مطالب مرتبط:
صدای بخش خصوصی باید در مجلس و دستگاه های دولتی شنیده شود
یک بام و دو هوای دولت در کمک به بخش خصوصی
حضور دو وزیر اقتصادی در پارلمان بخش خصوصی
فعالان بخش خصوصی:وزیر صنعت در دولت دوازدهم با تشکل ها رایزنی دائمی داشته باشد
دو وزیر اقتصادی به پارلمان بخش خصوصی آمدند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 مرداد 1396 ساعت 23:012017-08-12اقتصادي

صدای بخش خصوصی باید در مجلس و دستگاه های دولتی شنیده شود


محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت،معدن و تجارت گفت:«آزادسازی نرخ ارز مدنظر مانیست؛هیچ کجای دنیا هم این اتفاق رخ نمی دهد.

اگر هم مسئولیت را بر عهده بگیرم در شورای پول و اعتبار در زمینه رقابتی شدن ارز فریاد خواهم زد».

- محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت،معدن و تجارت گفت: آزادسازی نرخ ارز مدنظر مانیست؛هیچ کجای دنیا هم این اتفاق رخ نمی دهد.

اگر هم مسئولیت را بر عهده بگیرم در شورای پول و اعتبار در زمینه رقابتی شدن ارز فریاد خواهم زد .

محمد شریعتمداری در جمع فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ایران گفت: سهم بخش خصوصی در ایجاد نشاط در اقتصاد،نقش بیشتری را داشته است؛ بنابراین باید به خوبی وارد میدان شوند؛ پس بهترین برنامه برای ارایه به بخش خصوصی، پیشینه کاری ام با اتاق بازرگانی ایران است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازافق نیوز، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه کار دولت باید تسهیل شرایط برای بخش خصوصی باشد، گفت: دولت باید کارها را به بخش خصوصی بسپارد، این هدف مقدسی است و البته قبول دارم که در این راه موفق نبوده ام؛ بنابراین برخی از وزرا کم کاری کرده اند، پس نمی توان نمره قابل قبولی برای واگذاری تصدی ها از دولت به بخش خصوص بدهیم.

او ادامه داد: مهمترین هدف من در اتاق بازرگانی ایران، بیعت مجدد با مجموعه تشکل های بخش غیردولتی ایران است و در آن جهت گام برمی دارم، هر چقدر همراهی بیشتر باشد، موفق تر خواهم بود و اگر بخش خصوصی همراهی نکند، موفق نخواهم شد پس برای کمک از بخش خصوصی به اتاق ایران آمدم تا مشکلات را حل کنیم.

شریعتمداری با اشاره به اینکه بضاعت فکری و توانمندی دولت از نفت و معادن در مالکیتش، تاب برداشتن این سنگ بزرگ را ندارد، گفت: باید در این زمینه به هم دیگر کمک کرد؛ پس اگر جایگاه خود را به خوبی بشناسیم، حتما می توانیم موفق باشیم؛ در حالیکه هیچ کشوری که موفق شده، چیزی از ایران بالاتر نداشته است؛ اما نظم و برنامه مهمترین نیاز رسیدن به این تحولات بوده است که تامین شده است.

او اظهار داشت: نظارت و پیگیری برای تحقق اهداف بسیار مهم است که متاسفانه ایرانی ها در این زمینه موفق نبودند.

البته نعمت زاده نیز پیر صنعت است و در این حوزه استخوان خورد کرده است.

ایشان همواره همراه دولت خواهند ماند و مسئولیت های سنگینی را در دولت دوازدهم به دوش خواهند کشید.

شریعتمداری با بیان اینکه نعمت زاده مسائل صنعت پتروشیمی را به خوبی منعکس می کرد، گفت: به نفع ایشان بود که برای محصولات مختلف پتروشیمی که اکثرا انحصاری بود، حواله بکشند؛ اما تلاش داشت که سهمیه بندی را بردارند و حواله از میان برداشته شده و آزاد به دست مردم برسد.

نیاز اقتصاد کشور به استراتژی توسعه صنعتی ایران او بیان کرد: یکی از مسائل مهم در اقتصاد کشور برنامه است، استراتژی توسعه صنعتی ایران در گذشته به عنوان یک پیش نیاز برای رسیدن به هدف، ابراز شد.

در دولت اصلاحات نیز، در زمان وزارت جهانگیری، استراتژی توسعه صنعتی ایران یک بار نوشته شده و در دوره اخیر وزارت صنعت، نیز این استراتژی نوشته شد؛ به همین ترتیب امیدواریم که بتوانیم برنامه عمل را تقدیم به وزیر بعدی داشته باشیم.

شریعتمداری عنوان کرد: اسناد بالادستی فراوانی داریم؛ به طوری که از مقررات خفه شده ایم، درحالیکه هنوز جوهر امضای رییس مجلس نگذشته، اصلاحیه در کمیسیون های مجلس در حال طرح است؛ نمونه آن هم قانون مالیات های مستقیم تا اصلاحیه قانون مالیاتی است.

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: این قانون در حوزه صنعت، معدن و تجارت بسیار غنی است و 44 تکلیف نیز در ستاد اقتصاد مقاومتی به این حوزه ابلاغ شده است که باید برای انجام آن گام برداشت؛ پس در چارچوب قوانین موجود، باید حرکت کنیم؛ لذا در چارچوب این اسناد و قوانین برنامه خود را تقدیم مجلس کردم.

وی افزود: اگر بخواهیم به تشویق صادرات و تنبیه واردات ادامه دهیم، کار پیش نمی رود، چراکه در دنیا نیز این طور نیست و شش کشور اول دنیا در حوزه صادرات، همان کشورهایی هستند که در حوزه واردات هم پیشرو بوده و تراز تجاری مازاد و نقصان آنها در حد کمی است؛ پس واردات مکمل صادرات است، اما باید دوره ای را طی کنیم که حمایت از صنایع را دنبال می کند.

باید دست تولیدکنندگان را بوسید شریعتمداری افزود: در مورد نرخ ارز همه دنیا تجربه داشته است و مابه التفاوت نرخ تورم داخلی و خارجی در نظر گرفته می شود، البته حفظ ارزش پول ملی نیز مورد تاکید است، هر چه تولید قابل رقابت در کشوری وجود داشته باشد، آینده آن کشور هم در جهت حفظ ارزش پول ملی، روشن تر است؛ پس کنترل نرخ ارز، فقط فنر را متراکم می کند و اگر هم پرید، حل مشکل آن از دست ما خارج می شود.

آزادسازی نرخ ارز مدنظر ما نیست؛ هیچ جای دنیا نیز این اتفاق رخ نمی دهد؛ بنابراین صادرکننده نباید از صادراتش ضرر است؛ بکشید خودتان را در چهارماهه ابتدای امسال کاهش صادرات رخ داده است و اگر باز هم نرخ ارز تثبیت شود، این کاهش صادرات بیشتر خواهد شد.

البته برای این کار هم باید برنامه داشت.

او بیان کرد: الان هم اگر مسئولیت به عهده قرار گیرم در شورای پول و عتبار در زمینه رقابتی شدن نرخ ارز فریاد خواهم زد، البته باید بخش خصوصی نیز حمایت کند؛ همانطور که بخش خصوصی باید صدایش در مجلس و سایر دستگاههای دولتی شنیده شود.

شریعتمداری با اشاره به توانایی بخش خصوصی به عنوان هماهنگ کننده اعضای دولت باهم، گفت: این در حالی است که باید بخش خصوصی در قانونگذاری نیز مشارکت جدی داشته باشد و به جای اینکه بگویید وزرا در کمیسیون ها شرکت نمی کنند؛ بروید به دنبال اینکه آنها به دنبال حضور در کمیسیون های بخش خصوصی باشند.

شریعتمداری عنوان کرد: در زمینه مشوق ها و حمایت ها، اگر از یک طرف نرخ ارز را ثابت نگاه داریم و مشوق ها را نیز تعطیل کنیم، نمی توان کار را پیش برد؛ همان سالها که وزیر بازرگانی بودم، 1000 میلیارد تومان مشوق صادراتی در نظر گرفته شد؛ ضمن اینکه 4 درصد مابه التفاوت به صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ارایه دادیم، و آنها رفتند و در بازارهای هدف موفق شدند.

وی با بیان اینکه باید دست تولیدکنندگان را بوسید، اظهار داشت: انتظار نمی رفت که نرخ رشد منفی 8 درصدی را ظرف 4 سال با معجزه درست کرد؛ این رقم بیچاره شدن فعالیت های اقتصادی کشور بود که جبران آن به این راحتی امکان پذیر نبود.

به گفته وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، همه باید مکلف شوند که در برنامه زمان بندی تولید شوند؛ بنابراین در ایران باید برندهای بزرگ حضور یابند و البته دولت نیز موانع را از سر راه بردارد؛ آنگاه صادرات نیز عملی تر خواهد بود.

وی افزود: مشوق های مالیاتی در دنیا اجرا می شود، اما ما هنوز آن را کشف نکرده ایم.

اگر طرح شانزده هزار میلیارد تومان برای حمایت از تولید، با نظارت عالی به نحو احسن اجرایی شود، کارگشا خواهد بود؛ در حالیکه نیاز کشور 230 هزار میلیارد تومان است.

البته این کارها اشتغال جاری را حفظ می کند و اشتغال جدید ایجاد نمی کند؛ البته باید نظارت شود.

شریعتمداری در رابطه با مذاکره با بدهکاران ارزی بانک مرکزی در زندان اوین بیان کرد: جرم آنها این بود که ارز را مافیای آنها خورده بود و نتوانسته بودند به پیمان خود با بانکها عمل کنند؛ بنابراین قاچاقچی ارزی شناخته شده بودند؛ بنابراین با کمک قوه قضاییه توانستیم مشکل آنها را حل کنیم؛ بنابراین اتاق های کشور در سراسر کشور، کلاهبرداران را می شناسند و می توانند کمک کنند.

در حوزه رایزنان بازرگانی راه را اشتباه رفته ایم وی در خصوص انتزاع و ادغام نیز گفت: مواردی اکنون در دستور کار است که برنامه داریم از بخش دولتی و خصولتی پس بگیریم.

بنابراین اگر واگذاری صورت گرفته است، باید آن را اصلاح کنیم.

اگر چابک باشیم، می توانیم کار را پیش برده و چند وزارتخانه دیگر را هم در وزارتخانه های فعلی تجمیع کنیم.

شریعتمداری اظهار داشت: طیب نیا از برادران ارزشمند در حوزه اقتصاد بود که امیدواریم از حضور ایشان در مجموعه دولت استفاده شود، اما کرباسیان مدیر بسیار جدی است و توانمندی خود را به اثبات رسانده است، بنابراین با توانی که وی دارد، می تواند وزارتخانه را پویاتر کند؛ البته هماهنگی ما اکنون با وزیر پیشنهادی صنعت بسیار بالا است و دوازده سال کار مشترک، در کارنامه ما به ثبت رسیده است؛ بنابراین یکی از هماهنگ ترین تیم را خواهیم داشت.

او  گفت: دنیا با کارت اعتباری، معیشت مردم را تامین می کند؛ در حالیکه نعمت زاده 5 بار دورخیز کرد که از این داستان عبور کند، ولی هنوز آن چیزی که باید، در حوزه کارت اعتباری رخ نداده است.

در حوزه رایزنان بازرگانی راه را اشتباه رفته ایم، بیست سال پیش این حرفها را تکرار کرده ام، اما هنوز متاسفانه اجرایی نشده است.

بنابراین باید تلاش کنیم که روندها را اصلاح کنیم.


کلید واژه ها: اتاق بازرگانی ایران - شریعتمداری - محمد شریعتمداری - وزیر پیشنهادی - اتاق بازرگانی - ایران - دولت - موفق - صنعت - نعمت زاده - پتروشیمی - اتاق - همراه - نرخ ارز - وزیر - محمد - برنامه - معدن - شورای - ایرانی ها - زاده - استخوان - اقتصادی - بهترین - ایرانی - مشکلات - کشوری - تامین - گزارش - سهمیه

آخرین اخبار سرویس:
شهردار تهران امیدوار به بهبود کیفیت خودروهای داخلی

مردم چقدر در بانک ها سپرده دارند؟

نقاشی 16 هزاری دلاری که دونالد ترامپ کشیده است/ عکس

افزایش پنج درصدی قیمت گوشی با رجیستری/اعلام برندهای اولیه قاچاق طی هشت روز

ابراز امیدواری شهردار تهران نسبت به بهبود کیفیت خودورهای داخلی

یادداشت اقتصادی/ فرصت ها و تهدیدهای تاسیس فروشگاه های زنجیره ای با سرمایه گذاری خارجی

عدم کارایی نظام سرمایه داری در بریتانیا اقتصاد سرمایه داری و بازار آزاد با شکست مواجه شده است

چرا بازار ارز صحبت های ترامپ را جدی نگرفت؟/ تاکید بر مدیریت نوسانات نه کنترل قیمت

تصاویر/ رنگ های گرم پاییزی

کاهش قیمت خرده فروشی 6 گروه مواد خوراکی

خبر «شاپرک» از رونق بازار

ورود محتاط حقیقی ها به بازار سهام

پاتک بازارساز به دلالا ن ارزی

پالس اول بورس به پول های تازه

سیگنال های متناقض در بازار جهانی

لزوم تغییر رویکرد اخذ مالیات در کشور

شرایط فروش مرحله دوم ساندرو استپ وی اعلام شد

با این دوچرخه روی آب حرکت کنید! + تصاویر

نحوه همکاری و میزان پیشرفت قراردادهای خودرویی

در برخی قهوه خانه ها آمفتامین و شیشه در تنباکوی قلیان ها ریخته می شود/​18 درصد کسانی که قلیان می کشند، معتاد می شوند

تجارت 13 میلیارد یورویی ایران و اروپا در 8 ماه

اما واگرهای پروژه های پتروشیمی؛ ظرفیتی که نیازمند توجه جدی تر است

میزان واردات تولیدکنندگان و دارندگان مجوزهای خاص اعلام شد

مسیر فرعی تحقق «صادرات 30 درصدی»

اما واگرهای پروژه های پتروشیمی؛ ظرفیتی که نیازمند توجه جدی تر است

بسترها، فرصت ها و زمینه های رونق صادراتی مازندران/ تبدیل شدن به قطب صادراتی شمال کشور دور از دسترس نیست

سهام عدالت به نام مردم اما به کام دولت!

آخرین اخبار درباره "شاندیز" و مطالبات مردم

ظلم فاحش دولت به کشاورزان

آشنایی با سه خودروی عضلانی+ تصاویر

تصاویر / شادگان بی آب، شاد نیست

تجارت 13 میلیارد یورویی ایران و اروپا در 8 ماه

کارت اعتباری مرابحه حلال یا ربا آلود؟

ادامه عملیات چهار بانده کردن محورهای منتهی به مرز عراق

دانلود بازی مافیا 2 (برای کامپیوتر) - Mafia 2 PC Game

گوگل به هکرها پول می دهد!

دانلود بازی مافیا 1 (برای کامپیوتر) - Mafia PC Game

شریعتمداری: باید حداقل سهم ما از تجارت جهانی، بدون نفت یک درصد باشد

نظارت کارآمد بر بانک ها برای جلوگیری از بحران نیازمند استقلال بانک مرکزی از شبکه بانکی

سوء استفاده برخی افراد مرفه از فقرا درسایت های همسفریابی

سرمایه گذاران و تورگردانان ترکیه ای تا دو ماه دیگر به ایران می آیند/ معرفی شمس تبریزی در «روز عروس»

نگرش جدید در توسعه بازارهای صادراتی ایران خودرو

اطلاعیه جدید موسسه ملل درباره تعاونی وحدت

یک شرکت آمریکایی، استارتاپ برادران جوان را 5 /12 میلیون دلار خرید

شماره 141ماهنامه فرهنگی انتظار نوجوان ویژه آبان ماه 1396

کانادا از تولید داخلی لبنیات در برابر واردات گسترده حمایت می کند

پیش فروش پژو207i جدید با گیربکس اتوماتیک

320 میلیون تومان؛ حراج ب ام و سری سه صفر کیلومتر مدل 1985

توسعه محصولات ایران خودرو در بازار قزاقستان

آنچه که لازم است درباره «بیمه عمر و سرمایه گذاری» بدانیم

شکایت خریداران از کیفیت پایین نفت ونزوئلا

فنتوم VIII: خودروی جوان پسند جدید رولز رویس!

خودروبانک پلاس 8 – بررسی دی اس 3 + درگ موتورسیکلت با ون دلیکا!

انجام پروژه های بین المللی در حوزه تجهیزات ریلی با ایجاد یک شرکت بزرگ توسط روسیه

ایجاد ساختار جدید سازمانی در حفاری شمال/ دلایل تعدیل 220 نفر نیرو / تکذیب فروش دکل دریایی الیما / پیش بینی افزایش سود سهامداران در سال جدید

سرانجام از لوگوی جدید نمایشگاه E3 2018 رونمایی شد

نمایش محصولات ایران خودرو در قزاقستان

نسخه های تجاری گلکسی S8 و Note 8 در راهند

قیمت ارز و سکه، پنجشنبه 27 مهر

بازار نفت در تابستان 97 به توازن می رسد

همه آنچه درباره طرح رجیستری گوشی های موبایل باید بدانید

سهم 21درصدی تهران در کل تولید ناخالص داخلی

در انتظار دود سفید

خوزستانی ها سرگردان بین دوگانه «جریمه» و «معاینه فنی»

آغاز تحویل خودرو 2008 با موعد مهرماه

تبدیل مسکن از کالای سرمایه ای به مصرفی با دریافت مالیات از عایدی سرمایه

تکذیب قطع همکاری مراکز رادیولوژی و سونوگرافی استان مازندران با بیمه سلامت

میزان یارانه هر فرد تا به امروز چقدر بوده؟

فیلم کارخانه ای که قرار است شاسی بلند لامبورگینی را تولید کند

نامه مهم فاضلی به رییس مالیاتی/بررسی تراکنش های بانکی اصناف غیرقانونی است

10 نکته مهم برای خرید بهترین گوشی هوشمند

هوآوی برای تبدیل شدن به یک مهره قدرتمند، نیازی به بازار آمریکا نداشت

ایجاد ساختار جدید سازمانی در حفاری شمال/ دلایل تعدیل 220 نفر نیرو / تکذیب فروش فروش دکل دریایی الیما / پیش بینی افزایش سود سهامداران در سال جدید

گزیده اخبار روزانه پایگاه خبری «عصر خودرو» (28مهر 96)

ادعای پرداخت 60 درصد درآمد مخابرات به نیروی انسانی!

اصلی ترین رقیب اف35 آمریکایی، از استکهلم می آید

رشد 1050 واحدی شاخص صنعت پس از 5 روز کاریِ بورس

شایعات حاکی از آنند که تلفن هوشمند تاشو سامسونگ به تعداد محدود عرضه خواهد شد

اوبر برای تست سیستم خودران، یک شهر درست کرد! + فیلم

جدیدترین اقدام وزارت نفت برای توزیع سوخت هواپیما

وزیر اقتصاد پاکستان: به استقراض از صندوق بین المللی پول نیاز نداریم

حواله پژو2008 همچنان غیرقابل فروش است

اخبار حقوق کارمندان دولت

حرکت مشکوک عوامل وزارت مسکن در پروژه مسکن مهر 2000 واحدی نفت اهواز/ زنگنه به آخوندی تذکر دهد

رشد 38 درصدی واردات روغن پالم + جدول

اعمال محدودیت برای گوشی های ممنوعه از آبان

تسهیل تجارت از طریق ارزهای ملی ایران و ترکیه

جنگلکاری هم تراز با کاهش استفاده از سوخت فسیلی

🔴 افزایش حقوق کارکنان دولت برای سال آینده 10 درصد است

دیگر نگران میزان کالری دریافتی و سوزانده شده خود نباشید، کالری شمار پاناسونیک در راه است!

نخستین واحد تولید ماده بودارکننده گاز در کشور به بهره‎برداری می‎رسد / جزییات بیشتر از برنامه ساخت پالایشگاه نفت ایرانی در سوریه

شیب سقوط قیمت طلا تندتر شد

پژو 508 جدید در حال تست + فیلم

پتروناس مالزی برای توسعه میدان آزادگان خیز برداشت

تحقیقات وزارت کشاورزی کیفیت آرد گندم های تولید داخل را تأیید می کند

حضور شهردار تهران در مراسم افتتاحیه اجلاس تغییرات اقلیمی 2017 / رایزنی شورای شهر تهران و سئول درباره مشکلات زیست محیطی

هفته نامه ایران خودرو به همراه هدیه پوستر تندر پلاس منتشر شد

متروگردی در ابرشهر 30 میلیونی توکیو

10 درصد، حد متوسط میزان افزایش حقوق کارکنان دولت

صنعت سنگ نیازمند ترسیم نقشه راه توسعه

سفر هیئت تجاری و مهندسی اردبیل به باکو سبب تقویت تعاملات دوجانبه می شود

قیمت خودروهای لکسوس در بازار+جدول

مونتاژ خودروهای برقی پژو سیتروئن؛ تنها امید برای تحول صنعت خودروسازی ایران

دولت چاره ای جز یکسان سازی نرخ دلار ندارد

رتبه نخست بانک ملت در اعطای تسهیلات در استان مرکزی

تولید محصولات پلیمری تا پایان برنامه ششم به 12 میلیون تن می رسد

تست درایو محصولات میتسوبیشی برگزار شد + عکس

ویتول: نفت به 45 دلار ریزش می کند

سنگ آهن ارزان تر شد

نظارت کارآمد بر بانک ها و جلوگیری از بحران نیازمند استقلال بانک مرکزی از شبکه بانکی

نحوه همکاری و میزان پیشرفت قراردادهای خودرویی

جهش قیمت مسکن منتفی است

کالبدشکافی گوگل پیکسل 2 اکس ال توسط iFixit، از تعمیرپذیری نسبی آن حکایت دارد

اختصاص 2 هزار هکتار زمین برای توسعه صنایع میان دستی

ریشه بحران در صندوق های بازنشستگی/ راه حل اصلی افزایش سن بازنشستگی است یا...؟

مصوبه بازنشستگی پیش از موعد بحران در صندوق بازنشستگی را تشدید می کند

بررسی کامل سانگ یانگ رکستون جدید قبل از ورود به بازار ایران

عکس خودروی خودران اپل منتشر شد

بازسازی آبادان و خرمشهر نیازمند عزم ملی است

شماره گذاری خودروهای پرمصرف از سر گرفته شد

افتتاح دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز در ایران

پنج گانه های ارزانی قیمت دلار

Nervana پردازنده هوش مصنوعی اینتل رونمایی شد

علت ساییده شدن لاستیک خودرو چیست؟

عدم تحویل ارز 76 میلیون بشکه نفت توسط احمدی نژاد

عوامل کند شدن روند نوسازی ناوگان کامیون ها

ارسال اولین محموله آرد صادراتی مازندران به کشور عراق

صنعت پتروشیمی در اولویت جذب سرمایه خارجی

سیم کارت های شاتل موبایل با پیش شماره 0998 و کد یک وارد بازار شد

پیمان پولی میان ایران و پاکستان هنوز عملیاتی نشده است

نیسان تمامی تولیدات خودروهای خود را متوقف کرد

واگذاری به بخش خصوصی، مانع اصلی عدم عرضه آلومینیوم المهدی در بورس کالا

بهترین فصل سفر به کوش آداسی+قیمت تور

هدست واقعیت مجازی ال جی با نام تجاری UltraGear عرضه می شود

رونمایی آلکاتل از 2 گوشی هوشمند جدید

مظلومیت استارت آپ ها در خاورمیانه

استخدام 7 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر در یزد

گوگل به هکرها پول می دهد!

خواص سیر و عوارض آن

فروش فیروزه ای محصولات ایران خودرو

ماموریت پیروز حناچی و هیولایی به نام تهران

ظاهرا گلکسی S9 از لحاظ سیستم عاملی، در دو مدل مجزا عرضه خواهد شد

برگزاری قرعه کشی سومین جشنواره حساب های قرض الحسنه بانک آینده

ربیعی: مسئول مقابله با فقر هستم

صادرات تجاری لبنیات به آمریکا نداشتیم/کارخانه های لبنی چشم انتظار فاز سوم مشوق صادراتی

خودروی هاچ بک عجیب تویوتا معرفی شد

استخدام کارشناس تولید محتوا در یک فروشگاه اینترنتی

استخدام یک شرکت معتبر بازرگانی در خراسان رضوی

سرمایه گذارترین کشورهای خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت

اولین اقدام پس از روشن شدن چراغ چک خودرو چیست؟

افزایش 55 درصدی تعداد خودروهای وارداتی/ ارزش 2396 میلیارد تومانی واردات 23 هزار خودرو

وعده پرداخت بهای گندم کاران محقق نشد؛ کیسه کشاورزان لرستانی خالی شد

استخدام فروشنده،جهت فروش لوازم آرایشی بهداشتی در گالری رونا

مونتاژ کاری صدمات جدی به صنعت خودرو وارد کرده است

استخدام گروه تولیدی و بازرگانی حسینی در خراسان رضوی

دلار باز هم گران شد

تولید 600 هزار بشکه نفت در اقلیم کردستان به خطر افتاده است

تورم نیروی انسانی در شرکت مخابرات ایران

جذب سرمایه گذار نیازمند اطلاعات اکتشافی است

فعال شدن واحد امور بین الملل در روابط عمومی شهرداری ساری

استخدام انباردار آقا با سابقه در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام گروه صنایع غذایی شیرین عسل در خراسان رضوی

از خرید اینگونه سوغات در عراق خودداری کنید!

رکورد ایساکو در کاهش زمان تعمیرات و افزایش سرعت خدمات

بررسی حضور جدیدترین خودروی هندی در ایران

اسکناس، دفترچه یادداشت نیست

کمپانی اپل برای 5 سال متوالیست که عنوان با ارزش ترین برند جهان را از آن خود می کند

تیونینگ سنگین هیوندای الانترا برای همایش بزرگ SEMA

اتلاف منابع، همراه همیشگی رشد اقتصادی ایران

رونمایی از سیستم فروش مکانیزه سیم کارت

استخدام آشپزماهر،نقاش ماهر اتومبیل در تبریز

ویلیامز فناوری خودروهای فرمول یک را به دنیای خودروهای برقی میاورد

کارت بانکی در کارت هوشمند تجمیع نمی شود

تولید 600 میلیارد کیلوگرم غله در چین

ماشین خودران جنرال موتورز به خیابان های شلوغ نیویورک می آید

بورس کالای ایران 110 هزار تن سنگ آهن صادر کرد

اماواگرهای پروژه های پتروشیمی؛ ظرفیتی که نیازمند توجه جدی تر است

کاهش قیمت خرده فروشی 6 گروه مواد خوراکی/نرخ برنج و روغن ثابت ماند

شائبه تغییر 180 درجه ای در سیاست گذاری واردات تولید محور

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری،پشتیبانی هاستینگ/گیلان

عراق دومین مقصد صادرات کالاهای ایرانی است/ بازار مصرف گرای اندونزی را نباید از دست داد

کانادا از تولید داخلی لبنیات خود در برابر واردات گسترده حمایت می کند

گوگل به هکرها پول می دهد!

تجدیدپذیرها چتر نجات صنعت برق

آمادگی صنعت آب برای جذب سرمایه میلیاردی

دو میلیون ایرانی نه شاغل هستند، نه بیکار

سورپرایز شرکت تویوتا برای نمایشگاه خودرو توکیو +تصاویر

سقف مجوزهای سرمایه گذاری در شرکت نفت فلات قاره افزایش می یابد

صادرات غیرنفتی؛ جهاد مقدس

ایران از توافق کاهش تولید نفت حمایت می کند

بانک قرض الحسنه مهر ایران حامی دانش آموزان بی بضاعت

دلیل افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی

انرژی های تجدیدپذیر در ایرانِ نفت خیز در حال شکوفایی است

استخدام مدیر مرکز،کارشناس بازاریابی و نگهداشت در 7 استان کشور

ایجاد صنایع خرد وکلان در کشور از طریق مونتاژکاری به درستی دنبال نشد /در اجرای قوانین تعرفه ای واردات کالا باید منسجم تر عمل کنیم

تحمیل هزینه قرارداد های خودرو به مشتری

اجرایی شدن سوآپ دوجانبه ریال و لیر

اولویت سیاست گذاری مسکن با خانه اولی ها/چشم انداز 10 ساله مسکن

سخنگوی ستاد اربعین: مشکل سامانه سماح برطرف شد

وام 500 میلیون دلاری بانک اروپایی بازسازی و توسعه به پروژه تاناپ

صدای بخش خصوصی باید در مجلس و دستگاه های دولتی شنیده شود

صدای بخش خصوصی باید در مجلس و دستگاه های دولتی شنیده شود