مطالب مرتبط:
بازدید معاون فن مرکز بهداشت استان از مراکز بهداشتی درمانی در شهرستان رامشیر
1 شهریورماه؛ آغاز به کار منتخبان پنجمین دوره شوراها/شوراهای شهر مراکز استان ها در تکاپوی "انتخاب شهردار"
کشف 22 فقره سرقت در استان سمنان طی 24 ساعت گذشته
طرح «خادم» در تمام استان های کشور اجرا می شود
22 اثر سه استان کشور در فهرست آثار ملی طبیعی به ثبت رسید
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 22 مرداد 1396 ساعت 14:152017-08-13پزشكي

مراجعه 1100 نفر در هر ساعت به مراکز درمانی استان


مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: در یک سال گذشته در هر ساعت یک هزار و 100 نفر به مراکز درمانی استان مراجعه و سرویس درمانی لازم را از مراکز طرف قرارداد دریافت کرده اند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر"محمد جعفری" صبح امروز 22 مردادماه با اشاره به سالروز تصویب قانون بیمه سلامت در 22 مرداد اظهار کرد: از سال 92 بیمه خدمات درمانی به بیمه سلامت تغییر نام داد که از نظر ماهیتی نیز عوض شد.

وی افزود: رویکرد بیمه خدمات درمانی صرفا درمانی بود اما بیمه سلامت رویکرد سلامت محور دارد و غیر از مسائل حوزه درمان، سلامت را در ماموریت های خود دارد و در دو سه سال اخیر برخی کارکردهای بیمه رویکردهای عمومی تر و بازتر به حوزه سلامت و مولفه های موثر بر سلامت داشته است.

جعفری تصریح کرد: از 100 درصد عوامل تاثیرگذار در حوزه سلامت صرفا 25 درصد در وزارت بهداشت و 75 درصد در خارج از این وزارتخانه است و به همین جهت مولفه های اجتماعی اثرگذار بر سلامت متعدد است.

وی بیان کرد: سازمان جهانی بهداشت، سلامت از نظر جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی را در تعریف جامع از سلامت به کار برده و سعی کرده ایم در بیمه سلامت رویکردهای سلامت اجتماعی و معنوی را به اندازه سلامت جسمی و روانی دنبال کنیم گرچه در این زمینه باید هنوز کارهای زیادی انجام شود و امیدواریم با همکاری دستگاه های مربوطه بتوانیم برنامه های بهداشت محورانه را جایگزین برنامه های درمان محور کنیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه رسالت بیمه سلامت، برداشتن بار مالی از دوش خانواده ها در هنگام مواجهه با بیماری است و در این راستا 11 استراتژی تعریف شده داریم، ادامه داد: در یک سال گذشته بیش از 140 برنامه عملیاتی برای دستیابی به این رسالت داشته ایم که همه با موفقیت طبق برنامه های طراحی شده اجرا شده و امسال نیز 124 برنامه را در اداره کل بیمه سلامت استان دنبال می کنیم.

جعفری افزود: در سال گذشته بیشترین تلاش بیمه سلامت، تقویت طرح تحول سلامت به عنوان بزرگ ترین برند دولت بود که در سه عنوان به اجرا در آمد و نخستین مسئله، گسترش بیمه همگانی رایگان بود و در استان کرمان بیش از 210 هزار نفر از این طریق دارای دفترچه بیمه و به یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت بیمه شده استان اضافه شده اند.

وی تصریح کرد: دومین رویکرد، تقویت پزشک خانواده روستایی و نظام ارجاع بوده که بیش از 600 نفر پزشک و مامای خانواده در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر در قالب پنج دانشگاه علوم پزشکی سطح استان مشغول به ارائه خدمات به مردم شده اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان ادامه داد: ماهانه به طور متوسط بالغ بر 11 میلیارد تومان به سیستم پزشکی خانواده پرداخت مطالبات داشته ایم و این رقم نشان دهنده سلامت محوری سازمان بیمه سلامت است.

وی افزود: ماهانه بیش از 46 میلیارد تومان گردش مالی ما با مراکز درمانی تخصصی، سرپایی و بستری در سطح استان است و از این طریق حمایت مالی از 9 میلیون بار مراجعه مردم به این مراکز در سال گذشته صورت گرفته است.

جعفری اظهار کرد: در یک سال گذشته در هر ساعت یک هزار و 100 نفر به مراکز درمانی استان مراجعه و سرویس درمانی لازم را از مراکز طرف قرارداد دریافت نموده اند.

وی تصریح کرد: بزرگ ترین شاخص بین المللی سنجش کشورها در حوزه سلامت، سهم مردم از هزینه های درمانی است که طبق رصد علمی، از 56 درصد به 38 درصد کاهش پیدا کرده که نشان دهنده تلاش بیمه در راستای رسالت خود یعنی برداشتن بار مالی از دوش مردم است.

جعفری بیان کرد: در طرح بیمه سلامت همگانی 11 میلیون نفر در سطح کشور به صورت رایگان بیمه شدند که بخش اعظمی از موفقیت طرح تحول سلامت را شامل می شود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های مهم پیش روی اداره کل بیمه سلامت استان کرمان در سال جاری گفت: تقویت خرید راهبردی خدمات سلامت از مراکز درمانی به نفع جامعه بیمه شده یکی از این برنامه هاست و از آنجایی که بزرگ ترین چالش دو سال اخیر، ناپایداری منابع مالی در حوزه سلامت بوده، برای برون رفت از کسری منابع، برنامه هایی در دست اقدام است که مهم ترین آن تجمیع منابع حوزه سلامت ذیل ردیف های بیمه ای در کشور و گسترش پزشک خانواده همراه با نظام ارجاع به سطح شهرها به ویژه در صندوق بیمه همگانی سلامت رایگان است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان اظهار کرد: قصد داریم برای عموم بیمه شدگان نظام ارجاع طراحی و در قالب پزشک خانواده خدمات سلامت را به بیمه شدگانِ رایگان ارائه کنیم که هم کاهش هزینه را شاهد خواهیم بود و هم مردم در مسیر خدمات درست قرار می گیرند.

وی با اشاره به بیمه اتباع بیگانه افزود: یکی از تفاهم های وزارت کشور با سازمان بیمه سلامت، گسترش طرح پوشش بیمه همگانی به اتباع خارجی مقیم کشور است که امسال نیز در دست اجراست و اتباع خارجی مجاز تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار می گیرند.

جعفری ادامه داد: علت این موضوع نیز به رویکرد علمی در حوزه سلامت بر می گردد و تاکنون 17 هزار نفر اتباع مجاز تحت پوشش بیمه سلامت در استان قرار گرفته اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان درباره پوشش بیمه ای بیماران خاص تصریح کرد: قریب به 4 هزار نفر دارای نوعی بیماری خاص هستند که اکثر خدمات تخصصی به این بیماران به صورت رایگان ارائه می شود و پوشش های اضافه تری نسبت به بقیه جمعیت بیمه شده دریافت می کنند.

وی در ادامه بیان کرد: 150 میلیارد تومان بدهی به موسسات درمانی استان داریم که نسبت به سال گذشته شرایط پرداخت بهتر شده و امیدواریم عقب افتادگی این حوزه را به روز کنیم.

جعفری افزود: در پرداخت مطالبات به داروخانه ها از بقیه استان های کشور جلوتر هستیم و تا بهمن ماه را تسویه کرده ایم و پزشک خانواده تا تیرماه امسال پرداخت شده است.

وی درباره تجمیع صندوق های بیمه ای بیان کرد: در برنامه ششم توسعه به صورت واضح تجمیع صندوق های بیمه ای اشاره نشده اما یکی از گام های موفق برای اینکه بیمه مقتدر و کارآمدتر از امروز داشته باشیم، راهش این است که منابع سازمان های بیمه از نظر ساختاری تجمیع شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: در صورتی که روش های خرید یکسان شده و همه مراکز درمانی اسناد هزینه را به یک مرکز ارائه کنند، در این صورت با یک روش رسیدگی و پرداخت می شود و گام دیگر این است که ردیف های مختلف بیمه ای نیز تجمیع شده و گام سوم تغییر دفترچه های بیمه است که این کار خیلی از پرت هزینه های کشور و منابع جلوگیری کرده و صرفه جویی زیادی در راستای اقتصاد مقاومتی به دنبال خواهد داشت.

جعفری در ادامه با اشاره به طرح های اجرا شده توسط بیمه سلامت استان کرمان بیان کرد: طرح کاهش مصرف نمک (در نان) از چهار سال قبل در استان کرمان آغاز و موجب شد گندم وارداتی به استان از نوع با گلوتن بالا و مصرف نمک از 1800 گرم به 700 گرم در 100 کیلو آرد کاهش پیدا کند که این در درازمدت اثر بسیار خوبی در کاهش فشار خون، تنگی عروق، بیماری های گوارشی و کلیوی خواهد داشت که این کار به صورت بین المللی منتشر و در اجلاسیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور به عنوان طرح موفق مورد تجلیل قرار گرفت.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: طرح غربالگری دیابت، سرطان پستان و فشار خون در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر نیز در استان در حال اجراست که در این طرح ها جمعیت شناسایی شده در مسیر راهنمایی های درمانی قرار می گیرند.

وی با اشاره به طرح ربالگری آزمایشی "پن" افزود: غربالگری بیماری های مزمن و صعب العلاج از جمله دیابت، ناراحتی های قلبی ریوی، فشار خون و سرطان در چهار شهر کشور از جمله شهر بافت در استان کرمان در دست اجراست که با ابتکار استان اجرای این طرح به رفسنجان گسترش داده شد.


کلید واژه ها: سلامت - بیمه سلامت - بیمه - استان - استان کرمان - درمان - بیمه خدمات درمانی - برنامه - اجتماعی - خانواده - کرمان - بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی - جعفری - طرح تحول سلامت - پزشک - درصد - وزارت بهداشت - پزشک خانواده - دفترچه بیمه - وزارت - بزرگ ترین - ساعت - قرارداد - روستاها - روستایی - دانشگاه - بیماری - نخستین - دفترچه

آخرین اخبار سرویس:
دستیابی محققان به فرمولاسیون نانوداروی گیاهی ضد ایدز/نتایج کارآزمایی بالینی بر روی 5 بیمار

این 10 چیز را هر روز صبح به خودتان بگویید

درمان افسردگی با قارچ های جادویی

این مواد غذایی را درون یخچال نگهداری نکنید

ورزش شدید باعث زایمان زودرس نمی شود

7 عادت تعجب آوری که باعث دیابت می شود

دستیابی محققان به فرمولاسیون نانوداروی گیاهی ضد ایدز/نتایج کارآزمایی بالینی بر روی 5 بیمار

چرا آرتروز زانو در بین ایرانی ها شایع تر است

برای افزایش مواد مغذی به سالادتان روغن اضافه کنید

استرس علت اصلی بیماری های قلبی عروقی

یک نوازنده تار و سه تار درگذشت

واکسن جدید «ابولا» ایمن است

آرژانتین در مبارزه مرگ و زندگی / توصیه های وزارت بهداشت برای پیشگیری از حملات قلبی!

مصرف زیاد شیرینی ریسک بیماری قلبی را افزایش می دهد

پیاده روی بانوان شاغل در مرکز بهداشت غرب اهواز به مناسبت هفته سلامت بانوان ایرانی

ماساژ مخصوص کاهش وزن و چربی + تصاویر

آیا می دانید درون گوشت فست فودها چیست؟

قائم مقام ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت منصوب شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درگذشت استاد فرامرز شکرخواه را تسلیت گفت

نوشیدنی هایی برای پوست

قارچ های جادویی که با راه اندازی مجدد مغز، افسردگی شما را درمان خواهند کرد

تشریح بازرسی های انجام شده در ماه محرم در رامشیر

دبیر ستاد تحول و نوآوری در آموزش عالی سلامت منصوب شد

اهدای جسد چگونه صورت می گیرد؟

نوشابه انرژی زا، جمجمه مرد جوان را خورد؟! + تصاویر

اگر این نشانه ها را دارید، سالم هستید

این نوشیدنی اثری معجزه آسا برای کاهش وزن و سم زدایی کبد دارد

طرز تهیه سالاد جعفری / طرز تهیه سالاد جعفری ، سالادی مفید برای درمان سرماخوردگی

راز و رمز پیری سالم کشف شد

شناسایی 76 ژن جدید مقاوم به آنتی بیوتیک

لیموترش و این همه خاصیت!

باگت چند غله و خردل

7 راه برای این که علاوه بر بیماری های قلبی عروقی از آلزایمر نیز جلوگیری کنیم

بیماری های خطرناکی که هنگام خرید به سراغتان می آید!

اعزام کاروان ورزشی کارمندان حراست دانشگاه به دومین جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان حراست وزرات بهداشت

طرز تهیه سالاد مکزیکی / طرز تهیه سالاد مکزیکی یک سالاد مجلسی و فوق العاده ساده

پایگاه های مشاوره رایگان سلامت در ایستگاه های مترو دایر شد

استقبال تهرانی ها از اهدای جسد/نیاز سالانه دانشگاه ها به بیش از 200 جسد برای تشریح

مادران در معرض اچ آی وی و اعتیاد حق مادری دارند

فال روزانه چهارشنبه 26 مهر ماه 96

سوزاندن چربی های شکم فقط با 5 ادویه

راه اندازی کلینیک طب فراگیر تا سه سال آینده

20 دلیل برای مصرف ماهی

باورهای دینی در سلامت روان افراد موثر است/ شهید حججی نمونه کامل انسان مقتدر و توانمند است

بیمه ها برای پوشش خدمات سلامت روان پیشقدم شوند

شیوه هایی که در کم کردن وزن شکست می خوریم

خواص شگفت انگیز لیموترش!

راه درمان ساده خارش و اگزما

نکات تغذیه ای در مبتلایان به سنگ کیسه صفرا

مهم ترین رویکرد در سلامت روان، پیشگیری است

همه چیز درباره سندرم خطرناک «گیلن باره»

این غذاها مانع جذب آهن می شوند

طرز تهیه سالاد جوانه گندم / طرز تهیه سالاد جوانه گندم یک سالاد مقوی و مفید

چرا استفاده از سوختهای زیستی در ایران رونق ندارد

4 ابقا در معاونت بهداشت وزارت بهداشت

نشانه هایی که خبر از کم خونی می دهند!

تجربه طعمی جدید با نان بومی آمریکای جنوبی

8 زنگ خطر عدم سلامت روده ها

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درگذشت استاد فرامرز شکرخواه را تسلیت گفت

ماساژ مخصوص کاهش وزن و چربی + تصاویر

طرز تهیه سالاد جعفری / طرز تهیه سالاد جعفری ، سالادی مفید برای درمان سرماخوردگی

شیوه هایی که در کم کردن وزن شکست می خوریم

طرز تهیه سالاد مکزیکی / طرز تهیه سالاد مکزیکی یک سالاد مجلسی و فوق العاده ساده

راه درمان ساده خارش و اگزما

20 دلیل برای مصرف ماهی

طرز تهیه سالاد جوانه گندم / طرز تهیه سالاد جوانه گندم یک سالاد مقوی و مفید

این غذاها مانع جذب آهن می شوند

مصرف زیاد شیرینی ریسک بیماری قلبی را افزایش می دهد

خواص شگفت انگیز لیموترش!

ثبت 20 اختراع تخصصی در حوزه سلامت طی یک سال اخیر

بیماری های خطرناکی که هنگام خرید به سراغتان می آید!

ثبت 20 اختراع تخصصی در حوزه سلامت طی یک سال اخیر

اهدای جسد چگونه صورت می گیرد؟

لیموترش و این همه خاصیت!

کدو سبز تامین کننده منگنز بدن

آیا میدانید؛ میتوانید به کمک موبایل پانکراس مصنوعی خود را کنترل کنید؟!

سوزاندن چربی های شکم فقط با 5 ادویه

این نوشیدنی اثری معجزه آسا برای کاهش وزن و سم زدایی کبد دارد

نوشیدنی هایی برای پوست

از بین بردن عفونت دندان با یک معجون جادویی

خوابیدن در اتاق سرد چه مزایایی دارد؟

مادران در معرض اچ آی وی و اعتیاد حق مادری دارند

نکات تغذیه ای در مبتلایان به سنگ کیسه صفرا

حقایقی درباره وخامت وضعیت انسانی در یمن

تخم مرغ رسمی یا ماشینی؛ کدام یک بهتر است؟

4 ابقا در معاونت بهداشت وزارت بهداشت

نکات تغذیه ای در مبتلایان به سنگ کیسه صفرا

همه چیز درباره سندرم خطرناک «گیلن باره»

تامین 4 ویتامین بدن با خوردن فلفل دلمه ای

این غذاها مانع جذب آهن می شوند

20 دلیل برای مصرف ماهی

عادت هایی که تیرویید را از کار میندازد

علائمی که نشان از بیماری روده دارد

روشی که زنان را در مقابل بیماریهای بارداری بیمه می کند

بانوی 81 ساله جانباز ورزشکار: برای شرکت در مسابقات بین المللی سالمندان وام گرفتم

نیاز به عزم جدی در ایجاد امنیت غذایی پایدار

غذایی مناسب برای رفع کمبود آهن در بدن

نوعی بیماری که خود به خود خوب نمی شود

شرکت هایی که نشان ایمنی و سلامت دریافت کردند+اسامی

نشانه هایی که خبر از کم خونی می دهند!

شناسایی 76 ژن جدید مقاوم به آنتی بیوتیک

توسعه همکاری های دانشگاه علوم پزشکی گیلان با کشورهای اسلامی

تخم مرغ رسمی یا ماشینی؛ کدام یک بهتر است؟

بیمه ها برای پوشش خدمات سلامت روان پیشقدم شوند

8 زنگ خطر عدم سلامت روده ها

ته سیگار با ارزش وینستون چرچیل

با این 5 ادویه تند و تیز چربی های شکم را از آب کنید

کرپ ژامبون و پنیر یک غذای هیجان انگیز

سویا ،یک پروتیین با هزاران خواص؛ هرگز از آن غافل نشوید!

غذایی مناسب برای رفع کمبود آهن در بدن

احکام جدید ابقا و انتصاب در معاونت بهداشتی وزارت بهداشت

رشد 2 برابری سرانه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی

ابقا و انتصاب در وزارت بهداشت

تجهیزات غیراستاندارد در "بیمارستان های هرات" منجر به سرطان می شود

تخم مرغ رسمی یا ماشینی؛ کدام یک بهتر است؟

حقایقی درباره وخامت وضعیت انسانی در یمن

مزایای سیب زمینی شیرین

توضیح وزارت بهداشت در خصوص یک خبر

انتقال 2 مصدوم حادثه واژگونی موتورسیکلت به بیمارستان با بالگرد

خواص گیاه فیلانتوس نیروری چیست؟

طاعون در ملغاسی: جهان یک بار دیگر در انتظار اپیدمی وحشتناک است؟

7 راز نهفته در موزهای سیاه و گندیده

با عوارض قرص آنتی هیستامین آشنا شوید!

آگاهی از وزن ایده آل تنها با یک کلیک!

راه حل هایی متفاوت برای درمان کمردرد

تومور عجیب در صورت پسر 4 ساله مکزیکی +عکس

روشی که زنان را در مقابل بیماریهای بارداری بیمه می کند

ارائه مشاوره تغذیه رایگان در ایستگاه های منتخب مترو تهران

بهترین زمان خوردن نان در شب برای چاق نشدن

علائمی که نشان از بیماری روده دارد

این مرغ ها تخم دارویی می گذارند!

نوشابه انرژی زا، جمجمه مرد جوان را خورد!

7 خاصیت پروبیوتیک ها

احکام جدید ابقا و انتصاب در معاونت بهداشتی وزارت بهداشت

نوعی بیماری که خود به خود خوب نمی شود

عادت هایی که تیرویید را از کار میندازد

ارائه مشاوره تغذیه رایگان در ایستگاه های منتخب مترو تهران

اعضای بدن 2 جوان مرگ مغزی در ارومیه به چندین بیمار در کشور جان بخشید

اهمیت تغذیه در دوران ابتدایی

فرهنگ غنی ما می تواند تاثیر مثبتی در ارتقاء سلامت روان جامعه داشته باشد

عوامل موثر بر سلامت روان در محیط کار

ایران 80 میلیونی فقط 40 سلامتکده طب ایرانی دارد

اعضای بدن 2 جوان مرگ مغزی در ارومیه به چندین بیمار در کشور جان بخشید

نوشابه انرژی زا، جمجمه مرد جوان را خورد؟! + تصاویر

احکام جدید ابقا و انتصاب در معاونت بهداشتی وزارت بهداشت

طراحی «شبکه ملی مراقبت سرطان» برای نخستین بار در کشور

اهداء عضو اهدا زندگی در آذربایجان غربی

با گیاهان دارویی خوابی آرامش بخش را تجربه کنید

20 دلیل برای مصرف ماهی

اهدای اعضای بدن یک کودک سیستانی به بیماران نیازمند

این غذاها مانع جذب آهن می شوند

باورهای دینی در سلامت روان افراد موثر است/ شهید حججی نمونه کامل انسان مقتدر و توانمند است

مهم ترین رویکرد در سلامت روان، پیشگیری است

اما و اگر درباره ارثی بودن سرطان

آیا می دانید درون گوشت فست فودها چیست؟

تامین 4 ویتامین بدن با خوردن فلفل دلمه ای

مراقب باشیم پوکی استخوان سراغ ما نیاید/هشدار به زنان

برداشت بیش از 136 تن گیاه دارویی در یزد

افسردگی در10.29درصد ایرانی ها نمایان است

کدو سبز تامین کننده منگنز بدن

استقبال تهرانی ها از اهدای جسد

راه های رفع کمبود ویتامین D را بشناسیم

چگونه متابولیسم بدن را افزایش دهیم؟

خود درمانی در سردرد چه عوارضی بدنبال دارد؟

اگر این نشانه ها را دارید، سالم هستید

دختر 16 ساله، دانشجوی رشته پزشکی!+عکس

برپایی نذرواره غذاهای سنتی در رادکان چناران

5 اثر مثبتی که خوردن شکلات بر بدن می گذارد

روزیاتو: 10 عادت غذایی سالم در کشورهای مختلف جهان که بهتر است یاد بگیرید

این دود به جنین آسیب میزند!

لقمه های مرغ تایلندی یک غذای فوری و اشتها برانگیز

پولیپ بینی چیست؟ + راه های تشخیص و درمان

شهید حججی اوج تبلور سلامت معنوی و روانی در جامعه ما است/ قسمت بزرگی از سلامت، سلامت معنوی و روانی است

یک ترفند جالب برای رهایی از خارش وسوزش

آبریزش بینی و خلط گلوی مزمن ناشی از چیست

آبریزش بینی و خلط گلوی مزمن ناشی از چیست؟

2300 نوع گیاه در کشور دارای خواص دارویی هستند

همایش دو سالانه علوم دارویی ایران+گزارش

همایش دو سالانه علوم دارویی ایران درهمدان+گزارش

آموزش خودمراقبتی سلامت روان بر مبنای فرهنگ بومی و دینی/ ترس از مراجعه به روانپزشک به دلیل انگ دیوانگی

کنفرانس علمی دوره ای تفسیر یافته های پاتولوژی در نمونه های سقط برگزار می شود

پایگاه های مشاوره رایگان سلامت در ایستگاه های مترو دایر شد

ورزش را جدی بگیرید بویژه در مدارس+گزارش

مجله پزشکی و سلامت+گزارش

راز و رمز پیری سالم کشف شد

استقبال تهرانی ها از اهدای جسد/نیاز سالانه دانشگاه ها به بیش از 200 جسد برای تشریح

آبریزش بینی و خلط گلوی مزمن ناشی از چیست؟

موارد مصرف قرص آنتی هیستامین و عوارض آن

چرا استفاده از سوختهای زیستی در ایران رونق ندارد

این افراد نباید سرکه سیب مصرف کنند

دود ناشی ازخودروهای دیزلی به جنین آسیب می زند

مرگ 3 مادر باردار قزوینی در ماه گذشته

عکس/چگونه سوخت و ساز بدنمان را افزایش دهیم؟

عادت هایی که باعث ایجاد کمردرد می شوند!

اسکن MRI از مغز کودک خطر اولیه ام اس را تشخیص می دهد

رفع خارش و اگزما به روش طبیعی

30 درصد از بیماری ها به دلیل الگوی غلط غدایی رخ می دهد

محیط های شغلی کشور گرفتار اضطراب و استرس هستند

بیمارستان 350 تختخوابی در طرح جامع شهری

مافین کدو حلوایی یک کیک پاییزی خوشمزه

مراجعه 1100 نفر در هر ساعت به مراکز درمانی استان

مراجعه 1100 نفر در هر ساعت به مراکز درمانی استان