مطالب مرتبط:
«شهرزاد» یا «عاشقانه»، کدام موفق تر بودند؟
شهرزاد و عاشقانه کدامیک جذاب ترن؟
عاشقانه یا شهرزاد؛ کدامیک برنده خواهند شد؟
«شهرزاد» یا «عاشقانه»؟
ماجرای «شهرزاد 2» و حاشیه هایش
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 14:222017-07-17فرهنگي

«شهرزاد» یا «عاشقانه»، کدام موفق تر بودند؟


بامداد   با وجود تفاوت هایی که دو سریال «عاشقانه» و «شهرزاد» با یکدیگر دارند، اما برخی این دو را با هم مقایسه می کنند.

دو سریال محبوب شبکه نمایش خانگی البته در برخی موارد شباهت هایی نیز به هم دارند که قابل بررسی است.

- بامداد   با وجود تفاوت هایی که دو سریال عاشقانه و شهرزاد با یکدیگر دارند، اما برخی این دو را با هم مقایسه می کنند.

دو سریال محبوب شبکه نمایش خانگی البته در برخی موارد شباهت هایی نیز به هم دارند که قابل بررسی است.

اگرچه چند سالی است شبکه نمایش خانگی با پخش سریال های متنوع، مخاطبان و بینندگان خود را پیدا کرده اما از پارسال با پخش سریال شهرزاد ، جای خود را بیش از گذشته در میان خانواده ها باز کرده است.

اینک با پخش فصل دوم شهرزاد که با ادامه انتشار سریال عاشقانه هم زمان شده، فضایی رقابتی هم بین این دو مجموعه شکل گرفته است.

با گشت و گذاری کوتاه در صفحات مجازی به خصوص اینستاگرام به آسانی می شود فهمید با وجود برخی شباهت های کلی و جزیی میان این دو سریال، هر کدام از آنها مخاطبان و طرفداران خود را دارند و برخی هم علاقه مند به تماشای هر دو این مجموعه ها هستند.

قصه هر دو سریال بر پایه عشق است اما پر واضح است که مخاطب حرفه ای با دیدن حتی چند قسمت از هر کدام از این مجموعه ها، به جنس متفاوت این دو کار پی می برد.

در گزارشی که پیش رویتان قرار دارد، به بررسی ویژگی های هر دو سریال پرداخته و برخی وجوه مشترک میان عاشقانه و شهرزاد را بررسی کرده ایم.

بستر زمانی داستان/ قصه ای عشقی از جنس دیروز و امروز سریال های شهرزاد و عاشقانه هر دو بر محور قصه ای عاشقانه بنا شده و روایت می شوند.

اما در جزییات تفاوت های اساسی با هم دارند.

شهرزاد ، عشق را در بستر یک دوره و رخداد تاریخی روایت می کند و رنگ و بوی سیاسی دارد، اما عاشقانه یک قصه امروزی و معاصر است که عشق را در بستر خانواده و زمینه اجتماعی آن روایت می کند.

برخلاف شهرزاد که قصه اش در سال های گذشته روایت می شود، قصه عاشقانه در فضای لاکچری و مدرن جامعه امروز پیش می رود.

البته که چشم نوازی های بصری در فصل اول شهرزاد و زمانی که قصه در خانه بزرگ آقا و دخترش شیرین می گذشت نیز نمایان می شد.

اما بستر زمانی متفاوت این دو سریال باعث شده تا تفاوت های زیادی در وجوه مختلف آن از لحاظ دراماتیک دیده شود.

به دلیل همین تفاوت مقطع زمانی که قصه در آن روایت می شود است که شهرزاد و آدم های قصه اش بیشتر در جهت وصال و یکانگی حرکت می کنند و عاشقانه در جهت انفصال و جدایی.

در واقع مقایسه این دو سریال از حیث مضمونی و تاریخی، نه ساختار اجرایی و کارگردانی نشان می دهد روابط عاشقانه در طول تاریخ معاصر در جامعه ما از هویت، اصالت و صلابت خود دور شده و به نوعی خشم و نفرت و رقابت های فردی بر آن سلطه یافته است.

قصه/ عاشقانه ای مشترک اما متفاوت نمادهای یک داستان رمانتیک یا عاشقانه شاید در فصل اول شهرزاد بیشتر به چشم می خورد، لحظات دلدادگی و شاعرانه ای که شهرزاد و فرهاد با هم داشتند ما را بیشتر به یک سریال با داستان عاشقانه نزدیک می کرد.

اما در عاشقانه بیش از اینکه شاهد عشق باشیم می توانیم به تماشای آسیب شناسی عشق در جامعه امروز بنشینیم.

نکته جالبتر اینکه در سریال منوچهر هادی بر خلاف عنوان اثر کمتر تصویری از روابط خالص عاشقانه می بینیم که این نکته نیز احتمالا به هدفی که سازندگان در پس انتخاب این اسم برای سریالشان داشتند برمی گردد.

اما واقعیت این است که مقایسه تجربه و روابط عاشقانه این دو سریال نشان دهد که در جامعه معاصر ما نسبت به 40- 50 سال پیش چه بر سر عشق آمده و حتی احساس و عواطف آدم ها دچار چه آسیب های شده است.

عشقی که ما در شهرزاد بین فرهاد و شهرزاد می بینم در روابط عاطفی هیچکدام از زوج ها در عاشقانه تجلی ندارد و ین نشان می دهد هادی به خوبی توانسته کمرنگ شدن صداقت و خلوص و حتی احساسات عاشقانه آدمها در دوران جدید را در سریالش به تصویر بکشد.

ویژگی مشترک دیگری که شاید بتوان میان این دو سریال پیدا کرد بعد سیاسی است که البته در شهرزاد به شکلی کاملا حساب شده و حتی از پیش تعیین شده به آن پرداخته شده و حتی یکی از محورهای اصلی قصه است.

در عاشقانه هم وقتی داستان به سمت گیسو و روابط اش با پدرش حاج یونس می رود یا پای برادر دیگر او به می آید می توان حرف هایی که رنگ و بویی سیاسی دارند را شنید.

شهرزاد و فرهاد به عنوان یک زوج عاشق دارای آرمان های سیاسی و اجتماعی هستند اما زوج های عاشقانه حتی گاهی فاقد آرمان فردی به نظر می رسند.

سابقه کارگردانان/ نام هایی موفق در جذب مخاطب حسن فتحی را می توان از کارگردان های قدیمی تلویزیون دانست که در سال های اخیر با ساخت سریال هایش نشان داده علاقه ای خاص به فرهنگ معاصر دارد و در این زمینه موفق نیز بوده است.

علاقه به تاریخ نیز در بیشتر سریال هایی که فتحی آنها را کارگردانی کرده به چشم می خورد و شهرزاد هم از این ویژگی مستثنی نیست چرا که قصه اش در مقطع زمانی حال نمی گذرد.

فتحی با ساخت چندین سریال پرمخاطب در تلویزیون از جمله پهلوانان نمی میرند ، شب دهم ، میوه ممنوعه ، مدار صفر درجه و .

ثابت کرده که با سلیقه مخاطب در هر دوره زمانی به خوبی آشنایی دارد.

ساخت مجموعه شهرزاد در شبکه نمایش خانگی نیز امکان پیش رفتن با ذائقه مخاطب امروزی را برای این کارگردان و گروهش بیشتر از قبل فراهم کرد و او نیز با انتخاب بازیگران توانا و محبوب مردم و همچنین روایت و ساختار متفاوت با توجه با مدیومی که در آن کار می کند سریالی پرطرفدار برای شبکه نمایش خانگی تولید کرد.

منوچهر هادی بیش از اینکه در تلویزیون فعال باشد در سینما فیلم ساخته است.

البته کارگردانی 4 سریال تلویزیونی نیز به نام او ثبت شده است.

نام هادی در سینما با ساخت فیلم من سالوادور نیستم با بازی رضا عطاران و یکتا ناصر بیش از گذشته بر سر زبان ها افتاد چرا که این فیلم به فروش بسیار بالایی در زمان اکرانش دست پیدا کرد و در میان فیلم های پرفروش تاریخ سینمای ایران قرار گرفت.

او حدود یک سال بعد از ساخت من سالوادور نیستم و پس از آن کارگر ساده نیازمندیم شبکه نمایش خانگی را برای ساخت اثر بعدی اش انتخاب کرد و سراغ بازیگران چهره ای رفت تا بتواند قصه گیرایش را با حضور آنها مقابل دوربین ببرد.

هادی با ساخت من سالوادور نیستم و استفاده از رضا عطاران نشان داد با مولفه هایی که مخاطب آنها را دوست دارد و با آنها ارتباط برقرار می کند آشناست و حالا هم با ساخت عاشقانه همان مسیر را در جذب بیشتر مخاطب پیش گرفته است.

بازیگران/ وقتی ستاره ها در شبکه نمایش خانگی به صف می شوند شهرزاد از حضور بازیگران خوبی بهره برده است، حضور شهاب حسینی به عنوان یک سوپراستار در این سریال برای مخاطب جذابیتی ویژه دارد، علی الخصوص اینکه نقش قباد با ویژگی های شخصیتی اش نیز باعث شده تا محبوبیت این بازیگر در نزد بیننده دو چندان شود.

ترانه علیدوستی، مصطفی زمانی و پریناز ایزدیار که چهار بازیگر اصلی جوان قصه هستند نیز در میان مخاطب از محبوبیت زیادی برخوردارند.

ایزدیار بعد از بازی در این سریال و البته نه به واسطه آن بیش از پیش دیده شد.

او برای بازی در ابد و یک روز موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر از جشنواره فیلم فجر شد.

ترانه علیدوستی هم که اساسا بازیگر گزیده کاری در سینماست، با فروشنده خوش درخشید و همزمانی همه اینها با پخش شهرزاد خاطره خوش تری را از حضور این بازیگران در این سریال به جای گذاشت.

در کنار حضور این بازیگران جوان، دیدن دوباره علی نصیریان پس از چند سال در یک سریال برای بیننده های یک سریال شبکه نمایش خانگی برگ برنده دیگری بود که حسن فتحی آن را رو کرد.

درخشش فوق العاده نصیریان در نقش بزرگ آقا در سریال شهرزاد بار دیگر هوشمندی فتحی را در انتخاب و چینش درست بازیگران را به ما یادآوری کرد.

فتحی از ابوالفضل پورعرب هم چند سالی است به دلیل بیماری اش کم کار شده برای بازی در این سریال دعوت کرد تا بیننده ها سوپراستار سال های نه چنوان دور سینما را دوباره در قاب تصویر ببینند.

سایر بازیگران این سریال از جمله گلاره عباسی، با نقشی که می توان حدس زد در فصل دوم کلیدی تر شده است، هومن برق نورد، امیرحسین رستمی، پرویز فلاحی پور، محمود پاک نیت، مهدی سلطانی، سهیلا رضوی، نسیم ادبی و حالا در فصل دوم رویا نونهالی نیز همه به درستی در جای خود قرار گرفته اند.

عاشقانه هم مجموعه ای پربازیگر به شمار می آید که انصافا هم چهره های صاحب نامی را برای حضور در این سریال گرد هم جمع کرده است.

هادی برای بیشتر نقش های اصلی سریالش به دنبال بازیگران شناخته شده ای رفته که پیش از این در تلویزیون هم دیده شدند، حسین یاری، مسعود رایگان، پانته آ بهرام، ساره بیات، هومن سیدی، بهاره کیان افشار و & علاوه بر تجربیات سینمایی شان در تلویزیون هم بازی کرده اند و مخاطب به واسطه همین حضور آنها در سیما ممکن است سابقه ذهنی پررنگ تری از آنها داشته باشد.

محمدرضا گلزار نیز به عنوان سوپراستار سینما در این سریال بازی قابل قبول تری از خودش به نمایش گذاشته و پا به پای سایر بازیگران تلاش کرده تا یک دستی بازی اش حفظ شود.

حضور او که هنوز هم می توان امید داشت خیلی ها بخاطر بازی اش در یک فیلم به سینماها می آید در یک سریال شبکه نمایش خانگی ویژگی مثبتی برای عاشقانه به شمار می آید.

در کنار او حضور مهناز افشار هم به عنوان بازیگری که بیشتر بر پرده سینما ظاهر شده برای طرفدارانش نکته ای جالب توجه به شمار می آید.

گرچه که ویژگی های شخصیتی سرد و بی روح گیسو را برخی از مخاطبان هنوز هم چندان هضم نکرده اند.

اما هوشمندی هادی در این بحث در انتخاب بازیگر نقش پیمان با بازی هومن سیدی نمایان شد، این شخصیت از همان ابتدا به دل مخاطب نشست و بسیاری از صفحات مجازی پر شد از دیالوگ ها و تکیه کلام های این شخصیت که طرفداران زیادی در عاشقانه برای خودش دست و پا کرده است.

موسیقی و تیتراژ/ وقتی چاوشی و فرزین غوغا می کنند شاید تا چند شال پیش تیتراژ فیلم یا یک سریال به اندازه حالا مهم نبود اما موسیقی و تیتراژ خوب چند سریال تلویزیونی اهمیت این ماجرا را به شدت بالا برد تا جاییکه حالا دیگر بسیاری از خواننده ها برای بیشتر دیده شدن هم که شده برای تیتراژ خواندن سر و دست می شکنند و البته که برخی شان هم معتقدند تیتراژخوانی در تلویزیون مافیا دارد.

با این اوصاف بیراه نبوده که کارگردان و تهیه کننده گان دو سریال محبوب نمایش خانگی از حداکثر توانشان برای جذب خواننده های خوش صدا و پرطرفدار برای سریال هایشان استفاده کنند.

تلاش شهرزاد ی ها به تیراژخوانی محسن چاوشی برای این سریال منجر شد که طرفداران این خواننده پاپ را بیش از پیش مشتاق هنر هنرمند محبوب شان کرد.

علاوه بر تیتراژ کلیپ های تصویری که چاوشی برای شهرزاد خواند هم بسیار مورد توجه قرار گرفت و در فضای مجازی نیز سر و صدا کرد تا بار دیگر ثابت شود موسیقی هنری فراموش نشدنی در هر جای این دنیاست.

اما فرزاد فرزین برای اهالی هنر به عنوان خواننده ای با قدرت صدای بالا شناخته می شود که البته تجربه بازیگری هم دارد.

شاید هم همین موضوع دلیل انتخاب او برای خوانندن تیتراژ دلنشین عاشقانه بود که خیلی ها آن را از قطعاتی که فرزین تا به حال خوانده بیشتر دوست دارند.

فرزین علاوه بر خوانندن تیتراژ و چند قطعه دیگر که به عنوان کلیپ تصویری در لا به لای عاشقانه مورد استفاده قرار می گیرد در این سریال بازی کرده و جالب اینکه بازی اش از تمام تجربیاتی که تا به حال در سینما داشته هم پخته تر و سنجیده تر شده و به همین دلیل هم مورد توجه قرار گرفته است.

با این حال حضور فرزین در عاشقانه چه در مقام بازیگر و چه خواننده تیتراژ حضوری موفق به شمار می آید و این را از واکنش مخاطبان نیز به راحتی می توان فهمید.

گریم/ اشرافی هایی که لاکچری شدند یکی از نکات جالب توجه در هر دو سریال مورد بحث ما چهره پردازی و طراحی لباس است که نقش پررنگی در هر دو سریال نیز دارد.

با این تفاوت که در هر دوی این سریال ها متناسب با دوره و مقطع زمانی داستان به این دو مورد توجه شده است.

در شهرزاد ما با خانواده هایی نسبتا مرفه رو به رو هستیم که ماشین سوار می شوند، دختر و پسرشان به دانشگاه می رود، پدر یکی شان فرش فروشی دارد و حتی اگر همه اینها را از صدقه سر بزرگ آفا هم بدانیم باز باید خانواده شهرزاد و فرهاد را جزو قشر مرفه و یا حتی اشرافی آن دوره قرار بدهیم که شیکی و آراستگی در ظاهرشان نمایان است.

در واقع خاستگاه طبقاتی آنها باعث دشه تا آنها در ظاهر هم با برخی دیگر از افراد جامعه آن دوران فرق داشته باشند.

خاستگاه طبقاتی آدم های قصه عاشقانه هم ما را با فضایی لاکچری و کاملا شیک رو به رو می کند که همان شباهت ها به طبقه اشرافی دوره زمانی شهرزاد را دارد.

در عین حال تفاوت های دوران تاریخی این دو سریال اشرافی گری را به لاکچری بودن بدل کرده و به همین خاطرم هست که آدم های قصه عاشقانه نیز همه خوش پوش، مرتب، کراوات زده، آرایش کرده و منظم اند.

ویژگی های بصری/ چشم نوازی از بستر تاریخ تا به امروز عاشقانه و شهرزاد را می توان از حیث زیبایی نشناسی و جذابیت بصری در یک رده قرار دارد با این تفاوت که یکی نبودن مقطع زمانی قصه هر دو سریال را در این مورد نیز لحاظ کنیم و برخی تفاوت ها را هم بر این مبنا بدانیم.

در شهرزاد نورپردازی ها و قاب بندی ها واجد نوعی زیبایی شناسی بصری تاریخی است که همین ویژگی ها در عاشقانه نیز به شکلی امروزی و نه صرفا به دلیل دارا بودن ویژگی های هنری نمود پیدا کرده است.

مخاطب در عاشقانه هم با لوکیشین های مدرن، شیک و امروزی مواجه می شود که چه بسا برای سلیقه مدرن امروز چشم نوازی و جذابیت بیشتری هم دارد.

منبع : خبرآنلاین
کلید واژه ها: عاشقانه - سریال - شبکه نمایش خانگی - تفاوت - نمایش خانگی - شبکه نمایش - سریال عاشقانه - هایی - امروز - نمایش - مخاطب - خانواده - شبکه - تاریخی - متفاوت - محبوب - اینستاگرام - دراماتیک - طرفداران - اجتماعی - ساختار - امروزی - فضایی - مجازی - سیاسی - جامعه - بزرگ - حرفه - خانه - نشان

آخرین اخبار سرویس:
سلفی های ماشینی تینا آخوندتبار + عکس

هشدار یک فیلم به جامعه / «اِو» بزودی می آید

هشدار یک فیلم به جامعه / «اِو» بزودی می آید

ته این راه بن بست است !

بازی جدید نعیمه نظام دوست + عکس

یک چرچیل چندوجهی هستم

نگاهی به حضور فیلم های کشورمان در اسکار سینمای ایران و مراسم اسکار

عکس های خاطره انگیز لاله اسکندری

ته این راه بن بست است !

سلفی نگار جواهریان در اتاق گریم

عکس جدید و متفاوت همسر جدید رامبد جوان

«آن» از «جن گیر» گذشت

یک پیش بینی از سبد فیلم های دفاع مقدسی

عکس|خانواده قشنگ خانم بازیگر معروف که به تازگی 4 نفره شده!

خانم بازیگر وقتی محصل بود +عکس

بازگشت همسر شهاب حسینی به صحنه تئاتر پس از 20 سال!

لیلا حاتمی در بین برترین بازیگران زن قرن | نام ستاره ایرانی کنار برترین ستاره های دنیا

عکس|بازیگر خوش تیپی که دریا هم با کت شلوار می رود!

تصاویر زیبا از دنیای پنگوئن ها

یک پیش بینی از سبد فیلم های دفاع مقدسی

کشف گورهای اشکانی به لطف لوله های گاز + فیلم

همایش شیرخوارگان حسینی در بهشهر +فیلم

شهرام محمودی و پسرش ارسام /عکس

دادگاه لس آنجلس به نفع کارگردان ایرانی رای نداد

روزیاتو: معرفی قاتلی که زندگی او در فیلم «راننده تاکسی» به تصویر کشیده شد

ژن خوب در دنیای بازیگری

جزییات خصوصی مهران مدیری و همسرش + عکس و بیو

برنامه تئاترها و فیلم های سینمایی تهران در هفته منتهی به 7 مهر 1396

پر فروش ترین فیلم ترسناک تاریخ سینمای آمریکا

استودیوی فارس میزبان کارگردان و بازیگر هفت عصر هفتم پاییز فیلم/ لیلا بلوکات: برای شهدای مدافع حرم احترام زیادی قائلم/ آقاخانی: یک سویه نگری در سینما و تئاتر دفاع مقدس بحران شده است

پریچهر قنبری همسر شهاب حسینی روی صحنه تئاتر

صحبت های «دارن آرونوفسکی» در مورد نمره ی پایین mother! در سینما اسکور

اطلاعات جدیدی از بازی Left Alive منتشر شد [تماشا کنید]

ساخت مجموعه بابا لنگ دراز ایرانی به کجا رسید؟

از دیدن این تردستی ها دهانتان از تعجب باز خواهد ماند [تماشا کنید]

وقت کشی در فضای مجازی

رویداد رونمایی از پیکسل 2، 4 اکتبر خواهد بود

اسماعیل رها چهره سرشناس فرهنگ ایران درگذشت

بار دیگر نوشت افزار ایرانی

آرتور برمر؛ قاتلی که زندگی او در فیلم «راننده تاکسی» توسط رابرت دنیرو به تصویر کشیده شد

چهره دیدنی لاله اسکندری در دوران مدرسه! +عکس

رونمایی از کتاب «خانه دوست کجاست» در باکو

برگزاری مراسم داوری آثار ارسال شده به معاونت صنایع دستی البرز برای دریافت نشان ملی مرغوبیت کالا

معرفی بخشی از متون پذیرفته شده جشنواره تئاتر شهر

تعزیه کلاک در فهرست ملی میراث ناملموس کشور به ثبت رسید

عکس/ افتتاح نمایشگاه "و آن دقایق آبی"

دخمه با پوریا پورسرخ به پایان رسید

برزو ارجمند و پسرش /عکس

نمایش دو پرده نقاشی قهوه خانه ای از زنده یاد فراهانی

خبر 20، شنبه اول مهر 96

دادگاه لس آنجلس به نفع کارگردان ایرانی رای نداد

پر فروش ترین فیلم ترسناک تاریخ سینمای آمریکا

پریچهر قنبری همسر شهاب حسینی روی صحنه تئاتر

اسماعیل رها چهره سرشناس فرهنگ ایران درگذشت

عکس/ افتتاح نمایشگاه "و آن دقایق آبی"

بازگشت همسر شهاب حسینی به تئاتر پس از 20 سال

اردوهایی از جنس جهاد و سازندگی + فیلم

فسا میزبان بزرگ ترین تعزیه میدانی کشور

خبر 20، شنبه اول مهر 96

دادگاه لس آنجلس به نفع کارگردان ایرانی رای نداد

دانلود سریال 13 دلیل برای اینکه 13Reasons Why فصل اول

ماه محرم ، قزوین غرق در عزا و ماتم + فیلم

بانوی خانه و مزرعه...

معرفی بخشی از متون پذیرفته شده جشنواره تئاتر شهر

دخمه با پوریا پورسرخ به پایان رسید

روزیاتو: معرفی قاتلی که زندگی او در فیلم «راننده تاکسی» به تصویر کشیده شد

گلایه های رییس سازمان سینمایی از تولیدات ارزشی در سینما

فیلمبرداری جنگ ستارگان 8 به پایان رسید+عکس

فردا؛ رزمایش امنیتی محرم در اشنویه+ فیلم

خانم بازیگر وقتی محصل بود +عکس

اکران یه وا در سینماهای ارمنستان

با مارتین اسکورسیزی، آنلاین سینما را یاد بگیرید

برترهای جشنواره صلح و زیور آلات معرفی شدند/مجسمه های دفاع مقدس در هتل استقلال

بازگشت همسر شهاب حسینی به صحنه تئاتر پس از 20 سال!

لیلاحاتمی دربین بیست و پنج بازیگر قرن21

خبرهای کوتاه قزوین + فیلم

نفرات برتر نخستین جشنواره صلح و زیور آلات معرفی شدند

نفرات برتر نخستین جشنواره صلح و زیور آلات معرفی شدند

بازگشت همسر شهاب حسینی به تئاتر پس از 20 سال

عکس زیرخاکی خانم بازیگر در سال اول دوران دانشجویی

درخشش مستند ایرانی در جشنواره یاهورینای بوسنی

وقت کشی در فضای مجازی

بار دیگر نوشت افزار ایرانی

اختتامیه جشنواره لباس عاشورایی

جزییات خصوصی مهران مدیری و همسرش + عکس و بیو

ساخت بابا لنگ دراز ایرانی به کجا رسید؟

موفقیت مستند راه بی عبور در جشنواره یاهورینای بوسنی

واکنش اینستاگرامی مرجانه گلچین به به درگذشت عموی مشهورش + عکس

چهره دیدنی لاله اسکندری در دوران مدرسه! +عکس

نمایش دو پرده نقاشی قهوه خانه ای از زنده یاد فراهانی

برنامه های فرهنگسرای رسانه در هفته دفاع مقدس و ماه محرم

یک فیلم خوش آب ورنگ بدون معنا

سوگواری مردم سرخه / عکس از : محمدحسن جلال

دومین اثر مشترک سپنتا مجتهدزاده با ترانه و موسیقی فردین خلعتبری منتشر شد

آلبوم «سربلندان» از آثار ماندگار موسیقی آیینی است

ایران در رده بیستم جهانی حوزه چاپ و نشر

نمایش آثار هنرمند نوگرا، نیم قرن بعد از حادثه

اطلاعات جدیدی از بازی Left Alive منتشر شد [تماشا کنید]

با نمایش «دریبل»بازگشت همسر شهاب حسینی به صحنه تئاتر پس از 20 سال!

تغییرات در «حالا خورشید»

ادابازی «رامبد جوان» و رفقایش در فیلم «نگار» +عکس

سینمای امروز ایران ایده آل ما نیست

«خفه گی» جیرانی در شب های تیره تالین

ستاره ها و چهره های ایرانی در شبکه های اجتماعی

اولویت سازمان سینمایی ساخت آثاری است که درباره ارزش های انقلاب اسلامی سخن می گویند

صدا وسیما برنده افرای طلایی جشنواره بین المللی پاله در بوسنی و هرزگوین شد

سینمای امروز کشور ایده آل ما نیست

اسب سواری به سبک پسر ارجمند! / عکس

دشتستان- نخل هایی که وقف آیین های محرمند

قدردانی از سینماگران برتر در زمینه دفاع مقدس

برپایی نمایشگاه نقاشی آهو خردمند در کانادا

بازماندن مجیدی از رقابت اسکار 2018

مداحی قدیمی از زنده یاد مرتضی پاشایی

شعرخوانی پیمان طالبی در سومین قسمت آیینه خانه+فیلم

برپایی نمایشگاه «عکس آیینی عاشورایی» در کامیاران

راه اندازی مرکز آموزشی زایمان طبیعی در یاسوج+فیلم

اولین پست اینستاگرامی مرجانه گلچین پس از فوت عمویش

نمایش از پشت روزنه ها در قزوین اجرا می شود

نمایش از پشت روزنه ها در قزوین اجرا می شود

برگزاری کارگاه عکس نوشت در حوزه هنری لرستان

فیلم/ لیلای زمانه

دوشنبه های متفاوت برای مهدکودک های ایران

از طرف من به امام بگویید خوشحال باشد+فیلم

موزه مردم شناسی شهر میمه

پاسخ به آندره گدار | 80 سالگی کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه ملی ایران

آرامگاه دو «کمال» در تبریز

حبیب احمدزاده مهمان «کتاب باز» می‎شود

دانش آموز دبستانی: از طرف من به امام بگویید خوشحال باش+فیلم

دفاع مقدس با طعم کودکی + گزارش

ساعت 10 اینجا سومار است + فیلم

ادبیات عجیب رییس فرهنگستان هنر+عکس

نمایش فیلم های کوتاه «روتوش» و «حیوان» در جشنواره فیلم شیکاگو

همزمان با آغاز محرم، انیمیشن «ناسور» عرضه شد

از «لات مزدور» تا «خارج می زند» و «تو را سننه» در نامه های رسمی یک مسئول عالی رتبه هنری/ آیا ادبیات علی معلم در شان ‏جایگاه ‏اوست؟/ ماجرای 500 تابلوی هنری پیشکش؛ فکری به حال شأن فرهنگستان هنر کنید/ با

چهار چهره متفاوت از لاله اسکندری +عکس

بوی محرم در جای جای استان ایلام + فیلم

رونمایی از 38 عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب لرستان

آغاز اجرای تعزیه «شهادت مسلم بن عقیل(ع)» در روایت فتح

فیلم | فوری / تست موشک خرمشهر

علی صادقی به همراه بیتا عالمی و پوریا پورسرخ در فیلم خالتور (عکس)

بازیگر   جیمزباند در فیلم کارگردان ایرانی +عکس

اولین پست اینستاگرامی مرجانه گلچین پس از فوت عمویش

بوی محرم در جای جای استان + فیلم

نمایش عکس و آثار هنرمندان تجسمی ایلام گشایش یافت

بازگشت همسر بازیگر معروف به تئاتر پس از 20 سال

ساز عشق است و به دل هر زخم پیکان زخمه ای

نمایش عکس و آثار هنرمندان تجسمی ایلام گشایش یافت

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال تمدید شد

فیلم/ کمان 99؛ یکی از پیچیده ترین عملیات ها در تاریخ نبردهای هوایی جهان

بازگشت همسر شهاب حسینی به تئاتر

مرمت دو خانه قاجاری در شیراز

نظر کارگردان «اکسیدان» درباره «شهرزاد»

افتتاح نمایشگاه میراث دفاع مقدس در مجموعه نیاوران

آخرین وضعیت جسمی کارگردان یتیم خانه ایران/سینمای دفاع مقدس در گذر زمان/روز دوم ماه محرم از نگاه تاریخ+عکس

پخش «ویلایی ها» و «کربلا جغرافیای یک تاریخ» به مناسبت هفته دفاع مقدس و محرم

فیلم | اعلام برائت آهنگران از فرزندش

بازگشت «روایت فتح» به اوج

مرمت خانه های قاجاری "توجه" و "آموزگار" واقع در شیراز

دست خالی سینما برای ایام محرم و هفته دفاع مقدس

قتل، سواستفاده جنسی و بیگاری از کودکان ربوده شده اسپانیایی و اروپایی

تصاویر | مراسم زنگ مهر با حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی

روایت سینمای ایران از جنگ تحمیلی تا مدافعان حرم+عکس

مرمت 2 خانه قاجاری در بافت تاریخی شیراز

فیلم/ کمان 99؛ یکی از پیچیده ترین عملیات ها در تاریخ نبرد هوایی جهان

تمجید ایندی وایر از لیلا حاتمی و عباس کیارستمی

عکس/ آغاز سال تحصیلی مدرسه کودکان کار خاوران

چهره با نمک آرام جعفری در اولین روز مدرسه +عکس

انتقاد از رامبد جوان در روزنامه جوان/ وقتی استفاده شخصی از تلویزیون ممنوع نیست

معرفی متون پذیرفته شده مسابقه کودک و نوجوان جشنواره تئاتر شهر

نمایشگاه «کوچک قامتان بزرگ مرد» در موزه شهدا برپا شد

نمایشگاه پوسترهای دفاع مقدس "و آن دقایق آبی" در اردبیل گشایش یافت

اسامی 25 بازیگر زن برتر قرن 21 | لیلا حاتمی هم هست

جشنواره هنرهای تجسمی ویژه کودکان و نوجوانان در همدان برگزار شد

هفته دفاع مقدس در آلمان گرامی داشته شد

بازگشت همسر شهاب حسینی به تئاتر پس از 20 سال

«ماه تابان» با اثری از جلیل شهناز منتشر شد

نویسنده فیلمنامه «اتوبوس شب» مهمان «کتاب باز» می شود

«راه بی عبور» در بوسنی درخشید

سام قریبیان راوی داستان دوم از «هزارداستان»

روایت مادران شهدا در مستند «چشم به راه»

افتتاح نمایشگاه "و آن دقایق آبی"

نمایشگاه کوچک قامتان بزرگ مرد در موزه شهدا برپا شد

بازگشت همسر شهاب حسینی به تئاتر پس از 20 سال

برگزیدگان جشنواره ملی بانوی کرامت معرفی شدند

معرفی متون پذیرفته شده مسابقه کودک و نوجوان جشنواره تئاتر شهر

دوست ندارند فیلم های دفاع مقدسی دیده شود

فعالیت 192 رسانه در البرز

همزمان با آغاز محرم، انیمیشن «ناسور» عرضه شد

نمایشگاه عکس و پوستر "گنج جنگ" در کرمانشاه برپا شد

نمایشگاه پوسترهای دفاع مقدس "و آن دقایق آبی" در اردبیل گشایش یافت

درخشش مستندی ایرانی در جشنواره یاهورینای بوسنی

/اجمالی/ مراسم و آن دقایق آبی ... در حوزه هنری آغاز شد

بازیگر خوش تیپی که دریا هم با کت شلوار می رود

دولت فعلا از خود سلب مسئولیت کرده و کمکی نمی کند

مراسم چادرکشی حسینیه قنادها +تصاویر

نخستین شب شعر اقوام خراسان شمالی برگزار می شود

برگزاری نمایشگاه کتاب هفته دفاع مقدس در جاجرم

نمایشگاه آثار تعزیه و شبیه خوانی در بجنورد برگزار شد

/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟/

تغییرات اسکار در انتخاب بخش فیلم خارجی زبان

«شهرزاد» یا «عاشقانه»، کدام موفق تر بودند؟

«شهرزاد» یا «عاشقانه»، کدام موفق تر بودند؟