مطالب مرتبط:
آماری از تولید بنزین ستاره خلیج فارس
شمارش معکوس برای تثبیت تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس
شمارش معکوس برای تثبیت تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس
تولید بنزین ستاره خلیج فارس از مرز 320 میلیون لیتر گذشت
تولید بنزین ستاه خلیج فارس از مرز 320 میلیون لیتر گذشت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 مرداد 1396 ساعت 23:022017-08-12اقتصادي

آماری از تولید بنزین ستاره خلیج فارس


مدیرعامل جدید شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: تولید بنزین ستاه خلیج فارس از مرز 320 میلیون لیتر گذشت.

- " ، پالایشگاه ستاره خلیج فارس در مجاورت پالایشگاه بندرعباس با ظرفیت تولید اسمی روزانه 36 میلیون لیتر بنزین یورو 4 و 5، تولید 14 میلیون لیتر گازوییل و سه محصول سوخت جت، ال پی جی و نفت سفید از حدود 11 سال پیش در حال ساخت است و هم اکنون هم آخرین ماه های پایانی این طرح ملی است که مرتضی امامی - مدیرعامل جدید شرکت نفت ستاره خلیج فارس - در این باره اظهار کرد: نمی خواهم پانورامای زیبا ترسیم کنم، همیشه یکی از بزرگترین مسائل در مدیریت پروژه، پاگذاشتن بر واقعیت بوده است، زیرا شما از اولین لحظه ای که عدد غلط بدهی از همان موقع از برنامه عقب افتاده ای و کنترل امور را از دست داده ای، اما می گویم این پروژه باید تمام شود، چاره ای غیر از این نیست.

وی درباره اینکه هم اکنون وضع پالایشگاه ستاره خلیج فارس دقیقا چطور و در چه مرحله ای از راه اندازی به سر می برد؟ گفت: ابتدا باید بگویم که پروژه ستاره همانند هر پروژه دیگری در این مقیاس، بطور مرحله ای راه اندازی می شود و هم اکنون نیز در آخرین هفته های راه اندازی کامل به سر می برد.

امامی افزود: آخرین هفته های بهره برداری از فاز اول که البته به موازات آن کارهای راه اندازی فاز دو و سه هم انجام می شود.

او در پاسخ به اینکه برخی معتقدند که افتتاح فاز اول در اردیبهشت ماه امسال یک مراسم نمایشی بود، گفت: بالاخره باید محصول اصلی یعنی بنزین در پالایشگاه تولید می شد که بتوان این فاز را افتتاح کرد، ضمن آنکه مهمترین تعهد ما تولید بنزین بود که این فراورده از روز اول افتتاح تولید و در حال استمرار است.

به گفته امامی، تولید بنزین فاز اول پالایشگاه که به دلیل دریافت میعانات گازی مناسب، با کیفیت بالا و با استاندارد یورو4 و اکتان 95 تولید می شود، در حال حاضر روزانه 6 میلیون لیتر در روز است، البته نفتای سبک واحد ccr، هم به آن اضافه می شود که این میزان حجم تولید بنزین را تا 10 میلیون در روز هم افزایش می دهد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس یادآور شد که با راه افتادن واحد 18 در آخر مردادماه 96،می توانیم ادعا کنیم که چرخه تولید بنزین در فاز اول کامل شده است، در این صورت اگر خوراک کامل (120 هزار بشکه در روز) تحویل بگیریم می توانیم روزانه 12 میلین لیتر بنزین یورو 4 یا 5 تولید کنیم.

می توان گفت که تولید بنزین در این پالایشگاه از آخر همین ماه (مرداد) به حدود ظرفیت اسمی 12 میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

البته برخی تجهیزات می بایست رفع اشکال شده و یا راه اندازی بشوند تا تولید بنزین به صورت "مستمر و پایدار" به ظرفیت اسمی برسد که مستلزم چند هفته فرصت بیشتر بعد از تاریخ فوق خواهد بود.

وی گفت: در حال حاضر روزانه 77 هزار بشکه میعانات گازی به عنوان خوراک وارد پالایشگاه می شود.

همچنین تولید کل بنزین از روز افتتاح پالایشگاه تاکنون بیش از 320 میلیون لیتر بوده که 280 میلیون لیتر آن تحویل شرکت ملی پخش شده است.

امامی در پاسخ به اینکه آیا تمام واحدهای فاز اول به طور کامل راه اندازی شده اند؟ گفت: واحد ایزومریزاسیون در مراحل آخر راه اندازی به سر می برد، هم اکنون در حال شارژ کاتالیست هستیم که بسیار مرحله حساسی است، زیرا نباید با اکسیژن مخلوط شود؛ با دقت و وسواس زیاد این واحد در حال راه اندازی است که احتمالا تا هفته آینده به اتمام می رسد.

سایر واحدهای فاز اول بتدریج و بعد از واحد ایزومریزاسیون کامل خواهند شد.

وی ادامه داد: یکی از اقداماتی که از لحظه ورودم به این پروژه، بر آن تمرکز کردم، افزایش اطمینان پذیری عملیات پالایش بوده است؛ یعنی اینطور نباشد که یکی دو روز چند میلیون لیتر تولید کنیم و بعد از دو هفته سیستم از مدار خارج و تولید با مشکل مواجه شود.

بنابراین ما قول بهره برداری کامل را با تولید تمام فراورده های پنج گانه "تاکید می کنم با تولید تمام فراورده ها" و ظرفیت کامل را برای اواخر پاییز امسال داده ایم.

ضمن اینکه تعهد ما در تولید بنزین انجام شده و درصدد استمرار، تثبیت و افزایش تولید آن هستیم.

او درباره طولانی شدن زمان افتتاح تا راه اندازی کامل پروژه نیز اظهار کرد: یکی از مهمترین مشکلات پروژه ستاره خلیج فارس در شرایط فعلی این است که بودجه پیش بینی شده آن مصرف شده و به دلایل متعدد به تامین نقدینگی مجدد از سوی سهامداران نیاز هست.

در حال حاضر به جد پیگیری می شود که چگونه بتوانیم مسائل مالی پالایشگاهی که اولویت و نقطه توجه همه ارکان نظام است را حل کنیم و گامهای بعدی را برای تکمیل عملیات برداریم.

برای اینکه این بار سنگین به مقصد برسد باید حتما مسائل مالی هم حل شود.

امامی افزود: این پالایشگاه پنج محصول شامل بنزین، گازوییل، سوخت جت، نفت سفید و ال پی جی تولید می کند، البته اگر گوگرد را در نظر نگیریم.

تمرکز ما به دلیل اولویت های وزارت نفت و بالانس منفی کشور در تولید و مصرف بنزین، تولید این فرآورده بوده است.

از طرفی به دلیل اینکه بیشتر خوراک دریافتی این پالایشگاه به بنزین تبدیل می شود، بنابراین تولید گازوییل، نفت سفید و ال پی جی میزان کمی بوده و البته این در حالی است که نیاز کشور هم به این محصولات در حال حاضر کم است.

به عنوان مثال ما هم اکنون در کشور، برای گازوییل اضافه تولید داریم.

به گفته او، تولید بنزین 320 میلیون و ارسال کل بنزین تا امروز 281 میلیون لیتر، کل نفتای شیرین 124 میلیون لیتر، نفتای ترش 340 میلیون لیتر و نفت گاز هم 470 میلیون لیتر بوده است.

گازوییلی که در این پالایشگاه تولید می شود، در بین پالایشگاه های کشور جزو باکیفیت ترین هاست، البته این در حالی است که هنوز یک واحد خالص سازی گازوییل راه اندازی نشده که در صورت راه اندازی، کیفیت گازوییل از میزان کنونی که یورو 4 است فراتر می رود.

گازوییل تولیدی که حدود 2 میلیون لیتر در روز است دارای کیفیت بسیار بالایی است که به همین دلیل با گازوییل پالایشگاه مجاور ترکیب و وارد خط می شود.

اگر واحد 16 (واحد مورد نظر خالص سازی گازوییل) راه اندازی شود، ناخالصی گوگرد گازوییل تولیدی پالایشگاه به زیر 50 پی پی ام در لیتر خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در باره تولید و فروش ال پی جی در آینده نیز گفت: دو مدل طرح مد نظر ماهست یکی فروش به سبک بای بک و مدل دوم سرمایه گذاری در تولید که مدل دوم به حدود 200 میلیون دلار و ساخت یک خط لوله 7 کیلومتری نیاز دارد و در این صورت می توان ال پی جی را بطور مستقیم فروخت.

از نظر من ال پی جی تولیدی پالایشگاه نفت ستاره مشتری های خوبی دارد و ما از این بابت نگرانی نداریم.

او درباره اینکه آیا میعانات گازی کافی برای خوراک پالایشگاه هایی از این دست برای مدت طولانی وجود دارد؟ توضیح داد: به هیچ عنوان درباره کمبود خوراک میعانات گازی برای پالایشگاه نگرانی ندارم.

در حال حاضر تولید هر فاز پارس جنوبی حدود 40 هزار بشکه در روز هست، با 24 فاز موجود روزانه بیش از 900 هزار بشکه میعانات گازی از پارس جنوبی تولید می شود.

همچنین نگرانی در فاز پارس جنوبی بابت تولید میعانات گازی با قرارداد توتال رفع شده است، زیرا مهمترین هدف از قرارداد با توتال، فشار افزایی است که در صورت انجام آن، آمار تولید میعانات در پارس جنوبی در سالهای آینده بدون تغییر باقی خواهد ماند.

بنابراین ولو اینکه همزمان 480 هزار بشکه در مجموعه پالایشی سیراف و 360 هزار بشکه در ستاره خلیج فارس و حتی برای طرح های احتمالی دیگر هم، میعانات استفاده شود، کمبودی بوجود نخواهد آمد ضمن اینکه در حال حاضر تنها مصرف کننده میعانات گازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس است.

امامی درباره صادرات محصولات این پالایشگاه نیز گفت: به وزارت نفت پیشنهاد کرده ایم که به جز بنزین که متعهد به توزیع آن در داخل کشور هستیم، مابقی محصولاتمان را بفروشیم که البته به سیاستگذاری در قیمت، روش فروش و تشریفات اداری و .

نیاز دارد.

هم اکنون چندین ماه است که نفتا صادر می شود، اما برای ادامه صادرات در مقیاس وسیع و چندین فرآورده، به ساز و کار بیشتری نیاز داریم.


کلید واژه ها: تولید بنزین - تولید - خلیج فارس - پالایشگاه - بنزین - ستاره - فارس - خلیج - مدیرعامل - شرکت نفت - بنزین یورو 4 - پروژه - افتتاح - یورو - استاندارد - جدید - بزرگترین - بندرعباس - گازوییل - برنامه - مدیریت - واقعیت - افزایش - مرتضی - اولین - مراسم - همیشه - میزان - صورت - لحظه

آخرین اخبار سرویس:
خواص سیر و عوارض آن

صادرات غیر نفتی باید 180 میلیارد دلار شود

نشست ویژه افزایش نرخ بلیت پرواز اربعین با تعزیرات

الجزایر خواستار ادامه تلاش ها برای کاهش تولید نفت شد

آخرین وضعیت خودروسازی ایران در جمهوری آذربایجان

انرژی های تجدیدپذیر در ایرانِ نفت خیز در حال شکوفایی است

قیمت نفت کاهش یافت

سرمایه گذاری 860 میلیارد تومانی در طرح توسعه بندر شهید رجایی

تکذیب خبر اوج گیری نرخ بلیت پروازهای اربعین

تخفیف 50 درصدی تعرفه به صادرکنندگان ریلی

روند صعودی شاخص بورس در هفته آخر مهر

ادامه عملیات چهار بانده کردن محورهای منتهی به مرز عراق

افزایش 400 میلیون دلاری مبادلات ایران و آذربایجان

قیمت نفت کاهش یافت

افت معاملات اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس

ناامنی شغلی12.5میلیون کارگر

توسعه ترانزیت کالا میان ایران، ترکیه و قطر

استرالیا با صنعت خودرو خداحافظی کرد

سخنرانی ترامپ تاثیری بر اقتصاد کشور نداشته است

مونتاژ خودروهای برقی پژو سیتروئن؛ تنها امید برای تحول صنعت خودروسازی ایران

رجیستری، قدرت انتخاب های خوب برای استفاده از تلفن همراه

لزوم فرهنگ سازی برای اهدای پلاسمای خون

مونتاژ خودروهای برقی پژو سیتروئن؛ تنها امید برای تحول صنعت خودروسازی ایران

نحوه همکاری و میزان پیشرفت قراردادهای خودرویی بررسی شد

تولید 600 هزار بشکه نفت در اقلیم کردستان به خطر افتاده است

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

استانبول هفته آینده میزبان نمایشگاه اختصاصی ایران است

خودروهایی که سخن می گویند ؛ بلبل زبانی محصولات تویوتا

گام مهم برای «حذف دلار»

کل پول مردم در بانک ها چقدر است؟

پالایشگاه ستاره خلیج فارس چشم انتظار تکمیل

شمار متوفیان سوانح رانندگی در سمنان 48 درصد کاهش یافت

کالبدشکافی گوگل پیکسل 2 اکس ال توسط iFixit، از تعمیرپذیری نسبی آن حکایت دارد

کالبدشکافی گوگل پیکسل 2 اکس ال توسط iFixit، از تعمیرپذیری نسبی آن حکایت دارد

یک شرکت آمریکایی، استارتاپ برادران جوان را 5 /12 میلیون دلار خرید

آزادراه تهران-شمال کِی جای جاده چالوس را می گیرد؟

تولید خودروهای دنا، سمند و رانا در جمهوری آذربایجان

کاهش 75درصدی سطح زیرکشت پنبه در 14 سال

127میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شد/ 110هزار تن برگ سبز چای از چای کاران خریدیم

افسانه های فورد GT90 از گذشته تا به امروز ! تصاویر

خودروبانک پلاس 8 – بررسی دی اس 3 + درگ موتورسیکلت با ون دلیکا!

برای خرید مخلوط کن چقدر باید هزینه کرد؟

قیمت روز سوییت در تهران؟ +جدول

شریعتمداری: باید حداقل سهم ما از تجارت جهانی، بدون نفت یک درصد باشد

همه آنچه درباره طرح رجیستری گوشی های موبایل باید بدانید

قیمت نفت کاهش یافت

عکس خودروی خودران اپل منتشر شد

سقوط قیمت نفت به 45 دلار؟

حقوق 5 درصدی ورودی انواع گوشی تلفن همراه

اجرای ناقص آزادسازی قیمت بلیت هواپیما/ بازار چارتری ها داغ شد

ادعای پرداخت 60 درصد درآمد مخابرات به نیروی انسانی!

اعمال محدودیت برای گوشی های ممنوعه از آبان

کلنگ سد ماشگید زده شد

افزایش 16درصدی اعطای تسهیلات در شش ماهه سال جاری

هدست واقعیت مجازی ال جی با نام تجاری UltraGear عرضه می شود

هدست واقعیت مجازی ال جی با نام تجاری UltraGear عرضه می شود

زمانبندی جدید برای پرداخت سود سهام عدالت

بردگی جنسی 500 هزار دختر فقیر+فیلم

طرح ایجاد بانک تعاونی سهامی عام/ هدف: تامین مالی برای تعاونگران

امضاء تفاهم نامه ترانزیت کالا بین ایران، ترکیه و قطر

استاندار سیستان و بلوچستان: دولت قدر مردم را به خوبی می داند

ساماندهی مالیات گواهی سپرده کالایی با ظرفیت های قانونی

شریعتمداری: باید حداقل سهم ما از تجارت جهانی، بدون نفت یک درصد باشد

بازار نفت در تابستان 97 به توازن می رسد

طرح ایجاد بانک تعاونی سهامی عام

شریعتمداری: صادرات غیر نفتی باید 180 میلیارد دلار شود

دخانیات برای زنان و مردان متفاوت اثر می کند؟/ نگرانی از افزایش سیگاری شدن زنان و دختران

مردم چقدر در بانک ها سپرده دارند؟

کمک 30 میلیاردی خیران فارس برای توسعه بیمارستان قلب کوثر

استاندار سیستان و بلوچستان: دولت قدر مردم را به خوبی می داند

سهم گمرک از هر گوشی چند درصد است؟

پس فعالین اقتصادی چی!؟

گوگل به هکرها پول می دهد!

معرفی قابلیت های شگفت انگیز محصولات خودران تویوتا

بازار مسکن بدون جهش قیمت تا پایان سال/نرخ خانه های کمتر از 200میلیون تومان در تهران

مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس تغییر کرد/دادور، نیرو تازه نفس

سهم گمرک از هر گوشی چند درصد است؟

فقط با ده سینما قرارداد ببندید، فیلمتان را اکران کنید!

بانک تعاونی سهامی عام ایجاد می شود

ویلیامز فناوری خودروهای فرمول یک را به دنیای خودروهای برقی میاورد

اختصاص بیش از 80 میلیارد ریال اعتبار جهت توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در ساری

صادرات غیر نفتی باید 180 میلیارد دلار شود

ویلیامز فناوری خودروهای فرمول یک را به دنیای خودروهای برقی میاورد

گوگل به هکرها پول می دهد!

17 گیت عبورومرور در پایانه مرزی خسروی نصب شد

اصلی ترین رقیب اف35 آمریکایی، از استکهلم می آید+تصاویر

بخش تخصصی هنر به نمایشگاه سراسری کتاب گلستان افزوده می شود

کاهش داد و ستد در بازار آرام طلا و سکه

پوکی استخوان ، بی سرو صدا و پر هزینه

از خرید اینگونه سوغات در عراق خودداری کنید!

باند فرودگاه تبریز مسدود شد

حمایت های مالی مرکز رشد فناوری جهرم از شرکت های دانش بنیان

سوییچ برای سومین بار متوالی در صدر لیست پرفروش ترین کنسول های آمریکا قرار گرفت

وجود 4400 هکتار بافت فرسوده در تبریز

قیمت نفت کاهش یافت

سوییچ برای سومین بار متوالی در صدر لیست پرفروش ترین کنسول های آمریکا قرار گرفت

ناامنی شغلی12.5میلیون کارگر/انتظار27ساله تعیین سقف قراردادهای کار

عکس/ این دانش آموز در زنگ های تفریح میلیونر شد!

تخفیف 50 درصدی تعرفه به صادرکنندگان ریلی

همه فارغ التحصیلان دانشگاهی دنبال استخدام در دولت هستند

سهم ایران از تجارت جهانی بدون نفت باید 1 درصد باشد

شیوه انتخاب "صادرکنندگان نمونه" اشتباه است

طرح ایجاد بانک تعاونی سهامی عام/ هدف: تامین مالی برای تعاونگران

رشد اقتصادی چین در ربع سوم سال کند شد

تاثیر دخانیات بر بدن زنان چه تفاوت هایی با مردان دارد؟

بارکیندو : یک بازار نفت متوازن کاملا در دسترس است

مهلت چهار ماهه برای رفع آلودگی شناگاههای دائمی دریای خزر

بهره برداری از مجموعه ورزشی خیرساز در کازرون

فیلم کارخانه ای که قرار است شاسی بلند لامبورگینی را تولید کند

نحوه همکاری و میزان پیشرفت قراردادهای خودرویی بررسی شد

کره ای ها در ایران سد می سازند

صید میگو در آب های شمال غرب خلیج فارس آزاد شد

حقوق 5 درصدی ورودی انواع گوشی تلفن همراه

آخرین آمار فروش فیلم ها/«خفه گی» به مرز 300 میلیون رسید

مدرسه 2 کلاسه خیرساز متانت الواج در ناحیه 2 ارومیه افتتاح شد

احمد اسدزاده، نینا میرانی، فروغ قاضی خانی، نجمه اسمعیل درجانی، عطیه هنردوست بررسی نقش اشتغال و تحصیلات زنان بر رشد اقتصادی ایران

صدور حکم اعدام عامل ترور رییس جمهور لبنان بعد از 35 سال

عملیات اجرایی 4 پروژه عظیم اقتصادی طی امسال در دزفول آغاز می شود

آغاز عملیات اجرایی سد ماشکید

نحوه همکاری و میزان پیشرفت قراردادهای خودرویی بررسی شد

باند فرودگاه تبریز به دلیل ترکیدگی لاستیک هواپیما مسدود شد/پرواز قشم ایر لغو شد

امکان جایگزینی پاکت‌های مالی مناقصه بعد از بازگشایی پاکت‌های اصلی در مناقصات نفتی؟!

بلیت پرواز اربعین سر به فلک کشید!

قیمت نفت کاهش یافت

گرانی قیمت خودروبه دلیل توقف واردات نیست

شیوه انتخاب صادرکنندگان نمونه اشتباه است

نقص فنی هواپیمای پرواز مشهد- اصفهان

تولید خودروهای دنا، سمند و رانا در جمهوری آذربایجان

نوبخت: رییس جمهور برج سازی در بافت فرسوده را ابلاغ کرد

افزایش 16درصدی اعطای تسهیلات در شش ماهه سال جاری

بازار نفت در تابستان 97 به توازن می رسد

شریعتمداری: صادرات غیر نفتی باید 180 میلیارد دلار شود

شریعتمداری: صادرات غیرنفتی باید 180 میلیارد دلار شود

بهسازی فرودگاه کرمانشاه با کمترین کاهش در تعداد پرواز ها صورت گیرد

بازار مهاباد گرم حضور میهمانان+گزارش

روزیاتو: آیا می دانید پرجمعیت ترین مکان های دنیا کجاست؟

افزایش نرخ دلار قاچاق صادراتی را افزایش می دهد

رابطه پولی با صندوق بین المللی پول نداریم

استاندار قیزیل آوردا قزاقستان به مازندران سفر می کند + برنامه ها

تاکسی جدید لندن+تصاویر

رویترز: انرژی های تجدیدپذیر در ایرانِ نفت خیز در حال شکوفایی است

شریعتمداری : صادرات غیر نفتی باید حداقل 180 میلیارد دلار شود

بسته حمایتی بانک توسعه صادرات برای صادرکنندگان نمونه ملی

رجیستری، قدرت انتخاب های خوب برای استفاده از تلفن همراه

عکس/ رنگ های گرم پاییزی

زشت ترین ماهی دنیا را ببینید

بازار مسکن تا پایان سال جهش قیمتی ندارد

افزایش 16درصدی اعطای تسهیلات بانکی

فروش بیش از 2 میلیارد و 700 میلیون ریال بن کتاب در نمایشگاه سراسری کتاب گلستان

قیمت نفت کاهش یافت

کارفرمایان لرستانی در قبال استخدام مددجویان بهزیستی تسهیلات دریافت می کنند

دخانیات برای زنان و مردان متفاوت اثر می کند؟/ نگرانی از افزایش سیگاری شدن زنان و دختران

باند فرودگاه تبریز به دلیل ترکیدگی لاستیک هواپیما مسدود شد

شافعی : سخنان ترامپ تاثیری بر اقتصاد کشور نداشته است

صادرات غیر نفتی باید 180 میلیارد دلار شود

باید حداقل سهم ما از تجارت جهانی، بدون نفت یک درصد باشد

مالیات بر منفعت سرمایه، جایگزین مالیات بر خانه های خالی

مذاکره با آلمان و فرانسه برای آموزش شرکت های نفتی ایران

بلیت پرواز اربعین سر به فلک کشید

تمام توان خود را برای رفع موانع بکار گرفته ام

اجرای طرح رجیستری موبایل آغاز شد/ نحوه سنجش اصالت گوشی

توسعه ترانزیت کالا میان ایران، ترکیه و قطر

پرداخت 68 درصد مطالبات چایکاران

مشکلاتی که سرب رژ لب ها برای خانم های باردار و جنینشان ایجاد می کنند

آخرین وضعیت خودروسازی ایران در جمهوری آذربایجان

7 هتل در قلمروی حیوانات + عکس

کشف یک مشکل در نمایشگر برخی موبایل های Pixel 2 گوگل

حجم سپرده مردم در بانک ها چقدر است؟

برج سازی در بافت فرسوده ابلاغ شد

قیمت طلا بازهم کاهش یافت

ایتالیا در رتبه سوم کشورهای پیر جهان

محمد حسن فطرس، مریم نجمی، عباس معمارزاده تحلیل ارتباط میان نرخ اشتغال زنان و میزان باروری

سرمایه گذاری 860 میلیارد تومانی در طرح توسعه بندر شهید رجایی

فقط با 10 سینما قرارداد ببندید، فیلم تان را اکران کنید!

رییس سازمان چای خبرداد:پرداخت 68 درصد مطالبات چایکاران

رجیستری، قدرت انتخاب های خوب برای استفاده از تلفن همراه

19 طرح عمرانی دانشجویان جهادی در خوی افتتاح شد

نحوه همکاری و میزان پیشرفت قراردادهای خودرویی بررسی شد

کاهش داد و ستد در بازار آرام طلا و سکه

کشت هندوانه پاییزه در توکهور و هشتبندی

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز جمعه

19 طرح عمرانی دانشجویان جهادی در خوی افتتاح شد

بانک ها اقتصاد کشور را شخم زدند تولیدکنندگان با بحران مواجه اند

جمال رازقی: بانک ها اقتصاد کشور را شخم زدند/ تولیدکنندگان با بحران مواجه اند

عقب ماندگی ایران در صنعت گردشگری (اینفوگراف)

افتتاح کارخانه تولید UPVC در خلخال

نگرش جدید در توسعه بازارهای صادراتی ایران خودرو

بخش خبری 20 و 45 دقیقه، مر کز فارس 96/07/27

مردم چقدر در بانک ها سپرده دارند؟

بانک ها اقتصاد کشور را شخم زدند/ تولیدکنندگان با بحران مواجه اند

قیمت طلا کاهش یافت

شریعتمداری: سازمان حمایت اجازه ندهد مسائل سیاسی بهانه گرانی شود

فیلم های کوتاه در ایران وضعیت خوبی ندارند

آمار فوق العاده بد چک های برگشتی

افزایش 16 درصدی اعطای تسهیلات به بخش های اقتصادی

معاملات امسال بورس به 126 میلیارد سهم رسید

گام مهم برای حذف دلار

مردم چقدر در بانک ها سپرده دارند؟

مدیریت به سبک ایرانی

وزارت نفت 55 میلیارد ریال برای اجرای طرح های ورزشی در استان بوشهر تخصیص داد

آماری از تولید بنزین ستاره خلیج فارس

آماری از تولید بنزین ستاره خلیج فارس