مطالب مرتبط:
آیا ترامپ برنامه های نفتی ایران را برهم می زند؟
آیا سرانجام تولید پراید متوقف می شود؟
حجت الاسلام خسروپناه:آیا دیدار آیت الله رییسی با «تتلو» به سکولار شدن روحانیت تفسیر می شود
آیا دیدار آیت الله رییسی با «تتلو» به سکولار شدن روحانیت تفسیر می شود
"آیا کشور ما مدرن می شود؟"
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 23:122017-07-17سياسي

آیا ناطق و لاریجانی، منجی راست سنتی خواهند شد؟


حال و روز اصولگرایی خوب نیست.

قریب یک دهه است که همه هم و غم شان شده اتحاد و ائتلاف، اما هر چقدر بر طبل همگرایی می کوبند، صدای واگرایی از سمت و سوی شان شنیده می شود و هر چقدر دم از ائتلاف و اتحاد می زنند خروجی جز اختلاف و انشقاق نداشته اند.

- حال و روز اصولگرایی خوب نیست.

قریب یک دهه است که همه هم و غم شان شده اتحاد و ائتلاف، اما هر چقدر بر طبل همگرایی می کوبند، صدای واگرایی از سمت و سوی شان شنیده می شود و هر چقدر دم از ائتلاف و اتحاد می زنند خروجی جز اختلاف و انشقاق نداشته اند.

مطالبات رنگین کمانی و زوایای حاده تئوریک میان گروه های درونی اصولگرایان آنقدر در یک دهه گذشته بالا گرفته که حتی فقها و زعمای این جناح هم ابایی از بیان تنازع و تجادل اصولگرایان نداشته و ندارند.

همین است که در یک فصل گذشته انتخاباتی بازیگرانی از این جناح ضرورت بازسازی و نوسازی را به هم کیشان سیاسی خود هشدار دادند اما آنچه به گوش نرسید فریاد اینان بود.

حالا البته پس از انتخابات 96 نشانه های تلاش برای بازگشت راست سنتی از راست گلخانه ای دیده می شود.

گویی این بار نوبت شورش پدران علیه پسران است.

نسل اول اصولگرایان متشکل از جامعتین و حزب موتلفه و برخی دیگر از هم اندیشان راست سنتی درصدد مرزبندی های جدی با فرزندان اصولگرای خود هستند؛ فرزندانی که از انتخابات مجلس هفتم به این سو هیات مدیره جناح راست را خلع ید کرده و خود فرمان ماشین اصولگرایی را در دست گرفته بودند.

داستان راستان اما چگونه به این فصل رسید.

شورش محمود علیه مکانیزم شیخ نور در بیست سال گذشته و بعد از سال 76 که با وجود شکست در انتخابات، جناح راست بر سر کاندیداتوری علی اکبر ناطق نوری به اجماع رسیدند، تقریبا اجماع و اتحاد دیگری در این جریان به سرانجام نرسید.

از 76 به این سو در اردوگاه اصولگرایان تنها تلاش برای انسجام و یکی شدن بوده اما در نهایت تکثر و تعدد کاندیداها و شکست و چند دستگی به کنش سیاسی انتخاباتی آنان سنجاق شده است.

شیخ نور یک بار دیگر سال 84 آستین هایش را بالا زد تا در قالب شورای هماهنگی نیروهای انقلاب مرزبندی های راستگرایان سیاسی ایران را بردارد و مهر تایید همه را پای نام علی لاریجانی به عنوان منجی راست در انتخابات بکوبد اما نه تنها وحدتی شکل نگرفت که از دل این رویداد گروهی سر بر آورد که تبعات قیام و قعودش در پاستور تا سال های سال با نام راست و اصولگرایی عجین خواهد بود.

در واقع ظهور محمود احمدی نژاد نه فقط آ؛از عصر عسرت اصلاح طلبان بود که اصولگرایان را هم تا حد زیادی فلج کرد.

مامور راست گلخانه ای در غیاب بزرگان اصولگرایان سال 92 با خیال آسوده از مصائب رقیب برای بازی بزرگ انتخابات و فقدان کاندیدای قدرتمند، صحنه انتخابات را محلی برای وزن کشی اجتماعی میان خود فرض کردند اما آنگاه که راهبرد ائتلافی اجماع و اتحاد با کارگردانی آیت الله هاشمی رفسنجانی و همراهی سید محمد خاتمی، علی اکبر ناطق نوری و سید حسن خمینی کلید خورد و همه پشت سر حسن روحانی قرار گرفتند به ناگاه همه نقشه های شان را نقش بر آب شده دیدند.

رحلت آیت الله مهدوی کنی و حبیب الله عسگراولادی و عمیق شدن خلأ لیدری در این جریان وضعیت سخت و سخت تری را برای اصولگرایان به دنبال داشت.

گروه های جدیدی از دل این جریان متولد شده و به مرور قدرت گرفته بودند که نه اعتقادی به زعامت و شیخوخیت داشتند و نه تمایلی برای همراهی با راست سنتی.

همین شد که هر چه بیشتر پیش رفتند، چهره متفاوت تری از اصولگرایی ارائه کردند.

قرائت آنان از اصولگرایی هرگز شباهتی به مختصات و مشخصات گفتمانی و عقیدتی راستگرایان سنتی ایران نداشت اما عقب نشینی اصولگرایان شناسنامه دار، میدان را برای مانور نواصولگرایان فراهم ساخته بود.

پیشروی راست جدید با نزدیک شدن به انتخابات مجلس سال 94 بار دیگر تلاش ها برای ایجاد همگرایی در این جریان آغاز شد.

تلاش هایی که بعدها خروجی کار نشان داد هر چه بیشتر می شود سنگینی ترازو به نفع نواصولگرایان است و راست سنتی را به حاشیه می راند.

سند آن هم لیست مشترکی بود که بیشتر اسامی آن را افراد نزدیک به تشکل های تازه تاسیسی مانند رهپویان پایداری، آبادگران و ایثارگران تشکیل می دادند.

تندروی های مجلس نهم در کنار بازیگردانی نواصولگرایان برای خانه نشین کردن اصولگرایان سنتی و انتظار مردم برای تغییر گفتمان مسلط سیاسی با هوشمندی اصلاح طلبان باعث شد تا مجلس یکدست اصولگرایان به سرانگشت اشاره مردم پای صندوق های رأی به تاریخ بپیوندد.

سریال شکست ها اما به همین جا ختم نشد.

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال 96 جناح راست که حالا نواصولگرایان در آن نفوذ بیشتری داشتند به اجرای سازوکار تازه ای روی آورد؛ سازوکاری که بیش از همه نشان از تقلید از مکانیزم انتخاباتی اصلاح طلبان داشت.

پارلمان اصولگرایی یا لویی جرگه اصولگرایان سازوکاری بود که با آن تلاش کردند تا ائتلافی موقت و انتخاباتی را با آن به دست آورند.

همین شد که جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) تاسیس و با حضور سه هزار نفر شورای مرکزی آن (شاید به تقلید از جریان اصلاحات) تعیین شد.

شورایی که چینش آن بار دیگر حکایت از نقش کمرنگ راست سنتی داشت.

این بار نه تنها خبری از علی لاریجانی و ناطق نوری و ولایتی نبود که حتی کارگردان سال های اخیر اصولگرایان به نام محمدرضا باهنر در مقام دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری هم در آن غیبت داشت.

با وجود این در همین ائتلاف هم نهایتا اصولگرایان موفق به اجماع بر سر یک کاندیدا نشدند.

علاوه بر ثبت نام افرادی که از هفت خوان این جبهه برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری عبور نکردند، کاندیدای اصلی هم دو نفره شد.

در نتیجه نه تنها بار دیگر تجربه لیست سی نفره تهران در جناح اصلاح طلبان برای شورای شهر تکرار شد بلکه حسن روحانی بار دیگر با حمایت تمام قد آنها به پاستور راه یافت.

تثبیت روحانی در پاستور و از دست دادن شهرداری تهران بیش از هر زمان دیگری نگاه هیات مدیره جناح راست سنتی و اصولگرایان پرسابقه را به این مسئله معطوف کرد که هر چه سریع تر نسخه شفابخشی برای نجات از احتضار بیابند و خونی تازه در کالبد نیمه جان پیکره خود به جریان بیندازد.

بازسازی و نوسازی اصولگرایی همان نسخه شفابخش راست سنتی شناسنامه دار است.

راه حلی که محسن رضایی و علی مطهری پنج سال پیش با صراحت لهجه مطرح کرده بودند.

علی مطهری منجی اصولگرایان را علی لاریجانی و بینش و روش او اعلام کرده و گفته بود: جریان اصولگرایی با روش و تفکر و عملکردی که د ده سال گذشته داشته محکوم به نابودی است.

شاید افرادی مانند آقای لاریجانی بتوانند با مطرح کردن مبانی فکری درست، آن را از مرگ نجات بدهند.

پیش از مطهری اما این محسن رضایی بود که سال 91 درباره عملکرد جناح های سیاسی عنوان کرد: هم جناح اصلاح طلب و هم اصولگرا به سختی تلاش می کنند که خودشان را با شرایط سیاسی جدید ایران تطبیق بدهند.

مقررات و سازوکارهای آنها دیگر جوابگو نیست و نفس آخر خود را می زنند.

آنها در 3 یا 4 انتخابات اخیر هیچگاه نتوانستند یک نفر را برای ریاست جمهوری معرفی یا لیست واحد برای مجلس بدهند.

این به معنای سردرگمی آنهاست.

شاید پیش از همه اصولگرایان این امیر محبیان بود که صدای هشدار مطهری و رضایی را شنیده بود که در یادداشتی در روزنامه رسالت از ضرورت بازسازی و نوسازی اصولگرایان نوشت.

محبیان در مقاله خود تاکید کرده بود که جناح اصولگرایی باید بتواند خود را با تحولات تطبیق دهد.

انعطاف پذیری، مردم گرایی و نوگرایی به جای تصلب رفتاری و عقیدتی، شخص گرایی و تکرار تجربیات شکست خورده، مهم ترین شاخص های نوسازی اصولگرایی به زعم محبیان است.

شاید هزینه هایی که راست گلخانه ای بر سر گفتمان اصولگرایی در یک دهه گذشته وارد کرد باعث شده تا تمایل به خداحافظی راست کیشان سنتی از آمران و عاملان نواصولگرایی بیش از هر زمان دیگری باشد.

رویگردانی راست سنتی از راست جدید همان راه حلی است که مطالبه بسیاری از هواداران گفتمان اصولگرایی است.

بی تردید کلاف در هم تنیده اصولگرایان با بازگشت اصولگرایان سنتی روی مرزهای عقیدتی و جهان بینی سیاسی خود باز خواهد شد.

چه کسانی راست را نجات می دهند؟ اگر بازسازی و نوسازی اصولگرایی با بازگشت به مرزهای قدیمی اصولگرایی ضرورتی غیرقابل انکار است چه کسانی می توانند نقشی حیاتی و مهم را برای عملیاتی کردن این پروژه ایفا کنند؟ شیخ علی اکبر ناطق نوری و علی لاریجانی دو سیاستمداری هستند که شاید بی رغبتی از عملکرد آنان برای سامان بخشی جناح راست بر آید اما دقت بیشتر در کنش های این افراد نشان می دهد که آنچنان هم نسبت به اوضاع بی تفاوت نیستند.

ناطق نوری قبل از انتخابات ریاست جمهوری از ریاست دفتر بازرسی مقام معظم رهبری استعفا داد و در گفتگویی اعلام کرد که تمایلش برای تبلیغ و تشویق مردم برای حضور در انتخابات به نفع روحانی دلیل اصلی استعفایش بوده است.

او همچنین با حضور پررنگ در تبلیغات انتخاباتی و مجامع سیاسی در یکی دو ماه گذشته نشان داده که نه تنها با سیاست قهر نکرده که بالعکس پتانسیل بالقوه ای برای کنشگری سیاسی دارد.

افزایش تحرکات سیاسی ناطق بسیاری از اصولگرایان را امیدوار کرده که شاید او راهبری و رهبری راست اصیل را به عهده بگیرد.

در کنار فعال شدن ناطق نوری بعد از رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، علی لاریجانی در سال های گذشته به عنوان رییس قوه مقننه نقش خود را به خوبی ایفا کرده است.

بعد از انتخابات سال 84 او با ظهور گروه های تندرو فاصله خود را با این گروه ها حفظ کرده و در برابر تندروی های آنان در پارلمان در راستای منافع ملی مقاومت کرد.

مقاومت لاریجانی اما هرگز برای او بی هزینه نبود.

هزینه ای که از دیکتاتور خوانده شدن در صحن علنی مجلس به وسیله تندروها آغاز شد و با پرتاب مهر در حرم حضرت معصومه (ع) ادامه یافت.

البته که او در این سال ها چاره مقابله با تندروها را در همراهی با روحانی و حامیان اصلاح طلبش دید و این کار را پیش برد اما هیچ گاه هم علنی در مقابل جریان اصولگرایی به ویژه راست سنتی نایستاد.

لاریجانی از یک سو با حمایت از روحانی و داشتن محبوبیت در قم و بیوت مراجع و از سوی دیگر با رفتار ده ساله خود در حال حاضر می تواند در هیات مدیره جناح راست قرار بگیرد.

بی تردید اگر به ترکیب ناطق لاریجانی، محمدرضا باهنر هم افزوده شود، راه احزابی همچون موتلفه برای بهبود وضعیت و موقعیت سیاسی بهبود خواهد یافت اما داستان افرادی مانند علی اکبر ولایتی در پروژه احیای اصولگرایی اصیل کمی متفاوت است.

او علی رغم آنکه در جریان مناظرات سال 94 به کمک حسن روحانی آمد، پس از آنکه جانشین آیت الله هاشمی در ریاست هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی شد چهره ای غیرمحافظه کار از خود به نمایش گذاشت.

چهره ای که با چینش افراد در این دانشگاه خودنمایی می کند.

با حضور ولایتی در این دانشگاه تقریبا همه مدیران دوره آیت الله هاشمی رفسنجانی تغییر کرده اند و افرادی با مشی نواصولگرایی منصوب شده اند.

آینده راست راست سنتی از راست گلخانه ای قصد جدایی دارد.

تفاوت های هویتی ماهیتی شان اجازه نمی دهد بیش از این با هم مدارا کنند.

هیات مدیره این جناح می تواند ماشین سیاست ورزی خود را روی جاده ای قرار دهد که ناطق و لاریجانی طراحی کرده اند.

چهار سال پیش رو بهترین فرصت برای رجعت اصولگرایان سنتی به سنت های فکری سیاسی اقتصادی خود است.

باید به انتظار نشست و دید اصولگرایان سنتی خواهند توانست مرزهای عقیدتی و مطالباتی خود را با تندروها ترسیم کنند و این که آنان چه زمینی را برای بازگشت به خود انتخاب خواهند کرد؟
کلید واژه ها: اصولگرایان - انتخابات - اصولگرایی - اتحاد - ائتلاف - علی اکبر ناطق نوری - لاریجانی - سیاسی - محمود احمدی نژاد - فرزندان - انتخابات مجلس - شورای هماهنگی - سنتی - علی لاریجانی - کاندیداتوری - محمود احمدی - اصلاح طلبان - احمدی نژاد - ناطق نوری - ناطق - شکست - علی اکبر - مطالبات - بازسازی - نوسازی - داستان - اصلاح - احمدی - هشدار - شورای

آخرین اخبار سرویس:
بازی با جان مردم در بازار قطعات خودرو/موتور سیکلت ها باید طرح ترافیک بگیرند

چرا حجاب داشته باشیم؟

«صیاد3» تلفیقی از پاتریوت و استاندارد/ اولین موشک بردبلند ایران که به جنگ بالستیک ها می رود

این چراغ علم را به قیمتی عجیب در بهای خون خریده اند

دولت با دیپلماسی آب به وزارت نیرو کمک کند

دختران با حضور در مساجد، در برابر ناهنجاری های اجتماعی مصون می شوند

روحانی چه پیشنهادی به ناطق نوری داد که نپذیرفت؟

میرسلیم: اگر قالیباف رای می آورد،خودم را سرزنش می کردم / اگر به دور دوم راه می یافتیم تخلفات قالیباف را فاش می کردم/ 50 عضو خبرگان، رییسی را به میدان رقابت آوردند

گزیده روزنامه های 1 مرداد 1396

دردسرهای آقای جیم

13 پایگاه اورژانس اجتماعی در هرمزگان ایجاد شد

بهره مندی 20 روستای کهگیلویه از شبکه های دیجیتال صدا و سیما

ویژگی های تفسیری که رهبر انقلاب هدیه داد

سازمان حج: صدور 20 هزار ویزا برای زائران خانه خدا

تعداد امضاهای سؤال از رییس جمهور به 130 امضا رسید/ دولت وزرای کابینه خود را از افراد بالای 55 سال انتخاب نکند

استخدام نقشه کش صنعتی تمام وقت آشنا به نرم افزار solid

استخدام نصاب کمک بادی در خراسان رضوی

استخدام پیتزا زن و کباب ترکی زن ماهر در اصفهان

«واعظی» از وزارت ارتباطات می رود

استخدام کارمند تلفنی مطبوعات با حقوق و پورسانت در اصفهان

فیلم | ماجرای ازدواج مجدد آقای وزیر!

استخدام یکنفر جوشکار در خراسان رضوی

جزییات جلسه خصوصی اصلاح طلبان با روحانی

استخدام کارگر ساده جهت رستورانی در محدوده خیابان میر اصفهان

استخدام پیک موتوری جهت فست فود در خراسان رضوی

تصمیمات شورای عالی امنیت ملی درمورد حج

فاطمه حقیقت جو از ازدواج سفیدش می گوید +صوت

بسیاری از روستاهای بالای 800 نفر جمعیت این استان فاقد روحانی هستند

نگرانی مجلس دهم از تیم اقتصادی دولت دوازدهم

متلک جدید به علم الهدی، قالیباف و فرهاد رهبر!

میرسلیم: 50عضو خبرگان رییسی را به میدان رقابت آوردند/قالیباف را قبول نداشتم/اگر به دور دوم می رفتیم، تخلفات مالی او را رو می کردم

دو دوره فرهنگی نوسنگی و مفرغ در تپه گوران نمایان شد

جانبازان ستون های خیمه انقلاب اسلامی هستند

وسیله نقلیه متفاوت روحانی نماینده مجلس + عکس

سوالات ازمون نظام مهندسی - کارشناسی عمومی ماده 27 - تاسیسات برقی - شهریور ماه - 1391

طالبان از مدارس دیوبند سربرآورد/ جریان شناسی فکری گروه های افغان

در برابر انقلاب جریانی وجود دارد که غرب گرا و غرب باور است؛ حل مشکلات را در گرو حل شدن در الزامات جهانی می دانند / درصددند مسیر انقلاب را تغییر دهند

مهرعلیزاده: ترجیحم این است شهردار تهران شوم، چون از سال 92 دارم در موردش مطالعه می کنم/ هر جا بگویند خدمت می کنم، بگویند نامه رسان بشو، من می گویم چشم و درخدمتم!

رییس کمیته دولتی در امور دینی جمهوری آذربایجان خبر داد:از سرگیری فعالیت مسجد وهابیون در روزهای آینده

جنگ قدرت نزدیکان ترامپ

اظهارات مداخله جویانه آمریکا هیچ تأثیری در عزم و اراده ملت ایران نخواهد داشت 

دولت حق سیاست گذاری بر دانشگاه ندارد/ بحرانی که دانشگاه در جمهوری اسلامی ایجاد کرده

رأی منفی به خیابان کشی در بافت تاریخی شیراز

سنندج چگونه از چنگ ضد انقلاب آزاد شد/ از نقش تیم مذاکره کننده تا مقاومت 22 روزه کُردها و نیروهای محمد بروجردی

صدور 22 فقره گواهی پایان دوره قرائت قرآن در هشترود

ایجاد مدیریت جامع قرآنی در سلسله/فعالان قرآنی مشارکت کنند

شورای امنیت ملی تصمیمی برای تعطیلی حج نگرفته

جهادگران قداست جهاد را می فهمند

تقابل معرفت دینی با معرفت اروپامحور از نگاه علامه جعفری

«محمدحسین محمدزاده» دبیر شورای معارف سیما شد

امام جمعه تبریز: لباس عفت و حیا نمادی از تربیت صحیح دختران است

کاش مرداد از تقویم ها حذف می شد

مشکلات نخبگان و کاستن از مهاجرت آنان را با تدبیر می توان حل کرد

هیچ وقت همسرم را روی ویلچر ندیدم!

وقتی حسین(ع) عازم میدان کربلاست/ هنگام درس گفتنِ "فقه الجهاد" نیست

ژن آقازادگی روی پرده توهم سینما

سازمانهای بین المللی فقط عنوان دفاع از حقوق بشر را یدک می کشند

معضلی که بحران آب ایران را تشدید کرد

علی مطهری: از مرگ ضارب شهرری خشنود نشده ام

جشن بزرگ هفته ملی مهارت در فارس برگزار می شود

«صیاد 3»؛ اولین موشک بردبلند ایرانی که به جنگ بالستیک ها می رود

میرسلیم: اگر قالیباف رای می آورد،خودم را سرزنش می کردم / رییسی اهل خلاف نیست اما یک عنصر قضایی است

هنوز زمین می چرخد

رویدادهای خبری یکشنبه اول مرداد ماه مرکز لرستان

پیشنهاد روحانی به ناطق نوری

گرانبهاترین پارچه ایرانی را بشناسید

از اشتغال تا خودکفایی جوانان در پارک فناوری خراسان جنوبی

یک مقام وزارت ارتباطات: انتقال سرورهای تلگرام الزامی نیست/ اگر تلگرام نپذیرد، قانون گذار برایش تصمیم می گیرد

لزوم همسویی مدیریت ملّی و مدیریت محلّی

استخدام همکار جهت طراحی کارت ویزیت، کاتالوگ و بروشور

دعوت به همکاری طراح وب سایت مسلط به ورد پرس در خراسان رضوی

استخدام ویزیتور خانم یا آقا با بیمه در خراسان رضوی

استخدام آشپز پیتزا و ساندویچ زن و پیک موتوری در فست فود

استخدام کارگر ماهر کباب ترکی پز و فرکار ساندویچ آقا در البرز

استخدام کارشناس علوم آزمایشگاهی در کرج

با شهدا بودن لیاقت می خواهد/ برخی بعد از انقلاب فقط نام شهدا را بر زبان دارند؛ اما اعمالشان چیز دیگری است

استخدام کارشناس اداری و انبار شهرک صنعتی بینالود / نیشابور

اخبار برتر ایران و جهان در 24 ساعت گذشته

استخدام یکنفر مسلط به کلیه امور کامپیوتر و امنیت شبکه

استخدام بازاریاب آقا باحقوق،پورسانت عالی درمازندران

شهید عملیات سپاه در شمال غرب کشور+ تصاویر

یک مقام وزارت ارتباطات: انتقال سرورهای تلگرام الزامی نیست/ اگر تلگرام نپذیرد، قانون گذار برایش تصمیم می گیرد

ساماندهی و هماهنگی فرآیند توسعه قضایی با اجرای برنامه چهارم

درخواست نماینده مردم ارومیه از رییس جمهور در خصوص رسیدگی به وضعیت دریاچه ارومیه

استاندار چهارمحال وبختیاری: ایران الگوی مقاومت در برابر استکبار است

زنگ خطری که «قالیباف» دیر به صدا درآورد

گفت و شنود کیهان / توپ

یادداشت کیهان فاجعه برجام نتیجه بی توجهی به توصیه های رهبری

رد پای قاتل آتنا در قتل 2 زن در شمال کشور

می ترسم در انتخابات 1400 یک «حراف» پیروز رقابت شود/ کسی که سریع لوله کند!

ریشه علاقه ما به شایعات!

رویدادهای مهم خبری روز یکشنبه در تبریز

تایپوگرافی از وصیت نامه شهدا درگلستان

ناپدیدشدگان کوچک

سرنوشت اصلاح طلبی با سرنوشت تهران گره خورده

نتایج شمارش آرای انتخابات نظام پزشکی سقز و بانه اعلام شد

مهم ترین رویدادهای خبری روز یکشنبه در قزوین

استخدام چند نفر مشاور املاک آقا در خراسان رضوی

10 اختلال شخصیتی که از آن ها بی خبرید!

استخدام شرکت نهال کهن البرز در دو رده شغلی

استخدام تعدادی راننده با خودرو جهت کار در آژانس

استخدام پیتزا نوین رودسر

استخدام پارت خورشید

استخدام فروشگاه لوازم یدکی آراد در رشت

استخدام صدف گرافیک

7 مهارت برای سلیس و روان صحبت کردن

اندر احوالات یک اکثریت و یک اقلیت!

عکس جدید رامبد جوان و نگار جواهریان

استخدام تایپیست جهت یک مرکز پزشکی در قزوین

جشن تولد مجری معروف تلویزیون به همراه همسرش + عکس

استخدام خیاط خانم جهت مزونی در رشت

چگونه طعم ایمان را بچشیم

میرهادی قره سید رومیانی سرپرست معاونت گردشگری شد

آماده انتقال تجربه ها به منتخبان شورای پنجم هستیم

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور: ما از دولت حمایت می کنیم و این جزو مواضع ما است

فرصت ها و تهدیدهای توزیع موادمخدر دولتی

نادیده گرفتن فرهنگ، جامعه را به حد ایده آل نمی رساند

برگزاری دوره های آموزشی قرآن کریم ویژه یک هزار مددجویی زنجانی

رونمایی کتاب خاطرات همسر شهید لشکری

میرسلیم: اگر قالیباف رای می آورد،خودم را سرزنش می کردم/ در شهرداری قالیباف خلاف هایی وجود دارد/ رییسی اهل خلاف نیست اما یک عنصر قضایی است

اعلام مغایرت اساسی طرح تفصیلی شهر جهرم

طلوع بی غروب شبکه آفتاب

باهنر: نامزد ریاست جمهوری بعد نیستم

بخش خبری 20:30/ 31 تیر 96

باید قدردان قوه قضاییه مستقل و مقتدر که در راس آن مجتهدی آگاه قرار دارد، باشیم/ دستگاه قضا در خط مقدم مبارزه با مفاسد اقتصادی

دستیابی به نتیجه بهتر در مبارزه با مواد مخدر با پیشگیری از اعتیاد امکان پذیر است

انجمن دوستی یونان و ایران احیا می شود

وزیر ارتباطات از بیست و سومین نمایشکاه الکامپ بازدید کرد

آغاز زندگی مشترک از بارگاه ثامن الحجج(ع)، مقابله با هجمه جهان بر ضد شیعه است

برگزاری نماز عید فطر 97 در فضاهای داخلی مصلی

میمون های بازیگوش

مجلس نگران تیم اقتصادی جدید دولت دوازدهم

همگرایی بین مردم هدف اصلی ستاد ملی صبر/ باید فرهنگ گذشت و بخشایش گفتمان مسلط جامعه باشد/ دستورالعمل ستاد ملی صبر در آستانه ابلاغ قرار دارد/ لزوم احیای فرهنگ ریش سفیدی

لغو اعدام قاچاقچیان موادمخدر منتظر رسیدگی نهایی مجلس

شروع یک حرکت انقلابی و مدنی

مهمترین برنامه های خبری اصفهان ( 1 مرداد )

مجلس مصوبه‎ای ندارد؛ نیازی به ورود شورای نگهبان به قرارداد «توتال» نیست

استخدام مرکز مشاوره ایرانیان

استخدام دانشجوی آقا جهت نصب و پخش تراکت در رشت

استخدام دو رده شغلی جهت نمایندگی سایپا

استخدام استادکار نصب کابینت با حقوق ثابت در خراسان رضوی

استخدام کارگر جهت رستورانی واقع در همدان

استخدام بستنی نعمت شعبه هفت تیر کرج

استخدام لیسانس یا کارشناس ارشد برق گرایش قدرت در مهندسین مشاور

دعوت به همکاری مزدی دوز خانم جهت کار تریکو در البرز

استفاده از مشارکت مردمی و ظرفیت علما برای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی

ابلاغ مصوبه ساماندهی وضعیت تلگرام در ایران تا 10 روز دیگر

میرسلیم:اگر به دور دوم راه می یافتیم تخلفات قالیباف را فاش می کردم

فائزه هاشمی:سهم خواهی زنان از کابینه اشکالی ندارد

اگر از شغلتان دلزده شده اید بخوانید

میانه روی؛ رویکرد برنامه های رادیو قرآن الجزایر

برگزاری یادواره شهدای آبروی محله در سادات محمودی

طرح توزیع مواد مخدر از سوی دولت جدید نیست/ لجبای وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با مواد مخدر بی فایده است

برپایی دوره آموزشی بررسی مواضع قرآن در مورد یهود و جریان نفاق

دم خروس هجمه به قوه قضاییه بیرون زده است/ درخت برجام باز هم شکوفه داد/ 50 درصد کابینه تغییر می کند

فلسفه تدبر در قرآن، رسیدن انسان به حقیقت است

مجلس مصوبه‎ای ندارد؛ نیاز به ورود شورای نگهبان به قرارداد «توتال» نیست

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه: حمایت از دولت وظیفه امامان جمعه است

مادر شهیدان کلانتری به فرزندان شهیدش پیوست

انتقال سرورهای تلگرام الزامی نیست

روحانی چه پیشنهادی به ناطق نوری داد که نپذیرفت؟

فرزند مرحوم هاشمی؛ نه شهردار، نه رییس شورای شهر!

باهنر: لیدری جریان اصولگرا،الان در دست خدای متعال است! / نامزد ریاست جمهوری بعد نیستم / دولت در سایه بدون تحزب، کار عبثی است

وکیل خانواده آتنا:از تتلو شکایت کردیم چون آتنا و مادرش را بی عفت خوانده است

باهنر: می ترسم در انتخابات 1400 یک «حراف» رای بیاورد / نامزد ریاست جمهوری بعد نیستم / دولت در سایه بدون تحزب، کار عبثی است

میرسلیم: 50 عضو خبرگان رییسی را به میدان رقابت آوردند/ اگر قالیباف رای می آورد، خودم را سرزنش می کردم/اگر به دور دوم می رفتیم، تخلفات مالی او را رو می کردم

از وضعیت حضور در کابینه دولت دوازدهم تا پروژه سازی برای پرستاران و پزشکان

مجلس نگران برخی انتخابهای تیم اقتصادی دولت دوازدهم

استخدام استودیو خانه عکس در قزوین

ناگفته های میرسلیم از انتخابات

استخدام پیتزا زن ایتالیایی ماهر آقا در منطقه فردیس

استخدام نگهبان جهت کارخانه سنگ کاشی در همدان

استخدام آرایشگر حرفه ای آقا در فردیس

استخدام منشی و مسئول دفتر در شرکت برف آب ریز

استخادم همکار پزشک با مدرک MMT در البرز

استخدام تعدادی دستیار دندانپزشک و منشی در البرز

تصاویر:بزی با صورت انسان!

روحانی نصف کابینه را تغییر می دهد

فال آنلاین دیوان حافظ،یکشنبه یکم مردادماه 1396

تکذیب شایعه انتشار گزارش بر ضد وزیر اطلاعات

مرحوم رسولی اراکی سال ها برای حفظ ارزش های اسلامی تلاش کرد

روزنامه توریسم پانزده ساله شد

بهترین شهرهای ساحلی کوچک در جهان

استخدام حسابدار یا کمک حسابدار خانم در بندر عباس

قوانین بیمارستان‎ها در حجاب پرستاران باید سختگیرانه تر باشد

برگزاری نشست با موضوع اسلام هراسی در ایالت کنتیکت آمریکا

پنجم مردادماه، آخرین مهلت ارسال مسابقه نشریه دیواری «بحر کرم»

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با فارس خبر داد: دولت در مورد قانون تسهیل ازدواج کوتاهی کرده است/ ورود مجلس به وضعیت نابسامان این قانون

مساجد می توانند به مولفه های اقتصاد مقاومتی دست یابند

فراخوان چهارمین جشنواره مشارکت ملی گردشگری در چهارمحال و بختیاری اعلام شد

امین زاده: دستگاههای اجرایی استانی اگر قادر به حل مشکل نباشند در هیات دولت بررسی می شود

آغاز پایش منابع آب در شمیرانات/ ورود فاضلاب رستوران ها به داخل رودخانه های اصلی تهران

همگرایی بین مردم هدف اصلی ستاد ملی صبر/ باید فرهنگ گذشت و بخشایش گفتمان مسلط جامعه باشد/ دستورالعمل ستاد ملی صبر در آستانه ابلاغ قرار دارد

از وضعیت حضور در کابینه دولت دوازدهم تا پروژه سازی برای پرستاران و پزشکان

فعالیت برخی افراد به نام تشکل سیاسی یا شورا در ایلام فاقد وجاهت قانونی است

رویدادهای خبری امروز یکشنبه یکم مرداد در آذربایجان غربی

«صیاد 3»؛ تلفیقی از پاتریوت و استاندارد اما هم طراز «اس 300

نزدیکی آرا ، علت تاخیر در اعلام نتایج انتخابات نظام پزشکی مازندران

استخدام همکار خانم آشنا به اینترنت و کامپیوتر در اصفهان

صمیمیت خانم های هنرمند علی رغم تفاوت در سبک پوشش + عکس

آیا ناطق و لاریجانی، منجی راست سنتی خواهند شد؟

آیا ناطق و لاریجانی، منجی راست سنتی خواهند شد؟