مطالب مرتبط:
فیلتر سایت ها و کانال های فضای مجازی با دستور شخصی انجام نمی شود/ آنچه به وزارت ارتباطات اعلام می شود یا دستور قضایی و یا دستور کارگروه تعیین مصادیق است
فیلتر سایت ها و کانال های فضای مجازی با دستور شخصی انجام نمی شود/ وزارت ارتباطات تسلیم قانون باشد
فیلتر سایت ها و کانال های تلگرامی با دستور شخصی انجام نمی شود/وزارت ارتباطات تسلیم قانون باشد
فیلتر سایت ها و کانال های فضای مجازی با دستور شخصی انجام نمی شود/ وزارت ارتباطات تسلیم قانون باشد
فیلتر سایت ها و کانال های فضای مجازی با دستور شخصی انجام نمی شود/ آنچه به وزارت ارتباطات اعلام می شود یا دستور قضایی و یا دستور کارگروه تعیین مصادیق است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 15:532017-07-17سياسي

چرایی فیلتر نشدن 8000 کانال مجرم


مناظره نماینده دولت و قوه قضاییه بر سر فیلترینگ در فضای مجازی به جدل پیرامون مسدودسازی کانالهای تلگرام و ضرورت برخورد سلبی یا صبورانه با این قبیل بسترهای ارتباطی تبدیل شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازبلاغ"، مناظره تلویزیونی عبدالصمد خرم آبادی؛ معاون دادستان کل کشور و دبیر کارگروه کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با محمدجواد آذری جهرمی؛ معاون وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت درباره موضوع فیلترینگ در فضای مجازی برگزار و در آن به ماهیت فعالیت گسترده شبکه پیام رسان تلگرام، تخلفات این شبکه، اقدامات انجام شده در راستای ضابطه مندی فضای مجازی و راهکارهای برخورد با این فضا پرداخته شد.

خرم آبادی: هشت هزار کانال تلگرامی با محتوای مجرمانه مسدود نشده است عبدالصمد خرم آبادی در ابتدای مناظره بدون هیچ حاشیه ای به اصل موضوع در نظر گرفته شده پرداخت و با تأکید بر اینکه برخی شبکه ها و کانالهای موجود در فضای مجازی فعالیتهایی علیه مقدسات و عفت عمومی کشور دارند و بسیاری از مردم نسبت به این موضوع گلایه دارند که چرا فضای مجازی به این اندازه رها شده است؟، اظهار کرد: این رویه باعث شده تا برای آنها سؤال ایجاد شود که مگر معاونتی در حوزه فضای مجازی در دادستانی کشور وجود ندارد؟! وی افزود: در پاسخ به این سؤال باید عرض کنم که تمام تلاشمان را در راستای کنترل فضای مجازی به کار می بندیم تا بتوانیم با جرائمی که در این فضا هست، مقابله کنیم اما شاکله طوری چیده شده است که برای من دادستانی و مقام قضایی این امکان فراهم نیست.

معاون دادستان کل کشور با اشاره به اینکه کانالهای با فعالیت مجرمانه زیادی توسط مردم و رصدگران فضای مجازی به طور روزانه به ما گزارش می شود که آنها را برای مسدودسازی به وزارت ارتباطات ارسال می کنیم و آن مجموعه نیز به متولی مربوطه ابلاغ می کند، گفت: مدیریت دو سوم فضای مجازی کشور در اختیار بیگانگان است و کنترلی روی آن نداریم؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنان هشت هزار کانال تلگرامی با محتوای مجرمانه که درخواست مسدودسازی آن از سوی مقام قضایی صادر شده را مسدود نکرده است.

وی افزود: فعالیت این هشت هزار کانالی که همچنان مسدود نشده، اقدام علیه امنیت ملی کشور، علیه عفت عمومی، اخلاق عمومی و.

است؛ جالب است که این لیست را در اختیار آقای جهرمی قرار داده ایم، ایشان هم مراتب رابه مدیر تلگرام اطلاع داده است اما ظاهرا مدیر تلگرام چنین عقیده ای (فعالیتهای مجرمانه) ندارد.

خرم آبادی بار دیگر تأکید کرد: قسمت اعظم فضای مجازی در کشور ما غیرقابل کنترل است و این به عدم تحقق شبکه ملی اطلاعات طبق مقرراتی که برای آن تعریف کرده ایم باز می گردد.

آذری جهرمی: لیست هشت هزار کاناله به دست ما نرسیده است محمدجواد آذری جهرمی هم سخنانش را با ارائه گزارش عملکردی از دولت یازدهم در این حوزه آغاز و اظهار کرد: در ابتدای فعالیت دولت میزان ترافیک مصرفی کاربران 90 درصد از اینترنت جهانی بود که امروز به 60 درصد کاهش یافته است؛ از محتوای خارجی مصرفی کاربران هم 25 درصد مربوط به تلگرام و 15 درصد مربوط به اینستاگرام است.

وی با اشاره به یک غلط مصطلح که برخی گمان می کنند سرویس دهنده ها خودشان کار تولید محتوا را هم انجام می دهند، به طرح سؤالی مبنی بر اینکه چرا تلگرام و اینستاگرام امروز تبدیل به قطب در فضای مجازی کشور ما شده اند؟ ، گفت: زیرا زمانیکه باید حرکت مردم پیش بینی می شد، کار نکردیم و مسیر حرکت تکنولوژی و نیز زیرساختهای فنی را فراهم نکردیم و به همین دلیل از رشد جهانی فاصله گرفتیم.

معاون وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه کار 12 ساله را طی سه سال انجام دادیم، ابراز کرد: به لحاظ قاعده رشد جهانی در حوزه توسعه موبایل در ابتدای دولت، 12سال از دنیا عقب بودیم اما در سه سال توانستیم این عقب ماندگی را جبران کنیم.

وی تصریح کرد: در آن سالها نه تنها زیرساختها را فراهم نکردیم بلکه با سرویسهای بین المللی نیز تعامل مناسبی نداشتیم و به دلیل برخوردهای سلبی، امروز کاربران نیاز خود از سرویس فیلترشده یوتیوب را از طریق تلگرام برطرف می کنند.

آذری جهرمی در واکنش به اظهارات خرم آبادی مبنی بر یَله و رها بودن فضای مجازی گفت: در فضای مجازی کشور 66 مصداق مجرمانه وجود دارد، بنابراین یَله نیست اما این مصادیق را در ارتباط با سرویسهای داخلی می توانیم اعمال کنیم نه بسترهای خارجی.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین مسدود نکردن هشت هزار کانال با فعالیت مجرمانه برخلاف دستور مقام قضایی را نپذیرفت و اذعان کرد: چنین لیستی به دست ما نرسیده است؛ دادستانی به طور متوسط لیست کانال غیراخلاقی را برای ما می فرستد و براساس برآوردها حدود 25 مصداق مجرمانه بوده که در مذاکرات صورت گرفته با تلگرام، امکان مسدود کردن آنها وجود نداشته است.

خرم آبادی: لیست فیلترینگ الکترونیکی است نه کاغذی! خرم آبادی با تأکید بر اینکه لیست کاغذی وجود ندارد که بخواهد به دست شما برسد، ابراز کرد: ما سامانه ای الکترونیکی داریم که از طریق آن دستورات را به معاون وزیر ارتباطات ابلاغ می کنیم؛ علاوه بر اینکه روزانه تعدادی دستور در این سیستم ارسال می کنیم از طریق یک کانال تلگرامی هم مراتب را اطلاع می دهیم.

دبیر کارگروه کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ادامه داد: در این فرآیند فعالیت نزدیک به 40 هزار کانال تلگرامی را مجرمانه تشخیص دادیم و از این تعداد، 20 هزار کانال تغییر نام دادند و در واقع دیگر وجود نداشتند و 12 هزار کانال هم با توجه به تعریفی که تلگرام از محتوای مستهجن دارد فیلتر کرده اما درخواست برای مسدودسازی هشت هزار کانال مبتذل، علیه مقدسات و امنیت کشور در سامانه ای که هر روز جلوی چشمان من و آقای جهرمی است، همچنان وجود دارد.

جهرمی: ماهانه 13200 کانال مجرمانه تلگرمی مسدود می شود آذری جهرمی با بیان اینکه در هفته سه هزار و 300 کانال تلگرامی با مصادیقی همچون داعش، کودک آزاری و توهین علیه مقدسات مسدود می شود، اظهار کرد: بر این اساس به صورت میانگین دو سال است که به صورت ماهانه 13 هزار و 200کانال تلگرامی با مصادیق مجرمانه مسدود می شود؛ البته در ابتدا فقط موارد غیراخلاقی مطرح بود اما رفته رفته به مباحث ضددین، داعش، کودک آزاری و.

بسط یافت.

معاون وزیر ارتباطات با طرح پرسشی مبنی بر اینکه نکته اینکه فرضا هشت هزار کانال بسته نشده است، کجاست؟ ، گفت: فرضا بر مصداق پورنوگرافی با پرووایدر بین المللی (فرضا تلگرام) توافق کردیم اما در برخی اوقات با توجه به اینکه معیارهای ما با آنها در سطح خرد متفاوت است، جا انداختن مفهوم و بسط تعریف مصداق برای طرف خارجی سخت است.

وی درباره اینکه چرا وزیر ارتباطات در واکنش به اظهارات معاون دادستان کشور در ارتباط با عدم مسدود شدن هشت هزار کانال تلگرامی عنوان کرده بودند که این تعداد نظر شخصی آقای خرم آبادی است؟، هم گفت: منظور آقای واعظی این بوده که روال سامانه مذکور به این شکل است که سایتها در آن گزارش می شود و کانالها عمدتا در آن به رأی گیری اعضای کارگروه کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گذاشته نمی شود؛ لذا آنچه باید می بستیم و مسدود می کردیم را مسدود کرده و بستیم و حال اگر موارد بیشتری وجود دارد، در کارگروه تعیین مصادیق مطرح نشده است.

خرم آبادی: مگر می توانم با نظر شخصی سایتها و کانالها را فیلتر کنم؟! خرم آبادی با بیان اینکه جز مسدودسازی کانالهای مستهجن چیز دیگری مانند فیلتر کانالهای با فعالیتهای گروهک تروریستی داعش و کودک آزاری در تلگرام ندیدیم، ابراز کرد: نمی دانم چرا یک وزیر باید اینقدر بی دقت باشد زیرا تا الآن حتی گزارش یک سایت یا کانال را خودم برای بسته شدن ارسال نکردم؛ حال چطور گزارش مسدودسازی هشت هزار کانال تلگرامی با محتوای مجرمانه نظر شخصی من است؟! معاون دادستان کشور با بیان اینکه جزییات تمام گزارشهای ارسالی مسدودسازی در سامانه تدارک دیده شده، برای تمامی اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه باز است، اظهار کرد: تمامی اعضای این کارگروه، گزارشها را می بینند و یک مثبت و یک منفی وجود دارد که اگر پاسخ به گزارشها ظرف 24 ساعت به حدنصاب نرسید، با نظر چهار عضو در سامانه مسدودسازی منتشر می شود.

وی با انتقاد نسبت به اظهارات وزیر ارتباطات و با تأکید بر اینکه من چطور می توانم نظر شخصی درباره بسته شدن سایتها بدهم؟، گفت: مواردی که مقام قضایی دستور مسدودسازی می دهد تماما با شما نامه و شعبه صدور دستور در سامانه منتشر می شود و جزییات تمامی گزارشها موجود است.

خرم آبادی همچنین گفت: اینکه وزیر ارتباطات می گوید بنده دوست دارم همه چیز مسدود شود یک تهمت است؛ بنده از آقای وزیر ارتباطات می پرسم چرا اجازه می دهید ارتباطات مردم کشور در بستر بیگانگان فراهم شود؟! دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تصریح کرد: آقای جهرمی می گویند مسئولان تلگرام دستورات ما را اجرا نمی کنند در حالیکه همان منافقینی که 17 هزار شهید از ملت ایران گرفتند امروز به راحتی در کانالهای تلگرام به فعالیت می پردازند.

وی با بیان اینکه بیش از 30 درصد فعالیتهای مجرمانه در کانالهای تلگرام علیه امنیت کشور، اساس مملکت را بر هم زده است، اذعان کرد: در چنین شرایطی مسئولان می گویند تلگرام دستورات ما را اجرایی نمی کند اما معتقدم همانطوریکه من به عنوان مقام قضایی دستوری را می دهم، وزیر باید انجام دهد اگر به مسئولان این شبکه های خارجی هم فشار آورده شود قطعا موارد مورد نظر ما را اجرا خواهند کرد.

معاون دادستان کشور با تأکید بر اینکه در فضای مجازی کشور خار و ذلیل هستیم و با احتساب گوگل خیلی بیشتر از 60 درصد ترافیک کاربران کشور، خارجی است، گفت: بیش از 80 درصد پهنای باند ارتباطات کشور در اختیار بیگانگان قرار دارد.

آذری جهرمی: اگر تلگرم نبود کار منافقین زمین می ماند؟! آذری جهرمی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری که فضای مجازی قتلگاه جوانان شده است ، نقدی بر صحبتهای خرم آبادی زد و گفت: اینکه می گویید تلگرام باز است و منافقین بر بستر این شبکه بسیار فعال هستند، آیا اگر تلگرام نبود منافقینی که از ابتدای انقلاب علیه ما دست به اقداماتی زده اند قادر به انتشار کتب ضاله شان نبودند؟! قطعا قادر به انجام این کار اما با سرعت کمتر بودند.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: ما اگر بتوانیم حاکمیت خود را روی سرویس دهنده های خارجی بیشتر کنیم، می توانیم جلوی آن هشت هزار کانالی که به نظر مدیر تلگرام موضوع مجرمانه ندارد را بگیریم.

وی با بیان اینکه پیام رسان یک فضای درآمدی سه هزار میلیارد تومانی برای بخش خصوصی ایجاد می کند، یادآور شد: اگر مسائل حقوقی حل شود بخش خصوصی آماده فعالیت در این بخش است.

معاون وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: باید قوانین برای سرویس دهنده های داخلی تغییر کند تا برای آنها هم شرایط ارائه سرویس بدون دغدغه فراهم شود.


کلید واژه ها: فضای مجازی - مجازی - ارتباطات - وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - کشور - دادستان کل کشور - دادستان - وزارت ارتباطات - معاون دادستان - معاون - شرکت ارتباطات زیرساخت - دادستان کل - مناظره - شبکه - فیلترینگ - مدیر - مناظره تلویزیونی - قضایی - فیلتر - فناوری اطلاعات - وزیر ارتباطات - گزارش - اطلاع - وزارت - قوه قضاییه - مردم - بیگانگان - اطلاعات - فناوری - برگزار

آخرین اخبار سرویس:
وحشت دولتمردان از تحریم عامل تشدید تحریم ها

حضور هنرمندان و صنعتگران آذربایجان شرقی در چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی

کارخانه خودروسازی کرمانشاه و 2 سد با حضور معاون اول رییس جمهوری امروز افتتاح می شود

خاوری در کازینو چه می کرد؟

پیشنهاد علی مطهری برای پایان دادن به حصر

3 معجزه الهی را در چهار زبر دیدیم

بازروایی دفاع مقدس به زبان طنز بهترین راه انتقال رشادت های رزمندگان به جوانان است

موتور های ناجی جان آمدند + تصاویر

قم / برگزاری برنامه های دهه کرامت در حرم مطهر کریمه اهل بیت(س)

بهترین وساطت کدام است؟

روحانی در دیدار فرماندهان سپاه: وحدت همه نیروها برای تحقق رهنمودهای رهبری و خدمت به مردم ضروری است

نقاره نوازی در حرم مطهر رضوی در صبح میلاد حضرت معصومه (س) + فیلم

استخدام چرخکار لباس عروس بصورت پاره وقت در خراسان رضوی

4 قدم کوچک برای شادی های بزرگ در زندگی مشترک

استخدام فتوشاپ کار جهت عکاسی در پاساژ مسعود

استخدام فروشگاه سارینا در اصفهان

استخدام فروشنده خانم و آقا با روابط عمومی بالا در هرمزگان

استخدام طراح و صفحه آرا مجلات، نشریات در خراسان رضوی

استخدام منشی بصورت پاره وقت در خانه اصفهان

تعجب و واکنش سیف به اظهارات اخیر پورابراهیمی

هاشمی: اشتیاقی به گرفتن مسئولیت ندارم

سرپرست مدیریت اطلاع رسانی و رسانه منصوب شد

در جلسه امروز شورای شهر چه مسائلی بررسی می شود؟

آشوبی که قالیباف به پا کرد، برای اصولگرایان دردسرساز خواهد شد؟ / تغییرات مهمی در این جناح در راه است / تاوانی که اصولگرایان با از دست دادن ناطق پرداخت می کنند

عمارحکیم حزب جدید « حکمت ملی» را تشکیل داد

حذف صفر از واحد پول تغییری در وضعیت اقتصادی کشور ندارد

دهمین شماره میراث علمی اسلام و ایران

آغاز برنامه های دهه کرامت استان تهران در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)

« عفاف و حجاب » فرصت زمانی برای جوانه زدن و رشد شخصیتی دختران امروز

حدیث روز/ سخن امام صادق(ع) درباره مردم قم و آخرالزمان

چاپ و توزیع پوستر سلسله الذهب در استان مرکزی

نیروی انتظامی برای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر تجهیزات کافی در اختیار ندارد

شهردارشدن مرعشی و محسن هاشمی حاشیه ساز می شود،نجفی هم پای کارنیست

معرفی 10 آزمایشگاه آموزشی برتر حوزه نانو فناوری

منابع بخش خصوصی با رونق گردشگری گره خورده است

برنامه های دهه کرامت از مصادیق مودت اهل بیت است

آغاز اجلاس سراسری هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی با حضور رییس مجلس

روایت حسین مرعشی از پشت پرده انتخاب نامزد پوششی: عارف گفت اگر بیایم کنار نمی روم

این هم عاقبت طرح ترافیک برای موتورها! / کاریکاتور

جشن میلاد حضرت معصومه (س) در حرم شاهچراغ (ع)

حمایت روحانی از خدمات سپاه در پیشخوان امروز

انعکاس خبر طرح توزیع دولتی کوپن تریاک کار عجولانه ای بود/ طرح توزیع کوپن تریاک باید پاسخگوی سوال ها باشد/ هنوز به نتیجه قطعی از طرح توزیع کوپن تریاک نرسیده ایم

جشن میلاد حضرت معصومه (س) در حرم شاهچراغ(ع)

استفاده همه جانبه از طراحی سایت در گسترش کسب و کار

معاون اول رییس جمهوری وارد کرمانشاه شد

وحدت درعین کثرت کثــرت در عین وحدت- غلامعلی دهقان*

کارخانه خودروسازی کرمانشاه و 2 سد با حضور معاون اول رییس جمهوری امروز افتتاح می شود

شرایط حج تمتع امسال متفاوت است

روایت مرعشی از پشت پرده انتخاب نامزد پوششی

کارخانه خودروسازی کرمانشاه و 2 سد با حضور معاون اول رییس جمهوری امروز افتتاح می شود

پژمانفر: معاونت حقوقی وزارت علوم در جایگاه تفسیر قانون مجلس نیست

عاشقانه های شاعرانه برای بانوی قم: «ای سوره نامت تفسیر اعطینا»

شهرداری قم در فعالیت های فرهنگی دهه کرامت پیشگام است

منتخبان شورا پاسخ گو باشند

فرماندار مهریز: آموزش های فنی وحرفه ای زمینه ساز تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است

نباید از هیچ تلاشی برای پشتیبانی از دولت دوازدهم دریغ کرد

حرم حضرت معصومه(س) در شب میلاد کریمه اهل بیت(ع)

آیا پیدا کردن یک دکتر ظریف برای توسعه گردشگری ممکن است؟

واکنش عضو شورای شهر تهران به حواشی انتخاب شهردار؛ فضاسازی نکنید

خاوری در کازینو چه می کرد؟

حجاریان: دوم خرداد خیلی ها قلع و قمع شدند و نتوانستیم خیلی کارها را انجام دهیم

رییس کل دادگستری زنجان: نگاه مسئولان به وقوع جرم پیشگیرانه باشد

دود خشکی «بند علی خان» در چشم پایتخت

نقاره نوازی در حرم مطهر رضوی در صبح میلاد حضرت معصومه (س) + فیلم

برگزاری دوره آموزشی مداحی در حسینه ثارالله بندرعباس

کامیون ها و کامیون داران هندی به روایت تصاویر

ضدانقلاب برای سر بریده رزمنده ها جایزه تعیین می کرد

بانوان در شبیخون فرهنگی با سبک زندگی اسلامی نقش اساسی دارند

ماجرای شهید دانشگر و شفای بانوی بیمار

استخدام نیروی ماهر کباب ترکی و منقل دار ماهر در اصفهان

حضرت معصومه(س) الگوی ولایتمداری و بصیرت افزایی است

عربستان و تحریم های جدید علیه قطر

استخدام موتورسوار در شرکت حمل و نقل بین المللی

چرا حضرت معصومه(س) ازدواج نکردند؟

توسعه وقف کمک به رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال است

استخدام دو رده شغلی در شرکت پاینده پخش جنوب

هشدار صریح مقام ارتش برای تحرکات احمقانه

استخدام آشپز و کمک آشپز بصورت نیمه وقت در البرز

بشارت حضرت معصومه سلام الله به شیعیان

برگزاری جشن های «زیر سایه خورشید» در بیش از 36 کشور

استخدام کانون تبلیغاتی سیاه و سفید در کرمانشاه

آزاده نامداری و جنجالی دیگر

نگرانی از تیم اقتصادی/ژنرال ها انتخاب می شوند یا پیاده نظام ها؟

استخدام راننده نیسان جهت مصالح ساختمان در مشهد

هوای استان آذربایجان شرقی بهشتی می شود

استخدام صندوقدار جهت یک مطبخ در محدوده گوهردشت کرج

استخدام خانم مسلط به اتوکد و اپراتور مسلط به دستگاه cnc برش در اصفهان

حضرت معصومه(س)؛ پشتوانه معنوی و معرفتی حوزه علمیه قم است

بیادی: قالیباف و رضایی قربانی شدند

فیلم |ایران چگونه منطقه را بی ثبات می کند؟

وظایف فردی و صنفی روحانیت در جامعه اسلامی

سعید حجاریان: اینها الکی است؛ تئوریسین و اینها

قدرت در دستان ولیعهد؛ شاه سعودی رفت؟

اتفاقات تازه ای که در روابط تهران و مسکو رخ داده است

ایجاد 140 هزار شغل پایدار در حوزه های گردشگری و صنایع دستی

روحانی مدیون اصلاح طلبان یا اصلاح طلبان مدیون روحانی؟

زمان مجمع فوق العاده 4 شرکت بورسی و فرابورسی

عده ای می خواهند نزاع های انتخاباتی تا 4 سال ادامه یابد

خنثی سازی توطئه های مرزی با پهپاد و بالگردهای نیروی زمینی ارتش

فاینانس خط یک قطار شهری قم از کشور روسیه تأمین می شود

شرایط حضور مداحان و روحانیون در کاروان های اعزامی به عتبات عالیات

حمایت از جلسات قرآن منتخبین کشوری جشنواره مدهامتان/پوشش 10 استان در این طرح

قصه گویی؛ راهکار ثبت آموزه های دینی در ذهن کودکان

روزآمدی؛ حلقه فراموش شده منشور/ ضعف سند یا ضعف مدیریت

10 سال حبس در انتظار سارقان آب در کهگیلویه و بویراحمد

نگاهی به فعالیت های مؤسسه تخصصی حفظ قرآن بینات

حمایت شهرداری شیراز از مؤسسات مردمی قرآنی/ فعالیت 4 قرآن سرا

خاتمی: قوای سه گانه باید برای بهبود شاخص های اقتصادی تلاش ویژه ای کنند

جشن ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر در رادیو سلامت

مولودی ویژه ولادت حضرت معصومه باصدای محمدرضا طاهری+ صوت

برگزاری مراسم زیارت آل یاسین در پارک معلم رباط کریم

دخل و خرج کشور به وزیر سپرده می شود؟

استفاده از پلاژ بانوان بوشهر برای ساعاتی در روز رایگان شود

کارخانه خودروسازی کرمانشاه و 2 سد با حضور معاون اول رییس جمهوری امروز افتتاح می شود

دلایل قرآنی و تاریخی «اشغال فلسطین» و «بیت المقدس» توسط اسراییل/ علت اصلی دشمنی ایران با اسراییل

نشست هم اندیشی روندهای اشتغال زایی در مازندران

ملاک تدوین میثاقنامه برای شهردار آینده چیست؟

استقرار 1500 واحد صنفی در شهرک خودرویی قم

مرده شور هم جزیی از نظام سرمایه داری است چون از میت اسکناس درمی آورد!

همیاری مردم در حفاظت از میراث فرهنگی با تشکیل اداره مشارکت های اجتماعی

نماینده مردم تبریز در مجلس: انعکاس خبر طرح توزیع دولتی کوپن تریاک کار عجولانه ای بود/ طرح توزیع کوپن تریاک باید پاسخگوی سوال ها باشد/ هنوز به نتیجه قطعی از طرح توزیع کوپن تریاک نرسیده ایم

رای 24 میلیونی روحانی، جناحی نیست/کابینه نباید در انحصار یک جناح باشد

همه شهرداران تهران پس از انقلاب اسلامی

رویدادهای خبری امروز 3 مرداد در کردستان

خاطرات حجاریان از ورودش به ضداطلاعات ارتش و وزارت اطلاعات/اگراحمدی نژاد کاندیدا می شدحتما می باخت

واکنش عضو شورای شهر به حواشی انتخاب شهردار تهران؛ فضاسازی نکنید

رویدادهای خبری لرستان در سوم مردادماه 96

ارائه لیست پیشنهادی کابینه از سوی جهانگیری

دخترهای ما چه می خواهند

روایت مرعشی از پشت پرده انتخاب نامزد پوششی

آغاز جشن های دهه کرامت از حرم نورانی علی بن موسی الرضا (ع)

وداع فرزند شهید مدافع حرم با پدر

رییس کل دادگستری زنجان: نگاه مسئولان به وقوع جرم پیشگیرانه باشد

استخدام چرخکار خانم جهت یک واحد تولیدی در اصفهان

استخدام کمک حسابدار و نیروی خدماتی در یک شرکت معتبر

استخدام تعدادی کارگر ساده در رستوران زاگرس

استخدام راننده آقا جهت دفتر قالیشویی در کرج

استخدام دوزنده خانم جهت کارگاه دوخت پرده

خبرورزشی

استخدام لوله کش ساختمان در خراسان رضوی

استخدام همکار خانم آشنا به صحافی جعبه و ساک دستی پاکت در اصفهان

استخدام گرافیست و طراح UI/UX در تهران

تمرکز انقلاب اسلامی بر وحدت میان امت اسلام یک اصل خدشه ناپذیر است /فوری ترین امر برای شیعه و سنی، تشکیل امت واحده اسلامی با الگوی قرآنی است

ابطحی: نامه قالیباف برای اصولگرایان یک فرصت است

قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی از وضعیت موسسات مالی در صحن مجلس

آخرین تایید برجامی ترامپ؟

آخرین تصمیمات صورت گرفته برای المان میدان انقلاب

بزرگترین گردهمایی فعالان کارآفرینی در حوزه ی ICT کشور صورت گرفت

دستور شریعتمداری برای واردات برنج فاقد وجاهت قانونی است/ سوال از رییس جمهور در صورت واردات در فصل برداشت

حجت الاسلام حسینی: مسیر سعادت انسان از گذرگاه اخلاق مداری می گذرد

آماده خشونت علیه مردم ایران هستیم!

برگزاری مراسم استقبال از کاروان خادمان حرم رضوی در قزوین

معاونت امور اقوام و مذاهب راه اندازی شود

معاون اول رییس جمهوری وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شد

فرماندار مهریز: آموزش های فنی وحرفه ای زمینه ساز تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است

دیدار فرماندار مهاباد با فرمانده جدید تیپ364 شهید نصیرزاده ارتش

اعزام عوامل اجرایی حج به عربستان

نشست هم اندیشی روندهای اشتغال زایی در مازندران

چه کسانی دو میلیارد تومان از شهرداری گرفتند؟

بازبینی دقیق پل های فلزی برای کاهش خطرات/ پل های پایتخت مقاوم سازی می شوند

رویدادهای مهم خبری روز سه شنبه در تبریز

وحدت درعین کثرت کثــرت در عین وحدت- غلامعلی دهقان*

وقت طلاست؛ حتی برای شما آقای وکیل!

خنثی سازی توطئه های مرزی با پهپاد و بالگردهای نیروی زمینی ارتش

4 بار با مقام های روسی دیدار کردم

فرماندار: روستای کلپورگان سراوان دومین موزه زنده دنیاست

بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از سفارتخانه های ایران

عنوانهای اصلی روزنامه های سوم مرداد ماه در خراسان رضوی

پیشنهاد تبدیل دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و مذاهب به معاونت

پیشنهاد علی مطهری برای پایان حصر

رویدادهایی که روز سه شنبه سوم مرداد در همدان خبری می شود

تولید سریال دفاع مقدسی چشمان بیدار بمو راجع به زندگی سردار شهید جواد زنگنه

ملاک تدوین میثاقنامه برای شهردار آینده چیست؟

انتقال حجت الاسلام کروبی به بیمارستان/ دیدار روحانی با فرماندهان نظامی/ تاکید بر حضور زنان در کابینه/ بازداشت چند فرمانده ناجا به علت تخلف نفتی

استخدام همکار ماما در خراسان رضوی

استخدام مدرس زبان های خارجی در آموزشگاه ترکمن

استخدام مرکز آموزش بازرگانی نمایندگی استان کرمانشاه

تصاویری منتسب به مجری زن ایرانی در سوییس جنجال به پا کرد

استخدام فرزکار cnc مسلط به powermill در کرج

استخدام آژانس وحدت در محدوده قاسم آباد مشهد

روزنامه استخدامی هرمزگان و بندرعباس | سه شنبه 3 مرداد 96

استخدام دفتر معماری و دکوراسیون داخلی در البرز

استخدام کارگر آقا جهت واحد قالبسازی در محدوده قزلحصار کرج

درب امام زاده حسن آلاشت با قدمت 150 ساله به موزه بازگشت

چگونه از انسانهای غافل شمرده نشویم

بشارت پیامبر خدا بر دختردارها

ترامپ آشکارا در حال نقض متن برجام است

عضو هیئت علمی جامعه الزهرا(س): ابعاد زندگی حضرت معصومه(س) را با ابزار هنر و رسانه تبیین کنیم

36 فیلمنامه به مرحله رقابتی نهمین جشنواره پویانمایی رضوی راه یافت

ماجرای جوک و خاطره گفتن سه فرمانده زیر آتش دشمن

یادداشت/ محمد ایمانی جنگ بی صدا و تکلیف جبهه مؤمن انقلابی

شب شعر رضوی در گرگان برگزار می شود

برخی از وزاریپیشنهادی واجد شرایط نیستند/اتهام بانک های خصوصی علیه دولتی ها

واکنش وزارتخانه به تخلف در انتخابات نظام پزشکی

بازدید کمیسیون امنیت ملی مجلس از سفارتخانه ها

وقت طلاست؛ حتی برای شما آقای وکیل!

دیداری برای ایران

به وزرایی رای می دهیم که منطبق با برنامه ها و تعهدات دولت باشند

تحریم های جدید ایران چه چیزی را هدف گرفته است؟

اجرای شور دوم ستادی رزمایش ناهمتراز ولایت 96

چرایی فیلتر نشدن 8000 کانال مجرم

چرایی فیلتر نشدن 8000 کانال مجرم