مطالب مرتبط:
پرداخت 44 میلیارد تومان وام اشتغال زایی به معلولان خوزستانی در سال جاری
پرداخت بیش از 270 میلیارد تومان وام به مددجویان در بهار96
پرداخت بیش از 270 میلیارد تومان وام به مددجویان
بیش از 270 میلیارد تومان وام به مددجویان در بهار96 پرداخت شد
پرداخت بیش از 270 میلیارد تومان وام به مددجویان در بهار96
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 15:222017-07-17اقتصادي

پرداخت 44 میلیارد تومان وام اشتغال زایی به مددجویان خوزستانی در سال جاری


- مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت: در نظام طرح تحول سلامت باید بحث سلامت اجتماعی نیز لحاظ شود، در این صورت مقوله هایی نظیر فقر، اعتیاد، کودک آزاری، طلاق، خودکشی و ده ها پدیده دیگر که در بحث سلامت اجتماعی قابل تحلیل هستند، در این طرح نیز مدنظر قرار می گیرند.

غلامرضا صدیق راد در نشست خبری که امروز (26 تیرماه) برگزار شد، با اشاره به شعار امسال هفته بهزیستی با عنوان "بهزیستی، محور مسئولیت و سلامت اجتماعی" اظهار کرد: معمولا در حوزه سلامت بیشتر سلامت جسمی را مدنظر قرار می دهند در حالی که سلامت روانی و سلامت اجتماعی نیز دو بخش مهم دیگر حوزه سلامت را تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: اهمیت سلامت اجتماعی مانند اهمیت سلامت جسمانی است؛ بنابراین نیاز است که مجددا در تعریف، کارکرد و نحوه نهادینه سازی سلامت اجتماعی بازبینی شود.

همچنین در نظام طرح تحول سلامت باید بحث سلامت اجتماعی نیز لحاظ شود، در این صورت مقوله هایی نظیر فقر، اعتیاد، کودک آزاری، طلاق، خودکشی و ده ها پدیده دیگر که در بحث سلامت اجتماعی قابل تحلیل هستند، در این طرح نیز مدنظر قرار می گیرند.

مدیرکل بهزیستی خوزستان افزود: امید است که بحث سلامت اجتماعی نیز مانند سلامت جسمی در نظام طرح تحول سلامت در سیستم های اداری نهادینه و اعتبارات خاصی برای آن لحاظ شود و برنامه هایی در این راستا پیش بینی شود.

در این صورت می توانیم از بسیاری از مقوله های آسیب های اجتماعی پیشگیری کنیم.

سلامت اجتماعی مقوله ای بسیار وسیع و گسترده است و ضروری است که حتما در طرح تحول نظام سلامت دیده شود.

صدیق راد با بیان این که سازمان بهزیستی در سه حوزه توان بخشی، اجتماعی و پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی فعالیت دارد، تصریح کرد: معمولا خدمات بهزیستی به دو نوع شامل خدمات قابل مشاهده و خدماتی که دیده نمی شوند، تقسیم می شود.

حدود 152 مورد از وظایف بهزیستی در حوزه خدمات غیرقابل مشاهده است که همکاران و کارکنان بهزیستی این خدمات را به صورت چراغ خاموش و بدون کار تبلیغاتی انجام می دهند.

وی با اشاره به اجرای طرح غربالگری ناشنوایی در استان خوزستان بیان کرد: در حال حاضر تست شنوایی روی تمام نوزادان و کودکان تازه متولدشده در کلیه زایشگاه های سطح استان انجام می شود و در صورت نیاز، کودک جهت کاشت حلزون معرفی می شود.

کاشت حلزون حدود 6 میلیون تومان هزینه دارد که حداقل 50 درصد این مبلغ توسط بهزیستی پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی خوزستان ادامه داد: پس از کاشت حلزون، کودک وارد مرحله تربیت شنیداری می شود که 6 ماه طول می کشد و کلیه هزینه های این دوره توسط بهزیستی پرداخت خواهد شد.

سپس به منظور آشنایی کودک با اصوات و آماده سازی وی، مرحله گفتاردرمانی و شنوایی سنجی آغاز می شود.

این طرح هم اکنون در استان خوزستان در حال اجرا است.

صدیق راد در خصوص دیگر طرح های بهزیستی خوزستان در حوزه پیشگیری عنوان کرد: طرح پیشگیری تنبلی چشم برای تمام کودکان زیر سن دبستان در استان خوزستان توسط کارشناسان بهزیستی انجام می شود.

سال گذشته حدود 95 درصد کودکان زیر سن دبستان که نیاز به معاینه تنبلی چشم داشتند، تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

با این معاینه ساده از نابینایی تعداد زیادی از کودکان جلوگیری می شود.

وی به فعالیت های بهزیستی در حوزه توان بخشی اشاره و اظهار کرد: در حوزه توان بخشی، فعالیت های گسترده ای ارائه می کنیم که شامل خدمات به معلولین ذهنی، روانی و جسمی می شود.

ارائه این خدمات هم به صورت پرداخت مستمری ماهیانه و هم به صورت خدمات کمک توان بخشی است.

ارائه کلیه وسایل کمک توان بخشی نظیر ویلچر، واکر، سمعک، تشک مواج و .

به معلولین نیز تحت پوشش بهزیستی به صورت رایگان انجام می شود.

مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت: معلولان ذهنی تحت پوشش بهزیستی بر اساس بهره هوشی، به منظور دریافت خدمات تقسیم بندی می شوند.

به این صورت که معلولین با درجه هوشی تا 25 درصد در مراکز شبانه بهزیستی نگهداری می شوند.

معلولان با بهره هوشی میان 25 تا 50 درصد نیز در مراکز روزانه بهزیستی از صبح تا ظهر خدمات دریافت می کنند.

صدیق راد ادامه داد: یارانه این دسته از معلولان توسط سازمان بهزیستی به مراکز یادشده پرداخت می شود.

همچنین معلولان با بهره هوشی بین 50 تا 70 درصد در مراکز روزانه خدمات آموزشی را دریافت می کنند.

از طریق قرادادهایی که با پزشکان، روان پزشکان و روان شناسان منعقد می کنیم، خدمات در سطوح مختلف و شهرستان های گوناگون به معلولان ارائه می شود و بسیاری از این خدمات شاید توسط مردم دیده نشوند.

وی گفت: تمام معلولان دانشجو در استان تحت پوشش حمایتی بهزیستی قرار دارند و شهریه دانشجویی این معلولان در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکتری پرداخت می شود.

17 هزار و 834 نفر از معلولان تحت پوشش ما مستمری بگیر هستند و سایر معلولان تحت پوشش بهزیستی استان از خدمات جانبی استفاده می کنند.

مدیرکل بهزیستی خوزستان بیان کرد: حدود 24 هزار معلول تحت پوشش توان بخشی مبتنی بر جامعه در سطح استان خوزستان شناسایی کرده ایم که در روستاها خدمات رسانی به این معلولان در حال انجام است.

نزدیک به 2 هزار نفر از معلولان در مراکز شبانه نگهداری می شوند و سال گذشته نزدیک به 10 میلیارد تومان به مراکز شبانه نگهداری از معلولان تحت پوشش بهزیستی پرداخت شد.

صدیق راد گفت: حدود سه هزار و 859 نفر از معلولان تحت پوشش بهزیستی خوزستان از مراکز روزانه خدمات دریافت می کنند.

سال گذشته بابت این خدمات، حدود 11 میلیارد تومان هزینه شد.

در دفتر پیشگیری از معلولیت ها نیز 15 مرکز مشاوره ژنتیک طرف قرارداد بهزیستی فعال هستند و به دنبال این هستیم که تمام زوج ها قبل از ازدواج به این مراکز مشاوره مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در این مراکز، خدمات در سه سطح مصاحبه، مشاوره و آزمایش های ژنتیک ارائه می شود که دو سطح اول این خدمات رایگان هستند.

تاکنون برای 12 هزار زوج شامل 24 هزار نفر غربالگری ژنتیک در بحث مشاوره در استان خوزستان انجام شده است؛ همچنین 30 مرکز غربالگری شنوایی به صورت فعال وجود دارند که تاکنون غربالگری شنوایی را برای 85 درصد از جامعه هدف انجام داده اند.

مدیرکل بهزیستی خوزستان اظهار کرد: بهزیستی خوزستان 96 مرکز ترک اعتیاد،70 مرکز درمان سرپایی یا متادون درمانی، دو مرکز تی سی و 15 مرکز کاهش آسیب دارد.

همچنین 78 مرکز مشاوره روان شناسی و 6 مرکز سلامت روانی محلی از بهزیستی استان خوزستان مجوز اخذ کرده اند.

44 کارگاه سلامت اجتماعی و 54 موسسه غیردولتی نیز در زمینه آسیب های اجتماعی با بهزیستی خوزستان همکاری دارد.

صدیق راد در خصوص فعالیت های بهزیستی خوزستان در حوزه اجتماعی با تاکید بر این که حوزه اجتماعی خدمات گسترده ای را در بر می گیرد، گفت: در این حوزه، در دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی - خط اورژانس اجتماعی 123 خدمات سیار اورژانس اجتماعی، پایگاه خدمات اجتماعی، مداخلات خانواده به منظور کاهش طلاق و مداخله در بحران های فردی و خانوادگی را ارائه می دهد.

وی در رابطه با اقدامات بهزیستی برای اشتغال زایی مددجویان تحت پوشش این اداره کل بیان کرد: سال گذشته حدود 11 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان بهزیستی استان پرداخت شد که در این راستا 963 نفر مددجویان، وام های 10 تا 15 میلیون تومانی دریافت کردند.

برای امسال رقم این تسهیلات 44 میلیارد تومان تعیین و مقرر شده که توسط بانک ها این مبلغ به بهزیستی برای اعطای وام های اشتغال زایی پرداخت شود.

مدیرکل بهزیستی خوزستان با بیان این که حدود 33 هزار خانواده تحت پوشش این اداره کل هستند، افزود: 56 کلینیک مددکاری و موسسه خیریه در زمینه ارائه خدمات به این خانواده ها با ما همکاری دارند و برخی از فعالیت های بهزیستی به این کلینک های مددکاری واگذار می شود که این امر از یک طرف منجر به اشتغال زایی و از طرف دیگر منجر به کاهش بار سنگین مسئولیت های بهزیستی می شود.

سال گذشته 21 هزار پرونده به این کلینیک ها ارجاع دادیم.

صدیق راد تصریح کرد: حدود 13 هزار و 500 دانش آموز بی سرپرست یا بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی خوزستان از خدمات پیش بینی شده بهره مند می شوند؛ همچنین 180 کودک بی سرپرست در مراکز بهزیستی خوزستان نگهداری می شوند.

در مجموع 85 هزار معلول در سطح استان خوزستان خدمات توان بخشی دریافت می کنند که این خدمات طیف وسیعی را شامل می شود.

وی به طرح های در دست افتتاح بهزیستی خوزستان اشاره کرد و گفت: به زودی 15 پایگاه خدمات اجتماعی در مناطق مختلف استان به ویژه مناطق حاشیه ای، 11 اورژانس اجتماعی در 11 شهرستان، مرکز اقامتی بهبودی و بازتوانی بانوان دزفول و دو مرکز سرپناه شبانه بانوان در شهرستان های آبادان و اهواز افتتاح می شوند.

همچنین اجرای یک طرح بسیار پیشرفته به صورت پایلوت در شهرهای آبادان و اهواز با راه اندازی دو مرکز پشتیبانی با عنوان اس ای در برنامه است.

مدیرکل بهزیستی خوزستان از پرداخت 11 میلیارد ریال کمک بلاعوض بابت احداث 280 واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش این اداره کل در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: در رابطه با مسکن مهر مددجویان بهزیستی باید گفت که برخی مددجویان بهزیستی نیز مانند سایر اقشار جامعه متقاضی مسکن مهر شدند و در این میان بهزیستی کمک های بلاعوض به این مددجویان بابت خرید مسکن مهر کرده است.

تاکنون در مجموع 800 میلیون تومان به مددجویان متقاضی مسکن مهر در شهر جدید رامین پرداخت کرده ایم.

صدیق راد گفت: بهزیستی از سازمان هایی است که تخصیص کلیه اعتبارات آن به صورت صد درصدی همواره انجام می شود اما با توجه به طیف گسترده خدماتی که اقشار تحت پوشش بهزیستی باید دریافت کنند، این اعتبارات متاسفانه برای ارائه کلیه این خدمات کفاف نمی دهد.


کلید واژه ها: سلامت - اجتماعی - بهزیستی - طرح تحول سلامت - خوزستان - آسیب های اجتماعی - صورت - کودک - طرح تحول نظام سلامت - نظام - حلزون - پیشگیری - نهادینه - سازمان بهزیستی - کاشت - خودکشی - هایی - سلامت روانی - استان - پدیده - اهمیت - نشست خبری - بینی - تبلیغاتی - مددجویان - کلیه - پیش بینی - میلیارد - نوزادان - کارکنان

آخرین اخبار سرویس:
همسر سابق و فعلی رامبد جوان در کنار هم + عکس

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز جمعه

استاندار: سیستان و بلوچستان رتبه سوم جذب سرمایه گذاری خارجی کشور را دارد

گرانی حمل و نقل؛ سد راه توسعه گردشگری چابهار

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران پرداخت حقوق خود را مطالبه می کنند

هزینه هر شب غذای نذری؛ 25میلیون تومان

همایش ملی تاب آوری زیست محیطی شهرهای ایران آبان برگزار می شود

امضاهای دهها میلیارد دلاری از شرق آسیا تا قلب اروپا

جزییات فاینانس یک میلیارد یورویی اتریش برای ایران

روند رو به رشد جابجایی کالا در بنادر هرمزگان

آمادگی دانمارک برای همکاری با بانک های ایرانی

نظر سیف درباره بانکداری بدون ربا

ترامپ و اقتصاد ایران - مرتضی ایمانی راد*

ثبات در بازار گوشت

قیمت نفت اندکی افزایش یافت

آمادگی دانمارکی ها برای همکاری با بانک های ایران

تعریض11کیلومتر از جاده هراز تا پایان سال

امکان استفاده ی شرکت‎های خصوصی از فاینانس‎های جدید

همایش ملی تاب آوری زیست محیطی شهرهای ایران

سیف اعلام کرد؛ اهم اقدامات ایران در حوزه پولی و بانکی

انجمن واردکنندگان خودرو از وجود مصوبه جدید واردات بی اطلاع است

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران پرداخت حقوق خود را مطالبه می کنند

سیستم بدون ربا تسهیل کننده مبادلات مالی است

اقتصاد ایران ظرفیت جذب 3500 میلیارد دلار سرمایه گذاری را دارد

جانشین فرمانده نیروی انتظامی: کشفیات کالای قاچاق 32 درصد افزایش یافت

"دولت افغانستان" در تخصیص بودجه عمرانی هرات تعلل می ورزد

تلاش های نافرجام دولت برای حل مشکل آب مردم بیله سوار!

تعریض11کیلومتر از جاده هراز تا پایان سال

شکستن طلسم 15 ساله تامین فاینانس در اروپا

آزادی واردات خودروهای 2500 سی سی؟! + سند

آخرین قیمت نفت و طلا در بازار جهانی

آمادگی مقامات دانمارکی برای همکاری با بانک های ایران

ثروتمندترین زن جهان درگذشت + تصاویر

روزهای نزولی دلار در آخرین هفته شهریورماه /پیش بینی هایی که درست از آب درنیامد!

ثروتمندترین زن جهان درگذشت

سیف: بانکداری بدون ربا می تواند از بروز ریسک های شدید جلوگیری کند

با 400 دلار ساخت خودروی پرنده را بیاموزید!

قیمت تمام شده بنزین وارداتی 1600 و تولید داخل 1400 تومان است

اهم اقدامات ایران در حوزه پولی و بانکی

محمدی: قیمت تمام شده بنزین وارداتی 1600 و تولید داخل 1400 تومان است/ نیاز به فرهنگ سازی برای مصرف

سیف اللهی: نتیجه آزاد کردن تقاضا واردات روزانه 12 میلیون لیتر بنزین شد/ مصرف با سیاست توامان قیمتی و غیرقیمتی کنترل می شود

ثبات بازار گوشت قرمز در آستانه محرم

بازی محبوب فلپی برد در iOS 11 اجرا نمی شود

آخرین فرصت افزایش حساب سهام عدالت/ سامانه از فردا بسته می شود

بهرامنیا: با افزایش منطقی قیمت سوخت موافقم

کاهش اقساط وام مسکن در راه است؟

تغییر فصل به بازار مسکن رسید

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/ 5 سیف اللهی: نتیجه آزاد کردن تقاضا واردات روزانه 12 میلیون لیتر بنزین شد/ مصرف با سیاست توامان قیمتی و غیرقیمتی کنترل می شود

کمبود فضای کافی برای دفن زباله های رادیو اکتیو در چرنوبیل

قیمت نفت اندکی افزایش یافت

هکرها از داده های سرقت کرده وال استریت درآمدزایی کردند

جانشین فرمانده نیروی انتظامی: کشفیات کالای قاچاق 32 درصد افزایش یافت

تغییر فصل به بازار مسکن رسید

بازی محبوب فلپی برد در iOS 11 اجرا نمی شود

امشب، آخرین فرصت افزایش حساب سهام عدالت

فرشاد مومنی:
 خام فروشی در نظام تصمیم گیری ایران قبیح نیست/ دریافت فاینانس اقدام قهرمانانه نیست

تلاش برای اتصال 2 میلیون خانه خالی به افراد فاقد مسکن

لغو ممنوعیت واردات خودروهای لوکس و میلیاردی

خبر داغ وزیر راه در روز جهانی بدون خودرو

وضعیت نرخ گوشت قرمز در آستانه محرم

باچقدر در منطقه مجیدیه آپارتمان بخریم؟ +جدول

آخرین وضعیت موجودی صندوق توسعه ملی

تعریض11کیلومتر از جاده هراز تا پایان سال

برای هر شب غذای نذری در محرم چقدر باید هزینه کنید؟

36 درصد کودکان کار در تهران ایرانی هستند

برای خرید یک اتومبیل با قابلیت اتوپارک چقدر باید هزینه کرد؟

قیمت فروش قالپاق خودروهای داخلی

استاندار خوزستان: هیات دولت با ساخت شهرک صنعتی پتروشیمی در امیدیه موافقت کرد

قرارداد تامین مالی نقش مهمی در تحول روابط اقتصادی تهران - وین دارد

جزییات تعرفه 3 بسته ترکیبی اینترنت و مکالمه نامحدود مخابرات/ اجرای آزمایشی از اول مهر در قم و مازندران

ثبات بازار گوشت قرمز در آستانه محرم

ثروتمندترین زن جهان در 94 سالگی فوت کرد

جزییات تعرفه 3 بسته ترکیبی «اینترنت و مکالمه نامحدود» مخابرات

تست موتورهای بزرگ ترین هواپیمای جهان +تصاویر

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/ 4 محمدی: قیمت تمام شده بنزین وارداتی 1600 و تولید داخل 1400 تومان است/ نیاز به فرهنگ سازی برای مصرف

تعداد فوت شدگان حج امسال نسبت به سال 94 افزایش نداشته است + اسامی جان باختگان

روند صعودی جابجایی کالا در بنادر هرمزگان/8.6 میلیون نفر سفر در مسیرهای دریایی ترابری شدند

اعلام آمادگی مقامات دانمارکی برای همکاری موسسات مالی آن کشور با بانک های ایران

تست موتورهای بزرگ ترین هواپیمای جهان +عکس

آخرین فرصت برای افزایش حساب سهام عدالت

افزایش 23 درصدی کشف کالای قاچاق

کاهش 40 درصدی مصرف آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه

ثبات بازار گوشت قرمز در آستانه محرم

استاندار خوزستان: هیات دولت با ساخت شهرک صنعتی پتروشیمی در امیدیه موافقت کرد

ثبات بازار گوشت قرمز در آستانه محرم

ثبات بازار گوشت قرمز در آستانه محرم

اجرای طرح های توسعه حمل ونقل 28 میلیارد دلار می خواهد

کشف کالای قاچاق در کشور 32 درصد افزایش یافت

اقساط وام مسکن کاهش می یابد

نکو: قیمت بنزین باید واقعی شود

الماس های ژاپنی در تست خریداران همه را شگفت زده کردند

ثروتمندترین زن جهان درگذشت/ عکس

کشف کالای قاچاق در کشور 32 درصد افزایش یافت

معاون شهردار: جازه ساخت «مال» مزاحم در پایتخت را نمی دهیم

ثروتمندترین زن جهان درگذشت

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/3 بهرامنیا: با افزایش منطقی قیمت سوخت موافقم/ عدالت اجتماعی باید در دستور کار دولت باشد

ثروتمندترین زن جهان فوت کرد

تلاش برای اتصال 2 میلیون خانه خالی به افراد فاقد مسکن

ثبات بازار گوشت قرمز در آستانه محرم

آخوندی: 98 درصد با خودروی شخصی تردد می کنند

مهلت افزایش صورت حساب سهام عدالت تا سقف یک میلیون تومان ، 24 امشب

تخلیه هزاران نفر از جزیره بالی

سریع ترین قطار جهان راه اندازی شد

ثروتمندترین زن جهان درگذشت

شماره شبای چه بانک هایی جهت واریز سهام عدالت مورد تایید است؟

آخرین فرصت افزایش حساب سهام عدالت

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/2 رییسی فرد:گرمای هوا علت افزایش مصرف بنزین/ مصرف کنترل شده است

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/ 1 نکو: قیمت بنزین باید واقعی شود/ احیای کارت سوخت اشتباه است

مردم نیوزیلند فردا به پای صندوق های رای می روند

روزی 300 نفر در روسیه مفقود می شوند

کهگیلویه و بویراحمد رتبه دوم کشور در معاینات نزاع

آمادگی مقامات دانمارکی برای همکاری با بانک های ایران

کیفیت بنزین تهران کم شد

مردم نیوزیلند فردا به پای صندوق های رای می روند

پلمب و لغو مجوز 112 دفتر مسافرتی

امضای دانمارکی ها پای قرارداد فاینانس با بانک های ایران

معاون وزیر اقتصاد خبر داد آمادگی مقامات دانمارکی برای همکاری با بانک های ایران

شکستن طلسم 15 ساله در قلب اروپا

افتتاح حساب بانک مرکزی نزد بانکهای اتریش

بانک صنعت و معدن اولین قرارداد فاینانس اروپایی را امضاء نمود

کنایه تند مدیر هیوندای به دو غول خودروسازی آلمان

شکستن طلسم 15 ساله در قلب اروپا

بیش از 7 میلیارد ریال برای تأمین آب عشایر توگبری کهگیلویه هزینه شد

سامانه سهام عدالت بسته می شود

بررسی عرضه های قوی و ضعیف بورس

کهگیلویه و بویراحمد رتبه دوم کشور در معاینات نزاع

لزوم ریشه یابی بی اعتمادی کشاورزان به بیمه محصولات

تغییر شرایط وام مسکن عطف بماسبق می شود

اجرای طرح های توسعه حمل ونقل 28 میلیارد دلار می خواهد

هشدار به خریداران آیفون های 10 میلیونی در بازار

سیستم تشخیص چهره در بانک های چین

کاهش 40 درصدی مصرف آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه

رییس کل بانک مرکزی اتریش از ارتقای همکاری بانکی با ایران استقبال کرد

واریز سود سهام عدالت مشتریان مشمول موسسه نور

روزی 300 نفر در روسیه مفقود می شوند

عرضه های قوی و و ضعیف بورسی

تجارت ایران و چین 20 میلیارد دلاری شد

بورس تهران از کجا شارژ شد؟

تجارت ایران و چین 20 میلیارد دلاری شد

13 هزار طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد

خلاقیت در عین سادگی / تولید بلوک ساختمانی از زباله + فیلم

لزوم احتیاط در مصرف شیر

نفت بشکه ای 56 دلار/هر اونس طلا 1298 دلاری معامله شد

راه اندازی سوییفت پستی در ایران تا آذرماه/ تجارت الکترونیک ایران با 170 کشور برقرار می شود

اعزام نیروی کار به خارج فرصت است یا تهدید؟

ریزش کیک در معدن انگوران استان زنجان

ثروتمندترین زن جهان در 94 سالگی فوت کرد

اقتصاد ایران برای اتریش، اروپا و جهان جذابیت دارد

درگذشت ثروتمندترین زن جهان +تصاویر

توقیف 23 کانتینر پارچه قاچاق در گمرک/ 678 کیلومتر پارچه ضبط شد

توسعه بانکداری الکترومکانیک در ایران

افزایش نگران کننده گوگرد در بنزین عرضه شده در تهران

رییس کل بانک مرکزی اتریش از ارتقای همکاری بانکی با ایران استقبال کرد

نماینده مردم شوش: خوزستان در بخش جاده و راه آهن مشکل دارد

ثروتمندترین زن جهان درگذشت

تخلیه تعداد زیادی از ساکنان جزیره بالی

بایدو 1.52 میلیارد دلار روی تکنولوژی اتومبیل های خودران سرمایه گذاری می کند

مهندس کامپیوتری که غاز می چراند

بازار اجاره بها پاییزی شد

خام فروشی در نظام تصمیم گیری ایران قبیح نیست

2100 انقراض ششم حیات در زمین

استفاده از چمن مصنوعی روند افزایشی دارد

ایران 900 میلیون دلار به در شش اول سال ترکیه صادرات غیرنفتی داشته است

در خوردن شیر زیاده روی نکنید

استفاده از چمن مصنوعی روند افزایشی دارد

گوگرد موجود در بنزین تهران بیش از استاندارد است

نگار به مرز 1 میلیاردو 500 میلیون رسید

شرایط فروش نقدی ایران خودرو در مهرماه 96+ جدول

ریزر توسعه موبایلی مخصوص برای گیمرها را رسماً تایید کرد

آخرین فرصت تکمیل صورت حساب سهام عدالت / سایت سهام عدالت مسدود می شود

ثروتمند ترین زن دنیا درگذشت

تسهیلات جدید دانشگاه پیام نور اعلام شد

کیفیت بنزین تهران کم شد/ افزایش نگران کننده گوگرد در بنزین عرضه شده

ثروتمندترین زن جهان درگذشت + تصاویر

1000 نفر جزیره بالی را ترک کردند

ریزر توسعه موبایلی مخصوص برای گیمرها را رسماً تایید کرد

احداث دهکده تایسیز سبلان توسط سرمایه گذار روسی

واریز 3 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی در 3 ماهه نخست سال

صنعت پوشاک چگونه به قهقرا رفت؟

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری گوگل در لیفت

اولین قرارداد بانکی پسابرجام به امضا رسید

قیمت نفت افزایش یافت

تخلیه تعداد زیادی از ساکنان جزیره بالی

تلاش برای اتصال 2 میلیون خانه خالی به افراد فاقد مسکن

مدیرعامل جدید شرکت شهرک های صنعتی فارس معرفی شد

تخلیه شمار عظیمی از ساکنان جزیره بالی

جزییات طرح نذر خون در محرم/قمه نزنید

تلاش برای اتصال 2 میلیون خانه خالی به افراد فاقد مسکن

آخرین آمار فروش فیلم ها نگار به مرز 1 میلیاردو 500 میلیون رسید

خام فروشی در نظام تصمیم گیری ایران قبیح نیست/ دریافت فاینانس اقدام قهرمانانه نیست

رنگ های پایین خمیر دندان ها چه مفهومی دارد؟

واریز 3 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی در سه ماهه نخست سال/ 33 میلیارد دلار برای طرح ها مسدود شد

انتظار 3000 کارگزار گمرک برای حذف کارت های بازرگانی اجاره ای و شرکت های کاغذی

انتظار 3000 کارگزار گمرک برای حذف کارت های بازرگانی اجاره ای و شرکت های کاغذی

قبول فرهنگ ترجیح ریل به خودرو

مبلغ درخواستی جانشین جدید منصوریان لو رفت!

بزرگترین گیم بوی جهانی

احیای معادن متروکه و اشتغالزایی/ ایجاد 25 هزار شغل

رونمایی از کانسپت اسپورت جدید مزدا در نمایشگاه خودرو توکیو!

با محبوب ترین غذاهای خیابانی در سراسر دنیا آشنا شوید

پرداخت 44 میلیارد تومان وام اشتغال زایی به مددجویان خوزستانی در سال جاری

پرداخت 44 میلیارد تومان وام اشتغال زایی به مددجویان خوزستانی در سال جاری