مطالب مرتبط:
آتنا قربانی چه شد؟
جزییات زندگی متهم به قتل آتنا
اعتراف قاتل آتنا به قتل یک زن
فرار همسر و فرزندان قاتل «آتنا» از شهر
وزارت بهداشت در انتظار اجازه قضایی برای دیدار و بررسی شخصیت قاتل آتنا
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 27 تیر 1396 ساعت 02:302017-07-17سياسي

آتنا؛ قربانی تابوهای خود ساخته


حادثه آتنا اصلانی جدا از خشم و نفرتی که در مردم ایجاد کرد این واقعیت را به ما نشان می دهد که راه را اشتباه رفته ایم و اگر قرار باشد همین مسیر را ادامه دهیم همچنان باید منتظر قربانی شدن ستایش ها و آتناها و ظهور افرادی چون اسماعیل و محمد بیجه باشیم.

- از استان مرکزی، با مرور اخبار و عکس هایش نام ستایش در ذهنم تداعی می شود خیلی دور نیست اگر چرخی در اخبار بزنیم ستایش ها و آتناهای زیادی را می بینیم و از آن بدتر در صفحات واقعی زندگی، کنار خیابان ها و چهار راه ها هر روز با کودکان آزرده جسم و ذهن مواجه هستیم که آتنا یکی از آن ها بود.

سام بوربور، مدیرعامل انجمن دیده بان حقوق کودک با اشاره به حادثه آتنا گفت: سال هاست که فعالین حوزه کودک تلاش می کنند اهمیت آموزش مسائل جنسی به کودکان را متذکر شوند این آموزش ها نیاز هر خانواده ای است.

حادثه آتنا اولین و آخرین اتفاق دلخراش نیست و تا زمانی که فرهنگ سازی درست در حوزه حقوق کودک انجام نشود این چرخه معیوب ادامه خواهد داشت.

آموزش مسائل جنسی به کودکان یکی از محورهای اصلی حقوق کودک است که متأسفانه در کشور ما نادیده انگاشته می شود.

وی در ادامه گفت: آموزش ندادن، شرایط به دام افتادن کودک را فراهم می کند و وقتی اتفاق دلخراشی می افتد تازه یاد مقصر و راهکار می افتیم.

بوربور با اشاره به برخورد سیاسی با سند 2030 ادامه داد: استفاده از نتایج تحقیقات کارشناسان و روانشناسان برجسته در حورزه کودک و پیشگیری از آسیب ها راهکار مؤثری است.

بنده تأکیدی بر اجرای سند خاصی ندارم، مهم این است که به آموزش مسائل جنسی برای کودکان اهمیت داده شود.

در کنار پرداختن نهادهایی چون آموزش وپرورش، خانواده ها نیز باید به این درک برسند که چه خطراتی کودکان را تهدید می کند و اگر آموزش های ضرروری برای خود و فرزندانشان نداشته باشند چه فجایعی به بار می آید.

مدیر عامل انجمن دیده بان حقوق کودک افزود: فیلم های آموزشی در خصوص مسائل جنسی کودکان در دولت دهم و یازدهم ساخته شد و هیچ کدام با دین، فرهنگ و حیا مغایرت ندارد این فیلم ها مباحث را با زبان کودک آموزش می دهد که کدام قسمت های بدن، اعضای خصوصی کودک حساب می شود، کودک با دیدن این فیلم ها می آموزد چه واکنشی در برابر رفتار تجاوزآمیز غریبه ها داشته باشد.

حبس کردن کودکان چاره کار نیستوی ادامه داد: این طرز فکر غلط است که کودک باید حتما ربوده شود تا مورد تجاوز قرار گیرد، متأسفانه آمار بالایی از کودکان قربانی تعرض جنسی توسط اعضای نزدیک خانواده وجود دارد.

خانواده ها نباید به هجمه هایی که به مسائل فرهنگی و آموزشی می شود توجه کنند.

خانواده ایرانی از دیر باز نگران کودک آزاری بوده، حفاظت از حریم کودک جزیی از فرهنگ ماست و مسأله امروز و فردا و فرهنگ بیگانه نیست اما متأسفانه خانواده ها شیوه برخورد با این مسأله را آموزش ندیدند.

با حبس کردن کودک در خانه مشکلی حل نمی شود فقط با آموزش می توان مشکلات را حل کرد.

حادثه آتنا ربطی به آموزش مسائل جنسی نداردبه گزارش سایت قطره و به نقل ازبرای بررسی ابعاد و علل روانی حادثه آتنا سراغ میلاد مشایخی، روانشناس بالینی رفتیم.

مشایخی با تأکید بر اینکه باید به حادثه آتنا از دو جنبه نگاه کرد، اول از نگاه کسی که مرتکب چنین کاری می شود و دوم کسی که مورد تعرض قرار می گیرد گفت: هر کدام فاز روانی متفاوتی دارند.

کسی که این رفتار را انجام می دهد دچار اختلال پدوفیلیا(میل جنسی به کودکان) است که متأسفانه یکی از اختلالات شایع و زیر پوستی کشور ماست و در حال افزایش است.

وی ادامه داد: لواط هم بعد ضد فرهنگی شدیدی دارد به عنوان مثال دانش آموز پسری که به هم مدرسه ای خود تجاوز کرده به این کار خود افتخار می کند اینها مسائل زیرپوستی جامعه ماست که تبدیل به برند شخصیتی شده است متأسفانه در مدارس، پسر قوی به کسی می گویند که دیگران را مورد آزار و اذیت قرار دهد این امور برای یک فرهنگ، فاجعه است حتی گاهی شاهد عرضه کتب غیر قانونی در خیابان ها هستیم که مسائل جنسی به وفور در آن ها دیده می شود.

این روانشناس بالینی با اشاره به بعد روانشناسی کودک آزاری گفت: هجمه فیلم های مستهجن که از طریق فضای مجازی و موبایل ها تبادل می شود نشان دهنده بعد روانی کودک آزاری است جست وجوی فیلم های غیر اخلاقی در اینترنت که آمار بسیار بالایی در ایران دارد قسمت جنسی ذهن را روشن می کند اما هیچ وقت فکر نمی کنیم این دریافت های ذهن کجا تخلیه می شود.

مشایخی گفت: حادثه آتنا یک آسیب اجتماعی جدی است اگر لحظه ای خودمان را جای آتنا بگذاریم درخواهیم یافت مساله چقدر جدی است.

جامعه در حال عادت کردن به این قبیل فجایع است چند ماه پیش ماجرای ستایش اتفاق افتاد، امروز آتنا، چند روز دیگر نوبت کیست؟ کودک آزاری بالاشهر و پایین شهر نمی شناسدوی ادامه داد: حوادثی از قبیل آتنا بالا شهر و پایین شهر نمی شناسد، اختلال پدوفیلیا ممکن است در هر فردی از هر قشری دیده شود، در این صورت فرد باید برای درمان خود اقدام کند تا منجر به چنین فجایعی نشود.

با وجود این اختلال، قسمتی از مغز پیام درست صادر نمی کند باید اینگونه بیماری ها و مسائل را به مردم اطلاع دهیم.

مشایخی افزود: حتماً باید تدابیر آموزشی درباره کودک آزاری و اعضای خصوصی کودکان به خانواده و کودک آموزش داده شود باید نگاه منطقی به این قبیل حوادث داشت اگر آتنا هم در مسیر قاتل قرار نمی گرفت قاتل سراغ دختر بچه دیگری می رفت کسی که اختلال پدوفیلیا دارد دنبال طلا نیست.

مشایخی ادامه داد: محمد بیجه قاتل کودکان پاکدشت که بیش از 17 کودک را مورد آزار جنسی قرار داد و کشت، نمونه ای از اختلال پدوفیلیاست فردی خاص که بعد از تجاوز به پسر بچه ها آنها را به قتل می رساند.

مصون سازی دانش آموزان بر عهده کدام نهاد است؟وی تصریح کرد: دانش آموزی دچار اعتیاد می شود، به دختر بچه ای تجاوز می شود و.

اما آموزش وپرورش می گوید به ما ربطی ندارد پس مصون سازی کودکان و دانش آموزان از آسیب های اجتماعی بر عهده کدام نهاد است؟ قاتل آتنا مگر در همین نظام آموزشی درس نخوانده است؟ اگر کودکان آگاهی داشته باشند که فرد غریبه کیست و حریم شخصی خودشان را بشناسند این حوادث اتفاق نخواهد افتاد.

مشایخی تاکید کرد: ما با کودک آزاری توسط محارم مواجه هستیم کودکانی که هیچ وقت دزدیده نمی شوند اما به دلیل ناآگاهی مورد آزار قرار می گیرند باید در مدارس به کودکان آموزش داد که اندام و حریم خصوصی چیست.

این روانشاس بالینی تصریح کرد: اینگونه اتفاقات را نمی توان فرافکنی کرد، آموزش وپرورش نباید از وظایف ذاتی خود شانه خالی کند، نیروی انتظامی بیش از توان خود در مقابله با اینگونه مسائل وقت می گذارد حرف ما کارشناسان به آموزش وپرورش این است که پیشگیری کنید.

مگر نباید رفتار اجتماعی را به کودکان آموزش دهیم؟ ما نمی گوییم آموزش وپرورش فنون دزدیده نشدن را به کودکان بیاموزد حرف بند به عنوان روانشناس بالینی این است که؛ در کنار آموزش ارتفاع انواع قله های جهان، پایتخت کشورهاو.

درباره رفتار اجتماعی و خود مراقبتی هم به دانش آموزان آموزش دهید.

مشایخی عنوان کرد: آموزش این مسائل توسط معلم آموزش دیده بسیار تأثیرگذارتر از والدین است ضمن اینکه در آموزش گروهی امکان فراموشی مطالب 40 درصد کاهش می یابد معمولاً پدر و مادر به دلیل تابوهای فرهنگی نمی توانند این آموزش ها را به کودکان ارائه دهند.

این روانشناس بالینی گفت: والدین برای پیشگری از اینگونه حوادث به جای اینکه ارتباط کودک با محیط بیرون را کم کنند باید نظارت مستمر بر فعالیت های بیرونی کودک داشته باشند.

اشراف کامل بر کلاس های خصوصی داشته باشند و تا حد امکان از فرستادن کودکان به این کلاس ها خودداری کنند.

هر پدر و مادری باید به این سؤال پاسخ دهد که چقدر برای تربیت فرزند خود وقت می گذارد چرا کودک را به کلاس خصوصی که هیچ شناختی از مربی و محیط آن نداریم می فرستیم؟ بنده مراجعین بسیاری دارم در کلاس خصوصی به آن ها تجاوز شده و خانواده از ترس آبرو، موضوع را مخفی کرده است.

مشایخی تصریح کرد: متأسفانه برخی از خانواده ها حتی به اندازه شناخت راننده سرویس مدرسه فرزندشان هم وقت نمی گذارند و فقط پول سرویس ماهیانه را می پردازند باید برای بچه ها در خانواده فضای گفت وگو ایجاد کرد تا هر اتفاقی که بیرون از خانه برای آن ها می افتاد را بدون ترس برای والدین بیان کنند.

کودکان بسیاری، بدون ربوده شدن مورد آزار قرار می گیرند اما از روی ترس، چیزی به والدین نمی گویند.

مراقب شبکه های ماهواره ای باشیدوی ادامه داد: والدین در کنار رفاقت با فرزندان و آموزش مهارت های مقابله ای، باید مراقب شبکه های ماهواره ای هم باشند تا از طریق این شبکه ها مساله جنسی برای کودک عادی نشود، هر فیلمی را نباید در کنار فرزندان مشاهده کرد و مهمتر از همه نباید برای فرزندان فضای امنیتی ایجاد کنیم.

اگر کودک می خواهد بیرون از خانه بازی کند نباید مانع شد بلکه باید مراقبت کرد، همچنین محیط بیرون، از هم بازی ها گرفته تا نگهبان ساختمان یا کوچه را باید شناخت.

این روانشناس بالینی افزود: در حادثه آتنا، بخشی از تقصیرات متوجه والدین کودک است چطور یک دختر بچه را به حال خود رها می کنند که به سمت منزل برود؟ اینکه برخی می گویند نظارت والدین بر رفت و آمد فرزندان آنها لوس بار می آورد کاملاً اشتباه است پدر و مادر تا سن 7 سالگی باید مانند دو تکه چوب حائل فرزندشان باشند ولی چسبندگی به آن نداشته باشند.

مشایخی گفت: بر خلاف نظر عده ای که می گویند اطلاع رسانی این حوادث از قبح جامعه می کاهد به نظر بنده با این کار جامعه نسبت به موضوعاتی که مورد غفلت واقع شده بیشتر حساس می شود و به سمت آموزش و پیشگری می رود.

جدا از سوء استفاده های سیاسی عده ای، پرداختن جامعه به این موضوعات امری مثبت تلقی می شود.

این روانشناس بالینی تصریح کرد: تنها راهکار جلوگیری از بروز اینگونه حوادث، پیشگری است تا در نهایت هیچ فردی، به اختلال پدوفیلیا مبتلا نشود از دلایل این بیماری نبود هدایت گری درست در امور جنسی است از یک طرف در سخنرانی ها از جوانی، به عنوان بهترین فرصت زندگی یاد می کنیم از طرفی این فرصت به یک بحران تبدیل شده است زیرا مساله جنسی جوانان را حل نکرده ایم سفرهای مکرر جوانان به کشورهایی مانند ترکیه و تایلند بیانگر همین بحران است.

وی ادامه داد: پرداختن به آموزش مسائل جنسی در کشور ما به تابو تبدیل شده است در حالیکه در کشورهای توسعه یافته این آموزش ها به فعالیت های بهداشتی تبدیل شده یعنی همانطور که مسواک می زنیم باید باید مراقب مسائل جنسی هم باشیم در آموزش باید دنبال تغییر نگرش باشیم تا در نهایت منجر به تغییر رفتار در جامعه شود.

مشایخی با اشاره به حادثه آتنا گفت: مردم در این موقعیت ها خشمگین می شوند این خشم ناشی از هیجان است نه تعقل و فقط منتظر قصاص هستند به هر ترتیب دستگاه قضایی وظیفه صدور حکم را دارد و پیشنهاد می کنم اگر قرار است مجازات قاتل در ملأعام باشد از حضور کودکان ممانعت شود کودک نیاز به امید و نشاط دارد و نباید شاهد صحنه های دلخراش باشد.

این روانشناس بالینی افزود: درمان اختلال پدوفیلیا زمان بر است و علاوه بر دارو درمانی، فرد مبتلا باید تحت درمان روانشناس بالینی قرار گیرد عوامل ژنتیکی این بیماری قابل بحث است اما اندیشمندان دلیل عمده آن را، عوامل رفتاری به ویژه در دوران بلوغ می دانند از جمله مورد تجاوز واقع شدن در کودکی.

مشایخی گفت: متاسفانه فرد قربانی به دلیل ترس از انگ زنی و آبروریزی این موارد را فاش نمی کند این ترس در روستاها بیشتر به چشم می خورد و تا پایان عمر فرد را عذاب می دهد بنده مراجعات این چنین زیادی دارم که به دلیل ترس و آبرو، مشکل را کتمان کرده اند.

این روانشاس بالینی تصریح کرد: بچه هایی که مورد تجاوز قرار می گیرند ضعیف هستند، والدین و معلمان باید به آن ها بفهماند که مقصر، فرد بیمار است نه کودک.

پوران درخشنده با فیلم هیس دخترها فریاد نمی زنند به این مساله اشاره کرد ولی متاسفانه جامعه به این پیام اعتنایی نکرد.

کودکی که درگیر این اتفاقات می شود باید بدون هیچ ترسی مساله را به پدر و مادر خود اطلاع دهد و والدین موظف هستند این فضای گفتمان را در خانه ایجاد کنند.

آموزش وپرورش با جلسات انجمن اولیا و مربیان باید این مسائل را به والدین آموزش دهد.

وی بیان کرد: متاسفانه راه تشخیص و علائم روانی متقن که از طریق آن والدین تشخیص دهند به فرزندشان تجاوز شده وجود ندارد اما کودکان قربانی اکثراً دچار تغییر خلق می شوند، گریه های شبانه، ترس از محیط های خاص، ترس از افرادی که لباس هم رنگ متجاوز می پوشند از علائم قربانی شدن کودک است.

والدین اگر تغییر خلق ناگهانی در کودک خود مشاهده کردند حتماً باید به مشاور مراجعه کنند.

تربیت غلط فاجعه می آفریندمشایخی در پایان تاکید کرد: اگر واقعیت را نپذیریم سیلی محکمی از آن می خوریم واقعیت این است که مسائل جنسی در جامعه ما در حال تبدیل شدن به یک فاجعه است اینکه مسئولیت اجتماعی را بر عهده دیگران بیاندازیم سخت در اشتباه هستیم.

در وهله اول مردم خودشان دنبال آموزش بروند، وقت بیشتری برای فرزندان بگذارند، تربیت کودک، مسئولیت بزرگی است باید سبک های غلط تربیتی را کنار بگذاریم شیوه هایی چون سرکوب که در آن کودک و نوجوان را از مسائل جنسی می ترساند منجر به تربیت انسان های مبتلا به اختلال پدوفیلیا می شود درواقع با تربیت غلط، فردی را تحویل جامعه می دهیم که قتل را تنها راه رسیدن به آرامش می داند.


کلید واژه ها: کودک - آموزش - کودکان - آموزش مسائل جنسی - مسائل جنسی - خانواده - جنسی - قربانی - حقوق - ستایش - حادثه - فرهنگ - خانواده ایرانی - نتایج تحقیقات - آموزش وپرورش، - فیلم - راهکار - اخبار - تجاوز - اهمیت - نشان - مدیرعامل - هایی - دولت دهم - پیشگیری - واقعیت - اشتباه - ایرانی - خیابان - فرهنگی

آخرین اخبار سرویس:
چشم به چشم هم دهیم به مهر، میهن خویش را کنیم آباد ! "طنز"

دانلود آهنگ جدید علی اصحابی بنام سکوت

دانلود آهنگ جدید علی اصحابی بنام منو تو

دانلود آهنگ جدید علی اصحابی بنام تو بارون

آموزش 10 هزار نفر برای رفع شبهات و حل مسائل دینی در چهار استان کشور

کاریکاتورهای مفهومی و جالب (17)

اس ام اس تسلیت شهادت امام صادق علیه السلام (6)

داستان کوتاه، نماز

روز اردبیل وارد تقویم ملی کشور شد

طرح مقابله با اقدامات آمریکا تصویب شد

وزیر بهداشت: حال حجت الاسلام کروبی خوب است

سنای آمریکا به بررسی لغو قانون اوباماکر رای داد

مدل روسری زنانه Secrets

مدل کفش تابستانه بچه گانه برند Ilgufo

سنای آمریکا به بررسی لغو قانون اوباماکر رای داد

مدل لباس تابستانی مردانه

دوست دارم پیکرم همچون جدم در صحنه نبرد بماند/ نمی خواهم مردم بگویند که به خاطر پول به جبهه رفت

چهار راه برای کاهش عوارض دخالت های اطرافیان در روابط همسران

محمود شریف صادقی دار فانی را وداع گفت

انضباط دولت؛ کابوس شبکه های افراطی

لزوم شناخت دقیق تر در ازدواج

میزبانی خوزستان از خدام بارگاه مطهر امام رضا(ع)

جلسه مجلس نمایندگان آمریکا برای بررسی طرح تحریم ایران

انتظارات نمایندگان مردم از شهردار آینده تهران / اصلاح طلبان از دولت دوازدهم چه می خواهند؟ / کسی به بیماران پروانه ای پناه نمی دهد

آموزش 10 هزار نفر برای رفع شبهات و حل مسائل دینی در چهار استان کشور

فهیمه ابراهیمی تیرتاش، حسین شیخ رضایی حلقه کندوکاو و قابلیت های آن در آموزش ماهیت علم

آیین گشایش جشن های دهه کرامت

ضرورت اجرایی شدن مصوبات قرارگاه پدافند زیستی در چهارمحال و بختیاری

اعتبارت سال 96 هندیجان پاسخگوی مشکلات این شهرستان نیست

تحریم های جدید امریکا علیه ایران، برجام را از درون تهی می کند

آثار و برکات توبه

4 نوع حجاب که در قرآن به آن اشاره شده است

ضرورت اجرایی شدن مصوبات قرارگاه پدافند زیستی در چهارمحال و بختیاری

سه میهمان جذاب این روزهای کشور/ عکس

آیت الله بهجت:از علما دور شویم، کار ما علاج ناپذیر است

آیت الله جنتی: دشمن علیه سپاه تبلیغات می کند

تاکید ظریف بر وحدت و همدلی جهان اسلام

اطلاعیه سپاه درمورد اتفاقات امروز خلیج فارس

حمید شاهبندرزاده، محمد حسین کبگانی حل مسأله مکان یابی دستگاه های خودپرداز با استفاده از برنامه ریزی چند هدفه فازی

سید محمد موسوی یک کابینه و هزار مدعی

آغاز مرحله استانی مسابقات قرآن کریم اوقاف در سیرجان

پزشک ارتوپدی که قلابی از آب درآمد!

تشبیه اصولگرایی و اصلاح طللبی به پیکان

آغاز فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در در 100 دهستان کشور

انجام مطالعه ساخت 4 سد در شرق کرمان

پاسخ روابط عمومی قوه قضاییه به نامه انجمن حمایت از بیماران کلیوی

دانلود آهنگ جدید FA Territory بنام حس خوب

مسئولان کمیته های بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز در هرمزگان منصوب شدند

استاندار قزوین: فریضه حج موجب اقتدار و وحدت مسلمانان می شود

وزیر نیرو: سه نیروگاه بزرگ باظرفیت 1420 مگاوات در استان کرمانشاه در دست ساخت است

ضرورت استفاده از نظر کارشناسان در تدوین بخشنامه ها / زیردستان از مشی رییس جمهور پیروی نمی کنند

اعتبارت سال 96 هندیجان پاسخگوی مشکلات این شهرستان نیست

اعتراض نماینده شرق مازندران به واردات برنج در زمان برداشت +عکس نوشت

علت تبلیغات دشمن علیه سپاه و بسیج از زبان آیت الله جنتی

آغاز بررسی تحریم ایران، روسیه و کره شمالی در مجلس نمایندگان آمریکا

آیت الله جنتی: دشمن علیه سپاه و بسیج تبلیغات می کند

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | چهارشنبه 4 مرداد 96

ماجرای شلیک ناوشکن امریکا به شناور ایرانی از زبان سی ان ان

اطلاعیه سپاه درخصوص اقدام امروز ناو آمریکا در خلیج فارس

آموزش و پرورش را قربانی منافع شخصی نکنید/جولان گروه های فشار در آموزش و پرورش

فیلم/ مصاحبه خبرنگار دولت بهار با دکتر احمدی نژاد در محوطه بیمارستان بقیه الله/ بازداشت بقایی به دلیل وثیقه است نه دلایل امنیتی، نباید مانع ملاقات و تماس شوند

فیلم/ دکتر احمدی نژاد: امکان ملاقات که نشد، تماس تلفنی که نشد، گواهی سلامت هم که نشد، اینجا که میتوانیم در حیاط بمانیم تا صبح !

فیلم/ گپ و گفت صمیمانه دکتر احمدی نژاد با مردم در محوطه بیمارستان بقیه الله

خاطره نخستین آشنایی مرحوم شریف صادقی با رهبر انقلاب

روایت جهانگیری از نتایج موفقیت‎آمیز دستور ویژه رهبر انقلاب درباره "آب"

عملیات مرصاد از زبان شهید صیاد شیرازی فرمانده هوانیروز صدای شمخانی را نشناخت/ منافقین پشت بیسیم زری را صدا می کردند

گزارش نهایی نظارت بر انتخابات شوراها تقدیم لاریجانی شد

فیزیکدانان جوان ایرانی 5 مدال جهانی گرفتند

استاندار همدان: طرح تحول سلامت تداوم یابد

توزیع موادمخدر مشکل مدیریت شهری

به این دلایل قیمت بلیط مترو باید تا 5برابر افزایش یابد

گزارش های اسلام هراسی استرالیا در سال‎های 2016-2014 بررسی می شود

مرتضی مبلغ:/اصلاح طلبان در پی کابینه 24 میلیونیی اند نه سهم خواهی

انتقال حمید بقایی به بیمارستان

آشوبی که قالیباف به پا کرد، برای اصولگرایان دردسرساز خواهد شد؟

وزیر نیرو: سه نیروگاه بزرگ باظرفیت 1420 مگاوات در استان کرمانشاه در دست ساخت است

از رییس جمهور انتظار داریم حداقل وزارت آموزش و پرورش وزیرش زن باشد

الهه کولایی:/هنوز از حضور وزرای زن در کابینه ناامید نیستیم

کمدین خندوانه از دغدغه هایش در آبان گفت

ضرورت استفاده از فرصت های تبلیغی دهه کرامت برای ترویج عصمت معصومی

53 درصد ترک تحصیل دانش آموزان به مشکلات اقتصادی برمی گردد

روزنامه استخدامی استان اصفهان | عصر چهارشنبه 4 مرداد 96

نگاه تقریبی نگاه بسیار مهم راهبردی در نظام است

برگزاری دادگاه ادامه رسیدگی به پرونده «نارداران 3»

تعیین 60 شاخص برای انتخاب نامزد نهایی اصولگرایان

12 سال برای وزارت زنگنه کافی است ،کارکنان صنعت نفت گزینه جدید برای نفت معرفی کنند

دولت به دنبال تعیین نهاد ناظر بر شورای نگهبان؟

واعظی: دولت الکترونیک خدمات حاکمیت را برخط به مردم ارایه می دهد

سعید حجاریان: من تئوریسین دوم خرداد نیستم

تکریم زنان در جامعه نشان دهنده فرهیختگی اجتماع است / خوشنودی زن در خانواده، خوشنودی خداوند را به همراه دارد

طرح سوال از رییس جمهور منتفی نشده است/ سوال کنندگان هنوز پیگیری می کنند

توسل وزرای دولت یازدهم به لاریجانی برای ابقا در کابینه دوازدهم

شایعه تغییر واحد پولی صحت ندارد

طرح مدیریت پسماند پایتخت هزینه بر است

حکیمی پور:الحاق شورای هماهنگی اصلاحات به شورای سیاستگذاری کذب است

مرحوم دولابی: نافله آدم را نفله می کند

محمود صادقی:/امیدواریم با تعامل به تغییر در کابینه برسیم

گلایه حافظی از سفر اعضای شورای شهر

شایعه تغییر واحد پولی صحت ندارد

راه هایی برای جلب اعتماد مشتریان به وبسایت

حکمت/ محافظت از نماز اول وقت

واکنش نماینده مجلس به برخورد سلیقه ای در جذب نیرو توسط ناجا

حضور نمایندگانی از کشور جمهوری آذربایجان در همایش بین المللی نقش صفویه در تقویت مکتب اهل بیت علیهم السلام و احیای هویت ایرانی

14 ترفند فوق العاده عالی برای زمانی که پیک نیک یا کمپ می روید

استفاده ارتش از نیروهای بالگردی و پهپادی

اولویت های سرپرست معاونت گردشگری

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت امنیت پایدار را تضمین می کند

دو ماه تابش خورشید در ایران معادل کل ذخایر نفت و گاز شناخته شده در کشور است

فیلم/ اعتراض دکتر احمدی نژاد به بستن درب ورودی و ممانعت از ورود به بیمارستان بقیه الله و عیادت از حمید بقایی

هشدار تابش به منتقدان شورای عالی؛/در زمین رقبا بازی نکنید /شورای عالی حکم مجلس سنا را دارد

پنج نکته برای برگزاری یک رویداد موفق

انتخابات 96 را در کمال آرامش و بر اساس اصل بی طرفی برگزار می کنیم

انتقاد به توزیع دولتی مواد مخدر

موفقیت برنامه های قرآنی در تعمیق فرهنگ این کتاب آسمانی است

در محضر بزرگان/ روایتی جالب از شفاعت حضرت معصومه(ع)

با سریع ترین میتسوبیشی لنسر جهان آشنا شوید + فیلم

درخواست سعیدی از دادستان تهران برای مساعدت در روند ملاقات و درمان اسماعیل عبدی

ابلاغ مصوبه انتقال سرور سرویس های خارجی به ایران تا 10 روز آینده/ اهمیت انتقال سرور تلگرام از بعد اقتصادی و امنیتی

سپاه پاسداران:حرکت تحریک آمیز ناو آمریکایی در خلیج فارس خنثی شد

فیلم/ حضور دکتر احمدی نژاد در بیمارستان بقیه الله برای دیدار و عیادت از حمید بقایی

فارس از درگیری ادامه دار شورای پنجم برای شهرداری گزارش می دهد صندلی قالیباف در تصاحب یاران خانواده هاشمی؟!

روزیاتو: با 10 فرار از زندان شگفت انگیز و باورنکردنی در طول تاریخ آشنا شوید [قسمت اول]

دکتر احمدی نژاد بیمارستان بقیه الله را ترک کرد

رسانه های اجتماعی نباید توسط کارکنان جوان مدیریت شوند

دعوت رهبران بومی کانادایی از مسلمانان برای شرکت در روز دعای ملی

روزنامه استخدامی استان همدان | چهارشنبه 4 مرداد 96

ارزیابی نخستین طرح پلان شهری کابل توسط رییس جمهور افغانستان

تصاویر/ حضور دکتر احمدی نژاد در بیمارستان بقیه الله برای دیدار و عیادت از حمید بقایی

دفتر رییس فراکسیون امید: وضعیت درمانی عارف رو به بهبودی است

«محسن رهامی» مسئول کمیته انتخابات احزاب اصلاح طلب شد

مسابقات اتومبیل رانی رالی راه ابریشم 2017

دعوت از رییس جمهور آذربایجان به مراسم تحلیف روحانی

مشعل معرفت و دانش عربی

حکمت/ شأن کریمه اهل بیت(ع) در کلام ثامن الحجج(ع)

آخرین جزییات پرونده توهین به رییس جمهور/کیفرخواست 5 استاندار صادر شد

سید محمود میرلوحی:/طراحی شیوه نامه تصمیم گیری در شورای عالی سیاست گذاری

جلسه مجلس نمایندگان آمریکا برای بررسی «طرح تحریم ایران» آغاز شد

انرژی خورشیدی توان تولید چند درصد از کل برق کشور را دارد؟

مردم وثیقه بقایی را تودیع کردند/ به دلیل شرایط نامساعد جسمی به بیمارستان منتقل شد

لزوم جلوگیری از بازگشت افراد حاشیه ساز به رسانه ملی / سلبریتی ها حداقل عرف جامعه را رعایت کنند!

شهرستان سنقر در ظرفیت وام خود اشتغالی ویژه دیده شود

حامیان روحانی به هیچ وجه از کابینه سهم خواهی نمی کنند

33 سال پیش در چنین روزی مذاکرات محرمانه آمریکا با کویت و بحرین

خانواده روابط عمومی ها باید در صف اول برنامه ریزی ها قرار گیرند

تصویری از هندوانه دو رگه در جویبار!

کسب رتبه اول روابط عمومی کوثر در جشنواره انتشارات روابط عمومی

قانون ممنوعیت بکارگیری نیروهای بازنشسته اجرایی شود

درس دفاع مقدس در حوزه تدریس می شود

راخوی فردا در دادگاه

آخرین وضعیت مهدی کروبی

تظاهرات اعتراض آمیز علیه جنایات در مسجد الاقصی و کشتار میانمار

نماهنگ | مِهر رضا

آیت الله جنتی: سپاه و بسیج بازوان ولایت فقیه هستند

سفر رییس سازمان اطلاعات خارجی روسیه به تهران

عکس / غبارروبی مضجع مطهر حضرت امام رضا (علیه السلام) با حضور رهبر انقلاب

معاون روحانی: مسیر برای گرفتن رأی اعتماد وزرا در مجلس نسبت به سال 92 خیلی بهتر است

امنیت و آسایش دختران را بیش از گذشته فراهم کنیم/ مسئولیت هایمان در قبال دختران این سرزمین را مروری دقیق تر کنیم

راه بهره مندی از کرامت حضرت حجت(عج)

دولت نشان داد توانایی بالا دراجرای قانون واحترام به رای مردم دارد

اختتامیه پنجمین سوگواره های عاشورایی عکس و پوستر هیئت با حضور «نادر طالب زاده»

توصیه جنتی به نهادهای امنیتی و دستگاه دیپلماسی برای توجه بیشتر به ملت فلسطین

قرارداد فاز 11 قراردادی کم نظیر در تاریخ ایران بعد از برجام است

فرامرزیان تشریح کرد؛/دیدار اصلاح طلبان با رییس جمهور ادامه خواهد داشت

ضرورت عمل کردن به روایات معصومین (ع)

انرژی 2مگاوات ساعت بر متر مربع تابش خورشید در ایران

800 موکب اربعین در شلمچه و چزابه راه اندازی می شود

پرونده ثبت جهانی اورامان سال 2018 به یونسکو ارسال می شود

بانوان طلبه یزدی میلاد کریمه اهل بیت(س) را جشن گرفتند

زندگی شهری جدا از محیط طبیعی نیست

تشریح جزییات بازنشستگی پرستاران

دعوت از الهام علی اف، برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری

غبارروبی مضجع مطهر حضرت امام رضا (علیه السلام) با حضور رهبر انقلاب

دبیرخانه دائمی برنامه های هفته خبرنگار در شیراز راه اندازی می شود

مادر شهیدان «جنکوک» به فرزندان شهیدش پیوست

جشنواره انتقال خون در بوستان ملت

بانویی که به شفاعتش شیعیان وارد بهشت می شوند

واکنش سپاه به اقدام ناو آمریکایی در خلیج فارس

مفاهیم محافظ انقلاب

مجلس از فرمانده نیروی انتظامی فارس شکایت می کند

امکان دریافت نذورات آستان حضرت معصومه(س) در سامانه وجوهات شرعی بانک ملت

واکنش ضرغامی به شایعات مربوط به نقش رهبر انقلاب در انتخاب اعضای کابینه

صدقه کتاب

جاسوسی برای ارامنه با پشتیبانی روسیه

انتخابات شوراها در دستور کار جامعه روحانیت قرار گرفت

هدف اصلی ما در دولت دوازدهم جبران کمبود فضاهای بهداشتی است

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح چهارشنبه 4 مرداد 96

هشدار ماکرون به گروه های تروریستی در لیبی

سایت حامی احمدی نژاد: بقایی به بیمارستان منتقل شد/اظهارات و بغض احمدی نژاد مقابل بیمارستان+عکس و فیلم

کیفرخواست دادستانی برای 5 استاندار

بی شک کل منطقه تحت تاثیر «طرح گاپ» قرار می گیرد

اهدای لوح گینس به بانوی دریای ایران/برای رقم زدن این رکورد سختی های بسیاری کشیدم

زیباترین آبنماهای دنیا که شما را مسحور خود می کنند!

متوسط انرژی دریافتی کشور ما از خورشید، 18 مگاژول بر متر مربع در روز است

نمایشگاه بزرگ قرارگاه ایمان و بصیرت در اراک گشایش یافت

در دیدار کمیته تعامل شورای عالی با رییس جمهور صورت گرفت؛/تاکید دکتر روحانی بر ضرورت ادامه همکاری متقابل دولت با اصلاح طلبان

اینفوگرافیک/ جوان سازی پوست با 12 راه طبیعی

دعوت از رییس جمهور آذربایجان به مراسم تحلیف روحانی

جامعه از طریق دختران به سوی تعالی قدم بر می دارد

«محمود شریف صادقی» شاعر آیینی درگذشت

عکس/ سفر جهانگیری به کرمانشاه

آتنا؛ قربانی تابوهای خود ساخته

آتنا؛ قربانی تابوهای خود ساخته