مطالب مرتبط:
در گفت وگو با فارس غفوریان و تاثیر مستقیم استندآپ های خندوانه در بازیگری اش/ بعد از تولید پنچری نگارش زیر آسمان شهر4 آغاز می شود
یاداشتی بر «خندوانه» و مشکلات روز افزون آن
«خندوانه» و مشکلات روز افزون آن/سیر نزولی که به سرعت ادامه دارد
تاثیر استندآپ های خندوانه در بازیگری مهران غفوریان
غفوریان و تاثیر مستقیم استندآپ های خندوانه در بازیگری اش/ بعد از تولید «پنچری» نگارش «زیر آسمان شهر 4» آغاز می شود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 17:322017-07-17سياسي

چرا مخاطبان «خندوانه» ریزش کردند؟


بامداد   علیرضا دباغ  منتقد رسانه و کارشناس فرهنگی  درباره برنامه رامبد جوان معتقد است: «بی شک «خندوانه» یکی از موفق ترین برنامه های سرگرمی و تفریحی تلویزیون در سال های اخیر بوده است که سهم زیادی در جذب مخاطب به شبکه نسیم داشته است.

- بامداد   علیرضا دباغ  منتقد رسانه و کارشناس فرهنگی  درباره برنامه رامبد جوان معتقد است: بی شک خندوانه یکی از موفق ترین برنامه های سرگرمی و تفریحی تلویزیون در سال های اخیر بوده است که سهم زیادی در جذب مخاطب به شبکه نسیم داشته است.

اما به نظر می رسد این برنامه از روزهای باشکوه خود فاصله گرفته و سیر نزولی خود را به سرعت ادامه می دهد.

دباغ که از مدیران سابق صداوسیماست و مدیرمسوولی فصلنامه سرزمین هنر را عهده دار است، در ادامه یادداشت خود با عنوان فراز و فرودهای یک برنامه خوب تلویزیونی آورده است: در فرهنگ برنامه سازی رادیویی و تلویزیونی اصطلاح اوج و فرود برنامه اصطلاحی رایج است.

هر برنامه ای اوجی دارد که با شهرت و اقبال و تحسین مخاطبان و منتقدان همراه است و فرودی دارد که با کاهش محبوبیت و افت مخاطب و انتقادات کارشناسان رسانه قرین می شود.

برنامه خندوانه اکنون دوران فرود خود را سپری می کند.

رامبد جوان که با انرژی زیاد و ابتکار عمل و چراغ سبز صداوسیما برای استفاده تام و تمام از ظرفیت اقتصادی اسپانسرهای بزرگ است توانست برنامه خندوانه را در فصل اول و دوم به بهترین نحو اجرا نماید.

از فصل سوم علیرغم ورود تهیه کننده پرقدرت و صاحب نفوذش نتوانست آنچنان که باید و شاید روند رو به رشد خود را ادامه دهد.

مهمترین نقطه افول این برنامه با خروج محمد بحرانی از تیم سازنده آن آغاز شد.

بدون شک خلق کاراکتر جذاب عروسکی جناب خان بدون هنرنمایی بحرانی امکان پذیر نبود اما ظاهراً خالق این شخصیت بر سر مسائل مالی و حقوقی با تهیه کننده و کارگردان خندوانه به توافق نرسیده و اکیپ سازنده این برنامه را با خلایی جدی تنها گذاشت.

آمدن سه عروسک دیگر به جای جناب خان هم نتوانست جای خالی عروسک محبوب و صداپیشه حرفه ای آن را پر کند و خیلی زود این عروسک ها هم از برنامه رفتند.

خندوانه با روی آوردن به یکی از تکنیک های برنامه های رایج کمدی در تلویزیون های غربی با عنوان stand-up comedy تلاش زیادی کرد تا از تکاپو نیفتد اما ظاهراً این اقدام تأثیر معکوس برجا گذاشت؛ چرا که این قالب ارتباط چندانی با فرهنگ ایرانی نداشت.

در استندآپ کمدی دو شاخص اصلی یعنی شوخی های جنسی و شوخی با مشاهیر نقش مهمی دارد که هر دوی این موارد از خطوط قرمز رسانه ملی محسوب می شدند و گرچه ممیزهای تلویزیون (مدیران، ارزیابان پخش و بازبین های سیمای جمهوری اسلامی ایران) با تساهل و تسامح اجازه عبور از این خط قرمزها را به سازندگان خندوانه داده اند اما بخشی از افکار عمومی علیه این تابوشکنی موضع گرفته اند.

طیف مخالفان بخش خنداننده شو در سری جدید برنامه خندوانه این بار از جناح سنتی و هم پیمانان سیاسی رسانه ملی، تا مخالفان ناسیونالیست جمهوری اسلامی را دربرگرفته است.

از سویی یکی از روزنامه ها از شوخی های جنسی در این برنامه به عنوان حرمت شکنی فرهنگی یاد می کند؛ و از سوی دیگر طیف وسیعی از پان ایرانیست ها به شوخی های لفظی با شخصیت های اساطیری و فردوسی بزرگ اعتراض کرده اند.

بماند که بسیاری از طرفداران ادبیات و شاهنامه خوانان نیز از برخی عبارت های به کاربرده شده درباره اثر جاودان فردوسی و شخصیت های اسطوره ای شاهنامه در برنامه خندوانه انتقاد کرده اند.

تهیه کننده و کارگردان برنامه با وجود قبول اینکه تکنیک استندآپ کمدی یک شیوه ی رایج در برنامه های کمدی تلویزیونی در غرب و به خصوص آمریکاست، کمترین تلاش را برای استفاده صحیح از ظرفیت های فرهنگی ایران برای تبدیل این قالب به یک بخش مناسب بومی انجام نداده اند و در به کارگیری این شیوه دقیقا همان مشی فرهنگی بیگانه را به کار گرفته اند.

اگر چه ترجمه یک عبارت انگلیسی به طور مستقیم کار مجریان یک برنامه نیست اما دستگاه عریض و طویلی با عنوان فرهنگستان زبان و ادب فارسی که تعامل تنگاتنگی با صداوسیما دارد و همچنین شوراهای تخصصی زبان فارسی در رسانه ملی و در رأس آنها شورایعالی ویرایش صدا و سیما باید به کاربرد بی رویه و چندین باره عبارت stand_up comedy واکنش سریع نشان داده و سازندگان برنامه را در به کارگیری اصطلاح فارسی آن یاری می کردند که متأسفانه در این باره کوتاهی جدی کرده اند.

دباغ با تاکید بر اینکه صداوسیما برای حفظ این برنامه موفق بر روی آنتن باید فکری اساسی کند، چنین ادامه می دهد: از ابتدا هم مشخص بود که برنامه ای با این درجه از اهمیت و مقبولیت بین بینندگان به یک اتاق فکر و گردانندگان شش دانگی نیاز دارد که دغدغه اول و آخرشان این برنامه باشد.

او همچنین می نویسد: واقعیت این است که حضور رامبد جوان با سودای کارگردانی در سینما و شرکت در جشنواره فیلم فجر، دیگر تمرکز لازم برای در اوج نگه داشتن این برنامه را نداشته و این امر با مماشات مدیران تلویزیون با نامبرده جفایی بزرگ نسبت به این برنامه محبوب بوده است.

همچنان که سید علی احمدی به عنوان تهیه کننده برنامه نیز مشاغل مختلف دیگری را همزمان عهده دار است که مهمترین آن مدیرعاملی مؤسسه تصویر شهر به عنوان بزرگترین بازوی رسانه ای شهرداری تهران به شمار می رود که فقط یک مجموعه هنری زیرمجموعه آن پردیس سینمایی ملت خود داستان های فراوانی در رتق و فتق امورش دارد و فراغت بالی می طلبد که قطعاً تهیه کننده برنامه خندوانه نمی تواند این فراغت را داشته باشد.

از سوی دیگر حجم فزاینده تبلیغات بازرگانی و مصرف گرایی از شارژ تلفن های همراه تا محصولات صوتی و تصویری و هرچه بتواند درآمدزا باشد، بخش عمده ای از زمان برنامه را به خود اختصاص داده است و مزاحمت هایی هم برای بینندگانی که یک بار به برنامه پیامک می زنند به وجود آورده است؛ تا جایی که لغو پیامک خندوانه در موتورهای جستجوگر اینترنت، ترند گوگل شده است.

این کارشناس فرهنگی با اعتقاد بر اینکه به نظر می رسد سیمای جمهوری اسلامی ایران نمی تواند این محصول خوب و دست ساخته ی خود را در دراز مدت به خوبی اداره کند ، ادامه می دهد: سپردن امور به دست کارگردانی که دغدغه های بزرگتری در سر می پروراند و تهیه کننده ای که مشاغل دیگری خارج از صداوسیما دارد، ظلمی به تلاش هایی است که در خلق این برنامه پرمخاطب روا داشته است؛ این در حالی است که ساخت یک برنامه آسان تر از به اوج رساندن برنامه است و در اوج نگه داشتن برنامه سخت تر از هر چیز دیگری است.

علیرضا دباغ سپس به یادداشتی که منتسب به تهیه کننده خندوانه در فضای مجازی منتشر شده، اشاره کرده و آورده است: با این همه نمی توان از اقدام به موقع تهیه کننده برنامه در عذرخواهی از مشکلات محتوایی اخیر برنامه گذشت.

او در یادداشتی که درفضای مجازی منتشر کرده است نوشته است: برنامه خندوانه بیش از پانصد قسمت است که همراه نجیب خانه هایمان است قطعا در برنامه های گذشته نیز اشتباهاتی وجود داشته که شما با دیده مهربانی و عطوفت از آنها گذر کردید.

اکنون نیز انتظار داریم با دیده خطاپوش شما همراهان مهربان مواجهه شویم و تمامی لحظه های بی نظیر و تجربه های خوب، تاثیرگذار و قابل توجهی را که در طول این سه سال با هم داشته ایم فراموش نکنید.

این منتقد رسانه در پایان یادداشت خود به طرح این مساله پرداخته است که باید دید این اقدام مناسب می تواند به بازگشت برنامه پرطرفدار خندوانه به ریل صحیح و بهبود کیفی آن منجر شود و این برنامه را دوباره به اوج بازگرداند یا خدای نکرده شاهد شکستن جام زیبایی خواهیم بود که به سختی تراشیده و درست شده است.

منبع : ایسنا
کلید واژه ها: برنامه - خندوانه - تلویزیون - رامبد جوان - مخاطب - کارشناس - فرهنگ - عروسک - رسانه - شبکه نسیم - صداوسیما - تفریحی - جوان - فرهنگی - مدیران - سرگرمی - فرهنگ ایرانی - برنامه سازی - محبوب - رسانه ملی - هنرنمایی - نسیم - شوخی - موفق - کارگردان - کمدی - شبکه - اقتصادی - صداپیشه - منتقدان

آخرین اخبار سرویس:
ابتکار اعلام کرد: ادامه رایزنی ها برای حضور بانوان در استادیوم ها

طرح فیروزه نتیجه عمل به مسئولیت اجتماعی است

مشکلات روند صدور پاسپورت الکترونیکی مهاجران در "سفارت افغانستان" در ایران بررسی شد

همدان میزبان اجلاس جهانی گردشگری 2018 شد

محور سخنان روحانی در سفر به نیویورک

زاکانی: جنبش دانشجویی پیشرو و پیشگام اعتراضات بود

همراه اول آوای انتظار رایگان ارائه می کند

عارف: سخنرانی ترامپ نفرت انگیز بود

امام جمعه چاراویماق: تعلیم و تربیت مناسب، اساس پیشرفت جامعه است

استخدام تعدادی مترجم در یک موسسه حقوقی

استخدام رنگ کار چوب در محدوده قیام دشتِ تهران

استخدام گارسون و کارگر ساده آقا جهت رستوران

استخدام خدمتکار و پیک موتوری در بیرون بر گیشا

استخدام تاکسی سرویس دانا

استخدام آموزشگاه زبان کیش

استخدام ام دی اف کار ماهر در کارگاه نجاری

استخدام کارواش سیار با مزایای عالی در شرکت استادکار

استخدام منشی خانم مسلط به تایپ جهت شیفت عصر در البرز

مبلغان خواهر بصیرت انقلابی را در جامعه ترویج خواهند کرد

استخدام کارشناس ارشد مکانیک در صفادشت

دنیازدگی بعضی از مسؤولان سبب آزردگی مردم می شود/ انتقاد از تحمیل هزینه های زائد و تشریفاتی به بیت المال

ارسال 206 هزار اثر به جشنواره علامه حلی/ 23 آذر؛ زمان برگزاری جشنواره

استخدام کارشناس فروش درشرکتی معتبر در سمنان

رییس جمهور پس از بازگشت از نیویورک در مورد وزارت علوم تصمیم می گیرد

آمریکایی ها شکست های خُردکننده ای از ایران دریافت کرده اند/ سیستم عصبی آنها به هم ریخته است

آمریکا و اسراییل از اتحاد مسلمانان جهان در هراس است/ استکبار نمی خواهد پیام شیعه در برادری و برابری به گوش جهان برسد

سردار حاجی زاده:داعش تمام می شود اما...

فعالیت 2 هزار شبکه ماهواره ای علیه ایران

اجتماع سران مقاومت در گیلان با سخنرانی سردار سلیمانی

مراسم تودیع و معارفه شهردار منطقه هفت

تصویب قوانین عجیب و غریب برای مراسم ترحیم در تاجیکستان

برنامه ریزی اجرای بیش از 1500 برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در سیستان و بلوچستان

یک توضیح درباره کاخ شهرستانک

نحوه توزیع سود سهام عدالت مطابق با قانون است

دیدار ضرغامی با فرزند حجت الاسلام کروبی

نیلی احمدآبادی در آیین ورودی دانشجویان جدید: دانشگاه باید کارآفرین باشد/ وظیفه دانشگاه فقط خلق دستاورد علمی نیست

ویژه برنامه های حرم رضوی در ماه محرم اعلام شد

تدارک شبکه افق برای هفته دفاع مقدس و دهه اول محرم

کمک مستشاری نیروی هوافضای سپاه به نیروی هوایی ارتش عراق

به ریاست آیت الله جنتی نوبت صبح دومین روز از اجلاسیه خبرگان رهبری برگزار شد

هشدار ولایتی درباره تبعات شدید همه پرسی کردستان عراق

در آیین ورودی دانشجویان جدید دانشگاه تهران مطرح شد کرمی: برخی می خواهند بین علم و دین فاصله بیندازند/ سرسنگی: دانشگاه تهران نقشی بی بدیل در توسعه علمی و فرهنگی کشور داشته است

اربعین یک ظرفیت جهانی است/ اتمام حجت با بشریت پیام محرم است

برگزاری مسابقه عکاسی «محرمِ ایران زمین»

اتهام زنی به ایران، زیبنده آمریکا و دولت فاسد و قلدر آن است/ زمان «تصحیح محاسبات غلط آمریکا» رسیده است

جلسه مشترک گرامیداشت ایام محرم و دفاع مقدس برگزار شد

جشن شکوفه ها - استانها

جبهه مقاومت با شهادت شهید حججی در صحنه بین الملل نمایان شد

ارسال 200 مقاله به همایش ادبیات بومی «ایران زمین»

معاون خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد خدمت رسانی به زائران حسینی در تمام مرزهای منتهی به عراق

تفکر عاشورایی و بصیرت حسینی باید در جامعه نهادینه شود

فرماندار ری: دفاع مقدس الهام گرفته از فرهنگ عاشورا بود

علت رابطه صمیمی ضرغامی یا حسین کروبی+عکس

ابتکار اعلام کرد: ادامه رایزنی ها برای حضور بانوان در استادیوم ها

نگرش خصمانه آمریکا مخالف متن و روح برجام است

ائمه جمعه ضمن تبیین نظر ولی فقیه به وحدت مسلمانان در خطبه ها توجه کنند

پخش زنده همایش شیرخوارگان حسینی از تلویزیون

پژمان فر در گفت وگو با فارس: مواضع ترامپ نشان دهنده فروپاشی استکبار جهانی است/ مسئولان به جای امیدواری به لبخند آمریکا به خواست ملت توجه کنند

دو جوان مازندرانی موفق به اختراع شبیه ساز پل فرماندهی کشتی شدند

محرم فرصت تقویت فرهنگ دینی و معرفی اسلام ناب محمدی است

اتهام زنی به ایران، زیبنده آمریکا و دولت فاسد و قلدر آن است/ زمان آن رسیده است که محاسبات غلط آمریکا را تصحیح کنیم

امانی: اعضای قبلی شورای شهر چند خودرو در داشتند و در اختیار خانواده هایشان بود/ تقی پور: دروغ است؛ شکایت می کنیم

سرلشکر جعفری: اتهام زنی به ایران، زیبنده امریکا و دولت فاسد و قلدر آن است

اجرای بیش از 450 برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در هرمزگان

اهدای جهیزه به 10 نوعروس خانواده ایتام و کم بضاعت

برگزاری هشتمین برنامه جنگل کاری تالابی مردمی در بندرخمیر

زمان آن رسیده که محاسبات غلط امریکا را تصحیح کنیم

استان فارس با بیش از یک هزار برنامه فرهنگی، عملیاتی به استقبال هفته دفاع مقدس می رود

مستند آتنای ایران + فیلم

نوجوان دوستدار محیط زیست قهرمان ماست؛ عضو شورای سیاستگذاری «داروگ» مطرح کرد

سردار غیب پرور: بسیج می تواند دولت را در حل مشکلات اقتصادی کمک کند

ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از نیازهای جامعه امروز است

ائمه جمعه ضمن تبیین نظر ولی فقیه به وحدت مسلمانان در خطبه ها توجه کنند

استخدام رویه کوب ماهر و کارگر ساده جهت تولیدی مبل در فارس

استخدام منشی خانم یا آقا آشنا به آفیس جهت آموزشگاه

روحانی باید قاطعانه پاسخ رییس جمهور آمریکا را بدهد/ تحت هیچ شرایطی از الفاظ استفاده شده توسط ترامپ نمی ترسیم

استخدام کادر آموزشی با مدرک زبان انگلیسی در آموزشگاه

استخدام پزشک دارای مجوز جهت کار در شیراز

پاسخ های دردناک ؛ واکنش شدیداللحن فرمانده کل سپاه به ترامپ

استخدام منشی جهت شرکت طراحی داخلی در تهران

استخدام آشپز سنتی با حقوق و مزایا در یزد

استخدام شرکت ماداکتو در خراسان رضوی

چرا عارف نمی خواهد با دولتی ها ائتلاف کند؟

حوزه برای آینده جامعه بشری برنامه ریزی کند/ رشته های علوم دینی تخصصی شوند

استخدام کارگر ماهر MDF کاری در کرج

کسبه پلاسکو در میدان منیریه تجمع کردند + عکس

محسنی: 101 واحد غیرایمن در منطقه 12 شناسایی شده است

وزیر ارتباطات به گلایه ی اپراتورها در خصوص ظرفیت رادیویی رسیدگی کند

تاثیر پذیری روابط عمومی در افکار عمومی

مبلغان ویژه به مناطق سنی نشین روستاهای محروم اعزام می شوند

بیکاری دانشجویان تحصیل کرده یکی از چالش های جدی در کشور است

ذوالقدر: مجلس از انتخاب یک زن به عنوان وزیر پیشنهادی علوم استقبال می کند

«رضا طیبی» از خبرگزاری دفاع مقدس بازدید کرد

اجرای 330 ویژه برنامه هفته امر به معروف و نهی از منکر در کردستان

مراسم تشییع شهید رضا شجاع درفاروج برگزار شد

رژه مشترک نیروهای مسلح دریایی در آبهای شمال خلیج فارس

دفاع از حرم، استمرار دفاع مقدس است/ تجلیل از نخبگان علمی و قرآنی فارس طی این ایام

تشریح برنامه های مدیریت جدید حوزه های علمیه

مراسم عزاداری برای امام حسین(ع) تکرار صرف نیست/ همراهی با قافله امام حسین(ع)

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:دشمن به دنبال گرفتن عناصر قدرت از ایران است

تمرین رژه هوایی مشترک جنگنده های نیروی هوایی ارتش و سپاه پاسداران

چرا امام حسین(ع) افراد را به یاری می طلبید

80 برنامه متنوع ویژه هفته دفاع مقدس در پیشوا

منبرها و سخنرانی ها سازنده باشد/منبر باید آدم ساز و فکرساز باشد

بازدید مشاور رییس جمهور از نیروگاه سیکل ترکیبی خرمشهر

اقامه نماز؛ محور اصلی مجالس ذکر اهل بیت(ع)

وظایف شهرداری تهران در ایام اربعین حسینی مشخص شد

گردهمایی مفسّران قرآن کریم در اصفهان

سردارمحسن انصاری مشاور فرمانده ناجا شد

مردم نیکوکار ایلام رتبه دوم کشور را در کمک به دانش آموزان نیازمند کسب کردند

تشکیل نخستین پارلمان مشورتی زنان در خراسان رضوی

یک رویا و دو بستر؛ تنش زدایی از دانشگاه و علوم انسانی

رونمایی از تازه ترین ترانه رسول نجفیان با نام رسم عاشقی

برپایی مجلس سوگواری شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) در حسینیه آیت الله تقوی شیرازی

ناگفته هایی از انتخاب کابینه و چالش های روحانی

بهداری میان ولایت تایباد پاسخگوی نیازهای درمانی 25 هزار جمعیت نیست

اجرای 50 برنامه در هفته امر به معروف ونهی از منکر در سیستان وبلوچستان

واکنش فرمانده کل سپاه به اظهارات ضد ایرانی ترامپ

پخش همایش شیرخوارگان حسینی (ع) از شبکه های سیما

کنگره سراسری ادبی عقیله العرب در ارومیه برگزار می شود

«سید» در قفس

دوران دفاع مقدس استراتژی جدی کشورمان برای صدور انقلاب بود

سرلشگر جعفری: دولت باید از همه گزینه های خود برای دفاع از منافع ملت ایران استفاده کند

معضل دفن غیرمجاز زباله در منطقه گویچاله فولادمحله رسیدگی شود

ارزشمند ترین دستاورد فریضه امربه معروف ایجاد امنیت اجتماعی است

همراه اول آوای انتظار رایگان ارائه می کند

بازدید رییس سازمان انرژی اتمی از آزمایشگاه های آژانس

مقام مسئول: ایران از کشورهای پیشرو در امور گذرنامه و مرزی است

برگزاری مراسم معنوی شیرخوارگان حسینی در مصلی امام(ره)

استخدام مونتاژکار و MDF کار در گوهردشت کرج

استخدام منشی و دستیار جهت کلینیک فیزیوتراپی در شیراز

استخدام تعدادی برقکار نیمه ماهر و وردست در تهران

استخدام نصاب جهت دوربین مدار بسته در تهران

دعوت به همکاری دفتر مشاور املاک افرا در شیراز

استخدام منشی آشنا به کامپیوتر در اصفهان

استخدام کارمند اداری جهت یک شرکت در غربِ تهران

جایگاه دولت در اقتصاد از دیدگاه اسلام

ابوالشهیدین خنکدار به فرزندان شهیدش پیوست

استخدام مونتاژ کار دستگاه ماشین آلات صنعتی و غذایی / تبریز

عارف: سخنرانی ترامپ نفرت انگیز بود

همراه اول آوای انتظار رایگان ارائه می کند

بصیرت افزایی و تبیین سبک زندگی اسلامی؛ دو وظیفه مهم مبلغان

استخدام ادمین سایت در فروشگاه المس در تهران

آمریکایی ها شکست های خُردکننده ای از ایران دریافت کرده اند

وزیر ارتباطات عراق انتصاب مهندس آذری جهرمی را تبریک گفت

واکنش سردار جزایری به سخنان ترامپ در سازمان ملل

پاسخ فرودگاه امام به ادعاهای یک توریست

نتایج آزمون ارشد پزشکی جمعه اعلام می شود

اسکورت 4200 فروند کشتی تجاری در خلیج عدن توسط نداجا

واکنش سرلشکر جعفری به سخنان ترامپ اتهام زنی به ایران، زیبنده دولت فاسد و قلدر امریکا است/ زمان آن رسیده که محاسبات غلط امریکا را تصحیح کنیم

تجمع کسبه پلاسکو در میدان منیریه

جنگنده های ارتش و سپاه "تمرین مشترک" انجام دادند

حجت الاسلام ایوبی: تئاتر یک هنر فرهیخته و با سواد است

مجلس عزای حضرت سیدالشهدا (ع) در شبکه دو سیما

بزرگداشت بانوان شهید دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

روحانی در گفت وگو با رهبران مسلمان آمریکا: راه اصلی مبارزه با تروریسم، اقدامات فرهنگی و معرفی اسلام واقعی به نسل جوان است/ باید فاصله بین علم و اسلام را که بعضی ترویج می کنند، از بین ببریم

اجتماع سران مقاومت در گیلان با سخنرانی سردار سلیمانی

نیروهای مسلح مقتدر مایه آرامش مردم و ضامن استقلال کشور است

اتهام زنی به ایران، زیبنده امریکا و دولت فاسد و قلدر آن است

رییس جمهور پس از بازگشت از نیویورک در مورد وزارت علوم تصمیم می گیرد

حرکت از استانهای البیضاء و المحویت به صنعا برای حمایت از انقلاب یمن

ایران برای همکاری های علمی بین المللی محدویتی قائل نیست

گرامیداشت اربعین شهید مدافع حرم محسن ححجی برگزار می شود

اولین جمعه ماه محرم در کنار شیرخوارگان حسینی

نقد عملکرد تلویزیون در پوشش صحبت های ترامپ

اعزام 25 هزار مبلغ روحانی در ماه محرم به سراسر کشور

تشییع پیکر مطهر یک شهید گمنام در کرمانشاه

همایش میانبر موفقیت و نبوغ مالی در قم به روایت تصویر

آمریکایی ها شکست های خُردکننده ای از ایران دریافت کرده اند/ طبیعی است که سیستم عصبی آنها به هم ریخته باشد

تجدید میثاق سپاه تهران با امام راحل

تمهید 230 برنامه برای بزرگداشت هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر در آذربایجان غربی

اعزام مبلغین جهادی به مناطق سنی نشین در ماه محرم

گیلانیان رتبه پنجم ایثارگری در بین استان های کشور را دارا هستند

کتاب رسانه ای بی بدیل است

رسانه ها فرهنگ مقاومت را برای جوانان امروز الگوسازی کنند

زمان آن رسیده که محاسبات غلط آمریکا را تصحیح کنیم

معضل دفن غیرمجاز زباله در منطقه گویچاله فولادمحله رسیدگی شود

آغاز برنامه های هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر از آخرین روز شهریور

شهیدی: عملکرد بنیادشهید در برابر حجم بالای مشکلات، خوب بوده است

برگزاری اولین کنفرانس گفت وگو بین تاریخ ، فرهنگ و جامعه

طرح افزایش اعضای مجلس خبرگان رهبری

امین زاده: من نگفتم گزینه نهایی وزارت علوم هستم

همایش شیرخوارگان حسینی در آذربایجان شرقی برگزار می شود

مسجد راه کربلا شهر دهلران بهسازی می شود

تصویب افزایش اعضای 2 کمیسیون مجلس خبرگان

پیام رییس کمیسیون امنیت به همتایان خود درباره حوادث میانمار

«فتنه» در بعضی موارد به وسیله عملیات روانی در خودی ها صورت می‎گیرد

حجت الاسلام معلمی: عده ای با دریافت حقوق های نجومی نظام را مخدوش می کنند

استخدام اپیلاسیون کار و نظافتچی خانم در پاسدارانِ تهران

استخدام نیرو جهت فست فودی واقع در شیراز

استخدام مربی جهت مقطع آموزشی ابتدایی در هرمزگان

استخدام منشی و بازاریاب خانم جهت کار در دفتر حمل و نقل

واکنش سردار جزایری به سخنان ترامپ در سازمان ملل

استخدام برشکار و مونتاژکار کابینت در محدوده باغستان شهریار

استخدام سه رده شغلی جهت آشپزخانه امام رضا (ع) در هرمزگان

استخدام کارمند اداری و همکار آقا مبلمان آرمانی

تقویت نیروهای نظامی و حفاظت در برابر آسیب ها از دلایل تاسیس دادسرای نظامی غرب تهران

کمک های بشردوستانه روسیه ادامه دارد

سردار جزایری: میدان مبارزه را با کابویی بازی ترامپ ترک نمی کنیم

استخدام همکاری در آزمایشگاه / تبریز

چرا مخاطبان «خندوانه» ریزش کردند؟

چرا مخاطبان «خندوانه» ریزش کردند؟