مطالب مرتبط:
عدم استخدام معلمان معلول در آموزش و پرورش 
تربیت اعتقادی مبنای تمام فعالیت های مرتبط با آموزش و پرورش است
کیفیت بخشی در رشته تحصیلی علوم انسانی / امضای تفاهم نامه بین آموزش و پرورش و دانشگاه های دماوند
معاون آموزش و پرورش بوشهر:همراهی اولیای دانش آموزان درمسیر هدایت تحصیلی لازم است
استخدام کارشناس حوزه آموزش,کارشناس حوزه مشاوره در مازندران
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 16:522017-07-17اجتماعي

معلم می خواهید یا کماندو؟/ آموزش و پرورش معلمان معلول را استخدام نمی کند


آزمون استخدامی آموزش و پرورش شهریور ماه امسال برگزار می شود.

در دفترچه استخدامی آموزش و پرورش سلامت جسمانی، روانی و توانایی حسن انجام وظایف محوله برای استخدام، - ضروری عنوان شده است.

حالا بد نیست شرایط دقیق ذکر شده برای استخدام را بدانید.

نه شرط تحصیلی و توانایی و دانش که شروطی برای سلامت.

شرایطی که خیلی از آدمها را برای استخدام و کاریابی در سیستم آموزشی کشور از اساس محروم می کند.

یک معلم معلول: حق التدریسی که بودم، کسی با معلولیتم مشکل نداشت اما وقتی قرار شد رسمی شوم، یک سری آزمایش ها گرفتند و گفتند تو نمی توانی تدریس کنی.

12 سال پیش بود.

گفتم من 5 سال معلمی کرده ام.

اگر هم سختی کشیده ام برای خودم بوده، از کلاسم کم نگذاشتم و بازده کلاسم همیشه بالا بوده.

گفتند نمی شود.

ما 4 نفر بودیم؛ دو خانم و دو آقا.

هر چهارنفرمان عصا داشتیم.

گفتند شرایط کلاس رفتن ندارید.

ما چهار نفر شدیم کتابدار، دفتر دار.

الان هم مربی پرورشی هستم.

دکتر حسین نحوی نژاد، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور: ما به معاونت سازمان سنجش" و معاون ادارای و استخدامی ریاست جمهوری نامه نوشتیم و اساس این گزینش را مشکل دار اعلام کردیم.

ما نگرانیم که دوباره تبعیض های سازمان یافته، نمونه آنچه در دولت نهم و دهم اتفاق افتاد، رخ دهد و معلولان از سیستم آموزشی کشور حذف شوند.

در برخی سطوح تصمیم گیری و دستور العمل های داخلی سازمان ها برای استخدام چنان شرایطی گذاشته شده که گویی قصد استخدام کماندو را دارند.

وقتی شرایط آزمون استخدامی آموزش و پرورش را می خوانی با خودت می گویی نکند دارند تکاور و کماندو استخدام می کنند، نه معلم.

آیا مسئولان نمی دانند که با این شرط ها تعداد زیادی از کسانی را که با نقص مادرزادی به دنیا آمده اند یا هر مشکل جسمانی دیگری دارند از بازار کار خارج می کنند و به انزوا و خانه نشینی می کشانند.

این عقیده محسن 28 ساله است.

او با نوعی نقص مادرزادی در پاهایش به دنیا آمده.

از کودکی با کمک عصا راه رفته و به قول خودش هیچ وقت در پیشبرد کارهایش از کسی کمک نگرفته.

او این روزها در به در دنبال کار می گردد.

امسال قصد داشت با تحصیلاتش در مقطع کارشناسی جامعه شناسی، در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کند اما وقتی شرایط را خواند، فهمید هرگز امکان کار در آموزش و پرورش را نخواهد داشت.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش شهریور ماه امسال برگزار می شود.

در دفترچه استخدامی آموزش و پرورش سلامت جسمانی، روانی و توانایی حسن انجام وظایف محوله برای استخدام، ضروری عنوان شده.

حالا بد نیست شرایط دقیق ذکر شده برای استخدام را بدانید.

نه شرط تحصیلی و توانایی و دانش که شروطی برای سلامت.

شرایطی که خیلی از آدم ها را برای استخدام و کاریابی در سیستم آموزشی کشور از اساس محروم می کند.

قد و وزن مناسب در بند اول شرایط استخدامی ذکر شده.

بیماری های پوست و مو، سر و صورت، قلب و عروق و حتی بیماری های غدد مثل دیابت و.

هم ازعوامل بازدارنده استخدام در آموزش و پرورش عنوان شده اند.

همان گونه که بیماری اندام ها، استخوان ها و مفاصل.

نابینایان و ناشنوایان هم که به طور کل از چرخه استخدام کنار گذاشته شده اند و این یعنی اینکه آنها حتی نمی توانند در مدارس استثنایی هم مشغول به کار شوند، چراکه این موضوع آزمون گزینش معلمان در همه مدارس را شامل می شود.

فرشته و حسین دو معلم موفق فرشته امرایی، 46 ساله، مربی پرورشی یک مدرسه در کرج، دچار معلولیت در پا به دلیل فلج اطفال است.

چند سال پیش به خاطر معلولیتش از تدریس محروم و به کارهای دفتری فرستاده شد.

خودش می گوید: حق التدریسی که بودم، کسی با معلولیتم مشکل نداشت اما وقتی قرار شد رسمی شوم، یک سری آزمایش ها گرفتند و گفتند تو نمی توانی تدریس کنی.

12 سال پیش بود.

گفتم من 5 سال معلمی کرده ام.

اگر هم سختی کشیده ام برای خودم بوده، از کلاسم کم نگذاشتم و بازده کلاسم همیشه بالا بوده.

گفتند نمی شود.

ما 4 نفر بودیم؛ دو خانم و دو آقا.

هر چهارنفرمان عصا داشتیم.

گفتند شرایط کلاس رفتن ندارید.

ما چهار نفر شدیم کتابدار، دفتردار.

الان هم مربی پرورشی هستم.

از همدان که انتقال گرفتم و آمدم کرج، گفتند حالا می توانی معلم ادبیات هم بشوی.

یعنی از یک شهر به شهر دیگر هم قوانین فرق دارد.

فرشته بارها تأکید می کند: در فضای خانه نگذاشتند هیچ وقت معلولیت رویم تأثیر بگذارد.

کاش در جامعه هم همین طور باشد.

همان آقایی که به ما گفت شما نباید تدریس کنید، چند بار گفت این قانون را گذاشته اند، اما من از روی شما شرمنده ام چون می بینم درست مثل بقیه هستید.

آن روزها حقوق معلم ها بالاتر بود، درست برعکس الان که کارهای اجرایی حقوق بیشتری دارد.

اوایل تدریس از نظر احساسی برایم واقعاً سخت بود.

این روزها که استاد دانشگاه نابینا و روی ویلچر هم داریم.

خدا که یک ناتوانی می دهد درعوضش هزار توانایی دیگر هم می دهد.

معلول ها باید در جامعه باشند تا ثابت کنند توانا هستند.

اوایل که به یک مدرسه جدید می رفتم مدیر با تعجب نگاهم می کرد؛ یک جوری با ترس که یعنی این هم می تواند از پس کارها بربیاید؟ یک مدت که از کلاس ها می گذشت می گفتند بیا چند کلاس دیگر هم بگیر.

یعنی باورم می کردند.

حسین فرآذر، معلم ناشنوا با 10 سال سابقه کار، فوق لیسانس مهندسی برق دارد و مدرس برق در ساختمان هنرآموز از مدارس استثنایی کشور است.

او شرایط آزمون استخدامی آموزش و پرورش را خبر بدی برای همه معلولان می داند: اگر این قانون اجرا شود، ناشنواها به کل کنار گذاشته می شوند.

چون در دفترچه هم آمده که معلم باید حتی صدای نجوا را هم بشنود.

برای کمک به پیشرفت و بهبود یادگیری دانش آموزان ناشنوا، لازم است از معلم های ناشنوا برای تدریس استفاده شود تا تبادل اطلاعات داشته باشند.

این شرط ها واقعاً غیرکارشناسی است و در آینده به بچه های معلول در مدارس استثنایی هم ضربه بزرگی می زند.

متأسفانه تعداد معلمان مدارس استثنایی مدام در حال کاهش است و اگر الان هم از پذیرش معلولان خودداری کنند، شرایط بدتر خواهد شد.

بزرگ ترین آرزوی این معلم ناشنوا پیشرفت دانش آموزان معلول است.

او بارها تأکید می کند که کارایی معلمان معلول گاهی بسیار بیشتر از معلمان دیگر است: با فرض اینکه دیگر هیچ معلم معلولی در مدارس استثنایی نباشد، روز به روز وضعیت سیستم آموزش استثنایی هم بدتر می شود، چراکه معلمان معلول با شرایط این دانش آموزان آشناترند وشرایط و مشکلات آنها را بیشتر درک می کنند.

بیکاری معلولان سه برابر دیگر افراد جامعه راستی چقدر درباره مسائل و مشکلات معلولان می دانید؟ اصلاً چقدر آنها را می شناسید؟ راستی اگر یک معلم نابینا یا روی ویلچر داشتید یا معلمی که با چوبدستی راه می رفت، وضعیت جسمی و توانایی های ذهنی آنها برایتان ملموس تر نبود؟ هاله عظیمی، کارشناس حقوق معلولان در گفت و گو با ما به همین موارد اشاره می کند و ابعاد مختلف چنین تصمیمی را بررسی می کند: این محدودیت آموزش و پرورش چند نتیجه منفی دارد؛ اول آنکه جامعه را از استعدادهای افراد معلول محروم می کند، چراکه معلولان 15 درصد افراد جامعه را تشکیل می دهند.

ضمن اینکه کودکان در مواجهه با معلولان مسائلی را می آموزند که ممکن است تا پایان عمرشان از آنها بی خبر بمانند، مثلاً تصور کنید کودکی در دوره ابتدایی یک معلم نابینا داشته باشد، او چقدر بیشتر با مسائل این افراد آشنا می شود؟ محرومیت از اشتغال هم از دیگر نتایج این تصمیم است.

اکنون آمار بیکاری معلولان سه برابر دیگر افراد جامعه است و معلمی یکی از مشاغلی است که افراد معلول می توانند در آن موفق باشند اما با این تصمیم آنها از یک فرصت شغلی محروم می شوند.

ما نمی دانیم باید کدام شعار مسئولان سازمان بهزیستی و وزارت رفاه را باور کنیم؛ اینکه می گویند ما می خواهیم برای معلولان اشتغال ایجاد کنیم یا این اقدامات را؟ انتقاد ما به مسئولان سازمان بهزیستی است، اینکه چرا اجازه چنین اقداماتی را می دهند و پیگیر نیستند.

به گفته او، این شرایط با کنوانسیون حقوق معلولان و تعهدات دولت هم مغایرت دارد، چراکه طبق ماده 27 کنوانسیون حقوق معلولان، آنها حق دارند به صورت برابر و بدون تبعیض با سایران از اشتغال برخوردار شوند.

او تأکید می کند: شرایط فعلی آزمون استخدامی تبعیض آمیز است، چراکه این دولت و اعضای جامعه اند که باید سختی های کار و اشتغال افراد معلول را برطرف کنند نه آنکه با حذف آنها از جامعه صورت مسأله را پاک کنند.

اگر قد کسی کوتاه است یا نابیناست مشکل او نیست و وظیفه دولت و جامعه است که پذیرای معلولیتش شود و شرایط را برای او آماده و فراهم کند.

مخالفت بهزیستی با نحوه گزینش آموزش و پرورش دکتر حسین نحوی نژاد، معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور هم در گفت و گو با ما در این باره اعلام می کند: ما به معاونت سازمان سنجش و معاون اداری و استخدامی ریاست جمهوری نامه نوشتیم و اساس این گزینش را مشکل دار اعلام کردیم.

وزارت آموزش و پرورش هرگز درباره این شرایط با ما مشورت نکرده و با ما هیچ تعاملی نداشته است.

ما نگرانیم که دوباره تبعیض های سازمان یافته، نمونه آنچه در دولت نهم و دهم اتفاق افتاد، رخ دهد و معلولان از سیستم آموزشی کشور حذف شوند.

در برخی سطوح تصمیم گیری و دستورالعمل های داخلی سازمان ها برای استخدام چنان شرایطی گذاشته شده که گویی قصد استخدام کماندو را دارند.

همه مسئولان باید به یاد داشته باشند ایران به کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت پیوسته و طبق این کنوانسیون معلولیت جزو تنوع های بشری پذیرفته شده و همان طور که ما تفاوت های افراد را در قد، وزن و رنگ چهره، پذیرفته ایم باید افراد دارای معلولیت را هم بپذیریم.

بسیاری از افراد هنگام تولد با نقص مادرزادی به دنیا می آیند و وظیفه جامعه است که شرایط زندگی را برای آنها فراهم کند نه اینکه آنها را از جامعه حذف کند.

اما در عین حال تماس های ما با معاونت اداری آموزش و پرورش در این باره به نتیجه نرسید و آنها اعلام کردند باید با سازمان اداری - استخدامی کشور صحبت کنید.

همچنین یکی از کارشناسان آموزش و پرورش در پاسخ به سؤال ما می گوید سازمان بهزیستی موظف است این بندهایی را که شما از آن نام می برید اصلاح کند.

این قانون، سالیان سال اجرا شده و هیچ وقت سازمان بهزیستی اعتراضش را به ما اعلام نکرده، حالا معترض شده اند.

نحوی نژاد اما بهترین سن برای آشنایی افراد جامعه با معلولان را سنین کودکی و دبستان می داند: در همین سنین می توان معلول دوستی را به افراد آموزش داد و به عادی سازی زندگی همه افراد جامعه در کنار یکدیگر کمک کرد نه اینکه با چنین تصمیم گیری های غلطی به ترس و ناآشنایی افراد جامعه نسبت به مسائل و حقوق معلولان دامن زد.

ما با جلسات متعدد با ان.

جی.

اوهای این حوزه سعی می کنیم آگاهی را در این باره بیشتر کنیم و از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای هدفمند کردن مطالبات و طرح مسائل و اعتراض به چنین تصمیم هایی استفاده کنیم.


کلید واژه ها: استخدام - آموزش و پرورش - استخدامی - آزمون استخدامی - آموزش - شرایط - معلم - آزمون - شهریور ماه - معاون - سلامت - سازمان بهزیستی - دولت نهم و دهم - برگزار - دفتر - شهریور - کشور - دفترچه - مشکل - ریاست جمهوری - تصمیم گیری - بازار کار - توانبخشی - معلولان - مسئولان - بهزیستی - معلمان - جمهوری - آزمایش - بازار

آخرین اخبار سرویس:
آداب صفای حسینی

مقبره مشهد میربزرگ آمل نیازمند توجه مسئولان +تصویر

اعمال محدودیت های ترافیکی در روزهای جمعه و شنبه

ترافیک نیمه سنگین در مسیر تهران تا کرج+تصاویر

طرح اختصاصی قرق حیات وحش در شهرستان دماوند اجرا می شود

یک قدم مانده تا محرم

بازدید رییس سازمان اوقاف کشور از آستان مقدس آقا علی عباس

اعزام گروه های جهادی طلاب و روحانیون به مناطق محروم جنوب استان کرمان

هر آن چه که باید در مورد روباه ها، نحوه زندگی و رژیم غذایی آن ها بدانید

ترافیک نیمه سنگین در مسیر تهران تا کرج+تصاویر

از نخبگان علمی و فرهنگی تجلیل شد

ندای «لبیک یا حسین(ع)» در بقاع متبرکه فارس به گوش می رسد

دانش آموزان دیروزی که اولین روز دانشجویی را تجربه کردند

استخدام نیروی کار برای هتل / تبریز

دریافت اجباری شهریه در مدارس دولتی شهرستان کاشان ممنوع است

تصویربرداری از بزرگترین دشت نمکی سطح زمین

طرح پلیس مدرسه برای روان سازی ترافیک اجرا می شود

عکس/ پرتره های خانوادگی «از دست رفته» /پناهندگان

ملاک های انتخاب کفش مناسب

ماجرای نیمروز فاجعه بار

درخواست از پلیس برای تشدید برخورد با خودروهای آلاینده

طرح پلیس مدرسه برای روان سازی ترافیک اجرا می شود

افزایش رضایت مردم تهران از آمبولانس موتوری اورژانس

تامین و توزیع اقلام اساسی پرمصرف ماه محرم و صفر

هابل یک پدیده فضایی ناشناخته را کشف کرد+تصاویر

ترافیک نیمه سنگین در مسیر تهران تا کرج+تصاویر

رخت عزای محرم بر قامت شهر پرندک زرندیه در اراک

شورا و شهرداری عامل نقض حقوق شهروندی نباشند

اجرای طرح نماد در مدارس لرستان

مدارس استان قزوین به 149 نمازخانه نیازمند است

ماجرای فرار خواننده سرشناس از مدرسه

استخدام نیروی انتظامی استان بوشهر

تنها استانی که کتاب درسی رایگان توزیع می کند، کجاست؟

ترافیک نیمه سنگین در محورهای مواصلاتی چهارمحال و بختیاری

گنبد نمکی جعفریه در قم

طرح «نماد» در مدارس استان اجرا خواهد شد

عکس/انفجار در یک واحد اقامتی اطراف حرم حضرت معصومه(س)

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

استخدام کارشناس HSE،مسلط به انگلیسی در شرکت معتبر/خوزستان

تصاویر/ دیدار وزیر آموزش و پرورش با حضرات آیات صافی گلپایگانی و سبحانی

احترام به خانواده و معلمان باید سرلوحه کار دانش آموزان باشد

کارگاه آموزشی ایراپن در شهرستان بن

چاووش محرم در کاشان طنین انداز شد

اجرای طرح نماد در مدارس لرستان

تایید صلاحیت رانندگان سرویس مدارس استان قزوین براساس شاخصه های انتظامی انجام می شود

یک طرفه شدن جاده های شمالی به سمت تهران در فردا بعدازظهر

بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم/فریدون مشیری شاعری از جنس بهار+عکس

هوای پایتخت سالم است

نصب 400عکس شهید دانش آموز و روحانی همزمان با آغاز سال تحصیلی در قم

ورند؛ روستایی با درختان انبوه

اختصاص 170 دستگاه مینی بوس شهری و روستایی به سرویس مدارس در ارومیه

دبستان دخترانه و پسرانه سما بندرلنگه امروز رسما راه اندازی شد

ساماندهی 2 هزار و 500 سرویس مدرسه زیر نظر تاکسیرانی قم

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

دست یاری بنیاد برکت به سوی کودکان بازمانده از تحصیل

افتتاح 35 کیلومتر از محور 4خطه ایلام-مهران تا اربعین

شرایط تحصیل برای کودکان کار در البرز با اجرای طرح "مهرانه" فراهم می شود

خشکسالی در سرزمین باران

توزیع 1550 بسته آموزشی و بهداشتی در استان بوشهر

رفع تبعیض از تحصیل معلولان

متون آموزشی با نگاه قرآنی تدوین می‎شود

هوای پایتخت سالم است

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد بهره برداری از 35 کیلومتر از محور 4خطه ایلام-مهران تا اربعین

دوباره بوی محرم آمد

برگ جهان، روستایی زیبا مناسب برای گردشگری پاییزی+تصاویر

16000 نوآموز اردبیلی سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند

مرمت همزمان 20 اثر تاریخی وارزشمند چادگان

فراگیری علم و دانش برای ساختن شهری پویا و پاینده فصل جدید تحصیلی آغازی برای تعلیم و تربیت

طرح نظام جامع ارائه خدمات اجتماعی در سطح کشور اجرا می شود

لزوم تقویت مراکز فرهنگی و هنری سیار در روستاهای استان کرمان

حال و هوای رزمندگان در ماه محرم

بارش پراکنده باران در نوار شمالی کشور

لزوم تقویت مراکز فرهنگی و هنری سیار در روستاهای استان کرمان

رصد مهمترین اخبار شبکه های اجتماعی اصفهان(30 شهریور)

شهرلاهیجان از نظر آموزش و پرورش از شهرهای ممتاز کشور محسوب می شود

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

فراگیری علم و دانش برای ساختن شهری پویا و پاینده/ فصل جدید تحصیلی آغازی برای تعلیم و تربیت

شهرلاهیجان از نظر آموزش و پرورش از شهرهای ممتاز کشور محسوب می شود

کارگاه تخصصی ویژه آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای

ارتقای دانش اجتماعی مردم منجر به کاهش آسیب ها می شود

محدودیت های ترافیکی درمحورهای مواصلاتی چهارمحال وبختیاری به خوزستان،اصفهان وکهگیلویه و بویر احمد

میانگین رشد علمی و آموزشی در قروه 61 درصد است

مدارس استان به 149 نمازخانه نیازمند است

پروژه مقاوم سازی ساختمان و گنبد تکیه پهنه کلا ساری آغاز شد

حرکت کند خودروها در محدود آدران تا سد کرج/ سایر مقاطع چالوس باز است+تصاویر

هوای استان اصفهان پایدار می ماند

حرکت کاروان سوگواری آفتاب با فرارسیدن ماه محرم در رشت

داستان فرار خواننده مشهور از مدرسه

استخدام خانم مجرد برای منشی گری / تبریز

تعداد دانش آموزان 30 روستای شهرستان بانه "کمتر از 7 نفر" است

مدیرکل محیط زیست استان تهران در آستانه آغاز به کار مدارس عنوان کرد شهروندان هم پیمایی در مسیرهای شهری را در برنامه خود قرار دهند/ درخواست از پلیس برای تشدید برخورد با خودروهای آلاینده

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

آماده باش اورژانس برای بازگشایی مدارس/ استقرار آمبولانس درمعابر تهران

ارتقای دانش اجتماعی مردم منجر به کاهش آسیب ها می شود

صدای پای کاروان نور می آید// آمادگی مردم لرستان برای عزاداری حسینی

اجرای 81 دوره توانمندسازی الکترونیکی برای معلمان البرزی

رطوبت 88 درصدی هوا در خوزستان آبادان گرمترین شهر استان

یک طرفه شدن جاده های شمالی به سمت تهران از فردا

هشدار درباره خطرات موتور برق در دسته های عزاداری

احتمال یخبندان استان فارس

مدیران آینده، امروز کجا درس می خوانند؟

امروز و فردا اوج بازگشت مسافران

ساخت تابلوی منبت 12 متری زیارت عاشورا _گزارش

اجرای 81 دوره توانمندسازی الکترونیکی برای معلمان البرزی

دونوبته بودن 6 درصد مدارس اردبیل

علی جنتی: هویت فرهنگی مشهد باید حفظ شود

700 هزار دانش آموز سال تحصیلی جدید را جشن می گیرند

ساعت طرح های ترافیکی در نیمه دوم سال تغییر نمی کند

رطوبت 88 درصدی هوا در خوزستان/ آبادان گرمترین شهر استان

داستان فرار خواننده مشهور از مدرسه

* استخدام شرکت طراحان وب تبریز / تبریز

عکس/ شور استقبال عزای حسینی

ساخت تابلوی منبت 12 متری زیارت عاشورا

داستان فرار خواننده مشهور از مدرسه

قطار گردشگری هزار و یک شب از مرز سرخس وارد مشهد می شود

مدارسی برای «ژن های خوبِ» امروز و نخبگان فردا

انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات دولتی برای تجهیز مراکز آموزشی بانه

پارکی که تابستان ها تبدیل به دریاچه می شود

خطرات استفاده از موتور برق در دسته های عزاداری/ عزاداران بخشی از معابر را برای تردد خودر وها باز نگاه دارند

164 پایگاه اورژانس هفته اول مهر در 150 نقطه شلوغ پایتخت مستقر می شود

2 خبر از برنامه های شهرداری سنندج در آستانه بازگشایی مدارس

اولیاء از سرویس های مجاز برای حمل ونقل دانش آموزان استفاده کنند

آغاز دور دوم کلاسهای آموزشی مراکز فنی و حرفه ای در هرمزگان

پیشگیری اولویت سازمان بهزیستی کشور

میزگرد ایرنا / آمادگی کردستان برای شروع مهری با نشاط

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

غار یخ پوشیده (+عکس)

محدودیت ترافیکی در جاده های اصلی گلستان + فیلم

احتمال یخبندان در استان فارس/ باران در شمال، گردو غبار در جنوب

وزیر آموزش و پرورش: 138 میلیون جلد کتاب درسی در سراسر کشور توزیع شده است

وزش طوفان و گرد و خاک از اواسط هفته آینده در سیستان شدت می گیرد

ممنوعیت اجرای پروژه های عمرانی شهری تا20 مهر/ والدین از سرویس های مدارس مجاز استفاده کنند

اتوبوس ها برای مهر به خط شدند؛ 1000 واگن مترو هم می رسد

تصاویر:جشن های «گودبای پمپرز» و «تعیین جنسیت» که به تازگی مد شده اند!

لوازم التحریر خارجی چه آسیبی به دانش آموزان می رساند؟

پیشگیری اولویت اول سازمان بهزیستی کشور

شهادت سرگرد نیروی انتظامی در خرم‎آباد

کاهش دما در استان زنجان

سفر یک روزه معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش به زنجان

سیاه پوش کردن کوچه و محله های تهران /عکس

محدویت های ترافیکی رژه نیروهای مسلح اعلام شد

جریانات بارشی در هفته آینده کشور را در بر می گیرد

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

طنز؛ اول مهر یعنی چی؟

پایان تعطیلات تابستانی و معضل اعتیاد بچه ها به بازی های رایانه ای

بررسی نظام آموزشی در دو کشور مالزی و انگلیس

120 مدرسه برای سال تحصیلی جدید در نمین آماده سازی شد

ساعت طرح های ترافیکی در نیمه دوم سال تغییر نمی کند

پیش بینی کاهش یک تا 2 درجه ای دمای خوزستان در هفته آینده

پیش بینی باد و باران در مناطق غرب

توسعه تاب آوری عامل ارتقا سلامت اجتماعی

کیفیت هوای تهران با شاخص 84 سالم است

تومولوها؛ تاول های گدازه ای زمین (+عکس)

آمادگی پلیس راهو استان مرکزی برای بازگشایی مدارس ساماندهی سرویس های دانش آموزی

ابلاغ دستورالعمل مدیریت بحران برای ایمنی حسینیه ها به استانداران

اهمیت خوراکی های داخل کوله پشتی دانش آموز

آمادگی صددرصدی پلیس راه در جاده های کشور/ یک طرفه شدن جاده های شمالی به سمت تهران از فردا بعدازظهر

سلامت خودرو و سلامت روحی و روانی راننده، از شروط لازم برای انتخاب سرویس مدارس هستند

شهادت سرگرد نیروی انتظامی در خرم‎آباد

اعزام 180روحانی به سراسر استان کرمان

کیفیت هوای تهران با شاخص 84 سالم است

آمادگی پلیس راهو استان مرکزی برای بازگشایی مدارس/ساماندهی سرویس های دانش آموزی

آیت الله سبحانی: هسته فکری دانش آموزان به سوی عمل گرایی تربیت شود

ارسال اقلام ورزشی و بهداشتی به تمام مدارس استان خراسان شمالی

تمهیدات اورژانس تهران برای آغاز سال تحصیلی و ماه محرم

طرح ویژه ترافیکی همزمان با بازگشایی مدارس در کرمانشاه اجرا می شود

در خواست محیط زیست استان تهران از پلیس برای تشدید برخورد با خودروهای آلاینده

اعمال محدودیت های ترافیکی در روزهای جمعه و شنبه

6 درصد مدارس اردبیل دو نوبته است رشد 65 درصدی اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش اردبیل

حرکت کند خودروها در محدود آدران تا سد کرج/ سایر مقاطع چالوس باز است+تصاویر

آمادگی پلیس در آستانه ماه محرم و بازگشایی مدارس

تاثیر منفی تصاویر خشن انیمیشن های لوازم التحریر بر رفتار اجتماعی کودکان

برخورد با خودروهای آلاینده تشدید شود

درخواست محیط زیست تهران از پلیس برای برخورد با خودروهای آلاینده

اس ام اس هفته دفاع مقدس

تاثیر منفی تصاویر خشن انیمیشن های لوازم التحریر بر رفتار اجتماعی کودکان

تجلیل از بازنشستگان و خانواده های موفق در بندرگز

چالوس و هراز یکطرفه می شوند

رانندگان فاقد کارت سرویس مدارس صلاحیت جابجایی دانش آموزان را ندارند

اعمال محدودیت ترافیکی در 2محور اصلی خوزستان

کنترل میزان آلودگی هوای پایتخت همکاری شهروندان را می طلبد

اجرای طرح "یک قدم مانده تا صبح" ویژه سواد آموزی اولیای دانش آموزان خراسان رضوی

اهتزار پرچم های عزا در شهر مرزی آستارا

ترافیک پرحجم و روان در محورهای مواصلاتی مازندران اعمال محدودیت های ترافیکی تا اول مهر

ممنوعیت تردد خودروهای سنگین، در محور بیرجند- قاین و بالعکس

بازدیداختصاصی از 95 درصد مدارس تحت پوشش مرکز بهداشت غرب اهواز در نیمه دوم شهریور 96

ماجرای پایه گذاری آموزش نوین در ایران

محدودیت های ترافیکی مراسم 31 شهریور در بیرجند اعلام شد

دومین محموله کمک های بشر دوستانه ایران برای مسلمانان میانمار ارسال شد

محدودیت های ترافیکی 30 و 31 شهریور در جاده های گلستان اجرا می شود

توزیع 150 هزار بسته لوازم التحریر میان دانش آموزان نیازمند سیستان و بلوچستان

سخنگوی سازمان آتش نشانی بر لزوم رعایت ایمنی در مدارس تاکید کرد

بهره برداری 9 کیلومتر از باند دوم جاده بیرجند- قاین

استخدام یک نفر آقا / ارومیه

استخدام قناد،کافی من،سالن دار در رستوران فرنگی وفست فود/مشهد

محدودیت ترافیکی جاده ها در روزهای آخر شهریور

داستان فرار خواننده مشهور از مدرسه

ابلاغ دستورالعمل مدیریت بحران درباره ایمنی حسینیه ها به استانداران

جریان زندگی در مهر /280 هزار دانش آموز کردستانی راهی کلاس درس می شوند

معلم می خواهید یا کماندو؟/ آموزش و پرورش معلمان معلول را استخدام نمی کند

معلم می خواهید یا کماندو؟/ آموزش و پرورش معلمان معلول را استخدام نمی کند