مطالب مرتبط:
«شهرزاد» یا «عاشقانه»، کدام موفق تر بودند؟
شهرزاد و عاشقانه کدامیک جذاب ترن؟
عاشقانه یا شهرزاد؛ کدامیک برنده خواهند شد؟
«شهرزاد» یا «عاشقانه»؟
ماجرای «شهرزاد 2» و حاشیه هایش
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 15:222017-07-17فرهنگي

«شهرزاد» یا «عاشقانه»، کدام موفق تر بودند؟


بامداد   با وجود تفاوت هایی که دو سریال «عاشقانه» و «شهرزاد» با یکدیگر دارند، اما برخی این دو را با هم مقایسه می کنند.

دو سریال محبوب شبکه نمایش خانگی البته در برخی موارد شباهت هایی نیز به هم دارند که قابل بررسی است.

- بامداد   با وجود تفاوت هایی که دو سریال عاشقانه و شهرزاد با یکدیگر دارند، اما برخی این دو را با هم مقایسه می کنند.

دو سریال محبوب شبکه نمایش خانگی البته در برخی موارد شباهت هایی نیز به هم دارند که قابل بررسی است.

اگرچه چند سالی است شبکه نمایش خانگی با پخش سریال های متنوع، مخاطبان و بینندگان خود را پیدا کرده اما از پارسال با پخش سریال شهرزاد ، جای خود را بیش از گذشته در میان خانواده ها باز کرده است.

اینک با پخش فصل دوم شهرزاد که با ادامه انتشار سریال عاشقانه هم زمان شده، فضایی رقابتی هم بین این دو مجموعه شکل گرفته است.

با گشت و گذاری کوتاه در صفحات مجازی به خصوص اینستاگرام به آسانی می شود فهمید با وجود برخی شباهت های کلی و جزیی میان این دو سریال، هر کدام از آنها مخاطبان و طرفداران خود را دارند و برخی هم علاقه مند به تماشای هر دو این مجموعه ها هستند.

قصه هر دو سریال بر پایه عشق است اما پر واضح است که مخاطب حرفه ای با دیدن حتی چند قسمت از هر کدام از این مجموعه ها، به جنس متفاوت این دو کار پی می برد.

در گزارشی که پیش رویتان قرار دارد، به بررسی ویژگی های هر دو سریال پرداخته و برخی وجوه مشترک میان عاشقانه و شهرزاد را بررسی کرده ایم.

بستر زمانی داستان/ قصه ای عشقی از جنس دیروز و امروز سریال های شهرزاد و عاشقانه هر دو بر محور قصه ای عاشقانه بنا شده و روایت می شوند.

اما در جزییات تفاوت های اساسی با هم دارند.

شهرزاد ، عشق را در بستر یک دوره و رخداد تاریخی روایت می کند و رنگ و بوی سیاسی دارد، اما عاشقانه یک قصه امروزی و معاصر است که عشق را در بستر خانواده و زمینه اجتماعی آن روایت می کند.

برخلاف شهرزاد که قصه اش در سال های گذشته روایت می شود، قصه عاشقانه در فضای لاکچری و مدرن جامعه امروز پیش می رود.

البته که چشم نوازی های بصری در فصل اول شهرزاد و زمانی که قصه در خانه بزرگ آقا و دخترش شیرین می گذشت نیز نمایان می شد.

اما بستر زمانی متفاوت این دو سریال باعث شده تا تفاوت های زیادی در وجوه مختلف آن از لحاظ دراماتیک دیده شود.

به دلیل همین تفاوت مقطع زمانی که قصه در آن روایت می شود است که شهرزاد و آدم های قصه اش بیشتر در جهت وصال و یکانگی حرکت می کنند و عاشقانه در جهت انفصال و جدایی.

در واقع مقایسه این دو سریال از حیث مضمونی و تاریخی، نه ساختار اجرایی و کارگردانی نشان می دهد روابط عاشقانه در طول تاریخ معاصر در جامعه ما از هویت، اصالت و صلابت خود دور شده و به نوعی خشم و نفرت و رقابت های فردی بر آن سلطه یافته است.

قصه/ عاشقانه ای مشترک اما متفاوت نمادهای یک داستان رمانتیک یا عاشقانه شاید در فصل اول شهرزاد بیشتر به چشم می خورد، لحظات دلدادگی و شاعرانه ای که شهرزاد و فرهاد با هم داشتند ما را بیشتر به یک سریال با داستان عاشقانه نزدیک می کرد.

اما در عاشقانه بیش از اینکه شاهد عشق باشیم می توانیم به تماشای آسیب شناسی عشق در جامعه امروز بنشینیم.

نکته جالبتر اینکه در سریال منوچهر هادی بر خلاف عنوان اثر کمتر تصویری از روابط خالص عاشقانه می بینیم که این نکته نیز احتمالا به هدفی که سازندگان در پس انتخاب این اسم برای سریالشان داشتند برمی گردد.

اما واقعیت این است که مقایسه تجربه و روابط عاشقانه این دو سریال نشان دهد که در جامعه معاصر ما نسبت به 40- 50 سال پیش چه بر سر عشق آمده و حتی احساس و عواطف آدم ها دچار چه آسیب های شده است.

عشقی که ما در شهرزاد بین فرهاد و شهرزاد می بینم در روابط عاطفی هیچکدام از زوج ها در عاشقانه تجلی ندارد و ین نشان می دهد هادی به خوبی توانسته کمرنگ شدن صداقت و خلوص و حتی احساسات عاشقانه آدمها در دوران جدید را در سریالش به تصویر بکشد.

ویژگی مشترک دیگری که شاید بتوان میان این دو سریال پیدا کرد بعد سیاسی است که البته در شهرزاد به شکلی کاملا حساب شده و حتی از پیش تعیین شده به آن پرداخته شده و حتی یکی از محورهای اصلی قصه است.

در عاشقانه هم وقتی داستان به سمت گیسو و روابط اش با پدرش حاج یونس می رود یا پای برادر دیگر او به می آید می توان حرف هایی که رنگ و بویی سیاسی دارند را شنید.

شهرزاد و فرهاد به عنوان یک زوج عاشق دارای آرمان های سیاسی و اجتماعی هستند اما زوج های عاشقانه حتی گاهی فاقد آرمان فردی به نظر می رسند.

سابقه کارگردانان/ نام هایی موفق در جذب مخاطب حسن فتحی را می توان از کارگردان های قدیمی تلویزیون دانست که در سال های اخیر با ساخت سریال هایش نشان داده علاقه ای خاص به فرهنگ معاصر دارد و در این زمینه موفق نیز بوده است.

علاقه به تاریخ نیز در بیشتر سریال هایی که فتحی آنها را کارگردانی کرده به چشم می خورد و شهرزاد هم از این ویژگی مستثنی نیست چرا که قصه اش در مقطع زمانی حال نمی گذرد.

فتحی با ساخت چندین سریال پرمخاطب در تلویزیون از جمله پهلوانان نمی میرند ، شب دهم ، میوه ممنوعه ، مدار صفر درجه و .

ثابت کرده که با سلیقه مخاطب در هر دوره زمانی به خوبی آشنایی دارد.

ساخت مجموعه شهرزاد در شبکه نمایش خانگی نیز امکان پیش رفتن با ذائقه مخاطب امروزی را برای این کارگردان و گروهش بیشتر از قبل فراهم کرد و او نیز با انتخاب بازیگران توانا و محبوب مردم و همچنین روایت و ساختار متفاوت با توجه با مدیومی که در آن کار می کند سریالی پرطرفدار برای شبکه نمایش خانگی تولید کرد.

منوچهر هادی بیش از اینکه در تلویزیون فعال باشد در سینما فیلم ساخته است.

البته کارگردانی 4 سریال تلویزیونی نیز به نام او ثبت شده است.

نام هادی در سینما با ساخت فیلم من سالوادور نیستم با بازی رضا عطاران و یکتا ناصر بیش از گذشته بر سر زبان ها افتاد چرا که این فیلم به فروش بسیار بالایی در زمان اکرانش دست پیدا کرد و در میان فیلم های پرفروش تاریخ سینمای ایران قرار گرفت.

او حدود یک سال بعد از ساخت من سالوادور نیستم و پس از آن کارگر ساده نیازمندیم شبکه نمایش خانگی را برای ساخت اثر بعدی اش انتخاب کرد و سراغ بازیگران چهره ای رفت تا بتواند قصه گیرایش را با حضور آنها مقابل دوربین ببرد.

هادی با ساخت من سالوادور نیستم و استفاده از رضا عطاران نشان داد با مولفه هایی که مخاطب آنها را دوست دارد و با آنها ارتباط برقرار می کند آشناست و حالا هم با ساخت عاشقانه همان مسیر را در جذب بیشتر مخاطب پیش گرفته است.

بازیگران/ وقتی ستاره ها در شبکه نمایش خانگی به صف می شوند شهرزاد از حضور بازیگران خوبی بهره برده است، حضور شهاب حسینی به عنوان یک سوپراستار در این سریال برای مخاطب جذابیتی ویژه دارد، علی الخصوص اینکه نقش قباد با ویژگی های شخصیتی اش نیز باعث شده تا محبوبیت این بازیگر در نزد بیننده دو چندان شود.

ترانه علیدوستی، مصطفی زمانی و پریناز ایزدیار که چهار بازیگر اصلی جوان قصه هستند نیز در میان مخاطب از محبوبیت زیادی برخوردارند.

ایزدیار بعد از بازی در این سریال و البته نه به واسطه آن بیش از پیش دیده شد.

او برای بازی در ابد و یک روز موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر از جشنواره فیلم فجر شد.

ترانه علیدوستی هم که اساسا بازیگر گزیده کاری در سینماست، با فروشنده خوش درخشید و همزمانی همه اینها با پخش شهرزاد خاطره خوش تری را از حضور این بازیگران در این سریال به جای گذاشت.

در کنار حضور این بازیگران جوان، دیدن دوباره علی نصیریان پس از چند سال در یک سریال برای بیننده های یک سریال شبکه نمایش خانگی برگ برنده دیگری بود که حسن فتحی آن را رو کرد.

درخشش فوق العاده نصیریان در نقش بزرگ آقا در سریال شهرزاد بار دیگر هوشمندی فتحی را در انتخاب و چینش درست بازیگران را به ما یادآوری کرد.

فتحی از ابوالفضل پورعرب هم چند سالی است به دلیل بیماری اش کم کار شده برای بازی در این سریال دعوت کرد تا بیننده ها سوپراستار سال های نه چنوان دور سینما را دوباره در قاب تصویر ببینند.

سایر بازیگران این سریال از جمله گلاره عباسی، با نقشی که می توان حدس زد در فصل دوم کلیدی تر شده است، هومن برق نورد، امیرحسین رستمی، پرویز فلاحی پور، محمود پاک نیت، مهدی سلطانی، سهیلا رضوی، نسیم ادبی و حالا در فصل دوم رویا نونهالی نیز همه به درستی در جای خود قرار گرفته اند.

عاشقانه هم مجموعه ای پربازیگر به شمار می آید که انصافا هم چهره های صاحب نامی را برای حضور در این سریال گرد هم جمع کرده است.

هادی برای بیشتر نقش های اصلی سریالش به دنبال بازیگران شناخته شده ای رفته که پیش از این در تلویزیون هم دیده شدند، حسین یاری، مسعود رایگان، پانته آ بهرام، ساره بیات، هومن سیدی، بهاره کیان افشار و & علاوه بر تجربیات سینمایی شان در تلویزیون هم بازی کرده اند و مخاطب به واسطه همین حضور آنها در سیما ممکن است سابقه ذهنی پررنگ تری از آنها داشته باشد.

محمدرضا گلزار نیز به عنوان سوپراستار سینما در این سریال بازی قابل قبول تری از خودش به نمایش گذاشته و پا به پای سایر بازیگران تلاش کرده تا یک دستی بازی اش حفظ شود.

حضور او که هنوز هم می توان امید داشت خیلی ها بخاطر بازی اش در یک فیلم به سینماها می آید در یک سریال شبکه نمایش خانگی ویژگی مثبتی برای عاشقانه به شمار می آید.

در کنار او حضور مهناز افشار هم به عنوان بازیگری که بیشتر بر پرده سینما ظاهر شده برای طرفدارانش نکته ای جالب توجه به شمار می آید.

گرچه که ویژگی های شخصیتی سرد و بی روح گیسو را برخی از مخاطبان هنوز هم چندان هضم نکرده اند.

اما هوشمندی هادی در این بحث در انتخاب بازیگر نقش پیمان با بازی هومن سیدی نمایان شد، این شخصیت از همان ابتدا به دل مخاطب نشست و بسیاری از صفحات مجازی پر شد از دیالوگ ها و تکیه کلام های این شخصیت که طرفداران زیادی در عاشقانه برای خودش دست و پا کرده است.

موسیقی و تیتراژ/ وقتی چاوشی و فرزین غوغا می کنند شاید تا چند شال پیش تیتراژ فیلم یا یک سریال به اندازه حالا مهم نبود اما موسیقی و تیتراژ خوب چند سریال تلویزیونی اهمیت این ماجرا را به شدت بالا برد تا جاییکه حالا دیگر بسیاری از خواننده ها برای بیشتر دیده شدن هم که شده برای تیتراژ خواندن سر و دست می شکنند و البته که برخی شان هم معتقدند تیتراژخوانی در تلویزیون مافیا دارد.

با این اوصاف بیراه نبوده که کارگردان و تهیه کننده گان دو سریال محبوب نمایش خانگی از حداکثر توانشان برای جذب خواننده های خوش صدا و پرطرفدار برای سریال هایشان استفاده کنند.

تلاش شهرزاد ی ها به تیراژخوانی محسن چاوشی برای این سریال منجر شد که طرفداران این خواننده پاپ را بیش از پیش مشتاق هنر هنرمند محبوب شان کرد.

علاوه بر تیتراژ کلیپ های تصویری که چاوشی برای شهرزاد خواند هم بسیار مورد توجه قرار گرفت و در فضای مجازی نیز سر و صدا کرد تا بار دیگر ثابت شود موسیقی هنری فراموش نشدنی در هر جای این دنیاست.

اما فرزاد فرزین برای اهالی هنر به عنوان خواننده ای با قدرت صدای بالا شناخته می شود که البته تجربه بازیگری هم دارد.

شاید هم همین موضوع دلیل انتخاب او برای خوانندن تیتراژ دلنشین عاشقانه بود که خیلی ها آن را از قطعاتی که فرزین تا به حال خوانده بیشتر دوست دارند.

فرزین علاوه بر خوانندن تیتراژ و چند قطعه دیگر که به عنوان کلیپ تصویری در لا به لای عاشقانه مورد استفاده قرار می گیرد در این سریال بازی کرده و جالب اینکه بازی اش از تمام تجربیاتی که تا به حال در سینما داشته هم پخته تر و سنجیده تر شده و به همین دلیل هم مورد توجه قرار گرفته است.

با این حال حضور فرزین در عاشقانه چه در مقام بازیگر و چه خواننده تیتراژ حضوری موفق به شمار می آید و این را از واکنش مخاطبان نیز به راحتی می توان فهمید.

گریم/ اشرافی هایی که لاکچری شدند یکی از نکات جالب توجه در هر دو سریال مورد بحث ما چهره پردازی و طراحی لباس است که نقش پررنگی در هر دو سریال نیز دارد.

با این تفاوت که در هر دوی این سریال ها متناسب با دوره و مقطع زمانی داستان به این دو مورد توجه شده است.

در شهرزاد ما با خانواده هایی نسبتا مرفه رو به رو هستیم که ماشین سوار می شوند، دختر و پسرشان به دانشگاه می رود، پدر یکی شان فرش فروشی دارد و حتی اگر همه اینها را از صدقه سر بزرگ آفا هم بدانیم باز باید خانواده شهرزاد و فرهاد را جزو قشر مرفه و یا حتی اشرافی آن دوره قرار بدهیم که شیکی و آراستگی در ظاهرشان نمایان است.

در واقع خاستگاه طبقاتی آنها باعث دشه تا آنها در ظاهر هم با برخی دیگر از افراد جامعه آن دوران فرق داشته باشند.

خاستگاه طبقاتی آدم های قصه عاشقانه هم ما را با فضایی لاکچری و کاملا شیک رو به رو می کند که همان شباهت ها به طبقه اشرافی دوره زمانی شهرزاد را دارد.

در عین حال تفاوت های دوران تاریخی این دو سریال اشرافی گری را به لاکچری بودن بدل کرده و به همین خاطرم هست که آدم های قصه عاشقانه نیز همه خوش پوش، مرتب، کراوات زده، آرایش کرده و منظم اند.

ویژگی های بصری/ چشم نوازی از بستر تاریخ تا به امروز عاشقانه و شهرزاد را می توان از حیث زیبایی نشناسی و جذابیت بصری در یک رده قرار دارد با این تفاوت که یکی نبودن مقطع زمانی قصه هر دو سریال را در این مورد نیز لحاظ کنیم و برخی تفاوت ها را هم بر این مبنا بدانیم.

در شهرزاد نورپردازی ها و قاب بندی ها واجد نوعی زیبایی شناسی بصری تاریخی است که همین ویژگی ها در عاشقانه نیز به شکلی امروزی و نه صرفا به دلیل دارا بودن ویژگی های هنری نمود پیدا کرده است.

مخاطب در عاشقانه هم با لوکیشین های مدرن، شیک و امروزی مواجه می شود که چه بسا برای سلیقه مدرن امروز چشم نوازی و جذابیت بیشتری هم دارد.

منبع : خبرآنلاین
کلید واژه ها: عاشقانه - سریال - شبکه نمایش خانگی - تفاوت - نمایش خانگی - شبکه نمایش - سریال عاشقانه - هایی - امروز - نمایش - مخاطب - خانواده - شبکه - تاریخی - متفاوت - محبوب - اینستاگرام - دراماتیک - طرفداران - اجتماعی - ساختار - امروزی - فضایی - مجازی - سیاسی - جامعه - بزرگ - حرفه - خانه - نشان

آخرین اخبار سرویس:
نمایش چنار لاله از خوزستان به جشنواره سراسری رضوی راه یافت

دانلود فیلم سینمایی Descendants 2

قزوین پیشتاز پرداخت تسهیلات بهین یاب کشور + فیلم

گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روستای دیال آباد + فیلم

بازیگر پیشکسوت سینما مهمان امشب دورهمی +عکس

ارسال 1861 اثر به جشنواره منطقه ای شبدیز

محبوبیت باور نکردنی یک بازیگر+عکس

عکس دیده نشده از اشباح سریال مختارنامه

دانلود فیلم پیمان The Promise 2016

قصه موزیکال «غم نومه فریدون» رونمایی شد

قصه موزیکال «غم نومه فریدون» رونمایی شد

شکایت خواننده مشهور از تتلو!

مهران مدیری چه رکوردهایی را شکست؟

عروسک مدافع حرم

بازیگر فیلم تنها در خانه درگذشت

مهران مدیری چه رکوردهایی را شکست؟

فرشید اسماعیلی با استقلال تمدید کرد

سیده فاطمه ذوالقدر: باید جلوی تبعیض های جنسیتی در توزیع بودجه ورزشی کشور گرفته شود

اجرای پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در 77 کشور جهان

روزیاتو: 12 واقعیت عجیب و وحشتناکی که در مورد قاتلین زنجیره ای نمی دانید

زندگی جدید آقای بازیگر/ عکس

10 سریال تلویزیونی برتری که پخش آن ها از سال 2017 آغاز شده است

سهیل صحرانورد نشست خبری آلبوم «غمنومه فریدون»

«محکومین» با 70 بازیگر اصلی کارشان را آغاز خواهند کرد

فیلمی فراتر از سقف سینمای ایران

نقد و بررسی رمان بیرون از گذشته، میان ایوان

رونق سالن های نمایش با ستاره ها

آثار دفاع مقدس قربانی سلیقه برخی افراد سودجو شده است

میان فصل تابستانی ماهنامه داستان همشهری منتشر شد

رکوردی که فیلم مدیری شکست

انجمن حقوق شهروندی درخرم آباد

راه یابی دانش آموز کرمانشاهی به مرحله کشوری جشنواره جابر بن حیان

کیک تولد 75 سالگی پرویز پورحسینی + عکس

مهمان برنامه امشب دورهمی مشخص شد

در رثای حبیب سینمای ایران

چند خبر کوتاه از استان + فیلم

اتفاقهای خوب در موسیقی و تئاتر تکرار نمی شوند

باید ورزش را از مدارس ابتدایی در دانش آموزان نهادینه کنیم

تصویری دیده نشده از اشباح سریال «مختارنامه»

نفت در ادبیات درام ایران جایگاهی نداشته است/«نیلوفر ونفت» اثری با موضوع زنانه است

مزرعه پدری میراث مشترک ملاقلی پور و حبیب الله کاسه ساز

«غمنومه فریدون» به روز شده ی «شهر قصه» است/ بازگشت به ادبیات کوچه

رسول و حبیب مزرعه پدری!

حسین علیزاده در نشست رونمایی البوم جدیدش: مردم می توانند با غمنومه فریدون دستگاه های موسیقی ایرانی را یاد بگیرند/ صابر ابر را فریدون صدا می کردم!

فعالیت کانون های اداره فرهنگ و ارشاد کامیاران بعد از سال ها وقفه آغاز شد

آموزش تکنیک شبیه سازی عکس به صحنه هایی از یک فیلم

علیزاده : اتفاقهای خوب در موسیقی و تئاتر تکرار نمی شوند

نفت در ادبیات درام ایران جایگاهی نداشته است/«نیلوفر ونفت» اثری با موضوع زنانه است

فعالیت کانون های اداره فرهنگ و ارشاد کامیاران بعد از سال ها وقفه آغاز شد

رونمایی از آنونس رسمی فیلم سینمایی «گذرموقت»

صحنه هایی که نام کاسه ساز را جاودانه کردند

ستارگان سینما در فیلم گذر موقت

بازیگران زن مشهور را بدون آرایش ببینید+عکس

کارگردان «عاشقانه» سریال می سازد

عکسی متفاوت با متنی زیبا از بازیگر معروف

کارشناسان برتر انتشارات روابط عمومی معرفی شدند

مهدی فقیه: نان سینما مشکوک شده است

مرمت و بازسازی خانه تاریخی حسینی در شهرستان میبد

سکانس های برتر فیلم سینمایی مکس

کارگردان «عاشقانه» برای تلویزیون سریال می سازد

سریال «هاتف» ساخته می شود

2500 جلد کتاب به باشگاه های کتاب خوانی دشتی بوشهر اهدا شد

یک اتفاق باور نکردنی در اتاق عمل

بسکتبال ایران به فینال تورنمنت اطلس نرسید

عکاسی وفیلمبرداری / نیشابور

آشتی کنان کادرپزشکی با منصوریان

ایوانکوویچ هم رده بوناچیچ و کرانچار

پایان تیم پرستاره - ستاره ساز تهران

«ساعت 5 عصر» رکورددار شد

در دورهمی امشب چه خبر است؟ +عکس

تلاش طارمی برای اروپایی کردن جشن قهرمانی

موافقت مشروط مالک چلسی با جدایی ماتیچ

مشکل جباری برای عقد قرارداد حل شد

کمدی مصیبت های خلافکار قلابی

اکران مستند «بزم رزم» در سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران

بازگشت کارگردان «عاشقانه» به تلویزیون

رمز عبور از دشواری ها- پرویز کرمی*

یک اتفاق باور نکردنی در اتاق عمل

اولین قهرمانی بعد از 90 دقیقه با پرسپولیس

پخش سریال لژیونر از سیما 5

فرار با پوشش زنانه؛ بازماندگان داعش در موصل چه می کنند؟ (+فیلم)

حلالت باشد، حق مردم دیگر بر گردنت نیست ! + فیلم

خانه نمایش میزبان دو نمایش

مصیبت های دشوار خلافکار قلابی

مسابقات مهارت های فردی و نمایشی فارس+ فیلم

آقای بازیگر ازدواج کرد / عکس

فیلم هایی که به ونیز 2017 می روند

درخشش نوجوانان جهرم در جشنواره بین المللی امام رضا (ع)

32 هزار نفر عضو کتابخانه های چهارمحال و بختیاری + فیلم

برگزیدگان دوازدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی

پرویز پورحسینی میهمان دورهمی

راهیابی 80 اثر به بخش نمایشگاهی جشنواره سراسری عکس رضوی در تبریز

فرماندار تبریز: تشکیل انجمن ادبی پروین اعتصامی گامی برای شکوفایی استعدادهای بانوان است

غافلگیر شدن شقایق فراهانی در تولد 45 سالگی اش! تصویر/دوربین مخفی در لوستر خانه راز ارتباط سیاه زنم را لو داد و ... + عکس ( برگزیده )

قدردانی از کارگردان فیلم «ویلایی ها» در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی

فیلم/ گل چهارم آث میلان مقابل بایرن مونیخ

فیلم/ گل سوم آث میلان مقابل بایرن مونیخ

فیلم/ گل دوم آث میلان مقابل بایرن مونیخ

فیلم/ گل اول آث میلان مقابل بایرن مونیخ

مرمت پل تاریخی آق قلا تا پایان امسال + فیلم

بخشش قاتل محیط بان در اسکو + فیلم

نشست نقد و بررسی کتاب تظاهرات حرف های اضافه در خبرگزاری تسنیم

اجرای عکاسان و خبرنگاران نمایش ادوارد و ننه در تئاتر شهر

مهران مدیری چه رکوردهایی را شکست؟

فراخوان بیست ونهمین جشنواره تئاتر مازندران منتشر شد

راهیابی 80 اثر به بخش نمایشگاهی جشنواره سراسری عکس رضوی در تبریز

بازگشت کارگردان «عاشقانه» به تلویزیون

افتتاحیه ای با آخرین فیلم کیارستمی در آرژانتین

آغاز برداشت عسل در رامیان + فیلم

یادگاران در 100 روایت خواندنی شد

میهمان امشب دورهمی مشخص شد

پرویز پورحسینی امشب میهمان دورهمی است.

به کوشش محمدجواد آسمان هفت شاعر از فردا وارد بازار کتاب شد

جمشید مشایخی در خبرگزاری میزان حضور یافت+عکس

جمشید مشایخی در خبرگزاری میزان حضور یافت+عکس

کوین اسپیسی در نقش نویسنده معروف

فیلم مهران مدیری رکورددار شد

سریال «محکومین» سه شنبه کلید می خورد/ لیلا زارع در نقش مددکار اجتماعی/ حضور 70 بازیگر اصلی و 100 بازیگر فرعی

هفته فیلم ارمنستان در سه شهر برگزار می‎شود

ستاره های پر طرفدار این روزهای تلویزیون ترکیه +تصاویر

سفر به زیباترین دره ایران

روزیاتو: 6 نکته جالبی که ممکن است در اولین قسمت از فصل جدید سریال «بازی تاج و تخت» ندیده باشید

پرویز پورحسینی امشب میهمان دورهمی است.

نشست نقد و بررسی کتاب «تظاهرات حرف های اضافه» در خبرگزاری تسنیم

«شب های جز» در نیاوران برگزار می شود

حسن معجونی و آخرین روزهای اجرای دو نمایش

رونمایی از 4 آلبوم موسیقی سنتی سیستان و بلوچستان/ پیگیر بیمه از کار افتادگی هنرمندان بالای 60 سال هستیم

عکس دیده نشده از اشباح سریال مختارنامه

افخمی: کنترل سینمای ایران دست مافیای ده نفره

چهره متفاوت صداپیشه جناب خان و بازیگر «قهوه تلخ» 10 سال پیش/ عکس

تولید نمایش شاه اسماعیل در اردبیل

ساعت 5 عصر همه رکوردهای سینمای ایران را شکست

معرفی فیلم های کوتاه جشنواره ی فیلم شهر

چه فیلم هایی به ونیز 2017 می روند؟

نماینده نقالی ایران در «شیرهای خان باباسلطنه»

گردشگری در اصفهان 4 برابر رشد پیدا می کند

تولید نمایش شاه اسماعیل در اردبیل

آغاز توزیع بهترین مستند جشنواره حقیقت در فضای مجازی

مخالفت مارک رایلنس با کمپین های اسکاری | خودم را نمی فروشم

امیر دژاکام در نشست نیلوفر و نفت: دغدغه اصلی نمایش هایم، حضور تماشاگر است/نمایش با کمتر از 1 میلیون دکوربندی شد/از فمینیسم سردرنمی آورم!

4 بنای تاریخی شهر اردبیل مرمت می شود

دکترمحمد احسانی دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم شد

کارگاه و مسابقه کتاب تصویری سپیدار فراخوان داد

استان گلستان، میزان «جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری»

کتاب «نقش و نگارهای ایران» به چاپ یازدهم رسید

«سایه های رنگی» ؛ سروده های نرگس قیاسی منتشر شد

از سامان جلیلی تا گروه اشاره/ کنسرت هایی که در هفته جاری برگزار می شوند

قطعه ای ازبهشت درجنوب شهر

"زندگی شاید همین حالا" در تئاتر شهر مشهد روی صحنه می رود

چرا سینمای ایران باید آثار سیاسی بسازد؟

دو هزار اثر به جشنواره شعر عربی رضوی ارسال شد

مهران مدیری چگونه رکوردهای سینما را جابجا می کند؟

پای نفت هم به جریان تئاتری کشور بازشد/زنان هم حق ابراز عشق دارند

تئاتر برای زندگی است نه برای نان !

بخشی از داستان ایرانی را خود داستان نویسان به قهقرا برده اند

نقد رمان «بیرون از گذشته، میان ایوان»

برنامه های غرفه ایران در نمایشگاه پکن تشریح شد

چه فیلم هایی به ونیز 2017 می روند؟

اولین آنونس فیلم گذرموقت رونمایی شد+فیلم

نخستین جشنواره فرهنگی هنری نگارستان کتاب برگزار می شود

فیلمنامه خوانی فانتزی قصه پری دریایی با حضور بهنوش بختیاری

نقد رمان «بیرون از گذشته، میان ایوان»

همه رکوردهایی که فیلم مهران مدیری در روز اول اکران شکست

تصاویر جالب افراد مشهور بدون آرایش

خانه نمایش از دوم مردادماه با دو نمایش تازه پذیرای تماشاگران می شود

زرین دست:علاقه ای به کار کردن ندارم مگر آنکه مفید باشم

تئاتر برای زندگی است نه برای نان !

راهیابی 6 اثر عکاس تنگستانی به جشنواره قرقیزستان

«در میان خاکستر» در مراحل پایانی است

ورود «جاستین بیبر» به چین ممنوع شد!

رکوردهایی که اولین فیلم سینمایی مهران مدیری شکست

«سایه های رنگی» منتشر شد

فیلم مهران مدیری رکوردهای سینمای ایران را شکست

فیلم «هیس پسرها گریه نمی کنند» در چه مرحله ای است؟

«فریدون آزما» فردا در خانه ابدی خود آرام می گیرد

مهران مدیری چه رکوردهایی را شکست؟

اجرای نمایش گل کیدی در میناب

انتصاب دبیر جشنواره تلویزیونی جام جم

کارگردان «عاشقانه» برای تلویزیون سریال می سازد

آلبوم تصویری «آبی» کاری از گروه «کاغذ رنگی» برنده جشنواره موسیقی گرجستان منتشر شد

رکوردشکنی فیلم جدید مهران مدیری

تلویزیون OLED ال جی بهترین تلویزیون جهان شناخته شد

عکس خندان «امیر جعفری» و پسرش

آقای بازیگر ازدواج کرد+عکس

راهیابی آثار عکاس تنگستانی به جشنواره بین المللی ویکتورپولینسکی قرقیزستان

برگزاری مسابقه عکس و فیلم حرم امامزادگان احمد و جعفر(ع) شهر بهمن

شب گذشته در تماشاخانه مهر حوزه هنری

جشنواره بامدادی فیلم های سینمایی شبکه یک سیما

نمایشگاه «عشق و شیشه»، امتداد نمایش عشق در موزه آبگینه و سفالینه های ایران است

روز خشم چگونه متولد شد؟ (+فیلم)

تصویری دیده نشده از اشباح سریال «مختارنامه»

عکس دسته جمعی مهران مدیری با تماشاگران در سینما

آقای بازیگر ازدواج کرد / عکس

امیریل ارجمند و یاسمینا باهر /عکس

آقای بازیگر ازدواج کرد / عکس

عکس دسته جمعی مهران مدیری با تماشاگران در سینما

تصویری دیده نشده از اشباح سریال «مختارنامه»

اجرای 500 برنامه محوری فرهنگی همزمان با دهه کرامت در خراسان شمالی

مهران مدیری چه رکوردهایی را شکست؟

حسین کیانی با نمایشی جدید به صحنه می آید

«شهرزاد» یا «عاشقانه»، کدام موفق تر بودند؟

«شهرزاد» یا «عاشقانه»، کدام موفق تر بودند؟