مطالب مرتبط:
زندگی خطرناک ساکنان محلات راه آهن دهلی (+عکس)
نشست مشترک کمیسیون انرژی با مدیرعامل و هیئت مدیره راه آهن برگزار می شود
نشست مشترک کمیسیون انرژی با مدیرعامل و هیئت مدیره راه آهن برگزار می شود
راه اندازی واحد تولید آهن اسفنجی قایم در ذوب آهن
نخستین جابجایی محموله آهن اسفنجی کشور از طریق راه آهن یزد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 16:402017-07-17اجتماعي

مشکلات گرما برای خطوط ریلی و تمهیدات راه آهن


مدیرکل راه آهن جنوب در خصوص خارج شدن قطار مسافری خرمشهر - تهران از ریل در روزهای گذشته که باعث مسدود شدن خط شد، گفت: در تابستان امسال شدت گرمای استان خوزستان نسبت به مدت مشابه سال قبل و در پنجاه سال اخیر بی سابقه بوده است که این موضوع برای راه آهن نیز مقداری مشکل ساز شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایسنا، عبدالکریم درویش زاده در نشست خبری که امروز، 26 تیرماه در محل اداره کل راه آهن جنوب در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: محدوده راه آهن جنوب که شامل هفت تپه به اهواز، بندر امام و خرمشهر، در کل تمام خطوط به جزء یک بلاک 11 کیلومتری ( حد فاصل ایستگاه کارون به میاندشت) به صورت کامل با ریل های ال60 و تراورس های بتنی که بهترین نوع روسازی در شبکه های راه آهن است، بازسازی شده است و خط فرسوده ای در محدوده اداره کل راه آهن جنوب وجود ندارد.

وجود خط ریلی فرسوده در محور جنوب واقعیت ندارد وی افزود: این که گفته می شود بخشی از خطوط راه آهن جنوب فرسوده شده است، واقعیت ندارد و فقط بخشی از خطوط در محدوده اداره کل راه آهن زاگرس خط U 33 با تراورس فلزی است که در حال بازسازی آن منطقه هستیم اما تمام خطوط محور جنوب به جزء 11 کیلومتر، بازسازی شده که مقدمات بازسازی این 11کیلومتر نیز در دست انجام است و در آینده نزدیک کار بازسازی آن انجام خواهد شد.

درویش زاده با اشاره به این که در راه آهن جوشکاری ریل ها به چند روش انجام می شود، تصریح کرد: یکی از این روش ها جوشکاری طویل است که فاصله بین دو ایستگاه به طور کامل جوشکاری و ریل پیوسته می شود.

در برخی از مناطق نیز متناسب با نیاز و شرایط، جوشکاری منقطع انجام می گیرد و ریل ها متناسب با شرایط منطقه در قطعات مختلف جوشکاری می شوند.

وی ادامه داد: در منطقه خوزستان جوشکاری از نوع جوشکاری طویل است و فاصله بین دو ایستگاه به طور کامل جوشکاری می شود.

برای انجام این کار و با توجه به این که می دانیم انبساط و انقباض در ریل ها اتفاق می افتد، بر اساس روش های خاصی، کار جوشکاری را انجام می دهیم.

یکی از کارهایی که در این زمینه انجام می گیرد آن است که باید درجه تعادل منطقه را طی یک پروسه چندین ساله بدست بیاوریم و بر این اساس، باید در زمان جوشکاری دمای ریل های منطقه را به درجه حرارت تعادل برسانیم و سپس عملیات جوشکاری را انجام دهیم.

درویش زاده عنوان کرد: عملیات جوشکاری در منطقه در سال های گذشته، مورد توجه بوده و به درستی اجرا شده است اما افزایش درجه حرارت دما به بیش از آنچه در 50 سال گذشته بوده، باعث شد تا دمای هوا از درجه تعادل بالاتر رود و انبساط طولی در ریل ها ایجاد شود و این انبساط طولی به عنوان فشار در ریل، ذخیره و در مقطعی که فشار از تحمل ریل و تراورس بالاتر می رود و در یک نقطه، ضعف ایجاد شده و به شکل انحناء در ریل در می آید.

وی اظهار کرد: اگر در جاهایی که قوس داریم این اتفاق بیفتد، این انحناء خود را نشان می دهد و به سمت بیرون قوس هدایت می شود و موج هایی را در ریل ایجاد می کند.

در خط مستقیم کمتر شاهد این اتفاق هستیم.

در مواقعی، فشار در ریل در حدی است که به شکل یک زانوزدگی در محل اتصالات، جوش یا در وسط ریل اتفاق می افتد و قابل شناسایی است اما در برخی از مواقع، وقتی که قطار از منطقه عبور می کند، تحت تاثیر نیروهایی که قطار وارد می کند فرار خط در زیر قطار اتفاق می افتد و باعث مشکل می شود.

درویش زاده تصریح کرد: به دلیل این که این مسایل و مشکلات شناسایی شود، بازدیدهایی از خط اتفاق می افتد.

در این زمینه دو روز پیش از آنکه شاهد خارج شدن قطار مسافری خرمشهر - تهران از ریل باشیم، از خط اهواز – هفت تپه بازدید انجام گرفت و مورد خاصی مشاهد نشد اما این مساله فرار خط، در زمان عبور قطار اتفاق افتاد و پیش از این اتفاق، چندین قطار بدون هیچ مشکلی عبور کرده بودند.

وی افزود: قطار خرمشهر- تهران در زمانی که بر روی ریل حرکت می کرد، در دو نقطه پشت سر هم فرار ریل زیر قطار اتفاق می افتد.

قسمتی از خط در حد فاصل دو نقطه به شکل مستقیم جابه جا شده بود و در دو طرف آن، موج هایی ایجاد شده بود که باعث فرار خط شد.

در این حادثه قطار فرار خط اول را رد می کند و در فرار خط دوم، سه واگن انتهای قطار از خط خارج می شوند.

درویش زاده گفت: خوشبختانه در این حادثه اتفاقی برای هیچکدام از مسافران پیش نیامد و در مدت کوتاهی و کمتر از یک ساعت، مسافران از واگن هایی که از خط خارج شده بودند به واگن های ابتدایی قطار منتقل شدند و قسمتی از قطار که از خط خارج شده بود، از قطار جدا و بخش سالم قطار به حرکت خود ادامه داد و در ایستگاه های هفت تپه و اندیمشک واگن به قطار اضافه شد.

وی ادامه داد: عملیات جمع آوری واگن هایی که از خط خارج شده بودند، حدود یک ساعت زمان برد و خوشبختانه واگن ها صدمه زیادی ندیده بودند.

برای قطارهایی که از تهران عازم اهواز بودند نیز تمهیدات لازم را در نظر گرفتیم و با ترمیم خط در سریعترین زمان ممکن خط را آماده کردیم.

مدیرکل راه آهن جنوب عنوان کرد: متاسفانه در روزهای گذشته خبری مبنی بر خروج قطار از خط در محدوده شوش منتشر شد که این خبر صحت ندارد.

پس از حادثه خروج خط قطار خرمشهر - تهران در نزدیکی هفت تپه، در محدوده راه آهن جنوب هیچ گونه خروج از خط دیگری رخ نداده است و فقط در محدوده راه آهن زاگرس یک قطار مسافری در شوش دچار نقص فنی شد که این نقص فنی در کمتر از یک ساعت برطرف و قطار به مسیر خود ادامه داد.

بنابراین از رسانه های استان درخواست داریم پیش از تایید صحت اخبار، خبری را منتشر نکنند.

کاهش سرعت قطارها برای جلوگیری از بروز حوادث در ساعات اوج گرما درویش زاده در خصوص ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از چنین حوادثی عنوان کرد: با توجه به این که از ساعت 12 تا 19 شاهد اوج گرما هستیم، در این فاصله زمانی جلوی قطارهای مسافری، یک دریزین پیشرو همراه با کارشناس و نیروهای متخصص اعزام می شود تا در صورتی که مشکلی روی خط بوجود آمده باشد، شناسایی و از ورود قطار به آن محدوده جلوگیری شود.

وی گفت: همچنین در نقاطی که کارشناسان تشخیص می دهند انبساط طولی در ریل ایجاد شده است، با ایجاد برش در ریل، افزایش طول ایجاد شده را خنثی کرده و با ایجاد اتصال، خط را می بندیم.

یکی دیگر از اقدامات جهت جلوگیری از چنین حوادثی، با توجه به این که شاهد افزایش سرعت در محدوده ریلی استان بودیم، به منظور کاهش شدت هرگونه سانحه احتمالی، سرعت حرکت قطارها را در محدوده زمانی ساعت 12 تا 19 کاهش دادیم.

این اقدامات تا کنون موثر واقع شده و امیدواریم از بروز اتفاقات مشابه جلوگیری کنیم.

آخرین وضعیت طرح راه آهن اهواز - اصفهان مدیرکل راه آهن جنوب در خصوص قول رییس جمهور در زمینه راه اندازی خط ریلی اهواز - اصفهان، گفت: پرو‍ژه های مهم و ملی از طریق معاونت ساخت وزارت راه و شهرسازی پیگیری و عملیاتی می شوند.

پروژه اهواز- ایذه- اصفهان جزو پروژه های مهمی است که تمام مسئولان استان از جمله استاندار و معاونت عمرانی و نمایندگان استان در مجلس و مدیریت راه آهن جنوب در حال پیگیری آن هستند.

درویش زاده تصریح کرد: در این زمینه معاونت ساخت وزارت راه و شهرسازی قراردادی با یک شرکت از کشور کره جنوبی جهت مطالعه مسیر منعقد کرده است که این شرکت نیز مطالعات اولیه خود را ارائه داده و برای مطالعات تکمیلی، فرصت دو تا سه ماهه نسبت به زمان قبلی مورد توافق، درخواست کرده و منتظر ارائه این مطالعات هستیم.

با توجه به این که تمامی مسئولان بر اهمیت این پروژه واقف هستند، امیدواریم شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

خط ریلی شملچه به عراق همچنان در انتظار اقدام عراق وی در خصوص پروژه راه آهن شلمچه به بصره، عنوان کرد: توافقاتی با کشور عراق صورت گرفت که طی آن قرار شد پلی به طول 700 متر بر روی رودخانه اروند توسط کشور ایران ساخته و 32 کیلومتر خط آهن در حد فاصل شلمچه به بصره توسط طرف عراقی ایجاد شود.

مدیرکل راه آهن جنوب اظهار کرد: تمام اقدامات لازم برای ساخت پل از جمله طراحی اولیه و شناسایی پیمانکاران مشاور صورت گرفته است و تا مرحله برگزاری مناقصه نیز پیش رفتیم اما با توجه به این که طرف عراقی هنوز به تعهد خود نسبت به ساخت خط عمل نکرده، منتظر انجام تعهدات توسط این کشور هستیم.

در این زمینه جلسات مختلفی در سطح استان و وزارت راه و شهرسازی ایران و وزارت حمل و نقل عراق برگزار شده است و امیدواریم عراق به تعهدات خود پایبند باشد.

کاهش حمل و نقل بار در محور جنوب در سال 95 درویش زاده با بیان این که روند رو به رشدی در بحث حمل و نقل داشتیم، عنوان کرد: میزان بارگیری در حمل و نقل ریلی منطقه جنوب در سال 92 حدود 5 میلیون تن بود که این رقم در سال 93با 10 درصد افزایش به 5 میلیون و 500 هزار تن رسید و این رقم در سال 94 نسبت به سال 93 با افزایش 40 درصدی به 7 میلیون و 730 هزار تن رسید اما این میزان در سال 95 به 7 میلیون و 450 هزار تن کاهش پیدا کرد.

وی افزود: بارگیری در سه ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است و در تخلیه نیز در این مدت زمان 15 درصد رشد را شاهد هستیم.

امیدواریم با اقدامات صورت گرفته، بتوانیم تا پایان سال به رشد 50 درصد در حمل بار دست یابیم.

مدیرکل راه آهن جنوب خاطرنشان کرد: در بخش مسافر با توجه به این که بازسازی ریلی در منطقه زاگرس و لرستان در حال انجام است، امسال امکان افزایش قطار مسافری وجود نداشت و از این رو شاهد افزایش جابجایی مسافر نبودیم اما سعی خواهیم کرد این بازسازی تا پایان سال به پایان برسد تا شاهد حمل و نقل ایمن در راه آهن جنوب باشیم.

افتتاح خط دوم اهواز - اندیمشک تا پایان امسال درویش زاده گفت: خط دوم اهواز – اندیمشک به طول 140 کیلومتر و با اعتبار 240میلیارد تومان در گذشته کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد که اکنون عملیات زیرسازی این طرح حدود 93 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کار روسازی در بخش هایی که عملیات زیرسازی به اتمام رسیده آغاز شده و 65کیلومتر از خط دوم این مسیر را نیز تکمیل کرده ایم .

وی ادامه داد: به علت آنکه مشکلاتی برای پیمانکار این طرح پیش آمد، برای مدتی روند کار کند شده اما با جلساتی که اخیرا با پیمانکار در ستاد برگزار کردیم، امیدواریم حداکثر در پایان سال شاهد افتتاح این خط باشیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: راه آهن - بازسازی - منطقه - جنوب - فرسوده - اداره - خوزستان - زاده - خرمشهر - واقعیت - شرایط - اهواز - نشست خبری - مشکل - گرما - دمای هوا - خبرنگار - تابستان - افزایش - بهترین - برگزار - تهران - گزارش - مناطق - استان - کارون - آینده - بندر - شبکه - صورت

آخرین اخبار سرویس:
بررسی وضعیت ایمنی 5 پل فلزی پایتخت/ خداحافظی با پل گیشا در نیمه دوم سال

آمار نگران کننده رشد شیوع مصرف موادمخدر در میان دانش آموزان

آموزش کاردستی پروانه ی زیبا

راهنمای برگزاری تشریفات عروسی

آموزش تصویری دوخت پیشبند نوزادی

«فرمول های فیزیک، تانژانت و کتانژانت» چه فایده ای در زندگی دارند؟!

انتخاب رشته تحصیلی توصیه ای یا اجباری؟

عباسعلی حسین خانزاده، فاطمه بهزادفر، فهیمه ایمن خواه مقایسه سلامت عمومی، مهارت های اجتماعی و حرمت خود دانش آموزان تیزهوش دارای برنامه آموزشی تلفیقی و جداسازی شده

تاریکی و وزش باد کابوس درختان بلوط دلا/انتظار برای بالگرد آب پاش

معرفی رشته های پرطرفدار فنی و حرفه ای/ سه ساله شدن هنرستان ها

عکس/ حال و هوای مردم خوزستان در دمای بالای 50 درجه

سازمان حج: صدور 20 هزار ویزا برای زائران خانه خدا

بهره برداری از لاین دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی بهشهر تا پایان شهریور سال جاری

آغاز فاز اجرایی احیای خلیج گرگان؛ بزودی

سلسله جلسات تخصصی عفاف و حجاب با محوریت تفسیر آیات قرآنی

اپوزیسیون نوازی با صندلی کابینه

بحران کمبودفضای سبزدررشت

جایگاه چهارمی مدیریت سبز محیط زیست

کیسه های نان پارچه ای درنانوایی ها

کودکان طلاق، گمشده در هیاهوی آسیبهای اجتماعی

آماده سازی 5 هزار واحد آموزشی گیلان برای سال تحصیلی جدید

سوالات ضمن خدمت فرهنگیان -واژه های اسمانی(تفسیر ایات برگزیده)

فرازمینی ها، واقعیت یا خیال؟

آگهی جذب نیروی امریه در سازمان انرژی اتمی ایران

استخدام نیروی خانم جهت نگهداری از سالمند

ورود 66 واگن و 30 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل ونقل عمومی

تغییر شرایط دریافت معاینه فنی

ورود پیکر پاک 23 شهید گمنام به شیراز

ماندگاری هوای گرم در کشور

نگاهی به رویدادهای جهان در هفته ای که گذشت

2014 MU69، هدف جدید فضاپیمای New Horizon

در گفت وگوی فارس با رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مطرح شد فرمول های فیزیک، تانژانت و کتانژانت چه فایده ای در زندگی دارند؟!

با شیشه های مایونز باغبانی کنید!

ورود 66 واگن و 30 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی

مداحی؛ یکی از مهم ترین ابزار فرهنگی تشیع

تولد سالانه حدود 30 هزار کودک معلول در ایران

پایان روکش آسفالت جاده مزرعه انصار بافق

نشست خبری رییس بهزیستی شهرستان خاتم بااصحاب رسانه بمناسبت هفته بهزیستی.

قلم دوربین/ از پرش عجیب دانش آموزان تا آواری که بر سر هیوندا خراب شد

پدر آتنا کارمند می شود

تغییر شرایط دریافت معاینه فنی

بخشش قاتل محیط بان آذربایجان شرقی پس از 13 سال

تولد سالانه حدود 30 هزار کودک معلول در ایران

پایان روکش آسفالت جاده مزرعه انصار بافق

نشست خبری رییس بهزیستی شهرستان خاتم بااصحاب رسانه بمناسبت هفته بهزیستی.

کسب رتبه نخست کشوری صحیفه سجادیه توسط دانش آموزان دختر بهابادی

بافت تاریخی جهانی شهر یزد همچون نگینی در دل کویر

مداحی؛ یکی از مهم ترین ابزار فرهنگی تشیع

بازدید سه میلیون و 675هزار گردشگر از مراکز دیدنی خراسان شمالی

152 فضای آموزشی مازاد در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

توزیع 10 هزار جلد قرآن در مناطق محروم جنوب کشور

20 هزار ویزا برای زائران خانه خدا صادر شد/ صدور روادید هیات کنسولی بزودی

صدور 20 هزار ویزا برای زائران خانه خدا / صدور روادید هیات کنسولی بزودی

روزنما: شکار ماهی توسط یوزپلنگ

رشته "مکاترونیک" برای اولین بار در آموزش و پرورش خوزستان

کارگروه غدیرشناسی در آموزش و پرورش همدان تشکیل می شود

20 هزار ویزا برای زائران خانه خدا صادر شد/ صدور روادید هیات کنسولی بزودی

ورود 66 واگن و 30 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل ونقل عمومی

افزایش 36 درصدی زائران ایرانی در حج امسال

آسیب دیدن ابنیه های تاریخی در زلزله اخیر یونان

استخدام نیروی خانم جهت نگهداری از سالمند

فرازمینی ها، واقعیت یا خیال؟

800 پایگاه برای اوقات فراغت دانش آموزان گیلان آماده سازی شد

استان گیلان از نظر رتبه باسوادی در رتبه چهارم کشور قرار دارد

80 درصد وقتم در گیلان برای ایجاد اشتغال است

سرکشی از خانواده های چند معلولی کهگیلویه

روایت مدیرکل آموزش و پرورش تهران از نبود نیروی ماهر کار به عنوان مشکل ملی

بحران کمبودفضای سبزدررشت

کیسه های نان پارچه ای درنانوایی ها

کاهش 3000 میلیاردی هزینه های آموزش و پرورش با فعالیت مدارس غیردولتی

تغییر ساعت کاری ادارات مازندران به دلیل گرمای هوا

مدیرکل آموزش و پرورش تهران: نبود نیروی ماهر یکی از مشکلات کشور است

آلودگی نوری جدیدترین نوع آلودگی در شهرها

مدیرکل آموزش و پرورش تهران: نبود نیروی ماهر یکی از مشکلات کشور است

مرمت4بنای تاریخی در شهر اردبیل

ورود66واگن و30دستگاه اتوبوس

ثبت نام طرح ترافیک موتورسیکلت ها آغاز شد

اعلام نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان

افتتاح 56 پروژه حوزه بهزیستی در سفر وزیر کار به استان قزوین

تولد سالانه حدود 30 هزار کودک معلول در ایران

استاندار: توسعه متوازن گلستان در صنعت، گردشگری و کشاورزی است

گله دار خوزستانی که تلف شدن گوسفندانش را به گردن محیط زیست نینداخت

قائم مقام شرکت فرودگاه ها خبر داد؛ افزایش 36 درصدی زائران خانه خدا در سال 96/اعزام حجاج از 20فرودگاه

استخدام گل آرا،خانم،جهت گل آرایی گل طبیعی،بصورت تمام وقت

تغییر ساعت کار ادارات مازندران به خاطر گرما

ورود موتورسیکلت به طرح ترافیک ممنوع می شود

ترافیک آزادراه کرج محدوده پل فردیس سنگین است

آب، باد، خاک، آتش – رضا بهار*

معاینه فنی خودرو سختگیرانه تر می شود

استاندار چهارمحال و بختیاری: موفقیت های آموزشی اطلاع رسانی شود

تولد سالانه حدود 30 هزار کودک معلول در ایران

قلم دوربین/ از پرش عجیب دانش آموزان تا آواری که بر سر هیوندا خراب شد

سالانه بیش از 25 هزار کودک معلول در کشور متولد می شوند

آموزش حرکت دمبل پارویی برای کمر

آب، باد، خاک، آتش – رضا بهار*

تخریب کمربند سبز هرات

تاکیدبرآماده سازی مدارس

سوالات ضمن خدمت فرهنگیان -واژه های اسمانی

شهرداری اردبیل از قابلیت و ظرفیت شورابیل بطور شایسته استفاده کرده که این عملکرد مجموعه شهرداری قابل تحسین است.

ماندگاری هوای گرم در کشور

تسهیلات اشتغالزایی سازمان فنی و حرفه ای برای دانش آموختگان دانشگاه ها

آموزش و پرورش تهران با مرکز ملی فضایی ایران تفاهم نامه همکاری امضا کرد

بلندترین پل معلق کوههای آلپ +تصاویر

انتقال سه راس گوزن زرد ایرانی از کهگیلویه و بویر احمد به فارس

سه راس گوزن زرد ایرانی از کهگیلویه و بویر احمد به فارس منتقل شدند

مشهد میزبان مسابقات فرهنگی ورزشی دانش آموزان دختر کشور

انتقال سه راس گوزن زرد ایرانی از کهگیلویه و بویر احمد به فارس

ترافیک آزادراه کرج محدوده پل فردیس سنگین است

اعتیاد کودکان و بانوان در اولویت رسیدگی

سه راس گوزن زرد ایرانی از کهگیلویه و بویر احمد به فارس منتقل شدند

آلودگی نوری کلانشهرها و تاثیرگذاری آن بر سلامت انسانها و حیوانات

زمان اتمام ثبت نام مرحله دوم جریمه ریالی سربازی اعلام شد

آغاز ثبت نام دوره های کاردانی علمی کاربردی از دوشنبه

گزارش تصویری؛ دانش آموزان و انتخاب رشته تحصیلی

آموزش 351 حرفه در کارگاه های فنی و حرفه ای فارس + فیلم

ارسال 600 مقاله به دبیرخانه نخستین همایش ملی پژوهش های نوین در فارس

تغییر ساعات کار ادارات مازندران به خاطر گرمای هوا

بخشی از پارک ملی گلستان طعمه حریق شد

آموزش رایگان در کارگاه های فنی و حرفه ای فارس

معاینه فنی خودروها از فردا سختگیرانه تر می شود

بلندترین پل معلق کوههای آلپ +تصاویر

دمای هوا تا اواسط هفته در خراسان جنوبی بدون تغییر است

10 شهریور آخرین مهلت شرکت در سوگواره تعزیه خراسان جنوبی

چگونه لاستیک مناسب برای ماشین انتخاب کنیم؟

راه اندازی 4 مرکز ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان در فارس

بخشش قاتل پس از 13 سال

دوره میثاق طلاب مدارس علمیه فارس آغاز شد

جلوه های آفرینش در پارک فروزان شیراز

دمای هوا تا اواسط هفته در خراسان جنوبی بدون تغییر است

توانمندی زنان سرپرست خانوار

استخدام نیروی آقابرای پرورش ماهی / نیشابور

اجرای حدود مجاز معاینه فنی جدید از اول مرداد

تغییر ساعات کار ادارات مازندران به خاطر گرمای هوا

معلم بیش از آموزش علوم، باید به دانش آموزان درس زندگی و محبت به همنوعان را یاد بدهد

تحول بنیادین و اساسی در مراکز انتظامی استان فارس مشهود است

لزوم ایجاد نظام جامع هدایت تحصیلی در استان/گلستان فاقد نظام جامع اطلاع رسانی بازار کار

ستاد آسیب های اجتماعی در استان قزوین تشکیل می شود

بخشش قاتل محیط بان در اسکو

نخستین نمایشگاه مهارت کارآفرین های استان گلستان برپا می شود

تمایل 29 درصد از دانش آموزان گلستانی برای تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای

«معاینه فنی خودروها» از فردا سختگیرانه تر می شود

اطلاعی از نیازهای شغلی استان نداریم/هنرستان تزار و نمونه در استان وجود ندارد

آموزش باید مبتنی بر آمایش باشد/اجرای 300 میلیارد تومان پروژه از محل اسناد اخزانه در استان

هوای گرم فعلا ماندگار است/ پیش بینی گرد و غبار در غرب و جنوب غرب

22 کیلومتر از خط انتقال پروژه آب آشامیدنی سد نساء اجرا شد

ماندگاری هوای گرم در کشور/ وقوع گرد و غبار در غرب و جنوب غرب

تکذیب تعطیلی دبیرستان دولتی در فردیس

ورود موتورسیکلت به طرح ترافیک ممنوع می شود

دمای هوا در روزهای آینده افزایش می یابد + گزارش

اعزام اولین کاروان زیارتی راهیان نور دانشجویی استان به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور

افتتاح طرحهای خدمات بهزیستی در شهرستان بناب

کودکان طلاق، گمشده در هیاهوی آسیبهای اجتماعی

آثار هنری 80 کارآموز فنی و حرفه ای استان بوشهر عرضه شد

آغاز دوره های آموزش قرآن و احکام در کنارک

«فلسفه آفرینش» ویژه کودکان در مؤسسه سراج رحمت برگزار می شود

کلاس آموزش احکام و معارف دین برگزار می شود

جای موزه عکس ، اسناد و کتابخانه تخصصی تاریخ در اردبیل خالی است

ماندگاری هوای گرم در کشور

طرح اکتشافات معدنی در جنگل های هیرکانی مازندران مانع ثبت جهانی است

ورود 66 واگن و 30 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی

تورنیم روزه تابستانه ویژه کودکان

ورود موتورسیکلت به طرح ترافیک ممنوع می شود

توررایگان گردشگری درجنوب تهران

برگزاری 100 برنامه فرهنگی جهادی در دهه کرامت

کاهش فسفرآب شهدای خلیج فارس

عکس/ راز پنهان خلقت!

بازنگری دوره های تربیت مربی مهدکودک در جهاد دانشگاهی/جذب مربیان از طریق سامانه مهد ایران

موکب ها و دفاتر اخذ ویزا در ایام اربعین درست مکان یابی شوند

توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد آغاز ثبت نام دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی از دوشنبه

گذرگاه زندگی عمو سیفعلی با تامین ویلچر برقی هموار شد

آغاز ثبت نام دوره های کاردانی علمی کاربردی از دوشنبه

رکورد 22 ساله گرمای هوا در نوشهر شکسته شد

دمای هوا در روزهای آینده افزایش می یابد

لایروبی حوضچه های رسوب گیر

پاتوق محلی درخیابان میرزای شیرازی

راکبان موتور سیکلت ها بخوانند؛ آغاز ثبت نام طرح ترافیک

تصاویر/ آلودگی زیست محیطی در رودخانه قره سو - کرمانشاه

ستاد آسیب های اجتماعی در استان قزوین تشکیل می شود

کمپین ملی «در شادی اهل بیت (ع) شاد باشیم» رونمایی می شود

ورود 66 واگن و 30 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی

تیغ اکتشاف معدنی برقامت جنگل های هیرکانی در مازندران

66 واگن مترو و 30 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران اضافه شد

گذرگاه زندگی "عمو سیفعلی" با تامین ویلچر برقی هموار شد

مجوزطرح ترافیک برای موتورسیکلتها

ماندگاری هوای گرم در کشور

افتتاح سامانه خدمات هماهنگ سالمندان آذربایجان شرقی در تبریز

نظارت بر مدارس غیردولتی با تفویض اختیار به استان ها جدی تر می شود

تشییع و خاکسپاری یک شهید درکرمان / گزارش

ورود 66 واگن و 30 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی

وضعیت جوی تهران در روزهای پیش رو

آمادگی آموزش و پرورش شهرستان دماوند برای ساماندهی 16 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جدید

نظارت بر مدارس غیردولتی جدی تر می شود

موج گرما در استان ایلام هفته جاری ادامه می یابد

مهلت سه هفته ای نصب پرچم سلامت در شناگاه های مازندران

ماندگاری هوای گرم در کشور

آگهی جذب نیروی امریه در سازمان انرژی اتمی ایران

تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت

جایگاه چهارمی مدیریت سبز محیط زیست

احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در نواحی غرب و جنوب غرب

استقرار 350 پزشک هلال احمر در هتل های محل اسکان زائران

مشکلات گرما برای خطوط ریلی و تمهیدات راه آهن

مشکلات گرما برای خطوط ریلی و تمهیدات راه آهن