مطالب مرتبط:
زندگی خطرناک ساکنان محلات راه آهن دهلی (+عکس)
نشست مشترک کمیسیون انرژی با مدیرعامل و هیئت مدیره راه آهن برگزار می شود
نشست مشترک کمیسیون انرژی با مدیرعامل و هیئت مدیره راه آهن برگزار می شود
راه اندازی واحد تولید آهن اسفنجی قایم در ذوب آهن
نخستین جابجایی محموله آهن اسفنجی کشور از طریق راه آهن یزد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 16:402017-07-17اجتماعي

مشکلات گرما برای خطوط ریلی و تمهیدات راه آهن


مدیرکل راه آهن جنوب در خصوص خارج شدن قطار مسافری خرمشهر - تهران از ریل در روزهای گذشته که باعث مسدود شدن خط شد، گفت: در تابستان امسال شدت گرمای استان خوزستان نسبت به مدت مشابه سال قبل و در پنجاه سال اخیر بی سابقه بوده است که این موضوع برای راه آهن نیز مقداری مشکل ساز شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایسنا، عبدالکریم درویش زاده در نشست خبری که امروز، 26 تیرماه در محل اداره کل راه آهن جنوب در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: محدوده راه آهن جنوب که شامل هفت تپه به اهواز، بندر امام و خرمشهر، در کل تمام خطوط به جزء یک بلاک 11 کیلومتری ( حد فاصل ایستگاه کارون به میاندشت) به صورت کامل با ریل های ال60 و تراورس های بتنی که بهترین نوع روسازی در شبکه های راه آهن است، بازسازی شده است و خط فرسوده ای در محدوده اداره کل راه آهن جنوب وجود ندارد.

وجود خط ریلی فرسوده در محور جنوب واقعیت ندارد وی افزود: این که گفته می شود بخشی از خطوط راه آهن جنوب فرسوده شده است، واقعیت ندارد و فقط بخشی از خطوط در محدوده اداره کل راه آهن زاگرس خط U 33 با تراورس فلزی است که در حال بازسازی آن منطقه هستیم اما تمام خطوط محور جنوب به جزء 11 کیلومتر، بازسازی شده که مقدمات بازسازی این 11کیلومتر نیز در دست انجام است و در آینده نزدیک کار بازسازی آن انجام خواهد شد.

درویش زاده با اشاره به این که در راه آهن جوشکاری ریل ها به چند روش انجام می شود، تصریح کرد: یکی از این روش ها جوشکاری طویل است که فاصله بین دو ایستگاه به طور کامل جوشکاری و ریل پیوسته می شود.

در برخی از مناطق نیز متناسب با نیاز و شرایط، جوشکاری منقطع انجام می گیرد و ریل ها متناسب با شرایط منطقه در قطعات مختلف جوشکاری می شوند.

وی ادامه داد: در منطقه خوزستان جوشکاری از نوع جوشکاری طویل است و فاصله بین دو ایستگاه به طور کامل جوشکاری می شود.

برای انجام این کار و با توجه به این که می دانیم انبساط و انقباض در ریل ها اتفاق می افتد، بر اساس روش های خاصی، کار جوشکاری را انجام می دهیم.

یکی از کارهایی که در این زمینه انجام می گیرد آن است که باید درجه تعادل منطقه را طی یک پروسه چندین ساله بدست بیاوریم و بر این اساس، باید در زمان جوشکاری دمای ریل های منطقه را به درجه حرارت تعادل برسانیم و سپس عملیات جوشکاری را انجام دهیم.

درویش زاده عنوان کرد: عملیات جوشکاری در منطقه در سال های گذشته، مورد توجه بوده و به درستی اجرا شده است اما افزایش درجه حرارت دما به بیش از آنچه در 50 سال گذشته بوده، باعث شد تا دمای هوا از درجه تعادل بالاتر رود و انبساط طولی در ریل ها ایجاد شود و این انبساط طولی به عنوان فشار در ریل، ذخیره و در مقطعی که فشار از تحمل ریل و تراورس بالاتر می رود و در یک نقطه، ضعف ایجاد شده و به شکل انحناء در ریل در می آید.

وی اظهار کرد: اگر در جاهایی که قوس داریم این اتفاق بیفتد، این انحناء خود را نشان می دهد و به سمت بیرون قوس هدایت می شود و موج هایی را در ریل ایجاد می کند.

در خط مستقیم کمتر شاهد این اتفاق هستیم.

در مواقعی، فشار در ریل در حدی است که به شکل یک زانوزدگی در محل اتصالات، جوش یا در وسط ریل اتفاق می افتد و قابل شناسایی است اما در برخی از مواقع، وقتی که قطار از منطقه عبور می کند، تحت تاثیر نیروهایی که قطار وارد می کند فرار خط در زیر قطار اتفاق می افتد و باعث مشکل می شود.

درویش زاده تصریح کرد: به دلیل این که این مسایل و مشکلات شناسایی شود، بازدیدهایی از خط اتفاق می افتد.

در این زمینه دو روز پیش از آنکه شاهد خارج شدن قطار مسافری خرمشهر - تهران از ریل باشیم، از خط اهواز – هفت تپه بازدید انجام گرفت و مورد خاصی مشاهد نشد اما این مساله فرار خط، در زمان عبور قطار اتفاق افتاد و پیش از این اتفاق، چندین قطار بدون هیچ مشکلی عبور کرده بودند.

وی افزود: قطار خرمشهر- تهران در زمانی که بر روی ریل حرکت می کرد، در دو نقطه پشت سر هم فرار ریل زیر قطار اتفاق می افتد.

قسمتی از خط در حد فاصل دو نقطه به شکل مستقیم جابه جا شده بود و در دو طرف آن، موج هایی ایجاد شده بود که باعث فرار خط شد.

در این حادثه قطار فرار خط اول را رد می کند و در فرار خط دوم، سه واگن انتهای قطار از خط خارج می شوند.

درویش زاده گفت: خوشبختانه در این حادثه اتفاقی برای هیچکدام از مسافران پیش نیامد و در مدت کوتاهی و کمتر از یک ساعت، مسافران از واگن هایی که از خط خارج شده بودند به واگن های ابتدایی قطار منتقل شدند و قسمتی از قطار که از خط خارج شده بود، از قطار جدا و بخش سالم قطار به حرکت خود ادامه داد و در ایستگاه های هفت تپه و اندیمشک واگن به قطار اضافه شد.

وی ادامه داد: عملیات جمع آوری واگن هایی که از خط خارج شده بودند، حدود یک ساعت زمان برد و خوشبختانه واگن ها صدمه زیادی ندیده بودند.

برای قطارهایی که از تهران عازم اهواز بودند نیز تمهیدات لازم را در نظر گرفتیم و با ترمیم خط در سریعترین زمان ممکن خط را آماده کردیم.

مدیرکل راه آهن جنوب عنوان کرد: متاسفانه در روزهای گذشته خبری مبنی بر خروج قطار از خط در محدوده شوش منتشر شد که این خبر صحت ندارد.

پس از حادثه خروج خط قطار خرمشهر - تهران در نزدیکی هفت تپه، در محدوده راه آهن جنوب هیچ گونه خروج از خط دیگری رخ نداده است و فقط در محدوده راه آهن زاگرس یک قطار مسافری در شوش دچار نقص فنی شد که این نقص فنی در کمتر از یک ساعت برطرف و قطار به مسیر خود ادامه داد.

بنابراین از رسانه های استان درخواست داریم پیش از تایید صحت اخبار، خبری را منتشر نکنند.

کاهش سرعت قطارها برای جلوگیری از بروز حوادث در ساعات اوج گرما درویش زاده در خصوص ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از چنین حوادثی عنوان کرد: با توجه به این که از ساعت 12 تا 19 شاهد اوج گرما هستیم، در این فاصله زمانی جلوی قطارهای مسافری، یک دریزین پیشرو همراه با کارشناس و نیروهای متخصص اعزام می شود تا در صورتی که مشکلی روی خط بوجود آمده باشد، شناسایی و از ورود قطار به آن محدوده جلوگیری شود.

وی گفت: همچنین در نقاطی که کارشناسان تشخیص می دهند انبساط طولی در ریل ایجاد شده است، با ایجاد برش در ریل، افزایش طول ایجاد شده را خنثی کرده و با ایجاد اتصال، خط را می بندیم.

یکی دیگر از اقدامات جهت جلوگیری از چنین حوادثی، با توجه به این که شاهد افزایش سرعت در محدوده ریلی استان بودیم، به منظور کاهش شدت هرگونه سانحه احتمالی، سرعت حرکت قطارها را در محدوده زمانی ساعت 12 تا 19 کاهش دادیم.

این اقدامات تا کنون موثر واقع شده و امیدواریم از بروز اتفاقات مشابه جلوگیری کنیم.

آخرین وضعیت طرح راه آهن اهواز - اصفهان مدیرکل راه آهن جنوب در خصوص قول رییس جمهور در زمینه راه اندازی خط ریلی اهواز - اصفهان، گفت: پرو‍ژه های مهم و ملی از طریق معاونت ساخت وزارت راه و شهرسازی پیگیری و عملیاتی می شوند.

پروژه اهواز- ایذه- اصفهان جزو پروژه های مهمی است که تمام مسئولان استان از جمله استاندار و معاونت عمرانی و نمایندگان استان در مجلس و مدیریت راه آهن جنوب در حال پیگیری آن هستند.

درویش زاده تصریح کرد: در این زمینه معاونت ساخت وزارت راه و شهرسازی قراردادی با یک شرکت از کشور کره جنوبی جهت مطالعه مسیر منعقد کرده است که این شرکت نیز مطالعات اولیه خود را ارائه داده و برای مطالعات تکمیلی، فرصت دو تا سه ماهه نسبت به زمان قبلی مورد توافق، درخواست کرده و منتظر ارائه این مطالعات هستیم.

با توجه به این که تمامی مسئولان بر اهمیت این پروژه واقف هستند، امیدواریم شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

خط ریلی شملچه به عراق همچنان در انتظار اقدام عراق وی در خصوص پروژه راه آهن شلمچه به بصره، عنوان کرد: توافقاتی با کشور عراق صورت گرفت که طی آن قرار شد پلی به طول 700 متر بر روی رودخانه اروند توسط کشور ایران ساخته و 32 کیلومتر خط آهن در حد فاصل شلمچه به بصره توسط طرف عراقی ایجاد شود.

مدیرکل راه آهن جنوب اظهار کرد: تمام اقدامات لازم برای ساخت پل از جمله طراحی اولیه و شناسایی پیمانکاران مشاور صورت گرفته است و تا مرحله برگزاری مناقصه نیز پیش رفتیم اما با توجه به این که طرف عراقی هنوز به تعهد خود نسبت به ساخت خط عمل نکرده، منتظر انجام تعهدات توسط این کشور هستیم.

در این زمینه جلسات مختلفی در سطح استان و وزارت راه و شهرسازی ایران و وزارت حمل و نقل عراق برگزار شده است و امیدواریم عراق به تعهدات خود پایبند باشد.

کاهش حمل و نقل بار در محور جنوب در سال 95 درویش زاده با بیان این که روند رو به رشدی در بحث حمل و نقل داشتیم، عنوان کرد: میزان بارگیری در حمل و نقل ریلی منطقه جنوب در سال 92 حدود 5 میلیون تن بود که این رقم در سال 93با 10 درصد افزایش به 5 میلیون و 500 هزار تن رسید و این رقم در سال 94 نسبت به سال 93 با افزایش 40 درصدی به 7 میلیون و 730 هزار تن رسید اما این میزان در سال 95 به 7 میلیون و 450 هزار تن کاهش پیدا کرد.

وی افزود: بارگیری در سه ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است و در تخلیه نیز در این مدت زمان 15 درصد رشد را شاهد هستیم.

امیدواریم با اقدامات صورت گرفته، بتوانیم تا پایان سال به رشد 50 درصد در حمل بار دست یابیم.

مدیرکل راه آهن جنوب خاطرنشان کرد: در بخش مسافر با توجه به این که بازسازی ریلی در منطقه زاگرس و لرستان در حال انجام است، امسال امکان افزایش قطار مسافری وجود نداشت و از این رو شاهد افزایش جابجایی مسافر نبودیم اما سعی خواهیم کرد این بازسازی تا پایان سال به پایان برسد تا شاهد حمل و نقل ایمن در راه آهن جنوب باشیم.

افتتاح خط دوم اهواز - اندیمشک تا پایان امسال درویش زاده گفت: خط دوم اهواز – اندیمشک به طول 140 کیلومتر و با اعتبار 240میلیارد تومان در گذشته کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد که اکنون عملیات زیرسازی این طرح حدود 93 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کار روسازی در بخش هایی که عملیات زیرسازی به اتمام رسیده آغاز شده و 65کیلومتر از خط دوم این مسیر را نیز تکمیل کرده ایم .

وی ادامه داد: به علت آنکه مشکلاتی برای پیمانکار این طرح پیش آمد، برای مدتی روند کار کند شده اما با جلساتی که اخیرا با پیمانکار در ستاد برگزار کردیم، امیدواریم حداکثر در پایان سال شاهد افتتاح این خط باشیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: راه آهن - بازسازی - منطقه - جنوب - فرسوده - اداره - خوزستان - زاده - خرمشهر - واقعیت - شرایط - اهواز - نشست خبری - مشکل - گرما - دمای هوا - خبرنگار - تابستان - افزایش - بهترین - برگزار - تهران - گزارش - مناطق - استان - کارون - آینده - بندر - شبکه - صورت

آخرین اخبار سرویس:
آداب صفای حسینی

مقبره مشهد میربزرگ آمل نیازمند توجه مسئولان +تصویر

اعمال محدودیت های ترافیکی در روزهای جمعه و شنبه

ترافیک نیمه سنگین در مسیر تهران تا کرج+تصاویر

طرح اختصاصی قرق حیات وحش در شهرستان دماوند اجرا می شود

یک قدم مانده تا محرم

بازدید رییس سازمان اوقاف کشور از آستان مقدس آقا علی عباس

اعزام گروه های جهادی طلاب و روحانیون به مناطق محروم جنوب استان کرمان

هر آن چه که باید در مورد روباه ها، نحوه زندگی و رژیم غذایی آن ها بدانید

ترافیک نیمه سنگین در مسیر تهران تا کرج+تصاویر

از نخبگان علمی و فرهنگی تجلیل شد

ندای «لبیک یا حسین(ع)» در بقاع متبرکه فارس به گوش می رسد

دانش آموزان دیروزی که اولین روز دانشجویی را تجربه کردند

استخدام نیروی کار برای هتل / تبریز

دریافت اجباری شهریه در مدارس دولتی شهرستان کاشان ممنوع است

تصویربرداری از بزرگترین دشت نمکی سطح زمین

طرح پلیس مدرسه برای روان سازی ترافیک اجرا می شود

عکس/ پرتره های خانوادگی «از دست رفته» /پناهندگان

ملاک های انتخاب کفش مناسب

ماجرای نیمروز فاجعه بار

درخواست از پلیس برای تشدید برخورد با خودروهای آلاینده

طرح پلیس مدرسه برای روان سازی ترافیک اجرا می شود

افزایش رضایت مردم تهران از آمبولانس موتوری اورژانس

تامین و توزیع اقلام اساسی پرمصرف ماه محرم و صفر

هابل یک پدیده فضایی ناشناخته را کشف کرد+تصاویر

ترافیک نیمه سنگین در مسیر تهران تا کرج+تصاویر

رخت عزای محرم بر قامت شهر پرندک زرندیه در اراک

شورا و شهرداری عامل نقض حقوق شهروندی نباشند

اجرای طرح نماد در مدارس لرستان

مدارس استان قزوین به 149 نمازخانه نیازمند است

ماجرای فرار خواننده سرشناس از مدرسه

استخدام نیروی انتظامی استان بوشهر

تنها استانی که کتاب درسی رایگان توزیع می کند، کجاست؟

ترافیک نیمه سنگین در محورهای مواصلاتی چهارمحال و بختیاری

گنبد نمکی جعفریه در قم

طرح «نماد» در مدارس استان اجرا خواهد شد

عکس/انفجار در یک واحد اقامتی اطراف حرم حضرت معصومه(س)

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

استخدام کارشناس HSE،مسلط به انگلیسی در شرکت معتبر/خوزستان

تصاویر/ دیدار وزیر آموزش و پرورش با حضرات آیات صافی گلپایگانی و سبحانی

احترام به خانواده و معلمان باید سرلوحه کار دانش آموزان باشد

کارگاه آموزشی ایراپن در شهرستان بن

چاووش محرم در کاشان طنین انداز شد

اجرای طرح نماد در مدارس لرستان

تایید صلاحیت رانندگان سرویس مدارس استان قزوین براساس شاخصه های انتظامی انجام می شود

یک طرفه شدن جاده های شمالی به سمت تهران در فردا بعدازظهر

بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم/فریدون مشیری شاعری از جنس بهار+عکس

هوای پایتخت سالم است

نصب 400عکس شهید دانش آموز و روحانی همزمان با آغاز سال تحصیلی در قم

ورند؛ روستایی با درختان انبوه

اختصاص 170 دستگاه مینی بوس شهری و روستایی به سرویس مدارس در ارومیه

دبستان دخترانه و پسرانه سما بندرلنگه امروز رسما راه اندازی شد

ساماندهی 2 هزار و 500 سرویس مدرسه زیر نظر تاکسیرانی قم

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

دست یاری بنیاد برکت به سوی کودکان بازمانده از تحصیل

افتتاح 35 کیلومتر از محور 4خطه ایلام-مهران تا اربعین

شرایط تحصیل برای کودکان کار در البرز با اجرای طرح "مهرانه" فراهم می شود

خشکسالی در سرزمین باران

توزیع 1550 بسته آموزشی و بهداشتی در استان بوشهر

رفع تبعیض از تحصیل معلولان

متون آموزشی با نگاه قرآنی تدوین می‎شود

هوای پایتخت سالم است

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد بهره برداری از 35 کیلومتر از محور 4خطه ایلام-مهران تا اربعین

دوباره بوی محرم آمد

برگ جهان، روستایی زیبا مناسب برای گردشگری پاییزی+تصاویر

16000 نوآموز اردبیلی سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند

مرمت همزمان 20 اثر تاریخی وارزشمند چادگان

فراگیری علم و دانش برای ساختن شهری پویا و پاینده فصل جدید تحصیلی آغازی برای تعلیم و تربیت

طرح نظام جامع ارائه خدمات اجتماعی در سطح کشور اجرا می شود

لزوم تقویت مراکز فرهنگی و هنری سیار در روستاهای استان کرمان

حال و هوای رزمندگان در ماه محرم

بارش پراکنده باران در نوار شمالی کشور

لزوم تقویت مراکز فرهنگی و هنری سیار در روستاهای استان کرمان

رصد مهمترین اخبار شبکه های اجتماعی اصفهان(30 شهریور)

شهرلاهیجان از نظر آموزش و پرورش از شهرهای ممتاز کشور محسوب می شود

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

فراگیری علم و دانش برای ساختن شهری پویا و پاینده/ فصل جدید تحصیلی آغازی برای تعلیم و تربیت

شهرلاهیجان از نظر آموزش و پرورش از شهرهای ممتاز کشور محسوب می شود

کارگاه تخصصی ویژه آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای

ارتقای دانش اجتماعی مردم منجر به کاهش آسیب ها می شود

محدودیت های ترافیکی درمحورهای مواصلاتی چهارمحال وبختیاری به خوزستان،اصفهان وکهگیلویه و بویر احمد

میانگین رشد علمی و آموزشی در قروه 61 درصد است

مدارس استان به 149 نمازخانه نیازمند است

پروژه مقاوم سازی ساختمان و گنبد تکیه پهنه کلا ساری آغاز شد

حرکت کند خودروها در محدود آدران تا سد کرج/ سایر مقاطع چالوس باز است+تصاویر

هوای استان اصفهان پایدار می ماند

حرکت کاروان سوگواری آفتاب با فرارسیدن ماه محرم در رشت

داستان فرار خواننده مشهور از مدرسه

استخدام خانم مجرد برای منشی گری / تبریز

تعداد دانش آموزان 30 روستای شهرستان بانه "کمتر از 7 نفر" است

مدیرکل محیط زیست استان تهران در آستانه آغاز به کار مدارس عنوان کرد شهروندان هم پیمایی در مسیرهای شهری را در برنامه خود قرار دهند/ درخواست از پلیس برای تشدید برخورد با خودروهای آلاینده

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

آماده باش اورژانس برای بازگشایی مدارس/ استقرار آمبولانس درمعابر تهران

ارتقای دانش اجتماعی مردم منجر به کاهش آسیب ها می شود

صدای پای کاروان نور می آید// آمادگی مردم لرستان برای عزاداری حسینی

اجرای 81 دوره توانمندسازی الکترونیکی برای معلمان البرزی

رطوبت 88 درصدی هوا در خوزستان آبادان گرمترین شهر استان

یک طرفه شدن جاده های شمالی به سمت تهران از فردا

هشدار درباره خطرات موتور برق در دسته های عزاداری

احتمال یخبندان استان فارس

مدیران آینده، امروز کجا درس می خوانند؟

امروز و فردا اوج بازگشت مسافران

ساخت تابلوی منبت 12 متری زیارت عاشورا _گزارش

اجرای 81 دوره توانمندسازی الکترونیکی برای معلمان البرزی

دونوبته بودن 6 درصد مدارس اردبیل

علی جنتی: هویت فرهنگی مشهد باید حفظ شود

700 هزار دانش آموز سال تحصیلی جدید را جشن می گیرند

ساعت طرح های ترافیکی در نیمه دوم سال تغییر نمی کند

رطوبت 88 درصدی هوا در خوزستان/ آبادان گرمترین شهر استان

داستان فرار خواننده مشهور از مدرسه

* استخدام شرکت طراحان وب تبریز / تبریز

عکس/ شور استقبال عزای حسینی

ساخت تابلوی منبت 12 متری زیارت عاشورا

داستان فرار خواننده مشهور از مدرسه

قطار گردشگری هزار و یک شب از مرز سرخس وارد مشهد می شود

مدارسی برای «ژن های خوبِ» امروز و نخبگان فردا

انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات دولتی برای تجهیز مراکز آموزشی بانه

پارکی که تابستان ها تبدیل به دریاچه می شود

خطرات استفاده از موتور برق در دسته های عزاداری/ عزاداران بخشی از معابر را برای تردد خودر وها باز نگاه دارند

164 پایگاه اورژانس هفته اول مهر در 150 نقطه شلوغ پایتخت مستقر می شود

2 خبر از برنامه های شهرداری سنندج در آستانه بازگشایی مدارس

اولیاء از سرویس های مجاز برای حمل ونقل دانش آموزان استفاده کنند

آغاز دور دوم کلاسهای آموزشی مراکز فنی و حرفه ای در هرمزگان

پیشگیری اولویت سازمان بهزیستی کشور

میزگرد ایرنا / آمادگی کردستان برای شروع مهری با نشاط

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

غار یخ پوشیده (+عکس)

محدودیت ترافیکی در جاده های اصلی گلستان + فیلم

احتمال یخبندان در استان فارس/ باران در شمال، گردو غبار در جنوب

وزیر آموزش و پرورش: 138 میلیون جلد کتاب درسی در سراسر کشور توزیع شده است

وزش طوفان و گرد و خاک از اواسط هفته آینده در سیستان شدت می گیرد

ممنوعیت اجرای پروژه های عمرانی شهری تا20 مهر/ والدین از سرویس های مدارس مجاز استفاده کنند

اتوبوس ها برای مهر به خط شدند؛ 1000 واگن مترو هم می رسد

تصاویر:جشن های «گودبای پمپرز» و «تعیین جنسیت» که به تازگی مد شده اند!

لوازم التحریر خارجی چه آسیبی به دانش آموزان می رساند؟

پیشگیری اولویت اول سازمان بهزیستی کشور

شهادت سرگرد نیروی انتظامی در خرم‎آباد

کاهش دما در استان زنجان

سفر یک روزه معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش به زنجان

سیاه پوش کردن کوچه و محله های تهران /عکس

محدویت های ترافیکی رژه نیروهای مسلح اعلام شد

جریانات بارشی در هفته آینده کشور را در بر می گیرد

نتایج نهایی آزمون دانشگاه علمی کاربردی امروز اعلام می شود

طنز؛ اول مهر یعنی چی؟

پایان تعطیلات تابستانی و معضل اعتیاد بچه ها به بازی های رایانه ای

بررسی نظام آموزشی در دو کشور مالزی و انگلیس

120 مدرسه برای سال تحصیلی جدید در نمین آماده سازی شد

ساعت طرح های ترافیکی در نیمه دوم سال تغییر نمی کند

پیش بینی کاهش یک تا 2 درجه ای دمای خوزستان در هفته آینده

پیش بینی باد و باران در مناطق غرب

توسعه تاب آوری عامل ارتقا سلامت اجتماعی

کیفیت هوای تهران با شاخص 84 سالم است

تومولوها؛ تاول های گدازه ای زمین (+عکس)

آمادگی پلیس راهو استان مرکزی برای بازگشایی مدارس ساماندهی سرویس های دانش آموزی

ابلاغ دستورالعمل مدیریت بحران برای ایمنی حسینیه ها به استانداران

اهمیت خوراکی های داخل کوله پشتی دانش آموز

آمادگی صددرصدی پلیس راه در جاده های کشور/ یک طرفه شدن جاده های شمالی به سمت تهران از فردا بعدازظهر

سلامت خودرو و سلامت روحی و روانی راننده، از شروط لازم برای انتخاب سرویس مدارس هستند

شهادت سرگرد نیروی انتظامی در خرم‎آباد

اعزام 180روحانی به سراسر استان کرمان

کیفیت هوای تهران با شاخص 84 سالم است

آمادگی پلیس راهو استان مرکزی برای بازگشایی مدارس/ساماندهی سرویس های دانش آموزی

آیت الله سبحانی: هسته فکری دانش آموزان به سوی عمل گرایی تربیت شود

ارسال اقلام ورزشی و بهداشتی به تمام مدارس استان خراسان شمالی

تمهیدات اورژانس تهران برای آغاز سال تحصیلی و ماه محرم

طرح ویژه ترافیکی همزمان با بازگشایی مدارس در کرمانشاه اجرا می شود

در خواست محیط زیست استان تهران از پلیس برای تشدید برخورد با خودروهای آلاینده

اعمال محدودیت های ترافیکی در روزهای جمعه و شنبه

6 درصد مدارس اردبیل دو نوبته است رشد 65 درصدی اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش اردبیل

حرکت کند خودروها در محدود آدران تا سد کرج/ سایر مقاطع چالوس باز است+تصاویر

آمادگی پلیس در آستانه ماه محرم و بازگشایی مدارس

تاثیر منفی تصاویر خشن انیمیشن های لوازم التحریر بر رفتار اجتماعی کودکان

برخورد با خودروهای آلاینده تشدید شود

درخواست محیط زیست تهران از پلیس برای برخورد با خودروهای آلاینده

اس ام اس هفته دفاع مقدس

تاثیر منفی تصاویر خشن انیمیشن های لوازم التحریر بر رفتار اجتماعی کودکان

تجلیل از بازنشستگان و خانواده های موفق در بندرگز

چالوس و هراز یکطرفه می شوند

رانندگان فاقد کارت سرویس مدارس صلاحیت جابجایی دانش آموزان را ندارند

اعمال محدودیت ترافیکی در 2محور اصلی خوزستان

کنترل میزان آلودگی هوای پایتخت همکاری شهروندان را می طلبد

اجرای طرح "یک قدم مانده تا صبح" ویژه سواد آموزی اولیای دانش آموزان خراسان رضوی

اهتزار پرچم های عزا در شهر مرزی آستارا

ترافیک پرحجم و روان در محورهای مواصلاتی مازندران اعمال محدودیت های ترافیکی تا اول مهر

ممنوعیت تردد خودروهای سنگین، در محور بیرجند- قاین و بالعکس

بازدیداختصاصی از 95 درصد مدارس تحت پوشش مرکز بهداشت غرب اهواز در نیمه دوم شهریور 96

ماجرای پایه گذاری آموزش نوین در ایران

محدودیت های ترافیکی مراسم 31 شهریور در بیرجند اعلام شد

دومین محموله کمک های بشر دوستانه ایران برای مسلمانان میانمار ارسال شد

محدودیت های ترافیکی 30 و 31 شهریور در جاده های گلستان اجرا می شود

توزیع 150 هزار بسته لوازم التحریر میان دانش آموزان نیازمند سیستان و بلوچستان

سخنگوی سازمان آتش نشانی بر لزوم رعایت ایمنی در مدارس تاکید کرد

بهره برداری 9 کیلومتر از باند دوم جاده بیرجند- قاین

استخدام یک نفر آقا / ارومیه

استخدام قناد،کافی من،سالن دار در رستوران فرنگی وفست فود/مشهد

محدودیت ترافیکی جاده ها در روزهای آخر شهریور

داستان فرار خواننده مشهور از مدرسه

ابلاغ دستورالعمل مدیریت بحران درباره ایمنی حسینیه ها به استانداران

جریان زندگی در مهر /280 هزار دانش آموز کردستانی راهی کلاس درس می شوند

مشکلات گرما برای خطوط ریلی و تمهیدات راه آهن

مشکلات گرما برای خطوط ریلی و تمهیدات راه آهن