مطالب مرتبط:
بازدید معاون فن مرکز بهداشت استان از مراکز بهداشتی درمانی در شهرستان رامشیر
1 شهریورماه؛ آغاز به کار منتخبان پنجمین دوره شوراها/شوراهای شهر مراکز استان ها در تکاپوی "انتخاب شهردار"
کشف 22 فقره سرقت در استان سمنان طی 24 ساعت گذشته
طرح «خادم» در تمام استان های کشور اجرا می شود
22 اثر سه استان کشور در فهرست آثار ملی طبیعی به ثبت رسید
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 22 مرداد 1396 ساعت 15:152017-08-13پزشكي

مراجعه 1100 نفر در هر ساعت به مراکز درمانی استان


مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: در یک سال گذشته در هر ساعت یک هزار و 100 نفر به مراکز درمانی استان مراجعه و سرویس درمانی لازم را از مراکز طرف قرارداد دریافت کرده اند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر"محمد جعفری" صبح امروز 22 مردادماه با اشاره به سالروز تصویب قانون بیمه سلامت در 22 مرداد اظهار کرد: از سال 92 بیمه خدمات درمانی به بیمه سلامت تغییر نام داد که از نظر ماهیتی نیز عوض شد.

وی افزود: رویکرد بیمه خدمات درمانی صرفا درمانی بود اما بیمه سلامت رویکرد سلامت محور دارد و غیر از مسائل حوزه درمان، سلامت را در ماموریت های خود دارد و در دو سه سال اخیر برخی کارکردهای بیمه رویکردهای عمومی تر و بازتر به حوزه سلامت و مولفه های موثر بر سلامت داشته است.

جعفری تصریح کرد: از 100 درصد عوامل تاثیرگذار در حوزه سلامت صرفا 25 درصد در وزارت بهداشت و 75 درصد در خارج از این وزارتخانه است و به همین جهت مولفه های اجتماعی اثرگذار بر سلامت متعدد است.

وی بیان کرد: سازمان جهانی بهداشت، سلامت از نظر جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی را در تعریف جامع از سلامت به کار برده و سعی کرده ایم در بیمه سلامت رویکردهای سلامت اجتماعی و معنوی را به اندازه سلامت جسمی و روانی دنبال کنیم گرچه در این زمینه باید هنوز کارهای زیادی انجام شود و امیدواریم با همکاری دستگاه های مربوطه بتوانیم برنامه های بهداشت محورانه را جایگزین برنامه های درمان محور کنیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه رسالت بیمه سلامت، برداشتن بار مالی از دوش خانواده ها در هنگام مواجهه با بیماری است و در این راستا 11 استراتژی تعریف شده داریم، ادامه داد: در یک سال گذشته بیش از 140 برنامه عملیاتی برای دستیابی به این رسالت داشته ایم که همه با موفقیت طبق برنامه های طراحی شده اجرا شده و امسال نیز 124 برنامه را در اداره کل بیمه سلامت استان دنبال می کنیم.

جعفری افزود: در سال گذشته بیشترین تلاش بیمه سلامت، تقویت طرح تحول سلامت به عنوان بزرگ ترین برند دولت بود که در سه عنوان به اجرا در آمد و نخستین مسئله، گسترش بیمه همگانی رایگان بود و در استان کرمان بیش از 210 هزار نفر از این طریق دارای دفترچه بیمه و به یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت بیمه شده استان اضافه شده اند.

وی تصریح کرد: دومین رویکرد، تقویت پزشک خانواده روستایی و نظام ارجاع بوده که بیش از 600 نفر پزشک و مامای خانواده در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر در قالب پنج دانشگاه علوم پزشکی سطح استان مشغول به ارائه خدمات به مردم شده اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان ادامه داد: ماهانه به طور متوسط بالغ بر 11 میلیارد تومان به سیستم پزشکی خانواده پرداخت مطالبات داشته ایم و این رقم نشان دهنده سلامت محوری سازمان بیمه سلامت است.

وی افزود: ماهانه بیش از 46 میلیارد تومان گردش مالی ما با مراکز درمانی تخصصی، سرپایی و بستری در سطح استان است و از این طریق حمایت مالی از 9 میلیون بار مراجعه مردم به این مراکز در سال گذشته صورت گرفته است.

جعفری اظهار کرد: در یک سال گذشته در هر ساعت یک هزار و 100 نفر به مراکز درمانی استان مراجعه و سرویس درمانی لازم را از مراکز طرف قرارداد دریافت نموده اند.

وی تصریح کرد: بزرگ ترین شاخص بین المللی سنجش کشورها در حوزه سلامت، سهم مردم از هزینه های درمانی است که طبق رصد علمی، از 56 درصد به 38 درصد کاهش پیدا کرده که نشان دهنده تلاش بیمه در راستای رسالت خود یعنی برداشتن بار مالی از دوش مردم است.

جعفری بیان کرد: در طرح بیمه سلامت همگانی 11 میلیون نفر در سطح کشور به صورت رایگان بیمه شدند که بخش اعظمی از موفقیت طرح تحول سلامت را شامل می شود.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های مهم پیش روی اداره کل بیمه سلامت استان کرمان در سال جاری گفت: تقویت خرید راهبردی خدمات سلامت از مراکز درمانی به نفع جامعه بیمه شده یکی از این برنامه هاست و از آنجایی که بزرگ ترین چالش دو سال اخیر، ناپایداری منابع مالی در حوزه سلامت بوده، برای برون رفت از کسری منابع، برنامه هایی در دست اقدام است که مهم ترین آن تجمیع منابع حوزه سلامت ذیل ردیف های بیمه ای در کشور و گسترش پزشک خانواده همراه با نظام ارجاع به سطح شهرها به ویژه در صندوق بیمه همگانی سلامت رایگان است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان اظهار کرد: قصد داریم برای عموم بیمه شدگان نظام ارجاع طراحی و در قالب پزشک خانواده خدمات سلامت را به بیمه شدگانِ رایگان ارائه کنیم که هم کاهش هزینه را شاهد خواهیم بود و هم مردم در مسیر خدمات درست قرار می گیرند.

وی با اشاره به بیمه اتباع بیگانه افزود: یکی از تفاهم های وزارت کشور با سازمان بیمه سلامت، گسترش طرح پوشش بیمه همگانی به اتباع خارجی مقیم کشور است که امسال نیز در دست اجراست و اتباع خارجی مجاز تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار می گیرند.

جعفری ادامه داد: علت این موضوع نیز به رویکرد علمی در حوزه سلامت بر می گردد و تاکنون 17 هزار نفر اتباع مجاز تحت پوشش بیمه سلامت در استان قرار گرفته اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان درباره پوشش بیمه ای بیماران خاص تصریح کرد: قریب به 4 هزار نفر دارای نوعی بیماری خاص هستند که اکثر خدمات تخصصی به این بیماران به صورت رایگان ارائه می شود و پوشش های اضافه تری نسبت به بقیه جمعیت بیمه شده دریافت می کنند.

وی در ادامه بیان کرد: 150 میلیارد تومان بدهی به موسسات درمانی استان داریم که نسبت به سال گذشته شرایط پرداخت بهتر شده و امیدواریم عقب افتادگی این حوزه را به روز کنیم.

جعفری افزود: در پرداخت مطالبات به داروخانه ها از بقیه استان های کشور جلوتر هستیم و تا بهمن ماه را تسویه کرده ایم و پزشک خانواده تا تیرماه امسال پرداخت شده است.

وی درباره تجمیع صندوق های بیمه ای بیان کرد: در برنامه ششم توسعه به صورت واضح تجمیع صندوق های بیمه ای اشاره نشده اما یکی از گام های موفق برای اینکه بیمه مقتدر و کارآمدتر از امروز داشته باشیم، راهش این است که منابع سازمان های بیمه از نظر ساختاری تجمیع شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: در صورتی که روش های خرید یکسان شده و همه مراکز درمانی اسناد هزینه را به یک مرکز ارائه کنند، در این صورت با یک روش رسیدگی و پرداخت می شود و گام دیگر این است که ردیف های مختلف بیمه ای نیز تجمیع شده و گام سوم تغییر دفترچه های بیمه است که این کار خیلی از پرت هزینه های کشور و منابع جلوگیری کرده و صرفه جویی زیادی در راستای اقتصاد مقاومتی به دنبال خواهد داشت.

جعفری در ادامه با اشاره به طرح های اجرا شده توسط بیمه سلامت استان کرمان بیان کرد: طرح کاهش مصرف نمک (در نان) از چهار سال قبل در استان کرمان آغاز و موجب شد گندم وارداتی به استان از نوع با گلوتن بالا و مصرف نمک از 1800 گرم به 700 گرم در 100 کیلو آرد کاهش پیدا کند که این در درازمدت اثر بسیار خوبی در کاهش فشار خون، تنگی عروق، بیماری های گوارشی و کلیوی خواهد داشت که این کار به صورت بین المللی منتشر و در اجلاسیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور به عنوان طرح موفق مورد تجلیل قرار گرفت.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: طرح غربالگری دیابت، سرطان پستان و فشار خون در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر نیز در استان در حال اجراست که در این طرح ها جمعیت شناسایی شده در مسیر راهنمایی های درمانی قرار می گیرند.

وی با اشاره به طرح ربالگری آزمایشی "پن" افزود: غربالگری بیماری های مزمن و صعب العلاج از جمله دیابت، ناراحتی های قلبی ریوی، فشار خون و سرطان در چهار شهر کشور از جمله شهر بافت در استان کرمان در دست اجراست که با ابتکار استان اجرای این طرح به رفسنجان گسترش داده شد.


کلید واژه ها: سلامت - بیمه سلامت - بیمه - استان - استان کرمان - درمان - بیمه خدمات درمانی - برنامه - اجتماعی - خانواده - کرمان - بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی - جعفری - طرح تحول سلامت - پزشک - درصد - وزارت بهداشت - پزشک خانواده - دفترچه بیمه - وزارت - بزرگ ترین - ساعت - قرارداد - روستاها - روستایی - دانشگاه - بیماری - نخستین - دفترچه

آخرین اخبار سرویس:
خبر خوش برای افراد کم بینا

خبر خوش برای افراد کم بینا

خوردن 5 نوع میوه، عمیقترین خواب را تجربه کنید

کشمش و خواص درمانی آن

از این گیاهانِ خطرناک فاصله بگیرید

چطور دندان های سالم تری داشته باشیم؟ 

از سندرم متابولیک چه می دانید؟

آیا مغز مردان و زنان تفاوت دارد؟

هفت کار ممنوعه بعد از خوردن غذا

"کوردیناتورها" و رنج هایی برای نجات "جان"

هشدار؛ تولید کرم های آرایشی با مواد فاسد و دور ریختنی

پشت پرده پنهان "گردوهای تازه" ای که نباید در تابستان بخورید!

روشی جدید برای مقابله با سرطان ریه 

وقتی صابون بلای جان جنین می شود!

ارتباط سرطان و بیماری های قلبی

فوم اسفنجی که هوا را تصفیه می کند

بهترین مسکنی که شما را از دندان درد خلاص می کند

صبحانه ای که شما را جوان نگه می دارد

اسامی داروهای لاغری غیرمجاز اعلام شد

کشف راز جان سخت ترین موجود جهان

عواملی که باعث ابتلای زنان به سرطان تخمدان می شود

آب چاه زمزم سالم است

علت ایجاد سنگ در کیسه صفرا

7 درصد جان باختگان تصادفات کودکان هستند

درمان ضعف قوای جنسی با مصرف بادام

عکس/ طریقه صحیح ماساژ صورت برای رفع چین و چروک

این کار در رانندگی همانند مست بودن پشت فرمان است

درمان شب ادراری با توصیه شیخ الرییس ابوعلی سینا

این کار در «رانندگی» همانند مست بودن پشت فرمان است

داروهای مسکن این بلاها را بر سر شما می آورد

با این کار 9 سال بر طول عمر خود بیفزایید!

وقتی صابون بلای جان جنین می شود!

دلایل بی حسی و سوزش در بدن

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟

چرخه ناقص درمان اعتیاد در کشور

خوشمزه روز: چیلی بیف [تماشا کنید]

10 درصد از مرگ ومیرهای کشور به دلیل دیابت است/ نقش آموزش در پیشگیری و کاهش هزینه دیابت

از خوردن این غذاها قبل از پرواز، بپرهیزید

آب چاه زمزم سالم است

مایکروسافت با استفاده از هوش مصنوعی، پهپادها را مانند عقاب در آسمان نگه می دارد

دیدار معاون غذا و دارو دانشگاه با داروسازان آزاده به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن

تُست وانیلی

مرگ 300 نفر براثر ابتلا به بیماری تب دنگی در سریلانکا

نجات 600 نوزاد آسیب دیده

اعزام کودک 4 ساله ایذه ای با اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی اهواز

بهترین گجت ها برای پایش سلامتی در رنج های قیمتی مختلف(مرداد 96)

7 گزینه غذایی را هرگز در مایکروویو گرم نکنید

نتایج آزمون دستیاری پزشکی اعلام شد

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟

افزایش اثر بخشی دارو با این نانوموتورهای تیتانیومی

آیا علت بیماری ام اس شناخته شده است؟

استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی تسلط فرد را 40 درصد کاهش می دهد

هپاتیت؛ مشکل بهداشتی جهان + علایم بیماری

مبتلایان به نقرس آجیل بخورند؟

7 عادتی که باید بعد از غذا خوردن انجام ندهیم

روش جدید پزشکان چینی برای انتقال اعضای پیوندی

آب چاه زمزم سالم است

مرگ 300 نفر براثر ابتلا به بیماری تب دنگی در سریلانکا

روش جدید پزشکان چینی برای انتقال اعضای پیوندی

آیا علت بیماری ام اس شناخته شده است؟

7 عادتی که باید بعد از غذا خوردن انجام ندهیم

افزایش اثر بخشی دارو با این نانوموتورهای تیتانیومی

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟

قبل از شروع به دویدن حتما بخوانید

هپاتیت؛ مشکل بهداشتی جهان + علایم بیماری

خُرفه و خواص فوق العاده آن را بهتر بشناسیم

آیا خواب زیاد برای کودکان مفید است؟

داروهای مسکن این بلاها را بر سر شما می آورد

بهترین گجت ها برای پایش سلامتی در رنج های قیمتی مختلف(مرداد 96)

علت خوردن مواد عجیب از سوی کودکان/ استقبال از خوردن خاک و گچ دیوار

تصاویر/ زندگی انسان های اولیه در اندونزی

هر آنچه که باید درباره سرطان تخمدان بدانید

بیماری که کم خوابی در کودکان بوجود می آورد

مایکروسافت با استفاده از هوش مصنوعی، پهپادها را مانند عقاب در آسمان نگه می دارد

چگونه متوجه ضعیف شدن چشم شویم؟

رانندگی با میخی در قلب

علت فوت سرنشینان خودروها اعلام شد

بیشترین علت فوت سرنشینان خودرو در ایران

7 گزینه غذایی را هرگز در مایکروویو گرم نکنید

چگونه به سندرم روده چکه کن مبتلا می شویم؟

داروهای مسکن این بلاها را بر سر شما می آورد

این میوه ضامن سلامتی شماست!

اهدای نشان «خادمیار سلامت رضوی» به استاد ایرانی دانشگاه هاپکینز آمریکا

علت پف دور چشم چیست؟

اعتصاب غذای مهدی کروبی جواب داد/خروج نیروهای امنیتی از منزل کروبی

اعتصاب غذای مهدی کروبی جواب داد/خروج نیروهای منیتی از منزل کروبی

دانشمندان چینایی انسان را منجمد کردند

داروهای مسکن این بلاها را بر سر شما می آورد

گزارش ویژه مشرق؛ چه کشورهایی در ابتلا به سرطان رکورددار هستند؟ + تصاویر، آمار و فیلم

گزارش ویژه مشرق؛ چه کشورهایی در ابتلا به سرطان رکوردار هستند؟ + تصاویر، آمار و فیلم

جراحی بسته بهترین روش درمان نشتی های قلب

داروها و مکمل های ورزشی و عوارض استفاده از آنها + گزارش

عیادت وزیر بهداشت از مهدی کروبی

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟

دیدار معاون غذا و دارو دانشگاه با داروسازان آزاده به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن

رژیم غذایی مطلوب برای فرار از دیابت و فشار خون

اعزام کودک 4 ساله ایذه ای با اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی اهواز

دستور رییس جمهوری برای رسیدگی به وضعیت حجت الاسلام کروبی

مبارزه با سرطان و دیابت با خوردن بادام هندی

ورود داروسازان به موضوع اعتیاد و تجویز منطقی داروهای اعصاب

13 گروه جهادی به مناطق محروم استان شتافتند+فیلم

مرگ 300 نفر براثر ابتلا به بیماری تب دنگی در سریلانکا

خوشمزه روز: چیلی بیف [تماشا کنید]

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟

از سندرم متابولیک چه می دانید؟

نقرس را با این خوراکی درمان کنید

10 خوراکی گیاهی که سلامت کلیه ها را تضمین می کند

چگونه به سندرم روده چکه کن مبتلا می شویم؟

مبتلایان به نقرس آجیل بخورند؟

10 خوراکی گیاهی که سلامت کلیه ها را تضمین می کند

اعطای نشان خادمیار سلامت رضوی به پروفسور خدادوست

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟

7 عادتی که باید بعد از غذا خوردن انجام ندهیم

وقتی صابون بلای جان جنین می شود!

درد قفسه سینه نشانه کدام بیماری است؟

استفاده از دارو آخرین اقدام برای درمان اختلال خواب است/ آسیب های قلبی - عروقی در کمین مصرف کنندگان داروهای ضددرد

استفاده از دارو آخرین اقدام برای درمان اختلال خواب است

با توجه به وزنمان چه مقدار آب بنوشیم؟ + اینفوگرافیک

خواباندن نوزاد با گهواره رباتیک

مردمان این شهر 100 سال عمر می کنند

با خوردن سروقت قرص هایتان پولدار شوید!

استفاده از دارو آخرین اقدام برای درمان اختلال خواب است/ آسیب های قلبی - عروقی در کمین مصرف کنندگان داروهای ضددرد

دخترک ده ساله هندی طفل به دنیا آورد

خواب اضافی در کودکان از ابتلا به دیابت نوع 2 جلوگیری می کند

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟

میزان نوشیدن آب با توجه به وزن بدن +عکس

داروهای مسکن این بلاها را بر سر شما می آورد

خُرفه؛ منبع سرشار از امگا3

استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی تسلط فرد را 40 درصد کاهش می دهد

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟

آیا خواب اضافی برای کودکان مفید است؟

نوشیدنیِ ضد زوال عقل

عکس/ میگوی نظافتچی

هشدار درباره مصرف زیاد آنتی بیوتیک در کشور

سومین عمل پیوند ریه در مشهد

تولید کرم های آرایشی با مواد فاسد و دور ریختنی/ جلوگیری از ورود کرم های تقلبی به بازار

تندترین مسابقه دنیا در چین؛ خوردن فلفل قرمز

روش های طبیعی مقابله با آثار یائسگی

نوشیدنی ضد زوال عقل

این خطر در سالمندان را جدی بگیرید!

تأثیر دوران حاملگی کامل در سن کمتر از 26 سال در پیشگیری از سرطان

میخ، فندک و قیچی در معده بیمار! +عکس

تبخال را می توان درمان کرد؟

نقش ویتامین D در 40 بافت بدن

دست اسرارآمیز نوجوان بنگلادشی+تصاویر

با خواص نوشیدنیِ ضد زوال عقل آشنا شوید

خواب عمیق در تقویت مهارت های حرکتی چه اندازه تاثیر دارد؟

پرونده الکترونیک بخش سلامت سال جاری اجرایی می شود

سلول های عصبی مرتبط با درد شناسایی شدند

گرانبهاترین مایع دنیا + فیلم

Calorie Counter – MyFitnessPal v6.21 بهترین برنامه کاهش وزن و شمارنده کالری در اندروید

نقش ویتامین D در 40 بافت بدن

وارد شدن ضربه به سر، علت فوت 60 درصد سرنشینان خودروها

50 درصد مازنی ها زیرپوشش بیمه سلامت

استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی تسلط فرد را 40 درصد کاهش می دهد

20 هشدار برای اسیدی شدن بدن! + 10 راه حل درمان سریع

آشنایی با میوه هایی که یک وعده غذایی کامل محسوب می شوند

راههای ساده و معجزه گر برای درمان کمر درد

علت فوت 60 درصد سرنشینان خودرو ها چیست؟

آرتریت انگشت؛ انواع، علائم و درمان

کشمکش دانشگاه پزشکی قزوین و فرمانداری برای راه اندازی بیمارستان شهدای آبیک

تبخال را می توان درمان کرد؟

فعالیت 7 شعبه حمایت از بیماران ناهنجاریهای مادرزادی در سیستان و بلوچستان

میخ، فندک و قیچی در معده بیمار! +عکس

استخدام کارشناس فروش،کارشناس مایکروسافتCRM در تهران

آشنایی با میوه هایی که یک وعده غذایی کامل محسوب می شوند

آب چاه زمزم سالم است

استفاده از دارو آخرین اقدام برای درمان اختلال خواب است

مصرف سالانه 50 دلار دارو توسط هر ایرانی

استفاده از دارو آخرین اقدام برای درمان اختلال خواب است

"هپاتیت"؛ مشکل بهداشتی جهان + علایم بیماری

نتایج آزمون دستیاری پزشکی اعلام شد/ پذیرش 3 هزار و 400 نفر

علت فوت 60 درصد سرنشینان خودروها وارد شدن ضربه به سر است

سرانه مصرف دارو برای هر ایرانی 50 دلار در سال است

"علی پورسیار" از بیمارستان مرخص شد

زهر عقرب گرانترین مایع جهان

تربیت و کودک12/ «راهنمای فرزند پروری موفق» را بخوانید

آسانترین راه برای کاهش وزن و چربی سوزی

تولید کرم های آرایشی با مواد دور ریختنی!

علائم و نشانه های بیماری هپاتیت کدامند؟

رواج مصرف «قرص ضد افسردگی» در بین مردم آمریکا

تولید کرم های آرایشی با مواد دور ریختنی

کلینیک تخصصی ورزشی در شیراز احداث می شود

سنگ صفرا چگونه ایجاد می شود؟

تکذیب شایعه ناسالم بودن آب چاه زمزم

حیوان عجیبی که گران ترین پوست را دارد

تکذیب یک شایعه؛ آب چاه زمزم در مکه کاملا سالم است

تولید کرم های آرایشی با مواد فاسد و دور ریختنی

تولید کرم های آرایشی با مواد دور ریختنی!

اهداء عضو جان 7 بیمار را نجات داد

برخورداری روستاییان آب آسمانی فسا از خدمات بهداشتی

60 درصد از سرنشینان خودروها به علت ضربه به سر فوت می کنند/ 7 درصد جان باختگان تصادفات کودکان هستند

استقرار 3 دستگاه کلینیک سیار دندانپزشکی در کرمانشاه

شایعه ناسالم بودن آب چاه زمزم تکذیب می شود

عقرب های میلیاردی، قاتل سرطانند

وارد شدن ضربه به سر، علت فوت 60 درصد سرنشینان خودرو ها

تولید کرم های آرایشی با مواد فاسد و دور ریختنی/ جلوگیری از ورود کرم های تقلبی به بازار

قاضی زاده هاشمی: از خدای بزرگ بخواهیم، اسیران هوای نفس را آزاد کند

نانوموتورهای تیتانیومی به جنگ باکتری های معده می روند

آنچه باید درباره سرطان تخمدان بدانید/ راههای پیشگیری

مراجعه 1100 نفر در هر ساعت به مراکز درمانی استان

مراجعه 1100 نفر در هر ساعت به مراکز درمانی استان