مطالب مرتبط:
مدیرعامل فولاد مبارکه: مصرف آب و مواد نسوز فولاد مبارکه کمتر از سایر فولادسازان جهان
مصرف آب و مواد نسوز فولاد مبارکه کمتر از سایر فولادسازان جهان
مصرف آب و مواد نسوز فولاد مبارکه کمتر از سایر فولادسازان جهان
مصرف آب و مواد نسوز فولاد مبارکه کمتر از سایر فولادسازان جهان
تولید ورق ساخت لوله های احیا مستقیم فولاد چادرملو در فولاد مبارکه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 مرداد 1396 ساعت 23:022017-08-12اقتصادي

مدیرعامل فولاد مبارکه: مصرف آب و مواد نسوز فولاد مبارکه کمتر از سایر فولادسازان جهان


مدیرعامل فولاد مبارکه در بیست و چهارمین مراسم بهره وری شرکت مطرح کرد: مصرف آب و مواد نسوز فولاد مبارکه کمتر از سایر فولادسازان جهان - "- به گزارش سایت قطره و به نقل ازشارا به نقل از خبرنگار فولاد، در این آیین باشکوه که معاونان، مدیران و بیش از یک هزار نفر از کارکنان فولاد مبارکه" به صورت حضوری و تمامی کارکنان حاضر در خطوط تولید، تعمیرات و پشتیبانی نیز از طریق امواج رادیو فولاد شنونده سخنان مدیرعامل شرکت بودند، دکتر سبحانی افزود: در بخش مصرف آب، فولاد مبارکه ضمن توجه به اهمیت افزایش بهره وری در حوزه های مختلف ، با اجرای طرحهای توسعه در تصفیه خانه های خود و به کارگیری سیستم های بازچرخانی آب در سیکل تولید، مصرف آب خود را تا 3.

26 مترمکعب به ازای هر تن تولید کاهش داده است.

این در حالی است که به عنوان مثال در شرکت آرسلر اوکراین، این میزان 8.

5 مترمکعب، در فولادسازیهای آلمان 8.

3 مترمکعب و در خطوط نورد گرم و تولیدکنندگان فولاد تخت در جهان 8 مترمکعب است.

علاوه براین، فولاد مبارکه در بخش مواد نسوز 7.

73 کیلوگرم به ازای تولید هر تن مذاب، نسوز مصرف میکند؛ درحالیکه میانگین مصرف دنیا 25 کیلوگرم بر تن مذاب است.

دکتر سبحانی با اشاره به اهمیت نقش بهره وری در ارتقای سازمانها افزود: بهره وری تعاریف گوناگونی دارد اما به طور خلاصه باید گفت، بهره وری در سازمانها کاهش هرچه بیشتر و به عبارت بهتر جلوگیری از هدررفت هایی است که نسبت خروجی به ورودی یا همان ستاده به داده را کاهش می دهد و در دنیای رقابتی امروز، این دقیقا همان مسئله ای است که باعث ارتقا یا زوال سازمانها میشود.

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: سازمانی بهره ور است که نیروی انسانی آن چابک باشند و بتوانند خود را در مقابل تغییرات بیرونی از قبیل قیمت تمام شده، افزایش قیمت حاملهای انرژی، رکود در بازار و.

حفظ کنند.

در غیر این صورت، همان گونه که طی دو سال اخیر شاهد بودیم، بسیاری از سازمانها به دلیل پایین بودن بهره وری و نداشتن راهبرد مناسب، زیان ده شدند؛ این در حالی است که فولاد مبارکه در سالهای قبل و به ویژه طی دو سال اخیر که برای صنعت فولاد جهان از سخت ترین سالها بود، نه تنها هیچ گونه زیانی نکرد، بلکه در کنار اجرای طرح های توسعه خود و به بهره برداری رساندن آنها، سود معقولی را نیز حاصل کرد.

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه امروزه فرهنگ بهره وری، همدلی، انسجام سازمانی و نظم و انضباط در فولاد مبارکه به یک فرهنگ تبدیل شده است و هریک از کارکنان در هر سطحی قطعا در بهره وری سازمان سهیم هستند، گفت: نتیجه همه این عوامل آن است که فولاد مبارکه همچون ستارهای درخشان بر آسمان صنعت فولاد کشور بدرخشد و در سطح جهانی نیز مطرح باشد.

مدیرعامل فولاد مبارکه در همین خصوص ادامه داد: اگر بگوییم بهره وری در یک سازمان 90 درصد است، یعنی 10 درصد عدم بهره وری داشته است که در این صورت مدیریت و همه کارکنان شرکت باید برای کاهش هرچه بیشتر این میزان هدررفت، برنامه ریزی و تلاش کنند.

موفقیت فولاد مبارکه در بهره برداری و افتتاح واحد گندله سازی 5 میلیون تنی سنگان در شرق کشور، موفقیت های حاصله در فولاد هرمزگان و تکمیل توسعه مجتمع فولاد سبا بخش دیگری از موفقیت های گروه فولاد مبارکه در ماههای اخیر بود که دکتر سبحانی ضمن ابراز خرسندی از این دستاوردها خاطرنشان کرد: این توفیقات به نوعی کسب افتخار برای همه مردم شریف ایران و کل صنعت کشور است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ظرفیتهای پایین در خطوط تولید و سازمانها را یکی از مشکلات صنعت فولاد کشور و به طورکلی از عوامل کاهش بهره وری شرکتها دانست و تصریح کرد: به خاطر داشته باشیم قطعا نمی توان در ظرفیتهای پایین، کار اقتصادی انجام داد؛ زیرا در بخش زیرساختها و نیروی انسانی موردنیاز، به همان اندازه که ایجاد این زیرساختها در یک کارخانه با ظرفیت بالا هزینه بر است، در یک واحد تولیدی کوچک نیز هست و در این حالت است که در سازمانهای بزرگ با بهره وری بالا قیمت تمام شده به شدت کاهش مییابد.

بنابراین یکی از راههای برون رفت از این چالش ها و بهره ور کردن واحدهای فولادی این است که ظرفیتها و مقیاسها به شکل اقتصاد محور تعریف شوند؛ البته یکی از نقاط قوت فولاد مبارکه در مقایسه با سایر فولادسازان مربوط به همین اصل است؛ به طوری که اکنون شرکت فولاد مبارکه نیمی از فولاد کشور را تولید میکند و باقیمانده را بیش از 10 شرکت دیگر تولید میکنند که با توجه به هزینه های بالاسری و ظرفیت پایین، تولید اقتصادی در آنها با حاشیه سود کمتر و بعضا با مشکلات جدی روبه رو می شود.

ایشان در ادامه کمبود الکترود گرافیتی را یکی از معضلات موجود فولادسازان جهانی دانست و تصریح کرد: یکی از مسائل بحرانی که در حال حاضر فولادسازان دنیا با آن مواجه هستند، تأمین الکترود گرافیتی است که می طلبد کارکنان بخش فولادسازی در این باره برای مصرف بهینه آن تمهیدات کاربردی تری بیندیشند.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در ادامه با اشاره به روند خوب شرکت در کاهش هرچه بیشتر مصرف انرژی، خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه درزمینه مصرف برخی اقلام مصرفی خود، از قبیل مصرف آب و مواد نسوز نسبت به سایر رقبای جهانی، از شرایط مطلوبتری برخوردار است، هرچند باید برای بهتر شدن این فرایند بیشتر برنامه ریزی و تلاش کنیم.

دکتر سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود، کنترل خرید و مدیریت موجودی قطعات یدکی را راهی برای جلوگیری از خواب سرمایه شرکت دانست و در همین خصوص اضافه کرد: توجه به این امر در مدیریت هزینه ها و افزایش بهره وری سازمان مؤثر است.

مدیرعامل فولاد مبارکه تولید کالای نامرتبط با سفارش، کاهش بازده وزنی تولید محصولات و افزایش تولید محصولات انباری را از دیگر موارد اثربخش در کاهش بهره وری شرکت دانست و گفت: وقتی برای تولید 7 میلیون تن فولاد هدفگذاری میکنیم، باید به خاطر داشته باشیم هر درصدی از آنکه منطبق با هدف نباشد، جزء کالاهای انباری به حساب میآید و باید با قیمتی کمتر از سفارش به فروش برسانیم که این محصولات نامنطبق علاوه بر کاهش سود پیش بینی شده، کاهش سطح کیفی محصولات شرکت را نیز در پی خواهد داشت.

این در حالی است که در بازده وزنی تولید محصولات نیز باید توجه بیشتری داشته باشیم.

دکتر سبحانی با تأکید بر اینکه در بخش بهره وری در تولید گندله، بخش احیا مستقیم و در ریخته گری و نورد گرم به سایر رقبا نزدیک هستیم تصریح کرد: در همه این بخشها و به ویژه در بخش محصولات انباری در سالهای اخیر پیشرفت هایی کرده ایم؛ ولی هنوز میتوان وضعیت را بهتر کرد و راندمان را بالا برد.

وی در خصوص وضعیت بهره وری در نیروی انسانی فولاد مبارکه نیز اضافه کرد: فولاد مبارکه توانسته است در سالهای اخیر با حفظ نیروی انسانی خود، بهره وری در این بخش را افزایش دهد و تلاش کرده است با افزایش ظرفیتهایی که در طرحهای توسعه ایجاد کرده است، فاصله خود را با سایر رقبا کم و کمتر کند.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در خاتمه سخنان خود ضمن قدردانی از اینکه کارکنان در تمامی شرکتها و خطوط همواره برای تحقق اهداف شرکت از هیچ کوششی دریغ نکردند، اظهار امیدواری کرد در ادامه این تلاشها در سال جاری نیز فولاد مبارکه بتواند به اهداف از پیش تعیین شده خود دست یابد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار فولاد در بخش دیگری از بیست وچهارمین مراسم بهره وری شرکت فولاد مبارکه، منوچهر نیکفر، معاون تکنولوژی نیز گزارش مبسوطی از عملکرد تولید نواحی مختلف فولاد مبارکه در سال گذشته ارائه کرد و با مقایسه عملکرد نظامهای تحول در سال 95 نسبت به سال 94 گفت: خوشبختانه فولاد مبارکه از ابتدا تا پایان سال 95 در زمینه های سرانه پیشنهاد ارائه شده در سازمان، تعداد پیشنهاد پذیرفته شده در کمیته های تحول، تعداد پیشنهاد اجراشده، درصد مشارکت کارکنان در نظام تحول، تعداد پروژه های بهبود (QCC) اجراشده، و تعداد کل دانش ثبت شده روند افزایشی داشته است.

وی در ادامه به پروژه های توسعه و در حال احداث فولاد مبارکه و همچنین درصد پیشرفت آنها اشاره کرد و گفت: توسعه زیر سقف مجتمع فولاد سبا با 95 درصد پیشرفت، کوره های آهک کلسینه در معدن حوض ماهی با 98 درصد، کنسانتره آهن سنگان با 50 درصد، نیروگاه مقیاس کوچک مجتمع فولاد سبا با 7/49 درصد، شبکه تصفیه فاضلاب شهری مبارکه و لنجان، 81 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند؛ ضمن اینکه پروژه های توسعه نورد گرم شهید خرازی و توسعه فولاد هرمزگان نیز در مرحله امضای قرارداد هستند.

نیکفر در بخش پایانی سخنان خود روند رضایتمندی کارکنان را نسبت به سالهای قبل افزایشی اعلام کرد و با ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه انتخاب کارکنان بهره ور در پایان برای تمامی کارکنان شرکت، آرزوی سلامتی و موفقیت کرد.

گفتنی است در بخش پایانی این مراسم با حضور مدیرعامل و معاونان از تعدادی از کارکنان به نمایندگی از 2434 نفر بهره ور در سال 95 که مطابق معیارهای تحقق اهداف، مشارکت فردی در نظامهای بهبود و تحول، ایمنی واحد و همچنین عملکردهای رفتاری/ انضباطی انتخاب شدند، با اهدای لوح قدردانی شد.

برای نخستین بار در کشور انجام شد؛ تولید ورق ساخت لوله های احیا مستقیم فولاد چادرملو در فولاد مبارکه شاهرخ پورمستدام، کارشناس متالورژی شرکت فولاد مبارکه، با اعلام این خبر افزود: با درخواست شرکت آتی فلز شهریار از شرکت فولاد مبارکه برای تأمین ورقهای با گرید یادشده، واحدهای فروش، متالورژی و روشهای تولید، نواحی فولادسازی و نوردگرم فولاد مبارکه و با افزودن حدود 5/0 درصد مولیبدن به ذوب که سبب افزایش استحکام در دمای بالا و افزایش مقاومت در مقابل خوردگی میشود و همچنین با کنترل دقیق دما در نورد گرم و کنترل ریزساختار مناسب و خواص مکانیکی استاندارد، موفق به تولید و تأمین ورق موردنیاز این شرکت شدند.

وی افزود: ورقهای تولیدی با استانداردهای ASTM و از زیرگروه فولادهای آلیاژی حاوی مولیبدن است که در مخازن تحتفشار و سازههای مقاوم به حرارت استفاده میشود و به میزان 136 تن کلاف با ضخامت 12 و عرض 1500 میلیمتر از میزان 240 تن موردنیاز آن شرکت، تولید و تحویل شد.

ورقهای تولیدی فولاد مبارکه میتواند با نمونه های مشابه خارجی رقابت کند.

در همین خصوص ساسان شهریاری، رییس هیئت مدیره شرکت آتی فلز شهریار نیز با ارسال نامه ای از مساعدتهای مدیریت شرکت فولاد مبارکه در اجرای این پروژه مشترک قدردانی کرد و با بیان اینکه پیش ازاین، دانش فنی و توان تولید این نوع ورق در داخل کشور وجود نداشت و اکنون با کسب این موفقیت علاوه بر صرفه جویی اقتصادی از خروج مبالغ قابل توجه ارز جلوگیری شده است، تصریح کرد: ازآنجا که محصول تولید شده در فولاد مبارکه کیفیت بالایی دارد و به خوبی با انواع مشابه خارجی قابل مقایسه است، تمامی مراحل ساخت لوله های احیا مستقیم فولاد چادرملو ازجمله برش، فرم دهی و جوشپذیری با موفقیت در شرکت آتی فلز شهریار انجام شد.

شاهرخ پورمستدام، کارشناس متالورژی شرکت فولاد مبارکه، از همکاری کارکنان نواحی فولادسازی، نورد گرم، معاونت فروش، شرکت آتی فلز شهریار و سایر قسمتهایی که در به ثمر رسیدن این موفقیت همکاری کردند، قدردانی کرد.

مدیرعامل بانک رفاه: فولاد مبارکه یکی از بهترین شرکای تجاری بانک رفاه کارگران است مدیرعامل بانک رفاه کارگران به همراه معاونان و مدیران این بانک، طی بازدید از خطوط تولید و طرحهای توسعه فولاد مبارکه، ضمن دیدار و گفت وگو با مدیرعامل و معاونان شرکت، از فولاد مبارکه با عنوان یکی از بهترین و مهمترین شرکای تجاری بانک رفاه کارگران یاد و تصریح کرد: نقش این شرکت به لحاظ تأثیر بر میزان تولید فولاد و ایفای نقش استراتژیک در روند توسعه صنعتی کشور بسیار مهم و ارزشمند است.

محمدعلی سهمانی در گفتوگو با خبرنگار فولاد، هدف حضور خود و کارگروه همراه را گسترش راهکارهای همکاری بانک رفاه با شرکت فولاد مبارکه در حوزه های مختلف بانکی و ارائه تسهیلات به گروه فولاد مبارکه اعلام کرد و ضمن ابراز خرسندی از فرصت بازدید از این شرکت، با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی، اشتغال و توسعه صادرات محور مهمترین برنامه های دولت محترم در سال 96 است، اظهار کرد: بانک رفاه کارگران حمایت مالی و پشتیبانی از تولید داخلی، حفظ و ایجاد اشتغال و تولید صادرات محور و ارز آور را در رأس برنامه های اصلی سال جاری خود قرار داده است که فولاد مبارکه نمونه بارز و مصداق بسیار مناسب برای این موضوع است.

وی با اشاره به اینکه فولاد مبارکه یکی از بزرگترین صنایع سنگین، استراتژیک، بسیار مهم و اساسی در استان اصفهان و کشور است و برای بانک رفاه نیز شریک تجاری معتبر و مهمی است، افزود: بانک رفاه پیش از این نیز همکاری هایی با این مجموعه بزرگ داشته است؛ ضمن اینکه در حال حاضر نیز امیدواریم این همکاریها با مذاکرات صورتگرفته، در آیندهای نزدیک وارد مرحله جدید شود و توسعه یابد.

سهمانی خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود با بهره برداری از طرحهای توسعه فولاد مبارکه، این شرکت در سال جاری، وضعیت بسیار درخشان تر و پربازده تری داشته باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد بانک رفاه بتواند با همکاری فولاد مبارکه درزمینه رشد اقتصادی، اشتغال، صادرات و حمایت از تولید داخلی نقش فعالتری نسبت به قبل داشته باشد.


کلید واژه ها: فولاد مبارکه - فولاد - بهره وری - مدیرعامل - تولید - مصرف - کارکنان - جهان - کاهش - افزایش - نیروی انسانی - افزایش قیمت - فرهنگ - توسعه - اهمیت - زیان - دکتر - قیمت - صورت - خبرنگار - باشکوه - مدیران - تعاریف - رادیو - رابطه - میزان - بازار - آلمان - مراسم - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
مردم چقدر در بانک ها سپرده دارند؟

نقاشی 16 هزاری دلاری که دونالد ترامپ کشیده است/ عکس

افزایش پنج درصدی قیمت گوشی با رجیستری/اعلام برندهای اولیه قاچاق طی هشت روز

ابراز امیدواری شهردار تهران نسبت به بهبود کیفیت خودورهای داخلی

یادداشت اقتصادی/ فرصت ها و تهدیدهای تاسیس فروشگاه های زنجیره ای با سرمایه گذاری خارجی

عدم کارایی نظام سرمایه داری در بریتانیا اقتصاد سرمایه داری و بازار آزاد با شکست مواجه شده است

چرا بازار ارز صحبت های ترامپ را جدی نگرفت؟/ تاکید بر مدیریت نوسانات نه کنترل قیمت

تصاویر/ رنگ های گرم پاییزی

کاهش قیمت خرده فروشی 6 گروه مواد خوراکی

خبر «شاپرک» از رونق بازار

ورود محتاط حقیقی ها به بازار سهام

پاتک بازارساز به دلالا ن ارزی

پالس اول بورس به پول های تازه

سیگنال های متناقض در بازار جهانی

لزوم تغییر رویکرد اخذ مالیات در کشور

شرایط فروش مرحله دوم ساندرو استپ وی اعلام شد

با این دوچرخه روی آب حرکت کنید! + تصاویر

نحوه همکاری و میزان پیشرفت قراردادهای خودرویی

در برخی قهوه خانه ها آمفتامین و شیشه در تنباکوی قلیان ها ریخته می شود/​18 درصد کسانی که قلیان می کشند، معتاد می شوند

تجارت 13 میلیارد یورویی ایران و اروپا در 8 ماه

اما واگرهای پروژه های پتروشیمی؛ ظرفیتی که نیازمند توجه جدی تر است

میزان واردات تولیدکنندگان و دارندگان مجوزهای خاص اعلام شد

مسیر فرعی تحقق «صادرات 30 درصدی»

اما واگرهای پروژه های پتروشیمی؛ ظرفیتی که نیازمند توجه جدی تر است

بسترها، فرصت ها و زمینه های رونق صادراتی مازندران/ تبدیل شدن به قطب صادراتی شمال کشور دور از دسترس نیست

سهام عدالت به نام مردم اما به کام دولت!

آخرین اخبار درباره "شاندیز" و مطالبات مردم

ظلم فاحش دولت به کشاورزان

آشنایی با سه خودروی عضلانی+ تصاویر

تصاویر / شادگان بی آب، شاد نیست

تجارت 13 میلیارد یورویی ایران و اروپا در 8 ماه

کارت اعتباری مرابحه حلال یا ربا آلود؟

ادامه عملیات چهار بانده کردن محورهای منتهی به مرز عراق

دانلود بازی مافیا 2 (برای کامپیوتر) - Mafia 2 PC Game

گوگل به هکرها پول می دهد!

دانلود بازی مافیا 1 (برای کامپیوتر) - Mafia PC Game

شریعتمداری: باید حداقل سهم ما از تجارت جهانی، بدون نفت یک درصد باشد

نظارت کارآمد بر بانک ها برای جلوگیری از بحران نیازمند استقلال بانک مرکزی از شبکه بانکی

سوء استفاده برخی افراد مرفه از فقرا درسایت های همسفریابی

سرمایه گذاران و تورگردانان ترکیه ای تا دو ماه دیگر به ایران می آیند/ معرفی شمس تبریزی در «روز عروس»

نگرش جدید در توسعه بازارهای صادراتی ایران خودرو

اطلاعیه جدید موسسه ملل درباره تعاونی وحدت

یک شرکت آمریکایی، استارتاپ برادران جوان را 5 /12 میلیون دلار خرید

شماره 141ماهنامه فرهنگی انتظار نوجوان ویژه آبان ماه 1396

کانادا از تولید داخلی لبنیات در برابر واردات گسترده حمایت می کند

پیش فروش پژو207i جدید با گیربکس اتوماتیک

320 میلیون تومان؛ حراج ب ام و سری سه صفر کیلومتر مدل 1985

توسعه محصولات ایران خودرو در بازار قزاقستان

آنچه که لازم است درباره «بیمه عمر و سرمایه گذاری» بدانیم

شکایت خریداران از کیفیت پایین نفت ونزوئلا

فنتوم VIII: خودروی جوان پسند جدید رولز رویس!

خودروبانک پلاس 8 – بررسی دی اس 3 + درگ موتورسیکلت با ون دلیکا!

انجام پروژه های بین المللی در حوزه تجهیزات ریلی با ایجاد یک شرکت بزرگ توسط روسیه

ایجاد ساختار جدید سازمانی در حفاری شمال/ دلایل تعدیل 220 نفر نیرو / تکذیب فروش دکل دریایی الیما / پیش بینی افزایش سود سهامداران در سال جدید

سرانجام از لوگوی جدید نمایشگاه E3 2018 رونمایی شد

نمایش محصولات ایران خودرو در قزاقستان

نسخه های تجاری گلکسی S8 و Note 8 در راهند

قیمت ارز و سکه، پنجشنبه 27 مهر

بازار نفت در تابستان 97 به توازن می رسد

همه آنچه درباره طرح رجیستری گوشی های موبایل باید بدانید

سهم 21درصدی تهران در کل تولید ناخالص داخلی

در انتظار دود سفید

خوزستانی ها سرگردان بین دوگانه «جریمه» و «معاینه فنی»

آغاز تحویل خودرو 2008 با موعد مهرماه

تبدیل مسکن از کالای سرمایه ای به مصرفی با دریافت مالیات از عایدی سرمایه

تکذیب قطع همکاری مراکز رادیولوژی و سونوگرافی استان مازندران با بیمه سلامت

میزان یارانه هر فرد تا به امروز چقدر بوده؟

فیلم کارخانه ای که قرار است شاسی بلند لامبورگینی را تولید کند

نامه مهم فاضلی به رییس مالیاتی/بررسی تراکنش های بانکی اصناف غیرقانونی است

10 نکته مهم برای خرید بهترین گوشی هوشمند

هوآوی برای تبدیل شدن به یک مهره قدرتمند، نیازی به بازار آمریکا نداشت

ایجاد ساختار جدید سازمانی در حفاری شمال/ دلایل تعدیل 220 نفر نیرو / تکذیب فروش فروش دکل دریایی الیما / پیش بینی افزایش سود سهامداران در سال جدید

گزیده اخبار روزانه پایگاه خبری «عصر خودرو» (28مهر 96)

ادعای پرداخت 60 درصد درآمد مخابرات به نیروی انسانی!

اصلی ترین رقیب اف35 آمریکایی، از استکهلم می آید

رشد 1050 واحدی شاخص صنعت پس از 5 روز کاریِ بورس

شایعات حاکی از آنند که تلفن هوشمند تاشو سامسونگ به تعداد محدود عرضه خواهد شد

اوبر برای تست سیستم خودران، یک شهر درست کرد! + فیلم

جدیدترین اقدام وزارت نفت برای توزیع سوخت هواپیما

وزیر اقتصاد پاکستان: به استقراض از صندوق بین المللی پول نیاز نداریم

حواله پژو2008 همچنان غیرقابل فروش است

اخبار حقوق کارمندان دولت

حرکت مشکوک عوامل وزارت مسکن در پروژه مسکن مهر 2000 واحدی نفت اهواز/ زنگنه به آخوندی تذکر دهد

رشد 38 درصدی واردات روغن پالم + جدول

اعمال محدودیت برای گوشی های ممنوعه از آبان

تسهیل تجارت از طریق ارزهای ملی ایران و ترکیه

جنگلکاری هم تراز با کاهش استفاده از سوخت فسیلی

🔴 افزایش حقوق کارکنان دولت برای سال آینده 10 درصد است

دیگر نگران میزان کالری دریافتی و سوزانده شده خود نباشید، کالری شمار پاناسونیک در راه است!

نخستین واحد تولید ماده بودارکننده گاز در کشور به بهره‎برداری می‎رسد / جزییات بیشتر از برنامه ساخت پالایشگاه نفت ایرانی در سوریه

شیب سقوط قیمت طلا تندتر شد

پژو 508 جدید در حال تست + فیلم

پتروناس مالزی برای توسعه میدان آزادگان خیز برداشت

تحقیقات وزارت کشاورزی کیفیت آرد گندم های تولید داخل را تأیید می کند

حضور شهردار تهران در مراسم افتتاحیه اجلاس تغییرات اقلیمی 2017 / رایزنی شورای شهر تهران و سئول درباره مشکلات زیست محیطی

هفته نامه ایران خودرو به همراه هدیه پوستر تندر پلاس منتشر شد

متروگردی در ابرشهر 30 میلیونی توکیو

10 درصد، حد متوسط میزان افزایش حقوق کارکنان دولت

صنعت سنگ نیازمند ترسیم نقشه راه توسعه

سفر هیئت تجاری و مهندسی اردبیل به باکو سبب تقویت تعاملات دوجانبه می شود

قیمت خودروهای لکسوس در بازار+جدول

مونتاژ خودروهای برقی پژو سیتروئن؛ تنها امید برای تحول صنعت خودروسازی ایران

دولت چاره ای جز یکسان سازی نرخ دلار ندارد

رتبه نخست بانک ملت در اعطای تسهیلات در استان مرکزی

تولید محصولات پلیمری تا پایان برنامه ششم به 12 میلیون تن می رسد

تست درایو محصولات میتسوبیشی برگزار شد + عکس

ویتول: نفت به 45 دلار ریزش می کند

سنگ آهن ارزان تر شد

نظارت کارآمد بر بانک ها و جلوگیری از بحران نیازمند استقلال بانک مرکزی از شبکه بانکی

نحوه همکاری و میزان پیشرفت قراردادهای خودرویی

جهش قیمت مسکن منتفی است

کالبدشکافی گوگل پیکسل 2 اکس ال توسط iFixit، از تعمیرپذیری نسبی آن حکایت دارد

اختصاص 2 هزار هکتار زمین برای توسعه صنایع میان دستی

ریشه بحران در صندوق های بازنشستگی/ راه حل اصلی افزایش سن بازنشستگی است یا...؟

مصوبه بازنشستگی پیش از موعد بحران در صندوق بازنشستگی را تشدید می کند

بررسی کامل سانگ یانگ رکستون جدید قبل از ورود به بازار ایران

عکس خودروی خودران اپل منتشر شد

بازسازی آبادان و خرمشهر نیازمند عزم ملی است

شماره گذاری خودروهای پرمصرف از سر گرفته شد

افتتاح دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در ایران

پنج گانه های ارزانی قیمت دلار

Nervana پردازنده هوش مصنوعی اینتل رونمایی شد

علت ساییده شدن لاستیک خودرو چیست؟

عدم تحویل ارز 76 میلیون بشکه نفت توسط احمدی نژاد

عوامل کند شدن روند نوسازی ناوگان کامیون ها

ارسال اولین محموله آرد صادراتی مازندران به کشور عراق

صنعت پتروشیمی در اولویت جذب سرمایه خارجی

سیم کارت های شاتل موبایل با پیش شماره 0998 و کد یک وارد بازار شد

پیمان پولی میان ایران و پاکستان هنوز عملیاتی نشده است

نیسان تمامی تولیدات خودروهای خود را متوقف کرد

واگذاری به بخش خصوصی، مانع اصلی عدم عرضه آلومینیوم المهدی در بورس کالا

بهترین فصل سفر به کوش آداسی+قیمت تور

هدست واقعیت مجازی ال جی با نام تجاری UltraGear عرضه می شود

رونمایی آلکاتل از 2 گوشی هوشمند جدید

مظلومیت استارت آپ ها در خاورمیانه

استخدام 7 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در یزد

گوگل به هکرها پول می دهد!

خواص سیر و عوارض آن

فروش فیروزه ای محصولات ایران خودرو

ماموریت پیروز حناچی و هیولایی به نام تهران

ظاهرا گلکسی S9 از لحاظ سیستم عاملی، در دو مدل مجزا عرضه خواهد شد

برگزاری قرعه کشی سومین جشنواره حساب های قرض الحسنه بانک آینده

ربیعی: مسئول مقابله با فقر هستم

صادرات تجاری لبنیات به آمریکا نداشتیم/کارخانه های لبنی چشم انتظار فاز سوم مشوق صادراتی

خودروی هاچ بک عجیب تویوتا معرفی شد

استخدام کارشناس تولید محتوا در یک فروشگاه اینترنتی

استخدام یک شرکت معتبر بازرگانی در خراسان رضوی

سرمایه گذارترین کشورهای خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

افزایش 55 درصدی تعداد خودروهای وارداتی/ ارزش 2396 میلیارد تومانی واردات 23 هزار خودرو

وعده پرداخت بهای گندم کاران محقق نشد؛ کیسه کشاورزان لرستانی خالی شد

استخدام فروشنده،جهت فروش لوازم آرایشی بهداشتی در گالری رونا

مونتاژ کاری صدمات جدی به صنعت خودرو وارد کرده است

استخدام گروه تولیدی و بازرگانی حسینی در خراسان رضوی

دلار باز هم گران شد

تولید 600 هزار بشکه نفت در اقلیم کردستان به خطر افتاده است

تورم نیروی انسانی در شرکت مخابرات ایران

جذب سرمایه گذار نیازمند اطلاعات اکتشافی است

فعال شدن واحد امور بین الملل در روابط عمومی شهرداری ساری

استخدام انباردار آقا با سابقه در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام گروه صنایع غذایی شیرین عسل در خراسان رضوی

از خرید اینگونه سوغات در عراق خودداری کنید!

رکورد ایساکو در کاهش زمان تعمیرات و افزایش سرعت خدمات

بررسی حضور جدیدترین خودروی هندی در ایران

اسکناس، دفترچه یادداشت نیست

کمپانی اپل برای 5 سال متوالیست که عنوان با ارزش ترین برند جهان را از آن خود می کند

تیونینگ سنگین هیوندای الانترا برای همایش بزرگ SEMA

اتلاف منابع، همراه همیشگی رشد اقتصادی ایران

رونمایی از سیستم فروش مکانیزه سیم کارت

استخدام آشپزماهر،نقاش ماهر اتومبیل در تبریز

ویلیامز فناوری خودروهای فرمول یک را به دنیای خودروهای برقی میاورد

کارت بانکی در کارت هوشمند تجمیع نمی شود

تولید 600 میلیارد کیلوگرم غله در چین

ماشین خودران جنرال موتورز به خیابان های شلوغ نیویورک می آید

بورس کالای ایران 110 هزار تن سنگ آهن صادر کرد

اماواگرهای پروژه های پتروشیمی؛ ظرفیتی که نیازمند توجه جدی تر است

کاهش قیمت خرده فروشی 6 گروه مواد خوراکی/نرخ برنج و روغن ثابت ماند

شائبه تغییر 180 درجه ای در سیاست گذاری واردات تولید محور

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری،پشتیبانی هاستینگ/گیلان

عراق دومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی است/ بازار مصرف گرای اندونزی را نباید از دست داد

کانادا از تولید داخلی لبنیات خود در برابر واردات گسترده حمایت می کند

گوگل به هکرها پول می دهد!

تجدیدپذیرها چتر نجات صنعت برق

آمادگی صنعت آب برای جذب سرمایه میلیاردی

دو میلیون ایرانی نه شاغل هستند، نه بیکار

سورپرایز شرکت تویوتا برای نمایشگاه خودرو توکیو +تصاویر

سقف مجوزهای سرمایه گذاری در شرکت نفت فلات قاره افزایش می یابد

صادرات غیرنفتی؛ جهاد مقدس

ایران از توافق کاهش تولید نفت حمایت می کند

بانک قرض الحسنه مهر ایران حامی دانش آموزان بی بضاعت

دلیل افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی

انرژی های تجدیدپذیر در ایرانِ نفت خیز در حال شکوفایی است

استخدام مدیر مرکز،کارشناس بازاریابی و نگهداشت در 7 استان کشور

ایجاد صنایع خرد وکلان در کشور از طریق مونتاژکاری به درستی دنبال نشد /در اجرای قوانین تعرفه ای واردات کالا باید منسجم تر عمل کنیم

تحمیل هزینه قرارداد های خودرو به مشتری

اجرایی شدن سوآپ دوجانبه ریال و لیر

اولویت سیاست گذاری مسکن با خانه اولی ها/چشم انداز 10 ساله مسکن

سخنگوی ستاد اربعین: مشکل سامانه سماح برطرف شد

وام 500 میلیون دلاری بانک اروپایی بازسازی و توسعه به پروژه تاناپ

فروش دنا پلاس آغاز شد+ جزییات

مدیرعامل فولاد مبارکه: مصرف آب و مواد نسوز فولاد مبارکه کمتر از سایر فولادسازان جهان

مدیرعامل فولاد مبارکه: مصرف آب و مواد نسوز فولاد مبارکه کمتر از سایر فولادسازان جهان