی کند

کسب عنوان نخست جشنواره خوارزمی توسط نوآور پارک فناوری هرمزگان

مختار در مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو: یکی از عوامل ایجاد ریزگردها تصمیمات مدیریتی غیرعلمی آقای بیطرف بوده است

مقاومت عظیم ملت «یمن» نقشه دشمنان را «نقش بر آب» کرد

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی: ادامه روند فعلی واگذاری ها به بخش خصوصی نگران کننده است

کواکبیان: هیئت رییسه فکری به حال مخالف نماها کند

بررسی صلاحیت «حبیب الله بیطرف» وزیر پیشنهادی نیرو آغاز شد/ ادامه بررسی صلاحیت وزیران؛ فردا یکشنبه

موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی «نفت» چه گفتند؟/ زنگنه چه گفت؟

قاضی پور: ستاد احیای دریاچه ارومیه به ستاد مرگ آذربایجان تبدیل شده است

دفاع از زنگنه دفاع از پاکدستی و برجام نفتی است/ نباید اختلافات شخصی را از تریبون مجلس مطرح کرد

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-عمران- شهریور 91

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-شهرسازی خرداد 89

کواکبیان: هیئت رییسه فکری به حال مخالف نماها کند

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-شهرسازی خرداد 93

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-شهرسازی ابان 93

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-تاسیسات مکانیکی اسفند 87

ابتلای حجاج به مالاریا

کواکبیان باز هم معترض شد

دانش آموخته معماری سخنگوی شورای شهر شد

استقبال تشکل اصلی اصلاح طلبان از ترکیب هیات رییسه شورای شهر

تشکیل گروه های جهادی بسیج دانشجویی جبهه جدیدی در برابر دشمنان است

کودتای 28 مرداد 1332 به روایت تصویر

آقای بیطرف! سهم تان در قتل دریاچه ارومیه حداکثری است/ شما ایران را به گورستان تبدیل کردید

دبّه کردن کاملاً بدیهی و قابل پیش بینی افراطیون اصلاح طلب در محاکمه سران فتنه

ضربه سرنوشت ساز سرلشکر ایرانی به ژنرال های چشم آبی

واکنش لاریجانی به تذکر خادمی

اعطای حق تابعیت ایران به فرزندان مادران ایرانی

روبوسی قاضی پور نماینده ارومیه با آذری جهرمی + تصویر

خواستار اعطای حق تابعیت ایران به فرزندان مادران ایرانی شدند

سرلشکر رشید به محسن رضایی تبریک گفت

تذکر یک نماینده درباره انتشار برخی گزارش ها بین نمایندگان در جریان بررسی صلاحیت وزرا

نماینده مجلس: وزیران پیشنهادی به رویکرد عدالت جنسیتی در برنامه هایشان توجه کنند

زنگنه: موظف به اجرای اسناد بالادستی هستم

برگزاری مراسم تقدیر از ستاد اصلاح طلبان تهران

وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات در واکنش به شایعه سازی ها: همه دروغ است

رهبر انصارالله یمن: پایداری مردم یمن موجب شکست اهداف سعودی ها شد

راه های کنترل خشم، چگونه خشم را کنترل کنیم؟

توضیحاتی درباره نحوه سخنرانی نمایندگان در مخالفت و موافقت با وزرا

باید باهم بسازیم تا مشکلات را حل کنیم/ رسول خادم به من این درس را داد که برای عزت ایران از آبروی خود بگذرم

دشمن برنامه فریز تولید ایران را داشت که من ایستادم/ باید ظرفیت تولید گاز ما به 70 میلیارد متر مکعب برسد

اعلام رکورد نهایی وزنه برداران حاضر در یونیورسیاد/ ایرانی ها صدرنشین نشدند

معجزه تکان دهنده هنگام خاکسپاری مرد ارمنی مسلمان شده در قبرستان دماوند

زمانی: حتما در مورد نتایج استقلال هم صحبت می شود

روایت همسر شهید حججی از "راز انگشتر یازهرا" در دستان شهید

پیش‎بینی نمایندگان از نتیجه رای اعتماد مجلس به کابینه

استخدام مسئول دفتر در یک شرکت فنی مهندسی

رفراندوم جنجالی مالی به تعویق افتاد

دفاع از وزیری که در آستانه دو رقمی شدن رای اعتماد است

نگاه موافقان و مخالفان به سیاسی ترین وزیر پیشنهادی روحانی

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-نقشه برداری - شهریور 86

عضو فراکسیون امید: نمی توان گفت قطعا همه وزرا رأی اعتماد می گیرند

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-نقشه برداری - بهمن 94

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-تاسیسات برقی شهریور 91

استخدام کارشناس وصول مطالبات،کارمند موتور سوار در تهران

حضور خوانندگان سرشناس در کنسرت خواجه امیری+ عکس

نام گذاری خیابان دانشگاه بجنورد به نام "پروفسور سمیعی"/مخالفت با استعفای شهردار

وزیر بهداشت به شهریار سفر می کند+ برنامه ها

پایان عملیات مرمت و نوسازی حرم مطهر حضرت زینب(س)

نماینده ولی فقیه در ایلام: سپاه پاسداران ارزشی ترین نهاد انقلاب اسلامی است

واکنش لاریجانی به ادعای استخدام نمایندگان در وزارت نفت + فیلم

حضور قزوین در نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران در «کی یف»

مختار: بیطرف از دیپلماسی حیاتی آب چیزی نمی داند

بررسی صلاحیت «حبیب الله بیطرف» وزیر پیشنهادی نیرو آغاز شد

تنظیم بیش از 4 هزار طرح اشتغال برای روستاها

واعظی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد

جزییات تشییع شهید فاطمیون در پایتخت

کواکبیان: مخالف نماها موجب وهن مجلس می شوند

افشای ناگفته های کودتای 28 مرداد در شبکه مستند

کابینه دوازدهم، کابینه اصلاحات و اعتدال است/ اعتراضات اعضای فراکسیون امید جنگ زرگری است

تشکیل وزارت محیط زیست به صلاح نیست

کابینه دوازدهم، کابینه اصلاحات و اعتدال است/ اعتراضات اعضای فراکسیون امید جنگ زرگری است

واشنگتن پست: ترامپ منزوی شده است

واکنش رییس مجلس به ادعای یکی از نمایندگان مجلس: اگر آقای زنگنه یک نفر را استخدام کرده باشد، ما برخورد می کنیم

سخنان مخالفان و موافقان وزیر پیشنهادی نیرو

محمود مظفر؛ تذکر به مدیر کارخانه ای که نماز جماعت را اجباری کرده بود

در چه مواقعی می توان نماز را به جای نیاورد

بیژن زنگنه: دست ظریف را می بوسم / برجام ما را از چاه بیرون آورد

استخدام کارشناس ارشد شیمی تجزیه جهت آزمایشگاه

مجموعه سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-تاسیسات برقی 10 دوره

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-معماری - شهریور 83

تصاویر؛فنگ شویی در آشپزخانه

واکنش اسماعیلی به عذرخواهی سامری از ظریف

استخدام سرپرست اجرا مسلط به سازه های شیشه ای

وزیر سابق اطلاعات: برای اجرای طرح سازش برنامه ریزی کرده اند

آقای روحانی چرا وزیر زن در کابینه وجود ندارد؟

در خواب هم نمی دیدم دوباره به وزارت نفت برگردم

برنامه من روشن و مشخص است/نسبت به جذب 120 میلیارد دلار منابع خارجی اقدام می کنیم

پایان عملیات مرمت و نوسازی حرم مطهر حضرت زینب(س)

اظهارت زنگنه در خصوص ضرورت استخدام نمایندگان ادوار مجلس + فیلم

اگر آقای زنگنه یک نفر را استخدام کرده باشد، ما برخورد می کنیم

عده ای به اسم دولت توسعه گرا برای خود رانت ایجاد کردند

کواکبیان: هیئت رییسه فکری به حال مخالف نماها کند

پیام تبریک سرلشکر رشید به محسن رضایی

مراسم تقدیر از ستاد اصلاح طلبان تهران آغاز شد

حرف هایی که نصفه مانده بود ؛ صحبتی که برای باشگاهی دیگر شد

آقای روحانی چرا وزیر زن در کابینه وجود ندارد؟

نماینده مجلس: هشتاد درصد وزیران پیشنهادی رای اعتماد می گیرند

تذکر به مدیر کارخانه ای که نماز جماعت را اجباری کرده بود

در چه مواقعی می توان نماز را به جای نیاورد

فیلم کامل اظهارات بیژن زنگنه وزیر پیشنهادی نفت

افتتاح موزه خوشنویسی ایران

بر افزایش کمیت و قابلیت های موشک ها متمرکز شده ایم

آرنولد شوارتزنگر به ترامپ درباره نحوه مقابله با نژادپرستی درس داد

ادغام آزمون حفاظ اوقاف و دارالقرآن از سال آینده

بیژن زنگنه: تاکنون هیچ گاه چنین وفاق و وحدت ملی را مشاهده نکرد ه ام/ باید برای حل مشکلات چشم در چشم اقدام کنیم

از «معرفی هیات رییسه شورای شهر» تا «زایمان درپاتوق ها» در گزیده اخبار اجتماعی

استخدام کارشناس پشتیبانی شبکه و سخت افزار

استخدام فارغ التحصیل رشته صنایع غذایی در مشهد

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-عمران - شهریور 86

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-شهرسازی اسفند 87

رییس جمهور درباره دلیل انتخاب نکردن وزیر زن به صورت شفاف توضیح دهد

استخدام کارشناس ایمنی در شرکت معتبر قطعه سازی خودرو /در جاجرود

فرقه گرایی و نفرت دو طرف ندارد

الهام امین زاده: گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت دادگستری بودم/ در دولت دوازدهم نیستم

یکی از سرکردگان داعش تسلیم شد

ظریف تولید نفت ایران را بازگرداند/نماینده ای که نگران شغل آینده اش باشد دچار مفسده می شود

مشروح روند بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو در مجلس

نامه 24 نماینده به رییس قوه قضاییه

نامه 24 نماینده به رییس قوه قضاییه

نامه 24 نماینده مجلس به رییس قوه قضاییه: نتیجه بررسی اموال و دارایی وزرای پیشنهادی اعلام شود

قره خانی: عملکرد زنگنه در دولت یازدهم قوی ترین صلاحیت وی برای حضور در دولت دوازدهم است

واکنش لاریجانی به ادعای استخدام نمایندگان مجلس

زمان برگزاری مراسم تحلیف شوراهای شهرستان رشت

سخنان زنگنه در مجلس شورای اسلامی

بیست و یکمین دوره مسابقات قرآن و عترت پیام نور خراسان جنوبی برگزار شد

ابتکار: حضور زنان درعرصه های مدیریتی وزارتخانه های علوم و بهداشت بسیار کم است

«زنگنه» مکتب اعتماد به نفس ایران را بنیاد نهاد

فیلم/ پاسخ زنگنه به استخدام نمایندگان

تکذیب انتخاب گزینه دیگر غیر از نجفی برای شهرداری تهران

برگزاری تخصصی تر دومین نمایشگاه کتاب های علوم پزشکی و دانشگاهی

از «معرفی هیات رییسه شورای شهر» تا «زایمان درپاتوق ها» در گزیده اخبار اجتماعی

زنگنه: برنامه ای روشن و منسجم به مجلس ارایه کرده ام

شهید حججی؛ عجیبترین و خاصترین تاپ تن آپارات در یکسال اخیر!

رفع بی اعتمادی مردم و شهرداری مهم ترین وظیفه شهردار جدید مشهد

آشپزی روز؛طرز تهیه پای پیتزای ماهی

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-نقشه برداری - اذر 92

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-عمران بهمن 94

استخدام طراح upvc،مسلط به کامپیوتر در شرکت آراز روزن

عکس نوشته(جملکس)امروز/بزرگنمایی...

استخدام کارشناس فروش،حسابداردر شرکت پادمان شیمی/اصفهان

استخدام مهندس بازاریابی در یک شرکت معتبر بازرگانی در تهران

انتشار «عبدالرحمان» از مجموعه راست قامتان

سیاست های فرهنگی در دستگاه قضایی کردستان دنبال می شود

صالحی: دوره تصمیم گیری پشت در های بسته گذشته است

اسناد جدیدی از نقش انگلیس در کودتای 28 مرداد

فسخ شبانه قرارداد میدان آزادگان با چینی ها

«آیت الله کاشانی» قبل از روحانی بودن فردی سیاسی بود

ربیعی بماند تا مبارزه با فساد تدوام یابد

آقای زنگنه! یکی از ژنرال های نفتی تان را نام ببرید تا بدانیم «ژنرال» کیست

داماد احساساتی سوژه فضای مجازی شد

نامه 24 نماینده به رییس قوه قضاییه

واکنش پرویز اسماعیلی به عذرخواهی سامری از ظریف+عکس

استقبال از خانواده شهید فرانسوی دفاع مقدس در فرودگاه مشهد

زمان برگزاری مراسم تحلیف شوراهای شهرستان رشت

یک مقام کمیته امداد: بنگاه های اقتصادی، تخصص های مورد نیازشان را به کمیته امداد اعلام کنند

کنگره 12 هزار شهید آذربایجان غربی برگزار می شود

سفرنامه حج حضرت آیت الله صافی گلپایگانی/ 1

لاهوتی در موافقت با وزیر پیشنهادی نفت: تداوم وزارت زنگنه کشور را در تولید بنزین خودکفا می کند

ضوابط ورشکستگی بانک ها پیش بینی شد

تدوین سندهای آمایشی ملی تا 2 سال آینده در استانها

وزارت کشور می تواند در تامین منافع ملی نقش بزرگی داشته باشد/ باید سیاست های رییس جمهور را پیش ببرم

عملکرد زنگنه قوی ترین دلیل برای حضورش در دولت دوازدهم است

عملکرد زنگنه قوی ترین دلیل برای حضورش در دولت دوازدهم است

استخدام نمایندگی روزنامه خراسان

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-نقشه برداری - شهریور 83

خوشحالیم توانستیم شهر را دوباره بسازیم/ برخی زخم های رباط کریم کهنه هستند

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-معماری - مرداد 94

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-عمران - ابان 93

سوالات استخدامی حرفه ای کاردان های فنی ساختمان-تاسیسات مکانیکی اسفند 91

عربستان در یمن شکست خورده است/ یمن به کمک علما نیاز دارد

استخدام کارمند اداری ثبت رشته(حقوق،مدیریت)بافن بیان قوی

چرا آمریکا اسناد کودتای 28 مرداد را منتشر نکرد؟

واکنش ستاد اقامه نماز به خبر جریمه یا اخراج به خاطر نماز نخواندن

پایان عملیات مرمت و نوسازی حرم مطهر حضرت زینب(س)

زنگنه در صحن علنی مجلس وزیر نمی تواند برنامه دهد بلکه باید راهبرد و راهکار ارائه کند/ تعیین تکلیف همه میادین مشترک در چهار سال آینده

تبریک نائب رییس خانه احزاب به آیت الله شاهرودی

همه ی مردان تاثیرگذار شاه در پیروزی کودتای 28 مرداد

عملکرد زنگنه قوی ترین دلیل برای حضورش در دولت دوازدهم است

از کلید روحانی تا کلید لاریجانی

رحمانی فضلی همکاری های امنیتی با کشورهای جهان را افزایش داد/ تکمیل پوشش حفاظتی 6 هزار کیلومتر مرز خاکی و 2 هزار کیلومتر مرز آبی با همسایگان

موافقان و مخالفان وزیر پیشنهادی «کشور» چه گفتند؟/ رحمانی فضلی چه گفت؟

علت رجوع برخی افراد به سروش یا ابوزید چیست؟/ سه علت بیراهه رفتن ها در جامعه

آقای زنگنه! خودتان و معاونانتان در آن باشگاه نفت و نیرو چه می کنید/ شراکت مدیریت خصوصی و دولتی ظن فساد می آورد

زنگنه: برنامه ای روشن و منسجم به مجلس ارایه کرده ام

منافقین همزمان با مرصاد در زندان شورش کردند/ هیأت 3 نفره هیچ حکم اعدامی صادر نکرد/ علت تردید منتظری درباره اعدام منافقین

تغییر در سازمان رزم نیروی زمینی ارتش

داعش مسلمان دروغین است

استاندار کردستان: پدافند غیر عامل نوعی رفتار با تهدیدهای محیط زندگی است

برنامه من روشن و مشخص است/نسبت به جذب 120 میلیارد دلار منابع خارجی اقدام می کنیم

درگیری در اردوگاه «عین حلوه» لبنان

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان: دشمن درصدد ضربه زدن به نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی است

اسناد تازه منتشر شده در خصوص 28 مرداد تکراری است

تصویر باصلابت شهید «حججی» بیش از قدرت موشکی جمهوری اسلامی، دشمن را حقیر کرد

نادری در موافقت با وزیر پیشنهادی نفت: زنگنه فردی نام آشنا در عرصه توسعه و آبادانی کشور است

چرا شبانه قرارداد چینی ها را فسخ کردید؟/ انتقاد از استخدام نمایندگان مجلس در وزارت نفت!

تخریب خانه نخستین سپهبد ایرانی

ادغام آزمون اعطای مدرک اوقاف و دارالقرآن از سال آینده

تکلیف یا اختیار؛ نامه صادقی برای اعلام صورت اموال وزرای پیشنهادی به مجلس

تکلیف یا اختیار؛ نامه صادقی برای اعلام صورت اموال وزرای پیشنهادی به مجلس