مطالب مرتبط:
آتنا قربانی چه شد؟
جزییات زندگی متهم به قتل آتنا
اعتراف قاتل آتنا به قتل یک زن
فرار همسر و فرزندان قاتل «آتنا» از شهر
وزارت بهداشت در انتظار اجازه قضایی برای دیدار و بررسی شخصیت قاتل آتنا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 27 تیر 1396 ساعت 02:302017-07-17سياسي

آتنا؛ قربانی تابوهای خود ساخته


حادثه آتنا اصلانی جدا از خشم و نفرتی که در مردم ایجاد کرد این واقعیت را به ما نشان می دهد که راه را اشتباه رفته ایم و اگر قرار باشد همین مسیر را ادامه دهیم همچنان باید منتظر قربانی شدن ستایش ها و آتناها و ظهور افرادی چون اسماعیل و محمد بیجه باشیم.

- از استان مرکزی، با مرور اخبار و عکس هایش نام ستایش در ذهنم تداعی می شود خیلی دور نیست اگر چرخی در اخبار بزنیم ستایش ها و آتناهای زیادی را می بینیم و از آن بدتر در صفحات واقعی زندگی، کنار خیابان ها و چهار راه ها هر روز با کودکان آزرده جسم و ذهن مواجه هستیم که آتنا یکی از آن ها بود.

سام بوربور، مدیرعامل انجمن دیده بان حقوق کودک با اشاره به حادثه آتنا گفت: سال هاست که فعالین حوزه کودک تلاش می کنند اهمیت آموزش مسائل جنسی به کودکان را متذکر شوند این آموزش ها نیاز هر خانواده ای است.

حادثه آتنا اولین و آخرین اتفاق دلخراش نیست و تا زمانی که فرهنگ سازی درست در حوزه حقوق کودک انجام نشود این چرخه معیوب ادامه خواهد داشت.

آموزش مسائل جنسی به کودکان یکی از محورهای اصلی حقوق کودک است که متأسفانه در کشور ما نادیده انگاشته می شود.

وی در ادامه گفت: آموزش ندادن، شرایط به دام افتادن کودک را فراهم می کند و وقتی اتفاق دلخراشی می افتد تازه یاد مقصر و راهکار می افتیم.

بوربور با اشاره به برخورد سیاسی با سند 2030 ادامه داد: استفاده از نتایج تحقیقات کارشناسان و روانشناسان برجسته در حورزه کودک و پیشگیری از آسیب ها راهکار مؤثری است.

بنده تأکیدی بر اجرای سند خاصی ندارم، مهم این است که به آموزش مسائل جنسی برای کودکان اهمیت داده شود.

در کنار پرداختن نهادهایی چون آموزش وپرورش، خانواده ها نیز باید به این درک برسند که چه خطراتی کودکان را تهدید می کند و اگر آموزش های ضرروری برای خود و فرزندانشان نداشته باشند چه فجایعی به بار می آید.

مدیر عامل انجمن دیده بان حقوق کودک افزود: فیلم های آموزشی در خصوص مسائل جنسی کودکان در دولت دهم و یازدهم ساخته شد و هیچ کدام با دین، فرهنگ و حیا مغایرت ندارد این فیلم ها مباحث را با زبان کودک آموزش می دهد که کدام قسمت های بدن، اعضای خصوصی کودک حساب می شود، کودک با دیدن این فیلم ها می آموزد چه واکنشی در برابر رفتار تجاوزآمیز غریبه ها داشته باشد.

حبس کردن کودکان چاره کار نیستوی ادامه داد: این طرز فکر غلط است که کودک باید حتما ربوده شود تا مورد تجاوز قرار گیرد، متأسفانه آمار بالایی از کودکان قربانی تعرض جنسی توسط اعضای نزدیک خانواده وجود دارد.

خانواده ها نباید به هجمه هایی که به مسائل فرهنگی و آموزشی می شود توجه کنند.

خانواده ایرانی از دیر باز نگران کودک آزاری بوده، حفاظت از حریم کودک جزیی از فرهنگ ماست و مسأله امروز و فردا و فرهنگ بیگانه نیست اما متأسفانه خانواده ها شیوه برخورد با این مسأله را آموزش ندیدند.

با حبس کردن کودک در خانه مشکلی حل نمی شود فقط با آموزش می توان مشکلات را حل کرد.

حادثه آتنا ربطی به آموزش مسائل جنسی نداردبه گزارش سایت قطره و به نقل ازبرای بررسی ابعاد و علل روانی حادثه آتنا سراغ میلاد مشایخی، روانشناس بالینی رفتیم.

مشایخی با تأکید بر اینکه باید به حادثه آتنا از دو جنبه نگاه کرد، اول از نگاه کسی که مرتکب چنین کاری می شود و دوم کسی که مورد تعرض قرار می گیرد گفت: هر کدام فاز روانی متفاوتی دارند.

کسی که این رفتار را انجام می دهد دچار اختلال پدوفیلیا(میل جنسی به کودکان) است که متأسفانه یکی از اختلالات شایع و زیر پوستی کشور ماست و در حال افزایش است.

وی ادامه داد: لواط هم بعد ضد فرهنگی شدیدی دارد به عنوان مثال دانش آموز پسری که به هم مدرسه ای خود تجاوز کرده به این کار خود افتخار می کند اینها مسائل زیرپوستی جامعه ماست که تبدیل به برند شخصیتی شده است متأسفانه در مدارس، پسر قوی به کسی می گویند که دیگران را مورد آزار و اذیت قرار دهد این امور برای یک فرهنگ، فاجعه است حتی گاهی شاهد عرضه کتب غیر قانونی در خیابان ها هستیم که مسائل جنسی به وفور در آن ها دیده می شود.

این روانشناس بالینی با اشاره به بعد روانشناسی کودک آزاری گفت: هجمه فیلم های مستهجن که از طریق فضای مجازی و موبایل ها تبادل می شود نشان دهنده بعد روانی کودک آزاری است جست وجوی فیلم های غیر اخلاقی در اینترنت که آمار بسیار بالایی در ایران دارد قسمت جنسی ذهن را روشن می کند اما هیچ وقت فکر نمی کنیم این دریافت های ذهن کجا تخلیه می شود.

مشایخی گفت: حادثه آتنا یک آسیب اجتماعی جدی است اگر لحظه ای خودمان را جای آتنا بگذاریم درخواهیم یافت مساله چقدر جدی است.

جامعه در حال عادت کردن به این قبیل فجایع است چند ماه پیش ماجرای ستایش اتفاق افتاد، امروز آتنا، چند روز دیگر نوبت کیست؟ کودک آزاری بالاشهر و پایین شهر نمی شناسدوی ادامه داد: حوادثی از قبیل آتنا بالا شهر و پایین شهر نمی شناسد، اختلال پدوفیلیا ممکن است در هر فردی از هر قشری دیده شود، در این صورت فرد باید برای درمان خود اقدام کند تا منجر به چنین فجایعی نشود.

با وجود این اختلال، قسمتی از مغز پیام درست صادر نمی کند باید اینگونه بیماری ها و مسائل را به مردم اطلاع دهیم.

مشایخی افزود: حتماً باید تدابیر آموزشی درباره کودک آزاری و اعضای خصوصی کودکان به خانواده و کودک آموزش داده شود باید نگاه منطقی به این قبیل حوادث داشت اگر آتنا هم در مسیر قاتل قرار نمی گرفت قاتل سراغ دختر بچه دیگری می رفت کسی که اختلال پدوفیلیا دارد دنبال طلا نیست.

مشایخی ادامه داد: محمد بیجه قاتل کودکان پاکدشت که بیش از 17 کودک را مورد آزار جنسی قرار داد و کشت، نمونه ای از اختلال پدوفیلیاست فردی خاص که بعد از تجاوز به پسر بچه ها آنها را به قتل می رساند.

مصون سازی دانش آموزان بر عهده کدام نهاد است؟وی تصریح کرد: دانش آموزی دچار اعتیاد می شود، به دختر بچه ای تجاوز می شود و.

اما آموزش وپرورش می گوید به ما ربطی ندارد پس مصون سازی کودکان و دانش آموزان از آسیب های اجتماعی بر عهده کدام نهاد است؟ قاتل آتنا مگر در همین نظام آموزشی درس نخوانده است؟ اگر کودکان آگاهی داشته باشند که فرد غریبه کیست و حریم شخصی خودشان را بشناسند این حوادث اتفاق نخواهد افتاد.

مشایخی تاکید کرد: ما با کودک آزاری توسط محارم مواجه هستیم کودکانی که هیچ وقت دزدیده نمی شوند اما به دلیل ناآگاهی مورد آزار قرار می گیرند باید در مدارس به کودکان آموزش داد که اندام و حریم خصوصی چیست.

این روانشاس بالینی تصریح کرد: اینگونه اتفاقات را نمی توان فرافکنی کرد، آموزش وپرورش نباید از وظایف ذاتی خود شانه خالی کند، نیروی انتظامی بیش از توان خود در مقابله با اینگونه مسائل وقت می گذارد حرف ما کارشناسان به آموزش وپرورش این است که پیشگیری کنید.

مگر نباید رفتار اجتماعی را به کودکان آموزش دهیم؟ ما نمی گوییم آموزش وپرورش فنون دزدیده نشدن را به کودکان بیاموزد حرف بند به عنوان روانشناس بالینی این است که؛ در کنار آموزش ارتفاع انواع قله های جهان، پایتخت کشورهاو.

درباره رفتار اجتماعی و خود مراقبتی هم به دانش آموزان آموزش دهید.

مشایخی عنوان کرد: آموزش این مسائل توسط معلم آموزش دیده بسیار تأثیرگذارتر از والدین است ضمن اینکه در آموزش گروهی امکان فراموشی مطالب 40 درصد کاهش می یابد معمولاً پدر و مادر به دلیل تابوهای فرهنگی نمی توانند این آموزش ها را به کودکان ارائه دهند.

این روانشناس بالینی گفت: والدین برای پیشگری از اینگونه حوادث به جای اینکه ارتباط کودک با محیط بیرون را کم کنند باید نظارت مستمر بر فعالیت های بیرونی کودک داشته باشند.

اشراف کامل بر کلاس های خصوصی داشته باشند و تا حد امکان از فرستادن کودکان به این کلاس ها خودداری کنند.

هر پدر و مادری باید به این سؤال پاسخ دهد که چقدر برای تربیت فرزند خود وقت می گذارد چرا کودک را به کلاس خصوصی که هیچ شناختی از مربی و محیط آن نداریم می فرستیم؟ بنده مراجعین بسیاری دارم در کلاس خصوصی به آن ها تجاوز شده و خانواده از ترس آبرو، موضوع را مخفی کرده است.

مشایخی تصریح کرد: متأسفانه برخی از خانواده ها حتی به اندازه شناخت راننده سرویس مدرسه فرزندشان هم وقت نمی گذارند و فقط پول سرویس ماهیانه را می پردازند باید برای بچه ها در خانواده فضای گفت وگو ایجاد کرد تا هر اتفاقی که بیرون از خانه برای آن ها می افتاد را بدون ترس برای والدین بیان کنند.

کودکان بسیاری، بدون ربوده شدن مورد آزار قرار می گیرند اما از روی ترس، چیزی به والدین نمی گویند.

مراقب شبکه های ماهواره ای باشیدوی ادامه داد: والدین در کنار رفاقت با فرزندان و آموزش مهارت های مقابله ای، باید مراقب شبکه های ماهواره ای هم باشند تا از طریق این شبکه ها مساله جنسی برای کودک عادی نشود، هر فیلمی را نباید در کنار فرزندان مشاهده کرد و مهمتر از همه نباید برای فرزندان فضای امنیتی ایجاد کنیم.

اگر کودک می خواهد بیرون از خانه بازی کند نباید مانع شد بلکه باید مراقبت کرد، همچنین محیط بیرون، از هم بازی ها گرفته تا نگهبان ساختمان یا کوچه را باید شناخت.

این روانشناس بالینی افزود: در حادثه آتنا، بخشی از تقصیرات متوجه والدین کودک است چطور یک دختر بچه را به حال خود رها می کنند که به سمت منزل برود؟ اینکه برخی می گویند نظارت والدین بر رفت و آمد فرزندان آنها لوس بار می آورد کاملاً اشتباه است پدر و مادر تا سن 7 سالگی باید مانند دو تکه چوب حائل فرزندشان باشند ولی چسبندگی به آن نداشته باشند.

مشایخی گفت: بر خلاف نظر عده ای که می گویند اطلاع رسانی این حوادث از قبح جامعه می کاهد به نظر بنده با این کار جامعه نسبت به موضوعاتی که مورد غفلت واقع شده بیشتر حساس می شود و به سمت آموزش و پیشگری می رود.

جدا از سوء استفاده های سیاسی عده ای، پرداختن جامعه به این موضوعات امری مثبت تلقی می شود.

این روانشناس بالینی تصریح کرد: تنها راهکار جلوگیری از بروز اینگونه حوادث، پیشگری است تا در نهایت هیچ فردی، به اختلال پدوفیلیا مبتلا نشود از دلایل این بیماری نبود هدایت گری درست در امور جنسی است از یک طرف در سخنرانی ها از جوانی، به عنوان بهترین فرصت زندگی یاد می کنیم از طرفی این فرصت به یک بحران تبدیل شده است زیرا مساله جنسی جوانان را حل نکرده ایم سفرهای مکرر جوانان به کشورهایی مانند ترکیه و تایلند بیانگر همین بحران است.

وی ادامه داد: پرداختن به آموزش مسائل جنسی در کشور ما به تابو تبدیل شده است در حالیکه در کشورهای توسعه یافته این آموزش ها به فعالیت های بهداشتی تبدیل شده یعنی همانطور که مسواک می زنیم باید باید مراقب مسائل جنسی هم باشیم در آموزش باید دنبال تغییر نگرش باشیم تا در نهایت منجر به تغییر رفتار در جامعه شود.

مشایخی با اشاره به حادثه آتنا گفت: مردم در این موقعیت ها خشمگین می شوند این خشم ناشی از هیجان است نه تعقل و فقط منتظر قصاص هستند به هر ترتیب دستگاه قضایی وظیفه صدور حکم را دارد و پیشنهاد می کنم اگر قرار است مجازات قاتل در ملأعام باشد از حضور کودکان ممانعت شود کودک نیاز به امید و نشاط دارد و نباید شاهد صحنه های دلخراش باشد.

این روانشناس بالینی افزود: درمان اختلال پدوفیلیا زمان بر است و علاوه بر دارو درمانی، فرد مبتلا باید تحت درمان روانشناس بالینی قرار گیرد عوامل ژنتیکی این بیماری قابل بحث است اما اندیشمندان دلیل عمده آن را، عوامل رفتاری به ویژه در دوران بلوغ می دانند از جمله مورد تجاوز واقع شدن در کودکی.

مشایخی گفت: متاسفانه فرد قربانی به دلیل ترس از انگ زنی و آبروریزی این موارد را فاش نمی کند این ترس در روستاها بیشتر به چشم می خورد و تا پایان عمر فرد را عذاب می دهد بنده مراجعات این چنین زیادی دارم که به دلیل ترس و آبرو، مشکل را کتمان کرده اند.

این روانشاس بالینی تصریح کرد: بچه هایی که مورد تجاوز قرار می گیرند ضعیف هستند، والدین و معلمان باید به آن ها بفهماند که مقصر، فرد بیمار است نه کودک.

پوران درخشنده با فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند به این مساله اشاره کرد ولی متاسفانه جامعه به این پیام اعتنایی نکرد.

کودکی که درگیر این اتفاقات می شود باید بدون هیچ ترسی مساله را به پدر و مادر خود اطلاع دهد و والدین موظف هستند این فضای گفتمان را در خانه ایجاد کنند.

آموزش وپرورش با جلسات انجمن اولیا و مربیان باید این مسائل را به والدین آموزش دهد.

وی بیان کرد: متاسفانه راه تشخیص و علائم روانی متقن که از طریق آن والدین تشخیص دهند به فرزندشان تجاوز شده وجود ندارد اما کودکان قربانی اکثراً دچار تغییر خلق می شوند، گریه های شبانه، ترس از محیط های خاص، ترس از افرادی که لباس هم رنگ متجاوز می پوشند از علائم قربانی شدن کودک است.

والدین اگر تغییر خلق ناگهانی در کودک خود مشاهده کردند حتماً باید به مشاور مراجعه کنند.

تربیت غلط فاجعه می آفریندمشایخی در پایان تاکید کرد: اگر واقعیت را نپذیریم سیلی محکمی از آن می خوریم واقعیت این است که مسائل جنسی در جامعه ما در حال تبدیل شدن به یک فاجعه است اینکه مسئولیت اجتماعی را بر عهده دیگران بیاندازیم سخت در اشتباه هستیم.

در وهله اول مردم خودشان دنبال آموزش بروند، وقت بیشتری برای فرزندان بگذارند، تربیت کودک، مسئولیت بزرگی است باید سبک های غلط تربیتی را کنار بگذاریم شیوه هایی چون سرکوب که در آن کودک و نوجوان را از مسائل جنسی می ترساند منجر به تربیت انسان های مبتلا به اختلال پدوفیلیا می شود درواقع با تربیت غلط، فردی را تحویل جامعه می دهیم که قتل را تنها راه رسیدن به آرامش می داند.


کلید واژه ها: کودک - آموزش - کودکان - آموزش مسائل جنسی - مسائل جنسی - خانواده - جنسی - قربانی - حقوق - ستایش - حادثه - فرهنگ - خانواده ایرانی - نتایج تحقیقات - آموزش وپرورش، - فیلم - راهکار - اخبار - تجاوز - اهمیت - نشان - مدیرعامل - هایی - دولت دهم - پیشگیری - واقعیت - اشتباه - ایرانی - خیابان - فرهنگی

آخرین اخبار سرویس:
روحانی:ترامپ از ملت ایران عذرخواهی کند/خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند

اظهار شگفتی عکاس بین المللی از آثار حرم امیر المؤمنین (ع)

ضرورت جمع آوری طبل ها از عزاداری ها

پیام تبریک محسن مسلمان به علی پروین

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در 200 نقطه استان یزد

اهدای کارت پیرغلامی به 100 نفر از مداحان بروجرد

برپایی سقاخانه و چهل منبری؛ آیین های محرم در بروجرد

وداع با پیکر شهیدان 2 نسل انقلاب در مشهد

شرکت 400 ناشر در نمایشگاه کتاب لرستان/ارائه کتب در قالب 230 غرفه

افتتاحیه یازدهمین همایش کشوری 313 یارموعود در کرمانشاه

مراسم دهه اول محرم در حسینیه شهرستان سقز برگزار می شود

جزییات 4خبر امروز پنجشنبه 30شهریور 1396

رییس جمهور ایران آمدن تغییر در شرایط معاهده اتمی را رد کرد

بیانات در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی

ضرورت واکنش مناسب ایران به اقدامات ترامپ/ در سخنان ترامپ تناقضات بسیاری بود/ فناوری های نظامی خود را در نبرد با داعش توسعه دادیم

رنگ های پایین تیوب خمیر دندانها چه مفهومی دارد

نترس، جرأت داشته باش

رموز شاد کردن خانم ها

ده ویژگی اعتماد به نفس پایین

سفر علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی به پاریس

هاشمی: عزم وزارت علوم در مقابله با تقلب علمی جدی است

وداع با پیکر شهیدان 2 نسل انقلاب در مشهد

فرماندار:عملیات احداث کارخانه قند دزفول وارد گام اجرایی شد

اس ام اس فرا رسیدن ماه محرم (2)

Dynasty Warriors: Unleashed v1.0.7.9 دانلود بازی جنگجویان سلسله برای اندروید

تهاجم وحشتناک فرهنگی با کمک ابزار رسانه ای روز علیه تفکر مهدویت

همایش ائمه جماعات و روحانیون کانون های فرهنگی و هنری مساجد مازندران

ژن های خوب، نفتی می شوند

واکنش اروپا به خروج آمریکا از برجام در رفتار ایران موثر است

ضرورت واکنش متناسب ایران به اقدامات ترامپ/ در سخنان ترامپ تناقضات بسیاری بود

برای ترویج فرهنگ، تمدن ، مذهب و انقلابمان، در قلبها وارد می شویم

احمد شیبانی رییس هیأت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران شد

فرمانده کل سپاه: سخنان ترامپ نباید بی جواب بماند

نتیجه انتصاب مدیران سیاسی در پلی اکریل اختلاس، بدهی میلیاردی و تضعیف شرکت بود

پاسخ کوبنده روحانی به ترامپ: منتظریم از ما عذرخواهی کنید/مذاکره با آمریکا وقت کشی است

کشورهای خارجی بعد از برجام میلیاردها دلار در ایران سرمایه گذاری کرده اند

محمود صادقی:/عدم انسجام در نهادهای امنیتی تاثیر شکننده ای در کشور دارد

مراسم سیاه پوشان جامعه مداحان تهران برگزار شد

حوزه علمیه قم آبرویی برای شیعه و نظام است/ با افرادی که قوانین شهری را دور می زنند برخورد شود

نفوذ ایران به کمیته ژئوپارک های منطقه آسیا ـ اقیانوسیه یونسکو

روایت سرلشکر صالحی از حضور در مراسم طشت گذاری سنتی اردبیل

آیین اختتامیه سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری برگزار شد

ادامه اجرای طرح تحول سلامت اولین اولویت تخصصی وزارت بهداشت در دولت دوازدهم

7 اشتباه که زندگی شما را به جهنم تبدیل می کند!

آیین اختتامیه سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری

استخدام دانشگاه فنی و حرفه ای (خبر جدید)

ایران آماده است روابط خود را با انگلستان در همه عرصه ها توسعه و تعمیق بخشد

تابش:/تشکیل شورایی بالاتر از شورای عالی اصلاح طلبان معنا و مفهومی ندارد

با 10 گونه از ترسناک ترین و خطرناک ترین مارها در سراسر جهان آشنا شوید [قسمت دوم]

امروزه نحوه اعزام مبلغ و تبلیغ در کشورهای دنیا پیچیده تر شده است/برای هر منطقه باید محتوای مخصوص به خودش آماده کرد

روحانی:تاسف بار است‎ برجام توسط نااهلان سیاست ازبین برود/ادبیات زشت ترامپ در شأن سازمان ملل نبود

آقای جهرمی به مشکلات ارتباطاتی مناطق محروم عنایت ویژه ای داشته باشند

چرا مدیران ایرانی افراد مطیع و ضعیف را برای همکاری برمی گزینند؟

متن بیانیه پایانی سومین اجلاسیه دوره پنجم مجلس خبرگان

رییس پدافند غیرعامل: باید قوانین بازدارنده را تقویت کرد

تصویب چند طرح در سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری / ایران در مخالفت با آمریکا مصمم و متحد است / خوشحالی و نگرانی های مجلس خبرگان رهبری

تلاش دانشگاه فنی و حرفه ای جهت حل مشکل اشتغال

الزام وزارت نفت به جذب دانشجویان گروه «الف» دانشگاه صنعت نفت

هیات ایرانی حاضر در سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل چه کسانی بودند؟ + عکس

عصاره سفر مبلغان باید تحکیم عقاید مردم، تعلیم احکام و تهذیب اخلاق باشد

سیدحسن رسولی مطرح کرد؛/آغاز فصل همگرایی و تشریک مساعی دولت و شهرداری پایتخت

بهترین ازدواج ها

پاسخ ایران به نتانیاهو: کافر همه را به کیش خود پندارد

10 واقعیت جالب و شگفت انگیز در مورد اسکناس که شاید نمی دانستید

واکنش رضایی به سخنان ترامپ در سازمان ملل

گسترش همکاری بانک ملی ایران و وزارت آموزش وپرورش

زبان تهدید را برنمی تابیم

دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای (مصوبه شماره 579095 مورخ 1/4/1395 شورای عالی اداری)

مدیرکل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی منصوب شد

تازه ترین شماره هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

دیدار مجلس خبرگان با هیات دولت و هیات رییسه مجلس

مدیر روابط عمومی نظام مهندسی ،مشاور معاون عمرانی استانداری خوزستان شد

شاخ غول های استکبار باید شکسته شود / انزجار خودمان از جنایات میانمار و بحرین اعلام می کنیم

کاهش سن بازنشستگی از معضلات پیش روی صندوق های بازنشستگی

بروجردی برای کمک به مسلمانام میانمار آستین هایش را بالا زد

ساعت ها را پنجشنبه یک ساعت به عقب بکشید

پیام قیام امام حسین ظلم ستیزی و عدم سکوت در برابر ظالمان است

روحانی، محکم و قوی پاسخ ترامپ را داد

چهره اعتدال ایران

یادداشتی ار زهرا صدراعظم نوری؛/به بانوان اعتماد کنیم

ارتباط مناسب مبلغان دینی با دانش آموزان

روحانی در گفتگو با NBC: رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد

گزارش تصویری؛ جلسه هفتگی مؤسسه آینده روشن با سخنان استاد حسینیان

روزنامه استخدامی استان قم | پنجشنبه 30 شهریور 96

تبلور غیرت دینی را در وجود همسرم دیدم

نشست اضطراری هیأت رییسه کمیسیون انرژی درباره انتصابات اخیر زنگنه/ می خواهند با فروپاشی شرکت ملی حفاری دلالان را به سود برسانند

مقایسه معنادار دیدارهای روحانی و احمدی نژاد در سازمان ملل + جدول

تاثیر پذیری روابط عمومی در افکار عمومی

معرفی و آموزش ایده های بسیار جذاب برای عکاسی در داخل و خارج از خانه [قسمت اول]

تصاویر/ آلبوم کشف شده از "عصر وحشت"

زنان ایرانی با شجاعت در دفاع مقدس نقش آفرینی کردند

تلاش هدفمند شرکت های آمریکایی برای عدم استفاده مناسب از اینترنت در کشور

ملت ایران خواهان روابط گسترده با جهان، ثبات و امنیت در منطقه و پیشرفت در داخل کشور است

از گلایه دری نجف آبادی خطاب به نمایندگان تا غیبت علم الهدی و رایزنی های آملی لاریجانی

رهبر معظم انقلاب درگذشت حجت الاسلام معصومی را تسلیت گفتند

روحانی:تاسف بار است‎ برجام توسط نااهلان سیاست ازبین برود

رییس سازمان اوقاف: دفاع از مظلومان وظیفه ای قرآن است/ ظلم ناپذیری پیام قیام امام حسین (ع)

مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه شهرستان آمل/ سرهنگ بهروز عیسی زاده فرمانده سپاه آمل شد+ تصاویر

آیین های عزاداری در اردبیل+تصاویر

با شکسته شدن شاخ آمریکا مشکل بشریت حل می شود

یک طیاره مسافربری پس از نشست در میدان هوایی مومبای در گِل و لای گیر ماند

اشتغال مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در شرکت آفتاب تجارت سامان

چگونه در استارت آپ، از روابط عمومی استفاده کنیم؟

در سخنان ترامپ تناقضات بسیاری بود

استخدام مسئول دفتر خانم آشنا به زبان انگلیسی

لاریجانی با تخلف وزیر نفت برخورد کند

موشک برای دفاع از سرزمین و ملت ایران است و ربطی به برجام ندارد

دفاع از مظلومان وظیفه ای قرآنی است

مقایسه معنادار دیدارهای روحانی و احمدی نژاد در سازمان ملل + جدول

آیا همه مردان وزیر، اصلح هستند؟/ بازی های نوستالژیک بچه های قدیم/ موسیقی ایران را هر جای دنیا بگذارید اسلحه شان را زمین می گذارند

13.5 درصد ایرانی ها افسرده هستند

متن کامل سخنرانی دکتر روحانی در سازمان ملل

نگار جواهریان مهمان امشب خندوانه

بی توجهی به مسلمانان روهینگیا، منطقه را بی ثبات می کند

سخن همکار:"نیروی های جوان و با تجربه از سیستم حذف می شوند"

تایید حکم انحلال «سازمان لابی» جمهوری آذربایجان در مسکو

سعیدی: روحانی سر سوزنی از مطالبات و حقوق قانونی ایران کوتاه نیامد

سخنرانی رییس جمهور در جمع سران کشورهای عضو سازمان ملل متحد

اعتدال منش و روش ملت بزرگ ایران است

دولت جدید آمریکا با پیمان شکنی و نقض تعهدات بین المللی، فقط اعتبار جهانی خود را می شکند

ثبت جهانی چوگان به نام ایران

عزل و نصب ها براساس شایسته سالاری باشد نه مصالح حزبی و جناحی

برنامه ام را شنیدند، گفتند کاش مرد بودی

معاون استاندار خراسان شمالی: روابط عمومی ها نقش به سزایی در امر به معروف دارند

دکتر عارف:/شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان باعث تقویت احزاب شد

دفاع مقدس و مقوله امنیت ملی

عکس / تصاویری از حجت الاسلام والمسلمین معصومی در کنار رهبر انقلاب

رونمایی هواوی از جایزه سالانه NEXT-IMAGE؛ نسل جدید عکاسان در راه اند

لاریجانی با تخلف وزیر نفت برحورد کند

نامه 76شخصیت اروپایی به ترامپ درباره برجام

16 ادعای جالب در مورد ارواح که شاید دانستن آن ها خالی از لطف نباشد

دستور زنگنه برای استخدام یک ژن خوب + سند

شورای امنیت از مسلمانان میانمار حمایت می کند

اموال و دارایی چند متکدی تهرانی در خانه شان! + عکس

ولایتی: ترامپ سازمان ملل را با کازینوهای لاس وگاس و کاباره های تگزاس اشتباه گرفته است

استخدام نصاب دوربین های مدار بسته و شبکه کامپیوتر در همدان

حمایت وحید جلیلی از فاطمه معتمدآریا

پاسخ معاون نوآوری معاونت علمی به سخنان رییس جمهور آمریکا

سه راه علاج مشکلات و درمان دردهای امروز و فردای جامعه اسلامی

جشنواره «مالک اشتر» سپاه بابل برگزیدگان خود را شناخت

پیام تسلیت در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر معصومی

دیدار و رایزنی مجلس خبرگان با هیات دولت و هیات رییسه مجلس

عضو سابق مجلس خبرگان در پی وخامت حال به بیمارستان منتقل شد

تهران، پنجمین شهر پر استرس منطقه

شهریار، شاعر حق پرست و صادق

آماده همفکری و همکاری سازنده با بریتانیا در مسایل منطقه هستیم/استقبال از حمایت قاطع اتحادیه اروپا و لندن از برجام

آذر منصوری:/در انتخابات های اخیر بهترین نتیجه ممکن با اتکا به ساختار شورای عالی نصیب اصلاح طلبان شد/نباید گفتمان اصلاحات را فدای استراتژی کرد

فرمانده سپاه: سخنان ترامپ نباید بی جواب بماند

ضرر خروج از برجام صد درصد متوجه آمریکاست

اعلام زمان اجرای بیمه تکمیلی فرهنگیان با روش جدید

سرپرست چند ساعته شهرداری، شهردار منطقه 3 شد/سکان شهرداری منطقه 7 دست خانم دندانپزشک

بهمنی ملی حفاری را نجات داد و رفت / سپهر سپهری مدیر عامل جدید این شرکت شد

موسوی لاری:/قرار نیست اصلاح طلبان تشکیلات جدیدی تأسیس کنند

وزیر ارتباطات به گلایه ی اپراتورها در خصوص ظرفیت رادیویی رسیدگی کند

28 میلیارد تومان چک بلامحل در شهرداری کرج صادر شده است

نفوذی که نظریه امنیتی جمهوری اسلامی را ارائه داد

صدور حکم استخدام برای دانشگاه نفتی ها/ زنگنه تمکین می کند؟

بیانات در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی

رنگرزی گیاهی سنتی فارس در خطر فراموشی

تا وقتی شاخ غول های آمریکا، اسراییل و عربستان شکسته نشود، مشکل بشر هم حل نمی شود

مسیح مهاجری:بعضی افراد تا کار خلاف نکنند مداح نمی شوند!/کیفیت عزاداری فدای کمیت شده

تکذیب پشتیبانی نهادهای نظامی از «جمنا»

ورود خودروهای شیک به ناوگان پلیس دوبی + عکس

همایش میثاق عاشوراییان شهرستان بوشهر با حضور امام جمعه بوشهر برگزار شد

یادواره شهدای روحانیت و 55 شهید منطقه محلات سمنان برگزار می شود

وزیر خارجه ارمنستان در دیدار با اجماع لابی ارامنه؛بازگرداندن شهرستان های اطراف قره باغ به جمهوری آذربایجان ممکن است

هارت و هورتِ وقیحانه رییس جمهور جاهل

عکس / حضور فرمانده کل قوا در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی

اگر تو دست مرا بگیری هیچ کس مرا دست کم نمی گیرد.../عکس نوشته

علی دایی به دانشگاه رفت! + عکس

دیدار رییس جمهور با رهبران مسلمان آمریکا

در جلسه هیات رییسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان صورت گرفت؛/تشکیل کارگروهی برای انسجام بخشی فعالیت های اصلاح طلبان

آمار تک رقمی زندانیان حوادث رانندگی در 15 استان کشور

انتصاب ها در واقعیت با تخصص وتعهدها فاصله گرفته اند/برخی انتصاب ها بر پایه تملق یا وصل بودن به یک جریان، رخ داده

ریپورت: در ایام محرم، مسجد دولتی حیدر در باکو هر شب برنامه خواهد داشت!!

آخرین کاروان زائران حجاج کردستانی از سرزمین وحی بازگشت

تازه وارد خاص انگلیسی در ایران! + عکس

همراه اول آوای انتظار رایگان ارائه می کند

خروج آمریکا از برجام دست ایران را برای هر اقدامی باز می کند

مشارکت خواهران طلبه در «طرح ایمان افزایی» مددجویان البرزی

صدور حکم استخدام برای دانشگاه نفتی ها/ زنگته تمکین می کند؟

مجلس خبرگان باید درباره مسئله فتنه و نفوذ به رییس جمهور تذکر دهد/ اعتماد به آمریکا مستوجب عذاب دنیوی و اخروی است

ترامپ باید از ملت ایران عذر خواهی کند!

هوآوی با مرکز بین الملل عکاسی (ICP) از جایزه سالانه NEXT-IMAGE رونمایی کرد

روحانی، محکم و قوی پاسخ ترامپ را داد

خواهران شریفی نیا و بهاران بنی احمدی در یک قاب

/حسن رباطی معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران شد

مقایسه دیدارهای دیپلماتیک احمدی نژاد و روحانی در سازمان ملل

دکتر ایدنی: آمادگی همکاری دانشگاه علوم پزشکی اهواز با دانشگاه میسان عراق در حوزه سلامت

متن کامل "سخنرانی رییس جمهوری" در مجمع عمومی سازمان ملل: اعتدال، هم افزایی اندیشه ها است و نه رقص شمشیرها/دولت جدیدآمریکا با پیمان شکنی و نقض تعهدات بین المللی، فقط اعتبار جهانی خود را می شکند

نقشی جالب از مصدق / عکس

زیرساخت های حوزوی و فرهنگی در قم ارتقا یابد/ قم باید به الگوی معماری ایرانی اسلامی تبدیل شود

حضور فرمانده کل قوا در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی

برگزیدگان دهمین جشنواره یار و یادگار معرفی شدند

230 برنامه برای بزرگداشت هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر در آذربایجان غربی در نظر گرفته شده است

استخدام دندانپزشک خانم با پروانه تهران جهت کار در منطقه 22

درخواست رییس شورای اروپا درباره برجام

مصطفی معین:رشد اصلاح طلبان بدلی، نگران کننده است/در 84هدفم این نبود که حتما باید رییس جمهور شوم!

تحلیل صادق زیباکلام: چرا روحانی برنده سخنرانی تند و تیز دیروز ترامپ بود؟

سخن نگاشت | بیانات در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی

آتنا؛ قربانی تابوهای خود ساخته

آتنا؛ قربانی تابوهای خود ساخته