مطالب مرتبط:
آماری از تولید بنزین ستاره خلیج فارس
شمارش معکوس برای تثبیت تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس
شمارش معکوس برای تثبیت تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس
تولید بنزین ستاره خلیج فارس از مرز 320 میلیون لیتر گذشت
تولید بنزین ستاه خلیج فارس از مرز 320 میلیون لیتر گذشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 22 مرداد 1396 ساعت 00:022017-08-12اقتصادي

آماری از تولید بنزین ستاره خلیج فارس


مدیرعامل جدید شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: تولید بنزین ستاه خلیج فارس از مرز 320 میلیون لیتر گذشت.

- " ، پالایشگاه ستاره خلیج فارس در مجاورت پالایشگاه بندرعباس با ظرفیت تولید اسمی روزانه 36 میلیون لیتر بنزین یورو 4 و 5، تولید 14 میلیون لیتر گازوییل و سه محصول سوخت جت، ال پی جی و نفت سفید از حدود 11 سال پیش در حال ساخت است و هم اکنون هم آخرین ماه های پایانی این طرح ملی است که مرتضی امامی - مدیرعامل جدید شرکت نفت ستاره خلیج فارس - در این باره اظهار کرد: نمی خواهم پانورامای زیبا ترسیم کنم، همیشه یکی از بزرگترین مسائل در مدیریت پروژه، پاگذاشتن بر واقعیت بوده است، زیرا شما از اولین لحظه ای که عدد غلط بدهی از همان موقع از برنامه عقب افتاده ای و کنترل امور را از دست داده ای، اما می گویم این پروژه باید تمام شود، چاره ای غیر از این نیست.

وی درباره اینکه هم اکنون وضع پالایشگاه ستاره خلیج فارس دقیقا چطور و در چه مرحله ای از راه اندازی به سر می برد؟ گفت: ابتدا باید بگویم که پروژه ستاره همانند هر پروژه دیگری در این مقیاس، بطور مرحله ای راه اندازی می شود و هم اکنون نیز در آخرین هفته های راه اندازی کامل به سر می برد.

امامی افزود: آخرین هفته های بهره برداری از فاز اول که البته به موازات آن کارهای راه اندازی فاز دو و سه هم انجام می شود.

او در پاسخ به اینکه برخی معتقدند که افتتاح فاز اول در اردیبهشت ماه امسال یک مراسم نمایشی بود، گفت: بالاخره باید محصول اصلی یعنی بنزین در پالایشگاه تولید می شد که بتوان این فاز را افتتاح کرد، ضمن آنکه مهمترین تعهد ما تولید بنزین بود که این فراورده از روز اول افتتاح تولید و در حال استمرار است.

به گفته امامی، تولید بنزین فاز اول پالایشگاه که به دلیل دریافت میعانات گازی مناسب، با کیفیت بالا و با استاندارد یورو4 و اکتان 95 تولید می شود، در حال حاضر روزانه 6 میلیون لیتر در روز است، البته نفتای سبک واحد ccr، هم به آن اضافه می شود که این میزان حجم تولید بنزین را تا 10 میلیون در روز هم افزایش می دهد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس یادآور شد که با راه افتادن واحد 18 در آخر مردادماه 96،می توانیم ادعا کنیم که چرخه تولید بنزین در فاز اول کامل شده است، در این صورت اگر خوراک کامل (120 هزار بشکه در روز) تحویل بگیریم می توانیم روزانه 12 میلین لیتر بنزین یورو 4 یا 5 تولید کنیم.

می توان گفت که تولید بنزین در این پالایشگاه از آخر همین ماه (مرداد) به حدود ظرفیت اسمی 12 میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

البته برخی تجهیزات می بایست رفع اشکال شده و یا راه اندازی بشوند تا تولید بنزین به صورت "مستمر و پایدار" به ظرفیت اسمی برسد که مستلزم چند هفته فرصت بیشتر بعد از تاریخ فوق خواهد بود.

وی گفت: در حال حاضر روزانه 77 هزار بشکه میعانات گازی به عنوان خوراک وارد پالایشگاه می شود.

همچنین تولید کل بنزین از روز افتتاح پالایشگاه تاکنون بیش از 320 میلیون لیتر بوده که 280 میلیون لیتر آن تحویل شرکت ملی پخش شده است.

امامی در پاسخ به اینکه آیا تمام واحدهای فاز اول به طور کامل راه اندازی شده اند؟ گفت: واحد ایزومریزاسیون در مراحل آخر راه اندازی به سر می برد، هم اکنون در حال شارژ کاتالیست هستیم که بسیار مرحله حساسی است، زیرا نباید با اکسیژن مخلوط شود؛ با دقت و وسواس زیاد این واحد در حال راه اندازی است که احتمالا تا هفته آینده به اتمام می رسد.

سایر واحدهای فاز اول بتدریج و بعد از واحد ایزومریزاسیون کامل خواهند شد.

وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که از لحظه ورودم به این پروژه، بر آن تمرکز کردم، افزایش اطمینان پذیری عملیات پالایش بوده است؛ یعنی اینطور نباشد که یکی دو روز چند میلیون لیتر تولید کنیم و بعد از دو هفته سیستم از مدار خارج و تولید با مشکل مواجه شود.

بنابراین ما قول بهره برداری کامل را با تولید تمام فراورده های پنج گانه "تاکید می کنم با تولید تمام فراورده ها" و ظرفیت کامل را برای اواخر پاییز امسال داده ایم.

ضمن اینکه تعهد ما در تولید بنزین انجام شده و درصدد استمرار، تثبیت و افزایش تولید آن هستیم.

او درباره طولانی شدن زمان افتتاح تا راه اندازی کامل پروژه نیز اظهار کرد: یکی از مهمترین مشکلات پروژه ستاره خلیج فارس در شرایط فعلی این است که بودجه پیش بینی شده آن مصرف شده و به دلایل متعدد به تامین نقدینگی مجدد از سوی سهامداران نیاز هست.

در حال حاضر به جد پیگیری می شود که چگونه بتوانیم مسائل مالی پالایشگاهی که اولویت و نقطه توجه همه ارکان نظام است را حل کنیم و گامهای بعدی را برای تکمیل عملیات برداریم.

برای اینکه این بار سنگین به مقصد برسد باید حتما مسائل مالی هم حل شود.

امامی افزود: این پالایشگاه پنج محصول شامل بنزین، گازوییل، سوخت جت، نفت سفید و ال پی جی تولید می کند، البته اگر گوگرد را در نظر نگیریم.

تمرکز ما به دلیل اولویت های وزارت نفت و بالانس منفی کشور در تولید و مصرف بنزین، تولید این فرآورده بوده است.

از طرفی به دلیل اینکه بیشتر خوراک دریافتی این پالایشگاه به بنزین تبدیل می شود، بنابراین تولید گازوییل، نفت سفید و ال پی جی میزان کمی بوده و البته این در حالی است که نیاز کشور هم به این محصولات در حال حاضر کم است.

به عنوان مثال ما هم اکنون در کشور، برای گازوییل اضافه تولید داریم.

به گفته او، تولید بنزین 320 میلیون و ارسال کل بنزین تا امروز 281 میلیون لیتر، کل نفتای شیرین 124 میلیون لیتر، نفتای ترش 340 میلیون لیتر و نفت گاز هم 470 میلیون لیتر بوده است.

گازوییلی که در این پالایشگاه تولید می شود، در بین پالایشگاه های کشور جزو باکیفیت ترین هاست، البته این در حالی است که هنوز یک واحد خالص سازی گازوییل راه اندازی نشده که در صورت راه اندازی، کیفیت گازوییل از میزان کنونی که یورو 4 است فراتر می رود.

گازوییل تولیدی که حدود 2 میلیون لیتر در روز است دارای کیفیت بسیار بالایی است که به همین دلیل با گازوییل پالایشگاه مجاور ترکیب و وارد خط می شود.

اگر واحد 16 (واحد مورد نظر خالص سازی گازوییل) راه اندازی شود، ناخالصی گوگرد گازوییل تولیدی پالایشگاه به زیر 50 پی پی ام در لیتر خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در باره تولید و فروش ال پی جی در آینده نیز گفت: دو مدل طرح مد نظر ماهست یکی فروش به سبک بای بک و مدل دوم سرمایه گذاری در تولید که مدل دوم به حدود 200 میلیون دلار و ساخت یک خط لوله 7 کیلومتری نیاز دارد و در این صورت می توان ال پی جی را بطور مستقیم فروخت.

از نظر من ال پی جی تولیدی پالایشگاه نفت ستاره مشتری های خوبی دارد و ما از این بابت نگرانی نداریم.

او درباره اینکه آیا میعانات گازی کافی برای خوراک پالایشگاه هایی از این دست برای مدت طولانی وجود دارد؟ توضیح داد: به هیچ عنوان درباره کمبود خوراک میعانات گازی برای پالایشگاه نگرانی ندارم.

در حال حاضر تولید هر فاز پارس جنوبی حدود 40 هزار بشکه در روز هست، با 24 فاز موجود روزانه بیش از 900 هزار بشکه میعانات گازی از پارس جنوبی تولید می شود.

همچنین نگرانی در فاز پارس جنوبی بابت تولید میعانات گازی با قرارداد توتال رفع شده است، زیرا مهمترین هدف از قرارداد با توتال، فشار افزایی است که در صورت انجام آن، آمار تولید میعانات در پارس جنوبی در سالهای آینده بدون تغییر باقی خواهد ماند.

بنابراین ولو اینکه همزمان 480 هزار بشکه در مجموعه پالایشی سیراف و 360 هزار بشکه در ستاره خلیج فارس و حتی برای طرح های احتمالی دیگر هم، میعانات استفاده شود، کمبودی بوجود نخواهد آمد ضمن اینکه در حال حاضر تنها مصرف کننده میعانات گازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس است.

امامی درباره صادرات محصولات این پالایشگاه نیز گفت: به وزارت نفت پیشنهاد کرده ایم که به جز بنزین که متعهد به توزیع آن در داخل کشور هستیم، مابقی محصولاتمان را بفروشیم که البته به سیاستگذاری در قیمت، روش فروش و تشریفات اداری و .

نیاز دارد.

هم اکنون چندین ماه است که نفتا صادر می شود، اما برای ادامه صادرات در مقیاس وسیع و چندین فرآورده، به ساز و کار بیشتری نیاز داریم.


کلید واژه ها: تولید بنزین - تولید - خلیج فارس - پالایشگاه - بنزین - ستاره - فارس - خلیج - مدیرعامل - شرکت نفت - بنزین یورو 4 - پروژه - افتتاح - یورو - استاندارد - جدید - بزرگترین - بندرعباس - گازوییل - برنامه - مدیریت - واقعیت - افزایش - مرتضی - اولین - مراسم - همیشه - میزان - صورت - لحظه

آخرین اخبار سرویس:
راز دستیابی به گنج های روزی

مصرف کمتر از یک درصد روغن پالم دنیا در ایران

خاکستر شدن سی هکتار پوشش گیاهی راین

برای استفاده از ظروف کریستال دقت کنید/ ظروف سمی است !

آغاز طرح تشویقی 50 درصد تخفیف در مکالمات تلفن ثابت

رفع مشکل اشتغال ایثارگران تا دو سال آینده

مکان هایی که باید پیش از مرگ دید /عکس

نخستین هتل شبیه زندان در تایلند

مردم گوشت منجمد دوست ندارند

بازداشت به دلیل تأخیر در پرواز

نفس ‎های آخر موسسات غیرمجاز

عکس/ هتلی در تایلند که زندان است

تجارت الکترونیکی چیست؟

نرخ ارزان قیمت ترین خودروهای صفر +جدول

تامین آب 3 هزار و 500 هکتار از اراضی باغی استان

طرح مکانیزاسیون زمین های دیم و آبی

مظنه قیمت BMW در بازارهای جهانی چقدر است؟+ جدول

شهید حججی از رویش های انقلاب است/ دشمن بداند که انتقام سختی از آن ها خواهیم گرفت

عکس/ ژست ناپلئونی مهران رنجبر در پاریس!

عکس/ تیپ رضا گلزار در جشن حافظ

عکس/ نفیسه روشن به همرا علیشمس!

عکس/ سلفی الناز شاکردوست در جشن حافظ

مصوبه جدید دولت برای شماره گذاری خودروهای وارداتی و داخلی + سند

تورهای لحظه آخری ترفندی برای کلاهبرداری

آیا میدانید؛ در زمان تحویل اتومبیلتان باید به چه نکاتی دقت کنید؟

کشوری که به ایران برنج داد

در ظرف های کریستال مایعات و نوشیدنی داغ نخورید

سهام بانک شهر به تابلوی ج فرابورس منتقل شد

جزییات اتصال بورس تهران به بازارهای سهام چین و هنگ کنگ

بهره مندی 4 هزار خانوار روستایی از نعمت گاز

چین با تغییر نظام مالیاتی خود از فشار مالیات بر شرکتها کاسته است

خروج پراید از گردونه تولید کلید خورد/ ایرانیان با پراید هم مانند پیکان خداحافظی می کنند؟

چه کسانی سود سهام عدالت نمی‎گیرند؟

کاهش دوباره ارزش دلار در بازار جهانی

گردهمایی رشدی ها؛ 32 سال پس از تاسیس مدرسه شان

استفاده از دوربین های مداربسته برای اهداف مربوط به داده های عظیم

چه کسانی سود سهام عدالت نمی‎گیرند؟

رفع اشتغال ایثارگران تا دو سال آینده بر اساس برنامه ششم

گردهمایی رشدی ها؛ 32 سال پس از تاسیس مدرسه شان

آشنایی با 6 خودرو پرسرعت سال 2016+تصاویر

آب معدنی 60 هزار تومانی وارد بازار شد!

علاقه ای به خرید فیات- کرایسلر نداریم

برنامه ای برای خرید فیات-کرایسلر نداریم

تغییر استراتژی هیوندای از خودروهای پیل سوختی به الکتریکی

مرز هوایی دزفول تصویب شد/ تلاش برای اتصال دزفول به شبکه ریلی

بررسی اجمالی تویوتا هایلندر؛ کمری شاسی بلند

شگردهای کلاهبرداران تلفنی

فصل گشایش موسسات اعتباری مجاز

تور چینی ها برای قزل آلای ایرانی

اعلام شرط های پرداخت سود سهام عدالت

سرقت های سریالی برای جلب رضایت شاکیان +عکس

جشنواره ملی مطبوعات به میزبانی منطقه آزاد آذرماه امسال در گیلان برگزار می شود

افزایش تعداد مرال های سایت احیا و تکثیر فندقلو به 30 رأس

سدان جدید جک J4 آماده جولان در خیابان های کشور +عکس و بازه قیمت

قبوض کاغذی تلفن ثابت تا پایان سال حذف می شود

آخرین وضعیت اوراق تسهیلات مسکن

تالار بورس تهران در انتظار کابینه اقتصادی

بزرگترین مشتریان کالای ایرانی کدامند؟

عکس/آقای گل قدیم و جدید پرسپولیس در یک قاب

همه آنچه باید برای گرفتن وام مسکن بدانید

تشکیل ستاد توسعه همکاری های ایران و سوریه

هوشمندسازی مدارس؛ گام نخست دولت الکترونیک

بی تدبیری بلای جان جنگل های منطقه پیراشکفت ممسنی/ گاز امسال هم به «ده گردو» نمی رسد

مصوبه جدید دولت برای شماره گذاری خودروهای وارداتی و داخلی + سند

خودروهای پرمصرف داخلی مشمول پرداخت عوارض شدند

تالار شیشه ای بورس تهران در انتظار کابینه اقتصادی

بحران شدید در صندوق های بازنشستگی

توصیه های دزد حرفه ای به مشتریان بانک!

برنج صدرنشین واردات و جایگزین بنزین شد!

مامور 007 چری زیر پای مشتریان

دارندگان سهام عدالت بخوانند

اوراق تسهیلات مسکن چقدر آب می خورد؟

مهندسانی که کم کار می کنند ولی درآمد خوبی دارند

بهره برداری از طرحهای اقتصادی وعمذانی در بافق - بزودی

گسترش همکاری های بازرگانی ایران و سوریه

طلا گران شد

خودروهای رسمی سران دولت ها‎/گزارش تصویری

1265 تن میگو در آب های استان بوشهر صید شد

برای خرید دماسنج دیجیتال چقدر باید هزینه کرد+ جدول

برداشت انار از باغات شهرستان ایذه آغاز شد

وام مسکن برای هر زوج جوان چند؟

نشست انجمن مدیران صنایع و معادن استان

آغاز‍ مرمت اضطراری خانه همایونی در اردکان

راه اندازی مجدد استخر سرپوشیده آهنشهر بافق

ابتکار برای کاهش تصادفات +عکس

قبرستان بقیع پس از بارندگی +عکس

75 کیلومتر از پروژه چهار خطه کردن ایلام به مهران به بهره برداری می رسد

برگزاری نمایشگاه صید و شکار در امارات

حرکت به سمت بهبود امنیت غذایی کشور در دوران وزارت محمود حجتی

برج ایفل خاموش شد+عکس

یارانه نقدی مرداد واریز و قابل برداشت شد

عملکرد مثبت محمود حجتی در وزارت جهاد کشاورزی /حرکت کشور به سمت بهبود امنیت غذایی

موتور برق عتیقه مرسدس بنز در آرامگاه نادرشاه +عکس

آیا گرفتن سود پول به اندازه تورم، ربا است؟

جنگل زباله دانی نیست ! خود را مسئول بدانید

افزایش 30 درصدی شمار تخت های بیمارستانی در خراسان رضوی

مدیر پروژه «محور فرهنگی تاریخی افتخار» آران و بیدگل منصوب شد

عملکرد مثبت محمود حجتی در وزارت جهاد کشاورزی /حرکت کشور به سمت بهبود امنیت غذایی

165 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی امسال در لرستان اجرا می شود

اقتصاد مقاومتی تاکید روی مزیت های تولید داخلی است

عکسی از ترامپ که کمتر دیده شده است

بانک اطلاعات الکترونیکی ویژه تولیدکنندگان در گمرک آغاز بکار کرد

قائم مقام وزیر صنعت:هزار میلیارد ریال اعتبار برای اعطای جوایز صادراتی ابلاغ شد

30 هزار واحد تولیدی تا پایان سال تسهیلات می گیرند

قیمت های جدید محصولات پارس خودرو

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز جمعه

عملکرد مثبت محمود حجتی در وزارت جهاد کشاورزی /حرکت کشور به سمت بهبود امنیت غذایی

کمبود بنزین نداریم/شمال غرب تهران پمپ بنزین کم دارد

آغاز دوره طلایی توسعه شبکه ریلی در سال جاری/ امسال 919 کیلومتر خط ریلی جدید به بهره برداری می رسد

بانک اطلاعات الکترونیکی ویژه تولیدکنندگان در گمرک آغاز بکار کرد

معاون وزیرراه وشهرسازی: آمار حاکی از رونق بازار مسکن با شیب ملایم است

قائم مقام وزیر صنعت:هزار میلیارد ریال اعتبار برای اعطای جوایز صادراتی ابلاغ شد

چه کسانی سود سهام عدالت نمی‎گیرند؟

اعلام آمادگی اکووادور برای کاهش تولید نفت

برداشت محصولات کشاورزی از شهرستانهای ملکشاهی و بدره

آیا میدانید؛ برای تولید یک محصول کشاورزی به چند لیتر آب نیاز داریم؟

ایران واردکننده برنج اروگوئه/هدفگذاری کشت فراسرزمینی در این کشور

افتتاح قطعه سوم راه آهن خواف - هرات تا مهر

بازار زنجان، طولانی ترین بازار سرپوشیده

طرح عجیب دولت چین برای خودروسازی

تولید فیلتر هوا خودرو هم زیرپله‎ای شد

جشن تولد برای چهلمین سالگرد پورشه 928

تفاوت توربوشارژر با سوپرشارژر

تصاویری از BMW X2 پیش از رونمایی رسمی!

لیست جدید قیمت محصولات سایپا منتشر شد

30 هزار واحد تولیدی تا پایان سال تسهیلات می گیرند

سامانه مدیریت پروژه سازمان بنادر بزودی بهره برداری می شود

حدود 100هزار تن گوشت قرمز توسط بخش خصوص وارد کشور می شود

رشد 30 درصدی برداشت پسته در کشور

آمار ساخت وساز علائم خروج از رکود در بخش مسکن را تایید می کند

افزایش دو برابری تسهیلات واحدهای تولیدی محمودآباد

تسریع در پرداخت وام ازدواج جوانان باید در اولویت کار بانک ها قرار گیرد

افزایش کارایی استفاده از آب در کشت هیدروپونیک محسوس است

آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح قراملک

توسعه راه ها نباید به قیمت نابودی طبیعت طارم انجام شود

مشکلات بخش کشاورزی استان اردبیل مربوط به بی تدبیری مدیران جهاد کشاورزی در 10 سال گذشته است

تالار بورس تهران در انتظار کابینه اقتصادی

فارس رتبه نخست ناوگان باربری کشور

کاهش نرخ سود و تسهیلات بانکی با رویکرد بسترسازی منطقی

دریافت 5 درصد آب بهایِ آب شیرین کن از مشترکان

همه آنچه که درباره fiat 500 ، یک تخم مرغ به تمام معنا نمی دانید! +تصاویر

استخدام شرکت صنایع غذایی پرند در خراسان رضوی

آغاز دوره طلایی توسعه شبکه ریلی در سال جاری/ امسال 919 کیلومتر خط ریلی جدید به بهره برداری می رسد

برنج صدرنشین واردات و جایگزین بنزین شد!

در هفته ای که گذشت بازار مشتقه بورس رکورد زد/ بازدهی 6 درصدی شاخص کل بورس در 96 روز کاری

شاخص در حسرت عبور از سد 82 هزار واحد/ نگاه سهامداران بورس به سرخوشی جهانی چیست؟

پرداخت 5 درصد مبلغ آب بهای تولیدی آب شیرین کن توسط مشترکان

گزارش تصویری؛ بورس در حال انتظار

اعلام آمادگی اکووادور برای کاهش تولید نفت

گزارش تصویری؛ بورس در حالت انتظار

اپلیکیشن سرفس مایکروسافت میزان باتری دیوایس های جانبی را به نمایش می گذارد

خوشمزه روز: کوکتل توت فرنگی و لیموترش [تماشا کنید]

تالار شیشه ای بورس تهران در انتظار کابینه اقتصادی

خبری خوش درباره مسکن مهر پردیس

مطالبات گندمکاران لرستان پرداخت می شود

برگزاری پانزدهمین نمایشگاه صید و شکار در امارات

خرید تضمینی بیش از 200هزار تن گندم

ارایه 53 هزار تن از گندم تولیدی کشاورزان زنجانی در بورس کالا

عکس:جمله بامزه و با لهجه پشت این کامیون!

وعده های تک نرخی کردن ارز را نمی شود جدی گرفت

فولکس واگن تسلا را شکست می دهد؟

کشت چغندر قند در پاسارگاد

خانه های 160میلیون تومانی در تهران

مواظب باشید؛رازهای کیف قاپی در سفر!

تصاویر: سرگیجه مصلحتی در هتل چرخان!

فیات کرایسلر به اتحاد ب ام و و اینتل پیوست؛ پلت فرمی برای توسعه خودروهای خودران در راه است

معمای کباب و جوجه کباب 4000 تومانی

صعود کم سابقه قیمت طلا در بازار جهانی

تلاش ایران برای ورود به بازار جهانی پوشاک

افتتاح بام سبز شیراز

تشکیل ستاد توسعه همکاری های ایران و سوریه

مقابله با قاچاق در مرز با تولید داخلی

افزایش اکتشافات زمینی با ژئوفیزیک هوایی

هتل نارنجستان نور

موتور برق عتیقه بنز در مقبره نادر شاه + عکس

احتمال تبانی با دستور جدید نعمت زاده

تالار شیشه ای بورس تهران در انتظار کابینه اقتصادی

ایران واردکننده برنج اروگوئه/هدفگذاری کشت فراسرزمینی در این کشور

تاکید بر تخصیص اعتبار برای جوائز صادرکنندگان نمونه

طلا در بازارهای جهان گران شد

تامین 90 درصدی تجهیزات ثابت صنعت نفت در داخل

هتلی در تایلند که زندان است

وعده های تک نرخی کردن ارز را نمی شود جدی گرفت

طولانی ترین بازار سرپوشیده ایران

استانداربوشهر: اجرای طرح های آبخیزداری در اولویت برنامه های استان قرار دارد

تولید فیلتر هوا خودرو هم زیرپله‎ای شد

افزایش قیمت نفت با امیدواری سرمایه گذاران به تعادل بازار

کریستال های که مسموم می کنند

مصرف کمتر از یک درصد روغن پالم دنیا در ایران

بازاری که ایران به دنبال آن است

قابل توجه جویندگان کار

تلاش ایران برای ورود به بازار جهانی پوشاک

آیا گرفتن سود پول به اندازه تورم، ربا است؟

فصل گشایش موسسات اعتباری مجاز/فهرست شناسنامه دارها در بانک مرکزی

پرداخت تسهیلات به طرحهای اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی عجب شیر

ترانزیت 3 میلیون تن بار از مسیر ریلی کشور

جلوه گری دست ساخته های قرآنی زندانیان در بازار صنایع دستی

استقبال مشتریان گروه سایپا از افزایش ضریب امنیتی بسته بندی قطعات یدکی

پیش بسوی آزادی

مدیر عامل شرکت خدمات فنی رنا منصوب شد

آماری از تولید بنزین ستاره خلیج فارس

آماری از تولید بنزین ستاره خلیج فارس