مطالب مرتبط:
دانش آموز دزفولی مقام نخست مسابقات قرآن و عترت کشور را کسب کرد
آغاز اردوی تیم ملی بدمینتون/ جلسه مسابقات بین المللی جوانان برگزار شد
کسب قهرمانی مسابقات بین المللی کاراته جام وحدت و دوستی ملت ها از سوی دانشجوی واحد مبارکه
کسب 13 مدال توسط البرزی ها در مسابقات بین المللی کاراته
کسب 123 مدال توسط تیم کاراته لرستان در مسابقات بین المللی کرمانشاه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 16:352017-07-17سياسي

گفت وگویی خواندنی با نفر نخست مسابقات بین المللی قرآن در مالزی


دارنده مقام نخست مسابقات بین المللی قرآن در کشور مالزی راز موفقیت خود را موذن بودن در بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) می داند و از اینکه توانسته قلب رهبر معظم انقلاب را مسرور کند به خود افتخار می کند.

- ظاهرش آرام و با متانت است اما انگار از چیزی ناراحت و دلخور است در او خبری از کبر و غرور دیده نمی شود، آرام و شمرده شمرده سخن می گوید.

زندگی و موفقیت خود را مدیون قرآن است.

دو فرزند دارد و دوست دارد فرزندانش هم مانند او در مسابقات قرآنی نام آور شوند و همان گونه که او نام پدر را زنده کرد و راه او را ادامه داد فرزندانش هم دنباله رو فعالیت های قرآنی باشند.

از دوستان قاریش می گوید وقتی به اسم دوست صمیمی اش شهید محسن حسنی کارگر قاری شهید حادثه منا می گوید بغضی گلویش را می گیرد.

او به امام رضا (ع) ارادت زیادی دارد و در حرم این امام رئوف موذن است.

توجه امام هشتم بر زندگیش را بالاترین ثمره زندگی خود می داند و هم اکنون قاری بین المللی و دارنده مقام نخست مسابقات کشور مالزی است.

لطفا خود را معرفی کنید و بگویید قرائت قرآن را از چه سالی آغاز کردید؟ حامد علیزاده متولد مشهد و دارای دو فرزند هستم، پدرم از زمان کودکی علاقه زیادی داشت تا من قرآن بخوانم و در راه فعالیت های قرآنی گام بردارم.

6 ساله بودم که پدرم برایم ضبط صوت کوچک خرید و هر روز صبح قبل از رفتن به اداره ضبط صوت کوچک را در کنار گوشم می گذاشت و می گفت تا وقتی که از اداره برگردم باید بتوانی تلاوت یک صفحه قرآن را بیاموزی و این پشتکار و جدیت پدر بود که مرا هم علاقه مند کرده بود تا به این سمت و سو بیایم.

پدرم موذن بود و مدت 8 سال صدای ایشان توسط آرشیو شبکه سوم سیما ضبط شده بود و تلاوت اذان با صدای غلام حسین علیزاده به سبک استاد رضاییان پخش می شد.

از چند سالگی در مسابقات قرآن شرکت کرده و مقام کسب کردید؟ از سال 86 بود که وارد مرحله ای شدم که به طور رسمی در مسابقات حضور یافتم و در آن سال در مسابقات اذان در سطح مدرسه شرکت کردم و توانستم مقام اول را کسب کنم و همان سال بود که به مرحله کشوری مسابقات اذان راه یافتم و توانستم مقام اول را کسب کنم.

دانش آموز بودم که در مسابقات قرآنی و اذان شرکت می کردم یادم می آید وقتی رتبه نخست مسابقات دانش آموزی در بخش اذان را در کشور کسب کردم به پدرم گفتم خیلی مسابقات و کسب مقام راحت است پس می توانم در دیگر زمینه های قرآنی هم اول شوم پدرم با شنیدن این جمله من به پشتم زد و گفت نه اینگونه نیست باید پشتکار زیادی داشته باشی تا بتوانی در مسابقات قرآنی مقام بیاوری.

بعد از این مسابقات دیگر درگیر درس و امتحانات کنکور شدم و توانستم رتبه هزار و 700 را در کنکور کسب کرده و در دانشگاه سبزوار قبول شوم.

شهر سبزوار اساتید برجسته قرآنی زیادی دارد و خدا رو شکر همت زیادی برای آموختن قرآن وجود داشت و همین ها بهانه ای شد تا در زمان تحصیل در دانشگاه بیشتر به سمت قرائت قرآن بروم به گونه ای که نزدیک امتحانات پایان ترم بود که چند نفر از اساتید با من تماس گرفتند و گفتند شما بیش از 16 جلسه از کلاس درس غیبت دارید چطور می خواهی این درس ها را پاس کنید؟ گفتم عذرخواهم مشغول قرائت قرآن هستم و ایشان همه دست بر دست هم دادن تا در همان سال در مسابقات قرآنی اوقاف شرکت کنم.

شما موفقیت را با مسابقات قرآنی اوقاف آغاز کردید تاثیر این مسابقات چقدر است؟ مسابقات قرآنی اوقاف در کشور ما یکی از بزرگترین مسابقات قرآنی است و همیشه قاری بین المللی از این مسابقات انتخاب می شود.

سطح مسابقات و رقابت بسیار بالا است و من چند مرحله در مسابقات شرکت کردم و یادم می آید در یکی از مسابقات که به عنوان نماینده شهر مشهد بودم اما مسابقات در تربت جام برگزار شده بود و مردم مرا برای حضور دعوت و با من همراهی می کردند به طوری که از اهل سنت همان شهرستان نیز برای حمایت از من در جلسه حضور داشتند.

در کنار قرآن به فعالیت های دیگر هم مشغول هستید؟ فاصله زمانی 19 سالگی تا 23 سالگی را برای قرآن گذاشتم و تلاش کردم تا در این مدت بتوانم قاری بین المللی شوم و در کنار قرآن به ورزش هم اهمیت می دادم و در رشته کشتی تا مرحله انتخابی تیم ملی پیش رفتم.

در مسابقات قرآنی هم بعد از حضور و کسب مقام در مسابقات اوقاف خود را برای حضور در مسابقات مالزی آماده کردم.

شما موذن صحن جامع رضوی هستید از راه گشایی ها و کرامات امام رضا(ع) در زندگی شخصی خود بفرمایید؟ امام هشتم (ع) راهگشای تمام سختی هایم است.

در مسابقات قرآنی مالزی باید به عنوان نماینده کشور ایران حضور می یافتم قبل از رفتن استرس زیادی داشتم یادم می آید چند ساعتی به پرواز باقیمانده بود که دلم هوای حرم امام رضا(ع) را کرد و به همسرم گفتم هر طور شده باید بروم و از امام رضا(ع) خداحافظی کنم.

همسرم نگاه به ساعت انداخت و گفت به پرواز نمی رسی من از طرف تو می روم خداحافظی می کنم.

گفتم نه باب الحوائج کمکم کرده تا در این مسابقات شرکت کنم پس باید از او خداحافظی کنم.

من تا قبل از انتخاب شدنم در این مسابقات همیشه وقتی به حرم می آمدم از امام رضا (ع) مسابقات مالزی را طلب می کردم و آن روز وقتی وارد حرم شدم به امام رضا (ع) گفتم آقاجان تو لطف کردی و این خواسته مرا اجابت کردی پس این بار مقام نخست قرآنی را از تو می خواهم پس مرا دست خالی برنگردان.

از خاطرات مسابقات در کشور مالزی بگویید؟ شب قبل از مسابقه آیاتی که باید قرائت شود را به شرکت کنندگان اعلام می کنند و قرائت آیات سوره انفعال به من افتاده بود دلم بیشتر گرم شد چون همان آیاتی بود که در مسابقات قرآنی در کشور قرائت کرده بودم و مقام نخست را کسب کردم.

هنگام قرائت یک لحظه نگاه بر جمعیت سالن انداختم دیدم بالای 3 هزار نفر آمده اند تا قرائت قاری ایرانی را گوش کنند در یک لحظه خود را در صحن امام خمینی(ره) حرم امام رضا (ع) تصور کردم و گفتم حامد تو برای همین جمعیت در این صحن اذان می گویی پس امروز هم خود را در همان صحن تصور کن و بدون هیچ استرسی به تلاوتت بپرداز.

قبل از اینکه بالای سکو بروم یکی از دوستان حافظ قرآنم که با او در ارتباط بودم در فضای مجازی عکسی از حرم امام رضا(ع) فرستاد و گفت در حرم برایت دعا می کنم و این شد که دلم گرم شد چون می دانستم خدا و امام رضا (ع) هوایم را دارند.

قرائت من به گونه ای بود که بین قرائت هر آیه شاید 41 ثانیه نفسم بالا می آمد و بعد از قرائت هر آیه با خودم می گفتم خدا رو شکر این آیه تمام شد.

قرائت من در ساعت 24 تمام شد اما تا ساعت 2 شب بیرون سالن با من عکس می گرفتند و واقعاً خسته شده بودم و از طرفی هم نمی خواستم عکاسان و افرادی که تمایل داشتند با آنها عکس بگیرم را ناامید کنم چراکه مسئولان گفته بودند آنها نسبت به ایران ذهنیت خوبی ندارند و ما قاریان باید با رفتار و اخلاق خود ذهنیت آنها را اصلاح کنیم.

با توجه به اینکه کسب مقام نخست مسابقات قرآن در کشور مالزی یاد و خاطره شهید حسنی کارگر را برای ایرانیان زنده می کند اگر در این زمینه خاطره ای از این شهید دارید بیان کنید؟ در مسابقات مالزی یکی از حاضران که از قرائت من ذوق کرده بود آمد و پیشانی مرا بوسید و گفت: من در چهره تو محسن حسنی کارگر را جست وجو می کنم چون او هم دو سال قبل در این مسابقات مقام اول را برای ایران کسب کرده و بسیار مهربان و خوش اخلاق بود.

شهید محسن حسنی کارگر یکی از دوستان بسیار خوبم بود که در حادثه منا شهید شد و در هنگام تلاوت قرآن در مسابقات کشور مالزی یک لحظه تصویرش در ذهنم مجسم شد که به من پشت گرمی می داد و می گفت با قدرت به کارت ادامه بده مقام اولی را کسب می کنی.

دو داور در مسابقات حضور داشتند که یکی از کشور عربستان و دیگر از کشور لبنان بود آنها دوست نداشتند که کشور ایران مقام نخست را به دست آورد و حتی هنگام اعلام اسامی همین که نام کشور ایران برده شد سالن مسابقات را ترک کردند و در همان هنگام یکی از داوران در گوشم گفت "و مکرو مکرالله و الله خیر الماکرین".

نحوه رفتاربرگزار کنندگان مسابقات قرآنی مالزی با شما چگونه بود؟ پادشاه مالزی به این مسابقات علاقه زیادی دارد به گونه ای که در اختتامیه و افتتاحیه به همراه خانواده خود شرکت می کند.

شب قبل از اختتامیه در قصرش همه شرکت کنندگان را دعوت کرده و با یک یک ما دست داد وقتی نوبت به من رسید نامم و کشورم را از روی لباسم خواند و محکم دستم را فشرد و برایم آرزوی موفقیت کرد در همان لحظه بود که شرکت کنندگان دیگر کشورها به من گفتند حتماً تو مقام اول را به دست آوردی که پادشاه اینگونه با تو رفتار کرد.

نظرتان در زمینه فعالیت فرزندانتان برای ادامه راه شما در رشته های قرآنی چیست؟ مقامم را مدیون زحمات پدرم هستم و دوست دارم دخترم حافظ قرآن و پسرم نیز حافظ و قاری قرآن شود و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنم چون اگر می خواهیم در خانه ای فرزند به سمت و سوی قرآن برود باید پدر روزی چند آیه قرآن بخواند حتی به فرزند 2 ساله خود آموخته ام وقتی قرآن را می بینی باید آن را بوسیده و بر چشمانت بکشی تا از همین کودکی بداند قرآن چقدر عظمت دارد.

از خاطره دیدار خود با مقام معظم رهبری بگویید.

یکی از بهترین خاطرات من دیدار با مقام معظم رهبری بود و ایشان در این دیدار که در روز اول ماه مبارک رمضان امسال برگزار شد به بنده فرمودند "در حوزه سیاسی دنیا شما با کسب این رتبه قلب مرا مسرور کردید".

مقام معظم رهبری از کسب مقام اول توسط من در مسابقات بین المللی مالزی بسیار خوشحال شدند و این بزرگترین افتخار برای من است.

رهبری فرمودند خیلی خوشحال هستم که شما در این سن جوانی توانستید رتبه بین المللی را کسب کنید و امیدوارم متوقف نشوید و همین راه ادامه دهید تا در آینده به عنوان بزرگترین مبلغ به کشورهای شیعه اعزام شوید.

اینکه سبب خوشحالی رهبر معظم انقلاب شدم برایم بسیار جالب و مسرت بخش بود.

تاکنون به چه کشورهایی سفر کرده اید و آیا به خانه خدا مشرف شده اید؟ تاکنون به کشورهای عراق، عمان، مالزی، اندونزی سفر کردم و دوبار به خانه خدا مشرف شدم که این سفر هدیه بعثه مقام معظم رهبری بوده است.

به یاد دارم اولین باری که چشمم به خانه خدا افتاد بهترین لحظه در تمام زندگیم بود.

همیشه وقتی خانه کعبه را در صفحه تلویزیون مشاهده می کردم با خودم می گفتم آیا می شود من از نزدیک این خانه را زیارت کنم و در اولین سفرم وقتی از نزدیک خانه خدا را دیدم تا چند دقیقه اصلا باورم نمی شد که این من هستم و در کنار کعبه قرار دارم.

حمایت نهادها و دستگاه های مرتبط از قاریان قرآنی چگونه است؟ از مسئولان بسیار گلایه مند هستم چراکه قاریان و حافظان قرآن در کشور ما جایگاه و حوزه خاصی ندارند و سازمانی که بخواهد این افراد را حمایت کند وجود ندارد و اگرچه به اسم سازمان تبلیغات اسلامی متولی است اما در واقع کار مهمی انجام نمی شود.

بسیاری از حوزه ها به اسم کار انجام می دهند اما در واقع هیچ نهاد خاص و یا سازمانی که بخواهد ما را حمایت کند وجود ندارد و در کشور 40 قاری بین المللی داریم که در ایران و یا در مسابقات بین المللی مالزی رتبه دارند اما هیچ کدام از این افراد در هیچ منصبی فعالیت ندارند.

نحوه برخورد مسئولان کشوری با شما چگونه بود؟ با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه مبارک رمضان دیداری داشتم که ایشان قول دادند تا در ماه مبارک رمضان شخص رییس جمهور با من دیدار داشته باشند اما ماه مبارک رمضان هم تمام شد و نه تنها رییس جمهور با من دیدار نداشته بلکه هیچ کدام از معاونان و وزیرای ایشان نه تبریک و نه دیداری با من داشتند.

وقتی رییس جمهور برای هرمناسبتی توییتر می گذارند بهتر است برای کسب مقام اولی ایران در مسابقات بین المللی مالزی که با حضور 120 کشور جهان برگزار شد هم پیام تبریکی می گذاشتند.

کسب این مقام در حالی بود که بسیاری از داوران مسابقات آمده بودند تا ایران مقام نیاورد اما به لطف خدا و کمک امام رضا (ع) با 5 امتیاز اختلاف مقام اول از آن ایران شد و متأسفانه رییس جمهور این واقعه مهم را تبریک نگفت.

برای این دولت همان کنسرت خوب است و که اگر کنسرتی برگزار نشود آنقدر جو درست می کنند که مردم به علت تعطیلی کنسرت اعتراض می کنند همان مردمی که در شهر امام رضا (ع) زندگی می کنند.

عشق به قرآن در وجود ما نهادینه شده است و باید تلاش کنیم تا برای نسل های آینده حامی و سازمانی که بتواند قاریان را حمایت کند به وجود آوریم تا رغبت جوانان به سمت و سوی قرآن بیشتر شود.

20سال در راه حفظ و به دست آمدن این موفقیت تلاش کردم که اگر این زمان را برای هر رشته دیگری می گذاشتم وضعیتم با امروز فرق می کرد.

مداحی در کشور ما جا افتاده و از آن به عنوان یک هنر یاد می شود اما قاری قرآن هنوز جایگاه خود را در کشور پیدا نکرده و تنها در دید مردم قاری قرآن فقط همان قاری است که قرآن باید تلاوت کند.

اگر من این 20 سال از عمرم را که برای تلاوت و قرائت قرآن گذاشتم در هر هنری دیگر می گذاشتم بسیار مطرح و پولدار بودم اما عشق به قرآن بالاترین ارزش است.

نخبگان قرآنی یکی از بزرگترین افتخارات برای هر کشور است و وقتی پرچم با صلابت کشور ایران در بین 120 کشور جهان به عنوان مقام نخست برافراشته می شود قلب تمام ایرانیان به خاطر وجود این نخبگان شاد می شود پس چه خوب است مسئولان هم قدر این قاریان را دانسته و زمینه را برای بروز و پرورش بیشتر آنها فراهم کرده نه اینکه با بی برنامگی مانع جذب جوانان شوند.

منبع: تسنیم
کلید واژه ها: مسابقات - قرآن - قرآنی - بین المللی - فرزند - دانش آموز - کشور - زندگی - مالزی - رهبر معظم انقلاب - علیزاده - موفقیت - امام - شبکه سوم سیما - حسین علیزاده - اداره - راز موفقیت - کوچک - بالاترین - شهید - امام رضا - کشوری - آرشیو - مدرسه - کارگر - سالگی - حادثه - محسن - رهبر - ثامن

آخرین اخبار سرویس:
بازگشت جناب خان به «خندوانه»؟ /عکس

اولین عکس واقعی امیر کبیر

اسامی رسانه های متقاضی حضور در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات

دفاع مقدس در امتداد حماسه حسینی بود

سخنان ترامپ ناشی از شکست های پی در پی در مقابل ملت ایران است

دمشق/آیین آغاز سال تحصیلی جدید در مجتمع آموزشی امام خمینی(ره)

از سوی هیأت رییسه مجلس اعلام وصول شد سؤال از وزیر کشور درباره علت نابسامانی های موجود در سازمان شهرداری ها و دهیاری ها

آغاز مراسم تشییع پیکر زنده یاد نادر گلچین

اعلام جزییات مصاحبه رشته های خاص کنکور

زمان تشییع شهید محسن حججی مشخص شد

تفت، آماده برپایی بزرگترین آیین نخل برداری کشور/ حضور 200 گردشگر خارجی

واکنش تند آروین به طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان

پشت پرده فتنه تازه داعش در ایام محرم چیست؟

موقوفات باید نیازهای روز جامعه را تامین کنند

اقتصاد مقاومتی شعار نیست

هشدار روحانی با نفوذ شیعه در خصوص متلاشی شدن عراق

چگونه سفیر امام حسین(ع) به شهادت رسید؟

قابلیت عبور از خط پدافندی دشمن و هدایت تا لحظه اصابت توسط موشک خرمشهر

لزوم پذیرش پایان دوره مسؤولیت از جانب نسل اول و دوم انقلاب

کمبود فضای آموزشی در استان اردبیل؛ مدارس دو نوبته دغدغه ای که همچنان پابرجاست

فیلمی از خراسانیان در 30 سال قبل

از همیشه موفق تر و قوی تر هستیم

استخدام حسابدار ماهر جهت یک شرکت پخش در کرمانشاه

استخدام مهندس معمار مسلط به نرم افزار 3D MAX و Vray در تهران

استخدام نیروی دفتری در موسسه بام دانش

ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالیون پابرجا می ماند

استخدام شاگرد جهت خیاطی با حقوق عالی در خراسان رضوی

حمایت رشیدپور از کارگران اراک

استخدام صندوقدار در هایپر مارکت معین

استخدام اپراتور دستگاه چاپ فلکس و بنر در دفتر فنی

استخدام طراح کابینت مسلط به طراحی داخلی در تهران

کتابخانه و موزه ملک تجمیع نمی شوند

تجلیل ویژه از علی نصیریان در مراسم سینماگران فعال حوزه دفاع مقدس

آغاز انتخابات پارلمانی آلمان

مقامات سیاسی از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند

استخدام نماینده علمی تجهیزات پزشکی در یک شرکت معتبر در تهران

تشکر لاریجانی ازسخنان صریح روحانی در سازمان ملل/ترامپ نیم قرن از حوادث دنیا عقب است

توضیح مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره اعمال سهمیه 5 درصدی در آزمون ها

استخدام پیمانی نیروی انسانی در اداره کل تامین اجتماعی

مقامات سیاسی از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند

تعزیه «شهادت عابس و شوذب» در شب سوم محرم

هنر یک دیپلماسی فعال و معقول

بازار داغ تمدیدها

هشدار روحانی با نفوذ شیعه در خصوص متلاشی شدن عراق

گردهمایی بزرگ عاشوراییان در استان لرستان برگزار می شود

اعلام فراخوان مسابقه طراحی پوستر نمایشگاه چاپ و بسته بندی

روسای قوا از شمول به کارگیری در مشاغل بعد از بازنشستگی خارج شدند

گردشگاه توریستی قلعه رودخان

طلب 120 میلیارد تومانی بیمارستان الزهرا (س) اصفهان از تأمین اجتماعی

فیلم های ایرانی را با خانواده نمی توان دید

ورود شورای شهر تهران به موضوع هولوگرام ها

از 12 هزار نامه برای امام تا شهادت مظلومانه سفیر امام

سوال نماینده شاهین شهر از وزیر کشور اعلام وصول شد

عضو هیأت رییسه شورای شهر تهران، ری و تجریش: فضاهای بی دفاع شهری باید شناسایی و مشخص شوند

دفاع مقدس سبب خودباوری و تحکیم وحدت ملی شد

دو گزینه نهایی ریاست هلال احمر مشخص شدند

نشست های «عاشورا و امروز ما» برگزار می شود + اسامی سخنرانان

آغاز انتخابات پارلمانی آلمان

جذابیت آیین های عزاداری محرم برای گردشگران خارجی

اصلاح طلبان کهگیلویه و بویراحمد بطور قطع از استاندار جدید حمایت می کنند

ضرورت گسترش وقف در حوزه آموزش

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش: در انتخاب شهردار جدید منطقه 18 تسریع شود

«مقامات سیاسی» مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان نمی شوند

دیدار رییس بنیاد شهید با خانواده شهید حججی

کشتار دسته جمعی مسلمانان میانمار چهره دیگری از یزیدیان زمان را آشکار می کند

اعتراض تشکل های دانشجویی در دانشگاه امیرکبیر

یاوه گویی مسوولان آمریکا در سازمان ملل اساس دیپلماسی را به نیشخند وا می دارد

عضو شورای اسلامی شهر تهران تهران با چالش عدم تعادل درآمد و هزینه مواجه است

وارثان لینکلن به بازار کتاب رسید

مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حججی چهارشنبه در تهران برگزار می شود

فراتر از کلام

دشمنان درصدد تغییر وجه فرهنگی ما هستند

دست نوشته ای از شهیدحججی دربارهء محرم

یادداشت وزیر امور خارجه کشورمان به مناسبت هفته دفاع مقدس

انتشارصحنه های قمه زنی در فضای مجازی، موجب وهن تشیع

لاریجانی: رهبران جهان سخنان ترامپ را ریشخند کرده و از معاهده هسته ای حمایت کردند

فعالیت 44 دارالقرآن در مدارس آذربایجان شرقی

پیشنهادهای ده گانه امام حسین(ع) در تأثیرگذاری بر دیگران

ادب «حرّ» نسبت به امامش او را عاقبت به خیر کرد

دنبال مقصر مجازی نباشیم

پیام تسلیت حضرت آیت الله مکارم شیرازی به مناسبت درگذشت آیت الله راستی کاشانی

استخدام نیروی صندوقدار و چیدمان خانم در فروشگاه مواد غذایی

استخدام منشی خانم جهت یک هنرکده در کرمانشاه

استخدام مدیر گردشگری در شرکت گردشگری فرا درمان سیمرغ

حکم وزیر ارتباطات به «سودابه رادفر»

استخدام آشپز آقا جهت آشپزخانه محدوده هشتگرد

واقعه عاشورا بزرگترین شاهکار تاریخ بشریت و امتحان بندگی است

خوانساری:آیت الله سیستانی برای تمامیت ارضی عراق فتوا صادر کند

مهلت ارسال مقاله به همایش ملی « علامه جعفری» تمدید شد

اسامی 5 گزینه جدی وزارت علوم/ احتمال معرفی همزمان وزرای پیشنهادی علوم و نیرو در هفته جاری

استخدام نصاب جهت یک شرکت مهندسی در کرمانشاه

استخدام راننده لیفتراک جهت کار انبار در شورآبادِ تهران

فقر فکری و فرهنگی بدترین نوع بیچارگی است

استخدام فروشنده جهت عینک سازی آریا در کرمان

آیین تشییع پیکر شهید حججی برگزار می شود

استخدام صدابردار، میکس و مسترکار جهت استودیو در تهران

امروز نیازمند مطهری ها هستیم/ تقابل جبهه مقاومت با اسلام آمریکایی

واعظ آشتیانی: احمدی‎نژاد طرفداران زیادی دارد/رای دادن چشم بسته به یک لیست سی نفره موفقیت نیست

تحکیم بنیان خانواده؛ رسالت مهم مبلغان در ماه محرم

بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی اولین مقصد گردشگران خارجی در اردبیل

لاریجانی:آقای ترامپ؛ شما ظاهرا نیم قرن از حوادث دنیا عقب هستید

آتش سوزی در یک دبستان دخترانه تهران

تاسیس پستخانه در آمریکا با شعار داریوش بزرگ ـ نگاهی به وظایف پستخانه آمریکا

نیروی انتظامی تابلوی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است

نسل انقلاب خود را برای واگذاری امور به قشر جوان آماده کند

چرا مجهول الهویه ها بیمه درمانی ندارند

رییس ائتلاف ضدجنگ در آمریکا مطرح کرد شـرم مشـترک مردم و نخبگان آمریکایی نسبت به ترامپ

بازدید رییس دانشگاه لرستان از یازدهمین نمایشگاه کتاب استان

افتتاح رسمی کارخانه گندله سازی شهر کرمان تا یک ماه آینده

تصویر واقعی امیر کبیر

ورود کمیسیون حقوقی شورای شهر به بداخلاقی شهردار منطقه 18 با عضو شورا

فرمانده مرکز بسیج قوه قضاییه: دستگاه قضایی در ایام دفاع مقدس نقش موثر داشت

30 حلقه چاه غیر مجاز در مبارکه پر و مسدود می شود

تجمع معترضان به سازمان سنجش مقابل مجلس

افتتاح نگارخانه «شهید محمدرضا نوربهشت» در اراک

زمانی که انقلاب نشان داد کارآمد است تبدیل به الگو می شود

اگر هنرمندان و شاعران نبودند ارزش ها در لابه لای تاریخ به فراموشی سپرده می شد

ضرورت گسترش وقف در حوزه آموزش

از برقراری صلح وسازش در پرونده های قتل عمد تا آزادی 125 زندانی با تلاش شعب حل اختلاف خوزستان

اصلاح طلبان کهگیلویه و بویراحمد بطور قطع از استاندار جدید حمایت می کنند

سینه زنی رزمندگان دفاع مقدس با زبان لری + فیلم

کتاب های درسی را باید با نگاه به فردا نوشت

لاریجانی: ترامپ با سطح فکریش نخواهد فهمید که دنیا تغییر کرده است

درس هایی از قرآن اصول هشت گانه قیام امام حسین(ع) از منظر حجت الاسلام قرائتی

رییس اداره اوقاف اسلامشهر در گفت وگو با فارس: وقف حسینیه 350 متری قمر بنی هاشم در چهاردانگه به ارزش 28 میلیارد ریال

هیأتی کار می کنیم، چون حرف ندارد

نماینده مجلس عنوان کرد جای خالی مدیریت واحد در ارایه خدمات اورژانسی/ همبستگی لازم میان نهادهای امدادرسان وجود ندارد

تفت، آماده برپایی بزرگترین آیین نخل برداری کشور پیشنهاد ثبت جهانی حضور 200 گردشگرخارجی *محمدحسین فلاح*

فهرست رسانه های حاضر در نمایشگاه مطبوعات منتشر شد + اسامی

آدم آهنی های شیطان از زبان عالم دینی

پیام معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به مناسبت فرارسیدن سال تحصیلی جدید

افتتاح باغ بانوان منظریه با حضور «ابتکار»

امکان ثبت نام و تحصیل اتباع بیگانه در دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان فراهم شد

روایتی از فرماندهی یک زن

اصلاح طلبان کاندیدایی قدرتمندتر از لاریجانی دارند

وارثان لینکلن به بازار کتاب رسید

روز انتخابات ملی در آلمان و امیدهای جناح راست افراطی برای تاریخ سازی / رویای مرکل برای چهارمین دور صدارت

دیدنی های امروز

دفاع مقدس و گردشگری(2)

تفت، آماده برپایی بزرگترین آیین نخل برداری کشور/ پیشنهاد ثبت جهانی/حضور 200 گردشگرخارجی *محمدحسین فلاح*

 طرفداری انسان از حق، منافاتی با اختیار او ندارد/ با گفتار و رفتارمان منزلت امام حسین(ع) را پایین نیاوریم؛گفت وگوی شفقناباحجت ­الاسلام و المسلمین نظری منفرد

اهواز-مراسم سوگواری سومین شب محرم

آغاز رای گیری در انتخابات پارلمانی آلمان

آیت الله حسینی بوشهری: مرحوم آیت الله راستی کاشانی تجسم اخلاق و تواضع بود

نفوذ به همین سادگی است!

راز اصرار بارزانی به برگزاری همه پرسی

علت سرخی پرچم گنبد مطهر امام حسین (علیه السلام) چیست؟

در این کتاب درباره حکمت و فواید پوشش اسلامی بخوانید

استخدام همکار آشنا به php یا wordpress در شرکت کامپیوتری

استخدام بازاریاب حرفه ای و منشی خانم در اصفهان

استخدام طراح جهت طراحی کابینت آشپزخانه در البرز

600 رسانه برای نمایشگاه مطبوعات ثبت نام کردند

بایدها و نبایدهای حجاب مردان در دین اسلام

استخدام راننده پایه 2 جهت کار با خاور کفی در شرقِ تهران

استخدام نصاب کابینت، درب های چوبی و ضدسرقت در البرز

خدایا، از همه چیز دل بریده ام؛اگر روحم برای رفتن به تکاپو افتاده به لطف تو بوده است+عکس

امام حسین(ع) می گفت دین نباید لقلقه زبان باشد

وزیر دفاع ترکیه: مخاطرات همه پرسی اقلیم کردستان از جنگ سوریه هم بیشتر خواهد بود

ابلاغ حکم متهم ردیف اول پرونده بنیتا

دیپلماسی عزت ادامه راه دفاع مقدس است

آیین تشییع پیکر مطهر شهید محسن حججی چهارشنبه در تهران برگزار می شود

ترکیب جدید مجمع تشخیص مصلحت چگونه شکل گرفت

حکم وزیر ارتباطات به «سودابه رادفر»

کشور برای مقابله با سرما به خط شد/ آمادگی برای مقابله با حوادث در نیمه دوم سال

هویدا هم به نفت ضربه زد هم به شاه

اشتاین مایر همه شهروندان را به شرکت در انتخابات دعوت کرد

دبیر شورای راهبردی الگوی ایرانی - اسلامی پیشرفت از دفتر تسنیم در اصفهان بازدید کرد

نفوذ فرهنگی؛ یعنی جهت دهی به مسئولان برای هضم شدن در دنیا غرب

رجز رزمنده مسیحی «یازینب» بود

عهدی که عابس با امام حسین(ع) بست

درس اخلاق آیت الله قرهی در محرم/2 آدم آهنی های شیطان شدیم/چرا عاشورا به وجود آمد؟

رییس پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان: نه تنها تحریم بلکه برجام را هم جدی نگرفتیم/ رزمایش مدافعان حریم ولایت 7 هفته آینده برگزار می شود

شاخه اتحادیه میهنی در کرکوک در همه پرسی شرکت نمی کند

ایجاد تمدن اسلامی بدون تشکیل جبهه علمی امکانپذیر نیست

ارائه گزارش کامل مراودات مالی شهرداری تهران با شرکت های کارگزاری

نقد و بررسی شعر دفاع مقدس در نشست «شعری برای جنگ»

دومین کنگره علمی اربعین سوم و چهارم آبان در کربلا برگزار می شود

سردار وحیدی: باید جبهه علمی شکل دهیم

ترامپ نمی فهمد و نخواهد فهمید که دنیا تغییر کرده است

ایستگاه فرهنگی با موضوع دفاع مقدس و ماه محرم در گمرک بیله سوار برپا شد

برنامه های یکشنبه دوم مهرماه سیمای مرکز فارس

آغاز رأی گیری در انتخابات پارلمانی آلمان

اسامی 5 گزینه جدی وزارت علوم/ احتمال معرفی همزمان وزرای پیشنهادی علوم و نیرو در هفته جاری

وقیح ترین نام برای یک کودک!

مقامات سیاسی مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان نمی شوند

مجلس ختم آیت الله حسین راستی کاشانی(ره)

شهرستان خداآفرین دانش آموز بدون کلاس درس ندارد

گردهمایی بزرگ عاشوراییان در استان لرستان برگزار می شود

خاطره آرام جعفری از اولین روز مدرسه رفتنش

دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان به عنوان هاب بین الملل انتخاب شد

همایش شهدا و ایثارگران داروسازی کشور برگزار شد

حجت الاسلام پناهیان مطرح کرد؛ چگونه آسوده تر زندگی کنیم؟/ آیا اسلام با راحتی انسان مخالف است؟

معاون استاندار : رویکرد دولت دوازدهم در کرمان اعتدال است

فرهنگ عاشورایی زمینه ساز رشد معنویت و پویایی اندیشه

بررسی عملکرد دولت ها در کاهش فاصله طبقاتی؛ فاصله فقیر و پولدار در کدام دولت ها بیشتر شد؟/ دولت روحانی رکورددار افزایش «ضریب جینی»+ جدول

استاندار خوزستان: شهدای "صابیین مندایی" شهدای میهن هستند

حماسه کربلا مستندترین واقعه تاریخ است

خدمات صابیین مندایی در دوران دفاع مقدس در خوزستان فراموش نشدنی است

نخستین خلبان شهید

مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد + تصاویر

گفت وگویی خواندنی با نفر نخست مسابقات بین المللی قرآن در مالزی

گفت وگویی خواندنی با نفر نخست مسابقات بین المللی قرآن در مالزی