مطالب مرتبط:
فیلتر سایت ها و کانال های فضای مجازی با دستور شخصی انجام نمی شود/ آنچه به وزارت ارتباطات اعلام می شود یا دستور قضایی و یا دستور کارگروه تعیین مصادیق است
فیلتر سایت ها و کانال های فضای مجازی با دستور شخصی انجام نمی شود/ وزارت ارتباطات تسلیم قانون باشد
فیلتر سایت ها و کانال های تلگرامی با دستور شخصی انجام نمی شود/وزارت ارتباطات تسلیم قانون باشد
فیلتر سایت ها و کانال های فضای مجازی با دستور شخصی انجام نمی شود/ وزارت ارتباطات تسلیم قانون باشد
فیلتر سایت ها و کانال های فضای مجازی با دستور شخصی انجام نمی شود/ آنچه به وزارت ارتباطات اعلام می شود یا دستور قضایی و یا دستور کارگروه تعیین مصادیق است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 14:532017-07-17سياسي

چرایی فیلتر نشدن 8000 کانال مجرم


مناظره نماینده دولت و قوه قضاییه بر سر فیلترینگ در فضای مجازی به جدل پیرامون مسدودسازی کانالهای تلگرام و ضرورت برخورد سلبی یا صبورانه با این قبیل بسترهای ارتباطی تبدیل شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ"، مناظره تلویزیونی عبدالصمد خرم آبادی؛ معاون دادستان کل کشور و دبیر کارگروه کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با محمدجواد آذری جهرمی؛ معاون وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت درباره موضوع فیلترینگ در فضای مجازی برگزار و در آن به ماهیت فعالیت گسترده شبکه پیام رسان تلگرام، تخلفات این شبکه، اقدامات انجام شده در راستای ضابطه مندی فضای مجازی و راهکارهای برخورد با این فضا پرداخته شد.

خرم آبادی: هشت هزار کانال تلگرامی با محتوای مجرمانه مسدود نشده است عبدالصمد خرم آبادی در ابتدای مناظره بدون هیچ حاشیه ای به اصل موضوع در نظر گرفته شده پرداخت و با تأکید بر اینکه برخی شبکه ها و کانالهای موجود در فضای مجازی فعالیتهایی علیه مقدسات و عفت عمومی کشور دارند و بسیاری از مردم نسبت به این موضوع گلایه دارند که چرا فضای مجازی به این اندازه رها شده است؟، اظهار کرد: این رویه باعث شده تا برای آنها سؤال ایجاد شود که مگر معاونتی در حوزه فضای مجازی در دادستانی کشور وجود ندارد؟! وی افزود: در پاسخ به این سؤال باید عرض کنم که تمام تلاشمان را در راستای کنترل فضای مجازی به کار می بندیم تا بتوانیم با جرائمی که در این فضا هست، مقابله کنیم اما شاکله طوری چیده شده است که برای من دادستانی و مقام قضایی این امکان فراهم نیست.

معاون دادستان کل کشور با اشاره به اینکه کانالهای با فعالیت مجرمانه زیادی توسط مردم و رصدگران فضای مجازی به طور روزانه به ما گزارش می شود که آنها را برای مسدودسازی به وزارت ارتباطات ارسال می کنیم و آن مجموعه نیز به متولی مربوطه ابلاغ می کند، گفت: مدیریت دو سوم فضای مجازی کشور در اختیار بیگانگان است و کنترلی روی آن نداریم؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنان هشت هزار کانال تلگرامی با محتوای مجرمانه که درخواست مسدودسازی آن از سوی مقام قضایی صادر شده را مسدود نکرده است.

وی افزود: فعالیت این هشت هزار کانالی که همچنان مسدود نشده، اقدام علیه امنیت ملی کشور، علیه عفت عمومی، اخلاق عمومی و.

است؛ جالب است که این لیست را در اختیار آقای جهرمی قرار داده ایم، ایشان هم مراتب رابه مدیر تلگرام اطلاع داده است اما ظاهرا مدیر تلگرام چنین عقیده ای (فعالیتهای مجرمانه) ندارد.

خرم آبادی بار دیگر تأکید کرد: قسمت اعظم فضای مجازی در کشور ما غیرقابل کنترل است و این به عدم تحقق شبکه ملی اطلاعات طبق مقرراتی که برای آن تعریف کرده ایم باز می گردد.

آذری جهرمی: لیست هشت هزار کاناله به دست ما نرسیده است محمدجواد آذری جهرمی هم سخنانش را با ارائه گزارش عملکردی از دولت یازدهم در این حوزه آغاز و اظهار کرد: در ابتدای فعالیت دولت میزان ترافیک مصرفی کاربران 90 درصد از اینترنت جهانی بود که امروز به 60 درصد کاهش یافته است؛ از محتوای خارجی مصرفی کاربران هم 25 درصد مربوط به تلگرام و 15 درصد مربوط به اینستاگرام است.

وی با اشاره به یک غلط مصطلح که برخی گمان می کنند سرویس دهنده ها خودشان کار تولید محتوا را هم انجام می دهند، به طرح سؤالی مبنی بر اینکه چرا تلگرام و اینستاگرام امروز تبدیل به قطب در فضای مجازی کشور ما شده اند؟ ، گفت: زیرا زمانیکه باید حرکت مردم پیش بینی می شد، کار نکردیم و مسیر حرکت تکنولوژی و نیز زیرساختهای فنی را فراهم نکردیم و به همین دلیل از رشد جهانی فاصله گرفتیم.

معاون وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه کار 12 ساله را طی سه سال انجام دادیم، ابراز کرد: به لحاظ قاعده رشد جهانی در حوزه توسعه موبایل در ابتدای دولت، 12سال از دنیا عقب بودیم اما در سه سال توانستیم این عقب ماندگی را جبران کنیم.

وی تصریح کرد: در آن سالها نه تنها زیرساختها را فراهم نکردیم بلکه با سرویسهای بین المللی نیز تعامل مناسبی نداشتیم و به دلیل برخوردهای سلبی، امروز کاربران نیاز خود از سرویس فیلترشده یوتیوب را از طریق تلگرام برطرف می کنند.

آذری جهرمی در واکنش به اظهارات خرم آبادی مبنی بر یَله و رها بودن فضای مجازی گفت: در فضای مجازی کشور 66 مصداق مجرمانه وجود دارد، بنابراین یَله نیست اما این مصادیق را در ارتباط با سرویسهای داخلی می توانیم اعمال کنیم نه بسترهای خارجی.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین مسدود نکردن هشت هزار کانال با فعالیت مجرمانه برخلاف دستور مقام قضایی را نپذیرفت و اذعان کرد: چنین لیستی به دست ما نرسیده است؛ دادستانی به طور متوسط لیست کانال غیراخلاقی را برای ما می فرستد و براساس برآوردها حدود 25 مصداق مجرمانه بوده که در مذاکرات صورت گرفته با تلگرام، امکان مسدود کردن آنها وجود نداشته است.

خرم آبادی: لیست فیلترینگ الکترونیکی است نه کاغذی! خرم آبادی با تأکید بر اینکه لیست کاغذی وجود ندارد که بخواهد به دست شما برسد، ابراز کرد: ما سامانه ای الکترونیکی داریم که از طریق آن دستورات را به معاون وزیر ارتباطات ابلاغ می کنیم؛ علاوه بر اینکه روزانه تعدادی دستور در این سیستم ارسال می کنیم از طریق یک کانال تلگرامی هم مراتب را اطلاع می دهیم.

دبیر کارگروه کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ادامه داد: در این فرآیند فعالیت نزدیک به 40 هزار کانال تلگرامی را مجرمانه تشخیص دادیم و از این تعداد، 20 هزار کانال تغییر نام دادند و در واقع دیگر وجود نداشتند و 12 هزار کانال هم با توجه به تعریفی که تلگرام از محتوای مستهجن دارد فیلتر کرده اما درخواست برای مسدودسازی هشت هزار کانال مبتذل، علیه مقدسات و امنیت کشور در سامانه ای که هر روز جلوی چشمان من و آقای جهرمی است، همچنان وجود دارد.

جهرمی: ماهانه 13200 کانال مجرمانه تلگرمی مسدود می شود آذری جهرمی با بیان اینکه در هفته سه هزار و 300 کانال تلگرامی با مصادیقی همچون داعش، کودک آزاری و توهین علیه مقدسات مسدود می شود، اظهار کرد: بر این اساس به صورت میانگین دو سال است که به صورت ماهانه 13 هزار و 200کانال تلگرامی با مصادیق مجرمانه مسدود می شود؛ البته در ابتدا فقط موارد غیراخلاقی مطرح بود اما رفته رفته به مباحث ضددین، داعش، کودک آزاری و.

بسط یافت.

معاون وزیر ارتباطات با طرح پرسشی مبنی بر اینکه نکته اینکه فرضا هشت هزار کانال بسته نشده است، کجاست؟ ، گفت: فرضا بر مصداق پورنوگرافی با پرووایدر بین المللی (فرضا تلگرام) توافق کردیم اما در برخی اوقات با توجه به اینکه معیارهای ما با آنها در سطح خرد متفاوت است، جا انداختن مفهوم و بسط تعریف مصداق برای طرف خارجی سخت است.

وی درباره اینکه چرا وزیر ارتباطات در واکنش به اظهارات معاون دادستان کشور در ارتباط با عدم مسدود شدن هشت هزار کانال تلگرامی عنوان کرده بودند که این تعداد نظر شخصی آقای خرم آبادی است؟، هم گفت: منظور آقای واعظی این بوده که روال سامانه مذکور به این شکل است که سایتها در آن گزارش می شود و کانالها عمدتا در آن به رأی گیری اعضای کارگروه کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گذاشته نمی شود؛ لذا آنچه باید می بستیم و مسدود می کردیم را مسدود کرده و بستیم و حال اگر موارد بیشتری وجود دارد، در کارگروه تعیین مصادیق مطرح نشده است.

خرم آبادی: مگر می توانم با نظر شخصی سایتها و کانالها را فیلتر کنم؟! خرم آبادی با بیان اینکه جز مسدودسازی کانالهای مستهجن چیز دیگری مانند فیلتر کانالهای با فعالیتهای گروهک تروریستی داعش و کودک آزاری در تلگرام ندیدیم، ابراز کرد: نمی دانم چرا یک وزیر باید اینقدر بی دقت باشد زیرا تا الآن حتی گزارش یک سایت یا کانال را خودم برای بسته شدن ارسال نکردم؛ حال چطور گزارش مسدودسازی هشت هزار کانال تلگرامی با محتوای مجرمانه نظر شخصی من است؟! معاون دادستان کشور با بیان اینکه جزییات تمام گزارشهای ارسالی مسدودسازی در سامانه تدارک دیده شده، برای تمامی اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه باز است، اظهار کرد: تمامی اعضای این کارگروه، گزارشها را می بینند و یک مثبت و یک منفی وجود دارد که اگر پاسخ به گزارشها ظرف 24 ساعت به حدنصاب نرسید، با نظر چهار عضو در سامانه مسدودسازی منتشر می شود.

وی با انتقاد نسبت به اظهارات وزیر ارتباطات و با تأکید بر اینکه من چطور می توانم نظر شخصی درباره بسته شدن سایتها بدهم؟، گفت: مواردی که مقام قضایی دستور مسدودسازی می دهد تماما با شما نامه و شعبه صدور دستور در سامانه منتشر می شود و جزییات تمامی گزارشها موجود است.

خرم آبادی همچنین گفت: اینکه وزیر ارتباطات می گوید بنده دوست دارم همه چیز مسدود شود یک تهمت است؛ بنده از آقای وزیر ارتباطات می پرسم چرا اجازه می دهید ارتباطات مردم کشور در بستر بیگانگان فراهم شود؟! دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تصریح کرد: آقای جهرمی می گویند مسئولان تلگرام دستورات ما را اجرا نمی کنند در حالیکه همان منافقینی که 17 هزار شهید از ملت ایران گرفتند امروز به راحتی در کانالهای تلگرام به فعالیت می پردازند.

وی با بیان اینکه بیش از 30 درصد فعالیتهای مجرمانه در کانالهای تلگرام علیه امنیت کشور، اساس مملکت را بر هم زده است، اذعان کرد: در چنین شرایطی مسئولان می گویند تلگرام دستورات ما را اجرایی نمی کند اما معتقدم همانطوریکه من به عنوان مقام قضایی دستوری را می دهم، وزیر باید انجام دهد اگر به مسئولان این شبکه های خارجی هم فشار آورده شود قطعا موارد مورد نظر ما را اجرا خواهند کرد.

معاون دادستان کشور با تأکید بر اینکه در فضای مجازی کشور خار و ذلیل هستیم و با احتساب گوگل خیلی بیشتر از 60 درصد ترافیک کاربران کشور، خارجی است، گفت: بیش از 80 درصد پهنای باند ارتباطات کشور در اختیار بیگانگان قرار دارد.

آذری جهرمی: اگر تلگرم نبود کار منافقین زمین می ماند؟! آذری جهرمی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری که فضای مجازی قتلگاه جوانان شده است ، نقدی بر صحبتهای خرم آبادی زد و گفت: اینکه می گویید تلگرام باز است و منافقین بر بستر این شبکه بسیار فعال هستند، آیا اگر تلگرام نبود منافقینی که از ابتدای انقلاب علیه ما دست به اقداماتی زده اند قادر به انتشار کتب ضاله شان نبودند؟! قطعا قادر به انجام این کار اما با سرعت کمتر بودند.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: ما اگر بتوانیم حاکمیت خود را روی سرویس دهنده های خارجی بیشتر کنیم، می توانیم جلوی آن هشت هزار کانالی که به نظر مدیر تلگرام موضوع مجرمانه ندارد را بگیریم.

وی با بیان اینکه پیام رسان یک فضای درآمدی سه هزار میلیارد تومانی برای بخش خصوصی ایجاد می کند، یادآور شد: اگر مسائل حقوقی حل شود بخش خصوصی آماده فعالیت در این بخش است.

معاون وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: باید قوانین برای سرویس دهنده های داخلی تغییر کند تا برای آنها هم شرایط ارائه سرویس بدون دغدغه فراهم شود.


کلید واژه ها: فضای مجازی - مجازی - ارتباطات - وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - کشور - دادستان کل کشور - دادستان - وزارت ارتباطات - معاون دادستان - معاون - شرکت ارتباطات زیرساخت - دادستان کل - مناظره - شبکه - فیلترینگ - مدیر - مناظره تلویزیونی - قضایی - فیلتر - فناوری اطلاعات - وزیر ارتباطات - گزارش - اطلاع - وزارت - قوه قضاییه - مردم - بیگانگان - اطلاعات - فناوری - برگزار

آخرین اخبار سرویس:
به بهانه هفته جهانی ناشنوایان صدایم را بشنوید *کبری دانشی*

توجه به سرمایه های انسانی مستعد و کارآمد از اولویت های کاری دولت است

حفظ حریم قبور شهدا باید در گلزارهای شهدا رعایت شود

همدلی از نشانه های اهل خدا بودن است

مشارکت 32 دانشگاه کشور در سوگواره اربعین

استاندار جدید گیلان عصر امروز معارفه می شود

ضرب شست یک شبیخون

جلسه غیرعلنی مجلس با حضور وزیر آموزش و پرورش

آخرین خبرها از همه پرسی/ مشارکت 72 درصد اعلام شد

باید جلوی فساد اداری موجود در جامعه گرفته شود

تقویت هویت مسجدی، موجب اصلاح بداخلاقی ها می شود

مهمترین برنامه های خبری در پایتخت فرهنگی ایران ( 4 مهر)

مشارکت 32 دانشگاه کشور در سوگواره اربعین

هیئت بازرگانی بلغارستان به تهران سفر می کند

امروز؛ اعلام نتایج اولیه چهارمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

نتایج اولیه همه پرسی اقلیم کردستان عراق: موافقان پیشتاز

استخدام صندوقدار آقا جهت فست فود در محدوده غربِ تهران

استخدام نیروی ساده خانم جهت یک تولیدی واقع در قم

استخدام فروشنده آقا جهت مانتو فروشی در خراسان رضوی

استخدام منشی آشنا به امور اداری و دفتری بصورت نیمه وقت

استخدام آشپز و کمک آشپز دارای تجربه در یزد

استخدام منشی جهت دکوراسیون داخلی در کرمانشاه

استخدام منشی در آموزشگاه زبان کیش Way

پیشتازی موافقان استقلال کردستان در همه پرسی

استخدام نیروی ساده جهت توزیع تراکت در خراسان رضوی

عکس/ پیکر شهید حججی در پاویون فرودگاه مشهد

کلیه استخدامی های کرمان - 4 مهر 96

آگهی استخدام مهندس - استخدام امروز 4 مهر 96

مونسان: درس هایی را که از عاشورا گرفتیم در دفاع مقدس به نمایش گذاشتیم

جلسه غیرعلنی مجلس با حضور وزیر آموزش و پرورش

استخدام 2 ردیف شغلی در کارنو ایده آل آرمان در شهرک صنعتی گلگون

لزوم جلوگیری از روند رو به رشد انحراف مالی در شهرداری آبادان

بررسی تخلفات صندوق فرهنگیان حداقل به 4 سال زمان نیاز دارد

استقرار نیروهای نظامی عراق در خیابان های کرکوک/ تشکر بارزانی از نتانیاهو / منع اظهارنظر کابینه اسراییل درخصوص همه پرسی اقلیم توسط نتانیاهو/ میزان مشارکت مردم در همه پرسی اقلیم کردستان

جلسه غیر علنی مجلس با حضور وزیر آموزش و پرورش

عکس: ورود پیکر شهید حججی به فرودگاه مشهد

سراب شهوا خرم آباد بهسازی می شود

پیمان شکنی اساس کار دشمن است/ نیروی انقلابی باید به دشمن سوءظن داشته باشد

اولین سخنرانی امام حسین(ع) بعد از ورود به کربلا

همه پرسی استقلال؛ منازعه حقوقی متوقف در مناقشه سیاسی

برپایی بیش از 40 ایستگاه صلواتی در سبزوار

ورود 10 هزار و 500 زائر پاکستانی به سیستان وبلوچستان

نباید مقابل دشمن تسلیم شد

استیذان قاتل ستایش بیاید، حکم را اجرا می کنیم

وقتی عسل ز لعل لبت بوسه ای گرفت/ تنها سواره حسن مجتبی شدی

به بهانه هفته جهانی ناشنوایان/ صدایم را بشنوید *کبری دانشی*

ناکارآمد بودن روش فعلی در تبلیغ دین/ به یک نظام دین آموزی مستمر نیاز داریم

ایثارگران، محرومیت را جزیی از کمال نفس خود می دانند

افتتاح نگارخانه دانشگاه هنر با حمایت معاونت علمی

وزیر کشور درگذشت آیت الله سید محمدرضا غروی را تسلیت گفت

چهارشنبه، تشییع پیکر شهید حججی در تهران/ پیکر بدون سر و دست است

انتخاب استاندار و دو سئوال بی پاسخ

استاد انقلابی باید فکر انقلابی را به شاگردان تزریق کند

اباصلت بیات : بهترین عکس را از لبخند همت انداختم

براساس آیات الهی زهد در دنیا و رغبت به آخرت علم است

بررسی اعتراضات کارگران در مجلس

وزیر کشور درگذشت آیت الله سید محمدرضا غروی را تسلیت گفت

انتظارات معلولان از مسئولان به بهانه «روز گردشگری و میراث فرهنگی»

گزارش بطحایی درباره چالش های پیش روی وزارت آموزش و پروش در جلسه غیرعلنی مجلس

پخش زنده مراسم تشییع شهید حججی از شبکه قرآن

بازگشت پیکر مطهر شهید محسن حججی به تهران/ حضور فرماندهان ارشد سپاه در مراسم استقبال + تصاوبر

صدای خیابان را بشنویم

نتایج اولیه همه پرسی اقلیم کردستان: پیشتازی قابل توجه حامیان جدایی

استخدام چند طراح مسلط به فتوشاپ و کرل در تهران

استخدام شاگردِ سنگ کار در خراسان رضوی

استخدام رستوران المهدی

استخدام فروشگاه بچه گانه هانا

افزایش سن استخدام با هدف جذب متولدین دهه 60

استخدام منشی خانم در دفتر پخش قطعات الکترونیکی

استخدام استاد کار شیشه ساختمانی در خراسان رضوی

آگهی های استخدام برنامه نویس - 4 مهر 96

کلیه استخدامی های همدان - 4 مهر 96

استخدام مهندس برق با سابقه در شرکت معتبر در شیراز

لایحه تفکیک وزارتخانه ها در «بن بست»

مجلس اعتراضات کارگران را بررسی می کند

فوری / پیکر شهید محسن حججی وارد مشهد شد +تصاویر

دفع فاضلاب دومین شهر نفتخیز خاورمیانه در کانال های روباز + تصاویر

همنوایی آیین ها با محرم در خوزستان

9 ماه، زمانی کافی برای بررسی تخلفات صندوق ذخیره نیست

امنیت معلمان و دانش آموزان در هاله ای از ابهام!

نقش دفاع مقدس در امنیت پایدار ایران

آغاز نخستین دور مذاکرات اصلاح توافقنامه الصخیرات لیبی در تونس

میانمار: در حال مبارزه با تروریسم هستیم/ پاکسازی نژادی در کار نیست

جلسه غیر علنی مجلس

حرکت ناشایست و عجیب راننده تاکسی در اصفهان + فیلم

صفحه اول روزنامه های امروز استان اصفهان- سه شنبه 4 مهر

مهمترین برنامه های خبری در پایتخت فرهنگی ایران ( 4 مهر)

بعضی مراسم ها جای مطرح شدن مسائل سیاسی نیست

شهید حُجَجی را خدای متعال مثل یک حجّتی امروز در مقابل چشم همه گرفت

مکتب عاشورا یکی از رازهای ماندگاری اسلام

نماز راهکاری برای مقابله با بحران ها و دشواری های زندگی

ایمان موثرترین مفهوم برای رسیدن به حیات برتر است

از هشت مقتل کهن درباره عاشورا، شش اثر از اهل تسنن است

تبیین گفتمان انقلاب در مدارس لازمه بی اثرکردن توطئه های دشمنان است

همه پرسی استقلال؛ منازعه حقوقی متوقف در مناقشه سیاسی

جلسه غیرعلنی مجلس با حضور وزیر آموزش و پرورش

نقش مداحان در فرهنگ سازی حمایت از مدافعان حرم

عزاداری امام حسین(ع) فرصتی برای همبستگی مسلمانان نوشتاری از عبدالله نوری

تأثیر اندیشه های دفاع مقدس بر افزایش بازدارندگی نظامی ایران

استخدام نیروی مسلط به کامپیوتر جهت محیط آموزشی در سیرجان

استخدام منشی در شرکت نیک نام داران سلامت ایرانیان

استخدام مدیر واحد پشتیبانی در شرکت فناوران اطلاعات وستا

استخدام فروشگاه لوازم خیاطی سعید

استخدام برنامه نویس جهت شرکتی در پارک فناوری پردیسِ تهران

بی اطلاعی بهزیستی از اجرای طرح جمع اوری کودکان کار

استخدام همکار مسلط به کار دفتری جهت شرکت ساختمانی در سیرجان

استخدام دندانپزشک عمومی و دستیاری تخصصی در خراسان رضوی

ترامپ ویدیو مکین را مضحک خواند+ویدیو

آگهی های استخدام حسابدار - 4 مهر 96

استخدام شرکت دکوراسیون ادورا در استان فارس

پاسخ علمای اهل سنت ایران به مفتی اعظم مصر

استخدام برقکار ماهر در شرکت ایرسا در تهران

تحقیقات برای تجهیز ناوهای ارتش به «سوخت هسته ای» در جریان است

پیکر شهید حججی وارد مشهد شد

بداهه جمعی از شاعران تقدیم به همسر شهید محسن حججی

انتخاب استاندار و دو سئوال بی پاسخ

چهارشنبه، تشییع پیکر شهید حججی در تهران/ پیکر بدون سر و دست است

گلچینی از مداحی های قدیمی در حضور رهبر انقلاب + فیلم

امروز ، اوج سوگواری های محرمی در شاهرود با طنین یا عباس ...

مشهدالرضا میزبان پیکر شهید حججی؛ امروز

ائتلاف با اعتدالگرایان برگ برنده اصلاح طلبان

ورود پیکر مطهر شهید حججی به مشهد مقدس+فیلم

گزارش بطحایی درباره وضعیت آموزش وپرورش در جلسه غیرعلنی مجلس

چیزهایی عجیبی که آلرژی فصلی تان را بدتر می کنند

افزایش آمار صدور احکام جایگزین حبس از سوی قضات / استفاده از مجازات‎های جایگزین حبس با هدف اصلاح مجرمان و کاهش جمعیت کیفری

آیین تشییع 3 شهید گمنام در دامغان برگزار می شود

نمایشگاه "از نهضت حسینی تا نهضت خمینی" و "دفاع مقدس" افتتاح شد

پیکر مطهر شهید حججی وارد مشهدمقدس شد

آزار جنسی نماینده زن را وادار به استعفا کرد +عکس

تصاویر/ گفتگو با حمید داودآبادی

رویدادهایی که امروز خبری می شود

بازگشت پیکر سردار بی سر

بصیرت افزایی و دشمن شناسی؛ دستاورد مهم دوران دفاع مقدس

محمد پروازی در گفت وگو با شفقنا: اطلاعات امام خمینی(ره) در مورد قطعنامه 598 تغییر کرد/ هاشمی تمام تلاش خود را برای پایان یافتن جنگ به کار برد/ تحریف دفاع مقدس بی انصافی است

دوره چتر بازی یگان ویژه صابرین

آزار جنسی نماینده زن را وادار به استعفا کرد +عکس

فیلم/ شهادت حضرت عبدالله بن الحسن به روایت رهبر انقلاب

همه پرسی تنش زا یادداشتی از نماینده کرد مجلس

استخدام نیروی خدماتی و سالن دار جهت رستورانی در سیرجان

استخدام چهار ردیف شغلی در روزنامه امروز خراسان جنوبی

استخدام راننده بدون اتومبیل جهت یک شرکت در تهران

استخدام کارگر ماهر فنی و جوشکار در خراسان رضوی

استخدام تعدادی وردست، چرخکار و اتوکار در همدان

استخدام طراح آقا و خانم مسلط به فتوشاپ در چاپخانه

استخدام استادکار و شاگرد جهت کارگاه mdf در سیرجان

کلیه استخدامی های استان و شهر اصفهان - 4 مهر 96

کلیه استخدامی های البرز و کرج - 4 مهر 96

هنر حسینی اندیشیدن و حسینی ماندن

علت گریه طولانی امام سجاد(ع)

فال آنلاین دیوان حافظ سه شنبه چهارم مهرماه 96

اجرای تعزیه مسلم بن عقیل در اهواز به روایت تصاویر

حسینیه اعظم؛ برند ابراز ارادت مردم زنجان به اهل بیت(ع)

تلاوت قرآن مسیر تکامل معنوی را هموار می سازد

تلاوتی از شهید حاجی حسنی کارگر

جلسه غیرعلنی مجلس با حضور وزیر آموزش و پرورش

امامزاده حسن تهران میزبان نوجوانان عاشورایی/ برگزاری همایش احلی من العسل در 317 امامزاده شاخص کشور

مراسم عزای حسینی؛ فرصتی برای تربیت نسلی همچون شهید حججی

بصیرت افزایی و دشمن شناسی؛ دستاورد مهم دوران دفاع مقدس

نگرش فرآن به شهادت

بسته شدن پرونده حج امسال با فرود آخرین پرواز حجاج در فرودگاه امام خمینی

روایتی از پیوستن عامر بن ابی سلامه به امام حسین(ع)/روز پنجم محرم و صف آرایی دشمنان

افزایش آمار صدور احکام جایگزین حبس از سوی قضات / استفاده از مجازات‎های جایگزین حبس با هدف اصلاح مجرمان و کاهش جمعیت کیفری

افتتاح مرکز مشاوره ژنتیک در دهدشت

شورای امنیت روز پنج شنبه درباره مسلمانان روهینگیا تشکیل جلسه می دهد

بررسی ساماندهی دفن اموات و حفظ حریم قطعه شهدای مدافع حرم در قم

رویدادهای خبری روز سه شنبه در خراسان جنوبی

ولایت پذیری و فرهنگ عاشورایی عامل تمام پیروزی ها در ایران اسلامی است

رضایت و دعای پدر و مادر انسان را به عاقبت به خیری می رساند

همایش لبیک یا حسین(ع) در 117 بقعه متبرکه مازندران برگزار شد

ماجرای نجات خلبان کبرا در صحنه نبرد/ جمله ای که چمران در وصف هوانیروزیان گفت/ اولین خلبان شهید هوانیروز که بود؟

امکان مشارکت همه افراد در برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) فراهم شده است

گلایه بازنشستگان از پرداخت نشدن حقوق

پیکر شهید حججی وارد فرودگاه مشهد شد + عکس

پیکر شهید حججی وارد مشهد شد

انتظامی: دولت از مدیریت بانوان در رسانه های کشور حمایت می کند

نتیجه خروج آمریکا از برجام افزایش غنی سازی ایران است

سقوط؛ نتیجه تکیه به عصای دیگران

حال و هوای نجف آباد برای استقبال از شهید حججی + تصاویر

عنوانهای اصلی روزنامه های خراسان رضوی در چهارم مهر

ورود پیکر مطهر شهید حججی به مشهد مقدس

سوگواری عزاداران طبسی در پنجمین شب از محرم الحرام

دیدار های ظریف در نیویورک

حال و هوای نجف آباد برای استقبال از پیکر شهید حججی + تصاویر

رویدادهای خبری روز چهارم مهرماه در مشهد

اجرایی نشدن مصوبه مجلس در رابطه با گردشگری معلولان/ نبود حتی یک اتاق ویژه معلولان در مدرن ترین هتل های کشور

همراهی زنان در خلق حماسه دفاع مقدس

همه پرسی کردستان توطئه رژیم صهیونیستی و استکبار است

انتظار از راهبانان امین

آیت الله غروی عمر خود را در راه نشر معارف اهل بیت(ع) سپری نمود

نسل اول جنگ باید راویان رشادت های آن دوران باشند

پیکر مطهر شهید حججی وارد مشهد شد

استخدام چند نفر پیک موتوری جهت کار در رسنوران

استخدام فروشنده در گروه صنعتی لینا

استخدام نیروی خدماتی جهت موسسه آموزشی در خراسان جنوبی

استخدام عکاس حرفه ای خانم در آتلیه عکاسی

استخدام اگزوز ساز، تون آپ کار و باطری ساز در معاینه فنی

استخدام نصاب mdf و پانل در گلبهار خراسان رضوی

تیپ کمدین معروف و همسرش دیشب در یک مراسم! + عکس

استخدام کارگر ساده جهت فست فود واقع در همدان

استخدام راننده بازنشسته جهت آژانسی در خراسان جنوبی

چرایی فیلتر نشدن 8000 کانال مجرم

چرایی فیلتر نشدن 8000 کانال مجرم