مطالب مرتبط:
«شیرخوارگاه ها» به بخش خصوصی واگذار نمی شوند/ اعلام 2467 مورد «کودک آزاری» در سال 95
نعمت زاده: دیدگاه رقابت بخش دولتی با خصوصی را کنار بگذاریم
وزیر صنعت: رقابت با بخش خصوصی را کنار بگذاریم/ برای استفاده از مدیران کارآمد در خودروسازی ها پنبه در گوش گذاشته اند
افتتاح اولین تلفن ثابت بخش خصوصی
گرانی در سال 95 دامن کدام بخش ها را گرفت؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 18:222017-07-17اقتصادي

2467 مورد کودک آزاری در سال 95 / شیرخوارگاه ها به بخش خصوصی واگذار نمی شوند


مدیرکل بهزیستی استان تهران از 2467 مورد کودک آزاری در استان تهران طی یک سال گذشته خبر داد.

- / اصغر باقری در نشست خبری امروز خود که به مناسبت هفته بهزیستی در محل بهزیستی استان تهران برگزار شد، گفت: طی سال گذشته سه میلیون و 700 نفر از خدمات سازمان بهزیستی استان تهران بهره مند شدند که سه میلیون و 200 نفر آن ها از آحاد جامعه بودند و 450 هزار نفر نیز خدمات مداخله ای دریافت کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 2450 مرکز به عنوان شرکای اجتماعی بهزیستی از ما مجوز دریافت کرده اند و سازمان بهزیستی نیز بر عملکرد آن ها نظارت می کند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی در جامعه بسیار کم شده است، گفت: امروز جامعه نسبت به مسئولیت خود کم اطلاع است تا جایی که اگر معلول نابینایی بخواهد در خیابان تردد کند مردم گمان می کنند که او متکدی است و به وی نگاه صدقه ای دارند؛ در حالیکه این نوع نگاه زیبنده نیست.

باقری در ادامه مناسب سازی معابر و اماکن شهری را به عنوان اولین نیاز معلولان برشمرد و گفت: آرزوی دیرینه ای داریم که رمپی در ساختمان ها زده شود و یا خط های سفید خیابان به جوی های بدون پل نرسند.

باید ذهن ها را در جامعه نسبت به معلولان مناسب سازی کنیم وی ادامه داد: در حال حاضر مواردی داریم که افراد، معلول خود را پنهان می کنند و گمان می کنند اگر جامعه بفهمد که خانواده آن ها دارای فرد معلول است با آن ها برخورد بدی خواهد شد که در این حوزه نیاز است مناسب سازی ذهن در کشور صورت گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه با بیان اینکه هم اکنون چیزی به نام شیرخوارگاه در دنیا وجود ندارد و در سایر کشورها برای نگهداری کوکان بی سرپرست افراد ثبت نام می کنند گفت: این موضوعات در جامعه ما خاک خورده است.

باقری ادامه داد: بهزیستی در بحث پیشگیری از معلولیت ها سازمانی مداخله گر و غیربیمه ای است اما ناکارآمدی سایر دستگاه ها هم بر گردن ما می افتد به طوری که اگر بیکاری در جامعه افزایش یابد دامن جامعه هدف ما را می گیرد.

باقری در ادامه با بیان اینکه بیش از 98 هزار نفر طی سال گذشته از خدمات پیشگیری از معلولیت بهره مند شدند، تصریح کرد: این خدمات در جهت پیشگیری از نابینایی، ناشنوایی، مشاوره ژنتیک و.

به آن ها ارائه می شود به طوری که 477 هزار کودک طی سال گذشته در طرح غربالگری نابینایی شرکت کردند.

88 هزار نفر غربالگری شنوایی شدند و 23 هزار زوج نیز آموزش مشاوره ای ژنتیک را دریافت کردند.

انتقاد از کم کاری وزارت بهداشت در بحث مشاوره ژنتیک با سازمان بهزیستی مداخله ای در وظایف وزارت بهداشت نداریم مدیرکل بهزیستی استان تهران بر کم کاری وزارت بهداشت در بحث مشاوره ژنتیک با سازمان بهزیستی انتقاد کرد و گفت: وزارت بهداشت به دنبال آزمایش تالاسمی قبل از ازدواج است اما بهزیستی به بررسی شجره و مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج تأکید دارد.

این وزارتخانه فکر می کند که بهزیستی می خواهد در کار آن ها مداخله کند تا جایی که هر چه تلاش کرده ایم به جایی نرسیدیم، در حالی که راه اندازی مراکز مشاوره ژنتیک توسط بهزیستی در برنامه ششم توسعه آمده و قانون این اجازه را به ما داده است و ما کاری با روند درمانی در این زمینه نداریم و در وظایف وزارت بهداشت مداخله نمی کنیم.

باقری در ادامه با بیان اینکه 2127 کودک طی سال گذشته در 22 مهد کودک آموزش پیشگیری از اعتیاد دریافت کرده اند، گفت: 306 هزار نفر نیز طی یک سال گذشته در محلات روستایی و شهری با همکاری 88 NGO خدمات پیشگیری از اعتیاد را دریافت کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه 324 هزار نفر در آگاه سازی پیشگیری از اعتیاد مشارکت داشتند در خصوص خط تلفنی 1480 نیز اظهار کرد: ظرفیت این خط طی یک سال گذشته از 26 خط به 62 رسید و 180 هزار و 980 نفر نیز با آن تماس گرفتند که 73 هزار و 493 نفر آن ها نیز مشاوره حضوری دریافت کردند.

مدیر کل بهزیستی استان تهران همچنین از وجود 155 مرکز درمان سرپایی در کشور خبر داد و گفت: متادون این مراکز از طرف وزارت بهداشت تأمین می شود و طی یک سال گذشته 9177 نفر به این مراکز مراجعه کرده و خدمات دریافت کردند.

وی در خصوص مراکز اقامتی میان مدت نیز گفت: هم اکنون 196 مرکز اقامتی میان مدت (ماده 15) در استان تهران فعال است که طی یک سال گذشته 53 هزار و 713 نفر از آن خدمت دریافت کرده و یک تا سه ماه در این مراکز اقامت داشتند.

باقری در ادامه با بیان اینکه امروز دغدغه جامعه ما این شده است چرا تعداد معتادان متجاهر حاضر در سطح شهر کاهش پیدا نمی کند؟ افزود: وقتی نرخ بیکاری در جامعه بالا باشد و حتی افراد غیرمعتاد هم دغدغه اشتغال داشته باشند و دستشان از بازار کار کوتاه باشد، وضعیت معتادان و معلولان نیز در این میان بسیار بدتر خواهد شد.

این در حالی است که بسیاری از معتادان حاضر در مراکز بهزیستی با خانواده های خود قطع رابطه کرده اند و مجموع این عوامل باعث آسیب پذیری بیشتر آن ها می شود.

مراکز بهاران عملکرد مطلوبی ندارند وی از عدم راه اندازی مراکز بهاران انتقاد کرد و گفت: قرار بود در هر منطقه تهران دو مرکز بهاران توسط شهرداری تهران راه اندازی شود تا افراد پس از طی دوره درمان مراحل بازتوانی خود را در این مراکز طی کرده و مراکز بهاران به صورت بین راهی این افراد را پذیرش کنند تا پس از رسیدن به اشتغال از آنجا ترخیص شوند،در حالی که هم اکنون جای چنین مراکزی در تهران خالی است.

وی تصریح کرد: شهرداری به تعهد خود در این زمینه عمل نکرده است و امروز فقط 30 مرکز بهاران در تهران وجود دارد که همین تعداد هم به نحو درست و به روش صحیح راه اندازی نشده و عملکرد مطلوبی ندارند.

به همین دلیل نیاز است که این مراکز بین راهی به شکل مطلوب در کشور و استان تهران راه اندازی شوند تا چهره شهر از این حالت کریه المنظر خود از لحاظ تعداد معتادان متجاهر حاضر در سطح شهرها بهبود یابد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه به DIC (مراکز کاهش آسیب) نیز اشاره کرد و گفت: این مراکز به منظور جلوگیری از ابتلای معتادان به ایدز، هپاتیت و بیماری های عفونی حفاظت می کند و طی یک سال گذشته 12 هزار و 563 نفر از این مراکز خدمت دریافت کرده اند.

باقری ادامه داد: برخی از خدمات کاهش آسیب خود را نیز طی یک سال گذشته در مراکز پر خطر و پاتوق ها مستقر کرده ایم که از این طریق 23 هزار و 370 نفر خدمت دریافت کرده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه به جمع آوری معتادان متجاهر نیز اشاره کرد و گفت: باید در جمع آوری معتادان متجاهر دقت داشته باشیم و آنها را از مقابل DICها و شلترها جمع آوری نکنیم زیرا فردی که به DIC و یا شلتر مراجعه می کند پذیرفته است که بهبود یابد و باید به آن زمان بدهیم نه آنکه اقدامات جمع آوری خود را از مقابل این مراکز آغاز کنیم.

باقری در ادامه گفت: 3839 نفر طی یک سال گذشته از خدمات شلترها استفاده کرده اند.

طی یک سال گذشته 1086 نفر هم در مراکز باشگاه های مثبت که خاص مبتلایان به ایدز است خدمت دریافت کرده اند.

مسوولیت مراکز ماده 16 به دوش بهزیستی انداخته شد مدیرکل بهزیستی استان تهران در خصوص مراکز ماده 16 نیز گفت: بر اساس قانون مبارزه با مواد مخدر تا امروز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسئول مراکز ماده 16 بود، اما همانطور که در سال 81 بیماران روانی مزمن بدون دادن فضا و امکانات از وزارت بهداشت به کول بهزیستی انداخته شد، امروز هم در خصوص مراکز ماده 16 همین اتفاق افتاده و بهزیستی عهده دار این مراکز شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: بر اساس ماده 80 برنامه ششم توسعه بهزیستی یا شهرداری ها باید متولی مراکز ماده 16 باشند که پیشنهاد دادیم در شهر تهران با وجود حجم آسیب و آنکه شهرداری تهران امکانات و اعتبارات خوبی در اختیار دارد، مدیریت مراکز ماده 16 به عهده بهزیستی باشد اما پیشتیبانی و تامین امکانات این مراکز به عهده شهرداری قرار گیرد.

کمااینکه پیش از این نیز بهزیستی تهران با شهرداری تهران همکاری هایی داشته است.

به گفته وی در حال حاضر مجوز دو مرکز ماده 16 در خاورشهر و سعید آباد جاجرود با ظرفیت 260 و 300 نفر توسط بهزیستی به شهرداری تهران داده شده است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران همچنین گفت: چنانچه فردی معتاد متجاهر باشد اما بیماری داشته و نیاز به طی مراحل درمانی داشته باشد آنها را در مراکز خود نمی پذیریم و افراد پس از غربالگری به مراکز ورود می کنند.

باقری همچنین گفت: اسفندماه سال گذشته بهزیستی برای نخستین بار بدون همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر اقدام به غربالگری معتادین متجاهر کرد و از 4098 که برای غربالگری به ما ارجاع داده شده بودند فقط 669 نفر یعنی کمتر از یک پانزدهم آنها پذیرش نشدند.

پیشنهاد ساخت شهرک ویژه زنان آسیب دیده غیرعلمی است مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه به پیشنهاد استانداری تهران مبنی بر ساخت شهرک بازتوانی زنان آسیب دیده اشاره کرد و گفت: هر گونه تجمع و جدا کردن افراد آسیب دیده خواه معلول، زن ویژه، کودک خیابان و .

باشد غیر علمی بوده و باید در ارائه خدمات اجتماعی به سمت کوچک سازی برویم.

این در حالیست که هم اکنون هیچ قانونی هم در زمینه شهرک سازی برای زنان آسیب دیده در کشور وجود ندارد و این پیشنهاد غیر علمی است.

فعالیت 19 مرکز غربالگری ژنتیک در استان تهران به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، باقری در ادامه به ارائه خدمات مشاوره ژنتیک توسط بهزیستی نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 19 مرکز غربالگری ژنتیک در استان تهران وجود دارد و هیچ محدودیتی برای عدم شکل گیری ازدواج وجود ندارد اما چنانچه ضریب خطر افراد در غربالگری ها بالا تشخیص داده شود به خانواده اطلاع می دهیم اما منعی برای ازدواج زوجین صادر نخواهیم کرد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه با بیان آنکه 11 هزار و 37 زن سرپرست خانوار طی یک سال گذشته از خدمات بهزیستی استان تهران بهره مند شده اند گفت: بهزیستی یک گذرگاه و نه یک توقفگاه است.

به همین دلیل به منظور توانمندسازی زنان سرپرست خانوار آن دسته از زنانی که دارای توانمندی های هم سطح باشند، گروه های همیار زنان را به صورت تعاونی تشکیل می دهند و از همین طریق در حال حاضر 641 زن سرپرست خانوار در حال آماده سازی شغلی هستند که پس از خروج از توانمندسازی از چرخه حمایتی بهزیستی خارج شده و پشت نوبتی ها به سیستم وارد می شوند.

به گفته باقری در حال حاضر 1500 نفر در حوزه اجتماعی تحت پوشش خدمات بهزیستی استان تهران هستند.

اختلالات هویت جنسی دارای کمترین علت تماس با اورژانس اجتماعی وی در خصوص بیشترین مشکلات گزارش شده در اورژانس اجتماعی طی یک سال اخیر به ویژه در سال 95 گفت: بر اساس تماس های اورژانس اجتماعی 2467 گزارش کودک آزاری طی یکسال اخیر در تهران ثبت شده است.

کمترین علت تماس مربوط به اختلالات هویت جنسی بوده که 9 نفر در این خصوص با اورژانس اجتماعی تماس برقرار کرده اند.

به گفته وی متقاضیان طلاق، خودکشی و سالمندآزاری نیز از دیگر موارد تماس با اورژانس اجتماعی بوده است.

ساماندهی 50 دختر فراری طی یکسال اخیر شیرخوارگاه ها به بخش خصوصی واگذار نمی شوند مدیرکل بهزیستی استان تهران همچنین گفت: طی یک سال اخیر 50 دختر فراری نیز توسط بهزیستی استان تهران ساماندهی شده است.

باقری در ادامه به مراکز شبه خانواده اشاره کرد و گفت: 551 کودک در مراکز دولتی و 1498 کودک نیز در مراکز غیر دولتی بهزیستی استان تهران نگهداری می شوند که برای کودکان حاضر در مراکز غیر دولتی بهزیستی ماهیانه برای هر کودک 420 هزار تومان به مراکز پرداخت می کند.

به گفته باقری شیرخوارگاه ها جزء مراکز حاکمیتی بوده که نمی توان آنها را به بخش خصوصی واگذار کرد.

این در حالیست که اگر این امکان وجود داشت با وجود نیروهای داوطلب در این حوزه این بخش نیز به بخش خصوصی واگذار می شد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران همچنین گفت: 2023 کودک طی یک سال اخیر توسط نزدیکان خود به سرپرستی گرفته شده اند و ماهیانه 330 هزار تومان هزینه نگهداری به آنها پرداخت می شود.

وی در رابطه با معلولان گفت: 57 هزار و 630 نفر تحت پوشش بهزیستی است که از این تعداد بیش از 12 هزار نفر نابینا یا کم بینا، 56 هزار جسمی حرکتی، 39 هزار ذهنی، 8 هزار روانی، 2 هزار اختلال شنوایی و 17 هزار صوت و گفتار است که بیش از هزار نفر نیز از این افراد دانشجو هستند.

وی گفت: 44 هزار نفر از معلولان مستمری بگیر و هزار و 163 نفر پشت نوبت مستمری هستند.

ارجاع دیرهنگام کودکان اوتیسم غفلتی است که به وزارت بهداشت وارد است وی در رابطه با اوتیسم گفت: 4000 کودک اوتیسم در استان تهران شناسایی شده در حالی که فقط شش مرکز در استان وجود دارد که 185 نفر را پوشش می دهند.

ارجاع دیرهنگام کودکان اوتیسم غفلتی است که به وزارت بهداشت وارد است چرا که سن 2 تا 6 سال زمان طلایی است که باید این کودکان شناسایی شود.

اکنون طرح غربالگری در حال انجام است.

وی در ادامه گفت: 3972 کودک خیابانی در بهزیستی استان تهران دارای پرونده هستند که 62 درصد آن اتباع خارجی و 38 درصد ایرانی است و با مداخلات بهزیستی با همکاری 40 مرکز غیردولتی 1826 کودک به خیابان برنگشتند که از این میان 44 درصد ایرانی بودند.

وی در رابطه با مهد کودک ها، گفت: 870 مهد کودک وجود دارد که 45 هزار و 560 کودک از آن خدمات می گیرند.

مدیر کل بهزیستی استان تهران همچنین با بیان اینکه 2600 نفر پشت نوبت فرزندخواندگی هستند، گفت: در سه ماهه ابتدای سال 113 کودک به خانواده ها واگذار شده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل سه برابر شده است.

باقری در مورد ظرفیت مراکز شبه خانواده بهزیستی نیز گفت: بهتر است که مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست می توانند 10 نفر را نگهداری کنند اما مراکز محدود است.

ما اکنون به بیش از 12 نفر مجوز نمی دهیم اما قبلاً به 50 نفر هم می دادیم.

وی در خصوص آسیب دیدگان نیز گفت: 35 نفر به صورت مقیم در مراکز بازپروری خدمات گرفته اند و 2312 نفر در مسیر خدمات دفتر آسیب های اجتماعی قرار گرفته اند و برای دختران فراری نیز خانه امن و سلامت ایجاد شده است.


کلید واژه ها: بهزیستی استان تهران - بهزیستی - استان تهران - سازمان بهزیستی - جامعه - استان - تهران - نابینایی - پیشگیری - باقری - کودک آزاری - معلولان - اجتماعی - کودک - خیابان - وزارت بهداشت - امروز - نشست خبری - کشور - ساختمان - خانواده - ثبت نام - انتقاد - برگزار - بهداشت - بیکاری - افزایش - اولین - آموزش - وزارت

آخرین اخبار سرویس:
به جای قمه زنی خون اهدا کنید

امروز؛ پایان پنجمین نمایشگاه نوشت افزار اسلامی ایرانی

بالاخره بخش تولید چیپ های حافظه توشیبا به فروش رفت

یک فروند هواپیما در فرودگاه استانبول سقوط کرد

با 10 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟+جدول قیمت

بالاخره بخش تولید چیپ های حافظه توشیبا به فروش رفت

معاون شهردار تهران: اجازه ساخت «مال» مزاحم در پایتخت را نمی دهیم

تحلیل بانک مرکزی استرالیا از اوضاع اقتصاد جهانی

کاربردی ترین آپشن های خودروهای لوکس

امروز پایان پنجمین نمایشگاه نوشت افزار اسلامی ایرانی

همکاری «اوبر بانک» اتریش با ایران

آلزایمر در ایران در چه وضعی است؟

امروز؛ پایان پنجمین نمایشگاه نوشت افزار اسلامی ایرانی

پایان جدال گمرک با منطقه آزاد اروند

روایت یک فارغ التحصیل کشاورزی از تولید شترمرغ

مصادره دارایی خانواده نخست وزیر پاکستان

میزان هدر روی آب در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد 5 درصد کاهش یافت

سامانه سهام عدالت تعطیل می شود

بازی دو سرباخت بانکها با عدم رعایت نرخ سود بانکی

برنامه احیای زعفران ایرانی/احتمال لغو ممنوعیت صادرات پیاز زعفران

بدهکارپیمانکاران فاز٢٠،٢١پارس جنوبی نیستیم/علت تاخیرپرداخت چیست؟

کارگرانی که نیمی از سال بیکارند/بیمه منقطع و تعویق زمان بازنشستگی

میزان هدر روی آب در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد 5 درصد کاهش یافت

Renault Symbol یا Kia Saratou؛ کدام سدان را می پسندید؟+تصاویر و مشخصات فنی

واردات کالا رشد کرد/ چین در صدر صادرکنندگان کالا به ایران

زورآزمایی پورشه و ایرباس A380/ لبخند پورشه کاین به کتاب گینس + عکس و فیلم

برنامه احیای زعفران ایرانی/احتمال لغو ممنوعیت صادرات پیاز زعفران

کدام بستنی سالم تر است؟

پاساژگردی؛ ژستی اجتماعی در خلاء امکانات اوقات فراغت؟

وضعیت صندوق بیمه محصولات کشاورزی خوزستان روبه بهبودی است

پاساژگردی؛ ژستی اجتماعی در خلاء امکانات اوقات فراغت؟

حضور بی شمار مسافران تابستانی در اردبیل

چرخه زیستی آرتمیا در دریاچه ارومیه قطع شد

وضعیت صندوق بیمه محصولات کشاورزی خوزستان روبه بهبودی است

حضور بی شمار مسافران تابستانی در اردبیل+فیلم

چرخه زیستی آرتمیا در دریاچه ارومیه قطع شد+فیلم

معاون بانک تجارت: قرارداد با اوبربانک می تواند نقطه عطفی در گسترش روابط بانکی ایران و اروپا باشد

انواع ماست ها را بشناسید!

معاون بانک تجارت: قرارداد با اوبربانک می تواند نقطه عطفی در گسترش روابط بانکی ایران و اروپا باشد

دستور چین برای توقف تعاملات بانکی با کره شمالی

قبولی در معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین استان مرکزی 8 درصد رشد داشت

خدمات پس از فروش ایران خودرو باز هم صعود کرد

قبولی در معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین استان مرکزی 8 درصد رشد داشت

سامانه سهام عدالت تعطیل می شود

سود 1 تا 2 میلیونی با کشتار هر شترمرغ

معایب کارورزی

پایان جدال گمرک با منطقه آزاد اروند

840 پرونده تخلف قاچاق کالا در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد

جزییات طرح "نذر خون" در محرم/قمه نزنید

گرد و خاک و نگرانی سهم همسایگان کهن ترین بازار تاریخی ایران

طرح تصفیه خانه آب شرب هرسین تا پایان آذر ماه به اتمام می رسد

840 پرونده تخلف قاچاق کالا در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد

زیباترین خودرو کلاسیک جهان

از «واکنش زنگنه به مساله کاهش تولید نفت» تا «نقشه ترکیه برای 2200 تن طلای انبار شده در خانه ها»

گرد و خاک و نگرانی سهم همسایگان کهن ترین بازار تاریخی ایران

تجربه آقای دکتر و خانم مهندسی که با یک میلیون تومان در تهران زندگی می کنند

طرح تصفیه خانه آب شرب هرسین تا پایان آذر ماه به اتمام می رسد

تولیدات آبزی پروری استان گیلان به 120 هزار تن افزایش می یابد

پلمب و لغو مجوز 112 دفتر مسافرتی/ 700 شکایت از آژانس ها در 6 ماه

اجازه کاهش تولید نفت را نمی دهیم

تولیدات آبزی پروری استان گیلان به 120 هزار تن افزایش می یابد

حواله «استپ وی» چند؟

مصادره دارایی خانواده نخست وزیر پاکستان

سامانه سهام عدالت تعطیل می شود

سود 1 تا 2 میلیونی با کشتار هر شترمرغ

بازی دو سرباخت بانکها با عدم رعایت نرخ سود بانکی

شرایط فروش اعتباری و نقدی محصولات ایران خودرو در مهر96 + جدول

شرایط فروش اعتباری و نقدی محصولات ایران خودرو در مهر96 + جدول

بازی دو سرباخت بانکها با عدم رعایت نرخ سود بانکی

سود 1 تا 2 میلیونی با کشتار هر شترمرغ

راه اندازی سامانه رده بندی غارهای کشور تا پایان سال

رنگ های پایین خمیر دندان ها چه مفهومی دارد؟

استخدام کارشناس صادرات در شرکت محصولات غذایی بهانه

استخدام نماینده علمی خانم،بامزایای عالی درشرکت معتبر بازرگانی

فال روزانه جمعه 31 شهریور 1396

استخدام سرپرست حسابداری،حسابدار،کارمند مالی/ شیراز

استخدام کارشناس خدمات پس از فروش،مسلط به IT در تهران

ارائه تسهیلات برای خرید ادوات کشاورزی/ فراوانی بودجه در جهاد کشاورزی گلوگاه

پایان جدال گمرک با منطقه آزاد اروند

معایب کارروزی

302 روستای کهگیلویه و بویراحمد گازرسانی می شود

لزوم حذف مصوبه دولت در کاهش تعرفه واردات تخم مرغ

سقف مجوزهای سرمایه گذاری در شرکت نفت فلات قاره افزایش می یابد

تحویل خودرو دنا پلاس به خانواده شهدای پلاسکو

سرانه وام مددجویان در قائمشهر به 200میلیون ریال افزایش یافت

شرایط فروش نقدی محصولات ایران خودرو

تغییرات آب و هوایی؛ علت مشکلات قنات های ایران

حکم اخراج کارکنان پالایشگاه ستاره خلیج فارس ابطال شد

اعطای قدرت خلق پول به بانک های تجاری عامل اصلی نابرابری اقتصادی

صدور دعوت نامه خریداران پژو2008 برای شهریورماه

قرارداد یک میلیارد یورویی بانک های ایران با «اوبر بانک» اتریش امضا شد

تولید مدرن ترین تلویزیون سامسونگ در ایران

قطع یک ساعته خدمات بانکی در ساعت 24 امشب

واریز نشدن مستمری بازنشستگان 18 شرکت نفتی واگذار شده + اسامی شرکت ها

تعاونی تکتام نوین تندیس تعاونی برتر ملی را از آن خود کرد

صادرکنندگان LNG استرالیا در معرض محدودیت صادراتی

تولید ارگانیک" تنها راهکار نجات زعفران ایران از وضعیت فعلی است

با ساختمانی آشنا شوید که از بالا به پایین ساخته شده است

ظرفیت 60 میلیارد دلاری ایران در تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر

طرح گازرسانی به شهر فتح المبین شوش به بهره برداری رسید

شرکت فورد از هدست واقعیت افزوده HoloLens برای طراحی خودرو استفاده می کند

بازار ایران در انتظار این 5 مدل جذاب خودرو

امضای قرارداد یک میلیارد یورویی بانک پارسیان و13 بانک دیگر ایرانی با «اوبر بانک» اتریش

هزینه سفر به استانبول در مهر ماه جاری +جدول

جزییات استخدام اورژانس کشور (خبر جدید)

سپرده گذاران تا 3 میلیون "آرمان" تعیین تکلیف می شوند

قابل توجه کارمندان بانک استان تهران

هوآوی از برنامه های ویژه خود برای مناطق آسیای مرکزی و آفریقا می گوید

گشودگی دیافراگم چیست و چه نقشی در کیفیت تصویر دوربین دارد؟

توصیه های هواشناسی کشاورزی برای روزهای اول پاییز

راه آهن قم سهم 23 درصدی از کل بار حمل شده از طریق خطوط ریلی کشور را داراست

فعالیت در زمینه انرژهای تجدیدپذیر بدون یارانه دولتی

وزیر انرژی بریتانیا از افزایش تعرفه انرژی کم مصرف ها جلوگیری می کند

همکاری بانک ملی با وزارت آموزش وپرورش اقتصاد ایران

فراخوان تویوتا برای تنها 32 دستگاه لندکروز در سراسر جهان!

قیمت قطعی آپارتمان در شهر شیراز؟ +جدول

حضور نیجریه و لیبی در نشست کمیته اوپک

روزیاتو: بازیگران سرشناسی که برای بازی در نقش هایی خاص وزن خود را به شدت کاهش دادند

وضعیت پروازها پس از تغییر ساعت رسمی کشور

آقای حقیقی در یک اقلیم تو پادشاه نمی گنجد/ «وتو» دستور رییس، توسط معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه

تولید ورق 8 میلیمتری مخازن تحت فشار نفت در فولاد اکسین خوزستان

قطع موقت سرویس های الکترونیکی بانک اقتصادنوین با تغییر ساعت رسمی کشور

وقتی لندروور محموله 110 تنی را یدک می کشد + فیلم

بهره برداری از نیروگاه خورشیدی در یزد

17 ساعت بی توقف در آسمان؛ با طولانی ترین مسیرهای پروازی دنیا آشنا شوید

چرا با گذشت 11 سال طرح رجیستری تلفن های همراه اجرا نشده است؟

آموزش نیروهای شبکه خدمات پس از فروش ستاره ایران از سوی دایملر

گوگل رسما مالک جدید «اچ تی سی» شد

سکه ارزان شد، دلار ثابت ماند

شروع قیمت گوگل پیکسل 2 از 650 دلار خواهد بود

کام قطری ها شیرین شد

سیف به توضیحاتی درباره فاینانس با چین پرداخت

استقرار خودپرداز سیار موسسه ملل در جنت آباد تهران

شنیده ها: ورود آمازون به بازار ابزارهای پوشیدنی با عینک هوشمند سخنگو

جنگ جهانی هفتم؛ درگ ریس موتورترند 2017 [تماشا کنید]

مظنه تور پاییزی قشم؟ +جدول

استفاده رسمی دوبی از تسلا بدون راننده در تاکسیرانی + فیلم

ماشین های خودران تسلا به تراشه های هوشمند AMD مجهز می شود

استخدام کارشناس فروش و بازاریاب فروش در شرکت واریان ایران

گوگل، واحد تلفن همراه شرکت اچ تی سی را خرید

حضور ایران خودرو در نمایشگاه بین المللی صنعت آذربایجان

با مدیریت مناسب روند تولید، صادرات تخم مرغ از سر گرفته شد

افزایش قیمت سکه و کاهش دلار آمریکا

ظاهرا میت 10 تنها تلفن هوشمند کمپانی هوآوی نیست که در پاییز امسال معرفی خواهد شد

سامانه سهام عدالت تعطیل می شود

خودرو های بالای 2500 سی سی باید مرجوع شوند

مایکروسافت: ویندوز با ثبات تر و سریع تر می شود

صعود نفت در واکنش به احتمال تمدید توافق اوپک

جدیدترین تلویزیون های سامسونگ در ایران رونمایی شد

بورس تهران شاهد روزهای متفاوت

هر حلقه لاستیک بوگاتی شیرون چقدر قیمت دارد؟

بوش کامیون برقی می سازد!

برداشت خرمای مجول کشت بافتی در بوشهر آغاز شد

تلاش برای شکست رکورد سرعت با 5000 اسب بخار!

خلق پول بانک های تجاری عامل اصلی ایجاد و گسترش نابرابری اقتصادی

قیمت 49 دلاری اسپیکر هوشمند گوگل

خانواده شهدای پلاسکو خودروی دنا پلاس تحویل گرفتن

استخدام دو ردیف شغلی در یک شرکت بازرگانی معتبر

ارتقای کیفیت خودروهای تجاری با همکاری های بین المللی

کاهش آلودگی سوخت دیزل با نانوافزودنی ها

قطع دو ساعته خدمات بانک ایران زمین

رشد 488 واحدی شاخص کل بورس/ خودرویی ها هم پیشرو شدند

برندهای پوشاک خارجی دارای مجوز در بازار را بشناسید+ اسامی

تحویل خودرو دنا پلاس به خانواده شهدای پلاسکو

اتصال کلیه دستگاه های اجرایی شهرستان هندیجان به شبکه دولت

استخدام کارمند خانم جهت اپراتور ثبت سفارش و پاسخگویی تلفن

شکست رکورد گینس در دبی توسط حسن ولیپور جوان ایرانی

سیم کارت های شاتل موبایل با پیش شماره 0998 و کد یک وارد بازار شد

زنگنه: زیر بار کاهش تولید نفت نمی رویم

نسل جدید کلاه های موتورسواران با دوربین عقب!

مبانی روابط عمومی: چه زمانی و چگونه از روابط عمومی (PR) استفاده کنیم؟

افشاگری خبرنگار ترکیه ای از جزییات پیشنهاد استقلال به فاتح؛سه ساله 20 میلیارد تومان

مراحل مقدماتی الکام گیمز به صورت آنلاین آغاز شد

تاکنون بیش از 800 هزار گلکسی نوت 8 پیش خرید شده است

واردات برنج بعد از 31 مرداد توسط گمرک ممنوع شد

حذف حساب یک میلیون کاربر در توییتر

گزارش تصویری تست خودروهای میتسوبیشی/ الماس های ژاپنی زیر ذره بین مشتریان

شماره 474 هفته نامه ایران خودرو مننتشر شد

استخدام حسابدار خانم مسلط به نرم افزار حجره در یک شرکت بازرگانی

نگاهی به جایگاه حوزه صادرات در رونق اقتصادی کشور

انتصاب سرپرست روابط عمومی پست بانک

چرا معادن سیستان و بلوچستان برای ایمیدرو با اهمیت است؟

لزوم افزایش تولید نفت کشور از طریق قراردادهای خارجی

مرکز خرید بازیافتی در سوئد

10 شهر ثروتمند هندوستان

قطع یک ساعته خدمات بانکی در ساعت 24 امشب

پشت‎پرده تغییر قوانین واردات خودرو پس از 8 سال/چه کسانی از نابسامانی سود می برند؟

افزایش قیمت در بازار خودرو

«بام» ارزی در راه است

SSF یا ضریب پایداری استاتیکی چیست؟

استخدام یک شرکت تولیدی معتبر در استان اصفهان

استفاده از تسهیلات مسکن به ارزش 320 هزار میلیارد ریال

ثبت نام 25 هزار و 220 واحد تولیدی در سامانه بهین یاب

محل دفن قاتل آتنا کجاست؟

استخدام کارشناس فروش در موسسه ثبت اجلاس

قرارداد یک میلیارد یورویی بانک های ایران با اوبر بانک اتریش امضا شد

عوامل تاثیر گذار در بروز تصادفات جاده ای

وقتی سیف خوش خبر می شود!

در فصل زمستان سبزی پرورش دهیم!

صادرات 900 میلیون دلاری ایران به ترکیه

2467 مورد کودک آزاری در سال 95 / شیرخوارگاه ها به بخش خصوصی واگذار نمی شوند

2467 مورد کودک آزاری در سال 95 / شیرخوارگاه ها به بخش خصوصی واگذار نمی شوند