مطالب مرتبط:
وزارت نفت در واکنش به شبهه افکنی برخی رسانه ها: درموضوع قرارداد توتال، گروکشی و تسویه حساب سیاسی نشود
وزارت نفت در واکنش به شبهه افکنی برخی رسانه ها: درموضوع قرارداد توتال، گروکشی و تسویه حساب سیاسی نشود
پاسخ وزارت نفت به شبهه افکنی های کیهان و برخی رسانه ها
معاون امور مطبوعاتی وزارت ارشاد: توسعه دیپلماسی فرهنگی از طریق خواهرخواندگی رسانه ها میسر می شود
واکنش محمد علی ابطحی به سانسور در رسانه ها
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 15:022017-07-17اقتصادي

واکنش وزارت نفت به شبهه افکنی برخی رسانه ها


بامداد  وزارت نفت با انتشار جوابیه ای در واکنش به شبهه افکنی های برخی رسانه ها درباره قرارداد فاز 11 پارس جنوبی اعلام کرد: اگر مدیران کیهان به هرگونه فسادی پی می برند باید بلافاصله اسناد و مدارکشان را به مراجع ذیصلاح ارائه کنند و از آن به عنوان ابزاری .

- بامداد  وزارت نفت با انتشار جوابیه ای در واکنش به شبهه افکنی های برخی رسانه ها درباره قرارداد فاز 11 پارس جنوبی اعلام کرد: اگر مدیران کیهان به هرگونه فسادی پی می برند باید بلافاصله اسناد و مدارکشان را به مراجع ذیصلاح ارائه کنند و از آن به عنوان ابزاری برای گروکشی و تسویه حساب های سیاسی استفاده نکنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازوزارت نفت، در پی انتشار پاسخ وزارت نفت به شبهه افکنی های برخی رسانه ها به سرکردگی روزنامه کیهان، این روزنامه در واکنشی عصبی ضمن تکرار مکررات با فرار به جلو و بنا بر شیوه مالوف با متهم کردن و انگ زدن سعی کرده است از پاسخ به اصل موضوع شانه خالی کند.

در این جوابیه اعلام شده است: هرچند که دیگر رفتارهای عجیب و غریب کیهان، برای همگان طبیعی شده است اما با توجه به این که سکوت در برابر آن ممکن است پرسش هایی را برای بخش کوچکی از جامعه پدید آورد، ذکر نکاتی را ضروری می دانیم.

روابط عمومی وزارت نفت تاکیده کرده است: بنابر وظیفه و مسئولیت ذاتی و سازمانی خود لازم دانسته و می داند در قبال ادعاها و شبهه افکنی ها واکنش نشان دهد و بداخلاقی و توهین های کیهان و امثال کیهان هم خللی در انجام این مسوولیت پدید نمی آورد.

در ادامه این گزارش آمده است: روزنامه کیهان در روزهای اخیر در برابر برخی شبهه افکنی های دیگر خود بر ضد وزارت نفت یا حاضر به چاپ کامل پاسخ های ارسالی این وزارتخانه نشده، یا در شیوه ای غیر اخلاقی تر، پاسخ های دریافتی را به صورت مثله و گزینشی منتشر کرده است تا شاید با رطب و یابس برای اثبات ادعاهایش دلیلی جفت و جور کند.

اداره کل روابط عمومی وزارت نفت در اطلاعیه قبلی خود از روزنامه کیهان که با انتشار برگی به نقل از یک دستگاه آمریکایی در پی اثبات رشوه دهی و رشوه گیری توتال در ایران بود، دو پرسش ساده مطرح کرد که متاسفانه این روزنامه به جای پاسخ گویی، ادعاهای قبلی را به همراه توهین و متلک باز نشر کرد.

در این جوابیه آمده است: این بار کیهان برخلاف گزارش قبلی اعتراف کرده که برگه منتشره ربطی به رشوه گیری مدیران نفتی دولت یازدهم ندارد که این اعتراف هرچند تلویحی، از روزنامه کیهان، در نوع خود مایه شگفتی است.

وزارت نفت در این جوابیه تصریح کرده است: خوب است گزارش نویسان کیهان به این نکته دقت کنند که سند مورد اشاره آنها در واقع توافقنامه شرکت توتال با دادگستری آمریکا به منظور تعویق سه ساله بررسی موضوع پرداخت های غیرقانونی این شرکت و تخلف از قانون عملکرد فسادآمیز خارجی است و در آن هرچند موضوع پرداخت 60 میلیون دلار در فاصله سالهای 1995 تا 2004 ذکر شده اما هیچ نامی از فرد رشوه گیرنده در ایران ذکر نشده و اکنون این ظن به صورت جدی مطرح است که برخی مدیران وقت توتال به نام پرداخت مبالغی جهت پیشبرد امور توسعه کسب و کار از کانالهای غیرقانونی برای مقاصد شخصی اقدام کرده و اساسا پولی به طرف ایرانی پرداخت نشده است.

در ادامه آمده است: چنانکه کارگروه تحقیق و تفحص از وزارت نفت در مجالس ششم و هفتم که گزارش نهایی آن در تاریخ هشتم آذرماه 1385 در صحن علنی مجلس قرائت شد وقوع فساد یا پرداخت رشوه را در هیچ یک از 22 قرارداد بیع متقابل منعقده در فاصله سالهای 1374 تا پایان 1383 اعلام نکرد و به طور صریح بر درستی رعایت تمامی موازین و فرآیندهای قانونی آنها صحه گذاشت.

در این جوابیه خاطر نشان شده است: موضوع جالب توجه دیگری که خوب است نویسندگان کیهان به آن دقت کنند این است که شرکت های بزرگ بین المللی به قاعده به حساب خود برسید قبل از اینکه به حساب شما برسند ، سالانه به منظور شفاف سازی گزارشی از فعالیتهای خود را برای کشف فساد منتشر می کنند تا سهامداران از بابت سلامت سیستم و جدیت در امر فسادستیزی اطمینان خاطر داشته باشند.

در این جوابیه افزوده شده است: این شرکت ها چنانچه محکومیتی داشته باشند نیز جرایم لازم را می پردازند تا اثبات کنند اساس کارشان بر مبنای صداقت و حفاظت از منافع سهامداران است و اگر فسادی باشد بلافاصله برخورد می شود.

وزارت نفت تاکید کرده است: این رویه موجب اعتماد بیشتر به این شرکت ها می شود.

بنابراین تصور اینکه شرکتی با صدها هزار سهامدار و سختگیرانه ترین نظامهای نظارتی از فسادی آگاه بوده و با آن برخورد نکرده چندان قابل تصور نیست؛ چنانچه در وزارت نفت نیز مطلقا هیچ خط قرمزی در برابر مبارزه با فساد وجود نداشته و مهندس زنگنه خود پیشرو و موید فعالیت نهادهای نظارتی و تابع محض تصمیم محاکم و نهادهای قضایی و قانونی هستند.

در این جوابیه آمده است: اما پرسشی که این روزنامه از پاسخ گویی به آن سرباز زده، این بود که بالاخره از نظر کیهان آیا ادعاها و احیاناً احکام آمریکایی ها علیه ایران قابل قبول است یا خیر و اساساً این که آیا ادعاها و احکام آمریکایی ها به شرایط و میل کیهان قابل رد و پذیرش است یا در مجموع نباید به ادعای آمریکایی ها اعتبار داد؟ در ادامه این جوابیه آمده است: نکته دیگری که گردانندگان محترم و آگاه کیهان ضرورتی به پاسخ گویی به آن احساس نکرده اند این بود که آیا برای آن ها، رای محاکم آمریکا قابل پذیرش است یا محاکم قضایی ایران؟ به عبارت دیگر در حالی که حکم محکومیتی از سوی دستگاه قضایی ایران در این باره صادر نشده است مدیران کیهان چه اصراری بر مشروعیت دادن به حکم آمریکایی ها دارند؟ در این گزارش تاکید شده است: اگر مدیران کیهان به هرگونه فسادی پی می برند باید بلافاصله اسناد و مدارکشان را به مراجع ذیصلاح ارائه کنند و از آن به عنوان ابزاری برای گروکشی و تسویه حساب های سیاسی استفاده نکنند.

بنابراین اگر مدیران کیهان از فساد توتال و رشوه دادن به مدیران نفتی ایران در سالهای قبل آگاهی یافته بودند باید هرچه سریعتر اسناد و مدارکشان را به دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ارائه می کردند.

در این گزارش خاطر نشان شده است: اگر فرض کنیم تخلفی صورت گرفته، درآن صورت اگر اصل را بر این بگذاریم که فساد و تخلف یک یا چند نفر، دلیل محکمی برای حذف دائمی یک شرکت یا پیمانکار از گردونه تمامی پروژه ها و معاملات است، قطعاً آن وقت این شعری خواهد شد که کیهان در جفت و جور کردن قافیه اش خواهد ماند.

وزارت نفت تصریح کرده است: به نظر می آید این بحث فراتر از یک برگ و شرکتی به نام توتال است و اصل موضوع به تفاوت و اختلاف دو دیدگاه درباره توسعه و تعامل با خارج باز می گردد و بهتر است آقایان شهامت داشته باشند و به جای حاشیه پردازی، به صراحت بگویند که با چه سیاست و رویکردی مخالف اند تا برای مردم ریشه این جریان سازی ها بیش از پیش آشکار شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، دوازدهم تیرماه نخستین قرارداد جدید نفتی در پساتحریم بین شرکت ملی نفت و کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی امضا شد.

ارزش قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی چهار میلیارد و 800 میلیون دلار است که با به ثمر رسیدن آن، روزانه 56 میلیون مترمکعب (معادل 2 میلیارد فوت مکعب) به ظرفیت برداشت ایران از میدان گازی پارس جنوبی مشترک با قطر افزوده می شود.

این قرارداد، نخستین قرارداد در قالب مدل جدید قرادادهای نفتی است که پس از لغو تحریم ها امضا شد.

بر اساس این قرارداد، یک کنسرسیوم بین المللی به رهبری توتال فرانسه ایجاد شده است که شاخه بین المللی شرکت ملی نفت چین و پتروپارس ایران اعضای دیگر آن را تشکیل می دهند.

سهم توتال به عنوان رهبر این کنسرسیوم در این قرارداد 50٫1 درصد است.

شاخه بین المللی شرکت ملی نفت چین و پتروپارس ایران نیز به ترتیب 30 و 19٫9 درصد سهم دارند.

این طرح با هدف تولید حداکثری و پایدار روزانه 2 میلیارد فوت مکعب (برابر با حدود 56 میلیون مترمکعب) گاز غنی ترش از منابع بخش فراساحل فاز 11 میدان گازی مشترک پارس جنوبی و انتقال آن به خشکی اجرا می شود.


کلید واژه ها: کیهان - روزنامه کیهان - وزارت - روزنامه - واکنش - روابط عمومی - رسانه - گزارش - مدیران - قرارداد - رشوه - دولت یازدهم - منتشر - مراجع - عجیب و غریب - اسناد - روابط - برند - آمریکایی - همراه - سیاسی - طبیعی - اداره - جامعه - وظیفه - ایران - توتال - نشان - نفتی - هایی

آخرین اخبار سرویس:
منتظر خاموشی باشیم؟

سازمان حرفه ای و فراقوه ای؛ لازمه نظارت بر قراردادهای نفتی

روایتی تلخ از قصه اهالی روستاهای جنوب کرمان/ اینجا کهنوج است!

سید حیدر میرفخر الدینی، اکرم شعبانی مشارکت مشتری در توسعه محصول جدید

سلفی سیاوش خیرابی با فرزاد فرزین

زهرا مسیبی، نورالدین شریفی بکارگیری پیوندهای خالص در تبیین جایگاه بانک در اقتصاد ایران

پرونده اعطای وام، در بانکها خاک می خورد/بی اعتنایی به پرداخت

آیین نامه اجرایی انتخاب نمایندگان کارگران در مجامع قانونی نیست

پرونده اعطای وام، در بانکها خاک می خورد/استقبال سرد از پرداخت

پرونده های اعطای وام، در بانکها خاک می خورد/استقبال سرد از پرداخت

نحوه واریز سود سهام عدالت با یارانه چه تفاوتی دارد؟

ادامه سریال استعفاها در کاخ سفید

چرا عربستان از سرمایه گذاری برای ساخت "مجلس جدید تاجیکستان" منصرف شد؟

شاگردان پیروانی از صعود بازماندند+عکس

جمع آوری 21 میلیون مترمکعب آب تصفیه شده قم در یک سال گذشته

تصاویر/ «عشق آباد» شهری با برج های عجیب

خط و نشان زنگنه برای توتال

رشد مجدد مو و جلوگیری از ریزش مو با آب سیب زمینی

50 روستا در شهرستان ریگان با تانکر آبرسانی می شود

سید چلال صادقی شریف، مهرداد علیپور، مرجان عروجی آمیخته بازاریابی مالی 7P در بورس اوراق بهادار تهران

آشفته بازار مسکن در یک نگاه

علائم کبد چرب را جدی بگیرید

منابع در آمدی کره شمالی چیست؟

اسمعیل ابونوری، حسن لاجوردی واکنش تاب آوری اقتصادی در برابر تکانه های نفتی و بی ثباتی رشد اقتصادی درکشورهای عضو اوپک

تومان رسما پول ایران شد

کاهش نرخ گوشت، رویایی در دور دست

تنها جایگاه سی ان جی هندیجان دستگاه کارت خوان ندارد

سید محمد رضا سید نورانی، فتح اله تاری، کریم آقاجانی عوامل مؤثر بر انحراف تسهیلات اعطایی در ایران

توسعه فاز 11 محصولی راهبردی هم دارد

«رامبد جوان» و بادکنک هایش/ عکس

فاجعه بیکاری در اصفهان/توقف فعالیت تعداد بی شماری از کارخانه ها/ نرخ بیکاری نصف جهان 30 درصد شد

تصاویر/ "پل کابلی" 380 متری روی کارون

یادداشت/ وحید حاجی پور ابداع جدید وزارت نفت در علم اقتصاد

پیمان غفاری آشتیانی، معصومه داودی بررسی و تحلیل سبد بازار و چیدمان محصولات فروشگاه های زنجیره ای

ماموریت های جدید دولت به سازمان تامین اجتماعی

این مواد غذایی را بخورید تا پیر نشوید

استاندارد های بانک مرکزی همچنان قربانی می گیرند

شکست سنگین تیم لژیونر ایرانی در بازی دوستانه

سید علی روحانی، سید عباس پرهیزکاری ضرورت، ابعاد و وضعیت استقلال مقام ناظر بانکی در ایران

طرح کارورزی یا بیگارورزی؟

خانه هایی که شبیه قفسند

مظنه قیمت خرید و فروش آپارتمان های 100 متری در تهران

تازه نگه داشتن میوه ها و سبزیجات برای چند هفته

مهاجم سابق استقلال نفتی شد

آتش سوزی مکرر در جنگل های خوزستان/ذغال بلوط؛ سهم خوزستان در سفره هفت سین 97 رییس جمهور

ادامه روند صعودی شاخص بورس

ناصر خیابانی یک الگوی تعادل عمومی قابل محاسبه پویا برای ارزیابی آثار سیاست های انرژی روی اقتصاد ایران

وضعیت مسکن؛ نشانگر یکی از مصادیق شاخص های کلان اقتصاد ایران

درخواست عجیب دو بازیکن سابق استقلال از AFC

حبیب زارع احمدآبادی، محبوبه رفیعی امام، علیرضا ناصر صدرآبادی تبیین الگوی خوشه بندی بازار هدف

اشتغال پایدار برای بهبودیافتگان از اعتیاد در همدان ایجاد می شود

رفتار عجیب ولیعهد ابوظبی در مصر

سمیه اعظمی، صبا لبابی میر قوامی تأثیر قیمت نفت و پیشرفت فنی بر تقاضای نفت

عکس جدید «صبا راد» و همسرش

پایان انتظار 6 ساله کشاورزان کوار/ اداره منابع آب تا پایان سال 96 به کوار می رسد

سهیلا پروین، مریم مستعلی پارسا آثار اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بر شاخص هزینه زندگی خانوار زن سرپرست

سام محبی، حمید شهرستانی، کامبیز هژبر کیانی شوک های مالی و نقش سیاست پولی در اقتصاد ایران با فرض وجود بازار بین بانکی در یک مدل DSGE

وقتی قیمت پیاز اشک همه را در آورد/ وعده 10 روزه برای کاهش قیمت

آگهی یک میلیونی برای بلیت تئاتر شهاب حسینی!

طرز تهیه اسموتی موز، پنیر و شیر

باز هم «نوید محمدزاده» و لباس های عجیبش/ عکس

سوختن فرصت طلایی صادرات از لارستان/وقتی مسئولان فرصت ها را به هدر می دهند

نقش موثر جامعه اقتصادی در مبارزه با تغییرات اقلیمی

ضرب المثل دست بده ندارد

بهترین رنگ دکوراسیون تابستانی اتاق خواب

وقتی دستورالعمل پرینت اسلحه پرفروش می شود!

نوشیدنی های تابستانی که بمب انرژی هستند+ دستورالعمل

آشنایی با انواع صفحه کابینت کوارتز

تعاونی ها ضامن کسب و کار پایدار در روستاها

واحد پول ایران تومان و برابر 10 ریال تعیین شد

محمدعلی کفایی، محبوبه راهزانی بررسی تأثیر متغیرهای کلان اقتصادی بر ریسک نقدینگی بانک های ایران

وزیر نفت حرف از افزایش قیمت بنزین زد

اگر شورای رقابت نبود، قیمت خودرو چه می‎شد؟

امنیت معادن همچنان در کما/ منتظر چند حادثه یورت در خراسان رضوی باشیم؟

ابرخودروی فراری 30 ساله شد

کاهش یک درصدی موالید در تهران/ افزایش دوبرابری چندقلوزایی

کاهش یک درصدی موالید در تهران/ افزایش دوبرابری چندقلوزایی

شرکت فرانسوی، خودروی آبی-خاکی می سازد

بازده 64 درصدی سهام 3 صنعت در 4 ماه

مصطفی جعفری، فاطمه رضایی مدیریت دانش بازاریابی و عملکرد صنعت بانکداری ایران

وضعیت ایمنی «تندر 90»

«جگوار» 58 ساله 400 میلیونی در ایران

دوئل «اشکودا کودیاک» و «کیا سورنتو»

آگهی یک میلیونی برای بلیت تئاتر شهاب حسینی!

تومان رسما پول ایران شد/تصویب اصلاح قانون پولی و بانکی

حامیان وزارت بازرگانی می خواهند هر کالای ارزان خارجی را وارد کنند/بدون رشد بخش کشاورزی رشد اقتصادی کشور منفی می شد/ مردم نباید هزینه بالای تولید داخل را بدهند

ربیعی در خصوص بحران صندوق های بازنشستگی با درایت عمل کرده است

ارائه مهارت های آموزشی در مناطق محروم و روستایی توسط مراکز کارو دانش

گزارش مشرق؛ مصرف بنزین رکورد زد؛ بازخوانی استدلال های زنگنه در حذف سهمیه بندی + نمودار

تومان رسما پول ایران شد/ اصلاح قانون پولی و بانکی تصویب شد

رییس اتاق بازرگانی ایران: سهم 0.35 درصدی ایران از تجارت جهانی تاسف‎بار است

تومان رسما پول ایران شد/تصویب اصلاح قانون پولی و بانکی

این ترافیک به سینما می رسد

از «زیان ده بودن پراید با قیمت های فعلی» تا «بحران بزرگ ترین خودروساز کره جنوبی در چین»

"هامون" گرفتار در میان خشم زمین و قهر آسمان/اجرای دو طرح کلان در دشت سیستان

معمای المپیادی | برادرها و تقسیم پول

روسیه 36 فروند از هواپیماهای پیشنهادی به ایران را فروخت

فاز دوم خط یک مترو شیراز در آستانه افتتاح

فری که آشپز شخصی شما است

رفع مشکل قطعی آب در روستاهای سمنان به بیش از 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است

گاز صادراتی ایران "مُفت" شد/افت 60درصدی قیمت طی 2.5 سال

کاهش سکه تا مرز یک میلیون و 200 هزار تومان/ افت بهای انواع ارز+ جدول

وزارت نیرو دست به دامن مردم شد

محمدعلی فیض پور، علی شمس اسفندآبادی تمایزات منطقه ای در بهره وری صنایع تولیدی ایران

آگهی یک میلیونی برای بلیت تئاتر شهاب حسینی!

ایرانیان در 5 ماه گذشته چه مقدار پول در ترکیه خرج کردند؟

معرفی قلب فولادین روسیه

برگزاری دو آزمون استخدامی در وزارت نفت/صدور مجوز استخدام 2800 نفر

فاطمه ابویی، میثم شفیعی، علی صفاری، مسعود رضا خدایاریان ارزیابی عملکرد نام و نشان تجاری براساس ارزش ویژه برند

از عرش تا فرش موتورهای ملی

برگزاری دو آزمون استخدامی در وزارت نفت/صدور مجوز استخدام 2800 نفر

امضای توافقنامه سه جانبه ایدرو ، آلستوم فرانسه و ایریکو در ساخت واگن

رفع مشکل قطعی آب در روستاهای سمنان به بیش از 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز است

ارائه مهارت های آموزشی در مناطق محروم و روستایی توسط مراکز کارو دانش

آخرین وضعیت سه مفقود شده حادثه چال دره

قتل خواهر به دست برادر و پسر عمو

خاخام صهیونیستی قتل فلسطینیان را واجب دانست

برگزاری 2 آزمون استخدامی در وزارت نفت / 1300 نفر جذب می شوند

طراحی عجیب روی بدنه پراید/ عکس

صدور احکام اعضای شعبه جدید کمیسیون گمرکی و بی‎اطلاعی سازمان اداری استخدامی

خدمات نیابتی پُست خراسان رضوی در حال افزایش است

میزگرد موافقان و مخالفان احیای وزارت بازرگانی-4 حامیان وزارت بازرگانی می خواهند هر کالای ارزان خارجی را وارد کنند/بدون رشد بخش کشاورزی رشد اقتصادی کشور منفی می شد/ مردم نباید هزینه بالای تولید داخل را بدهند

استخدام فروشنده تلفنی خانم با مزایای عالی در تهران

اگر تحریم شویم، پرداختی به توتال نخواهیم داشت

روسیه 36 فروند از هواپیماهای پیشنهادی به ایران را فروخت

همراه شدن تکنولوژی و دانش موجب کاهش خسارت به کشاورزان می شود/ لزوم ورود هوشمندانه تکنولوژی به کشاورزی مازندران

گرمای شدید هوا در اهواز/ عکس

استخدام تکنسین اجرایی فنی در یک شرکت معتبر صنعتی در تهران

استخدام کارمندIT در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام نصاب تبلیغات آقا با مزایای عالی درفرآورده های نفتی آترود

بازارهای اول و دوم میزبان نیمی از حجم مبادلات فرابورس

اولین روز امرداد ماه شاخص بورس سبز پوش بود

اعلام زمان خداحافظی با «پراید»

واکنش عجیب وزیر صنعت به وضعیت کارخانه نساجی قائم شهر! +عکس نوشت

سکه طلا در ایستگاه «حساس» قیمت

«حدیث فولادوند» و همسرش در جشن خیریه/ عکس

5 قهرمانی که در لیگ هفدهم حضور ندارند

اسفندیار جهانگرد تخصیص نامناسب منابع و رشد اقتصادی ایران؛ رویکرد داده-ستانده تهران

داخلی سازی هیوندا توجیه ندارد

صنعت برق در آستانه یک خطر جدی/وزارت نیرو دست به دامن مردم شد

گاز صادراتی ایران "مُفت" شد/افت 60درصدی قیمت طی 2.5 سال

مرزبانی و سپاه پیشقراول مبارزه با قاچاق مشروبات الکلی است

استاندار: علت تمایل نداشتن مردم همدان به سرمایه گذاری در این استان بررسی شود

5 هزار قرارداد سکه آتی منعقد شد

آثار اقتصادی توافقنامه تغییر اقلیم پاریس

شماره 470 هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

انتقال آب کارون مجوزمحیط زیست ندارد واجرا نمی شود

تبعات سنگین اقتصادی توافقنامه تغییر اقلیم پاریس

آینده چت بات های سازمانی

مناطق نفت خیز جنوب و زاروبژ نفت تفاهم نامه همکاری امضا کردند

افزایش قابل توجه میزان خرید گردشگران ایرانی و جمهوری آذربایجان در ترکیه

ساعت اپل 3: هر آنچه درباره آن می دانیم  بخش اول

ماموریت های ناتمام تیم اقتصادی دولت روحانی

جدیدترین توییت کنایه آمیز «آشنا»

قنات هایی که اشتغالزایی می کنند

استخدام شهرداری لرستان (خبر جدید)

تولید سه محصول جدید ایران خودرو در سال 96

توافقنامه پاریس با اصل هفتادوهفت قانون اساسی مغایرت دارد

جک S3 در غرفه کرمان موتور در نمایشگاه شیراز رونمایی شد

مشارکت بانک پارسیان در اعطای تسهیلات ازدواج درطرح ضربتی بانک مرکزی

تاثیر یادگیری ماشین در آینده تبلیغات

بازدید قطعه سازان اسپانیایی از ایران خودرو دیزل

ماموریت جدید به 3 وزارتخانه/ حل مشکلات فعالان بخش خصوصی

آقای زنگنه! این هم سند رشوه توتال به یک مقام دولتی ایران

گاز ترکمنستان از طریق ایران به هند می رود

کود دامی حافظ رطوبت خاک کشاورزی است

پارس خودرو در شیراز همراه با برلیانس C3، محصول جدید پارس خودرو

شخصی که با «بُز چندقلوزا» میلیونر شد

بازار سنگ آهن گوش به زنگ چین

پرداخت 75.000 فقره وام ازدواج از سوی بانک ملت در کوتاه ترین زمان ممکن

نشانی پایگاه اینترنتی فروش محصولات ایران خودرو تغییر کرد

پروژه کمربندی سرهار دماوند راه های دسترسی به معادن را با مشکل مواجه کرده است

احیاء کشاورزی در مناطق غربی با افتتاح بزرگترین پروژه آبی کشور

هنرمندی محبوس در میان کوچه های خط خطی اصفهان/یاد میرعماد زنده نشد

برگزاری جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی به ریاست نوبخت

10 ایراد قرارداد شرکت نفت و توتال در فاز 11 پارس جنوبی

10 سال دیگر یک موبایل نوستالژیک چگونه است؟

آینده اوپک در دستان عربستان و روسیه

پژو 2008 و دنا پلاس در غرفه ایران خودرو در نمایشگاه شیراز

غیربهداشتی بودن آب شرب، پرداخت نکردن 2ماه حقوق ناجیان، انشعابات غیرمجاز و دو برابر شدن مصرف برق در طرح دریا

چه کسانی از دریافت دسته چک منع شدند؟

فروش مسکن در مناطق پر تقاضا چقدر طول میکشد ؟

بازدید مدیرعامل بانک ملی از غرفه سداد در نمایشگاه الکامپ

چگونگی واردات جسد به نظام آموزش پزشکی کشور

آینده اوپک در دست عربستان و روسیه

" کارورزی"؛ کاچی به از هیچی

آمار تجارت خارجی هم سیاسی شد/ حبس آمار تا انتخاب وزرای جدید

قلع وقمع10 مورد بنای غیرمجاز در جویبار

سفیر اسپانیا در ایران: سرناتو آماده همکاری با بزرگترین خودروساز ایران است

توجیه زنگنه برای واگذاری مدیریت و عملیات بهره برداری فاز 11 به توتال چیست؟ نحوه استخدام نیرو در پتروپارس چگونه است؟!

قیمت مرغ افزایش یافت؛ گرانی گوشت

ارائه اینترنت نامحدود تصویب شد

کاهش عرضه مسکن ارزان، دلیل افزایش شدید قیمت مسکن در آمریکا

ضرورت رعایت قوانین، الزامات و استانداردهای بانک مرکزی

اگر تحریم شویم هیچ پرداختی به توتال نخواهیم داشت

سایپا با محصولات مختلف خود در نمایشگاه خودرو شیراز

ابلاغ دو مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

بانک ملی طرح ضربتی اعطای وام ازدواج را کلید زد

تک نرخی بودن بنزین هیچ ارتباطی به افزایش مصرف آن ندارد

جهش 96؛ ارتقا رضایت مشتری در پی نوآوری در ارایه خدمات

واکنش وزارت نفت به شبهه افکنی برخی رسانه ها

واکنش وزارت نفت به شبهه افکنی برخی رسانه ها