مطالب مرتبط:
وحید حاج عربی: چند پیشنهاد دارم و فعلا درحال بررسی آنها هستم
تجلیل از حجت الاسلام و المسلمین حاج اسدالله مقدم در روز فرهنگ
پایان مرمت حمام تاریخی حاج شهبازخان کرمانشاه/مرمت 330 میلیون تومانی
جشنواره خاطرات حاج حسین همدانی همزمان با «حبیب حرم» برگزار می شود
اثر مشترک حسین ذوالفقاری و بهنام قاسم خانی آلبوم خیال چشم با صدای فاروق کسمایی منتشر شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 21:422017-07-17سياسي

مثلث مطرح کرد: منطقه قدرتمند با حاج قاسم


بامداد  قدرت اول آیا پیروزی های بزرگ منطقه ای ما در عراق و سوریه و وضعیت این روزهای داعش مرهون مذاکرات است یا رشادت های مدافعان حرم به فرماندهی سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی ؟ آنچه که حسن روحانی در مورد منطقه قدرتمند می گوید چه مبنایی دارد ؟ واقعیت .

- بامداد  قدرت اول آیا پیروزی های بزرگ منطقه ای ما در عراق و سوریه و وضعیت این روزهای داعش مرهون مذاکرات است یا رشادت های مدافعان حرم به فرماندهی سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی ؟ آنچه که حسن روحانی در مورد منطقه قدرتمند می گوید چه مبنایی دارد ؟ واقعیت این است که منطقه قدرتمند، منطقه ای است که در آن خبری از داعش و گروه های رادیکال مورد حمایت عربستان نباشد موضوعی که مورد نظر ایران و فرمانده ارشد ایران در منطقه حاج قاسم سلیمانی است.

یک اظهارنظر غیر منتظره دیگر از حسن روحانی جنجالی تازه پدید آورده است.

جنجالی که البته پشت آن می توان اهداف بلند مدتی را یافت که گویا برخی مشاوران و صاحبان نظر در دولت آن را دنبال می کنند.

مدلی راهبردی در سیاست خارجی که البته تعارضات فراوانی دارد هم با سیاست های اصولی جمهوری اسلامی و هم البته در مقابل تمام تلاش هایی است که در این چند سال صورت گرفته است.

ماجرا از این قرار است که حسن روحانی گفته: به جای قوی ترین کشور منطقه شدن، باید در پی قوی تر شدن منطقه خود باشیم.

قوی ترین کشور در منطقه نباید به عنوان هدف اول دنبال شود، بلکه باید منطقه قوی تر مد نظر ما باشد، نه اینکه در رقابت های منطقه ای یک کشور بخواهد در برابر کشورهای دیگر منطقه قد علم کند و قدرت خود را به رخ بکشاند و تفرقه و شکاف را بیشتر کند.

ما عضو یک خانواده در منطقه مهم خاورمیانه و غرب آسیا هستیم که نمی توانیم از هم فاصله بگیریم.

در یک خانواده قوی است که یک جمع می تواند خوب زندگی کند و نباید چنین باشد که تنها یک فرد در جمع خانواده قوی بوده و بقیه ضعیف باشند.

امروز باید به فکر منطقه قوی و قوی تر باشیم و بایستی رقابت های مخرب و نابجا را کنار گذاشت.

شعله جنگ ها و رقابت های منطقه ای نه تنها در دنیای سیاست مخرب است بلکه طبیعت را نیز تحت تاثیر قرار داده و گرد و غبار را هم فراگیر خواهد کرد.

اگر داعش و بقیه گروه های تروریستی در عراق و سوریه به تخریب ساختمان ها، مزارع و کشتن انسان های بی گناه می پردازند در این صورت کشاورزی آباد منطقه به بیابان تبدیل خواهد شد که از گرد و غبار آن مردم منطقه دچار رنج و مشکل خواهند شد.

تروریسم به عنوان یک معضل در منطقه محسوب می شود و به عنوان یک میکروب مسری است که همه منطقه را فرا می گیرد، بنابراین هر قدرت و ابرقدرتی که تصور کند، تروریسم می تواند به عنوان ابزاری برای پیشبرد اهداف منطقه ای و جهانی اش باشد، کاملا در اشتباه است و تروریسم به عنوان یک معضل دامن همه را فرا خواهد گرفت، مگر آنکه همه دست به دست هم داده و این معضل بزرگ را ریشه کن سازیم.

هیچ سیاستی در منطقه و خاورمیانه به جز سیاست برد – برد موفق نخواهد بود و اگر کسی تصور کند تنها می تواند منافع خود را با ضایع کردن منافع دیگران تأمین کند، در اشتباه است ولو این کشور، آمریکا باشد.

در دنیای امروز هر کشوری که تصور کند می تواند به منافع سایر کشورها صدمه بزند و در مقابل منافع خود را محفوظ دارد در خطاست.

کسانی که اهل تحلیل اند و به تفکرات حسن روحانی آشنا هستند این اظهارات را به معنای تلاش برای ایجاد یک برجام منطقه ای دانسته اند.

منظور از برجام منطقه ای چیست؟ تعریف مجمل و سرراست از این ماجرا این است که به زعم خط دهندگان و ترویج دهندگان آن، تجربه مذاکرات هسته ای ایران با 1+5 و انعقاد و اجرای قرارداد موسوم به برجام، تجربه ای موفق و دستاورد خوب دولت یازدهم بوده که باید در حوزه های دیگر، از جمله حل و فصل مسائل منطقه ای جمهوری اسلامی با رقبا و دشمنان منطقه ای اش هم به کار گرفته شود.

طبق این فرضیه، نه تنها منطقی و بدیهی است که این تجربه موفق در حوزه های غیرهسته ای (منطقه ای، موشکی، حقوق بشر) استمرار یابد که اصولا برای اینکه ثمرات واقعی همان برجام هسته ای و اصلا آفتاب درخشان برجام بر سر مردم ایران متجلی شود، ضروری است که برجام های دیگر هم کلید زده شود.

لیکن باید گفت که مگر نه اینکه بر مبنای منطق ساده دو دوتا، چهارتا ، و اصل بدیهی هزینه-فایده ، اگر قصد تکرار یک تجربه (آزموده را آزمودن) در حوزه های دیگر وجود دارد، ابتدا باید بیلان کاربرد اولیه آن تجربه به نحو روشن و بی ابهامی، مثبت و همراه با آورده و منفعت باشد.

حال این سینه چاکان خودجوش برجام منطقه ای، و آنها که از پشت صحنه این موج را در فضای مجازی به جوش آورده اند، باید صریح و روشن پاسخ دهند که برجام هسته ای کدام دستاورد ملموس و عینی را به دنبال داشته است؟ تحریم ها را پایان داده است؟ مبادلات بانکی را تسهیل کرده است؟ سرمایه گذاری خارجی؟ بالا رفتن اعتبار گذرنامه؟ یا دور شدن سایه جنگ؟ اینها باید پاسخ دهند که در برابر امتیازات نقدی که به تعجیل برای به اصطلاح اعتماد سازی (بدبینان البته آن تعجیل را برای قرار دادن نظام در عمل انجام شده دانستند) بر سر هسته ای دادند، در برابر اورانیوم 20 درصدی که به خارج فرستادند، در برابر باز کردن اجزای برنامه هسته ای، در برابر پذیرش سخت ترین سیستم های نظارتی، در برابر بتن ریزی در قلب راکتور و& چه چیزی جز لبخند و عکس یادگاری و قدم زدن بعد از ناهار در کنار دریاچه ژنو نصیب ملت شده است؟ در تضاد با سند چشم انداز نکته اما این است که قدرت اول منطقه ای شدن جزو اهداف روشن سند بالادستی چشم انداز 20 ساله کشور است.

در ابتدای این سند آمده است؛ با اتکال به قدرت لایزال الهی و در پرتو ایمان و عزم ملی و کوشش برنامه ریزی شده و مدبرانه جمعی و در مسیر تحقق آرمان ها و اصول قانون اساسی ، در چشم انداز بیست ساله، ایران کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه با هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و موثر در روابط بین الملل& الهام بخش، فعال و موثر در جهان اسلام با تحکیم الگوی مردم سالاری دینی، توسعه کارآمد، جامعه اخلاقی، نواندیشی و پویایی فکری و اجتماعی، تاثیرگذار بر همگرایی اسلامی و منطقه ای براساس تعالیم اسلامی و اندیشه های امام خمینی(ره).

دارای تعامل سازنده و موثر با جهان بر اساس اصول عزت، حکمت و مصلحت.

از این منظر باید گفت قدرت اول منطقه ای بودن یک انتخاب نیست که دولت ها بتوانند آن را دنبال کرده یا کنار بگذارند بلکه یک الزام کلی و قطعی است.

رییس جمهور در ابتدای این اظهارات خود با بیان این جمله که بنده قبلا هم در بحث دیگری گفته ام& در واقع از طرح منطقه ای قوی به جای قدرت منطقه ای به عنوان زیر ساخت راهبرد منطقه ای خود که قبلا از آن با عنوان برجام منطقه ای و با کلید واژه برجام یک و دو& یاد می کرد رونمایی کرده است .

واقعیت آن است که رییس جمهور و تیم مشاورانش در بیش از یک سال گذشته مدام در مطبوعات و رسانه های خود لزوم کوتاه آمدن از سیاست های انقلابی ایران در منطقه، کاهش حمایت از متحدان استراتژیک منطقه ای و گفت وگوی بی پشتوانه با کشورهای مرتجع منطقه را ترویج می کنند.

در چنین رویکردی حتی مذاکره بر سر خطوط قرمز ایران نیز توجیه می شوند.

اگر در جایی خواسته شیخ نشین های خلیج فارس برای عادی سازی روابط با ایران دست کشیدن کشور از مالکیت جزایر سه گانه خلیج فارس باشد، می توان مدل برجام را در این زمینه پیاده کرد.

مدافعان چنین طرحی بر لزوم شروع مدل مذاکرات برجام در منطقه با کشوری مانند عربستان سعودی اصرار می ورزند و با پررنگ جلو%
کلید واژه ها: منطقه - حاج قاسم سلیمانی - حسن روحانی - قاسم سلیمانی - حاج قاسم - قدرتمند - روحانی - خانواده - سلیمانی - گرد و غبار - کشور - داعش - گروه های تروریستی - قاسم - بزرگ - اسلام - سوریه - قوی ترین - مذاکرات - جمهوری اسلامی - واقعیت - عراق - سیاست خارجی - سردار - ایران - غیر منتظره - خاورمیانه - صورت - ساختمان - تروریسم

آخرین اخبار سرویس:
این خیار عجیب در آفریقا پیدا می شود+ عکس

لزوم حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی

ازدواج نمی کنم چون پول ندارم!

صادرات میوه و تره بار بدون شناسنامه ممنوع می شود

افزایش وزن 35 کیلویی خانم بازیگر بعد از گذاشتن بالن معده

ازدواج نمی کنم چون می خواهم درس بخوانم!

بندهای 26، 28 و 29 برجام با قانون جدید تحریمی آمریکا نقض شد/ ایران پاسخ قاطعی به آمریکا خواهد داد

دادستان کل کشور:
 نظارت های سیستمی بر دادسراها را به جریان انداخته ایم/ بسیاری از مردم از نحوه برخورد در دستگاه های مختلف راضی نیستند

استخدام مسئول تشریفات و مراسم آقا در شیراز

شفاف‎سازی زنگنه به عمر دولت یازدهم قد می ‎دهد؟

پیوست فرهنگی برای تمام فعالیت های سازمان های آذربایجان شرقی طراحی شود

پیام وزیر آموزش و پرورش به المپیاد جهانی کامپیوتر 2017: توسعه جوامع با بالا رفتن از پله های دانش میسر است

فدریکا موگرینی، 14 مرداد در تهران

نمایشگاه شهدای نماز جمعه چهارمحال و بختیاری

قرآن کریم دین را یکی از فطرت های انسان می داند

مهدی شاه حسینی یکی از عوامل خندوانه در کنار همسر و دخترش

شهید صیاد شیرازی قهرمان بی بدیل عملیات مرصاد بود

محفل انس با قرآ ن به همت مؤسسه منهاج برگزار شد

کارنامه درخشان زنگنه از مجلس نمره بالایی دریافت کرده است /شبهه ‎ای در امضاها وجود ندارد

عملیات مرصاد نمونه ای روشن از بصیرت مردم انقلابی ایران بود

تشکیل مجمع قرآنیان راهکار موثر در توسعه فعالیت های قرآنی

دادستان عمومی و انقلاب بویین زهرا معرفی شد

برگزاری آزمون تفسیر نور ویژه روحانیان مستقر بیله سوار

تابعیت اضافه کسانی که می خواهند مسئولیت بگیرند بررسی می شود/ باید آمریکا را مجبور به انجام تعهداتش کنیم

رییسی: بیگانگان گرهی از مشکلات کشور را باز نخواهند کرد/ برخی از بدنه آستان قدس رضوی می گفتند که فقرا و محرومان را بد عادت نکنید!

یک مداحی متفاوت با موضوع دختران مسلمان ایرانی

سرعت گیرهای غیراستاندارد استان اردبیل حذف می شود

توضیحات اتاق عملیات مقاومت پس از پیروزی عرسال

تاکید بر پایبندی به گفتمان مورد اقبال مردم در انتخابات

افزایش 80 درصدی بودجه شهرستان رشت تعامل و تجلیل از خبرنگاران توسط روسای ادارات

برگزاری جلسه اعضای فراکسیون مستقلین ولایی با رییس جمهور

عکس/ علی دایی و همسرش در کنسرت

تجلیل از مدافعان حرم، موجب احیای ارزش های دینی می شود

عکس/ سالگرد ازدواج «اسطوره پرسپولیس» و همسرش!

اتفاق نظر مجلس و وزارت امورخارجه برای اقدام متقابل با آمریکا

عکس تازه از «سام درخشانی» و همسرش

مطلوب نبودن بهداشت آب شرب روستاهای اردبیل

توضیحات کمیته امداد در مورد انتشار یک خبر

خیار مدل آفریقایی! + عکس

آیین بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد تأسیس جهاددانشگاهی برگزار می شود

واردات برنج در فصل برداشت به نفع تولیدات خارجی است

معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح با خانواده شهدای مدافع حرم دیدار و گفت وگو کرد

ترامپ: برکناری رییس دفتر با توییتر

سعید جلیلی: تحریم های جدید، نقض برجام آشکار و قطعنامه 2231 است

دومین جشنواره سراسری اقتصاد و فرهنگ روستا در اراک برگزار می شود

همایش تکریم امامزاده موسی مبرقع

حکم جالب قاضی برای بهره بردار غیرمجاز چاه آب

بزرگ ترین مرکز پرورش ببر در جهان + فیلم

روایت صالحی از یک سفر بی موقع احمدی نژاد

قائم مقام شورای تبلیغات اسلامی: عملکرد این شورا جناحی نیست

شهدا به آزادمردان جهان درس عزت و سعادتمندی آموختند

قلب نهنگ را دیده بودید؟! + عکس

تصمیمات هیات تجدیدنظر شورای رقابت معطل امضای رییس جمهور

واکنش بازپرس پرونده بقایی به ادعاهای معاون احمدی نژاد

استخدام کارشناس بازرگانی رشته(برق،کامپیوتر،مدیریت بازرگانی)

اعتماد به فضای کسب و کار ترکیه افزایش یافت

قاضی: اینها سر مسئولان نظام کلاه گذاشتند

6 هزار قاچاقچی موادمخدر محبوس در زندان های کشور

قانون چک و کاربرد ان در بانک

بعداز تکذیب چینش کابینه با نظر رهبری، چه خواهند کرد؟

آیت الله خاتمی: "نفوذ" یعنی ترویج اندیشه "ما نمی توانیم" در کشور/ تهدیدات فضای مجازی بسیار خطرناک تر از جنگ سخت است

لاله افتخاری: شبکه نمایش خانگی زمینه ای برای زیر پا گذاشتن خطوط قرمز نشود

سردار عبداللهی با خانواده های شهدای مدافع حرم دیدار کرد

عکس/ اقامه نماز جمعه توسط فلسطینی ها در قدس

کامران تفتی با«وقتشه» از فردا روی آنتن شبکه نسیم/ اولین شوی تلویزیونی درباره ازدواج

نجفی را شهردار جدید تهران بدانید

مدیا کاشیگر درگذشت

«معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح با خانواده شهدا مدافع حرم دیدار و گفت وگو کرد»

سازش 14 پرونده مالی و آزادی 2 محکوم زندانی تنها در یک روز

معارفه فرمانده مرکز آموزشی 01 برگزار شد

بسیاری از مردم از نحوه برخورد در دستگاه های مختلف راضی نیستند

موزه دارآباد تخصصی تر می شود

خیز بلند ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای محرومیت زدایی از استان لرستان

«مسیب زاده» آیینه همت و چمران بود/ حین ماموریت در سوریه تلفنی برای خانواده اش لطیفه می گفت

حجاب برای زنان مصونیت است

اطلاعیه وزارت کشور درباره برگزاری انتخابات نمایندگان احزاب در کمیسیون ماده 10 احزاب

افزایش 80 درصدی بودجه شهرستان رشت/ تعامل و تجلیل از خبرنگاران توسط روسای ادارات

مصوبه اخیر کنگره آمریکا نقض آشکار برجام است/هدف دشمن ایجاد شکاف اجتماعی و دودستگی در کشور است

رییس کمیسیون عمران مجلس خبر داد کمک به اشتغال روستاییان با بهره گیری از صندوق توسعه ملی

نظارت های سیستمی بر دادسرا ها را به جریان انداخته ایم/ بسیاری از مردم از نحوه برخورد در دستگاه های مختلف راضی نیستند

نظر جلیلی درباره فایده برجام

ایجاد فضای شاد علمی و دینی خواسته های دکتر ولایتی و دکتر رهبر است

طرح آیت الله سیستانی برای حل اختلافات شیعه و سنی

حضور رؤسای مجالس برخی کشورها در مراسم تحلیف روحانی

خطردفن زباله شهرهای کشور را تهدید می کند

استخدام وکیل مجرب جهت همکاری با شرکت

اعلام زمان نتیجه کنکور96

فراخوان تکمیل ظرفیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

عراقچی: نقض برجام صورت گرفت است

استخدام گالری آرایشی بهداشتی در سیتی سنتر سپاهانشهر

توصیه ثبت احوال به مردم درباره کارت ملی هوشمند

حمایت بیمه سلامت از خدمات پرستاری در منزل/اشکال در نظام پرداخت به گروه های پزشکی

جریمه آمازون به علت نقض تحریم های ایران؟

بالگرد آمریکایی بار دیگر به شناورهای سپاه‎ نزدیک شد

یاشار سلطانی و احمد حکیمی پور به دادگاه می روند

استخدام منشی خانم یا آقا جهت کار با کامپیوتر و حسابداری در اصفهان

موانع بر سر راه معلولان باید از بین بروند

استخدام منشی پاره وقت خانم با فن بیان قوی در اصفهان

مدیا کاشیگر درگذشت

جلیلی: تحریم های هسته ای جدید امریکا، نقض آشکار برجام است

استخدام نگهبان جهت کارخانه مواد غذایی در شیراز

انتقادات از عارف به اوج رسید

نارضایتی مردم از نحوه برخورد در دستگاه های مختلف

پیام تسلیت سیدحسن خمینی به علی اکبر محتشمی پور

عقلانیت و منطق در تفکر انقلابی نهفته است/ «آتش به اختیار» ترجمان امر به معروف و نهی از منکر است

رییس سازمان هواپیمایی کشوری: کمبود کادر پرواز و خلبان در کشور نداریم

حلقه های فامیلی برتر تهران معرفی و تجلیل می شوند

نظارت های سیستمی بر دادسراها را به جریان انداخته ایم/ بسیاری از مردم از نحوه برخورد در دستگاه های مختلف راضی نیستند 

در غیاب وزیر آموزش و پرورش المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 در تهران آغاز شد

خصوصی سازی به معنای واقعی در کشور اتفاق نیفتاده/ مردم مزه واقعی خصوصی سازی را نچشیده اند

موسوی بلده: لفظ استاد آفتی برای درجا زدن قاریان جوان/ لطافت تلاوت طنطاوی را هیچ قاری قرآنی نداشت/ نفوذ سلفی ها تلاوت مصر را به عقب می برد

اعزام خانواده های محروم جنوب کرمان به زیارت امام رضا

مجتمع گردشگری امامزاده موسی مبرقع(ع) در قم ایجاد می شود

چالش های سیاسی پیش روی فارک برای آغاز مسیری جدید

ایجاد فضای شاد علمی و دینی خواسته های دکتر ولایتی و دکتر رهبر است

مستند زندگی سید آزادگان تولید می شود

فرمانده جدید مرکز آموزش 03 معرفی شد

سیدهادی خامنه ای به حجت الاسلام محتشمی پور تسلیت گفت

سهم زنان در دولت یازدهم «حرف» و دیگر هیچ

مدافع سابق پرسپولیس پدر شد + عکس

نظارت های سیستمی بر دادسرا ها را به جریان انداخته ایم/ بسیاری از مردم از نحوه برخورد در دستگاه های مختلف راضی نیستند

سردار سلیمانی محبوب ترین شخصیت در ایران

توصیه ثبت احوال به مردم درباره کارت ملی هوشمند

حجت الاسلام منتظری؛ مردم از نحوه برخورد در دستگاه های دولتی راضی نیستند

تصویب کلیات طرح مقابله با اقدامات آمریکا در کمیسیون امنیت ملی مجلس

دادستان کل کشور: نظارت های سیستمی بر دادسراها را به جریان انداخته ایم/ بسیاری از مردم از نحوه برخورد در دستگاه های مختلف راضی نیستند

وزیر کشور: برخی دستگاه ها برای واگذاری اختیارات مقاومت می کنند

زیارت امامزادگان سرچشمه برکات دنیوی و اخروی در زندگی انسان هاست/ امامزادگان به قطب های فرهنگی و دینی تبدیل شوند

تمرین مقابله باگروهک ها تروریستی توسط تیپ 364 نزاجا

برگی از تاریخ/ به مناسبت 5 ذی القعده سید بن طاووس، مبدع جشن تکلیف در 8 قرن پیش

توسعه زیست بوم نوآوری در نشست هم اندیشی مراکز نوآوری دانشگاهی

کاروان «زیرسایه خورشید» به اصفهان می رسد

معاون پارلمانی رییس جمهور مصاحبه ای با سایت «نماینده» نداشته است

طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا جلوی اقدامات بی ثبات کننده در منطقه را می گیرد

عملیات دانکرک به روایت کریستوفر نولان / فروش دانکرک از 130 میلیون دلار گذشت (+فیلم)

ضرورت الکترونیکی شدن مدیریت منابع انسانی در وزارت بهداشت

تصاویری از شیطنت ها و ژست های کمیک یوسف تیموری و پسرش در اکران پا تو کفش من نکن

ضرورت الکترونیکی شدن مدیریت منابع انسانی در وزارت بهداشت

اختصاص 146میلیارد تومان اعتبار به مناطق محروم و مرزی

مراسم ترحیم مادر حجت الاسلام محتشمی فردا برگزار می شود

قاضی مقیسه: اگر شمس و فلاح نبودند کسی زنجانی را نمی شناخت/ نماینده دادستان: شمس قبول دارد به نمایندگی از شرکت ایزو با فال قرارداد بسته و نفت را فروخته است

راه حل مواجهه با تحریم جدید آمریکا

کشف شکل تازه ای از استودان های زرتشتی در برج خاموشی ترک آباد یزد

عراقچی: تا نقض فاحش برجام فاصله داریم/آمریکا بندهای 26، 28و 29 برجام را نقض کرده است

ازدواج کودکان پیامد فقر فرهنگی و اقتصادی

استخدام فروشگاه کفش زنانه در اصفهان

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می زنند؟

واکنش بازپرس به ادعاهای بقایی: تحت تاثیر رجزخوانی ها قرار نمی گیریم/هیچ صحبتی در مورد اتهام فریدون رد و بدل نشده است

استخدام کارگر ساده آقا با سرویس در اصفهان

نقش حداقلی وزارت بهداشت درترکیب شورای عالی بیمه

استخدام تعدادی راننده مجرب جهت آمبولانس در شیراز

استخدام منشی خانم جهت دکوراسیون داخلی

روایت سعید جلیلی از چرایی نقض برجام از سوی آمریکا

دنیای کودکان را محدود نکنیم/ روایتی از یک دخالتِ مادرانه

شبانه روزی شدن دو خطوط مترو تهران!

بیماری که با اضطراب اجتماعی اشتباه گرفته می شود

خانم بازیگر مشهور مهمان امشب مجموعه "دورهمی" شد+ عکس

خبر خوش برای یاشار سلطانی ؛ نامه سازمان بازرسی محرمانه نبود

جانشین عراقچی در سازمان بورس معرفی شد

ترامپ وضعیت فوق العاده در برابر لبنان را تمدید کرد

نگاهی به تاثیرات قسمت هفتم سریال «بازی تاج و تخت» بر صنعت مد و فشن

بانک اطلاعاتی اتباع خارجی در سمنان ایجاد می شود

یادواره شهدای بسیج مسجد لولاگر تهران برگزار می شود

معاون هماهنگ کننده ستادکل نیروهای مسلح با خانواده شهدای مدافع حرم دیدار کرد

روح قرآن، تدبر و تفکر است؛ نه ادای صرف کلمات + عکس

فرمانده جدید تیپ 281 زرهی نزاجا منصوب شد

اولین دوره تربیت معلم نهج البلاغه در شهرکرد

جهاد دانشگاهی با تولید محصولات دانش بنیان می تواند از میزان وابستگی ها بکاهد

ایجاد فضای معنوی و فرهنگی در محیط واحد های دانشگاهی بسیارر ارزشمند و مفید است

آرایشگاه نظامی در فرودگاه

ظرفیت و توان فعالان قرآنی در اجرای برنامه ها به کار گرفته شود

آزاده نامداری؛ خانمی که دوست دارد «نامدار» باشد

عکس های سحر قریشی و مادرش در اکران مردمی پا تو کفش من نکن

آغاز کاوش های باستان شناسی و عملیات اجرایی مرمت چهارطاقی حسن آباد

ونزوئلا فردا شاهد انتخابات مناقشه آمیز مجلس موسسان

دیدار آهنگساز عبور با هموطنان خود/ علی قمصری در کرمان روی صحنه می رود

اطلاعیه ای درباره کابینه دوازدهم/دادگاه هفتم فساد نفتی/اقدام تحریک آمیز آمریکا در خلیج فارس ...

نظارت های سیستمی بر دادسرا ها را به جریان انداخته ایم

رفتار آمریکا در خلیج فارس می تواند "تبعات سنگینی" برای آنها داشته باشد

عراقچی: تحریم های جدید آمریکا هسته ای نیست اما نقض آشکار برجام است

ساختمان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی کلنگ زنی شد

مبارزه با فساد باید به عنوان یک اولویت ملی قرار داده شود

روایتی جذاب از مهدی باوران در «دخیل عشق»

1143 زائر اولی به زیارت امام رضا(ع) اعزام شدند

ششمین دوره مسابقات رهگیری هوایی پایان یافت

بهبود وضعیت راه های مواصلاتی، مطالبه به حق مردم است

استان اردبیل باید در جذب نقدینگی برای بازسازی عتبات عالیات نمونه کشوری باشد

قاضی مقیسه: اگر شمس و فلاح نبودند کسی زنجانی را نمی شناخت/ نماینده دادستان: شمس قبول دارد به نمایندگی از شرکت ایزو با فال قرارداد بسته و نفت را فروخته است

لیست احتمالی کابینه دوازدهم

لزوم کاهش ساعت کاری بانوان شاغل/عدم ازدواج بزرگترین تهدید جامعه

سوغات تکنولوژی، اعتیاد به فضای مجازی و بی نظمی فکری

عراقچی: تا نقض فاحش برجام فاصله داریم/ به قانون کنگره آمریکا پاسخ قاطع خواهیم داد

پیام تسلیت مدیرعامل بنیاد رودکی به فریدون شهبازیان

همه پروژه ها باید پیوست بانوان داشته باشد/ لزوم تسریع دراتاق های مادر و کودک

عراقچی: تا نقض فاحش برجام فاصله داریم

مدیا کاشیگر درگذشت

گفت وگو با چهره ای که احمدی نژاد را شهردار کرد: احمدی نژاد می خواهد به عوامل نظام بگوید شما من را اپوزیسیون کردید

حاشیه عجیب در خاکسپاری بنیتای 8 ماهه!/ کی درس عبرت میگیریم؟

پایان «نواز شریف»در پاکستان؛ شمشیری دولبه/ کودتای «قضایی» یا کودتای «نظامی»؟!

واکنش جلیلی به تحریم های جدید امریکا

مثلث مطرح کرد: منطقه قدرتمند با حاج قاسم

مثلث مطرح کرد: منطقه قدرتمند با حاج قاسم