مطالب مرتبط:
دانش آموز دزفولی مقام نخست مسابقات قرآن و عترت کشور را کسب کرد
آغاز اردوی تیم ملی بدمینتون/ جلسه مسابقات بین المللی جوانان برگزار شد
کسب قهرمانی مسابقات بین المللی کاراته جام وحدت و دوستی ملت ها از سوی دانشجوی واحد مبارکه
کسب 13 مدال توسط البرزی ها در مسابقات بین المللی کاراته
کسب 123 مدال توسط تیم کاراته لرستان در مسابقات بین المللی کرمانشاه
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 17:352017-07-17سياسي

گفت وگویی خواندنی با نفر نخست مسابقات بین المللی قرآن در مالزی


دارنده مقام نخست مسابقات بین المللی قرآن در کشور مالزی راز موفقیت خود را موذن بودن در بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) می داند و از اینکه توانسته قلب رهبر معظم انقلاب را مسرور کند به خود افتخار می کند.

- ظاهرش آرام و با متانت است اما انگار از چیزی ناراحت و دلخور است در او خبری از کبر و غرور دیده نمی شود، آرام و شمرده شمرده سخن می گوید.

زندگی و موفقیت خود را مدیون قرآن است.

دو فرزند دارد و دوست دارد فرزندانش هم مانند او در مسابقات قرآنی نام آور شوند و همان گونه که او نام پدر را زنده کرد و راه او را ادامه داد فرزندانش هم دنباله رو فعالیت های قرآنی باشند.

از دوستان قاریش می گوید وقتی به اسم دوست صمیمی اش شهید محسن حسنی کارگر قاری شهید حادثه منا می گوید بغضی گلویش را می گیرد.

او به امام رضا (ع) ارادت زیادی دارد و در حرم این امام رئوف موذن است.

توجه امام هشتم بر زندگیش را بالاترین ثمره زندگی خود می داند و هم اکنون قاری بین المللی و دارنده مقام نخست مسابقات کشور مالزی است.

لطفا خود را معرفی کنید و بگویید قرائت قرآن را از چه سالی آغاز کردید؟ حامد علیزاده متولد مشهد و دارای دو فرزند هستم، پدرم از زمان کودکی علاقه زیادی داشت تا من قرآن بخوانم و در راه فعالیت های قرآنی گام بردارم.

6 ساله بودم که پدرم برایم ضبط صوت کوچک خرید و هر روز صبح قبل از رفتن به اداره ضبط صوت کوچک را در کنار گوشم می گذاشت و می گفت تا وقتی که از اداره برگردم باید بتوانی تلاوت یک صفحه قرآن را بیاموزی و این پشتکار و جدیت پدر بود که مرا هم علاقه مند کرده بود تا به این سمت و سو بیایم.

پدرم موذن بود و مدت 8 سال صدای ایشان توسط آرشیو شبکه سوم سیما ضبط شده بود و تلاوت اذان با صدای غلام حسین علیزاده به سبک استاد رضاییان پخش می شد.

از چند سالگی در مسابقات قرآن شرکت کرده و مقام کسب کردید؟ از سال 86 بود که وارد مرحله ای شدم که به طور رسمی در مسابقات حضور یافتم و در آن سال در مسابقات اذان در سطح مدرسه شرکت کردم و توانستم مقام اول را کسب کنم و همان سال بود که به مرحله کشوری مسابقات اذان راه یافتم و توانستم مقام اول را کسب کنم.

دانش آموز بودم که در مسابقات قرآنی و اذان شرکت می کردم یادم می آید وقتی رتبه نخست مسابقات دانش آموزی در بخش اذان را در کشور کسب کردم به پدرم گفتم خیلی مسابقات و کسب مقام راحت است پس می توانم در دیگر زمینه های قرآنی هم اول شوم پدرم با شنیدن این جمله من به پشتم زد و گفت نه اینگونه نیست باید پشتکار زیادی داشته باشی تا بتوانی در مسابقات قرآنی مقام بیاوری.

بعد از این مسابقات دیگر درگیر درس و امتحانات کنکور شدم و توانستم رتبه هزار و 700 را در کنکور کسب کرده و در دانشگاه سبزوار قبول شوم.

شهر سبزوار اساتید برجسته قرآنی زیادی دارد و خدا رو شکر همت زیادی برای آموختن قرآن وجود داشت و همین ها بهانه ای شد تا در زمان تحصیل در دانشگاه بیشتر به سمت قرائت قرآن بروم به گونه ای که نزدیک امتحانات پایان ترم بود که چند نفر از اساتید با من تماس گرفتند و گفتند شما بیش از 16 جلسه از کلاس درس غیبت دارید چطور می خواهی این درس ها را پاس کنید؟ گفتم عذرخواهم مشغول قرائت قرآن هستم و ایشان همه دست بر دست هم دادن تا در همان سال در مسابقات قرآنی اوقاف شرکت کنم.

شما موفقیت را با مسابقات قرآنی اوقاف آغاز کردید تاثیر این مسابقات چقدر است؟ مسابقات قرآنی اوقاف در کشور ما یکی از بزرگترین مسابقات قرآنی است و همیشه قاری بین المللی از این مسابقات انتخاب می شود.

سطح مسابقات و رقابت بسیار بالا است و من چند مرحله در مسابقات شرکت کردم و یادم می آید در یکی از مسابقات که به عنوان نماینده شهر مشهد بودم اما مسابقات در تربت جام برگزار شده بود و مردم مرا برای حضور دعوت و با من همراهی می کردند به طوری که از اهل سنت همان شهرستان نیز برای حمایت از من در جلسه حضور داشتند.

در کنار قرآن به فعالیت های دیگر هم مشغول هستید؟ فاصله زمانی 19 سالگی تا 23 سالگی را برای قرآن گذاشتم و تلاش کردم تا در این مدت بتوانم قاری بین المللی شوم و در کنار قرآن به ورزش هم اهمیت می دادم و در رشته کشتی تا مرحله انتخابی تیم ملی پیش رفتم.

در مسابقات قرآنی هم بعد از حضور و کسب مقام در مسابقات اوقاف خود را برای حضور در مسابقات مالزی آماده کردم.

شما موذن صحن جامع رضوی هستید از راه گشایی ها و کرامات امام رضا(ع) در زندگی شخصی خود بفرمایید؟ امام هشتم (ع) راهگشای تمام سختی هایم است.

در مسابقات قرآنی مالزی باید به عنوان نماینده کشور ایران حضور می یافتم قبل از رفتن استرس زیادی داشتم یادم می آید چند ساعتی به پرواز باقیمانده بود که دلم هوای حرم امام رضا(ع) را کرد و به همسرم گفتم هر طور شده باید بروم و از امام رضا(ع) خداحافظی کنم.

همسرم نگاه به ساعت انداخت و گفت به پرواز نمی رسی من از طرف تو می روم خداحافظی می کنم.

گفتم نه باب الحوائج کمکم کرده تا در این مسابقات شرکت کنم پس باید از او خداحافظی کنم.

من تا قبل از انتخاب شدنم در این مسابقات همیشه وقتی به حرم می آمدم از امام رضا (ع) مسابقات مالزی را طلب می کردم و آن روز وقتی وارد حرم شدم به امام رضا (ع) گفتم آقاجان تو لطف کردی و این خواسته مرا اجابت کردی پس این بار مقام نخست قرآنی را از تو می خواهم پس مرا دست خالی برنگردان.

از خاطرات مسابقات در کشور مالزی بگویید؟ شب قبل از مسابقه آیاتی که باید قرائت شود را به شرکت کنندگان اعلام می کنند و قرائت آیات سوره انفعال به من افتاده بود دلم بیشتر گرم شد چون همان آیاتی بود که در مسابقات قرآنی در کشور قرائت کرده بودم و مقام نخست را کسب کردم.

هنگام قرائت یک لحظه نگاه بر جمعیت سالن انداختم دیدم بالای 3 هزار نفر آمده اند تا قرائت قاری ایرانی را گوش کنند در یک لحظه خود را در صحن امام خمینی(ره) حرم امام رضا (ع) تصور کردم و گفتم حامد تو برای همین جمعیت در این صحن اذان می گویی پس امروز هم خود را در همان صحن تصور کن و بدون هیچ استرسی به تلاوتت بپرداز.

قبل از اینکه بالای سکو بروم یکی از دوستان حافظ قرآنم که با او در ارتباط بودم در فضای مجازی عکسی از حرم امام رضا(ع) فرستاد و گفت در حرم برایت دعا می کنم و این شد که دلم گرم شد چون می دانستم خدا و امام رضا (ع) هوایم را دارند.

قرائت من به گونه ای بود که بین قرائت هر آیه شاید 41 ثانیه نفسم بالا می آمد و بعد از قرائت هر آیه با خودم می گفتم خدا رو شکر این آیه تمام شد.

قرائت من در ساعت 24 تمام شد اما تا ساعت 2 شب بیرون سالن با من عکس می گرفتند و واقعاً خسته شده بودم و از طرفی هم نمی خواستم عکاسان و افرادی که تمایل داشتند با آنها عکس بگیرم را ناامید کنم چراکه مسئولان گفته بودند آنها نسبت به ایران ذهنیت خوبی ندارند و ما قاریان باید با رفتار و اخلاق خود ذهنیت آنها را اصلاح کنیم.

با توجه به اینکه کسب مقام نخست مسابقات قرآن در کشور مالزی یاد و خاطره شهید حسنی کارگر را برای ایرانیان زنده می کند اگر در این زمینه خاطره ای از این شهید دارید بیان کنید؟ در مسابقات مالزی یکی از حاضران که از قرائت من ذوق کرده بود آمد و پیشانی مرا بوسید و گفت: من در چهره تو محسن حسنی کارگر را جست وجو می کنم چون او هم دو سال قبل در این مسابقات مقام اول را برای ایران کسب کرده و بسیار مهربان و خوش اخلاق بود.

شهید محسن حسنی کارگر یکی از دوستان بسیار خوبم بود که در حادثه منا شهید شد و در هنگام تلاوت قرآن در مسابقات کشور مالزی یک لحظه تصویرش در ذهنم مجسم شد که به من پشت گرمی می داد و می گفت با قدرت به کارت ادامه بده مقام اولی را کسب می کنی.

دو داور در مسابقات حضور داشتند که یکی از کشور عربستان و دیگر از کشور لبنان بود آنها دوست نداشتند که کشور ایران مقام نخست را به دست آورد و حتی هنگام اعلام اسامی همین که نام کشور ایران برده شد سالن مسابقات را ترک کردند و در همان هنگام یکی از داوران در گوشم گفت "و مکرو مکرالله و الله خیر الماکرین".

نحوه رفتاربرگزار کنندگان مسابقات قرآنی مالزی با شما چگونه بود؟ پادشاه مالزی به این مسابقات علاقه زیادی دارد به گونه ای که در اختتامیه و افتتاحیه به همراه خانواده خود شرکت می کند.

شب قبل از اختتامیه در قصرش همه شرکت کنندگان را دعوت کرده و با یک یک ما دست داد وقتی نوبت به من رسید نامم و کشورم را از روی لباسم خواند و محکم دستم را فشرد و برایم آرزوی موفقیت کرد در همان لحظه بود که شرکت کنندگان دیگر کشورها به من گفتند حتماً تو مقام اول را به دست آوردی که پادشاه اینگونه با تو رفتار کرد.

نظرتان در زمینه فعالیت فرزندانتان برای ادامه راه شما در رشته های قرآنی چیست؟ مقامم را مدیون زحمات پدرم هستم و دوست دارم دخترم حافظ قرآن و پسرم نیز حافظ و قاری قرآن شود و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنم چون اگر می خواهیم در خانه ای فرزند به سمت و سوی قرآن برود باید پدر روزی چند آیه قرآن بخواند حتی به فرزند 2 ساله خود آموخته ام وقتی قرآن را می بینی باید آن را بوسیده و بر چشمانت بکشی تا از همین کودکی بداند قرآن چقدر عظمت دارد.

از خاطره دیدار خود با مقام معظم رهبری بگویید.

یکی از بهترین خاطرات من دیدار با مقام معظم رهبری بود و ایشان در این دیدار که در روز اول ماه مبارک رمضان امسال برگزار شد به بنده فرمودند "در حوزه سیاسی دنیا شما با کسب این رتبه قلب مرا مسرور کردید".

مقام معظم رهبری از کسب مقام اول توسط من در مسابقات بین المللی مالزی بسیار خوشحال شدند و این بزرگترین افتخار برای من است.

رهبری فرمودند خیلی خوشحال هستم که شما در این سن جوانی توانستید رتبه بین المللی را کسب کنید و امیدوارم متوقف نشوید و همین راه ادامه دهید تا در آینده به عنوان بزرگترین مبلغ به کشورهای شیعه اعزام شوید.

اینکه سبب خوشحالی رهبر معظم انقلاب شدم برایم بسیار جالب و مسرت بخش بود.

تاکنون به چه کشورهایی سفر کرده اید و آیا به خانه خدا مشرف شده اید؟ تاکنون به کشورهای عراق، عمان، مالزی، اندونزی سفر کردم و دوبار به خانه خدا مشرف شدم که این سفر هدیه بعثه مقام معظم رهبری بوده است.

به یاد دارم اولین باری که چشمم به خانه خدا افتاد بهترین لحظه در تمام زندگیم بود.

همیشه وقتی خانه کعبه را در صفحه تلویزیون مشاهده می کردم با خودم می گفتم آیا می شود من از نزدیک این خانه را زیارت کنم و در اولین سفرم وقتی از نزدیک خانه خدا را دیدم تا چند دقیقه اصلا باورم نمی شد که این من هستم و در کنار کعبه قرار دارم.

حمایت نهادها و دستگاه های مرتبط از قاریان قرآنی چگونه است؟ از مسئولان بسیار گلایه مند هستم چراکه قاریان و حافظان قرآن در کشور ما جایگاه و حوزه خاصی ندارند و سازمانی که بخواهد این افراد را حمایت کند وجود ندارد و اگرچه به اسم سازمان تبلیغات اسلامی متولی است اما در واقع کار مهمی انجام نمی شود.

بسیاری از حوزه ها به اسم کار انجام می دهند اما در واقع هیچ نهاد خاص و یا سازمانی که بخواهد ما را حمایت کند وجود ندارد و در کشور 40 قاری بین المللی داریم که در ایران و یا در مسابقات بین المللی مالزی رتبه دارند اما هیچ کدام از این افراد در هیچ منصبی فعالیت ندارند.

نحوه برخورد مسئولان کشوری با شما چگونه بود؟ با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه مبارک رمضان دیداری داشتم که ایشان قول دادند تا در ماه مبارک رمضان شخص رییس جمهور با من دیدار داشته باشند اما ماه مبارک رمضان هم تمام شد و نه تنها رییس جمهور با من دیدار نداشته بلکه هیچ کدام از معاونان و وزیرای ایشان نه تبریک و نه دیداری با من داشتند.

وقتی رییس جمهور برای هرمناسبتی توییتر می گذارند بهتر است برای کسب مقام اولی ایران در مسابقات بین المللی مالزی که با حضور 120 کشور جهان برگزار شد هم پیام تبریکی می گذاشتند.

کسب این مقام در حالی بود که بسیاری از داوران مسابقات آمده بودند تا ایران مقام نیاورد اما به لطف خدا و کمک امام رضا (ع) با 5 امتیاز اختلاف مقام اول از آن ایران شد و متأسفانه رییس جمهور این واقعه مهم را تبریک نگفت.

برای این دولت همان کنسرت خوب است و که اگر کنسرتی برگزار نشود آنقدر جو درست می کنند که مردم به علت تعطیلی کنسرت اعتراض می کنند همان مردمی که در شهر امام رضا (ع) زندگی می کنند.

عشق به قرآن در وجود ما نهادینه شده است و باید تلاش کنیم تا برای نسل های آینده حامی و سازمانی که بتواند قاریان را حمایت کند به وجود آوریم تا رغبت جوانان به سمت و سوی قرآن بیشتر شود.

20سال در راه حفظ و به دست آمدن این موفقیت تلاش کردم که اگر این زمان را برای هر رشته دیگری می گذاشتم وضعیتم با امروز فرق می کرد.

مداحی در کشور ما جا افتاده و از آن به عنوان یک هنر یاد می شود اما قاری قرآن هنوز جایگاه خود را در کشور پیدا نکرده و تنها در دید مردم قاری قرآن فقط همان قاری است که قرآن باید تلاوت کند.

اگر من این 20 سال از عمرم را که برای تلاوت و قرائت قرآن گذاشتم در هر هنری دیگر می گذاشتم بسیار مطرح و پولدار بودم اما عشق به قرآن بالاترین ارزش است.

نخبگان قرآنی یکی از بزرگترین افتخارات برای هر کشور است و وقتی پرچم با صلابت کشور ایران در بین 120 کشور جهان به عنوان مقام نخست برافراشته می شود قلب تمام ایرانیان به خاطر وجود این نخبگان شاد می شود پس چه خوب است مسئولان هم قدر این قاریان را دانسته و زمینه را برای بروز و پرورش بیشتر آنها فراهم کرده نه اینکه با بی برنامگی مانع جذب جوانان شوند.

منبع: تسنیم
کلید واژه ها: مسابقات - قرآن - قرآنی - بین المللی - فرزند - دانش آموز - کشور - زندگی - مالزی - رهبر معظم انقلاب - علیزاده - موفقیت - امام - شبکه سوم سیما - حسین علیزاده - اداره - راز موفقیت - کوچک - بالاترین - شهید - امام رضا - کشوری - آرشیو - مدرسه - کارگر - سالگی - حادثه - محسن - رهبر - ثامن

آخرین اخبار سرویس:
روایتی از یک تصمیم مهم رهبری و آیت الله هاشمی در اوایل انقلاب

بروجردی: ایران، زیر بار مذاکره مجدد درباره برجام نمی رود

توضیح در مورد توزیع دولتی مواد مخدر

فروش آنلاین بیمه نامه ها در دستور کار

قدردانی آیت الله سیستانی از رشادت های مردم غیور عراق

کنایه مشاور روحانی به ژن خوب پسر عارف

کاندیدای منتخب نظام پزشکی : معاون درمان وزیر بهداشت استعفا دهد / تمامی منتخبین انتخابات نظام پزشکی انصراف خود را اعلام کنند

رییس کمیسیون انرژی از بازنگری مصوبات مجالس گذشته درباره قراردادهای نفتی خبر داد

تکمیل یادمان های شهدای گمنام گیلان تا پایان سال 96

طلاب در سال اول باید به روخوانی قرآن مسلط شوند

چهل و نهمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد

اصلاح ساختار حوزه های علمیه در شورای عالی و مدیریت حوزه به تصویب رسید

کویت یکی از اعضای خاندان سلطنتی را اعدام کرد

گفت وگو با مادری که سر بریده پسرش را در تلگرام دید

ادعای کناره گیری عمار حکیم از ریاست مجلس اعلای عراق

پروژه ها باید پیوست زیست محیطی داشته باشند آلاینده ها سواحل خوزستان را تهدید می کند

روزنامه استخدامی استان همدان | دوشنبه 2 مرداد 96

توضیحات عضو هیات مدیره کانون وکلای مرکز در خصوص الحاق مرکز مشاوران قوه قضاییه در کانون وکلا

بررسی گزارش لایحه پولی و بانکی کمیسیون اقتصاد

واکنش پدر آتنا به پیشنهاد شغل از طرف دولت

دانشنامه دفاع مقدس در استان گیلان تدوین می شود

مجلس شورای اسلامی از گسترش مراودات پارلمانی با مجالس کشورهای جهان استقبال می کند

لاریجانی با وزیر دفاع عراق دیدار و گفت وگو کرد

آشنا: آقای قالیباف با رفتار خود مهر خاتمه بر اصولگرایی زد

چرا در خانواده هایتان مهریه سنگین دیده می شود

یادواره سردار شهید نور علی شوشتری در ری برگزار شد

قالیباف با رفتار انتخاباتی خود مهر خاتمه بر اصولگرایی زد

ذهن زیبای زنان، اعتباری برای سیستان و بلوچستان

پروژه ها باید پیوست زیست محیطی داشته باشند / آلاینده ها سواحل خوزستان را تهدید می کند

وجود باندهای فساد در دستگاه ها مانع کنترل قاچاق شده است

غبیشی: تهرانی ها بیشتر از آبادانی ها ملاصالح را می شناسند/ از فرمانداری تا استانداری به چاپ کتاب نه گفتند

اولویت سپاه در مناطق مرزی

روزنامه استخدامی استان اصفهان | عصر دوشنبه 2 مرداد 96

پژوهش محور کردن دروس خارج از مهمترین تحولات در حوزه است

نقش عالمان دینی دارالعباده در تبدیل شدن به «حسینیه ایران» نباید فراموش شود

فضای نامطلوب تدریس؛ بزرگترین مشکل مدرسه علمیه اسلام آبادغرب

جابری انصاری با سلیم الجبوری دیدار و گفتگو کرد

طرح بازدید عمومی مردم از مراکز فنی و حرفه ای یزد اجرا می شود

رسانه های غربی تصویر نادرستی از مردم ایران تبلیغ می کنند

پاسخ آیت الله سیستانی به نامه آیت الله صافی گلپایگانی درباره آزادسازی موصل+عکس

یادواره سردار شهید نور علی شوشتری در ری برگزار شد

عمده اراضی استان گیلان در اختیار چند سازمان قرار دارد

واکنش مقامات نظامی ایران به تحریم احتمالی سپاه

امام جمعه شیراز: رانت و پارتی بازی در ادارات غوغا می کند

اشعار نوحه خوانی می تواند سلامت عزاداری ها را تضمین کند

نماز جماعت مغرب وعشاء حرم رضوی به امامت آیت الله العظمی نوری همدانی اقامه می شود

تاکید بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی و همبستگی ملی بین اجزای مختلف جامعه عراق

حضور رهبرانقلاب بر مزار پدرشان/عکس

اختصاص 3 میلیارد تومان برای سفر و اقامت هیأت های خارجی در ایران

تاکید بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی و همبستگی ملی بین اجزای مختلف جامعه عراق

جزییات مذاکره رییس سازمان حج با عربستان برای حل مشکل ویزای دیپلماتهای ایرانی

غبارروبی مضجع مطهر حضرت امام رضا (ع) با حضور رهبر انقلاب

صالحی: باید کاری کنیم که بهترین استعدادهای ما به علوم پایه بروند

از همکاری کلاغ ها و گرگ ها برای تامین غذا چه می دانید؟

رد پای قاتل آتنا در 2 جنایت در شمال کشور

عبدالله عبدالله: منافع ملی را قربانی خواست‎های تان نکنید

عکس/اختتامیه کنفرانس وحدت اسلامی لندن

جالب ترین توییت های سیاسی یکشنبه اول مرداد + عکس

صالحی: سازمان انرژی اتمی به عرصه کوانتوم ورود پیدا کرده است

ضرورت یگانگی فکری در کابینه دوازدهم

روشنک عجمیان به همراه خانواده در کنار دریا + عکس

پدر شهید «رجبعلی قربانی» دارفانی را وداع گفت

پدر شهید «رجبعلی قربانی» به فرزند شهیدش پیوست

اعتراض بانوان مجری بی بی سی به تبعیض

ضرورت تبیین قانون امر به معروف و نهی از منکر

گفت وگو با مادری که سر بریده پسرش را در تلگرام دید

جمیله کدیور: بهترین گزینه برای شهرداری تهران محسن هاشمی است

واکنش حسام الدین آشنا به سخنان حمیدرضا عارف

امام جمعه یزد: سبک معماری اسلامی- ایرانی در استان حفظ شود

گزارش لایحه پولی و بانکی کمیسیون اقتصاد بررسی شد/ اختصاص 250 میلیارد ریال اعتبار برای تأمین آب شرب اضطراری سیستان و بلوچستان

دادگستری و جامعه وکلا، هر دو تکلیف و وظیفه احقاق حق را بر عهده دارند

اعلام آمادگی جمهوری اسلامی برای ارسال دارو و تیم پزشکی به فلسطین

مجری ایرانی جای ابوبکر البغدادی نشست +فیلم

وضعیت بحرانی آلودگی محیط زیست در خورموسی

تصاویر/ پشت صحنه مسابقه ضد گلوله

رد پای قاتل آتنا در 2 جنایت در شمال کشور

زنگنه در گفت و گوی ویژه خبری، امشب از شبکه 2

تصاویری از تصادف شدید 2 خودرو در سبزوار

دولت عراق باید از تمامیت ارضی خود دفاع کند

در دیدار جابری انصاری و الجبوری عنوان شد تاکید بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی و همبستگی ملی بین اجزای مختلف جامعه عراق

دولت عراق باید از تمامیت ارضی خود دفاع کند

برادر سعید جلیلی: رهبری در میان اصولگرایان تنهاست

بررسی گزارش لایحه پولی و بانکی کمیسیون اقتصاد

تاکید ایران بر اهمیت حفظ وحدت و تمامیت ارضی و همبستگی ملی عراق

تاکید نماینده خاتم بر همکاری مدیران استان برای جذب اعتبارات ملی

دانشنامه دفاع مقدس گیلان بیش از 400 مدخل دارد

فیلم/ غبارروبی مضجع مطهر حضرت امام رضا (ع) با حضور رهبر انقلاب

زنگنه در گفت و گوی ویژه خبری، امشب از شبکه 2

نابودی سه قوماندان ارشد داعش در موصل

استخدام نیرو جهت امور تاسیسات و فنی یک کارخانه صنایع غذایی

آیا ترامپ درحال آماده شدن برای جنگ با ایران است؟

رییس جمهور ربیعی را برای وزارت کار معرفی می کند

دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام هوام دوباره پسه

سناریوهای ایرانی برای نقض آمریکایی برجام

معلم یکدیگر باشیم ...

علاءالدین بار دیگر از اجرای حکم دادستانی سرباز زد

سوره ای برای خروج از دین و بدهکاری

المیادین: جبهه النصره کنترل کامل شهر ادلب را به دست گرفت

امام جمعه یزد: سبک معماری اسلامی- ایرانی در استان حفظ شود

"شهر با نام هاشمی آرام می گیرد"

نماهنگ | مِهر رضا

شدیدترین خطابه برادر سعید جلیلی علیه انحراف در اصولگرایان

شدیدترین خطابه برادر سعید جلیلی علیه انحراف در اصولگرایان

تصویر هوایی قدیمی از حرم امام رضا(ع)

10 روز تا تعیین تکلیف تلگرام

امام جمعه رامشیر از خانواده شهید مدافع حرم تجلیل کرد

آیین بزرگداشت شهدای گمنام «ابوالعباس» برگزار شد

پیام حق شناس درباره حضور زنان در شهرداری

در جلسه امروز هیئت دولت چه گذشت؟+جزییات

لو رفتن تصویر خوش گذرانی خاوری در کانادا/تکمیل جنجال پسر عارف توسط پسر موسوی لاری/انکار میرزاخانی توسط یک چهره سرشناس

دانلود آهنگ جدید محی بنام کسی خوابم نمیبینه

سازمان انرژی اتمی به عرصه کوانتوم ورود پیدا کرده است

تاکید نماینده خاتم بر همکاری مدیران استان برای جذب اعتبارات ملی

در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی 250 میلیارد ریال اعتبار برای تأمین آب شرب اضطراری سیستان و بلوچستان اختصاص یافت

نشست کمیته مشترک سیاسی ایران و عراق

دیدار وزیر دفاع عراق با شمخانی

رشته تحصیلی حمل و نقل در مدارس جیرفت راه اندازی شد

آیین نکوداشت استاد فریدون پاک نژاد از نقاشان برجسته استان

دانلود انیمیشن لگو اکوبی دوو Lego Scooby-Doo! Blowout Beach Bash 2017

دولت عراق باید از تمامیت ارضی خود دفاع کند

ادامه پیشروی های قوای سوریه بر داعش

با 10 فرار از زندان شگفت انگیز و باورنکردنی در طول تاریخ آشنا شوید [قسمت اول]

جزییات مسمویت ناشی از مصرف الکل در سیرجان

عکس/ رفت و آمد نماینده مجلس با موتورسیکلت

ورود سازمان انرژی اتمی به عرصه کوانتوم

واکنش مقامات نظامی ایران به تحریم احتمالی سپاه

سازمان انرژی اتمی به عرصه کوانتوم ورود پیدا کرده است

دانلود آهنگ جدید علی حسینی بنام خانومم

بازتاب نامه قالیباف درباره نواصولگرایی

آیین بزرگداشت شهدای گمنام ابوالعباس برگزار شد

ادلب سوریه به دست جبهه النصره افتاد

دیدار جمعی از ائمه جمعه استان با مسئول سابق شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان

جلسه تفسیر آیت الله محقق داماد برگزار می شود

ذبح طفل برای خنده نمونه کوچکی از رذالت تکفیری ها

دو سال ممنوعیت اقامه نماز جمعه در منطقه درّاز بحرین

سهم خواهی از دولت صفتی ناپسند برای رجال سیاسی

کرباسچی: مرعشی بنای رقابت با نجفی را ندارد/ نجفی در دولت مشغول نشود، مرعشی کنار می رود

استخدام کارشناس طراحی سایت مسلط به(سئو،شبکه های اجتماعی)

استخدام حسابدار خانم درشرکت آراسیلیس الوند

پدر شهید رجبعلی قربانی به فرزند شهیدش پیوست

فرهنگ قرآن و اهل بیت(علیه السلام) باید در جامعه فراگیر شود

سفر وزیر دفاع عراق به ایران (عکس)

سازمان انرژی اتمی به عرصه کوانتوم ورود پیدا کرده است

حداد عادل خطاب به فارسی آموزان: روایت گر ایران واقعی درکشور خود باشید

سازمان محیط زیست مخالف اجرای پروژه بهشت آباد است

عارف: پایبندی به حقوق شهروندی یکی از اصول اصلی گفتمان اصلاح طلبی است

تشییع پیکر مادر شهیدان کلانتری در میانه

عملیات احداث خط انتقال آب شرب و آبرسانی به هشت روستای کلاله آغاز شد

نیروهای انقلاب از دو پیروزی یکی را که وحدت بوده، به دست آورده اند/ به عقب باز نگردید

سرهنگی: «ملاصالح»، ابوترابیِ «آن بیست و سه نفر» بود/ خلیلی: «ملاصالح» را چاپ کردیم تا شهید فهمیده ها از کتب درسی حذف نشوند

تماس شیخ علی سلمان با خانواده پس از 10 روز

حمایت معنوی از خانواده های شهدا بسیار مهم تر از حمایت مادی است

آمادگی ایران برای ارسال دارو و تیم پزشکی به فلسطین

رکورد شکنی فاطمه نوری دختر قزوینی کشورمان با پاراگلایدر! عکس/جنجال بر سر عجیب ترین سلفی دنیا +عکس ( برگزیده )

خانواده آتنا خواهان دیدار با رییس جمهور شدند/ «بنیاد آتنا» راه اندازی می شود

ادای احترام خانواده شهید «موسوی» به غواص شهید اهوازی

تجلیل از ملاصلاح قاری در خبرگزاری فارس/2 فریبی که عراقی ها از ملاصالح خوردند/ غبیشی: ملاصالح از ستاره های آبادان است

آمادگی ایران برای ارسال فوری دارو به فلسطین

آمادگی ایران برای ارسال دارو و تیم پزشکی به فلسطین

رانت و پارتی بازی در ادارات غوغا می کند/مردم از این موضوع ناراحت و شاکی هستند

دیدار وزیر دفاع عراق با لاریجانی (+عکس)

آمادگی ایران برای ارسال دارو و تیم پزشکی به فلسطین

آرزوی خاص یک شهید

حسن شما فارسی آموزان خبر از میهمانی جمهوری اسلامی ایران می دهد

شهدای مردادماهِ لانه جاسوسی

دانلود آهنگ جدید پوریا یوسفی بنام احساس بی منطق

دانلود آهنگ جدید نیما مسائلی بنام حس خوب

سوره ای فوق العاده در جهت زیاد شدن رزق و روزی

عملیات طرح ناحیه عمرانی چهارم پایاب سد خداآفرین آغاز شد

تشییع پیکر مادر شهیدان کلانتری در میانه

پشت پرده رای گیری و ماجرای اعتراضات برای انتخاب شهردار تهران / نجفی؛ به نام شورا، به کام کارگزاران

اردوغان: "هیچ کس علاقمند به ادامه بحران در خلیج فارسی نیست"

استخدام بازاریاب،نصاب تبلیغات با مزایای عالی در فرآورده های نفتی آترود

مجلس شورای اسلامی از گسترش مراودات پارلمانی با مجالس کشور های جهان استقبال می کند

اعلام آمادگی جمهوری اسلامی برای ارسال دارو و تیم پزشکی به فلسطین

دیدار وزیر دفاع عراق با لاریجانی

از کاندیداتوری شهرداری تهران انصراف نداده ام

پاسخ آیت الله سیستانی به پیام تبریک آیت الله صافی

یادمان های شهدای گمنام با فرهنگ مناطق همخوانی داشته باشد

آپدیت جدید تلگرام منتشر شد؛ حذف خودکار عکس ها و قابلیت نوشتن بیوگرافی

اولین موشک بردبلند ایرانی که به جنگ بالستیک ها می رود +عکس

استخدام 4 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر صنعتی در تهران

استخدام 4ردیف شغلی در شرکت بازرگانی نارنج تجارت جهان

استخدام نیروی مالی و اداری در شرکت بهین ساختمان در مشهد

شهر با نام هاشمی آرام می گیرد

در دیدار امیرعبداللهیان با نماینده جنبش حماس درتهران مطرح شد اعلام آمادگی جمهوری اسلامی برای ارسال دارو و تیم پزشکی به فلسطین

نیروهای انقلاب از دو پیروزی یکی را که وحدت بوده، به دست آورده اند/ به عقب باز نگردید

دانلود آهنگ جدید میلاد محمدی بنام صفر عاشقی

محکومیت تهیه کننده کلیپ موهن نسبت به جامعه پزشکی

عملیات احداث خط انتقال آب شرب و آبرسانی به هشت روستای کلاله آغاز شد

امیرعبداللهیان: برای ارسال دارو و تیم پزشکی به فلسطین آماده ایم

بعد از مذاکرات اوضاع اقتصادی بدتری پیدا کردیم /چرا برخی می گویند نیاز به موشک نداریم

تدوین دانشنامه دفاع مقدس گیلان 600 میلیون تومان هزینه دارد

کاخ سعدآباد تا اطلاع ثانوی تعطیل شد

گفت و گوی امیرعبداللهیان با نماینده حماس در مورد حوادث اخیر در مسجد الاقصی

اثربخشی علمی بهزیستی باید در پیشگیری و مهارآسیب های اجتماعی گسترش یابد

مرعشی: از کاندیداتوری شهرداری تهران انصراف نداده ام/ هیچ گاه دوستانم را تنها نمی گذارم/اولویت من آقای نجفی است

پلمب شدن 3 موسسه غیرمجاز طب سنتی در اردبیل

غربالگری ژنتیک پیش ازازدواج الزامی می شود/برون سپاری90درصدوظایف بهزیستی

محکومیت تهیه کننده کلیپ موهن نسبت به جامعه پزشکی

گفت وگویی خواندنی با نفر نخست مسابقات بین المللی قرآن در مالزی

گفت وگویی خواندنی با نفر نخست مسابقات بین المللی قرآن در مالزی