مطالب مرتبط:
مردم؛ در انتظار وعده و وعیدها
بانه در انتظار تایید منطقه ویژه اقتصادی
10 فعال عربستانی در انتظار تایید حکم اعدام
پایان صف انتظار مجروحان حوادث در بیمارستانهای مازندران
پرونده مفتوحه طارمی در فیفا/ جریمه سنگین احتمالی در انتظار آقای گل
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 22:252017-07-17اقتصادي

مردم؛ در انتظار وعده و وعیدها


بیش از یک ماه است که هر روز جمع زیادی از مردم مقابل شعب موسسه مالی ثامن یا همان ثامن الائمه سابق، صف می بندند تا بلکه بتوانند بخشی از پولشان را بگیرند.

- برخی دورن شعب و برخی دیگر مقابل دستگاه های خودپرداز این شعب؛ در هر دو حالت، نتیجه یکی است: ساعتها ایستادن در صف و رسیدن به مبلغی ناچیز ؛ پس دوباره فردا روز از نو؛ روزی از نو!به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس اقتصادی جام نیـوز، داستان ثامن از یک خبر و یک فیلم شروع شد؛ خبری که از ادغام موسسه مالی واعتباری کوثر، تعاونی ثامن و بانک مهراقتصاد سخن می گفت و فیلمی که در پی اشکال و قطع سیستم نرم افزاری یکی از شعبات ثامن در تهران و عدم دریافت وجه نقد توسط مراجعه کنندگان، توسط یکی از حاضران گرفته و به یک شبکه ماهواره ای فرستاده شد و در نتیجه، در اولین روز هفته، هجوم سپرده گذاران را به شعبات ثامن برای بازپس گرفتن پولهایشان، در پی داشت.

آنان با نگرانی از وضعیت سپرده های خود به شعبه ها مراجعه کردند و البته با این پاسخ مواجه می شدند که: نگران پولهایتان نباشید، ثامن ورشکست نشده و اگر همین تعداد مردم به هر یک از بانکهای کشور هم مراجعه کند، قطعا به دلیل عدم وجود نقدینگی، نمی توانند به هر میزان که می خواهید به شما پول بدهند .

همچنین رضایی رییس هیات مدیره تعاونی ثامن که همزمان مدیرعاملی موسسه کوثر را نیز بر عهده دارد، به مردم اطمینان داد: نگران سپرده های خود در ثامن نباشند و آرامش خود را در این شرایط حفظ کنند زیرا جای هیچ نگرانی در تامین نقدینگی مورد نیاز مردم نیست .

با شدت گرفتن نگرانی ها، مسئولان بانک مرکزی نیز به میدان آمدند و در برنامه های خبری تلویزیونی، بارها اعلام کردند که مردم نگران سپرده هایشان نباشند.

در همین راستا؛ حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی بعد از تکذیب و تاییدهای متعدد که از سوی مسئولان بانکی و موسسات مالی مطرح می شد؛ گفت که بانک مرکزی تاکنون برنامه ای برای ادغام ثامن، کوثر و مهر اقتصاد نداشته است.

به گفته وی هر سه موسسه و بانک اکنون در حال فعالیتند و تاکنون هم مشکلی نداشته اند و بانک مرکزی به این موسسه ها اشراف کامل دارد و در صورت ادغام نیز به طور حتم با بهترین وجه ممکن که صدمه به سپرده گذاران وارد نشود، اقدام می شود .

این سخنان اگرچه ارامش بخش بود اما نتوانست در طول سه هفته اخیر، کارساز باشد و همچنان سپرده گذاران به خصوص آنانی که به پول خود نیاز ضروری دارند؛ برای دریافت پولشان با مشکل مواجهند و صحنه های تلخ و دردآوری در مقابل شعبات ثامن به وجود آمده است.

زنی جوان نامه ای به دفتر مدیرعامل ثامن آورده و در حالیکه قولنامه ای دستش است، التماس می کند یکی از آنسوی میله های شعبه آمده و نامه و مدارکش را بگیرد تا باور کنند باید بقیه پول خانه ای را که قولنامه کرده اند بدهد و اکنون بخاطر دیرکرد در موعد پرداخت، مجبور است به ازای هر روز تاخیر، روزی 50 هزارتومان ضرر و زیان بدهد.

البته می گوید فروشنده آپارتمان با ما کنار آمده چون قرار بوده روزی 100 هزارتومان ضرر و زیان بدهند اما وقتی دفترچه ثامن را دید که پول در آن هست ولی نمی توان آن را برداشت کنم؛ قبول کرد که نصفش را دریافت کند چون می گفت که خودش هم روی این پول حساب کرده بوده و خانه ای خریده و حالا نیز باید به آن طرف ؛ ضرر و زیان بدهد.

زن میانسال دیگری صورتش از گرما سرخ است؛ خودش را به میله های حائل که می رساند، اول طلب یک لیوان آب می کند تا یکی از درون شعبه به دستش بدهد.

یکی از دو سه کارمند موسسه ثامن که در سوی دیگر میله ها، سعی در آرام کردن مردم دارند، به دست زن یک لیوان آب می دهد.

حال زن که کمی جا می آید، نسخه ای از کیفش در آورده و می گوید هشت روز دیگر دوره جدید شیمی درمانی همسرش شروع می شود و نیاز به پولشان دارد.

زن التماس می کند که پولش را بدهند اما هیچ کسی وقعی نمی گذارد.

در میان مراجعه کنندگان، مردی میانه قامت، ته برگ بلیط هواپیمایش را نشان می دهد و در حالیکه دیگر قادر به کنترل صدایش نیست و فریادش بلند شده است، می گوید : از شیراز آمده ام چکم برگشت خورده و به زودی حکم جلبم را می گیرند.

صبح با هواپیما آمده ام تهران بلکه مدیرعامل به دادم برسد .

همه نگاه ها به سمت مرد است و سرو صدای مرد باعث می شود تا چند نفر دیگر از کارمندان هم به خود را به میله ها برسانند و از مرد بخواهند داد و بیداد راه نیندازد چون با داد و بیداد نمی تواند مشکلش را حل کند.

مرد شیرازی که انتظار همدردی داشت، عصبانی تر شده و جواب می دهد: داد می زنم، بلندتر هم داد می زنم.

چرا متوجه نیستید چکم برگشت خورده.

.

دیگران که شاهد این بگو و مگو هستند، از مرد شیرازی می خواهند ارامش خود را حفظ کند و نامه ای به مدیرعامل بنویسد.

در این حین توجهم به دختر جوانی که مشخص است اصالتا افغانستانی است، جلب می شود.

او به همراه مادرش به آنجا آمده و نامه ای در دست دارد و اصرار می کند آن را تحویل بگیرند اما کسی این کار را نمی کند و در عوض به او می گویند که به شعبه سرپرستی هفت حوض برود و نامه اش را به آنجا تحویل بدهد.

دخترک هم که فکر می کند درست راهنمایی اش کرده اند، ادرس دقیق هفت حوض را می گیرد و دیگر نمی پرسد چرا همین جا نامه اش را تحویل نمی گیرند.

دختر و مادرش می گویند که از باقرشهر آمده اند و صاحب خانه شان برای تمدید اجاره، طلب کرایه کرده است و چون آنها امکان پرداخت کرایه بیشتر ندارند، باید خانه ای دیگر رهن کنند و حالا به پولشان نیاز دارند تا برای رهن خانه جدیدی که یافته اند بدهند و کمتر از 10 روز دیگر فرصت دارند تا خانه فعلی شان را تخلیه کنند اما در این سه هفته شعبه شان فقط مبلغ 2و نیم میلیون از پولشان را داده و برای گرفتن بقیه پولشان دچار مشکل هستند و به آنها گفته شده که به شعبه جردن مراجعه کنند.

در این میان، زنی دیگر هم در حالی که دائما ذکری بر لب دارد و به نظر می رسد صلوات می فرستاد، هر از گاهی به سمت میله ها می آید و از یکی از کارکنان می پرسد : پس چه وقت شماره نامه ای که حدود یک ساعت قبل تحویلتان داده ام، می دهید؟ .

می گوید مددکار است و در یک موسسه خیریه در جنوب تهران کار می کند و بخشی از پول موسسه را در ثامن گذاشته بودند و حالا که به این پول برای یک مددجودی مستمند و بیمار نیاز دارند، معطل مانده اند و گفته اند اگر به مدیرعامل ثامن نامه بنویسد و مدارکی برای اثبات ادعایش ارائه دهد، این امید وجود دارد که به پولش برسد.

آنچه شرح داده شد، گوشه ای از مشاهدات حدودا چند ساعته ای است که روز گذشته مقابل شعبه مرکزی و محل دفتر مدیرعامل موسسه ثامن صورت گرفت و بیان گر بخشی از مشکلات مردمی است که حدود یک ماه است گرفتار شده اند و برغم قولها و وعده هایی که به آنها داده شده، هنوز گرفتارند و نمی توانند به پولهایشان برسند.

البته برخی اقدامات از جمله امکان دریافت وجه نقد از دستگاه های خودپرداز بانک صادرات باعث شد تا روزهای آخر هفته قبل، صف های مقابل ثامن، کم شود.

همچنین از اواسط هفته گذشته از سوی کارکنان ثامن به مراجعین گفته شده که در روزهای آتی خط اعتباری از سوی بانک مرکزی به ثامن اختصاص می یابد و اگر چند روز دیگر صبر کنند؛ به زودی مشکلشان حل خواهد شد.

با این وجود، بخاطر آنچه که درخصوص موسسات آرمان، فرشتگان و ثامن الحجج رخ داده است، باعث شده تا دل سپرده گذاران ها آرام نباشد.

در واقع مردم آنچه را که می بینند باور دارند، اینکه یک ماه قبل، در هفته اول، روزی دو میلیون به هر سپرده گذار می دادند و هفته بعد، این مبلغ به یک میلیون تومان کاهش پیدا کرد و اکنون به 200 هزارتومان رسیده است!این در حالی است که هفته گذشته، رخدادهای متعددی در خصوص موسسات اعتباری صورت گرفته است.

از حضور رییس بانک مرکزی در جلسه غیرعلنی مجلس گرفته تا بررسی گزارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مورد مؤسسات مالی و اعتباری در هیأت وزیران به ریاست رییس جمهوری.

بنابر اخبار منتشرشده ، رییس جمهوری برای حل گرفتاری سپرده گذاران مؤسسات دارای مشکل ، دستور داده است.

در خصوص تعاونی اعتباری ثامن نیز وعده داده شده است که مشکلش با تزریق منابع جدید به تدریج حل خواهد شد و در عین حال، این موسسه در جلسات آتی شورای پول و اعتبار تعیین تکلیف شده و از بحران مالی عبور خواهد کرد.

البته حدود یک ماه و نیم است که شورای پول و اعتبار تشکیل جلسه نداده است و همه اینها بر دغدغه سپرده گذاران افزوده است.

اینک همه منتظر اقدام بانک مرکزی هستند و ضروری است تا قبل از آنکه بحران دیگری از طریق موسسات مالی دامنگیر کشور شود، هرچه زودتر نسبت به بازگرداندن آرامش به ثامن اقدامی صورت گیرد تا بدین طریق به تعداد مردمی که سالهاست دچار معضل مالی شده اند، افزوده نشود.


کلید واژه ها: ثامن - بانک مرکزی - بانک - سپرده - موسسه - مردم - مرکزی - اقتصاد - نامه - مدیرعامل - ادغام - نقدینگی - مسئولان - تعاونی - مالی - کوثر - برنامه - موسسات مالی - مهر اقتصاد - مشکل - خودپرداز - فیلم - اقتصادی - ماهواره - بهترین - داستان - انتظار - تهران - گزارش - بانکی

آخرین اخبار سرویس:
56درصد از اعتبارات سفر رییس جمهوری به خراسان شمالی تحقق یافت

قرارداد پروژه مشارکتی پارکینگ 7 طبقه خرمشهر امضا شد

خرید تضمینی بیش از 18هزار تن کلزا در خوزستان

خط تولید کره حیوانی در شهرک صنعتی خرمشهر بهره برداری شد

برای خرید 80 هزار میز و نیمکت در طول سال، 8 میلیارد تومان اعتبار لازم است

ورود گردشگران خارجی به کهگیلویه و بویراحمد 51 درصد افزایش یافت

املاک مازاد آموزش و پرورش تغییر کاربردی داده شود

استخدام کارشناس فروش،مدیر فروش باحقوق/یزد

گزیده اخبار روزانه پایگاه خبری «عصر خودرو» (31 تیر96)

بازار اقلام اساسی به کدام سمت و سو می رود

گواهینامه ایزو برای نخستین باغ پسته ارگانیک استان در مه ولات

مرگ 2 نوجوان در آب های ساحلی غرب مازندران

بانک ملت 3983 میلیارد ریال سود خالص شناسایی کرد

تست تصادف کیا سراتو 2017 در آمریکا و نتایجی که این خودروی محبوب بدست آورد! +تصاویر

نابودی بیش از 4 میلیون نخل در آبادان و خرمشهر

ثبت نام بیش از 33 هزار جویای کار خوزستانی در طرح کارورزی

نابودی بیش از چهار میلیون نخل در آبادان و خرمشهر

شهرک تخصصی پتروشیمی در خوزستان ایجاد می شود/ احداث پنج کارخانه بزرگ شکر

کمیته تخصصی ایمنی بازار در کارگروه مدیریت بحران اماکن خطرساز

نابودی بیش از 4 میلیون نخل در آبادان و خرمشهر

تخم مرغ هم به دنبال مرغ رفت!

ایجاد شغل در حوزه خدمات ساختمان با ایجاد اطمینان بین مشتری و نیروی کار

اخذ مجوز کارخانه خودروسازی با سرمایه پنج هزار میلیارد ریال در سبزوار

500 دانش آموخته مراکز آموزش عالی گنبد در طرح کارورزی شرکت می کنند

مرگ 2 نوجوان در آب های ساحلی غرب مازندران

تصاویر/ کاهش شدید سطح آب تالاب استیل آستارا

ارزش معاملات بورس خوزستان به بیش از 36 میلیارد ریال رسید

درخواست رسمی برای گرانی دلار

عامل آتش سوزی هتل مشهد چه بود؟

عامل آتش سوزی هتل مشهد چه بود؟

نباید در روند پرداخت تسهیلات بهین یاب مانع تراشی شود

رشد اقتصادی عربستان نزدیک به صفر

سومین جشنواره اقوام و فرهنگ ایرانی ، صنایع دستی و سوغات در زنجان گشایش یافت

کشف انبار پتوی قاچاق به ارزش دو و نیم میلیارد ریال

آیین آغاز احداث بزرگترین مرکز تولید تجهیزات بیمارستانی

گواهینامه ایزو برای نخستین باغ پسته ارگانیک استان در مه ولات

خودروهایی با سقف قیمت 10 میلیون تومان

افزایش ساعت سرویس دهی خط 7 مترو

بادمجان ایرانی در کدام کشورها پخته می شود؟

پرداخت 70 هزار فقره وام ازدواج و جهیزیه در دستور کار بانک صادرات ایران

یوسفی؛ چه عواملی گرانی مرغ را رقم زد؟ / نرخ منطقی هر کیلو مرغ 8500 تومان

اخذ مجوز کارخانه خودروسازی با سرمایه پنج هزار میلیارد ریال در سبزوار

اختصاص 2780 میلیارد ریال برای طرح های کشاورزی خراسان رضوی

سومین جشنواره اقوام و فرهنگ ایرانی ، صنایع دستی و سوغات در زنجان گشایش یافت

رکابزن مرودشتی «مروج فرهنگ مصرف بهینه انرژی» وارد یاسوج شد

500 دانش آموخته مراکز آموزش عالی گنبد در طرح کارورزی شرکت می کنند

دانلود بازی کامپیوتر Dark and Light نسخه EARLY ACCESS

نباید در روند پرداخت تسهیلات بهین یاب مانع تراشی شود

عاقبت استفاده از «پول پرقدرت» برای ساماندهی موسسات اعتباری

افزایش ساعت سرویس دهی خط 7 مترو

چه عواملی گرانی مرغ را رقم زد؟ / نرخ منطقی هر کیلو مرغ 8500 تومان

برای خرید خودرو کوپه چقدر باید هزینه کرد؟

دستکاری تاریخ انقضا 500 تن موادغذایی

بهبود معیشت مرزنشینان با رونق تجارت مرزی

افتتاح 56 طرح خدماتی بهزیستی در استان قزوین

خبر 20، شنبه 31 تیر 96

قزوین رتبه نخست پرداخت تسهیلات بهین یاب در کشور را به خود اختصاص داد

استاندار قم: قوانین مالیاتی متناسب با واقعیت های اقتصادی جامعه باشد

کابینه دوازدهم، فراجناحی خواهد بود

اختصاص 2780 میلیارد ریال برای طرح های کشاورزی خراسان رضوی

بررسی دیجیاتو: هوآوی Y7 پرایم

شرکت MSI رویداد کامپیوتکس 2017 تایوان را در تهران تکرار کرد

بهره برداری نهایی از راه آهن کرمانشاه چند ماه بعد از تنفیذ حکم ریاست جمهوری انجام می شود

8 نشانه تصادفی بودن یک خودروی کار کرده (1)

بهره وری چیست؟

چرا اکثر باورهای مردم درباره عسل طبیعی اشتباه است؟

آیا سیستم عامل فایرفاکس به پایان راه رسیده است؟

افزایش 36 درصدی زائران خانه خدا در سال 96/اعزام حجاج از 20فرودگاه

از این «نمد»کلاه جهانی شدن بافته می شود

تخم مرغ هم گران شد

بازگشت 32 هزار "مهاجر افغانستانی" از پاکستان از آوریل تاکنون

قزوین رتبه نخست پرداخت تسهیلات بهین یاب در کشور را به خود اختصاص داد

استاندار قم: قوانین مالیاتی متناسب با واقعیت های اقتصادی جامعه باشد

2 موزه در استان لرستان به بهره برداری می رسد

برای تکمیل پروژه های نیمه تمام لرستان 70هزارمیلیاردریال اعتبار نیاز است

صورت های مالی بانک آینده تصویب شد

کابینه دوازدهم، فراجناحی خواهد بود

عکس/ اِوورا GT430 محصول جدید لوتوس را بشناسید!

نرخ خرید و فروش خودروهای دست دوم خارجی

رونمایی مرسدس بنز از آف رود بی نظیر کلاس E +تصاویر

مظنه قیمت برخی خودروهای محبوب داخلی

بازدید رییس سازمان بهزیستی از شرکت فیروز

پیمانکاران راهسازی محور بجنورد-جنگل گلستان 740 میلیارد ریال مطالبه دارند

سامانه های جدید تسهیل گر تجارت رونمایی شد

اطلاعات بازار مسکن در سامانه متروک

ترفندهایی برای سفر کم هزینه

مجمع بانک پارسیان به حد نصاب نرسید

اختصاص اعتبار به پیست دوچرخه سواری

در زمان خرید یک اتومبیل چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

ترفندهایی برای سفر کم هزینه

امکان کمبود و قطعی آب در برخی مناطق البرز/تهی شدن سفره های زیرزمینی

برای تکمیل پروژه های نیمه تمام لرستان 70هزارمیلیاردریال اعتبار نیاز است

سوالات ازمون نظام مهندسی - نقشه برداری - پایه 3 - اذر ماه - 1392

سوالات ازمون نظام مهندسی - نقشه برداری - پایه 3 - ابان ماه - 1393

راه اندازی قطارهای برنامه ای از مسیر چین به کارخانه سایپای کاشان

2 هزار و 300 تن گندم با قیمت تضمینی معامله شد

7000 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام لرستان نیاز است

فراز قیمت های کاذب را می شکند

فعالیت 2 هزار سمن جوانان درکشور

حضور رای اندیش شرق در نمایشگاه الکامپ

در زمان خرید یک اتومبیل چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

سوالات ازمون نظام مهندسی - نقشه برداری - پایه 3 - خرداد ماه - 1389

سوالات ازمون نظام مهندسی - معماری - جزییات اجرایی ساختمان (معماری - اجرا) - پایه 3 - ابان ماه - 1393

خشکسالی و کمبود منابع مالی دو چالش صنعت آب و برق

حبس سپرده مردم در بخش مسکن

طرح توسعه پایدار آب در کشور اجرا می شود

حبس سپرده مردم در بخش مسکن

بهره برداری از 56 طرح بهزیستی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

آخرین وضعیت عرضه اقلام اساسی/ عدس ارزان شد

خام فروشی در صنایع معدنی حذف می شود

کشت ماده مخدر «گل» درگلدان های خانگی

اجرای طرح شناسایی خانه به خانه انشعاب غیر مجاز درکالوس

معاملات 24.5 میلیاردی سهام در بورس سمنان

مدیران برای واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی مقاومت نکنند

استاندار:موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاری در لرستان باید برداشته شود

اجرای طرح شناسایی انشعابهای غیر مجاز درکالوس+فیلم

تویوتا کمری 2018 در برابر هوندا آکورد 2018؛ رویارویی دوسبک طراحی سدان های خانوادگی

پسماندمعضل60ساله درقائمشهر

پروژه پل قدس اردبیل تأخیر ندارد

تویوتا کمری 2018 در برابر هوندا آکورد 2018؛ رویارویی دوسبک طراحی سدان های خانوادگی

کاهش 25 درصدی صادرات فرش دست باف اصفهان/ برخی قوانین مانع اشتغال است

مدیریت جدید بازار کنزالمال معرفی شد

نرخ بیکاری استان عدد بالایی است و پذیرفتنی نیست

ثبت نام بیش از 8 هزار نفر درهجدهمین مسابقات ملی مهارت

پورمحمدی: مرگ آتنا غم بار و نگران کننده است

تشکیل کمیته مشترک مجمع نمایندگان تهران و وزارت تعاون برای موضوع اشتغال و آسیب های اجتماعی

برای خرید خودرو کوپه چقدر باید هزینه کرد؟ + جدول قیمت

مظنه قیمت برخی خودروهای محبوب داخلی

استاندار:موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاری در لرستان باید برداشته شود

افزایش سرویس دهی خط7مترو

کرمانشاه شاهد بزرگترین ایستگاه راه آهن غرب کشور می شود

مجتمع تولید خوراک آبزیان در پلدختر ایجاد می شود

طرح استحصال آب باران با کمک سازه های آبی در کشور اجرایی می شود

کمیته امداد گاوداری پنج هزار راسی در منطقه آزاد ماکو احداث می کند

افزایش 35 درصدی حقوق کارکنان بهزیستی دولت استخدام جدید ندارد

کنترل اعتیاد در قشر زنان در دستور کار افزایش 30 درصدی اعتبار صندوق کارآفرینی

آب شرب اهواز پاسخگوی نیاز مردم نیست کاهش 37 درصدی آورد کارون

کاهش 37 درصدی آورد رودخانه کارون

نگرانی همیشگی لرستانیها

کاهش 37 درصدی آورد رودخانه کارون

ناگفته‎های وزیر صنعت از تعطیلی ارج، آزمایش و داروگر

معاون وزیر کشاورزی: 115 هزار هکتار از اراضی شالیزاری کشور کاسته می شود

پرداخت 1370 مورد تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان کردستانی

راه برون رفت از مشکلات فراهم کردن بستر برای سرمایه گذاری است دو راهکار برای رهایی از اقتصاد نفتی

تولید اسید سولفوریک

افزایش 35 درصدی حقوق کارکنان بهزیستی/ دولت استخدام جدید ندارد

کمیته امداد گاوداری پنج هزار راسی در منطقه آزاد ماکو احداث می کند

ناوگان فرسوده باری کشور نوسازی می شود

افزایش حجم و ارزش معاملات آتی سکه

نابودی بیش از چهار میلیون نخل در آبادان و خرمشهر

ناگفته‎های وزیر صنعت از تعطیلی ارج، آزمایش و داروگر

آب شرب اهواز پاسخگوی نیاز مردم نیست/ کاهش 37 درصدی آورد کارون

استاندار: توسعه متوازن گلستان در صنعت، گردشگری و کشاورزی است

معاون وزیر کشاورزی: 115 هزار هکتار از اراضی شالیزاری کشور کاسته می شود

حساب های بانکی معادن آذربایجان شرقی باید در استان فعال باشند

27 درصد از مالیات بر ارزش افزوده به بودجه ورزش اختصاص یافت

اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره برآورد حجم قاچاق سالانه کالا در کشور

افزایش 36 درصدی زائران خانه خدا در سال 96/اعزام حجاج از 20فرودگاه

کردستان در مسیر توسعه صنعتی قرار گرفته صنایع پیشران تولید در حال شکل گیری است

2 هزار و 300 تن گندم با قیمت تضمینی معامله شد

خشکسالی و کمبود منابع مالی دو چالش صنعت آب و برق

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان: بدنبال رشد 4 برابری گردشگری هستیم

طرز تهیه نان خامه ای

ساماندهی خدمات ساختمانی از ضروریات اشتغال زایی در بخش مسکن است

استخدام کارشناس تعالی و ارزیابی عملکرد درشرکتی معتبر

کشف میلیون ها تومان ارز قاچاق در 2 فرودگاه

نابودی بیش از چهار میلیون نخل در آبادان و خرمشهر

کردستان در مسیر توسعه صنعتی قرار گرفته/ صنایع پیشران تولید در حال شکل گیری است

کشف میلیون ها تومان ارز قاچاق در 2 فرودگاه

خودرو ساز برترجهانی از دیروز تا امروز

پرداخت 1370 مورد تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان کردستانی

راه برون رفت از مشکلات فراهم کردن بستر برای سرمایه گذاری است/ دو راهکار برای رهایی از اقتصاد نفتی

حقوق کارکنان بهزیستی افزایش می یابد

روایت قطری ها از میوه های ارزان ایرانی

اخبار کوتاه از کردستان

امضای موافقت نامه اجرای طرح ملی تولید پوشاک در مناطق روستایی گیلان

نماینده مجلس:آموزش و توانمند سازی از مؤلفه های اصلی توسعه انسانی است

کثرت استعلامات عامل بازدارنده برای سرمایه گذاری در خوزستان لزوم بازنگری در جلسات شورای اشتغال

کشت مخدر «گل» درگلدان های خانگی!

راه اندازی قطارهای برنامه ای از مسیر چین به کارخانه سایپای کاشان

روایت قطری ها از میوه های ارزان ایرانی

2300 تن گندم در قالب طرح قیمت تضمینی روی تابلو بورس کالا رفت

7 نکته درباره توزیع مواد مخدر دولتی بعد از 40 سال

افتتاح کلینیک تخصصی دندانپزشکی و فیزیوتراپی جوادالائمه(ع)+فیلم

کثرت استعلامات عامل بازدارنده برای سرمایه گذاری در خوزستان /لزوم بازنگری در جلسات شورای اشتغال

رونمایی مرسدس بنز از آف رود بی نظیر کلاس E +تصاویر

براساس معاملات بازار؛ افزایش لاک پشتی قیمت سکه/ دلار سه هزار و 786 تومان

پیش فروش پلکانی محصولات ایران خودرو به همراه هدایای فروش تعهدی

دولت اسپانیا به کاتالونیا در زمینه قطع بخشی از بودجه این ایالت هشدار داد

فروش گاز مایع برای نخستین بار در بازارچه مرزی ماهیرود سربیشه آغاز شد

اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره حجم قاچاق کالا

برگزاری مانور دور میزی کمیته بحران در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

گزارش//فعالیت بزرگترین کارخانه تولید رویه درب ملامینه منطقه در اردبیل

بیش از 20 میلیارد ریال برای تکمیل پیست دوچرخه سواری کرمان اختصاص یافت

علی ربیعی مطرح کرد: کنترل اعتیاد در قشر زنان در دستور کار/ افزایش 30 درصدی اعتبار صندوق کارآفرینی

امضای موافقت نامه اجرای طرح ملی تولید پوشاک در مناطق روستایی گیلان

اخبار کوتاه از کردستان

سوالات ازمون نظام مهندسی - نقشه برداری - پایه 3 - اسفند ماه - 1391

سرپرست جدید گردشگری کشور معرفی شد

سوالات ازمون نظام مهندسی - معماری - جزییات اجرایی ساختمان (معماری - اجرا) - پایه 3 - اذر ماه - 1388

مردم؛ در انتظار وعده و وعیدها

مردم؛ در انتظار وعده و وعیدها