مطالب مرتبط:
«شیرخوارگاه ها» به بخش خصوصی واگذار نمی شوند/ اعلام 2467 مورد «کودک آزاری» در سال 95
نعمت زاده: دیدگاه رقابت بخش دولتی با خصوصی را کنار بگذاریم
وزیر صنعت: رقابت با بخش خصوصی را کنار بگذاریم/ برای استفاده از مدیران کارآمد در خودروسازی ها پنبه در گوش گذاشته اند
افتتاح اولین تلفن ثابت بخش خصوصی
گرانی در سال 95 دامن کدام بخش ها را گرفت؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 18:222017-07-17اقتصادي

2467 مورد کودک آزاری در سال 95 / شیرخوارگاه ها به بخش خصوصی واگذار نمی شوند


مدیرکل بهزیستی استان تهران از 2467 مورد کودک آزاری در استان تهران طی یک سال گذشته خبر داد.

- / اصغر باقری در نشست خبری امروز خود که به مناسبت هفته بهزیستی در محل بهزیستی استان تهران برگزار شد، گفت: طی سال گذشته سه میلیون و 700 نفر از خدمات سازمان بهزیستی استان تهران بهره مند شدند که سه میلیون و 200 نفر آن ها از آحاد جامعه بودند و 450 هزار نفر نیز خدمات مداخله ای دریافت کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 2450 مرکز به عنوان شرکای اجتماعی بهزیستی از ما مجوز دریافت کرده اند و سازمان بهزیستی نیز بر عملکرد آن ها نظارت می کند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی در جامعه بسیار کم شده است، گفت: امروز جامعه نسبت به مسئولیت خود کم اطلاع است تا جایی که اگر معلول نابینایی بخواهد در خیابان تردد کند مردم گمان می کنند که او متکدی است و به وی نگاه صدقه ای دارند؛ در حالیکه این نوع نگاه زیبنده نیست.

باقری در ادامه مناسب سازی معابر و اماکن شهری را به عنوان اولین نیاز معلولان برشمرد و گفت: آرزوی دیرینه ای داریم که رمپی در ساختمان ها زده شود و یا خط های سفید خیابان به جوی های بدون پل نرسند.

باید ذهن ها را در جامعه نسبت به معلولان مناسب سازی کنیم وی ادامه داد: در حال حاضر مواردی داریم که افراد، معلول خود را پنهان می کنند و گمان می کنند اگر جامعه بفهمد که خانواده آن ها دارای فرد معلول است با آن ها برخورد بدی خواهد شد که در این حوزه نیاز است مناسب سازی ذهن در کشور صورت گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه با بیان اینکه هم اکنون چیزی به نام شیرخوارگاه در دنیا وجود ندارد و در سایر کشورها برای نگهداری کوکان بی سرپرست افراد ثبت نام می کنند گفت: این موضوعات در جامعه ما خاک خورده است.

باقری ادامه داد: بهزیستی در بحث پیشگیری از معلولیت ها سازمانی مداخله گر و غیربیمه ای است اما ناکارآمدی سایر دستگاه ها هم بر گردن ما می افتد به طوری که اگر بیکاری در جامعه افزایش یابد دامن جامعه هدف ما را می گیرد.

باقری در ادامه با بیان اینکه بیش از 98 هزار نفر طی سال گذشته از خدمات پیشگیری از معلولیت بهره مند شدند، تصریح کرد: این خدمات در جهت پیشگیری از نابینایی، ناشنوایی، مشاوره ژنتیک و.

به آن ها ارائه می شود به طوری که 477 هزار کودک طی سال گذشته در طرح غربالگری نابینایی شرکت کردند.

88 هزار نفر غربالگری شنوایی شدند و 23 هزار زوج نیز آموزش مشاوره ای ژنتیک را دریافت کردند.

انتقاد از کم کاری وزارت بهداشت در بحث مشاوره ژنتیک با سازمان بهزیستی مداخله ای در وظایف وزارت بهداشت نداریم مدیرکل بهزیستی استان تهران بر کم کاری وزارت بهداشت در بحث مشاوره ژنتیک با سازمان بهزیستی انتقاد کرد و گفت: وزارت بهداشت به دنبال آزمایش تالاسمی قبل از ازدواج است اما بهزیستی به بررسی شجره و مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج تأکید دارد.

این وزارتخانه فکر می کند که بهزیستی می خواهد در کار آن ها مداخله کند تا جایی که هر چه تلاش کرده ایم به جایی نرسیدیم، در حالی که راه اندازی مراکز مشاوره ژنتیک توسط بهزیستی در برنامه ششم توسعه آمده و قانون این اجازه را به ما داده است و ما کاری با روند درمانی در این زمینه نداریم و در وظایف وزارت بهداشت مداخله نمی کنیم.

باقری در ادامه با بیان اینکه 2127 کودک طی سال گذشته در 22 مهد کودک آموزش پیشگیری از اعتیاد دریافت کرده اند، گفت: 306 هزار نفر نیز طی یک سال گذشته در محلات روستایی و شهری با همکاری 88 NGO خدمات پیشگیری از اعتیاد را دریافت کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه 324 هزار نفر در آگاه سازی پیشگیری از اعتیاد مشارکت داشتند در خصوص خط تلفنی 1480 نیز اظهار کرد: ظرفیت این خط طی یک سال گذشته از 26 خط به 62 رسید و 180 هزار و 980 نفر نیز با آن تماس گرفتند که 73 هزار و 493 نفر آن ها نیز مشاوره حضوری دریافت کردند.

مدیر کل بهزیستی استان تهران همچنین از وجود 155 مرکز درمان سرپایی در کشور خبر داد و گفت: متادون این مراکز از طرف وزارت بهداشت تأمین می شود و طی یک سال گذشته 9177 نفر به این مراکز مراجعه کرده و خدمات دریافت کردند.

وی در خصوص مراکز اقامتی میان مدت نیز گفت: هم اکنون 196 مرکز اقامتی میان مدت (ماده 15) در استان تهران فعال است که طی یک سال گذشته 53 هزار و 713 نفر از آن خدمت دریافت کرده و یک تا سه ماه در این مراکز اقامت داشتند.

باقری در ادامه با بیان اینکه امروز دغدغه جامعه ما این شده است چرا تعداد معتادان متجاهر حاضر در سطح شهر کاهش پیدا نمی کند؟ افزود: وقتی نرخ بیکاری در جامعه بالا باشد و حتی افراد غیرمعتاد هم دغدغه اشتغال داشته باشند و دستشان از بازار کار کوتاه باشد، وضعیت معتادان و معلولان نیز در این میان بسیار بدتر خواهد شد.

این در حالی است که بسیاری از معتادان حاضر در مراکز بهزیستی با خانواده های خود قطع رابطه کرده اند و مجموع این عوامل باعث آسیب پذیری بیشتر آن ها می شود.

مراکز بهاران عملکرد مطلوبی ندارند وی از عدم راه اندازی مراکز بهاران انتقاد کرد و گفت: قرار بود در هر منطقه تهران دو مرکز بهاران توسط شهرداری تهران راه اندازی شود تا افراد پس از طی دوره درمان مراحل بازتوانی خود را در این مراکز طی کرده و مراکز بهاران به صورت بین راهی این افراد را پذیرش کنند تا پس از رسیدن به اشتغال از آنجا ترخیص شوند،در حالی که هم اکنون جای چنین مراکزی در تهران خالی است.

وی تصریح کرد: شهرداری به تعهد خود در این زمینه عمل نکرده است و امروز فقط 30 مرکز بهاران در تهران وجود دارد که همین تعداد هم به نحو درست و به روش صحیح راه اندازی نشده و عملکرد مطلوبی ندارند.

به همین دلیل نیاز است که این مراکز بین راهی به شکل مطلوب در کشور و استان تهران راه اندازی شوند تا چهره شهر از این حالت کریه المنظر خود از لحاظ تعداد معتادان متجاهر حاضر در سطح شهرها بهبود یابد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه به DIC (مراکز کاهش آسیب) نیز اشاره کرد و گفت: این مراکز به منظور جلوگیری از ابتلای معتادان به ایدز، هپاتیت و بیماری های عفونی حفاظت می کند و طی یک سال گذشته 12 هزار و 563 نفر از این مراکز خدمت دریافت کرده اند.

باقری ادامه داد: برخی از خدمات کاهش آسیب خود را نیز طی یک سال گذشته در مراکز پر خطر و پاتوق ها مستقر کرده ایم که از این طریق 23 هزار و 370 نفر خدمت دریافت کرده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه به جمع آوری معتادان متجاهر نیز اشاره کرد و گفت: باید در جمع آوری معتادان متجاهر دقت داشته باشیم و آنها را از مقابل DICها و شلترها جمع آوری نکنیم زیرا فردی که به DIC و یا شلتر مراجعه می کند پذیرفته است که بهبود یابد و باید به آن زمان بدهیم نه آنکه اقدامات جمع آوری خود را از مقابل این مراکز آغاز کنیم.

باقری در ادامه گفت: 3839 نفر طی یک سال گذشته از خدمات شلترها استفاده کرده اند.

طی یک سال گذشته 1086 نفر هم در مراکز باشگاه های مثبت که خاص مبتلایان به ایدز است خدمت دریافت کرده اند.

مسوولیت مراکز ماده 16 به دوش بهزیستی انداخته شد مدیرکل بهزیستی استان تهران در خصوص مراکز ماده 16 نیز گفت: بر اساس قانون مبارزه با مواد مخدر تا امروز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسئول مراکز ماده 16 بود، اما همانطور که در سال 81 بیماران روانی مزمن بدون دادن فضا و امکانات از وزارت بهداشت به کول بهزیستی انداخته شد، امروز هم در خصوص مراکز ماده 16 همین اتفاق افتاده و بهزیستی عهده دار این مراکز شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: بر اساس ماده 80 برنامه ششم توسعه بهزیستی یا شهرداری ها باید متولی مراکز ماده 16 باشند که پیشنهاد دادیم در شهر تهران با وجود حجم آسیب و آنکه شهرداری تهران امکانات و اعتبارات خوبی در اختیار دارد، مدیریت مراکز ماده 16 به عهده بهزیستی باشد اما پیشتیبانی و تامین امکانات این مراکز به عهده شهرداری قرار گیرد.

کمااینکه پیش از این نیز بهزیستی تهران با شهرداری تهران همکاری هایی داشته است.

به گفته وی در حال حاضر مجوز دو مرکز ماده 16 در خاورشهر و سعید آباد جاجرود با ظرفیت 260 و 300 نفر توسط بهزیستی به شهرداری تهران داده شده است.

مدیرکل بهزیستی استان تهران همچنین گفت: چنانچه فردی معتاد متجاهر باشد اما بیماری داشته و نیاز به طی مراحل درمانی داشته باشد آنها را در مراکز خود نمی پذیریم و افراد پس از غربالگری به مراکز ورود می کنند.

باقری همچنین گفت: اسفندماه سال گذشته بهزیستی برای نخستین بار بدون همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر اقدام به غربالگری معتادین متجاهر کرد و از 4098 که برای غربالگری به ما ارجاع داده شده بودند فقط 669 نفر یعنی کمتر از یک پانزدهم آنها پذیرش نشدند.

پیشنهاد ساخت شهرک ویژه زنان آسیب دیده غیرعلمی است مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه به پیشنهاد استانداری تهران مبنی بر ساخت شهرک بازتوانی زنان آسیب دیده اشاره کرد و گفت: هر گونه تجمع و جدا کردن افراد آسیب دیده خواه معلول، زن ویژه، کودک خیابان و .

باشد غیر علمی بوده و باید در ارائه خدمات اجتماعی به سمت کوچک سازی برویم.

این در حالیست که هم اکنون هیچ قانونی هم در زمینه شهرک سازی برای زنان آسیب دیده در کشور وجود ندارد و این پیشنهاد غیر علمی است.

فعالیت 19 مرکز غربالگری ژنتیک در استان تهران به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، باقری در ادامه به ارائه خدمات مشاوره ژنتیک توسط بهزیستی نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 19 مرکز غربالگری ژنتیک در استان تهران وجود دارد و هیچ محدودیتی برای عدم شکل گیری ازدواج وجود ندارد اما چنانچه ضریب خطر افراد در غربالگری ها بالا تشخیص داده شود به خانواده اطلاع می دهیم اما منعی برای ازدواج زوجین صادر نخواهیم کرد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه با بیان آنکه 11 هزار و 37 زن سرپرست خانوار طی یک سال گذشته از خدمات بهزیستی استان تهران بهره مند شده اند گفت: بهزیستی یک گذرگاه و نه یک توقفگاه است.

به همین دلیل به منظور توانمندسازی زنان سرپرست خانوار آن دسته از زنانی که دارای توانمندی های هم سطح باشند، گروه های همیار زنان را به صورت تعاونی تشکیل می دهند و از همین طریق در حال حاضر 641 زن سرپرست خانوار در حال آماده سازی شغلی هستند که پس از خروج از توانمندسازی از چرخه حمایتی بهزیستی خارج شده و پشت نوبتی ها به سیستم وارد می شوند.

به گفته باقری در حال حاضر 1500 نفر در حوزه اجتماعی تحت پوشش خدمات بهزیستی استان تهران هستند.

اختلالات هویت جنسی دارای کمترین علت تماس با اورژانس اجتماعی وی در خصوص بیشترین مشکلات گزارش شده در اورژانس اجتماعی طی یک سال اخیر به ویژه در سال 95 گفت: بر اساس تماس های اورژانس اجتماعی 2467 گزارش کودک آزاری طی یکسال اخیر در تهران ثبت شده است.

کمترین علت تماس مربوط به اختلالات هویت جنسی بوده که 9 نفر در این خصوص با اورژانس اجتماعی تماس برقرار کرده اند.

به گفته وی متقاضیان طلاق، خودکشی و سالمندآزاری نیز از دیگر موارد تماس با اورژانس اجتماعی بوده است.

ساماندهی 50 دختر فراری طی یکسال اخیر شیرخوارگاه ها به بخش خصوصی واگذار نمی شوند مدیرکل بهزیستی استان تهران همچنین گفت: طی یک سال اخیر 50 دختر فراری نیز توسط بهزیستی استان تهران ساماندهی شده است.

باقری در ادامه به مراکز شبه خانواده اشاره کرد و گفت: 551 کودک در مراکز دولتی و 1498 کودک نیز در مراکز غیر دولتی بهزیستی استان تهران نگهداری می شوند که برای کودکان حاضر در مراکز غیر دولتی بهزیستی ماهیانه برای هر کودک 420 هزار تومان به مراکز پرداخت می کند.

به گفته باقری شیرخوارگاه ها جزء مراکز حاکمیتی بوده که نمی توان آنها را به بخش خصوصی واگذار کرد.

این در حالیست که اگر این امکان وجود داشت با وجود نیروهای داوطلب در این حوزه این بخش نیز به بخش خصوصی واگذار می شد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران همچنین گفت: 2023 کودک طی یک سال اخیر توسط نزدیکان خود به سرپرستی گرفته شده اند و ماهیانه 330 هزار تومان هزینه نگهداری به آنها پرداخت می شود.

وی در رابطه با معلولان گفت: 57 هزار و 630 نفر تحت پوشش بهزیستی است که از این تعداد بیش از 12 هزار نفر نابینا یا کم بینا، 56 هزار جسمی حرکتی، 39 هزار ذهنی، 8 هزار روانی، 2 هزار اختلال شنوایی و 17 هزار صوت و گفتار است که بیش از هزار نفر نیز از این افراد دانشجو هستند.

وی گفت: 44 هزار نفر از معلولان مستمری بگیر و هزار و 163 نفر پشت نوبت مستمری هستند.

ارجاع دیرهنگام کودکان اوتیسم غفلتی است که به وزارت بهداشت وارد است وی در رابطه با اوتیسم گفت: 4000 کودک اوتیسم در استان تهران شناسایی شده در حالی که فقط شش مرکز در استان وجود دارد که 185 نفر را پوشش می دهند.

ارجاع دیرهنگام کودکان اوتیسم غفلتی است که به وزارت بهداشت وارد است چرا که سن 2 تا 6 سال زمان طلایی است که باید این کودکان شناسایی شود.

اکنون طرح غربالگری در حال انجام است.

وی در ادامه گفت: 3972 کودک خیابانی در بهزیستی استان تهران دارای پرونده هستند که 62 درصد آن اتباع خارجی و 38 درصد ایرانی است و با مداخلات بهزیستی با همکاری 40 مرکز غیردولتی 1826 کودک به خیابان برنگشتند که از این میان 44 درصد ایرانی بودند.

وی در رابطه با مهد کودک ها، گفت: 870 مهد کودک وجود دارد که 45 هزار و 560 کودک از آن خدمات می گیرند.

مدیر کل بهزیستی استان تهران همچنین با بیان اینکه 2600 نفر پشت نوبت فرزندخواندگی هستند، گفت: در سه ماهه ابتدای سال 113 کودک به خانواده ها واگذار شده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل سه برابر شده است.

باقری در مورد ظرفیت مراکز شبه خانواده بهزیستی نیز گفت: بهتر است که مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست می توانند 10 نفر را نگهداری کنند اما مراکز محدود است.

ما اکنون به بیش از 12 نفر مجوز نمی دهیم اما قبلاً به 50 نفر هم می دادیم.

وی در خصوص آسیب دیدگان نیز گفت: 35 نفر به صورت مقیم در مراکز بازپروری خدمات گرفته اند و 2312 نفر در مسیر خدمات دفتر آسیب های اجتماعی قرار گرفته اند و برای دختران فراری نیز خانه امن و سلامت ایجاد شده است.


کلید واژه ها: بهزیستی استان تهران - بهزیستی - استان تهران - سازمان بهزیستی - جامعه - استان - تهران - نابینایی - پیشگیری - باقری - کودک آزاری - معلولان - اجتماعی - کودک - خیابان - وزارت بهداشت - امروز - نشست خبری - کشور - ساختمان - خانواده - ثبت نام - انتقاد - برگزار - بهداشت - بیکاری - افزایش - اولین - آموزش - وزارت

آخرین اخبار سرویس:
امحاء 6 میلیون نخ سیگار قاچاق در مریوان

استخدام فروشنده،با حقوق و مزایای عالی در شرکت نیکسان در یزد

رونمایی از نخستین شبکه اجتماعی پرداخت در نمایشگاه الکامپ

کرباسیان: من سرباز نظام هستم

گزارشی از پیرمرد عطر فروش مشهدی

کرباسیان: من سرباز نظام هستم

بازگشت عینک های هوشمند گوگل به بازار

جزییات ایجاد 8هزار شغل توسط سازمان گسترش و نوسازی

افزایش نگران کننده مصرف بنزین در کشور

بازگشت عینک های هوشمند گوگل به بازار

طرح تنفس به مدت پنج تا 10 سال اجرا می شود

کفشی قدیمی با قیمتی نجومی!

فرش بافان در انتظار حمایت های بیمه ای + گزارش

وضعیت سدهای تامین کننده آب کشور چگونه است؟

مدیر فرودگاه های کردستان عنوان کرد دمای 40 درجه ای هوا علت تاخیر پرواز سنندج ـ تهران

یک کامپیوتر گیمینگ خوش قیمت با رم های GEIL EVO Spear

ممنوعیت واردات برنج خارجی

استخدام کارشناس بازرگانی در شرکت معتبر تولیدی

دلار 5 تومان گران شد

860 میلیارد تومان به سپرده گذاران فرشتگان پرداخت شد/روند تعیین تکلیف بر اساس زمان بندی اعلام شده

وضعیت سدهای تامین کننده آب کشور چگونه است؟

8 دلیل برای کسل بودن

آغاز برداشت کلزا در قوچان

جزییات ایجاد 8 هزار شغل توسط یک سازمان

مقاوم سازی ونوسازی واحدهای مسکونی روستایی در مهاباد + گزارش

منتظر گزارش کارشناسان ایمنی و اداره کار درباره جزییات حادثه هستیم

استخدام کارشناس توسعه منابع انسانی در شرکت چرم درسا

توزیع روزانه 6 میلیون پرس غذا در ایام اربعین

صادرات 33 درصد سنگ آهن

چگونه چشمان زیبا داشته باشیم؟

رویترز: قیمت طلا تحت سیاست های بانک مرکزی اروپا کاهش یافت

کاسپین:860 میلیارد تومان به سپرده گذاران فرشتگان پرداخت شد

دانشمندان: برای نجات زمین باید به سرعت غلظت گاز CO2 در جو را کاهش داد

دولت تشریفات تنها چشم به اجرای برجام دوخته است/دولت با دست خود گور منابع درآمدی را کنده است

دانشمندان: برای نجات زمین باید به سرعت غلظت گاز CO2 در جو را کاهش داد

قیمت نقره در مسیر صعود

صادرات 33 درصد سنگ آهن/توقف خام فروشی تا پایان 97

هدررفت 1 بشکه آب برای تصفیه 1 بشکه نفت!

هشدارمدیرعامل آب منطقه ای استان مرکزی درمورد وضعیت بحرانی آبهای زیرزمینی استان

ردیابی آفت سرخرطومی حنایی خرما در آبادان آغاز شد

چرا نتیجه انتخابات نتوانست شتاب دهنده ای قوی برای رشد بازار سرمایه محسوب شود؟

کشف 3.8 تن کوکایین در آلمان

اینتل تمامی برنامه های مرتبط با توسعه تجهیزات پوشیدنی خود را متوقف کرد

استخدام بازاریاب،کارشناس فروش،سرپرست فروش،منشی با مزایا

مصرف بی رویه بنزین نگران کننده است

عبدالمجید شیخی در گفت وگو با فارس: دولت تشریفات تنها چشم به اجرای برجام دوخته است/دولت با دست خود گور منابع درآمدی را کنده است

عکس ؛ ویلای 33 میلیاردی سلطان به فروش نرسید

12 خدمت گمرک اینترنتی شد

آغار مجدد عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح ورودی سنجان + فیلم

افزایش ورود مسافران تابستانی به مهاباد + گزارش

نگرانی فرماندار مریوان از افزایش پوشش نیزاری دریاچه زریبار

اقبال دوباره کشاورزان به کشت پنبه، با ارقام پرمحصول

صنایع و معادن بوشهر نیازمند 7 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات

بهره برداری از دو طرح بهزیستی درعشق آباد

50 هزار میلیارد ریال تفاهمنامه اقتصادی در رفسنجان امضا شد

860 میلیارد تومان به سپرده گذاران فرشتگان پرداخت شد

ثبات نسبی در بازار سکه/ دلار 5 تومان گران شد

ذخیره سازی 35 هزار تن گندم در نهاوند+گزارش

بهره برداری از نخستین واحد فراوری سنگ جنوب استان در خلخال

گشایش نمایشگاه بین المللی برق و الکترونیک در مشهد

آغاز برداشت رطب از نخلستان های آبادان

رونمایی از پروژه نسخه الکترونیک باحضور وزیر تعاون،کار و برای اولین بار در کشور در یزد

اضافه برداشت بانکها کنترل شد

ثبات نسبی در بازار سکه و ارز

860 میلیارد تومان به سپرده گذاران فرشتگان پرداخت شد/روند تعیین تکلیف بر اساس زمان بندی اعلام شده

بانک کارگشایی اعلام کرد:دادن تسهیلات تا سقف20میلیون ریال با رهن طلا

با این اکسیر خانگی چشمانی جذاب داشته باشید

بومی سازی تجهیزات پزشکی در شیراز

بعداز فوت سرپرست خانوار چطور یارانه را دریافت کنیم؟

ارزش یورو در مقابل دلار به بالاترین رقم در 14 ماه اخیر رسید

جهانگیری: مصوبه عرضه محصولات ذرت، جو و برنج در بورس کالا ابلاغ شد

بیمه سامان با مونیخ ری اتکایی بست

شرایط بخشش جرائم مالیاتی صاحبان مشاغل خودرو

معامله 162 میلیون کیلووات ساعت برق در هفته ای که گذشت

فوت موکل، وکالت را باطل می کند

روابط عمومی موسسه کاسپین: 860 میلیارد تومان به سپرده گذاران فرشتگان پرداخت شد/روند تعیین تکلیف بر اساس زمان بندی اعلام شده

شش درصد مردم ایران بیشتر از 65 سال سن دارند

استخدام 200 نیرو از طریق آزمون سازمان بنادر و دریانورد

استخدام کارشناس فروش کشاورزی در شرکت توزیع نهاده کشاورزی

استخدام کارشناس پشتیبانی فروش در شرکت کارن

هند خرید نفت از ایران را کاهش داد

افزایش بی سابقه آمار جرائم مرتبط با خشونت در انگلیس و ولز

2 علت اصلی گرانی پیاز از دید وزیر کشاورزی

تکان بازار ارز با اظهارات خانم یلن و نامه های پسر ترامپ

آمادگی حضور 350 تاجر بین المللی در نمایشگاه بین المللی سنگ نیمور

توسعه اجتماعی رویکرد اصلی حوزه جوانان است

اگر مال بدهکار در مزایده فروش نرود، چه می شود؟

نمایشگاه بین المللی برق و الکترونیک در مشهد گشایش یافت

رییس کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین در گفت وگو با فارس اعلام کرد برنامه توزیع 6 میلیون پرس غذا در طول روز/ افزایش ظرفیت اسکان به یک و نیم میلیون نفر

ثبات نسبی در بازار سکه/ دلار 5 تومان گران شد

7 تغییر جالب در هیوندای سوناتا 2018

برای رانندگی با خودروهای آینده نیسان تنها به یک پدال نیاز خواهید داشت

استخدام حسابدار،جهت انجام امور حسابداری در مجموعه اسمارت مال

ثبات نسبی در بازار سکه و رشد 5 تومانی قیمت دلار

سپرده گذاران تعاونی الزهرا تعیین تکلیف می شوند

افزایش نسبی دما در سه روز آینده

افتتاح فاز دوم مرکز تحقیقات سالمندی اردکان باحضور ربیعی وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی

علل پایین بودن بهره وری نیروی کار در بخش دولتی

الماس 3 میلیون ساله ای که کسی قدرت خرید آن را ندارد+ تصاویر

واردات قطعی گندم به کشور ممنوع است

پیش بینی برداشت 500تن کلزا در میاندوآب+فیلم

سیف: نظام بانکی با بیماری مزمن نهادهای پولی غیرمجاز دست به گریبان است

سامانه بودجه متمرکز سازمان تأمین اجتماعی به بهره برداری رسید

هیچ کس ویلای 33.5 میلیاردی علی پروین را نخرید!

آغاز تولید خودرو کوییک سایپا از شهریورماه امسال

هدست Mira Prism؛ راهکاری ارزان برای بهره گیری از واقعیت افزوده

شرایط بخشش جرائم مالیاتی صاحبان مشاغل خودرو

استخدام کارشناس ثبت سفارشات خانم در کهور/اصفهان

اجرای پایلوت طرح کشاورزی حفاظتی در 8 استان

مهاجرت ها نتیجه توزیع ناعادلانه ثروت

با 9 گونه از سمی ترین و خطرناک ترین گیاهان در سراسر جهان آشنا شوید

برنج ایرانی از سفره خانوار ها حذف می شود؟

روایت مرعشی از مشکل نبودن شراب و حجاب برای گردشگران!

یخ کسادیِ بازار مسکن دراوج گرمای تابستان

ممنوعیت بهره برداری از جنگل های شمال

مقابله با قاچاق مکالمه، افزایش درآمدهای ایران را در پی داشته است

قیمت خانه های زیر 200 میلیون تهران +جدول

پایان ضرب الاجل یک هفته ای مجلس به سیف

ون چند منظوره میتسوبیشی در راه بازار؛ تولید مشترک با نیسان در اندونزی

واردات گندم به کشور ممنوع است بجز...

آغاز پیش فروش محصولات جدید سایپا از نیمه دوم مردادماه

فاز 2 مرکز تحقیقات سالمندی اردکان با حضور دکتر ربیعی افتتاح شد

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی در لابراتوار چاپ عکس

راز مردان خمره ای 3 هزارساله در بروجرد

تکان بازار ارز با اظهارات خانم یلن و نامه های پسر ترامپ

افزایش 30 درصدی ظرفیت قطارهای تابستانی

ردپای پسر ترامپ در بازار

نحوه دریافت یارانه بعد از فوت سرپرست خانوار چگونه است؟

ون چند منظوره میتسوبیشی در راه بازار؛ تولید مشترک با نیسان در اندونزی

ردپای پسر ترامپ در بازار

آغاز پیش فروش محصولات جدید سایپا از نیمه دوم مردادماه

فروش 1 میلیارد پوندی مستغلات پلیس لندن

احیای بافت 300 روستای کشور در برنامه ششم

اختصاص 2 میلیارد تومان برای ایجاد طرح های تولیدی در بستک

ثبات نسبی بر بازار سکه حاکم شد/ دلار 5 تومان گران شد

بهره برداری از مرکز توانبخشی رحمت بافق و کلنگ زنی فار دوم مرکز

تکان بازار ارز با اظهارات خانم یلن و نامه های پسر ترامپ

عبور روزانه 1100 پرواز از آسمان ایران

فروش هیوندای سوناتا هیبریدی با تخفیف 8 میلیون تومانی+ جدول

ثبات نسبی بر بازار سکه حاکم شد/دلار 5 تومان گران شد

افزایش صادرات کالا از گمرک استان قزوین +فیلم

رشد 20 درصدی تعداد پزشکان اعزامی به حج 96

ارزش یورو از دلار پیشی گرفت

بانک کارگشایی اعلام کرد:دادن تسهیلات تا سقف20میلیون ریال با رهن طلا

تکان بازار ارز با اظهارات خانم یلن و نامه های پسر ترامپ

افتتاح خانه کودکان ونوجوانان در اشکذر

تغییر رویکرد جدی از نگاه توسعه ای به سوی حفاظت و بهره برداری منابع آب

معامله 162 میلیون کیلووات ساعت برق

رشد شاخص کل فرابورس به 920 واحد

انجام هفت و نیم میلیون هکتار نهال کاری و بوته کاری برای مبارزه با پدیده گرد و غبار

رشد شاخص ها همراه با افزایش ارزش معاملات

بازارچه خوداشتغالی در زیرگذر تئاترشهر برگزار می شود

رمزگشایی از یک «خطا» در بازار ملک

تردد جاده ای در شبانه روز گذشته 12.6درصد رشد داشت

رمزگشایی از یک «خطا» در بازار ملک

بحران میانسالی در روابط همسران

پاسخی به 9 ابهام درباره قرارداد نفتی ایران و توتال+جزییات قرارداد

استخدام مدیر تورهای داخلی،کارمند فروش تور،سرپرست بازاریابی

رشد 426 واحدی شاخص بورس با انتشار خبر خروج تهران از برجام!

تعادل بین منابع و مصارف آب بر هم خورده است

تکان بازار ارز با اظهارات خانم یلن و نامه های پسر ترامپ

ثبات نسبی بر بازار سکه حاکم شد/دلار 5 تومان گران شد

وزیر انرژی امارات: نیازی به نشست فوق العاده اوپک نیست

ماهانه 652 جوان اهوازی بیکار می شوند

مصرف برق مازندران در تیر ماه امسال افزایش یافته و کم سابقه بوده است

ثبات نسبی بر بازار سکه حاکم شد/دلار 5 تومان گران شد

چند درصد مردم ایران بیشتر از 65 سال سن دارند؟

افزایش طرح مهار کانون های گرد و غبار خوزستان/ شاید نیاز باشد 20 روز تا یک ماه را تعطیل کنیم

خاموشی های برق در شهر اهواز کاهش چشمگیر داشته است

وزیر نفت هند: خرید نفت از ایران را کاهش می دهیم

ایران از تاتارستان روسیه اتوبوس می خرد

امحاء 50 تن مواد غذایی، دارویی و آرایشی در لرستان

آیا نوکیا 3310 تست استقامت را با موفقیت می گذراند؟ [تماشا کنید]

سپرده گذاران تعاونی الزهرا تعیین تکلیف می شوند

مدیریت بخش آب در 4سال گذشته/تغییر نگاه از توسعه به مدیریت منابع

اصلاح و معرفی ارقام جدید و توسعه پایدار در بخش زراعت دیم

ثبات در بازار نفت، به رغم رشد نسبتا خوبِ روز گذشته

اجرای طرح های زنجیره تولید گوشت قرمز، کشت گیاهان دارویی، و گردشگری برای عشایر

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز پنج شنبه

مدیرت بخش آب در چهارسال گذشته/تغییر نگاه از توسعه به مدیریت منابع

بهره برداری از جنگل های شمال از سال آینده ممنوع است

شرایط فروش جدید رنو داستر اعلام شد + جدول

سپرده گذاران تعاونی الزهرا تعیین تکلیف می شوند

اختصاص 17 هزار میلیارد تومان برای تامین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی

نفت در معاملات آسیایی ثابت ماند

وام فوری ازدواج در کدام بانک ها پرداخت می شود؟

عقب نشینی قیمت طلا در بازار جهانی

موسسه اعتباری کاسپین: 856 میلیارد تومان به 403 هزار نفر پرداخت شد

سیف: اضافه برداشت بانک ها کنترل شد

معامله بورسی 3000 تن گندم در 4 استان کشور

مسابقه ای برای روز جهانی غذا

دهکده گردشگری در نوار ساحلی کنگان ـ دیر راه اندازی می شود

معامله بورسی 3000 تن گندم در 4 استان کشور

پاسخی به 9 ابهام درباره قرارداد نفتی ایران و توتال+جزییات قرارداد

ضریب خوداتکایی کشور در تولید حبوبات افزایش می یابد

شیب صعودی مصرف برق در کشور

عدم موفقیت وزارت نیرو در طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب

شش درصد مردم ایران بیشتر از 65 سال سن دارند

خرید تضمینی گندم از مرز 8000 میلیارد تومان گذشت/ پرداخت 62 درصدی مطالبات

حذف مازوت از سوخت نیروگاه/ هدررفت 1 بشکه آب برای تصفیه 1 بشکه نفت

2467 مورد کودک آزاری در سال 95 / شیرخوارگاه ها به بخش خصوصی واگذار نمی شوند

2467 مورد کودک آزاری در سال 95 / شیرخوارگاه ها به بخش خصوصی واگذار نمی شوند